gnome-shell master - en to as translation catalogue (341 entries)

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
as[0]: %d সংযুক্ত ডিভাইচ
as[1]: %d সংযুক্ত ডিভাইচসমূহ

en: %d new message | %d new messages
as[0]: %d নতুন বাৰ্তা
as[1]: %d নতুন বাৰ্তাসমূহ

en: %d new notification | %d new notifications
as[0]: %d নতুন অধিসূচনা
as[1]: %d নতুন অধিসূচনাসমূহ

en: %d∶%02d Remaining (%d%%)
as: %d∶%02d অৱশিষ্ট (%d%%)

en: %d∶%02d Until Full (%d%%)
as: %d∶%02d সম্পূৰ্ণ হোৱালৈ (%d%%)

en: %s (console)
as: %s (কনচৌল)

en: %s (remote)
as: %s (দূৰৱৰ্তী)

en: %s has been added to your favorites.
as: %s ক আপোনাৰ পছন্দলে যোগ কৰা হৈছে।

en: %s has been removed from your favorites.
as: %s ক আপোনাৰ পছন্দৰ পৰা আতৰোৱা হৈছে।

en: %s has not emitted any errors.
as: %s এ কোনো ত্ৰুটি প্ৰেৰণ কৰা নাই।

en: %s is inviting you to join %s
as: %s এ আপোনাক %s ত অংশগ্ৰহণ কৰিবলে আমন্ত্ৰণ জনাইছে

en: %s is now known as %s
as: %s এতিয়া %s হিচাপে জনাজাত

en: %s is sending you %s
as: %s এ আপোনাক %s পঠাই আছে

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
as[0]: %s স্বচালিতভাৱে %d ছেকেণ্ডৰ পিছত লগ আউট হৈ যাব।
as[1]: %s স্বচালিতভাৱে %d ছেকেণ্ডৰ পিছত লগ আউট হৈ যাব।

en: %s would like permission to see when you are online
as: আপুনি কেতিয়া অনলাইন আছে চাবলে %s এ অনুমতি বিচাৰিব

en: %u Input | %u Inputs
as[0]: %u ইনপুট
as[1]: %u ইনপুটসমূহ

en: %u Output | %u Outputs
as[0]: %u আউটপুট
as[1]: %u আউটপুটসমূহ

en: (e.g., user or %s)
as: (উদাহৰণ, ব্যৱহাৰকাৰী অথবা %s)

en: (or swipe finger)
as: (অথবা আঙুলি স্বাইপ কৰক)

en: A password is required to connect to “%s”.
as: “%s” লে সংযোগ কৰিবলে এটা পাছৱৰ্ডৰ প্ৰয়োজন।

en: Accept
as: গ্ৰহন কৰক

en: Accessibility
as: অভিগম্যতা

en: Activation of network connection failed
as: নেটৱৰ্ক সংযোগ সক্ৰিয়কৰণ ব্যৰ্থ হল

en: Activities
as: কাৰ্য্যসমূহ

en: Add to Favorites
as: পছন্দলে যোগ কৰক

en: Administrator
as: প্ৰশাসক

en: Airplane Mode
as: বিমান অৱস্থা

en: Airplane Mode is On
as: বিমান অৱস্থা অন আছে

en: All
as: সকলো

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
as: Alt-F2 ডাইলগ ব্যৱহাৰ কৰি অভ্যন্তৰীক ডিবাগিং আৰু মনিটৰিং সঁজুলিসমূহলে অভিগমৰ অনুমতি দিয়ে।

en: Always on Top
as: সদায় ওপৰত

en: Always on Visible Workspace
as: সদায় দৃশ্যমান কাৰ্য্যস্থানত

en: Always show the 'Log out' menu item in the user menu.
as: ব্যৱহাৰকাৰী মেনুত 'লগ আউট' মেনু আইটেম সদায় দেখুৱাব।

en: Answer
as: উত্তৰ দিয়ক

en: App Picker View
as: এপ পিকাৰ দৰ্শন

en: Applications
as: এপ্লিকেচনসমূহ

en: Attach modal dialog to the parent window
as: মডাল ডাইলগ উপধায়ক উইন্ডোৰ সৈতে সংলগ্ন কৰক

