control-center - en to be@latin translation catalogue (166 entries)

en: A_vailable files:
be@latin: Das_tupnyja fajły:

en: Accessibility Keyboard
be@latin: Dastupnaja klavijatura

en: Accessibility keyboard plugin
be@latin: Plugin dastupnaj klavijatury

en: Background
be@latin: Fon

en: Background plugin
be@latin: Plugin fonu

en: Beep
be@latin: Zvanočak

en: Binding to eject an optical disk.
be@latin: Klavijaturny skarot dla vysoŭvańnia aptyčnaha dysku.

en: Binding to launch the calculator.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia kalkulatara.

en: Binding to launch the email client.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia paštovaj prahramy.

en: Binding to launch the help browser.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia hartača dapamohi.

en: Binding to launch the media player.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia playera medyjaŭ.

en: Binding to launch the search tool.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia pryłady pošuku.

en: Binding to launch the web browser.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭklučeńnia web-hartača.

en: Binding to lock the screen.
be@latin: Klavijaturny skarot dla blakavańnia ekranu.

en: Binding to log out.
be@latin: Klavijaturny skarot dla vychadu.

en: Binding to lower the system volume.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pamianšeńnia hučnaści.

en: Binding to mute the system volume.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ścišeńnia systemnaha huku.

en: Binding to open the Home folder.
be@latin: Klavijaturny skarot dla adčynieńnia chatniaha katalohu.

en: Binding to pause playback.
be@latin: Klavijaturny skarot dla prypynieńnia vykanańnia.

en: Binding to raise the system volume.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pavieličeńnia hučnaści.

en: Binding to skip to next track.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pierachodu da nastupnaj ściežki.

en: Binding to skip to previous track.
be@latin: Klavijaturny skarot dla pierachodu da papiaredniaj ściežki.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
be@latin: Klavijaturny skarot dla pačatku vykanańnia (ci pieraklučeńnia hrańnia/paŭzy).

en: Binding to stop playback.
be@latin: Klavijaturny skarot dla spynieńnia vykanańnia.

en: Binding to suspend the computer.
be@latin: Klavijaturny skarot dla ŭsypleńnia kamputara.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
be@latin: Niemahčyma stvaryć kataloh "%s".
    Jon patrebny, kab mahčy źmianiać kursory.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing the mouse pointer theme.
be@latin: Niemahčyma stvaryć kataloh "%s".
    Jon patrebny dziela źmieny matyvu kursora.

en: Cannot determine user's home directory
be@latin: Niemahčyma vyznačyć chatni kataloh karystalnika

en: Clink
be@latin: Klik

en: Clipboard
be@latin: Abmienny bufer

en: Clipboard plugin
be@latin: Plugin abmiennaha bufera

en: Could not enable mouse accessibility features
be@latin: Niemahčyma ŭklučyć dastupnaść myšy

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
be@latin: Niemahčyma atrymać zmoŭčany terminał. Pravier, ci akreśleny zahad dla tvajho zmoŭčanaha terminału i ci jon źviartajecca da pravilnaj aplikacyi.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
be@latin: Niemahčyma vykanać zahad: %s
    Pravier, ci heta pravilny zahad.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
be@latin: Niemahčyma zahruzić hukavy fajł %s u jakaści sempła %s

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
be@latin: Niemahčyma ŭsypić kamputar.
    Pravier, ci pravilna skanfihuravany kamputar.

en: Do _not show this warning again.
be@latin: _Nie pakazvaj bolej hetaj aściarohi.

en: Do you want to activate Slow Keys?
be@latin: Ci chočaš uklučyć pavolnyja klavišy?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
be@latin: Ci chočaš uklučyć funkcyju tryvałych klavišaŭ?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
be@latin: Ci chočaš vyklučyć pavolnyja klavišy?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
be@latin: Ci chočaš vyklučyć funkcyju tryvałych klavišaŭ?

