gnome-terminal - en to be@latin translation catalogue (422 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
be@latin: "%s" nia jość słušnym maštabam

en: "%s" option given twice for the same window
be@latin: Opcyja "%s" akreślenaja dvojčy dla adnaho vakna

en: (about %s)
be@latin: (kala %s)

en: <b>Command</b>
be@latin: <b>Zahad</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
be@latin: <b>Tekst i fon</b>

en: <b>Palette</b>
be@latin: <b>Palitra</b>

en: <b>Title</b>
be@latin: <b>Zahałovak</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
be@latin: <small><i><b>Uvaha:</b> Terminalnyja aplikacyi mohuć užyvać hetyja kolery.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
be@latin: <small><i><b>Uvaha:</b> Hetyja opcyi mohuć paŭpłyvać na pravilnaść pavodzinaŭ aplikacyj. Jany pakazanyja tut tolki dziela taho, kab dazvolić vykanańnie aplikacyj, jakija patrabujuć niezvyčajnych pavodzinaŭ terminału.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
be@latin: <small><i>Maksymum</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
be@latin: <small><i>Niama</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
be@latin: Padmnostva mahčymych kadavańniaŭ pakazvajecca ŭ padmenu "Kadavańniaŭ". Heta śpis pakazanych kadavańniaŭ. Admysłovaja nazva kadavańnia "current" značyć, što treba pakazvać kadavańnie dziejnaj lakalnaści.

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
be@latin: Emulatar terminału dla asiarodździa GNOME

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
be@latin: Vartaść pamiž 0.0 i 1.0, jakaja vyznačaje stupień zacienienaści fonavaj vyjavy. 0.0 značyć niezacienienaść, 1.0 značyć poŭnuju zacienienaść. U dziejnaj implementacyi padtrymvajucca tolki dva ŭzroŭni ciomnaści, tamu nałada pracuje jak lahičnaja, dzie vartaść 0.0 adklučaje efekt ciomnaści.

en: A_vailable encodings:
be@latin: _Dastupnyja kadavańni:

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be@latin: Klaviša akseleracyi dla adłučeńnia dziejnaj kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be@latin: Klaviša akseleracyi dla pierasoŭvańnia dziejnaj kartki ŭleva. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
be@latin: Klaviša akseleracyi dla pierasoŭvańnia dziejnaj kartki ŭprava. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Accelerator to detach current tab.
be@latin: Skarot, kab adłučyć dziejnuju kartku.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
be@latin: Skarot, kab pierasunuć dziejnuju kartku ŭleva.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
be@latin: Skarot, kab pierasunuć dziejnuju kartku ŭprava.

en: Add or Remove Terminal Encodings
be@latin: Dadaj ci vydali kadavańni terminału

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
be@latin: Nazva šryftu Pango. Prykładam, "Sans 12" albo "Monospace Bold 14".

en: Arabic
be@latin: Arabskaja

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
be@latin: Arhument dla "%s" nia jość słušnym zahadam: %s

en: Armenian
be@latin: Armianskaja

en: Automatic
    Control-H
    ASCII DEL
    Escape sequence
be@latin: Aŭtamatyčna
    Control-H
    ASCII DEL
    Escape-paśladoŭnaść

en: Background
be@latin: Fon

en: Background image
be@latin: Fonavaja vyjava

en: Background image _scrolls
be@latin: Prakručvaj fonavuju vyjavu

en: Background type
be@latin: Typ fonu

en: Baltic
be@latin: Bałtyjskaja

en: Black on light yellow
be@latin: Čorny na śvietła-žoŭtym

en: Black on white
be@latin: Čorny na biełym

en: Block
    I-Beam
    Underline
be@latin: Blok
    I-Beam
    Padkreśleńnie

en: Built-in _schemes:
be@latin: U_nutranyja schiemy:

en: Built-in sche_mes:
be@latin: _Unutranyja schiemy:

en: C_all To…
be@latin: Pa_telefanuj da...

en: C_lose Tab
be@latin: Z_ačyni kartku

en: C_lose Window
be@latin: Z_ačyni akno

en: C_reate
be@latin: _Stvary

en: Celtic
be@latin: Kielckaja

en: Central European
be@latin: Centralna-Eŭrapiejskaja

en: Change _Profile
be@latin: Źmiani _profil

en: Characters that are considered "part of a word"
be@latin: Znaki, jakija źjaŭlajucca "častkaj słova"

en: Chinese Simplified
be@latin: Kitajskaja sproščanaja

en: Chinese Traditional
be@latin: Kitajskaja tradycyjnaja

en: Choose A Terminal Font
be@latin: Abiary terminalny šryft

en: Choose Palette Color %d
be@latin: Abiary koler palitry %d

en: Choose Terminal Background Color
be@latin: Abiary fonavy koler dla terminału

en: Choose Terminal Text Color
be@latin: Abiary koler tekstu dla terminału

en: Choose base profile
be@latin: Abiary bazavy profil

en: Click button to choose profile
be@latin: Klikni knopku, kab abrać profil

en: Close Tab
be@latin: Začyni kartku

en: Close Window
be@latin: Začyni akno

en: Close tab
be@latin: Začyni kartku

en: Close this terminal?
be@latin: Začynić hety terminał?