en: Authenticate
as: প্ৰমাণীত কৰক

en: Authentication Required
as: প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Authentication dialog was dismissed by the user
as: প্ৰমাণীকৰণ ডাইলগ ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা নাকচ কৰা হৈছিল

en: Authentication error
as: প্ৰমাণীকৰণ ত্ৰুটি

en: Authentication failed
as: প্ৰমাণীকৰণ ব্যৰ্থ

en: Authentication required
as: প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Authentication required by wireless network
as: বেতাঁৰ নেটৱৰ্কৰ দ্বাৰা প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Battery
as: বেটাৰি

en: Bluetooth
as: ব্লুটুথ

en: Bluetooth Settings
as: ব্লুটুথ সংহতিসমূহ

en: Bounce Keys
as: বাউঞ্চ কি'সমূহ

en: Brightness
as: উজ্জ্বলতা

en: Call
as: কল

en: Call from %s
as: %s ৰ পৰা কল

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Captive Portal
as: কেপটিভ পৰ্টেল

en: Certificate expired
as: প্ৰমাণপত্ৰৰ অৱসান ঘটিছে

en: Certificate fingerprint mismatch
as: প্ৰমাণপত্ৰ ফিংগাৰপ্ৰিণ্ট অমিল

en: Certificate has been revoked
as: প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰত্যাহাৰ কৰা হৈছে

en: Certificate hostname mismatch
as: প্ৰমাণপত্ৰ হস্টনাম অমিল

en: Certificate is invalid
as: প্ৰমাণপত্ৰ অবৈধ

en: Certificate not activated
as: প্ৰমাণপত্ৰ সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই

en: Certificate not provided
as: প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰদান কৰা হোৱা নাই

en: Certificate self-signed
as: প্ৰমাণপত্ৰ স্ব-স্বাক্ষৰীত

en: Certificate untrusted
as: প্ৰমাণপত্ৰক ভৰষা কৰিব নোৱাৰি

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
as: প্ৰমাণপত্ৰয় এটা অসুৰক্ষিত চিফাৰ এলগৰিথম ব্যৱহাৰ কৰে অথবা ক্ৰিপ্টোগ্ৰাফিয়ভাৱে দুৰ্বল

en: Change Background…
as: পটভূমি পৰিবৰ্তন কৰক…

en: Chat
as: চেট

en: Choose Session
as: অধিবেশন বাছক

en: Clear Messages
as: বাৰ্তাসমূহ পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Command not found
as: কমান্ড পোৱা নগল

en: Configure GNOME Shell Extensions
as: GNOME শ্বেল সম্প্ৰসাৰনসমূহ সংৰূপণ কৰক

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are 'thumbnail-only' (shows a thumbnail of the window), 'app-icon-only' (shows only the application icon) or 'both'.
as: চুইচাৰত উইন্ডোসমূহ কেনেধৰণে দেখুৱা হয় সংৰূপণ কৰে। বৈধ সম্ভাবনাসমূহ হল 'thumbnail-only' (উইন্ডোৰ এটা থাম্বনেইল দেখুৱায়), 'app-icon-only' (কেৱল এপ্লিকেচন আইকন দেখুৱায়) অথবা 'both'।

en: Connect
as: সংযোগ কৰক

en: Connected
as: সংযুক্ত

en: Connecting
as: সংযোগ কৰা হৈছে

en: Connection can't be established
as: সংযোগ স্থাপন কৰিব নোৱাৰি

en: Connection failed
as: সংযোগ ব্যৰ্থ

en: Connection has been lost
as: সংযোগ হেৰাইছে

en: Connection has been refused
as: সংযোগ নাকচ কৰা হৈছে

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
as: সংযোগক একে সম্পদ ব্যৱহাৰ কৰি এটা নতুন সংযোগৰে প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছে

en: Copy
as: কপি কৰক

en: Could not parse command:
as: কমান্ড বিশ্লেষন কৰিব নোৱাৰি:

en: DSL authentication
as: DSL প্ৰমাণীকৰণ

en: Dash
as: ডেশ

en: Date & Time Settings
as: তাৰিখ আৰু সময সংহতিসমূহ

en: Decline
as: নাকচ কৰক

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
as: বিলম্বৰ ফকাচ মাউছ অৱস্থাত পৰিবৰ্তন হয় যেতিয়ালৈকে পইন্টাৰে গমন কৰা বন্ধ নকৰে

en: Disable
as: অসামৰ্থবান কৰক

en: Disabled
as: অসামৰ্থবান কৰা আছে

en: Disables the validation of extension version compatibility
as: সম্প্ৰসাৰন সংস্কৰণ সংগতাৰ বৈধতাক অসামৰ্থবান কৰে

en: Disconnecting
as: বিচ্ছিনিত কৰা হৈছে

en: Do you want to keep these display settings?
as: আপুনি এই প্ৰদৰ্শন সংহতিসমূহ ৰাখিব বিচাৰে নে?