en: Do_n't activate
be@latin: _Nie ŭklučaj

en: Do_n't deactivate
be@latin: _Nie vyklučaj

en: Don't become a daemon
be@latin: Nie stanavisia demanam

en: Dummy
be@latin: Biessensoŭny

en: Dummy plugin
be@latin: Biessensoŭny plugin

en: Eject
be@latin: Vysuń

en: Enable accessibility keyboard plugin
be@latin: Uklučy plugin dastupnaj klavijatury

en: Enable background plugin
be@latin: Uklučy plugin fonu

en: Enable clipboard plugin
be@latin: Uklučy plugin abmiennaha bufera

en: Enable default editor plugin
be@latin: Uklučy plugin zmoŭčanaha redaktara

en: Enable font plugin
be@latin: Uklučy plugin šryftoŭ

en: Enable keybindings plugin
be@latin: Uklučy plugin klavijaturnych skarotaŭ

en: Enable keyboard plugin
be@latin: Uklučy plugin klavijatury

en: Enable media keys plugin
be@latin: Uklučy plugin medyjnych klavišaŭ

en: Enable mouse plugin
be@latin: Uklučy plugin myšy

en: Enable screensaver plugin
be@latin: Uklučy plugin źbierahalnika ekranu

en: Enable sound plugin
be@latin: Uklučy plugin huku

en: Enable typing breaks plugin
be@latin: Uklučy plugin pierapynkaŭ u pisańni

en: Enable xrandr plugin
be@latin: Uklučy plugin xrandr

en: Enable xrdb plugin
be@latin: Uklučy plugin xrdb

en: Enable xsettings plugin
be@latin: Uklučy plugin xsettings

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
be@latin: Adbyłasia pamyłka pry sprobie ŭruchomić (%s),
    źviazanuju z klavišaj (%s)

en: Font
be@latin: Šryft

en: Font plugin
be@latin: Plugin šryftoŭ

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
be@latin: Kluč GConfa %s byŭ vyznačany jak typ %s, ale jaho čakany typ byŭ %s

en: GConf prefix from which to load plugin settings
be@latin: Prefiks GConf, ź jakoha čytać nałady pluginaŭ

en: Home folder
be@latin: Chatni kataloh

en: It seems that another application already has access to key '%u'.
be@latin: Vierahodna, inšaja aplikacyja maje dostup da klavišy "%u".

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
be@latin: Dziejańnie dla klavijaturnaha skarotu (%s) akreślenaje niekalki razoŭ

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
be@latin: Poviaź dla klavijaturnaha skarotu (%s) akreślenaje niekalki razoŭ

en: Key Binding (%s) is already in use
be@latin: Klavijaturny skarot (%s) užo ŭžyvajecca

en: Key Binding (%s) is incomplete
be@latin: Klavijaturny skarot (%s) niapoŭny

en: Key Binding (%s) is invalid
be@latin: Klavijaturny skarot (%s) niapravilny

en: Keybindings
be@latin: Klavijaturnyja skaroty

en: Keybindings plugin
be@latin: Plugin klavijaturnych skarotaŭ

en: Keyboard
be@latin: Klavijatura

en: Keyboard plugin
be@latin: Plugin klavijatury

en: Launch calculator
be@latin: Uruchom kalkulatar

en: Launch email client
be@latin: Uklučy paštovuju prahramu

en: Launch help browser
be@latin: Uruchom hartač dapamohi

en: Launch media player
be@latin: Uklučy player medyjaŭ

en: Launch web browser
be@latin: Uruchom web-hartač

en: Load modmap files
be@latin: Zahruzu fajły modmap

en: Lock screen
be@latin: Blakuj ekran

en: Log out
be@latin: Vyjdzi

en: Login
be@latin: Aŭtaryzuj

en: Logout
be@latin: Vyjdzi

en: Manage X Settings
be@latin: Kiruj naładami X

en: Manage the X resource database
be@latin: Kiruj bazaju źviestak resursaŭ X

en: Media keys
be@latin: Medyja-klavišy

en: Media keys plugin
be@latin: Plugin medyja-klavišaŭ

en: Mouse
be@latin: Myš

en: Mouse Preferences
be@latin: Nałady myšy

en: Mouse accessibility requires the mousetweaks daemon to be installed on your system.
be@latin: Dastupnaja myš vymahaje zainstalavanaha ŭ systemie demana mousetweaks.

