gnome-system-monitor master - en to an translation catalogue (264 entries)

en: %b %d %Y
an: %d %b %Y

en: %b %d %l:%M %p
an: %d %b %l:%M %p

en: %d matching open file | %d matching open files
an[0]: %d fichero ubierto coincident
an[1]: %d fichers ubiertos coincidents

en: %d open file | %d open files
an[0]: %d fichero ubierto
an[1]: %d fichers ubiertos

en: %s (%.1f%%) of %s
an: %s (%.1f%%) de %s

en: %u second | %u seconds
an[0]: %u segundo
an[1]: %u segundos

en: %uw%ud
an: %us%ud

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
an: <small><i><b>Nota:</b> a prioridat d'un proceso ye dada por a suya valura nice. Una valura nice baixo corresponde a una prioridat mas alta.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
an: Un simple monitor d'os procesos y d'o sistema.

en: A_ll Processes
an: _Totz os procesos

en: About
an: Arredol de

en: Alert before ending or _killing processes
an: Alvertir antis de no rematar u _amortar procesos

en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
an: Ye seguro de querer rematar o proceso "%s" seleccionau (PID: %u)?

en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
an[0]: Yes seguro que quiers rematar o proceso seleccionau?
an[1]: Yes seguro quiers rematar os %d procesos seleccionaus?

en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
an: Yes seguro que quiers amortar o proceso '%s' seleccionau (PID: %u)?

en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
an[0]: Yes seguro que quiers amortar o proceso seleccionau?
an[1]: Yes seguro que quiers amortar os %d procesos seleccionaus?

en: Available
an: Disponible

en: Behavior
an: Comportamiento

en: CPU History
an: Historico d'a CPU

en: CPU Time
an: Tiempo d'a CPU

en: CPU colors
an: Colors d'a CPU

en: CPU%d
an: CPU %d

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
an: No se puet cambiar a prioridat d'o proceso con pid %d a %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
an: No se puet amortar o proceso con pid %d con o sinyal %d.
    %s

en: Case insensitive
an: Insensible a las mayusclas y minusclas

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
an: Cambiar a prioridat d'o proceso "%s" (PID: %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
an[0]: Cambiar a prioridat d'o proceso seleccionau
an[1]: Cambiar a prioridat d'os %d procesos seleccionaus

en: Change _Priority
an: Cambiar a _prioridat

en: Click to set graph colors
an: Preta ta establir as colors d'as graficas

en: Command Line
an: Linia de comandos

en: Control Group
an: Grupo de control

en: Current Color
an: Color actual

en: Custom
an: Personalizada

en: Default graph incoming network traffic color
an: Color predeterminada d'a grafica d'o trafico dentrant

en: Default graph memory color
an: Color predeterminada d'a grafica d'a memoria

en: Default graph outgoing network traffic color
an: Color predeterminada d'a grafica d'o trafico salient

en: Default graph swap color
an: Color predeterminada d'a grafica de l'intercambeo

en: Determines which processes to show.
an: Determina qué procesos amostrar.

en: Device
an: Dispositivo

en: Directory
an: Carpeta

en: Disk view columns order
an: Orden d'as columnas de l'anvista de disco

en: Disk view sort column
an: Columna d'ordinación de l'anvista de discos

en: Disk view sort order
an: Orden de colocación de l'anvista de disco

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
an: Cada dentrada en ye en o formato (nº CPU, color en hexadecimal)

en: Enable _smooth refresh
an: Activar o refresco _suau

en: Enable/Disable smooth refresh
an: Activar u Desactivar o refresco suau

en: End _Process
an: Rematar o _proceso

en: FD
an: Descriptor

en: File Systems
an: Sistemas de fichers

en: File system i_nformation shown in list:
an: I_nformación d'os sistemas de fichers amostraus en a lista:

en: Filename
an: Nombre d'o fichero

en: Filter files by name
an: Filtrar os fichers por o nombre

en: Flags
an: Sinyals

en: Fraction
an: Fracción

en: Free
an: Libre

en: GNOME System Monitor
an: Monitor d'o sistema d'o GNOME

en: Graphs
an: Graficas

en: Help
an: Aduya

en: High
an: Alta

en: High Priority
an: Prioridat alta

en: IPv4 network connection
an: Connexión de ret IPv4

en: IPv6 network connection
an: Connexión de ret IPv6

en: Icon
an: Icono

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
an: Si ye cierto, o monitor d'o sistema opera en o "Modo Solaris" an l'uso de CPU d'un quefer se divide entre o numero total de CPU. D'unatra forma opera en o "Modo Irix".

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
an: Si ye cierto, o monitor d'o sistema amuestra o diagrama d'a CPU como un grafico d'arias apiladas en cuenta de como un diagrama de linias.

en: Information Fields
an: Campos d'información

en: Inode
an: INodo

en: Kill process
an: Amortar o proceso

en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
an: Amortar un proceso puet destruir datos, tronzar a sesión de treballo u creyar un risgo de seguranza. nomás habrán de amortar-sen os procesos que no respondan.

en: Low
an: Baixa

en: Low Priority
an: Prioridat baixa

en: M_y Processes
an: Os m_ios procesos

en: Main Window should open maximized
an: A finestra prencipal ha d'ubrir-se enamplada

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
an: Grandaria y posición d'a finestra prencipal en formato (amplaria, altura, posX, posY)

en: Memory
an: Memoria

en: Memory Maps
an: Mapas d'a memoria

en: Memory and Swap History
an: Historico d'a memoria y de l'intercambeo

en: Memory map sort column
an: Columna d'ordinación de l'anvista de mapa d'a memoria

en: Memory map sort order
an: Orden de colocación d'o mapa d'a memoria

[ctx: Menu item to Open 'Search for Open Files' dialog]
en: Search for Open Files
an: Buscar fichers ubiertos

en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
an: Monitor;Sistema;Proceso;CPU;Memoria;Ret;Historico;Uso;

en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
an: Monitor;Sistema;Proceso;CPU;Memoria;Ret;Historico;Uso;Rendimiento;Quefer;Administrador;

en: N/A
an: N/D

en: Network History
an: Historico d'o ret

en: Nice
an: Prioridat

en: Normal Priority
an: Prioridat normal

en: Note:
an: Nota:

en: Object
an: Obchecto

en: Open Files
an: Fichers ubiertos

en: Open _Files
an: _Fichers ubiertos

en: Open files sort column
an: Columna d'ordinación d'os fichers ubiertos

en: Open files sort order
an: Orden de colocación d'os fichers ubiertos

en: Owner
an: Propietario

en: Percentage full for pie color pickers
an: Porcentache completo t'os selectors de color de tarta

en: Pick a Color
an: Triga una color

en: Pick a Color for '%s'
an: Esleir una color de "%s"

en: Preferences
an: Preferencias

en: Priority
an: Prioridat

en: Private clean
an: Privau limpio

en: Private dirty
an: Privau puerco

en: Privileges are required to change the priority of processes
an: S'amenesten privilechios ta cambiar a prioridat d'os procesos

en: Privileges are required to control other users' processes
an: S'amenesten privilechios ta controlar procesos d'atros usuarios

en: Process
an: Proceso

en: Process Name
an: Nombre d'o proceso

en: Process i_nformation shown in list:
an: I_nformación d'os procesos amostraus en a lista:

en: Process view columns order
an: Orden d'as columnas de l'anvista d'o proceso

en: Process view sort column
an: Columna d'ordinación de l'anvista de procesos

en: Process view sort order
an: Orden de colocación de l'anvista de procesos

en: Processes
an: Procesos

en: Quit
an: Salir

en: Received invalid color data
an: S'han recibiu datos d'a color que no son validos

en: Receiving
an: Recibindo

en: Renice process
an: Cambiar a prioridat d'o proceso

en: Resident Memory
an: Memoria resident

en: Resources
an: Recursos

en: Running
an: Executando-se

en: Saves the currently viewed tab
an: Alza a pestanya amostrada actualment

en: Seat
an: Estau

en: Security Context
an: Contexto de seguranza

en: Sending
an: Ninviando

en: Session
an: Sesion

en: Shared Memory
an: Memoria compartida

en: Shared clean
an: Compartiu limpio

en: Shared dirty
an: Compartiu puerco

en: Show CPU chart as stacked area chart
an: Amostrar o diagrama d'a CPU como un diagrama d'arias apiladas

en: Show _all file systems
an: _Amostrar totz os sistemas de fichers

en: Show disk view 'Available' column on startup
an: Amostrar a columna "Disponible" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Device' column on startup
an: Amostrar a columna "Dispositivo" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Directory' column on startup
an: Amostrar a columna "Carpeta" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Free' column on startup
an: Amostrar a columna "Libre" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Total' column on startup
an: Amostrar a columna "Total" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Type' column on startup
an: Amostrar a columna "Tipo" en a vista de disco en encetar

en: Show disk view 'Used' column on startup
an: Amostrar a columna "Usau" en a vista de disco en encetar

en: Show network traffic in bits
an: Amostrar o trafico d'o ret en bits

en: Show process 'CPU %' column on startup
an: Amostrar a columna "% de CPU" d'o proceso en encetar

