evolution master - en to an translation catalogue (4140 entries)

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
an: 
    
    Mirar o contacto.
    
    u preta dos vegadas aquí ta creyar un contacto nuevo.

en: 
    
    Search for the Contact.
an: 
    
    Mirar o contacto.

en: 
    
    Searching for the Contacts...
an: 
    
    Se son mirando contactos…

en: 
    
    There are no items to show in this view.
an: 
    
    No bi ha elementos ta amostrar en ista anvista.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
an: 
    
    No bi ha elementos ta amostrar en ista anvista.
    
    Preta dos vegadas aquí ta creyar un contacto nuevo.

en:  (Completed
an:  (Completau

en:  (Due
an:  (Vence

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
an: Bi ha qualques adchuntos descargando-se. Ninviar o correu ferá que se ninvie sin ixos adchuntos pendients

en:  to
an:  ta

en: "Check Junk" Failed
an: Ha fallau a comprebación de SPAM

en: "Report Junk" Failed
an: Ha fallau en informar que ye SPAM

en: "Report Not Junk" Failed
an: Ha fallau en informar que no ye SPAM

en: % Complete
an: % Rematau

en: % Completed
an: % rematau

en: %02i minute divisions
an: divisions de %02i menutos

en: %A %H:%M:%S
an: %A, %H:%M:%S

en: %A %d %B
an: %A %y de %B

en: %A %d %b %Y
an: %A, %y de %b de %Y

en: %A, %B %e
an: %A, %e de %B

en: %A, %B %e %H:%M
an: %A, %e de %B a las %H:%M

en: %A, %B %e %H:%M:%S
an: %A, %e de %B a las %H:%M:%S

en: %A, %B %e %l:%M %p
an: %A, %e de %B a las %l:%M %p

en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
an: %A, %e de %B a las %l:%M:%S %p

en: %A, %B %e, %Y
an: %A, %e de %B de %Y

en: %A, %B %e, %Y %H:%M
an: %A, %e de %B de %Y a las %H:%M

en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
an: %A, %e de %B de %Y, a las %H:%M:%S

en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
an: %A, %e de %B de %Y, a las %l:%M %p

en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
an: %A, %B %e, %Y a las %l:%M:%S %p

en: %a %d %b
an: %a, %y de %b

en: %a %d %b %Y
an: %a, %y de %b de %Y

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
an: %a %y/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
an: %a %y/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %b %d %Y
an: %y de %b de %Y

en: %b %d %l:%M %p
an: %y de %b %l:%M %p

en: %d %B
an: %y de %B

en: %d %B %Y
an: %y de %B de %Y

en: %d %b
an: %y de %b

en: %d %b %Y
an: %y de %B de %Y

en: %d attached message | %d attached messages
an[0]: %d mensache adchunto
an[1]: %d mensaches adchuntos

en: %d contact | %d contacts
an[0]: %d contacto
an[1]: %d contactos

en: %d day | %d days
an[0]: %d diya
an[1]: %d diyas

en: %d day before appointment | %d days before appointment
an[0]: %d diya antis d'a cita
an[1]: %d diyas antis d'a cita

en: %d deleted | %d deleted
an[0]: %d eliminau
an[1]: %d eliminaus

en: %d draft | %d drafts
an[0]: %d borrador
an[1]: %d borradors

en: %d hour | %d hours
an[0]: %d hora
an[1]: %d horas

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
an[0]: %d hora antis d'a cita
an[1]: %d horas antis d'a cita

en: %d junk | %d junk
an[0]: %d SPAM
an[1]: %d SPAMs

en: %d memo | %d memos
an[0]: %d nota
an[1]: %d notas

en: %d minute | %d minutes
an[0]: %d menuto
an[1]: %d menutos

en: %d minute before appointment | %d minutes before appointment
an[0]: %d menuto antis d'a cita
an[1]: %d menutos antis d'a cita

en: %d second | %d seconds
an[0]: %d segundo
an[1]: %d segundos

en: %d selected
an: %d seleccionada

en: %d selected,  | %d selected,
an[0]: %d seleccionau,
an[1]: %d seleccionaus,

en: %d sent | %d sent
an[0]: %d ninviau
an[1]: %d ninviaus

en: %d task | %d tasks
an[0]: %d quefer
an[1]: %d quefers

en: %d total | %d total
an[0]: %d en total
an[1]: %d en total

en: %d unread,  | %d unread,
an[0]: %d no leyiu,
an[1]: %d no leyius,

en: %d unsent | %d unsent
an[0]: %d sin ninviar
an[1]: %d sin ninviar

en: %d week | %d weeks
an[0]: %d semana
an[1]: %d semanas

en: %d-%b-%Y
an: %y/%b/%Y

en: %d/%m/%Y
an: %y/%m/%Y

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
an: %s  Ha feito cambeos. Quiers ixuplidar ixos cambeos y zarrar l'editor?

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
an: %s  Ha realizau cambeos. Quiers ixuplidar ixos cambeos y esviellar l'editor?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
an: %s  No ha feito cambeos, quiers zarrar l'editor?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
an: %s  No ha realizau cambeos, quiers esviellar l'editor?

en: %s %s after the end of the appointment
an: %s %s dimpués d'a fin d'a cita

en: %s %s after the start of the appointment
an: %s %s dimpués d'o encieto d'a cita

en: %s %s before the end of the appointment
an: %s %s antis d'a fin d'a cita

en: %s %s before the start of the appointment
an: %s %s antis de prencipiar a cita

en: %s (%d item) | %s (%d items)
an[0]: %s (%d elemento)
an[1]: %s (%d elementos)

en: %s (%d%% complete)
an: %s (%d%% completau)

en: %s (cancelled)
an: %s (cancelau)

en: %s (cancelling)
an: %s (cancelau)

en: %s (completed)
an: %s (completau)

en: %s (waiting)
an: %s (asperando)

en: %s at %s
an: %s a %s

en: %s at the end of the appointment
an: %s a la fin d'a cita

en: %s at the start of the appointment
an: %s a l'encieto d'a cita

en: %s attachment
an: %s adchunto

en: %s authentication failed
an: Ha fallau en l'autenticación %s

en: %s for an unknown trigger type
an: %s ta una mena de disparador desconoixida

en: %s has assigned you a task:
an: %s te ha asignau a tu un quefer:

en: %s has canceled the following assigned task:
an: %s ha cancelau o siguient quefer asignau:

en: %s has canceled the following meeting:
an: %s ha cancelau a siguient reunión:

en: %s has canceled the following shared memo:
an: %s ha cancelau a siguient nota compartida:

en: %s has declined the following assigned task:
an: %s ha refusau o siguient quefer asignau:

en: %s has declined the following meeting changes:
an: %s ha refusau os siguients cambeos pa la reunión:

en: %s has delegated the following meeting to you:
an: %s ha delegau a reunión siguient en tu:

en: %s has proposed the following meeting changes:
an: %s ha proposau os siguients cambeos pa la reunión:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
an: %s ha proposau os siguients cambeos en l'asignación de quefers:

en: %s has published the following meeting information:
an: %s ha publicau a siguient información de reunión:

en: %s has published the following memo:
an: %s ha publicau a siguient nota:

en: %s has published the following task:
an: %s ha publicau o siguient quefer:

en: %s has sent back the following assigned task response:
an: %s ha tornau a siguient respuesta a lo quefer:

en: %s has sent back the following meeting response:
an: %s ha tornau a siguient respuesta a la reunión:

en: %s mailing list
an: Lista de correu %s

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
an: %s solicita l'asignación de %s ta lo siguient quefer:

en: %s requests your presence at the following meeting:
an: %s solicita a tuya presencia en a siguient reunión:

en: %s through %s has assigned you a task:
an: %s te ha asignau un quefer a traviés de %s:

en: %s through %s has canceled the following assigned task:
an: %s ha cancelau a siguient asignación de quefer a traviés de %s:

en: %s through %s has canceled the following meeting:
an: %s ha cancelau a siguient reunión a traviés de %s:

en: %s through %s has canceled the following shared memo:
an: %s ha cancelau a siguient nota compartida a traviés de %s:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
an: %s ha refusau o siguient quefer asignau a traviés de %s:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
an: %s ha refusau os siguients cambeos pa la reunión a traviés de %s:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
an: %s ha proposau os siguients cambeos pa la reunión a traviés de %s.

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
an: %s ha proposau os siguients cambeos en l'asignación de quefers a traviés de %s:

en: %s through %s has published the following meeting information:
an: %s ha publicau información de reunión a traviés de %s:

en: %s through %s has published the following memo:
an: %s ha publicau a siguient nota a traviés de %s:

en: %s through %s has published the following task:
an: %s ha publicau o siguient quefer a traviés de %s:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
an: %s ha tornau a siguient respuesta a lo quefer asignau a traviés de %s:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
an: %s ha tornau a siguient respuesta a la reunión a traviés de %s:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
an: %s solicita a tuya presencia en a siguient reunión a traviés de %s:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
an: %s quier apuntar-se a una reunión existent a traviés de %s:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
an: %s quier adhibir bella cosa a una nota existent a traviés de %s:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
an: %s quier adhibir-se a un quefer existent a traviés de %s:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
an: %s quier recibir a zaguera información pa lo siguient quefer asignau a traviés de %s:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
an: %s quier recibir a zaguera información d'a siguient reunión a traviés de %s:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
an: %s quier apuntar-se a una reunión existent:

en: %s wishes to add to an existing memo:
an: %s quier adhibir bella cosa a una nota existent:

en: %s wishes to add to an existing task:
an: %s quier adhibir-se a un quefer existent:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
an: %s quier recibir a zaguera información pa lo siguient quefer asignau:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
an: %s quier recibir a zaguera información pa la siguient reunión:

en: %s'%s' has an invalid format
an: %s«%s» tien un formato no valido

en: %s'%s' is empty
an: %s«%s» ye vuedo

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
an[0]: %s: %s (%d elemento)
an[1]: %s: %s (%d elementos)

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
an: %s: --force-online y --offline no se pueden emplegar a la vegada.
      Executa «%s --help» ta obtener mas información

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
an: %s: --online y --offline no se pueden emplegar a la vegada.
      Executa «%s --help» ta obtener mas información

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
an: %u y %d se substituirán por l'usuario y o dominio de l'adreza de correu electronico.

en: '%s' cannot be a future date
an: «%s» no puet estar una calendata en o futuro

en: '%s' has an invalid format
an: «%s» tien un formato no valido

en: '{0}' does not support assigned tasks, please select a different task list.
an: «{0}» no suporta asignación de quefers, selecciona una lista de quefers diferentS.

en: '{0}' has delegated the meeting. Do you want to add the delegate '{1}'?
an: «{0}» ha delegau a reunión. Quiers adhibir a lo delegau «{1}»?

en: '{0}' is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
an: «{0}» ye una libreta d'adrezas de nomás lectura y no se puet modificar. Selecciona una libreta d'adrezas diferent d'a barra lateral en l'anvista de contactos.

en: '{0}' is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
an: «{0}» ye un calandario de nomás lectura y no se puet modificar. Selecciona un calandario diferent que pueda acceptar citas.

en: (Ascending)
an: (Ascendent)

en: (Deprecated) Default forward style
an: (Obsoleto) Estilo de reninvio predeterminau

en: (Deprecated) Default reply style
an: (Obsoleto) Estilo de respuesta predeterminau

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
an: (Obsoleto) Primer diya d'a semana, dende o domingo (0) dica lo sabado (6)

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
an: (Obsoleto) Cargar as imachens ta mensaches HTML sobre HTTP

en: (Deprecated) Work days
an: (Obsoleto) Diyas laborables

en: (Descending)
an: (Descendent)

en: (No Subject)
an: (Sin afer)

en: (Shown in a Day View)
an: (Amostrau en l'anVista diaria)

en: (Unknown Filename)
an: (Nombre d'o fichero desconoixiu)

en: (no subject)
an: (sin afer)

en: (no suggestions)
an: (no bi ha sucherencias)

en: * No Summary *
an: * Sin resumen *

en: - The Evolution PIM and Email Client
an: O client de correu electronico y GIP Evolution

en: -------- Forwarded Message --------
an: -------- Mensache reninviau --------

en: -----Original Message-----
an: -----Mensache orichinal-----

en: 05 minutes
an: 05 menutos

en: 1 day ago | %d days ago
an[0]: fa un diya
an[1]: fa %d diyas

en: 1 day in the future | %d days in the future
an[0]: en un diya
an[1]: en %d diyas

en: 1 hour ago | %d hours ago
an[0]: fa una hora
an[1]: fa %d horas

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
an[0]: en una hora
an[1]: en %d horas

en: 1 minute ago | %d minutes ago
an[0]: fa un menuto
an[1]: fa %d menutos

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
an[0]: en un menuto
an[1]: en %d menutos

en: 1 month ago | %d months ago
an[0]: fa un mes
an[1]: fa %d meses

en: 1 month in the future | %d months in the future
an[0]: en un mes
an[1]: en %d meses

en: 1 second ago | %d seconds ago
an[0]: fa un segundo
an[1]: fa %d segundos

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
an[0]: en un segundo
an[1]: en %d segundos

en: 1 week ago | %d weeks ago
an[0]: fa una semana
an[1]: fa %d semanas

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
an[0]: en una semana
an[1]: en %d semanas

en: 1 year ago | %d years ago
an[0]: fa un anyo
an[1]: fa %d anyos

en: 1 year in the future | %d years in the future
an[0]: en un anyo
an[1]: en %d anyos

en: 10 minutes
an: 10 menutos

en: 10th
an: 10

en: 11th
an: 11

en: 11th to 20th
an: de l'11º a lo 20º

en: 12th
an: 12

en: 13th
an: 13

en: 14th
an: 14

en: 15 minutes
an: 15 menutos

en: 15th
an: 15

en: 16th
an: 16

en: 17th
an: 17

en: 18th
an: 18

en: 19th
an: 19

en: 1st
an: 1

en: 1st to 10th
an: d'o 1º a lo 10º

en: 20th
an: 20

en: 21st
an: 21

en: 21st to 31st
an: d'o 21º a lo 31º

en: 22nd
an: 22

en: 23rd
an: 23

en: 24th
an: 24

en: 25th
an: 25

en: 26th
an: 26

en: 27th
an: 27

en: 28th
an: 28

en: 29th
an: 29

en: 2nd
an: 2

en: 30 minutes
an: 30 menutos

en: 30th
an: 30

en: 31st
an: 31

en: 3rd
an: 3

en: 4th
an: 4

en: 5th
an: 5

en: 60 minutes
an: 60 menutos

en: 6th
an: 6

en: 7th
an: 7

en: 8th
an: 8

en: 9th
an: 9

en: <click here to select a date>
an: <Preta aquí ta seleccionar una calendata>

en: <click here to select a folder>
an: <preta aquí ta seleccionar una carpeta>

en: >_>
an: _>>

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
an: Ya existe un contacto con ixa adreza. Quiers adhibir una tarcheta nueva con a mesma adreza de todas trazas?

en: A contact list named '{0}' is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
an: Ya existe un contacto de nombre «{0}» en a lista de contactos. Quiers adhibir-lo de totz modos?

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
an: Ya existe un fichero clamau «{0}». Quiers substituir-lo?

en: A folder named "{0}" already exists. Please use a different name.
an: Ya existe una carpeta clamada «{0}». Usa un nombre diferent.

en: A folder named "{1}" already exists. Please use a different name.
an: Ya existe una carpeta clamada «{1}». Usa un nombre diferent.

en: A load operation is already in progress
an: Bi existe una operación de carga en progreso

en: A non-empty folder at "{1}" already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
an: Ya existe una carpeta no vueda en «{1}».
    
    Puetz trigar ignorar ista carpeta, sobrescribir-la, adhibir o suyo conteniu, u salir.

en: A save operation is already in progress
an: Bi existe una operación d'alzau en progreso

en: A_dd
an: A_dhibir

en: A_dd Attachment...
an: _Adhibir un adchunto…

en: A_dd Condition
an: Adhibir una a_cción

en: A_dd Sender to Address Book
an: _Adhibir o remitent a la libreta

en: A_dvanced options for the CSV format
an: Opcions avan_zadas ta lo formato CSV

en: A_lignment
an: A_liniación

en: A_pply Filters
an: Aplicar _filtros

en: A_ppointments
an: Ci_tas

en: A_ttach
an: _Adchuntar

en: A_uto-delete sent item
an: _Autoeliminar l'elemento ninviau

en: A_vailable Fields:
an: Campos _disponibles:

en: Acce_pt
an: Accep_tar

en: Acce_pt all
an: A_cceptar-lo tot

en: Accepted
an: Acceptau

en: Account Editor
an: Editor de cuentas

en: Account Information
an: Información d'a cuenta

en: Account Name
an: Nombre d'a cuenta

en: Account Search
an: Mira en a cuenta

en: Account Summary
an: Resumen d'a cuenta

en: Action not available
an: Acción no disponible

en: Action/Trigger
an: Acción/Disparador

en: Active Appointments
an: Citas activas

en: Active Tasks
an: Quefers activos

en: Add "%s" to Dictionary
an: Adhibir «%s» a lo diccionario

en: Add Ac_tion
an: Adhibir una a_cción

en: Add Attachment
an: Adhibir un adchunto

en: Add Filter Rule
an: Adhibir un regle de filtrau

en: Add Folder
an: Adhibir a carpeta

en: Add Google Ca_lendar to this account
an: Adhibir un ca_landario de Google a ista cuenta

en: Add Google Con_tacts to this account
an: Adhibir un con_tacto de Google a ista cuenta

en: Add Label
an: Adhibir una etiqueta

en: Add Ne_w Signature...
an: Adhibir una sinyatura _nueva…

en: Add Reminder
an: adhibir un recordatorio

en: Add Rule
an: Adhibir una regla

en: Add Signature Script
an: Adhibir un script de sinyatura

en: Add Yahoo! Ca_lendar and Tasks to this account
an: Adhibir un calandario de Yahoo! a ista cuenta

en: Add _Script
an: Adhibir un _script

en: Add a C_olumn...
an: Adhibir una c_olumna…

en: Add a Column
an: Adhibir una columna

en: Add an email to the List
an: Adhibir una adreza de correu electronico a la lista

en: Add custom headers to outgoing mail messages.
an: Adhibir un capitero presonalizau a os mensaches salients.

en: Add exception
an: Adhibir una excepción

en: Add sender to address book
an: Adhibir o remitent a la libreta d'adrezas

en: Add with duplicates
an: Adhibir con duplicaus

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
an: Adhibir una linia d'Afer con significau a o mensache dará a os tuyos destinatarios una ideya de qué tracta o tuyo correu.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
an: Adhibir un resumen con sentiu a la tuya cita dará a los destinatarios  d'ella una ideya arredol d'o que en tracta.

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
an: Adhibir un resumen con sentiu a lo tuyo quefer dará a los destinatarios d'ell una ideya arredol d'o que en tracta.

en: Address
an: Adreza

en: Address '{0}' already exists.
an: L'adreza «{0}» ya existe.

en: Address B_ook:
an: _Libreta d'adrezas:

en: Address Book
an: Libreta d'adrezas

en: Address Book Map
an: Mapa d'a libreta d'adrezas

en: Address Book Properties
an: Propiedatz d'a libreta d'adrezas

en: Address Book _Map
an: _Mapa d'a libreta d'adrezas

en: Address _Book Properties
an: Propiedatz d'a _libreta d'adrezas

en: Address book source
an: Libreta d'adrezas fuent

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
an: Lista d'adrezas que usar ta almagazenar automaticament os contactos sincronizaus de Pidgin.

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
an: Libreta d'adrezas que usar ta almagazenar os contactos sincronizaus automaticament.

en: Address formatting
an: Formateyau d'adrezas

en: Addressbook Contact
an: Contacto d'a libreta d'adrezas

en: Adjust Score
an: Achustar a puntuación

en: Advanced Search
an: Busca abanzada

en: Africa/Abidjan
an: África/Abidjan

en: Africa/Accra
an: África/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
an: África/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
an: África/Argel

en: Africa/Asmera
an: África/Asmera

en: Africa/Bamako
an: África/Bamako

en: Africa/Bangui
an: África/Bangui

en: Africa/Banjul
an: África/Banjul

en: Africa/Bissau
an: África/Bissau

en: Africa/Blantyre
an: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
an: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
an: África/Bujumbura

en: Africa/Cairo
an: África/Cairo

en: Africa/Casablanca
an: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
an: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
an: África/Conakry

en: Africa/Dakar
an: África/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
an: África/Dar-es-Salaam

en: Africa/Djibouti
an: África/Djibouti

en: Africa/Douala
an: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
an: África/L'Aaiun

en: Africa/Freetown
an: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
an: África/Gaborone

en: Africa/Harare
an: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
an: África/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
an: África/Kampala

en: Africa/Khartoum
an: África/Khartoum

en: Africa/Kigali
an: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
an: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
an: África/Lagos

en: Africa/Libreville
an: África/Libreville

en: Africa/Lome
an: África/Lome

en: Africa/Luanda
an: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
an: África/Lumbasa

en: Africa/Lusaka
an: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
an: África/Malabo

en: Africa/Maputo
an: África/Maputo

en: Africa/Maseru
an: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
an: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
an: África/Mogadiscio

en: Africa/Monrovia
an: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
an: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
an: África/Ndjamena

en: Africa/Niamey
an: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
an: África/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
an: África/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
an: África/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
an: África/Sao Prenié

en: Africa/Timbuktu
an: África/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
an: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
an: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
an: África/Windhoek

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
an: _Sinyar siempre os mensaches salients quan s'emplegue ista cuenta

en: Alerts
an: Alertas

en: Algorithm Identifier
an: Identificador de l'algorismo

en: Algorithm Parameters
an: Parametros de l'algorismo

en: All Account Search
an: Busca en todas as cuentas

en: All Accounts
an: Todas as cuentas

en: All CA certificate files
an: Totz os fichers de certificaus CA

en: All Files (*)
an: Totz os fichers (*)

en: All Instances
an: Todas as instancias

en: All Message _Headers
an: _Totz os capiters d'o mensache

en: All Messages
an: Totz os correus

en: All PKCS12 files
an: Totz os fichers PKCS12

en: All _Day Event
an: Escayecimiento ta tot o _diya

en: All _people and one resource
an: Todas as _presonas y un recurso

en: All accounts have been removed.
an: Todas as cuentas han estau eliminadas.

en: All active remote folders
an: Todas as carpetas remotas activas

en: All day:
an: Tot o diya:

en: All email certificate files
an: Totz os fichers de certificau de correus electronicos

en: All files
an: Totz os fichers

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información d'istas notas s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información en ista nota s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información d'istas citas s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información d'istos quefers s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información d'ista cita s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información sobre ista reunión s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información sobre ista nota s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
an: Toda la información sobre iste quefer s'eliminará y no se podrá recuperar.

en: All local and active remote folders
an: Todas as carpetas locals y remotas activas

en: All local folders
an: Todas as carpetas locals

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
an: Totz os correus electronicos nuevos con capiters que coincidan con en conteniu dau se filtrarán automaticament como SPAM

en: All related
an: Todas as relacionadas

en: Allow Evolution to update the file
an: Premite a l'Evolution esviellar o fichero

en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
an: Premitir a una li_sta de correu reendrezar una respuesta privada enta la lista

en: Also mark messages in subfolders?
an: Marcar tamién os mensaches en as subcarpetas?

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
an: Ninviar siempre una _copia de carbón (Cc) a:

en: Always
an: Siempre

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
an: Ninviar siempre una copia de carbón _amagada (Cca) a2:

en: Always _show address of the autocompleted contact
an: Amostrar _siempre l'adreza d'o contacto autocompletau

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
an: _Confidar siempre en as claus d'o mío almagacén en zifrar

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
an: Zifrar siempre os mensaches salients quan s'emplegue ista cuenta

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
an: Zifrar siempre ta _yo mesmo quan ninvie correu zifrau

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
an: Zifrar-me siempre a yo mesmo quan ninvie correu zifrau

en: Always request rea_d receipt
an: _Solicitar siempre una confirmación de lectura

en: Always request read receipt
an: Solicitar Siempre a confirmación de lectura

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
an: Amostrar siempre una parti en texto plano y, si se solicita, creyar adchuntos d'atras partis.

en: Always sign outgoing messages when using this account
an: Sinyar siempre os mensaches salients quan s'emplegue ista cuenta

en: America/Antigua
an: America/Antiga

en: America/Asuncion
an: America/Asunción

en: America/Belize
an: America/Bélice

en: America/Boa_Vista
an: America/Boa Vista

en: America/Bogota
an: America/Bogotá

en: America/Buenos_Aires
an: America/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
an: America/Cambridge Bay

en: America/Cancun
an: America/Cancún

en: America/Cayman
an: America/Caimán

en: America/Cordoba
an: America/Córdoba

en: America/Costa_Rica
an: America/Costa Rica

en: America/Curacao
an: America/Curaçao

en: America/Dawson_Creek
an: America/Dawson Creek

en: America/El_Salvador
an: America/El Salvador

en: America/Glace_Bay
an: America/Glace Bay

en: America/Goose_Bay
an: America/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
an: America/Grand Turk

en: America/Grenada
an: America/Granada

en: America/Guadeloupe
an: America/Guadalupe

en: America/Havana
an: America/La Habana

en: America/Indiana/Indianapolis
an: America/Indiana/Indianápolis

en: America/Indianapolis
an: America/Indianápolis

en: America/La_Paz
an: America/A Paz

en: America/Los_Angeles
an: America/Los Ángeles

en: America/Martinique
an: America/Martinica

en: America/Mazatlan
an: America/Mazatlán

en: America/Merida
an: America/Mérida

en: America/Mexico_City
an: America/Ciudat de Mexico

en: America/New_York
an: America/Nueva York

en: America/North_Dakota/Center
an: America/Dakota d'o Norte/Centro

en: America/Panama
an: America/Panamá

en: America/Port_of_Spain
an: America/Puerto d'Espanya

en: America/Porto_Velho
an: America/Porteo Velho

en: America/Puerto_Rico
an: America/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
an: America/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
an: America/Rankin Inlet

en: America/Rio_Branco
an: America/Rido Branco

en: America/Santo_Domingo
an: America/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
an: America/Sao Paulo

en: America/St_Johns
an: America/St. Johns

en: America/St_Kitts
an: America/St. Kitts

en: America/St_Lucia
an: America/St. Lucía

en: America/St_Thomas
an: America/St. Tomás

en: America/St_Vincent
an: America/Santo Vincente

en: America/Swift_Current
an: America/Swift Current

en: America/Thunder_Bay
an: America/Thunder Bay

en: America/Tortola
an: America/Tordoleta

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
an: Tiempo en segundos que caldrá amostrar a error en a barra d'estau.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
an: Vas a disparar un recordatorio de calandario d'Evolution. Iste recordatorio ye configurau ta executar o siguient programa:
    
            %s
    
    Yes seguro que quiers executar iste programa?

en: An appointment in the calendar '%s' conflicts with this meeting
an: Una cita en o calandario «%s» dentra en conflicto con ista reunión

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
an: Se ninviará un mensache de correu electronico a la URL «{0}». Puetz ninviar o mensache automaticament , u veyer-lo y cambiar-lo primer.
    
    Habrías de recibir una respuesta dende a lista de correu a lo poco tiempo dimpués que iste mensache siga ninviau.

en: An error occurred during processing: %s
an: S'ha produciu  una error en procesar: %s

en: An error occurred while printing
an: S'ha produciu una error en imprentar

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
an: S'ha produciu una error en alzar en a tuya carpeta de Borradors.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
an: S'ha produciu una error en alzar en a tuya carpeta de Servilla de salida.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
an: S'ha produciu una error en ninviar. Cómo quiers proceder?

en: An organizer is required.
an: Se requiere un organizador.

en: An organizer must be set.
an: Cal especificar un organizador.

en: An unknown person
an: Una presona desconoixida

en: Anniversary
an: Aniversario

en: Anonymous
an: Anonimo

en: Answered
an: Contestau

en: Antarctica/Casey
an: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
an: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
an: Antártida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
an: Antártida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
an: Antártida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
an: Antártida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
an: Antártida/Polo Sud

en: Antarctica/Syowa
an: Antártida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
an: Antártida/Vostok

en: Any Category
an: Qualsiquier categoría

en: Any Field
an: Qualsiquier campo

en: Any field contains
an: Qualsiquier campo contién

en: Any header
an: Qualsiquier capitero

en: Apply filter rules to the selected messages
an: Aplica filtros a os mensaches seleccionaus

en: Apply the given geometry to the main window
an: Aplicar a cheometría proporcionada a la finestra prencipal

en: Apply the same _view settings to all folders
an: Aplicar os mesmos achustes d'an_vista a todas as carpetas

en: Appointment
an: Cita

en: Appointment - %s
an: Cita: %s

en: Appointments
an: Citas

en: Appointments and Meetings
an: Reunions y citas

en: April
an: Abril

en: Arabic
an: Arabe

en: Arctic/Longyearbyen
an: Ártico/Longyearbyen

en: Are you sure you want to close Evolution?
an: Yes seguro que quiers zarrar l'Evolution?

en: Are you sure you want to copy folder '{0}' to folder '{1}'?
an: Yes seguro que quiers copiar a carpeta «{0}» ta «{1}»?

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
an: Yes seguro que quiers eliminar o quefer «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
an: Yes seguro que quiers eliminar a cita titulada «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the meeting titled '{0}'?
an: Yes seguro que quiers eliminar a reunión titulada «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the memo '{0}'?
an: Yes seguro que quiers eliminar a nota «{0}»?

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
an: Yes seguro que quiers eliminar istas listas de contactos?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
an: Yes seguro que quiers eliminar istos contactos?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
an: Yes seguro que quiers eliminar istas {0} citas?

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
an: Yes seguro que quiers eliminar istas {0} notas?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
an: Yes seguro que quiers eliminar istos {0} quefers?

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista cuenta y totz os suyos proxys?

en: Are you sure you want to delete this account?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista cuenta?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista cita?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
an: Yes seguro que quiers eliminar iste contacto (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista lista de contactos (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista lista de contactos?

en: Are you sure you want to delete this contact?
an: Yes seguro que quiers eliminar iste contacto?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista reunión?

en: Are you sure you want to delete this memo?
an: Yes seguro que quiers eliminar ista nota?

en: Are you sure you want to delete this task?
an: Yes seguro que quiers eliminar iste quefer?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
an: Yes seguro que quiers desactivar ista cuenta y eliminar totz os suyos proxys?

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
an: Seguro que quiers descartar o mensache titolau «{0}» que yes redactando?

en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
an[0]: Yes seguro que quiers ubrir %d mensache a la vegada?
an[1]: Yes seguro que quiers ubrir %d mensaches a la vegada?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
an: Yes seguro que quiers eliminar permanentment totz os mensaches eliminaus en todas as carpetas?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder "{0}"?
an: Yes seguro que quiers eliminar permanentment totz os mensaches eliminaus en a carpeta «{0}»?

en: Are you sure you want to remove this location?
an: De seguras que quiers eliminar iste puesto?

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
an: Yes seguro que quiers restaurar l'Evolution dende o fichero de refirmo seleccionau?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
an: Yes seguro que quiers alzar a cita sin un resumen?

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
an: Yes seguro que quiers alzar a nota sin un resumen?

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
an: Yes seguro que quiers alzar o quefer sin un resumen?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
an: Seguro que quiers ninviar un mensache en formato HTML?

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
an: Seguro que quiers ninviar un mensache con una adreza no valida?

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
an: Seguro que quiers ninviar un mensache con adrezas no validas?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
an: Seguro que quiers ninviar un mensache con nomás destinatarios Cca?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
an: Seguro que quiers ninviar un mensache sin un afer?

en: Are you sure you want to to move folder '{0}' to folder '{1}'?
an: Yes seguro que quiers mover a carpeta «{0}» ta «{1}»?

en: As Sent Folder for Wi_de View
an: Como carpeta de ninviaus ta l'anvista am_pla

en: As _Sent Folder
an: Como carpeta de _ninviaus

en: Ascending
an: Ascendent

en: Asia/Amman
an: Asia/Ammán

en: Asia/Bahrain
an: Asia/Bahrein

en: Asia/Calcutta
an: Asia/Calcuta

en: Asia/Damascus
an: Asia/Damasco

en: Asia/Hong_Kong
an: Asia/Hong Kong

en: Asia/Istanbul
an: Asia/Estambul

en: Asia/Jerusalem
an: Asia/Cherusalén

en: Asia/Katmandu
an: Asia/Katmandú

en: Asia/Kuala_Lumpur
an: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Magadan
an: Asia/Magadán

en: Asia/Phnom_Penh
an: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Rangoon
an: Asia/Rangún

en: Asia/Saigon
an: Asia/Saigón

en: Asia/Samarkand
an: Asia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
an: Asia/Seúl

en: Asia/Singapore
an: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
an: Asia/Teherán

en: Asia/Tokyo
an: Asia/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
an: Asia/Ujung Pandang

en: Ask for confirmation when deleting items
an: Demandar una confirmación en eliminar elementos

en: Ask for each message
an: Preguntar ta cada mensache

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
an: Pregunta si s'han de copiar carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
an: Pregunta si s'han de mover carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas

en: Assign Color
an: Asignar a color

en: Assign Score
an: Asignar a puntuación

en: Assigned
an: Asignau

en: Assigned Task - %s
an: Quefer asignau: %s

en: Assistant
an: Secretario

en: Assistant Phone
an: Telefono d'o secretario

en: At least one attendee is necessary
an: Ye necesario a lo menos un participant

en: At least one attendee is required.
an: Ye necesario a lo menos un participant.

en: Atlantic/Azores
an: Atlántico/Azores

en: Atlantic/Bermuda
an: Atlántico/Bermudas

en: Atlantic/Canary
an: Atlántico/Canarias

en: Atlantic/Cape_Verde
an: Atlántico/Cabo Verde

en: Atlantic/Faeroe
an: Atlántico/Feroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
an: Atlántico/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
an: Atlántico/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
an: Atlántico/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
an: Atlántico/South Cheorchia

en: Atlantic/St_Helena
an: Atlántico/St. Helena

en: Atlantic/Stanley
an: Atlantico/Stanley

en: Attach
an: Adchuntar

en: Attach a file
an: Adchuntar un fichero

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
an: Adchuntar una imachen chicota d'o tuyo rostro en mensaches salients.

en: Attached message
an: Mensache adchunto

en: Attachment | Attachments
an[0]: Adchunto
an[1]: Adchuntos

en: Attachment Properties
an: Propiedatz d'adchuntos

en: Attachment Reminder
an: Memoria d'adchuntos

en: Attachment contents not loaded
an: No s'ha cargau lo conteniu de l'adchunto

en: Attachments
an: Adchuntos

en: Atte_ndees
an: _Participants

en: Atte_ndees...
an: _Participants…

en: Attendee
an: Participant

en: Attendee
an: Participant

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
an: L'estau d'o participant no s'ha puesto esviellar porque ya no existe l'elemento

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
an: L'estau d'asistencia no s'ha puesto esviellar a causa que l'estau no ye valido

en: Attendee status updated
an: S'ha esviellau  l'Estau d'asistencia

en: Attendees
an: Participants

en: Attendees List
an: Lista de participants

en: Attendees:
an: Participants:

en: Attribute message
an: Atribuir o mensache

en: Audio Player
an: Reproductor de son

en: August
an: Agosto

en: Australia/Adelaide
an: Australia/Adelaida

en: Australia/Broken_Hill
an: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
an: Australia/Lord Howe

en: Authentication
an: Autenticación

en: Author(s)
an: Autor(s)

en: Authorities
an: Autoridatz

en: Auto sync Pidgin contacts
an: Auto sincronizar os contactos de Pidgin

en: Autocomplete length
an: Longaria de l'autocompletau

en: Autocomplete with this address book
an: Autocompletar con ista libreta d'adrezas

en: Autocompletion
an: Autocompletau

en: Autogenerated
an: Autochenerau

en: Automatic Contacts
an: Contactos automaticos

en: Automatic emoticon recognition
an: Reconoixencia automatica d'emoticonos

en: Automatic link recognition
an: Reconoixencia automatica de vinclos

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
an: Activar as sinyaturas PGP u S/MIME automaticament en responder a un mensache sinyau con PGP u S/MIME.

en: Automatically insert _emoticon images
an: Ficar as imachens d'_emoticonos automaticament

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
an: Lanzar l'editor automaticament en pretar una tecla en l'editor de correus.

en: Automatically launch when a new mail is edited
an: Lanzar automaticament en editar un correu nuevo

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
an: Cargar as imachens automaticament ta mensaches HTML sobre HTTP

en: Automatically update on any _source folder change
an: Esviellar automaticament si bi ha qualsiquier _cambeo en a carpeta fuent

en: Available Cate_gories
an: Categorías _disponibles:

en: Available Fields
an: Campos disponibles

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
an: Privar L'IfMatch (necesario en Apache < 2.2.8)

en: BCC
an: Cca

en: B_est Fit
an: Achust_e automatico

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
an: Refirmar os datos y a configuración de l'Evolution en un archivador

en: Back up Evolution directory
an: Refirmar a carpeta de l'Evolution

en: Back up complete
an: Refirmo completau

en: Back up current Evolution data
an: Refirmar os datos actuals de l'Evolution

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format. Used together with task-due-today-highlight
an: Color de fondo ta os quefers que vencen hue, en formato «#rrggbb». Usau chunto a lo resaltau de quefers que vencen hue.