en: Mouse plugin
be@latin: Plugin myšy

en: Next track
be@latin: Nastupnaja ściežka

en: No sound
be@latin: Biaz huku

en: Pause playback
be@latin: Prypyni vykanańnie

en: Play (or play/pause)
be@latin: Hraj (albo hraj/prypyni)

en: Previous track
be@latin: Papiaredniaja ściežka

en: RGBA order
be@latin: Paradak RGBA

en: Screensaver
be@latin: Źbierahalnik ekranu

en: Screensaver plugin
be@latin: Plugin źbierahalnika ekranu

en: Search
be@latin: Šukaj

en: Select Sound File
be@latin: Abiary hukavy fajł

en: Select sound file...
be@latin: Abiary hukavy fajł...

en: Set to True to display a dialog when there are errors running the screensaver.
be@latin: Uklučy, kab pakazvać dyjaloh pry pamyłkach źbierahalnika ekranu.

en: Set to True to enable the plugin to manage clipboard settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami abmiennaha buferu.

en: Set to True to enable the plugin to manage desktop background settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami fonu stała.

en: Set to True to enable the plugin to manage font settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami šryftoŭ.

en: Set to True to enable the plugin to manage keyboard settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami klavijatury.

en: Set to True to enable the plugin to manage mouse settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami myšy.

en: Set to True to enable the plugin to manage multimedia keys settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami multymedyjnych klavišaŭ.

en: Set to True to enable the plugin to manage screensaver settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami źbierahalnika ekranu.

en: Set to True to enable the plugin to manage sound settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami huku.

en: Set to True to enable the plugin to manage the accessibility keyboard settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami dastupnaj klavijatury.

en: Set to True to enable the plugin to manage the default text editor setting.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia zmoŭčanym tekstavym redaktaram.

en: Set to True to enable the plugin to manage the keybindings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia klavijaturnymi skarotami.

en: Set to True to enable the plugin to manage typing breaks.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia pierapynkami ŭ pisańni na klavijatury.

en: Set to True to enable the plugin to manage xrandr settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami xrandr.

en: Set to True to enable the plugin to manage xrdb settings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami xrdb.

en: Set to True to enable the plugin to manage xsettings.
be@latin: Uklučy plugin dla kiravańnia naładami xsettings.

en: Set to True to keep the handlers for text/plain and text/* MIME types synchronized.
be@latin: Uklučy, kab nałady absłuhoŭvańnia dla typaŭ text/plain i text/* byli synchranizavanymi miž saboj.

en: Set to True to run the screensaver at login.
be@latin: Uklučy, kab źbierahalnik ekranu ŭruchamlaŭsia pry ŭvachodzie.

en: Set up screen size and rotation settings
be@latin: Akreśl pamiery ekranu i nałady pavarotu

en: Show startup errors
be@latin: Pakazvaj pamyłki ŭklučeńnia

en: Siren
be@latin: Syrena

en: Slow Keys Alert
be@latin: Aściaroha pavolnych klavišaŭ

en: Sound
be@latin: Huk

en: Sound not set for this event.
be@latin: Nie akreśleny huk dla hetaj padziei.