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
as: extensions.gnome.org ৰ পৰা  “%s” ক ডাউনল'ড আৰু ইনস্টল কৰিব নে?

en: Downloading
as: ডাউনল'ড কৰা হৈছে

en: Eject
as: উলিৱাওক

en: Enable
as: সামৰ্থবান কৰক

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
as: উইন্ডোসমূহক পৰ্দাৰ প্ৰান্তসমূহত এৰোতে প্ৰান্ত টাইলিং সামৰ্থবান কৰক

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
as: Alt-F2 ৰ পৰা উন্নয়নকাৰী আৰু পৰীক্ষকসমূহৰ কাৰণে লাভদায়ক অভ্যন্তৰীক সঁজুলিসমূহ সামৰ্থবান কৰক

en: Enabled
as: সামৰ্থবান কৰা আছে

en: Encryption error
as: ইনক্ৰিপষণ ত্ৰুটি

en: Encryption is not available
as: ইনক্ৰিপষণ উপলব্ধ নহয়

en: Enter a Command
as: এটা কমান্ড সুমুৱাওক

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Estimating…
as: অনুমান কৰা হৈছে…

en: Evolution Calendar
as: Evolution কেলেন্ডাৰ

en: Execution of “%s” failed:
as: “%s” ৰ প্ৰেৰণ ব্যৰ্থ হল:

en: External drive connected
as: বহিৰ্তম ড্ৰাইভ সংযোগ কৰা হৈছে

en: External drive disconnected
as: বহিৰ্তম ড্ৰাইভ বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে

en: Failed to launch “%s”
as: “%s” লঞ্চ কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: File Transfer
as: ফাইল স্থানান্তৰ

en: Firmware missing
as: ফাৰ্মৱেৰ সন্ধানহীন

en: Focus the active notification
as: সক্ৰিয় অধিসূচনাত ফকাচ কৰক

en: Frequent
as: সঘন

en: Frequently used applications will appear here
as: সঘনে ব্যৱহাৰ কৰা এপ্লিকেচনসমূহ ইয়াত উপস্থিত হব

en: Fully Charged
as: সম্পূৰ্ণভাৱে চাৰ্জড্

en: GNOME Shell
as: GNOME শ্বেল

en: GNOME Shell (wayland compositor)
as: GNOME শ্বেল (wayland compositor)

en: GNOME Shell Extension Preferences
as: GNOME শ্বেল সম্প্ৰসাৰন পছন্দসমূহ

en: GNOME Shell Extensions
as: GNOME শ্বেল সম্প্ৰসাৰনসমূহ

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
as: GNOME শ্বেল সম্প্ৰসাৰণসমূহৰ এটা UUID বৈশিষ্ট্য আছে; এই কি'য়ে ল'ড হব লগিয়া সমপ্ৰসাৰণসমূহ তালিকাভুক্ত কৰে। যিকোনো সম্প্ৰসাৰন যি ল'ড হব বিচাৰে এই তালিকাত থাকিব লাগিব। আপুনি এই তালিকাক org.gnome.Shell ত EnableExtension আৰু DisableExtension D-Bus পদ্ধতিৰ সৈতে সলনি কৰিব পাৰিব।

