IBus - en to as translation catalogue (154 entries)

en: %s is unknown command!
as: %s এটা অজ্ঞাত কমান্ড!

en: (Not implemented)
as: (প্ৰণয়ন কৰা হোৱা নাই)

en: <b>Font and Style</b>
as: <b>ফন্ট আৰু শৈলী</b>

en: <b>Global input method settings</b>
as: <b>বিশ্বব্যাপী ইনপুট পদ্ধতি সংহতিসমূহ</b>

en: <b>Keyboard Layout</b>
as: <b>কিবৰ্ডৰ বিন্যাস</b>

en: <b>Keyboard Shortcuts</b>
as: <b>কিবৰ্ডৰ চৰ্টকাটসমূহ</b>

en: <small><i>The active input method can be switched around from the selected ones in the above list by pressing the keyboard shortcut keys or clicking the panel icon.</i></small>
as: <small><i>কি'বৰ্ড চৰ্টকাট কি অথবা পেনেল আইকন ক্লিক কৰি সক্ৰিয় ইনপুট পদ্ধতিত ওপৰৰ তালিকাত নিৰ্বাচিতসমূহৰ পৰা চুইচ কৰিব পৰা যাব। </i></small>

en: About
as: বিষয়ে

en: Add the selected input method into the enabled input methods
as: নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতিক সামৰ্থবান ইনপুট পদ্ধতিৰ তালিকাত যোগ কৰক

en: Advanced
as: উন্নত

en: Always
as: সদায়ে

en: Author: %s
as: লিখক: %s

en: Auto hide
as: স্বচালিতভাৱে লুকাওক

en: Bottom left corner
as: তলৰ বাওঁফালৰ কোণত

en: Bottom right corner
as: তলৰ সোঁফালৰ কোণত

en: Can't connect to IBus.
as: IBus লে সংযোগ কৰিব নোৱাৰি।

en: Candidates orientation:
as: প্ৰাৰ্থীৰ দিশ:

en: Commands:
as: কমান্ডসমূহ:

en: Copyright (c) 2007-2010 Peng Huang
    Copyright (c) 2007-2010 Red Hat, Inc.
as: স্বত্বাধিকাৰ (c) ২০০৭-২০১০ পেং হুৱাং
    স্বত্বাধিকাৰ (c) ২০০৭-২০১০ Red Hat, Inc.

en: Create registry cache
as: ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ সৃষ্টি কৰক

en: Custom
as: স্বনিৰ্বাচিত

en: Custom font
as: স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট

en: Custom font name for language panel
as: ভাষাৰ পেনেলৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট

en: DConf preserve name prefixes
as: DConf সংৰক্ষিত নাম উপসৰ্গসমূহ

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Disable shortcut keys
as: চৰ্টকাট কি'সমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable:
as: অসামৰ্থবান কৰক:

en: Do not show
as: নেদেখুৱাব

en: Done
as: কৰা হল

en: Embed Preedit Text
as: পূৰ্বসম্পাদনা লিখনী প্ৰোথিত কৰক

en: Embed Preedit Text in Application Window
as: এপ্লিকেচনৰ উইন্ডোত পূৰ্বসম্পাদনা লিখনী প্ৰোথিত কৰক

en: Embed preedit text in application window
as: এপ্লিকেচনৰ উইন্ডোত পূৰ্বসম্পাদনা লিখনী প্ৰোথিত কৰক

en: Embed the preedit text of input method in the application window
as: এপ্লিকেচনৰ উইন্ডোত ইনপুট পদ্ধতিৰ পূৰ্বসম্পাদনা লিখনী প্ৰোথিত কৰক

en: Enable input method by default
as: ইনপুট পদ্ধতি অবিকল্পিতভাৱে সামৰ্থবান কৰক

en: Enable input method by default when the application gets input focus
as: যেতিয়া এপ্লিকেচনে ইনপুট ফকাচ প্ৰাপ্ত কৰে তেতিয়া অবিকল্পিতভাৱে ইনপুট পদ্ধতি সামৰ্থবান কৰক