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format. Used together with task-overdue-highlight.
an: Color de fondo ta os quefers que son difuera de plazo, en formato «#rrggbb». Usau chunto a lo resaltau de quefers difuera de plazo.

en: Backing Evolution accounts and settings
an: Refirmar as cuentas y a configuración de l'Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
an: Refirmar os datos de l'Evolution (correus, contactos, calandario, quefers, notas)

en: Backing up Evolution Data
an: Se son refirmando os datos de l'Evolution

en: Backing up to the folder %s
an: Se ye refirmando ta la carpeta %s

en: Backup _All
an: Refirmar-lo _tot

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
an: Error en a expresión regular «{0}».

en: Baltic
an: Baltico

en: Bcc
an: Cca

en: Because "{1}".
an: Porque «{1}».

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
an: A causa de{« 0}», talment amenestas seleccionar diferents opcions de correu.

en: Because &quot;{1}&quot;.
an: Porque «{1}».

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
an: A causa que tu no confidas en l'autoridat certificadera que emitió iste certificau, allora no confidas en l'autenticidat d'iste certificau de no estar que s'indique unatra coseta aquí

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
an: A causa que tu confidas en l'autoridat certificadera que emitió iste certificau, allora confidas en l'autenticidat d'iste certificau de no estar que s'indique unatra coseta aquí

en: Beep
an: Chuflar

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
an: Antis de confidar en ista CA ta qualsiquier proposito, habrías d'examinar o tuyo certificau y a tuya directiva y procedimientos (si son disponibles).

en: Berkeley Mailbox (mbox)
an: Caixa Berkeley (mbox)

en: Birthday
an: Cabodanyo

en: Birthday and anniversary reminder
an: Recordatorio de cabodanyos y aniversarios

en: Birthday and anniversary reminder units
an: Unidatz d'o recordatorio de cabodanyos y aniversarios

en: Birthday and anniversary reminder value
an: Valor d'o recordatorio de cabodanyos y aniversarios

en: Blank Signature
an: Sinyatura en blanco

en: Blog
an: Diario web

en: Body contains
an: O cuerpo contién

en: Bogofilter Options
an: Opcions d'o Bogofilter

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
an: O Bogofilter s'ha penchau u ha fallau en procesar un mensache de correu

en: Browse until limit is reached
an: Examinar dica plegar a la fin

en: Bug Buddy could not be run.
an: No s'ha puesto executar o Bug Buddy.

en: Bug Buddy is not installed.
an: O Bug Buddy no ye instalau.

en: Business Fax
an: Fax d'o treballo

en: Business Phone
an: Telefono d'o treballo

en: Business Phone 2
an: Telefono d'o treballo 2

en: Busy
an: Ocupada

en: By S_tatus
an: Por es_tau

en: By Se_nder
an: Por rem_itent

en: By Su_bject
an: Por _afer

en: By _Company
an: Por _companyía

en: By _Follow Up Flag
an: Por marca de _seguimiento

en: CC
an: Cc

en: CRL Signer
an: Firmant d'a LRC

en: C_ollapse All
an: Contrayer-las t_odas

en: C_opy
an: C_opiar

en: C_reate
an: C_reyar

en: C_reate Search Folder From Search...
an: _Creyar una carpeta de busca dende a busca…

en: C_urrent View
an: Anvista act_ual

en: C_ut %s
an: Cor_tar %s

en: Ca_tegories...
an: Ca_tegorías…

en: Calendar
an: Calandario

en: Calendar Event: It has no summary.
an: Escayecimiento de calandario: no tien resumen.

en: Calendar Event: Summary is %s.
an: Escayecimiento de calandario: O resumen ye %s.

en: Calendar Events
an: Escayecimientos de calandario

en: Calendar Properties
an: Propiedatz d'o calandario

en: Calendar Publishing
an: Publicación de calandarios

en: Calendar Selector
an: Selector de calandarios

en: Calendar and Tasks
an: Calandario y quefers

en: Calendar event notifications
an: Notificacions d'escayecimientos d'o calandario

en: Calendar information
an: Información de calandario

en: Calendar:
an: Calandario:

en: Calendar: from %s to %s
an: Calandario: dende %s dica %s

en: Call
an: Clamar

en: Callback Phone
an: Telefono de devolución de gritadas

en: Can be either 'mbox' or 'pdf'.
an: Puet estar «mbox» u «pdf».

en: Can not open file
an: No ye posible ubrir o fichero

en: Cancel
an: Cancelar

en: Cancel _All
an: Cancelar-lo _tot

en: Cancel the current mail operation
an: Cancelar a operación de correu actual

en: Canceled
an: Cancelau

en: Canceled.
an: Cancelau.

en: Canceling...
an: Cancelando…

en: Cancelled
an: Cancelau

en: Cannot add Search Folder "{0}".
an: No se puet adhibir a carpeta de busca «{0}».

en: Cannot add new contact
an: No se puet adhibir un contacto nuevo

en: Cannot copy folder "{0}" to "{1}".
an: No se puet copiar a carpeta: «{0}» enta «{1}».

en: Cannot create Temporary File
an: No se puet creyar a carpeta d'alzau temporal

en: Cannot create a client object from extension name '%s'
an: No se puet creyar un obchecto client a partir d'un nombre d'extensión «%s»

en: Cannot create folder "{0}".
an: No se puet creyar a carpeta: «{0}».

en: Cannot create object
an: No se puet creyar l'obchecto

en: Cannot create temporary save directory.
an: No se puet creyar a carpeta d'alzau temporal.

en: Cannot create the save directory, because "{1}"
an: No se puet creyar a carpeta d'alzau, a causa de{« 1}»

en: Cannot delete folder "{0}".
an: No se puet eliminar a carpeta «{0}».

en: Cannot delete system folder "{0}".
an: No se puet eliminar a carpeta d'o sistema «{0}».

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
an: No se pueden deixar os mensaches en l'almacén de libel superior

en: Cannot edit Search Folder "{0}" as it does not exist.
an: No se puet editar a carpeta de busca «{0}» porque no existe.

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
an: No ye posible zifrar o mensache salient: no bi ha establiu un certificau de zifrau ta ista cuenta

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
an[0]: No se puet trobar un evento coincident dentro de %d anyo
an[1]: No se puet trobar un evento coincident dentro de %d anyos

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
an[0]: No se puet trobar un evento coincident fa %d anyo
an[1]: No se puet trobar un evento coincident fa %d anyos

en: Cannot move contact.
an: O contacto no se puet mover.

en: Cannot move folder "{0}" to "{1}".
an: No se puet mover a carpeta «{0}» enta «{1}».

en: Cannot open calendar. %s
an: No se puet ubrir o calandario. %s

en: Cannot open file "{0}".
an: No se puet ubrir o fichero «{0}».

en: Cannot open folder. Error: {1}
an: No se puet ubrir a carpeta. Error: {1}

en: Cannot open source folder. Error: {2}
an: No se puet ubrir a carpeta d'orichen. Error {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
an: No se puet ubrir a carpeta de destín. Error: {2}

en: Cannot read the license file "{0}", due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
an: No se puet leyer o fichero de licencia «{0}», a causa d'un problema d'instalación. No podrás fer servir iste proveedor dica que puedas acceptar ista licencia.

en: Cannot rename "{0}" to "{1}".
an: No se puet renombrar «{0}» ta «{1}».

en: Cannot rename or move system folder "{0}".
an: No se puet renombrar u mover a carpeta d'o sistema «{0}».

en: Cannot save changes to account.
an: No se pueden alzar os cambeos en a cuenta.

en: Cannot save event
an: No se puet alzar l'escayecimiento

en: Cannot save file "{0}".
an: No se puet alzar o fichero «{0}».

en: Cannot save task
an: No se puet alzar o quefer

en: Cannot save to directory "{0}".
an: No se puet alzar en a carpeta «{0}».

en: Cannot save to file "{0}".
an: No se puet alzar a lo fichero «{0}».

en: Cannot search with no active calendar
an: No se puet mirar sin un calandario activo

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
an: No ye posible sinyar o mensache salient: No bi ha establiu un certificau de sinyatura ta ista cuenta

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
an: No se puet encetar l'Evolution. Ye posible que bi haiga unatra instancia de l'Evolution que no responde. Error d'o sistema: %s

en: Cannot upgrade directly from version {0}
an: No se puet esviellar dreitament dende a versión {0}

en: Car Phone
an: Telefono de l'auto

en: Card View
an: Anvista d'a tarcheta

en: Cat_egory:
an: Cat_egoría:

en: Categories
an: Categorías

en: Categories Editor
an: Editor de categorías

en: Categories List
an: Lista de categorías

en: Categories:
an: Categorías:

en: Categories: %s
an: Categorías: %s

en: Category
an: Categoría

en: Category Icon
an: Icono de categoría

en: Category Properties
an: Propiedatz d'a categoría

en: Category _Icon
an: _Icono de categoría

en: Category _Name
an: _Nombre d'a categoría

en: Category editor not available.
an: No bi ha un editor de categorías disponible.

en: Central European
an: Centroeuropeu

en: Certificate
an: Certificau

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
an: O certificau «%s» ye un certificau de CA.
    
    Edita la configuración de confianza:

en: Certificate Authority Key Identifier
an: Identificador d'a clau de l'autoridat d'o certificau

en: Certificate Authority Trust
an: Confianza en l'autoridat certificadera

en: Certificate Fields
an: Campos d'o certificau

en: Certificate Hierarchy
an: Hierarquía d'o certificau

en: Certificate Key Usage
an: Uso d'a clau d'o certificau

en: Certificate Name
an: Nombre d'o certificau

en: Certificate Signature Algorithm
an: Algorismo de sinyatura d'o certificau

en: Certificate Signature Value
an: Valor d'a sinyatura d'o certificau

en: Certificate Signer
an: Firmant d'o certificau

en: Certificate already exists
an: O certificau ya existe

en: Certificate details
an: Detalles d'o certificau

en: Certificates
an: Certificaus

en: Certificates Table
an: Tabla de certificaus

en: Ch_aracter Encoding
an: C_odificación de caracters

en: Ch_aracter encoding:
an: C_odificación de caracters:

en: Chair
an: President

en: Chair Persons
an: Presidencia

en: Change the name of this folder
an: Cambiar o nombre d'ista carpeta

en: Change the page settings for your current printer
an: Cambiar a configuración de pachina pa la impresora actual

en: Change the properties of this folder
an: Cambiar as propiedatz d'ista carpeta

en: Changed Contact:
an: Contacto modificau:

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
an: Os cambeos efectuaus a iste elemento pueden descartar-se si plega una actualización por correu

en: Character Encoding
an: Codificación de caracters

en: Character _Encoding
an: _Codificación de caracters

en: Check Evolution Back up
an: Comprebar o refirmo de l'Evolution

en: Check cu_stom headers for junk
an: Compre_bar os capiters presonalizaus contra SPAM

en: Check for Supported Types
an: Comprebar as menas suportadas

en: Check for _Junk
an: Detectar o _SPAM

en: Check for _new messages every
an: Comprebar si bi ha mensaches _nuevos cada

en: Check for new _messages on start
an: Comprebar si bi ha mensaches _nuevos a l'inicio

en: Check for new messa_ges in all active accounts
an: Comprebar si bi ha _mensaches nuevos en todas as cuentas activas

en: Check for new messages in all active accounts
an: Comprebar si bi ha mensaches nuevos en todas as cuentas activas

en: Check for new messages on start
an: Comprebar si bi ha mensaches nuevos a l'inicio

en: Check incoming _messages for junk
an: Comprebar si os _mensaches dentrants son vasuera

en: Check incoming mail being junk
an: Comprebar si o correu dentrant ye SPAM

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
an: Intervalo de comprebación ta sincronizar os contactos de Pidgin.

en: Check spelling while I _type
an: Comprebar a orto_grafía mientras s'escribe

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
an: Verifica que a tuya clau siga escrita correctament y que ye usando un metodo d'inicio de sesión suportau. remera que muitas claus distinguen as mayusclas, a tuya tecla de bloqueyo de mayusclas puet estar activada.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
an: Verifica que a tuya clau ye escrita correctament. remera que muitas claus distinguen as mayusclas, a tuya tecla de bloqueyo de mayusclas puet estar activada.

en: Check whether Evolution is the default mailer
an: Comprebar si Evolution ye l'aplicación de correu predeterminada

en: Checking for New Mail
an: Se ye comprebando si bi ha correu nuevo

en: Checking for new mail at '%s'
an: Comprebando correu nuevo en «%s»

en: Checks selected messages for duplicates
an: Comprebar os mensaches seleccionaus ta mirar os duplicaus

en: Chinese
an: Chino

en: Choose a Calendar
an: Trigar un calandario

en: Choose a File
an: Trigar un fichero

en: Choose a MH mail directory
an: Trigar una carpeta de correu MH

en: Choose a Maildir mail directory
an: Trigar una carpeta de correu Maildir

en: Choose a Memo List
an: Trigar una lista de notas

en: Choose a Task List
an: Trigar una lista de quefers

en: Choose a backup file to restore
an: Triga un fichero de refirmo que restaurar

en: Choose a folder for deleted messages.
an: Triga una carpeta en a quala alzar os mensaches eliminaus.

en: Choose a folder for junk messages.
an: Triga una carpeta ta lo spam.

en: Choose a folder for saving draft messages.
an: Triga una carpeta en a quala alzar os borradors.

en: Choose a folder for saving sent messages.
an: Triga una carpeta en a quala alzar os mensaches ninviaus.

en: Choose a local delivery file
an: Trigar un fichero d'entrega local

en: Choose a mbox spool directory
an: Triga una carpeta de coda de correu mbox

en: Choose a mbox spool file
an: Trigar un fichero de coda de correu mbox

en: Choose an iCalendar file
an: Trigar un fichero d'iCalendar

en: Choose folders to post the message to.
an: Triga las carpetas en as qualas publicar o mensache.

en: Choose the destination for this import
an: Triga lo destín d'ista importación

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
an: Triga lo fichero que quiers importar en l'Evolution y selecciona d'a lista a mena de fichero que ye.

en: Choose the type of importer to run:
an: Triga la mena d'importador a executar:

en: Choose which address books to use.
an: Trigar qué libreta d'adrezas usar.

en: Citation highlight color
an: Color de resaltau de citas

en: Citation highlight color.
an: Color de resaltau de citas.

en: Classification
an: Clasificación

en: Classify as confidential
an: Clasificar como confidencial

en: Classify as private
an: Clasificar como privau

en: Classify as public
an: Clasificar como publico

en: Clear All
an: Sacar-lo tot

en: Clear Search
an: Limpiar a busca

en: Clear _All
an: Sacar-lo _tot

en: Clear the current search parameters
an: Limpiar os parametros de busca actuals

en: Clear the search
an: Limpiar a busca

en: Click "Apply" to begin importing the file into Evolution.
an: Preta «Aplicar» ta prencipiar a importar o fichero en l'Evolution.

en: Click 'Work Online' to return to online mode.
an: Pretar «Treballar connectau» ta tornar a lo modo connectau.

en: Click here for the address book
an: Preta aquí ta la libreta d'adrezas

en: Click here to add an attendee
an: Preta aquí ta adhibir un participant

en: Click here to change the search type
an: Preta aquí pa cambiar a mena de busca

en: Click here to go to URL
an: Preta aquí ta ir ta la URL

en: Click here to select folders to post to
an: Preta aquí ta seleccionar carpetas en as qualas publicar

en: Click here, you can find more events.
an: Preta aquí ta mirar mas escayecimientos.

en: Click this button to show a calendar
an: Preta iste botón ta amostrar un calandario

en: Click to add a memo
an: Preta aquí ta adhibir una nota

en: Click to add a task
an: Preta ta adhibir un quefer

en: Click to call %s
an: Preta ta clamar a %s

en: Click to change or view the status details of the task
an: Preta ta cambiar u veyer os detalles d'o estau d'o quefer

en: Click to hide/unhide addresses
an: Preta ta amagar u amostrar as adrezas

en: Click to mail %s
an: Preta ta ninviar un correu ta %s

en: Click to open %s
an: Preta ta ubrir %s

en: Close
an: Zarrar

en: Close and Back up Evolution
an: Zarrar y refirmar l'Evolution

en: Close and Restore Evolution
an: Zarrar y restaurar l'Evolution

en: Close the current file
an: Zarra lo fichero actual

en: Close the current window
an: Zarrar a finestra actual

en: Close the find bar
an: Zarrar a barra de busca

en: Close this message
an: Zarrar iste mensache

en: Close this window
an: Zarra ista finestra

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
an: A lo zarrar ista finestra de redacción, se descartará o mensache permanentment, de no estar que trigues alzar o mensache en a carpeta «Borradors». Isto te premitirá continar o mensache mas tardi.

en: Co_mpleted
an: _Rematau

en: Co_ntacts
an: Co_ntactos

en: Co_py All Contacts To...
an: Co_piar totz os contactos ta…

en: Collapse All _Threads
an: _Contrayer todas as conversacions

en: Collapse all folders
an: Contrayer todas as carpetas

en: Collapse all message threads
an: Contraye todas as conversacions

en: Color for _misspelled words:
an: Color ta las parolas _mal escritas:

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
an: Color ta dibuixar a linia de Marcus Bains en a barra de Tiempo (vueda por omisión)

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
an: Color ta dibuixar a linia de Marcus Bains en l'anvista diaria

en: Comma separated values (.csv)
an: Valors separadas por comas (.csv)

en: Comma-separated list of localized 'Re' abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard "Re" prefix. An example is 'SV,AV'.
an: Lista separada por comas d'abreviaturas «Re» traducidas que omitir en o texto de l'afer en responder a un mensache, adhibidas a o prefixo «Re» estandar. Por eixemplo, «SV,AV»

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
an: Bi ha una error en os argumentos d'a linia de comandos, usa la opción --help ta veyer l'uso.

en: Command to be executed to launch the editor:
an: Comando que executar ta lanzar l'editor:

en: Comment List
an: Lista de comentarios

en: Comment:
an: Comentario:

en: Common Name
an: Nombre común

en: Common Name (CN)
an: Nombre común (CN)

en: Company
an: Interpresa

en: Company Phone
an: Telefono d'interpresa

en: Compare against
an: Comparar con

en: Complete
an: Rematau

en: Complete.
an: Completau.

en: Completed
an: Rematau

en: Completed
an: Completau

en: Completed On
an: Completau en

en: Completed Tasks
an: Quefers completaus

en: Completed date is wrong
an: A calendata de terminación ye erronia

en: Completion date
an: Calendata de terminación

en: Compose Message
an: Redactar un mensache

en: Compose _New Message
an: Redactar un mensache _nuevo

en: Compose a new mail message
an: Redactar un mensache de correu nuevo

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
an: Responder a totz os destinatarios d'o mensache seleccionau

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
an: Responde a la lista de correu remitent d'o mensache seleccionau

en: Compose a reply to the sender of the selected message
an: Responde a lo remitent d'o mensache seleccionau

en: Compose in External Editor
an: Redactar en un editor externo

en: Composer Preferences
an: Preferencias de l'editor

en: Composer load/attach directory
an: Carpeta de carga/adchuntos de l'editor

en: Composing Messages
an: Redactar mensaches

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
an: Comprimir a visualización d'adrezas en A/CC/CCA

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
an: Comprime a visualización d'adrezas en A/CC/CCA a lo numero especificau en address_count.

en: Compress weekends in month view
an: Comprimir os cabos de semana en l'anvista mensual

en: Confidential
an: Confidencial

en: Configuration
an: Configuración

en: Configure Evolution
an: Configurar l'Evolution

en: Confirm _when expunging a folder
an: _Confirmar antis de purgar una carpeta

en: Confirm expunge
an: Confirmar a compactación

en: Confirmations
an: Confirmacions

en: Conflict Search
an: Busca de conflictos

en: Conflicting Contact:
an: Contacto en conflicto:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click "Apply" to save your settings.
an: Norabuena, has rematau de configurar o tuyo correu.
    
    Agora yes parau ta ninviar y recibir correu usando l'Evolution. 
    
    Preta «Aplicar» ta alzar a tuya configuración.

en: Connecting to LDAP
an: Connectando a LDAP

en: Construct a more advanced search
an: Construir una busca mas abanzada

en: Contact
an: Contacto

en: Contact Certificates
an: Certificaus de contactos

en: Contact Editor
an: Editor de contactos

en: Contact Editor - %s
an: Editor de contactos: %s

en: Contact List
an: Lista de contactos

en: Contact List Editor
an: Editor de listas de contactos

en: Contact List Members
an: Miembros d'a lista de contactos

en: Contact List _Owner
an: _Responsable d'a lista de contactos

en: Contact List:
an: Lista de contactos:

en: Contact Quick-Add
an: Adhibir un contacto rapido

en: Contact _Preview
an: Anvista _previa de contactos

en: Contact information
an: Información de contacto

en: Contact information for %s
an: Información de contacto de %s

en: Contact layout style
an: Estilo de distribución d'os contactos

en: Contact preview pane position (horizontal)
an: Posición d'o panel d'anvista previa de contactos (horizontal)

en: Contact preview pane position (vertical)
an: Posición d'o panel d'anvista previa de contactos (vertical)

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
an: Contactar con o responsable d'a lista de correu a la quala perteneixe iste mensache

en: Contact:
an: Contacto:

en: Contacts
an: Contactos

en: Contacts Map
an: Mapa d'os contactos

en: Contacts...
an: Contactos…

en: Contacts:
an: Contactos:

en: Contains Value
an: Contién a valor

en: Continue Anyway
an: Continar de todas trazas

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
an: Controla la freqüencia con a quala os cambeos locals se sincronizan con o servidor de correu electronico remoto. L'intervalo debe estar d'a lo menos 30 segundos.

en: Conv_ert to Appointment...
an: Con_vertir en una cita…

en: Convert a mail message to a task.
an: Convertir o mensache de correu en un quefer.

en: Convert mail messages to Unicode
an: Convertir o texto d'os correus ta Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
an: Convertir o mensache de texto ta Unicode UTF-8 ta unificar os testes SPAM/correu normal provenients de diferents chuegos de caracters.

en: Convert message text to _Unicode
an: Convertir o texto d'o correu ta _Unicode

en: Converts a meeting to an appointment
an: Convierte una reunión en una cita

en: Converts an appointment to a meeting
an: Convierte una cita en una reunión

en: Cop_y %s
an: _Copiar %s

en: Cop_y to Calendar...
an: Cop_iar en o calandario…

en: Copy Folder To
an: Copiar a carpeta ta

en: Copy _Email Address
an: Copiar l'adreza de _correu electronico

en: Copy book content locally for offline operation
an: Copiar o conteniu d'a libreta localment ta treballar desconnectau

en: Copy calendar contents locally for offline operation
an: Copiar o conteniu d'o calandario localment ta treballar desconnectau

en: Copy contact to
an: Copiar o contacto ta

en: Copy contacts to
an: Copiar contactos ta

en: Copy folder in folder tree.
an: Copiar a carpeta en l'arbol de carpetas.

en: Copy memo list contents locally for offline operation
an: Copiar o conteniu d'a lista de notas localment ta treballar desconnectau

en: Copy selected contacts to another address book
an: Copiar os contactos seleccionaus ta unatra libreta d'adrezas

en: Copy selected contacts to the clipboard
an: Copiar os contactos seleccionaus ta lo portafuellas

en: Copy selected events to the clipboard
an: Copiar os escayecimientos seleccionaus ta lo portafuellas

en: Copy selected memos to the clipboard
an: Copiar as notas seleccionadas ta lo portafuellas

en: Copy selected messages to another folder
an: Copia mensaches seleccionaus ta unatra carpeta

en: Copy selected tasks to the clipboard
an: Copiar os quefers seleccionaus gta lo portafuellas

en: Copy task list contents locally for offline operation
an: Copiar o conteniu d'a lista de quefers localment ta treballar desconnectau

en: Copy the contacts of the selected address book to another
an: Copiar o conteniu d'a libreta d'adrezas seleccionada ta unatra

en: Copy the email address to the clipboard
an: Copiar l'adreza de correu electronico ta lo portafuellas

en: Copy the image to the clipboard
an: Copiar a imachen en o portafuellas

en: Copy the link to the clipboard
an: Copiar o vinclo en o portafuellas

en: Copy the selected folder into another folder
an: Copiar a carpeta seleccionada en unatra carpeta

en: Copy the selection
an: Copiar a selección

en: Copy to Folder
an: Copiar ta la carpeta

en: Copy...
an: _Copiar…

en: Copying Items
an: Se son copiando elementos

en: Copying folder %s
an: Se ye copiando a carpeta %s

en: Copying messages into folder %s
an: Se son copiando os mensaches ta la carpeta %s

en: Copying messages to '%s'
an: Se son copiando mensaches ta «%s»

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
an: No ye posible compilar a expresión regular «{1}».

en: Could not create message.
an: No ye posible creyar un mensache.

en: Could not create publish thread.
an: No s'ha puesto publicar o filo de publicación.

en: Could not create spool directory '%s': %s
an: No s'ha puesto creyar a carpeta de coda de correu «%s»: %s

en: Could not display help for Evolution.
an: No s'ha puesto amostrar la aduya de l'Evolution.

en: Could not get a selection to delete.
an: No ye posible obtener una selección que eliminar.

en: Could not get a selection to modify.
an: No ye posible obtener una selección que modificar.

en: Could not get schema information for LDAP server.
an: No ye posible obtener l'esquema d'información d'o servidor LDAP.

en: Could not load '%s'
an: No s'ha puesto cargar «%s»

en: Could not load signature.
an: No s'ha puesto cargar a sinyatura.

en: Could not load the attachment
an: No s'ha puesto cargar l'adchunto

en: Could not locate user's calendars
an: No s'ha puesto trobar garra calandario de l'usuario

en: Could not open %s:
an: No s'ha puesto ubrir «%s»:

en: Could not open %s: Unknown error
an: No s'ha puesto ubrir «%s»: Error desconoixida

en: Could not open '%s'
an: No s'ha puesto ubrir «%s»

en: Could not open destination
an: No se puet ubrir o destín

en: Could not open source
an: No se puet ubrir l'orichen

en: Could not open the attachment
an: No s'ha puesto ubrir l'adchunto

en: Could not open the link.
an: No s'ha puesto ubrir o vinclo.

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
an: No ye posible analisar o mensache MIME. Amostrando a fuent.

en: Could not parse PGP message: %s
an: No s'ha puesto analisar o mensache PGP: %s

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
an: No s'ha puesto analisar o mensache PGP/MIME: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
an: No s'ha puesto analisar o mensache S/MIME: %s

en: Could not parse response
an: No s'ha puesto analisar a respuesta

en: Could not perform this operation on {0}.
an: No se puet realizar ista operación en {0}.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
an: No ye posible leyer o fichero de sinyatura «{0}».

en: Could not remove address book.
an: No s'ha puesto eliminar a libreta d'adrezas.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
an: No s'ha puesto obtener un mensache en o que adchuntar dende {0}.

en: Could not save '%s'
an: No s'ha puesto alzar «%s»

en: Could not save attachments
an: No s'han puesto alzar os adchuntos

en: Could not save signature.
an: No s'ha puesto alzar a sinyatura.

en: Could not save the attachment
an: No s'ha puesto alzar l'adchunto

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
an: No ye posible alzar automaticament o fichero «{0}».

en: Could not send attachment | Could not send attachments
an[0]: No s'ha puesto nimviar l'adchunto
an[1]: No s'han puesto ninviar os adchuntos

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
an: No ye posible ninviar una notificación de cancelación a lo delegau

en: Could not set as background
an: No s'ha puesto establir como fondo

en: Could not update object
an: No ye posible esviellar l'obchecto

en: Cre_ate
an: Crey_ar

en: Creat_e a sent item to track information
an: _Creyar un elemento ninviau ta seguimiento d'a información

en: Create Folder
an: Creyar una carpeta

en: Create Search _Folder
an: Creyar una carpeta de _busca

en: Create _address book entries when sending mails
an: Creyar dentradas _automaticament en a libreta d'adrezas en ninviar correus

en: Create a Filter Rule for Mailing _List...
an: Creyar un regle de filtrau seguntes a _lista de correu…

en: Create a Filter Rule for Se_nder...
an: Creyar un regle de filtrau seguntes o _remitente…

en: Create a Filter Rule for _Recipients...
an: Creyar un regle de filtrau seguntes os _destinatarios…

en: Create a Filter Rule for _Subject...
an: Creyar un regle de filtrau seguntes l'_afer…

en: Create a Mem_o
an: Creyar una _nota

en: Create a Search Folder from Mailing _List...
an: Creyar una carpeta de busca seguntes a l_ista de correu…

en: Create a Search Folder from Recipien_ts...
an: Creyar una carpeta de busca seguntes los des_tinatarios…

en: Create a Search Folder from S_ubject...
an: Creyar una carpeta de busca seguntes l'a_fer

en: Create a Search Folder from Sen_der...
an: Creyar una carpeta de busca seguntes o r_emitent…

en: Create a _Meeting
an: Creyar una _reunión

en: Create a _Task
an: Creyar un _quefer

en: Create a new address book
an: Creyar una libreta d'adrezas nueva

en: Create a new all day event
an: Creyar un escayecimiento nuevo ta tot o diya

en: Create a new all-day appointment
an: Creyar una cita nueva ta tot o diya

en: Create a new appointment
an: Creyar una cita nueva

en: Create a new assigned task
an: Creyar un quefer nuevo asignau

en: Create a new calendar
an: Creyar un calandario nuevo

en: Create a new contact
an: Creyar un contacto nuevo

en: Create a new contact list
an: Creyar una lista de contactos nueva

en: Create a new event from the selected message
an: Creyar un escayecimiento nuevo d'o mensache seleccionau

en: Create a new folder for storing mail
an: Creyar una carpeta nueva ta almagazenar correu

en: Create a new mail account
an: Creya una cuenta de correu nueva

en: Create a new mail folder
an: Creyar una carpeta de correu nueva

en: Create a new meeting
an: Creyar una reunión nueva

en: Create a new meeting from the selected message
an: Creyar una reunión nueva d'o mensache seleccionau

en: Create a new meeting request
an: Creyar una solicitut de reunión nueva

en: Create a new memo
an: Creyar una nota nueva

en: Create a new memo from the selected message
an: Creyar una nota nueva d'o mensache seleccionau

en: Create a new memo list
an: Creyar una lista de notas nueva

en: Create a new shared memo
an: Creyar una nota compartida nueva

en: Create a new task
an: Creyar un quefer nuevo

en: Create a new task from the selected message
an: Creyar un quefer nuevo d'o mensache seleccionau

en: Create a new task list
an: Creyar una lista de quefers nueva

en: Create a new window displaying this view
an: Creyar una finestra nueva amostrando ista anvista

en: Create a rule to filter messages from this sender
an: Creya un regle ta filtrar os mensaches d'iste remitent

en: Create a rule to filter messages to these recipients
an: Creya un regle ta filtrar os mensaches d'istos destinatarios

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
an: Creya un regle ta filtrar os mensaches d'ista lista de correu

en: Create a rule to filter messages with this subject
an: Creya un regle ta filtrar os mensaches con iste afer

en: Create a search folder for these recipients
an: Creyar una carpeta de busca ta istos destinatarios

en: Create a search folder for this mailing list
an: Creyar una carpeta de busca ta ista lista de correu

en: Create a search folder for this sender
an: Creyar una carpeta de busca ta iste remitent

en: Create a search folder for this subject
an: Creyar una carpeta de busca ta iste afer

en: Create an _Appointment
an: Creyar una cit_a

en: Create category "%s"
an: Creyar a categoría «%s»

en: Create or edit rules for filtering new mail
an: Creyar u editar regles pa lo filtrau de correus nuevos

en: Create or edit search folder definitions
an: Creyar u editar definicions ta carpetas de busca

en: Create or edit views
an: Creyar u editar anvistas

en: Created
an: Creyau

en: Created from a mail by %s
an: Creyau dende un correu de %s

en: Critical
an: Critico

en: Ctrl-click to open a link
an: Preta Ctrl y fe clic ta ubrir un vinclo

en: Current Account
an: Cuenta actual

en: Current Folder
an: Carpeta actual

en: Current view is a customized view
an: L'anvista actual ye una vista presonalizada

en: Currently _used categories:
an: Categorías _usadas actualment:

en: Cus_tom arguments:
an: Argumen_tos presonalizaus:

en: Custo_mize Current View...
an: Preso_nalizar l'anvista actual…

en: Custom Header
an: Capitero presonalizau

en: Custom Location
an: Ubicación presonalizada

en: Custom Reminder:
an: Recordatorio presonalizau:

en: Custom View
an: Anvista presonalizada

en: Custom _message
an: _Mensache presonalizau

en: Custom headers to use while checking for junk.
an: Capiters presonalizaus que usar en comprebar si ye SPAM.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format "headername=value".
an: Capiters presonalizaus que usar ta comprebar si ye SPAM. A lista d'elementos son cadenas con o formato "headername=valor".

en: Custom reminder sound
an: Son de recordatorio presonalizau

en: Customize
an: Presonalizar

en: Customize Current View
an: Presonalizar l'anvista actual

en: Cut selected contacts to the clipboard
an: Tallar os contactos seleccionaus ta lo portafuellas

en: Cut selected events to the clipboard
an: Tallar os escayecimientos seleccionaus ta lo portafuellas

en: Cut selected memos to the clipboard
an: Tallar as notas seleccionadas ta lo portafuellas

en: Cut selected tasks to the clipboard
an: Tallar os quefers seleccionaus ta lo portafuellas

en: Cut the selection
an: Tallar a selección

en: Cyrillic
an: Cirilico

en: D_elete Address Book
an: _Eliminar a libreta d'adrezas

en: D_elete Calendar
an: _Eliminar o calandario

en: D_elete Memo List
an: Eli_minar a lista de notas

en: D_elete Task List
an: _Eliminar a lista de quefers

en: D_ue date:
an: Calendata de _vencimiento:

en: Daily
an: Diariament

en: Data Encipherment
an: Zifrau de datos

en: Date
an: Calendata

en: Date and Time
an: Calendata y hora

en: Date received
an: Calendata de recepción

en: Date sent
an: Calendata de ninvio

en: Date/Time
an: Calendata/Hora

en: Date/Time Format
an: Formato d'a calendata y hora

[ctx: DateFmt]
en: Next Fri
an: Siguient vie

[ctx: DateFmt]
en: Next Mon
an: Siguient lun

[ctx: DateFmt]
en: Next Sat
an: Siguient sab

[ctx: DateFmt]
en: Next Sun
an: Siguient dom

[ctx: DateFmt]
en: Next Thu
an: Siguient chu

[ctx: DateFmt]
en: Next Tue
an: Siguient mar

[ctx: DateFmt]
en: Next Wed
an: Siguient mie

en: Day
an: Diya

en: Day View
an: Anvista diaria

en: Day View: %s. %s
an: Anvista diaria: %s. %s

en: Day _ends:
an: A chornada remat_a a las:

en: Days
an: Diyas

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the "work-day-monday", "work-day-tuesday", etc. keys instead.)
an: Diyas en os quals s'han d'indicar as horas d'inicio y fin d'a chornada laboral. (Ista clau s'ha marcau como obsoleta en a versión 3.10 y no debe usar-se. Usa las claus «work-day-monday», «work-day-tuesday», etc. en cuenta.