en: Close this window?
be@latin: Začynić hetaje akno?

en: Color p_alette:
be@latin: _Palitra koleraŭ:

en: Colors
be@latin: Kolery

en: Compatibility
be@latin: Sumiaščalnaść

en: Contents
be@latin: Źmieściva

en: Contributors:
be@latin: Udzielniki:

en: Copy
be@latin: Skapijuj

en: Could not open link: %s
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić spasyłku: %s

en: Could not open the address “%s”:
    %s
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić adras "%s":
    %s

en: Croatian
be@latin: Charvackaja

en: Current Locale
be@latin: Dziejnaja lakalnaść

en: Cursor _shape:
be@latin: _Kštałt kursoru:

en: Custom
be@latin: Admysłovy

en: Custom co_mmand:
be@latin: Admysłovy _zahad:

en: Custom command to use instead of the shell
be@latin: Admysłovy zahad, jaki treba ŭžyć zamiest abałonki

en: Cyrillic
be@latin: Kirylica

en: Cyrillic/Russian
be@latin: Kirylica/Rasiejskaja

en: Cyrillic/Ukrainian
be@latin: Kirylica/Ukrainskaja

en: DIRNAME
be@latin: NAZVA-KATALOHU

en: Default
be@latin: Zmoŭčany

en: Default color of terminal background
be@latin: Zmoŭčany fonavy koler dla terminału

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be@latin: Zmoŭčany fonavy koler dla terminału, jak specyfikacyja koleru (moža być naboram  šasnaccatkovych ličbaŭ u styli HTML albo nazvaj koleru, jak "red").

en: Default color of text in the terminal
be@latin: Zmoŭčany koler tekstu ŭ terminale

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be@latin: Zmoŭčany koler tekstu ŭ terminale, jak specyfikacyja koleru (moža być naboram  šasnaccatkovych ličbaŭ u styli HTML albo nazvaj koleru, jak "red").

en: Delete Profile
be@latin: Vydali profil

en: Delete profile “%s”?
be@latin: Vydalić profil "%s"?

en: Detach Tab
be@latin: Adłučy kartku

en: Disable connection to session manager
be@latin: Nie spałučaj z kiraŭnikom sesijaŭ

en: Disabled
be@latin: Adklučany

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
be@latin: Nie rehistrujsia na aktyvacyjnym servery nazvaŭ, nie vykarystoŭvaj aktyŭny terminał

en: E_ncodings shown in menu:
be@latin: _Pakazanyja ŭ­ menu kadavańni:

en: Edit
be@latin: Redahuj

en: Editing Profile “%s”
be@latin: Redahavańnie profilu "%s"

en: Effect of the Backspace key
be@latin: Efekt klavišy Backspace

en: Effect of the Delete key
be@latin: Efekt klavišy Delete

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
be@latin: Uklučy skarot dostupu da _menu (zmoŭčana F10)

en: Error parsing command: %s
be@latin: Pamyłka razboru zahadu: %s

en: Execute the argument to this option inside the terminal
be@latin: Vykanaj arhument da hetaj opcyi ŭ terminale

en: Exit the terminal
    Restart the command
    Hold the terminal open
be@latin: Vyjdzi z terminału
    Uruchom zahad nanoŭ­
    Nie začyniaj terminału

en: FILE
be@latin: FAJŁ

en: Factory error: %s
be@latin: Zavodzkaja pamyłka: %s

en: Failed to parse arguments: %s
be@latin: Nie ŭdałosia razabrać arhumenty: %s

en: File
be@latin: Fajł

en: Filename of a background image.
be@latin: Nazva fajłu z fonavaj vyjavaj.

en: Font
be@latin: Šryft

en: Full Screen
be@latin: Poŭny ekran

en: Full-screen the window
be@latin: Razharni akno na ŭvieś ekran

en: GEOMETRY
be@latin: HIEAMETRYJA

en: GNOME Terminal
be@latin: Terminał GNOME

en: GNOME Terminal Emulator
be@latin: Terminalny emulatar GNOME

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be@latin: Terminał GNOME raspaŭsiudžvajecca sa spadziavańniami, što jon budzie karysnym, ale BIEŹ NIJAKICH HARANTYJAŬ; navat biez harantavańnia PRYDATNAŚCI DA KANKRETNAHA VYKARYSTAŃNIA. Padrabiaznaści možna pračytać u Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL).