en: Enable or disable:
as: সামৰ্থবান বা অসামৰ্থবান কৰক:

en: Enable shortcut keys
as: চৰ্টকাট কি'সমূহ সামৰ্থবান কৰক

en: Enable:
as: সামৰ্থবান কৰক:

en: Engines order
as: ইঞ্জিনসমূহৰ ক্ৰম

en: Exit ibus-daemon
as: ibus-daemon প্ৰস্থান কৰক

en: Follow the input cursor in case the panel is always shown
as: পেনেল সদায় দেখুৱা হলে ইনপুট কাৰ্চাৰক অনুকৰণ কৰিব

en: General
as: সাধাৰণ

en: Get global engine failed.
as: বিশ্বব্যাপী ইঞ্জিন প্ৰাপ্ত কৰা ব্যৰ্থ হল।

en: Hide automatically
as: স্বচালিতভাৱে লুকুৱাওক

en: Horizontal
as: আনুভূমিক

en: IBus Preferences
as: IBus পছন্দসমূহ

en: IBus has been started! If you cannot use IBus, add the following lines to your $HOME/.bashrc; then relog into your desktop.
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus
as: IBus আৰম্ভ কৰা হৈছে! যদি আপুনি IBus ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে, নিম্নলিখিত শাৰীসমূহ আপোনাৰ $HOME/.bashrc লে যোগ কৰক; তাৰ পিছত আপোনাৰ ডেস্কটপত পুনৰ লগ কৰক।
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus

en: IBus is an intelligent input bus for Linux/Unix.
as: IBus এটা Linux/Unix ৰ কাৰণে বুদ্ধিমান ইনপুট bus।

en: If true, the panel follows the input cursor in case the panel is always shown. If false, the panel is shown at a fixed location.
as: যদি সত্য, পেনেলে ইনপুট কাৰ্চাৰক দেখুৱায় যদি পেনেলক সদায় দেখুৱা হয়। যদি ভুল, পেনেলক এটা নিৰ্দিষ্ট স্থানত দেখুৱা হয়।

en: Input Method
as: ইনপুট পদ্ধতি

en: Key code:
as: কি'ৰ ক'ড:

en: Keyboard layout: %s
as: কিবৰ্ডৰ বিন্যাস: %s

en: Keyboard shortcuts
as: কিবৰ্ডৰ চৰ্টকাটসমূহ

en: Language panel position
as: ভাষাৰ পেনেলৰ স্থান

en: Language panel position:
as: ভাষাৰ পেনেলৰ স্থান:

en: Language: %s
as: ভাষা: %s

en: Latin layouts which have no ASCII
as: ASCII নথকা লেটিন বিন্যাসসমূহ

en: List engine name only
as: কেৱল ইঞ্জিন নাম তালিকাভুক্ত কৰক

en: Modifiers:
as: পৰিবৰ্তক:

en: More…
as: অধিক

en: Move down the selected input method in the enabled input methods
as: নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতিক সামৰ্থবান ইনপুট পদ্ধতিৰ তালিকাৰ তললৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move up the selected input method in the enabled input methods list
as: নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতিক সামৰ্থবান ইনপুট পদ্ধতিৰ তালিকাৰ ওপৰলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Next engine shortcut keys
as: পৰবৰ্তী ইঞ্জিন চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: Next input method:
as: পিছৰ ইনপুট পদ্ধতি:

en: No engine is set.
as: কোনো ইঞ্জিন সংহতি কৰা হোৱা নাই।

en: Orientation of lookup table
as: লুক-আপ টেবুলৰ দিশ

en: Orientation of lookup table. 0 = Horizontal, 1 = Vertical
as: লুকআপ টেবুলৰ দিশ। ০ = আনুভূমিক, ১ = উলম্ব