en: De_fault
an: _Predeterminada

en: December
an: Aviento

en: Declined
an: Refusau

en: Decrease the text size
an: Reduz a grandaria d'o texto

en: Default
an: Predeterminau

en: Default Behavior
an: Comportamiento predeterminau

en: Default External Editor
an: Editor externo predeterminau

en: Default Free/Busy Server
an: Servidor de disponibilidat predeterminau

en: Default User Calendar
an: Calandario predeterminau de l'usuario

en: Default appointment reminder
an: Recordatorio predeterminau de citas

en: Default arguments are '-i -f %F -- %R', where
       %F - stands for the From address
       %R - stands for the recipient addresses
an: Os argumentos predeterminaus son «-i -f %F -- %R», do
       %F - ye l'adreza d'o remitent
       %R - ye l'adreza d'o destinatario

en: Default character e_ncoding:
an: _Codificación de caracters predeterminada:

en: Default charset in which to compose messages
an: Conchunto de caracters predeterminau ta redactar mensaches

en: Default charset in which to compose messages.
an: Conchunto de caracters predeterminau ta redactar mensaches.

en: Default charset in which to display messages
an: Conchunto de caracters predeterminau ta amostrar os mensaches

en: Default charset in which to display messages.
an: Conchunto de caracters predeterminau ta amostrar os mensaches.

en: Default forward style
an: Estilo de reninvio predeterminau

en: Default reminder units
an: Unidatz predeterminadas d'o recordatorio

en: Default reminder value
an: Valor predeterminada d'o recordatorio

en: Default reply style
an: Estilo de respuesta predeterminau

en: Default sidebar width
an: Amplaria predeterminada d'a barra lateral

en: Default value for thread expand state
an: Valor predeterminada ta l'estau d'expansión d'a conversación

en: Defaults
an: Predeterminaus

en: Define New View
an: Definir anvistas nuevas

en: Define Views
an: Definir as anvistas

en: Define Views for "%s"
an: Definir as anvistas ta «%s»

en: Define Views for %s
an: Definir as anvistas ta %s

en: Define Views...
an: Definir anvistas…

en: Delegate To:
an: Delegar en:

en: Delegated
an: Delegau

en: Delegated From
an: Delegau por

en: Delegated To
an: Delegau a

en: Delete
an: Eliminar

en: Delete All Occ_urrences
an: Eliminar tod_as as repeticions

en: Delete Mail
an: Eliminar correu electronico

en: Delete Memo
an: Eliminar a nota

en: Delete Memos
an: Eliminar notas

en: Delete Task
an: Eliminar o quefer

en: Delete Tasks
an: Eliminar quefers

en: Delete This _Occurrence
an: Eliminar ista _repetición

en: Delete address book '{0}'?
an: Quiers eliminar a libreta d'adrezas «{0}»?

en: Delete all occurrences
an: Eliminar todas as repeticions

en: Delete calendar '{0}'?
an: Quiers eliminar o calandario «{0}»?

en: Delete completed tasks
an: Eliminar os quefers completaus

en: Delete memo list '{0}'?
an: Quiers eliminar a lista de notas «{0}»?

en: Delete processed
an: Eliminar os procesaus

en: Delete remote address book &quot;{0}&quot;?
an: Eliminar permanentment a libreta d'adrezas «{0}»?

en: Delete remote calendar '{0}'?
an: Quiers eliminar o calandario remoto «{0}»?

en: Delete remote memo list '{0}'?
an: Quiers eliminar a lista de notas remota «{0}»?

en: Delete remote task list '{0}'?
an: Quiers eliminar a lista de quefers remota «{0}»?

en: Delete selected appointments
an: Eliminar as citas seleccionadas

en: Delete selected contacts
an: Eliminar os contactos seleccionaus

en: Delete selected events
an: Eliminar os escayecimientos seleccionaus

en: Delete selected memos
an: Eliminar as notas seleccionadas

en: Delete selected tasks
an: Eliminar os quefers seleccionaus

en: Delete task list '{0}'?
an: Quiers eliminar a lista de quefers «{0}»?

en: Delete the selected address book
an: Eliminar a libreta d'adrezas seleccionada

en: Delete the selected calendar
an: Eliminar o calandario seleccionau

en: Delete the selected memo list
an: Eliminar a lista de notas seleccionada

en: Delete the selected task list
an: Eliminar a lista de quefers seleccionada

en: Delete the selection
an: Eliminar a selección

en: Delete this occurrence
an: Eliminar ista repetición

en: Deleted
an: Eliminau

en: Deleting selected objects
an: Se son eliminando los obchectos seleccionaus

en: Deli_vered and opened
an: _Entregau y ubierto

en: Delivery Notification for "%s"
an: Notificación d'entrega ta «%s»

en: Delivery Options
an: Opcions d'entrega

en: Department
an: Departamento

en: Descending
an: Descendent

en: Description
an: Descripción

en: Description Contains
an: A descripción contién

en: Description List
an: Lista de descripción

en: Description contains
an: A descripción contién

en: Description:
an: Descripción:

en: Destination folder:
an: Carpeta de destín:

en: Destination is read only
an: O destín ye de nomás lectura

en: Detailed error message:
an: Detalle d'o mensache d'error:

en: Details
an: Detalles

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
an: Determina si calmirar adrezas ta filtrar SPAM nomás en a libreta d'adrezas local

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
an: Determina si cal mirar l'adreza d'o remitent en a libreta d'adrezas

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn't be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
an: Determina si cal mirar l'adreza d'o remitent en a libreta d'adrezas. Si se'n i troba, no cal marcar-se como SPAM. Busca en as libretas marcadas ta autocompletau. Puet estar lento si s'han marcau ta autocompletau libretas d'adrezas remotas (como LDAP).

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
an: Determina si cal usar capiters presonalizaus ta comprebar si ye SPAM

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
an: Determina si cal usar capiters presonalizaus ta comprebar si ye SPAM. Si ista opción ye activada y os capiters se mencionan, s'amillorará a velocidat d'o comprebau de correu vasuera.

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view
an: Determina si cal usar a mesma fuent ta las linias «De» y «Afer» en a columna «Mensaches» de l'anvista vertical

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view.
an: Determina si cal usar a mesma fuent ta las linias «De» y «Afer» en a columna «Mensaches» de l'anvista vertical.

en: Digital Signature
an: Sinyatura dichital

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
an: _Sinyar os mensaches dichitalment quan o mensache orichinal siga sinyau (PGP u S/MIME)

en: Digitally sign replies when the original message is signed
an: Sinyar as respuestas dichitalment quan o mensache orichinal siga sinyau

en: Directory for loading/attaching files to composer.
an: Carpeta ta cargar/adchuntar fichers en l'editor.

en: Directory for saving mail component files.
an: Carpeta ta alzar fichers ninviaus por correu.

en: Directory for saving reminder audio files
an: Carpeta an alzar os fichers de sons d'os recordatorios

en: Disable loading of any plugins.
an: Desactivar a carga de qualsiquier complemento.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
an: Desactivar l'anvista previa d'o correu, contactos y quefers.

en: Disable this account
an: Desactivar ista cuenta

en: Disconnecting from '%s'
an: Se ye desconnectando de «%s»

en: Dismiss _All
an: Descartar-lo _tot

en: Display
an: Amostrar

en: Display "text/calendar" MIME parts in mail messages.
an: Amostrar as partes MIME de texto/calandario en os mensaches.

en: Display HTML version
an: Amostrar a versión HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
an: Amostrar a versión HTML d'o mensache multiparti/alternativo

en: Display Name
an: Amostrar o nombre

en: Display _All Contacts
an: Amostrar t_otz os contactos

en: Display as attachment
an: Amostrar-lo como adchunto

en: Display part as an image
an: Amostrar a parti como una imachen

en: Display part as an invitation
an: Amostrar una parti como una invitación

en: Display part as enriched text
an: Amostrar a parti como texto enriquiu

en: Display plain text version
an: Amostrar a versión en texto plano

en: Display plain text version of multipart/alternative message
an: Amostrar a versión en texto plano d'o mensache multiparti/alternativo

en: Display reminders in _notification area only
an: Amostrar os recordatorios nomás en l'aria de _notificación

en: Display source of a MIME part
an: Amostrar a fuent d'una parti MIME

en: Display the next important message
an: Amostrar o siguient mensache important

en: Display the next message
an: Amostrar o mensache siguient

en: Display the next thread
an: Amostrar a siguient conversación

en: Display the next unread message
an: Amostrar o siguient mensache no leyiu

en: Display the part as an addressbook contact
an: Amostrar a parti como un contacto d'a libreta d'adrezas

en: Display the previous important message
an: Amostrar l'anterior mensache important

en: Display the previous message
an: Amostrar o mensache anterior

en: Display the previous thread
an: Amostrar a conversación anterior

en: Display the previous unread message
an: Amostrar l'anterior mensache no leyiu

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
an: Amostrar os botons d'a finestra fendo servir a configuración d'a barra de ferramientas de l'escritorio

en: Display window buttons with icons and text
an: Amostrar os botons d'a finestra con iconos y texto

en: Display window buttons with icons only
an: Amostrar os botons d'a finestra nomás con iconos

en: Display window buttons with text only
an: Amostrar os botons d'a finestra nomás con texto

en: Displayed Message Headers
an: Capiters amostraus d'o mensache

en: Do Not Exist
an: No bi existen

en: Do Not Forward
an: No reninviar-ne

en: Do _Not Delete
an: _No eliminar

en: Do _Not Disable
an: _No desactivar-la

en: Do _Not Synchronize
an: _No sincronizar-las

en: Do _not Send
an: _No ninviar-la

en: Do not add signature delimiter
an: No adhibir un delimitador de sinyatura

en: Do not ask me about this program again.
an: No tornar-me a preguntar sobre iste programa.

en: Do not ask me again
an: No preguntar-me de nuevas

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
an: _No marcar os mensaches como vasuera si o remitent ye en a mía libreta d'adrezas

en: Do not tell me again
an: No preguntar-me mas vegadas

en: Do not trust the authenticity of this certificate
an: No confidar en l'autenticidat d'iste certificau

en: Do not warn me again
an: No alvertir-me de nuevas

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
an: Quiers sincronizar localment as carpetas marcadas ta uso en desconnexión?

en: Do you want to make Evolution your default email client?
an: Quiers que l'Evolution siga o tuyo client de correu predeterminau?

en: Do you want to mark all messages as read?
an: Quiers marcar totz os mensaches como leyius?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
an: Quiers marcar os mensaches como leyius solament en a carpeta actual u en a carpeta actual y todas as suyas subcarpetas?

en: Do you want to recover unfinished messages?
an: Quiers recuperar os mensaches no remataus?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
an: Quiers continar convertindo os correus restants?

en: Do you wish to save your changes?
an: Quiers alzar os cambeos?

en: Done
an: Feito

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
an: A baixada ye en progreso. Quiers alzar a cita?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
an: A baixada ye en progreso. Quiers alzar o quefer?

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
an: Descarga en progreso. Quiers ninviar o correu?

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
an: Descargar os correus pa las cuentas y carpetas marcadas pa usar sin connexión

en: Downloading
an: Descargando

en: Draft
an: Borrador

en: Draft Messages _Folder:
an: Carpeta de _borradors:

en: Drafts
an: Borradors

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], which will be replaced by values from an email you are replying to.
an: Borradors basaus en un complemento de plantilla. Puetz usar variables como $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], que se reemplazarán con valors d'o correu electronico a lo que yes respondendo.

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
an: Dibuixar os indicadors d'errors tipograficas en as parolas mientras s'escribe.

en: Drop-down combination box to select time
an: Caixa combinada desplegable ta seleccionar a hora

en: Due
an: Vence

en: Due
an: Vence

en: Due By
an: Vence en

en: Due Date:
an: Calendata de vencimiento:

en: Due date
an: Calendata de vencimiento

en: Due date is wrong
an: A calendata de vencimiento ye erronia

en: Due:
an: Vence:

en: Duplicate Contact Detected
an: S'ha detectau un contacto duplicau

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
an: _Dica

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
an: _Dimpués

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
an: diyas

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
an: Adin_tro

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
an: diyas

en: E_mail
an: Correu _electronico

en: E_nable
an: _Activar

en: E_xpand %s Inline
an: E_xpandir %s en linia

en: E_xpand All
an: E_xpandir-las todas

en: E_xpand All Threads
an: E_xpandir todas as conversacions

en: E_xpunge
an: _Purgar

en: Edit Appointment
an: Editar a cita

en: Edit Label
an: Editar a etiqueta

en: Edit Location
an: Editar a ubicación

en: Edit Reminder
an: Editar o recordatorio

en: Edit Rule
an: Editar a regla

en: Edit Search Folder
an: Editar a carpeta de busca

en: Edit Signature
an: Editar a sinyatura

en: Edit Signature Script
an: Editar un script de sinyatura

en: Edit properties of this account
an: Editar as propiedatz d'ista cuenta

en: Editor could not be loaded.
an: No ye posible cargar l'editor.

en: Editor not launchable
an: No se puet lanzar l'editor

en: Ellipsize mode for folder names in side bar
an: Modo d'elipsis ta nombres de carpetas en a barra lateral

en: Email
an: Correu electronico

en: Email 2
an: Correu electronico 2

en: Email 3
an: Correu electronico 3

en: Email Address
an: Adreza de correu electronico

en: Email Address:
an: Adreza de correu electronico:

en: Email Certificate Authority
an: Autoridat certificadera de correu

en: Email Certificate Trust Settings
an: Achustes de confianza de certificaus de correu electronico

en: Email Custom Header
an: Capiters presonalizaus d'o correu electronico

en: Email Recipient Certificate
an: Certificau d'o destinatario d'o correu electronico

en: Email Signer Certificate
an: Certificau d'o firmant d'o correu electronico

en: Email _Address:
an: _Adreza de correu electronico:

en: Email begins with
an: O correu electronico empecipia por

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
an: Se ninviarán invitacions por correu electronico a totz os participants y se les premitirá acceptar iste quefer.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
an: Se ninviarán invitacions por correu electronico a totz os participants y se les premitirá responder.

en: Email:
an: Correu electronico:

en: Empty Junk folders on exit
an: Vuedar as carpetas SPAM en salir

en: Empty Trash folders on exit
an: Vuedar as papeleras en salir

en: Empty _Trash
an: _Vuedar a papelera

en: Empty _trash folders
an: Vuedar as carpetas de_papelera

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
an: Vuedar todas as carpetas SPAM en salir d'Evolution.

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
an: Vuedar todas as papeleras en salir d'Evolution.

en: Empty response
an: Respuesta VUEDA

en: Emptying trash in '%s'
an: Se ye vuedando a papelera en «%s»

en: Enable D-Bus messages.
an: Activar os mensaches D-Bus.

en: Enable Unmatched search folder
an: Activar a carpeta de busca no coincident

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
an: Activar a carpeta de busca no coincident en as carpetas de busca. Si as carpetas de busca son desactivadas, no fa brenca.

en: Enable address formatting
an: Activar o formateyau d'adrezas

en: Enable and disable plugins
an: Activar y desactivar complementos

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
an: Activar as imachens animadas en correus HTML. Muitos usuarios consideran molestas as imachens animadas y prefieren veyer una imachen estatica.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
an: Activar as notificacions sonoras quan plegan mensaches nuevos.

en: Enable autocontacts
an: Activar os contactos automaticos

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
an: Habilitar o modo cursor, ta que puedas veyer un cursor quan leyes correu.

en: Enable express mode
an: Activar o modo exprés

en: Enable icon in notification area.
an: Activar l'icono en l'aria de notificación.

en: Enable or disable magic space bar
an: Activa u desactiva la barra espaciadera machica

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
an: Activar u desactivar a pregunta quan se marcan quantos mensaches.

en: Enable or disable type ahead search feature
an: Activa u desactiva a caracteristica de busca a lo tecleyar

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
an: Activar a caracteristica barra de busca lateral ta premitir buscas interactivas de nombres de carpetas.

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
an: Activar isto ta usar a barra espaciadera ta desplazar-se en l'anvista previa d'o mensache, a lista de mensaches y as carpetas.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
an: Activar ta usar un achuste d'anvista de lista de mensaches semellant a todas as carpetas

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
an: Activar ta usar un achuste d'anvista de lista de mensaches semellant a todas as carpetas.

en: Enable/disable caret mode
an: Activar/desactivar o modo cursor

en: Enabled
an: Activau

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
an: Codificar os nombres de fichero d'a traza Outlook/GMail

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
an: Codificar os nombres de fichero d'a traza _Outlook/GMail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
an: Codificar os nombres de fichero en os capiters d'o correu d'a mesma traza que Outlook y GMail, ta que amuestren correctament os nombres de fichero con caracters UTF-8 ninviaus por Evolution, ya que no siguen o estandar RFC 2231, sino que usan o estandar incorrecto RFC 2047.

en: Encrypt
an: Zifrau

en: Encrypt this message with PGP
an: Zifrar iste mensache con PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
an: Zifrar iste mensache con o tuyo certificau de zifrau S/MIME

en: Encrypted
an: Zifrau

en: Encrypted, strong
an: Zifrau, fuerte

en: Encrypted, weak
an: Zifrau, feble

en: Encryption
an: Zifrau

en: Encryption _method:
an: _Metodo de zifrau:

en: Encryption certificate:
an: Certificau de zifrau:

en: Encryption:
an: Zifrau:

en: End
an: Remata

en: End Date
an: Calendata de terminación

en: End Date:
an: Calendata de finalización:

en: End date is wrong
an: A calendata de finalización ye entivocada

en: End day:
an: Diya de fin:

en: End time is wrong
an: A hora de finalización ye entivocada

en: End time of the recurrence was before event's start
an: A calendata de finalización d'a repetición ye anterior a l'inicio de l'escayecimiento

en: End time:
an: Hora de fin:

en: Enter Delegate
an: Introducir un delegau

en: Enter Google password for user '%s'.
an: Introduz a clau de Google ta l'usuario «%s».

en: Enter new password
an: Introduz a clau nueva

en: Enter new password for certificate database
an: Introduz una clau nueva ta la base de datos de certificaus

en: Enter password
an: Introduz a clau

en: Enter password for PKCS12 file:
an: Introduz a clau ta lo fichero PKCS12:

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
an: Introduz a clau ta la información de disponibilidat en o servidor %s como usuario %s

en: Enter password.
an: Introduz a clau	.

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
an: Escribe as adrezas que recibirán una copia d'o mensache

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
an: Escribe as adrezas que recibirán una copia d'o mensache sin amaneixer en a lista de destinatarios d'o mensache

en: Enter the character set to use
an: Introduz o conchunto de caracters a usar

en: Enter the password for '%s'
an: Introduz a clau ta «%s»

en: Enter the recipients of the message
an: Escribe os destinatarios d'o mensache

en: Error adding contact
an: S'ha produciu una error en adhibir o contacto

en: Error adding list
an: S'ha produciu una error en adhibir a lista

en: Error getting book view
an: S'ha produciu una error en obtener l'anvista de libro

en: Error loading calendar '{0}'
an: S'ha produciu una error en cargar o calandario «{0}»

en: Error loading filter definitions.
an: S'ha produciu una error en cargar as definicions de filtros.

en: Error loading memo list '{0}'
an: S'ha produciu una error en cargar a lista de notas «{0}»

en: Error loading task list '{0}'
an: S'ha produciu una error en cargar a lista de quefers «{0}»

en: Error modifying card
an: S'ha produciu una error en modificar a tarcheta

en: Error modifying contact
an: S'ha produciu una error en modificar o contacto

en: Error modifying list
an: S'ha produciu una error en modificar a lista

en: Error parsing MBOX part: %s
an: Error en analisar a parti MBOX: %s

en: Error removing contact
an: S'ha produciu una error en eliminar o contacto

en: Error removing list
an: S'ha produciu una error en eliminar a lista

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
an: S'ha produciu una error en alzar automaticament a causa de{« 1}».

en: Error saving {0} to {1}: {2}
an: S'ha produciu una error en alzar {0} a {1}: {2}

en: Error verifying signature: %s
an: Error en verificar a sinyatura: %s

en: Error while performing operation.
an: S'ha produciu una error en efectuar a operación.

en: Error while {0}.
an: S'ha produciu una error mientras {0}.

en: Error: Unable to process extension
an: S'ha produciu una error: No ye posible procesar a extensión

en: Europe/Amsterdam
an: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
an: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
an: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
an: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
an: Europa/Belgrado

en: Europe/Berlin
an: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
an: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
an: Europa/Bruselas

en: Europe/Bucharest
an: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
an: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
an: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
an: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
an: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
an: Europa/Chibraltar

en: Europe/Helsinki
an: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
an: Europa/Estanbul

en: Europe/Kaliningrad
an: Europa/Kaliningrado

en: Europe/Kiev
an: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
an: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
an: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
an: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
an: Europa/Luxemburgo

en: Europe/Madrid
an: Europa/Madrit

en: Europe/Malta
an: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
an: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
an: Europa/Múnegu

en: Europe/Moscow
an: Europa/Moscú

en: Europe/Nicosia
an: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
an: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
an: Europa/París

en: Europe/Prague
an: Europa/Praga

en: Europe/Riga
an: Europa/Riga

en: Europe/Rome
an: Europa/Roma

en: Europe/Samara
an: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
an: Europa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
an: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
an: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
an: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
an: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
an: Europa/Estocolmo

en: Europe/Tallinn
an: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
an: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
an: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
an: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
an: Europa/Ciudat d'o Baticano

en: Europe/Vienna
an: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
an: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
an: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
an: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
an: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
an: Europa/Zúrich

en: Event Description
an: Descripción de l'escayecimiento

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
an: O escayecimiento no se puet editar porque en ye de nomás lectura

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
an: O escayecimiento no se puet editar completament porque no yes l'organizador

en: Event information
an: Información d'o escayecimiento

en: Event with no end date
an: Escayecimiento sin calendata de finalización

en: Event with no start date
an: Escayecimiento sin calendata d'inicio

en: Event's start time is in the past
an: A hora d'inicio d'o escayecimiento ye en o pasau

en: Every
an: Cada

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
an: Cada vegada que Evolution s'enciete, comprebar si ye u no o client de correu predeterminau.

en: Evolution Account Assistant
an: Asistent de cuentas de l'Evolution

en: Evolution Alarm Notify
an: Notificador d'alertas d'Evolution

en: Evolution Back Up
an: Refirmo de l'Evolution

en: Evolution Calendar intelligent importer
an: Importador intelichent d'o calandario d'Evolution

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
an: Importador de CSV y Tab de contactos d'Evolution

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
an: CSV u Tab de contactos d'Evolution (.csv, .tab)

en: Evolution Elm importer
an: Importador d'Elm de l'Evolution

en: Evolution Import Assistant
an: Asistent d'importación de l'Evolution

en: Evolution LDIF importer
an: Importador de LDIF d'Evolution

en: Evolution Mail and Calendar
an: Correu y calandario d'Evolution

en: Evolution Pine importer
an: Importador de Pine de l'Evolution

en: Evolution Preferences
an: Preferencias de l'Evolution

en: Evolution Reminders
an: Recordatorios d'Evolution

en: Evolution Restore
an: Restaurador de l'Evolution

en: Evolution Source Viewer
an: Visor de fuents de l'Evolution

en: Evolution Web Inspector
an: Inspector web de l'Evolution

en: Evolution Website
an: Pachina web de l'Evolution

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable settings found. If you would like to try again, please click the "Back" button.
an: L'Evolution ha comprebau a configuración ta importar d'as siguients aplicacions: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No s'ha trobau garra configuración que se pueda importar. Si quiers intentar-lo de nuevas, preta lo botón «Dezaga».

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
an: L'Evolution ha trobau qualques parolas clau que suchieren que iste mensache habría de contener un adchunto pero no puet trobar-lo.

en: Evolution iCalendar importer
an: Importador d'iCalendar d'Evolution

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
an: Actualment l'Evolution ye desconnectau porque o ret no ye disponible.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
an: Actualment l'Evolution ye desconnectau a causa d'una desconnexión de ret.

en: Evolution is currently offline.
an: Actualment l'Evolution ye desconnectau.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
an: Actualment l'Evolution ye desconnectau. Preta iste botón ta treballar connectau.

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
an:  Actualment l'Evolution ye connectau. Preta iste botón ta treballar desconnectau.

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
an: L'Evolution no puet creyar un fichero temporal ta alzar o tuyo correu. Intenta-lo mas tardi.

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
an: L'Evolution ya no suporta esviellar dreitament dende a versión {0}. Manimenos, como solución puetz intentar esviellar en primeras ta l'Evolution 2 y dimpués a Evolution 3.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
an: Evolution ha rematau inasperadament mientras yeras redactando un mensache nuevo. A recuperación d'o mensache te premitirá continar do lo deixés.

en: Evolution vCalendar importer
an: Importador de vCalendar d'Evolution

en: Evolution vCard Importer
an: Importador de vCard d'Evolution

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
an: L'Evolution tornará a lo modo connectau una vegada que s'estableixca a connexión de ret.

en: Evolution's local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
an: O formato de correu local de l'Evolution ha cambiau de mbox ta maildir. cal migrar o tuyo correu local ta lo formato nuevo antis que l'Evolution pueda proceder Quiers migrar-lo agora?
    
    Se creyará una cuenta mbox ta preservar as antigas carpetas mbox. Puetz eliminar-la dimpués d'asegurar-te que os tuyos datos s'han migrau correctament. Asegura-te que existe espacio suficient si trigas migrar.

en: Evolution's local mail format has changed.
an: O formato de correu local de l'Evolution ha cambiau

en: Exactly
an: Exactament

en: Exceptions
an: Excepcions

en: Execute the current search parameters
an: Executar os parametros de busca actuals

en: Execute these search parameters
an: Executar istos parametros de busca

en: Exist
an: Bi existen

en: Exit the program
an: Sale d'o programa

en: Expand all folders
an: Expandir todas as carpetas

en: Expand all message threads
an: Expandir todas as conversacions

en: Expires
an: Caduca

en: Expires On
an: Caduca o

en: Expression
an: Expresión

en: Expunging
an: Se ye compactando

en: Expunging and storing account '%s'
an: Se ye compactando y almagazenando a cuenta «%s»

en: External Editor
an: Editor externo

en: External editor still running
an: L'editor externo encara se ye executando

en: Extracting files from back up
an: Se son extrayendo fichers d'o refirmo

en: FTP (with login)
an: FTP (con rechistro)

en: F_all back to threading messages by subject
an: Agrupar os mensaches por l'_afer

en: F_ilename:
an: Nombre d'o _fichero:

en: F_older
an: _Carpeta

en: F_orward As
an: Reninviar _como

en: Face
an: Cara

en: Failed Read
an: Lectura fallida

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local 'Sent' folder instead.
an:  Ha fallau a l'anexar a %s: %s
    En cuenta s'anexará a la carpeta local «Correu ninviau».

en: Failed to append to local 'Sent' folder: %s
an: Ha fallau l'anexar a la carpeta local «Correu ninviau»: %s

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
an: Ha fallau en aplicar os filtros de salida. Una posible razón ye que a ubicación establida de carpeta en un u mas filtros no ye valida. Compreba os tuyos filtros en Editar->Filtros de mensaches.
    A error orichinal ha estau: %s

en: Failed to apply outgoing filters: %s
an: No s'han puesto aplicar os filtros a lo correu salient: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server.
an: No ye posible autenticar con o servidor LDAP.

en: Failed to delete contact
an: Ha fallau en eliminar o contacto

en: Failed to delete resource &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau en eliminar o recurso «{0}».

en: Failed to disconnect account &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau en desconnectar a cuenta &quot;{0}&quot;.

en: Failed to download messages for offline viewing.
an: Ha fallau en descargar os mensaches ta treballar sin connexión

en: Failed to expunge folder &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau a lo compactar a carpeta &quot;{0}&quot;.

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
an: Ha fallau en filtrar os mensaches seleccionaus. Una posible razón ye que a ubicación establida de carpeta en un u mas filtros no ye valida. Compreba os tuyos filtros en Editar->Filtros de mensaches.
    A error orichinal estió: %s

en: Failed to find duplicate messages.
an: Ha fallau en mirar os mensaches duplicaus.

en: Failed to import certificate
an: Ha fallau en importar o certificau

en: Failed to load part '%s'
an: Ha fallau en cargar a parti «%s»

en: Failed to open client '%s': %s
an: Ha fallau en ubrir o client «%s»: %s

en: Failed to open folder.
an: Ha fallau en ubrir a carpeta.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
an: Ha fallau en consultar a lo servidor por a lista de mecanismos d'autenticación suportaus.

en: Failed to read output from SpamAssassin:
an: Ha fallau en leyer a salida de SpamAssassin:

en: Failed to refresh folder &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau en esviellar a carpeta &quot;{0}&quot;.

en: Failed to remove attachments from messages.
an: Ha fallau en sacar os adchuntos d'os mensaches.

en: Failed to remove data source &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau en sacar a fuent de datos «{0}».

en: Failed to retrieve message:
an: S'ha produciu un fallo en obtener o mensache:

en: Failed to retrieve messages.
an: Ha fallau en obtener os mensaches.

en: Failed to save messages to disk.
an: Ha fallau en alzar os mensaches en o disco.

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
an[0]: Ha fallau en ninviar un mensache
an[1]: Ha fallau en ninviar %d de %d mensaches

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
an: Ha fallau en encetar o Bogofilter (%s):

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
an: Ha fallau en encetar SpamAssasin (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
an: Ha fallau en ninviar o fluxo d'o conteniu d'os correus ta Bogofilter:

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
an: Ha fallau en ninviar o fluxo d'o conteniu d'os correus a SpamAssassin:

en: Failed to unsubscribe from folder &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau a lo desubscribir-se d'a carpeta &quot;{0}&quot;.

en: Failed to update data source &quot;{0}&quot;.
an: Ha fallau en actualizar a fuent de datos «{0}».

en: Failed to write '%s' to SpamAssassin:
an: Ha fallau en escribir «%s» a SpamAssassin:

en: Failure reason: %s
an: Razón d'o fallo: %s

en: Family Name
an: Apellidos

en: February
an: Febrero

en: Fetching mail from '%s'
an: Se ye obtenendo correu de «%s»

en: Field Value
an: Valor d'o campo

en: File "%s" has been removed.
an: S'ha sacau o fichero «%s».

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
an: O fichero «{0}» no existe u no ye un fichero regular.

en: File As
an: Alzar como

en: File _type:
an: _Mena de fichero:

en: File exists but cannot overwrite it.
an: O fichero existe pero no se puet sobrescribir.

en: File exists but is not a regular file.
an: O fichero existe pero no ye un fichero regular.

en: File has been removed.
an: S'ha sacau lo fichero.

en: File:
an: Fichero:

en: Filter the selected messages for junk status
an: Filtra os mensaches seleccionaus por l'estau de SPAM

en: Filtering Selected Messages
an: Se son filtrando os mensaches seleccionaus

en: Fin_d:
an: _Mirar:

en: Find Calendars
an: Mirar calandarios

en: Find Memo Lists
an: Mirar listas de notas

en: Find Possible Search Bases
an: Mirar as bases de busca posibles

en: Find Task Lists
an: Mirar listas de quefers

en: Find _next
an: Mirar o siguie_nt

en: Find _previous
an: Mirar l'_anterior

en: Find items that meet the following conditions
an: Mirar os elementos que cumplen con istos criterios

en: Find next occurrence of the current search string
an: Mirar a siguient coincidencia d'a frase de busca actual

en: Find previous occurrence of the current search string
an: Mirar a coincidencia anterior d'a frase de busca actual

en: Find the next occurrence of the phrase
an: Mirar a siguient coincidencia d'a frase

en: Find the previous occurrence of the phrase
an: Mirar a coincidencia anterior d'a frase

en: Fingerprints
an: Sinyals

en: First day of the week
an: Primer diya d'a semana

en: Fix_ed Width Font:
an: Fuent d'amplaria _fixa:

en: Fl_ush Outbox
an: Ninviar os correus pe_ndients

en: Flag Status
an: Marca d'estau

en: Flag that enables a much simplified user interface.
an: Opción que activa una interficie muito mas simpla.

en: Flag the selected messages for follow-up
an: Marcar os mensaches seleccionaus ta seguimiento

en: Flag to Follow Up
an: Marcar-ne ta seguimiento

en: Flagged
an: Marcau

en: Flags
an: Opcions

en: Flush Outbox after filtering
an: Limpiar a servilla de salida dimpués de filtrar

en: Folder '%s' contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder '%s' contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
an[0]: A carpeta «%s» contién %u correu duplicau. Yes seguro que quiers eliminar-lo?
an[1]: A carpeta «%s» contién %u correus duplicaus. Yes seguro que quiers eliminar-los?

en: Folder '{0}' doesn't contain any duplicate message.
an: A carpeta «{0}» no contién garra correu duplicau.

en: Folder Properties
an: Propiedatz d'a carpeta

en: Folder Subscriptions
an: Subscripcions a carpetas

en: Folder _name:
an: _Nombre d'a carpeta:

en: Folder names cannot contain '/'
an: Os nombres de carpetas no pueden contener o caracter «/»

en: Follow Up
an: Seguimiento

en: Follow Up Flag
an: Marca de seguimiento

en: Follow _Up...
an: Se_guimiento…

en: Follow-Up
an: Seguimiento

en: Follow-up
an: Seguimiento

en: For XEmacs use "xemacs"
    For Vim use "gvim -f"
an: Ta lo XEmacs usa «xemacs»
    Ta lo Vim usa «gvim -f»

en: For Your Eyes Only
an: Nomás ta tu

en: For Your Information
an: Ta la tuya información

en: For _Wide View
an: Ta l'anvista a_mpla

en: For_mat messages in HTML
an: Formateyar os _mensaches en HTML

en: Force images in HTML mail to be loaded
an: Forza a carga d'as imachens en o correu HTML

en: Forcibly shut down Evolution
an: Forzar o zarre de l'Evolution

en: Format Column_s...
an: Formateyar as columna_s…

en: Format part as HTML
an: Formateyar a parti como HTML

en: Format part as an RFC822 message
an: Formateyar a parti como un mensache RFC822

en: Format part as plain text
an: Formateyar parti como texto plano

en: Format:
an: Formato:

en: Forward
an: Reninviar

en: Forward As _Attached
an: Reninviar-lo como _adchunto

en: Forward As _Inline
an: Reninviar-lo en _linia

en: Forward As _Quoted
an: Reninviar-lo como ci_tau

en: Forward message
an: Reninviar o mensache

en: Forward the selected message in the body of a new message
an: Reninvia o mensache seleccionau en o cuerpo d'un mensache nuevo

en: Forward the selected message quoted like a reply
an: Reninvia o mensache seleccionau citau como una respuesta

en: Forward the selected message to someone
an: Reninvia enta belún o mensache seleccionau

en: Forward the selected message to someone as an attachment
an: Reninvia a belún o mensache seleccionau como un adchunto

en: Forward to
an: Reninviar a

en: Forwarded
an: Reninviau

en: Forwarded message
an: Mensache reninviau

en: Forwarded message - %s
an: Mensache reninviau: %s

en: Forwarded messages
an: Mensaches reninviaus

en: Found the appointment in the calendar '%s'
an: S'ha trobau a cita en o calandario «%s»

en: Fr
an: Vi

en: Fr_om:
an: _De:

en: Free
an: Libre

en: Free/Busy
an: Disponibilidat

en: Free/Busy information
an: Información de disponibilidat

en: Free/Busy information (%s to %s)
an: Información de disponibilidat (de %s a %s)

en: Free/Busy:
an: Disponibilidat:

en: Free/busy template URL
an: URL d'a plantilla de disponibilidat

en: Friday
an: viernes

en: Friday is a work day
an: O viernes ye laborable

en: From
an: De

en: From %s:
an: De %s:

en: From: %s
an: De: %s

en: Full Nam_e:
an: Nombre co_mpleto:

en: Full Name
an: Nombre completo

en: Full Name:
an: Nombre completo:

en: Full _Name...
an: _Nombre completo…

[ctx: FullName]
en: _Title:
an: _Titol:

en: GPG encrpyted
an: Zifrau GPG

en: GPG signed
an: Sinyau con GPG

en: Gene_ral Options
an: Opcions chene_rals

en: General
an: Cheneral

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
an: Chenera un mensache D-BUS quan plega un mensache de correu nuevo.

en: Generating message list
an: Se ye chenerando a lista de mensaches

en: Get List _Archive
an: Obtener l'_archivador d'a lista

en: Get List _Usage Information
an: Obtener a información de _uso d'a lista

en: Get an archive of the list this message belongs to
an: Obtener un archivador d'a lista a la quala perteneixe iste mensache

en: Get delivery notification when your message is read
an: Obtener a notificación d'entrega quan o tuyo mensache siga leyiu

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
an: Obtién a información sobre l'uso d'a lista a la quala perteneix iste mensache

en: Given Name
an: Nombre dau

en: Gnome Calendar
an: Calandario de GNOME

en: Gnome Calendar's calendar import done
an: Importación d'o calandario de GNOME rematada

en: Gnome Calendar's tasks import done
an: Importación d'os quefers d'o calandario de GNOME rematada

en: Go Back
an: Retacular

en: Go Forward
an: Enantar

en: Go To
an: Ir ta

en: Go to Date
an: Ir ta una calendata

en: Go to Today
an: Ir ta hue

en: Google Features
an: Caracteristicas de Google

en: Grab Focus
an: Obtener o foco

en: Greek
an: Griego

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
an: Responder a lo gr_upo nomás ninvia enta la lista de correu, si ye posible

en: Group
an: Grupo

en: Group By This _Field
an: Agrupar por _iste campo

en: Group By _Box
an: Agrupar por _caixa

en: Group Items By
an: Agrupar os elementos por

en: Group Reply
an: Responder a lo grupo

en: Group Reply replies to list
an: Responder a lo grupo responde a la lista

en: Groupware Suite
an: Suite de treballo en grupo

en: HTML Messages
an: Mensaches HTML

en: HTML _Mode
an: _Modo HTML

en: HTTP Error: %s
an: Error HTTP: %s

en: H_TTP Proxy:
an: Proxy H_TTP:

en: Header
an: Capitero

en: Header Name
an: Nombre d'o capitero

en: Header Value
an: Valor d'o capitero

en: Header content
an: Conteniu d'o capitero

en: Header name
an: Nombre d'o capitero

en: Headers
an: Capiters

en: Hebrew
an: Hebreu

en: Height of the message-list pane
an: Altura d'o panel de lista de mensaches

en: Height of the message-list pane.
an: Altura d'o panel d'anvista de mensaches.

en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.gnome.org.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
an: Ola. Gracias por prener-te o tiempo en descargar ista versión 
    preliminar de lanzamiento d'a suite ta treballo en grupo Evolution.
    