en: GNOME Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be@latin: Terminał GNOME heta svabodnaja prahrama; ty možaš raspaŭsiudžvać jaje i/albo madyfikavać zhodna z umovami Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL), apublikavanaj Fundacyjaj svabodnych prahramaŭ (Free Software Foundation), u versii 2 albo (pry žadańni) luboj paźniejšaj.

en: General
be@latin: Ahulnaje

en: Georgian
be@latin: Hruzinskaja

en: Gray on black
be@latin: Šery na čornym

en: Greek
be@latin: Hreckaja

en: Green on black
be@latin: Zialony na čornym

en: Hebrew
be@latin: Žydoŭ­skaja

en: Hebrew Visual
be@latin: Žydoŭ­skaja vizualnaja

en: Help
be@latin: Dapamoha

en: Hide and Show menubar
be@latin: Schavaj i Pakažy menu

en: Highlight S/Key challenges
be@latin: Padśviatlaj S/Key challenges

en: Hindi
be@latin: Hindzi

en: How much to darken the background image
be@latin: Stupień zacienienaści fonavaj vyjavy

en: Human-readable name of the profile
be@latin: Čytelnaja nazva profila

en: Human-readable name of the profile.
be@latin: Čytelnaja nazva profila.

en: Icelandic
be@latin: Iślandzkaja

en: Icon for terminal window
be@latin: Ikona dla akna terminału

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
be@latin: Ikona dla kartak/voknaŭ, jakija źmiaščajuć hety profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
be@latin: Kali aplikacyja ŭ terminale vyznačaje zahałovak (čaściej za ŭsio heta robić abałonka), dynamična ŭstalavany zahałovak moža albo nadpisać skanfihuravany zahałovak, albo źmiaścicca pierad im, albo paśla, albo zamianić jaho. Mahčymyja vartaści: "replace" (zamiani), "before" (pierad), "after" (paśla) i "ignore" (ihnaruj).

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", dazvol aplikacyjam u terminale užyć tłusty vyhlad tekstu.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", zachoŭvaj cišyniu, kali aplikacyi dasyłajuć kiroŭnyja paśladoŭnaści dla terminalnaha zvanka.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", nacisk klavišy viartaje pałasu prakrutki dołu.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", prakručvaj fonavuju vyjavu razam z tekstam; kali opcyja maje vartaść "Niapraŭda", prakručvaj tekst pierad zafiksavanaj vyjavaj.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", zahad u terminale budzie vykanany jak abałonka ŭvachodu (argv[0] budzie mieć złučok na pačatku).

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", systemnyja zapisy ŭvachodu "utmp" i "wtmp" buduć aktualizavanyja pry vykanańni zahadu ŭ terminale.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", terminał vykarystaje ahulna-systemny standartny šryft, kali jon niaźmiennaj šyryni (albo najbolš prydatny z padobnych da jaho).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", zamiest koleraŭ, vyznačanych karystalnikam, budzie ŭžyta schiema koleraŭ dla paloŭ uvodu tekstu ź dziejnaha matyvu.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", to vartaść opcyi "custom_command" budzie skarystana jak abałonka.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", tekst terminału budzie prakručvacca dołu pry novym vyjści.

en: Image _file:
be@latin: _Fajł z vyjavaj:

en: Images
be@latin: Vyjavy

en: Incompatible factory version; creating a new instance.
be@latin: Niaŭzhodnienaja zavodzkaja versija. Stvarajem novuju kopiju.

en: Incompatible terminal config file version.
be@latin: Niaŭzhodnienaja versija naładaŭ terminału u fajle.

en: Initial _title:
be@latin: Pačatkovy _zahałovak:

en: Invalid geometry string "%s"
be@latin: Niapravilny znakavy łancužok hieametryi "%s"

en: Japanese
be@latin: Japonskaja

en: Keyboard Shortcuts
be@latin: Skaroty

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab adčynić akno stvareńnia profila. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab začynić kartku. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab začynić akno. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab skapijavać zaznačany tekst u bufer abmienu. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pakazać dapamožnik. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pavialičyć šryft. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pamienšyć šryft. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab viarnuć zvyčajny pamier šryftu. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab adčynić novuju kartku. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab adčynić novaje akno. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab ukleić źmieściva buferu abmienu ŭ terminał. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 1j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 10j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 11j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 12j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 2j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 3j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 4j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 5j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 6j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 7j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 8j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pierajści da 9j kartki. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pieraklučyć poŭnaekranny režym. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab skinuć i ačyścić terminał. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab skinuć terminał. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab vyznačyć zahałovak terminału. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pieraklučycca na nastupnuju kartku. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pieraklučycca na papiaredniuju kartku. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
be@latin: Klaviša skarotu, kab pakazać/schavać menu. Radok u farmacie, jaki vykarystoŭvajecca ŭ fajłach resursaŭ GTK+. Kali vystaviš vartaść opcyi ŭ "disabled", tady dla hetaha dziejańnia nia budzie vyznačana skarotu.