en: Other
as: অন্য

en: Please press a key (or a key combination)
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা কি' টিপক (বা এটা কি'ৰ মিশ্ৰণ)

en: Please press a key (or a key combination).
    The dialog will be closed when the key is released.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা কি' টিপক (বা এটা কি'ৰ মিশ্ৰণ)।
    কি' এৰিলে ডাইলগ বন্ধ হ'ব।

en: Popup delay milliseconds for IME switcher window
as: IME চুইচাৰ উইন্ডোৰ বাবে মিলিছেকেণ্ডত পপআপ বিলম্ব

en: Preferences
as: পছন্দ

en: Prefixes of DConf keys to stop name conversion
as: নাম পৰিবৰ্তন বন্ধ কৰিবলে DConf কি'সমূহৰ উপসৰ্গসমূহ

en: Preload engines
as: ইঞ্জিনসমূহ আগতে ল'ড কৰক

en: Preload engines during ibus starts up
as: ibus আৰম্ভৰ আগতে ইঞ্জিন ল'ড কৰক

en: Prev engine shortcut keys
as: পূৰ্ববৰ্তী ইঞ্জিনৰ চৰ্টকাট কি'

en: Previous input method:
as: আগৰ ইনপুট পদ্ধতি

en: Print the D-Bus address of ibus-daemon
as: ibus-daemon ৰ D-Bus ঠিকনা প্ৰিন্ট কৰক

en: Quit
as: প্ৰস্থান

en: RGBA value of XKB icon
as: XKB আইকনৰ RGBA মান

en: Read the registry cache FILE.
as: ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ FILE পঢ়ক।

en: Read the system registry cache.
as: চিস্টেম ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ পঢ়ক।

en: Remove the selected input method from the enabled input methods
as: সামৰ্থবান ইনপুট পদ্ধতিৰ তালিকাৰ পৰা নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতি আঁতৰুৱা হ'ব

en: Reset the configuration values
as: সংৰূপৰ মানসমূহ পুনৰ সংহতি কৰক

en: Resetting…
as: পুনৰ সংহতি কৰা হৈছে

en: Restart
as: পুনাৰম্ভ

en: Restart ibus-daemon
as: ibus-daemon পুনৰাম্ভ কৰক

en: Run xmodmap if .xmodmap or .Xmodmap exists when ibus engines are switched.
as: ibus ইঞ্জিনসমূহ চুইচ কৰোতে যদি .xmodmap অথবা .Xmodmap থাকে xmodmap চলাব।

en: Saved engines order in input method list
as: ইনপুট পদ্ধতি তালিকাত সংৰক্ষিত ইঞ্জিন ক্ৰম

en: Saved version number
as: সংৰক্ষিত সংস্কৰণ সংখ্যা

en: Select an input method
as: এটা ইনপুট পদ্ধতি বাছক

en: Select keyboard shortcut for %s
as: %s ৰ কাৰণে কিবৰ্ডৰ চৰ্টকাট বাছক

en: Set IBus Preferences
as: IBus পছন্দসমূহ সংহতি কৰক

en: Set global engine failed.
as: বিশ্বব্যাপী ইঞ্জিন সংহতি কৰা ব্যৰ্থ হল।

en: Set or get engine
as: ইঞ্জিন সংহতি কৰক অথবা প্ৰাপ্ত কৰক

en: Set the behavior of ibus how to show or hide language bar
as: ভাষাৰ বাৰ প্ৰদৰ্শন আৰু লুকুৱাৰ উদ্দেশ্যে ibus ৰ আচৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the orientation of candidates in lookup table
as: লুক-আপ টেবুলত প্ৰযোজ্য বিকল্পসমূহৰ দিশ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Share the same input method among all applications
as: সকলো এপ্লিকেচনৰ মাজত একেই ইনপুট পদ্ধতি অংশীদাৰী কৰক

en: Show available engines
as: উপলব্ধ ইঞ্জিনসমূহ দেখুৱাওক

en: Show icon on system tray
as: চিস্টেম ট্ৰেত আইকন দেখুৱাওক

en: Show information of the selected input method
as: নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতি সংক্ৰান্ত তথ্য দেখুৱাওক

en: Show input method name
as: ইনপুট পদ্ধতিৰ নাম দেখুৱাওক

en: Show input method name on language bar
as: ভাষাৰ বাৰত ইনপুট পদ্ধতিৰ নাম দেখুৱাওক

en: Show input method's name on language bar when check the checkbox
as: চেকবক্স নিৰ্বাচিত হ'লে ভাষাৰ বাৰত ইনপুট পদ্ধতিৰ নাম দেখুৱাওক

en: Show property panel:
as: বৈশিষ্ট্য পেনেল দেখুৱাওক:

en: Show setup of the selected input method
as: নিৰ্বাচিত ইনপুট পদ্ধতিৰ ইনস্টল দেখুৱাওক

en: Show the configuration values
as: সংৰূপৰ মানসমূহ দেখুৱাওক

en: Show the content of registry cache
as: ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশৰ সমল দেখুৱাওক

en: Show this information
as: এই তথ্য দেখুৱাওক

en: Show version
as: সংস্কৰণ দেখুৱাওক

en: The IBus daemon is not running. Do you wish to start it?
as: IBus ডিমন চলি থকা নাই। আপুনি আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: The behavior of property panel. 0 = Do not show, 1 = Auto hide, 2 = Always show
as: বৈশিষ্ট্য পেনেলৰ আচৰণ। 0 = নেদেখুৱাব,  1 = স্বচালিতভাৱে লুকুৱাওক, 2 = সদায় দেখুৱাব

en: The milliseconds to show property panel
as: বৈশিষ্ট্য পেনেল দেখুৱাবলৈ মিলিছেকেণ্ড

en: The milliseconds to show property panel after focus-in or properties are changed.
as: ফকাচ-ইন আৰু বৈশিষ্ট্যসমূহ পৰিবৰ্তন হোৱাৰ পিছত বৈশিষ্ট্য পেনেল দেখুৱাবলৈ মিলিছেকেণ্ড।

en: The registry cache is invalid.
as: ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ বৈধ নহয়।

en: The saved version number will be used to check the difference between the version of the previous installed ibus and one of the current ibus.
as: সংৰক্ষিত সংস্কৰণ সংখ্যাক পূৰ্বতে ইনস্টল কৰা ibus আৰু বৰ্তমান ibus ৰ মাজত পাৰ্থক্য নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হব।

en: The shortcut keys for switching to next input method in the list
as: তালিকাত উপস্থিত পৰবৰ্তী ইনপুট পদ্ধতিলৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে প্ৰযোজ্য চৰ্টকাট কি'

en: The shortcut keys for switching to previous input method in the list
as: তালিকাত উপস্থিত পূৰ্ববৰ্তী ইনপুট পদ্ধতিলৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে প্ৰযোজ্য চৰ্টকাট কি'

en: The shortcut keys for switching to the next input method in the list
as: তালিকাত থকা পৰৱৰ্তী ইনপুট পদ্ধতিলে যাবলে চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: The shortcut keys for switching to the previous input method
as: তালিকাত থকা পূৰ্বৱৰ্তী ইনপুট পদ্ধতিলে যাবলে চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: The shortcut keys for turning input method off
as: ইনপুট পদ্ধতি বন্ধ কৰিবলে চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: The shortcut keys for turning input method on
as: ইনপুট পদ্ধতি খুলিবলে চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: The shortcut keys for turning input method on or off
as: ইনপুট পদ্ধতি খোলা আৰু বন্ধ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় চৰ্টকাট কি' নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Top left corner
as: ওপৰৰ বাওঁফালৰ কোণত