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
as: GNOME শ্বেলে কেৱল বৰ্তমান চলি থকা সংস্কৰণক সমৰ্থন কৰা সম্প্ৰসাৰনসমূহ ল'ড কৰিব। এই বিকল্প সামৰ্থবান কৰিলে এই নিৰীক্ষণ অসামৰ্থবান কৰা হব আৰু সিহতে সমৰ্থন কৰা সংস্কৰণসমূহৰ নিৰপেক্ষে সকলো সম্প্ৰসাৰন ল'ড কৰিব।

en: GNOME needs to lock the screen
as: GNOME এ পৰ্দা লক কৰিব লাগিব

en: Hardware Disabled
as: হাৰ্ডৱেৰ অসামৰ্থবান কৰা আছে

en: Hide Errors
as: ত্ৰুটিসমূহ লুকুৱাওক

en: Hide Text
as: লিখনি লুকুৱাওক

en: High Contrast
as: উচ্চ কন্ট্ৰাস্ট

en: History for command (Alt-F2) dialog
as: কমান্ড (Alt-F2) ডাইলগৰ কাৰণে ইতিহাস

en: History for the looking glass dialog
as: চোৱা কাঁচ ডাইলগৰ কাৰণে ইতিহাস

en: Hotspot Active
as: হটস্পট সক্ৰিয়

en: Identity:
as: পৰিচয়:

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
as: যদি সত্য, ISO সপ্তাহ তাৰিখক কেলেণ্ডাৰত দেখুৱাওক।

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
as: যদি সত্য, কেৱল বৰ্তমান কাৰ্য্যস্থানক উইন্ডো থকা এপ্লিকেচনসমূক চুইচাৰত দেখুৱা হব। নহলে, সকলো এপ্লিকেচন অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়।

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
as: যদি সত্য, কেৱল বৰ্তমান কাৰ্য্যস্থানৰ পৰা উইন্ডোসমূহক চুইচাৰত দেখুৱা হব। নহলে, সকলো উইন্ডো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হব।

en: In Use
as: ব্যৱহৃত

en: Index of the currently selected view in the application picker.
as: এপ্লিকেচন পিকাৰত বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত দৰ্শনৰ সূচী।

en: Install
as: ইনস্টল কৰক

en: Internal error
as: অভ্যন্তৰীক ত্ৰুটি

en: Invitation
as: নিমন্ত্ৰণ

en: Invitation to %s
as: %s লে নিমন্ত্ৰণ

en: Keep Changes
as: পৰিৱৰ্তনসমূহ ৰাখক

en: Key:
as: কি':

en: Keybinding that pauses and resumes all running tweens, for debugging purposes
as: কিবাইন্ডিং যি সকলো চলি থকা টুইনক বিৰাম দিয়ে আৰু চলায়, ডিবাগিং কাৰণসমূহৰ বাবে

en: Keybinding to focus the active notification
as: সক্ৰিয় অধিসূচনা ফকাচ কৰিবলে কি'বাইণ্ডিং

en: Keybinding to focus the active notification.
as: সক্ৰিয় অধিসূচনা ফকাচ কৰিবলে কি'বাইণ্ডিং।

en: Keybinding to open the "Show Applications" view
as: "এপ্লিকেচনসমূহ দেখুৱাওক" দৰ্শন খোলিবলে কি'বাইণ্ডিং

en: Keybinding to open the "Show Applications" view of the Activities Overview.
as: কাৰ্য্যসমূহ অভাৰভিউৰ "এপ্লিকেচনসমূহ দেখুৱাওক" দৰ্শন খোলিবলে কি'বাইণ্ডিং।

en: Keybinding to open the Activities Overview.
as: কাৰ্য্যসমূহ অভাৰভিউ খোলিবলে কি'বাইণ্ডিং

en: Keybinding to open the application menu
as: এপ্লিকেচন মেনু খোলিবলে Keybinding

en: Keybinding to open the application menu.
as: এপ্লিকেচন মেনু খোলিবলে Keybinding।

en: Keybinding to open the overview
as: অভাৰভিউ খোলিবলে কি'বাইণ্ডিং

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray
as: বাৰ্তা ট্ৰেৰ দৃশ্যমানতা টগ'ল কৰিবলে Keybinding