en: Keyboard shortcut to close a tab
be@latin: Skarot, kab začynić kartku

en: Keyboard shortcut to close a window
be@latin: Skarot, kab začynić akno

en: Keyboard shortcut to copy text
be@latin: Skarot, kab skapijavać tekst

en: Keyboard shortcut to create a new profile
be@latin: Skarot, kab stvaryć novy profil

en: Keyboard shortcut to launch help
be@latin: Skarot, kab pakazać dapamožnik

en: Keyboard shortcut to make font larger
be@latin: Skarot, kab pavialičyć šryft

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
be@latin: Skarot, kab viarnuć zvyčajny pamier šryftu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
be@latin: Skarot, kab pamienšyć šryft

en: Keyboard shortcut to open a new tab
be@latin: Skarot, kab adčynić novuju kartku

en: Keyboard shortcut to open a new window
be@latin: Skarot, kab adčynić novaje akno

en: Keyboard shortcut to paste text
be@latin: Skarot, kab ukleić tekst

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
be@latin: Skarot, kab skinuć i ačyścić terminał

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
be@latin: Skarot, kab skinuć terminał

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
be@latin: Skarot, kab vyznačyć zahałovak terminału

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
be@latin: Skarot, kab pierajści na 1uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
be@latin: Skarot, kab pierajści na 10uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
be@latin: Skarot, kab pierajści na 11uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
be@latin: Skarot, kab pierajści na 12uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
be@latin: Skarot, kab pierajści na 2uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
be@latin: Skarot, kab pierajści na 3uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
be@latin: Skarot, kab pierajści na 4uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
be@latin: Skarot, kab pierajści na 5uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
be@latin: Skarot, kab pierajści na 6uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
be@latin: Skarot, kab pierajści na 7uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
be@latin: Skarot, kab pierajści na 8uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
be@latin: Skarot, kab pierajści na 9uju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
be@latin: Skarot, kab pierajści na nastupnuju kartku

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
be@latin: Skarot, kab pierajści na papiaredniuju kartku

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
be@latin: Skarot, kab pieraklučyć poŭnaekranny režym

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
be@latin: Skarot, kab pakazać/schavać menu

en: Korean
be@latin: Karejskaja

en: List of available encodings
be@latin: Śpis dastupnych kadavańniaŭ

en: List of profiles
be@latin: Śpis profilaŭ

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
be@latin: Śpis profilaŭ, viadomych dla gnome-terminal. Śpis źmiaščaje radki z nazvami padkatalohaŭ kataloha /apps/gnome-terminal/profiles.

en: Load a terminal configuration file
be@latin: Zahruzi fajł z naładami terminału

en: Maximise the window
be@latin: Maksymalizuj akno

en: Move Tab _Left
be@latin: Pierasuń kartku ŭ_leva

en: Move Tab _Right
be@latin: Pierasuń kartku ŭ_prava

en: Move Tab to the Left
be@latin: Pierasuń kartku ŭleva

en: Move Tab to the Right
be@latin: Pierasuń kartku ŭprava

en: New Profile
be@latin: Novy profil

en: New Tab
be@latin: Novaja kartka

en: New Window
be@latin: Novaje akno

en: New _Profile…
be@latin: Novy _profil...

en: No such profile "%s", using default profile
be@latin: Takoha profilu niama: "%s". Vykarystoŭvajem zmoŭčany profil

en: Nordic
be@latin: Nardyčnaja

en: Normal Size
be@latin: Zvyčajny pamier

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
be@latin: Zvyčajna ty možaš dastupicca da menu klavišaj F10. Heta možna taksama źmianić praz gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "štości"). Hetaja opcyja dazvalaje adklučyć standartny skarot dla menu.

en: Not a valid terminal config file.
be@latin: Heta nia słušny fajł z naładami terminału.

en: Number of lines to keep in scrollback
be@latin: Kolkaść radkoŭ, jakija treba zachoŭvać dla abratnaj prakrutki

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
be@latin: Kolkaść radkoŭ, jakija treba zachoŭvać dla abratnaj prakrutki. Ty možaš prakručvać tekst terminału na hetuju kolkaść radkoŭ nazad; radki, jakija nie źmiaščajucca ŭ bufer prakrutki, źnikajuć. Uvažliva karystajsia hetaj opcyjaj: heta pieršasny faktar, jaki vyznačaje, kolki pamiaci budzie vykarystoŭvać terminał.

en: On the left side
    On the right side
    Disabled
be@latin: Levaruč
    Pravaruč
    Adklučana

en: Open Ta_b
be@latin: Adčyni _kartku

en: Open _Terminal
be@latin: Adčyni _terminał

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
be@latin: Adčyni novuju kartku sa zmoŭčanym profilem u apošnim adčynienym aknie

en: Open a new window containing a tab with the default profile
be@latin: Adčyni novaje akno z kartkaj zmoŭčanaha profilu

en: Option "%s" is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
be@latin: Opcyja "%s" bolš nie absłuhoŭvajecca hetaj versijaj Terminału GNOME. Ty možaš stvaryć profil z patrebnaj naładaj i vykarystać novuju opcyju "--profile"

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
be@latin: Opcyja "%s" patrabuje akreśleńnia zahadu, jaki treba ŭruchomić, u kancy zahadnaha radka

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
be@latin: Opcyi dla adčynieńnia novych akon ci kartak terminału. Možna padać niekalki opcyjaŭ:

en: PROFILE-NAME
be@latin: NAZVA-PROFILU

en: P_rofiles
be@latin: P_rofili

en: P_rofiles…
be@latin: P_rofili...

en: Palette entry %d
be@latin: Element palitry %d

en: Palette for terminal applications
be@latin: Palitra dla terminalnych aplikacyj

en: Paste
be@latin: Uklej

en: Paste _Filenames
be@latin: Uklej _nazvy fajłaŭ

en: Persian
be@latin: Persydzkaja

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
be@latin: Pakazvaj akno, kali vynachodzicca adkaz "S/Key challenge", i pa im klikaješ. Parol, uviedzieny ŭ aknie, budzie dasłany na terminał.

en: Position of the scrollbar
be@latin: Pałažeńnie pałasy prakrutki

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
be@latin: Mahčymyja vartaści: "close", kab začynić terminał, i "restart", kab vykanać zahad nanoŭ.

en: Pr_ofile Preferences
be@latin: _Nałady profilu

en: Profile Editor
be@latin: Redaktar profilaŭ

en: Profile _name:
be@latin: _Nazva profilu:

en: Profile list
be@latin: Śpis profilaŭ

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
be@latin: Profil, jaki budzie ŭžyty pry adčynieńni novaha akna albo kartki. Musić być u "profile_list".

en: Profile to use for new terminals
be@latin: Profil, jaki budzie ŭžyty dla novych terminałaŭ

en: Profiles
be@latin: Profili

en: ROLE
be@latin: ROLA

en: Replace initial title
    Append initial title
    Prepend initial title
    Keep initial title
be@latin: Zamianiaje pačatkovy zahałovak
    Pakazvajecca paśla pačatkovaha zahałoŭka
    Pakazvajecca pierad pačatkovym zahałoŭkam
    Nie pakazvajecca

en: Reset
be@latin: Skiń

en: Reset and C_lear
be@latin: Skiń i _ačyść

en: Reset and Clear
be@latin: Skiń i ačyść

en: Romanian
be@latin: Rumynskaja

en: Ru_n a custom command instead of my shell
be@latin: _Vykanaj admysłovy zahad zamiest abałonki

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
be@latin: Vykanaj hety zahad zamiest abałonki, kali opcyja "use_custom_command" maje vartaść "Praŭda".

en: S/Key Challenge Response
be@latin: Adkaz S/Key Challenge

en: S_hade transparent or image background:
be@latin: Pryciamnieńnie prazrystaści i fonavaj vyjavy:

en: Save the terminal configuration to a file
be@latin: Zapišy nałady terminału ŭ fajle

en: Scroll on _keystroke
be@latin: Prakručvaj pry _nacisku klavišy

en: Scroll on _output
be@latin: Prakručvaj pry _vyjści

en: Scroll_back:
be@latin: _Bufer prakrutki:

en: Scrolling
be@latin: Prakrutka

en: Select Background Image
be@latin: Abiary fonavuju vyjavu

en: Select-by-_word characters:
be@latin: Znaki, jakija naležać _słovu pry zaznačeńni:

en: Session management options:
be@latin: Opcyi kiravańnia sesijami:

en: Set Title
be@latin: Vyznačy zahałovak

en: Set _Character Encoding
be@latin: Vyznačy _kadavańnie znakaŭ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
be@latin: Zrabi apošniuju padadzienuju kartku aktyŭnaj u svaim aknie

en: Set the terminal title
be@latin: Akreśli zahałovak terminału

en: Set the terminalx's zoom factor (1.0 = normal size)
be@latin: Akreśli maštab terminału (1.0 = zvyčajny pamier)

