file-roller - en to ast translation catalogue (314 entries)

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
ast[0]: %d oxetu (%s)
ast[1]: %d oxetos (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
ast[0]: %d oxetu seleicionáu (%s)
ast[1]: %d oxetos seleicionaos (%s)

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: - Create and modify an archive
ast: - Crear y modificar un archivador

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ast: <i><b>Nota:</b> la contraseña va usase pa cifrar los ficheros qu'amiestes al archivador actual, y pa descifrar los ficheros qu'estraigas del archivador actual. Cuando se pieslle l'archivador desaniciaráse contraseña.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ast: <span weight="bold" size="larger">Necesítase una contraseña</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ast: Yá esiste un ficheru nomáu «%s».
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ast: Yá esiste una carpeta denomada «%s».
    
    %s

en: ARCHIVE
ast: ARCHIVADOR

en: Actions
ast: Aiciones

en: Add Files
ast: Amestar ficheros

en: Add Folder
ast: Amestar carpeta

en: Add a Folder
ast: Amestar una carpeta

en: Add a _Folder...
ast: Amestar una _carpeta…

en: Add a folder to the archive
ast: Amestar una carpeta al archivador

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ast: Amiesta ficheros entrugando'l nome del archivador y llueu sal del programa

en: Add files to an archive
ast: Amestar ficheros a un archivador

en: Add files to the archive
ast: Amestar ficheros al archivador

en: Add files to the specified archive and quit the program
ast: Amiesta ficheros al archivador especificáu y sal del programa

en: Add only if _newer
ast: Amestar namái si ye más _nuevu

en: Adding file:
ast: Amestando ficheru:

en: Adding files to archive
ast: Amestando ficheros al archivador

en: All Files
ast: Tolos Ficheros

en: All Supported Files
ast: Tolos ficheros soportaos

en: All archives
ast: Tolos archivadores

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: An archive manager for GNOME.
ast: Un xestor d'archivadores pa Gnome.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ast: Hebo un fallu amestando ficheros al archivador.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ast: Hebo un fallu desaniciando ficheros del archivador.

en: An error occurred while extracting files.
ast: Hebo un fallu mentantu s'estrayíen los ficheros.

en: An error occurred while loading the archive.
ast: Hebo un fallu cargando l'archivador.

en: An error occurred while saving the archive.
ast: Hebo un fallu mentantu se guardaba l'archivador.

en: An error occurred while testing archive.
ast: Hebo un fallu comprobando l'archivador.

en: An error occurred.
ast: Hebo un fallu.

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Archive Manager
ast: Xestor d'archivadores

en: Archive created successfully
ast: L'archivador creóse de mou satisfactoriu

en: Archive not created
ast: Archivador non creáu

en: Archive size:
ast: Tamañu del archivador:

en: Archive type not supported.
ast: Triba d'archivador non soportáu.

en: Archive:
ast: Archivador:

en: By Extension
ast: Por estensión

en: C_reate
ast: C_rear

en: Can't pass documents to this desktop element
ast: Nun pueden pasase documentos a esti elementu del escritoriu

en: Close the current archive
ast: Zarra l'archivador actual

en: Close the folders pane
ast: Zarrar el panel de carpetes

en: Command _Line Output
ast: Salida de llinia de _comandos

en: Command exited abnormally.
ast: El comandu finó con error.

en: Command not found.
ast: Comandu non alcontráu.

en: Compress
ast: Comprimir

en: Compress...
ast: Comprimir…

en: Compression level
ast: Tasa de compresión

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
ast: El nivel de compresión usáu al amestar ficheros a un archivador. Los valores posibles son «very-fast» (muy rápidu), «fast» (rápidu, «normal» y «maximum» (máximu).

en: Compression ratio:
ast: Tasa de compresión:

en: Content size:
ast: Tamaño del conteníu:

en: Contents
ast: Índiz

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Copying the file list
ast: Copiando la llista de ficheros

en: Could not add the files to the archive
ast: Nun pudieron amestase los ficheros al archivador

en: Could not create the archive
ast: Nun pudo crease l'archivador

en: Could not create the destination folder: %s.
ast: Nun pudo crease la carpeta de destín: %s.

en: Could not delete the old archive.
ast: Nun pudo desaniciase l'archivador anterior.

en: Could not display help
ast: Nun pue amosase l'ayuda

en: Could not display the folder "%s"
ast: Nun pudo amosase la carpeta: «%s»

en: Could not find the volume: %s
ast: Nun s'alcontró'l volume: %s

en: Could not open "%s"
ast: Nun pudo abrise «%s»

en: Could not open this file type
ast: Nun pudo abrise esta triba de ficheru

en: Could not perform the operation
ast: Nun pudo facese la operación

en: Could not rename the file
ast: Nun pudo renomase'l ficheru

en: Could not rename the folder
ast: Nun pudo renomase la carpeta

en: Could not save the archive "%s"
ast: Nun pudo guardase l'archivador «%s»

en: Create _Archive
ast: Crear _archivador

en: Create _Folder
ast: Crear Car_peta

en: Create a compressed archive with the selected objects
ast: Crear un archivador comprimíu colos oxetos esbillaos

en: Create a new archive
ast: Crea un archivador nuevu

en: Create and modify an archive
ast: Crea y modifica un archivador

en: Create destination folder without asking confirmation
ast: Crea una carpeta de destín ensin pidir confirmación

en: Creating archive
ast: Creando archivador

en: Cut the selection
ast: Corta la seleición

en: Decompressing archive
ast: Descomprimiendo archivador

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ast: Carpeta predeterminada pa los comandos «--add» y «--extract»

en: Default volume size
ast: Tamañu predetermináu del volume

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete the selection from the archive
ast: Desanicia la seleición del archivador

en: Deleting files from archive
ast: Desaniciando ficheros del archivador

en: Dese_lect All
ast: _Deseleicionar too

en: Deselect all files
ast: Deseleiciona tolos ficheros

en: Destination folder
ast: Carpeta de destín

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ast: La carpeta de destín «%s» nun esiste.
    
     ¿Quier creala?

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al xestor de sesiones

en: Display path
ast: Amosar camín

en: Display size
ast: Amosar tamañu

en: Display the File Roller Manual
ast: Amuesa'l manual de File Roller

en: Display the path column in the main window.
ast: Amosar la columna «camín» na ventana principal.

en: Display the size column in the main window.
ast: Amosar la columna «tamañu» na ventana principal.

en: Display the time column in the main window.
ast: Amosar la columna «hora» na ventana principal.

en: Display the type column in the main window.
ast: Amosar la columna «triba» na ventana principal.

en: Display time
ast: Amosar hora

en: Display type
ast: Amosar triba

en: Do not e_xtract older files
ast: Nun e_strayer ficheros más antiguos

en: Do not overwrite newer files
ast: Nun sobrescribir ficheros más nuevos

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ast: ¿Quies amestar esti ficheru al archivador actual o prefieres abrilu como un archivador nuevu ?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ast: ¿Quies crear un nuevu archivador con estos ficheros?

en: E_xclude files:
ast: E_scluyir ficheros:

en: Editors
ast: Editores

en: Encrypt the archive header
ast: Cifrar la testera del archivu

en: Enter the password for the archive '%s'.
ast: Especifica una contraseña pal archivador «%s».

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ast: Escluyir les carpetes que seyan en_llaces simbólicos

en: Extension(s)
ast: Estensiones

en: Extract
ast: Estrayer

en: Extract Here
ast: Estrayer Equí

en: Extract To...
ast: Estrayer en...

en: Extract archive
ast: Estrayer archivador

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ast: Estrái archivadores entrugando la carpeta de destín y sal del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ast: Estrái archivadores a la carpeta especificada y sal del programa

en: Extract files from the archive
ast: Estrayer ficheros del archivador

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ast: Estrái'l conteníu de los archivadores na carpeta del archivador y cuela del programa

en: Extract the selected archive
ast: Estrái l'archivador seleicionáu

en: Extract the selected archive to the current position
ast: Estrayer l'archivador esbilláu na posición actual

en: Extracting file:
ast: Estrayendo ficheru:

en: Extracting files from archive
ast: Estrayendo ficheros del archivador

en: Extraction completed successfully
ast: La estraición féxose de mou satisfactoriu

en: Extraction not performed
ast: Estraición non fecha

en: FILE
ast: FICHERU

en: FOLDER
ast: CARPETA

[ctx: File]
en: Date Modified
ast: Data de Modificación

[ctx: File]
en: Location
ast: Allugamientu

[ctx: File]
en: Name
ast: Nome

[ctx: File]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: File]
en: New
ast: Nuevu

[ctx: File]
en: New...
ast: Nuevu...

[ctx: File]
en: Open...
ast: Abrir...

[ctx: File]
en: Save
ast: Guardar

[ctx: File]
en: Save As...
ast: Guardar como...

[ctx: File]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: File]
en: Type
ast: Triba

en: File Format
ast: Formatu del Ficheru

en: File _Format: %s
ast: _Formatu de ficheru: %s

en: File format not recognized
ast: Nun se reconoz el formatu del ficheru

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: File not found.
ast: Nun s'alcontró'l ficheru.

en: Find...
ast: Guetar...

en: Find:
ast: Guetar:

en: Folder
ast: Carpeta

en: Folders
ast: Carpetes

en: Getting the file list
ast: Obteniendo la llista de ficheros

en: Go to the home location
ast: Dir al llugar inicial

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización visitada

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

en: Go up one level
ast: Xubir un nivel

en: How to sort files
ast: Cómo ordenar ficheros

en: If true will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
ast: Si ye braero amosará iconos en función del tipu de ficheru (más sele), d'otru mou usará siempre'l mesmu iconu pa tolos ficheros (más rápidu).

en: Include _files:
ast: Incluyir _ficheros:

en: Information about the program
ast: Información sobro' programa

en: Last Output
ast: Caberu resultáu

en: List Mode
ast: Mou llista

en: List of applications entered in the 'Open File' dialog and not associated with the file type.
ast: Llista d'aplicaciones introducida nel diálogu «Abrir ficheru» y non asociaes col tipu de ficheru.

en: Load Options
ast: Cargar opciones

en: Loading archive
ast: Cargando archivador

en: Location
ast: Llocalización

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Max history length
ast: Tamañu máximu del historial

en: Max number of items in the 'Open Recents' submenu.
ast: El númberu máximu d'elementos nel submenú «Abrir recientes».

en: Modified on:
ast: Modificáu el:

en: Name column width
ast: Anchor de la columna «nome»

en: New file name
ast: Nome de ficheru nuevu

en: New folder name
ast: Nome de carpeta nuevu

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Number of files:
ast: Númberu de ficheros:

en: Open
ast: Abrir

en: Open _Recent
ast: Abrir _reciente

en: Open a recently used archive
ast: Abrir un archivador usáu recientemente

en: Open archive
ast: Abrir un archivador

en: Open selected files with an application
ast: Abrir los ficheros seleicionaos con una aplicación

en: Open the selected file
ast: Abrir el ficheru selecionáu

en: Open the selected folder
ast: Abrir la carpeta seleicionada

en: Options Name:
ast: Nome d'opciones:

en: Over_write existing files
ast: Sobre_scribir ficheros esistentes

en: Overwrite existing files
ast: Sobrescribir ficheros esistentes

en: Pass_word...
ast: Co_ntraseña…

en: Password
ast: Contraseña

en: Paste Selection
ast: Pegar seleición

en: Paste the clipboard
ast: Pegar el conteníu del cartafueyos

en: Please use a different name.
ast: Use un nome distintu

en: Rar Archived Comic Book (.cbr)
ast: Llibru de cómic archiváu en rar (.cbr)

en: Re-crea_te folders
ast: R_e-crear les carpetes

en: Reading archive
ast: Lleendo archivador

en: Recompressing archive
ast: Recomprimiendo archivador

en: Recreate the folders stored in the archive
ast: Recrear les carpetes almacenaes nel archivu

en: Reload current archive
ast: Recarga l'archivador actual

en: Removing file:
ast: Desaniciando ficheru:

en: Rename
ast: Renomar

en: Rename the selection
ast: Renoma la seleición

en: Reverse the list order
ast: Invierte la ordenación del llistáu

en: S_elect the files you want to update:
ast: S_eleiciona los ficheros que quies anovar:

en: Sa_ve Options
ast: Guardar _opciones

en: Save Options
ast: Guarda les opciones

en: Save the current archive with a different name
ast: Guarda l'archivador actual con un nome diferente

en: Saving archive
ast: Guardando archivador

en: Select all files
ast: Seleiciona tolos ficheros

en: Self-extracting zip (.exe)
ast: Zip autoestrayíble (.exe)

en: Session management options:
ast: Opciones de remanamientu de la sesión:

en: Show archive properties
ast: Amosar les propiedaes del archivador

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de remanamientu de la sesión:

en: Sort file list by file size
ast: Ordena los ficheros pol so tamañu

en: Sort file list by location
ast: Ordena los ficheros pela so ruta

en: Sort file list by modification time
ast: Ordena los ficheros pola so data de modificación

en: Sort file list by name
ast: Ordena los ficheros pol so nome

en: Sort file list by type
ast: Ordena los ficheros por tipu

en: Sort type
ast: Tipu d'ordenación

en: Specify a password for this archive
ast: Especifica una contraseña pa esti archivador

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar ID xestor de sesión

en: Split into _volumes of
ast: Partir en _volúmenes de

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Stat_usbar
ast: Barra d'_estáu

en: Stop current operation
ast: Parar la operación en cursu

en: Tar compressed with 7z (.tar.7z)
ast: Tar comprimíu con 7z (.tar.7z)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
ast: Tar comprimíu con bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
ast: Tar comprimíu con bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
ast: Tar comprimíu con compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
ast: Tar comprimíu con gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lrzip (.tar.lrz)
ast: Tar comprimíu con lrzip (.tar.lrz)

en: Tar compressed with lzip (.tar.lz)
ast: Tar comprimíu con lzip (.tar.lz)

en: Tar compressed with lzma (.tar.lzma)
ast: Tar comprimíu con lzma (.tar.lzma)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
ast: Tar comprimíu con lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with xz (.tar.xz)
ast: Tar comprimíu con xz (.tar.xz)

en: Tar uncompressed (.tar)
ast: Tar ensin compresión (.tar)

en: Test Result
ast: Resultáu de la comprebación

en: Test whether the archive contains errors
ast: Comprueba si l'archivador contién fallos

en: Testing archive
ast: Comprobando archivador

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ast: L'archivador yá esiste. ¿Quies sobrescribilu?

en: The default size for volumes.
ast: El tamañu predetermináu de los volúmenes.

en: The default width of the name column the file list.
ast: El tamañu predetermináu del anchor de la columna «nome» na llista de ficheros.

en: The file doesn't exist
ast: El ficheru nun esiste

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ast[0]: El ficheru modificóse con una aplicación esterna. Van perdese tolos cambeos si nun anoves la versión nel archivador.
ast[1]: Modificáronse %d ficheros con una aplicación esterna. Van perdese tolos cambeos si nun anoves la versión nel archivador.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ast: El nome «%s» nun ye válidu porque nun pue contener el caráuter : %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
ast: El nome nuevo ye igual que'l antiguu

en: The new name is void.
ast: El nome nuevo ta ermu.

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ast: El programa nun pudo alcontrar el formatu de ficheru que quies usar «%s». Asegúrate de qu'uses una estensión conocida pa esi ficheru o escueye manualmente un formatu de ficheru de la llista inferior.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ast: Nun esiste dengún comandu instaláu pa los ficheros %s.
    ¿Quies restolar por un comandu p'abrir esti ficheru?

en: There was an internal error trying to search for applications:
ast: Hebo un fallu internu intentando guetar les aplicaciones:

en: This archive type cannot be modified
ast: Esta triba d'archivador nun pue modificase

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ast: ¿Anovar el ficheru «%s» nel archivador «%s»?

en: Update the files in the archive "%s"?
ast: ¿Anovar los ficheros nel archivador «%s»?

en: Use 'all-files' to view all the files in the archive in a single list, use 'as-folder' to navigate the archive as a folder.
ast: Usar «tolos ficheros» pa ver tolos ficheros del archivador nuna llista simple, use «como carpeta» pa restolar pente l'archivador como nuna carpeta.

en: Use mime icons
ast: Usar iconos MIME

en: View All _Files
ast: Ver _tolos ficheros

en: View as a F_older
ast: Ver como una _carpeta

en: View statusbar
ast: Ver la barra d'estáu

en: View the folders pane
ast: Ver el panel de carpetes

en: View the main toolbar
ast: Ver la barra de ferramientes principal

en: View the output produced by the last executed command
ast: Ver la salida fecha pol caberu comandu executáu

en: View the statusbar
ast: Ver la barra d'estáu

en: View toolbar
ast: Ver la barra de ferramientes

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ast: Qué criteriu usar pa ordenar ficheros. Los valores posibles son: «nome», «tamañu», «tipu», «hora», «camín».

en: Whether to display the folders pane.
ast: Si amosar el panel de carpetes

en: Whether to display the statusbar.
ast: Indica si hai d'amosar el panel de carpetes.

en: Whether to display the toolbar.
ast: Indica si hai d'amosar la barra d'estáu.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ast: Indica si encriptar la testera del archivu. Si la testera ta encriptada va solicitase la contraseña pa llistar tamién el conteníu del archivu.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ast: Indica si ordenar en sen ascendente o descendente. Los valores posibles son: «ascendente», «descendente».

en: You can't add an archive to itself.
ast: Nun se pue amestar un archivador a sí mesmu.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ast: Nun tienes permisos pa crear un archivador nesta carpeta

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ast: Nun tienes permisos pa crear un archivador na carpeta de destín.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ast: Nun tienes permisos pa estrayer archivadores na carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ast: Nun tien los permisos afayaízos pa lleer ficheros de la carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions.
ast: Nun tien los permisos necesarios

en: You have to specify an archive name.
ast: Tienes d'especificar un nome del archivador.

en: Zip Archived Comic Book (.cbz)
ast: Llibru de cómic archiváu en zip (.cbz)

en: [read only]
ast: [namái llectura]

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add Files...
ast: _Amestar ficheros…

en: _All files
ast: _Tolos ficheros

en: _Archive
ast: _Archivador

en: _Arrange Files
ast: _Axeitar ficheros

en: _Edit
ast: E_ditar

en: _Encrypt the file list too
ast: _Cifrar tamién la llista de ficheros

en: _Exclude folders:
ast: _Escluyir carpetes:

en: _Extract
ast: _Estrayer

en: _Extract...
ast: E_strayer…

en: _Filename:
ast: _Nome de ficheru:

en: _Files:
ast: F_icheros:

en: _Folders
ast: _Carpetes

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Include subfolders
ast: _Incluyir subcarpetes

en: _Last Output
ast: C_aberu resultáu

en: _Load Options
ast: _Cargar opciones

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: _Open With...
ast: Abrir _con...

en: _Open the Archive
ast: _Abrir l'archivador

en: _Other Options
ast: _Otres opciones

en: _Overwrite
ast: _Sobroscribir

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Rename
ast: _Renomar

en: _Rename...
ast: _Renomar...

en: _Reset Options
ast: _Reafitar opciones

en: _Reversed Order
ast: Orde _inversu

en: _Search Command
ast: Comandu de _gueta

en: _Selected files
ast: Ficheros _seleicionaos

en: _Show the Files
ast: _Amosar los ficheros

en: _Test Integrity
ast: _Comprobar integridá

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Update
ast: _Anovar

en: _View
ast: _Ver

en: by T_ype
ast: por ti_pu

en: by _Date Modified
ast: por _data de modificación

en: by _Location
ast: por _Llocalización

en: by _Name
ast: por _Nome

en: by _Size
ast: por _Tamañu

en: example: *.o; *.bak
ast: exemplu: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ast: exemplu: *.txt; *.doc

en: please wait...
ast: espere…