en: Top right corner
as: ওপৰৰ সোঁফালৰ কোণত

en: Trigger shortcut keys
as: ট্ৰিগাৰৰ চৰ্টকাট কি'সমূহ

en: Trigger shortcut keys for gtk_accelerator_parse
as: gtk_accelerator_parse ৰ বাবে চৰ্টকাট কি'সমূহ ট্ৰিগাৰ কৰক

en: US layout is appended to the Latin layouts. variant can be omitted.
as: US বিন্যাসক লেটিন বিন্যাসসমূহলৈ সংযোজন কৰা হয়। অপৰক বাদ দিব পাৰি।

en: Usage: %s COMMAND [OPTION...]
as: ব্যৱহাৰ: %s COMMAND [OPTION...]

en: Use custom font
as: স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use custom font name for language panel
as: ভাষাৰ পেনেলৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত ফন্টৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use custom font:
as: স্বনিৰ্বাচিত ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰক:

en: Use global input method
as: সৰ্বব্যাপী ইনপুট পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use shortcut with shift to switch to the previous input method
as: পূৰ্বৱৰ্তী ইনপুট পদ্ধতিলৈ চুইচ কৰিবলে shift ৰ সৈতে চৰ্টকাট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use system keyboard (XKB) layout
as: চিস্টেম কিবৰ্ড (XKB) বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use system keyboard layout
as: চিস্টেম কিবৰ্ড বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use xmodmap
as: xmodmap ব্যৱহাৰ কৰক

en: Vertical
as: উল্লম্ব

en: Write the registry cache FILE.
as: ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ FILE লিখক।

en: Write the system registry cache.
as: চিস্টেম ৰেজিস্ট্ৰি ক্যাশ লিখক।

en: XKB icon shows the layout string and the string is rendered with the RGBA value. The RGBA value can be 1. a color name from X11, 2. a hex value in form '#rrggbb' where 'r', 'g' and 'b' are hex digits of the red, green, and blue, 3. a RGB color in form 'rgb(r,g,b)' or 4. a RGBA color in form 'rgba(r,g,b,a)' where 'r', 'g', and 'b' are either integers in the range 0 to 255 or percentage values in the range 0% to 100%, and 'a' is a floating point value in the range 0 to 1 of the alpha.
as: XKB আইকনে বিন্যাস স্ট্ৰিং দেখুৱায় আৰু স্ট্ৰিং RGBA মানৰ সৈতে ৰেণ্ডাৰ হয়। RGBA মান হব পাৰে 1. X11 ৰ পৰা এটা ৰঙৰ নাম, 2. '#rrggbb' বিন্যাসত এটা হেক্স মান য'ত 'r', 'g' আৰু 'b' হল ৰঙা, সেউজীয়া আৰু নীলাৰ হেক্স ডিজিট, 3. 'rgb(r,g,b)' বিন্যাসত এটা RGB ৰঙ অথবা 4. 'rgba(r,g,b,a)' বিন্যাসত এটা RGBA ৰঙ য'ত  'r', 'g', and 'b' 0 ৰ পৰা 255 বিস্তাৰত পূৰ্ণসংখ্যা অথবা 0% ৰ পৰা 100% বিস্তাৰত শতাংশ মান, আৰু 'a' 0 ৰ পৰা 1 বিস্তাৰত এটা দশমিক মান।

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Add
as: যোগ কৰক (_A)

en: _Apply
as: প্ৰয়োগ কৰক (_A)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Delete
as: আঁতৰাওক (_D)

en: _Down
as: তলত (_D)

en: _OK
as: ঠিক আছে (_O)

en: _Preferences
as: পছন্দ (_P)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: _Up
as: ওপৰত (_U)

en: language: %s
as: ভাষা: %s

en: switching input methods
as: ইনপুট পদ্ধতিসমূহ চুইচ কৰা