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray.
as: বাৰ্তা ট্ৰেৰ দৃশ্যমানতা টগ'ল কৰিবলে Keybinding।

en: Keyboard
as: কিবৰ্ড

en: Large Text
as: ডাঙৰ লিখনি

en: Limit switcher to current workspace.
as: চুইচাৰক বৰ্তমান কাৰ্য্যস্থানলৈ সীমিত ৰাখক।

en: List of desktop file IDs for favorite applications
as: পছন্দৰ এপ্লিকেচনসমূহৰ কাৰণে ডেস্কটপ ফাইল IDসমূহৰ তালিকা

en: List possible modes
as: সম্ভাব্য অৱস্থাসমূহ তালিকাভুক্ত কৰক

en: Location
as: অবস্থান

en: Lock
as: লক কৰক

en: Lock was blocked by an application
as: লক কাৰ্য্য এটা এপ্লিকেচন দ্বাৰা প্ৰতিৰোধ কৰা হৈছিল

en: Log Out
as: লগ আউট কৰক

en: Log in as another user
as: অন্য ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে লগিন কৰক

en: Login Window
as: লগিন উইন্ডো

en: Maximize
as: ডাঙৰ কৰক

en: Message Tray
as: বাৰ্তা ট্ৰে

en: Microphone
as: মাইক্ৰোফোন

en: Minimize
as: সৰু কৰক

en: Mobile Broadband Settings
as: মবাইল ব্ৰডবেণ্ড সংহতিসমূহ

en: Mobile broadband network password
as: মবাইল ব্ৰডবেণ্ড নেটৱৰ্ক পাছৱৰ্ড

en: Mode used by GDM for login screen
as: লগিন স্ক্ৰিনৰ বাবে GDM দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা অৱস্থা

en: Mouse Keys
as: মাউছ কি'সমূহ

en: Move
as: স্থানান্তৰ কৰক

en: Move Titlebar Onscreen
as: অনস্ক্ৰিন শীৰ্ষকবাৰক স্থানান্তৰ কৰক

en: Move to Workspace Down
as: তলৰ কাৰ্য্যস্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move to Workspace Up
as: ওপৰৰ কাৰ্য্যস্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Mute
as: মোন কৰক

en: Network Manager
as: নেটৱৰ্ক ব্যৱস্থাপক

en: Network Settings
as: নেটৱৰ্ক সংহতিসমূহ

en: Network error
as: নেটৱৰ্ক ত্ৰুটি

en: Network name:
as: নেটৱৰ্কৰ নাম:

en: New Window
as: নতুন উইন্ডো

en: Next
as: পৰৱৰ্তী

en: Next month
as: অহা মাহ

en: Next week
as: অহা সপ্তাহ

en: No Messages
as: কোনো বাৰ্তা নাই

en: No Networks
as: কোনো নেটৱৰ্ক নাই

en: No extensions installed
as: কোনো সম্প্ৰসাৰন ইনস্টল কৰা হোৱা নাই

en: No results.
as: কোনো ফলাফল নাই।

en: Not Connected
as: সংযুক্ত নহয়

en: Not listed?
as: তালিকাভুক্ত নহয়?

en: Nothing Scheduled
as: একো অনুসূচীত কৰা হোৱা নাই

en: Notification Settings
as: অধিসূচনা সংহতিসমূহ

en: Notifications
as: অধিসূচনাসমূহ

en: Off
as: অফ

en: On
as: অন

en: Open
as: খোলক

en: Open Calendar
as: কেলেন্ডাৰ খোলক

en: Open Clocks
as: ঘড়ীবোৰ খোলক

en: Open the application menu
as: এপ্লিকেচন মেনু খোলক

en: Open with %s
as: %s ৰ সৈতে খোলক

en: Orientation Lock
as: দিশনিৰ্ণয় লক

en: Other users are logged in.
as: অন্য ব্যৱহাৰকাৰীসকল লগ্ড ইন আছে।

en: Out of date
as: পুৰনি

en: Overview
as: অভাৰভিউ

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
as: মবাইল ব্ৰডবেণ্ড সেৱাৰ বাবে PIN ক'ডৰ প্ৰয়োজন

en: PIN code required
as: PIN ক'ডৰ প্ৰয়োজন

en: Password
as: পাছৱৰ্ড

en: Password cannot be blank
as: পাছৱৰ্ড ৰিক্ত হব নোৱাৰিব

en: Password:
as: পাছৱৰ্ড:

en: Password:
as: পাছৱৰ্ড:

en: Passwords do not match.
as: পাছৱৰ্ডসমূহ মিল নাখায়।

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
as: বেতাঁৰ নেটৱৰ্ক “%s” অভিগম কৰিবলে পাছৱৰ্ডসমূহ অথবা ইনক্ৰিপষণ কি'সমূহৰ প্ৰয়োজন।