en: Sound plugin
be@latin: Plugin huku

en: Start screensaver
be@latin: Uklučy źbierahalnik ekranu

en: Sticky Keys Alert
be@latin: Aściaroha tryvałych klavišaŭ

en: Stop playback
be@latin: Spyni vykanańnie

en: Suspend
be@latin: Zaśni

en: Sync text/plain and text/* handlers
be@latin: Synchranizuj absłuhoŭvańnie text/plain i text/*

en: System Sounds
be@latin: Systemnyja huki

en: The file %s is not a valid wav file
be@latin: Fajł %s nie źjaŭlajecca pravilnym wav-fajłam

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
be@latin: Paradak subpikselnych elementaŭ na ekranie LCD; upłyvaje, tolki kali antialiasing maje vartaść "rgba". Mahčymyja vartaści: "rgb" (čyrvony źleva, najčaściej tak), "bgr" (sini źleva) "vrgb" (čyrvony ŭviersie) "vbgr" (čyrvony ŭnizie).

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
be@latin: Pamiery ekranu dziela kanvertavańnia pamieraŭ šryftoŭ u pamiery pikselaŭ, punktaŭ na cal.

en: The sound file for this event does not exist.
be@latin: Hukavoha fajłu dla hetaj padziei nie isnuje.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package for a set of default sounds.
be@latin: Hukavoha fajłu dla hetaj padziei nie isnuje.
    Zainstaluj nabor zmoŭčanych hukaŭ z pakunku "gnome-audio".

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
be@latin: Typ antialiasingu dla rysavańnia šryftoŭ. Mahčymyja vartaści: "none" (biaz antialiasingu), "grayscale" (dla zvyčajnaha čorna-biełaha antialiasingu) i "rgba" (dla subpikselnaha antialiasingu; tolki dla ekranaŭ LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
be@latin: Typ hintingu dla rysavańnia šryftoŭ. Mahčymyja vartaści: "none" (biaź hintingu), "slight" (prosty), "medium" (siaredni) i "full" (maksymalny hinting, moža vyklikać skryŭleńni formy litaraŭ).

en: There was an error displaying help: %s
be@latin: Padčas pakazu dapamohi adbyłasia pamyłka: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
be@latin: Adbyłasia pamyłka pry ŭklučeńni źbierahalnika ekranu:
    
    %s
    
    Padčas hetaj sesii funkcyi źbierahalnika ekranu buduć niedastupnyja.

en: Typing Break
be@latin: Pierapynak u pisańni

en: Typing break plugin
be@latin: Plugin pierapynkaŭ u pisańni

en: Volume
be@latin: Hučnaść

en: Volume down
be@latin: Cišej

en: Volume mute
be@latin: Abiazhuč

en: Volume step
be@latin: Krok hučnaści

en: Volume step as percentage of volume.
be@latin: Pracentny krok hučnaści.

en: Volume up
be@latin: Hučniej

en: Would you like to load the modmap file(s)?
be@latin: Ci chočaš zahruzić fajł(y) modmap?

en: X Resource Database
be@latin: Baza źviestak resursaŭ X

en: X Settings
be@latin: Nałady X

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be@latin: Ty pratrymaŭ klavišu Shift 8 sekundaŭ. Heta klavijaturny skarot dla funkcyi pavolnych klavišaŭ, jakaja ŭpłyvaje na režym pracy klavijatury.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be@latin: Ty nacisnuŭ klavišu Shift 5 razoŭ zapar. Heta klavijaturny skarot funkcyi tryvałych klavišaŭ, jakaja ŭpłyvaje na režym pracy klavijatury.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
be@latin: Ty nacisnuŭ adnačasova dźvie klavišy albo klavišu Shift 5 razoŭ zapar. Heta klavijaturny skarot funkcyi tryvałych klavišaŭ, jakaja ŭpłyvaje na režym pracy klavijatury.

en: _Activate
be@latin: _Uklučy

en: _Deactivate
be@latin: _Vyklučy

en: _Do not show this message again
be@latin: _Nie pakazvaj bolej hetaha paviedamleńnia

en: _Load
be@latin: _Zahruzi

en: _Loaded files:
be@latin: Zahr_užanyja fajły:
