nautilus 2.6-branch - en to af translation catalogue (993 entries)

en:  (another copy)
af:  (nog 'n kopie)

en:  (copy)
af:  (kopie)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
af[0]: %'d / %'d — %s oor
af[1]: %'d / %'d — %s oor

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
af[0]: %'d / %'d — %s oor (%s/s)
af[1]: %'d / %'d — %s oor (%s/s)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
af[0]: %'d lêeroperasie aktief
af[1]: %'d lêeroperasies aktief

en: %'d folder selected | %'d folders selected
af[0]: %'d gids gekies
af[1]: %'d gidse gekies

en: %'d hour | %'d hours
af[0]: %'d uur
af[1]: %'d ure

en: %'d item selected | %'d items selected
af[0]: %'d item gekies
af[1]: %'d items gekies

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
af[0]: %'d item, met grootte %s
af[1]: %'d items, altesaam %s

en: %'d minute | %'d minutes
af[0]: %'d minuut
af[1]: %'d minute

en: %'d other item selected | %'d other items selected
af[0]: %'d ander item gekies
af[1]: %'d ander items gekies

en: %'d second | %'d seconds
af[0]: %'d sekonde
af[1]: %'d sekondes

en: %'dnd link to %s
af: %'dde skakel na %s

en: %'drd link to %s
af: %'dde skakel na %s

en: %'dst link to %s
af: %'dste skakel na %s

en: %'dth link to %s
af: %'de skakel na %s

en: %'u file | %'u files
af[0]: %'u lêer
af[1]: %'u lêers

en: %'u folder | %'u folders
af[0]: %'u gids
af[1]: %'u gidse

en: %d day ago | %d days ago
af[0]: %d dag gelede
af[1]: %d dae gelede

en: %d file deleted | %d files deleted
af[0]: %d lêer geskrap
af[1]: %d lêers geskrap

en: %d file unstarred | %d files unstarred
af[0]: %d lêer uit gunstelinge verwyder
af[1]: %d lêers uit gunstelinge verwyder

en: %d pixel | %d pixels
af[0]: %d beeldpunt
af[1]: %d beeldpunte

en: %s (%'dnd copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

en: %s (%'drd copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

en: %s (%'dst copy)%s
af: %s (%'dste kopie)%s

en: %s (%'dth copy)%s
af: %s (%'dde kopie)%s

en: %s (another copy)%s
af: %s (nog 'n kopie)%s

en: %s (copy)%s
af: %s (kopie)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
af[0]: %s / %s beskikbaar
af[1]: %s / %s beskikbaar

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
af[0]: %s / %s — %s oor (%s/s)
af[1]: %s / %s — %s oor (%s/s)

en: %s Visible Columns
af: %s sigbare kolomme

en: %s document
af: %s-dokument

en: %s more space is required to copy to the destination.
af: %s meer ruimte is nodig om na die bestemming te kopieer.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
af[0]: (%d lêer/s)
af[1]: (%d lêers/s)

en: (Empty)
af: (Leeg)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
af[0]: (wat %'d item bevat)
af[1]: (wat %'d items bevat)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
af[0]: (wat altesaam %'d item bevat)
af[1]: (wat altesaam %'d items bevat)

en: (some contents unreadable)
af: (sommige inhoud onleesbaar)

en: --check cannot be used with other options.
af: --check kan nie gebruik word met ander keuses nie.

en: --quit cannot be used with URIs.
af: --quit kan nie saam met URI's gebruik word nie.

en: --select must be used with at least an URI.
af: --select moet saam met ten minste een URI gebruik word.

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
af: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Vind meer uit…</a>

en: ? bytes
af: ? grepe

en: A file cannot be called “..”.
af: 'n Lêer kan nie ".." genoem word nie.

en: A file cannot be called “.”.
af: 'n Lêer kan nie "." genoem word nie.

en: A file with that name already exists.
af: 'n Lêer met die naam bestaan reeds.

en: A folder cannot be called “..”.
af: 'n Gids kan nie “..” genoem word nie.

en: A folder cannot be called “.”.
af: 'n gids kan nie “.” genoem word nie.

en: A folder with that name already exists.
af: 'n Gids met die naam bestaan reeds.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Gids met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Nuwer lêer met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Nuwer gids met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: A_ll files
af: A_lle lêers

en: Access and organize files
af: Besoek/Deurblaai en organiseer lêers

en: Access and organize your files
af: Kry toegang tot, en organiseer jou lêers

en: Access files
af: Lêertoegang

en: Access:
af: Toegang:

en: Accessed
af: Oopgemaak

en: Accessed:
af: Oopgemaak:

en: Add
af: Voeg by

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
af: Voeg inligting wat onder die name van lêers en gidse vertoon word by. Meer inligting sal verskyn wanneer 'n jy inzoem.

en: Add to _Bookmarks
af: Voeg by _boekmerke

en: Album Name
af: Album naam

en: Album name
af: Album naam

en: All file operations have been successfully completed
af: Alle lêeroperasies is suksesvol voltooi

en: All folder_s
af: Alle gid_se

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
af: Alle items in die Asblik sal permanent geskrap word.

en: Allow _executing file as program
af: _Laat toe dat lêer as program uitgevoer word

en: Allow folders to be _expanded
af: Laat toe dat gidse uitgebrei word

en: Always
af: Altyd

en: Always open a new window for browsing specified URIs
af: Open altyd 'n nuwe venster vir die blaai van gegewe URI's

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
af: Gebruik altyd die ligginginskrywing, in plaas van die padbalk

en: An archive cannot be called “..”.
af: 'n Argief kan nie ".." genoem word nie.

en: An archive cannot be called “.”.
af: 'n Argief kan nie "." genoem word nie.

en: An invalid drag type was used.
af: 'n Ongeldige sleeptipe is gebruik.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Ouer lêer met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Ouer gids met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Ander lêer met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
af: 'n Ander gids met die selfde naam bestaan reeds in “%s”.

en: Another link to %s
af: Nog 'n skakel na %s

en: Any time
af: Enige tyd

en: Anything
af: Enigiets

en: Aperture Value
af: Lensopeningwaarde

en: Apply this action to all files and folders
af: Pas dié aksie toe op alle lêers en gidse

en: Archive
af: Argief

en: Archive name
af: Argief naam

en: Archive name is too long.
af: Argiefnaam is te lank.

en: Archive names cannot contain “/”.
af: Argief name mag nie "/" bevat nie.

en: Are you sure you want to open all files?
af: Is u seker u wil al die lêers oopmaak?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
af[0]: Is u seker u wil die %'d gekose item permanent uit die asblik skrap?
af[1]: Is u seker u wil die %'d gekose items permanent uit die asblik skrap?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
af[0]: Is u seker u wil die %'d gekose item permanent skrap?
af[1]: Is u seker u wil die %'d gekose items permanent skrap?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
af: Is u seker u wil "%s" permanent uit die asblik skrap?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
af: Is u seker u wil "%s" permanent uitvee?

en: Artist Name
af: Kunstenaar naam

en: Artist name
af: Kunstenaar naam

en: Ask before _emptying the Trash
af: Vra voor asblik l_eeggemaak word

en: Audio
af: Oudio

en: Audio CD
af: Oudio-CD

en: Audio DVD
af: Oudio-DVD

en: Automatic Numbering Order
af: Outomatiese nommer orde

en: Automatic Numbers
af: Outomatiese nommers

en: Available Protocols
af: Beskikbare protokolle

en: Back
af: Terug

en: Basic
af: Basies

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
af[0]: Hernoem %d lêer
af[1]: Hernoem %d lêers

en: Behavior
af: Gedrag

en: Binary
af: Binêre lêer

en: By Access Date
af: Volgens toeg

en: By Modification Date
af: Volgens wysigingsdatum

en: By Name
af: Volgens naam

en: By Size
af: Volgens grootte

en: By Trashed Date
af: Volgens skrapdatum

en: By Type
af: Volgens tipe

en: C_ompress…
af: _Pers saam…

en: Calendar
af: Kalender

en: Camera Brand
af: Handelsmerk van kamera

en: Camera Model
af: Kameramodel

en: Camera model
af: Kameramodel

en: Cance_l
af: _Kanselleer

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Cancel Group Change?
af: Kanselleer groepverandering?

en: Cancel Owner Change?
af: Kanselleer eienaarverandering?

en: Canceled
af: Gekanselleer

en: Change
af: Verander

en: Change Permissions for Enclosed Files
af: Verander toegangsregte van lêers binne-in

en: Change Permissions for Enclosed Files…
af: Verander toegangsregte van lêers binne-in…

en: Choose the order of information to appear in the list view.
af: Kies die volgorde waarin inligting in die lysaangesing moet verskyn.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
af: Kies die volgorde van inligting wat in hierdie gids moet verskyn:

en: Clear the currently selected date
af: Maak die huidig geselekteerde datum skoon

en: Close current view
af: Sluit huidige aansig

en: Close tab
af: Sluit oortjie

en: Column order in list view
af: Kolomvolgorde in lysaangesig

en: Columns visible in list view
af: Kolomme sigbaar in lysaangesig

en: Compatible with all operating systems.
af: Versoenbaar met alle bedryfstelsels.

en: Compress %d file | Compress %d files
af[0]: Pers %d lêer saam
af[1]: Pers %d lêers saam

en: Compress “%s”
af: Pers “%s” saam

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
af[0]: %'d lêer is in "%s" saamgepers
af[1]: %'d lêers is in "%s" saamgepers

en: Compressed “%s” into “%s”
af: "%s" is in "%s" saamgepers

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
af[0]: %'d lêer word tans in "%s" saamgepers
af[1]: %'d lêers word tans in "%s" saamgepers

en: Compressing Files
af: Pers tans lêers saam

en: Compressing “%s” into “%s”
af: "%s" word in "%s" saamgepers

en: Computer
af: Rekenaar

en: Con_nect
af: _Koppel

en: Connect to _Server
af: Koppel aan _bediener

en: Contacts
af: Kontakte

en: Contains digital photos
af: Bevat digitale foto's

en: Contains music
af: Bevat musiek

en: Contains music and photos
af: Bevat musiek en foto's

en: Contains photos and music
af: Bevat foto's en musiek

en: Contains software
af: Bevat sagteware

en: Content View
af: Inhoudaansig

en: Contents:
af: Inhoud:

en: Coordinates
af: Koördinate

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
af[0]: %'d lêer na "%s" gekopieer
af[1]: %'d lêers na "%s" gekopieer

en: Copied “%s” to “%s”
af: "%s" is na "%s" gekopieer

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
af[0]: Kopieer %d item na “%s”
af[1]: Kopieer %d items na “%s”

en: Copy _Anyway
af: Kopieer in elk gev_al

en: Copy to…
af: Kopieer na…

en: Copy “%s” to “%s”
af: Kopieer “%s” na “%s”

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
af[0]: Kopieer tans %'d lêer na “%s”
af[1]: Kopieer tans %'d lêers na “%s”

en: Copying Files
af: Kopieer tans lêers

en: Copying “%s” to “%s”
af: Kopieer tans “%s” na “%s”

en: Copyright
af: Kopiereg

en: Could Not Display “%s”
af: Kon nie “%s” vertoon nie

en: Could not add application
af: Kon nie toepassing byvoeg nie

en: Could not determine original location of “%s”
af: Kon nie die oorspronklike ligging van “%s” bepaal nie

en: Could not forget association
af: Kon nie assosiasie vergeet nie

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
af: Kon nie die reeds bestaande lêer met dieselfde naam in %s skrap nie.

en: Could not remove the source folder.
af: Kon nie die brongids skrap nie.

en: Could not set as default
af: Kon nie as verstek instel nie

en: Count number of files in folders:
af: Tel aantal lêers in gidse:

en: Create
af: Skep

en: Create Archive
af: Skep argief

en: Create _Link
af: Skep _skakel

en: Create a new folder “%s”
af: Skep 'n nuwe gids “%s”

en: Create an empty file “%s”
af: Skep 'n leë lêer “%s”

en: Create and delete files
af: Skep en skrap van lêers

en: Create link to “%s”
af: Skep skakel na “%s”

en: Create links to %d item | Create links to %d items
af[0]: Skep skakel na %d item
af[1]: Skep skakel na %d items

en: Create new file “%s” from template
af: Skep nuwe lêer “%s” vanaf sjabloon

en: Create the initial window with the given geometry.
af: Skep die aanvanklike venster met die gegewe vorm.

en: Created On
af: Geskep op

en: Creating Properties window.
af: Besig om Eienskapvenster te skep.

en: Creating links in “%s”
af: Skep tans skakels in “%s”

en: Creation Date
af: Skeppingsdatum

en: Creation date
af: Skeppingsdatum

en: Creator
af: Skepper

en: Cu_t
af: K_nip

en: Date when file was moved to the Trash
af: Die datum waarop die lêer in die asblik gegooi is

en: Default folder viewer
af: Verstek gidskyker

en: Default format for compressing files
af: Verstek formaat vir die saampers van lêers

en: Default icon view zoom level
af: Verstek ikoon-zoemvlak

en: Default list view zoom level
af: Verstek lys-zoemvlak

en: Default sort order
af: Verstek sorteervolgorde

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
af[0]: Skrap %d gekopieerde item
af[1]: Skrap %d gekopieerde items

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
af[0]: Skrap %d gedupliseerde item
af[1]: Skrap %d gedupliseerde items

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
af[0]: Skrap %d uitgepakte item
af[1]: Skrap %d uitgepakte items

en: Delete _All
af: Skrap _almal

en: Delete all items in the Trash
af: Skrap alle items in die asblik

en: Delete link to “%s”
af: Skrap skakel na “%s”

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
af[0]: Skrap skakel na %d item
af[1]: Skrap skakel na %d items

en: Delete “%s”
af: Skrap “%s”

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
af[0]: %'d lêer geskrap
af[1]: %'d lêers geskrap

en: Deleted “%s”
af: “%s” geskrap

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
af[0]: Skrap tans %'d lêer
af[1]: Skrap tans %'d lêers

en: Deleting Files
af: Skrap tans lêers

en: Deleting “%s”
af: Skrap tans “%s”

en: Description
af: Beskrywing

en: Detailed Type
af: Gedetailleerde-tipe

en: Details:
af: Besonderhede:

en: Details: %s
af: Besonderhede: %s

en: Detected as “%s”
af: Bespeur as “%s”

en: Disconnect
af: Ontkoppel

en: Do _not Empty Trash
af: _Moenie asblik leegmaak nie

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
af: Wil u die asblik leegmaak voor onthegting?

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
af: Wil u “%s” laat loop, of die inhoud vertoon?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
af[0]: Wil u %d ligging vertoon?
af[1]: Wil u %d liggings bekyk?

en: Document
af: Dokument

en: Documents
af: Dokumente

en: Don’t have permission to access the requested location.
af: U het nie toegangsregte vir die aangevraagde gids nie.

en: Drag and drop is not supported.
af: Sleep en los word nie ondersteun nie.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
af: Sleep en los word slegs op plaaslike lêerstelsels ondersteun.

en: Dropped Text.txt
af: Gesleepte teks.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
af[0]: Dupliseer %d item in “%s”
af[1]: Dupliseer %d items in “%s”

en: Duplicate “%s” in “%s”
af: Dupliseer “%s” in “%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
af[0]: %'d lêer is in “%s” gedupliseer
af[1]: %'d lêers is in “%s” gedupliseer

en: Duplicated “%s”
af: "%s" is gedupliseer

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
af[0]: Dupliseer tans %'d lêer in "%s"
af[1]: Dupliseer tans %'d lêers in "%s"

en: Duplicating “%s”
af: Dupliseer tans “%s”

en: E_xtract to…
af: _Pak uit na…

en: Empty _Trash
af: Maak _asblik leeg

en: Empty all items from Trash?
af: Maak asblik heeltemal leeg?

en: Emptying Trash
af: Maak tans asblik leeg

en: Enable new experimental views
af: Aktiveer eksperimentele aansigte

en: Enter server address…
af: Voer bedieneradres in…

en: Episode Number
af: Episode nommer

en: Episode number
af: Episode nommer

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
af[0]: Fout met die saampers van %'d lêer in "%s"
af[1]: Fout met die saampers van %'d lêers in "%s"

en: Error compressing “%s” into “%s”
af: Fout met die saampers van "%s" in "%s"

en: Error extracting “%s”
af: Fout tydens die uitpak van "%s"

en: Error while adding “%s”: %s
af: Fout met byvoeging van “%s”: %s

en: Error while compressing files.
af: Fout tydens die saampers van lêers.

en: Error while copying to “%s”.
af: Fout tydens die kopiëring na "%s".

en: Error while copying “%s”.
af: Fout met die kopiëring van “%s”.

en: Error while copying.
af: Fout tydens kopiëring.

en: Error while creating directory %s.
af: Fout tydens skep van gids %s.

en: Error while creating file %s.
af: Fout tydens skep van lêer %s.

en: Error while creating link to %s.
af: Fout tydens skep van skakel na %s.

en: Error while deleting.
af: Fout tydens skrapping.

en: Error while moving files to trash.
af: Fout tydens die skuif van items na die asblik.

en: Error while moving “%s”.
af: Fout met die skuif van “%s”.

en: Error while moving.
af: Fout tydens verskuiwing.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
af: Fout met instel van “%s” as verstektoepassing: %s

en: Examples:
af: Voorbeelde:

en: Executable Text Files
af: Uitvoerbare tekslêers

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
af: Uitvoerbare lêers in dié gids sal in die Skripte-kieslys verskyn.

en: Execute:
af: Laat loop:

en: Existing Text
af: Bestaande teks

en: Exposure Program
af: Blootstellingsprogram

en: Exposure Time
af: Blootstellingstyd

en: Extract %d file | Extract %d files
af[0]: Pak %d lêer uit
af[1]: Pak %d lêers uit

en: Extract Here
af: Pak hier uit

en: Extract to…
af: Pak uit na…

en: Extract “%s”
af: Pak “%s” uit

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
af[0]: %'d lêer is na "%s" uitgepak
af[1]: %'d lêers is na "%s" uitgepak

en: Extracted “%s” to “%s”
af: “%s” is na “%s” uitgepak

en: Extracting Files
af: Pak tans lêers uit

en: Extracting “%s”
af: Pak tans “%s” uit

en: F_olders on this computer only
af: _Gidse slegs op die rekenaar

en: Failed to load image information
af: Beeldinligting kon nie gelaai word nie

en: File Name
af: Lêernaam

en: File Operations
af: Lêeroperasies

en: File Transfer Protocol
af: Lêer oordrag protokol

en: File access:
af: Lêertoegang:

en: File and Folder conflict
af: Lêer en gids konflik

en: File conflict
af: Lêerkonflik

en: File count
af: Lêer aantal

en: File name
af: Lêernaam

en: File name is too long.
af: Lêernaam is te lank.

en: File names cannot contain “/”.
af: Lêername kan nie "/" bevat nie.

en: File not found
af: Lêer nie gevind nie

en: Files
af: Lêers

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
af: Lêers in die gids “%s” kan nie gekopieer word nie omdat u nie die regte het om hulle te sien nie.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
af: Lêers in die gids “%s” kan nie hanteer word nie omdat u nie die regte het om dit te sien nie.

en: Filesystem type:
af: Lêerstelseltipe:

en: Find and replace _text
af: Vind en vervang _teks

en: First Created
af: Eerste geskep

en: First Modified
af: Eerste gewysig

en: Flash Fired
af: Flits gebruik

en: Focal Length
af: Fokuslengte

en: Folder
af: Gids

en: Folder access:
af: Gidstoegang:

en: Folder is Empty
af: Gids is leeg

en: Folder name
af: Gidsnaam

en: Folder name is too long.
af: Gidsnaam is te lank.

en: Folder names cannot contain “/”.
af: Gids name kan nie “/” bevat nie.

en: Folders
af: Gidse

en: Forget association
af: Vergeet assosiasie

en: Format
af: Formateer

en: Forward
af: Vorentoe

en: Free space:
af: Oop spasie:

en: Full Text
af: Vol teks

en: GEOMETRY
af: VORM

en: General
af: Algemeen

en: Go back
af: Gaan terug

en: Go forward
af: Gaan vorentoe

en: Group
af: Groep

en: Group:
af: Groep:

en: Height
af: Hoogte

en: Home
af: Tuis

en: ISO Speed Rating
af: ISO-spoedklassifikasie

en: Icon View
af: Ikoonaangesig

en: Icon View Captions
af: Ikoonaangesig opskrifte

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
af: Indien waar, sal die liggingbalk in nuwe vensters sigbaar wees.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
af: Indien waar, sal die sypaneel in nuwe vensters sigbaar wees.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
af: Indien waar, sal Nautilus bevestiging vra wanneer u probeer om lêers te skrap of in die asblik te sit.

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
af: As dit waar gestel is, sal Nautilus 'n verwydering van permanente konteks kieslysitem wys om die asblik te omseil.

en: If set to “after-current-tab”, then new tabs are inserted after the current tab. If set to “end”, then new tabs are appended to the end of the tab list.
af: Indien gestel na "after-current-tab", sal nuwe oortjies na die huidige oortjie ingevoeg word. Indien gestel na "end" sal nuwe oortjies aan die einde van die oortjie lys gevoeg word.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
af: Indien waar, sal lêers in nuwe vensters in omgekeerde volgorde gelys word, m.a.w. as daar volgens naam gesorteer is, sal die lêers van "z" na "a" gesorteer word in plaas van "a" na "z". Indien daar volgens grootte gesorteer is, sal die lêers dus in dalende in plaas van stygende volgorde getoon word.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
af: As u 'n item skrap, sal dit permanent verlore wees.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
af: Indien u onseker is of nie die ligging vertrou nie, druk Kanselleer.

en: Illustration
af: Illustrasie

en: Image
af: Beeld

en: Image Type
af: Beeldtipe

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
af: Beelde groter as die grootte is (in megabisse) sal nie as duimnaelsketse getoon word nie. Die doel van hierdie instelling is om die duimnaelsketsing van groot beelde te voorkom aangesien dit lank mag neem om te laai of baie geheue mag opneem.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
af: Om beskikbare ruimte op dié volume terug te win, moet die asblik leeggemaak word. Alle items in die asblik vir dié volume sal permanent verlore wees.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
af: In watter liggings moet Nautilus deur subgidse soek. Beskikbare waardes is “local-only”, “always”, “never”.

en: Initial size of the window
af: Aanvanklike grootte van die venster

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Large
af: Groot

en: Last Created
af: Laaste geskep

en: Last Modified
af: Laaste gewysig

en: Last _Modified
af: Laaste _gewysig

en: Last _Trashed
af: Laas na _asblik geskuif

en: Last _modified
af: Laaste _gewysig

en: Last _used
af: Laaste _gebruik

en: Last modified:
af: Laas gewysig:

en: Last month | %d months ago
af[0]: Verlede maand
af[1]: %d maande gelede

en: Last week | %d weeks ago
af[0]: Verlede week
af[1]: %d weke gelede

en: Last year | %d years ago
af[0]: Verlede jaar
af[1]: %d jare gelede

en: Link
af: Skakel

en: Link (broken)
af: Skakel (gebroke)

en: Link Creation
af: Skakel skepping

en: Link target:
af: Skakelteiken:

en: Link to %s
af: Skakel na %s

en: List Columns
af: Lys kolomme

en: List View
af: Lysaangesig

en: List files only
af: Slegs lys van lêers

en: List of possible captions on icons
af: Lys moontlike ikoonetikette

en: List view
af: Lysaangesig

en: Loading…
af: Laai tans…

en: Local Files Only
af: Slegs plaaslike lêers

en: Location
af: Ligging

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
af[0]: Skep tans skakel na %'d lêer
af[1]: Skep tans skakel na %'d lêers

en: Markup
af: Opmerkteks

en: Maximum image size for thumbnailing
af: Maksimum beeldgrootte vir duimnaelsketsing

en: Me
af: Ek

en: Merge
af: Voeg saam

en: Merge Folder
af: Voeg gids saam

en: Merge _All
af: Voeg _almal saam

en: Merge folder “%s”?
af: Voeg gids “%s” saam?

en: Merge with
af: Voeg saam met

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
af: Bevestiging sal gevra word voor enige lêers in die gids vervang word wat bots met die lêers wat gekopieer word.

en: Metadata
af: Metadatum

en: Metering Mode
af: Metermodus

en: Mo_ve to Trash
af: Skui_f na asblik

en: Modified
af: Gewysig

en: Modified — Time
af: Gewysig — Tyd

en: Modified:
af: Gewysig:

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
af[0]: Skuif %d item terug na die asblik
af[1]: Skuif %d items terug na die asblik

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
af[0]: Skuif %d item terug na “%s”
af[1]: Skuif %d items terug na “%s”

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
af[0]: Skuif %d item na die asblik
af[1]: Skuif %d items na die asblik

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
af[0]: Skuif %d item na “%s”
af[1]: Skuif %d items na “%s”

en: Move Tab _Left
af: Skuif oortjie _links

en: Move Tab _Right
af: Skuif oortjie _regs

en: Move to…
af: Skuif na…

en: Move “%s” back to trash
af: Skuif “%s” terug na die asblik

en: Move “%s” back to “%s”
af: Skuif "%s" terug na "%s"

en: Move “%s” to trash
af: Skuif “%s” na die asblik

en: Move “%s” to “%s”
af: Skuif "%s" na "%s"

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
af[0]: %'d lêer na "%s" geskuif
af[1]: %'d lêers na "%s" geskuif

en: Moved “%s” to “%s”
af: "%s" is na "%s" geskuif

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
af[0]: Skuif tans %'d lêer na "%s"
af[1]: Skuif tans %'d lêers na "%s"

en: Moving Files
af: Skuif tans lêers

en: Moving “%s” to “%s”
af: Skuif tans “%s" na “%s”

en: Music
af: Musiek

en: N_ever
af: _Nooit

en: Name
af: Naam

en: Name cannot be empty.
af: Naam kan nie leeg wees nie.

en: Name cannot contain “/”.
af: Naam kan nie "/" bevat nie.

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
af: Nautilus 3.6 het hierdie gids afgeskaf en probeer om die konfigurasie lêers na ~/.local/share/nautilus te migreer

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
af: Nautilus ondersteun al die basiese funksies van 'n lêerbestuurder en nog vele meer. Dit kan jou lêers en gidse plaaslik of deur die netwerk deursoek en bestuur, data na en van verwyderbare media skryf, skripte uitvoer en programme begin. Dit het drie aansigte: Ikoonrooster, Ikoon Lys, en Boom Lys. Die funksies kan uitgebrei word met inproppe en skripte.

en: Nautilus, also known as Files, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
af: Nautilus, ook bekend as lêers, is die verstek lêerbestuurder van GNOME. Dit bied 'n eenvoudige en geïntegreerde manier om jou lêers te bestuur en deur jou lêerstelsel te blaai.

en: Ne_ver
af: No_oit

en: Network File System
af: Netwerk lêerstelsel

en: Networks
af: Netwerke

en: Never
af: Nooit

en: New Folder
af: Nuwe gids

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
af[0]: Nuwe gids met seleksie (%'d item)
af[1]: Nuwe gids met seleksie (%'d items)

en: New Window
af: Nuwe venster

en: New _Document
af: Nuwe _dokument

en: New _Folder
af: Nuwe _gids

en: New _Folder…
af: Nuwe _gids…

en: New _Window
af: Nuwe _venster

en: New tab
af: Nuwe oortjie

en: No Results Found
af: Geen resultate gevind nie

en: No network locations found
af: Geen netwerk liggings gevind nie

en: No recent servers found
af: Geen onlangse bedieners gevind nie

en: No results found
af: Geen resultate gevind nie

en: None
af: Geen

en: Not allowed to set group
af: Mag nie groep stel nie

en: Not allowed to set owner
af: Mag nie eienaar stel nie

en: Not allowed to set permissions
af: Mag nie toegangsregte stel nie

en: Not enough free space to extract %s
af: Nie genoeg oop spasie om %s uit te pak nie

en: On This Computer
af: Op die rekenaar

en: Onl_y for files smaller than:
af: _Slegs vir lêers kleiner as:

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
af: Skep slegs vensters vir eksplisiet-gespesifiseerde URI's.

en: Only searching the current folder
af: Soek slegs in huidige gids

en: Oops! Something went wrong.
af: Oeps! Iets het verkeerd geloop.

en: Oops! There was a problem running this software.
af: Oeps! Daar was 'n probleem om dié sagteware te laat loop.

en: Open Action
af: Open aksie

en: Open In New _Tab
af: Open in nuwe oor_tjie

en: Open In New _Window
af: Open in nuwe _venster

en: Open With
af: Open met

en: Open With %s
af: Open met %s

en: Open With Other _Application
af: Open met ander _toepassing

en: Open all files of type “%s” with
af: Open alle lêers van tipe “%s” met

en: Open in Disks
af: Open met skywe

en: Open in New _Tab
af: Open in nuwe oor_tjie

en: Open in New _Window
af: Open in nuwe _venster

en: Open with:
af: Open met:

en: Opening %d item. | Opening %d items.
af[0]: Open tans %d item.
af[1]: Open tans %d items.

en: Opening “%s”.
af: Open tans “%s”.

en: Original File Name
af: Oorspronklike lêernaam

en: Original Location
af: Oorspronklike ligging

en: Original Name (Ascending)
af: Oorspronklike naam (Stygende)

en: Original Name (Descending)
af: Oorspronklike naam (Dalende)

en: Original file
af: Oorspronklike lêer

en: Original file name
af: Oorspronklike lêernaam

en: Original folder
af: Oorspronklike lêer

en: Original folder:
af: Oorspronklike gids:

en: Original location of file before moved to the Trash
af: Oorspronklike ligging van lêer voor hy in die asblik gegooi is

en: Other
af: Ander

en: Other Locations
af: Ander liggings

en: Other Type…
af: Ander tipe…

en: Other locations
af: Ander liggings

en: Others
af: Ander

en: Others:
af: Ander:

en: Owner
af: Eienaar

en: Owner:
af: Eienaar:

en: P_roperties
af: _Eienskappe

en: Parent folder
af: Ouer gids

en: Parent folder:
af: Ouer gids:

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
af: Wagwoord-beskermde argiewe word tans nie ondersteun nie. Die lys bevat toepassings wat wel die argief kan oopmaak.

en: Perform a quick set of self-check tests.
af: Voer 'n vinnige stel selftoetse uit.

en: Permissions
af: Toegangsregte

en: Photo CD
af: Foto-CD

en: Picture
af: Prente

en: Picture CD
af: Prente-CD

en: Please drop just one image to set a custom icon.
af: Los asseblief net een beeld om 'n pasgemaakte ikoon te stel.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
af: Hernoem die simboliese skakel of druk die skip knoppie.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
af: Moontlike waardes is "single" om lêers te lanseer met 'n enkelklik, of "double" om hulle met 'n dubbelklik te lanseer.

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Preparing
af: Berei voor

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
af[0]: Berei voor om %'d lêer saam te pers
af[1]: Berei voor om %'d lêers saam te pers

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
af[0]: Berei voor om %'d lêer te kopieer (%s)
af[1]: Berei voor om %'d lêers te kopieer (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
af[0]: Berei voor om %'d lêer te skrap (%s)
af[1]: Berei voor om %'d lêers te skrap (%s)

en: Preparing to extract
af: Berei tans voor om uit te pak

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
af[0]: Berei voor om %'d lêer te skuif
af[1]: Berei voor om %'d lêers te skuif

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
af[0]: Berei voor om %'d lêer te skuif (%s)
af[1]: Berei voor om %'d lêers te skuif (%s)

en: Preparing to move to “%s”
af: Berei tans voor om te skuif na "%s"

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
af[0]: Berei voor om %'d lêer na asblik te skuif
af[1]: Berei voor om %'d lêers na asblik te skuif

en: Presentation
af: Voorlegging

en: Properties
af: Eienskappe

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
af: Plaas lêers in die gids om hulle as template vir nuwe dokumente te gebruik.

en: Quit Nautilus.
af: Sluit Nautilus af.

en: R_eload
af: H_erlaai

en: Rating
af: Gradering

en: Re_name
af: Her_noem

en: Re_place
af: Ve_rvang

en: Read and write
af: Lees en skryf

en: Read-only
af: Lees-alleen

en: Recency
af: Resentheid

en: Recent Servers
af: Onlangse bedieners

en: Redo
af: Herdoen

en: Redo last undone action
af: Herdoen die laaste aksie

en: Relevance
af: Relevansie

en: Relevance rank for search
af: Relevansierang vir soek

en: Remote location — only searching the current folder
af: Afgeleë ligging — soek slegs in die huidige gids

en: Rena_me…
af: He_rnoem…

en: Rename %d File | Rename %d Files
af[0]: Hernoem %d lêer
af[1]: Hernoem %d lêers

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
af[0]: Hernoem %d lêer en gids
af[1]: Hernoem %d lêers en gidse

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
af[0]: Hernoem %d gids
af[1]: Hernoem %d gidse

en: Rename _using a template
af: Hernoem _met templaat

en: Rename “%s” as “%s”
af: Hernoem “%s” na “%s”

en: Renaming “%s” to “%s”.
af: Hernoem tans “%s” na “%s”.

en: Replace With
af: Vervang met

en: Replace _All
af: Vervang _almal

en: Replace file “%s”?
af: Vervang lêer “%s”?

en: Replace folder “%s”?
af: Vervang gids “%s”?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
af: Vervang die huidige lys kolom instellings met hul verstek waardes

en: Replace with
af: Vervang met

en: Replacing it will overwrite its content.
af: Vervanging daarvan sal sy inhoud oorskryf.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
af: Vervanging daarvan sal alle lêers in die gids skrap.

en: Reset
af: Stel terug

en: Reset to De_fault
af: Stel terug na _verstekwaardes

en: Reset zoom
af: Stel zoem terug

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
af[0]: Herstel %d item vanuit die asblik
af[1]: Herstel %d items vanuit die asblik

en: Restore group of “%s” to “%s”
af: Herstel groep van “%s” na “%s”

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
af: Herstel oorspronklike toegangsregte van items in “%s”

en: Restore original permissions of “%s”
af: Herstel oorspronklike toegangsregte van “%s”

en: Restore owner of “%s” to “%s”
af: Herstel eienaar van “%s” na “%s”

en: Restore selected items to their original position
af: Herstel gekose items se oorspronklike grootte

en: Restore “%s” from trash
af: Herstel “%s” vanuit die asblik

en: Restore “%s” to “%s”
af: Herstel “%s” na “%s”

en: Reverse sort order in new windows
af: Omgekeerde sorteervolgorde in nuwe vensters

en: Run
af: Laat loop

en: Run Software
af: Laat sagteware loop

en: Run in _Terminal
af: Laat loop in _Terminaal

en: SSH File Transfer Protocol
af: SSH lêer oordrag protokol

en: S_kip All
af: S_laan almal oor

en: Search
af: Soek

en: Search & Preview
af: Soek en voorskou

en: Search for “%s”
af: Soek vir “%s”

en: Search in subfolders:
af: Soek in subgidse:

en: Search on the file content and name
af: Soek volgens lêerinhoud en naam

en: Search only on the file name
af: Soek slegs volgens lêernaam

en: Searching for network locations
af: Soek tans vir netwerk liggings

en: Searching locations only
af: Soek slegs in liggings

en: Searching network locations only
af: Soek slegs in netwerk liggings

en: Searching…
af: Soek tans…

en: Season Number
af: Seisoen nommer

en: Season number
af: Seisoen nommer

en: Security context:
af: Sekuriteitkonteks:

en: Select
af: Kies

en: Select Copy Destination
af: Kies kopieer bestemming

en: Select Custom Icon
af: Kies pasgemaakte ikoon

en: Select Dates…
af: Kies datums…

en: Select Extract Destination
af: Kies uitpak bestemming

en: Select Items Matching
af: Kies passende items

en: Select Move Destination
af: Kies skuif bestemming

en: Select _All
af: Merk _alles

en: Select a date
af: Kies 'n datum

en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
af: Kies 'n toepassing om “%s” en ander lêers van tipe “%s” mee te open

en: Select specified URI in parent folder.
af: Kies gespesifiseerde URI in ouer-gids.

en: Select type
af: Kies tipe

en: Send file by mail…
af: Stuur lêer per e-pos…

en: Send files by mail…
af: Stuur lêers per e-pos…

en: Send to…
af: Stuur na…

en: Server Addresses
af: Bedieneradres

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
af: Bedieneradresse bestaan uit 'n protokol voorvoegsel en 'n adres. Voorbeelde:

en: Set As Wallpaper
af: Stel as werkskermagtergrond

en: Set as default
af: Stel as verstek

en: Set group of “%s” to “%s”
af: Stel groep van “%s” na “%s”

en: Set owner of “%s” to “%s”
af: Stel eienaar van “%s” na “%s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
af: Stel toegangsregte van items in “%s”

en: Set permissions of “%s”
af: Stel toegangsregte van “%s”

en: Setting permissions
af: Stel tans regte

en: Show Details
af: Wys besonderhede

en: Show _Hidden Files
af: Vertoon _verborge lêers

en: Show a calendar to select the date
af: Wys 'n kalender om die datum te kies

en: Show a list to select the date
af: Wys 'n lys om die datum te kies

en: Show action to _permanently delete files and folders
af: Wys aksie om lêers en gidse permanent te skrap

en: Show action to create symbolic _links
af: Vertoon aksie om simboliese _skakels te skep

en: Show location bar in new windows
af: Vertoon liggingbalk in nuwe vensters

en: Show operations
af: Vertoon bedrywighede

en: Show side pane in new windows
af: Vertoon sypaneel in nuwe vensters

en: Show the package installer for unknown MIME types
af: Wys die pakket installeerder vir onbekende MIME-tipes

en: Show the version of the program.
af: Wys die weergawe van die program.

en: Show thumbnails:
af: Vertoon duimnaels:

en: Shows if file is starred.
af: Vertoon of 'n lêer deel van u gunstelinge is.

en: Since %d day ago | Since %d days ago
af[0]: Sedert %d dag gelede
af[1]: Sedert %d dae gelede

en: Since last month | Since %d months ago
af[0]: Sedert verlede maand
af[1]: Sedert %d maande gelede

en: Since last week | Since %d weeks ago
af[0]: Sedert verlede week
af[1]: Sedert %d weke gelede

en: Since last year | Since %d years ago
af[0]: Sedert verlede jaar
af[1]: Sedert %d jare gelede

en: Since…
af: Sedert…

en: Size
af: Grootte

en: Size:
af: Grootte:

en: Slashes are not allowed in filenames
af: Skuinsstrepe word nie in lêername toegelaat nie

en: Small
af: Klein

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
af: Kleiner argiewe maar slegs Linux en Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
af: Kleiner argiewe maar moet op Windows en Mac geïnstalleer word.

en: Software
af: Sagteware

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
af: Jammer, maar jy kan nie bevele vanaf 'n afgeleë plek uitvoer nie.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
af: Jammer, kon nie die groep van “%s” verander nie: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
af: Jammer, kon nie die eienaar van “%s” verander nie: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
af: Jammer, kon nie die regte van “%s” verander nie: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
af: Jammer, al die inhoud van “%s” kon nie vertoon word nie: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
af: Jammer, “%s” kon nie na “%s” hernoem word nie: %s

en: Sort _folders before files
af: Sorteer _gidse vóór lêers

en: Specified group “%s” doesn’t exist
af: Die gegewe groep "%s" bestaan nie

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
af: Die gegewe eienaar "%s" bestaan nie

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
af: Spoedkompromis vir die vertoon van 'n lêer as 'n duimnaelskets. Indien "always", sal duimnaelsketse altyd getoon word, selfs al is die gids op 'n afgeleë bediener. Indien "local-only", sal duimnaelsketse slegs vir plaaslike lêerstelsels vertoon word. Indien "never", sal duimnaelsketse nooit vertoon word nie, slegs 'n generiese ikoon. Ten spyte van die naam is hierdie van toepassing op enige lêertipe met 'n voorskou.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
af: Spoedkompromis vir die vertoon van die aantal lêers in 'n gids. Indien "always", sal die aantal lêers altyd getoon word, selfs al is die gids op 'n afgeleë bediener. Indien "local-only", sal lêertellings slegs vir plaaslike lêerstelsels vertoon word. Indien "never", sal lêers nooit getel word nie.

en: Spreadsheet
af: Sigblad

en: Standard
af: Standaard

en: Star
af: Voeg by gunstelinge

en: Star %d file | Star %d files
af[0]: Voeg %d lêer by gunstelinge
af[1]: Voeg %d lêers by gunstelinge

en: Starred
af: Sterre

en: Starred files will appear here
af: Jou gunsteling lêers sal hier vertoon word

en: Stop Drive
af: Stop aandrywer

en: Super Video CD
af: Super Video-CD

en: Symbolic links only supported for local files
af: Simboliese skakels word slegs op plaaslike lêers ondersteun

en: Tags
af: Merkers

en: Text
af: Teks

en: Text Ellipsis Limit
af: Teks ellips limiet

en: Text File
af: Tekslêer

en: The date the file was accessed by the user.
af: Die datum waarop die lêer deur die gebruiker oopgemaak is.

en: The date the file was accessed.
af: Die datum waarop die lêer oopgemaak is.

en: The date the file was modified.
af: Die datum waarop die lêer gewysig is.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
af: Die verstek-sorteervolgorde vir items in die lysaangesig. Moontlike waardes is "naam", "grootte", "tipe", en "mtime", "atime" en "gunsteling".

en: The default width of the side pane in new windows.
af: Die verstekwydte van die sypaneel in nuwe vensters.

en: The destination folder is inside the source folder.
af: Die bestemde gids is binne-in die brongids.

en: The destination is not a folder.
af: Die bestemming is nie 'n gids nie.

en: The destination is read-only.
af: Die bestemming is lees-alleen.

en: The detailed type of the file.
af: Die gedetailleerde-tipe van die lêer.

en: The file is of an unknown type
af: Die lêer het 'n onbekende tipe

en: The file that you dropped is not an image.
af: Die lêer wat u laat los het is nie 'n beeld nie.

en: The file that you dropped is not local.
af: Die lêer wat u laat los het is nie plaaslik nie.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
af: Die lêer “%s” kan nie hanteer word nie omdat u nie die regte het om dit te lees nie.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
af: Die gids “%s” kan nie gekopieer word nie omdat u nie die regte het om dit by die bestemming te skep nie.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
af: Die gids “%s” kan nie gekopieer word nie omdat u nie die regte het om dit te lees nie.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
af: Die gids “%s” kan nie hanteer word nie omdat u nie die regte het om dit te lees nie.

en: The group could not be changed.
af: Die groep kon nie verander word nie.

en: The group of the file.
af: Die groep van die lêer.

en: The item cannot be restored from trash
af: Die item kan nie uit die asblik herstel word nie

en: The item could not be renamed.
af: Die item kon nie hernoem word nie.

en: The link “%s” is broken.
af: Die skakel “%s” is gebreek.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
af: Die skakel “%s” is gebreek. Wil u hom na die asblik skuif?

en: The location of the file.
af: Die ligging van die lêer.

en: The name and icon of the file.
af: Die naam en ikoon van die lêer.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
af: Die naam “%s” bestaan reeds in hierdie gids. Gebruik gerus 'n ander naam.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
af: Die naam “%s” is ongeldig omdat dit die karakter “/” bevat. Gebruik gerus 'n ander naam.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
af: Die naam “%s” is ongeldig. Gebruik gerus 'n ander naam.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
af: Die naam “%s” is te lank. Gebruik gerus 'n ander naam.

en: The owner could not be changed.
af: Die eienaar kon nie verander word nie.

en: The owner of the file.
af: Die eienaar van die lêer.

en: The permissions could not be changed.
af: Die regte kon nie verander word nie.

en: The permissions of the file.
af: Die toegangsregte van die lêer.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
af: Die toegangsregte van die gekose lêer kon nie bepaal word nie.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
af: Die toegangsregte van “%s” kon nie bepaal word nie.

en: The selection rectangle
af: Die merkblokkie

en: The size of the file.
af: Die grootte van die lêer.

en: The source file would be overwritten by the destination.
af: Die bronlêer sal deur die bestemming oorskryf word.

en: The target doesn’t support symbolic links.
af: Hierdie teiken ondersteun nie simboliese skakels nie.

en: The type of the file.
af: Die lêertipe.

en: There is no application installed for “%s” files
af: Daar is geen toepassing geïnstalleer vir “%s”-lêers nie

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
af: Daar is geen toepassing geïnstalleer vir “%s”-lêers nie. Wil u vir 'n toepassing soek om dié lêer mee te open?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
af: Daar is g'n “%s” in hierdie gids. Miskien is dit pas geskuif of geskrap?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
af: Daar is nie genoeg spasie op die bestemming nie. Probeer om lêers te skrap om plek te maak.

en: There was an error copying the file into %s.
af: Daar was 'n fout met die kopiëring van die lêer in “%s” in.

en: There was an error creating the directory in %s.
af: Daar was 'n fout met die skep van die gids in %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
af: Daar was 'n fout met die skep van die gids “%s”.

en: There was an error creating the symlink in %s.
af: Daar was 'n fout met die skep van die simboliese skakel in %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
af: Daar was 'n fout met die skrap van die lêer "%s".

en: There was an error deleting the folder “%s”.
af: Daar was 'n fout met die skrap van die gids “%s”.

en: There was an error displaying help: 
    %s
af: Daar was 'n fout met die vertoon van die hulp: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
af: Kon nie inligting kry oor die bestemming nie.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
af: Kon nie inligting kry oor die lêers in die gids “%s” nie.

en: There was an error getting information about “%s”.
af: Kon nie inligting oor "%s" kry nie.

en: There was an error launching the application.
af: Daar was 'n fout tydens die laai van die toepassing.

en: There was an error moving the file into %s.
af: Daar was 'n fout met die skuif van die lêer in “%s” in.

en: There was an error reading the folder “%s”.
af: Daar was 'n fout met die lees van die gids “%s”.

en: There was an error while compressing files.
af: Daar was 'n fout met die saampers van lêers.

en: There was an error while extracting “%s”.
af: Daar was 'n fout tydens die uitpak van "%s".

en: There was an internal error trying to search for applications:
af: Daar was 'n interne fout tydens die soek vir toepassings:

en: This drop target only supports local files.
af: Hierdie sleep-en-losteiken ondersteun slegs plaaslike lêers.

en: This file cannot be ejected
af: Dié lêer kan nie uitgeskiet word nie

en: This file cannot be mounted
af: Dié lêer kan nie geheg word nie

en: This file cannot be started
af: Dié lêer kan nie begin word nie

en: This file cannot be stopped
af: Dié lêer kan nie gestop word nie

en: This file cannot be unmounted
af: Dié lêer kan nie ontheg word nie

en: This is disabled due to security considerations.
af: Hierdie funksie is om veiligheidsredes gedeaktiveer.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
af: Om te verhoed dat die inhoud van die bestemmingsgids geskrap word, word dit nie toegelaat nie.

en: This link cannot be used because it has no target.
af: Dié skakel kan nie gebruik word nie want dit het nie 'n teiken nie.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
af: Dié skakel kan nie gebruik word nie want sy teiken “%s” bestaan nie.

en: This location could not be displayed.
af: Dié ligging kon nie vertoon word nie.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
af: Die ligging blyk nie 'n gids te wees nie.

en: This remote location does not support sending items to the trash.
af: Hierdie afgeleë ligging ondersteun nie die werking van die asblik nie.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
af[0]: Dit sal %'d afsonderlike oortjie oopmaak.
af[1]: Dit sal %'d afsonderlike oortjies oopmaak.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
af[0]: Dit sal %'d afsonderlike venster oopmaak.
af[1]: Dit sal %'d afsonderlike vensters oopmaak.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
af[0]: Dit sal %d afsonderlike oortjie oopmaak.
af[1]: Dit sal %d afsonderlike oortjies oopmaak.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
af[0]: Dit sal %d afsonderlike venster oopmaak.
af[1]: Dit sal %d afsonderlike vensters oopmaak.

en: Thumbnails
af: Duimnaels

en: Tile view
af: Titelaansig

en: Title
af: Titel

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
af: Om nie-plaaslike lêers te kopieer, kopieer die lêers na 'n plaaslike gids en sleep en los hulle weer.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
af: Om nie-plaaslike lêers te kopieer, kopieer die lêers na 'n plaaslike gids en sleep en los hulle weer. Die plaaslike lêers wat u gesleep en gelos het, is reeds oopgemaak.

en: Toggle view
af: Wissel aansig

en: Toplevel files cannot be renamed
af: Hoëvlak-lêers kan nie hernoem word nie

en: Total capacity:
af: Totale kapasiteit:

en: Track Number
af: Snit nommer

en: Track number
af: Snit nommer

en: Trash
af: Asblik

en: Trash is Empty
af: Asblik is leeg

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
af[0]: %'d Lêer in asblik gegooi
af[1]: %'d Lêers in asblik gegooi

en: Trashed On
af: In asblik gegooi op

en: Trashed on:
af: In asblik gegooi op:

en: Trashed “%s”
af: “%s” is na asblik geskuif

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
af[0]: Gooi tans %'d lêer in asblik
af[1]: Gooi tans %'d lêers in asblik

en: Trashing Files
af: Stuur tans lêers na asblik

en: Trashing “%s”
af: Stuur tans "%s" na asblik

en: Try a different search
af: Probeer 'n ander soektog

en: Type
af: Soort

en: Type of click used to launch/open files
af: Soort klik wat gebruik word om lêers te lanseer/open

en: Type:
af: Tipe:

en: U_nlock Drive
af: _Ontsluit aandrywer

en: Unable to access location
af: Kan nie toegang tot ligging kry nie

en: Unable to access the requested location.
af: Kan nie toegang kry tot die aangevraagde ligging nie.

en: Unable to access “%s”
af: Kan nie toegang tot “%s” kry nie

en: Unable to complete the requested search
af: Kon nie die versoekte soektog voltooi nie

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
af: Kon nie 'n nodige gids skep nie. Skep gerus die volgende gids, of stel die toegangsregte sodat hy geskep kan word:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
af: Kon nie die nodige gidse skep nie. Skep gerus die volgende gidse, of stel die toegangsregte sodat hulle geskep kan word:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
af: Kan nie die inhoud van dié gids vertoon nie.

en: Unable to eject %s
af: Kan nie %s uitskiet nie

en: Unable to eject “%s”
af: Kan nie “%s” uitskiet nie

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
af: Kan nie die aangevraagde lêer vind nie. Kontroleer die spelling en probeer weer.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
af: Kan nie die aangevraagde ligging vind nie. Kontroleer die spelling en probeer weer.

en: Unable to get remote server location
af: Nie in staat om afgeleë bediener ligging te kry nie

en: Unable to handle this kind of location.
af: Kan nie dié tipe liggings hanteer nie.

en: Unable to load location
af: Kan nie ligging laai nie

en: Unable to locate the program
af: Kan nie die program opspoor nie

en: Unable to remove “%s”
af: Kon nie “%s” verwyder nie

en: Unable to search for application
af: Kan nie vir toepassing soek nie

en: Unable to start location
af: Kan nie ligging begin nie

en: Unable to start the program:
    %s
af: Kan nie die program begin nie:
    %s

en: Unable to start “%s”
af: Kan nie “%s” begin nie

en: Unable to stop drive
af: Kan nie skyf stop nie

en: Unable to unmount %s
af: Kon nie %s ontheg nie

en: Unable to unmount volume
af: Kon nie volume ontheg nie

en: Undo
af: Ontdoen

en: Undo last action
af: Ontdoen die laaste aksie

en: Unhandled error message: %s
af: Onhanteerde foutboodskap: %s

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unmount
af: Ontheg

en: Unstar %d file | Unstar %d files
af[0]: Verwyder %d lêer uit gunstelinge
af[1]: Verwyder %d lêers uit gunstelinge

en: Untitled Document
af: Naamlose dokument

en: Untitled Folder
af: Naamlose gids

en: Use Default
af: Gebruik verstek

en: Use tree view
af: Gebruik boomaansig

en: Verifying destination
af: Verifieer tans bestemming

en: Video CD
af: Video-CD

en: Video DVD
af: Video-DVD

en: View of the current folder
af: Aansig van die huidige gids

en: Views
af: Aansigte

en: Wallpapers
af: Werkskermagtergrond

en: What
af: Wat

en: What to do with executable text files when activated
af: Wat gedoen moet word met uitvoerbare tekslêers wat geaktiveer is

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are “launch” to launch them as programs, “ask” to ask what to do via a dialog, and “display” to display them as text files.
af: Wat met uitvoerbare tekslêers gedoen moet word wanneer hulle geaktiveer word (enkel- of dubbelklik). Moontlike waardes is "launch" om hulle as programme te lanseer, "ask" om via 'n dialoog te vra wat daarmee doen moet word, en "display" om hulle tekslêers te vertoon.

en: What viewer should be used when searching
af: Watter vertoner tydens 'n soektog gebruik moet word

en: When
af: Wanneer

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
af: Wanneer 'n gids besoek word, word hierdie aangesig gebruik tensy u 'n ander aansig vir die betrokke gids gekies het. Moontlike waardes is "list-view" en "icon-view".

en: When to show number of items in a folder
af: Wanneer die aantal items in 'n gids vertoon moet word

en: When to show thumbnails of files
af: Wanneer duimnaelsketse van lêers vertoon moet word

en: Where to perform recursive search
af: Waar om 'n rekursiewe soektog te doen

en: Where to position newly open tabs in browser windows
af: Waar om pas geopende oortjies te posisioneer in blaaiervensters

en: Whether the navigation window should be maximized
af: Of die navigasie venster gemaksimeer moet wees

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
af: Of die navigasie venster by verstek gemaksimeer moet wees.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying the Trash
af: Of daar bevestig moet word voor lêers geskrap of die asblik leeggemaak word

en: Whether to show hidden files
af: Of verborge lêers getoon moet word

en: Which file types will be searched
af: Watter lêer tipes deursoek moet word

en: Width
af: Wydte

en: Width of the side pane
af: Breedte van die sypaneel

en: Yesterday
af: Gister

en: Yesterday %H:%M
af: Gister %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
af: Gister %l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
af: U is nie die eienaar nie, dus kan u nie dié regte verander nie.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
af: Jy probeer die gids "%s" in die bestemming met 'n simboliese skakel vervang.

en: You can only use local images as custom icons.
af: Jy kan slegs plaaslike beelde as pasgemaakte ikone gebruik.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
af: Die operasie kan gestop word deur kanselleer te klik.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
af: Jy kan nie meer as een pasgemaakte ikoon op 'n slag toeken nie!

en: You cannot copy a file over itself.
af: Jy kan nie 'n lêer oor homself kopieer nie.

en: You cannot copy a folder into itself.
af: 'n Gids kan nie na homself gekopieer word nie.

en: You cannot move a file over itself.
af: Jy kan nie 'n lêer oor homself skuif nie.

en: You cannot move a folder into itself.
af: 'n Gids kan nie na homself geskuif word nie.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
af: U het nie toegangsregte vir die bestemminggids nie.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
af: U het nie die nodige regte om die lêer “%s” te skrap nie.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
af: U het nie die nodige regte om die gids “%s” te skrap nie.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
af: U het nie die nodige regte om die groep van “%s” te verander nie.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
af: U het nie die nodige regte om “%s” te hernoem nie.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
af: U het nie die nodige regte om die inhoud van “%s” te sien nie.

en: Zoom in
af: Zoem in

en: Zoom out
af: Zoem uit

en: _About Files
af: _Aangaande Lêers

en: _Add
af: _Voeg by

en: _All locations
af: _Alle liggings

en: _Ask what to do
af: _Vra wat om te doen

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Close Tab
af: _Sluit oortjie

en: _Connect
af: K_oppel

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Copy Here
af: _Kopieer hierheen

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Delete Permanently
af: _Skrap permanent

en: _Delete from Trash
af: _Skrap uit Asblik

en: _Detect Media
af: _Bespeur media

en: _Disconnect
af: O_ntkoppel

en: _Display
af: _Vertoon

en: _Display them
af: _Vertoon hulle

en: _Double click to open items
af: _Dubbelklik om items te open

en: _Eject
af: _Skiet uit

en: _Empty
af: _Maak leeg

en: _Extract Here
af: _Pak hier uit

en: _Files
af: _Lêers

en: _Files on this computer only
af: _Lêers slegs op die rekenaar

en: _First Modified
af: _Eerste gewysig

en: _Format…
af: _Formaat…

en: _Group:
af: _Groep:

en: _Help
af: _Hulp

en: _Keyboard Shortcuts
af: _Sleutelbordkortpaaie

en: _Link Here
af: _Skakel hierheen

en: _Lock Drive
af: _Sluit aandrywer

en: _Merge
af: Voeg saa_m

en: _Mount
af: _Heg

en: _Move Here
af: _Skuif hierheen

en: _Name: | _Names:
af[0]: _Naam:
af[1]: _Name:

en: _Never
af: _Nooit

en: _New Tab
af: Nuwe oor_tjie

en: _OK
af: G_oed

en: _On this computer only
af: Slegs _op die rekenaar

en: _Open Item Location
af: Open _itemligging

en: _Open Scripts Folder
af: _Open Skripte-gids

en: _Owner:
af: _Eienaar:

en: _Paste
af: _Plak

en: _Paste Into Folder
af: _Plak in gids

en: _Pattern:
af: _Patroon:

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: _Redo
af: He_rdoen

en: _Redo Batch Rename
af: He_rdoen groep hernoem

en: _Redo Change Group
af: He_rdoen verandering van groep

en: _Redo Change Owner
af: He_rdoen verandering van eienaar

en: _Redo Change Permissions
af: He_rdoen verandering van toegangsregte

en: _Redo Compress
af: He_rdoen saampersing

en: _Redo Copy
af: He_rdoen kopieer

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
af[0]: He_rdoen die kopieer van %d item
af[1]: He_rdoen die kopieer van %d items

en: _Redo Create Empty File
af: He_rdoen skep van leë lêer

en: _Redo Create Folder
af: He_rdoen skep van gids

en: _Redo Create Link
af: He_rdoen die skep van skakel

en: _Redo Create from Template
af: He_rdoen skep vanaf sjabloon

en: _Redo Duplicate
af: He_rdoen dupliseer

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
af[0]: He_rdoen die dupliseer van %d item
af[1]: He_rdoen die dupliseer van %d items

en: _Redo Extract
af: He_rdoen uitpak

en: _Redo Move
af: He_rdoen skuif

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
af[0]: He_rdoen die skuif van %d item
af[1]: He_rdoen die skuif van %d items

en: _Redo Rename
af: He_rdoen hernoem

en: _Redo Restore from Trash
af: He_rdoen herstel vanuit asblik

en: _Redo Starring
af: _Herdoen voeg by gunstelinge

en: _Redo Trash
af: He_rdoen skuif na asblik

en: _Redo Unstarring
af: _Herdoen verwyder uit gunstelinge

en: _Remove from Recent
af: Verwy_der van onlangs

en: _Rename
af: He_rnoem

en: _Replace
af: _Vervang

en: _Restore
af: He_rstel

en: _Restore From Trash
af: He_rstel vanuit asblik

en: _Retry
af: _Probeer weer

en: _Revert
af: He_rstel

en: _Run
af: _Laat loop

en: _Run them
af: _Laat hulle loop

en: _Safely Remove Drive
af: _Verwyder skyf veilig

en: _Scripts
af: _Skripte

en: _Search in Software
af: _Soek in sagteware

en: _Select
af: Kie_s

en: _Select Application
af: Kie_s toepassing

en: _Select a new name for the destination
af: Kie_s 'n nuwe naam vir die bestemming

en: _Show sidebar
af: _Vertoon kantbalk

en: _Sidebar
af: _Kantbalk

en: _Single click to open items
af: _Enkelklik om items te open

en: _Size
af: _Grootte

en: _Skip
af: _Slaan oor

en: _Skip files
af: _Slaan lêers oor

en: _Start
af: _Begin

en: _Start Multi-disk Drive
af: _Begin multi-skyf-aandrywer

en: _Stop Multi-disk Drive
af: _Stop multi-skyf-aandrywer

en: _Type
af: _Tipe

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: _Undo Batch Rename
af: _Ontdoen groep hernoem

en: _Undo Change Group
af: _Ontdoen verandering van groep

en: _Undo Change Owner
af: _Ontdoen verandering van eienaar

en: _Undo Change Permissions
af: _Ontdoen verandering van toegangsregte

en: _Undo Compress
af: _Ontdoen saampersing

en: _Undo Copy
af: _Ontdoen kopieer

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
af[0]: _Ontdoen die kopieer van %d item
af[1]: _Ontdoen die kopieer van %d items

en: _Undo Create Empty File
af: _Ontdoen skep van leë lêer

en: _Undo Create Folder
af: _Ontdoen skep van gids

en: _Undo Create Link
af: _Ontdoen die skep van skakel

en: _Undo Create from Template
af: _Ontdoen skep vanaf sjabloon

en: _Undo Duplicate
af: _Ontdoen dupliseer

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
af[0]: _Ontdoen die dupliseer van %d item
af[1]: _Ontdoen die dupliseer van %d items

en: _Undo Extract
af: _Ontdoen uitpak

en: _Undo Move
af: _Ontdoen skuif

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
af[0]: _Ontdoen skuif van %d item
af[1]: _Ontdoen skuif van %d items

en: _Undo Rename
af: _Ontdoen hernoem

en: _Undo Restore from Trash
af: _Ontdoen herstel vanuit asblik

en: _Undo Starring
af: _Ontdoen voeg by gunstelinge

en: _Undo Trash
af: _Ontdoen skuif na asblik

en: _Undo Unstarring
af: _Ontdoen verwyder uit gunstelinge

en: _Unmount
af: _Ontheg

en: _Visible Columns…
af: _Sigbare kolomme…

en: access
af: toegang

en: create/delete
af: skep/skrap

en: dropped data
af: gesleepte data

[ctx: file]
en: %s Properties
af: %s Eienskappe

[ctx: folder]
en: %s Properties
af: %s Eienskappe

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
af: gids;bestuurder;ontdek;skyf;lêerstelsel;

en: free
af: beskikbaar

en: list
af: lys

[ctx: menu item]
en: Sort
af: Sorteer

[ctx: menu item]
en: Star
af: Gunstelinge

[ctx: menu item]
en: Unstar
af: Verwyder uit gunstelinge

en: nd copy)
af: de kopie)

en: no
af: geen

en: nothing
af: niks

[ctx: preferences]
en: Sort
af: Sorteer

en: rd copy)
af: de kopie)

en: read
af: lees

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
af: Boekmerk huidige ligging

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
af: Sluit venster of oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
af: Kopieer

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
af: Skep gids

[ctx: shortcut window]
en: Cut
af: Knip

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
af: Skrap permanent

[ctx: shortcut window]
en: Editing
af: Redigering

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
af: Voer ligging in

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Go back
af: Gaan terug

[ctx: shortcut window]
en: Go down
af: Gaan af

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
af: Gaan vorentoe

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
af: Gaan na persoonlike gids

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
af: Gaan na volgende oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
af: Gaan na vorige oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Go up
af: Gaan op

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
af: Roosteraansig

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
af: Keer seleksie om

[ctx: shortcut window]
en: List view
af: Lysaangesig

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
af: Liggingbalk met tuis ligging

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
af: Liggingbalk met wortel ligging

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
af: Skuif oortjie links

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
af: Skuif oortjie regs

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
af: Skuif na asblik

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
af: Navigasie

[ctx: shortcut window]
en: New tab
af: Nuwe oortjie

[ctx: shortcut window]
en: New window
af: Nuwe venster

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
af: Open lêer en sluit venster

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
af: Open in nuwe oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
af: Open in nuwe venster

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
af: Open item ligging (slegs soek en onlangs)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
af: Open oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
af: Open met verstek toepassing

[ctx: shortcut window]
en: Opening
af: Open tans

[ctx: shortcut window]
en: Paste
af: Plak

[ctx: shortcut window]
en: Redo
af: Herdoen

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
af: Verfris aansig

[ctx: shortcut window]
en: Rename
af: Hernoem

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
af: Herstel zoem

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
af: Herstel oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Search
af: Soek

[ctx: shortcut window]
en: Select all
af: Merk alles

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
af: Kies passende items

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
af: Kortpaaie

[ctx: shortcut window]
en: Show help
af: Wys hulp

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
af: Wys item eienskappe

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
af: Vertoon/versteek aksie kieslys

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
af: Vertoon/versteek verborge lêers

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
af: Vertoon/versteek kantbalk

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
af: Oortjies

[ctx: shortcut window]
en: Undo
af: Ontdoen

[ctx: shortcut window]
en: View
af: Bekyk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
af: Zoem in

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
af: Zoem uit

en: st copy)
af: ste kopie)

en: th copy)
af: de kopie)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
af: Eerste

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
af: Tweede

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
af: Derde

[ctx: title]
en: Replace
af: Vervang

en: unknown
af: onbekend

en: unreadable
af: onleesbaar

en: used
af: in gebruik

en: write
af: skryf

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
af: “%s” kan nie na die asblik geskuif word nie. Wil u hom onmiddellik skrap?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
af: “%s” bevat sagteware wat bedoel is om outomaties laat loop te word. Wil u dit laat loop?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
af: “%s” kon nie gevind word nie. Miskien is dit onlangs geskrap.

en: “%s” deleted
af: "%s" geskrap

en: “%s” is an executable text file.
af: “%s” is 'n uitvoerbare tekslêer.

en: “%s” locations are not supported.
af: “%s”-liggings word nie ondersteun nie.

en: “%s” selected
af: “%s” gekies

en: “%s” unstarred
af: “%s” uit gunstelinge verwyder

en: “%s” would conflict with an existing file.
af: "%s" sal in konflik met 'n bestaande lêer wees.

en: “%s” would not be a unique new name.
af: "%s" sal nie 'n unieke nuwe naam wees nie.

en: “..” is not a valid name.
af: ".." is nie 'n geldige naam nie.

en: “.” is not a valid name.
af: "." is nie 'n geldige naam nie.