    Ista versión de l'Evolution encara no ye rematada. Ye amán de
    rematar-se pero qualques caracteristicas son incompletas u no funcionan
    como han de funcionar.
    
    Si quiers una versión estable de l'Evolution, ye millor que desinstales
    ista versión y instales a versión %s en cuenta.
    
    Si troba fallos, por favor nos informe d'ells en bugzilla.gnome.org.
    Iste producto viene sin guarencia bella y no ye endrezau a personas 
    proclives a violentos accesos d'ira.
    
    Asperamos que desfrute d'o resultau d'o nuestro duro treballo y 
    asperamos a suya contribución.

en: Hid_e All
an: _Amagar-lo tot

en: Hidden file is attached.
an: Existe un fichero amagau adchunto.

en: Hide Attachment _Bar
an: Amagar a _barra d'adchuntos

en: Hide completed tasks
an: Amagar os quefers remataus

en: Hide task units
an: Amagar as unidatz d'o quefer

en: Hide task value
an: Amagar a valor d'o quefer

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
an: Amagada l'anvista previa por carpeta y elimina a selección

en: High
an: Alta

en: Higher
an: Mas alta

en: Highest
an: A mas alta

en: Highlight _overdue tasks
an: Resaltar os quefers difuera de pla_zo

en: Highlight _quotations with
an: Resaltar o texto _citau con ista color:

en: Highlight overdue tasks
an: Resaltar os quefers difuera de plazo

en: Highlight t_asks due today
an: Resaltar os _quefers que vencen hue

en: Highlight tasks due today
an: Resaltar os quefers que vencen hue

en: Home
an: Domicilio

en: Home Email
an: Correu electronico de casa

en: Home Fax
an: Fax de casa

en: Home Page
an: Pachina presonal

en: Home Page:
an: Pachina presonal:

en: Home Phone
an: Telefono de casa

en: Home Phone 2
an: Telefono de casa 2

en: Home page
an: Pachina presonal

en: Horizontal pane position
an: Posición horizontal d'o panel

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
an: Hora en a quala acaba a chornada laboral, en formato de vintiquatro horas, de 0 a 23

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
an: Hora a la quala empecipia la chornada laboral, en formato de vintiquatro horas, de 0 a 23.

en: Hours
an: Horas

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
an: Quántos anyos puet ir enta zaga u enta debant a busca basada en tiempo, dende o diya seleccionau actualment, en mirar unatra ocurrencia; a valor predeterminada son 10 anyos

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
an: ID u alias d'o componente que s'amostrará en encetar.

en: ISDN Phone
an: Telefono RDSI

en: I_mport
an: I_mportar

en: I_mport to Calendar
an: I_mportar ta lo calandario

en: I_mport to Tasks
an: I_mportar ta los quefers

en: I_mport...
an: I_mportar…

en: I_mportant
an: _Important

en: I_nclude remote tests
an: I_ncluir os tests remotos

en: I_nclude threads:
an: I_ncluir as conversacions:

en: Icon
an: Icono

en: Icon View
an: Anvista d'icono

en: Icons _and Text
an: Iconos _y texto

en: Identity
an: Identidat

en: If "true", show the memo preview pane in the main window
an: Si ye cierto amostrará o panel de vista previa de notas en a finestra prencipal

en: If "true", show the task preview pane in the main window
an: Si ye cierto amostrará o panel d'anvista previa de quefers en a finestra prencipal

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
an: Si l'usuario intenta ubrir diez u mas mensaches a lo mesmo tiempo, preguntar a l'usuario si quiere realment fer-lo.

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
an: Si continas, no podrás recuperar istos mensaches.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders' contents will be deleted permanently.
an: Si eliminas a carpeta, tot o suyo conteniu y o d'as suyas subcarpetas s'eliminará permanentment.

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
an: Si eliminas a carpeta, s'eliminará permanentment tot o suyo conteniu.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
an: Si no ninvias una notificación de cancelación, os atros participants talment no saban que a reunión s'ha cancelau.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
an: Si no ninvias una notificación de cancelación, os atros participants talment no saban que la nota s'ha eliminau.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
an: Si no ninvias una notificación de cancelación, os atros participants talment no saban que o quefer ha estau eliminau.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
an: Si continas, as cuentas proxy s'eliminarán permanentment.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
an: Si continas, a información d'a cuenta y toda a información
    d'o proxy s'eliminará permanentment.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
an: Si continas, a información d'a cuenta s'eliminará permanentment.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
an: Si sales, istos mensaches no se ninviarán dica que l'Evolution siga encetau de nuevas.

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
an: Ig_norar o «Responder a:» ta listas de correu

en: Ignore
an: Ignorar-la

en: Ignore All
an: Ignorar-lo tot

en: Ignore list Reply-To:
an: Ignorar «Responder a:» ta listas:

en: Ignore network availability
an: Ignorar a disponibilidat d'o ret

en: Image
an: Imachen

en: Image files
an: Fichers d'imachens

en: Immediately, on folder leave
an: Immediatament, en salir d'a carpeta

en: Import Data
an: Importar os datos

en: Import Location
an: Puesto d'importación

en: Import Outlook Express messages from DBX file
an: Importar mensaches d'Outlook Express dende un fichero DBX

en: Import Outlook messages from PST file
an: Importar os mensaches de l'Outlook dende un fichero PST

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
an: Importar URI u nombres de fichers proporcionaus como argumentos.

en: Import a _single file
an: Importar un _solo fichero

en: Import cancelled.
an: Importación cancelada.

en: Import complete.
an: Importación completada.

en: Import data and settings from _older programs
an: Importar os datos y a configuración de programas _antigos

en: Import data from other programs
an: Importar datos d'atros programas

en: Import mail from Elm.
an: Importar correu d'Elm.

en: Import mail from Pine.
an: Importar o correu de Pine.

en: Important Messages
an: Mensaches importants

en: Imported Certificate
an: Certificau importau

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
an: Importador de carpetas en formato caixa de Berkeley

en: Importer Type
an: Mena d'importador

en: Importing '%s'
an: Se ye importando «%s»

en: Importing Elm data
an: Se son importando datos d'Elm

en: Importing Files
an: Se son importando fichers

en: Importing Outlook Express data
an: Se son importando os datos dende l'Outlook Express

en: Importing Outlook data
an: Se son _importando datos de l'Outlook

en: Importing Pine data
an: Se son importando datos de Pine

en: Importing mailbox
an: Se ye importando a caixa de correu

en: Importing...
an: Importando…

en: In Current Folder and _Subfolders
an: En a carpeta actual y as suyas _subcarpetas

en: In Current _Folder Only
an: Solament en a carpeta _actual

en: In Process
an: En proceso

en: In Progress
an: En proceso

en: In progress
an: En proceso

en: Inbox
an: Servilla de dentrada

en: Include _Face
an: Incluir o _rostro

en: Incoming
an: Dentrant

en: Increase the text size
an: Incrementar a grandaria d'o texto

en: Indian/Antananarivo
an: Indico/Antananarivo

en: Indian/Chagos
an: Indico/Chagos

en: Indian/Christmas
an: Indico/Christmas

en: Indian/Cocos
an: Indico/Cocos

en: Indian/Comoro
an: Indico/Comores

en: Indian/Kerguelen
an: Indico/Kerguelen

en: Indian/Mahe
an: Indico/Mahe

en: Indian/Maldives
an: Indico/Maldivas

en: Indian/Mauritius
an: Indico/Mauricio

en: Indian/Mayotte
an: Indico/Mayotte

en: Indian/Reunion
an: Indico/Reunión

en: Initial attachment view
an: Anvista inicial d'adchunto

en: Initial file chooser folder
an: Carpeta inicial d'o selector de fichers

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
an: A carpeta inicial ta os dialogos GtkFileChooser (selector de fichers).

en: Initial view for attachment bar widgets. "0" is Icon View, "1" is List View.
an: Anvista inicial ta os widgets d'a barra d'adchuntos. «0» ye ta Anvista d'icono, «1» ye ta Anvista de lista.

en: Inline Image
an: Imachen en linia

en: Input Methods
an: Metodos de dentrada

en: Insert Face picture by default
an: Ficar a imachen de rostro de traza predeterminada

en: Insert advanced send options
an: Opcions de ninvio abanzadas

en: Insert email addresses from Address Book
an: Ficar una adreza de correu electronico dende a libreta d'adrezas

en: Instant Messaging
an: Mensachería instantania

en: Instant Messaging Contacts
an: Contactos de mensachería instantania

en: Instead of the normal "Reply to All" behaviour, this option will make the 'Group Reply' toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you're replying.
an: En cuenta d'o comportamiento normal de «Responder a totz», ista opción ferá que o botón «Responder a lo grupo» d'a barra de ferramientas mire de  responder solament a la lista de correu a traviés d'a quala recibe copias d'os correus a os quals yes respondendo.

en: Insufficient Permissions
an: Premisos insuficients

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
an: Os intervalos de tiempo amostraus en as anvistas diarias y semanals, en menutos

en: Invalid Date Value
an: Valor de calendata no valido

en: Invalid Evolution backup file
an: Fichero de refirmo de l'Evolution no valido

en: Invalid Image Size
an: Grandaria d'imachen no valido

en: Invalid Time Value
an: Valor d'hora no valido

en: Invalid authentication
an: Autenticación no valida

en: Invalid authentication result code (%d)
an: Codigo de resultau de l'autenticación no valido (%d)

en: Invalid contact.
an: Contacto no valido.

en: Invalid folder URI '%s'
an: URI « %s» d'a carpeta no valida

en: Invalid object returned from a server
an: Un servidor ha tornau un obchecto no valido

en: Invalid signature
an: Sinyatura no valida

en: Invalid source UID '%s'
an: UID «%s» de fuent no valido

en: Issued
an: Emitiu

en: Issued By
an: Emitiu por

en: Issued By Organization
an: Expediu por a organización

en: Issued By Organizational Unit
an: Expediu por a unidat organizativa (OU)

en: Issued On
an: Emitiu lo

en: Issued To
an: Emitiu a

en: Issued To Organization
an: Expediu a la organización:

en: Issued To Organizational Unit
an: Expediu a la unidat organizativa (OU)

en: Issued by:
      Subject: %s
an:  Emitiu por:
      Afer: %s

en: Issued to:
      Subject: %s
an: Emitiu a:
      Afer: %s

en: Issuer
an: Emisor

en: Issuer Unique ID
an: ID solo de l'emisor

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
an: Desactiva u activa os mensaches repetitivos d'alvertencia que eliminar correus d'una carpeta de busca elimina permanentment o correu, no solament los elimina d'os resultaus d'a busca.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
an: Desactiva u activa os mensaches repetitivos d'alvertencia ta alvertir-te que yes ninviando una respuesta privada enta un correu que plegó a traviés d'una lista de correu.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
an: Desactiva u activa os mensaches repetitivos ta alvertir-te que ye ninviando una respuesta a muita chent.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
an: Desactiva u activa os mensaches repetitivos ta alvertir-te que yes intentando ninviar una respuesta privada enta un correu que plegó a traviés d'una lista de correu, pero ixa lista estableix un capitero «Responder a:» que reendreza a tuya respuesta de nuevas enta la lista.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
an: Desactiva u activa os mensaches repetitivos d'alvertencia ta alvertir-te que yes ninviando un mensache a destinatarios no introducius como una adreza de correu

en: It has %d event. | It has %d events.
an[0]: Tien %d escayecimiento.
an[1]: Tien %d escayecimientos.

en: It has no events.
an: No tien escayecimientos.

en: It has recurrences.
an: Tien repeticions.

en: It has reminders.
an: Tien recordatorios.

en: It is a meeting.
an: Ye una reunión.

en: Itip Formatter
an: Formateador iTip

en: January
an: Chinero

en: Japanese
an: Chaponés

en: Job
an: Treballo

[ctx: Job]
en: _Title:
an: _Titol:

en: Job Title
an: Puesto

en: Journal
an: Diario

en: Jr.
an: Fillo

en: July
an: Chulio

en: Jump button
an: Botón de blinco

en: June
an: Chunio

en: Junk
an: SPAM

en: Junk Test
an: Detección de SPAM

en: Junk filtering software:
an: Software de filtrau de SPAM:

en: Keep original item?
an: Mantener l'elemento orichinal?

en: Key
an: Clau

en: Key Agreement
an: Alcuerdo de claus

en: Key Encipherment
an: Zifrau d'a clau

en: Keyring key is unusable: no user or host name
an: A clau d'o deposito de claus no ye usable: no existe l'usuario u lo nombre d'o servidor

en: Keywords
an: Parolas clau

en: Korean
an: Coreano

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
an: Formato d'intercambeo de datos LDAP (.ldif)

en: LDAP over SSL (deprecated)
an: LDAP sobre SSL (obsoleto)

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
an: O servidor LDAP no ha respondiu con una información d'o esquema valida.

en: Label
an: Etiqueta

en: Labels
an: Etiquetas

en: Language
an: Idioma

en: Language(s)
an: Idioma(s)

en: Languages Table
an: Tabla d'idiomas

en: Last 5 Days' Messages
an: Mensaches d'os zaguers 5 diyas

en: Last modified
an: Modificau por zaguera vegada

en: Last reminder time
an: Hora d'o zaguer recordatorio

en: Last time Empty Junk was run
an: Zaguera vegada que se vuedó lo SPAM

en: Last time Empty Trash was run
an: Zaguera vegada que se vuedó a papelera

en: Lay_out
an: _Distribución

en: Layout style
an: Estilo d'a distribución

en: Less Than
an: Menos que

en: Let Evolution choose the best part to show.
an: Premitir que l'Evolution trigue a millor parti ta amostrar.

en: Level beyond which the message should be logged.
an: Ran dillá d'o quál o mensache se debe rechistrar.

en: License Agreement
an: Alcuerdo de licencia

en: Limit:
an: Limite:

en: List
an: Lista

en: List '{0}' is already in this contact list.
an: A lista «{0}» ya ye en ista lista de contactos.

en: List Members
an: Listar os miembros

en: List Members:
an: Listar os miembros:

en: List View
an: Anvista de lista

en: List local address book folders
an: Listar as carpetas de libretas d'adrezas locals

en: List of Custom Headers
an: Lista de capiters presonalizaus

en: List of Destinations for publishing
an: Lista de destins que publicar.

en: List of Labels and their associated colors
an: Lista d'etiquetas y as colors asociadas d'ellas

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
an: Lista d'indicios ta que o complemento de memoria d'adchuntos mire en o cuerpo d'un mensache

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
an: Lista d'indicios ta que o complemento de memoria d'adchuntos mire en o cuerpo d'un mensache.

en: List of custom headers and whether they are enabled.
an: Lista de capiters presonalizaus y si son activaus.

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
an: Lista d'os codigos de diccionario usaus ta la corrección ortografica.

en: List of disabled plugins
an: Lista de complementos desactivaus

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
an: Lista de pars de parolas clau y valors ta que o complemento de plantillas substituiga en o cuerpo d'o mensache.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
an: Lista d'etiquetas conoixidas ta lo componente de correu d'Evolution. A lista contién cadenas con o nombre:color an color usa a codificación hex HTML.

en: List of localized 'Re'
an: Lista de «Re» traducidas

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
an: Lista de rotas a las carpetas que se sincronizarán a o disco ta usar desconnectau.

en: List of recently used second time zones in a Day View
an: Lista de zonas horarias secundarias recientment usadas en una anvista diaria

en: Load new _Face picture
an: Cargar una nueva imachen d'o _rostro

en: Loading
an: Cargando

en: Loading Evolution settings
an: Carga la configuración de l'Evolution

en: Loading Images
an: Se son cargando imachens

en: Loading accounts...
an: Se son cargando as cuentas…

en: Loading...
an: Cargando…

en: Local Delivery _File:
an: Fichero de _entrega local:

en: Location
an: Puesto

en: Location:
an: Puesto:

en: Location: %s
an: Puesto: %s

en: Locations
an: Puestos

en: Log filter actions
an: Rechistrar as accions de filtrau

en: Log filter actions to the specified log file.
an: Rechistrar accions de filtrau en o fichero de rechistro especificau.

en: Logfile to log filter actions
an: Fichero de rechistro ta rechistrar as accions de filtrau

en: Logfile to log filter actions.
an: Fichero de rechistro ta rechistrar as accions de filtrau.

en: Looking up account details...
an: Consultau os detalles d'a cuenta…

en: Low
an: Baixa

en: Lower
an: Mas baixa

en: Lowest
an: A mas baixa

en: MD5 Fingerprint
an: Sinyal MD5

en: MIME Type:
an: Mena MIME:

en: Mail
an: Correu

en: Mail Accounts
an: Cuentas de correu

en: Mail Deletion Failed
an: Ha fallau en eliminar o correu

en: Mail Folder Tree
an: Arbol de carpetas de correu

en: Mail Headers Table
an: Tabla de capiters de correu

en: Mail Notification
an: Notificación de correu

en: Mail Preferences
an: Opcions de correu

en: Mail Receipt
an: Destinatario d'o correu

en: Mail _Directory:
an: Carpeta _de correu:

en: Mail filters automatically updated.
an: Filtros de correu esviellaus automaticament.

en: Mail from %s
an: Correu de %s

en: Mail to %s
an: Correu ta %s

en: Mailer
an: Transporte

en: Mailing Address
an: Adreza de correu

en: Mailing List Actions
an: Accions d'as listas de correu

en: Mailing _List
an: _Lista de correu

en: Mailing list
an: Lista de correu

en: Make this Occurrence _Movable
an: Fer ista repetición _mobible

en: Make this a recurring event
an: Convertir en escayecimiento repetitivo

en: Malformed external-body part
an: Parti externa a lo cuerpo d'o mensache mal formada

en: Malformed header
an: Capitero mal formau

en: Manage available categories
an: Chestionar as categorías disponibles

en: Manage your email, contacts and schedule
an: Chestiona lo tuyo correu electronico, contactos y calandario

en: Manage your saved searches
an: Chestionar as tuyas buscas alzadas

en: Manager
an: Chefe

en: Manual (via Actions menu)
an: Manual (por meyo d'o menú Acciones)

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
an: Muitos sistemas de correu electronico adhiben un capitero «Apparentely-To» a os mensaches que solament tienen destinatarios Cca. Iste capitero, si s'adhibe, listará totz os destinatarios d'o tuyo mensache de todas trazas. Ta privar isto habrías d'adhibir a lo menos un destinatario «Ta:» u «CC:».

en: Mar_k All Messages as Read
an: Marcar totz os mensaches como _leyius

en: Mar_k As
an: Mar_car-lo como

en: Mar_k as Incomplete
an: _Marcar-lo como incompleto

en: Mar_k as Read
an: Marcar-lo como _leyiu

en: March
an: Marzo

en: Marcus Bains Line
an: Linia de Marcus Bains

en: Marcus Bains Line Color - Day View
an: Color d'a linia de Marcus Bains de l'anvista de diya

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
an: Color d'a linia de Marcus Bains d'a barra de tiempo

en: Mark all messages in the folder as read
an: Marcar totz os mensaches en a carpeta como leyius

en: Mark as Seen after specified timeout
an: Marcar-lo como visto dimpués d'o tiempo especificau

en: Mark as Seen after specified timeout.
an: Marcar-lo como visto dimpués d'o tiempo especificau.

en: Mark as Uni_mportant
an: Marcar-lo como no imp_ortant

en: Mark as _Important
an: Marcar-lo como imp_ortant

en: Mark as _Junk
an: Marcar-lo como _SPAM

en: Mark as _Not Junk
an: Marcar-lo como no _SPAM

en: Mark as _Unread
an: Marcar-lo como no _leyiu

en: Mark as default address book
an: Marcar-la como libreta d'adrezas predeterminada

en: Mark as default calendar
an: Marcar-lo como calandario predeterminau

en: Mark as default memo list
an: Marcar-la como lista de notas predeterminada

en: Mark as default task list
an: Marcar-la como lista de quefers predeterminada

en: Mark citations in the message "Preview"
an: Marcar as citas textuals en l'anvista previa d'o mensache

en: Mark citations in the message "Preview".
an: Marcar as citas textuals en la «anvista previa» d'o mensache.

en: Mark for Follo_w Up...
an: Marcar-lo ta se_guimiento…

en: Mark selected tasks as complete
an: Marcar os quefers seleccionaus como remataus

en: Mark selected tasks as incomplete
an: Marcar os quefers seleccionaus como incompletos

en: Mark the selected messages as having been read
an: Marcar os mensaches seleccionaus como leyius

en: Mark the selected messages as important
an: Marcar os mensaches seleccionaus como importants

en: Mark the selected messages as junk
an: Marcar os mensaches seleccionaus como SPAM

en: Mark the selected messages as not being junk
an: Marcar os mensaches seleccionaus como no SPAM

en: Mark the selected messages as not having been read
an: Marcar os mensaches seleccionaus como no leyius

en: Mark the selected messages as unimportant
an: Marcar os mensaches seleccionaus como no importants

en: Mark the selected messages for deletion
an: Marcar os mensaches seleccionaus ta eliminar

en: Mat_ch case
an: _Coincidir con a capitalización

en: Match All
an: Coincidir con tot

en: Matches: %u
an: Coincide con: %u

en: Maximum number of recently used timezones to remember
an: Numero maximo de zonas horarias usadas recientment ta remerar

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a 'day-second-zones' list
an: Numero maximo de zonas horarias usadas recientment ta remerar en a lista «day_second_zones»

en: May
an: Mayo

[ctx: Meeting]
en: Accepted
an: Acceptau

[ctx: Meeting]
en: Cancel
an: Cancelar

[ctx: Meeting]
en: Counter-proposal
an: Contraproposa

[ctx: Meeting]
en: Declined
an: Refusau

[ctx: Meeting]
en: Delegated
an: Delegau

[ctx: Meeting]
en: Refresh
an: Esviellar

[ctx: Meeting]
en: Tentatively Accepted
an: Acceptau provisionalment

[ctx: Meeting]
en: Updated
an: Esviellau

en: Meeting - %s
an: Reunión: %s

en: Meeting Invitations
an: Invitacions a reunions

en: Meeting information sent
an: Información d'a reunión ninviada

en: Member
an: Miembro

en: Members
an: Miembros

en: Memo
an: Nota

en: Memo - %s
an: Nota - %s

en: Memo List Properties
an: Propiedatz de lista de notas

en: Memo List Selector
an: Selector de lista de notas

en: Memo _Preview
an: Anvista pre_via de notas

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
an: A nota no se puet editar porque ye de nomás lectura

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
an: A nota no se puet editar completament porque no yes l'organizador

en: Memo information
an: Información d'a nota

en: Memo information sent
an: Información d'a nota ninviada

en: Memo layout style
an: Estilo d'a distribución de notas

en: Memo preview pane position (horizontal)
an: Anvista previa d'o panel de posición d'as notas (horizontal)

en: Memo preview pane position (vertical)
an: Anvista previa d'o panel de posición d'as notas (vertical)

en: Memo's start date is in the past
an: A hora d'inicio d'a nota ye en o pasau

en: Memos
an: Notas

en: Merge Contact
an: Combinar o contacto

en: Mes_sage:
an: Men_sache:

en: Message | Messages
an[0]: Mensache
an[1]: Mensaches

en: Message Body
an: Cuerpo d'o mensache

en: Message Display
an: Amostrau de mensaches

en: Message Filters
an: Filtros de mensaches

en: Message Header
an: Capitero d'o mensache

en: Message Location
an: Ubicación d'o mensache

en: Message Receipts
an: Destinatarios d'o mensache

en: Message contains
an: O mensache contién

en: Message has no attachments
an: O mensache no tien adchuntos

en: Message is Junk
an: O mensache ye SPAM

en: Message is not Junk
an: O mensache no ye SPAM

en: Messages
an: Mensaches

en: Messages Not Junk
an: Mensaches que no son SPAM

en: Messages To
an: Mensaches ta

en: Messages from %s
an: Mensaches de %s

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
an: Os mensaches amostraus en as carpetas de busca no son copias. Si los eliminas d'a carpeta de busca, s'eliminarán fisicament d'a carpeta u carpetas en as qualas son fisicament. Realment quiers eliminar istos mensaches?

en: Messages with Attachments
an: Mensaches con adchuntos

en: Method:
an: Metodos:

en: Microsoft Global Catalog
an: Catalogo global de Microsoft

en: Microsoft Global Catalog over SSL
an: Catalogo global de Microsoft sobre SSL

en: Minimum days between emptying the junk on exit
an: Diyas minimos entre o vuedau d'o SPAM a la salida

en: Minimum days between emptying the trash on exit
an: Diyas minimos entre o vuedau d'a papelera a la salida

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
an: Tiempo minimo entre o vuedau d'o SPAM a la salida, en diyas.

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
an: Tiempo minimo entre o vuedau d'a papelera a la salida, en diyas.

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
an: Menuto en o qual acaba a chornada laboral, de 0 a 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
an: Menuto en o qual empecipia a chornada laboral, de 0 a 59.

en: Minutes
an: Menutos

en: Miscellaneous
an: Miscelania

en: Miss
an: Srta.

en: Missing date.
an: Falta a calendata.

en: Missing domain in email address
an: Falta lo dominio en l'adreza de correu electronico

en: Missing filename.
an: Falta o nombre d'o fichero.

en: Missing folder.
an: Falta a carpeta.

en: Missing name.
an: Falta o nombre.

en: Mo
an: Lu

en: Mo_ve All Contacts To...
an: Mo_ver totz os contactos ta…

en: Mo_ve to Calendar...
an: Mo_ver ta lo calandario…

en: Mobile Phone
an: Telefono mobil

en: Mode to use when displaying mails
an: Modo que usar en amostrar os correus

en: Modified
an: Modificau

en: Modify exception
an: Modificar a excepción

en: Monday
an: luns

en: Monday is a work day
an: O luns ye laborable

en: Month
an: Mes

en: Month Calendar
an: Calandario mensual

en: Month View
an: Anvista mensual

en: Month View: %s. %s
an: Anvista mensual: %s. %s

en: Month view horizontal pane position
an: Posición d'o panel horizontal de l'anvista mensual

en: Month view vertical pane position
an: Posición d'o panel vertical en l'anvista mensual

en: More Than
an: Mas que

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
an: S'han trobau mas tarchetas que as que o servidor ye 
    configurau ta tornar u l'Evolution ye configurau
    ta amostrar. Fe a tuya busca mas especifica u aumenta
    lo limite de resultaus en as preferencias d'o servidor
    de directorios ta ista libreta d'adrezas.

en: More...
an: Mas…

en: Mount of %s failed:
an: Ha fallau en amontar %s:

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
an: Widget con mapa interactivo basau en o churi ta seleccionar a zona horaria. Os usuarios que solament disposen de teclau pueden, en cuenta, seleccionar a zona horaria dende a caixa combinada desplegable inferior.

en: Move Folder To
an: Mover a carpeta ta

en: Move _Down
an: _Baixar

en: Move _Up
an: _Puyar

en: Move contact to
an: Mover o contacto ta

en: Move contacts to
an: Mover contactos ta

en: Move folder in folder tree.
an: Mover a carpeta en l'arbol de carpetas.

en: Move selected contacts to another address book
an: Mover os contactos seleccionaus ta unatra libreta d'adrezas

en: Move selected messages to another folder
an: Mueve os mensaches seleccionaus ta unatra carpeta

en: Move the contacts of the selected address book to another
an: Mover os contactos d'a libreta d'adrezas seleccionada ta unatra

en: Move the selected folder into another folder
an: Mover a carpeta seleccionada ta unatra carpeta

en: Move to Folder
an: Mover ta la carpeta

en: Moving Items
an: Se son movendo elementos

en: Moving folder %s
an: Se ye movendo a carpeta %s

en: Moving messages into folder %s
an: Se son movendo os mensaches ta la carpeta %s

en: Moving messages to '%s'
an: Se son movendo mensaches ta «%s»

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
an: Importador de CSV y Tab de contactos de Mozilla

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
an: CSV u Tab de contactos de Mozilla (.csv, .tab)

en: Mr.
an: Sr.

en: Mrs.
an: Sra.

en: Ms.
an: Sta.

en: Multiple Messages
an: Multiples mensaches

en: Multiple Unseen Messages
an: Multiples mensaches sin leyer

en: Multiple vCards
an: vCards multiples

en: N_ever
an: _Nunca

en: N_one
an: Den_gún

en: Name
an: Nombre

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
an: O nombre «{0}» ya se ye usando.

en: Name contains
an: O nombre contién

en: Name of new view:
an: Nombre de l'anvista nueva:

en: Name of the preferred New toolbar button item
an: Nombre d'o botón «Nuevo» d'a barra de ferramientas

en: Name:
an: Nombre:

en: Needs Action
an: Ameneste acción

en: Needs action
an: Ameneste una acción

en: Netscape Certificate Type
an: Mena de certificau Netscape

en: Network Preferences
an: Preferencias de ret

en: Never
an: Nunca

en: New
an: Nuevo

[ctx: New]
en: Address _Book
an: Libreta de _adrezas

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
an: Cita ta tot o _diya

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
an: Quefer _asignau

[ctx: New]
en: Cale_ndar
an: Cala_ndario

[ctx: New]
en: Contact _List
an: _Lista de contactos

[ctx: New]
en: M_eeting
an: _Reunión

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
an: C_uenta de correu

[ctx: New]
en: Mail _Folder
an: _Carpeta de correu

[ctx: New]
en: Mem_o
an: _Nota

[ctx: New]
en: Memo Li_st
an: Li_sta de notas

[ctx: New]
en: Tas_k List
an: Lista de _quefers

[ctx: New]
en: _Appointment
an: _Cita

[ctx: New]
en: _Contact
an: _Contacto

[ctx: New]
en: _Mail Message
an: _Mensache de correu

[ctx: New]
en: _Shared Memo
an: Nota _compartida

[ctx: New]
en: _Task
an: _Quefer

en: New Address Book
an: Libreta d'adrezas nueva

en: New All Day Event
an: Escayecimiento nuevo ta tot o diya

en: New All Day _Event...
an: Escay_ecimiento nuevo ta tot o diya

en: New Appointment
an: Cita nueva

en: New Calendar
an: Calandario nuevo

en: New Contact
an: Contacto nuevo

en: New Contact List
an: Lista de contactos nueva

en: New Contact _List...
an: _Lista de contactos nueva…

en: New Contact:
an: Contacto nuevo:

en: New Location
an: Ubicación nueva

en: New Meeting
an: Reunión nueva

en: New Memo List
an: Lista de notas nueva

en: New Search Folder
an: Carpeta de busca nueva

en: New Task List
an: Lista de quefers nueva

en: New _Appointment...
an: _Cita nueva…

en: New _Meeting...
an: _Reunión nueva…

en: New _Memo
an: _Nota nueva

en: New _Message
an: _Mensache nuevo

en: New _Task
an: _Quefer nuevo

en: New _Window
an: _Finestra nueva

en: New email in Evolution
an: Correu nuevo en l'Evolution

en: Newsgroups
an: Grupos de noticias

en: Next
an: Siguient

en: Next 7 Days' Appointments
an: Citas d'os proximos 7 diyas

en: Next 7 Days' Tasks
an: Quefers d'os proximos 7 diyas

en: Next _Important Message
an: Siguient mensache _important

en: Next _Thread
an: _Conversación siguient

en: Next _Unread Message
an: Siguient mensache _no leyiu

en: Next month
an: Mes siguient

en: Next year
an: Anyo siguient

en: Nic_kname:
an: Embota_da:

en: Nickname
an: Embotada

en: No Information
an: Sin información

en: No Label
an: Sin etiqueta

en: No Response Necessary
an: No cal una respuesta

en: No Summary
an: Sin resumen

en: No Title
an: Sin titol

en: No _Proxy for:
an: Sin _proxy ta:

en: No contacts
an: Sin contactos

en: No data source found for UID '%s'
an: No s'han trobau fuents de datos ta l'UID «%s»

en: No description available.
an: No bi ha descripción disponible.

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
an: No s'ha proporcionau garra adreza de destín, s'ha cancelau o reninvio d'o mensache.

en: No duplicate messages found.
an: No s'ha trobau garra correu duplicau.

en: No e-mail action
an: Sin acción de correu electronico

en: No email address provided
an: No s'ha proporcionau garra adreza de correu electronico

en: No encryption
an: Sin zifrau

en: No folder selected.
an: No bi ha garra carpeta seleccionada.

en: No grouping
an: Sin agrupar

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
an: No s'ha trobau garra identidat que usar, s'ha cancelau o reninvio d'o mensache.

en: No location information available.
an: No bi ha información d'o puesto disponible.

