eog master - en to ast translation catalogue (306 entries)

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en: %.1f (35mm film)
ast: %.1f (película de 35mm)

en: %.1f (lens)
ast: %.1f (llonx. focal)

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
ast[0]: %i × %i píxel  %s    %i%%
ast[1]: %i × %i píxeles  %s    %i%%

en: <b>%f:</b> original filename
ast: <b>%f:</b> nome de ficheru orixinal

en: <b>%n:</b> counter
ast: <b>%n:</b> cuntador

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ast: Nun se pudo alcontrar la papelera pa "%s". ¿Quies desaniciar esta imaxe pa siempre?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ast: Un valor mayor que 0 determina los segundos qu'una imaxe permanez na pantalla hasta que la siguiente s'amuesa automáticamente. Cero desactiva la visualización automática.

en: About this application
ast: Tocante a esta aplicación

en: Activate fullscreen mode with double-click
ast: Activar el mou de pantalla completa con una pulsación duble

en: Active plugins
ast: Plugins activos

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Allow zoom greater than 100% initially
ast: Permite una ampliación mayor que'l 100% d'aniciu

en: Aperture Value:
ast: Valor d'Apertura:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ast: ¿De xuru quies mover
    "%s" a la papelera?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
ast[0]: ¿Daveres quies mover la
    %d imaxe seleicionada a la papelera?
ast[1]: ¿Daveres quies mover les
    %d imáxenes seleicionaes a la papelera?

en: As _background
ast: Como _fondu de pantalla

en: As check _pattern
ast: Como _patrón de cuadrícula

en: As custom c_olor:
ast: Como c_olor personalizáu:

en: As custom color:
ast: Como color personalizáu:

en: At least two file names are equal.
ast: A lo menos hai dos nomes de ficheru iguales.

en: Author:
ast: Autor:

en: Automatic orientation
ast: Orientación automática

en: Background
ast: Fondu

en: Background Color
ast: Color de Fondu

en: Both
ast: Dambos

en: Browse and rotate images
ast: Restola y voltia imáxenes

en: C_enter:
ast: C_entru:

en: Camera
ast: Cámara

en: Camera Model:
ast: Modelu de Cámara:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
ast: Camuda la visibilidá del panel de la galería d'imáxenes na ventana actual

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ast: Camuda la visibilidá del panel llateral na ventana actual

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ast: Camuda la visibilidá de la barra d'estáu na ventana actual

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ast: Camuda la visibilidá de la barra de ferramientes na ventana actual

en: Choose a folder
ast: Escueyi una carpeta

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin Guardar

en: Close main window without asking to save changes.
ast: Zarrar la ventana principal ensin entrugar si hai de guardar los cambeos.

en: Close window
ast: Zarrar ventana

en: Color for Transparent Areas
ast: Color pa Árees Tresparentes

en: Copy the selected image to the clipboard
ast: Copiar la imaxe esbillada al cartafueyu

en: Could not display help for Image Viewer
ast: Nun pudo amosase l'ayuda pal Visor d'imáxenes

en: Could not load image '%s'.
ast: Nun se pudo cargar la imaxe '%s'.

en: Could not save image '%s'.
ast: Nun se pudo guardar la imaxe «%s».

en: Couldn't access trash.
ast: Nun se pudo acceder a la papelera.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ast: Nun se pudo atopar memoria pa cargar el ficheru JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ast: Nun se pudo crear el ficheru temporal pa guardar: %s

en: Couldn't delete file
ast: Nun se pudo desaniciar el ficheru

en: Date in statusbar
ast: Data na barra d'estáu

en: Date/Time:
ast: Data/Hora:

en: Delay in seconds until showing the next image
ast: Retardu en segundos hasta que s'amuesa la imaxe siguiente

en: Description:
ast: Descripción:

en: Destination folder:
ast: Carpeta de destín:

en: Details
ast: Detalles

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ast: Determina cómo tendría d'indicase la tresparencia. Los valores válidos son CHECK_PATTERN, COLOR y NONE. Si s'escueye COLOR, entós la clave «trans_color» determina'l valor del color usáu.

en: Disable image gallery
ast: Desactivar la galería d'imáxenes

en: EXIF not supported for this file format.
ast: EXIF non sofitáu pa esti formatu de ficheru.

