shotwell-0.15 - en to as translation catalogue (903 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
as[0]: 
    
    আৰু %d অন্য।
as[1]: 
    
    আৰু %d অন্য।

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
as: 
    
    আপুনি এক্সপোৰ্ট কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব বিচাৰে নে

en:  _pixels
as:  পিক্সেলসমূহ (_p)

en: %.1f seconds
as: %.1f ছেকেণ্ড

en: %d Event | %d Events
as[0]: %d ঘটনা
as[1]: %d ঘটনাসমূহ

en: %d Photo | %d Photos
as[0]: %d ফ'টো
as[1]: %d ফ'টোসমূহ

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
as[0]: %d ফ'টো/ভিডিঅ'
as[1]: %d ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ

en: %d Video | %d Videos
as[0]: %d ভিডিঅ'
as[1]: %d ভিডিঅ'সমূহ

en: %d hour | %d hours
as[0]: %d ঘন্টা
as[1]: %d ঘন্টা

en: %d minute | %d minutes
as[0]: %d মিনিট
as[1]: %d মিনিট

en: %d second | %d seconds
as[0]: %d ছেকেণ্ড
as[1]: %d ছেকেণ্ড

en: %s Database
as: %s ডাটাবেইচ

en: %s does not exist.
as: %s ৰ অস্তিত্ব নাই।

en: %s does not support the file format of
    %s.
as: %s এ ফাইল বিন্যাস সমৰ্থন নকৰে
    %s ৰ।

en: %s is not a file.
as: %s এটা ফাইল নহয়।

en: %s or Better
as: %s অথবা আৰু ভাল

en: '%s' isn't a valid response to an OAuth authentication request
as: '%s' এটা OAuth প্ৰমাণীকৰণ অনুৰোধলে এটা বৈধ প্ৰতিক্ৰিয়া নহয়

en: (and %d more)
as: (আৰু %d অধিক)

en: 1 day
as: ১ দিন

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
as[0]: ১ টা প্ৰতিলিপিত ফ'টো ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:
as[1]: %d প্ৰতিলিপিত ফ'টো ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
as[0]: ১ টা প্ৰতিলিপিত ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:
as[1]: %d প্ৰতিলিপিত ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
as[0]: ১ টা প্ৰতিলিপিত ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:
as[1]: %d প্ৰতিলিপিত ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
as[0]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে এটা ফাইল ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:
as[1]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে %d ফাইলসমূহ ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
as[0]: ১ টা ফাইল ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:
as[1]: %d ফাইল ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
as[0]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফাইল ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফাইল ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
as[0]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফাইল ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফাইল ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
as[0]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে ১ টা ফাইল বাদ দিয়া হল:
as[1]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে %d ফাইল বাদ দিয়া হল:

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
as[0]: ১ টা অ-ছবি ফাইল বাদ দিয়া হল।
as[1]: %d অ-ছবি ফাইল বাদ দিয়া হল।

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
as[0]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে এটা ফ'টো ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:
as[1]: %d ফ'টোসমূহ ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
as[0]: ১ টা ফ'টো ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:
as[1]: %d ফ'টো ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
as[0]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফ'টো ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফ'টো ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
as[0]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফ'টো ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফ'টো ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
as[0]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে ১ টা ফ'টো বাদ দিয়া হল:
as[1]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে %d ফ'টো বাদ দিয়া হল:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
as[0]: ১ টা ফ'টো সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।
as[1]: %d ফ'টো সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
as[0]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে এটা ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:
as[1]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে %d ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
as[0]: ১ টা ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:
as[1]: %d ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
as[0]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
as[0]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে %d ফ'টো/ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
as[0]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে ১ টা ফ'টো/ভিডিঅ' বাদ দিয়া হল:
as[1]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে %d ফ'টো/ভিডিঅ' বাদ দিয়া হল:

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
as[0]: ১ টা ফ'টো/ভিডিঅ' সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।
as[1]: %d ফ'টো/ভিডিঅ' সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
as[0]: ১ টা অসমৰ্থিত ফ'টো বাদ দিয়া হল:
as[1]: %d অসমৰ্থিত ফ'টো বাদ দিয়া হল:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
as[0]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে এটা ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:
as[1]: ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে %d ভিডিঅ'  ইমপোৰ্ট হবলৈ ব্যৰ্থ হল:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
as[0]: ১ টা ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:
as[1]: %d ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল কাৰণ ফ'টো লাইব্ৰেৰী লিখিব পৰা অৱস্থাত নাছিল:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
as[0]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা কেমেৰা ত্ৰুটিৰ বাবে %d ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট হবলে ব্যৰ্থ হল:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
as[0]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে ১ টা ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:
as[1]: এটা ফাইল অথবা হাৰ্ডৱেৰ ত্ৰুটিৰ বাবে %d ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট ব্যৰ্থ হল:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
as[0]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে ১ টা ভিডিঅ' বাদ দিয়া হল:
as[1]: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা বাতিল কৰা বাবে %d ভিডিঅ' বাদ দিয়া হল:

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
as[0]: ১ টা ভিডিঅ' সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।
as[1]: %d ভিডিঅ' সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হল।

en: 1024 x 768 pixels
as: 1024 x 768 পিক্সেলসমূহ

en: 1280 x 853 pixels
as: 1280 x 853 পিক্সেলসমূহ

en: 13 x 18 cm
as: 13 x 18 ছে.মি

en: 16 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ১৬ টা ছবি

en: 18 x 24 cm
as: 18 x 24 ছে.মি

en: 2 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ২ টা ছবি

en: 20 x 30 cm
as: 20 x 30 ছে.মি

en: 2048 x 1536 pixels
as: 2048 x 1536 পিক্সেলসমূহ

en: 24 Hr
as: ২৪ Hr

en: 24 x 40 cm
as: 24 x 40 ছে.মি

en: 30 x 40 cm
as: 30 x 40 ছে.মি

en: 32 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ৩২ টা ছবি

en: 4 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ৪ টা ছবি

en: 4096 x 3072 pixels
as: 4096 x 3072 পিক্সেলসমূহ

en: 500 x 375 pixels
as: 500 x 375 পিক্সেলসমূহ

en: 6 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ৬ টা ছবি

en: 8 images per page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠা ৮ টা ছবি

en: <b>Pixel Resolution</b>
as: <b>পিক্সেল বিভেদন</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
as: <b>প্ৰিন্ট কৰা ছবিৰ আকাৰ</b>

en: <b>Titles</b>
as: <b>শীৰ্ষকসমূহ</b>

en: A _new album named:
as: চিহ্নিত নামৰ এটা নতুন এলবাম (_n):

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell's library.  Shotwell cannot continue.
    
    %s
as: Shotwell ৰ লাইব্ৰেৰী অভিগম কৰোতে এটা মাৰাত্মক ত্ৰুটি দেখা দিলে।  Shotwell আগবাঢ়িব নোৱাৰে।
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can't continue.
as: প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় এটা ফাইল অনুপস্থিত। Facebook লে প্ৰকাশ কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব নোৱাৰি।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can't continue.
as: প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় এটা ফাইল অনুপস্থিত। Flickr লে প্ৰকাশ কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব নোৱাৰি।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can't continue.
as: প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় এটা ফাইল অনুপস্থিত। Picasa লে প্ৰকাশ কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব নোৱাৰি।

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Youtube can't continue.
as: প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় এটা ফাইল অনুপস্থিত। Youtube লে প্ৰকাশ কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব নোৱাৰি।

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
as: প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে এটা অস্থায়ী ফাইল অনুপস্থিত

en: Access _type:
as: অভিগমৰ ধৰণ (_t):

en: Add Tag "%s"
as: টেগ "%s" যোগ কৰক

en: Add Tags
as: টেগসমূহ যোগ কৰক

en: Add Tags "%s" and "%s"
as: টেগসমূহ "%s" আৰু "%s" যোগ কৰক

en: Add _Tags...
as: টেগসমূহ যোগ কৰক (_T)...

en: Adjust
as: আয়োজিত কৰক

en: Adjust Date and Time
as: তাৰিখ আৰু সময় আয়োজিত কৰক

en: Adjust the photo's color and tone
as: ফ'টোৰ ৰঙ আৰু টৌন ঠিক কৰক

en: Adjust the size of the thumbnails
as: থাম্বনেইলসমূহৰ আকাৰ আয়োজিত কৰক

en: Adjusting Date and Time
as: তাৰিখ আৰু সময় ব্যৱস্থাপনা কৰা হৈছে

en: Admins
as: প্ৰশাসকসমূহ

en: Admins, Family
as: প্ৰশাসকসমূহ, পৰিয়াল

en: Admins, Family, Friends
as: প্ৰশাসকসমূহ, পৰিয়াল, বন্ধুসকল

en: Admins, Family, Friends, Contacts
as: প্ৰশাসকসমূহ, পৰিয়াল, বন্ধুসকল, পৰিচয়সমূহ

en: Album comment:
as: এলবাম মন্তব্য:

en: All + _Rejected
as: All + নাকচ কৰা (_R)

en: All photo source files are missing.
as: সকলো ফ'টো উৎস ফাইলসমূহ সন্ধানহিন।

en: An _existing album:
as: এটা অস্তিত্ববান এলবাম (_e):

en: An _existing category:
as: এটা অস্তিত্ববান বিভাগ (_e):

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
as: Piwigo লে প্ৰকাশ কৰোতে এটা ত্ৰুটি বাৰ্তা দেখা দিলে। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Angle:
as: কোণ:

en: Any text
as: যিকোনো লিখনী

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহলৈ কপি কৰা ৰঙৰ আয়োজন  প্ৰয়োগ কৰক

en: Applying Color Transformations
as: ৰঙৰ পৰিবৰ্তনসমূহ প্ৰয়োগ কৰা হৈছে

en: Artist:
as: শিল্পী:

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
as[0]: %d ফাইল ইমপোৰ্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছিল।
as[1]: %d ফাইলসমূহ ইমপোৰ্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছিল।

en: Authorization _Number:
as: প্ৰমাণীকৰণ সংখ্যা (_N):

en: Auto-importing photos...
as: ফ'টোসমূহ স্ব-ইমপোৰ্ট কৰা হৈছে...

en: Automatically improve the photo's appearance
as: ফ'টোৰ উপস্থিতি স্বচালিতভাৱে উন্নত কৰক

en: Back
as: পিছলৈ

en: Blinds
as: ব্লাইণ্ডচ্

en: Blogs:
as: ব্লগসমূহ:

en: By Exposure _Date
as: উদঙাৰ তাৰিখৰে (_D)

en: By _Rating
as: ৰেইটিংৰে (_R)

en: By _Title
as: শীৰ্ষকৰে (_T)

en: Camera
as: কেমেৰা

en: Camera error
as: কেমেৰা ত্ৰুটি

en: Camera make:
as: কেমেৰাৰ নিৰ্মাতা:

en: Camera model:
as: কেমেৰাৰ আৰ্হি:

en: Cameras
as: কেমেৰাসমূহ

en: Cannot open the selected F-Spot database file: the file does not exist or is not an F-Spot database
as: নিৰ্বাচিত F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল খোলিব নোৱাৰি: ফাইল অস্তিত্ববান নহয় অথবা এটা F-Spot ডাটাবেইচ  নহয়

en: Cannot open the selected F-Spot database file: this version of the F-Spot database is not supported by Shotwell
as: নিৰ্বাচিত F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল খোলিব নোৱাৰি: F-Spot ডাটাবেইচৰ এই সংস্কৰণ Shotwell দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয়

