brasero master - en to ast translation catalogue (935 entries)

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
ast: Nun s'alcontró'l complementu de GStreamer "%s"

en: "%s" cannot be added to the selection.
ast: Nun puede amestase «%s» a la seleición.

en: "%s" cannot be found.
ast: Nun puede atopase "%s".

en: "%s" cannot be read
ast: "%s" nun pudo lleese

en: "%s" cannot be unlocked
ast: Nun puede desbloquiase %s

en: "%s" cannot write.
ast: Nun puede escribise «%s».

en: "%s" could not be found
ast: Nun puede alcontrase «%s»

en: "%s" could not be found in the path
ast: %s nun puede atopase nel camín

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
ast: Gstreamer nun pudo remanar «%s».

en: "%s" could not be opened (%s)
ast: Nun pudo abrise'l «%s» (%s)

en: "%s" could not be opened.
ast: Nun pudo abrise %s.

en: "%s" did not behave properly
ast: «%s» nun se comportó de mou correutu

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
ast: "%s" nun tien triba disponible pa proyeutos de videu.

en: "%s" is a recursive symbolic link.
ast: «%s» ye un enllaz simbólicu recursivu.

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
ast: «%s» ye un enllaz simbólicu apuntando a otru programa

en: "%s" is busy.
ast: «%s» ta ocupáu.

en: "%s" is not a valid URI
ast: «%s» nun ye un URI válidu

en: "%s" is not suitable for audio or video media
ast: «%s» nun ye un ficheru multimedia de soníu o vídeo afayadizu

en: "%s" was removed from the file system.
ast: Desanicióse «%s» del sistema de ficheros.

en: "%s": %s
ast: %s: %s

en: "%s": loading
ast: «%s»: cargando

en: "%s": unknown disc image type
ast: «%s»: triba d'imaxe de discu desconocíu

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
ast[0]: puen amestase %d ficheros (%s)
ast[1]: pueden amestase %d ficheros (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
ast[0]: %d ficheros soportaos (%s)
ast[1]: %d ficheros soportaos (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ast[0]: %d ficheros seleccionaos (%s)
ast[1]: %d ficheros seleccionaos (%s)

en: %d item | %d items
ast[0]: %d elementos
ast[1]: %i elementos

en: %d song | %d songs
ast[0]: %d canción
ast[1]: %d canciones

en: %i MiB of %i MiB
ast: %i MiB de %i MiB

en: %i × %i pixels
ast: %i × %i píxeles

en: %s (%i%% Done)
ast: %s (%i%% Fecho)

en: %s (GStreamer plugin)
ast: %s (complementu de GStreamer)

en: %s (application)
ast: %s (aplicación)

en: %s (library)
ast: %s (llibrería)

en: %s element could not be created
ast: Nun pudo crease l'elementu %s

en: %s in %s
ast: %s en %s

en: %s: "%s"
ast: %s: %s

en: %s: %s free
ast: %s: %s llibres

en: %s: %s of free space
ast: %s: %s d'espaciu llibre

en: %s: empty
ast: %s: ermu

en: %s: not enough free space
ast: %s: nun hai abondu espaciu llibre

en: (S)VCD successfully burned
ast: (S)VCD grabáu correcho

en: (loading…)
ast: (cargando…)

en: <Keep current values>
ast: <mantener valores actuales>

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
ast: Fadráse la comprobación d'integridá de los datos darréu que s'introduza'l discu.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ast: Nun pudo facese un ficheru nel allugamientu especificáu pa los ficheros temporales

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
ast: Yá esiste un ficheru con esti nome na carpeta. Al trocalu, va sobroscribise'l conteníu nel discu que grabar.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
ast: Vas necesitar un discu grabable una vegada que tengas copiáu el discu cargáu anguaño.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
ast: Una aplicación de grabación de CD/DVD cenciella d'usar pa GNOME

en: A_ctivate
ast: A_ctivar

en: About
ast: Tocante a

en: Ac_tivate All
ast: Ac_tivar toos

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
ast: Activar l'esborráu rápidu en contraposición a un esborráu llargu, durante l'esborráu

en: Add a 2 second pause after the track
ast: Amestar pausa de 2 segundos dempués de la pista

en: Add a splitting point
ast: Amestar un puntu pa dixebrar

en: Add files to the project
ast: Amestar ficheros al proyeutu

en: Add the files stored in the clipboard
ast: Amestar los ficheros almacenaos nel cartafueyos

en: Additional song information
ast: Información adicional de la canción

en: Al_ways Add Such File
ast: Amestar _siempres tal ficheru

en: Al_ways Replace
ast: Troc_ar siempre

en: Align left
ast: Alliñar a manzorga

en: Align right
ast: Alliñar a mandrecha

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: All files need to be analysed to complete this operation.
ast: Tienen d'analizase tolos ficheros pa completar esta operación.

en: All required applications and libraries are not installed.
ast: Toles aplicaciones y biblioteques necesaries nun tán instalaes.

en: Allow DAO use
ast: Permitir l'usu de DAO

en: Allow to add more data to the disc later
ast: Permitir amestar más datos al discu más sero

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
ast: Permite grabar ficheros amestaos a la «Carpeta del creador de CD/DVD» en Nautilus

en: Allows files not stored locally to be burned
ast: Permite grabar ficheros que nun tán atroxaos llocalmente

en: Always K_eep
ast: Calt_ener siempres

en: An error occurred while detecting silences.
ast: Asocedió un fallu al deteutar los silencios.

en: An error occurred while writing to disc
ast: Asocedió un fallu al grabar al discu

en: An image could not be created
ast: Nun pudo crease'l calcu

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
ast: Creóse una imaxe del discu nel to discu duru.
    La grabación empecipiará tan aína como introduzas un discu grabable.

en: An internal error occurred
ast: Asocedió un fallu internu

en: An internal error occurred (%s)
ast: Asocedió un fallu internu (%s)

en: An unknown error occurred
ast: Hebo un fallu desconocíu

en: An unknown error occurred.
ast: Hebo un fallu desconocíu

en: Analysing "%s"
ast: Analizando «%s»

en: Analysing audio files
ast: Analizando ficheros de soníu

en: Analysing files
ast: Analizando ficheros

en: Analysing track %02i
ast: Analizando pista %02i

en: Analysing video files
ast: Analizando ficheros de vídeo

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
ast: Va empecipiar otra copia tan aína como introduzas un discu grabable nuevu. Si nun quies grabar otra copia calca «Encaboxar».

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ast: Nun s'encamienta amosar pistes d'audiu a un CD:

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Artist
ast: Artista

en: Artist:
ast: Artista:

en: Aspect ratio:
ast: Razón aspeutu:

en: Audi_o project
ast: Proyeutu de _soníu

en: Audio %s in %s
ast: Audiu %s en %s

en: Audio CD successfully burned
ast: CD de soníu grabáu correcho

en: Audio and data %s in %s
ast: Audiu y datos %s en %s

en: Audio and data disc (%s)
ast: Discu de soníu y datos (%s)

en: Audio disc (%s)
ast: Discu d'audiu (%s)

en: Audio files
ast: Ficheros d'audio

en: Autodetect
ast: Deteutar automáticamente

en: Average drive speed:
ast: Velocidá aproximada de la unidá:

en: BACK COVER
ast: PORTADA D'ATRÁS

en: Bac_kground Properties
ast: Propiedaes del _fondu

en: Background Properties
ast: Propiedaes Fondu

en: Background properties
ast: Propiedaes del fondu

en: Bad argument
ast: argumentu incorreutu

en: Blank %s in %s
ast: Ermu %s en %s

en: Blank _Again
ast: Des_aniciar otra vegada

en: Blank a disc
ast: Esborrar un discu

en: Blank disc (%s)
ast: Discu virxe (%s)

en: Blank this CD or DVD
ast: Desaniciar esti CD o DVD

en: Blanking
ast: Desaniciando

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
ast: Esborra y formatea DVD y BD regrabables

en: Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray

en: Bold
ast: Negrina

en: Brasero Disc Burner
ast: Grabador de discos Brasero

en: Brasero Homepage
ast: Páxina web de Brasero

en: Brasero Plugins
ast: Complementos de Brasero

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Brasero ye distribuyíu col propósitu de que seya útil, pero ENSIN NENGÚNA GARANTÍA; ensín inclusiones de garantía de COMERCIALIDÁ o ADECUACIÓN A UN PROPÓSITU PARTICULAR. Mira la Llicencia Pública Xeneral GNU pa más detalles.