en: Paste
as: পেইস্ট কৰক

en: Power Off
as: বন্ধ কৰক

en: Power Settings
as: শক্তি সংহতিসমূহ

en: Previous month
as: যোৱা মাহ

en: Print version
as: প্ৰিণ্ট সংস্কৰণ

en: Privacy Settings
as: গোপনীয়তা সংহতিসমূহ

en: Private key password:
as: ব্যক্তিগত কি' পাছৱৰ্ড:

en: Quit
as: প্ৰস্থান কৰক

en: Remember Password
as: পাছৱৰ্ড মনত ৰাখক

en: Removable Devices
as: আতৰাব পৰা ডিভাইচসমূহ

en: Remove
as: আতৰাওক

en: Remove from Favorites
as: পছন্দৰ পৰা আতৰাওক

en: Resize
as: পুনৰআকাৰ দিয়ক

en: Restarting…
as: পুনাৰম্ভ কৰা হৈছে…

en: Revert Settings
as: সংহতিসমূহক পূৰ্ব অৱস্থালৈ নিয়ক

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
as: বেটাৰি শক্তিত চলি আছে: অনুগ্ৰহ কৰি আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰাৰ আগত চাৰ্জাৰ লগাওক।

en: Screen Keyboard
as: পৰ্দা কিবৰ্ড

en: Screen Reader
as: পৰ্দা ৰিডাৰ

en: Search
as: সন্ধান কৰক

en: Searching…
as: সন্ধান কৰা হৈছে…

en: Select Network
as: নেটৱৰ্ক বাছক

en: Select a network
as: এটা নেটৱৰ্ক বাছক

en: Server is currently too busy to handle the connection
as: চাৰ্ভাৰ সংযোগ ব্যৱস্থাপনা কৰিবলে বৰ্তমানে অতি ব্যস্ত

en: Service:
as: সেৱা:

en: Settings
as: সংহতিসমূহ

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
as[0]: সংহতিসমূহৰ পৰিবৰ্তন %d ছেকেণ্ডত পূৰ্ব অৱস্থালৈ যাব
as[1]: সংহতিসমূহৰ পৰিবৰ্তন %d ছেকেণ্ডত পূৰ্ব অৱস্থালৈ যাব

en: Show Applications
as: এপ্লিকেচনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Details
as: বিৱৰণসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Errors
as: ত্ৰুটিসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Keyboard Layout
as: কিবৰ্ড বিন্যাস দেখুৱাওক

en: Show Text
as: লিখনি দেখুৱাওক

en: Show all applications
as: সকলো এপ্লিকেচন দেখুৱাওক

en: Show the message tray
as: বাৰ্তা ট্ৰে দেখুৱাওক

en: Show the overview
as: অভাৰভিউ দেখুৱাওক

en: Show the week date in the calendar
as: কেলেন্ডাৰত সপ্তাহৰ তাৰিখ দেখুৱাওক

en: Slow Keys
as: মন্থৰ কি'সমূহ

en: Some applications are busy or have unsaved work.
as: কিছুমান এপ্লিকেচন ব্যস্ত হব পাৰে অথবা সিহতৰ কিছুমান অসংৰক্ষিত কাৰ্য্য থাকিব পাৰে।

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
as: ক্ষমা কৰিব, সেয়া কাম নকৰিলে। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Status is set to offline
as: অৱস্থা অফলাইনলে সংহতি কৰা হৈছে

en: Sticky Keys
as: স্টিকি কি'সমূহ

en: Suspend
as: বাতিল কৰক

en: Switch User
as: ব্যৱহাৰকাৰী পৰিবৰ্তন কৰক

en: System
as: চিস্টেম

en: System Information
as: চিস্টেম তথ্য

en: System Sounds
as: চিস্টেম শব্দসমূহ

en: The account already exists on the server
as: একাওণ্ট ইতিমধ্যে চাৰ্ভাৰত উপস্থিত

en: The application icon mode.
as: এপ্লিকেচন আইকন অৱস্থা।

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
as: এই পৰিচয়কসমূহৰ লগত আনুষংগিক এপ্লিকেচনসমূহ পছন্দৰ স্থানত প্ৰদৰ্শীত কৰা হব।

