control-center-2.0 - en to ast translation catalogue (890 entries)

en:  — GNOME Volume Control Applet
ast:  — Miniaplicación de control de volume de GNOME

en: %.0lf%% charged
ast: %.0lf%% cargáu

en: %a %l:%M %p
ast: %a %H:%M

en: %i hour | %i hours
ast[0]: %i hora
ast[1]: %i hores

en: %i minute | %i minutes
ast[0]: %i minutu
ast[1]: %i minutos

en: %i month | %i months
ast[0]: %i mes
ast[1]: %i meses

en: %i week | %i weeks
ast[0]: %i selmana
ast[1]: %i selmanes

en: %i year | %i years
ast[0]: %i añu
ast[1]: %i años

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Executar '%s --help' pa ver una llista completa de les opciones de comandu disponibles.

en: %s VPN
ast: VPN «%s»

en: %s is still logged in
ast: %s aínda ta rexistráu nel sistema

en: %s until charged (%.0lf%%)
ast: %s hasta cargase (%.0lf%%)

en: %s until empty (%.0lf%%)
ast: %s hasta descargase (%.0lf%%)

en: %u Input | %u Inputs
ast[0]: %u entrada
ast[1]: %u entraes

en: %u Output | %u Outputs
ast[0]: %u salida
ast[1]: %u salides

en: %u active | %u active
ast[0]: %u activu
ast[1]: %u activos

en: - System Settings
ast: - Axustes del sistema

en: 1 hour
ast: 1 hora

en: 1 minute
ast: 1 minutu

en: 1/2 Screen
ast: 1/2 Pantalla

en: 1/4 Screen
ast: 1/4 Pantalla

en: 10 minutes
ast: 10 minutos

en: 2 minutes
ast: 2 minutos

en: 24-hour
ast: 24 hores

en: 3 minutes
ast: 3 minutos

en: 3/4 Screen
ast: 3/4 Pantalla

en: 30 minutes
ast: 30 minutos

en: 30 seconds
ast: 30 segundos

en: 5 minutes
ast: 5 minutos

en: <Unknown Action>
ast: <Aición desconocida>

en: A user with name '%s' already exists.
ast: Yá hai otru usuariu con el nome «%s».

en: A user with the username '%s' already exists
ast: Yá esiste un nome d'usuariu col nome «%s»

en: A_cceleration:
ast: A_celeración:

en: A_cceptance delay:
ast: R_etardu d'aceutación:

en: A_ddress:
ast: D_ireicion/es:

en: A_utomatic Login
ast: _Aniciu automáticu de sesión

en: Acc_eptance delay:
ast: Ret_ardu d'aceutación:

en: Accel Mode
ast: Mou de la combinación

en: Accelerator key
ast: Tecla Aceleradora

en: Accelerator keycode
ast: Códigu de tecla de la combinación

en: Accelerator modifiers
ast: Modificadores del Acelerador

en: Account Information
ast: Información de Cuenta

en: Account Type:
ast: Triba de cuenta:

en: Account _type
ast: _Triba de cuenta

[ctx: Account type]
en: Administrator
ast: Alministrador

[ctx: Account type]
en: Standard
ast: Estándar

en: Acti_on:
ast: Aici_ón:

en: Action
ast: Aición

en: Active Print Jobs
ast: Trabayos d'imprentación activos

en: Add Account
ast: Amestar cuenta

en: Add New Printer
ast: Amestar imprentadora nueva

en: Add a New Printer
ast: Amestar una imprentadora nueva

en: Add a virtual device
ast: Amestar un preséu virtual

en: Add device
ast: Amestar preséu

en: Add or remove users
ast: Amestar o quitar usuarios

en: Add profile
ast: Amestar perfil

en: Add wallpaper
ast: Amestar fondu d'escritoriu

en: Address
ast: Direición/es

en: Air_plane Mode
ast: Mou a_vión

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Allow different layouts for individual windows
ast: Permitir diferentes distribuciones pa cada ventana

en: Allowed users
ast: Usuarios permitíos

en: Always
ast: Siempre

en: An internal error occurred.
ast: Hebo un fallu internu.

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: April
ast: abril

en: Are you sure you want to remove the account?
ast: ¿Tas seguru de que quies desaniciar la cuenta?

en: Ask what to do
ast: Entrugar qué facer

en: August
ast: agostu

en: Authentication failed
ast: Falló l'autenticación

en: Authentication required
ast: Necesítase autenticación

en: Automatic configuration
ast: Configuración automática

en: Available Profiles
ast: Perfiles disponibles

en: Available Profiles for Cameras
ast: Perfiles disponibles pa cámares

en: Available Profiles for Displays
ast: Perfiles disponibles pa pantalles

en: Available Profiles for Printers
ast: Perfiles disponibles pa imprentadores

en: Available Profiles for Scanners
ast: Perfiles disponibles pa escáneres

en: Available Profiles for Webcams
ast: Perfiles disponibles pa webcams

en: Back
ast: Atrás

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Bark
ast: Lladríu

en: Battery charging
ast: La batería ta cargándose

en: Battery discharging
ast: La batería ta descargándose

en: Beep when Caps and Num Lock are used
ast: Pitar al usar Bloq. Númb. y Bloq. Mayús.

en: Beep when a _modifer key is pressed
ast: Pitar al calcar una tecla _modificadora

en: Beep when a key is
ast: Pitar cuando la tecla ye

en: Beep when a key is _rejected
ast: Pitar al _refugar una tecla

en: Blu-ray video disc
ast: Discu Blu-ray de videu

en: Bluetooth Settings
ast: Preferencies de Bluetooth

en: Bluetooth is disabled
ast: El Bluetooth ta desactiváu

en: Bluetooth is disabled by hardware switch
ast: El Bluetooth ta físicamente desactiváu

en: Bottom Half
ast: Metada inferior

en: Bounce Keys
ast: Tecles de rebote

en: Bounce keys typing delay
ast: Retrasu de pulsación del refugu de tecles

en: Brightness
ast: Brillu

en: Brightness;Lock;Dim;Blank;Monitor;
ast: Brillu;Bloquiar;Escurecer;Illuminar;Pantalla;

en: British English
ast: Inglés Británicu

en: Browse
ast: Restolar

en: Browse Files...
ast: Restolar por ficheros…

en: Browse for more pictures
ast: Restolar pa buscar más imáxenes

en: Browse for more pictures...
ast: Restolar por más imáxenes…

en: CD _audio:
ast: CD de _soníu:

en: C_hoose a device for sound input:
ast: _Esbillar un preséu pa la entrada de soníu

en: C_hoose a device for sound output:
ast: _Esbillar un preséu pa la salida de soníu

en: C_hoose a device to configure:
ast: _Esbillar un preséu pa configurar:

en: C_hoose an alert sound:
ast: _Esbillar un soníu d'alerta:

en: C_ommand:
ast: C_omandu:

en: C_onfirm password
ast: C_onfirmar contraseña

en: Cable unplugged
ast: Cable desconeutáu

en: Calculating...
ast: Calculando…

en: Calibrate the device
ast: Calibrar el preséu

en: Calibrate...
ast: Calibrar...

en: Calibrate…
ast: Calibrar…

en: Calibration
ast: Calibración

en: Callback
ast: Retornu de llamada

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
ast: Retornu de llamada qu'hai d'emitir cuando se vayan a convertir datos de gconf al widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
ast: Retornu de llamada que tien d'emitise cuando vayan a convertise datos del widget a gconf

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
ast: Retornu de llamada que tien d'emitise cuando vayan a lliberase datos d'oxetu del editor de propiedaes

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot remove automatically added profile
ast: Nun pue desaniciase automáticamente'l perfil amestáu

en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;
ast: tarxeta;micrófonu;volume;esvanecer;balance;altavoz;bluetooth;cascos;auriculares;

en: Center
ast: Centru

en: Centered
ast: Centráu

en: Ch_ange
ast: Cam_biar

en: Change contrast:
ast: Cambiar contraste:

en: Change keyboard settings
ast: Camudar la configuración del tecláu

en: Change printer settings
ast: Cambiar la configuración de la imprentadora

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ast: Camudar la resolución y posición de los monitores y proyeutores

en: Change set
ast: Conxuntu de cambeos

en: Change sound volume and sound events
ast: Camudar el volume del soníu y los eventos de soníu

en: Change the background
ast: Cambia'l fondu

en: Change your region and language settings
ast: Cambiar los axustes de rexón y llingua

en: Changes throughout the day
ast: Camuda a lo llargo'l día

en: Changing password for
ast: Cambiando la contraseña pa

en: Changing photo for:
ast: Cambiando la semeya pa:

en: Checking for Updates
ast: Comprobando anovamientos

en: Chinese (simplified)
ast: Chinu (Simplificáu)

en: Choose a Layout
ast: Escueyi una distribución

en: Choose a generated password
ast: Escoyer una contraseña xenerada

en: Choose a picture that will be shown at the login screen for this account.
ast: Escueyi la imaxe que s'amosará na pantalla d'aniciu de sesión pa esta cuenta.

en: Choose password at next login
ast: Escoyer una contraseña nel siguiente aniciu de sesión

en: Clock;Timezone;Location;
ast: Reló;Estaya horaria;Allugamientu;

en: Closed Captioning
ast: GOP zarráu

en: Co_nnector:
ast: Co_neutor:

en: Color and Opacity
ast: Color y opacidá

en: Color management settings
ast: Axustes de xestión de color

en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
ast: Color;ICC;Perfil;Calibráu;Imprentadora;Pantalla;

en: Colors & Gradients
ast: Colores y dilíos

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ast: CMYK predetermináu

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ast: Buxu predetermináu

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ast: RGB predetermináu

en: Colorspace:
ast: Espaciu de color:

en: Configure Bluetooth settings
ast: Configurar axustes de Bluetooth

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Connecting
ast: Coneutando

en: Connection
ast: Conexón

en: Connection failed
ast: Falló la conexón

en: Control Center
ast: Centru de control

en: Control the pointer using the keypad
ast: Remanar el punteru usando'l tecláu numbéricu

en: Control the pointer using the video camera.
ast: Remanar el punteru usando la cámara de videu.

en: Conversion from widget callback
ast: Conversión dende'l retornu de llamada del widget

en: Conversion to widget callback
ast: Conversión a retornu de llamada del widget

en: Copy Settings
ast: Copiar axustes

en: Copy Settings...
ast: Copiar configuración...

en: Could not access '%s' device
ast: Nun se fue a acceder al preséu «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
ast: Nun se pudo acceder a denguna llectura de buelgues

en: Could not detect displays
ast: Nun pudieron detectase pantalles

en: Could not get screen information
ast: Nun pudo algamase información de pantalla

en: Could not get session bus while applying display configuration
ast: Nun pudo algamase el bus de sesión al aplicar la configuración de pantalla

en: Could not load ui: %s
ast: Nun se pudo cargar la IU: %s

en: Could not save the monitor configuration
ast: Nun pudo guardase la configuración del monitor

en: Could not start finger capture on '%s' device
ast: Nun pudo arrancase la captura dixital nel preséu «%s»

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
ast: Nun pudo alcontrase'l ficheru «%s».
    
    Compruebe si esiste y torne a tentalo o escueya una imaxe de fondu distinta.

en: Cr_eate
ast: Cr_ear

en: Create _Hotspot
ast: Crear «_hotspot»

en: Create a color profile for the selected device
ast: Crear un perfil de color pal preséu esbilláu

en: Create a user
ast: Crear un usuariu

en: Create new account
ast: Crear una cuenta nueva

en: Create the hotspot anyway?
ast: ¿Crear el «hotspot» de toes formes?

en: Create virtual device
ast: Crear un preséu virtual

en: Create...
ast: Crear…

en: Crosshairs
ast: Cruces

en: Currency
ast: Divises

en: Current _password
ast: Contraseña _actual

en: Current background
ast: Fondu actual

en: Cursor Blinking
ast: Parpaguéu del cursor

en: Cursor _blinks in text fields
ast: El cursor pa_rpaguea nos campos de testu

en: Cursor blink speed
ast: Velocidá de parpaguéu del cursor

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Custom Shortcut
ast: Combinación personalizada

en: Custom Shortcuts
ast: Combinación personalizada

en: Custom data required by the specific property editor
ast: Datos personalizaos requeríos pol editor de propiedaes específicu

en: D_elay:
ast: A_llanciu:

en: Date and Time
ast: Data y hora

en: Date and Time preferences panel
ast: Panel de preferencies de la data y hora

en: Day
ast: Día

en: December
ast: avientu

en: Decrease size:
ast: Amenorgar tamañu:

en: Decrease text size
ast: Menguar el tamañu del testu:

en: Default
ast: Predetermináu

en: Default Applications
ast: Aplicaciones predeterminaes

en: Default Route
ast: Ruta predeterminada

en: Default:
ast: Predetermináu:

en: Delete device
ast: Desaniciar preséu

en: Delete registered fingerprints?
ast: ¿Desaniciar les buelgues rexistraes?

en: Delete the selected user
ast: Desaniciar l'usuariu esbilláu

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
ast: Desaniciar a un usuariu mentanto ta coneutáu nel sistema pue dexar al sistema nun estáu inconsistente.

en: Device
ast: Preséu

[ctx: Device kind]
en: Camera
ast: Cámara

[ctx: Device kind]
en: Display
ast: Pantalla

[ctx: Device kind]
en: Printer
ast: Imprentadora

[ctx: Device kind]
en: Scanner
ast: Escáner

[ctx: Device kind]
en: Webcam
ast: Cámara web

en: Device name
ast: Nome del preséu

en: Device type:
ast: Triba de preséu:

en: Device types
ast: Tribes de dispositivos

en: Devices
ast: Preseos

en: Disable _touchpad while typing
ast: _Desactivar el touchpad al escribir

en: Disable image
ast: Desactivar imaxe

en: Disable this account
ast: Desactivar esta cuenta

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: Disconnect from %s and create a new hotspot?
ast: ¿Desconeutase de %s y crear un «hotspot» nuevu?

en: Disconnected
ast: Desconectáu

en: Disconnecting
ast: Desconeutando

en: Disk
ast: Discu

en: Display a textual description of speech and sounds
ast: Amosar una descripción testual de la voz y los soníos

en: Display language:
ast: Amosar llingua:

en: Displays
ast: Pantalles

en: Do nothing
ast: Nun facer nada

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ast: ¿Quies desaniciar les tos buelgues rexistraes y asina desactivar l'entamu de sesión con buelga?

en: Do you want to keep %s's files?
ast: ¿Quies caltener los ficheros de %s?

en: Don't lock when at home
ast: Nun bloquiar cuando tea en casa

en: Don't suspend
ast: Non suspender

en: Done!
ast: ¡Fecho!

en: Double-Click Timeout
ast: Retardu del duble clic

en: Double-click timeout
ast: Retardu del duble clic

en: Drag Threshold
ast: Umbral d'arrastre

en: Drag and Drop
ast: Arrastrar y llantar

en: Drag to change primary display.
ast: Arrastrar pa camudar la pantalla principal.

en: Drip
ast: Gotiar

en: Driver
ast: Controlador

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ast: Cada preséu necesita un perfil de color anováu pa poder xestionar el color.

en: Eject
ast: Espulsar

en: Enable Fingerprint Login
ast: Activar l'entamu de sesión con buelga

en: Enable _mouse clicks with touchpad
ast: Activar pul_saciones del mur col touchpad

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Enable h_orizontal scrolling
ast: Activar desplazamientu _horizontal

en: Enable this account
ast: Activar esta cuenta

en: Enable verbose mode
ast: Activar el mou detalláu

en: Enabled
ast: Activáu

en: English
ast: Inglés

en: Enrolling fingerprints
ast: Rexistrando buelgues dixitales

en: Enterprise
ast: Empresa

en: Eraser Pressure Feel
ast: Sensibilidá de presión de borrador

en: Error creating account
ast: Fallu al criar la cuenta

en: Error logging into the account
ast: Fallua al arrancar la sesión na cuenta

en: Error removing account
ast: Fallu al desaniciar la cuenta

en: Error saving the new shortcut
ast: Error al guardar l'atayu nuevu

en: Examples
ast: Exemplos

en: Experience
ast: Esperiencia

[ctx: Experience]
en: Fallback
ast: Reserva

[ctx: Experience]
en: Standard
ast: Estándar

en: Expired credentials. Please log in again.
ast: Les credenciales gandieron. Arranca sesión otra vuelta.

en: Failed to add new printer.
ast: Falló al amestar una imprentadora nueva.

en: Failed to contact the accounts service
ast: Falló al contautar col serviciu de cuentes

en: Failed to create user
ast: Falló al crear l'usuariu

en: Failed to delete user
ast: Falló al desaniciar l'usuariu

en: Failed to start Sound Preferences: %s
ast: Falló al aniciar les Preferencies de Soníu: %s

en: Fair
ast: Regular

en: Fast
ast: Rápidu

en: February
ast: febreru

en: Fill
ast: Rellenu

en: FirewallD is not running. Network printer detection needs services mdns, ipp, ipp-client and samba-client enabled on firewall.
ast: FirewallD nun ta n'execución. La deteición d'imprentadores de rede necesita que los servicios  mdns, ipp, ipp-client y samba-client tean activaos nel tornafueos.

en: Firm
ast: Firme

en: Firmware missing
ast: falta'l «firmware»

en: Flash the entire screen
ast: Destellu de la pantalla completa

en: Flash the window title
ast: Destellu de la barra de títulu de la ventana

en: Forced _Fallback Mode
ast: _Forzar mou alternativu

en: Format:
ast: Formatu:

en: Formats
ast: Formatos

en: Forward
ast: Alantre

en: France
ast: Francia

en: French
ast: Francés

en: From theme
ast: Del tema

en: Full Screen
ast: Pantalla completa

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
ast: Conxuntu de cambeos de gconf que contién datos que deben remitise al veceru de gconf cuando s'apliquen

en: GConf key to which this property editor is attached
ast: Clave de gconf a la que ta asociáu esti editor de propiedaes

en: Gallery
ast: Galería

en: Gateway
ast: Puerta d'enllaz

en: General
ast: Xeneral

en: German
ast: Alemán

en: Germany
ast: Alemaña

en: Getting devices...
ast: Obteniendo dispositivos…

en: Glass
ast: Cristal

en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;
ast: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;En llinia;Chat;Calendariu;Corréu-e;Contautu;

en: Graphics
ast: Gráficos.

en: Group Name
ast: Nome de grupu

en: Group Password
ast: Contraseña del grupu

en: HD DVD video disc
ast: Discu HD DVD de videu

en: H_TTPS Proxy
ast: Proxy pa H_TTPS

en: Hardware Address
ast: Direición física

en: Hearing
ast: Audición

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: High
ast: Altu

en: Home folder
ast: Carpeta personal

en: Horizontal Gradient
ast: Dilíu Horizontal

en: Hover Click
ast: Pulsación al pasar per encima

en: How to choose a strong password
ast: Cómo escoyer una contraseña fuerte

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
ast: Nun ye dable abrir el ficheru «%s».
    Pue que se trate d'un tipu d'imaxe qu'entá nun s'almite.
    
    Seleicione una imaxe distinta.

en: IP Address
ast: Direición IP

en: IPv4 Address
ast: Direición IPv4

en: IPv6 Address
ast: Direición IPv6

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ast: Si reasigna la combinación a «%s» desactivaráse la combinación «%s».

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
ast: Si quites el preséu, tendrás de configuralu otra vegada enantes d'usalu nuevamente

en: Ignores fast duplicate keypresses
ast: Inorar pulsaciones duplicaes rápides

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
ast: Puen arrastrase ficheros d'imaxe nesta ventana p'autocompletar los campos superiores.

en: Image moves with the mouse pointer
ast: La imaxe muévese col punteru del mur

en: Image scrolls at screen edges
ast: La imaxe eslízase nos berbesos de la pantalla

en: Increase size:
ast: Aumentar tamañu:

en: Increase text size
ast: Aumentar el tamañu del testu:

en: Infrastructure
ast: Infraestructura

en: Ink Level
ast: Nivel de tinta

en: Input
ast: Entrada

en: Input level:
ast: Nivel d'entrada:

en: Input source:
ast: Fonte d'entrada:

en: Install Updates
ast: Instalar Anovamientos

en: Install languages...
ast: Instalar llingües…

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
ast: Emitir este retornu de llamada cuando camude'l valor asociáu cola clave

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
ast: Ye dable caltener la carpeta personal, el «spool» del corréu y los ficheros temporales al desaniciar una cuenta d'usuariu.

en: January
ast: xineru

en: Job State
ast: Estáu del trabayu

en: Job Title
ast: Títulu del Trabayu

en: Jobs
ast: Trabayos

en: July
ast: xunetu

en: June
ast: xunu

en: Key
ast: Clave

en: Key presses _repeat when key is held down
ast: Les pulsaciones de tecles _repítense cuando la tecla se caltién calcada

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Keyboard Layout Options
ast: Opciones de distribución del tecláu

en: Keyboard Settings
ast: Axustes del tecláu

en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Zoom;Screen Reader;text;font;size;AccessX;Sticky Keys;Slow Keys;Bounce Keys;Mouse Keys
ast: Tecláu;Mur;a11y;Accesibilidá;Contraste;Zoom;Llector de pantalla;testu;fonte;tamañu;AccessX;Tecles persistentes;Tecles lentes;Refugu de tecles;Tecles del mur

en: Language
ast: Llinguax

en: Language;Layout;Keyboard;
ast: Llingua;Distribución;Tecláu;

en: Large
ast: Grande

en: Launch calculator
ast: Llanzar la calculadora

en: Launch email client
ast: Llanzar el veceru de corréu-e

en: Launch help browser
ast: Llanzar el visor d'ayuda

en: Launch media player
ast: Llanzar el reproductor multimedia

en: Launch web browser
ast: Llanzar restolador web

en: Launchers
ast: Llanzadores

en: Layout
ast: Disposición

en: Layout Settings
ast: Configuración del formatu

en: Layouts
ast: Distribuciones

en: Learn more
ast: Deprendi más

en: Learn more about color management
ast: Deprendi más sobre la xestión de color

en: Left Half
ast: Metada esquierda

en: Left Mouse Button Click
ast: Pulsación del botón izquierdu del mur

en: Left little finger
ast: Moñín esquierdu

en: Left middle finger
ast: Deu mediu esquierdu

en: Left ring finger
ast: Deu anular esquierdu

en: Left thumb
ast: Pulgar esquierdu

en: Left-Handed Orientation:
ast: Orientación pa maniegos:

en: Length
ast: Llonxitú

en: Less than 1 week
ast: Menos d'una selmana

en: Location
ast: Allugamientu

en: Locations...
ast: Llocalizaciones…

en: Lock
ast: Bloquiar

en: Lock screen
ast: Candar la pantalla

en: Log in without a password
ast: Aniciar sesión ensin contraseña

en: Log out
ast: Colar

en: Login Options
ast: Opciones d'aniciu de sesión

en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;
ast: aniciu;sesión;nome;buelga;avatar;logu;cara;contraseña;

en: Long
ast: Llargu

en: Low
ast: Baxu

en: Low on a marker supply
ast: Marcador baxo

en: Low on developer
ast: Nivel de revelador baxo

en: Low on paper
ast: Nivel de papel baxo

en: Low on toner
ast: Tóner baxo

en: Lower Button
ast: Botón inferior

en: M_usic
ast: _Música

en: Magnification
ast: Magnificador

en: Magnifier zoom in
ast: Ampliación del magnificador

en: Magnifier zoom out
ast: Reducción del magnificador

en: Manage online accounts
ast: Xestionar cuentes en llinia

en: Manufacturer:
ast: Fabricante:

en: March
ast: marzu

en: May
ast: mayu

en: Measurement
ast: Midida

en: Memory
ast: Memoria

en: Mesh
ast: Malla

en: Metric
ast: Métricu

en: Microphone Volume
ast: Volume del micrófonu

en: Middle Mouse Button Click
ast: Pulsación del botón central del mur

en: Mirror Displays
ast: Espeyar pantalles

en: Mobile broadband
ast: Banda ancha móvil

en: Model
ast: Modelu

en: Model:
ast: Modelu:

en: Month
ast: Mes

en: More choices...
ast: Más opciones…

en: Motion _threshold:
ast: Umbral de _movimientu:

en: Mouse
ast: Mur

en: Mouse Keys
ast: Tecles del Mur

en: Mouse Preferences
ast: Preferencies del Mur

en: Mouse Settings
ast: Configuración del mur

en: Mouse and Touchpad
ast: Mur y «touchpad»

en: Mouse and Touchpad Settings
ast: Axustes del Mur y «touchpad»

en: Moveable lens - magnified view follows mouse movements
ast: Llentes movibles: la vista magnificada sigue los movimientos del mur

en: Muted
ast: Silenciáu

en: My Account
ast: La mio cuenta

en: Name
ast: Nome

en: Network
ast: Rede

en: Network Name
ast: Nome de rede

en: Network proxy
ast: Proxy de rede

en: Network settings
ast: Configuración de la rede

en: Network;Wireless;IP;LAN;
ast: rede;inalámbrica;ip;lan;

en: New shortcut...
ast: Combinación nueva...

en: New windows use the default layout
ast: Les ventanes nueves usen la distribución predeterminada

en: New windows use the previous window's layout
ast: Les ventanes nueves usen la distribución de la ventana activa

en: Next track
ast: Pista siguiente

en: No
ast: Non

en: No Action
ast: Denguna aición

en: No Bluetooth adapters found
ast: Nun s'atoparon adautadores de Bluetooth

en: No Desktop Background
ast: Ensin fondu d'escritoriu

en: No application is currently playing or recording audio.
ast: Denguna aplicación ta reproduciendo o grabando soníu anguaño.

en: No devices supporting color management detected
ast: Nun hai preseos deteutaos que sofiten la xestión de color

en: No local printers found
ast: Nun s'atoparon imprentadores llocales

en: No network printers found
ast: Nun s'atoparon imprentadores de rede

en: No printers available
ast: Nun hai imprentadores disponibles

en: No profile
ast: Ensin perfil

en: No shortcut set
ast: Nun esiste dengún atayu configuráu

en: No tablet detected
ast: Tableta non deteutada

en: None
ast: Dengún

en: Not connected
ast: Non coneutáu

en: Not connected to the internet.
ast: Non coneutáu a Internet.

en: Not specified
ast: Ensin especificar

en: Note: may limit resolution options
ast: Nota: puedes llendar les opciones de resolución

en: November
ast: payares

en: Numbers
ast: Númberos

en: OS type
ast: Triba de SO

en: Object that controls the property (normally a widget)
ast: Oxetu que remana la propiedá (xeneralmente, un widget)

en: October
ast: ochobre

en: On battery power
ast: Cuando tea con batería

en: On screen keyboard
ast: Tecláu en pantalla

en: OnBoard
ast: EnPantalla

en: Online Accounts
ast: Cuentes en llinia

en: Open cover
ast: Abrir cubierta

en: Open door
ast: Abrir puerta

en: Open folder
ast: Abrir carpeta

en: Opening firewall for IPP connections
ast: Abrir el tornafueos pa conexones IPP

en: Opening firewall for Samba connections
ast: Abrir el tornafueos pa conexones Samba

en: Opening firewall for mDNS connections
ast: Abrir el tornafueos pa conexones mDNS

en: Options...
ast: Opciones…

en: Other Accounts
ast: Otres cuentes

en: Other profile…
ast: Otru perfil…

en: Other...
ast: Otru...

en: Out of a marker supply
ast: Ensin marcador

en: Out of developer
ast: Ensin revelador

en: Out of paper
ast: Ensin papel

en: Out of toner
ast: Ensin tóner

en: Output
ast: Salida

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Paired
ast: Emparexáu

en: Panel to display
ast: Panel a amosar

en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;
ast: Panel;Proyeutor;xranrd;Pantalla;Resolución;Anovar;

en: Password could not be changed
ast: Nun pudo camudase la contraseña

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
ast: Cuenta desactivada

[ctx: Password mode]
en: None
ast: Dengún

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
ast: Pa configurar nel siguiente aniciu de sesión

[ctx: Password strength]
en: Fair
ast: Regular

[ctx: Password strength]
en: Good
ast: Bona

[ctx: Password strength]
en: Strong
ast: Fuerte

[ctx: Password strength]
en: Too short
ast: Enforma curtia

[ctx: Password strength]
en: Weak
ast: Feble

en: Passwords do not match
ast: Les contraseñes nun concasen

en: Pause playback
ast: Posar la reproducción

en: Peak detect
ast: Deteutar picos

en: Photograph
ast: Semeya

en: Picture CD
ast: Discu d'imáxenes Picture CD

en: Pictures Folder
ast: Carpeta d'imáxenes

en: Play (or play/pause)
ast: Reproducir (o reproducir/posar)

en: Please choose another password.
ast: Escueyi otra contraseña.

en: Please contact your system administrator for help.
ast: Contauta col alministrador del to sistema pa que t'aíde

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
ast: Asegúrate de que'l serviciu de cuentes ta instaláu y activáu.

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ast: Enchufa o prende la to tableta Wacom

en: Please select an image.
ast: Por favor seleicione una imaxe.

en: Please type your current password again.
ast: Escribi otra vuelta la contraseña actual.

en: Pointer Speed
ast: Velocidá del mur

en: Pointing and Clicking
ast: Apuntar y calcar

en: Position of magnified view on screen
ast: Posición de la vista magnificada na pantalla

en: Power
ast: Enerxía

en: Power management settings
ast: Axustes de Xestión d'enerxía

en: Power off
ast: Apagar

en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;
ast: Enerxía;Durmir;Suspender;Ivernar;Batería;

en: Preview
ast: Vista previa

en: Previous track
ast: Pista anterior

en: Print _Test Page
ast: Impren_tar páxina de preba

en: Printer Options
ast: Opciones d'Imprentación

en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
ast: Imprentadora;Cola;Imprentar;Papel;Tinta;Tóner;

en: Printers
ast: Imprentadores

en: Processor
ast: Procesador

en: Property editor data freeing callback
ast: Retornu de llamada de lliberación de datos del editor de propiedaes

en: Property editor object data
ast: Datos d'oxetu del editor de propiedaes

en: Proportional
ast: Proporcional

en: Provider
ast: Fornidor

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ast: Introduz un allanciu al calcar una tecla y cuando esta s'aceuta

en: R_otation:
ast: R_otación:

en: Region and Language
ast: Rexón y llingua

en: Removable Media
ast: Medios Estrayibles

en: Remove '%s' from the list of devices?
ast: Desaniciar '%s' de la llista de preseos?

en: Remove a device
ast: Desaniciar un preséu

en: Remove profile
ast: Desaniciar perfil

en: Remove wallpaper
ast: Quitar fondu

en: Repeat Keys
ast: Repetir tecles

en: Repeat keys speed
ast: Velocidá de repetición de les tecles

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ast: Trocar la configuración actual de tecláu pola
    configuración por defeutu

en: Reset to De_faults
ast: Restablecer valores _predeterminaos

en: Right Half
ast: Metada Derecha

en: Right Mouse Button Click
ast: Pulsación del botón derechu del mur

en: Right little finger
ast: Moñín drechu

en: Right middle finger
ast: Deu mediu drechu

en: Right ring finger
ast: Deu anular drechu

en: Right thumb
ast: Pulgar drechu

en: S_peed:
ast: Veloci_dá:

en: Scale
ast: Escala

en: Screen
ast: Pantalla

en: Screen Reader
ast: Llector de pantalla

en: Screen brightness and lock settings
ast: Brillu y axustes de bloquéu de la pantalla

en: Screen keyboard
ast: Tecláu en pantalla

en: Screen turns off
ast: que la pantalla s'apague

en: Scroll Down
ast: Desplazar abaxo

en: Scroll Left
ast: Desplazar a la izquierda

en: Scroll Right
ast: Desplazar a la derecha

en: Scroll Up
ast: Mover arriba

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: Search
ast: Guetar

en: Secondary click delay
ast: Retardu pulsación secundaria

en: Section
ast: Estaya

en: Security
ast: Seguridá

en: Security Key
ast: Clave de seguridá

en: Seeing
ast: Visión

en: Select
ast: Seleicionar

en: Select ICC Profile File
ast: Esbillar ficheru de perfil ICC

en: Select a display language (change will be applied next time you log in)
ast: Esbilla una llingua p'amosar (el cambéu va aplicase la próxima vegada qu'anicies sesión)

en: Select a language
ast: Esbilla una llingua

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ast: Esbillar un monitor pa cambiar les sos propiedaes; arrastralu reubícalu.

en: Select a region
ast: Esbilla una rexón

en: Select a region (change will be applied the next time you log in)
ast: Esbilla una rexón (el cambéu va aplicase la próxima vegada qu'anicies sesión)

en: Select an account
ast: Escueyi una cuenta

en: Select an application for audio CDs
ast: Escoyer una aplicación pa CD de soníu

en: Select an application for software CDs
ast: Esbillar una aplicación pa CD de software

en: Select an application for video DVDs
ast: Escoyer una aplicación pa DVD de videu

en: Select an application to run when a camera is connected
ast: Esbillar una aplicación qu'executar cuando se coneuta una cámara

en: Select an application to run when a music player is connected
ast: Escoyer una aplicación pa executar cuando se coneuta un reproductor de música

en: Select an input source to add
ast: Esbillar una fonte d'entrada qu'amestar

en: Select how media should be handled
ast: Escoyer cómo hai que remanar los soportes

en: Select how other media should be handled
ast: Escoyer cómo hai que remanar otros soportes

en: Select the interface to use for the new service
ast: Esbillar la interfaz qu'usar pal serviciu nuevu

en: Selecting finger
ast: Seleicionando deu

en: Send Files...
ast: Unviar ficheros...

en: September
ast: septiembre

en: Set a password now
ast: Afitar agora una contraseña

en: Set for all users
ast: Afitar pa tolos usuarios

en: Set the time one hour ahead.
ast: Axustar la hora una hora p'alantre.

en: Set the time one hour back.
ast: Axustar la hora una hora p'atrás.

en: Set the time one minute ahead.
ast: Axustar la hora un minutu p'alantre.

en: Set the time one minute back.
ast: Axustar la hora un minutu p'atrás.

en: Set this device for all users on this computer
ast: Configurar esti preséu pa tolos usuarios d'esti equipu

en: Set your Wacom tablet preferences
ast: Afita les preferencies de la to tableta Wacom

en: Set your mouse and touchpad preferences
ast: Configura les preferencies de mur y touchpad

en: Settings for the selected device:
ast: Axustes pal preséu seleicionáu:

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ast: Amosar la posición del punteru al calcar la tecla Control

en: Short
ast: Curtiu

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Shortcut;Repeat;Blink;
ast: Atayu;Repetir;Parpaguiar;

en: Shortcuts
ast: Atayos

en: Show
ast: Amosar

en: Show crosshairs intersection
ast: Amosar la interseición de les cruces

en: Show desktop volume control
ast: Amosar el control de volume de l'escritoriu

en: Show help options
ast: Amosar opciones d'aida

en: Show the overview
ast: Amosar la visión xeneral

en: Simulated Secondary Click
ast: Pulsación secundaria simulada

en: Slow
ast: Lentu

en: Slow Keys
ast: Tecles lentes

en: Slow keys typing delay
ast: Retardu de les tecles lentes al escribir

en: Small
ast: Pequeñu

en: Soft
ast: Blandu

en: Solid Color
ast: Color Sólido

en: Sonar
ast: Sónar

en: Sorry! The system printing service
    doesn't seem to be available.
ast: El serviciu del sistema d'imprentación
    paez nun tar disponible.

en: Sound
ast: Soníu

en: Sound Effects
ast: Efeutos de soníu

en: Sound Output Volume
ast: Volume de la salida de soníu

en: Sound Preferences
ast: Preferencies de Soníu

en: Sound Settings
ast: Axustes de soníu

en: Sound and Media
ast: Soníu y medios

en: Span
ast: Espander

en: Spanish
ast: Español

en: Speaker Testing for %s
ast: Comprobación d'altavoces pa %s

en: Speed
ast: Velocidá

en: Status unknown
ast: Estáu desconocíu

en: Status unknown (missing)
ast: Estáu desconocíu (ausente)

en: Sticky Keys
ast: Tecles pegañoses

en: Stop
ast: Detener

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ast: ¿Detener el «hotspot» y desconeutar a los usuarios?

en: Stop playback
ast: Parar la reproducción

en: Subnet Mask
ast: Mázcara de subrede

en: Summary
ast: Resume

en: Super Video CD
ast: CD de Super Videu

en: Supply
ast: Suministru

en: Supply Level
ast: Nivel del suministru

en: Supported ICC profiles
ast: Perfiles ICC sofitaos

en: Suspend when inactive for:
ast: Suspender cuando tea inactivu por:

en: Switch between AM and PM.
ast: Alternar entre AM y PM

en: System
ast: Sistema

en: System Info
ast: Información del sistema

en: System Information
ast: Información del sistema

en: System Settings
ast: Preferencies del sistema

en: System Sounds
ast: Sones del Sistema

en: System Up-To-Date
ast: Anovar el sistema

en: System settings
ast: Axustes del sistema

en: Tablet (absolute)
ast: Tableta (completa)

en: Tablet Preferences
ast: Preferencies de tableta

en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
ast: Tablet;Wacom;Llápiz;Borrador;Mur;

en: Take a photo...
ast: Tomar una semeya…

en: Take a photograph
ast: Facer una semeya

en: Test
ast: Prebar

en: Test page
ast: Páxina de prueba

en: Test profile:
ast: Perfil de color:

en: Testing event sound
ast: Comprobando'l soníu d'eventu

en: The current password is not correct
ast: La contraseña actual nun ye correuta

en: The device is already in use.
ast: El preséu yá se ta usando

en: The device type is not currently supported.
ast: El tipu de preséu nun ta sofitáu anguaño.

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings.
ast: La pantalla d'aniciu de sesión, les cuentes de sistema y les nueves cuentes d'usuariu usen los axustes de rexón y llingua.

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings. You may change the system settings to match yours.
ast: La pantalla d'aniciu de sesión, les cuentes de sistema y les nueves cuentes d'usuariu usen los axustes de rexón y llingua. Pues camudar los axustes del sistema pa que correspuendan a les tuyes.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ast: L'instrumentu de midida nun sofita perfiláu d'imprentadores.

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ast: Nun se deteutó l'instrumentu de midida. Comprueba que tea encesu y correutamente coneutáu.

en: The new password does not contain enough different characters
ast: La contraseña nueva nun contién suficientes caráuteres diferentes

en: The new password has already been used recently.
ast: La contraseña nueva yá s'usara recientemente.

en: The new password is too short
ast: La contraseña nueva ye enforma curtia

en: The new password is too simple
ast: La contraseña nueva ye enforma cenciella.

en: The new password must contain numeric or special characters
ast: La contraseña nueva tien de tener carauteres numbéricos o especiales

en: The next login will attempt to use the standard experience.
ast: El siguiente arranque de sesión intentará usar la decoración estándar.

en: The next login will use the fallback mode intended for unsupported graphics hardware.
ast: El siguiente arranque de sesión usará el mou alternativu, pensáu pa hardware de gráficos non soportáu.

en: The old and new passwords are the same
ast: La contraseña nueva y l'antigua son la mesma

en: The old and new passwords are too similar
ast: La contraseña antigua y la nueva son abondo asemeyaes

en: The optical photo conductor is near end of life
ast: El conductor ópticu ta cerca del final de la so vida

en: The optical photo conductor is no longer functioning
ast: El conductor ópticu yá nun funciona

en: The passwords do not match
ast: Les contraseñes nun concasen

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ast: Nun pue usase la combinación de tecles «%s» porque fadríase enforma abegoso escribir usando esta tecla.
    Por favor, téntelo con una tecla como Control, Alt o Mayús. al mesmu tiempu.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ast: La combinación «%s» yá ta usándose pa
    «%s»

en: The system network services are not compatible with this version.
ast: Los servicios de rede del sistema nun son compatibles con esta versión.

en: The type of accelerator.
ast: El tipu d'acelerador.

en: The username cannot start with a '-'
ast: El nome d'usuariu nun pue entamar por «-»

en: The username is too long
ast: El nome d'usuariu ye enforma llargu

en: The username must only consist of:
     ➣ letters from the English alphabet
     ➣ digits
     ➣ any of the characters '.', '-' and '_'
ast: El nome d'usuariu tien de contener:
     ➣ lletres del alfabetu inglés
     ➣ díxitos
     ➣ cualquiera de los caráuteres «.», «-» y «_»

en: Thick
ast: Gruesu

en: Thickness
ast: Grosor

en: Thin
ast: Finu

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
ast: Esti preséu nun tien un perfil aptu pa correición de color en tola pantalla.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
ast: Esti preséu tien un perfil antiguu que pue nun ser precisu.

en: This device is not color managed.
ast: Esti preséu nun tien xestión de color.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
ast: Esti preséu ta usando los datos de calibración de fabricación.

en: This hint may be displayed at the login screen.  It will be visible to all users of this system.  Do <b>not</b> include the password here.
ast: Esti conseyu pue amosase na pantalla d'aniciu. Va ser visible pa tolos usuarios d'esti sistema. <b>Nun</b> incluyas equí la to contraseña.

en: This is not recommended for untrusted public networks.
ast: Nun s'encamienta l'usu pa redes públiques nes que nun se confía.

en: This is your only connection to the internet.
ast: Esta ye la única conexón a Internet.

en: This user does not exist.
ast: Esti usuariu nun esiste.

en: This will not remove the account on the server.
ast: Esto nun desanicia la cuenta nel sirvidor

en: Thr_eshold:
ast: _Umbral:

en: Tile
ast: Mosaicu

en: Time
ast: Tiempu

en: Times
ast: Vegaes

en: Tip Pressure Feel
ast: Sensibilidá de presión del llápiz

en: To add a new account, first select the account type
ast: P'amestar una cuenta nueva, escueyi primero la triba de cuenta

en: To create a user,
    click the * icon first
ast: Pa crear un usuariu
    calca primero l'iconu *

en: To delete the selected user,
    click the * icon first
ast: Pa desaniciar l'usuariu esbilláu
    calca primero l'iconu *

en: To edit a shortcut, click the row and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ast: Pa editar un atayu nuevu calca na filera y caltén primíes les tecles nueves, o calca Retrocesu pa desaniciar.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ast: P'activar l'aniciu de sesión con buelga dixital, tienes de guardar una buelga emplegando'l preséu '%s'.

en: To keep the pointer centered
ast: Caltener el punteru centráu

en: To keep the pointer visible
ast: Caltener el punteru visible

en: To make changes,
    click the * icon first
ast: Pa facer los cambeos
    calca primero l'iconu *

en: To test your settings, try to double-click on the face.
ast: Pa probar la configuración prueba a calcar dos vegaes sobre la cara.

en: Toggle contrast
ast: Cambiar contraste

en: Toggle magnifier
ast: Conmutar l'ampliador

en: Toggle on-screen keyboard
ast: Conmutar el tecláu de pantalla

en: Toggle screen reader
ast: Conmutar el llector de pantalla

en: Toner Level
ast: Nivel de tóner

en: Too many custom shortcuts
ast: Demasiaos atayos personalizaos

en: Top Button
ast: Botón superior

en: Top Half
ast: Metada superior

en: Touchpad (relative)
ast: Touchpad (rellativu)

en: Tracking Mode
ast: Mou de rastréu

en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;
ast: trackpad;punteru;calcar;doble;mur;trackball;

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
ast: Trata una secuencia de tecles modificadores como una combinación de tecles

en: Trigger a click when the pointer hovers
ast: Aniciar una pulsación al posicionar el punteru

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ast: Disparar una pulsación secundaria al caltener primíu'l botón primariu

en: Turn on or off:
ast: Activar o desactivar:

en: Two-_finger scrolling
ast: _Desplazamientu con dos deos

en: Type
ast: Triba

en: Type here to test settings
ast: Teclear equí pa probar la configuración

en: Typing
ast: Escribiendo

en: Typing Assistant
ast: Asistente de tecleáu

en: UI Control
ast: Control UI

en: UPS charging
ast: SAI cargándose

en: UPS discharging
ast: SAI descargándose

en: Unavailable
ast: Non disponible

en: Uncalibrated
ast: Ensin calibrar

en: United States
ast: Estaos Xuníos

en: Universal Access
ast: Accesu universal

en: Universal Access Preferences
ast: Preferencies d'accesu universal

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown model
ast: Modelu desconocíu

en: Unknown time
ast: Tiempu desconocíu

en: Unlock
ast: Desbloquiar

en: Unmanaged
ast: Non xestionada

en: Unspecified
ast: Ensin especificar

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
ast: Usar una indicación visual cuando heba una alerta de soníu

en: Use the same layout for all windows
ast: Usar la mesma distribución pa toles ventanes

en: Used by %s
ast: Usada por %s

en: User Accounts
ast: Cuentes d'usuariu

en: Username
ast: Nome d'usuariu/a

en: VPN Type
ast: Tipu de VPN

en: Version %s
ast: Versión %s

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: Vertical Gradient
ast: Dilíu Vertical

en: Video CD
ast: CD de videu

en: Video Mouse
ast: Mur de videu

en: View and edit keyboard layout options
ast: Ver y editar les opciones de distribución de tecláu

en: View details
ast: Ver detalles

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Visibility of “%s”
ast: Visibilidá de “%s”

en: Visual Alerts
ast: Alertes visuales

en: Volume Control
ast: Control de volume

en: Volume down
ast: Baxar volume

en: Volume mute
ast: Silenciar

en: Volume up
ast: Xubir volume

en: Wacom Graphics Tablet
ast: Tableta gráfica Wacom

en: Wacom Tablet
ast: Tableta Wacom

en: Wallpaper;Screen;Desktop;
ast: Fondu d'escritoriu;Pantalla;Escritoriu;

en: Wallpapers
ast: Fondos d'escritoriu

en: Waste receptacle almost full
ast: Recipiente de residuos casi enllenu

en: Waste receptacle full
ast: Receptáculu de residuos enllenu

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
ast: Úsase'l autodescubrimientu del proxy web cuando nun s'apurre un URL de configuración.

en: When plugged in
ast: Cuando tea coneutáu

en: When power is _critically low:
ast: _Cuando la carga tea críticamente baxa:

en: Wired
ast: Cableada

en: Wireless
ast: Inalámbrica

[ctx: Wireless access point]
en: Other...
ast: Otru ...

en: Wrong password
ast: Contraseña incorreuta

en: Year
ast: Añu

en: Yes
ast: Sí

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ast: Nun tienes permisu pa entrar nel preséu. Contauta col alministrador del to sistema.

en: You cannot delete your own account.
ast: Nun pues desaniciar la to propia cuenta.

en: You need to confirm the password
ast: Tienes de confirmar la contraseña

en: You need to enter a new password
ast: Tienes d'introducir una contraseña

en: You need to enter your current password
ast: Tienes d'introducir la contraseña actual

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ast: La to buelga dixital guardóse correutamente. Agora deberíes poder aniciar sesión emplegando'l llector de buelgues dixital.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ast: Camudóse la contraseña dende que t'autenticaste inicialmente.

en: Your settings
ast: Los tos axustes

en: Zoom Options
ast: Opciones de zoom

en: Zoom in:
ast: Acercar:

en: Zoom out:
ast: Allonxar:

en: _Account Type
ast: _Triba de cuenta

en: _Action
ast: _Aición

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add...
ast: _Amestar...

en: _Alert volume:
ast: Volume d'a_lerta

en: _Back
ast: _Atrás

en: _Calendar
ast: _Calendariu

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _City:
ast: _Ciudá:

en: _Configuration URL
ast: URL de _configuración

en: _Configure...
ast: _Configurar...

en: _Contrast:
ast: _Contraste:

en: _DVD video:
ast: _DVD de videu:

en: _Default
ast: _Predetermináu

en: _Delay:
ast: _Retrasu:

en: _Delete Files
ast: _Desaniciar ficheros

en: _Delete Fingerprints
ast: _Desaniciar buelgues

en: _Detect Displays
ast: _Deteutar pantalles

en: _Dim screen to save power
ast: _Escurecer la pantalla p'aforrar enerxía

en: _Disable if two keys are pressed together
ast: _Desactivar si se calquen dos tecles al empar

en: _Disabled
ast: _Desactiváu

en: _Edge scrolling
ast: _Berbesu de desplazamientu

en: _FTP Proxy
ast: Proxy pa _FTP

en: _Fade:
ast: _Esvanecimientu:

en: _Fingerprint Login
ast: Aniciu de sesión con _buelga

en: _Full name
ast: Nome _completu

en: _HTTP Proxy
ast: Proxy pa _HTTP

en: _Hint
ast: C_onseyu

en: _Import
ast: _Importar

en: _Input volume:
ast: Volume d'e_ntrada

en: _Keep Files
ast: _Caltener ficheros

en: _Language
ast: _Llingua

en: _Left index finger
ast: Deu índiz _izquierdu

en: _Left-handed
ast: _Maniegu

en: _Lock screen after:
ast: B_loquiar pantalla dempués de:

en: _Log In
ast: _Arrancar sesión

en: _Mail
ast: _Corréu

en: _Method
ast: _Métodu

en: _Mirror displays
ast: _Espeyar pantalles

en: _Music player:
ast: Reproductor de _música:

en: _Mute
ast: _Silenciar

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Network Name
ast: _Nome de rede

en: _Network Time
ast: _Hora de rede

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ast: _Enxamás entrugar nin arrancar programes al introducir soportes

en: _New password
ast: Contraseña _nueva

en: _Options
ast: Opciones

en: _Options...
ast: _Opciones...

en: _Other Media...
ast: _Otros soportes…

en: _Other finger:
ast: _Otru deu:

en: _Output volume:
ast: Volume de _salida

en: _Password
ast: C_ontraseña

en: _Photos
ast: _Semeyes

en: _Photos:
ast: _Semeyes:

en: _Profile:
ast: _Perfil:

en: _Reassign
ast: _Reasignar

en: _Region:
ast: _Rexón:

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Resolution:
ast: _Resolución:

en: _Right index finger
ast: _Deu índiz derechu

en: _Right-handed
ast: _Diestru

en: _Search by Address
ast: Gu_etar por direición

en: _Select
ast: _Seleicionar

en: _Sensitivity:
ast: _Sensibilidá:

en: _Show
ast: _Amosar

en: _Show password
ast: _Amosar contraseña

en: _Socks Host
ast: _Sirvidor socks

en: _Sound Preferences
ast: _Preferencies de Soníu

en: _Speed:
ast: _Velocidá:

en: _Stop Hotspot
ast: _Detener «hotspot»

en: _Stop Hotspot...
ast: _Detener «hotspot»…

en: _Test Speakers
ast: _Probar los altavoces

en: _Test flash
ast: _Probar destellos

en: _Text size:
ast: _Tamañu del testu:

en: _Timeout:
ast: _Tiempu d'espera:

en: _Turn on accessibility features from the keyboard
ast: Ac_tivar les carauterístiques d'accesibilidá dende'l tecláu

en: _Turn screen off when inactive for:
ast: S_uspender cuando tea inactivu por:

en: _Type:
ast: _Triba:

en: _Use as Hotspot...
ast: _Usar como «hotspot»…

en: _Username
ast: Nome d'_usuariu

en: _Video
ast: _Videu

en: accepted
ast: aceutada

en: audio DVD
ast: DVD de soníu

[ctx: balance]
en: Front
ast: Frontal

[ctx: balance]
en: Left
ast: Esquierda

[ctx: balance]
en: Maximum
ast: Máximu

[ctx: balance]
en: Minimum
ast: Mínimu

[ctx: balance]
en: Rear
ast: Traseru

[ctx: balance]
en: Right
ast: Derecha

en: blank Blu-ray disc
ast: discu Blu-ray virxe

en: blank CD disc
ast: discu CD virxe

en: blank DVD disc
ast: DVD virxe

en: blank HD DVD disc
ast: discu HD DVD virxe

en: device;system;information;memory;processor;version;default;application;fallback;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
ast: peséu;sistema;información;memoria;procesador;versión;predetermináu;aplicación;alternativu;preferíu;cd;dvd;usb;audio;videu;discu;estrayible;mediu;autoexecutar;

[ctx: display panel, rotation]
en: 180 Degrees
ast: 180 graos

[ctx: display panel, rotation]
en: Clockwise
ast: Horariu

[ctx: display panel, rotation]
en: Counterclockwise
ast: Antihorariu

en: e-book reader
ast: llector de llibros electrónicos

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: multiple sizes
ast: tamaños múltiples

en: pressed
ast: primida

[ctx: print job]
en: Aborted
ast: Torgáu

[ctx: print job]
en: Canceled
ast: Encaboxáu

[ctx: print job]
en: Completed
ast: Completáu

[ctx: print job]
en: Held
ast: Reteníu

[ctx: print job]
en: Pending
ast: N'espera

[ctx: print job]
en: Processing
ast: Procesando

[ctx: print job]
en: Stopped
ast: Paráu

[ctx: printer state]
en: Offline
ast: Ensin conexón

[ctx: printer state]
en: Paused
ast: Posáu

[ctx: printer state]
en: Processing
ast: Procesando

[ctx: printer state]
en: Ready
ast: Sollerte

[ctx: printer state]
en: Stopped
ast: Paráu

[ctx: printer type]
en: Local
ast: Llocal

[ctx: printer type]
en: Network
ast: Rede

[ctx: proxy method]
en: Automatic
ast: Automáticu

[ctx: proxy method]
en: None
ast: Dengún

en: rejected
ast: refugada

[ctx: universal access, contrast]
en: High
ast: Altu

[ctx: universal access, contrast]
en: High/Inverse
ast: Altu/invertíu

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
ast: Baxu

[ctx: universal access, seeing]
en: Display
ast: Amosar

[ctx: universal access, seeing]
en: Zoom
ast: Acercar

[ctx: universal access, text size]
en: Large
ast: Grande

[ctx: universal access, text size]
en: Larger
ast: Más _grande

[ctx: universal access, text size]
en: Small
ast: Pequeñu

[ctx: volume]
en: Unamplified
ast: Ensin amplificar