en: Show process 'CPU Time' column on startup
an: Amostrar a columna "Tiempo de CPU" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Command Line' column on startup
an: Amostrar a columna "Linia de comandos" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Control Group' column on startup
an: Amostrar a columna "Grupo de control" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Memory' column on startup
an: Amostrar a columna "Memoria" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Name' column on startup
an: Amostrar a columna "Nombre" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Nice' column on startup
an: Amostrar a columna "Prioridat" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Owner' column on startup
an: Amostrar a columna "Propietario" d'o proceso en encetar

en: Show process 'PID' column on startup
an: Amostrar a columna "PID" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Priority' column on startup
an: Amostrar a columna "Prioridat" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
an: Amostrar a columna "Memoria resident" d'o proceso en encetar

en: Show process 'SELinux Security Context' column on startup
an: Amostrar a columna "Contexto de seguranza SELinux" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Seat' column on startup
an: Amostrar a columna "Estau" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Session' column on startup
an: Amostrar a columna "Sesión" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
an: Amostrar a columna "Memoria compartida" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Started' column on startup
an: Amostrar a columna "Encetau" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Status' column on startup
an: Amostrar a columna "Estau" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Unit' column on startup
an: Amostrar a columna "Unidat" d'o proceso en encetar

en: Show process 'User' column on startup
an: Amostrar a columna "Usuario" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
an: Amostrar columna "Memoria virtual" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
an: Amostrar a columna "Canal en aspera" d'o proceso en encetar

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
an: Amostrar columna "Memoria escribible" d'o proceso en encetar

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
an: Amostrar a columna "Memoria d'o servidor X" d'o proceso en encetar

en: Show process dependencies in tree form
an: Amostrar as pendencias d'o proceso en forma d'arbol

en: Show process properties
an: Amostrar as propiedatz d'o proceso

en: Show the File Systems tab
an: Amostrar a pestanya de sistemas de fichers

en: Show the Processes tab
an: Amostrar a pestanya de procesos

en: Show the Resources tab
an: Amostrar a pestanya de recursos

en: Show the application's version
an: Amostrar a versión de l'aplicación

en: Show warning dialog when killing processes
an: Amostrar un dialogo d'alvertencia en amortar procesos

en: Sleeping
an: Adormindo

en: Solaris mode for CPU percentage
an: Modo Solaris t'o porcentache d'a CPU

en: Started
an: Encetau

en: Status
an: Estau

en: Stopped
an: Aturau

en: Swap
an: Intercambeo

en: System Monitor
an: Monitor d'o sistema

en: System Monitor Preferences
an: Preferencias d'o monitor d'o sistema

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
an: O monitor d'o sistema te puet aduyar a identificar qué aplicacions son usando lo procesador u a memoria de l'equipo, puet chestionar as aplicacions en execución, aforzar l'aturada de procesos que no responden y cambiar o estau u a prioridat d'os procesos existents.

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
an: O monitor d'o sistema ye un visor de procesos y un monitor d'o sistema con una interficie atractiva y facil d'usar.

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
an: A prioridat d'un proceso ye dada por a suya valura nice. Una valura nice baixa corresponde a una prioridat mas alta.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
an: A caracteristica de graficos d'os recursos amuestra una anvista cheneral rapida de qué ye pasando en l'equipo amostrando l'uso recient d'o ret, o procesador y a memoria.

en: The selected color
an: A color seleccionada

en: The title of the color selection dialog
an: O titol d'o dialogo de selección d'a color

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
an: Tiempo en milisegundos entre as actualizacions d'a lista de dispositivos

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
an: Tiempo en milisegundos entre as actualizacions d'as graficas

en: Time in milliseconds between updates of the process view
an: Tiempo en milisegundos entre as actualizacions de l'anvista de procesos

en: Title
an: Titol

en: Today %l:%M %p
an: Hue %l:%M %p

en: Total Received
an: Recibius totals

en: Total Sent
an: Ninviaus totals

en: Type
an: Mena

en: Type of color picker
an: Mena de selector d'a color

en: Uninterruptible
an: Ininterrumpible

en: Unit
an: Unidat

en: Used
an: Usau

en: User
an: Usuario

en: VM End
an: Fin MV

en: VM Offset
an: Desplazamiento d'a MV

en: VM Size
an: Grandaria d'a MV

en: VM Start
an: Inicio MV

en: Very High
an: Muit alta

en: Very High Priority
an: Prioridat muit alta

en: Very Low
an: Muit baixa

en: Very Low Priority
an: Prioridat muit baixa

en: View and manage system resources
an: Veyer y chestionar os recursos d'o sistema

en: View current processes and monitor system state
an: Veyer os procesos actuals y monitorizar o estau d'o sistema

en: Virtual Memory
an: Memoria virtual

en: Waiting Channel
an: Canal en aspera

en: Whether information about all file systems should be displayed
an: Indica si cal amostrar a información sobre totz os sistemas de fichers

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
an: Indica si debe amostrar-se información sobre totz os sistemas de fichers (incluindo tipos como "autofs" y "procfs"). Puede estar util ta obtener una lista de totz os sistemas de fichers amontaus actualment.

en: Width of disk view 'Available' column
an: Amplaria d'a columna "Disponible" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Device' column
an: Amplaria d'a columna "Dispositivo" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Directory' column
an: Amplaria d'a columna "Carpeta" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Free' column
an: Amplaria d'a columna "Libre" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Total' column
an: Amplaria d'a columna "Total" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Type' column
an: Amplaria d'a columna "Tipo" en a vista de disco

en: Width of disk view 'Used' column
an: Amplaria d'a columna "Usau" en a vista de disco

en: Width of process 'CPU %' column
an: Amplaria d'a columna "% de CPU" d'o proceso

en: Width of process 'CPU Time' column
an: Amplaria d'a columna "Tiempo de CPU" d'o proceso

en: Width of process 'Command Line' column
an: Amplaria d'a columna "Linia de comandos" d'o proceso

en: Width of process 'Control Group' column
an: Amplaria d'a columna "Grupo de control" d'o proceso

en: Width of process 'Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria" d'o proceso

en: Width of process 'Name' column
an: Amplaria d'a columna 'Nombre' d'o proceso

en: Width of process 'Nice' column
an: Amplaria d'a columna "Prioridat" d'o proceso

en: Width of process 'Owner' column
an: Amplaria d'a columna "Propietario" d'o proceso

en: Width of process 'PID' column
an: Amplaria d'a columna "PID" d'o proceso

en: Width of process 'Priority' column
an: Amplaria d'a columna "Prioridat" d'o proceso

en: Width of process 'Resident Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria resident" d'o proceso

en: Width of process 'SELinux Security Context' column
an: Amplaria d'a columna "Contexto de seguranza SELinux" d'o proceso

en: Width of process 'Seat' column
an: Amplaria d'a columna "Estau" d'o proceso

en: Width of process 'Session' column
an: Amplaria d'a columna "Sesión" d'o proceso

en: Width of process 'Shared Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria compartida" d'o proceso

en: Width of process 'Started' column
an: Amplaria d'a columna "Encetau" d'o proceso

en: Width of process 'Status' column
an: Amplaria d'a columna "Estau" d'o proceso

en: Width of process 'Unit' column
an: Amplaria d'a columna "Unidat" d'o proceso

en: Width of process 'User' column
an: Amplaria d'a columna "Usuario" d'o proceso

en: Width of process 'Virtual Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria virtual" d'o proceso

en: Width of process 'Waiting Channel' column
an: Amplaria d'a columna "Canal en aspera" d'o proceso

en: Width of process 'Writable Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria escribible" d'o proceso

en: Width of process 'X Server Memory' column
an: Amplaria d'a columna "Memoria d'o servidor X" d'o proceso

[ctx: Window title for 'Search for Open Files' dialog]
en: Search for Open Files
an: Buscar fichers ubiertos

en: Writable Memory
an: Memoria escribible

en: X Server Memory
an: Memoria d'o servidor X

en: Yesterday %l:%M %p
an: Ahiere %l:%M %p

en: _Active Processes
an: Procesos _activos

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Change Priority
an: _Cambear a prioridat

en: _Continue
an: _Continar

en: _Dependencies
an: Pen_dencias

en: _Divide CPU usage by CPU count
an: _Dividir l'uso d'a CPU entre o numero de CPU

en: _Draw CPU chart as stacked area chart
an: _Amostrar o diagrama d'a CPU como un diagrama d'arias apiladas

en: _End
an: R_ematar

en: _End Process | _End Processes
an[0]: _Rematar o proceso
an[1]: _Rematar os procesos

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
an: _Fichers ubiertos por o proceso "%s" (PID %u):

en: _Kill
an: _Amortar

en: _Kill Process | _Kill Processes
an[0]: _Amortar o proceso
an[1]: _Amortar os procesos

en: _Memory Maps
an: _Mapas d'a memoria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
an: _Mapas d'a memoria t'o proceso '%s' (PID %u):

en: _Nice value:
an: Valura _nice:

en: _Properties
an: _Propiedatz

en: _Refresh
an: _Refrescar

en: _Show network speed in bits
an: Amo_strar a velocidat d'o ret en bits

en: _Stop
an: _Aturar

en: _Update interval in seconds:
an: Intervalo d'act_ualización en segundos:

en: file
an: fichero

en: local socket
an: Zocalo local

en: not available
an: no disponible

en: pipe
an: tuberia

en: unknown type
an: mena desconoixida