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
as: চাৰ্ভাৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ দৈৰ্ঘ, অথবা চাৰ্ভাৰ প্ৰমাণপত্ৰ শৃংখলৰ গভীৰতা, ক্ৰিপ্টোগ্ৰাফী লাইব্ৰেৰীয়ে প্ৰণয়ন কৰা সীমাসমূহত অতিক্ৰম কৰে

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a 'Remember Password' checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
as: শ্বেলে এটা পাছৱৰ্ড অনুৰোধ কৰিব যেতিয়া এটা ইনক্ৰিপ্টেড ডিভাইচ অথবা এটা দূৰৱৰ্তী ফাইলচিস্টেম মাউণ্ট কৰা হয়। যদি পাছৱৰ্ডক ভৱিষ্যত ব্যৱহাৰৰ বাবে সংৰক্ষণ কৰিব পাৰি তেন্তে এটা 'পাছৱৰ্ড মনত ৰাখক' চেকবাকচ উপস্থিত থাকিব। এই কি'য়ে চেকবাকচৰ অবিকল্পিত অৱস্থা সংহতি কৰে।

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
as[0]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ডত স্বচালিতভাৱে পুনৰাম্ভ হব আৰু আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰিব।
as[1]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ডত স্বচালিতভাৱে পুনৰাম্ভ হব আৰু আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰিব।

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
as[0]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ড পিছত স্বচালিতভাৱে বন্ধ কৰক হব।
as[1]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ডৰ পিছত স্বচালিতভাৱে বন্ধ হব।

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
as[0]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ডত স্বচালিতভাৱে পুনৰাম্ভ হব।
as[1]: চিস্টেম %d ছেকেণ্ডত স্বচালিতভাৱে পুনৰাম্ভ হব।

en: The type of keyboard to use.
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া কিবৰ্ডৰ ধৰণ।

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
as: %s ৰ বাবে পছন্দসমূহ ডাইলগ ল'ড কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল:

en: This account is already connected to the server
as: এই একাওণ্ট ইতিমধ্যে চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগিত

en: This key overrides the automatic hiding of the 'Log out' menu item in single-user, single-session situations.
as: এই কি'য়ে এটা-ব্যৱহাৰকাৰী, এটা-অধিবেশন অৱস্থাবোৰত 'লগ আউট' মেনুআইটেম স্বচালিতভাৱে লুকুৱা অভাৰৰাইড কৰে।

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
as: GNOME শ্বেল চলাওতে এই কি'য়ে org.gnome.mutter ত থকা কি' অভাৰৰাইড কৰে।

en: This week
as: এই সপ্তাহ

en: Today
as: আজি

en: Tomorrow
as: কালি

en: Top Bar
as: উপৰৰ বাৰ

en: Tray Menu
as: ট্ৰে মেনু

en: Turn Off
as: বন্ধ কৰক

en: Turn Off Airplane Mode
as: বিমান অৱস্থা বন্ধ কৰক

en: Turn On
as: অন কৰক

en: Turn On Wi-Fi
as: Wi-Fi অন কৰক

en: Type again:
as: আকৌ টাইপ কৰক:

en: Type to search…
as: সন্ধান কৰিবলে টাইপ কৰক…

en: UUIDs of extensions to enable
as: সামৰ্থবান কৰিব লগিয়া সম্প্ৰসাৰণসমূহৰ UUIDs

en: Unable to connect to %s
as: %s ৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to lock
as: লক কৰিবলে অক্ষম

en: Unavailable
as: উপলব্ধ নাই

en: Undo
as: কাৰ্য্য বাতিল কৰক

en: Unknown reason
as: অজ্ঞাত কাৰণ

en: Unlock
as: আনলক কৰক

en: Unlock Window
as: উইন্ডো আনলক কৰক

en: Unmanaged
as: অব্যৱস্থাপিত

en: Unmaximize
as: স্বাভাৱিক আকাৰ দিয়ক

en: Unmute
as: অমৌন কৰক

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
as: লগিন পৰ্দাৰ বাবে এটা বিশেষ অৱস্থা, উদাহৰণস্বৰূপ "gdm" ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use as Internet connection
as: ইন্টাৰনেট সংযোগ ৰূপে ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use hardware switch to turn off
as: বন্ধ কৰিবলে হাৰ্ডৱেৰ চুইচ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Username:
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম:

en: VPN Settings
as: VPN সংহতিসমূহ

en: Video call from %s
as: %s ৰ পৰা ভিডিঅ' কল

en: View Source
as: উৎস দৰ্শন কৰক

en: View account
as: একাওণ্ট দৰ্শন কৰক

en: Visual Alerts
as: চক্ষ সতৰ্কবাৰ্তাসমূহ

en: Volume
as: ভলিউম

en: Volume changed
as: ভলিউম পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে

en: Web Authentication Redirect
as: ৱেব প্ৰমাণীকৰণৰ পুনৰনিৰ্দেশ

en: Web Page
as: ৱেব পৃষ্ঠা

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
as: ইনক্ৰিপ্টেড অথবা দূৰৱৰ্তী ফাইলচিস্টেমসমূহ মাউণ্ট কৰাৰ বাবে পাছৱৰ্ড মনত ৰখা হব নে

en: Which keyboard to use
as: কোনটো কিবৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: Wi-Fi Networks
as: Wi-Fi নেটৱৰ্কসমূহ

en: Wi-Fi Settings
as: Wi-Fi সংহতিসমূহ

en: Wi-Fi is Off
as: Wi-Fi অফ আছে

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
as: বিমান অৱস্থা অন থকা অৱস্থাত Wi-Fi অসামৰ্থবান থাকে।

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
as: এটা নেটৱৰ্কৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলে Wi-Fi অন কৰিব লাগিব।

en: Window management and application launching
as: উইন্ডো ব্যৱস্থাপনা আৰু এপ্লিকেচনৰ লঞ্চ

en: Windows
as: উইন্ডোসমূহ

en: Wired 802.1X authentication
as: তাঁৰযুক্ত 802.1X প্ৰমাণীকৰণ

en: Wired Settings
as: তাঁৰযুক্ত সংহতিসমূহ

en: Workspaces are managed dynamically
as: কাৰ্য্যস্থানসমূহক চলমানভাৱে ব্যৱস্থাপনা কৰা হয়

en: Workspaces only on primary monitor
as: কাৰ্য্যস্থানসমূহ কেৱল প্ৰাথমিক মনিটৰত

en: Yesterday, %H∶%M
as: যোৱাকালী, %H∶%M

en: Yesterday, %l∶%M %p
as: যোৱাকালী, %l∶%M %p

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
as[0]: আপুনি স্বচালিতভাৱে %d ছেকেণ্ড পিছত লগ আউট হৈ যাব।
as[1]: আপুনি স্বচালিতভাৱে %d ছেকেণ্ড পিছত লগ আউট হৈ যাব।

en: Zoom
as: জুম কৰক

en: authentication required
as: প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
as: ইনস্টল কৰক &amp; চিস্টেম বন্ধ কৰক

[ctx: button]
en: Log Out
as: লগ আউট কৰক

[ctx: button]
en: Power Off
as: বন্ধ কৰক

[ctx: button]
en: Restart
as: পুনৰাম্ভ কৰক

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
as: পুনৰাম্ভ কৰক &amp; ইনস্টল কৰক

[ctx: button]
en: Sign In
as: ছাইন ইন কৰক

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
as: বাকি থকা চফ্টৱেৰ আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰক

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
as: আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰাৰ পিছত চিস্টেম বন্ধ কৰক

en: connecting...
as: সংযোগ কৰা হৈছে...

en: connection failed
as: সংযোগ ব্যৰ্থ

[ctx: event list time]
en: All Day
as: গোটেই দিনটো

[ctx: program]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
as: আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰি চিস্টেম বন্ধ কৰক

[ctx: title]
en: Log Out
as: লগ আউট কৰক

[ctx: title]
en: Log Out %s
as: %s ক লগ আউট কৰক

[ctx: title]
en: Power Off
as: বন্ধ কৰক

[ctx: title]
en: Restart
as: পুনৰাম্ভ কৰক

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
as: পুনাৰম্ভ কৰক আৰু আপডেইটসমূহ ইনস্টল কৰক

en: “%s” is ready
as: “%s” প্ৰস্তুত