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search->Clear menu item or by changing the query above.
an: Garra mensache no cumple con os tuyos criterios. Cambea lo criterio de busca seleccionando «Amostrar os filtros de mensache» de nuevo en a lista en a lista desplegable u executando una busca nueva, limpiando-la con Mirar->Limpiar u cambiando a consulta anterior.

en: No reply or parent
an: Sin respuesta u antecesor

en: No summary available.
an: No bi ha resumen disponible.

en: No writable calendar is available.
an: No bi ha garra calandario escribible disponible.

en: No_w
an: _Agora

en: Non-Participant
an: No participant

en: Non-repudiation
an: No repuyo

en: None
an: Garra

en: Not Critical
an: No critico

en: Not Started
an: Sin prencipiar

en: Not an image
an: No ye una imachen

en: Not part of certificate
an: No ye parti d'o certificau

en: Not sorted
an: Sin ordenar

en: Note
an: Nota

en: Note: Some changes will not take effect until restart
an: Nota: Qualques cambeos no tendrán efecto dica que reinicies

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
an: Nota: O guión baixo en o nombre d'a etiqueta s'usa
    como un identificador nemotecnico en o menú.

en: Notes
an: Notas

en: Notifies you when new mail messages arrive.
an: Te notifica quan plega un mensache de correu nuevo.

en: Notify new attendees _only
an: Notificar n_omás a os participants

en: Notify new messages for Inbox only.
an: Notificar os nuevos correus nomás ta la servilla de dentrada.

en: Notify new messages for _Inbox only
an: Notificar os nuevos mensaches nomás pa la _servilla de dentrada

en: November
an: Noviembre

en: Now
an: Agora

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
an: Numero d'adrezas ta amostrar en TA/CC/CCA

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
an: Numero d'unidatz ta determinar un recordatorio d'un cabodanyo u aniversario

en: Number of units for determining a default reminder
an: Numero d'unidatz ta determinar un recordatorio predeterminau

en: Number of units for determining when to hide tasks
an: Numero d'unidatz ta determinar quán amagar os quefers

en: OK
an: Acceptar

en: OUTPUTFILE
an: FICHERO-DE-SALIDA

en: O_ptions
an: O_pcions

en: Object Identifier (%s)
an: Identificador de l'obchecto (%s)

en: Object Signer
an: Firmant de l'obchecto

en: Occurs
an: Succede

en: Occurs Less Than 5 Times
an: Succede menos de 5 vegadas

en: October
an: Octubre

en: Office
an: Usina

en: Offline folder paths
an: Rotas a las carpetas desconnectadas

en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
an: O{$ AbbrevWeekdayName}, ${Day}-${Month}-${Year} a las ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} escribió:

en: On exit, every time
an: En salir, cada vegada

en: On exit, once per day
an: En salir, una vegada por diya

en: On exit, once per month
an: En salir, una vegada por mes

en: On exit, once per week
an: En salir, una vegada por semana

en: One Level
an: Un ran

en: Only ever show plain text
an: Nomás amostrar o texto plano

en: Only support csv or vcard format.
an: Nomás se suportan os formatos csv u vcard.

en: Ope_n Calendar
an: _Ubrir o calandario

en: Open
an: Ubrir

en: Open New Message window
an: Ubrir a finestra de mensache nuevo

en: Open With "%s"
an: Ubrir con «%s»

en: Open With Other Application...
an: Ubrir con unatra aplicación…

en: Open _Online Accounts
an: Ubrir _cuentas en linia

en: Open _Web Page
an: Ubrir a pachina _web

en: Open a window for composing a mail message
an: Ubre una finestra ta escribir un mensache de correu

en: Open map
an: Ubrir o mapa

en: Open the Evolution User Guide
an: Ubrir a Guida d'usuario de l'Evolution

en: Open the link in a web browser
an: _Ubrir o vinclo en o navegador

en: Open the selected messages in a new window
an: Ubre os mensaches seleccionaus en una finestra nueva

en: Open the selected messages in the composer for editing
an: Ubre os mensaches seleccionaus en l'editor ta editar-los

en: Open this attachment in %s
an: Ubrir iste adchunto en %s

en: OpenPGP _Key ID:
an: ID d'a c_lau OpenPGP:

en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
an[0]: Ubrir %d contactos ubrirá tamién %d finestras nuevas.
    Quiers realment amostrar totz istos contactos?
an[1]: Ubrir %d contactos ubrirá tamién %d finestras nuevas.
    Quiers realment amostrar totz istos contactos?

en: Opening calendar
an: Obridura d'o calandario

en: Opening calendar '%s'
an: Se ye ubrindo lo calandario «%s»

en: Opening memo list '%s'
an: Se ye ubrindo a lista de notas «%s»

en: Opening task list '%s'
an: Se ye ubrindo a lista de quefers «%s»

en: Opening the calendar. Please wait...
an: Se ye ubrindo lo calandario. Aspera…

en: Opening too many messages at once may take a long time.
an: Ubrir masiaus mensaches a la vegada puet levar muito tiempo.

en: Option is ignored if a match for custom junk headers is found.
an: Ista opción s'omitirá si se troba bella coincidencia ta un capitero de SPAM personalizada.

en: Optional Information
an: Información opcional

en: Optional Participant
an: Participant opcional

en: Optional Participants
an: Participants opcionals

en: Options
an: Opcions

en: Or_ganization:
an: Organi_zación:

en: Or_ganizer:
an: Or_ganizador:

en: Organi_zer:
an: Organi_zador:

en: Organization (O)
an: Organización (O)

en: Organizational Unit (OU)
an: Unidat organizativa (OU)

en: Organizer
an: Organizador

en: Organizer has removed the delegate %s
an: L'organizador ha sacau a lo delegau %s

en: Organizer: %s
an: Organizador: %s

en: Organizer: %s <%s>
an: Organizador: %s <%s>

en: Original Contact:
an: Contacto orichinal:

en: Original message
an: Mensache orichinal

en: Other
an: Atro

en: Other Date
an: Unatra calendata

en: Other Email
an: Unatro correu electronico

en: Other Fax
an: Unatro fax

en: Other Phone
an: Unatro telefono

en: Other...
an: Unatro…

en: Out of Office
an: Difuera d'a usina

en: Outbox
an: Servilla de salida

en: Outgoing
an: Salient

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
an: Importador de CSV y Tab de contactos d'Outlook

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
an: CSV u Tab de contactos d'Outlook (.csv, .tab)

en: Outlook DBX import
an: Importador DBX d'Outlook

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
an: Carpetas presonals de l'Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Outlook PST import
an: Importador PST d'Outlook

en: Outlook personal folders (.pst)
an: Carpetas presonals de l'Outlook (.pst)

en: Overdue Tasks
an: Quefers difuera de plazo

en: Overdue tasks color
an: Color ta los quefers difuera de plazo

en: Overview
an: Anvista cheneral

en: PGP _Encrypt
an: Cif_rar con PGP

en: PGP _Sign
an: _Sinyar con PGP

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
an: PKCS #1 MD2 con zifrau RSA

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
an: PKCS #1 MD5 con zifrau RSA

en: PKCS #1 RSA Encryption
an: PKCS #1 zifrau RSA

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
an: PKCS #1 SHA-1 con zifrau RSA

en: PKCS #1 SHA-256 With RSA Encryption
an: PKCS #1 SHA-256 con zifrau RSA

en: PKCS #1 SHA-384 With RSA Encryption
an: PKCS #1 SHA-384 con zifrau RSA

en: PKCS #1 SHA-512 With RSA Encryption
an: PKCS #1 SHA-512 con zifrau RSA

en: PKCS12 File Password
an: Clau d'o fichero PKCS12

en: P_ercent complete:
an: _Porcentache completau:

en: P_ort:
an: _Puerto:

en: P_revious Unread Message
an: Anterior mensache n_o leyiu

en: Pacific/Apia
an: Pacifico/Apia

en: Pacific/Auckland
an: Pacifico/Auckland

en: Pacific/Chatham
an: Pacifico/Chatham

en: Pacific/Easter
an: Pacifico/Pasqua

en: Pacific/Efate
an: Pacifico/Efate

en: Pacific/Enderbury
an: Pacifico/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
an: Pacifico/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
an: Pacifico/Fiji

en: Pacific/Funafuti
an: Pacifico/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
an: Pacifico/Galapagos

en: Pacific/Gambier
an: Pacifico/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
an: Pacifico/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
an: Pacifico/Guam

en: Pacific/Honolulu
an: Pacifico/Honolulú

en: Pacific/Johnston
an: Pacifico/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
an: Pacifico/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
an: Pacifico/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
an: Pacifico/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
an: Pacifico/Majuro

en: Pacific/Marquesas
an: Pacifico/Marquesas

en: Pacific/Midway
an: Pacifico/Midway

en: Pacific/Nauru
an: Pacifico/Nauru

en: Pacific/Niue
an: Pacifico/Niue

en: Pacific/Norfolk
an: Pacifico/Norfolk

en: Pacific/Noumea
an: Pacifico/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
an: Pacifico/Pago Pago

en: Pacific/Palau
an: Pacifico/Palau

en: Pacific/Pitcairn
an: Pacifico/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
an: Pacifico/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
an: Pacifico/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
an: Pacifico/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
an: Pacifico/Saipan

en: Pacific/Tahiti
an: Pacifico/Tahití

en: Pacific/Tarawa
an: Pacifico/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
an: Pacifico/Tongatapu

en: Pacific/Truk
an: Pacifico/Truk

en: Pacific/Wake
an: Pacifico/Wake

en: Pacific/Wallis
an: Pacifico/Wallis

en: Pacific/Yap
an: Pacifico/Yap

en: Page %d
an: Pachina %d

en: Page %d of %d
an: Pachina %d de %d

en: Pager
an: Buscapresonas

en: Parsing message
an: Se ye analisando lo mensache

en: Pass_word:
an: _Clau:

en: Paste contacts from the clipboard
an: Apegar os contactos dende o portafuellas

en: Paste events from the clipboard
an: Apegar os escayecimientos dende o portafuellas

en: Paste memos from the clipboard
an: Apegar as notas dende o portafuellas

en: Paste tasks from the clipboard
an: Apegar os quefers dende o portafuellas

en: Paste the clipboard
an: Apega o conteniu d'o portafuellas

en: Path
an: Rota

en: Path where picture gallery should search for its content
an: Rota an a galería d'imachens habría de buscar o suyo conteniu

en: Percent Complete: %i
an: Porcentache completau: %i

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
an: Realizar as accions tipicas d'as listas de correu (subscribir-se, desubscribir-se…).

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
an: Eliminar permanentment totz os mensaches eliminaus d'ista carpeta

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
an: Eliminar permanentment totz os correus eliminaus de todas as cuentas

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
an: Eliminar permanentment totz os correus eliminaus de todas as carpetas

en: Permanently remove this folder
an: Eliminar permanentment ista carpeta

en: Personal
an: Presonal

en: Personal Details
an: Detalles presonals

en: Personal Information
an: Información presonal

en: Phone
an: Telefono

en: Pick a color
an: Triga una color

en: Pidgin address book source
an: Fuent d'a libreta d'adrezas de Pidgin

en: Pidgin check interval
an: Intervalo de comprebación ta Pidgin

en: Pidgin last sync MD5
an: MD5 d'a zaguera sincronización d'o Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
an: MD5 d'a zaguera sincronización d'o Pidgin.

en: Pidgin last sync time
an: Hora d'a zaguera sincronización d'o Pidgin

en: Pidgin last sync time.
an: Hora d'a zaguera sincronización d'o Pidgin.

en: Pinging %s
an: Se ye fendo ping a %s

en: Pipe to Program
an: Encauzar a lo programa

en: Plain Text
an: Texto plano

en: Plain Text Mode
an: Modo de texto sin formato

en: Play Sound
an: Reproducir un son

en: Play _file:
an: _Reproducir un fichero:

en: Play a sound
an: Reproducir un son

en: Play the attachment in embedded audio player
an: Reproducir l'adchunto en o reproductor de son empotrau

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
an: Reproducir o tema de son quan plega un correu nuevo, si no se ye en o modo chufliu.

en: Please choose another name.
an: Triga unatro nombre.

en: Please enable the account or send using another account.
an: Activa la cuenta u ninvia-lo usando unatra cuenta.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
an: Introduz una adreza de correu valida en o campo «Ta:» Puet mirar adrezas de correu pretando en o botón «Ta:» a lo costau d'a caixa de dentrada.

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
an: Escribe debaixo o tuyo nombre y adreza de correu electronico. Os campos «opcionals» no cal que los replense, de no estar que quieras incluir ista información en o correu electronico que ninvies.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
an: Guarencia-te que os siguients destinatarios quieren y son capaces de recibir correu electronico en HTML:
    {0}

en: Please provide an unique name to identify this signature.
an: Introduz un nombre unico ta identificar ista sinyatura.

en: Please respond on behalf of %s
an: Responde en nombre de %s

en: Please select a valid backup file to restore.
an: Selecciona un fichero de refirmo valido que restaurar.

en: Please select an image for this contact
an: Selecciona una imachen ta iste contacto

en: Please select an image of size 48 * 48
an: Selecciona una imachen de grandaria 48 * 48

en: Please select the information that you would like to import:
an: Selecciona la información que quieras importar:

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
an: Aspera entre que Evolution refirma os tuyos datos.

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
an: Aspera entre que l'Evolution restaura os tuyos datos.

en: Please wait.
an: Por favor aspera.

en: Plugin
an: Complemento

en: Plugin Manager
an: Administrador de complementos

en: Pointer to FTP site (%s)
an: Puntero enta un puesto FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s)
an: Puntero enta un fichero local (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
an: Puntero enta un fichero local (%s) valido en o puesto «%s»

en: Pointer to remote data (%s)
an: Puntero enta datos remotos (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
an: Puntero enta datos externos desconoixius (mena «%s»)

en: Pop up an alert
an: Amostrar una alerta emerchent

en: Popup message together with the icon.
an: Mensache emerchent de conchunta con l'icono.

en: Port:
an: Puerto:

en: Position
an: Posición

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
an: Posición d'o panel d'anvista previa de contactos quan ye orientau horizontalment.

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
an: Posición d'o panel d'anvista previa de contactos quan ye orientau verticalment.

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
an: Posición d'o panel horizontal, entre o calandario d'o navegador  de calendatas y a lista de quefers quan no ye en l'anvista mensual, en pixels

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
an: Posición d'o panel horizontal, entre l'anvista y o navegador de calendatas d'o calandario y a lista de quefers en l'anvista de mes, en pixels

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
an: Posición d'o panel d'anvista previa de notas quan ye orientau verticalment

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
an: Posición d'o panel d'anvista previa de quefers quan ye orientau horizontalment

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
an: Posición d'o panel d'anvista previa de quefers quan ye orientau verticalment

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
an: Posición d'o panel vertical, entre as listas d'o calandario y o calandario d'o navegador de calendatas

en: Possible values are: 'never' - do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
an: As valors posibles son: «never» (nunca) ta no premitir copiar carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas, «always» (siempre) ta premitir mover carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas u «ask» (preguntar) u qualsiquier atra valor, ta preguntar a l'usuario.

en: Possible values are: 'never' - do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
an: As valors posibles son: «never» (nunca) ta no premitir mover carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas, «always» (siempre) ta premitir mover carpetas arrocegando y soltando en l'arbol de carpetas u «ask» (preguntar) u qualsiquier atra valor, ta preguntar a l'usuario.

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
an: Publicar un mensache en a lista de correu a la quala perteneixe iste mensache

en: Posting destination
an: Destín de publicación

en: Posting not allowed
an: Publicación no premitida

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
an: No ye premitiu publicar en ista lista de correu. Posiblement ista ye una lista de correu de nomás lectura. contacta con o responsable d'a lista pa mas detalles.

en: Pr_evious Important Message
an: Anterior mensache  i_mportant

en: Prefer Plain Text
an: Preferir o texto plano

en: Preferred New button item
an: Botón «Nuevo» preferiu

en: Preparing account '%s' for offline
an: Se ye parando a cuenta «%s» ta desconnexión

en: Preparing to go offline...
an: Preparando-se ta desconnectar-se…

en: Preparing to go online...
an: Preparando-se ta connectar-se…

en: Preparing to quit
an: Preparando-se ta salir

en: Preparing to quit...
an: Preparando-se ta salir…

en: Prepend a _header
an: Anteposar una ca_pitera

en: Preview
an: Anvista previa

en: Preview data to be imported
an: Anvista previa d'os datos ta importar

en: Preview the calendar to be printed
an: Previsualizar o calandario que imprentar

en: Preview the contacts to be printed
an: Previsualizar os contactos que imprentar

en: Preview the list of memos to be printed
an: Anvista previa d'a lista de notas ta imprentar

en: Preview the list of tasks to be printed
an: Anvista previa d'a lista de quefers ta imprentar

en: Preview the message to be printed
an: Anvista previa d'o mensache que va a imprentar-se

en: Previous
an: Anterior

en: Previous Evolution version
an: Versión anterior d'Evolution

en: Previous T_hread
an: Con_versación anterior

en: Previous month
an: Mes anterior

en: Previous year
an: Anyo anterior

en: Primary Phone
an: Telefono prencipal

en: Primary address book
an: Libreta d'adrezas primaria

en: Primary calendar
an: Calandario primario

en: Primary memo list
an: Lista de notas primaria

en: Primary task list
an: Lista de quefers primaria

en: Print
an: Imprentar

en: Print Memos
an: Imprentar notas

en: Print Pre_view
an: Anvist_a previa d'impresión

en: Print Tasks
an: Imprentar quefers

en: Print all shown contacts
an: Imprentar totz os contactos amostraus

en: Print selected contacts
an: Imprentar os contactos seleccionaus

en: Print the list of memos
an: Imprenta la lista de notas

en: Print the list of tasks
an: Imprentar a lista de quefers

en: Print the selected memo
an: Imprentar a nota seleccionada

en: Print the selected task
an: Imprentar o quefer seleccionau

en: Print this calendar
an: Imprenta iste calandario

en: Print this event
an: Imprenta iste escayecimiento

en: Print this memo
an: Imprentar ista nota

en: Print this message
an: Imprenta iste mensache

en: Print this task
an: Imprentar iste quefer

en: Printing
an: Se ye imprentando

en: Printing failed.
an: Ha fallau en imprentar.

en: Priority
an: Prioridat

en: Priority:
an: Prioridat:

en: Priority: %s
an: Prioridat: %s

en: Private
an: Privau

en: Problem migrating old mail folder "{0}".
an: S'ha produciu un problema a lo migrar a carpeta antiga de correu «{0}».

en: Profession
an: Profesión

en: Programs that are allowed to be run by reminders
an: Programas que se premite que sigan executaus por os recordatorios

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
an: Preguntar antis de ninviar a os destinatarios no introducius como adrezas de correu

en: Prompt on empty subject
an: Preguntar si l'afer ye en blanco

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
an: Preguntar a l'usuario quan intente vuedar a papelera.

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
an: Preguntar a l'usuario quan intente purgar una carpeta.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
an: Preguntar a l'usuario quan intente ninviar un correu sin un afer.

en: Prompt when deleting messages in search folder
an: Preguntar en eliminar correus en carpetas de busca

en: Prompt when emptying the trash
an: Preguntar en vuedar a papelera

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
an: Preguntar quan a lista de correu secuestre as respuestas privadas

en: Prompt when replying privately to list messages
an: Preguntar en responder de traza privada a correus d'una lista

en: Prompt when replying to many recipients
an: Preguntar en responder a muitos destinatarios

en: Prompt when user expunges
an: Preguntar quan l'usuario compacte

en: Prompt when user only fills Bcc
an: Preguntar quan l'usuario nomás replene o campo Cca

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
an: Preguntar quan l'usuario intente ubrir diez u mas mensaches a la vegada

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
an: Preguntar en ninviar mensaches en HTML ta contactos que talment no los quieran.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
an: Preguntar quan l'usuario intente ninviar un mensache sin destinatarios Ta u Cc.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
an: Preguntar quan l'usuario intente ninviar HTML no deseyau

en: Prompt while marking multiple messages
an: Preguntar quan se marquen quantos correus

en: Proprietary
an: Propietario

en: Proxy Settings
an: Achustes d'o proxy

en: Pu_blic
an: Pu_blico

en: Public
an: Publico

en: Public FTP
an: FTP publico

en: Publish calendars to the web.
an: Publicar calandarios en a web.

en: Publishing Information
an: Información de publicación

en: Publishing Location
an: Puesto de publicación

en: Publishing _Frequency:
an: _Freqüencia de publicación:

en: Publishing to %s finished successfully
an: A publicación en %s ha finalizau correctament

en: Purg_e
an: Purg_ar

en: Purge events older than
an: Purgar os escayecimientos anteriors a

en: Purge old appointments and meetings
an: Purgar as reunions y os escayecimientos antigos

en: Purging
an: Compactando

en: Purposes
an: Proposito

en: Put Evolution into offline mode
an: Meter l'Evolution en modo desconnectau

en: Put Evolution into online mode
an: Meter l'Evolution en modo connectau

en: Put personalized signatures at the top of replies
an: Meter as sinyaturas presonalizadas en a parti superior d'as respuestas

en: Put the cursor at the bottom of replies
an: Prencipiar a escribir en a parti final en responder

en: Query free / busy information for the attendees
an: Consultar a información de disponibilidat ta los participants

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
an: Se ye consultando a lo servidor por una lista de mecanismos d'autenticación suportaus.

en: Quit
an: Salir

en: Quit Now
an: Salir agora

en: Quota usage
an: Uso de quota

en: Quota usage (%s):
an: Uso de quota (%s):

en: RFC822 message
an: Mensache RFC822

en: RSVP
an: Confirmar

en: R_eceive All
an: R_ecibir-lo tot

en: R_eply requested
an: _Respuesta solicitada

en: R_estore Evolution Data...
an: R_estaurar os datos de l'Evolution…

en: R_ole Field
an: Campo «_Paper»

en: R_ule name:
an: Nombre d'o _regle:

en: Re_direct
an: R_endrezar

en: Re_fresh
an: Es_viellar

en: Re_ply-To:
an: Res_ponder a:

en: Re_quest Read Receipt
an: _Solicitar a confirmación de lectura

en: Reached bottom of page, continued from top
an: S'ha plegau dica la fin d'a pachina, continando dende o prencipio

en: Reached top of page, continued from bottom
an: S'ha plegau a lo prencipio d'a pachina, continando dende o final

en: Read
an: Leyiu

en: Read Messages
an: Mensaches leyius

en: Really delete folder "{0}" and all of its subfolders?
an: Yes seguro que quiers eliminar a carpeta «{0}» y todas as suyas subcarpetas?

en: Really delete folder "{0}"?
an: Realment quiers eliminar a carpeta «{0}»?

en: Receive new items from all accounts
an: Recibir correu nuevo pa todas as cuentas

en: Received
an: Recibiu

en: Received on behalf of %s
an: Recibiu en nombre de %s

en: Receiving
an: Recepción de correu

en: Receiving Email
an: Recepción de correu

en: Receiving Options
an: Opcions de recepción

en: Recently used second time zones in a Day View
an: Zonas horarias secundarias recientment usadas en una anvista diaria

en: Recipients
an: Destinatarios

en: Recipients contain
an: O destinatario contién

en: Recognize emoticons in text and replace them with images.
an: Reconoixer os emoticonos en o texto y substituir-los con imachens.

en: Recognize links in text and replace them.
an: Reconoixer os vinclos en o texto y substituir-los.

en: Reconnecting to '%s'
an: Reconnectando-se con «%s»

en: Recurrence
an: Repetición

en: Recurrence date is invalid
an: A calendata de repetición no ye valida

en: Recurrent Events in Italic
an: Os escayecimientos que se repiten en cursiva

en: Recurring
an: Repetición

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
an: Rendrezar (rebotar) o mensache seleccionau enta belún

en: Refresh every
an: Esviellar-ne cada

en: Refresh list of folders of this account
an: Esviellar a lista de carpetas d'ista cuenta

en: Refresh the folder
an: Esviellar a carpeta

en: Refresh the folder list
an: Esviellar a lista de carpetas

en: Refresh the selected calendar
an: Esviellar o calandario seleccionau

en: Refresh the selected memo list
an: Esviellar a lista de notas seleccionada

en: Refresh the selected task list
an: Esviellar a lista de quefers seleccionada

en: Regex Match
an: Coincide con a expresión regular

en: Regular Image
an: Imachen regular

en: Reloading registry service
an: Se ye recargando o servicio de rechistro

en: Reminder
an: Recordatorio

en: Reminder programs
an: Programas de recordatorios

en: Reminder!
an: remera!

en: Reminders
an: Recordatorios

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
an: Te recuerda quan te se ixuplida adhibir un adchunto a un mensache de correu.

en: Remo_ve Attachments
an: Sa_car os adchuntos

en: Remove Du_plicate Messages
an: Sacar os correus _duplicaus

en: Remove This _Column
an: Sacar ista c_olumna

en: Remove an email address from the List
an: Sacar una adreza de correu electronico d'a lista

en: Remove attachments
an: Sacar os adchuntos

en: Remove duplicate messages?
an: Sacar os mensaches duplicaus?

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
an: Sacar a marca de seguimiento d'os mensaches seleccionaus

en: Removing attachments
an: Se son sacando adchuntos

en: Removing folder '%s'
an: Se ye eliminando a carpeta «%s»

en: Removing temporary back up files
an: Se son eliminando fichers temporals de refirmo

en: Rename the selected address book
an: Renombrar a libreta d'adrezas seleccionada

en: Rename the selected calendar
an: Renombrar o calandario seleccionau

en: Rename the selected memo list
an: Renombrar a lista de notas seleccionada

en: Rename the selected task list
an: Renombrar a lista de quefers seleccionada

en: Repeat
an: Repetir

en: Replied to
an: Respondió a

en: Replies
an: Respuestas

en: Replies and Forwards
an: Respuestas y reninvios

en: Replies and parents
an: Respuestas y antecesors

en: Reply
an: Responder

en: Reply _Privately
an: Responder pri_vadament

en: Reply to All
an: Responder a totz

en: Reply to _All
an: Responder a _totz

en: Reply to _List
an: Responder a la _lista

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
an: Responder a la lista de correu u a totz os destinatarios

en: Reply-To
an: Responder a

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
an: Adchunto

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
an: No citar

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
an: En linia

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
an: En linia (estilo Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
an: Citau

en: Request a running Evolution process to quit
an: Solicitar que o proceso d'execución de l'Evolution finalice

en: Required Information
an: Información requerida

en: Required Participant
an: Participant requeriu

en: Required Participants
an: Participants requerius

en: Required people and _one resource
an: Presonas requeridas y _un recurso

en: Reset the text to its original size
an: Restablir o texto a la grandaria orichinal d'ell

en: Resource
an: Recurso

en: Resources
an: Recursos

en: Restart Evolution
an: Reiniciar l'Evolution

en: Restarting Evolution
an: Se ye reiniciando l'Evolution

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
an: Refirmar y restaurar os datos y a configuración dende un archivador

en: Restore Evolution directory
an: Restaurar a carpeta de l'Evolution

en: Restore from Backup
an: Restaurar dende un refirmo

en: Restoring Evolution Data
an: Seson restaurando os datos de l'Evolution

en: Restoring from the folder %s
an: Se ye restaurando dende a carpeta %s

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
an[0]: Descargando %d mensache
an[1]: Descargando %d mensaches

en: Retrieving message
an: Se ye descargando lo mensache

en: Retrieving message '%s'
an: Se ye obtenendo lo mensache «%s»

en: Return Notification
an: Tornar una notificación

en: Review
an: Revisar

en: Richtext
an: Texto enriquiu

en: Role
an: Paper

en: Room
an: Sala

en: Run Program
an: Executar o programa

en: Run a program
an: Executar un programa

en: Run junk test on incoming mail.
an: Executar a preba de SPAM en o correu dentrant.

en: S/MIME En_crypt
an: Z_ifrar con S/MIME

en: S/MIME Sig_n
an: Si_nyar con S/MIME

en: S/MIME encrpyted
an: Zifrau con S/MIME

en: S/MIME signed
an: Zifrau S/MIME

en: SHA1 Fingerprint
an: Sinyal SHA1

en: SOC_KS Proxy:
an: Proxy SOC_KS:

en: SSL Certificate Authority
an: Autoridat certificadera SSL

en: SSL Client Certificate
an: Certificau de client SSL

en: SSL Server Certificate
an: Certificau de servidor SSL

en: SSL encryption
an: Zifrau SSL

en: SSL on a dedicated port
an: SSL en un puerto dedicau

en: STARTTLS after connecting
an: STARTTLS dimpués de connectar

en: S_ave Address Book as vCard
an: _Alzar a libreta d'adrezas como VCard

en: S_ave All
an: Alzar-lo _tot

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
an: Al_zar as respuestas en a carpeta d'o mensache que se ye respondendo

en: S_end
an: _Ninviar

en: S_end message receipts:
an: _Ninviar confirmacions de mensaches:

en: S_tandard Font:
an: Fuent _estandar:

en: S_ubject:
an: _Afer:

en: S_un
an: _Dom

en: Sa_ve
an: Al_zar

en: Saturday
an: sabado

en: Saturday is a work day
an: O sabado ye laborable

en: Save Attachment | Save Attachments
an[0]: Alzar l'adchunto
an[1]: Alzar os adchuntos

en: Save Calendar
an: Alzar o calandario

en: Save Current View
an: Alzar l'anvista actual

en: Save Custom View...
an: Alzar l'anvista presonalizada…

en: Save Draft
an: Alzar un borrador

en: Save Image
an: Alzar a imachen

en: Save Message | Save Messages
an[0]: Alzar o mensache
an[1]: Alzar os mensaches

en: Save Search
an: Alzar a busca

en: Save Selected
an: Alzar os seleccionaus

en: Save _As...
an: Alzar _como…

en: Save _Image...
an: Alzar a _imachen…

en: Save _To Addressbook
an: Alzar en a _libreta d'adrezas

en: Save a calendar or task list to disk.
an: Alzar un calandario u una lista de quefers en o disco.

en: Save and Close
an: Alzar y zarrar

en: Save as Template
an: Alzar-lo como una plantilla

en: Save as _Draft
an: Alzar-lo como un _borrador

en: Save as _Template
an: Alzar-lo como una plan_tilla

en: Save as draft
an: Alzar-lo como un borrador

en: Save as iCalendar
an: Alzar-lo como iCalendar

en: Save as vCard
an: Alzar como vCard

en: Save as...
an: Alzar como…

en: Save current changes
an: Alzar os cambeos actuals

en: Save current changes and close editor
an: Alzar os cambeos actuals y zarrar l'editor

en: Save current custom view
an: Alzar l'anvista actual presonalizada

en: Save directory
an: Carpeta an alzar

en: Save directory for reminder audio
an: Carpeta an alzar os sons d'os recordatorios

en: Save file format for drag-and-drop operation
an: Alzar o formato de fichero ta la operación d'arrocegar y soltar

en: Save selected contacts as a vCard
an: Alzar os contactos seleccionaus como VCard

en: Save selected messages as an mbox file
an: Alza os mensaches como un fichero mbox

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
an: Alzar os contactos d'a libreta d'adrezas seleccionada como VCard

en: Save the current file
an: Alzar o fichero actual

en: Save the current file with a different name
an: Alzar o fichero actual con un nombre diferent

en: Save the current search parameters
an: Alzar os parametros de busca actuals

en: Save the image to a file
an: Alzar a imachen en un fichero

en: Save the selected calendar to disk
an: Alzar o calandario seleccionau en o disco

en: Save the selected memo list to disk
an: Alzar a lista de notas seleccionada en o disco

en: Save the selected task list to disk
an: Alzar a lista de quefers seleccionada en o disco

en: Saving
an: Alzando

en: Saving %d message | Saving %d messages
an[0]: Se ye alzando %d mensache
an[1]: Se son alzando %d mensaches

en: Saving changes to the calendar. Please wait...
an: Se son alzando os cambeos en o calandario. Aspera…

en: Saving message to Outbox.
an: Alzando lo mensache en a Servilla de salida.

en: Saving message to folder '%s'
an: Se ye alzando lo mensache en a carpeta «%s»

en: Saving user interface state
an: Se ye alzando l'estau d'a interficie d'usuario

en: Sc_roll Month View by a week
an: Desplazar l'anvista mens_ual una semana

en: Scanning %s
an: Se ye analisando %s

en: Scanning messages for duplicates
an: Se son mirando los mensaches duplicaus

en: Score
an: Puntuación

en: Script file must be executable.
an: O script debe estar executable.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
an: Indica si cal desplazar l'anvista mensual una semana, en cuenta d'un mes

en: Se_cond zone:
an: Zona se_cundaria:

en: Sear_ch:
an: M_irar:

en: Search
an: Mirar

en: Search Base:
an: Base de busca:

en: Search F_olders
an: _Carpetas de busca

en: Search Filter:
an: Filtro de busca:

en: Search Folder Sources
an: Orichens d'as carpetas de busca

en: Search Folders
an: Carpetas de busca

en: Search Folders automatically updated.
an: Carpetas de busca autoesvielladas.

en: Search Interrupted
an: Busca interrumpida

en: Search Scope:
an: Ambito de busca:

en: Search _Folders
an: Carpetas de _busca

en: Search for text in the body of the displayed message
an: Mira un texto en o cuerpo d'o mensache amostrau

en: Search for text in the displayed contact
an: Mirar o texto en o contacto amostrau

en: Search for text in the displayed memo
an: Mirar o texto en a nota amostrada

en: Search for text in the displayed task
an: Mirar o texto en o quefer amostrau

en: Search range for time-based searching in years
an: Rango de busca en anyos ta buscas basadas en tiempo

en: Searches
an: Buscas

en: Searching
an: Busca

en: Searching for an existing version of this appointment
an: Se ye mirando una versión existent d'ista cita

en: Searching next matching event
an: Se ye mirando lo siguient evento coincident

en: Searching previous matching event
an: Se ye mirando ll'evento anterior coincident

en: Secret
an: Secreto

en: Secure FTP (SFTP)
an: FTP seguro (SFTP)

en: Secure MIME (S/MIME)
an: MIME seguro (S/MIME)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
an: WebDAV seguro (HTTPS)

en: Security
an: Seguranza

en: Security Information
an: Información de seguranza

en: Security:
an: Seguranza:

en: Seen
an: Visto

en: Select
an: Seleccionar

en: Select A File
an: Selecciona un fichero

en: Select Address Book
an: Selecciona la libreta d'adrezas

en: Select Address book for Automatic Contacts
an: Selecciona la libreta pa contactos automaticos

en: Select Address book for Pidgin buddy list
an: Selecciona la libreta d'adrezas pa la lista de contactos d'o Pidgin

en: Select All
an: Seleccionar-lo tot

en: Select Contacts from Address Book
an: Seleccionar contactos d'a libreta d'adrezas

en: Select Date
an: Seleccionar una calendata

en: Select Folder
an: Seleccionar a carpeta

en: Select HTML fixed width font
an: Selecciona la letra d'amplaria fixa ta HTML

en: Select HTML variable width font
an: Selecciona la letra d'amplaria variable en HTML

en: Select Information to Import
an: Selecciona la imformación ta importar

en: Select Message S_ubthread
an: Seleccionar a s_ubconversación d'o mensache

en: Select Message _Thread
an: Seleccionar a con_versación d'o mensache

en: Select Timezone
an: Selecciona la zona horaria

en: Select _Date
an: Seleccionar una _calendata

en: Select _Today
an: Seleccionar _hue

en: Select a Calendar
an: Seleccionar un calandario

en: Select a Face Picture
an: Seleccionar una imachen facial

en: Select a File
an: Selecciona un fichero

en: Select a Task List
an: Seleccionar una lista de quefers

en: Select a Time Zone
an: Selecciona una zona horaria

en: Select a certificate to import...
an: Selecciona un certificau ta importar…

en: Select a file
an: Triga un fichero

en: Select a specific date
an: Selecciona una calendata especifica

en: Select a time to compare against
an: Selecciona una calendata con a quala comparar

en: Select all messages in the same thread as the selected message
an: Seleccionar totz os correus en a mesma conversación que o correu seleccionau

en: Select all replies to the currently selected message
an: Seleccionar todas as respuestas a lo mensache actualment seleccionau

en: Select all text
an: Selecciona tot o texto

en: Select all text and images
an: Seleccionar tot o texto y as imachens

en: Select all visible contacts
an: Seleccionar totz os contactos visibles

en: Select all visible memos
an: Seleccionar todas as notas visibles

en: Select all visible messages
an: Selecciona totz os mensaches visibles

en: Select all visible tasks
an: Seleccionar totz os quefers visibles

en: Select certificate
an: Selecciona lo certificau

en: Select destination
an: Seleccionar o destín

en: Select destination file
an: Selecciona lo fichero de destín

en: Select folder
an: Seleccionar a carpeta

en: Select folder to import into
an: Selecciona la carpeta en a quala importar

en: Select name of the Evolution backup file
an: Selecciona lo nombre de fichero de refirmo de l'Evolution

en: Select name of the Evolution backup file to restore
an: Selecciona lo nombre d'o fichero de refirmo de l'Evolution que restaurar

en: Select sound file
an: Selecciona un fichero de son

en: Select the calendars for reminder notification
an: Selecciona os calandarios ta los recordatorios de notificación

en: Select the calendars to search for meeting conflicts
an: Selecciona os calandarios en os quals mirar conflictos entre reunions

en: Select today
an: Seleccionar hue

en: Select view: %s
an: Seleccionar una anvista: %s

en: Select what type of file you want to import from the list.
an: Selecciona qué mena de fichero quiers importar d'a lista

en: Select...
an: Seleccionar…

en: Selected Calendars for Alarms
an: Calandario seleccionau ta alarmas

en: Selected calendar contains event '%s' already. Would you like to edit the old event?
an:  O calandario seleccionau ya contién l'escayecimiento «%s». Quiers editar o escayecimiento antigo?