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Brasero ye software llibre; pues redistribuilu y/o modificalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral GNU tal como la pública Free Software Foundation; ya seya na versión 2 de la Licencia, o (a su opción) cualisquier versión posterior.

en: Brasero media burning library
ast: Biblioteca de grabación multimedia de Brasero

en: Brasero notification
ast: Notificación de Brasero

en: Brasero optical media library
ast: Biblioteca óptica multimedia de Brasero

en: Brasero project file
ast: Ficheru de proyeutu Brasero

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
ast: Brasero va simular la grabación y si ye correuta, aniciará'l procesu de grabáu dempués de 10 segundos

en: Brasero — %s (Audio Disc)
ast: Brasero — %s (discu de soníu)

en: Brasero — %s (Data Disc)
ast: Brasero — %s (discu de datos)

en: Brasero — %s (Video Disc)
ast: Brasero — %s (discu de vídeu)

en: Brasero — Disc Copy
ast: Brasero — Copia de discu

en: Brasero — New Audio Disc Project
ast: Brasero — Nuevu proyeutu de Discu de Soníu

en: Brasero — New Data Disc Project
ast: Brasero — Nuevu proyeutu de Discu de Datos

en: Brasero — New Image File
ast: Brasero — Nuevu ficheru Imaxe

en: Brasero — New Video Disc Project
ast: Brasero — Nuevu proyeutu de Discu de Vídeu

en: Broken symbolic link
ast: Enllaz simbólicu frañáu

en: Browse the file system
ast: Restolar pente'l sistema de ficheros

en: Burn _Contents…
ast: Grabar co_nteníu…

en: Burn _Now
ast: Grabar _agora

en: Burn _Several Copies
ast: Gra_bar delles copies

en: Burn _image
ast: Grabar un _calcu

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
ast: Grabar una imaxe de CD/DVD esistente a un discu

en: Burn as _Data
ast: Grabar como _datos

en: Burn as _File
ast: Grabar como _ficheru

en: Burn as _Image
ast: Grabar como _Imaxe

en: Burn beyond the disc's reported capacity
ast: Grabar el discu acullá de la capacidá de la qu'informa

en: Burn the contents of the burn:// URI
ast: Grabar el conteníu del URI burn://

en: Burn the disc
ast: Grabar el discu

en: Burn the image directly _without saving it to disc
ast: Grabar la imaxe directamente en_sin guardala nel discu

en: Burn the selection of files across several media
ast: Grabar la esbilla de ficheros en varios soportes

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
ast: Grabar el proyeutu especificáu y desanicialu.
    Esta opción ye útil pa la integración con otres aplicaciones.

en: Burning (S)VCD
ast: Grabando (S)VCD

en: Burning CD
ast: Grabando CD

en: Burning CD/DVD
ast: Grabando CD/DVD

en: Burning DVD
ast: Grabando DVD

en: Burning Disc
ast: Grabando discu

en: Burning audio CD
ast: Grabando CD de soníu

en: Burning data CD
ast: Grabando CD de datos

en: Burning data DVD
ast: Grabando DVD de datos

en: Burning data disc
ast: Grabando discu de datos

en: Burning flags to be used
ast: Grabando les opciones pa usar

en: Burning image to CD
ast: Grabando calcu a CD

en: Burning image to DVD
ast: Grabando calcu a DVD

en: Burning image to disc
ast: Grabando calcu nel discu

en: Burning speed
ast: Velocidá de grabación

en: Burning video DVD
ast: Grabando DVD de vídeu

en: Burning video disc
ast: Grabando discu de vídeu

en: Burns and blanks DVDs and BDs
ast: Graba y esborra DVD y BD

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
ast: Graba, esborra y formatea CD y DVD

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
ast: Graba, esborra y formatea CD, DVD y BD

en: CD successfully copied
ast: CD copiáu dafechu

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
ast: Puede que los discos CD-RW de soní­u nun se reproduzan correcho en reproductores de CD antiguos y el CD-TEXT nun s'escribirá.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
ast: Puede que los discos CD-RW de soníu nun se reproduzan correcho en reproductores de CD.

en: CD/DVD Creator
ast: Creador de CD/DVD

en: CD/DVD Creator Folder
ast: Directoriu del creador de CD/DVD

en: C_onfigure
ast: C_onfigurar

en: C_ontinue
ast: _Continuar

en: C_ontinue Burning
ast: S_iguir la grabación

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun se puen pasar los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Cancel loading current project
ast: Encaboxar la carga actual de proyeutu

en: Cdrdao image
ast: Imaxe Cdrdao

en: Center
ast: Centru

en: Centered
ast: Centráu

en: Change _Extension
ast: Camudar la _Estensión

en: Check _Again
ast: Verificar de _nuevu

en: Check data integrity of disc
ast: Comprobar integridá de los datos del discu

en: Check the data integrity on this CD or DVD
ast: Verificar la integridá de los datos nesti CD o DVD

en: Checking file integrity
ast: Comprobar integridá ficheru

en: Checks disc integrity after it is burnt
ast: Comprueba la integridad del discu dempués de grabalu

en: Checks file integrities on a disc
ast: Comprueba la integridá de los ficheros nún discu

en: Choose an image
ast: Escueye una imaxe

en: Choose plugins for Brasero
ast: Escoyer complementos pa Brasero

en: Cl_ose Without Saving
ast: _Zarrar ensin guardar

en: Clear the slices preview
ast: Llimpiar la vista previa de los trozos

en: Click here to burn all songs as regular tracks
ast: Calca equí pa grabar toles canciones como pistes regulares

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
ast: Calca equí pa grabar toles canciones afayaízes como pistes DTS

en: Click here to import its contents
ast: Calca equí pa importar el so conteníu

en: Click here to select a disc _image
ast: Calca equí pa escoyer una _imaxe de discu

en: Click to close the side pane
ast: Calca pa zarrar el panel llateral

en: Composer:
ast: Compositor:

en: Configure recording options
ast: Configurar les opciones de grabación

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
ast: Contién el camín absolutu a la carpeta que se desaminó por última vez con imáxenes pa grabar

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
ast: Contién la llista de complementos adicionales que Brasero usará pa grabar discos. Si ta afitada a NULL, Brasero cargarálos toos.

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
ast: Contién el nome de los motores de grabación favoritos instalaos. Usaráse si ye dable.

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
ast: Contién el camín a la carpeta au brasero tendría d'atroxar los ficheros temporales. Si'l valor ta ermu, va usase la carpeta predeterminada afitada pa glib.

en: Continue with the current modified project
ast: Continuar col proyeutu actual modificáu

en: Converting toc file
ast: Convirtiendo ficheru TOC

en: Converting video file to MPEG2
ast: Convirtiendo ficheru de videu a MPEG2

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
ast: Convierte cualesquier ficheru de canción a un formatu afayaízu pa CD de soníu

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
ast: Convierte cualesquier ficheru de vídeu nun formatu afayadizu pa DVD de vídeu

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
ast: Copia DVD cifraos con CSS a una imaxe de discu

en: Copies any disc to a disc image
ast: Copia cualesquier discu a una imaxe de discu

en: Copies, burns and blanks CDs
ast: Copia, graba y esborra CD

en: Copy #%i has been burned successfully.
ast: La copia nº %i grabóse correchamente

en: Copy CD/DVD
ast: Copiar CD y DVD

en: Copy Disc
ast: Copiar discu

en: Copy _Disc…
ast: Copiar _discu…

en: Copy a disc
ast: Copiar un discu

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
ast: Copiar pistes d'un CD de soníu con tola información asociada

en: Copying CD
ast: Copiando CD

en: Copying DVD
ast: Copiando DVD

en: Copying Disc
ast: Copiando discu

en: Copying audio track
ast: Copiando pista d'audiu

en: Copying audio track %02d
ast: Copiando pista d'audiu %02d

en: Copying checksum file
ast: Copia ficheru checksum

en: Copying data DVD
ast: Copiando DVD de datos

en: Copying data track
ast: Copiando pista de datos

en: Copying disc
ast: Copiando discu

en: Copying file
ast: Copiando ficheru

en: Copying files locally
ast: Copiando ficheru llocalmente

en: Copying video DVD
ast: Copiando DVD de vídeu

en: Corrupted Files
ast: Ficheros frayaos

en: Cover Editor
ast: Editor Portada

en: Cover to use
ast: Carátula qu'usar

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
ast: Crear copia 1:1 de un CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
ast: Crear CDs y DVDs

en: Create _DTS Tracks
ast: Crear pistes _DTS

en: Create _Image
ast: Crear _imaxe

en: Create _Regular Tracks
ast: Crear pistes _regulares

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
ast: Crear una copia 1:1 d'un CD d'audiu o un CD/DVD de datos nel to discu duru o n'otru CD/DVD