en: Set the window geometry from the provided X geometry specification; see the "X" man page for more information
be@latin: Vyznačaje pamiery akna ŭ farmacie X: bolš źviestak u padručniku "man X"

en: Set the window role
be@latin: Vyznačy rolu akna

en: Set the working directory
be@latin: Akreśli rabočy kataloh

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
be@latin: Vyznačaje, jaki kod hieneruje klaviša Backspace. Mahčymyja vartaści: "ascii-del" dla znaka DEL z ASCII, "control-h" dla Control-H (taksama zvany jak znak BS z ASCII), "escape-sequence" dla kiroŭnaj paśladoŭnaści, što zvyčajna vykarystoŭvajecca dla klavišaŭ Backspace ci Delete. Vartaść "ascii-del" zvyčajna źjaŭlajecca pravilnaj dla klavišy Backspace.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
be@latin: Vyznačaje, jaki kod hieneruje klaviša Delete. Mahčymyja vartaści: "ascii-del" dla znaka DEL z ASCII, "control-h" dla Control-H (taksama zvany jak znak BS z ASCII), "escape-sequence" dla kiroŭnaj paśladoŭnaści, što zvyčajna vykarystoŭvajecca dla klavišaŭ Backspace ci Delete. Vartaść "escape-sequence" zvyčajna źjaŭlajecca pravilnaj dla klavišy Delete.

en: Shortcut _Key
be@latin: _Klaviša skarotu

en: Show GNOME Terminal options
be@latin: Pakažy opcyi Terminału GNOME

en: Show _Menubar
be@latin: Pakažy _menu

en: Show _menubar by default in new terminals
be@latin: Zmoŭčana pakazvaj _menu ŭ novych terminałach

en: Show per-terminal options
be@latin: Pakažy opcyi dla peŭnaha terminału

en: Show per-window options
be@latin: Pakažy opcyi dla peŭnaha akna

en: Show session management options
be@latin: Pakažy opcyi kiravańnia sesijami

en: Show terminal options
be@latin: Pakažy opcyi terminału

en: South European
be@latin: Paŭdniova-Eŭ­rapiejskaja

en: Specify file containing saved configuration
be@latin: Padaj fajł, jaki źmiaščaje zapisanyja nałady

en: Specify session management ID
be@latin: Vyznačy ID sesii

en: Switch to Next Tab
be@latin: Pierajdzi na nastupnuju kartku

en: Switch to Previous Tab
be@latin: Pierajdzi na papiaredniuju kartku

en: Switch to Tab 1
be@latin: Pierajdzi na 1uju kartku

en: Switch to Tab 10
be@latin: Pierajdzi na 10uju kartku

en: Switch to Tab 11
be@latin: Pierajdzi na 11uju kartku

en: Switch to Tab 12
be@latin: Pierajdzi na 12uju kartku

en: Switch to Tab 2
be@latin: Pierajdzi na 2uju kartku

en: Switch to Tab 3
be@latin: Pierajdzi na 3uju kartku

en: Switch to Tab 4
be@latin: Pierajdzi na 4uju kartku

en: Switch to Tab 5
be@latin: Pierajdzi na 5uju kartku

en: Switch to Tab 6
be@latin: Pierajdzi na 6uju kartku

en: Switch to Tab 7
be@latin: Pierajdzi na 7uju kartku

en: Switch to Tab 8
be@latin: Pierajdzi na 8uju kartku

en: Switch to Tab 9
be@latin: Pierajdzi na 9uju kartku

en: Switch to this tab
be@latin: Pieraklučy na hetuju kartku

en: TITLE
be@latin: ZAHAŁOVAK

en: Ta_bs
be@latin: _Kartki

en: Tabs
be@latin: Kartki

en: Tango
    Linux console
    XTerm
    Rxvt
    Custom
be@latin: Tango
    Kansol Linux
    XTerm
    Rxvt
    Ułasnaja

en: Terminal
be@latin: Terminał

en: Terminal _bell
be@latin: _Zvanok terminału

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
be@latin: Opcyi terminału. Kali jany padadzienyja da arhumentaŭ --window ci --tab, tady jany paŭpłyvajuć na ŭsie terminały:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
be@latin: Terminały majuć palitru z 16 koleraŭ, jakija terminalnyja aplikacyi mohuć vykarystoŭvać. Heta takaja palitra, u formie śpisu nazvaŭ koleraŭ, padzielenych dvukropjami. Nazvy koleraŭ musiać być u šasnaccatkovym farmacie, naprykład "#FF00FF"

en: Thai
be@latin: Tajskaja

en: The cursor appearance
be@latin: Vyhlad kursora

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
be@latin: Skarot "%s" užo źviazany ź dziejańniem "%s"

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
be@latin: Kliknuty tekst nie źjaŭlajecca pravilnym OTP challenge.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
be@latin: Kliknuty tekst nie źjaŭlajecca pravilnym S/Key challenge.

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
be@latin: U hetym aknie prynamsi ŭ adnym z terminałaŭ pracuje niejki praces. Kali ty začynieš hetaje akno, tady toj praces budzie zabity.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
be@latin: U hetym terminale dasiul pracuje niejki praces. Kali ty začyniš hety terminał, tady toj praces budzie zabity.

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
be@latin: Vyjaviłasia prablema z zahadam dla hetaha terminału: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
be@latin: Pry stvareńni pracesu-naščadka dla hetaha terminały adbyłasia pamyłka

en: There was an error displaying help: %s
be@latin: Adbyłasia pamyłka adlustravańnia dapamožnika: %s

en: Title and Command
be@latin: Zahałovak i zahad

en: Title for terminal
be@latin: Zahałovak dla terminału

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
be@latin: Zahałovak, jaki treba pakazvać dla terminalnaha akna ci kartki. Hety zahałovak moža być zamienieny albo spałučany z zahałoŭkam, jaki vyznačaje terminalnaja aplikacyja, u zaležnaści ad nałady "title_mode".

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
be@latin: Kali opcyja maje vartaść "Praŭda", menu musić pakazvacca ŭ novych voknach/kartkach hetaha profila.

en: Turkish
be@latin: Tureckaja

en: Turn off the menubar
be@latin: Vyklučy menu

en: Turn on the menubar
be@latin: Uklučy menu

en: Two roles given for one window
be@latin: Dla adnaho akna akreślenyja dźvie roli

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
be@latin: Typ fonu terminału. Moža być "solid" dla adnastajnaha koleru, "image" dla vyjavy albo "transparent" dla sapraŭdnaj prazrystaści pry ŭklučanym kampazytnym kiraŭniku akon albo dla pseŭda-prazrystaści.

en: Unicode
be@latin: Unikod

en: Unnamed
be@latin: Biaz nazvy

en: Use the command line
be@latin: Užyj zahadny radok

en: Use the given profile instead of the default profile
be@latin: Užyj aznačany profil, a nia zmoŭčany

en: User Defined
be@latin: Akreślena karystalnikam

en: Vietnamese
be@latin: Vijetnamskaja

en: View
be@latin: Vyhlad

en: Western
be@latin: Zachodniaja

en: What to do with dynamic title
be@latin: Što rabić z dynamičnym zahałoŭkam

en: What to do with the terminal when the child command exits
be@latin: Što rabić z terminałam, kali zahad-naščadak zakančvaje vykanańnie

en: When command _exits:
be@latin: Pa za_kančeńni zahadu:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
be@latin: Pry zaznačeńni tekstu pa słovach paśladoŭnaść hetych znakaŭ budzie zrazumieta jak adzinaje słova. Dyjapazony možna vyznačyć jak "A-Z". Znak złučka (jaki nie aznačaje dyjapazonu) musić być na pačatku śpisu.

en: When terminal commands set their o_wn titles:
be@latin: Kali zahady ŭ terminale vystaŭlajuć _svaje zahałoŭki:

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
be@latin: Dzie raspałažyć pałasu prakrutki terminału. Mahčymyja varyjanty: "left" (źleva), "right" (sprava) i "disabled" (adklučana).

en: Whether the menubar has access keys
be@latin: Akreślivaje, ci maje menu klavišy dostupu

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
be@latin: Akreślivaje, ci ŭklučany standartny skarot dostupu da menu GTK

en: Whether to allow bold text
be@latin: Akreślivaje, ci dazvoleny tłusty tekst

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
be@latin: Akreślivaje, ci treba pytacca paćvierdžańnia pry začynieńni terminalnaha akna, u jakim adčyniena bolš za adnu kartku.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
be@latin: Akreślivaje, ci treba pytacca paćvierdžańnia pry začynieńni terminalnych voknaŭ

en: Whether to blink the cursor
be@latin: Akreślivaje, ci treba mirhać kursoram

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
be@latin: Akreślivaje, ci mieć klavišy dostupu da menu typu Alt+znak. Takija skaroty mohuć kanfliktavać ź niekatorymi terminalnymi aplikacyjami, dla hetaha zroblena mahčymaść ich adklučeńnia.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
be@latin: Akreślivaje, ci vykonvać zahad u terminale jak abałonku ŭvachodu

en: Whether to run a custom command instead of the shell
be@latin: Akreślivaje, ci vykonvać admysłovy zahad zamiest abałonki

en: Whether to scroll background image
be@latin: Akreślivaje, ci prakručvać fonavuju vyjavu

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
be@latin: Akreślivaje, ci prakručvać terminał dołu pry nacisku klavišy

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
be@latin: Akreślivaje, ci prakručvać terminał dołu pry novym vyjści