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
an:  O calandario seleccionau ye de nomás lectura, por o que no se puet creyar un evento en ell. Selecciona unatro calandario.

en: Selected memo list contains memo '%s' already. Would you like to edit the old memo?
an: A lista de notas seleccionada ya contién a nota «%s». Quiers editar a nota antiga?

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
an: A nota seleccionada ye de nomás lectura, por o que no se puet creyar una nota astí. Selecciona unatra nota.

en: Selected task list contains task '%s' already. Would you like to edit the old task?
an: A lista de quefers seleccionada ya contién o quefer «%s». Quiers editar o quefer antigo?

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
an: O quefer seleccionau ye de nomás lectura, por o que no se puet creyar un quefer astí. Selecciona unatro quefer.

en: Send & Receive Mail
an: Ninviar y recibir correu

en: Send / Receive
an: Ninviar / Recibir

en: Send / _Receive
an: Ninviar / Reci_bir

en: Send HTML mail by default
an: Ninviar o correu en HTML de traza predeterminada

en: Send HTML mail by default.
an: Ninviar o correu en HTML de traza predeterminada.

en: Send Options
an: Opcions de ninvio

en: Send To:
an: Ninviar ta:

en: Send _Information
an: _Ninviar información

en: Send _Reply To...
an: Ninviar una _respuesta enta…

en: Send _updates to attendees
an: Ninviar _actualizacions a los participants

en: Send a mail message to this address
an: Ninviar un correu ta ista adreza

en: Send a message to the selected contacts
an: Ninviar un mensache a os contactos seleccionaus

en: Send a read receipt to '%s'
an: Ninviar a confirmación de lectura a «%s»

en: Send a reply message to this address
an: Ninviar un mensache de respuesta enta ista adreza

en: Send an email
an: Ninviar un correu electronico

en: Send e-mail message to mailing list?
an: Quiers ninviar un mensache a la lista de correu?

en: Send mail also when in offline _mode
an: Ninviar correu mesmo en _modo desconnectau

en: Send my reminders with this event
an: Ninviar os míos recordatorios con iste evento

en: Send private reply?
an: Ninviar una respuesta privada?

en: Send queued items and retrieve new items
an: Ninvia o correu en a coda y obtién o nuevo

en: Send queued items in all accounts
an: Ninviar totz os elementos en a coda de todas as cuentas

en: Send reply to all recipients?
an: Ninviar a respuesta a totz os destinatarios?

en: Send reply to sender
an: Responder a lo remitent

en: Send selected contacts to another person
an: Ninviar os contactos seleccionaus a unatra persona

en: Send the selected attachments somewhere
an: Ninviar os adchuntos seleccionaus ta bell puesto

en: Send this message
an: Ninviar iste mensache

en: Sender
an: Remitent

en: Sender Photograph
an: Foto d'o remitent

en: Sender contains
an: O remitent contién

en: Sender email-address column in the message list
an: Columna d'o correu electronico d'o remitent en a lista de mensaches

en: Sender has been notified that you have read this message.
an: S'ha notificau a lo remitent que has leyiu iste mensache.

en: Sender or Recipients
an: Remitent u destinatarios

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
an: O remitent quier que le se notifique quan haigas leyiu iste mensache.

en: Sending
an: Opcions de ninvio

en: Sending Email
an: Ninvio de correu

en: Sending a _private reply to a mailing list message
an: Se ye ninviando una respuesta priva_da enta una lista de correu

en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
an: Se ye ninviando un mensache con destinata_rios no introducius como adrezas de correu

en: Sending a message with an _empty subject line
an: Se ye ninviando un correu con una linia d'afer vueda

en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
an: Se ye ninviando a respuesta nomás enta os destinatarios definius en _Cca

en: Sending a reply to a large _number of recipients
an: Se ye ninviando a respuesta enta un gran _numero de destinatarios

en: Sending message
an: Se ye ninviando lo mensache

en: Sending message %d of %d
an: Se ye ninviando lo mensache %d de %d

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
an: A lo ninviar información esviellada premites que atros participants mantiengan os calandarios d'ells a lo diya.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
an: O ninvio d'información esviellada premite que atros participants mantiengan a lista de quefers d'ells a lo diya.

en: Sent
an: Correu ninviau

en: Sent _Messages Folder:
an: Carpeta de _mensaches ninviaus:

en: Sent a cancelation notice to the delegate
an: Ninviar una notificación de cancelación a lo delegau

en: Sent to calendar '%s' as accepted
an: Ninviau a lo calandario «%s» como acceptau

en: Sent to calendar '%s' as canceled
an: Ninviau a lo calandario «%s» como cancelau

en: Sent to calendar '%s' as declined
an: Ninviau a lo calandario «%s» como refusau

en: Sent to calendar '%s' as tentative
an: Ninviau a lo calandario «%s» como provisional

en: September
an: Setiembre

en: Ser_ver requires authentication
an: O ser_vidor requier autenticación

en: Serial Number
an: Numero de serie

en: Server Information
an: Información d'o servidor

en: Server Type:
an: Mena de servidor:

en: Server _Type:
an: _Mena de servidor:

en: Server handles meeting invitations
an: O servidor chestiona as invitacions a reunions

en: Server synchronization interval
an: Intervalo de sincronización con o servidor

en: Server:
an: Servidor:

en: Service _type:
an: _Mena de servicio:

en: Set Label
an: Establir una etiqueta

en: Set Status
an: Meter un estau

en: Set as _Background
an: Establir como _fondo

en: Set custom junk header
an: Establir un capitero de SPAM presonalizau

en: Set or unset reminders for this event
an: Meter u sacar recordatorios ta iste escayecimiento

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
an: Establir a marca de completau en os mensaches seleccionaus

en: Set the message priority to high
an: Establir a prioridat d'o mensache enta alta

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
an: Estableix-lo ta verdadero si no quiers adhibir un delimitador de sinyatura antis d'a tuya sinyatura en editar un correu.

en: Setting up Search Folder: %s
an: Se ye configurando a carpeta de busca: %s

en: Sh_ow a reminder
an: Amos_trar un recordatorio

en: Sho_w items that contain:
an: Nomás _amostrar os elementos que contiengan:

en: Sho_w:
an: Am_ostrar:

en: Show "Bcc" field when sending a mail message
an: Amostrar o campo «Cco» en ninviar un mensache de correu

en: Show "Cc" field when sending a mail message
an: Amostrar o campo «Cc» en ninviar un mensache de correu

en: Show "From" field when posting to a newsgroup
an: Amostrar o campo «De» en publicar en un grupo de noticias

en: Show "Reply To" field when posting to a newsgroup
an: Amostrar o campo «Responder a» en publicar en un grupo de noticias

en: Show "Reply To" field when sending a mail message
an: Amostrar o campo «Responder a» en ninviar un mensache de correu

en: Show %s
an: Amostrar %s

en: Show Animations
an: Amostrar as animacions

en: Show Attachment _Bar
an: Amostrar a _barra d'adchuntos

en: Show Com_pact vCard
an: Amostrar v_Card compacta

en: Show Contacts
an: Amostrar os contactos

en: Show Evolution's shortcut keys
an: Amostrar os alcorces de teclau de l'Evolution

en: Show F_ull vCard
an: Amostrar _vCard completa

en: Show Fields
an: Amostrar os campos

en: Show HTML if present
an: Amostrar l'HTML si ye present

en: Show Message _Preview
an: Amostrar l'anvista _previa d'o correu

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
an: Amostrar o campo «Confirmar» en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
an: Amostrar o campo «Paper» en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Show Side _Bar
an: Amostrar a barra _lateral

en: Show Time as _Busy
an: Amostrar a hora como _ocupada

en: Show _Buttons
an: Amostrar os _botons

en: Show _Deleted Messages
an: Amostrar os mensaches _eliminaus

en: Show _Maps
an: Amostrar os _mapas

en: Show _Only This Calendar
an: Amostrar _solament iste calandario

en: Show _Only This Memo List
an: Amostrar _solament ista lista de notas

en: Show _Only This Task List
an: Amostrar _solament ista lista de quefers

en: Show _Status Bar
an: Amostrar a barra d'_estau

en: Show _Tool Bar
an: Amostrar a barra de _ferramientas

en: Show _field in View
an: Amostrar o ca_mpo en l'anvista

en: Show _notification when a new message arrives
an: Amostrar _notificacions quan plegue correu nuevo

en: Show _only working hours
an: Amostrar nomá_s as horas de treballo

en: Show _original header value
an: Amostrar a valor _orichinal d'o capitero

en: Show _zoomed out
an: Amostrar-ne sacando una _ampliación

en: Show a _reminder
an: Amostrar un _recordatorio

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
an: Amostrar un cursor parpaguiant en o cuerpo d'os mensaches amostraus

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
an: Amostrar una colección d'imachens que puetz arrocegar dica lo tuyo mensache

en: Show all message headers
an: Amostrar totz os capiters d'o mensache

en: Show all the headers when viewing a messages.
an: Amostrar totz os capiters en veyer mensaches.

en: Show animated images as animations.
an: Amostrar as imachens animadas como animacions.

en: Show appointment end times in week and month views
an: Amostrar as horas de finalización d'as citas en as anvistas semanals y mensuals

en: Show as list
an: Amostrar como una lista

en: Show autocompleted name with an address
an: Amostrar o nombre autocompletau con l'adreza

en: Show cards as vcard or csv file
an: Amostrar as tarchetas como un fichero vcard u csv

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
an: Amostrar o campo de categorías en l'editor d'escayecimientos/reunions/quefers

en: Show contact preview alongside the contact list
an: Amostrar l'anvista previa d'o contacto chunto a la lista de contactos

en: Show contact preview below the contact list
an: Amostrar l'anvista previa d'o contacto baixo a lista de mensaches

en: Show contact preview window
an: Amostrar una finestra d'anvista previa de contactos

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
an: Amostrar os diyas con escayecimientos que se repiten con una fuent cursiva en a parti inferior cucha d'o calandario

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
an: Amostrar os mensaches eliminaus (rayaus) en a lista de mensaches.

en: Show deleted messages in the message-list
an: Amostrar os mensaches eliminaus en a lista de mensaches

en: Show deleted messages with a line through them
an: Amostrar os mensaches eliminaus rayando-los

en: Show display reminders in notification tray
an: Amostrar o visor d'o recordatorio en a servilla de notificación

en: Show field i_n View
an: Amostrar o campo e_n l'anvista

en: Show field in _View
an: Amostrar o campo en l'an_vista

en: Show filters for mail:
an: Amostrar os filtros ta lo correu:

en: Show image animations
an: Amostrar as imachens animadas

en: Show information about Evolution
an: Amostrar a información sobre l'Evolution

en: Show map with all contacts from selected address book
an: Amostrar o mapa con totz os contactos d'a libreta d'adrezas seleccionada

en: Show maps
an: Amostrar os mapas

en: Show maps in contact preview window
an: Amostrar os mapas en a finestra d'anvista previa de contactos

en: Show memo preview alongside the memo list
an: Amostrar l'anvista previa d'a nota chunto a la lista de notas

en: Show memo preview below the memo list
an: Amostrar l'anvista previa d'a nota baixo a lista de notas

en: Show memo preview pane
an: Amostrar o panel d'anvista previa de notas

en: Show message preview alongside the message list
an: Amostrar l'anvista previa d'o correu chunto a la lista de mensaches

en: Show message preview below the message list
an: Amostrar l'anvista previa d'o correu baixo a lista de mensaches

en: Show message preview pane
an: Amostrar o correu en o panel d'anvista previa

en: Show messages with all email headers
an: Amostrar os mensaches con totz os capiters de correu electronico

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
an: Amostrar l'icono de correu nuevo en l'aria de notificación quan plegan nuevos mensaches.

en: Show one day
an: Amostrar un diya

en: Show one month
an: Amostrar un mes

en: Show one week
an: Amostrar una semana

en: Show one work week
an: Amostrar una semana de treballo

en: Show original "Date" header value.
an: Amostrar a valor orichinal d'o capitero «Calendata».

en: Show photo of the sender
an: Amostrar a foto d'o remitent

en: Show plain text if present
an: Amostrar o texto plano si ye present

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
an: Amostrar a parti en texto plano si ye present, d'unatra traza deixar que l'Evolution trigue a millor parti ta amostrar.

en: Show preview pane
an: Amostrar o panel d'anvista previa

en: Show properties of the selected address book
an: Amostrar as propiedatz d'a libreta d'adrezas seleccionada

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
an: Amostrar os escayecimientos repeti_us en cursiva en o calandario inferior cucho

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
an: Amostrar as partis HTML s_uprimidas como adchuntos

en: Show status field in the event/task/meeting editor
an: Amostrar o campo d'estau en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Show task preview alongside the task list
an: Amostrar l'anvista previa de quefers chunto a la lista de quefers

en: Show task preview below the task list
an: Amostrar l'anvista previa de quefers baixo a lista de quefers

en: Show task preview pane
an: Amostrar o panel d'anvista previa

en: Show the "Bcc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
an: Amostrar o campo «Cco» en ninviar un mensache de correu. Isto se controla dende o menú Veyer quan se triga una cuenta de correu.

en: Show the "Cc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
an: Amostrar o campo «Cc» en ninviar un mensache de correu. Isto se controla dende o menú Veyer quan se triga una cuenta de correu.

en: Show the "From" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
an: Amostrar o campo «De» en ninviar un mensache de correu. Isto se controla dende o menú Veyer quan se triga una cuenta de correu.

en: Show the "Reply To" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
an: Amostrar o campo «Responder a» en publicar en un grupo de noticias. Isto se controla dende o menú Veyer quan se triga una cuenta de correu.

en: Show the "Reply To" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
an: Amostrar o campo «Responder a» en ninviar un mensache de correu. Isto se controla dende o menú Veyer quan se triga una cuenta de correu.

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
an: Amostrar o correu electronico d'o remitent en una columna separada en a lista de mensaches.

en: Show the memo preview pane
an: Amostrar o panel d'anvista previa d'as notas

en: Show the original "Date" header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show "Date" header value in a user preferred format and local time zone.
an: Amostrar a valor orichinal d'o capitero «Calendata» (nomás con a hora local si as zonas horarias difieren). D'unatra traza amostrar siempre a valor d'o capitero «Calendata» en o formato preferiu por l'usuario ta la calendata y hora locals.

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
an: Amostrar a foto d'o remitent en o panel de lectura de mensaches.

en: Show the raw email source of the message
an: Amostrar o mensache de correu electronico en bruto

en: Show the second time zone
an: Amuestra a segunda zona horaria

en: Show the side bar
an: Amostrar a barra lateral

en: Show the status bar
an: Amostrar a barra d'estau

en: Show the switcher buttons
an: Amostrar os botons d'o selector

en: Show the task preview pane
an: Amostrar o panel d'anvista previa d'os quefers

en: Show the tool bar
an: Amostrar a barra de ferramientas

en: Show time as _free
an: Amostrar a hora como _libre

en: Show timezone field in the event/meeting editor
an: Amostrar o campo de zona horaria en l'editor d'escayecimientos/reunions

en: Show type field in the event/task/meeting editor
an: Amostrar o campo de mena en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Show week _numbers
an: Amostrar os _numeros de semanas

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, and Date Navigator
an: Amostrar os numeros d'as semanas en l'anVista diaria, l'anVista d'a semana laboral y o Navegador d'o calandario

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a 'timezone' key
an: Amuestra a segunda zona horaria en l'anvista diaria, si ye establida. A valor ye semellant a l'usau en a clau «timezone».

en: Shutting down Evolution
an: Se ye zarrando l'Evolution

en: Si_gnature:
an: _Sinyatura:

en: Si_gning algorithm:
an: Algorismo de _sinyatura:

en: Sidebar is visible
an: A barra lateral ye visible

en: Sig_natures
an: _Sinyaturas

en: Sig_ning certificate:
an: Certificau de _sinyatura:

en: Sign
an: Sinyatura

en: Sign this message with your PGP key
an: Sinyar iste mensache con a tuya clau GPG

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
an: Sinyar iste mensache con o tuyo certificau de sinyatura S/MIME

en: Signature exists, but need public key
an: A sinyatura existe pero s'ameneste a clau publica

en: Signatures
an: Sinyaturas

en: Signing
an: Sinyatura

en: Signing _algorithm:
an: _Algorismo de sinyatura:

en: Simplified
an: simplificau

en: Size
an: Grandaria

en: Size (kB)
an: Grandaria (Kb)

en: Skip development warning dialog
an: Blincar o dialogo d'alvertencia de desembolique

en: Skip duplicates
an: Omitir os duplicaus

en: Snooze _time:
an: _Posponer entre:

en: Socket path for SpamAssassin
an: Rota d'o zocalo ta SpamAssassin

en: Some addresses already exist in this contact list.
an: Qualques adrezas ya existen en ista lista de contactos.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
an: Bi ha qualques fichers adchuntos baixando-se. Alzar a cita podría resultar en a perda d'ixos fichers adchuntos.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
an: Bi ha qualques fichers adchuntos baixando-se. Alzar o quefer podría resultar en a perda d'ixos fichers adchuntos.

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the 'Reply to List' action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
an: Qualques listas de correu estableixen un capitero «Responder a:» ta forzar a los usuarios a responder a la lista, mesmo quan os usuarios piden que Evolution ninvie una respuesta privada. Establir ista opción a cierta mirará d'ignorar tals capiters «Responder a:», de tal traza que Evolution faiga o que se le pide. Si usas l'acción de respuesta privada, responderá de traza privada, mientras que si usas l'acción «Responder a la lista» ferá ixo mesmo. Funciona comparando lo capitero «Responder a:» con una cabecera «List-Post:», si existe.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
an: Qualques d'as tuyas citas no serán disponibles dica que reinicies l'Evolution.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
an: Beluns d'os tuyos contactos no serán disponibles dica que l'Evolution se reinicie.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
an: Qualques d'as tuyas notas no serán disponibles dica que reinicies l'Evolution.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
an: Qualques d'os suyos quefers no serán disponibles dica que reinicies l'Evolution.

en: Sort
an: Ordenar

en: Sort Items By
an: Ordenar os elementos por

en: Sort _Ascending
an: Ordenar _ascendentment

en: Sort _Descending
an: Ordenar _descendentment

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
an: Ordenar as cuentas alfabeticament en un arbol de carpetas

en: Sound file to be played when new messages arrive, if "notify-sound-play-file" is "true".
an: Fichero de son que reproducir quan plega un mensache nuevo, si «notify-sound-play-file» ye cierto.

en: Sound filename to be played.
an: Nombre d'o fichero de son que reproducir.

en: Source
an: Fuent

en: Source Account
an: Cuenta d'orichen

en: Sources
an: Orichens

en: SpamAssassin Options
an: Opcions d'o SpamAssasin

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
an: SpamAssassin s'ha penchau u ha fallau en procesar un mensache de correu

en: Special Folders
an: Carpetas especials

en: Specific folders
an: Carpetas especificas

en: Specific header
an: Capitero especifico

en: Specify the output file instead of standard output
an: Especifica lo fichero de salida en cuenta d'a salida estandar

en: Specify where to create the folder:
an: Especifica do creyar a carpeta:

en: Spell Checking
an: Ortografía

en: Spell check inline
an: Comprebación ortografica en linia

en: Spell checking color
an: Color d'a corrección ortografica

en: Spell checking languages
an: Comprebación ortografica d'idiomas

en: Spelling Suggestions
an: Sucherencias d'ortografía

en: Spool _Directory:
an: Carpeta de coda de co_rreu:

en: Spool _File:
an: _Fichero de coda de correu:

en: Spouse
an: Parella

en: Sta_rt date:
an: Calendata d'ini_cio:

en: Sta_tus Tracking
an: Seguimiento d'es_tau

en: Standard
an: Estandar

en: Standard LDAP Port
an: Puerto estandar de LDAP

en: Start
an: Empecipia

en: Start Date
an: Calendata d'inicio

en: Start Date:
an: Calendata d'inicio:

en: Start Evolution showing the specified component. Available options are 'mail', 'calendar', 'contacts', 'tasks', and 'memos'
an: Encetar l'Evolution amostrando lo componente especificau. As opcions disponibles son «mail», «calendar», «contacts», «tasks» y «memos».

en: Start _typing at the bottom on replying
an: Prencipiar a _escribir en a parti final en responder

en: Start date
an: Calendata d'inicio

en: Start date is wrong
an: A calendata d'inicio ye entivocada

en: Start day:
an: Diya d'inicio:

en: Start in offline mode
an: Encetar en modo desconnectau

en: Start in online mode
an: Encetar en modo connectau

en: Start time
an: Hora d'inicio

en: Start time is wrong
an: A hora d'inicio ye entivocada

en: Start time:
an: Hora d'inicio:

en: Start up
an: Inicio

en: Start:
an: Empecipia:

en: StartTLS (recommended)
an: StartTLS (recomendau)

en: Stat_us:
an: _Estau:

en: Status
an: Estau

en: Status Tracking
an: Seguimiento d'estau

en: Status:
an: Estau:

en: Status: %s
an: Estau: %s

en: Statusbar is visible
an: A barra d'estau ye visible

en: Stop Processing
an: Aturar o procesau

en: Stop _running search
an: Atu_rar a busca en execución

en: Stop currently running search
an: Aturar a busca actual en execución

en: Stop loading
an: Aturar a carga

en: Stop the current operation
an: Aturar a operación de correu

en: Storing account '%s'
an: Se ye almagazenando a cuenta «%s»

en: Storing folder '%s'
an: Se ye alzando a carpeta «%s»

en: Su
an: Do

en: Su_bscribe
an: _Subscribir-se

en: Su_bscribe To Shown
an: _Subscribir-se a los amostraus

en: Su_mmary:
an: Resu_men:

en: Subject
an: Afer

en: Subject - Trimmed
an: Afer retallau

en: Subject Public Key Algorithm
an: Proposito de l'algorismo de clau publica

en: Subject Public Key Info
an: Información d'o proposito d'a clau publica

en: Subject Unique ID
an: ID solo d'o proposito

en: Subject contains
an: L'afer contién

en: Subject is %s
an: L'afer ye %s

en: Subject or Addresses contain
an: L'afer u as adrezas contienen

en: Subject or Addresses contains
an: L'afer u as adrezas contienen

en: Subject's Public Key
an: Clau publica d'o proposito

en: Subject: %s
an: Afer: %s

en: Submit _Bug Report...
an: Ninviar l'informe d'o _fallo…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
an: Ninviar un informe de fallos fendo servir o Bug Buddy

en: Subscribe To _All
an: S_ubscribir-se a tot

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
an: Subscribir-se u desubscribir-se de carpetas aloixadas en servidors remotos

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
an: Subscribir-se a la lista de correu a la quala perteneix iste mensache

en: Subscribe to the selected folder
an: Subscribir-se a la carpeta seleccionada

en: Subtree
an: Subarbol

en: Summary
an: Resumen

en: Summary Contains
an: O resumen contién

en: Summary contains
an: O resumen contién

en: Summary:
an: Resumen:

en: Summary: %s
an: Resumen: %s

en: Summary: %s
    Location: %s
an: Resumen: %s
    Puesto: %s

en: Sunday
an: domingo

en: Sunday is a work day
an: O domingo ye laborable

en: Switch to %s
an: Cambiar ta %s

en: Synchronize folders locally for offline usage?
an: Sincronizar as carpetas localment ta usar-se sin connexión?

en: Synchronize with _buddy list now
an: Sincronizar con a lista de _contactos de mensachería instantania agora

en: Syntax highlighting of mail parts
an: Resaltau de sintaxi d'as partis d'o correu

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
an: L'Evolution requier as carpetas de sistema ta funcionar correctament y no pueden renombrar-se, mover-se u eliminar-se.

en: TLS encryption
an: Zifrau TLS

en: TTYTDD
an: TTY/TDD

en: T_hu
an: _Chu

en: T_o:
an: _Ta:

en: T_ype:
an: M_ena:

en: Table
an: Tabla

en: Table Cell
an: Celda d'a tabla

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
an: S'encarga d'o treballo de chestionar a tuya libreta d'adrezas.
    
    Replena automaticament a tuya libreta de contactos con os nombres y as adrezas de correu electronico quan contestas a los correus. Tamién replena a información de contacto de mensachería instantania d'a tuya lista d'amigos.

en: Task
an: Quefer

en: Task - %s
an: Quefer: %s

en: Task Details
an: Detalles d'o quefer

en: Task List
an: Lista de quefers

en: Task List Properties
an: Propiedatz de lista de quefers

en: Task List Selector
an: Selector de listas de quefers

en: Task _Preview
an: _Anvista previa d'o quefer

en: Task cannot be edited, because the selected task list does not support assigned tasks
an: No se puet editar o quefer porque a lista de quefers seleccionada no suporta asignación de quefers

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
an: No se puet editar o quefer porque ye de nomás lectura

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
an: No se puet editar completament o quefer porque no yes l'organizador

en: Task information
an: Información d'o quefer

en: Task information sent
an: Información d'o quefer ninviau

en: Task layout style
an: Estilo de distribución d'os quefers

en: Task preview pane position (horizontal)
an: Anvista previa d'o panel de posición d'os quefers (horizontal)

en: Task preview pane position (vertical)
an: Anvista previa d'o panel de posición d'os quefers (vertical)

en: Task's due date is in the past
an: A calendata de vencimiento d'o quefer ye en o pasau

en: Task's start date is in the past
an: A hora d'inicio d'o quefer ye en o pasau

en: Tasks
an: Quefers

en: Tasks due today color
an: Color ta os quefers que vencen hue

en: Tasks with Attachments
an: Quefers con adchuntos

en: Telephone
an: Telefono

en: Telex
an: Télex

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
an: Indica cómo ordenar as cuentas en un arbol de carpetas usau en una anvista de Correu. Quan ye establiu a cierto as cuentas s'ordenan alfabeticament, con a excepción d'En iste equipo y Carpetas de busca, en caso contrario as carpetas s'ordenan por l'orden dau por l'usuario

en: Template:
an: Plantilla:

en: Templates
an: Plantillas

en: Tentative
an: Provisional

en: Tentatively Accepted
an: Acceptau provisionalment

en: Terminal font
an: Fuent d'o terminal

en: Text Highlight
an: Resaltau d'o texto

en: Text entry to input date
an: Dentrada de texto ta introducir a calendata

en: Th
an: Ch

en: Thai
an: Tailandés

en: Thanks
    The Evolution Team
an: Gracias
    L'equipo de l'Evolution

en: The Search Folder "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
an[0]:  A carpeta de busca «%s» s'ha modificau a causa d'a carpeta eliminada
    «%s».
an[1]: As siguients carpetas de busca
    «%s» s'han modificau ta dar cuenta d'a carpeta eliminada
    «%s».

en: The UID of the selected (or "primary") address book in the sidebar of the "Contacts" view
an: O UID d'a libreta d'adrezas seleccionada (u «primaria») en a barra lateral de l'anvista de «Contactos».

en: The UID of the selected (or "primary") calendar in the sidebar of the "Calendar" view
an: O UID d'o calandario seleccionau (u «primario») en a barra lateral de l'anvista de Calandario

en: The UID of the selected (or "primary") memo list in the sidebar of the "Memos" view
an: O UID d'a nota seleccionada (u «primaria») en a barra lateral de l'anvista de Notas

en: The UID of the selected (or "primary") task list in the sidebar of the "Tasks" view
an: L'UID d'o quefer seleccionau (u «primaria») en a barra lateral de la vista de «Quefers»

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
an: A plantilla URL ta usar como datos de resguardo de disponibilidat, %u se reemplaza por a parti de l'usuario de l'adreza de correu y %d se reemplaza por o dominio

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
an:  L'acción no s'ha puesto realizar. O capitero ta ista acción no conteneba garra acción que se podese procesar.
    
    Capitero: {0}

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
an: O «backend» d'a libreta d'adrezas que sirve «{0}» ha trobau una error.

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
an: O «backend» d'a libreta d'adrezas que sirve «{0}» s'ha zarrau inasperadament.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
an: L'adchunto de nombre {0} ye un fichero amagau y puet contener datos sensibles. Revisa-lo antis de ninviar-lo.

en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
an: A execución en segundo plano ta ista libreta d'adrezas ha refusau efectuar ista consulta. %s

en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
an: O backend d'ista libreta d'adrezas no ha puesto analisar ista consulta. %s

en: The calendar attached contains multiple items
an: O calandario adchunto contién elementos multiples

en: The calendar attached is not valid
an: O calandario adchunto no ye valido

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
an: O «backend» d'o calandario que sirve «{0}» ha trobau una error.

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
an: O «backend» d'o calandario que sirve «{0}» s'ha zarrau inasperadament.

en: The calendar is not marked for offline usage.
an: O calandario no ye marcau ta usar-se sin connexión.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
an: L'editor contién un mensache an que o cuerpo no tien texto, o qual no puet editar-se.

en: The contact data is invalid:
an: Os datos d'o contacto no son validos:

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
an: A lista de contactos que yes ninviando ye configurada ta amagar os destinatarios d'a lista.
    Muitos sistemas de correu adhiben un capitero Apparentely-To a os mensaches que solament tienen destinatarios Cca. Iste capitero listará totz os destinatarios en o tuyo mensache. Ta privar isto, habrías d'adhibir a lo menos un destinatario en Ta: u Cc:

en: The date must be entered in the format: 
    %s
an:  A calendata debe introducir-se con o formato: 
    %s

en: The default command that must be used as the editor.
an: O comando predeterminau que usar como editor.

en: The default plugin for Junk hook
an: O complemento predeterminau ta SPAM

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like "America/New York"
an: A zona horaria predeterminada que s'usará en as calendatas y horas en o calandario, como una localización sin correspondencia en una base de datos de zonas horarias Olsen, como en «America/Nueva York»

en: The default width for the sidebar, in pixels.
an: L'amplaria predeterminada ta la barra lateral, en pixels.

en: The event could not be deleted because permission was denied
an:  No s'ha puesto eliminar o escayecimiento porque s'ha denegau o premiso

en: The event could not be deleted due to a dbus error: %s
an: No s'ha puesto eliminar o escayecimiento a causa d'una error de dbus: %s

en: The event could not be deleted due to an error: %s
an: No s'ha puesto eliminar o escayecimiento a causa d'una error: %s

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
an: L'editor externo encara se ye executando. A finestra de l'editor de correus no se puet zarrar entre que l'editor siga activo.

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
an: No se puet lanzar l'editor externo achustau en as preferencias d'o complemento. Intenta-lo establindo un editor diferent.

en: The file '{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
an: O fichero «{0}» no ye un fichero regular y no puet ninviar-se en un mensache.

en: The file already exists in "{0}". Replacing it will overwrite its contents.
an: O fichero ya existe en «{0}». Si lo substituyes sobreescribirás o suyo conteniu.

en: The file cannot be read
an: O fichero no se puet leyer

en: The file you selected does not look like a valid .png image. Error: {0}
an: O fichero que has seleccionau no pareix una imachen .png valida. Error: {0}

en: The filter rule "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
an[0]: O regle de filtrau «%s» s'ha modificau a causa d'a carpeta eliminada
    «%s».
an[1]: S'han modificau os siguients regles de filtrau
    «%s» debiado a la carpeta eliminada
    «%s».

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
an: No s'ha reconoixiu o siguient destinatario como una adreza de correu valida:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
an: No s'han reconoixiu os siguients destinatarios como adrezas de correu validas:
    {0}

en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by ";".
an: O formato pa especificar a valor d'una clau de capitero presonalizau ye:
    As valors clau d'o nombre d'o capitero presonalizau separadas por «;».

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
an: A posición cheografica debe introducir-se con o formato: 
    
    45.436845,125.862501

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
an: A imachen que has seleccionau ye gran. Quiers redimensionar-la y almagazenar-la?

en: The item could not be deleted because permission was denied
an: No s'ha puesto eliminar l'elemento porque s'ha denegau o premiso

en: The item could not be deleted due to a dbus error: %s
an: No s'ha puesto eliminar l'elemento a causa d'una error de dbus: %s

en: The item could not be deleted due to an error: %s
an: No s'ha puesto eliminar l'elemento a causa d'una error: %s

en: The item in the calendar is not valid
an: L'elemento en o calandario no ye valido

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by "=" and the values separated by ";"
an: A clau especifica a lista de capiters presonalizaus que puetz adhibir a un mensache salient. O formato ta especificar un capitero y a valor d'o capitero ye: o nombre d'o capitero presonalizau seguiu d'un «=» y as valors separadas por «;».

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
an: A clau especifica a lista de destins an publicar calandarios. Cada valor especifica un fichero XML con configuración ta publicar en un destín

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
an: A zaguera vegada que se vuedó lo SPAM, en diyas dende l'1 de chinero de 1970 (epoca).

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
an: A zaguera vegada que se vuedó a papelera, en diyas dende l'1 de chinero de 1970 (epoca).

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. "0" (Classic View) places the preview pane below the contact list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
an: O estilo d'a distribución determina do ubicar o panel d'anvista previa en relación con a lista de contactos. «0» (anvista clasica) ubica lo panel d'anvista previa debaixo d'a lista de contactos. «1» (anvista vertical) ubica lo panel d'anvista previa chunto a la lista de contactos.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. "0" (Classic View) places the preview pane below the memo list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
an: O estilo d'a distribución determina do ubicar o panel d'anvista previa en relación con a lista de notas. «0» (anvista clasica) ubica o panel d'anvista previa debaixo d'a lista de notas. «1» (anvista vertical) ubica o panel d'anvista previa chunto a la lista de notas

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. "0" (Classic View) places the preview pane below the message list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
an: L'estilo d'a distribución determina do ubicar o panel d'anvista previa en relación con a lista de correus. «0» (anvista clasica) ubica o panel d'amvista previa debaixo d'a lista de correus. «1» (anvista vertical) ubica o panel d'anvista previa chunto a la lista de correus.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. "0" (Classic View) places the preview pane below the task list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the task list
an: O estilo d'a distribución determina do ubicar o panel d'anvista previa en relación con a lista de quefers. «0» (anvista clasica) ubica o panel d'anvista previa debaixo d'a lista de quefers. «1» (anvista vertical) ubica o panel d'anvista previa chunto a la lista de quefers

en: The list of disabled plugins in Evolution
an: A lista de complementos desactivaus d'Evolution

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
an: A lista d'idiomas d'aquí refleixa nomás os idiomas ta os quáls bi ha instalau un diccionario.

en: The meeting is invalid and cannot be updated
an: A cita no ye valida y no se puet esviellar

en: The memo could not be deleted because permission was denied
an: No s'ha puesto eliminar a nota porque s'ha denegau o premiso

en: The memo could not be deleted due to a dbus error: %s
an: No s'ha puesto eliminar la nota a causa d'una error de dbus: %s

en: The memo could not be deleted due to an error: %s
an: No s'ha puesto eliminar a nota a causa d'una error: %s

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
an: O «backend» d'a lista de notas que sirve «{0}» ha trobau una error.

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
an: O «backend» d'a lista de notas que sirve «{0}» s'ha zarrau inasperadament.

en: The memo list is not marked for offline usage.
an: A lista de notas no ye marcada ta usar-se sin connexión.

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
an: O mensache diz contener un calandario, pero o calandario no ye un iCalendar valido.

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
an: O mensache contién un calandario, pero o calandario no contién garra escayecimiento, quefer u información de disponibilidat

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution's toolbar.
an: O mensache s'alzará en a tuya carpeta local de Servilla de salida a causa que o destín no ye actualment disponible. Puetz ninviar-lo pretando o botón Ninviar/Recibir en a barra de ferramientas d'Evolution.

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
an: A calendata d'o mensache se comparará con as
    00:00 d'a calendata aquí especificada.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
an: A calendata d'o mensache se comparará con una
    calendata relativa a l'inte d'o filtrau.

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
an: A calendata d'o mensache se comparará con a calendata
    actual de l'inte d'o filtrau.

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
an: Os mensaches que has seleccionau ta seguir se listan abaixo.
    Selecciona una acción de seguimiento dende o menú «Marcar».

en: The mode to use for displaying mails. "normal" makes Evolution choose the best part to show, "prefer_plain" makes it use the text part, if present, and "only_plain" forces Evolution to only show plain text
an: O modo usau ta amostrar mensaches. «normal» fa que Evolution trigue a millor parti que amostrar, «prefer_plain» fa que s'use a parti de texto, si existe, y «only_plain» forza a Evolution a amostrar solament a parti de texto plano.

en: The most recently used version of Evolution, expressed as "major.minor.micro". This is used for data and settings migration from older to newer versions.
an: A versión d'Evolution usada mas recientment, expresada como «mayor-meno.micro». Isto s'usa ta migración de datos y configuración de versions antigas a mas nuevas.

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
an: O nombre u l'adreza de correu electronico d'iste contacto ya existe
    en ista carpeta. Quiers adhibir-lo de totz modos?

en: The name or email of this contact already exists in this folder. Would you like to save the changes anyway?
an: O nombre u l'adreza de correu electronico d'iste contacto ya existe en ista carpeta. Quiers alzar os cambeos de totz modos?

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
an: O numero de caracters que han de tecleyar-se antis que Evolution mire d'autocompletar.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
an: A salida d'iste script s'usará como a tuya sinyatura.
    O nombre que especifiques s'usará solament
    ta amostrar-se por a pantalla.

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
an: A valor d'o porcentache debe estar entre 0 y 100, inclusivament

en: The printer replied &quot;{0}&quot;.
an: A impresora ha respondiu &quot;{0}&quot;.

en: The printing system did not report any additional details about the error.
an: O sistema d'impresión no ha proporcionau garra detalle adicional sobre a error.

en: The printing system reported the following details about the error:
an: O sistema d'impresión ha informau d'os siguients detalles sobre a error:

en: The reported error was &quot;{0}&quot;.
an: A error tornada ha estau «{0}».

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has most likely not been saved.
an: A error tornada ha estau «{0}». Segurament no s'ha alzau o mensache.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has not been sent.
an: A error tornada ha estau «{0}». No s'ha ninviau o mensache.

en: The reported error was &quot;{1}&quot;.
an: A error tornada ha estau &quot;{1}&quot;.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of "Subtree" will include all entries below your search base.  A search scope of "One Level" will only include the entries one level beneath your search base.
an: L'ambito de busca define dica qué profundidat quiers que a busca s'estendille a lo luengo d'un arbol de carpetas. Un ambito de busca de «subárbol» incluirá todas as dentradas por baixo d'a tuya base de busca. Un ambito de «un ran» nomás incluirá as dentradas un ran baixo a tuya base.

en: The second timezone for a Day View
an: A segunda zona horaria ta una anvista diaria

en: The selected folder is not writable.
an: No se puet escribir en a carpeta seleccionada.

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
an: A sinyatura d'iste mensache no se puet verificar, ha puesto haber estau alterada en transito.

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
an: L'estilo d'os botons d'a finestra. Puet estar "text", "icons", "both", "toolbar". Si se selecciona "toolbar", l'estilo d'os botons se determina seguntes a configuración d'a barra de ferramientas de GNOME.

en: The task could not be deleted because permission was denied
an: No s'ha puesto eliminar o quefer porque s'ha denegau o premiso

en: The task could not be deleted due to a dbus error: %s
an: No s'ha puesto eliminar o quefer a causa d'una error de dbus: %s

en: The task could not be deleted due to an error: %s
an: No s'ha puesto eliminar o quefer a causa d'una error: %s

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
an: O «backend» d'a lista de quefers que sirve «{0}» ha trobau una error.

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
an: O «backend» d'a lista de quefers que sirve «{0}» s'ha zarrau inasperadament.

en: The task list is not marked for offline usage.
an: A lista de quefers no ye marcada ta usar-se sin connexión.

en: The terminal font for mail display.
an: A fuent de terminal ta amostrar o correu.

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
an: O texto ficau en reninviar un mensache, decindo que contino ye o mensache reninviau

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
an: O texto ficau en responder a un mensache (publicando por dencima), decindo que o contino ye o mensache reninviau

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
an: O texto ficau en responder a un mensache, atribuindo o mensache a lo suyo autor orichinal

en: The time must be in the format: %s
an: A calendata debe estar en o formato: %s

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
an: O tiempo especificau ta efectuar ista consulta ha abscediu o limite d'o
    servidor u lo limite que has configurau en a libreta d'adrezas.
    Fe a tuya busca mas especifica u aumenta lo limite de tiempo en as
    opcions d'o servidor de directorios ta ista libreta d'adrezas.

en: The variable width font for mail display.
an: A fuent d'amplaria variable ta amostrar o correu.

en: The window's X coordinate
an: a coordenada X d'a finestra

en: The window's Y coordinate
an: A coordenada Y d'a finestra

en: The window's height in pixels
an: L'altura d'a finestra en pixels

en: The window's width in pixels
an: L'amplaria d'a finestra en pixels

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
an: O capitero {0} d'iste mensache ye mal formau y no s'ha puesto procesar.
    
    Capitero: {1}

en: Then
an: Dimpués

en: Then By
an: Dimpués por

en: There are no messages in this folder.
an: No bi ha mensaches en ista carpeta.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
an[0]: Bi ha %d contacto mas.
an[1]: Bi ha atros %d contactos.

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
an: Ya bi ha una categoría «%s» en a configuración. Por favor, usa unatro nombre

en: There is one other contact.
an: Bi ha unatro contacto mas.

en: There was an error while publishing to %s:
an: Ha habiu una error en publicar en %s:

en: These messages are not copies.
an: Istos mensaches no son copias.

en: This Instance Only
an: Nomás ista instancia

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
an: Iste servidor LDAP talment use una versión de LDAP mas antiga, a quala no suporta ista funcionalidat u talment siga mal configurau. Pide a lo tuyo administrador d'o sistema as bases de busca suportadas.

en: This account was created through the Online Accounts service.
an: Ista cuenta se creyó a traviés d'o servicio de Cuentas en linia de GNOME

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
an: No se puet ubrir ista libreta d'adrezas. Compreba que a rota %s existe y que tiens premisos ta accedir a ella.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
an: No se puet ubrir ista libreta d'adrezas. Isto significa que has introduciu un URI erronio u que o servidor LDAP ye inaccesible.

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
an: No se puet ubrir ista libreta d'adrezas. Isto significa que ista libreta no ye marcada ta lo uso desconnectau d'ella u no la has descargau ta uso desconnectau. Carga la libreta d'adrezas una vegada que siga en modo connectau ta descargar o suyo conteniu

en: This address book could not be opened.
an: No s'ha puesto ubrir ista libreta d'adrezas.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
an: Iste servidor de libretas d'adrezas no tien garra d'as bases de busca sucheridas.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
an: Iste servidor de libretas d'adrezas talment no se pueda aconseguir u o nombre d'o servidor podría estar mal escrito u a tuya connexión de ret talment siga caita.

en: This address book will be removed permanently.
an: Ista libreta d'adrezas s'eliminará ta siempre.

en: This and Future Instances
an: Ista instancia y as venients

en: This and Prior Instances
an: Ista instancia y as anteriors

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
an: Ista cita tien repeticions que Evolution no puet editar.

en: This appointment rec_urs
an: Ista cita se _repite

en: This calendar will be removed permanently.
an: Iste calandario s'eliminará permanentment.

en: This can have three possible values. "0" for errors. "1" for warnings. "2" for debug messages.
an: Isto puet tener tres valors posibles. «0» ta errors. «1» ta alvertencias. «2» ta mensaches de depuración.

en: This certificate has been verified for the following uses:
an: Iste certificau ha estau verificau ta os siguients usos:

en: This certificate is not viewable
an: O certificau no ye visible

en: This event has been changed.
an: Iste escayecimiento ha cambiau.

en: This event has been deleted.
an: S'ha eliminau iste escayecimiento.

en: This event has reminders
an: Iste escayecimiento tien recordatorios.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
an: Ista carpeta puet haber estau adhibida implicitament,
    ve ta l'editor de carpetas de busca ta adhibir-la explicitament, si cal.

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
an: Isto ye un resumen d'a configuración que s'emplegará ta accedir a lo tuyo correu.

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won't fall back to the other available plugins.
an: Iste ye o complemento predeterminau ta lo correu vasuera, encara que bi ha quantos complementos activaus. Si o complemento predeterminau listau ye desactivau, allora no s'usarán os atros complementos disponibles.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Using email address" requires anonymous access to your LDAP server.
an: Iste ye o metodo que emplegará l'Evolution ta autenticar-te. Para cuenta que establir isto ta «Usar una adreza de correu electronico» requier acceso anonimo a lo tuyo servidor LDAP.

en: This key is read only once and reset to "false" after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
an: Ista clau ye d'una sola lectura y dimpués de leyer-ne s'estableix ta «false». Isto deselecciona o correu en a lista y elimina l'anvista previa ta ixa carpeta.

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
an: Ista clau habría de contener una lista d'estructuras XML especificando capiters presonalizaus, y indicando si han d'amostrar-se. O formato d'a estructura XML ye &lt;header enabled&gt;: meter-lo como activau si cal amostrar o capitero en l'anvista de correu.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "forward-style-name" instead.
an: Ista clau s'ha marcau como obsoleta en a versión 3.10 y no habría d'usar-se. Usa «forward-style-name» en cuenta.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "image-loading-policy" instead.
an: Ista clau s'ha marcau como obsoleta en a versión 3.10 y no habría d'usar-se. Usa «image-loading-policy» en cuenta.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "reply-style-name" instead.
an: Ista clau s'ha marcau como obsoleta en a versión 3.10 y no habría d'usar-se. Usa «reply-style-name» en cuenta.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "week-start-day-name" instead.
an: Ista clau s'ha marcau como obsoleta en a versión 3.10 y no habría d'usar-se. Usa «week-start-day-name» en cuenta.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
an: Isto puet levar un tiempo dependendo d'a cantidat de datos en a tuya cuenta.

en: This meeting has been delegated
an: Ista reunión s'ha delegau

en: This meeting recurs
an: Ista reunión se repite

en: This memo has been changed.
an: Ista nota ha cambiau.

en: This memo has been deleted.
an: S'ha eliminau ista nota.

en: This memo list will be removed permanently.
an: Ista lista de notas s'eliminará permanentment.

en: This memo recurs
an: Ista nota se repite

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
an: O mensache no puet ninviar-se porque a cuenta con a quala has trigau ninviar-lo no ye activada

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
an: Iste mensache no puet ninviar-se porque no has especificau garra destinatario

en: This message does not contain the header information required for this action.
an: Iste mensache no contién a información de capitero requerida ta ista acción.

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
an: Iste mensache ye zifrau pero con un algorismo de zifrau feble. Habría d'estar dificil, pero no imposible ta un espía veyer o conteniu d'iste mensache emplegando bella mica de tiempo.

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
an: Iste mensache ye zifrau con un algorismo de zifrau fuerte. Sería muit dificil que un espía veiga o conteniu d'iste mensache en emplegando un tiempo razonable.

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
an: Iste mensache ye zifrau. Sería dificil ta un espía veyer o conteniu d'iste mensache.

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
an: Iste mensache no ye zifrau. O suyo conteniu puet veyer-se en transito a traviés d'Internet.

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
an: Iste mensache no ye sinyau. No bi ha guarencia que o mensache siga autentico.

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
an: Iste mensache ye sinyau y ye valido, o que significa que ye muit prebable que o mensache siga autentico.

en: This message is signed with a signature, but there is no corresponding public key.
an: Iste mensache ye sinyau con una sinyatura pero no existe una clau publica correspondient.

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
an: Iste mensache ye sinyau con una sinyatura valida, pero o remitent d'o mensache no s'ha puesto verificar.

en: This message was sent by %s on behalf of %s
an: %s ninvió iste mensache en nombre de %s

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
an: Ista operación eliminará permanentment totz os escayecimientos marcaus mas antigos que o tiempo seleccionau. Si continas, no podrás recuperar ixos escayecimientos.

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
an: Ista operación eliminará permanentment totz os quefers marcaus como remataus. Si continas, no podrás recuperar ixos quefers.
    
    Quiers eliminar realment ixos quefers?

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
an: Ista opción ye relacionada con a clau lookup_addressbook y s'fa servir ta determinar si cal mirar adrezas nomás en a libreta d'adrezas local ta excluir d'os filtros de correu vasuera o correu ninviau por contactos conoixius.

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
an: Ista opción usará un teste d'acceso OAuth 2.0 usará ta connectar a lo servidor.

en: This query did not complete successfully. %s
an: Ista consulta no s'ha completau con exito. %s

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
an: Ista respuesta no ye d'un asistent. Quiers adhibir-lo como asistent?

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
an: Iste servidor no suporta l'esquema d'información LDAPv3.

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
an: Iste servidor no suporta iste tipo d'autenticación requeriu y talment no suporte garra tipo d'autenticación.

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a '...' is shown.
an: Isto estableix o numero d'adrezas a amostrar en la vista de lista de mensaches predeterminada, dillá d'os quals s'amuestra un «…».

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
an: Iste achuste especifica si as conversacions, de traza predeterminada, habrían d'estar en estau expandiu u contraito. Evolution ameneste reiniciar-se ta aplicar-lo.

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message's date. Evolution requires a restart.
an: Iste achuste especifica si as conversacions s'habrían d'ordenar sobre a base d'o zaguer mensache de cada conversación, en cuenta de por a calendata d'o mensache. Evolution ameneste un reinicio.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
an: Ista sinyatura ha cambiau, pero no ha estau alzada.

en: This task has been changed.
an: Iste quefer ha cambiau.

en: This task has been deleted.
an: S'ha eliminau iste quefer.

en: This task list will be removed permanently.
an: Ista lista de quefers s'eliminará permanentment.

en: This task recurs
an: Iste quefer se repite

en: This value can be an empty string, which means it'll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
an: Ista valor puet estar una cadena vueda, o que significa que usará a carpeta Imachens d'o sistema, habitualment /Imachens. Tamién s'usará ista carpeta quan a rota configurada no apunte a la carpeta existent.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
an: A ista versión d'Evolution no se le ha compilau o suporte LDAP. Ta usar LDAP en Evolution debes tener instalau un paquet Evolution con l'LDAP activau.

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
an: Isto ferá que o SpamAssasin siga mas exacto, pero mas lento.

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
an: Isto marcará totz os mensaches como leyius en a carpeta seleccionada.

en: This will permanently remove the address book &quot;{0}&quot; from the server. Are you sure you want to proceed?
an: Isto sacará permanentment a libreta d'adrezas «{0}» d'o servidor. Yes seguro de querer continar?

en: This will permanently remove the calendar '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
an: Isto eliminará permanentment o calandario «{0}» d'o servidor. Yes seguro de querer continar?

en: This will permanently remove the memo list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
an: Isto eliminará permanentment a lista de notas «{0}» d'o servidor. Yes seguro de querer continar?

en: This will permanently remove the task list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
an: Isto eliminará permanentment a lista de quefers «{0}» d'o servidor. Yes seguro de querer continar?

en: Thread the message-list based on Subject
an: Agrupar a lista de mensaches en conversacions basadas en l'afer

en: Threaded message list
an: Lista de correus por conversacions

en: Thursday
an: chueves

en: Thursday is a work day
an: O chueves ye laborable

en: Ti_me and date:
an: Calendata y _hora:

en: Time
an: Hora

en: Time Zones
an: Zonas horarias

en: Time _Zone
an: _Zona horaria

en: Time _duration:
an: _Durada:

en: Time _zone:
an: _Zona horaria:

en: Time divisions
an: Divisions d'hora

en: Time format:
an: Formato d'a hora:

en: Time the last reminder ran, in time_t
an: A hora en que o zaguer recordatorio sonó, en time_t

en: Time zone:
an: Zona horaria:

en: Time: %s %s
an: Hora: %s %s

en: Timeout for marking messages as seen
an: Tiempo ta marcar mensaches como vistos

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
an: Tiempo en milisegundos ta marcar mensaches como vistos.

en: Timezone
an: Zona horaria

en: Timezone drop-down combination box
an: Caixa de combinación desplegable d'a zona horaria

en: Title
an: Tractamiento

en: To
an: Ta

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
an: Ta adhibir una columna a la tuya tabla, arrociega-la en
    a ubicación en a quala quiers que amaneixca.

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
an: Ta refirmar os tuyos datos y achustes, en primeras cal zarrar l'Evolution. Asegura-te que alzas totz os datos sin alzar antis de proceder.

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
an: Ta privar accidents y situacions embarazosas con o correu electronico, demandar una confirmación antis de realizar as siguients accions marcadas:

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
an: Pa procesar totz istos elementos, caldría alzar o fichero  y importar o calandario

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
an: Ta restaurar os tuyos datos y a tuya configuración, en primeras cal zarrar l'Evolution. Asegura-te que alzas totz os datos que no haigas alzau antis de proceder. Isto eliminará totz os tuyos datos y configuración actual d'Evolution y los restaurará dende a suya refirmo.

en: Today
an: Hue

en: Today %H:%M
an: Hue a las %H:%M

en: Today %H:%M:%S
an: Hue a las %H:%M %S

en: Today %l:%M %p
an: Hue %l:%M %p

en: Today %l:%M:%S %p
an: Hue a las %l:%M:%S %p

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
an: Conmutador que indica si a carpeta no coincident ye activada

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
an: Commuta indicando si s'amuestra lo campo mena de participant»

en: Toggles whether the BCC field is displayed
an: Conmutador que indica si s'amuestra o campo «Cca»

en: Toggles whether the CC field is displayed
an: Conmutador que indica si s'amuestra o campo «Cc»

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
an: Commuta quan s'amuestra o campo «Confirmar»

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
an: Conmutador que indica si s'amuestra o campo «Responder a2»

en: Toggles whether the Role field is displayed
an: Commuta quan s'amuestra o campo «Paper»

en: Toggles whether the Status field is displayed
an: Commuta quan s'amuestra o campo «Estau»

en: Toggles whether the time zone is displayed
an: Commuta quan s'amuestra a «Zona horaria»

en: Toggles whether to display categories
an: Commuta quan s'amuestran as categorías

en: Toggles whether to have All Day Event
an: S'activa quan se tien un «Escayecimiento ta tot o día»

en: Toggles whether to show time as busy
an: S'activa quan cal amostrar a hora como ocupada

en: Tomorrow
an: Maitín

en: Tomorrow %H:%M
an: Maitín a las %H:%M

en: Tomorrow %H:%M:%S
an: Maitín a las %H:%M %S

en: Tomorrow %l:%M %p
an: Maitín a las %l:%M %p

en: Tomorrow %l:%M:%S %p
an: Maitín a las %l:%M:%S %p

en: Tool_bar Style
an: Estilo d'a _barra de ferramientas

en: Toolbar is visible
an: A barra de ferramientas ye visible

en: Top Secret
an: Alto secreto

en: Total messages: | Total messages:
an[0]: Mensache en total:
an[1]: Mensaches en total:

en: Traditional
an: tradicional

en: Trash
an: Papelera

en: Trust the authenticity of this certificate
an: Confidar en l'autenticidat d'iste certificau

en: Trust this CA to identify _email users.
an: Confidar en ista CA ta identificar a usuarios de _correu electronico.

en: Trust this CA to identify _software developers.
an: Confidar en ista CA ta identificar a desembolicadors de _software.

en: Trust this CA to identify _websites.
an: Confidar en ista CA ta identificar puestos _web.

en: Trying to movemail a non-mbox source '%s'
an:  Se ye intentando mover correu dende un orichen que no ye una caixa «%s»

en: Tu
an: Ma

en: Tuesday
an: martes

en: Tuesday is a work day
an: O martes ye laborable

en: Turkish
an: Turco

en: Twenty four hour time format
an: Formato d'hora de vintiquatro horas

en: Type
an: Mena

en: Type of View
an: Mena d'anvista

en: Type of view:
an: Mena d'anvista:

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example, "Work" or "Personal".
an: Escribe o nombre por o qual quiers identificar ista cuenta.
    Por eixemplo: «Treballo» u «Presonal».

en: Type:
an: Mena:

en: UID string of the default account.
an: Cadena UID ta la cuenta predeterminada.

en: UNMATCHED
an: NO COINCIDENT

en: URI for the folder last used in the select names dialog
an: URI ta la carpeta usada por zaguera vegada en o dialogo de selección de nombres

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
an: URI ta la carpeta usada por zaguera vegada en o dialogo de selección de nombres.

en: U_se custom arguments
an: Fer _servir argumentos presonalizaus

en: Ukrainian
an: Ucrainés

en: Unable to book a resource, error: %s
an: No s'ha puesto reservar un recurso, error: %s

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
an: No s'ha puesto reservar un recurso, o nuevo escayecimiento coincide con belatro.

en: Unable to find any calendars
an: No se puet trobar garra calandario

en: Unable to find this meeting in any calendar
an: No se puet trobar ista reunión en garra calandario

en: Unable to find this memo in any memo list
an: No se puet trobar ista nota en garra lista de notas

en: Unable to find this task in any task list
an: No se puet trobar iste quefer en garra lista de quefers

en: Unable to open address book
an: No se puet ubrir a libreta d'adrezas

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
an: No ye posible ubrir a carpeta de borradors ta ista cuenta. Quiers emplegar a carpeta de borradors d'o sistema?

en: Unable to parse item
an: No ye posible interpretar l'elemento

en: Unable to perform search.
an: No se puet efectuar a busca.

en: Unable to read license file.
an: No ye posible leyer o fichero de licencia.

en: Unable to retrieve message.
an: No s'ha puesto obtener o mensache.

en: Unable to save {0}.
an: No se puet alzar {0}.

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
an: No ye posible ninviar l'elemento a lo calandario «%s»: %s

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
an: No se puet ninviar a información d'a reunión, a reunión no existe

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
an: No se puet ninviar a información d'a nota, a nota no existe

en: Unable to send task information, the task does not exist
an: No se puet ninviar a información d'o quefer, o quefer no existe

en: Unable to update attendee. %s
an: No ye posible esviellar l'asistencia. %s

en: Unable to use current version!
an: Imposible usar a versión actual.

en: Undefined
an: Sin definir

en: Undelete the selected messages
an: Recupera os mensaches seleccionaus

en: Underline color for misspelled words when using inline spelling.
an: Color de subrayau ta las parolas mal escritas quan s'use corrección en linia.

en: Unencrypted
an: Deszifrau

en: Unexpected reply from server
an: Respuesta inasperada d'o servidor

en: Unhandled error
an: S'ha produciu una error no tractada

en: Uni_mportant
an: N_o important

en: Unit
an: Unidat

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days"
an: Unidatz ta lo recordatorio de cabodanyo u aniversarios, «minutes», «hours» u «days»

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days"
an: Unidatz ta lo recordatorio predeterminau, «minutes», «hours» u «days»

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days"
an: Unidatz ta determinar quán amagar os quefers, «minutes», «hours» u «days»

en: Unknown
an: Desconoixiu

en: Unknown action to be performed
an: Acción que realizar desconoixida

en: Unknown background operation
an: Operación en segundo plano desconoixida

en: Unknown error
an: Error desconoixida

en: Unmatched
an: No coincident

en: Unnamed
an: Sin nombre

en: Unread Messages
an: Mensaches no leyius

en: Unread messages: | Unread messages:
an[0]: Mensache no leyiu:
an[1]: Mensaches no leyius:

en: Unseen
an: Sin leyer

en: Unset Color
an: Color no establida

en: Unset Status
an: Sacar l'estau

en: Unset _trust for SSL certificate
an: No confidar en o cer_tificau SSL

en: Unsigned
an: No sinyau

en: Unsu_bscribe From Hidden
an: _Desubscribir-se d'os amagaus

en: Unsubscribe From _All
an: Desubscribir-se de _tot

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
an: Desubscribir-se d'a lista de correu a la quala perteneix iste correu

en: Unsubscribe from the selected folder
an: Desubscribir-se d'a carpeta seleccionada

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
an: Mena de zifrau no suportada ta multipart/encrypted

en: Unsupported signature format
an: Formato de sinyatura no suportau

en: Untitled
an: Sin titol

en: Untitled Message
an: Mensache sin titol

en: Updating Search Folders for '%s' - %s
an: Se son esviellando as carpetas de busca ta «%s»: %s

en: Updating objects
an: Se son esviellando obchectos

en: Updating...
an: Esviellando…

en: Upgrade from previous version failed:
an: Ha fallau l'actualización dende a versión anterior:

en: Us_ername:
an: _Usuario:

en: Use Authe_ntication
an: Fer servir l'aute_nticación

en: Use SpamAssassin daemon and client
an: Fer servir o diaple y o client de SpamAssassin

en: Use _Default
an: Fer servir a _predeterminada

en: Use a Real Folder for _Junk:
an: Fer servir una carpeta real ta lo _spam:

en: Use a Real Folder for _Trash:
an: Fer servir una carpeta _real ta la papelera:

en: Use a secure connection
an: Fer servir una connexión segura

en: Use an existing iCalendar (ics) file
an: Fer servir un fichero d'iCalendar (ics) existent

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
an: Fer servir un editor externo ta editar os mensaches de correu en texto plano.

en: Use custom fonts
an: Usar una fuent presonalizada

en: Use custom fonts for displaying mail.
an: Usar una fuent presonalizada ta amostrar o correu.

en: Use default drafts folder?
an: Quiers emplegar a carpeta de borradors predeterminada?

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
an: Fer servir en o calandario os cabodanyos y os aniversarios

en: Use locale default
an: Fer servir as valors predeterminadas d'o sistema

en: Use only local spam tests.
an: Usar nomás as comprebacions de SPAM locals.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
an: Usa nomás as comprebacions de SPAM locals (sin DNS).

en: Use s_ystem time zone
an: Fer servir a zona horaria d'o s_istema

en: Use sound _theme
an: Fer servir un _tema de son

en: Use sound theme
an: Emplegar un tema de son

en: Use spamc and spamd programs, if available.
an: Fer servir os programas «spamc» y «spamd» si son disponibles

en: Use system timezone
an: Usar a hora d'o sistema

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
an: Usa lo botón cucho d'o churi ta enamplar un aria d'o mapa y seleccionar una zona horaria.
    Usa lo botón dreito d'o churi ta achiquir o mapa a la grandaria anterior.

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
an: Usar a zona horaria d'o sistema en cuenta d'a zona horaria seleccionada en l'Evolution

en: User
an: _Usuario

en: User cancelled operation
an: L'usuario ha cancelau a operación

en: User declined to provide a password
an: L'usuario ha refusau proporcionar una clau

en: User_name:
an: _Usuario:

en: Username:
an: Nombre d'usuario:

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
an: Os usuarios s'indignan sobre do debe ir o cursor en responder un mensache. Isto determina si o cursor se posiciona en a parti superior d'o mensache u en a inferior.

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
an: Os usuarios s'indignan sobre do debe ir l'a sinyatura en responder un mensache. Isto determina si a sinyatura s'ubica en a parti superior d'o mensache u en a inferior.

en: Using LDAP
an: Usando lo LDAP

en: Using distinguished name (DN)
an: Usando un Nombre distintivo (DN)

en: Using email address
an: Usando una adreza de correu electronico

en: Valid signature
an: Sinyatura valida

en: Valid signature, but cannot verify sender
an: Sinyatura valida, pero no se puet verificar o remitent

en: Validation error: %s
an: S'ha produciu una error de validación: %s

en: Validity
an: Validez

en: Values
an: Valors

en: Variable width font
an: Fuent d'amplaria variable

en: Version
an: Versión

en: Version 1
an: Versión 1

en: Version 2
an: Versión 2

en: Version 3
an: Versión 3

en: Vertical position for the tag pane
an: Posición vertical d'o panel d'etiquetas

en: Video Chat
an: Charra por video

en: Video Chat:
an: Charra por video:

en: Vie_w All Inline
an: _Veyer-lo tot en linia

en: View help
an: Veyer l'aduya

en: View image attachments directly in mail messages.
an: Veyer os adchuntos dreitament en os mensaches de correu.

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
an: Veyer os mensaches de correu en texto plano, mesmo si contienen HTML.

en: View the current appointment
an: Veyer a cita actual

en: View the current contact
an: Veyer o contacto actual

en: View the selected memo
an: Veyer a nota seleccionada

en: View the selected task
an: Veyer o quefer seleccionau

en: Visual
an: visual

en: W_eek View
an: Anvista _semanal

en: Waiting...
an: Asperando…

en: Warning
an: Alvertencia

en: We
an: Mi

en: Web Addresses
an: Pachinas web

en: Web Log
an: Diario web

en: Web Page
an: Pachina web

en: Web Page:
an: Pachina web:

en: Web Site
an: Puesto web

en: Web addresses
an: Adrezas web

en: Wednesday
an: miercols

en: Wednesday is a work day
an: O miercols ye laborable

en: Wee_k starts on:
an: A sema_na empecipia en:

en: Week
an: Semana

en: Week %d
an: Semana %d

en: Week View
an: Anvista semanal

en: Week View: %s. %s
an: Anvista semanal: %s. %s

en: Weekly
an: Semanalment

en: Welcome
an: Bienveniu

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
an: Bienveniu en l'Evolution.
    
    As siguients pantallas premitirán a l'Evolution connectar-se a las tuyas cuentas de correu y importar fichers dende atras aplicacions.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
an: Bienveniu en l'asistent d'importación de l'Evolution.
    Iste asistent le guiará a traviés d'o proceso d'importación de fichers externos dentro d'Evolution.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Continue" to begin.
an: Bienveniu en l'asistent de configuración de correu  e ld'Evolution.
    
    Ta prencipiar, preta «Continar».

en: Western European
an: Europeu occidental

en: Western European, New
an: Europeu occidental, nuevo

en: When acce_pted:
an: A lo acce_ptar:

en: When co_mpleted:
an: A lo _rematar:

en: When de_leted:
an: A lo e_liminar:

en: When decli_ned:
an: A lo _refusar:

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
an: Indica si l'Evolution s'encetará en modo desconnectau en cuenta d'en modo connectau.

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
an: Indica si cal sincronizar os contactos de Pidgin automaticament.

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
an: Indica si cal adhibir una solicitut de lectura de forma predeterminada a cada mensache.

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
an: Indica si s'han de formateyar as adrezas seguntes o estandar d'o país de destín

en: Whether calendar from Gnome Calendar has been imported or not
an: Indica si o calandario de GNOME s'ha importau u no

en: Whether contacts should be automatically added to the user's address book.
an: indica si cal adhibir os contactos automaticament a la libreta d'adrezas de l'usuario.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
an: Indica si cal forzar l'amostrau de l'adreza de correo electronico con o nombre autocompletau d'o contacto en a dentrada.

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
an: Indica si os quefers difuera de plazo se resaltan con una color especial (color ta quefers difuera de plazo)

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
an: Indica si os quefers que vencen hue se resaltan con una color especial (color ta quefers que vencen hue)

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
an: Indica si cal ficar una imachen de rostro a os correus salients de traza predeterminada. A imachen habría d'establir-se antis de seleccionar isto, d'unatra maniera no succederá brenca.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
an: Indica si os capiters d'o mensache son contraius en a interficie d'usuario

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
an: Indica si cal tornar u no pas a l'agrupau de conversacions por afers quan os mensaches no contienen capiters «In-Reply-To» u «References».

en: Whether or not to use the notification tray for display reminders
an: Indica si cal usar u no a servilla de notificación ta amostrar recordatorios

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
an: Indica si cal amostrar un mensache sobre l'icono quan plega un mensache nuevo.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
an: Indica si cal ordenar as conversacions basando-se en o zaguer mensache d'ixa conversación

en: Whether tasks from Gnome Calendar have been imported or not
an: Indica si os quefers d'o calandario de GNOME s'han importau u no

en: Whether the sidebar should be visible.
an: Indica si a barra lateral debe estar visible.

en: Whether the status bar should be visible.
an: Indica si a barra d'estau debe estar visible.

en: Whether the toolbar should be visible.
an: Indica si a barra de ferramientas debe estar visible.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
an: Indica si s'omite o dialogo d'alvertencia en as versions de desembolique de l'Evolution.

en: Whether the window buttons should be visible.
an: Indica si os botons d'a finestra han d'estar visibles.

en: Whether the window is maximized
an: Indica si a finestra ye maximizada

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
an: Indica si cal demandar una confirmación en eliminar una cita u quefer

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
an: Indica si cal demandar una confirmación a lo compactar citas y quefers

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account "Check for new messages every X minutes" option when Evolution is started. This option is used only together with 'send_recv_on_start' option.
an: Indica si cal comprebar si bi ha mensaches nuevos en todas as cuentas activas independientment d'o conteyo en a opción «Comprebar si bi ha mensaches nuevos cada X menutos» en encetar l'Evolution. Ista opción nomás se fa servir de conchunta con a opción «send_recv_on_start».

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
an: Indica si cal comprebar si bi ha mensaches nuevos en encetar l'Evolution. Incluye tamién o ninvio de mensaches en a servilla de salida.

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
an: Indica si s'han de comprimir os cabos de semana, o qual mete a lo sabado y a lo domingo en o mesmo espacio que un diya laborable

en: Whether to delete processed iTip objects
an: indica si cal eliminar os obchectos iTip procesaus

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
an: Indica si cal amostrar a hora de finalización d'os escayecimientos en as anvistas semanals y mensuals

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
an: Indica si debe dibuixar a linia Marcus Bains (linia a la hora actual) en o calandario

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
an: Indica si cal emitir un chufliu quan plega un mensache nuevo.

en: Whether to emit a beep.
an: Indica si cal emitir un chufliu.

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any 'Forward to' filter action and approximately one minute after the last action invocation.
an: Indica si cal limpiar a servilla de salida dimpués de finalizar o filtrau. A limpieza d'a servilla de salida nomás succede quan s'ha usau bell filtro d'acción «Reninviar a» y, aproximadament, un menuto dimpués d'a zaguera invocación a una acción.

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
an: Indica si cal amagar os quefers remataus en l'anvista de quefers

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If "false", the "notify-sound-beep", "notify-sound-file", "notify-sound-play-file" and "notify-sound-use-theme" keys are disregarded.
an: Indica si cal reproducir un son de qualsiquier mena quan plegan mensaches nuevos. Si ye falso, as claus «notify-sound-beep», «notify-sound-file», «notify-sound-play-file» y «notify-sound-use-theme» s'ignoran.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
an: Indica si cal notificar nomás os mensaches en a carpeta servilla de dentrada.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the 'notify-sound-file' key.
an: Indica si cal reproducir un fichero de son quan plegan mensaches nuevos. O nombre d'o fichero de son se prene d'a clau «notify-sound-file».

en: Whether to play a sound file.
an: Indica si cal reproducir un fichero de son.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
an: Indica si cal desplazar l'anvista mensual una semana y no pas un mes

en: Whether to set a default reminder for appointments
an: Indica si cal establir un recordatorio predeterminau ta las citas

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
an: Indica si cal establir un recordatorio ta cabodanyos y aniversarios

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Confirmar» en l'editor d'escayecimiento/quefers/reunions

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Categorías» en l'editor d'escayecimientos/reunions

en: Whether to show maps in preview pane
an: Indica si s'amuestran os mapas en o panel d'anvista previa

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Paper» en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Estau» en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Whether to show suppressed HTML output
an: Indica si s'amuestra a salida HTML suprimida

en: Whether to show the preview pane.
an: Indica si s'amuestra o panel d'anvista previa.

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
an: Indica si cal amostrar as horas en formato de vintiquatro horas en cuenta d'usar am/pm

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Zona horaria» en l'editor d'escayecimientos/reunions

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
an: Indica si cal amostrar o campo «Mena» en l'editor d'escayecimientos/quefers/reunions

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
an: Indica si cal amostrar os numeros d'a semana en quantas partis d'o calandario

en: Width of the message-list pane
an: Amplaria d'o panel de lista de mensaches

en: Width of the message-list pane.
an: Amplaria d'o panel de lista de mensaches.

en: Window button style
an: Estilo d'os botons de finestra

en: Window buttons are visible
an: Os botons d'a finestra son visibles

en: Windows share
an: Compartición de Windows

en: With Graphical User Interface
an: Con interficie grafica d'usuario

en: With _Due Date
an: Con calendata de _vencimiento

en: With _Status
an: Con _estau

en: Work
an: Treballo

en: Work Email
an: Correu electronico de treballo

en: Work Week
an: Semana laboral

en: Work Week View
an: Anvista d'a semana laboral

en: Work Week View: %s. %s
an: Anvista d'a semana laboral: %s. %s

en: Work days:
an: Diyas laborables:

en: Workday end hour
an: Hora de finalización d'a chornada laboral

en: Workday end minute
an: Menuto de finalización d'a chornada laboral

en: Workday start hour
an: Hora de comienzo d'a chornada laboral

en: Workday start minute
an: Menuto de comienzo d'a chornada laboral

en: World Map
an: Mapa mundial

en: Would you like to save your changes to this appointment?
an: Quiers alzar os cambeos d'ista cita?

en: Would you like to save your changes to this meeting?
an: Quiers alzar os cambeos d'ista reunión?

en: Would you like to save your changes to this memo?
an: Quiers alzar os cambeos d'ista nota?

en: Would you like to save your changes to this task?
an: Quiers alzar os cambeos d'iste quefer?

en: Would you like to save your changes?
an: Quiers alzar os tuyos cambeos?

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
an: Quiers ninviar una notificación de cancelación ta ista nota?

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
an: Quiers ninviar a totz os participants una notificación de cancelación?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
an: Quiers ninviar invitacions a la reunión a os participants?

en: Would you like to send this task to participants?
an: Quiers ninviar iste quefer a los participants?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
an: Quiers ninviar información esviellada d'a reunión a los participants?

en: Would you like to send updated task information to participants?
an: Quiers ninviar información esviellada d'os quefers a los participants?

en: Writing "%s"
an: Escribindo «%s»

en: Writing "%s" to %s
an: Escribindo «%s» a «%s»

en: Yahoo! Features
an: Caracteristicas de Yahoo!

en: Yes
an: Sí

en: Yesterday
an: Ahiere

en: Yesterday %l:%M %p
an: Ahiere %l:%M %p

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
an: Yes movendo un contacto dende una libreta a unatra, pero no puet estar eliminau d'a d'orichen. Quiers alzar una copia en cuenta de mover-lo?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
an: Yes delegando un escayecimiento que se repite. Qué quiers delegar?

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
an: Yes modificando un escayecimiento que se repite. Qué quiers modificar?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
an: Yes modificando una nota que se repite. Qué quiers modificar?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
an: Yes modificando un quefer que se repite. Qué quiers modificar?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
an: Yes respondendo de traza privada a un correu electronico que plegó a traviés d'una lista de correu, pero a lista ye intentando reendrezar a tuya respuesta de nuevas enta la lista. Yes seguro que quiers proceder?

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
an: Yes respondendo a un correu electronico que plegó a traviés d'una lista de correu, pero yes respondendo de traza privada a lo remitent, no a la lista. Yes seguro que quiers proceder?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
an: Yes respondendo a un correu electronico que se ninvió a muitos destinatarios. Yes seguro que quiers responder a TOTZ ells?

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
an: Yes intentando adhibir adrezas que ya son parti d'ista lista. Quiers adhibir-las de totz modos?

en: You can drag and drop account names to reorder them.
an: Puetz arrocegar y soltar nombres de cuentas ta reordenar-las.

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
an: Puetz restaurar l'Evolution dende o fichero de refirmo d'ell.
    
    Isto restaurará totz os tuyos datos presonals, a configuración, os filtros de correu, etc.

en: You cannot attach the file &quot;{0}&quot; to this message.
an: No puetz adchuntar o fichero «{0}» en iste mensache.

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
an: No tiens premisos ta eliminar iste contacto d'ista Libreta d'adrezas.

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
an: No tiens suficients premisos ta eliminar iste correu.

en: You have %d reminder | You have %d reminders
an[0]: Tiens un recordatorio
an[1]: Tiens %d recordatorios

en: You have certificates from these organizations that identify you:
an: Tiens certificaus d'istas organizacions que te identifican:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
an: Tiens archivaus os certificaus que identifican a istas autoridatz certificaderas:

en: You have certificates on file that identify these people:
an: Tiens archivaus os certificaus que identifican a istas presonas:

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
an: Has cambiau ista cita, pero no la has alzada encara.

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
an: Has realizau cambeos en ista reunión, pero no los has alzaus encara.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
an: Has realizau cambeos en iste quefer, pero no los has alzaus encara.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
an: Has realizau cambeos en ista nota, pero no los has alzaus encara.

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
an: Has feito modificacions en iste contacto. Quiers alzar istos cambeos?

en: You have not filled in all of the required information.
an: No has replenau toda la información requerida.

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
an[0]: Has recibiu %d mensache nuevo.
an[1]: Has recibiu %d mensaches nuevos.

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
an[0]: Has seleccionau %d correus pa convertir-los en eventos. Realment quiers adhibir-los totz?
an[1]: Ha seleccionau %d corret-os ta convertir-los en eventos. Realment quiere adhibir-los totz?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
an[0]: Has seleccionau %d correus pa convertir-los en notas. Realment quiers adhibir-los totz?
an[1]: Has seleccionau %d correus pa convertir-los en notas. Realment quiers adhibir-los totz?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
an[0]: Has seleccionau %d correus pa convertir-los en quefers. Realment quiers adhibir-los totz?
an[1]: Has seleccionau %d correus pa convertir-los en quefers. Realment quiers adhibir-los totz?

en: You have the Caps Lock key on.
an: Tiens activada la tecla Bloq. Mayus.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
an: Tiens mensaches no ninviaus, quiers salir de todas trazas?

en: You may need to enable IMAP access
an: Debes tener l'acceso IMAP activau.

en: You may not create two accounts with the same name.
an: No puetz creyar dos cuentas con o mesmo nombre.

en: You must be an attendee of the event.
an: Cals estar un participant en l'escayecimiento.

en: You must be working online to complete this operation.
an: Cal estar treballando en linia ta completar ista operación.

en: You must choose a date.
an: Cal trigar una calendata.

en: You must name this Search Folder.
an: Cal dar un nombre a ista carpeta de busca.

en: You must name this filter.
an: Cal dar-le un nombre a iste filtro.

en: You must specify a filename.
an: Cal especificar un nombre de fichero.

en: You must specify a folder.
an: Cal especificar una carpeta.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
an: Cal especificar a lo menos una carpeta como orichen.
    fe-lo seleccionando as carpetas individualment, y/u seleccionando todas as carpetas locals, todas as carpetas remotas, u todas dos.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
an: Amenestes configurar una cuenta antis de poder escribir correu.

en: Your Certificates
an: Os tuyos certificaus

en: Your login to your server "{0}" as "{0}" failed.
an: O tuyo inicio de sesión en o tuyo servidor «{0}» como «{0}» ha fallau.

en: Your message to %s about "%s" on %s has been read.
an: O tuyo mensache ta %s sobre «%s» s'ha leyiu o «%s»

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
an: S'ha ninviau o tuyo mensache pero s'ha produciu una error en o postprocesau.

en: Zoom _Out
an: _Reducir

en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
an: ['adchunto','ninvio','mando','adchuntando','adchuntar']

en: [No Summary]
an: [Sin resumen]

en: _12 hour (AM/PM)
an: _12 horas (AM/PM)

en: _24 hour
an: _24 horas

en: _Accept License
an: _Acceptar a licencia

en: _Account:
an: _Cuenta:

en: _Actions
an: A_ccions

en: _Add
an: _Adhibir

en: _Add Attachment...
an: _Adhibir un adchunto…

en: _Add to Address Book...
an: _Adhibir a la libreta d'adrezas…

en: _Address Book
an: Libreta d'_adrezas

en: _Address Cards
an: _Tarchetas de visita

en: _Address:
an: _Adreza:

en: _Advanced Search...
an: Busca _abanzada…

en: _All information
an: _Toda la información

en: _All people and resources
an: _Todas as presonas y totz os recursos

en: _Always
an: _Siempre

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
an: _Ignorar siempre «Responder a:» ta las listas de correu.

en: _Always load images from the Internet
an: Cargar _siempre as imachens dende Internet

en: _Anniversary:
an: _Aniversario:

en: _Append
an: _Adhibir

en: _Apply to all instances
an: _Aplicar a todas as instancias

en: _Arguments:
an: _Argumentos:

en: _Ask for confirmation when deleting items
an: Demandar una con_firmación en eliminar elementos

en: _Assembler
an: _Ensamblador

en: _Assign Task
an: _Asignar o quefer

en: _Assistant:
an: _Secretaria:

en: _Attached
an: _Adchunto

en: _Attachment...
an: _Adchunto…

en: _Autopick
an: _Auto-seleccionar

en: _Available Categories:
an: Categorías _disponibles:

en: _Back up Evolution Data...
an: Re_firmar os datos de l'Evolution…

en: _Backup
an: _Refirmo

en: _Bcc Field
an: Campo «Cc_O»

en: _Bcc:
an: Cc_a:

en: _Beep
an: _Chuflar

en: _Birthday:
an: _Cabodanyo:

en: _Calendar:
an: _Calandario:

en: _Cancel Import
an: _Cancelar a importación

en: _Caret Mode
an: Activar o cu_rsor

en: _Cascade Style Sheet
an: _Fuellas d'estilo en cascada

en: _Categories
an: _Categorías

en: _Cc Field
an: Campo «_Cc»

en: _City:
an: _Ciudat:

en: _Classic View
an: Anvista _clasica

en: _Classification
an: _Clasificación

en: _Classification:
an: _Clasificación:

en: _Clear Flag
an: _Sacar a marca

en: _Close
an: _Zarrar

en: _Close Window
an: _Zarrar a finestra

en: _Company:
an: _Interpresa:

en: _Compress weekends in month view
an: _Comprimir os cabos de semana en l'anvista mensual

en: _Confidential
an: _Confidencial

en: _Contents
an: Ind_iz

en: _Continue Editing
an: _Continar editando

en: _Copy Contact To...
an: _Copiar o contacto ta…

en: _Copy Email Address
an: _Copiar l'adreza de correu electronico

en: _Copy Folder To...
an: _Copiar a carpeta ta…

en: _Copy Image
an: _Copiar a imachen

en: _Copy Link Location
an: _Copiar l'adreza d'o vinclo

en: _Copy to Folder...
an: Copiar ta la c_arpeta…

en: _Copy...
an: _Copiar…

en: _Country:
an: _País:

en: _Create new view
an: _Creyar una anvista nueva

en: _Custom
an: _Presonalizau

en: _Custom Header
an: _Capiters presonalizaus

en: _Custom binary:
an: B_inario presonalizau:

en: _DOS Batch
an: Batch de _DOS

en: _Date completed:
an: _Calendata de terminación:

en: _Date header:
an: Capitero de _calendata:

en: _Date only:
an: Nomás a _calendata:

en: _Day View
an: Anvista _diaria

en: _Day begins:
an: A ch_ornada laboral empecipia a las:

en: _Decline
an: _Refusar

en: _Decline all
an: _Refusar-lo tot

en: _Delay message delivery
an: _Retardar a entrega d'o mensache

en: _Delegate Meeting...
an: _Delegar a reunión…

en: _Delegatees
an: _Delegaus

en: _Delete
an: _Eliminar

en: _Delete %s
an: _Eliminar %s

en: _Delete Appointment
an: _Eliminar a cita

en: _Delete Contact
an: _Eliminar o contacto

en: _Delete From Server
an: _Eliminar d'o servidor

en: _Delete Memo
an: _Eliminar a nota

en: _Delete Message
an: _Eliminar o mensache

en: _Delete Task
an: _Eliminar o quefer

en: _Delete junk messages
an: _Eliminar os mensaches de SPAM

en: _Delete message after acting
an: _Eliminar o mensache dimpués d'actuar

en: _Delete this item from all other recipient's mailboxes?
an: _Eliminar iste elemento de todas as atras caixas d'o destinatario?

en: _Delivered
an: _Entregau

en: _Department:
an: _Departamento:

en: _Description:
an: _Descripción:

en: _Destination
an: _Destín

en: _Destination folder:
an: Carpeta de _destín:

en: _Direct connection to the Internet
an: Connexión _directa enta Internet

en: _Disable
an: _Desactivar-la

en: _Disable Account
an: _Desactivar a cuenta

en: _Discard
an: _Descartar

en: _Discard Changes
an: _Descartar os cambeos

en: _Discard changes
an: _Descartar os cambeos

en: _Dismiss
an: _Descartar

en: _Do not Recover
an: _No recuperar-lo

en: _Do not ask me again.
an: _No preguntar-me de nuevas.

en: _Do not save
an: _No alzar

en: _Do not show this message again
an: _No amostrar unatra vegada iste mensache.

en: _Do not show this message again.
an: _No amostrar unatra vegada iste mensache.

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
an: No _sinyar as solicitutz de reunión (ta compatibilidat con l'Outlook)

en: _Don't Display
an: _No amostrar-los

en: _Download Messages for Offline Usage
an: _Descargar os correus ta treballar sin connexión

en: _Due By:
an: _Vence o:

en: _Edit
an: _Editar

en: _Edit %s
an: _Editar %s

en: _Edit CA Trust
an: _Editar a confianza en a CA

en: _Edit Full
an: _Editar tot

en: _Edit Message
an: _Editar o mensache

en: _Edit Saved Searches...
an: _Editar as buscas alzadas…

en: _Edit as New Message...
an: _Editar-lo como un mensache nuevo…

en: _Edit message
an: _Editar o mensache

en: _Empty Trash
an: _Vuedar a papelera

en: _Encapsulate values with:
an: _Encapsular as valors con:

en: _End time:
an: Hora de _fin:

en: _Exit Evolution
an: _Salir de l'Evolution

en: _Expunge
an: _Purgar

en: _Fields Shown...
an: _Campos amostraus…

en: _File
an: _Fichero

en: _File under:
an: Alza_r como:

en: _File:
an: _Fichero:

en: _Filter Rules
an: Regles de _filtrau

en: _Find Now
an: M_irar agora

en: _Find in Contact...
an: _Mirar en o contacto…

en: _Find in Memo...
an: _Mirar en a nota…

en: _Find in Message...
an: M_irar en o mensache…

en: _Find in Task...
an: _Mirar en o quefer…

en: _Find items which match:
an: _Mirar os elementos que coinciden con:

en: _First:
an: _Nombre:

en: _Flag Completed
an: Ma_rcar-lo como rematau

en: _Flag:
an: _Marca:

en: _Format address according to standard of its destination country
an: _Formateyar as adrezas seguntes l'estandar d'o país de destín

en: _Format as...
an: Formateyar-lo como…

en: _Format:
an: _Formato:

en: _Forward
an: Renin_viar

en: _Forward Contact
an: _Reninviar o contacto

en: _Forward Contact...
an: _Reninviar o contacto…

en: _Forward Contacts
an: _Reninviar os contactos

en: _Forward as iCalendar...
an: Reninviar-lo como i_Calendar…

en: _Forward style:
an: _Estilo de reninvio:

en: _Free/Busy
an: _Disponibilidat

en: _Free/Busy:
an: _Disponibilidat:

en: _Fri
an: Vi_e

en: _From This Address
an: _Dende ista adreza

en: _Full name
an: Nombre co_mpleto

en: _Go To
an: _Ir ta

en: _Group By Threads
an: A_grupar-los por conversacions

en: _Group By...
an: _Agrupar por…

en: _Group Reply
an: _Responder a lo grupo

en: _Help
an: Ad_uya

en: _Hide
an: _Amagar

en: _Hide addresses when sending mail to this list
an: _Amagar as adrezas en ninviar correu electronico ta ista lista

en: _Hide completed tasks after
an: _Amagar os quefers remataus dimpués de

en: _Home Page:
an: _Pachina presonal:

en: _Icons Only
an: Nomás _iconos

en: _Inherit reminder
an: _Heredar o recordatorio

en: _Inline
an: _Incluiu en linia

en: _Insert
an: _Ficar

en: _Insert Face picture by default
an: _Ficar una imachen de rostro de traza predeterminada

en: _JavaScript
an: _Javascript

en: _Journal entries
an: Dentradas d'o dia_rio

en: _Junk
an: _SPAM

en: _Keep signature above the original message on replying
an: _Mantener a sinyatura por alto d'o mensache orichinal en responder

en: _Label
an: Etiq_ueta

en: _Label name:
an: _Nombre d'a etiqueta:

en: _Languages
an: _Idiomas

en: _Last:
an: _Apellidos:

en: _Later
an: _Mas tardi

en: _List View
an: Anvista de _lista

en: _List name:
an: _Nombre d'a lista:

en: _List:
an: _Lista:

en: _Load Images
an: Cargar as _imachens

en: _Load images only in messages from contacts
an: Cargar as i_machens en os mensaches d'os míos contactos

en: _Location:
an: _Puesto:

en: _Lookup in local address book only
an: _Mirar nomás en a libreta d'adrezas local

en: _Mail
an: Co_rreu

en: _Manage Subscriptions
an: Chestionar as _subscripcions

en: _Manager:
an: _Chefe:

en: _Manual proxy configuration:
an: Configuración _manual d'o proxy:

en: _Mark as Complete
an: _Marcar-lo como rematau

en: _Mark as Incomplete
an: _Marcar-lo como incompleto

en: _Mark messages as read after
an: _Marcar os mensaches como leyius dimpués de

en: _Members
an: _Miembros

en: _Memos
an: _Notas

en: _Memos:
an: _Notas:

en: _Merge
an: Co_mbinar

en: _Message
an: _Mensache

en: _Message Filters
an: _Filtros de correus

en: _Message Source
an: Me_nsache en bruto

en: _Messages
an: _Mensaches

en: _Middle:
an: _2º Nombre:

en: _Migrate Now
an: _Migrar agora

en: _Mon
an: _Lun

en: _Month View
an: Anvista _mensual

en: _Move
an: _Mover

en: _Move Contact To...
an: _Mover o contacto ta…

en: _Move Folder To...
an: _Mover a carpeta ta…

en: _Move to Folder...
an: _Mover-ne ta la carpeta…

en: _Name:
an: _Nombre:

en: _Never load images from the Internet
an: _Nunca no cargar imachens dende Internet

en: _New
an: _Nuevo

en: _New Address Book
an: Libreta d'adrezas _nueva

en: _New Calendar
an: Calandario _nuevo

en: _New Contact...
an: Contacto _nuevo…

en: _New Folder...
an: Carpeta _nueva…

en: _New Label
an: Etiqueta n_ueva

en: _New Memo List
an: Lista de notas _nueva

en: _New Task List
an: Lista de quefers _nueva

en: _New...
an: _Nueva…

en: _Next
an: _Siguient

en: _Next Message
an: Mensache _siguient

en: _No Image
an: _Sin imachen

en: _No image
an: _Sin imachen

en: _None
an: _Garra

en: _Normal Size
an: Grandaria _normal

en: _Not Junk
an: No ye SPA_M

en: _Notify Sender
an: _Emisor de notificacions

en: _Office:
an: _Usina:

en: _Open Appointment
an: _Ubrir a cita

en: _Open Contact
an: _Ubrir o contacto

en: _Open Link in Browser
an: _Ubrir o vinclo en o navegador

en: _Open Memo
an: _Ubrir a nota

en: _Open Messages
an: _Ubrir os mensaches

en: _Open Task
an: _Ubrir o quefer

en: _Open in New Window
an: _Ubrir-lo en una finestra nueva

en: _Options
an: _Opcions

en: _Other languages
an: _Atros luengaches

en: _Overwrite
an: _Sobrescribir-la

en: _PO Box:
an: _Apdo. de correus:

en: _Password:
an: _Clau:

en: _Patch/diff
an: _Diff estilo path

en: _Personal
an: _Privau

en: _Picture Gallery
an: _Galería d'imachens

en: _Plain text
an: _Texto plano

en: _Play sound when a new message arrives
an: _Reproducir un son quan plegue correu nuevo

en: _Plugins
an: Com_plementos

en: _Port:
an: _Puerto:

en: _Post Message to List
an: _Publicar un mensache en a lista

en: _Post To:
an: _Publicar en:

en: _Preserve my reminder
an: Conser_var o mío recordatorio

en: _Preview
an: Anvista _previa

en: _Previous
an: _Anterior

en: _Previous Message
an: Mensache _anterior

en: _Print...
an: _Imprentar…

en: _Prioritize Message
an: _Priorizar o mensache

en: _Priority:
an: _Prioridat:

en: _Private
an: _Privau

en: _Profession:
an: _Profesión:

en: _Program:
an: _Programa:

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
an: _Preguntar en ninviar mensaches en HTML enta contactos que no los quieren

en: _Properties
an: _Propiedatz

en: _Publish Calendar Information
an: _Publicar a información d'o calandario

en: _Publish as:
an: _Publicar como:

en: _Quick Reference
an: _Referencia rapida

en: _Quoted
an: _Citau

en: _RSVP
an: _Confirmar

en: _Read
an: _Leyiu

en: _Record delimiter:
an: Delimitador de _rechistro:

en: _Recover
an: _Recuperar-lo

en: _Recurrence
an: _Repetición

en: _Refresh
an: _Esviellar

en: _Remember password
an: _Remerar a clau

en: _Remember this passphrase
an: _Remerar ista frase de paso

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
an: _Remerar ista frase de paso entre ista sesión

en: _Remember this password
an: _Remerar ista clau

en: _Remember this password for the remainder of this session
an: _Remerar ista clau ta lo recordatorio entre ista sesión

en: _Reminder
an: _Recordatorio

en: _Reminders
an: _Recordatorios

en: _Remove
an: _Sacar

en: _Rename...
an: _Renombrar…

en: _Repeat the reminder
an: _Repetir o recordatorio

en: _Replace
an: _Substituir

en: _Replace existing view
an: _Substituir l'anvista existent

en: _Reply
an: _Responder

en: _Reply style:
an: Estilo de _respuesta:

en: _Reply to Sender
an: Responder a lo _remitent

en: _Reply-To Field
an: Campo «_Responder a»

en: _Reply-To:
an: _Responder a:

en: _Required people
an: Presonas _requeridas

en: _Resize
an: _Redimensionar

en: _Restart Evolution after backup
an: _Reiniciar l'Evolution dimpués d'o refirmo

en: _Restart Evolution after restore
an: _Reiniciar l'Evolution dimpués d'a restauración

en: _Restore Default
an: _Restaurar a predeterminada

en: _Restore Defaults
an: _Restaurar as valors predeterminadas

en: _Restore from a backup file:
an: Restaurar dende un fichero de refirmo:

en: _Retract comment
an: Plega_r o comentario

en: _Sat
an: _Sab

en: _Save
an: _Alzar

en: _Save Changes
an: _Alzar os cambeos

en: _Save Draft
an: Alzar un _borrador

en: _Save Search...
an: _Alzar a busca…

en: _Save and Close
an: _Alzar y zarrar

en: _Save as iCalendar...
an: _Alzar-lo como iCalendar…

en: _Save as mbox...
an: _Alzar como mbox…

en: _Save as vCard...
an: _Alzar como vCard…

en: _Save to Outbox
an: _Alzar en a servilla de salida

en: _Schedule Meeting...
an: _Concertar una reunión…

en: _Search
an: _Mirar

en: _Search:
an: _Mirar:

en: _Secure HTTP Proxy:
an: Proxy HTTP _seguro:

en: _Select Address Book
an: _Seleccionar a libreta d'adrezas

en: _Select...
an: _Seleccionar…

en: _Selection
an: _Selección

en: _Send
an: _Ninviar-las

en: _Send All
an: _Ninviar-lo tot

en: _Send Message to Contact
an: _Ninviar un correu a lo contacto

en: _Send Message to Contact...
an: Ninviar un _mensache a lo contacto…

en: _Send Message to Contacts
an: _Ninviar un correu a os contactos

en: _Send Message to List
an: _Ninviar un correu enta la lista

en: _Send New Message To...
an: _Ninviar un correu nuevo ta…

en: _Send Notice
an: _Ninviar a notificación

en: _Send Options
an: Opcions de _ninvio

en: _Send To...
an: Ninn_viar ta…

en: _Send message
an: _Ninviar o mensache

en: _Server:
an: _Servidor:

en: _Set expiration date
an: _Establir a calendata de caducidat

en: _Show animated images
an: _Amostrar as imachens animadas

en: _Show appointment end times in week and month view
an: _Amostrar a hora d'o final d'as citas en as anvistas semanals y mensuals

en: _Show field in View
an: _Amostrar o campo en l'anvista

en: _Show the photograph of sender in the message preview
an: _Amostrar a foto d'o remitent en l'anvista previa d'o mensache

en: _Show these fields in order:
an: _Amostrar istos campos en orden:

en: _Signature Name:
an: Nombre d'a _sinyatura

en: _Skip Lookup
an: _Ignorar a busca

en: _Snooze
an: _Posponer

en: _Sort By
an: _Ordenar por

en: _Sort...
an: _Ordenar…

en: _Sound:
an: _Son:

en: _Spouse:
an: _Parella:

en: _Start time:
an: Hora de _inicio:

en: _State/Province:
an: E_stau/Provincia:

en: _Status Details
an: Detalles d'_estau

en: _Status Field
an: Campo de _estau

en: _Subscribe
an: _Subscribir-se

en: _Subscribe to List
an: _Subscribir-se a la lista

en: _Subscriptions...
an: _Subscripcions…

en: _Suffix:
an: _Sufixo:

en: _Suggest automatic display of attachment
an: _Sucherir amostrar automaticament l'adchunto

en: _Summary:
an: _Resumen:

en: _Switcher Appearance
an: Apariencia d'o _selector

en: _Synchronize
an: _Sincronizar-las

en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
an: _Sincronizar a información y as imachens de contactos dende a lista de contactos de Pidgin

en: _Table column:
an: Columna de _tabla:

en: _Tasks
an: _Quefers

en: _Tasks:
an: _Quefers:

en: _Tentative
an: _Provisional

en: _Tentative all
an: _Provisional tot

en: _Text Only
an: Nomás _texto

en: _Tick this to accept the license agreement
an: _Marca isto ta acceptar l'alcuerdo de licencia

en: _Time divisions:
an: Divisions de _hora:

en: _Time:
an: _Hora:

en: _To Do
an: Queferss pendien_ts

en: _To This Address
an: _A ista adreza

en: _To:
an: _ta:

en: _Today
an: _Hue

en: _Try Again
an: Prebar una_tra vez

en: _Tue
an: _Mar

en: _Type Field
an: Campo de _mena

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
an: _Tecleya una adreza de correu u arrociega un contacto a la lista inferior:

en: _Undelete Message
an: _Recuperar o mensache

en: _Unmatched Folder Enabled
an: Carpeta no _coincident activada

en: _Unread
an: _No leyiu

en: _Unsort
an: _Desordenar

en: _Unsubscribe
an: Des_ubscribir-se

en: _Unsubscribe from List
an: _Desubscribir-se d'a lista

en: _Update
an: _Esviellar

en: _Update Attendee Status
an: _Esviellar l'estau d'o participant

en: _Update free/busy
an: _Esviellar a disponibilidat

en: _Use as it is
an: _Usar tal como ye

en: _Use custom binary, instead of 'sendmail'
an: _Fer servir un fichero binario presonalizau, en cuenta de «sendmail»

en: _Use system defaults
an: _Fer servir as valors predeterminadas d'o sistema

en: _Use the same fonts as other applications
an: _Fer servir as mesmas fuents que en atras aplicacions

en: _Username:
an: _Usuario:

en: _Value delimiter:
an: Delimitador de _valor:

en: _Vertical View
an: Anvista _vertical

en: _Video Chat:
an: _Charra por video:

en: _View
an: _Veyer

en: _View Certificate
an: _Veyer o certificau

en: _View Inline
an: _Veyer-lo en linia

en: _Wants to receive HTML mail
an: _Quiers recibir o correu como HTML

en: _Web Page:
an: Pachina _web:

en: _Wed
an: M_ie

en: _When convenient
an: _Quan convienga

en: _When opened:
an: _A lo ubrir:

en: _Where:
an: _Án:

en: _Window
an: _Finestra

en: _Work
an: _Treballo

en: _Work Offline
an: _Treballar desconnectau

en: _Work Online
an: _Treballar connectau

en: _Work Week View
an: Anvista d'a semana _laboral

en: _Yes
an: _Sí

en: _Zip/Postal Code:
an: _Codigo postal:

en: _Zoom
an: _Enamplar

en: _Zoom In
an: _Enamplar

en: a
an: am

en: a table to view and select the current time range
an: una tabla ta veyer y seleccionar o rango de tiempo actual

en: a time relative to the current time
an: una calendata relativa a l'inte actual

en: after
an: dimpués d'o

en: ago
an: dezaga

en: all the following conditions
an: todas as condicions siguients

en: an unknown sender
an: un remitent desconoixiu

en: any of the following conditions
an: bella d'as condicions siguients

en: attachment
an: adchunto

en: b
an: por

en: before
an: antis d'o

en: before every anniversary/birthday
an: antis de cada aniversario u cabodanyo

en: before every appointment
an: antis de cada cita

[ctx: cal-itip]
en: None
an: Dengún

[ctx: cal-reminders]
en: None
an: Dengún

[ctx: cal-second-zone]
en: None
an: Denguna

[ctx: cal-task-status]
en: None
an: Dengún

en: calendar view event
an: Anvista d'escayecimientos d'o calandario

en: calendar view for a month
an: anvista de calandario ta un mes

en: calendar view for a work week
an: Anvista de calandario ta una semana laboral

en: calendar view for one or more days
an: Anvista de calandario ta un u mas diyas

en: calendar view for one or more weeks
an: anvista de calandario ta una u mas semanas

en: calendar.ics
an: calandario.ics

en: card.vcf
an: tarcheta.vcf

en: click
an: pretar

en: click to add
an: preta ta adhibir

en: collapses the row in the ETree containing this cell
an: contraye a ringlera en l'arbol que contién ista celda

en: contacts
an: contactos

en: contains
an: contién

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
an[0]: a carpeta d'a libreta d'adrezas actual %s tien %d tarcheta
an[1]: a carpeta d'a libreta d'adrezas actual %s tien %d tarchetas

[ctx: date]
en: None
an: Garra

en: day | days
an[0]: diya
an[1]: diyas

en: day(s)
an: diya(s)

en: days
an: diyas

en: does not contain
an: no contién

en: does not end with
an: no acaba en

en: does not exist
an: no existe

en: does not have words
an: no contién parolas

en: does not return
an: no torna

en: does not sound like
an: no sona como

en: does not start with
an: no prencipia por

[ctx: email-custom-header]
en: None
an: Garra

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
an: Confidencial

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
an: Presonal

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
an: Protechiu

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
an: Secreto

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
an: Seguranza:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
an: Alto secreto

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
an: Sin clasificar

en: end of appointment
an: fin d'a cita

en: ends with
an: acaba en

en: event
an: escayecimiento

[ctx: eventpage]
en: 1 day before appointment
an: 1 diya antis d'a cita

[ctx: eventpage]
en: 1 hour before appointment
an: 1 hora antis d'a cita

[ctx: eventpage]
en: 15 minutes before appointment
an: 15 menutos antis d'a cita

[ctx: eventpage]
en: for
an: entre

[ctx: eventpage]
en: until
an: dica

en: evolution address book
an: libreta d'adrezas d'Evolution

en: evolution calendar item
an: elemento de calandario de l'Evolution

en: evolution minicard
an: minitarcheta d'Evolution

en: exists
an: existe

en: expands the row in the ETree containing this cell
an: expande a ringlera en l'arbol que contién ista celda

en: extra times every
an: vegadas adicionals cada

en: fifth
an: cinqueno

en: first
an: primer

en: fourth
an: quatreno

en: has words
an: contién parolas

en: hour | hours
an[0]: hora
an[1]: horas

en: hour(s)
an: hora(s)

en: hours
an: horas

[ctx: iCalImp]
en: Attendees
an: Participants

[ctx: iCalImp]
en: Categories
an: Categorías

[ctx: iCalImp]
en: Classification
an: Clasificación

[ctx: iCalImp]
en: Completed
an: Completau

[ctx: iCalImp]
en: Confidential
an: Confidencial

[ctx: iCalImp]
en: Description
an: Descripción

[ctx: iCalImp]
en: Due
an: Vence

[ctx: iCalImp]
en: End
an: Remata

[ctx: iCalImp]
en: Event
an: Escayecimiento

[ctx: iCalImp]
en: Location
an: Puesto

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
an: Reunión

[ctx: iCalImp]
en: Memo
an: Nota

[ctx: iCalImp]
en: Organizer
an: Organizador

[ctx: iCalImp]
en: Private
an: Privau

[ctx: iCalImp]
en: Public
an: Publico

[ctx: iCalImp]
en: Start
an: Empecipia

[ctx: iCalImp]
en: Summary
an: Resumen

[ctx: iCalImp]
en: Task
an: Quefer

[ctx: iCalImp]
en: Type
an: Mena

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
an: tien adchuntos

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
an: tien repeticions

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
an: tien recordatorios

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
an: ye una instancia

en: iCalendar File
an: Fichero iCalendar

en: iCalendar files (.ics)
an: Fichers iCalendar (.ics)

en: iCalendar information
an: Información d'iCalendar

en: i_n
an: y_n

en: in the future
an: en l'esvenidero

en: include subfolders
an: incluir as subcarpetas

en: invalid time
an: hora no valida

en: is
an: ye

en: is Flagged
an: ye marcau

en: is after
an: ye posterior a

en: is before
an: ye anterior a

en: is greater than
an: ye mayor que

en: is less than
an: ye menor que

en: is not
an: no ye

en: is not Flagged
an: no ye marcau

en: is not set
an: no ye configurau

en: is set
an: ye configurau

[ctx: label]
en: None
an: Denguna

en: last
an: zaguer

en: list
an: lista

en: location of appointment
an: puesto d'a cita

en: mail;calendar;contact;addressbook;task;
an: correu;calandario;contacto;libreta d'adrezas;quefer;

[ctx: mboxImp]
en: From
an: De

[ctx: mboxImp]
en: Subject
an: Afer

en: memo
an: nota

en: minute | minutes
an[0]:  menuto
an[1]: menutos

en: minute(s)
an: menuto(s)

en: minutes
an: menutos

en: months
an: meses

en: now
an: agora

en: occurrences
an: repeticions

en: on
an: en

en: on the
an: en o

en: percent Done
an: porcentache rematau

en: popup a child
an: emercher un descendent

en: popup list
an: lista emerchent

[ctx: recurrpage]
en: day(s)
an: diya(s)

[ctx: recurrpage]
en: for
an: entre

[ctx: recurrpage]
en: forever
an: ta perén

[ctx: recurrpage]
en: month(s)
an: mes(es)

[ctx: recurrpage]
en: until
an: dica

[ctx: recurrpage]
en: week(s)
an: semana(s)

[ctx: recurrpage]
en: year(s)
an: anyo(s)

en: returns
an: torna

en: returns greater than
an: torna mayor que

en: returns less than
an: torna menor que

en: second
an: segundo

en: seconds
an: segundos

[ctx: send-options]
en: None
an: Denguna

en: sort
an: ordenar

en: sounds like
an: sona como

en: start of appointment
an: inicio d'a cita

en: starts with
an: prencipia por

[ctx: table-date]
en: None
an: Denguna

en: task
an: quefer

en: the current time
an: a hora actual

en: the time you specify
an: a calendata que especifiques

en: third
an: tercer

en: toggle the cell
an: cambiar a celda

en: vCalendar files (.vcs)
an: Fichers vCalendar (.vcs)

en: vCard for %s
an: vCard ta %s

en: weeks
an: semanas

en: years
an: anyos

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
an: {0}
    
    Si trigas continar, talment no tiengas acceso a beluns d'os tuyos datos antigos.