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
ast: Crear un CD/DVD que contenga cualesquier mena de datos que namái puedan lleese nun equipu informáticu.

en: Create a VCD
ast: Crear un VCD

en: Create a copy of this CD or DVD
ast: Fai una copia d'esti CD o DVD

en: Create a data CD/DVD
ast: Crear un CD/DVD de datos

en: Create a new empty folder
ast: Crear una carpeta nueva

en: Create a new project
ast: Crear un proyeutu nuevu

en: Create a new project:
ast: Crear un proyeutu nuevu:

en: Create a traditional audio CD
ast: Crear un CD d'audiu tradicional

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
ast: Crear un CD d'audiu tradicional pa reproducir n'equipos informáticos y cadenes musicales

en: Create a video DVD or an SVCD
ast: Crear un DVD de vídeu o un SVCD

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
ast: Crear un DVD de vídeu o un SVCD llexibles en llectores de TV

en: Create an SVCD
ast: Crear un SVCD

en: Create an image file instead of burning
ast: Crear un ficheru Imaxe en llugar de grabar

en: Create and copy CDs and DVDs
ast: Crear y copiar CD y DVD

en: Creates disc images from a file selection
ast: Crea imáxenes de discos dende una seleición de ficheros

en: Creates disc images suitable for SVCDs
ast: Crea imáxenes de discu afayaízes pa SVCD

en: Creates disc images suitable for video DVDs
ast: Crea imáxenes de discos afayadizos pa DVD de vídeu

en: Creating Image
ast: Creando imaxe

en: Creating checksum
ast: Creando suma de verificación

en: Creating checksum for image files
ast: Creando suma de verificación pa los ficheros imaxe

en: Creating file layout
ast: Creando disposición ficheru

en: Creating image
ast: Creando imaxe

en: Creating image checksum
ast: Creando suma de verificación

en: Cue image
ast: Imaxe Cue

en: DEVICE PATH
ast: CAMÍN DEL PRESÉU

en: DVD successfully copied
ast: DVD copiáu dafechu

en: DVD+R dual layer
ast: DVD+R doble capa

en: DVD+RW dual layer
ast: DVD+RW doble capa

en: DVD-R dual layer
ast: DVD-R doble capa

en: D_ata project
ast: Proyeutu de _datos

en: Data %s in %s
ast: Datos %s en %s

en: Data CD successfully burned
ast: CD de datos grabáu correcho

en: Data DVD successfully burned
ast: DVD de datos grabáu correcho

en: Data could not be read (%s)
ast: Nun pudieron lleese los datos (%s)

en: Data could not be written (%s)
ast: Nun pudieron escribise los datos (%s)

en: Data disc (%s)
ast: Discu de datos (%s)

en: Delete every occurrence of
ast: Desaniciar toles apariciones de

en: Delete text
ast: Esborrar testu

en: Description
ast: Descripción

en: Design and print covers for CDs
ast: Diseñar ya imprentar portaes pa CDs

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ast: Nun se pueden amestar direutorios a un discu de vídeo o soníu

en: Directory could not be created (%s)
ast: Nun pudo crease un direutoriu (%s)

en: Directory to use for temporary files
ast: Carpeta qu'usar p'atroxar los ficheros temporales

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al remanador de sesiones

en: Disc Blanking
ast: Esborrar Discu

en: Disc Burner
ast: Grabador de discos

en: Disc Burner and Copier
ast: Grabador y copiador de discos

en: Disc Burning Setup
ast: Configurar Grabáu de Discu

en: Disc Checking
ast: Comprobación de discu

en: Disc Name:
ast: Nome del discu:

en: Disc _copy
ast: _Copia de discu

en: Disc file
ast: Ficheru de discu

en: Disc image type:
ast: Triba d'imaxe de discu:

en: Discard the current modified project
ast: Descartar el proyeutu actual modificáu

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
ast: Amosar les consultes de depuración de la biblioteca de grabación de Brasero na salida estándar

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
ast: Amosar les consultes de depuración de la biblioteca multimedia de Brasero na salida estándar

en: Display help
ast: Amosar ayuda

en: Display options for Brasero media library
ast: Amosar les opciones pa la llibrería multimedia de Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
ast: Amosar les opciones pa la biblioteca de grabación de Brasero

en: Display playlists and their contents
ast: Amosar llistes de reprodución y el so conteníu

en: Display the projects recently opened
ast: Amosar los proyeutos abiertos recientemente

en: Display video, audio and image preview
ast: Vista previa del audiu, vídeu y imáxenes

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
ast: ¿Davers quies amestar «%s» a la seleición y usar la tercera versión del estándar ISO9660 pa soportalu?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ast: ¿De xuru que quies amestar "%s" a la seleición?

en: Do you really want to blank the current disc?
ast: ¿De verdá quies esborrar el discu actual?

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
ast: ¿Daveres quier siguir cola partición automática?

en: Do you really want to choose this location?
ast: ¿De xuro que quies escoyer esta llocalización?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ast: ¿Quies crear un proyeutu nuevu y desaniciar l'actual?

en: Do you really want to empty the current project?
ast: ¿De xuru que quies vaciar el proyeutu autual?

en: Do you really want to empty the slices preview?
ast: ¿Daveres quier vaciar la vista previa de les partes?

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
ast: ¿Quies dexar la estensión autual pal nome de la imaxe del discu?

en: Do you really want to quit?
ast: ¿De xuru que quies salir?

en: Do you really want to split the track?
ast: ¿De xuro que quies cortar la pista?

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
ast: ¿Quies amestar «%s» que ye un ficheru de vídeu?

en: Do you want to continue anyway?
ast: ¿Quier siguir de toes formes?

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
ast: ¿Quier siguir cola compatibilidá pa Windows desactivada?

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
ast: ¿Quier crear un discu dende los conteníos de la imaxe o col ficheru imaxe dientro?

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
ast: ¿Quies crear un CD de soníu con pistes DTS?

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
ast: ¿Quies descartar la seleición de ficheros o amestala al proyeutu nuevu?

en: Do you want to import the session from "%s"?
ast: ¿Quies importar la sesión de «%s»?

en: Do you want to replace "%s"?
ast: ¿Quier trocar «%s»?

en: Do you want to replace the disc and continue?
ast: ¿Quies trocar el discu y siguir?

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
ast: ¿Quies guetar por ficheros d'audiu dientro del direutoriu?

en: Do you want to search for video files inside the directory?
ast: ¿Quies guetar por ficheros de videu dientro del direutoriu?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ast: ¿Quier especificar otru allugamientu pa esta sesión o tornar a tentalo col allugamientu actual?

en: Don't connect to an already-running instance
ast: Nun se coneuta a una instancia en progresu

en: Downloading MD5 file
ast: Descargando ficheru MD5

en: Drag or copy files below to write them to disc
ast: Arrastre o copie los ficheros d'abaxo pa grabalos al discu

en: E_ject
ast: E_spulsar

en: E_mpty Project
ast: _Vaciar proyeutu

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
ast: Editar la información de la pista (aniciu, final, autor, etc.)

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
ast: Editar la información del vídeu (aniciu, final, autor, etc.)

en: Eject Disc
ast: Espulsar Discu

en: Eject a disc
ast: Saca'l discu

en: Ejecting medium
ast: Espulsando'l soporte

en: Empty
ast: Ermu

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ast: Vaciar un proyeutu desanicia tolos ficheros ya amestaos. Perderáse tol trabayu. Nota que los ficheros nun se desanicien de les ubicaciones, cenciellamente nun se llisten equí.

en: Enable file preview
ast: Activar vista previa de ficheru

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
ast: Activar la opción «--driver generic-mmc-raw» (consultar el manual de cdrdao)

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
ast: Activar la opción «-immed» (consultar el manual de cdrecord)

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
ast: Activar la opción «-immed» (consultar el manual de wodim)

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
ast: Activar la opción «-immed» con cdrecord

en: Enabled
ast: Activáu

en: End
ast: Cabero

en: Error parsing playlist "%s".
ast: Fallu al analizar llista de reproducción «%s».

en: Error while blanking.
ast: Fallu al desaniciar.