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading photos table
as: নিৰ্বাচিত F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল পঢ়িব নোৱাৰি: ফ'টোসমূহ টেবুল পঢ়োতে ত্ৰুটি

en: Cannot read the selected F-Spot database file: error while reading tags table
as: নিৰ্বাচিত F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল পঢ়িব নোৱাৰি: টেগসমূহ টেবুল পঢ়োতে ত্ৰুটি

en: Change slideshow settings
as: স্লাইডশ্ব সংহতিসমূহ সলনি কৰক

en: Change the rating of your photo
as: আপোনাৰ ফ'টোৰ ৰেটিং পৰিবৰ্তন কৰক

en: Chess
as: দবা

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
as: <span weight="bold">ফোল্ডাৰৰ পৰা ফাইল %s ৰ ইমপোৰ্ট</span> বাছক

en: Circle
as: বৃত্ত

en: Circles
as: বৃত্তবোৰ

en: Clock
as: ঘড়ী

en: Close _without Saving
as: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰক (_w)

en: Close the red-eye tool
as: ৰেড-আই সঁজুলি বন্ধ কৰক

en: Co_py Photos
as: ফ'টোসমূহ কপি কৰক (_p)

en: Combine events into a single event
as: ঘটনাসমূহক এটা ঘটনালে একত্ৰিত কৰক

en: Comment
as: মন্তব্য

en: Comment:
as: মন্তব্য:

en: Con_tinue
as: অব্যাহত ৰাখক (_t)

en: Connect a camera to your computer and import
as: আপোনাৰ কমপিউটাৰত এটা কেমেৰা সংযোগ কৰক আৰু ইমপোৰ্ট কৰক

en: Continue the slideshow
as: স্লাইডশ্বক চলাই নিয়ক

en: Contrast Expansion
as: কনট্ৰাস্টৰ সম্প্ৰসাৰন

en: Copy Color Adjustments
as: ৰঙৰ আয়োজন কপি কৰক

en: Copy the color adjustments applied to the photo
as: ফ'টোত প্ৰয়োগ কৰা ৰঙৰ আয়োজন কপি কৰক

en: Copyright 2009-2014 Yorba Foundation
as: স্বত্বাধিকাৰ ২০০৯-২০১৪ Yorba Foundation

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2011-2014 Yorba Foundation
as: স্বত্বাধিকাৰ ২০১০ মেক্সিম কাৰ্টাশেভ, স্বত্বাধিকাৰ ২০১১-২০১৪ Yorba Foundation

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
as: স্বত্বাধিকাৰ ২০১০+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Copyright 2012 BJA Electronics
as: স্বত্বাধিকাৰ 2012 BJA Electronics

en: Copyright:
as: স্বত্বাধিকাৰ:

en: Core Data Import Services
as: কেন্দ্ৰীয় তথ্য ইমপোৰ্ট সেৱাসমূহ

en: Core Publishing Services
as: কেন্দ্ৰীয় প্ৰকাশ কৰা সেৱাসমূহ

en: Core Slideshow Transitions
as: কেন্দ্ৰীয় স্লাইডশ্ব পৰিবৰ্তনসমূহ

en: Corrupt image file
as: ক্ষতিগ্ৰস্থ ছবি ফাইল

en: Could not load UI: %s
as: UI ল'ড কৰিব পৰা নগল: %s

en: Create Tag
as: টেগ সৃষ্টি কৰক

en: Create a _new album named:
as: চিহ্নিত নামৰ এটা নতুন এলবাম সৃষ্টি কৰক (_n):

en: Creating New Event
as: নতুন ঘটনা সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Creating album %s...
as: এলবাম %s সৃষ্টি কৰা হৈছে...

en: Creating album...
as: এলবাম সৃষ্টি কৰা হৈছে...

en: Crop
as: ক্ৰপ কৰক

en: Crop the photo's size
as: ফ'টোৰ আকাৰ ক্ৰপ কৰক

en: Crumble
as: ক্ৰাম্বুল

en: Current
as: বৰ্তমান

en: Current Development:
as: বৰ্তমান উন্নয়ন:

en: Custom
as: স্বনিৰ্বাচিত

en: DIRECTORY
as: ডাইৰেকটৰি

en: D_escending
as: নিম্নগামী (_e)

en: Data Imports
as: তথ্য ইমপোৰ্টসমূহ

en: Database error
as: ডাটাবেইচ ত্ৰুটি

en: Database file:
as: ডাটাবেইচ ফাইল:

en: Date
as: তাৰিখ

en: Date:
as: তাৰিখ:

en: De_fault:
as: অবিকল্পিত (_f):

en: Decrease Rating
as: ৰেটিং কম কৰক

en: Decrease the magnification of the photo
as: ফ'টোৰ মেগ্নিফিকেষণ কম কৰক

en: Decrease the magnification of the thumbnails
as: থাম্বনেইলসমূহৰ মেগ্নিফিকেষণ কম কৰক

en: Decreasing ratings
as: ৰেটিংসমূহ কম কৰা হৈছে

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Delete Search
as: সন্ধান মচি পেলাওক

en: Delete Search "%s"
as: সন্ধান "%s" মচি পেলাওক

en: Delete Tag
as: টেগ মচি পেলাওক

en: Delete Tag "%s"
as: টেগ "%s" মচি পেলাওক

en: Delete all photos in the trash
as: আবৰ্জনাত থকা সকলো ফ'টো মচি পেলাওক

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
as[0]: এই ফাইলসমূহক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?
as[1]: এই %d ফাইলসমূহক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
as[0]: এই ফ'টোক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?
as[1]: এই %d ফ'টোসমূহক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
as[0]: এই ফ'টো/ভিডিঅ'ক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?
as[1]: এই %d ফ'টো/ভিডিঅ'ক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
as[0]: এই ভিডিঅ'ক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?
as[1]: এই %d ভিডিঅ'সমূহক কেমেৰাৰ পৰা মচিব নে?

en: Deleting Photos
as: ফ'টোসমূহ মচি পেলোৱা হৈছে

en: Deleting...
as: মচি পেলোৱা হৈছে...

en: Developer:
as: উন্নয়নকাৰী:

en: Disable _comments
as: মন্তব্যসমূহ অসামৰ্থবান কৰক (_c)

en: Disk failure
as: ডিস্ক ব্যৰ্থতা

en: Disk full
as: ডিস্ক ভৰ্তি

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Display %s
as: %s প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display %s or Better
as: %s অথবা আৰু ভাল প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display basic information for the selection
as: নিৰ্বাচনৰ বাবে মৌলিক তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display each photo's rating
as: প্ৰতিটো ফ'টোৰ ৰেইটিং প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display each photo's tags
as: প্ৰতিটো ফ'টোৰ টেগ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display extended information for the selection
as: নিৰ্বাচনৰ সহায়ত প্ৰসাৰিত তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the comment of each event
as: প্ৰতিটো ঘটনাৰ মন্তব্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the comment of each photo
as: প্ৰতিটো ফ'টোৰ মন্তব্য প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the search bar
as: সন্ধান বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the sidebar
as: কাষবাৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display the title of each photo
as: প্ৰতিটো ফ'টোৰ শীৰ্ষক প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
as: পৰিবৰ্তনসমূহৰ বাবে চলনসময়ত লাইব্ৰেৰি ডাইৰেকটৰি পৰ্যবেক্ষণ নকৰিব

en: Don't display startup progress meter
as: আৰম্ভণি প্ৰগতি মিটাৰ প্ৰদৰ্শন নকৰিব

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
as: ফ'টোসমূহক Shotwell উইন্ডোলে ড্ৰেগ আৰু ড্ৰপ কৰক

en: Duplicate
as: প্ৰতিলিপি

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
as: প্ৰতিলিপিত ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাই:

en: Duplicating photos
as: ফ'টোসমূহ প্ৰতিলিপিত কৰা হৈছে

en: Duration:
as: অৱধি:

en: E_xtended Information
as: প্ৰসাৰিত তথ্য (_x)

en: E_xternal photo editor:
as: বহিৰ্তম ফ'টো সম্পাদক (_x):

en: Edit Comment
as: মন্তব্য সম্পাদনা কৰক

en: Edit Event Comment
as: ঘটনাৰ মন্তব্য সম্পাদন কৰক

en: Edit Event _Comment...
as: ঘটনা মন্তব্য সম্পাদন কৰক (_C)...

en: Edit Photo/Video Comment
as: ফ'টো/ভিডিঅ' মন্তব্য সম্পাদন কৰক

en: Edit Title
as: শীৰ্ষক সম্পাদন কৰক

en: Edit _Comment...
as: মন্তব্য সম্পাদনা কৰক (_C)...

en: Edit _Title...
as: শীৰ্ষক সম্পাদন কৰক (_T)...

en: Empty T_rash
as: আবৰ্জনা খালি কৰক (_r)

en: Empty Trash
as: আবৰ্জনা খালি কৰক

en: Emptying Trash...
as: আবৰ্জনা খালি কৰা হৈছে...

en: Enhance
as: বৃদ্ধি কৰক

en: Enhancing
as: বৃদ্ধি কৰা হৈছে

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
as: আপোনাৰ Piwigo ফ'টো লাইব্ৰেৰীৰ URL সুমুৱাওক লগতে সেই লাইব্ৰেৰীৰ বাবে আপোনাৰ Piwigo একাওন্টৰ সৈতে সংযুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীনাম আৰু পাছৱাৰ্ড সুমুৱাওক।

en: Enter the confirmation number which appears after you log into Flickr in your Web browser.
as: আপুনি আপোনাৰ ৱেব ব্ৰাউছাৰত Flickr ত লগিন কৰাৰ পিছত উপস্থিত হোৱা নিশ্চিতকৰণ সংখ্যা সুমুৱাওক।

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
as: আপোনাৰ Tumblr একাওন্টৰ সৈতে জড়িত ব্যৱহাৰকাৰীনাম আৰু পাছৱাৰ্ড সুমুৱাওক।

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
as: ডাটাবেইচ ফাইল অভিগম কৰোতে ত্ৰুটি:
     %s
    
    ত্ৰুটি আছিল: 
    %s

en: Error loading UI file %s: %s
as: UI ফাইল %s ল'ড কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Error while saving to %s: %s
as: %sলে সংৰক্ষণ কৰোতে ত্ৰুটি: %s

en: Even_ts
as: ঘটনাসমূহ (_t)

en: Event %s
as: ঘটনা %s

en: Event name
as: ঘটনা নাম

en: Events
as: ঘটনাসমূহ

en: Everyone
as: সকলো

en: Example:
as: উদাহৰণ:

en: Export
as: এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Photo
as: ফ'টো এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Photo/Video
as: ফ'টো/ভিডিঅ' এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Photos
as: ফ'টোসমূহ এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Photos/Videos
as: ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Video
as: ভিডিঅ' এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export Videos
as: ভিডিঅ'সমূহ এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Export metadata
as: মেটাডাটা এক্সপোৰ্ট কৰক

en: Exporting
as: এক্সপোৰ্ট কৰা হৈছে

en: Exposure
as: উদঙা

en: Exposure bias:
as: উদঙাৰ প্ৰৱণতা:

en: Exposure date:
as: উদঙাৰ তাৰিখ:

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
as: উদঙা সময় %d %s, %d %s, %d %s, আৰু %d %s ৰে
    পিছলৈ নিয়া হব।