en: E_xpand images to fit screen
ast: E_spander imáxenes hasta axustar a la pantalla

en: East
ast: Este

en: Edit Image
ast: Editar imaxe

en: Edit the application toolbar
ast: Editar la barra de ferramientes de l'aplicación

en: Edit the current image using %s
ast: Editar la imaxe actual usando %s

en: Enlarge the image
ast: Allargar la imaxe

en: Error launching System Settings:
ast: Fallu al llanzar la configuración del sistema:

en: Error on deleting image %s
ast: Fallu al desaniciar la imaxe %s

en: Error printing file:
    %s
ast: Fallu al imprentar el ficheru:
    %s

en: Exposure Time:
ast: Tiempu d'Esposición:

en: External program to use for editing images
ast: Programa esternu a usar pa editar imáxenes

en: Extrapolate Image
ast: Estrapolar Imaxe

en: File Name Preview
ast: Prever nome de ficheru

en: File Path Specifications
ast: Especificaciones de la Ruta de Ficheru

en: File format is unknown or unsupported
ast: El formatu de ficheru ye desconocíu o nun ta sofitáu

en: Filename format:
ast: Formatu del nome de ficheru:

en: Fit
ast: Axustar

en: Fit the image to the window
ast: Axusta la imaxe a la ventana

en: Flip _Horizontal
ast: Espeyar _Horizontalmente

en: Flip _Vertical
ast: Espeyar _Verticalmente

en: Focal Length:
ast: Distancia Focal:

en: Fullscreen with double-click
ast: Pantalla completa con pulsación duble

en: GNOME Image Viewer
ast: Visor d'imáxenes de GNOME

en: GPS Data
ast: Datos GPS

en: Gallery
ast: Galería

en: General
ast: Xeneral

en: Go to a random image of the gallery
ast: Dir a una imaxe al debalu de la galería

en: Go to the first image of the gallery
ast: Dir a la primer imaxe de la galería

en: Go to the last image of the gallery
ast: Dir a la cabera imaxe de la galería

en: Go to the next image of the gallery
ast: Dir a la imaxe siguiente de la galería

en: Go to the previous image of the gallery
ast: Dir a la imaxe anterior de la galería

en: Height:
ast: Altor:

en: Help on this application
ast: Ayuda tocante a esta aplicación

en: ISO Speed Rating:
ast: Tasa de velocidá ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
ast: Si ta activáu y nun hai denguna imaxe cargada na ventana activa, el seleutor de ficheros va amosar les imáxenes de la carpeta del usuariu usando los direutorios especiales d'usuariu XDG. Si ta desactiváu o la carpeta d'imáxenes nun se configuró, va amosar el direutoriu de trabayu.

en: If activated, Eye of GNOME won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
ast: Si ta activáu. el Visor d'imáxenes Eye of GNOME nun va pidir confirmación al mover imáxenes a la papelera. Entrugará si dalgún de los ficheros nun puede movese a la papelera y tendrá de desaniciase en so llugar.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
ast: Si ta activáu la llista de metadatos detallaos nel diálogu de propiedaes va movese a la so propia páxina nel diálogu. Esto va facer el diálogu más usable en pantalles pequeñes como les de los «netbooks». Si ta desactiváu, el widget empotraráse na páxina «Metadatos».

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ast: Si la clave de tresparencia tien un valor COLOR, entós, esta clave determina'l color que s'usa pa conseñar la tresparencia.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
ast: Si ta activáu, el color afitáu pola clave «background-color» va usase pa enllenar l'área darrera de la imaxe. Si nun ta afitáu, el tema actual de GTK determinará'l color de rellenu.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ast: Si esto s'afita a FALSE les imáxenes pequeñes nun sedrán axustaes hasta cubrir tola pantalla d'aniciu.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ast: Si nun guardes los cambeos, van perdese dafechu.

en: If you don't save, your changes will be lost.
ast: Si nun guardes los cambeos van perdese dafechu.

en: Image
ast: Imaxe

en: Image Data
ast: Datos de la Imaxe

en: Image Enhancements
ast: Ameyora d'Imaxe

en: Image Properties
ast: Propiedaes d'Imaxe

en: Image Settings
ast: Axustes d'Imaxe

en: Image Taking Conditions
ast: Condiciones nes que se Tomó la Imaxe

en: Image View
ast: Vista d'Imaxe

en: Image Viewer
ast: Visor d'Imáxenes

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
ast: El Visor d'imáxenes nun pudo determinar un formatu de ficheru escribible sofitáu basándose nel nome del ficheru.

en: Image Zoom
ast: Zoom d'Imaxe

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
ast: Posición del panel de la galería d'imáxenes. Afita 0 p'abaxo; 1 pa esquierda; 2 p'arriba; 3 pa drecha.

en: Image loading failed.
ast: Fallu al cargar la imaxe.

en: In
ast: Aumentar

en: Inches
ast: Pulgaes

en: Interpolate Image
ast: Interpolar Imaxe

en: Keywords:
ast: Pallabres clave:

en: Left
ast: Esquierda

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ast: Llista de los complementos activos. Nun contién el «Allugamientu» de los complementos activos. Adique'l ficheru .eog-plugin pa obtener el «Allugamientu» pa un complementu determináu.

en: Location:
ast: Allugamientu:

en: Loop through the image sequence
ast: Ciclar a traviés de la secuencia d'imáxenes

en: Maker Note
ast: Nota de Marcador

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ast: _Anubrir

en: Metadata
ast: Metadatos

en: Metering Mode:
ast: Mou de Midida:

en: Millimeters
ast: Milímetros

en: Mirror the image horizontally
ast: Espeya la imaxe horizontalmente

en: Mirror the image vertically
ast: Espeya la imaxe verticalmente

en: Move the selected image to the trash folder
ast: Mover la imaxe seleicionada a la papelera

en: Move the selected item on the toolbar
ast: Mueve l'elementu seleicionáu a la barra de ferramientes

en: Move to _Trash
ast: Mover a la _Papelera

en: Name:
ast: Nome:

en: Next
ast: Siguiente

en: No image loaded.
ast: Nun se cargó denguna imaxe.

en: No images found in '%s'.
ast: Nun s'alcontraron imáxenes en '%s'.

en: None
ast: Dengún

en: North
ast: Norte

en: Open Folder
ast: Abrir Carpeta

en: Open Image
ast: Abrir Imaxe

en: Open _with
ast: Abrir _con

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

en: Open in fullscreen mode
ast: Abrir en mou de pantalla completa

en: Open in slideshow mode
ast: Abrir en mou diapositives

en: Open the selected image with a different application
ast: Abre la imaxe seleicionada con una aplicación diferente

en: Opening image "%s"
ast: Abriendo imaxe "%s"

en: Options
ast: Opciones

en: Other
ast: Otru

en: Out
ast: Amenorgar

en: Page Setup
ast: Configuración de Páxina

en: Pause Slideshow
ast: Posar Presentación

en: Pause or resume the slideshow
ast: Posar o continuar cola presentación

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ast: Inténtalo con una estensión de ficheru desemeyada como .png o .jpg.

en: Position
ast: Posición

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPostfix]
en: seconds
ast: segundos

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPrefix]
en: _Switch image after:
ast: _Camudar imaxe tres:

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preferences for Image Viewer
ast: Preferencies del Visor d'imáxenes

en: Preview
ast: Vista previa

en: Previous
ast: Anterior

en: Print the selected image
ast: Imprentar la imaxe seleicionada

en: Prope_rties
ast: P_ropiedaes

en: Question
ast: Entruga

en: Reload Image
ast: Recargar Imaxe

en: Reload current image
ast: Recargar la imaxe actual

en: Remove the selected item from the toolbar
ast: Quita l'elementu seleicionáu de la barra de ferramientes

en: Remove the selected toolbar
ast: Quitar la barra de ferramientes seleicionada

en: Rename from:
ast: Renomar de:

en: Replace spaces with underscores
ast: Trocar espacios por guión baxu

en: Right
ast: Drecha

en: Rotate Counterc_lockwise
ast: Voltiar en Sen _Antihorariu

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ast: Voltia la imaxe 90 graos a la esquierda

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ast: Voltia la imaxe 90 graos a la drecha

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Executa '%s --help' pa ver una llista completa de les opciones disponibles na llinia de comandos.

en: S_elect the images you want to save:
ast: S_eleiciona les imáxenes que quies guardar:

en: S_lideshow
ast: _Diapositives

en: Save As
ast: Guardar Como

en: Save Image
ast: Guardar Imaxe

en: Save _As…
ast: Guardar C_omo…

en: Save changes in currently selected images
ast: Guardar los cambeos nes imáxenes actualmente seleicionaes

en: Save changes to image "%s" before closing?
ast: ¿Guardar cambeos na imaxe "%s" enantes de zarrar?

en: Save the selected images with a different name
ast: Guarda les imáxenes seleicionaes con un nome diferente

en: Saving image "%s" (%u/%u)
ast: Guardando imaxe "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
ast: Guardando la imaxe llocalmente…

en: Scroll wheel zoom
ast: Ampliación cola rueda del mur

en: Separator
ast: Separtador

en: Sequence
ast: Secuencia

en: Set as _Desktop Background
ast: Afitar como Fondu del _Escritoriu

en: Set the selected image as the desktop background
ast: Afitar la imaxe seleicionada como'l fondu del escritoriu

en: Show Containing _Folder
ast: Amosar la _Carpeta contenedora

en: Show Folder
ast: Amosar la carpeta

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Show the current image in fullscreen mode
ast: Amosar la imaxe actual en mou de pantalla completa

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ast: Amosar nel xestor de ficheros la carpeta que contién esti ficheru

en: Show the image at its normal size
ast: Amuesa la imaxe col so tamañu normal

en: Show the properties and metadata of the selected image
ast: Amuesa les propiedaes y los metadatos de la imaxe seleicionada

en: Show “_%s”
ast: Amosar “_%s”

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
ast: Amuesa/Anubre'l los botones de desplazamientu del panel de la galería d'imáxenes.

en: Show/Hide the image gallery pane.
ast: Amuesa/Anubre'l panel de la galería d'imáxenes.

en: Show/Hide the window side pane.
ast: Amuesa/Anubre'l panel llateral de la ventana.

en: Show/Hide the window statusbar.
ast: Amuesa/Anubre la barra d'estáu de la ventana.

en: Show/Hide the window toolbar.
ast: Amuesa/Anubre la barra de ferramientes de la ventana.

en: Shows the image date in the window statusbar
ast: Amuesa la data de la imaxe na barra d'estáu de la ventana

en: Shrink the image
ast: Encueye la imaxe

en: Side _Pane
ast: _Panel llateral

en: Size
ast: Tamañu

en: Slideshow
ast: Diapositives

en: Smooth images when zoomed-_in
ast: Suavizar imáxenes al _ampliar

en: Smooth images when zoomed-_out
ast: Suavizar imáxenes al _amenorgar

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ast: Dalgunes de les imáxenes seleicionaes nun se pueden mover a la papelera y van desaniciase dafechu. ¿Daveres quies siguir?

en: South
ast: Sur

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ast: Aniciar una nueva instancia n'arróu de refugar la que yá esiste

en: Start a slideshow view of the images
ast: Anicia una presentación de diapositives de les imáxenes

en: Start counter at:
ast: Aniciar cuntador en:

en: Supported image files
ast: Ficheros d'imaxe sofitaos

en: T_oolbar
ast: _Barra de ferramientes

en: Tag
ast: Etiqueta

en: Taken on
ast: Tomada en

en: Temporary file creation failed.
ast: La creación del ficheru temporal falló.

en: The GNOME image viewer.
ast: El visor d'imáxenes de GNOME.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
ast: El color usáu pa enllenar l'área darrera de la imaxe. Si la clave «use-background-color» nun ta afitada, el color determínalu'l tema GTK+ activu.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
ast: El nome del ficheru d'escritoriu (incluyendo'l «.desktop») de l'aplicación que va a usar pa editar imáxenes (cuando se calque'l botón «Editar imaxe» de la barra de ferramientas). Asígna-y una cadena erma pa desactivar esta carauterística.

en: The given locations contain no images.
ast: Los allugamientos proporcionaos nun contienen imáxenes.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ast: La imaxe «%s» camudóse por una aplicación esterna.
    ¿Quies volver a cargala?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ast: La imaxe "%s" afitóse como Fondu d'Escritoriu.
    ¿Quies camudar el so aspeutu?

en: The image whose printing properties will be set up
ast: Imaxe a la que se van definir les propiedaes

en: The information for the page where the image will be printed
ast: Información de la páxina u se va imprentar la imaxe

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ast: El multiplicador a aplicar cuando s'use'l mur p'ampliar. Esti valor define'l pasu de l'ampliación usada pa cada eventu de desplazamientu. Por exemplo, 0.05 resulta nun incrementu del 5% pa cada eventu de desplazamientu y 1.00 resulta nun incrementu d'ampliación del 100%.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
ast[0]: Hai %d imaxe ensin cambeos guardaos. ¿Guardar los cambeos enantes de zarrar?
ast[1]: Hai %d imáxenes ensin cambeos guardaos. ¿Guardar los cambeos enantes de zarrar?

en: To:
ast: A:

en: Toolbar Editor
ast: Editor de la Barra de Ferramientes

en: Transformation failed.
ast: Falló la tresformación.

en: Transformation on unloaded image.
ast: Tresformación nuna imaxe nun cargada.

en: Transparency color
ast: Color de tresparencia

en: Transparency indicator
ast: Indicador de tresparencia

en: Transparent Parts
ast: Partes tresparentes

en: Trash images without asking
ast: Unviar imáxenes a la papelera ensin entrugar

en: Type:
ast: Tipu:

en: Undo the last change in the image
ast: Desfai'l caberu cambéu na imaxe

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Use "%s" to open the selected image
ast: Usar "%s" p'abrir la imaxe seleicionada

en: Use a custom background color
ast: Usar un color de fondu personalizáu

en: Value
ast: Valor

en: West
ast: Oeste

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
ast: Conseña si'l seleutor de ficheros tien d'amosar la carpeta d'imáxenes del usuariu si nun hai denguna imaxe cargada.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
ast: Conseña si'l panel de la galería d'imáxenes tendría de ser redimensionable.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ast: Conseña si hai d'estrapolar la imaxe al ampliala. Produz meyor calidá pero va daqué más sele que les imáxenes non estrapolaes.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ast: Indica si hai d'interpolar la imaxe al amenorgala. Produz meyor calidá pero ye daqué más sele que les imáxenes non interpolaes.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ast: Conseña si la imaxe tien de voltiase automáticamente basándose na orientación EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ast: Conseña si la llista de metadatos nel diálogu de propiedaes tien de tener la so propia páxina.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ast: Conseña si la rueda del mur tien d'usase p'ampliar o non.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ast: Conseña si la secuencia d'imáxenes tien d'amosase nun bucle infinitu.

en: Width:
ast: Anchor:

en: XMP Other
ast: Otru XMP

en: XMP Rights Management
ast: Xestión de Drechos XMP

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ast: Nun tienes los permisos necesarios pa guardar el ficheru.

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: Zoom multiplier
ast: Multiplicador d'ampliación

en: [FILE…]
ast: [FICHERU…]

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Automatic orientation
ast: _Auto orientación

en: _Best Fit
ast: Axus_te Óptimu

en: _Bottom:
ast: A_baxo:

en: _Cancel
ast: En_caboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Delete Toolbar
ast: _Desaniciar Barra de Ferramientes

en: _Do not ask again during this session
ast: _Nun entrugar otra vuelta durante esta sesión

en: _Edit
ast: _Editar

en: _First Image
ast: _Primer Imaxe

en: _Fullscreen
ast: Pantalla _completa

en: _Go
ast: _Dir

en: _Height:
ast: A_ltor:

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Image
ast: _Imaxe

en: _Image Gallery
ast: Galería d'_Imáxenes

en: _Last Image
ast: _Cabera Imaxe

en: _Left:
ast: _Izquierda:

en: _Loop sequence
ast: Secuencia en _bucle

en: _Move on Toolbar
ast: _Mover a la Barra de Ferramientes

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Next Image
ast: Imaxe _Siguiente

en: _Normal Size
ast: Tamañu _Normal

en: _Open Background Preferences
ast: _Abrir les preferencies del fondu

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Previous Image
ast: Imaxe _Anterior

en: _Print…
ast: Im_prentar…

en: _Random Image
ast: Imaxe al D_ebalu

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remove from Toolbar
ast: _Quitar de la Barra de Ferramientes

en: _Reset to Default
ast: _Resetear a Predeterminaos

en: _Right:
ast: D_recha:

en: _Rotate Clockwise
ast: _Voltiar en Sen Horariu

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Scaling:
ast: E_scaláu:

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Top:
ast: _Arriba:

en: _Undo
ast: _Desfacer

en: _Unit:
ast: _Unidá:

en: _View
ast: _Ver

en: _Width:
ast: A_nchor:

en: _Zoom In
ast: _Ampliar

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ast: Papelera

en: as is
ast: como ye

en: pixel | pixels
ast[0]: píxel
ast[1]: píxeles