en: Error while burning.
ast: Error durante la grabación:

en: Error while getting duration
ast: Fallu al obtener la duración

en: Error while loading the project
ast: Fallu al cargar proyeutu

en: Error while loading the project.
ast: Error al cargar proyeutu:

en: Error while padding file (%s)
ast: Fallu al rellenar el ficheru (%s)

en: Error while reading video DVD (%s)
ast: Fallu al lleer el DVD de vídeu (%s)

en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
ast: Fallu al obtener una clave usada pa cifráu. Tienes d'iguar el problema con ún de los siguientes métodos: nuna terminal, afita'l códigu de rexón DVD afayadizu pal to reproductor de CD/DVD col comandu «regionset %s» o executa'l comandu «DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session»

en: Estimated drive speed:
ast: Velocidá estimada de la unidá:

en: Estimated project size: %s
ast: Tamañu estimáu del proyeutu: %s

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ast: Tiempu restante estimáu:%02i:%02i:%02i

en: Estimated size: %s
ast: Tamañu estimáu: %s

en: FILE
ast: FICHERU

en: FRONT COVER
ast: PORTADA DELANTRE

en: Favourite burn engine
ast: Motor de grabáu preferíu

en: File
ast: FICHERU

en: File "%s" could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l ficheru «%s»h

en: File "%s" could not be opened (%s)
ast: Nun pudo abrise'l ficheru «%s» (%s)

en: File Checksum
ast: Suma de verificación del ficheru

en: File Downloader
ast: Descargador de ficheros

en: File Renaming
ast: Renomar Ficheru

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Files
ast: Ficheros

en: Filter Options
ast: Opciones de fieltráu

en: Filter _broken symbolic links
ast: Peñerar enllaces simbólicos frañ_aos

en: Filter _hidden files
ast: Fieltrar ficheros _anubríos

en: Filtering options
ast: Opciones de fieltráu

en: Finalizing
ast: Finando

en: Font family and size
ast: Familia y tamañu de la fonte

en: Force Brasero to display the project selection page
ast: Obligar a Brasero a amosar la páxina de seleición de proyeutos

en: Format used mostly in Europe
ast: Formatu más usáu n'Europa

en: Format used mostly on the North American continent
ast: Formatu usáu mayoritariamente nel continente Norteamericanu

en: Formatting disc
ast: Formateando'l discu

en: Frames (1 second = 75 frames)
ast: Cuadros (1 segundu = 75 cuadros)

en: Generates .cue files from audio
ast: Xenera ficheros .cue dende soníu

en: Genre
ast: Xéneru

en: Getting size
ast: Algamando tamañu

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ast: Afita la llonxitú de la pausa que debe seguir a la pista

en: Hashing algorithm to be used:
ast: Algoritmu Hash usáu:

en: Hidden file
ast: ficheru anubríu

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
ast[0]: Anubrir la llista de ficheros _fieltrada (%d ficheru)
ast[1]: Anubrir la llista de ficheros _fieltrada (%d ficheros)

en: Horizontal gradient
ast: Dilíu horizontal

en: Hours
ast: Hores

en: ISO9660 image
ast: Imaxe ISO9660

en: I_mport
ast: I_mportar

en: I_mport %s
ast: I_mportar %s

en: I_mport Session
ast: I_mportar sesión

en: I_nsert a Pause
ast: I_nsertar una pausa

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
ast: Si escueyes crear un proyeutu nuevu ermu, van perdese tolos cambeos fechos.

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
ast: Si escueyes crear un proyeutu nuevu ermu, va descartase la seleición de ficheros.

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
ast: Si escueyes caltener, los programes nun van ser a identificar el tipu de ficheru de mou amañosu,

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ast: Los cambeos perderánse pa siempre si nun los guardes.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
ast: Si nun lo faes van ser invisibles (magar que seguirás pudiendo lleelos).

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
ast: Si los importes podrás velos y usalos una vegada que la seleición actual de ficheros se tenga grabao.

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
ast: Si parte la pista, el tamañu de la pista nueva sedrá inferior a 6 segundos y rellenaráse.

en: Image Burning Setup
ast: Configuración Grabáu d'Imaxe

en: Image Checksum
ast: Suma de verificación de calcu

en: Image File
ast: Ficheru Imaxe

en: Image of CD successfully created
ast: Imaxe de CD creada dafechu

en: Image of DVD successfully created
ast: Imaxe de DVD creada dafechu

en: Image path:
ast: Camín imaxe:

en: Image style:
ast: Estilu imaxe:

en: Image successfully burned to CD
ast: Imaxe grabada dafechu nel CD

en: Image successfully burned to DVD
ast: Imaxe grabada correcho nel DVD

en: Image successfully created
ast: Imaxe creada dafechu

en: Image type:
ast: Tipu d'imaxe:

en: Images
ast: Imaxenes

en: Import %s
ast: Importar %s

en: Impossible to link plugin pads
ast: Nun pudieron enllazase les interfaces de los complementos

en: Impossible to retrieve local file path
ast: Nun se pudo llograr l'allugamientu del ficheru llocal

en: Impossible to retrieve speeds
ast: Imposible recuperar velocidaes

en: Impossible to split more than one song at a time
ast: Imposible dixebrar más d'una canción al mesmu tiempu

en: Incompatible command line options used.
ast: Opciones de llinia de comandos incompatibles:

en: Insert
ast: Inxertar

en: Insert number sequence at beginning
ast: Inxertar el númberu de secuencia al entamu

en: Insert text
ast: Inxertar testu

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ast: Interrumpir el procesu puede inutilizar el discu.

en: Invalid address
ast: direición nun válida

en: Invalid command
ast: comandu non válidu

en: Invalid field in command
ast: campu non válidu nel comandu

en: Invalid parameter in command
ast: parámetru non válidu nel comandu

en: Invalid track mode
ast: Mou pista nun válidu

en: It does not appear to be a valid ISO image
ast: Nun paez ser una imaxe ISO válida

en: It does not exist at the specified location
ast: Nun esiste la llocalización especificada

en: It does not seem to be a valid Brasero project
ast: Nun paez ser un proyeutu de Brasero válidu

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
ast: Nun parez ser una imaxe de discu o ficheru cue válidu.

en: It is a recursive symlink
ast: Ye un enllaz simbólicu recursivu

en: Italic
ast: Cursiva

en: Key not established
ast: clave nun establecida

en: Last _Unsaved Project
ast: _Caberu proyeutu ensin guardar

en: Last session import failed
ast: Falló la importación de la cabera sesión

en: Leave the disc _open to add other files later
ast: Dexar el discu _abiertu pa amosar otros ficheros dempués

en: Length
ast: Duración

en: Let you choose your new project
ast: Escoyer un nuevu tipu de proyeutu

en: Load the last project that was not burned and not saved
ast: Cargar el caberu proyeutu que nun se grabó y nun se guardó

en: Location for Image File
ast: Allugamientu pal ficheru de calcu

en: Location for Temporary Files
ast: Allugamientu pa los ficheros temporales

en: Location for _Temporary Files
ast: Allugamientu pa los ficheros _temporales

en: M_ethod:
ast: M_étodu:

en: Make _More Copies
ast: Facer _más copies

en: Make _Several Copies
ast: Facer delles copies

en: Make sure another application is not using it
ast: Tea xuru de que nun hai otra aplicación usándolu

en: Make sure the appropriate codec is installed
ast: Asegúrese que'l códec apropiáu ta instaláu.

en: Maximum speed
ast: Velocidá máxima

en: Medium Icon
ast: Iconu medianu

en: Menu
ast: Menú

en: Mer_ge
ast: Ame_star

en: Merge a selected slice with the next selected one
ast: Amestar un trozu seleicionáu col siguiente selecionáu

en: Merging data is impossible with this disc
ast: nun se puen entemecer los datos con esti discu

en: Method to be used to split the track
ast: Métodu pa usar pa dixebrar la pista

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
ast: Tasa mínima de llenáu del búfer de la unidá (en %%) (consulte el manual de cdrecord):

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
ast: Tasa mínima de llenáu del búfer de la unidá (en %) (consulte'l manual de wodim):

en: Minutes
ast: Minutos

en: Movies
ast: Películes

en: Native _format
ast: _Formatu nativu

en: Ne_ver Add Such File
ast: Nun amestar _enxamás tal ficheru

en: New _Audio Project
ast: Proyeutu d'_audiu nuevu

en: New _Data Project
ast: Proyeutu de _datos nuevu

en: New _Folder
ast: Nueva _carpeta

en: New _Video Project
ast: Nuevu Proyeutu de _Videu

en: New disc in the burner holding the source disc
ast: El discu nuevu nel grabador que contién el discu d'orixe

en: New folder
ast: Carpeta nueva

en: New folder %i
ast: Carpeta nueva %i

en: No MD5 file was given.
ast: Nun s'especificó dengún ficheru MD5.

en: No burner specified
ast: Nun s'especificó la unidá grabadora

en: No checksum file could be found on the disc
ast: Nun pudo alcontrase'l ficheru de la suma de verificación nel discu

en: No disc available
ast: Nun hai dengún discu disponible

en: No file
ast: Ensin ficheru

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
ast[0]: Nun se puede amestar nengún ficheru (%i ficheros escoyíos)
ast[1]: Nun puede amestase nengún ficheru (%i ficheros escoyíos)

en: No file filtered
ast: Nun hai dengún ficheru fieltráu

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
ast[0]: Nengún ficheru ta soportáu (%i ficheros escoyíos)
ast[1]: Nengún ficheru ta soportáu (%i ficheros escoyíos)

en: No file selected
ast: Nun hai nengún ficheru escoyíu

en: No format for the temporary image could be found
ast: Nun pudo alcontrase un formatu pal calcu temporal

en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
ast: nun puede alcontrase un padre nel árbol pal camín «%s»

en: No path was specified for the image output
ast: Nun s'especificó dengún camín pa la salida del calcu

en: No preview
ast: Ensin vista preliminar

en: No recently used project
ast: Nun hai proyeutos recientes

en: No silence could be detected
ast: Nun pudo deteutase dengún silenciu

en: No source drive specified
ast: Nun s'especificó la unidá d'orixe

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ast: Nun s'escribirá denguna información sobro la pista (artista, compositor, …) al discu.

en: Normalization
ast: Normalización

en: Normalizing tracks
ast: Pistes normalizaes

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Not enough space available on the disc
ast: Nun hai suficiente espaciu disponible nel discu

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ast: Nun hai bastante espaciu disponible nel discu (%s disponible pa %s)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ast: Nun hai abondu espaciu nel discu en «%s».

en: Number files according to a pattern
ast: Númberu ficheros acordes al patrón

en: Number of Songs
ast: Nº de canciones

en: Ongoing blanking process
ast: procesu de desaniciáu en cursu

en: Ongoing burning process
ast: procesu de grabáu en cursu

en: Ongoing checksumming operation
ast: Ta faciéndose la operación de la suma de verificación

en: Ongoing copying process
ast: procesu de copiáu en cursu

en: Only _Append
ast: Namái _axuntar

en: Only one option can be given at a time
ast: Namái se puede especificar una opción por vegada.

en: Only one track at a time can be checked
ast: namái pue verificase una pista cada vegada

en: Open Project
ast: Proyeutu Abiertu

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
ast: Abre un proyeutu de datos amestando los URI daos na llinia de comandos

en: Open a project
ast: Abrir un proyeutu

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
ast: Abre un proyeutu de vídeu amestando los URI dados na llinia de comandos

en: Open an MD5 file
ast: Abrir un ficheru MD5

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
ast: Abre un proyeutu d'audiu amestando los URI daos na llinia de comandos

en: Open the blank disc dialog
ast: Abrir el diálogu de desaniciar discu

en: Open the check disc dialog
ast: Abrir el diálogu de comprobar disco

en: Open the selected files
ast: Abrir los ficheros escoyíos

en: Open the selected video
ast: Abrir el seleutor de videu

en: Open the specified playlist as an audio project
ast: Abrir una llista de reprodución cómo proyeutu d'audiu

en: Open the specified project
ast: Abrir el proyeutu especificáu

en: Options
ast: Opciones

en: Options for plugin %s
ast: Opciones pal complementu %s

en: Outrange address
ast: direición fuera de rangu

en: PATH
ast: Ruta

en: PATH TO COVER
ast: CAMÍN A LA CARÁTULA

en: PATH TO DEVICE
ast: CAMÍN AL PRESÉU

en: PATH TO IMAGE
ast: CAMÍN A LA IMAXE

en: PLAYLIST
ast: LLISTA DE REPRODUCCIÓN

en: PROJECT
ast: PROYEUTU

en: P_lugins
ast: C_omplementos

en: P_review
ast: Vista p_revia

en: Paste files
ast: Apegar ficheros

en: Pause
ast: Pausar

en: Pause length:
ast: Llonxitú de la posa:

en: Pick a Color
ast: Escueyi un Color

en: Playlists
ast: Llistes de reproducción

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ast: Nun se pueden amestar llistes de reproducción a un discu de vídeo o soníu

en: Please add files to the project.
ast: Por favor, amesta ficheros al proyeutu.

en: Please add files.
ast: Amiesta ficheros

en: Please add songs to the project.
ast: Por favor, amesta canciones al proyeutu.

en: Please add songs.
ast: Amiesta canciones

en: Please add videos.
ast: Amiesta vídeos

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ast: Escueya otru CD o DVD o introduza unu nuevu.

en: Please eject the disc and reload it.
ast: Espulse'l discu y recárguelu.

en: Please eject the disc from "%s" manually.
ast: Espulsa'l discu de «%s» manualmente.

en: Please insert a disc holding data.
ast: Introduza un discu que contenga datos.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ast: Introduza un discu que nun tea protexíu escontra copia.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ast: Introduza un discu regrabable que contenga datos.

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
ast: Introduz un CD o DVD grabable si nun quies escribir un ficheru imaxe.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un CD o DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable CD or DVD.
ast: Introduz un CD o DVD grabable.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un CD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable CD.
ast: Introduz un CD grabable.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Introduz un DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please insert a writable DVD.
ast: Introduz un DVD grabable.

en: Please install the following manually and try again:
ast: Instala manualmente lo siguiente ya téntalo otra vuelta:

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
ast: Instala manualmente les siguientes aplicaciones y llibreríes requeríes ya téntalo otra vuelta:

en: Please only add files with video content
ast: Amiesta namái ficheros con un conteníu de vídeu

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ast: Reintroduza'l discu nel grabador de CD/DVD.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ast: Troque'l discu por otru que contenga datos.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ast: Troque'l discu por un discu regrabable que contenga datos.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ast: Troque'l discu por un CD o DVD soportáu.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Troca'l discu por un CD o DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
ast: Troca'l discu por un CD O DVD grabable.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
ast: Troque'l discu por un CD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable CD.
ast: Troca'l discu por un CD grabable.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ast: Troca'l discu por un DVD grabable con a lo menos %i MiB d'espaciu llibre.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
ast: Troca'l discu por un DVD grabable.

en: Please select a disc image.
ast: Escueyi una imaxe de discu.

en: Please set it manually
ast: Afítalo manualmente

en: Please type "%s --help" to see all available options
ast: Escribi «%s --help» pa ver toles opciones disponibles

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
ast: Espere mientres se completa la estimación del tamañu total

en: Please wait while the project is loading.
ast: Espere mentantu se carga'l proyeutu.

en: Plugin
ast: Complementu

en: Preparing to copy audio disc
ast: Tresnando pa copiar el discu de soníu

en: Preparing to write
ast: Tresnándose pa grabar

en: Print
ast: Imprentar

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ast: el procesu %s finó con un error de códigu (%i)

en: Progress
ast: Progresu

en: Properties of %s
ast: Propiedaes de %s

en: Quit Brasero
ast: Colar de Brasero

en: R_ename…
ast: R_enomar…

en: Re_move All
ast: Desa_niciar Too

en: Re_place symbolic links
ast: Troc_ar enllaces simbólicos

en: Read options could not be created
ast: Nun pudieron crease les opciones de llectura.

en: Readcd/Readom image
ast: Imaxe Readcd/Readom

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ast: La grabación real del discu entamará en 10 segundos.

en: Recent projects:
ast: Proyeutos recientes:

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
ast: Nun se recomienda grabar pistes d'audiu en discos reescribibles:

en: Recursive symbolic link
ast: Enllaz simbólicu recursivu

en: Remove all files from the project
ast: Esborrar tolos ficheros del proyeutu

en: Remove silences
ast: Quitar silencios

en: Remove the selected files from the project
ast: Desanicia los ficheros escoyíos del proyeutu

en: Remove the selected slices
ast: Desaniciar los trozos selecionaos

en: Remove the selected videos from the project
ast: Quitar los videos seleicionaos del proyeutu

en: Rename the selected file
ast: Renomar el ficheru escoyíu

en: Rename to
ast: Renomar a

en: Renaming mode
ast: Mou de renomamientu

en: Replace symbolic links by their targets
ast: Camudar enllaces simbólicos polos sos destinos

en: Restore the selected files
ast: Restaurar los ficheros seleicionaos

en: Retrieving DVD keys
ast: Algamando claves DVD

en: Retrieving image format and size
ast: Obteniendo formatu y tamañu de la imaxe

en: Rewritable Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray reescribible

en: SIDES
ast: LLAOS

en: SVCD image
ast: Imaxe de SVCD

en: Save Current Project
ast: Guardar el proyeutu autual

en: Save Current Session
ast: Guardar Sesión Actual

en: Save _As…
ast: Guardar _Como...

en: Save current project
ast: Guardar el proyeutu autual

en: Save current project to a different location
ast: Guarda el proyeutu autual nun llugar distintu

en: Save project as a Brasero audio project
ast: Guardar el proyeutu como un proyeutu de soníu de Brasero

en: Save project as a PLS playlist
ast: Guardar proyeutu cómo llista de reprodución PLS

en: Save project as a plain text list
ast: Guardar proyeutu cómo llista de testu planu

en: Save project as an M3U playlist
ast: Guardar proyeutu cómo llista de reprodución M3U

en: Save project as an XSPF playlist
ast: Guardar el proyeutu como una llista de reproducción XSPF

en: Save project as an iriver playlist
ast: Guardar el proyeutu como una llista de reproducción iriver

en: Save the changes of current project before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos del proyeutu autual anates de zarrar?

en: Scaled
ast: Escaláu

en: Search _Directory
ast: _Direutoriu de gueta

en: Searching for available discs
ast: Guetando discos disponibles

en: Seconds
ast: segundos

en: Select Disc Image
ast: Escueyi una imaxe de discu

en: Select Files
ast: Escueye ficheros

en: Select Playlist
ast: Seleiciona Llista de Reprodución

en: Select a disc
ast: Seleicione un discu

en: Select a disc image to write
ast: Esbillar una imaxe pa grabar

en: Select a disc to write to
ast: Escueyi un discu nel que grabar

en: Select disc to copy
ast: Seleicione'l discu pa copiar

en: Select one song only please.
ast: Escueye sólo una canción.

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
ast: Seleiciona los ficheros que quies restaurar y calca nel botón "Restaurar"

en: Session management options:
ast: Opciones de remanamientu de la sesión:

en: Set Bac_kground Properties
ast: Afitar propiedaes f_ondu

en: Set a horizontal layout
ast: Afitar una disposición horizontal

en: Set a vertical layout
ast: Afitar una disposición vertical

en: Set the directory where to store temporary files
ast: Afitar el direutoriu au atroxar los ficheros temporales

en: Set the drive to be used for burning
ast: Afitar la unidá qu'usar pa grabar

en: Set the options for file filtering
ast: Afitar les opciones pal ficheru fieltráu

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
ast: Afitar a 0 pa MD5, a 1 pa SHA1 y a 2 pa SHA256

en: Sets consistent sound levels between tracks
ast: Afita niveles de soníu consistentes ente pistes

en: Should Nautilus extension output debug statements
ast: Si la estensión de Nautilus tien d'amosar les consultes de depuración

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
ast: Si la estensión de Nautilus tien d'amosar les consultes de depuración. El valor tien de camudase a "braero" p'amosales.

en: Should brasero filter broken symbolic links
ast: Indica si Brasero tien de peñerar los enllaces simbólicos frañaos

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
ast: Indica si Brasero tien de peñerar los enllaces simbólicos frañaos. Si s'activa, Brasero peñerará los enllaces simbólicos frañaos.

en: Should brasero filter hidden files
ast: Brasero tendría de fieltrar ficheros escondíos

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
ast: Brasero tendría de fieltrar ficheros escondíos. Establecíu a activu, brasero fieltrará los ficheros ocultos.

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
ast: Indica si Brasero tien de trocar los enllaces simbólicos polos sos ficheros de destín nel proyeutu. Si s'activa, Brasero trocará los enllaces simbólicos.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
ast: ¿Tendríen de renomase los ficheros pa se compatibles dafechu con Windows?

en: Show a side pane along the project
ast: Amosar un panel llateral xunto col proyeutu

en: Show session management options
ast: Ver opciones xestor sesión

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
ast[0]: Amosar la llista de ficheros _esbillada (%d ficheru)
ast[1]: Amosar la llista de ficheros _esbillada (%d ficheros)

en: Simulation of (S)VCD burning
ast: Simulación de grabación de (S)VCD

en: Simulation of CD copying
ast: Simulación de copia de CD

en: Simulation of audio CD burning
ast: Simulación de grabación de CD de soníu

en: Simulation of data CD burning
ast: Simulación de grabación de CD de datos

en: Simulation of data DVD burning
ast: Simulación de grabación de DVD de datos

en: Simulation of data DVD copying
ast: Simulación de copia de DVD de datos

en: Simulation of data disc burning
ast: Simulación de grabación de discu de datos

en: Simulation of disc copying
ast: Simulación de copia de discu

en: Simulation of image to CD burning
ast: Simulación de grabación de calcu a CD

en: Simulation of image to DVD burning
ast: Simulación de grabación de calcu a DVD

en: Simulation of image to disc burning
ast: Simulación de grabación de calcu nel discu

en: Simulation of video DVD burning
ast: Simulación de creación de DVD de vídeu

en: Simulation of video disc burning
ast: Simulación de grabación de discu de vídeu

en: Size
ast: Tamañu

en: Size Estimation
ast: Estimación del tamañu

en: Size mismatch
ast: tamañu incompatible

en: Slices Preview
ast: Vista previa de los trozos

en: Slicing Method
ast: Métodu de trocéu

en: Solid color
ast: Color sólidu

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
ast: Dalgunos ficheros nun tienen un nome afayaízu pa un CD compatible con Windows.

en: Some files have invalid filenames
ast: Dalgunos ficheros tienen nomes non válidos

en: Some files may be corrupted on the disc
ast: Dalgunos ficheros pueden tar corruptos nel discu

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
ast: Dalgunes de les canciones escoyíes son afayaízes pa crear pistes DTS.
    Esti tipu de pista de CD de soníu apurri una calidá de soníu más alta pero namái pue reproducise por reproductores dixitales específicos.
    Nota: si tas d'alcuerdu, la normalización nun va aplicase nestes pistes.

en: Song Information
ast: Información Canción

en: Song end:
ast: Final de la canción:

en: Song information for track %02i
ast: Información de la canción pa la pista %02i

en: Song start:
ast: Entamu de la canción:

en: Song titles
ast: Títulos de les canciones

en: Space
ast: Espaciu

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID del remanamientu de sesión

en: Split
ast: Dixebrar

en: Split Track
ast: Dixebrar pista

en: Split the selected track
ast: Dixebrar la pista escoyía

en: Split this track every
ast: Dixebrar esta pista cada

en: Split this track in
ast: Dixebrar esta pista en

en: Split track for each silence
ast: Dixebrar la pista pa cada silencio

en: Split track in a fixed number of parts
ast: Dixebrar la pista nun númberu fixu de partes

en: Split track in parts with a fixed length
ast: Dixebrar la pista en partes con una llonxitú fixa

en: Split track manually
ast: Dixebrar la pista manualmente

en: Start
ast: Entamu

en: Start and stop playing
ast: Entamar y parar la reprodución

en: Start burning immediately.
ast: Empezar a grabar darréu.

en: Start to burn the contents of the selection
ast: Entamar la grabación del conteníu de la seleición

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Starting to record
ast: Entamando a grabar

en: Substitute text
ast: Testu a sustituir

en: Success
ast: Correuto

en: Temporary files
ast: Ficheros temporales

en: Text color
ast: Color del testu

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ast: De esta forma los archivos antiguos de las sesiones anteriores se podrán usar después de la grabación.

en: The XID of the parent window
ast: El XID de la ventana padre

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
ast: Los fíos d'esti direutoriu van tener 7 direutorios padre.
    Brasero puede crear una imaxe de tal xerarquía de ficheros y grabala, pero'l sofitu nun va poder lleese en tolos sistemes operativos.
    NOTA: sábese que tala xerarquía de ficheros funciona en GNU/Linux.

en: The contents of the project changed since it was saved.
ast: El conteníu del proyeutu camudó dende que fué grabáu.

en: The currently inserted disc could not be blanked.
ast: Nun puede desaniciase'l discu que s'introduxo.

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
ast: El tamañu de los datos ye enforma grande pal discu y hai de quitar ficheros de la seleición.
    Seique quieras usar esta opción si tas usando un CD-R(W)) de 90 o 100 minutos, que nun pueden reconocese correcho, y darréu d'esto necesiten la opción de sobrograbáu.
    NOTA: Esta opción puede causar fallos.

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
ast: El tamañu de los datos ye enforma grande pal discu, entá cola opción de sobrograbáu activada.

en: The device timed out
ast: el dispositivu agotó'l so tiempu d'espiración

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
ast: Nun pudo espulsase'l discu darréu que tien de quitase de la operación actual pa poder siguir.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ast: Nun puede espulsase el mediu en «%s»

en: The disc in "%s" is empty.
ast: El discu en "%s" ta ermu.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ast: El discu en "%s" nun ye regrabable.

en: The disc in "%s" is not supported.
ast: El discu en "%s" nun ta sofitáu.

en: The disc in "%s" is not writable.
ast: El discu en "%s" nun ye grabable.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ast: El discu en "%s" necesita relleese.

en: The disc in the drive holds data.
ast: El discu na unidá contién datos.

en: The disc is not supported
ast: El discu nun ta soportáu

en: The disc is ready for use.
ast: el discu ta llistu pa usase.

en: The disc mount point could not be retrieved
ast: Nun pudo obtenese'l puntu de montaxe del discu

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
ast: Necesita recargar el discu enantes de la so grabación

en: The disc was successfully blanked.
ast: El discu desanicióse dafechu:

en: The drive address could not be retrieved
ast: Nun pudo obtenese la direición de la unidá

en: The drive cannot be locked (%s)
ast: Nun puede bloquiase la unidá (%s)

en: The drive cannot burn
ast: El preséu nun puede grabar

en: The drive has no rewriting capabilities
ast: la unidá nun tien capacidaes de reescritura

en: The drive is busy
ast: La unidá ta ocupada

en: The drive is empty
ast: La unidá ta erma

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
ast: La unidá que tien el discu d'orixe va ser emplegada tamién pa grabalu.

en: The file does not appear to be a playlist
ast: El ficheru nun parez ser una llista de reproducción

en: The file integrity check could not be performed.
ast: Nun pudo executase la verificación d'integridá de ficheros.

en: The file integrity check was performed successfully.
ast: La verificación d'integridá de ficheros executóse correcho.

en: The file is empty
ast: El ficheru ta baleru

en: The file is not stored locally
ast: El ficheru nun ta almacenáu llocalmente

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
ast: El sistema de ficheros d'esti volume nun soporta ficheros grandes (tamañu superior a 2 GiB).
    Esto pue ser un problema al escribir DVD o calcos grandes.

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ast: El sistema de ficheros qu'escoyó p'atroxar el calcu temporal nun puede caltener ficheros de tamañu superior a 2 GiB

en: The following files appear to be corrupted:
ast: Los siguientes ficheros paecen tar toyíos:

en: The format of the disc image could not be identified
ast: Nun se pudo identificar el formatu del discu imaxe

en: The image could not be created at the specified location
ast: Nun pudo facese'l calcu nel allugamientu especificáu

en: The image could not be loaded.
ast: Nun pudo cargase la imaxe

en: The last browsed folder while looking for images to burn
ast: La cabera carpeta desaminada au buscar imáxenes pa grabar

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
ast: L'allugamientu esbilláu qu'escoyisti p'atroxar la imaxe nun tien abondu espaciu llibre pa la imaxe del discu.

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ast: El llugar seleicionáu nun tien suficiente espaciu p'atroxar la imaxe de discu (necesítense %ld MiB)

en: The operation cannot be performed.
ast: Nun se puede executar la operación:

en: The priority value for the plugin
ast: El valor de prioridá pal complementu

en: The project "%s" does not exist
ast: El proyeutu «%s» nun esiste

en: The project could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l proyeutu

en: The project is empty
ast: El proyeutu ta ermu

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
ast: El tamañu del proyeutu ye enforma grande pal discu y tendrás de desaniciar ficheros.
    Quiciabes quieras usar esta opción si tas usando un CD-R(W) de 90 ó 100 minutos, que nun se pueden reconocer correchamente y poro, precisen la opción de sobrograbáu.
    NOTA: Esta opción pue causar fallos.

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
ast: El proyeutu ye enforma grande pal discu inclusu cola opción de sobrograbáu activada.

en: The session could not be imported.
ast: Nun pudo importase la sesión.

en: The simulation was successful.
ast: La simulación finó satisfactoriamente.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
ast: El tamañu del ficheru ye más grande de 2 GiB. L'estándar ISO9660 nun lu sofita na so primer y segunda versiones (les más estendíes).
    Encamiéntase usar la tercer versión del estándar ISO9660, sofitáu pola mayoría de los sistemes operativos incluyendo GNU/Linux y toles versiones de Windows™. Sicasí MacOS X nun puede lleer imáxenes creaes cola versión 3 del estándar ISO9660.

en: The size of the volume could not be retrieved
ast: Nun puede obtenese'l tamañu del volume

en: The speed to be used
ast: La velocidá qu'usar

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
ast: El sistema ye enforma lentu pa grabar el CD a esta velocidá. Prebe con una velocidá inferior.

en: The track is shorter than 6 seconds
ast: La pista ye más curtia de 6 segundos.

en: The track wasn't split.
ast: La pista nun se dixebro.

en: The track will be padded at its end.
ast: La pista rellenárase a lo cabero:

en: The type of checksum used for files
ast: El tipu de suma de verificación qu'usar pa los ficheros

en: The type of checksum used for images
ast: El tipu de suma de verificación qu'usar pa les imáxenes

en: The version of "%s" is too old
ast: La versión de «%s» ye enforma antigua

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
ast: Esisten ficheros yá grabaos nel discu. ¿Quies importalos?

en: There are no files to write to disc
ast: Nun hai ficheros pa grabar nel discu

en: There are no songs to write to disc
ast: Nun hai canciones pa grabar nel discu

en: There are no videos to write to disc
ast: Nun hai vídeos pa grabar nel discu

en: There are some files left to burn
ast: Entá queden dellos ficheros pa grabar

en: There are some more songs left to burn
ast: Entá queden delles canciones más pa grabar

en: There are some more videos left to burn
ast: Entá queden dellos vídeos más pa grabar

en: There is no disc in "%s".
ast: Nun hai discu en "%s".

en: There is no inserted disc to copy.
ast: Nun hai nengún discu inxertáu pa copiar.

en: There is no selected disc image.
ast: Nun hai denguna imaxe de discu esbillada.

en: There is no space left on the device
ast: Nun queda espaciu nel dispositivu

en: There is no track to burn
ast: Nun hai pista que grabar

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
ast: Namái hai un ficheru esbilláu («%s»). Ye la imaxe d'un discu y el so conteníu puede grabase.

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
ast: Namái hai un ficheru esbilláu ("%s"). Ye'l calcu d'un discu y el so conteníu puede grabase.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
ast: Paez que nun hai ficheros toyíos nel discu

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
ast: Esti ye un ficheru de vídeu y por ello namái se pue escribir la parte de soníu al discu.

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
ast: Esta información va grabase nel discu usando teunoloxía CD-text. Puede lleese y amosase por dalgunos reproductores de CD.

en: This is not supported by the current active burning backend.
ast: L'actual «backend» activu nun lo sofita téunicamente.

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
ast: Esti valor representa les opciones de grabáu que s'usaron nesti contesu la última vez.

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
ast: Esti valor representa la velocidá que s'usó nesti contestu la última vez.

en: This version of genisoimage is not supported
ast: Esta versión de genisoimage nun ta sofitada téunicamente

en: This version of mkisofs is not supported
ast: Esta versión de mkisofs nun ta sofitada téunicamente

en: This will remove all previous results.
ast: Esto desaniciará tolos resultaos anteriores.