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać menu ŭ novych voknach/kartkach

en: Whether to silence terminal bell
be@latin: Akreślivaje, ci ścišyć zvanok terminału

en: Whether to update login records when launching terminal command
be@latin: Akreślivaje, ci aktualizavać zapisy ŭvachodu pry vykanańni zahadu ŭ terminale

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
be@latin: Akreślivaje, ci ŭžyvać kolery matyvu dla widgetu terminału

en: Whether to use the system font
be@latin: Akreślivaje, ci ŭžyvać systemny šryft

en: White on black
be@latin: Bieły na čornym

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
be@latin: Opcyi akna. Kali jany padadzienyja da arhumentaŭ --window ci --tab, tady jany paŭpłyvajuć na ŭsie vokny:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
be@latin: Profil z nazvaj "%s" užo isnuje. Ci treba stvaryć inšy profil z takoj samaj nazvaj?

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
be@latin: Ty musiŭ atrymać kopiju Ahulnaj hramadzkaj licenzii GNU (GNU GPL) razam z Totemam; kali ty nie atrymaŭ jaje, napišy pra heta (pa-anhielsku) pa adrasie: Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307 USA

en: ZOOM
be@latin: MAŠTAB

en: Zoom In
be@latin: Pavialič

en: Zoom Out
be@latin: Pamienš

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
be@latin: Uzrovień maštabavańnia "%g" nadta vialiki, vykarystany %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
be@latin: Uzrovień maštabavańnia "%g" nadta mały, vykarystany %g

en: _About
be@latin: _Ab prahramie

en: _Action
be@latin: _Dziejańnie

en: _Add or Remove…
be@latin: _Dadaj albo vydali...

en: _Allow bold text
be@latin: _Dazvol tłusty tekst

en: _Background color:
be@latin: _Fonavy koler:

en: _Background image
be@latin: _Fonavaja vyjava

en: _Backspace key generates:
be@latin: Klaviša _Backspace hieneruje:

en: _Base on:
be@latin: Na _bazie:

en: _Close Terminal
be@latin: _Začyni terminał

en: _Close Window
be@latin: _Začyni akno

en: _Contents
be@latin: _Źmieściva

en: _Copy Call Address
be@latin: _Skapijuj adras dla telefanavańniaŭ

en: _Copy E-mail Address
be@latin: _Skapijuj adras e-mail

en: _Copy Link Address
be@latin: _Skapijuj adras spasyłki

en: _Delete key generates:
be@latin: Klaviša _Delete hieneruje:

en: _Description
be@latin: _Apisańnie

en: _Detach tab
be@latin: _Adłučy kartku

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
be@latin: _Uklučy klavišy dostupu da menu (takija jak Alt+F dla menu "Fajł")

en: _Encoding
be@latin: _Kadavańnie

en: _File
be@latin: _Fajł

en: _Font:
be@latin: _Šryft:

en: _Full Screen
be@latin: _Poŭny ekran

en: _Help
be@latin: _Dapamoha

en: _Input Methods
be@latin: _Metady ŭvodu

en: _Keyboard Shortcuts…
be@latin: _Klavijaturnyja skaroty...

en: _Next Tab
be@latin: _Nastupnaja kartka

en: _Open Link
be@latin: _Adčyni spasyłku

en: _Password:
be@latin: _Parol:

en: _Previous Tab
be@latin: _Papiaredniaja kartka

en: _Profile name:
be@latin: Nazva _profila:

en: _Profile used when launching a new terminal:
be@latin: _Profil dla novych terminałaŭ:

en: _Reset
be@latin: _Skiń

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
be@latin: _Viarni zmoŭčanyja nałady opcyjaŭ sumiaščalnaści

en: _Run command as a login shell
be@latin: _Vykanaj zahad jak abałonku ŭvachodu

en: _Scrollbar is:
be@latin: _Pałažeńnie pałasy prakrutki:

en: _Send Mail To…
be@latin: _Dašli list da...

en: _Set Title…
be@latin: _Vyznačy zahałovak...

en: _Shortcut keys:
be@latin: _Klavišy skarotaŭ:

en: _Solid color
be@latin: _Adnastajny koler

en: _Terminal
be@latin: _Terminał

en: _Text color:
be@latin: Koler _tekstu:

en: _Title:
be@latin: _Zahałovak:

en: _Transparent background
be@latin: _Prazrysty fon

en: _Update login records when command is launched
be@latin: _Aktualizuj zapisy ŭvachodu pry vykanańni zahadu

en: _Use colors from system theme
be@latin: _Užyj kolery z systemnaha matyvu

en: _Use the system fixed width font
be@latin: _Užyj systemny šryft niaźmiennaj šyryni

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: lines
be@latin: radkoŭ