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
as: উদঙা সময় %d %s, %d %s, %d %s, আৰু %d %s ৰে
    আগবঢ়োৱা হব।

en: Exposure time:
as: উদুঙাই ৰখাৰ সময়:

en: Exposure:
as: উদঙা:

en: Extended Information
as: প্ৰসাৰিত তথ্য

en: External Editors
as: বহিৰ্তম সম্পাদকসমূহ

en: External _RAW editor:
as: বহিৰ্তম RAW সম্পাদক (_R):

en: F-Spot library: %s
as: F-Spot লাইব্ৰেৰী: %s

en: Fade
as: নিস্তেজ

en: Family only
as: কেৱল পৰিয়াল সদস্যসকল

en: Fetching account information...
as: একাওন্ট তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে...

en: Fetching photo information
as: ফ'টোৰ তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে

en: Fetching preview for %s
as: %s ৰ বাবে পূৰ্বদৰ্শন প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে

en: File %s already exists.  Replace?
as: ফাইল %s ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান।   প্ৰতিস্থাপন কৰিব নে?

en: File already exists in database
as: ফাইল ডাটাবেইচত ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান

en: File error
as: ফাইল ত্ৰুটি

en: File name
as: ফাইল নাম

en: File size:
as: ফাইলৰ আকাৰ:

en: File write error
as: ফাইল লিখা ত্ৰুটি

en: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos:
as: ফাইলসমূহ ইমপোৰ্ট কৰা নহল কাৰণ সিহতক ফ'টো অথবা ভিডিঅ' হিচাপে চিনাক্ত কৰা হোৱা নাছিল:

en: Fill the entire page
as: সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা পুৰন কৰক

en: Filter Photos
as: ফ'টোসমূহ ফিল্টাৰ কৰক

en: Find
as: সন্ধান কৰক

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
as: এটা ছবিক তাৰ নাম অথবা টেগসমূহত উপস্থিত হোৱা লিখনী টাইপ কৰি সন্ধান কৰক

en: Find photos and videos by search criteria
as: সন্ধানৰ মাপকাঠিৰ সহায়ত ফ'টোসমূহ আৰু ভিডিঅ'সমূহ সন্ধান কৰক

en: Fit to _Page
as: পৃষ্ঠাৰ সৈতে খাপ খুৱাওক (_P)

en: Flag
as: ফ্লেগ

en: Flag selected photos
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ ফ্লেগ কৰক

en: Flag state
as: ফ্লেগৰ অৱস্থা

en: Flagged
as: ফ্লেগ্গড

en: Flagging selected photos
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ ফ্লেগ কৰা হৈছে

en: Flash:
as: ফ্লেশ:

en: Flip Hori_zontally
as: আনুভূমিকভাৱে লুটিৱাওক (_z)

en: Flip Horizontally
as: আনুভূমিকভাৱে লুটিৱাওক

en: Flip Verti_cally
as: উলম্বভাৱে লুটিৱাওক (_c)

en: Flip Vertically
as: উলম্বভাৱে লুটিৱাওক

en: Flipping Horizontally
as: আনুভুমিকভাৱে উলোটোৱা হৈছে

en: Flipping Vertically
as: উলম্বভাৱে উলোটোৱা হৈছে

en: Focal length:
as: ফ'কেল দৈৰ্ঘ্য:

en: Folders
as: ফোল্ডাৰসমূহ

en: Friends
as: বন্ধুসকল

en: Friends & family only
as: কেৱল বন্ধুসকল আৰু পৰিয়াল সদস্যসকল

en: Friends only
as: কেৱল বন্ধুসকল

en: From:
as: পৰা:

en: Fulls_creen
as: পূৰ্ণপৰ্দা (_c)

en: GPS latitude:
as: GPS অক্ষাংশ:

en: GPS longitude:
as: GPS দ্ৰাঘিমা:

en: Generate desktop background slideshow
as: ডেস্কটপ পটভূমি স্লাইডশ্ব সৃজন কৰক

en: Go to the next photo
as: পৰৱৰ্তী ফ'টোলে যাওক

en: Go to the previous photo
as: পূৰ্বৱৰ্তী ফ'টোলে যাওক

en: Google+ (2048 x 1536 pixels)
as: Google+ (2048 x 1536 পিক্সেলসমূহ)

en: HD Video (16 : 9)
as: HD ভিডিঅ' (16 : 9)

en: Height
as: উচ্চতা

en: Hide photos already imported
as: ইতিমধ্যে ইমপোৰ্ট কৰা ফ'টোসমূহ লুকাওক

en: High (%d%%)
as: উচ্চ (%d%%)

en: Highlights
as: উজ্জ্বল

en: Highlights:
as: উজ্জ্বল:

en: How long each photo is shown on the desktop background
as: ডেস্কটপ পটভূমিত প্ৰতিটো ফ'টো কিমান দেৰি দেখুৱা হব

en: Image Settings
as: ছবি সংহতিসমূহ

en: Import Complete
as: ইমপোৰ্ট সম্পূৰ্ণ

en: Import From Application
as: এপ্লিকেচনৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import From Folder
as: ফোল্ডাৰৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import From _Application...
as: এপ্লিকেচনৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰক (_A)...

en: Import Results Report
as: পৰিণামসমূহৰ সংবাদ ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import _All
as: সকলো ইমপোৰ্ট কৰক (_A)

en: Import _Selected
as: নিৰ্বাচিতক ইমপোৰ্ট কৰক (_S)

en: Import all the photos into your library
as: সকলো ফ'টোক আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীত ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import media _from:
as: পৰা মিডিয়া ইমপোৰ্ট কৰক (_f):

en: Import photos from disk to library
as: ফ'টোসমূহক ডিস্কৰ পৰা লাইব্ৰেৰীলে ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import photos from your %s library
as: আপোনাৰ %s লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import the selected photos into your library
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহক আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীলে ইমপোৰ্ট কৰক

en: Import to Library
as: লাইব্ৰেৰীলে ইমপোৰ্ট কৰক

en: Imported %s
as: %s ইমপোৰ্ট কৰা হল

en: Imported failed (%d)
as: ইমপোৰ্টেড ব্যৰ্থ হল (%d)

en: Importing
as: ইমপোৰ্ট কৰা হৈছে

en: Importing from %s can't continue because an error occurred:
as: %s ৰ পৰা ইমপোৰ্ট অব্যাহত ৰাখিব নোৱাৰি কাৰণ এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে:

en: Importing...
as: ইমপোৰ্ট কৰা হৈছে...

en: Increase Rating
as: ৰেটিং বৃদ্ধি কৰক

en: Increase the magnification of the photo
as: ফ'টোৰ মেগনিফিকেষণ বৃদ্ধি কৰক

en: Increase the magnification of the thumbnails
as: থাম্বনেইলসমূহৰ মেগ্নিফিকেষণ বৃদ্ধি কৰক

en: Increasing ratings
as: ৰেটিংসমূহ বৃদ্ধি কৰা হৈছে

en: Invalid URL
as: অবৈধ URL

en: Invalid User Name or Password
as: অবৈধ ব্যৱহাৰকাৰী নাম অথবা পাছৱাৰ্ড

en: Invalid pattern
as: অবৈধ বিন্যাস

en: Items:
as: বস্তুবোৰ:

en: Just me
as: কেৱল মই

en: L_ist album in public gallery
as: ৰাজহুৱা গেলাৰিত এলবাম তালিকাভুক্ত কৰক (_i)

en: Large (2048 pixels)
as: ডাঙৰ (2048 পিক্সেলসমূহ)

en: Last Import
as: সৰ্বশেষ ইমপোৰ্ট

en: Leave _Fullscreen
as: পূৰ্ণপৰ্দা ত্যাগ কৰক (_F)

en: Leave fullscreen
as: পূৰ্ণপৰ্দা ত্যাগ কৰক

en: Library
as: লাইব্ৰেৰী

en: Library Location
as: লাইব্ৰেৰীৰ অবস্থান

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
as: এটা ফিল্টাৰৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি প্ৰদৰ্শিত ফ'টোসমূহৰ সংখ্যা সীমিত কৰক

en: Loading Shotwell
as: Shotwell ল'ড কৰা হৈছে

en: Location:
as: অবস্থান:

en: Logging in...
as: লগিন কৰা হৈছে...

en: Login
as: লগিন

en: Logout
as: লগআউট কৰক

en: Lose changes to %s?
as: %s লে পৰিবৰ্তনসমূহ হেৰুৱাব নে?

en: Low (%d%%)
as: নিম্ন (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
as: ঘটনাৰ বাবে কি' ফ'টো নিৰ্মাণ কৰক

en: Make _Key Photo for Event
as: ঘটনাৰ বাবে কি' ফ'টো নিৰ্মাণ কৰক (_K)

en: Make a duplicate of the photo
as: ফ'টোৰ এটা প্ৰতিলিপি কৰক

en: Manually select an F-Spot database file to import:
as: ইমপোৰ্ট কৰিবলে এটা F-Spot ডাটাবেইচ হস্তচালিতভাৱে বাছক:

en: Maximum (%d%%)
as: সৰ্বাধিক (%d%%)

en: Media type
as: মিডিয়া ধৰণ

en: Medium (%d%%)
as: মজলীয়া (%d%%)

en: Medium (1024 x 768 pixels)
as: মধ্যম (1024 x 768 পিক্সেলসমূহ)

en: Merge
as: একত্ৰিত কৰক

en: Merging
as: একত্ৰিকৰণ কৰা হৈছে

en: Metadata
as: মেটাডাটা

en: Metric Wallet (9 x 13 cm)
as: মেট্ৰিক ৱালেট (9 x 13 ছে.মি)

en: Missing Files
as: সন্ধানহিন ফাইলসমূহ

en: Modif_y Tags...
as: টেগসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক (_y)...

en: Modify Tags
as: টেগসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move Photos
as: ফ'টোসমূহ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move Photos to Trash
as: ফ'টোসমূহক আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move Tag "%s"
as: টেগ "%s" স্থানান্তৰ কৰক

en: Move photos to an event
as: ফ'টোসমূহক এটা ঘটনালে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move the photos to the Shotwell trash
as: ফ'টোসমূহক Shotwell আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰক

en: Move the selected photos back into the library
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহক লাইব্ৰেৰীলে পুনৰ স্থানান্তৰ কৰক

en: Moving Photos to New Event
as: ফ'টোসমূহক নতুন ঘটনাত স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: Moving Photos to Trash
as: ফ'টোসমূহক আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰা হৈছে

en: Name:
as: নাম:

en: Ne_w Saved Search...
as: নতুন সংৰক্ষিত সন্ধান (_w)...

en: New Event
as: নতুন ঘটনা

en: New _Tag...
as: নতুন টেগ (_T)...

en: Next
as: পৰৱৰ্তী

en: Next Photo
as: পৰৱৰ্তী ফ'টো

en: Next photo
as: পৰৱৰ্তী ফ'টো

en: No Event
as: কোনো ঘটনা নাই

en: No events
as: কোনো ঘটনা নাই

en: No events found
as: কোনো ঘটনা নাই

en: No photos or videos imported.
as: কোনো ফ'টো অথবা ভিডিঅ' ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাই।

en: No photos/videos
as: কোনো ফ'টো/ভিডিঅ' নাই

en: No photos/videos found
as: কোনো ফ'টো/ভিডিঅ' পোৱা নগল

en: None
as: কোনো নহয়

en: Not a file
as: এটা ফাইল নহয়

en: Not an image file
as: এটা ছবি ফাইল নহয়

en: Notecard (3 x 5 in.)
as: ন'টকাৰ্ড (3 x 5 in.)

