eog 2.6-branch - en to af translation catalogue (301 entries)

en:  (invalid Unicode)
af:  (ongeldige Unicode)

en: %.1f (35mm film)
af: %.1f (35mm-film)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
af[0]: %i x %i beeldpunt
af[1]: %i x %i beeldpunte

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
af[0]: %i × %i beeldpunt  %s    %i%%
af[1]: %i × %i beeldpunte  %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
af[0]: %lu sekonde
af[1]: %lu sekondes

en: <b>%f:</b> original filename
af: <b>%f:</b> oorspronklike lêernaam

en: <b>%n:</b> counter
af: <b>%n:</b> teller

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
af: 'n Asblik vir "%s" kon nie gevind word nie. Wil u dié beeld permanent skrap?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
af: 'n Waarde groter as 0 bepaal die aantal sekondes wat die beeld op die skerm bly totdat die volgende beeld outomaties vertoon word. Nul deaktiveer die outomatiese blaaier.

en: Activate fullscreen mode with double-click
af: Aktiveer volskermmodus met dubbelklik

en: Active plugins
af: Aktiewe inproppe

en: All files
af: Alle lêers

en: Allow zoom greater than 100% initially
af: Laat zoem groter as 100% aanvanklik toe

en: Aperture
af: Lensopening

en: Aperture Value:
af: Lensopeningwaarde:

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
af[0]: Wil u definitief die geselekteerde
    beeld na die asblik skuif?
af[1]: Wil u definitief die %d geselekteerde
    beelde na die asblik skuif?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
af: Wil u definitief
    "%s" skuif na die asblik?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
af[0]: Wil u definitief die gekose
    beeld permanent verwyder?
af[1]: Wil u definitief die %d gekose
    beelde permanent verwyder?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
af: Wil u definitief
    "%s" permanent verwyder?

en: As _background
af: As _agtergrond

en: As check _pattern
af: As geruite _patroon

en: As custom c_olor:
af: As pasgemaakte k_leur:

en: As custom color:
af: As pasgemaakte kleur:

en: At least two file names are equal.
af: Ten minste twee lêername is die selfde.

en: Author:
af: Outeur:

en: Automatic orientation
af: Outomatiese oriëntasie

en: Background
af: Agtergrond

en: Background Color
af: Agtergrondkleur

en: Both
af: Albei

en: Browse and rotate images
af: Vertoon en roteer beelde

en: Bytes:
af: Grepe:

en: C_enter:
af: S_entreer:

en: Camera
af: Kamera

en: Camera Model:
af: Kameramodel:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
af: Verander die sigbaarheid van die beeldgalerypaneel in huidige venster

en: Choose a folder
af: Kies 'n gids

en: Close _without Saving
af: Sluit _sonder om te stoor

en: Close main window without asking to save changes.
af: Sluit die hoofvenster sonder om te vra om veranderinge te stoor.

en: Color for Transparent Areas
af: Kleur vir deursigtige areas

en: Copyright:
af: Kopiereg:

en: Could not display help for Image Viewer
af: Kon nie hulp vertoon vir Beeldvertoner nie

en: Could not load image “%s”.
af: Kon nie beeld "%s" laai nie.

en: Could not save image “%s”.
af: Kon nie beeld "%s" stoor nie.

en: Couldn’t access trash.
af: Kon nie toegang tot die asblik kry nie.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
af: Kon nie geheue toeken vir laai van JPEG-lêer nie

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
af: Kon nie 'n tydelike lêer skep vir stoor van: %s nie

en: Couldn’t delete file
af: Kon nie die lêer skrap nie

en: Couldn’t retrieve image file
af: Kon nie die beeldlêer verkry nie

en: Couldn’t retrieve image file information
af: Kon nie inligting oor die beeld verkry nie

en: Date
af: Datum

en: Date in statusbar
af: Datum in statusbalk

en: Date/Time:
af: Datum/tyd:

en: Delay in seconds until showing the next image
af: Vertraging in sekondes tot vertoning van die volgende beeld

en: Description:
af: Beskrywing:

en: Details
af: Detail

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
af: Bepaal hoe deursigtigheid aangedui moet word. Geldige waardes is CHECK_PATTERN (geruite patroon), COLOR (kleur) en NONE (geen). As COLOR gekies word, dan bepaal die trans-color-sleutel die gebruikte kleurwaarde vir deursigtigheid.

en: Disable image gallery
af: Deaktiveer beeldgalery

en: Do _not ask again during this session
af: Moet _nie weer vra tydens dié sessie nie

en: EXIF not supported for this file format.
af: EXIF word nie ondersteun vir hierdie formaat nie.

en: E_xpand images to fit screen
af: R_ek beelde om by skerm te pas

en: East
af: Oos

en: Enlarge the image
af: Vergroot die beeld

en: Error launching System Settings:
af: Fout met begin van Stelselinstellings:

en: Error on deleting image %s
af: Fout met skrap van beeld %s

en: Error printing file:
    %s
af: Fout met druk van beeld:
    %s

en: Exposure
af: Blootstelling

en: Exposure Time:
af: Blootstellingstyd:

en: Extrapolate Image
af: Ekstrapoleer beeld

en: Eye of GNOME
af: GNOME se Oog

en: File Name Preview
af: Lêernaamvoorskou

en: File Path Specifications
af: Lêerpadspesifikasies

en: File Size
af: Lêer-grootte

en: File format is unknown or unsupported
af: Lêerformaat is onbekend of word nie ondersteun nie

en: Flash:
af: Flits:

en: Focal Length
af: Fokuslengte

en: Focal Length:
af: Fokuslengte:

en: Folder
af: Gids

en: Folder:
af: Gids:

en: Fullscreen with double-click
af: Volskerm met dubbelklik

en: GNOME Image Viewer
af: GNOME-beeldvertoner

en: GPS Data
af: GPS-data

en: General
af: Algemeen

en: Go to the first image of the gallery
af: Gaan na die eerste beeld in die galery

en: Go to the last image of the gallery
af: Gaan na die laaste beeld in die galery

en: Go to the next image of the gallery
af: Gaan na die volgende beeld in die galery

en: Go to the previous image of the gallery
af: Gaan na die vorige beeld in die galery

en: Height:
af: Hoogte:

en: Horizontal
af: Horisontaal

en: ISO Speed Rating:
af: ISO-spoedklassifikasie:

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
af: Indien geaktiveer sal beeldvertoner nie vir bevestiging vra om beelde na die asblik te skuif nie. Dit sal steeds vra indien enige van die lêers nie na die asblik geskuif kan word nie.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
af: As die deursigtigheidsleutel die waarde KLEUR het,dan bepaal hierdie sleutel die kleur wat gebruik gaan wordom deursigtigheid aan te dui.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
af: Indien dit op VALS ingestel is sal kleiner beelde aanvanklik nie gerek word om in die skerm in te pas nie.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
af: As u nie stoor nie, sal al u veranderinge verloor word.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
af: As u nie stoor nie, sal al die wysigings verloor word.

en: Image
af: Beeld

en: Image Data
af: Beelddata

en: Image Enhancements
af: Beeldverbeterings

en: Image Properties
af: Beeldeienskappe

en: Image Settings
af: Beeldinstellings

en: Image Taking Conditions
af: Omstandighede met neem van beeld

en: Image View
af: Beeldaansig

en: Image Viewer
af: Beeldvertoner

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
af: Beeldvertoner kon geen ondersteunde skryfbare formaat bepaal gebaseer op die lêernaam nie.

en: Image Zoom
af: Beeldzoem

en: Image _Gallery
af: _Beeldgalery

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
af: Beeldgalery se paneelposisie. Stel op 0 vir onder; 1 vir links; 2 vir bo; 3 vir regs.

en: Image loading failed.
af: Laai van beeld het misluk.

en: Inches
af: Duim

en: Interpolate Image
af: Interpoleer beeld

en: Keywords:
af: Sleutelwoorde:

en: Leave fullscreen mode
af: Verlaat volskermmodus

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
af: 'n Lys aktiewe inproppe. Dit bevat nie die "Ligging" van die aktiewe inproppe nie. Sien die .eog-inproplêer om die "Ligging" van 'n gegewe inprop te vind.

en: Location:
af: Ligging:

en: Loop through the image sequence
af: Lus deur die beeldvolgorde

en: Maker Note
af: Maker se nota

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
af: _Versteek

en: Metering
af: Meter

en: Metering Mode:
af: Metermodus:

en: Millimeters
af: Millimeter

en: Move to _Trash
af: Skuif na _asblik

en: Name:
af: Naam:

en: Next
af: Volgende

en: No image loaded.
af: Geen beeld gelaai nie.

en: No images found in “%s”.
af: Geen beelde in "%s" gevind nie.

en: None
af: Geen

en: North
af: Noord

en: Open Folder
af: Open gids

en: Open Image
af: Open beeld

en: Open _With
af: Open _met

en: Open _with
af: Open _met

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
af: Open in 'n enkel venster, indien veelvuldige vensters oop is sal die eerste een gebruik word

en: Open in fullscreen mode
af: Open in volskermmodus

en: Open in slideshow mode
af: Open in skyfievertoningmodus

en: Open with _Document Viewer
af: Open met _Dokumentvertoner

en: Opening image “%s”
af: Open tans beeld "%s"

en: Options
af: Keuses

en: Other
af: Ander

en: Page Setup
af: Bladsyopstelling

en: Pause or resume the slideshow
af: Laat wag of laat loop die skyfievertoning

en: Picture;Slideshow;Graphics;
af: fotos;skyfievertoning;grafika;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
af: Probeer gerus 'n ander uitbreiding soos .png of .jpg.

en: Plugins
af: Inproppe

en: Position
af: Posisie

en: Prefere_nces
af: _Voorkeure

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preview
af: Voorskou

en: Previous
af: Vorige

en: Prope_rties
af: Eie_nskappe

en: Properties
af: Eienskappe

en: Question
af: Vraag

en: Reload Image
af: Herlaai beeld

en: Reload current image
af: Herlaai huidige beeld

en: Rename from:
af: Hernoem vanaf:

en: Rotate Counter_clockwise
af: Roteer _anti-kloksgewys

en: Rotate the image 90 degrees to the left
af: Roteer die beeld 90 grade na links

en: Rotate the image 90 degrees to the right
af: Roteer die beeld 90 grade na regs

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
af: Voer "%s --help" uit om 'n volledige lys bevelreël opsies te sien.

en: S_elect the images you want to save:
af: Ki_es die beelde om te stoor:

en: S_ide Pane
af: Sy_paneel

en: S_tatus Bar
af: _Statusbalk

en: Save As
af: Stoor as

en: Save Image
af: Stoor beeld

en: Save _As
af: Stoor _as

en: Save _As…
af: Stoor _as…

en: Save changes to image “%s” before closing?
af: Stoor wysigings aan beeld "%s" voor afsluiting?

en: Saving image locally…
af: Stoor tans beeld plaaslik…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
af: Stoor tans beeld "%s" (%u/%u)

en: Sequence
af: Volgorde

en: Set as Wa_llpaper
af: Stel in as _werkskermagtergrond

en: Show Containing _Folder
af: Wys _houergids

en: Show the application’s version
af: Vertoon die weergawe van die toepassing

en: Show the current image in fullscreen mode
af: Wys die huidige beeld in volskermmodus

en: Show the folder which contains this file in the file manager
af: Wys die gids wat die lêer bevat in die lêerbestuurder

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
af: Wys/versteek die beeldgalerypaneel se rolknoppies.

en: Show/Hide the image gallery pane.
af: Wys/versteek die beelversamelingpaneel.

en: Show/Hide the window side pane.
af: Wys/versteek die venstersypaneel.

en: Show/Hide the window statusbar.
af: Wys/versteek die vensterstatusbalk.

en: Shows the image date in the window statusbar
af: Wys die prentdatum in die statusbalk

en: Shrink or enlarge the current image
af: Krimp of vergroot die huidige beeld

en: Shrink the image
af: Krimp die beeld

en: Size
af: Grootte

en: Sli_deshow
af: Sky_fievertoning

en: Slideshow
af: Skyfievertoning

en: Smooth images when zoomed _in
af: Verglad beelde wanneer _ingezoem

en: Smooth images when zoomed _out
af: Verglad beelde wanneer _uitgezoem

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
af: Sommige van die gekose foto's kan nie na die asblik geskuif word nie en sal permanent verwyder word. Wil u definitief voortgaan?

en: South
af: Suid

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
af: Begin 'n nuwe instansie in plaas van om 'n bestaande een oor te gebruik

en: Supported image files
af: Ondersteunde beeldlêers

en: Tag
af: Etiket

en: Taken on
af: Geneem op

en: Temporary file creation failed.
af: Skep van tydelike lêer het misluk.

en: The GNOME image viewer.
af: Die beeldvertoner vir GNOME.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
af: Die kleur wat gebruik word om die area agter 'n beeld in te kleur. Indien die use-background-color sleutel nie gestel is nie, sal die kleur deur die aktiewe GTK+ tema bepaal word.

en: The given locations contain no images.
af: Die gegewe liggings bevat geen beelde nie.

en: The image whose printing properties will be set up
af: Die beeld waarvoor die drukeienskappe opgestel gaan word

en: The image “%s” has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
af: Die beeld "%s" is verander deur 'n eksterne program.
    Moet dit herlaai word?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
af: Die beeld "%s" is ingestel as die werkskerm se agtergrond.
    Wil u sy voorkoms verander?

en: The information for the page where the image will be printed
af: Die inligting vir die bladsy waar die beeld gedruk gaan word

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
af[0]: Daar is %d beeld met ongestoorde wysigings. Stoor wysigings voor afsluiting?
af[1]: Daar is %d beelde met ongestoorde wysigings. Stoor wysigings voor afsluiting?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
af: Die beeld bevat veelvuldige bladsye. Beeldvertoner vertoon slegs die eerste bladsy.
    Wil u die beeld met die Dokumentvertoner oopmaak om al die bladsye te sien?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
af: Die beeld bevat veelvuldige bladsye. Beeldvertoner vertoon slegs die eerste bladsy.
    Die Dokumentvertoner kan geïnstalleer word om al die bladsye te sien.

en: Time
af: Tyd

en: To:
af: Na:

en: Transformation failed.
af: Transformasie het misluk.

en: Transformation on unloaded image.
af: Transformasie op ongelaaide beeld.

en: Transparency color
af: Deursigtigheidskleur

en: Transparency indicator
af: Deursigtigheidsaanwyser

en: Transparent Parts
af: Deursigtige dele

en: Trash images without asking
af: Skrap beelde sonder om te vra

en: Type
af: Tipe

en: Type:
af: Tipe:

en: Unknown
af: Onbekend

en: Use a custom background color
af: Gebruik 'n pasgemaakte agtergrondkleur

en: Value
af: Waarde

en: Vertical
af: Vertikaal

en: Viewing a slideshow
af: Vertoon 'n skyfievertoning

en: West
af: Wes

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
af: Of die lêerkieser die gebruiker se prente-gids moet vertoon as geen beelde gelaai is nie.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
af: Of die beelversamelingpaneel se grootte verstel kan word.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
af: Of die beeld geëkstrapoleer moet word tydens uitzoem. Dit lei tot wasige kwaliteit en is ietwat stadiger as nie-geëkstrapoleerde beelde.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
af: Of die beeld geïnterpoleer moet word tydens uitzoem. Dit het 'n beter kwaliteit tot gevolg, maar is ietwat stadiger as nie-geïnterpoleerde beelde.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
af: Of die beeld moet outomaties geroteer moet word op grond van EXIF-oriëntasie.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
af: Of die opeenvolging van beelde in 'n oneindige lus gewys moet word.

en: Width:
af: Wydte:

en: XMP Other
af: XMP ander

en: XMP Rights Management
af: XMP-regtebestuur

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
af: U het nie die nodige toestemming om die lêer te stoor nie.

en: Zoom _Out
af: Zoem _uit

en: Zoom multiplier
af: Zoemvermenigvuldiger

en: [FILE…]
af: [LÊER…]

en: _About
af: _Aangaande

en: _Automatic orientation
af: Outom_atiese oriëntasie

en: _Best Fit
af: _Beste passing

en: _Best fit
af: _Beste passing

en: _Bottom:
af: _Onder:

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Destination folder:
af: _Teikengids:

en: _Filename format:
af: _Lêernaamformaat:

en: _First Image
af: _Eerste beeld

en: _Height:
af: _Hoogte:

en: _Help
af: _Hulp

en: _Image Gallery
af: _Beeldgalery

en: _Keyboard Shortcuts
af: _Sleutelbordkortpaaie

en: _Last Image
af: _Laaste beeld

en: _Leave Fullscreen
af: Ver_laat volskerm

en: _Left:
af: _Links:

en: _Loop sequence
af: _Lus volgorde

en: _Next Image
af: Vo_lgende beeld

en: _Normal Size
af: _Normale grootte

en: _Open Background Preferences
af: _Open agtergrondvoorkeure

en: _Previous Image
af: Vo_rige beeld

en: _Print…
af: _Druk…

en: _Quit
af: _Eindig

en: _Reload
af: He_rlaai

en: _Replace spaces with underscores
af: _Vervang spasies met 'n onderstreep

en: _Right:
af: _Regs:

en: _Rotate Clockwise
af: _Roteer kloksgewys

en: _Save
af: _Stoor

en: _Scaling:
af: _Skaal:

en: _Start counter at:
af: _Begin teller by:

en: _Time between images:
af: _Tyd tussen beelde:

en: _Top:
af: _Bo:

en: _Unit:
af: _Eenheid:

en: _Width:
af: _Wydte:

en: _Yes
af: _Ja

en: _Zoom In
af: _Zoem in

en: as is
af: soos dit is

en: pixel | pixels
af[0]: beeldpunt
af[1]: beeldpunte

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
af: Werklike grootte

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
af: Beste passing

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
af: Blaai deur beelde

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
af: Sluit alle vensters

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
af: Sluit die huidige venster

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
af: Wissel volskermmodus

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
af: Volskerm

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
af: Gaan na 'n ewekansige beeld in die gids

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
af: Gaan na die eerste beeld in die gids

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
af: Gaan na die laaste beeld in die gids

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
af: Gaan na die volgende beeld in die gids

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
af: Gaan na die vorige beeld in die gids

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
af: Open 'n beeldlêer

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
af: Open die toepassingshandleiding

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
af: Laat skyfievertoning wag

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
af: Druk die huidige beeld

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
af: Draai kloksgewys

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
af: Draai anti-kloksgewys

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
af: Rotasie

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
af: Stoor die beeld

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
af: Stoor die beeld onder 'n nuwe naam

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
af: Stel die beeld as die werkskerm se agtergrond

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
af: Vertoon die beeldeienskap dialoog

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
af: Wys/versteek die beeldgalery

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
af: Wys/versteek die kantbalk

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
af: Begin/stop skyfievertoning

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
af: Zoem

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
af: Zoem in

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
af: Zoem uit