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
ast: Esos nomes tendríen de camudase y truncase a 64 caracteres.

en: Tiled
ast: Mosaicu

en: Title
ast: Títulu

en: Title:
ast: Títulu:

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
ast: P'amestar ficheros a esti proyeutu, calca nel «botón d'amestar» ( + ) o arrastra ficheros nesti área

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
ast: Pa quitar ficheros seleiciónalos y calca nel «botón de quitar» ( - ) o calca la tecla «Suprimir»

en: Total time: %02i:%02i:%02i
ast: Tiempu total: %02i:%02i:%02i

en: Track
ast: Pista

en: Track length:
ast: Llonxitú de la pista:

en: Transcoding "%s"
ast: Convirtiendo «%s»

en: Transcoding song
ast: Convirtiendo canción

en: Type
ast: Tipu

en: Type mismatch
ast: Tipos non-compatibles

en: URI of an image file to burn (autodetected)
ast: URI del ficheru d'Imaxe pa grabar (autodeteutáu)

en: Underline
ast: Solliñáu

en: Unknown character encoding
ast: Codificación carauteres desconocía

en: Unknown error
ast: Error desconocíu

en: Unknown error.
ast: Error desconocíu.

en: Unknown song
ast: Canción desconocida

en: Unnamed CD/DVD Drive
ast: Unidá CD/DVD ensin nome

en: Unreadable file
ast: Ficheru non lleíble

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Use an _MD5 file to check the disc
ast: Usa un ficheru _MD5 pa verificar el discu

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
ast: Use un ficheru .md5 esterno qu'almacene la suma de verificación d'un discu

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
ast: Usar burn_proof (amenorga'l riesgu de fallos)

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
ast: Usáu xunto a la opción «-immed» con cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
ast: Usáu xunto a la opción «-immed» con cdrecord.

en: VCD image
ast: Imaxe de VCD

en: VCD type:
ast: Triba VCD:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ast: Falta o nun ye válidu direutoriu VIDEO_TS

en: Vertical gradient
ast: Dilíu vertical

en: Video DVD could not be opened
ast: Nun pudo abrise'l DVD de vídeu

en: Video DVD image
ast: Imaxe de DVD de vídeo

en: Video DVD successfully burned
ast: DVD de vídeu grabáu correcho

en: Video Options
ast: Opciones de videu

en: Video disc (%s)
ast: Discu de videu (%s)

en: Video format:
ast: Formatu Videu:

en: Volume could not be created
ast: Nun pudo crease'l volume

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
ast: Cuando esisten varios complementos disponibles pa la mesma xera, ésti valor va usase pa determinar a qué complementu se debe dar preferencia. «0» significa que va usase la prioridá nativa del complementu. Un valor positivu sobroscribi la prioridá nativa del complementu. Un valor negativu desactiva'l complementu.

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
ast: Si s'amosará la vista previa de ficheros. Afítelu activu pa usalu.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
ast: Indica si hai d'usar la opción «--driver generic-mmc-raw» con cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «--driver generic-mmc-raw» con cdrdao. Activa esta opción pa que Brasero la use; puede ser una solución provisional pa dalgunes unidaes y/o configuraciones.

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «-immed» con cdrecord. Úsalu con precaución (activándolu) darréu que ye namái una igua pa dalgunes unidaes/configuraciones.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
ast: Indica si hai d'usar la opción «-use-the-force-luke=dao» con growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ast: Indica si va usase la opción «-use-the-force-luke=dao» con growisofs. Desactivándolu Brasero nun va usalu; puede ser una solución provisional  pa dalgunes unidaes/configuraciones.

en: White list of additional plugins to use
ast: Llista blanca de complementos adicionales qu'usar

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
ast: ¿Quies grabar el discu acullá de la capacidá de la qu'informa?

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
ast: ¿Quies grabar la escoyeta de ficheros en dellos medios?

en: Writable Blu-ray disc
ast: Discu Blu-ray escribible

en: Write contents to a CD or DVD
ast: Graba'l conteníu nún CD o DVD

en: Write disc image to a CD or DVD
ast: Grabar la imaxe de discu nún CD o DVD

en: Write to Disc
ast: Grabar nel discu

en: Writing
ast: Grabando

en: Writing CD-Text information
ast: Grabando información CD-Text

en: Writing cue sheet
ast: Grabando fueya cue

en: Writing leadin
ast: Grabando pista d'entrada

en: Writing leadout
ast: Grabando pista de salida

en: Writing track %02i
ast: Escribiendo pista %02i

en: Writing track %s
ast: Escribiendo pista %s

en: Wrong command line option.
ast: Opción de llinia de comandos incorreuta.

en: You do not have the required permission to write at this location
ast: Nun tien los permisos necesarios pa escribir nesta ubicación

en: You do not have the required permissions to use this drive
ast: Nun tien los permisos necesarios pa usar esta unidá

en: You may want to free some space on the disc and retry
ast: Seique quiera lliberar daqué d'espaciu nel discu ya tentalo otra vegada

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
ast: Debieres recibir una copia de la Llicencia Pública Xeneral de GNU xunto con Brasero; si nun ye asina, escribe a la Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, EE. UU.

en: Your project has not been saved.
ast: El so proyeutu nun fue guardáu:

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add File
ast: _Amestar ficheru

en: _Add Files
ast: _Amestar ficheros

en: _Blank
ast: _Desaniciar

en: _Blank Disc
ast: Es_borrar discu

en: _Blank Disc…
ast: _Desaniciar discu…

en: _Blank…
ast: _Desaniciar…

en: _Burn
ast: _Grabar

en: _Burn Image…
ast: Gra_bar una imaxe…

en: _Burn Several Discs
ast: Gra_bar dellos discos

en: _Burn…
ast: Gra_bar…

en: _Cancel Burning
ast: _Encaboxar grabación

en: _Cancel Loading
ast: _Encaboxar Carga

en: _Change Location
ast: _Camudar llocalización

en: _Check
ast: _Verificar

en: _Check Disc…
ast: _Comprobar discu…

en: _Check Integrity…
ast: _Comprobar integridá…

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Continue
ast: _Siguir

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Copy Disc…
ast: _Copiar discu…

en: _Cover Editor
ast: Editor _Portada

en: _Create Cover
ast: _Crear carátula

en: _Deactivate All
ast: _Desactivar toos

en: _Disable Full Windows Compatibility
ast: _Desactivar la compatibilidá completa con Windows

en: _Discard
ast: _Descartar

en: _Discard Changes
ast: _Desaniciar los cambeos

en: _Discard File
ast: _Descartar ficheru

en: _Discard File Selection
ast: _Descartar la seleición de ficheros

en: _Discard Project
ast: _Desaniciar el proyeutu

en: _Don't split
ast: _Nun cortar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Edit Information…
ast: _Editar información…

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: _Empty Project
ast: _Vaciar proyeutu

en: _Fast blanking
ast: Desaniciu _rápidu

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Hide changes
ast: _Anubrir cambios

en: _Horizontal Layout
ast: Disposición _Horizontal

en: _Image
ast: _Imaxe

en: _Import
ast: _Importar

en: _Keep
ast: _Caltener

en: _Keep Current Extension
ast: _Caltener la estensión actual

en: _Keep Current Location
ast: _Mantener llocalización actual

en: _Keep File Selection
ast: _Caltener la seleición de ficheros

en: _List of slices that are to be created:
ast: _Llista de los trozos que van crease:

en: _New
ast: _Nuevu

en: _New Project
ast: Proyeutu _nuevu

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: _Options…
ast: _Opciones…

en: _Overburn
ast: S_obrecargar

en: _Project
ast: _Proyeutu

en: _Recent Projects
ast: Proyeutos _recientes

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Remove Files
ast: _Desaniciar ficheros

en: _Rename
ast: _Renomar

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ast: _Renomar pa una compatibilidá completa con Windows

en: _Replace
ast: _Trocar

en: _Replace Disc
ast: _Trocar discu

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Save Log
ast: _Guardar rexistru

en: _Search Directory
ast: Direutoriu de _gueta

en: _Show Side Panel
ast: _Amosar el panel llateral

en: _Show changes
ast: _Amosar cambios

en: _Simulate before burning
ast: _Simular enantes de grabar

en: _Slice
ast: _Trocear

en: _Split
ast: _Cortar

en: _Split Track…
ast: _Partir pista…

en: _Text Color
ast: Color del _testu

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Vertical Layout
ast: Disposición _Vertical

en: _Video project
ast: Proyeutu de _vídeu

en: _View
ast: _Ver

en: _Write to Disc…
ast: _Grabar al discu…

en: at the beginning
ast: al entamu

en: at the end
ast: al final

en: by %s
ast: por %s

en: cdrdao burning suite
ast: Suite de grabación cdrdao

en: cdrkit burning suite
ast: Suite de grabación cdrkit

en: cdrtools burning suite
ast: Suite de grabación cdrtools

[ctx: disc]
en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

[ctx: disc]
en: Please select another image.
ast: Escueyi otra imaxe.

en: growisofs burning suite
ast: Suite de grabación growisofs

en: libburn library could not be initialized
ast: Nun pudo anicializase la biblioteca libburn

en: libburn track could not be created
ast: Nun pudo crease la pista libburn

en: libburnia burning suite
ast: Suite de grabación libburnia

en: libisofs could not be initialized.
ast: Nun pudo anicializase libisofs.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
ast: libisofs informó d'un fallu al amestar el conteníu al direutoriu «%s» (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
ast: libisofs informó d'un fallu al amestar el ficheru nel camín «%s»

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
ast: libisofs informó d'un fallu al crear el direutoriu «%s»

en: parts
ast: partes

[ctx: picture]
en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

[ctx: picture]
en: Please select another image.
ast: Escueyi otra imaxe.

en: seconds
ast: segundos

en: with
ast: por

en: {number}
ast: {númberu}