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
as[0]: ইয়াৰ মাজত, %d ফাইল সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হৈছিল।
as[1]: ইয়াৰ মাজত, %d ফাইলসমূহ সফলভাৱে ইমপোৰ্ট কৰা হৈছিল।

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
as[0]: এটা প্ৰকৃত ফ'টো ব্যৱস্থাপনা কৰিব পৰা নগল।
as[1]: নিম্নলিখিত প্ৰকৃত ফ'টোসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিব পৰা নগল।

en: Only _Remove
as: কেৱল আতৰাওক (_R)

en: Only display photos that have not been imported
as: কেৱল ইমপোৰ্ট নহোৱা ফ'টোসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Only show photos with a rating of %s
as: কেৱল ৰেইটিং %s থকা ফ'টোসমূহ দেখুৱাওক

en: Only show photos with a rating of %s or better
as: কেৱল ৰেইটিং %s অথবা আৰু ভাল থকা ফ'টোসমূহ দেখুৱাব

en: Open With E_xternal Editor
as: বহিৰ্তম সম্পাদকৰ সৈতে খোলক (_x)

en: Open With RA_W Editor
as: RAW সম্পাদকৰ সৈতে খোলক (_A)

en: Open the selected photo's directory in the file manager
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোৰ ডাইৰেকটৰি ফাইল ব্যৱস্থাপকত খোলক

en: Open the selected videos in the system video player
as: চিস্টেম ভিডিঅ' প্লেয়াৰত নিৰ্বাচিত ভিডিঅ'সমূহ খোলক

en: Original Size
as: প্ৰকৃত আকাৰ

en: Original dimensions:
as: প্ৰকৃত পৰিসৰসমূহ:

en: Original photo could not be adjusted.
as: প্ৰকৃত ফ'টো ব্যৱস্থাপনা কৰিব পৰা নগল।

en: Original size
as: প্ৰকৃত আকাৰ

en: Original:
as: প্ৰকৃত:

en: Paste Color Adjustments
as: ৰঙৰ আয়োজন পেইস্ট কৰক

en: Path to Shotwell's private data
as: Shotwell ৰ ব্যক্তিগত তথ্যলে পথ

en: Pause
as: বিৰাম দিয়ক

en: Pause the slideshow
as: স্লাইডশ্বক বিৰাম দিয়ক

en: Photo Manager
as: ফ'টো ব্যৱস্থাপক

en: Photo Viewer
as: ফ'টো দৰ্শক

en: Photo _size preset:
as: ফ'টোৰ আকাৰ পুৰ্বসংহতি (_s):

en: Photo _size:
as: ফ'টোৰ আকাৰ (_s):

en: Photo size:
as: ফ'টোৰ আকাৰ:

en: Photo source file missing: %s
as: ফ'টো উৎস ফাইল সন্ধানহিন: %s

en: Photo state
as: ফ'টোৰ অৱস্থা

en: Photos
as: ফ'টোসমূহ

en: Photos _visible to:
as: ফ'টোসমূহ দৃশ্যমান (_v):

en: Photos and videos _visible to:
as: ফ'টোসমূহ আৰু ভিডিঅ'সমূহ দৃশ্যমান (_v):

en: Photos cannot be exported to this directory.
as: ফ'টোসমূহ এই ডাইৰেকটৰিত এক্সপোৰ্ট কৰিব নোৱাৰি।

en: Photos cannot be imported from this directory.
as: ফ'টোসমূহক এই ডাইৰেকটৰিৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰিব নোৱাৰি।

en: Photos will appear in:
as: ফ'টোসমূহ উপস্থিত হব:

en: Photos will be _visible by:
as: ফ'টোসমূহ চিহ্নিত ব্যক্তিসকল দ্বাৰা দৃশ্যমান হব (_v):

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
as: ফাইলসমূহ ক্ষতিগ্ৰস্থ হোৱা বাবে ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাই:

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library:
as: ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল কাৰণ Shotwell এ সিহতক নিজৰ লাইব্ৰেৰীত কপি কৰিব নোৱাৰিলে:

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands:
as: ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল কাৰণ সিহত Shotwell এ বুজিব পৰা এটা বিন্যাসত নাছিল:

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
as: কেমেৰা ত্ৰুটিসমূহৰ বাবে ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা হোৱা নাছিল:

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
as: অন্য কাৰণসমূহৰ বাবে ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ ইমপোৰ্ট কৰা নহল:

en: Pictures
as: ছবিসমূহ

en: Pin Toolbar
as: পিন টুলবাৰ

en: Pin the toolbar open
as: টুলবাৰক খোলিবলে পিন কৰক

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
as: ক্ৰপ আয়তক পট্ৰেইট আৰু লেণ্ডস্কেইপ দিশৰ মাজত পিভট কৰক

en: Play
as: চলাওক

en: Play a slideshow
as: এটা স্লাইডশ্ব চলাওক

en: Please close any other application using the camera.
as: অনুগ্ৰহ কৰি কেমেৰাক ব্যৱহাৰ কৰি থকা অন্য যিকোনো এপ্লিকেচন বন্ধ কৰক।

en: Please unmount the camera.
as: অনুগ্ৰহ কৰি কেমেৰা আনমাউন্ট কৰক।

en: Plugins
as: প্লাগিনসমূহ

en: Postcard (10 x 15 cm)
as: পস্টকাৰ্ড (10 x 15 ছে.মি)

en: Preparing for login...
as: লগিনৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Preparing for upload
as: আপল'ড কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে

en: Preparing to auto-import photos...
as: ফ'টোসমূহ স্ব-ইমপোৰ্ট কৰিবলে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Preparing to import
as: ইমপোৰ্ট কৰাৰ প্ৰস্তুতি লোৱা হৈছে

en: Preparing to import...
as: ইমপোৰ্ট কৰাৰ প্ৰস্তুতি লোৱা হৈছে...

en: Previous Photo
as: পূৰ্বৱৰ্তী ফ'টো

en: Previous photo
as: পূৰ্বৱৰ্তী ফ'টো

en: Print image _title
as: ছবি শীৰ্ষক প্ৰিন্ট কৰক (_t)

en: Print the photo to a printer connected to your computer
as: ফ'টোক আপোনাৰ কমপিউটাৰৰ সৈতে সংযুক্ত এটা প্ৰিন্টাৰত প্ৰিন্ট কৰক

en: Printing...
as: প্ৰিন্ট কৰা হৈছে...

en: Private
as: ব্যক্তিগত

en: Pu_blish...
as: প্ৰকাশ কৰক (_b)...

en: Public
as: ৰাজহুৱা

en: Public listed
as: ৰাজহুৱাভাৱে তালিকাভুক্ত

en: Public unlisted
as: ৰাজহুৱাভাৱে তালিকাৰ বাহিৰ

en: Publish
as: প্ৰকাশ কৰক

en: Publish Photos
as: ফ'টোসমূহ প্ৰকাশ কৰক

en: Publish Photos and Videos
as: ফ'টোসমূহ আৰু ভিডিঅ'সমূহ প্ৰকাশ কৰক

en: Publish Videos
as: ভিডিঅ'সমূহ প্ৰকাশ কৰক

en: Publish photos _to:
as: লে ফ'টোসমূহ প্ৰকাশ কৰক (_t):

en: Publish photos and videos _to
as: ফ'টোসমূহ আৰু ভিডিঅ'সমূহ লৈ প্ৰকাশ কৰক (_t)

en: Publish to an e_xisting album:
as: এটা অস্তিত্ববান এলবামলৈ প্ৰকাশ কৰক (_x):

en: Publish to various websites
as: বিভিন্ন ৱেবছাইটলে প্ৰকাশ কৰক

en: Publish videos _to
as: লে ভিডিঅ'সমূহ প্ৰকাশ কৰক (_t)

en: Publishing
as: প্ৰকাশ কৰা হৈছে

en: Publishing to %s can't continue because an error occurred:
as: %s লে প্ৰকাশ কৰাটো এটা ত্ৰুটিৰ বাবে অব্যাহত নাথাকে:

en: RAW Developer
as: RAW উন্নয়নকাৰী

en: RAW Photos
as: RAW ফ'টোসমূহ

en: RAW photos
as: RAW ফ'টোসমূহ

en: R_emove From Library
as: লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰাওক (_e)

en: R_ename imported files to lowercase
as: ইমপোৰ্ট কৰা ফাইলসমূহ তলৰফলালে পুনৰ নামকৰণ কৰক (_e)

en: Random
as: যাদৃচ্ছিক

en: Rate %s
as: ৰেইট %s

en: Rate Rejected
as: ৰেইট নাকচ কৰা হল

en: Rate Unrated
as: আনৰেটেড ৰেইট কৰক

en: Rating
as: ৰেটিং

en: Re_name Event...
as: পুনৰ নামকৰণ ঘটনা (_n)...

en: Re_name Tag "%s"...
as: টেগ "%s" পুনৰ নামকৰণ কৰক (_n)...

en: Re_name...
as: পুনৰ নামকৰণ (_n)...

en: Re_vert External Edit
as: বহিৰ্তম সম্পাদন উলোটাওক (_v)

en: Re_vert External Edits
as: বহিৰ্তম সম্পাদনসমূহ উলোটাওক (_v)

en: Re_vert to Original
as: প্ৰকৃতলে উভতি যাওক (_v)

en: Recommended (1600 x 1200 pixels)
as: উপদেশিত (1600 x 1200 পিক্সেলসমূহ)

en: Red-eye
as: ৰেড-আই

en: Redo
as: পুনৰ কৰক

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
as: ফ'টোত কোনো ৰেড-আই প্ৰভাৱ কম কৰক অথবা নাইকিয়া কৰক

en: Rejected
as: নাকচ কৰা হৈছে

en: Rejected Only
as: কেৱল নাকচ কৰা হৈছে

en: Rejected _Only
as: কেৱল নাকচ কৰা (_O)

en: Remove From Library
as: লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰাওক

en: Remove Photo From Library
as: ফ'টোক লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰাওক

en: Remove Photos From Library
as: ফ'টোসমূহক লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰাওক

en: Remove Tag "%s" From Photo
as: ফ'টোৰ পৰা টেগ "%s" আতৰোৱা হৈছে

en: Remove Tag "%s" From Photos
as: ফ'টোসমূহৰ পৰা টেগ "%s" আতৰোৱা হৈছে

en: Remove Tag "%s" From _Photo
as: ফ'টোৰ পৰা টেগ "%s" আতৰাওক (_P)

en: Remove Tag "%s" From _Photos
as: ফ'টোসমূহৰ পৰা টেগ "%s" আতৰোৱা হৈছে (_P)

en: Remove any ratings
as: কোনো ৰেইটিং আতৰাওক

en: Remove any red-eye effects in the selected region
as: নিৰ্বাচিত স্থানত কোনো ৰেড-আই প্ৰভাৱ আতৰাওক

en: Remove the selected photos from the library
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰাওক

en: Remove the selected photos from the trash
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ আবৰ্জনাৰ পৰা আতৰাওক

en: Removing Event
as: ঘটনা আতৰোৱা হৈছে

en: Removing Photo From Library
as: ফ'টোক লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰোৱা হৈছে

en: Removing Photos From Library
as: ফ'টোসমূহক লাইব্ৰেৰীৰ পৰা আতৰোৱা হৈছে

en: Removing duplicated photos
as: প্ৰতিলিপিত ফ'টোসমূহ আতৰোৱা হৈছে

en: Removing photos/videos from camera
as: কেমেৰাৰ পৰা ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ আতৰোৱা হৈছে

en: Rename Event
as: ঘটনা পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Rename Search "%s" to "%s"
as: সন্ধানক "%s" ৰ পৰা "%s" লে পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Rename Tag "%s" to "%s"
as: টেগ "%s" ক "%s" লে পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Replace _All
as: সকলো প্ৰতিস্থাপন কৰক (_A)

en: Reset Colors
as: ৰঙবোৰ পুনৰ সংহতি কৰক

en: Reset all color adjustments to original
as: সকলো ৰঙৰ আয়োজনক প্ৰকৃতলে পুনৰ সংহতি কৰক

en: Restore Photos from Trash
as: ফ'টোসমূহক আবৰ্জনাৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restore the photos back to the Shotwell library
as: ফ'টোসমূহক Shotwell লাইব্ৰেৰীলে পুনৰ স্থাপন কৰক

en: Restoring Photos From Trash
as: ফ'টোসমূহক আবৰ্জনাৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Restoring previous RAW developer
as: পূৰ্বৱৰ্তী RAW উন্নয়নকাৰী পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Restoring previous rating
as: পূৰ্বৱৰ্তী ৰেটিংসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Return to current photo dimensions
as: বৰ্তমান ফ'টো পৰিসৰসমূহলে ঘুৰি যাওক

en: Revert External E_dits
as: বহিৰ্তম সম্পাদনসমূহ উলোটাওক (_d)

en: Revert External Edit?
as: বহিৰ্তম সম্পাদন উলোটাওক?

en: Revert External Edits?
as: বহিৰ্তম সম্পাদনসমূহ উলোটাব নে?

en: Revert to Original
as: প্ৰকৃতলে উভতি যাওক

en: Revert to the master photo
as: মাস্টাৰ ফ'টোলে ঘুৰি যাওক

en: Reverting
as: উলোটা কৰা হৈছে

en: Rotate
as: ঘুৰাওক

en: Rotate Left
as: বাঁওফালে ঘুৰাওক

en: Rotate Right
as: সোঁফালে ঘুৰাওক

en: Rotate _Left
as: বাঁওফালে ঘুৰাওক (_L)

en: Rotate _Right
as: সোঁফালে ঘুৰাওক (_R)

en: Rotate the photos left
as: ফ'টোসমূহ বাঁওফালে ঘুৰাওক

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
as: অনুগ্ৰহ কৰি ফ'টোসমূহ ঘুৰাওক (বাঁওফালে ঘুৰাবলে Ctrl টিপক)

en: Rotating
as: ঘুৰোৱা হৈছে

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
as: উপলব্ধ কমান্ড শাৰী বিকল্পসমূহৰ এটা সম্পূৰ্ণ তালিকা চাবলে '%s --help' চাওক।

en: SD Video (4 : 3)
as: SD ভিডিঅ' (4 : 3)

en: S_idebar
as: কাষবাৰ (_i)

en: S_lideshow
as: স্লাইডশ্ব' (_l)

en: Saturation
as: সংপৃক্তকৰণ

en: Saturation:
as: সংপৃক্তকৰণ:

en: Save As
as: এই ধৰণে সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Details
as: বিৱৰণসমূহ সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Details...
as: বিৱৰণসমূহ সংৰক্ষণ কৰক...

en: Save _As...
as: এই ধৰণে সংৰক্ষণ কৰক (_A)...

en: Save photo
as: ফ'টো সংৰক্ষণ কৰক

en: Save photo with a different name
as: এটা ভিন্ন নামৰ সৈতে ফ'টো সংৰক্ষণ কৰক

en: Saved Search
as: সংৰক্ষিত সন্ধান

en: Saved Searches
as: সংৰক্ষিত সন্ধানসমূহ

en: Screen
as: পৰ্দা

en: Search
as: সন্ধান কৰক

en: Select _All
as: সকলো নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Select all items
as: সকলো বস্তু নিৰ্বাচন কৰক

en: Send T_o...
as: লে পঠাওক (_o)...

en: Send To
as: লে পঠাওক

en: Send _To...
as: লে পঠাওক (_T)...

en: Set Developer
as: উন্নয়নকাৰী সংহতি কৰক

en: Set Rating
as: ৰেটিং সংহতি কৰক

en: Set _all photos/videos to this time
as: সকলো ফ'টো/ভিডিঅ'ক এই সময়ত সংহতি কৰক (_a)

en: Set as Desktop Slideshow
as: ডেস্কটপ স্লাইডশ্ব হিচাপে সংহতি কৰক

en: Set as _Desktop Background
as: ডেস্কটপ পটভূমি হিচাপে সংহতি কৰক (_D)

en: Set as _Desktop Slideshow...
as: ডেস্কটপ স্লাইতশ্ব হিচাপে সংহতি কৰক (_D)...

en: Set rating to %s
as: ৰেইটিংক %s লে সংহতি কৰক

en: Set rating to rejected
as: ৰেইটিংক নাকচ কৰা হিচাপে সংহতি কৰক

en: Set selected image to be the new desktop background
as: নিৰ্বাচিত ছবিক নতুন ডেস্কটপ পটভূমি হিচাপে সংহতি কৰক

en: Set the crop for this photo
as: এই ফ'টোৰ বাবে ক্ৰপ সংহতি কৰক

en: Setting Photos to Previous Event
as: ফ'টোসমূহক পূৰ্বৱৰ্তী ঘটনালে সংহতি কৰা হৈছে

en: Setting RAW developer
as: RAW উন্নয়নকাৰী সংহতি কৰা হৈছে

en: Setting as rejected
as: নাকচ কৰা হিচাপে সংহতি কৰা হৈছে

en: Setting as unrated
as: আৰেইটেড হিচাপে সংহতি কৰা হৈছে

en: Setting rating to %s
as: ৰেইটিংক %s লে সংহতি কৰক

en: Settings
as: সংহতিসমূহ

en: Shadows
as: ছায়াসমূহ

en: Shadows:
as: ছায়াসমূহ:

en: Shotwell Connect
as: Shotwell সংযোগ

en: Shotwell Extra Publishing Services
as: Shotwell ৰ অতিৰিক্ত প্ৰকাশ সেৱা

en: Shotwell Preferences
as: Shotwell পছন্দসমূহ

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
as: Shotwell ফ'টোসমূহক আপোনাৰ লাইব্ৰেৰী ফোল্ডাৰলে কপি কৰিব পাৰিব অথবা ই কপি নকৰাকৈ সিহতক ইমপোৰ্ট কৰিব পাৰিব।

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
as: Shotwell এ আপোনাৰ Piwigo ফ'টো লাইব্ৰেৰীৰ সৈতে সংযোগ কৰিব নোৱাৰে। অনুগ্ৰহ কৰি আপুনি সুমুৱা URL সতাসত্য নিৰূপণ কৰক

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
as: Shotwell এ নিৰ্বাচিত বস্তুবোৰ প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰে কাৰণ আপোনাৰ ওচৰত এটা সংগত প্ৰকাশ কৰিব পৰা প্লাগিন সামৰ্থবান নাই। ইয়াক শুদ্ধ কৰিবলে, <b>%s পছন্দসমূহ সম্পাদন কৰক</b> বাছক আৰু <b>প্লাগিনসমূহ</b> টেবত এটা বা অধিক প্ৰকাশ কৰা প্লাগিনসমূহ সামৰ্থবান কৰক।

en: Shotwell couldn't create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
as: Shotwell এ এই ফ'টো সম্পাদন কৰাৰ বাবে এটা ফাইল সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰিলে কাৰণ আপোনাৰ ওচৰত %s লে লিখাৰ অনুমতি নাই।

en: Shotwell has found %d photos in the F-Spot library and is currently importing them. Duplicates will be automatically detected and removed.
    
    You can close this dialog and start using Shotwell while the import is taking place in the background.
as: Shotwell এ F-Spot লাইব্ৰেৰীত %d ফ'টোসমূহ পাইছে আৰু বৰ্তমানে সিহতক ইমপোৰ্ট কৰি আছে। প্ৰতিলিপিসমূহ স্বচালিতভাৱে চিনাক্ত কৰি আতৰোৱা হব।
    
    আপুনি এই ডাইলগ বন্ধ কৰি Shotwell ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে যি সময়ত ইমপোৰ্ট পটভূমিত চলি থাকিব।

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
as: Shotwell ফ'টোসমূহক আপোনাৰ ঘৰ ডাইৰেকটৰিলে ইমপোৰ্ট কৰিবলে সংৰূপিত।
    আমি ইয়াক <span weight="bold">%s পছন্দসমূহ সম্পাদন কৰক</=span> ত পৰিবৰ্তন কৰাৰ অনুমতি দিও।
    আপুনি ফ'টো ইমপোৰ্ট কৰাটো অব্যাহত ৰাখিব খোজে নে?

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
as: Shotwell এ কেমেৰা অভিগম কৰিবলে ইয়াক ফাইলচিস্টেমৰ পৰা আনমাউন্ট কৰিব লাগিব।   আগবাঢ়িব নে?

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
as: Shotwell এ নিৰ্বাচিত ভিডিঅ' চলাবলে অক্ষম আছিল:
    %s

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d).  For more information please check the Shotwell Wiki at %s
as: Shotwell এ আপোনাৰ ফ'টো লাইব্ৰেৰীক সংস্কৰণ %s (schema %d) ৰ পৰা %s (schema %d) লৈ উন্নত কৰিবলে সক্ষম নাছিল।   অধিক তথ্যৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি %s ত Shotwell Wiki নীৰিক্ষণ কৰক

en: Show all photos
as: সকলো ফ'টো দেখুৱাওক

en: Show all photos, including rejected
as: সকলো ফ'টো দেখুৱাওক, নাকচ কৰাটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰাকৈ

en: Show each photo for
as: প্ৰতিখন ছবি দেখুৱাওক

en: Show in File Mana_ger
as: ফাইল ব্যৱস্থাপকত দেখুৱাওক (_g)

en: Show only rejected photos
as: কেৱল নাকচ কৰা ফ'টোসমূহ দেখুৱাওক

en: Show t_itle
as: শীৰ্ষক দেখুৱাওক (_i)

en: Show the application's version
as: এপ্লিকেচনৰ সংস্কৰণ দেখুৱাওক

en: Size:
as: আকাৰ:

en: Slide
as: স্লাইড

en: Slideshow
as: স্লাইডশ্ব

en: Slideshow Transitions
as: স্লাইডশ্ব পৰিবৰ্তনসমূহ

en: Small (640 x 480 pixels)
as: সৰু (640 x 480 পিক্সেলসমূহ)

en: Software:
as: চফ্টৱেৰ:

en: Sort _Events
as: ঘটনাসমূহ সজাওক (_E)

en: Sort _Photos
as: ফ'টোসমূহ সজাওক (_P)

en: Sort photos by exposure date
as: উদঙাৰ তাৰিখৰে ফ'টোসমূহ সজাওক

en: Sort photos by rating
as: ৰেইটিংৰে ফ'টোসমূহ সজাওক

en: Sort photos by title
as: শীৰ্ষকৰ সহায়ত ফ'টোসমূহ সজাওক

en: Sort photos in a descending order
as: ফ'টোসমূহক নিম্নগামী ক্ৰমত সজাওক

en: Sort photos in an ascending order
as: উৰ্দ্ধমূখী ক্ৰমত ফ'টোসমূহ সজাওক

en: Square
as: বৰ্গ

en: Squares
as: বৰ্গসমূহ

en: Standard (720 pixels)
as: প্ৰামাণিক (720 পিক্সেলসমূহ)

en: Starting import, please wait...
as: ইমপোৰ্ট আৰম্ভ কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক...

en: Stop importing photos
as: ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰা বন্ধ কৰক

en: Straighten
as: পোন কৰক

en: Straighten the photo
as: ফ'টো পোন কৰক

en: Stripes
as: স্ট্ৰাইপ্চ

en: Success
as: সফলতা

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
as[0]: উন্নয়নকাৰী পৰিবৰ্তন কৰিলে আপুনি Shotwell ত এই ফ'টোৰ বাবে কৰা সকলো পৰিবৰ্তন বাতিল হব
as[1]: উন্নয়নকাৰীসমূহ পৰিবৰ্তন কৰিলে আপুনি Shotwell ত এই ফ'টোৰ বাবে কৰা সকলো পৰিবৰ্তন বাতিল হব

en: T_ools
as: সঁজুলিসমূহ (_o)

en: Ta_gs
as: টেগসমূহ (_g)

en: Tag
as: টেগ

en: Tag Photo as "%s"
as: ফ'টোক "%s" হিচাপে টেগ কৰক

en: Tag Photos as "%s"
as: ফ'টোসমূহক "%s" হিচাপে টেগ কৰক

en: Tag the selected photo as "%s"
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোক "%s" হিচাপে টেগ কৰক

en: Tag the selected photos as "%s"
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহক "%s" হিচাপে টেগ কৰক

en: Tags
as: টেগসমূহ

en: Tags (separated by commas):
as: টেগসমূহ (কমা দ্বাৰা পৃথকিত):

en: Temperature
as: তাপমাত্ৰা

en: Temperature:
as: তাপমাত্ৰা:

en: Testing connection to Facebook...
as: Facebook লে সংযোগ পৰিক্ষা কৰা হৈছে...

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
as: কেমেৰা অন্য এপ্লিকেচন দ্বাৰা লক কৰা আছে।   Shotwell এ কেমেৰা কেৱল তেতিয়াহে অভিগম কৰিব পাৰিব যেতিয়া ই আনলক অৱস্থাত থাকে।  অনুগ্ৰহ কৰি কেমেৰাক ব্যৱহাৰ কৰি থকা অন্য যিকোনো এপ্লিকেচন বন্ধ কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
as[0]: ফ'টো অথবা ভিডিঅ' মচিব নোৱাৰি।
as[1]: %d ফ'টো/ভিডিঅ' মচিব নোৱাৰি।

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash.  Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash.  Delete these files?
as[0]: ফ'টো অথবা ভিডিঅ'ক আপোনাৰ ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব নোৱাৰি।   এই ফাইল মচি পেলাব নে?
as[1]: %d ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহক আপোনাৰ ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব নোৱাৰি।   এই ফাইলসমূহ মচি পেলাব নে?

en: The selected photo was successfully published.
as: নিৰ্বাচিত ফ'টো সফলভাৱে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল।

en: The selected photos were successfully published.
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ সফলভাৱে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল।

en: The selected photos/videos were successfully published.
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ সফলভাৱে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল।

en: The selected video was successfully published.
as: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ' সফলভাৱে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল।

en: The selected videos were successfully published.
as: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ'সমূহ সফলভাৱে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল।

en: This will destroy all changes made to the external file.  Continue? | This will destroy all changes made to %d external files.  Continue?
as[0]: ই বহিৰ্তম ফাইললে কৰা সকলো পৰিবৰ্তন ধ্বংস কৰিব।   আগবাঢ়িব নে?
as[1]: ই %d বহিৰ্তম ফাইলসমূহলে কৰা সকলো পৰিবৰ্তন ধ্বংস কৰিব।   আগবাঢ়িব নে?

en: This will remove the photo from the library.  Continue? | This will remove %d photos from the library.  Continue?
as[0]: ই লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ফ'টো আতৰাব।  অব্যাহত ৰাখিব নে?
as[1]: ই লাইব্ৰেৰীৰ পৰা %d ফ'টো আতৰাব।  অব্যাহত ৰাখিব নে?

en: This will remove the photo from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
as[0]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ফ'টো মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।
as[1]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা %d ফ'টোসমূহ মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
as[0]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ফ'টো/ভিডিঅ' মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।
as[1]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা %d ফ'টো/ভিডিঅ' মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।

en: This will remove the saved search "%s".  Continue?
as: ই সংৰক্ষিত সন্ধান "%s" আতৰাব।   আগবাঢ়িব নে?

en: This will remove the tag "%s" from one photo.  Continue? | This will remove the tag "%s" from %d photos.  Continue?
as[0]: ই এটা ফ'টোৰ পৰা টেগ "%s" আতৰাব।  আগবাঢ়িব নে?
as[1]: ই টেগ "%s" আতৰাব %d ফ'টোসমূহৰ পৰা ।  আগবাঢ়িব নে?

en: This will remove the video from your Shotwell library.  Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library.  Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
as[0]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ভিডিঅ' মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।
as[1]: ই আপোনাৰ Shotwell লাইব্ৰেৰীৰ পৰা %d ভিডিঅ' মচি পেলাব।    আপুনি আপোনাৰ ফাইলক ডেস্কটপ আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰিব বিচাৰে নে?
    
    এই কাৰ্য্যক নহোৱা কৰিব নোৱাৰি।

en: Time Adjustment Error
as: সময় ব্যৱস্থাপনা ত্ৰুটি

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
as[0]: নিম্নলিখিত ফ'টো ফাইলত সময় ব্যৱস্থাপনাসমূহ কৰিব পৰা নগল।
as[1]: নিম্নলিখিত ফ'টো ফাইলসমূহত সময় ব্যৱস্থাপনাসমূহ কৰিব পৰা নগল।

en: Time:
as: সময়:

en: Tint
as: টিন্ট

en: Tint:
as: টিন্ট:

en: Title
as: শীৰ্ষক

en: Title:
as: শীৰ্ষক:

en: To get started, import photos in any of these ways:
as: আৰম্ভ কৰিবলে, এই পদ্ধতিসমূহৰ যিকোনো এটাৰে ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰক:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
as: অন্য সেৱাৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰোতে, ওপৰৰ মেনুৰ পৰা এটা বাছক।

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
as: অন্য সেৱালে প্ৰকাশ কৰাৰ চেষ্টা কৰিবলে, ওপৰৰ মেনুৰ পৰা এটা বাছক।

en: To:
as: লৈ:

en: Today
as: আজি

en: Transition d_elay:
as: পৰিবৰ্তন বিলম্ব (_e):

en: Trash
as: আবৰ্জনা

en: Trash is empty
as: আবৰ্জনা খালি

en: TumblrPublisher: start( ): can't start; this publisher is not restartable.
as: TumblrPublisher: start( ): আৰম্ভ হব নোৱাৰে; এই প্ৰকাশকক পুনৰাম্ভ কৰিব নোৱাৰি।

en: Type
as: ধৰণ

en: Un_flag
as: আনফ্লেগ (_f)

en: Unable to create cache directory %s: %s
as: ক্যাশ ডাইৰেকটৰি %s সৃষ্টি কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
as: তথ্য ডাইৰেকটৰি %s সৃষ্টি কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
as: তথ্য চাবডাইৰেকটৰি %s সৃষ্টি কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
as: অস্থায়ী ডাইৰেকটৰি %s সৃষ্টি কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to decode file
as: ফাইল ডিক'ড কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
as[0]: ত্ৰুটিসমূহৰ বাবে কেমেৰাৰ পৰা %d ফ'টো/ভিডিঅ' মচি পেলাবলে অক্ষম।
as[1]: ত্ৰুটিসমূহৰ বাবে কেমেৰাৰ পৰা %d ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ মচি পেলাবলে অক্ষম।

en: Unable to display FAQ: %s
as: FAQ প্ৰদৰ্শন কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to display help: %s
as: সহায় প্ৰদৰ্শন কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
as[0]: এটা ফাইল ত্ৰুটিৰ বাবে এটা ফ'টো প্ৰতিলিপি কৰিবলে অক্ষম
as[1]: ফাইল ত্ৰুটিসমূহৰ বাবে %d ফ'টোসমূহ প্ৰতিলিপি কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to export %s: %s
as: %s এক্সপোৰ্ট কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to export background to %s: %s
as: পটভূমিক %s লে এক্সপোৰ্ট কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
as: এটা ফাইল ত্ৰুটিৰ বাবে নিম্নলিখিত ফ'টো এক্সপোৰ্ট কৰিবলে অক্ষম।

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
as: কেমেৰাৰ পৰা পূৰ্বদৰ্শনসমূহ প্ৰাপ্ত কৰিবলে অক্ষম:
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
as: %s ৰ বাবে এটা অস্থায়ী ফাইল সৃজন কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
as: Nautilus Send-To আৰম্ভ কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to launch editor: %s
as: সম্পাদল আৰম্ভ কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to lock camera: %s
as: কেমেৰা লক কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
as: %s পৰ্যবেক্ষণ কৰিবলে অক্ষম: এটা ডাইৰেকটৰি নহয় (%s)

en: Unable to navigate to bug database: %s
as: ডাটাবেইচ বাগ কৰিবলে দিশনিৰ্ণয় কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to open in file manager: %s
as: ফাইল ব্যৱস্থাপকত খোলিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
as: ফ'টো ডাটাবেইচ %s খোলিবলে/সৃষ্টি কৰিবলে অক্ষম: ত্ৰুটি ক'ড %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
as: ডেস্কটপ স্লাইডশ্ব প্ৰস্তুত কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
as: ফ'টো প্ৰিন্ট কৰিবলে অক্ষম:
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
as: আপডেইটসমূহ পৰ্যবেক্ষণ কৰা প্ৰক্ৰিয়াকৰণ কৰিবলে অক্ষম: %s

en: Unable to publish
as: প্ৰকাশ কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to rename search to "%s" because the search already exists.
as: "%s" লে সন্ধান পুনৰ নামাকৰণ কৰিবলে অক্ষম কাৰণ সন্ধান ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান।

en: Unable to rename tag to "%s" because the tag already exists.
as: টেগক "%s" লে পুনৰ নামকৰণ কৰিবলে অক্ষম কাৰণ টেগ ইতিমধ্যে অস্তিত্ববান।

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
as: কেমেৰা আনমাউন্ট কৰিবলে অক্ষম।   ফাইল ব্যৱস্থাপকৰ পৰা কেমেৰা আনমাউন্ট কৰাৰ চেষ্টা কৰি চাওক।

en: Unable to write to photo database file:
     %s
as: ফ'টো ডাটাবেইচ ফাইললে লিখিবলে অক্ষম:
     %s

en: Unconstrained
as: বাধাবিহিন

en: Undated
as: আপডেইট কৰা হল

en: Undo
as: বাতিল কৰক

en: Undoing Color Transformations
as: প্ৰয়োগ কৰা ৰঙৰ পৰিবৰ্তনসমূহ আতৰোৱা হৈছে

en: Undoing Date and Time Adjustment
as: তাৰিখ আৰু সময় ব্যৱস্থাপনা কৰা বাতিল কৰা হৈছে

en: Undoing Enhance
as: বৃদ্ধি কৰা কাৰ্য্য বাতিল কৰা হৈছে

en: Undoing Flip Horizontally
as: আনুভুমিকভাৱে উলোটোৱা বাতিল কৰা হৈছে

en: Undoing Flip Vertically
as: উলম্বভাৱে উলোটোৱা বাতিল কৰা হৈছে

en: Undoing Revert
as: উলোটোৱা কাৰ্য্য বাতিল কৰা হৈছে

en: Undoing Rotate
as: ঘূৰ্ণন বাতিল কৰা হৈছে

en: Unflag
as: আনফ্লেগ কৰক

en: Unflag selected photos
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ আনফ্লেগ কৰক

en: Unflagging selected photos
as: নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ আনফ্লেগ কৰা হৈছে

en: Unknown error attempting to verify Shotwell's database: %s
as: Shotwell ৰ ডাটাবেইচ সতা সত্য নিৰূপণ কৰোতে অজ্ঞাত ত্ৰুটি: %s

en: Unmerging
as: একত্ৰিকৰণ আতৰোৱা হৈছে

en: Unmodified
as: অপৰিবৰ্তিত

en: Unmounting...
as: আনমাউন্ট কৰা হৈছে...

en: Unrated
as: আনৰেটেড

en: Unsupported file format
as: অসমৰ্থিত ফাইল বিন্যাস

en: Updating library...
as: লাইব্ৰেৰী আপডেইট কৰা হৈছে...

en: Upload _size:
as: আপল'ডৰ আকাৰ (_s):

en: Uploading %d of %d
as: %d ৰ %d আপল'ড কৰা হৈছে

en: Use a _standard size:
as: এটা প্ৰামাণিক আকাৰ ব্যৱহাৰ কৰক (_s):

en: Use a c_ustom size:
as: এটা স্বনিৰ্বাচিত আকাৰ ব্যৱহাৰ কৰক (_u):

en: User _name
as: ব্যৱহাৰকাৰী নাম (_n)

en: User aborted import
as: ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইমপোৰ্ট বাতিল কৰিলে

en: Username and/or password invalid. Please try again
as: ব্যৱহাৰকাৰীনাম আৰু/অথবা পাছৱাৰ্ড অবৈধ। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক

en: Verifying authorization...
as: অনুমোদন সতাসত্য নিৰূপণ কৰা হৈছে...

en: Video privacy _setting:
as: ভিডিঅ' গোপনীয়তা সংহতি (_s):

en: Videos
as: ভিডিঅ'সমূহ

en: Videos _visible to:
as: ভিডিঅ'সমূহ দৃশ্যমান (_v):

en: Videos and new photo albums _visible to:
as: ভিডিঅ'সমূহ আৰু নতুন ফ'টো এলবামসমূহ চিহ্নিত বস্তুলৈ দৃশ্যমান:

en: Videos will appear in '%s'
as: ভিডিঅ'সমূহ '%s' ত উপস্থিত হব

en: Videos will appear in:
as: ভিডিঅ'সমূহ উপস্থিত হব:

en: View Eve_nt for Photo
as: ফ'টোৰ বাবে ঘটনা দৰ্শন কৰক (_n)

en: Visit the Yandex.Fotki web site
as: Yandex.Fotki ৱেব ছাইট ভ্ৰমণ কৰক

en: Visit the Yorba web site
as: Yorba ৱেব ছাইট ভ্ৰমণ কৰক

en: Wallet (2 x 3 in.)
as: ৱালেট (2 x 3 in.)

en: Welcome to Shotwell!
as: Shotwell লে স্বাগতম!

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select a library to import, either by selecting one of the existing libraries found by Shotwell or by selecting an alternative F-Spot database file.
as: F-Spot লাইব্ৰেৰী ইমপোৰ্ট সেৱালে স্বাগতম।
    
    অনুগ্ৰহ কৰি ইমপোৰ্ট কৰিবলে এটা লাইব্ৰেৰী বাছক, হয় Shotwell দ্বাৰা সন্ধান কৰা লাইব্ৰেৰীসমূহৰ এটা নিৰ্বাচন কৰি অথবা এটা বৈকল্পিক F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল নিৰ্বাচন কৰি।

en: Welcome to the F-Spot library import service.
    
    Please select an F-Spot database file.
as: F-Spot লাইব্ৰেৰী ইমপোৰ্ট সেৱালে স্বাগতম।
    
    অনুগ্ৰহ কৰি এটা F-Spot ডাটাবেইচ ফাইল বাছক।

en: Welcome!
as: স্বাগতম!

en: Where would you like to publish the selected photos?
as: আপুনি নিৰ্বাচিত ফ'টোসমূহ কিধৰণে প্ৰকাশ কৰিব বিচাৰে?

en: Width
as: প্ৰস্থ

en: Width or height
as: প্ৰস্থ অথবা উচ্চতা

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
as: লিখা টেগসমূহ, শীৰ্ষকসমূহ, আৰু ফ'টো ফাইলসমূহলে অন্য মেটাডাটা (_m)

en: Writing metadata to files...
as: মেটাডাটাক ফাইলসমূহলে লিখা হৈছে...

en: Yesterday
as: যোৱাকালী

en: You are logged into Facebook as %s.
as: আপুনি Facebook লে %s হিচাপে লগিন আছে।

en: You are logged into Flickr as %s.
as: আপুনি Flickr লে %s হিচাপে লগিন আছে।

en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
as: আপুনি Picasa ৱেব এলবামসমূহলে %s হিচাপে লগিন আছে।

en: You are logged into Tumblr as %s.
as: আপুনি Tumblr ত %s হিচাপে লগ্গড ইন আছে।

en: You are logged into YouTube as %s.
as: আপুনি YouTube লে %s হিচাপে লগিন আছে।

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don't yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
as: আপুনি বৰ্তমানে Facebook ত লগিন আছে।
    
    আপোনাৰ যদি এতিয়াও এটা Facebook একাওন্ট নাই, আপুনি লগিন কৰি থাকোতে এটা সৃষ্টি কৰিব পাৰিব। লগিনৰ সময়ত, Shotwell সংযোগে আপোনাক ফ'টোসমূহ আপল'ড কৰাৰ আৰু আপোনাৰ ফিডলে প্ৰকাশ কৰাৰ অনুমতি বিচাৰিব পাৰে। Shotwell সংযোগ কাৰ্য্য কৰিবলে এই অনুমতিসমূহৰ প্ৰয়োজন।

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Login to log into Flickr in your Web browser.  You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
as: আপুনি বৰ্তমানে Flickr ত লগিন আছে।
    
    আপোনাৰ ৱেব ব্ৰাউছাৰত Flickr ত লগিন কৰিবলে লগিন ক্লিক কৰক।  আপোনাৰ Flickr একাওন্টৰ সৈতে সংযেগ কৰিবলে আপুনি Shotwell সংযোগক প্ৰমাণীত কৰিব লাগিব।

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Login to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
as: আপুনি বৰ্তমানে Picasa ৱেব এলবামসমূহত লগিন আছে।
    
    আপোনাৰ ৱেব ব্ৰাউছাৰত Picasa ৱেব এলবামসমূহত লগিন কৰিবলে লগিন ক্লিক কৰক।  আপোনাৰ Picasa ৱেব এলবামসমূহ একাওন্টৰ সৈতে সংযেগ কৰিবলে আপুনি Shotwell ক প্ৰমাণীত কৰিব লাগিব।

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
as: আপুনি বৰ্তমানে Yandex.Fotki ত লগ্গড ইন নাই।

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
as: আপুনি বৰ্তমানে Youtube ত লগিন আছে।
    
    আপুনি হয়তো ইতিমধ্যে এটা Google একাওন্টৰ বাবে ছাইন আপ কৰিছে আৰু আগবাঢ়িবলে Youtube ৰ সৈতে ব্যৱহাৰৰ বাবে সংস্থাপন কৰিছে। আপুনি বেছিৰভাগ একাওন্টক আপোনাৰ ব্ৰাউছাৰ ব্যৱহাৰ কৰি Youtube ছাইটত অন্তত এবাৰ লগিন কৰি সংস্থাপন কৰিব পাৰিব।

en: You can also import photos in any of these ways:
as: আপুনি লগতে এই পদ্ধতিসমূহৰ যিকোনো এটাৰ সহায়ত ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰিব পাৰিব:

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
as: আপোনাৰ ওচৰত কোনো তথ্য ইমপোৰ্ট প্লাগিন সামৰ্থবান নাই।
    
    এপ্লিকেচনৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰক কাৰ্য্যকৰীতা ব্যৱহাৰ কৰিবলে, আপোনাৰ ওচৰত অন্তত এটা তথ্য ইমপোৰ্ট প্লাগিন সামৰ্থবান থাকিব লাগিব। প্লাগিনসমূহক পছন্দসমূহ ডাইলগত সামৰ্থবান কৰিব পাৰি।

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
as: আপুনি এই Shotwell অধিবেশনৰ সময়ত ইতিমধ্যে Facebook ৰ পৰা লগিন আৰু লগআউট কৰিছে।
    Facebook ত প্ৰকাশ কৰা অব্যাহত ৰাখিবলে, Shotwell প্ৰস্থান কৰি পুনাৰম্ভ কৰক, তাৰ পিছত পুনৰ প্ৰকাশ কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

en: You have already logged in and out of Flickr during this Shotwell session.
    To continue publishing to Flickr, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
as: আপুনি এই Shotwell অধিবেশনৰ সময়ত ইতিমধ্যে Flickr ৰ পৰা লগিন আৰু লগআউট কৰিছে।
    Flickr ত প্ৰকাশ কৰা অব্যাহত ৰাখিবলে, Shotwell প্ৰস্থান কৰি পুনাৰম্ভ কৰক, তাৰ পিছত পুনৰ প্ৰকাশ কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
as: আপুনি এই Shotwell অধিবেশনৰ সময়ত ইতিমধ্যে এটা Google সেৱাৰ পৰা লগিন আৰু লগআউট কৰিছে।
    
    Google সেৱাসমূহলৈ প্ৰকাশ কৰা অব্যাহত ৰাখিবলে, Shotwell প্ৰস্থান কৰি পুনাৰম্ভ কৰক, তাৰ পিছত পুনৰ প্ৰকাশ কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
as: আপোনাৰ Flickr Pro একাওন্টে আপোনাক অসীমিত আপল'ড কৰাৰ সুবিধা দিয়ে।

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month, you have %d megabytes remaining in your upload quota.
as: আপোনাৰ বিনামূলীয়া Flickr একাওন্টে আপুনি কিমান তথ্য প্ৰতি মাহে আপল'ড কৰিব সেয়া সীমিত কৰে।
    এই মাহত, আপোনাৰ আপল'ড কুটাৰ %d মেগাবাইট অৱশিষ্ট আছে।

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
as: আপোনাৰ ফ'টো লাইব্ৰেৰী Shotwell ৰ এই সংস্কৰণৰ সৈতে সংগত নহয়। ইয়াক Shotwell %s (schema %d) দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হৈছিল যেন লাগিছে।  এই সংস্কৰণ হল %s (schema %d)।  অনুগ্ৰহ কৰি %s ক মচি আপোনাৰ লাইব্ৰেৰী পৰিষ্কাৰ কৰক আৰু আপোনাৰ ফ'টোসমূহ পুনৰ ইমপোৰ্ট কৰক।

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell.  It appears it was created by Shotwell %s (schema %d).  This version is %s (schema %d).  Please use the latest version of Shotwell.
as: আপোনাৰ ফ'টো লাইব্ৰেৰী Shotwell ৰ এই সংস্কৰণৰ সৈতে সংগত নহয়।   ইয়াক Shotwell %s (schema %d) দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হৈছিল যেন লাগিছে।   এই সংস্কৰণ হল %s (schema %d)।   অনুগ্ৰহ কৰি Shotwell ৰ শেহতীয়া সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Zoom _100%
as: জুম কৰক ১০০% (_1)

en: Zoom _200%
as: জুম কৰক ২০০% (_2)

en: Zoom _In
as: জুম ইন কৰক (_I)

en: Zoom _Out
as: জুম আউট কৰক (_O)

en: Zoom the photo to 100% magnification
as: ফ'টোক ১০০% মেগ্নিফিকেষণলৈ জুম কৰক

en: Zoom the photo to 200% magnification
as: ফ'টোক ২০০% মেগ্নিফিকেষণলৈ জুম কৰক

en: Zoom the photo to fit on the screen
as: ফ'টোক পৰ্দাত খাপ খাবলে জুম কৰক

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Add Tags...
as: টেগসমূহ যোগ কৰক (_A)...

en: _Adjust
as: আয়োজিত কৰক (_A)

en: _Adjust Date and Time...
as: তাৰিখ আৰু সময় আয়োজিত কৰক (_A)...

en: _Albums (or write new):
as: এলবামসমূহ (অথবা নতুন লিখক) (_A):

en: _All Photos
as: সকলো ফ'টো (_A)

en: _Ascending
as: উৰ্দ্ধমূখী (_A)

en: _Autosize:
as: স্বআকাৰ দিয়ক (_A):

en: _Background:
as: পটভূমি (_B):

en: _Basic Information
as: মৌলিক তথ্য (_B)

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Comments
as: মন্তব্যসমূহ (_C)

en: _Contents
as: সমলসমূহ (_C)

en: _Copy Color Adjustments
as: ৰঙৰ আয়োজন কপি কৰক (_C)

en: _Crop
as: ক্ৰপ কৰক (_C)

en: _Decrease
as: কম কৰক (_D)

en: _Delay:
as: বিলম্ব (_D):

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: _Delete Tag "%s"
as: টেগ "%s" মচি পেলাওক (_D)

en: _Developer
as: উন্নয়নকাৰী (_D)

en: _Directory structure:
as: ডাইৰেকটৰি গঠন (_D):

en: _Do no upload tags
as: টেগসমূহ আপল'ড নকৰিব (_D)

en: _Don't show this message again
as: এই বাৰ্তা আকৌ নেদেখুৱাব (_D)

en: _Duplicate
as: প্ৰতিলিপি (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা কৰক (_E)

en: _Edit...
as: সম্পাদনা কৰক (_E)...

en: _Email address
as: ই-মেইল ঠিকনা (_E)

en: _Enhance
as: বৃদ্ধি কৰক (_E)

en: _Export...
as: এক্সপোৰ্ট কৰক (_E)...

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Filter Photos
as: ফ'টোসমূহ ফিল্টাৰ কৰক (_F)

en: _Find
as: সন্ধান কৰক (_F)

en: _Find...
as: সন্ধান কৰক (_F)...

en: _Flag
as: ফ্লেগ (_F)

en: _Forbid downloading original photo
as: প্ৰকৃত ফ'টো ডাউনল'ড কৰাৰ পৰা বাধা দিয়ক (_F)

en: _Format:
as: বিন্যাস (_F):

en: _Frequently Asked Questions
as: সঘনে সোধা প্ৰশ্নসমূহ (_F)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
as: যদি এটা শীৰ্ষক সংহতি আৰু মন্তব্য অসংহতি কৰা আছে, শীৰ্ষকক মন্তব্য ৰূপে ব্যৱহাৰ কৰক (_I)

en: _Import
as: ইমপোৰ্ট কৰক (_I)

en: _Import From Folder...
as: ফোল্ডাৰৰ পৰা ইমপোৰ্ট কৰক (_I)...

en: _Import in Place
as: স্থানত ইমপোৰ্ট কৰক (_I)

en: _Import photos from your %s folder
as: আপোনাৰ %s ফোল্ডাৰৰ পৰা ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰক (_I)

en: _Import photos to:
as: ফ'টোসমূহ ইমপোৰ্ট কৰক (_I)

en: _Increase
as: বৃদ্ধি কৰক (_I)

en: _Keep
as: ৰাখক (_K)

en: _Login
as: লগিন (_L)

en: _Logout
as: লগআউট কৰক (_L)

en: _Match
as: মিলাওক (_M)

en: _Match photo aspect ratio
as: ফ'টোৰ আপেক্ষিক অনুপাতৰ সৈতে মিল খুৱাওক (_M)

en: _Merge Events
as: ঘটনাসমূহ একত্ৰিত কৰক (_M)

en: _Modify original file
as: প্ৰকৃত ফাইল পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Modify original files
as: প্ৰকৃত ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Modify original photo file
as: প্ৰকৃত ফ'টো ফাইল পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Modify original photo files
as: প্ৰকৃত ফ'টো ফাইলসমূহ পৰিবৰ্তন কৰক (_M)

en: _Move to Trash
as: আবৰ্জনালে স্থানান্তৰ কৰক (_M)

en: _Name of search:
as: সন্ধানৰ নাম (_N):

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _New Event
as: নতুন ঘটনা (_N)

en: _Next Photo
as: পৰবৰ্তী ফ'টো (_N)

en: _Output photo at:
as: ত আউটপুট ফ'টো (_O):

en: _Password
as: পাছৱাৰ্ড (_P)

en: _Paste Color Adjustments
as: ৰঙৰ আয়োজন পেইস্ট কৰক (_P)

en: _Pattern:
as: বিন্যাস (_P):

en: _Photo
as: ফ'টো (_P)

en: _Photos
as: ফ'টোসমূহ (_P)

en: _Play Video
as: ভিডিঅ' চলাওক (_P)

en: _Preferences
as: পছন্দসমূহ (_P)

en: _Previous Photo
as: পূৰ্ববৰ্তী ফ'টো (_P)

en: _Print...
as: প্ৰিন্ট কৰক (_P)...

en: _Publish
as: প্ৰকাশ কৰক (_P)

en: _Quality:
as: গুণ (_Q):

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: _Ratings
as: ৰেইটিংসমূহ (_R)

en: _Red-eye
as: ৰেড-আই (_R)

en: _Redo
as: পুনৰ কৰক (_R)

en: _Rejected
as: নাকচ কৰা হৈছে (_R)

en: _Remember Password
as: পাছৱাৰ্ড মনত ৰাখক (_R)

en: _Remove
as: আতৰাওক (_R)

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
as: আপল'ড কৰাৰ আগত অৱস্থান, কেমেৰা, আৰু অন্য চিনাক্ত কৰিব পৰা তথ্য আতৰাওক (_R)

en: _Rename...
as: পুনৰ নামকৰণ কৰক (_R)...

en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

en: _Report a Problem...
as: এটা সমস্যা সংবাদন কৰক (_R)...

en: _Reset
as: পুনৰ সংহতি কৰক (_R)

en: _Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Save a Copy
as: এটা কপি সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Scaling constraint:
as: স্কেইলিংৰ বাধা (_S):

en: _Search Bar
as: সন্ধান বাৰ (_S)

en: _Set Rating
as: ৰেটিং সংহতি কৰক (_S)

en: _Shift photos/videos by the same amount
as: একে পৰিমাণত ফ'টোসমূহ/ভিডিঅ'সমূহ স্থানান্তৰ কৰক (_S)

en: _Skip
as: বাদ দিয়ক (_S)

en: _Stop Import
as: ইমপোৰ্ট বন্ধ কৰক (_S)

en: _Straighten
as: পোন কৰক (_S)

en: _Switch Developer
as: উন্নয়নকাৰী পৰিবৰ্তন কৰক (_S)

en: _Titles
as: শীৰ্ষকসমূহ (_T)

en: _Transition effect:
as: পৰিবৰ্তনৰ প্ৰভাৱ (_T):

en: _Trash File | _Trash Files
as[0]: ফাইল আবৰ্জনাত পঠাওক (_T)
as[1]: ফাইলসমূহ আবৰ্জনাত পঠাওক (_T)

en: _URL of your Piwigo photo library
as: আপোনাৰ Piwigo ফ'টো লাইব্ৰেৰীৰ URL (_U)

en: _Undo
as: বাতিল কৰক (_U)

en: _Unmount
as: আনমাউন্ট কৰক (_U)

en: _Unrated
as: আনৰেটেড (_U)

en: _View
as: দৰ্শন কৰক (_V)

en: _Watch library directory for new files
as: নতুন ফাইলসমূহৰ বাবে লাইব্ৰেৰী ডাইৰেকটৰি চাওক (_W)

en: a raw photo
as: এটা raw ফ'টো

en: a video
as: এটা ভিডিঅ'

en: all
as: সকলো

en: and
as: আৰু

en: and higher
as: আৰু উচ্চ

en: and lower
as: আৰু নিম্ন

en: any
as: যিকোনো

en: any photo
as: যিকোনো ফ'টো

en: black
as: কলা

en: cm
as: ছে.মি.

en: contains
as: অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: couldn't copy %s
    	to %s
as: কপি কৰিব পৰা নগল %s
    	to %s

en: day | days
as[0]: দিন
as[1]: দিনবোৰ

en: does not contain
as: অন্তৰ্ভুক্ত নকৰে

en: duplicates existing media item
as: প্ৰতিলিপি স্থায়ী মাধ্যম বস্তু

en: ends with
as: সৈতে শেষ হয়

en: error message:
as: ত্ৰুটি বাৰ্তা:

en: external modifications
as: বহিৰ্তম পৰিবৰ্তনসমূহ

en: flagged
as: ফ্লেগ্গড

en: has
as: চিহ্নিত বস্তুৰ আছে

en: has no
as: চিহ্নিত বস্তুৰ নাই

en: hour | hours
as[0]: ঘন্টা
as[1]: ঘন্টা

en: internal modifications
as: অভ্যন্তৰীক পৰিবৰ্তনসমূহ

en: is
as: হয়

en: is after
as: পিছত

en: is before
as: আগত

en: is between
as: মাজত

en: is exactly
as: ঠিক

en: is not
as: নহয়

en: is not set
as: সংহিত নহয়

en: label
as: লেবেল

en: minute | minutes
as[0]: মিনিট
as[1]: মিনিট

en: modifications
as: পৰিবৰ্তনসমূহ

en: modified
as: পৰিবৰ্তিত

en: none
as: কোনো নহয়

en: not flagged
as: ফ্লেগ্গড নহয়

en: of the following:
as: নিম্নলিখিতৰ:

en: only
as: কেৱল

en: period of time
as: সময়ৰ অৱধি

en: pixels per inch
as: প্ৰতি ইঞ্চি পিক্সেলসমূহ

en: second | seconds
as[0]: ছেকেণ্ড
as[1]: ছেকেণ্ড

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: starts with
as: সৈতে আৰম্ভ হয়

en: untitled
as: শীৰ্ষকবিহিন

en: white
as: বগা

en: within category:
as: চিহ্নিত বিভাগৰ অন্তৰ্গত:
