nautilus - en to be@latin translation catalogue (1238 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
be@latin: 
    
    Dadaj spałučeńnie da punktu mantavańnia servera

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
be@latin: 
    
    Prahladaje fajłavuju systemu pry dapamozie kiraŭnika fajłaŭ

en:  (another copy)
be@latin:  (druhaja kopija)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
be@latin[0]:  (maje ŭ sabie %'d element)
be@latin[1]:  (maje ŭ sabie %'d elementy)
be@latin[2]:  (maje ŭ sabie %'d elementaŭ)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
be@latin[0]:  (jakija majuć u sabie razam %'d element)
be@latin[1]:  (jakija majuć u sabie razam %'d elementy)
be@latin[2]:  (jakija majuć u sabie razam %'d elementaŭ)

en:  (copy)
be@latin:  (kopija)

en:  (invalid Unicode)
be@latin:  (niasłušny Unikod)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
be@latin: Pry dapamozie "%s" niemahčyma adčynić "%s", bo "%s" nia maje dostupu da fajłaŭ u "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści "%s". Mahčyma, jaho niadaŭna vydalili.

en: "%s" is an executable text file.
be@latin: "%s" źjaŭlajecca vykonvalnym tekstavym fajłam.

en: "%s" selected
be@latin: Zaznačanaje "%s"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
be@latin: "%s" budzie skapijavany paśla abrańnia zahadu Ŭklej

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
be@latin: "%s" budzie pieraniesieny paśla abrańnia zahadu Ŭklej

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
be@latin[0]: Zastałosia vydalić %'d fajł
be@latin[1]: Zastałosia vydalić %'d fajły
be@latin[2]: Zastałosia vydalić %'d fajłaŭ

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
be@latin[0]: Zastałosia vykinuć u śmietnicu %'d fajł
be@latin[1]: Zastałosia vykinuć u śmietnicu %'d fajły
be@latin[2]: Zastałosia vykinuć u śmietnicu %'d fajłaŭ

en: %'d file operation active | %'d file operations active
be@latin[0]: aktyŭnaja %'d fajłavaja aperacyja
be@latin[1]: aktyŭnyja %'d fajłavyja aperacyi
be@latin[2]: aktyŭnyja %'d fajłavych aperacyjaŭ

en: %'d folder selected | %'d folders selected
be@latin[0]: Zaznačany %'d kataloh
be@latin[1]: Zaznačanyja %'d katalohi
be@latin[2]: Zaznačanyja %'d katalohaŭ

en: %'d hour | %'d hours
be@latin[0]: %'d hadzina
be@latin[1]: %'d hadziny
be@latin[2]: %'d hadzin

en: %'d item selected | %'d items selected
be@latin[0]: Zaznačany %'d element
be@latin[1]: Zaznačanyja %'d elementy
be@latin[2]: Zaznačanyja %'d elementaŭ

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
be@latin[0]: %'d element pamieram u %s
be@latin[1]: %'d elementy supolnym pamieram u %s
be@latin[2]: %'d elementaŭ supolnym pamieram u %s

en: %'d minute | %'d minutes
be@latin[0]: %'d chvilina
be@latin[1]: %'d chviliny
be@latin[2]: %'d chvilinaŭ

en: %'d other item selected | %'d other items selected
be@latin[0]: Zaznačany %'d inšy element
be@latin[1]: Zaznačanyja %'d inšyja elementy
be@latin[2]: Zaznačanyja %'d inšych elementaŭ

en: %'d second | %'d seconds
be@latin[0]: %'d sekunda
be@latin[1]: %'d sekundy
be@latin[2]: %'d sekundaŭ

en: %'dnd link to %s
be@latin: %'daja poviaź da %s

en: %'drd link to %s
be@latin: %'daja poviaź da %s

en: %'dst link to %s
be@latin: %'daja poviaź da %s

en: %'dth link to %s
be@latin: %'daja poviaź da %s

en: %'u file | %'u files
be@latin[0]: %'u fajł
be@latin[1]: %'u fajły
be@latin[2]: %'u fajłaŭ

en: %'u folder | %'u folders
be@latin[0]: %'u kataloh
be@latin[1]: %'u katalohi
be@latin[2]: %'u katalohaŭ

en: %'u item | %'u items
be@latin[0]: %'u element
be@latin[1]: %'u elementy
be@latin[2]: %'u elementaŭ

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
be@latin: %A %-d %B %Y a %-H:%M:%S

en: %S of %S
be@latin: %S z %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
be@latin[0]: %S z %S — zastałosia %T (%S/sek)
be@latin[1]: %S z %S — zastałosia %T (%S/sek)
be@latin[2]: %S z %S — zastałosia %T (%S/sek)

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
be@latin: %a, %-d %b %Y a %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
be@latin: %a, %-d %b %Y a %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
be@latin: %-d %b %Y a %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
be@latin: %-d %b %Y a %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
be@latin: %-d/%m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
be@latin: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
be@latin: %s (%'daja kopija)%s

en: %s (%'drd copy)%s
be@latin: %s (%'daja kopija)%s

en: %s (%'dst copy)%s
be@latin: %s (%'daja kopija)%s

en: %s (%'dth copy)%s
be@latin: %s (%'daja kopija)%s

en: %s (%s bytes)
be@latin: %s (%s bajtaŭ)

en: %s (another copy)%s
be@latin: %s (druhaja kopija)%s

en: %s (copy)%s
be@latin: %s (kopija)%s

en: %s - File Browser
be@latin: %s – Hartač fajłaŭ

en: %s Properties
be@latin: Ułaścivaści %s

en: %s Visible Columns
be@latin: %s bačnych kalon

en: %s document
be@latin: %s dakument

en: %s's Home
be@latin: Chatni kataloh %.0s

en: %s, Free space: %s
be@latin: %s, volnaja prastora: %s

en: (Empty)
be@latin: (Pusty)

en: (some contents unreadable)
be@latin: (častka źmieściva niečytelnaja)

en: 00/00/00, 00:00 PM
be@latin: 00/00/00, 00:00

en: <b>Behavior</b>
be@latin: <b>Pavodziny</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
be@latin: <b>Zmoŭčanyja nałady skaročanaha vyhladu</b>

en: <b>Date</b>
be@latin: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
be@latin: <b>Zmoŭčany vyhlad</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
be@latin: <b>Vykonvalnyja tekstavyja fajły</b>

en: <b>Folders</b>
be@latin: <b>Katalohi</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel
     | <b>Height:</b> %d pixels
be@latin[0]: <b>Vyšynia:</b> %d piksel
be@latin[1]: <b>Vyšynia:</b> %d pikseli
be@latin[2]: <b>Vyšynia:</b> %d pikselaŭ

en: <b>Icon Captions</b>
be@latin: <b>Podpisy ikonaŭ</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
be@latin: <b>Zmoŭčanyja nałady vyhladu ikon</b>

en: <b>List Columns</b>
be@latin: <b>Kalony śpisu</b>

en: <b>List View Defaults</b>
be@latin: <b>Zmoŭčanyja nałady vyhladu śpisu</b>

en: <b>Media Handling</b>
be@latin: <b>Praca z nośbitami</b>

en: <b>Other Media</b>
be@latin: <b>Inšyja nośbity</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
be@latin: <b>Inšyja fajły z mahčymaściu pieradahladu</b>

en: <b>Sound Files</b>
be@latin: <b>Hukavyja fajły</b>

en: <b>Text Files</b>
be@latin: <b>Tekstavyja fajły</b>

en: <b>Trash</b>
be@latin: <b>Śmietnica</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
be@latin: <b>Zmoŭčanyja nałady vyhladu dreva</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel
     | <b>Width:</b> %d pixels
be@latin[0]: <b>Šyrynia:</b> %d piksel
be@latin[1]: <b>Šyrynia:</b> %d pikseli
be@latin[2]: <b>Šyrynia:</b> %d pikselaŭ

en: <b>_Bookmarks</b>
be@latin: <b>Za_kładki</b>

en: <b>_Location</b>
be@latin: <b>_Pałažeńnie</b>

en: <b>_Name</b>
be@latin: <b>_Nazva</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
be@latin: <big><b>Pamyłka aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia prahramy</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
be@latin: <big><b>Hety nośbit źmiaščaje prahramu dziela aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia. Chočaš uklučyć jaje?</b></big>

en: ? bytes
be@latin: ? bajtaŭ

en: ? items
be@latin: ? elementaŭ

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
be@latin: Fajł "%B" užo isnuje. Chočaš zamianić jaho?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
be@latin: Kataloh "%B" užo isnuje. Chočaš źlić ich u adno?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
be@latin: Kataloh "%B" užo isnuje. Chočaš zamianić jaho?

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
be@latin: Śpis podpisaŭ pad ikonaj u vyhladzie ikonaŭ albo na stale. Kolkaść pakazvanych podpisaŭ zaležyć ad stupieni pavieličeńnia. Dapuščalnyja vartaści: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" i "mime_type".

en: A_ll columns have the same width
be@latin: _Usie kalony majuć adnu šyryniu

en: Access files
be@latin: Dostup da fajłaŭ

en: Access was denied.
be@latin: Admova ŭ dostupie.

en: Access:
be@latin: Dostup:

en: Accessed:
be@latin: Dostup:

en: Acti_on:
be@latin: _Dziejańnie:

en: Activate items with a _double click
be@latin: Aktyvizacyja elementaŭ pa_dvojnym klikam

en: Activate items with a _single click
be@latin: Aktyvizacyja elementaŭ a_dnym klikam

en: Activate next tab
be@latin: Pieraklučy na nastupnuju kartku

en: Activate previous tab
be@latin: Pieraklučy na papiaredniuju kartku

en: Add Application
be@latin: Dadaj aplikacyju

en: Add Emblems...
be@latin: Dadaj emblemy...

en: Add _bookmark
be@latin: Dadaj _zakładku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
be@latin: Dadaj dziejnaje pałažeńnie da zakładak u hetym menu

en: Add a new criterion to this search
be@latin: Dadaj novy kryter pošuku

en: Add new...
be@latin: Dadaj novuju...

en: Alert Buttons
be@latin: Knopki aściarohi

en: Alert Type
be@latin: Typ aściarohi

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
be@latin: Usie vykonvalnyja fajły, źmieščanyja ŭ hetym katalohu, pajaviacca ŭ menu Skrypty.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
be@latin: Usie vykonvalnyja fajły, źmieščanyja ŭ hetym katalohu, pajaviacca ŭ menu Skrypty. Vybar skryptu z menu pryviadzie da ŭruchamleńnia hetaha skryptu.
    
    Pry ŭruchamleńni ź lakalnaha katalohu buduć pieradadzienyja nazvy zaznačanych fajłaŭ. Pry ŭruchamleńni z addalenaha katalohu (napr., pry vyśviatleńni źmieściva servera WWW albo FTP) nijakija parametry nia buduć pieradadzienyja.
    
    U lubym vypadku skrypt moža vykarystać źmiennyja asiarodździa, jakiju buduć akreślenyja pierad uruchamleńniem jaho Nautilusam:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: poŭnyja ściežki zaznačanych fajłaŭ, padzielenyja znakami kanca radka (tolki ŭ vypadku lakalnych katalohaŭ)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI zaznačanych fajłaŭ, padzielenyja znakami kanca radka
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI dziejnaha pałažeńnia
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: pałažeńnie j pamier dziejnaha vakna

en: All further errors shown only on terminal.
be@latin: Usie nastupnyja pamyłki buduć pakazvacca tolki ŭ terminale.

en: Allow _executing file as program
be@latin: Dazvol _vykonvać fajł jak prahramu

en: Always open in _browser windows
be@latin: Zaŭsiody adčyniaj u vaknie har_tača

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
be@latin: Užyvańnie ŭvodu pałažeńnia zamiest paneli ściežki

en: An invalid drag type was used.
be@latin: Užyty niapravilny typ pieraciahvanych źviestak.

en: Another link to %s
be@latin: Inšaja poviaź da %s

en: Any
be@latin: Luby

en: Aperture Value
be@latin: Šyrynia dyjafrahmy

en: Apparition
be@latin: Vyhlad

en: Application does not accept documents on command line
be@latin: Aplikacyja nie pryjmaje dakumentaŭ z zahadnaha radka

en: Apply Permissions to Enclosed Files
be@latin: Prymiani dazvoły da ŭnutranych fajłaŭ

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
be@latin: Ty chočaš vyčyścić śpis pałažeńniaŭ, naviedanych Nautilusam?

en: Are you sure you want to open all files?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš adčynić usie fajły?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš niezvarotna vydalić "%B" sa śmietnicy?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
be@latin: Ty sapraŭdy chočaš niezvarotna vydalić "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
be@latin[0]: Ci sapraŭdy nazaŭždy vydalić %'d zaznačany element sa śmietnicy?
be@latin[1]: Ci sapraŭdy nazaŭždy vydalić %'d zaznačanyja elementy sa śmietnicy?
be@latin[2]: Ci sapraŭdy nazaŭždy vydalić %'d zaznačanych elementaŭ sa śmietnicy?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
be@latin[0]: Ci ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić %'d zaznačany element?
be@latin[1]: Ci ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić %'d zaznačanyja elementy?
be@latin[2]: Ci ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić %'d zaznačanych elementaŭ?

en: Arran_ge Items
be@latin: Upa_radkuj elementy

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
be@latin: Pytaj_sia pierad aparažnieńniem śmietnicy albo vydaleńniam fajłaŭ

en: Ask what to do
be@latin: Pytajsia, što rabić

en: Autorun Prompt
be@latin: Zapyt aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia

en: Azul
be@latin: Łazur

en: B_rowse media when inserted
be@latin: _Ahladaj ustaŭleny nośbit

en: Back history
be@latin: Nazad, pa historyi

en: Background
be@latin: Fon

en: Backgrounds and Emblems
be@latin: Fony i emblemy

en: Basic
be@latin: Prostaje

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
be@latin: Stvary nastupny kataloh pierad uruchamleńniem Nautilusa, albo naładź dazvoły tak, kab možna było stvaryć jaho Nautilusam.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
be@latin: Pierad uruchamleńniem Nautilusa stvary hetyja katalohi, albo naładź dazvoły tak, kab možna było stvaryć katalohi Nautilusam.

en: Behavior
be@latin: Pavodziny

en: Black
be@latin: Čorny

en: Blue Ridge
be@latin: Pałasaty błakit

en: Blue Rough
be@latin: Siniaja šurpataść

en: Blue Type
be@latin: Sini druk

en: Bookmark _name:
be@latin: _Nazva zakładki:

en: Bookmark for Nonexistent Location
be@latin: Zakładka dla niaisnaha pałažeńnia

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be@latin: Prahlad usich lakalnych i addalenych dyskaŭ dy katalohaŭ, dastupnych z hetaha kamputara

en: Browse bookmarked and local network locations
be@latin: Prahlad zakładak i pałažeńniaŭ u lakalnaj sietcy

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
be@latin[0]: Prahladaj u %'d novaj kartcy
be@latin[1]: Prahladaj u %'d novych kartkach
be@latin[2]: Prahladaj u %'d novych kartkach

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
be@latin[0]: Prahladaj u %'d novym aknie
be@latin[1]: Prahladaj u %'d novych voknach
be@latin[2]: Prahladaj u %'d novych voknach

en: Browse in New _Tab
be@latin: Prahladaj u novaj _kartcy

en: Browse in New _Window
be@latin: Prahladaj u novym _aknie

en: Browse the file system with the file manager
be@latin: Prahladaje fajłavuju systemu pry dapamozie kiraŭnika fajłaŭ

en: Brushed Metal
be@latin: Ačyščany metał

en: Bubble Gum
be@latin: Guma-žujka

en: Burlap
be@latin: Mieškavina

en: By Emblems
be@latin: Pavodle emblemaŭ

en: By Modification Date
be@latin: Pavodle daty madyfikacyi

en: By Modification _Date
be@latin: Pavodle _daty madyfikacyi

en: By Name
be@latin: Pavodle nazvy

en: By Size
be@latin: Pavodle pamieru

en: By Type
be@latin: Pavodle typu

en: By _Emblems
be@latin: Pavodle _emblemaŭ

en: By _Name
be@latin: Pavodle _nazvy

en: By _Size
be@latin: Pavodle _pamieru

en: By _Type
be@latin: Pavodle _typu

en: C_ancel Remove
be@latin: _Anuluj vydaleńnie

en: C_olors
be@latin: _Kolery

en: C_onnect
be@latin: Sp_ałučy

en: Camera Brand
be@latin: Brand aparatu

en: Camera Model
be@latin: Madel aparatu

en: Camouflage
be@latin: Kamuflaž

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be@latin: Nielha pieradavać adrasy dakumentaŭ dla fajłaŭ .desktop z zapisam "Type=Link"

en: Cancel
be@latin: Anuluj

en: Cancel Group Change?
be@latin: Anulavać źmienu hrupy?

en: Cancel Owner Change?
be@latin: Anulavać źmienu ŭładalnika?

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
be@latin: Nie ŭdałosia spałučycca z serveram. Treba ŭpisać nazvu servera.

en: Cannot display location "%s"
be@latin: Nie ŭdałosia pakazać pałažeńnie "%s"

en: Cannot find the autorun program
be@latin: Niemahčyma znajści prahramu dziela aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
be@latin: Niemahčyma pieranieści fajł u śmietnicu, ci vydalić jaho adrazu?

en: Chalk
be@latin: Krejda

en: Change Desktop _Background
be@latin: Źmiani _fon stała

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
be@latin: Źmiena pavodzinaŭ i vyhladu voknaŭ kiraŭnika fajłaŭ

en: Change the visibility of this window's location bar
be@latin: Źmiani bačnaść paneli pałažeńnia hetaha vakna

en: Change the visibility of this window's main toolbar
be@latin: Źmiani bačnaść hałoŭnaj paneli pryładździa hetaha vakna

en: Change the visibility of this window's side pane
be@latin: Źmiani bačnaść bakavoj paneli hetaha vakna

en: Change the visibility of this window's statusbar
be@latin: Źmiani bačnaść paneli stanu hetaha vakna

en: Charcoal
be@latin: Vuhal

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
be@latin: Pravier, ci ŭsio napisana pravilna i ci niama pamyłki ŭ naładach proxy.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
be@latin: Pravier, ci jość u ciabie dazvoł vydalać emblemu.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
be@latin: Pravier, ci jość u ciabie dazvoł vydalić hety uzor.

en: Choose a program with which to open the selected item
be@latin: Abiary prahramu, pry dapamozie jakoj ty chočaš adčynić zaznačany element

en: Choose another application with which to open the selected item
be@latin: Dazvalaje abrać inšuju aplikacyju, pry dapamozie jakoj možna adčynić zaznačany element

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
be@latin: Akreśli čarhovaść, u jakoj pavinna pajaŭlacca infarmacyja pad nazvami ikon. Razam z rostam pavieličeńnia budzie pajaŭlacca padrabiaźniejšaja infarmacyja.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
be@latin: Akreśli čarhovaść, u jakoj pavinna pajaŭlacca infarmacyja ŭ vyhladzie śpisu.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
be@latin: Akreśli čarhovaść, u jakoj pavinna pajaŭlacca infarmacyja ŭ hetym katalohu:

en: Choose what application to launch.
be@latin: Abiary aplikacyju, jakuju treba ŭklučyć.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
be@latin: Akreśli, što rabić systemie, kali ŭstaŭlajucca nośbity ci dałučajucca pryłady

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
be@latin: Vybar skryptu z menu ŭruchomić jaho razam z zaznačanymi na ŭvachodzie elementami.

en: Clea_r History
be@latin: Ačyść _historyju

en: Clean _Up by Name
be@latin: Uparadkuj p_avodle nazvy

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
be@latin: Čyścić źmieściva menu Pierajdzi i śpisy Nazad/Napierad

en: Click on a color to remove it
be@latin: Klikni koler, kab vydalić jaho

en: Click on a pattern to remove it
be@latin: Klikni ŭzor, kab vydalić jaho

en: Click on an emblem to remove it
be@latin: Klikni emblemu, kab vydalić jaje

en: Clos_e All Folders
be@latin: Začyni ŭsi_e katalohi

en: Close P_arent Folders
be@latin: Začyni _nadkatalohi

en: Close _All Windows
be@latin: Začyni ŭ_sie vokny

en: Close all Navigation windows
be@latin: Začyniaje ŭsie navihacyjnyja vokny

en: Close all folder windows
be@latin: Začyni ŭsie vokny katalohaŭ

en: Close tab
be@latin: Začyni kartku

en: Close the side pane
be@latin: Začyni bakavuju panel

en: Close this folder
be@latin: Začyni hety kataloh

en: Close this folder's parents
be@latin: Začyni nadkatalohi hetaha katalohu

en: Color _name:
be@latin: _Nazva koleru:

en: Color _value:
be@latin: _Vartaść koleru:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
be@latin: Koler dziela zmoŭčanaha fonu katalohu. Užyvajecca, tolki kali "background_set" ŭklučanaja.

en: Colors:
be@latin: Kolery:

en: Command
be@latin: Zahad

en: Comment
be@latin: Kamentar

en: Compact View
be@latin: Skaročany vyhlad

en: Compact _Layout
be@latin: Ščylniejšaje _raźmiaščeńnie

en: Computer
be@latin: Kamputar

en: Computer icon visible on desktop
be@latin: Ikona kamputara bačnaja na stale

en: Concrete
be@latin: Beton

en: Connect To This Server
be@latin: Spałučy z hetym serveram

en: Connect to Server
be@latin: Spałučy z serveram

en: Connect to Server %s
be@latin: Spałučy z serveram %s

en: Connect to _Server...
be@latin: Spałučy z _serveram...

en: Connect to a remote computer or shared disk
be@latin: Spałučy z addalenym kamputaram albo supolnadastupnym dyskam

en: Content View
be@latin: Vyhlad źmieściva

en: Contents:
be@latin: Źmieściva:

en: Copy the selected text to the clipboard
be@latin: Kapijuje zaznačany tekst u abmienny bufer

en: Copying "%B" to "%B"
be@latin: Kapijavańnie "%B" u "%B".

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
be@latin[0]: Kapijavańnie %'d fajłu (z "%B") u "%B"
be@latin[1]: Kapijavańnie %'d fajłaŭ (z "%B") u "%B"
be@latin[2]: Kapijavańnie %'d fajłaŭ (z "%B") u "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
be@latin[0]: Kapijavańnie %'d fajłu ŭ "%B"
be@latin[1]: Kapijavańnie %'d fajłaŭ u "%B"
be@latin[2]: Kapijavańnie %'d fajłaŭ u "%B"

en: Copyright
be@latin: Aŭtarskija pravy

en: Copyright © 1999-2008 The Nautilus authors
be@latin: Copyright © 1999-2008 Aŭtary Nautilusa

en: Cork
be@latin: Korak

en: Could not add application
be@latin: Niemahčyma dadać aplikacyju

en: Could not add application to the application database: %s
be@latin: Niemahčyma dadać aplikacyju da bazy źviestak ab aplikacyjach: %s

en: Could not determine original location of "%s"
be@latin: Nie ŭdałosia vyznačyć pačatkovaje miesca "%s"

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
be@latin: Nie udałosia pakazać "%s", bo nie zdoleŭ znajści host.

en: Could not display "%s".
be@latin: Nie ŭdałosia pakazać "%s".

en: Could not find "%s".
be@latin: Nie udałosia znajści "%s".

en: Could not find '%s'
be@latin: Niemahčyma znajści "%s"

en: Could not find application
be@latin: Niemahčyma znajści aplikacyju

en: Could not remove application
be@latin: Niemahčyma vydalić aplikacyju

en: Could not remove emblem with name '%s'.
be@latin: Nie ŭdałosia prybrać emblemu z nazvaj "%s".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić fajły z užo isnujučaha katalohu %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić užo isnujučy fajł %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić užo isnujučy fajł z takoj samaj nazvaj u %F.

en: Could not remove the folder %B.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić kataloh %B.

en: Could not remove the source folder.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić kryničny kataloh.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu emblemy "%s".

en: Could not run application
be@latin: Niemahčyma ŭruchomić aplikacyju

en: Could not set application as the default: %s
be@latin: Niemahčyma zrabić aplikacyju zmoŭčanaj: %s

en: Could not set as default application
be@latin: Niemahčyma zrabić zmoŭčanaj aplikacyjaj

en: Could not use system package installer
be@latin: Nie ŭdałosia vykarystać systemny instalatar pakunkaŭ

en: Count _number of items:
be@latin: Akreślivańnie _kolkaści elementaŭ:

en: Countertop
be@latin: Kontury

en: Create Document from template "%s"
be@latin: Stvareńnie dakumentu z šablonu "%s"

en: Create L_auncher...
be@latin: Stvary _aktyvatar...

en: Create _Document
be@latin: Stvary _dakument

en: Create _Folder
be@latin: St_vary kataloh

en: Create a New Color:
be@latin: Stvary novy koler:

en: Create a New Emblem
be@latin: Stvary novuju emblemu

en: Create a new empty file inside this folder
be@latin: Stvaraje novy pusty fajł u dziejnym katalohu

en: Create a new empty folder inside this folder
be@latin: Stvaraje novy kataloh u dziejnym

en: Create a new launcher
be@latin: Stvaraje novy aktyvatar

en: Create a symbolic link for each selected item
be@latin: Stvaraje symbaličnuju poviaź da kožnaha z zaznačanych elementaŭ

en: Create and delete files
be@latin: Stvarańnie j vydalańnie fajłaŭ

en: Create the initial window with the given geometry.
be@latin: Stvary pačatkovaje vakno z padadzienaj hieametryjaj.

en: Creating Properties window.
be@latin: Stvareńnie vakna ŭłaścivaściaŭ.

en: Creating links in "%B"
be@latin: Stvareńnie poviaziaŭ u "%B"

en: Creator
be@latin: Stvaralnik

en: Criteria for search bar searching
be@latin: Pošukavyja krytery dziela paneli pošuku

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
be@latin: Krytery pošuku fajłaŭ panellu pošuku. Kali abranaje "search_by_text", tady Nautilus budzie šukać fajły tolki z takoj nazvaj, jakaja pasuje. Kali abranaje "search_by_text_and_properties", tady Nautilus budzie šukać fajły z adpaviednaj nazvaj i ŭłaścivaściami.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
be@latin: Dziejny matyŭ Nautilusa (sastarełaje)

en: Cursor Position
be@latin: Miesca kursora

en: Custom Background
be@latin: Svoj fon

en: Custom Location
be@latin: Ułasnaje pałažeńnie

en: Custom Side Pane Background Set
be@latin: Advolny nabor fonaŭ bakavoj paneli

en: Cut the selected text to the clipboard
be@latin: Vycinaje zaznačany tekst u abmienny bufer

en: D_efault zoom level:
be@latin: Z_moŭčany maštab:

en: D_uplicate
be@latin: D_ublikuj

en: Danube
be@latin: Dunaj

en: Dark Cork
be@latin: Ciomny korak

en: Dark GNOME
be@latin: Ciomny GNOME

en: Date Accessed
be@latin: Čas dostupu

en: Date Digitized
be@latin: Data ličbavańnia

en: Date Format
be@latin: Farmat daty

en: Date Modified
be@latin: Čas madyfikacyi

en: Date Taken
be@latin: Data zdymku

en: Decrease the view size
be@latin: Pamienš pamiery prahladu

en: Deep Teal
be@latin: Hłyboki sinie-zialony

en: Default
be@latin: Zmoŭčanaja

en: Default Background Color
be@latin: Zmoŭčany koler fonu

en: Default Background Filename
be@latin: Zmoŭčanaja nazva fajłu fonu

en: Default Side Pane Background Color
be@latin: Zmoŭčany koler fonu bakavoj paneli

en: Default Side Pane Background Filename
be@latin: Zmoŭčanaja nazva fajłu fonu bakavoj paneli

en: Default Thumbnail Icon Size
be@latin: Zmoŭčany pamier dla minijaturnych ikonaŭ

en: Default _zoom level:
be@latin: Z_moŭčany maštab:

en: Default column order in the list view
be@latin: Zmoŭčany paradak kalonaŭ u vyhladzie śpisu

en: Default column order in the list view.
be@latin: Zmoŭčany paradak kalonaŭ u vyhladzie śpisu.

en: Default compact view zoom level
be@latin: Zmoŭčany maštab dla skaročanaha vyhladu

en: Default folder viewer
be@latin: Zmoŭčany hartač katalohaŭ

en: Default icon zoom level
be@latin: Zmoŭčanaje pavieličeńnie ikon

en: Default list of columns visible in the list view
be@latin: Zmoŭčany śpis kalon, bačnych u vyhladzie śpisu

en: Default list of columns visible in the list view.
be@latin: Zmoŭčany śpis kalon, bačnych u vyhladzie śpisu.

en: Default list zoom level
be@latin: Zmoŭčanaje pavieličeńnie śpisu

en: Default sort order
be@latin: Zmoŭčanaja čarhovaść paradkavańnia

en: Default zoom level used by the compact view.
be@latin: Zmoŭčany ŭzrovień maštabu, užyvany skaročanym vyhladam.

en: Default zoom level used by the icon view.
be@latin: Zmoŭčany ŭzrovień pavieličeńnia, užyvany vyhladam ikon.

en: Default zoom level used by the list view.
be@latin: Zmoŭčany ŭzrovień pavieličeńnia, užyvany vyhladam śpisu.

en: Delete _All
be@latin: Vydal _usio

en: Delete all items in the Trash
be@latin: Vydalaje ŭsie elementy sa śmietnicy

en: Delete all selected items permanently
be@latin: Niezvarotna vydal usie zaznačanyja elementy

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
be@latin: Vydalaje kožny z zaznačanych elementaŭ bieź pieranosu ŭ śmietnicu

en: Delete the open folder permanently
be@latin: Niezvarotna vydalaje adčynieny kataloh

en: Delete this folder, without moving to the Trash
be@latin: Vydalaje kataloh bieź pieranosu ŭ śmietnicu

en: Deleting files
be@latin: Vydaleńnie fajłaŭ

en: Description
be@latin: Apisańnie

en: Desktop
be@latin: Stoł

en: Desktop computer icon name
be@latin: Nazva ikony kamputara na stale

en: Desktop font
be@latin: Šryft stała

en: Desktop home icon name
be@latin: Nazva pačatkovaj ikony stała

en: Desktop trash icon name
be@latin: Nazva ikony śmetnicy na stale

en: Details:
be@latin: Detali:

en: Disable connection to session manager
be@latin: Nie spałučaj z kiraŭnikom sesijaŭ

en: Display
be@latin: Pakazvaj

en: Display Nautilus help
be@latin: Pakažy dapamohu Nautilusa

en: Display _files when they are clicked
be@latin: Pakaz_vaj fajły, kali ich kliknuć

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
be@latin: Pakažy vakno, jakoje dazvalaje madyfikavać Zakładki ŭ hetym menu

en: Display credits for the creators of Nautilus
be@latin: Pakažy śpis stvaralnikaŭ Nautilusa

en: Display icons in the opposite order
be@latin: Pakazvaje ikony ŭ advarotnaj čarhovaści

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
be@latin: Pakažy ŭzory, kolery i emblemy, jakija možna vykarystać, kab dastasavać vyhlad

en: Display this location with the compact view.
be@latin: Pakazvaj hetaje miesca pry dapamozie skaročanaha vyhladu.

en: Display this location with the icon view.
be@latin: Pakazvaje raspałažeńnie pry dapamozie vyhladu ikon.

en: Display this location with the list view.
be@latin: Pakazvaje pałažeńnie pry dapamozie vyhladu śpisu.

en: Do Nothing
be@latin: Ničoha nie rabi

en: Do _not Empty Trash
be@latin: Nie _aparažniaj śmietnicy

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
be@latin: Nie absłuhoŭvaj stała (ihnaruje nałady z vakna Nałady).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
be@latin: Ci chočaš aparažnić śmietnicu pierad admantavańniem?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
be@latin: Ci chošaš vydalić sa svajho śpisu zakładak elementy, jakija viaduć da niaisnych miescaŭ?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
be@latin: Ty chočaš uruchomić "%s" albo pakazać, što tam znachodzicca?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
be@latin[0]: Ci chočaš pakazać %d pałažeńnie?
be@latin[1]: Ci chočaš pakazać %d pałažeńni?
be@latin[2]: Ci chočaš pakazać %d pałažeńniaŭ?

en: Documents
be@latin: Dakumenty

en: Dots
be@latin: Kropki

en: Download location?
be@latin: Ściahnuć pałažeńnie?

en: Drag a color to an object to change it to that color
be@latin: Pieraciahni koler na abjekt, kab źmianić abjekt

en: Drag a pattern tile to an object to change it
be@latin: Pieraciahni ŭzor na abjekt, kab źmianić abjekt

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
be@latin: Pieraciahni emblemu na abjekt, kab dadać jaje

en: Drag and drop is not supported.
be@latin: Pieraciahvańnie j puščańnie abjektaŭ nie absłuhoŭvajecca.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
be@latin: Pieraciahvańnie j puščańnie abjektaŭ absłuhoŭvajecca tolki ŭ lakalnaj fajłavaj systemie.

en: Duplicate each selected item
be@latin: Dublikuje kožny z zaznačanych elementaŭ

en: Duplicating "%B"
be@latin: Duplikavańnie "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
be@latin[0]: Duplikavańnie %'d fajłu
be@latin[1]: Duplikavańnie %'d fajłaŭ
be@latin[2]: Duplikavańnie %'d fajłaŭ

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
be@latin[0]: Duplikavańnie %'d fajłu (z "%B")
be@latin[1]: Duplikavańnie %'d fajłaŭ (z "%B")
be@latin[2]: Duplikavańnie %'d fajłaŭ (z "%B")

en: E_mpty Trash
be@latin: Aparaž_ni śmietnicu

en: E_xecute
be@latin: _Vykanańnie

en: E_xecute files when they are clicked
be@latin: Vykonvańnie fajłaŭ paśla kliku

en: Eclipse
be@latin: Zaćmieńnie

en: Edit
be@latin: Redahuj

en: Edit Bookmarks
be@latin: Madyfikuj zakładki

en: Edit Nautilus preferences
be@latin: Madyfikuj nałady Nautilusa

en: Edit the saved search
be@latin: Madyfikuj zapisany pošuk

en: Eject the selected volume
be@latin: Vysoŭvaje abrany masiŭ

en: Eject the volume associated with the open folder
be@latin: Vysuń aparaturu, źviazanuju z adčynienym kataloham

en: Eject the volume associated with this folder
be@latin: Vysuń masiŭ, źviazany z hetym kataloham

en: Emblems
be@latin: Emblemy

en: Emblems:
be@latin: Emblemy:

en: Empty Trash
be@latin: Aparažni śmietnicu

en: Empty _Trash
be@latin: Aparažni śmie_tnicu

en: Empty all of the items from the trash?
be@latin: Ačyścić śmietnicu ad usich elementaŭ?

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
be@latin: Uklučaje klasyčnyja pavodziny Nautilusa, dzie ŭsie vokny źjaŭlajucca hartačami

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
be@latin: Pry kožnaj emblemie ŭviadzi apisalnuju nazvu. Jana budzie vykarystoŭvacca ŭ roznych miescach dziela identyfikacyi emblemaŭ.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
be@latin: Pry emblemie ŭviadzi apisalnuju nazvu. Jana budzie vykarystoŭvacca ŭ roznych miescach dziela identyfikacyi emblemy.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
be@latin: Uviadzi novuju nazvu pakazanaj emblemy:

en: Envy
be@latin: Zajzdraść

en: Erase
be@latin: Vyčyść

en: Error starting autorun program: %s
be@latin: Pamyłka pry ŭklučeńni prahramy dziela aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia: %s

en: Error while copying "%B".
be@latin: Pamyłka padčas kapijavańnia "%B".

en: Error while copying to "%B".
be@latin: Pamyłka padčas kapijavańnia da "%B".

en: Error while copying.
be@latin: Pamyłka padčas kapijavańnia.

en: Error while creating directory %B.
be@latin: Pamyłka padčas stvareńnia katalohu %B.

en: Error while creating file %B.
be@latin: Pamyłka padčas stvareńnia fajłu %B.

en: Error while creating link to %B.
be@latin: Pamyłka padčas stvareńnia poviazi z %B.

en: Error while deleting.
be@latin: Pamyłka padčas vydaleńnia.

en: Error while moving "%B".
be@latin: Pamyłka padčas pieranosu "%B".

en: Error while moving files to trash.
be@latin: Pamyłka padčas pieranosu fajłaŭ u śmietnicu.

en: Error while moving.
be@latin: Pamyłka padčas pieranosu.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
be@latin: Pamyłka: %s
    Abiary inšy prahladalnik i pasprabuj znoŭ.

en: Execute:
be@latin: Vykanańnie:

en: Exposure Program
be@latin: Prahrama vytrymki

en: Exposure Time
be@latin: Čas vytrymki

en: FILE
be@latin: FAJŁ

en: FTP (with login)
be@latin: FTP (z aŭtaryzacyjaj)

en: Failed to load image information
be@latin: Niemahčyma adčytać infarmacyju ab vyjavie

en: Fibers
be@latin: Vałokny

en: File Browser
be@latin: Hartač fajłaŭ

en: File Management
be@latin: Kiravańnie fajłami

en: File Management Preferences
be@latin: Nałady kiravańnia fajłami

en: File Manager
be@latin: Kiraŭnik fajłaŭ

en: File Operations
be@latin: Aperacyi z fajłami

en: File Permissions:
be@latin: Dazvoły fajłu:

en: File System
be@latin: Fajłavaja systema

en: File Type
be@latin: Typ fajłu

en: File access:
be@latin: Dostup da fajłu:

en: File is not a valid .desktop file
be@latin: Heta nia słušny fajł .desktop

en: File not found
be@latin: Fajł nia znojdzieny

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
be@latin: Nazva fajłu dziela zmoŭčanaha fonu katalohu. Opcyja ŭžyvajecca, tolki kali źmiennaja "background_set" aktyŭnaja.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
be@latin: Nazva fajłu dla zmoŭčanaha fonu bakavoj paneli. Opcyja ŭžyvajecca, tolki kali źmiennaja "side_pane_background_set" aktyŭnaja.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
be@latin: Niemahčyma skapijavać fajły z katalohu "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab prahladać ich.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
be@latin: Niemahčyma vydalić fajły z katalohu "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab ubačyć ich.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
be@latin: Niemahčyma pracavać z fajłami z katalohu "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab pahladzieć na ich.

en: Filesystem type:
be@latin: Typ fajłavaj systemy:

en: Fire Engine
be@latin: Ruchavik u vahni

en: Flash Fired
be@latin: Ź lampaj

en: Fleur De Lis
be@latin: Irys

en: Floral
be@latin: Kvietki

en: Focal Length
be@latin: Pamier fokusu

en: Folder Permissions:
be@latin: Dazvoły katalohu:

en: Folder access:
be@latin: Dostup da katalohu:

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
be@latin: Katalohi, jakija pierakročvajuć padadzieny pamier, buduć pryciatyja. Dziakujučy hetamu paźbiahajuć zaśmiečvańnia pamiaci i zbojaŭ Nautilusa na vialikich katalohach. Admoŭnaja vartaść aznačaje adsutnaść limitu. Limit pryblizny, bo katalohi adčytvajucca pa častkach.

en: Format the selected volume
be@latin: Farmatuje abrany masiŭ

en: Format the volume associated with the open folder
be@latin: Farmatuj aparaturu, źviazanuju z adčynienym kataloham

en: Format the volume associated with this folder
be@latin: Farmatuj masiŭ, źviazany z hetym kataloham

en: Forward history
be@latin: Napierad pa historyi

en: Fossil
be@latin: Skamianiełaść

en: Free space:
be@latin: Volnaja prastora:

en: GConf error:
      %s
be@latin: Pamyłka GConf:
      %s

en: GConf error: %s
be@latin: Pamyłka GConf: %s

en: GEOMETRY
be@latin: HIEAMETRYJA

en: Go
be@latin: Pačni

en: Go To:
be@latin: Pierajdzi da:

en: Go to the location specified by this bookmark
be@latin: Pierajdzi da pałažeńnia, apisanaha hetaj zakładkaj

en: Go to the next visited location
be@latin: Pierajdzi da nastupnaha naviedanaha miesca

en: Go to the previous visited location
be@latin: Pierajdzi da apošniaha naviedanaha miesca

en: Granite
be@latin: Hranit

en: Grapefruit
be@latin: Hrejpfrut

en: Green Weave
be@latin: Zialonaje pałatno

en: Group
be@latin: Hrupa

en: Group:
be@latin: Hrupa:

en: History
be@latin: Historyja

en: Home Folder
be@latin: Chatni kataloh

en: Home icon visible on desktop
be@latin: Chatniaja ikona bačnaja na stale

en: ISO Speed Rating
be@latin: Pakaźnik chutkaści ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
be@latin: _Dałučeńnie zahadu Vydal, jaki abminaje śmietnicu

en: Ice
be@latin: Lod

en: Icon
be@latin: Ikona

en: Icon View
be@latin: Vyhlad ikon

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
be@latin: Akreślivaje, ci Nautilus maje pakazvać tolki katalohi ŭ drevie bakavoj paneli, ci katalohi j fajły.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
be@latin: Akreślivaje, ci novaadčynienyja vokny buduć mieć bačnuju panel pałažeńnia.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ novaadčynienych voknach budzie bačnaja bakavaja panel.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ novaadčynienych voknach budzie bačnaja panel stanu.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ novaadčynienych voknach budzie bačnaja panel pryładździa.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
be@latin: Kali funkcyja aktyŭnaja, hartač Nautilus zaŭždy budzie karystacca tekstavym elementam uvodu dla paneli pałažeńnia zamiest paneli ściežki.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
be@latin: Kali funkcyja aktyŭnaja, Nautilus daje bolej opcyjaŭ dla vybaru dazvołaŭ u fajłach.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
be@latin: Akreślivaje, ci Nautilus maje pakazvać katalohi pierad fajłami ŭ vyhladach ikon i śpisu.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
be@latin: Akreślivaje, ci Nautilus budzie damahacca paćvierdžańnia pry sprobie vydalić fajły albo ačyścić śmietnicy.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
be@latin: Kali ŭklučana, tady Nautilus budzie aŭtamatyčna adčyniać kataloh, kali nośbit aŭtamatyčna zmantavany. Heta ŭpłyvaje tolki na nośbity, dla jakich nia byŭ vyznačany typ x-content/*; dla nośbitaŭ vyznačanaha typu "x-content" budzie vykonvacca dziejańnie, akreślenaje karystalnikam.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci Nautilus budzie pakazvać ikony na stale.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
be@latin: Akreślivaje, ci Nautilus budzie mieć mahčymaść nieadkładnaha vydaleńnia fajłu zamiest pieranosu jaho ŭ śmietnicu. Hetaja funkcyja moža być niebiaśpiečnaj, i karystacca joj treba aściarožna.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci budzie Nautilus vykarystoŭvać chatni kataloh u jakaści stała. Kali nie, u jakaści stała budzie vykarystany kataloh ~/Desktop.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
be@latin: Kali funkcyja aktyŭnaja, usie vokny Nautilusa buduć voknami hartača. Tak pavodziŭ siabie Nautilus da versii 2.6, i niekatorym adpaviadaje mienavita taki styl.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać zapasnyja fajły, stvoranyja, naprykład, Emacsam. Na siońnia tolki fajły, jakija majuć na kancy tyldu (~), ličacca zapasnoj kopijaj.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
be@latin: Akreślivaje, ci kiraŭnik fajłaŭ pakazvaje schavanyja fajły. Schavanymi fajłami źjaŭlajucca jak fajły z kropkaj na pačatku nazvy, hetak i nazvanyja ŭ fajle .hidden.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci na stale budzie źmieščanaja ikona da sieciŭnych serveraŭ.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci ikona, jakaja adnosicca da pałažeńnia kamputara, budzie bačnaja na stale.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci na stale budzie źmieščanaja ikona, paviazanaja z chatnim kataloham.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci na stale budzie źmieščanaja ikona śmietnicy.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
be@latin: Akreślivaje, ci na stale majuć być źmieščanyja ikony poviaziaŭ da prymantavanaj aparatury.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
be@latin: Akreślivaje, ci fajły ŭ novych voknach buduć paradkavanyja ŭ advarotnaj čarhovaści. Naprykład, kali jany paradkujucca pavodle nazvy, tady zamiest čarhovaści ad "a" da "z" budzie paradkavańnie ad "z" da "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
be@latin: Akreślivaje, ci fajły ŭ novych voknach buduć paradkavanyja ŭ advarotnaj čarhovaści. Naprykład, kali jany paradkujucca pavodle nazvy, tady zamiest čarhovaści ad "a" da "z" budzie paradkavańnnie ad "z" da "a"; kali pavodle pamieru, tady zamiest ad małych da vialikich buduć paradkavacca ad vialikich da małych.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
be@latin: Akreślivaje, ci zmoŭčanyja ikony majuć być ciaśniej raźmieščanyja ŭ novych voknach.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
be@latin: Akreślivaje, ci etykiety majuć być pakazanyja pobač z ikonami pad imi.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
be@latin: Akreślivaje, ci novyja vokny buduć zmoŭčana karystacca ručnym raźmiaščeńniem.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
be@latin: Kali abiareš ačystku śmietnicy, usie źmieščanyja ŭ joj elementy buduć nazaŭždy stračanyja. Možna taksama vydalać ich paasobku.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
be@latin: Kali ty vydališ element, jon budzie niezvarotna stračany.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
be@latin: Kali chočaš adłučyć aparaturu, skarystaj aperacyju "Vysuń" u padručnym menu aparatury.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
be@latin: Kali chočaš admantavać aparaturu, skarystaj aperacyju "Admantuj masiŭ" u padručnym menu masivu.

en: Illustration
be@latin: Ilustracyi

en: Image
be@latin: Vyjava

en: Image Type:
be@latin: Typ vyjavy:

en: Image/label border
be@latin: Kraj vyjavy/nadpisu

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
be@latin: Vyjavy, bolšyja za hety pamier (u bajtach), nia buduć miec minijaturak. Hetaja nałada dazvalaje nie stvarać minijaturak viemi vialikich fajłaŭ, što moža vymahać šmat času j pamiaci.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
be@latin: Śmietnicu treba aparažnić, kab vyzvalić miesca na hetym masivie. Usie fajły ŭ śmietnicy hetaha masiva buduć niezvarotna stračanyja.

en: Increase the view size
be@latin: Pavialič pamier prahladu

en: Indigo
be@latin: Indyha

en: Information
be@latin: Infarmacyja

en: Input Methods
be@latin: Metady ŭvodu

en: Justification
be@latin: Raŭnańnie

en: Keep icons lined up on a grid
be@latin: Zachoŭvaje ikony dapasavanymi da sietki

en: Keep icons sorted by emblems in rows
be@latin: Pakazvaje ikony, uparadkavanyja ŭ radki pavodle emblemaŭ

en: Keep icons sorted by modification date in rows
be@latin: Pakazvaje ikony, uparadkavanyja ŭ radki pavodle dataŭ madyfikacyi

en: Keep icons sorted by name in rows
be@latin: Pakazvaje ikony, uparadkavanyja ŭ radki pavodle nazvaŭ

en: Keep icons sorted by size in rows
be@latin: Pakazvaje ikony, uparadkavanyja ŭ radki pavodle pamieraŭ

en: Keep icons sorted by type in rows
be@latin: Pakazvaje ikony, uparadkavanyja ŭ radki pavodle typaŭ

en: Keywords
be@latin: Klučavyja słovy

en: Last changed:
be@latin: Apošniaja źmiena:

en: Leaf
be@latin: Listok

en: Leave icons wherever they are dropped
be@latin: Pakidaje ikony tam, dzie ich puścili

en: Lemon
be@latin: Limon

en: Less common media formats can be configured here
be@latin: Tut možna skanfihuravać nośbity mienš papularnych farmataŭ

en: Link _name:
be@latin: _Nazva poviazi:

en: Link target:
be@latin: Meta poviazi:

en: Link to %s
be@latin: Poviaź da %s

en: List Columns
be@latin: Kalony śpisu

en: List View
be@latin: Vyhlad śpisu

en: List files only
be@latin: Pakažy tolki fajły

en: List of possible captions on icons
be@latin: Śpis mahčymych podpisaŭ na ikonach

en: Loading...
be@latin: Zahruzka...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
be@latin: Šukaj dakumenty i katalohi ŭ hetym kamputary pavodle nazvy albo źmieściva

en: Location
be@latin: Pałažeńnie

en: Location _Bar
be@latin: Panel p_ałažeńnia

en: Location:
be@latin: Pałažeńnie:

en: MIME Type
be@latin: Typ MIME

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
be@latin[0]: Stvary _poviaź
be@latin[1]: Stvary _poviazi
be@latin[2]: Stvary _poviazi

en: Make a _Link
be@latin: Stvary _poviaź

en: Make a permanent connection to this server
be@latin: Stvaraje stałaje spałučeńnie z hetym serveram

en: Make the selected icon stretchable
be@latin: Daje mahčymaść źmieny pamieru zaznačanaj ikony

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
be@latin[0]: Stvareńnie poviaziaŭ z %'d fajłam
be@latin[1]: Stvareńnie poviaziaŭ z %'d fajłami
be@latin[2]: Stvareńnie poviaziaŭ z %'d fajłami

en: Mango
be@latin: Manha

en: Manila Paper
be@latin: Upakovačnaja papiera

en: Manually
be@latin: Uručnuju

en: Maximum handled files in a folder
be@latin: Maksymalnaja kolkaść absłuhoŭvanych fajłaŭ katalohu

en: Maximum image size for thumbnailing
be@latin: Maksymalny pamier vyjavy dziela stvareńnia minijatury

en: Media
be@latin: Nośbit

en: Merge _All
be@latin: Źli _ŭsio ŭ adno

en: Metering Mode
be@latin: Režym vymiareńnia

en: Mo_ve to Trash
be@latin: V_ykiń u śmietnicu

en: Modified:
be@latin: Madyfikacyja:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
be@latin: Pan, 00 Kas 0000 o 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
be@latin: Pan, 00 Kas 0000 a 00:00:00

en: Moss Ridge
be@latin: Moch u pałosačku

en: Mount the selected volume
be@latin: Mantuje abrany masiŭ

en: Mount the volume associated with the open folder
be@latin: Prymantuj masiŭ, źviazany z adčynienym kataloham

en: Mount the volume associated with this folder
be@latin: Prymantuj masiŭ, źviazany z hetym kataloham

en: Move Dow_n
be@latin: U_niz

en: Move Tab _Left
be@latin: Pasuń kartku ŭ_leva

en: Move Tab _Right
be@latin: Pasuń kartku ŭ_prava

en: Move _Up
be@latin: U_vierch

en: Move current tab to left
be@latin: Pasuń hetuju kartku ŭleva

en: Move current tab to right
be@latin: Pasuń hetuju kartku ŭprava

en: Move each selected item to the Trash
be@latin: Pieranosić kožny z zaznačanych elementaŭ u śmietnicu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
be@latin: Pieranosić albo kapijuje fajły, zaznačanyja raniej zahadam Skapijuj albo Vytni

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
be@latin: Pieranosić albo kapijuje fajły, zaznačanyja raniej zahadam Skapijuj albo Vytni, u abrany kataloh

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
be@latin: Pieraniasi albo skapijuj fajły, zaznačanyja raniej zahadam Skapijuj albo Vytni, u hety kataloh

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
be@latin: Pieraniasi adčynieny kataloh sa śmietnicy ŭ "%s"

en: Move the open folder to the Trash
be@latin: Pieranosić adčynieny kataloh u śmietnicu

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany fajł sa śmietnicy
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja fajły sa śmietnicy
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja fajły sa śmietnicy

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany fajł sa śmietnicy ŭ "%s"
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja fajły sa śmietnicy ŭ "%s"
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja fajły sa śmietnicy ŭ "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany kataloh sa śmietnicy
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja katalohi sa śmietnicy
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja katalohi sa śmietnicy

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany kataloh sa śmietnicy ŭ "%s"
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja katalohi sa śmietnicy ŭ "%s"
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja katalohi sa śmietnicy ŭ "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany element sa śmietnicy
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja elementy sa śmietnicy
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja elementy sa śmietnicy

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
be@latin[0]: Pieraniasi zaznačany element sa śmietnicy ŭ "%s"
be@latin[1]: Pieraniasi zaznačanyja elementy sa śmietnicy "%s"
be@latin[2]: Pieraniasi zaznačanyja elementy sa śmietnicy "%s"

en: Move this folder to the Trash
be@latin: Pieranosić kataloh u śmietnicu

en: Moving "%B" to "%B"
be@latin: Pieranos "%B" u "%B".

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
be@latin[0]: Pieranos %'d fajłu (z "%B") u "%B"
be@latin[1]: Pieranos %'d fajłaŭ (z "%B") u "%B"
be@latin[2]: Pieranos %'d fajłaŭ (z "%B") u "%B"

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
be@latin[0]: Pieranos %'d fajłu ŭ "%B"
be@latin[1]: Pieranos %'d fajłaŭ u "%B"
be@latin[2]: Pieranos %'d fajłaŭ u "%B"

en: Moving files to trash
be@latin: Pieranos fajłaŭ u śmietnicu

en: Mud
be@latin: Brud

en: Music
be@latin: Muzyka

en: Name
be@latin: Nazva

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
be@latin: Nazva ŭžyvanaha matyvu Nautilusa. Hetaja opcyja sastarełaja ad versii 2.2 prahramy. Zamiest jaje naležyć karystacca matyvam ikon.

en: Nautilus Web Site
be@latin: Sajt Nautilusa

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
be@latin: Nautilus nie absłuhoŭvaje pałažeńniaŭ "%s".

en: Nautilus cannot handle this kind of locations.
be@latin: Nautilus nie absłuhoŭvaje pałažeńniaŭ takoha typu.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
be@latin: Nautilus nia moža stvaryć nastupnych vymahanych katalohaŭ: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
be@latin: Nautilus nia moža stvaryć vymahanym katalohu "%s".

en: Nautilus handles drawing the desktop
be@latin: Nautilus absłuhoŭvaje rysavańnie stała

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
be@latin: Nautilus nia maje zainstalavanaha hartača, zdolnaha pakazać hety kataloh.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be@latin: Nautilus raspaŭsiudžvajuć u nadziei, što jon budzie karysny, ale BIEŹ NIJAKAJ HARANTYI, taksama biez harantyi PRYDATNAŚCI DZIELA KANKRETNAHA VYKARYSTOŬVAŃNIA. Padrabiaznaści možna znajści ŭ GNU General Public License.

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be@latin: Nautilus źjaŭlajecca svabodnaj prahramaj, jakuju možna raspaŭsiudžvać i/albo madyfikavać zhodna z umovami GNU General Public License, apublikavanaj Free Software Foundation u versii 2 albo luboj paźniejšaj.

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
be@latin: Nautilus arhanizuje tvaje fajły j katalohi, i na hetym kamputary, i ŭ siecivie.

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
be@latin: Nautilus užyvaje chatni kataloh karystalnika ŭ jakaści stała

en: Network
be@latin: Sietka

en: Network Neighbourhood
be@latin: Sietkavaje atačeńnie

en: Network Servers
be@latin: Sieciŭnyja servery

en: Network Servers icon visible on the desktop
be@latin: Ikona sieciŭnych serveraŭ bačnaja na stale

en: Network servers icon name
be@latin: Nazva ikony Sieciŭnych serveraŭ

en: New _Tab
be@latin: Novaja _kartka

en: New _Window
be@latin: Novaje _vakno

en: No applications found
be@latin: Aplikacyi nia znojdzienyja

en: No applications selected
be@latin: Aplikacyja nia vybranyja

en: No bookmarks defined
be@latin: Nijakich zakładak nia vyznačyli

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
be@latin: Nijakaje inšaje dziejańnie nia moža pakazać hety fajł. Mahčyma, ŭdasca adčynić fajł, skapijavaŭšy jaho na lakalny kamputar.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
be@latin: Nijakaja inšaja aplikacyja nia moža pakazać hety fajł. Mahčyma, udasca adčynić fajł, skapijavaŭšy jaho na lakalny kamputar.

en: No templates installed
be@latin: Niama zainstalavanych šablonaŭ

en: None
be@latin: Niama

en: None of the files could be added as emblems.
be@latin: Nivodnaha z fajłaŭ niemahčyma dadać u jakaści emblemy.

en: Normal Si_ze
be@latin: Zvyčajny _pamier

en: Not a launchable item
be@latin: Element, jaki nielha ŭklučać

en: Not allowed to set group
be@latin: Nie dazvolena akreślić hrupu

en: Not allowed to set owner
be@latin: Nie dazvolena akreślić uładalnika

en: Not allowed to set permissions
be@latin: Nie dazvolena akreślivać pravy

en: Notes
be@latin: Natatki

en: Numbers
be@latin: Ličby

en: Ocean Strips
be@latin: Akijan u palosačku

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
be@latin: 00 Kas 0000 a 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
be@latin: 00 Kas 0000, 00:00

en: Octal Permissions
be@latin: Vaśmiaryčnyja dazvoły

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
be@latin: Stvaraj vokny tolki dla jaŭna padadzienych URI.

en: Only show folders in the tree side pane
be@latin: Tolki pakazvaj katalohi ŭ drevie katalohaŭ na bakavoj paneli

en: Onyx
be@latin: Onyks

en: Open %s
be@latin: Adčyni %s

en: Open %s and other files of type "%s" with:
be@latin: Adčyniaj %s dy inšyja fajły typu "%s" z dapamohaj:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
be@latin: Adčynić nie ŭdałosia, ci chočaš abrać inšaje dziejańnie?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
be@latin: Adčynić nie ŭdałosia, chočaš abrać inšuju aplikacyju?

en: Open File and Close window
be@latin: Adčyni fajł i začyni vakno

en: Open Folder
be@latin: Adčyni kataloh

en: Open Folder W_indow
be@latin: Adčyni va_kno katalohu

en: Open Location
be@latin: Adčyni pałažeńnie

en: Open Wit_h
be@latin: Adčyni pry dap_amozie

en: Open With
be@latin: Adčyni pry dapamozie

en: Open _Location...
be@latin: Adčyni pałažeńn_ie...

en: Open _Parent
be@latin: Adčyni _nadkataloh

en: Open a folder window for the displayed location
be@latin: Adčyni vakno katalohu dla pakazanaha pałažeńnia

en: Open all files of type "%s" with:
be@latin: Adčyniaj usie fajły typu "%s" z dapamohaj:

en: Open another Nautilus window for the displayed location
be@latin: Adčyniaje novaje vakno Nautilusa dla pakazvanaha pałažeńnia

en: Open another tab for the displayed location
be@latin: Adčyni novuju kartku dla pakazanaha miesca

en: Open each selected item in a folder window
be@latin: Adčyni kožny z zaznačanych elementaŭ u vaknie katalohu

en: Open each selected item in a navigation window
be@latin: Adčyniaje kožny z zaznačanych elementaŭ u vaknie navihacyi

en: Open each selected item in a new tab
be@latin: Adčyni kožny z zaznačanych elementaŭ u novaj kartcy

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
be@latin[0]: Adčyni ŭ %'d novaj kartcy
be@latin[1]: Adčyni ŭ %'d novych kartkach
be@latin[2]: Adčyni ŭ %'d novych kartkach

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
be@latin[0]: Adčyni ŭ %'d novym aknie
be@latin[1]: Adčyni ŭ %'d novych voknach
be@latin[2]: Adčyni ŭ %'d novych voknach

en: Open in Navigation Window
be@latin: Adčyni ŭ vaknie navihacyi

en: Open in New _Tab
be@latin: Adčyni ŭ novaj _kartcy

en: Open in New _Window
be@latin: Adčyni ŭ novym _vaknie

en: Open in _Folder Window
be@latin: Adčyni ŭ vaknie _katalohu

en: Open the parent folder
be@latin: Adčyni nadkataloh

en: Open the selected item in this window
be@latin: Adčyniaje zaznačany element u dziejnym vaknie

en: Open this folder in a folder window
be@latin: Adčyni hety kataloh u vaknie katalohu

en: Open this folder in a navigation window
be@latin: Adčyniaje kataloh ŭ vaknie navihacyi

en: Open this folder in a new tab
be@latin: Adčyni hety kataloh u novaj kartcy

en: Open with "%s"
be@latin: Adčyni pry dapamozie "%s"

en: Open with %s
be@latin: Adčyni pry dapamozie %s

en: Open with Other _Application...
be@latin: Adčyni pry dapamozie inšaj _aplikacyi...

en: Open with other Application...
be@latin: Adčyni ŭ inšaj aplikacyi...

en: Open your personal folder
be@latin: Adčyniaje tvoj pryvatny kataloh

en: Open your personal templates folder
be@latin: Adčyni pryvatny kataloh šablonaŭ

en: Open your personal trash folder
be@latin: Adčyni pryvatny kataloh śmietnicy

en: Opening "%s".
be@latin: Adčyniajecca "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
be@latin[0]: Adčyniajecca %d element.
be@latin[1]: Adčyniajucca %d elementy.
be@latin[2]: Adčyniajucca %d elementaŭ.

en: Optional information:
be@latin: Dadatkovaja infarmacyja:

en: Orange
be@latin: Aranžavy

en: Other Type...
be@latin: Inšy typ...

en: Others
be@latin: Inšyja

en: Others:
be@latin: Inšyja:

en: Owner
be@latin: Uładalnik

en: Owner:
be@latin: Uładalnik:

en: Pale Blue
be@latin: Bledny błakit

en: Paste the text stored on the clipboard
be@latin: Uklejvaje tekst, zapisany ŭ padručnaj pamiaci

en: Patterns:
be@latin: Uzory:

en: Pdf / Postscript
be@latin: PDF / Postscript

en: Perform a quick set of self-check tests.
be@latin: Praviadzi karotkija aŭtamatyčnyja testy aŭtapravierki.

en: Perform or update the search
be@latin: Pačni albo aktualizuj pošuk

en: Permissions
be@latin: Dazvoły

en: Picture
be@latin: Vyjava

en: Places
be@latin: Miescy

en: Please check the spelling and try again.
be@latin: Pravier napisańnie i pasprabuj znoŭ.

en: Please choose a different emblem name.
be@latin: Abiary inšuju nazvu emblemy.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
be@latin: Pieraciahni dakładna adnu vyjavu, kab naładzić ikonu karystalnika.

en: Please enter a name and try again.
be@latin: Vyznač nazvu j pasprabuj znoŭ.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
be@latin: Mahčymymi vartaściami źjaŭlajucca "single", kab uruchamlać fajły adnym klikam, albo "double", kab uruchamlać fajły padvojnym klikam.

en: Prefere_nces
be@latin: _Nałady

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
be@latin: Rychtuje zaznačanyja fajły, kab skapijavać ich zahadam Uklej

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
be@latin: Rychtuje zaznačanyja fajły, kab pieranieści ich zahadam Uklej

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
be@latin: Rychtuje kataloh da kapijavańnia pry dapamozie zahadu Ŭklej

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
be@latin: Rychtuje kataloh da pieranosu pry dapamozie zahadu Ŭklej

en: Preparing
be@latin: Padrychtoŭka

en: Preparing to Move to "%B"
be@latin: Padrychtoŭka da pieranosu ŭ "%B"

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
be@latin[0]: Padrychtoŭka da kapijavańnia %'d fajłu (%S)
be@latin[1]: Padrychtoŭka da kapijavańnia %'d fajłaŭ (%S)
be@latin[2]: Padrychtoŭka da kapijavańnia %'d fajłaŭ (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
be@latin[0]: Padrychtoŭka da vydaleńnia %'d fajłu (%S)
be@latin[1]: Padrychtoŭka da vydaleńnia %'d fajłaŭ (%S)
be@latin[2]: Padrychtoŭka da vydaleńnia %'d fajłaŭ (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
be@latin[0]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłu
be@latin[1]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłaŭ
be@latin[2]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłaŭ

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
be@latin[0]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłu (%S)
be@latin[1]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłaŭ (%S)
be@latin[2]: Padrychtoŭka da pieranosu %'d fajłaŭ (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
be@latin[0]: Padrychtoŭka da vykidańnia ŭ śmietnicu %'d fajłu
be@latin[1]: Padrychtoŭka da vykidańnia ŭ śmietnicu %'d fajłaŭ
be@latin[2]: Padrychtoŭka da vykidańnia ŭ śmietnicu %'d fajłaŭ

en: Presentation
be@latin: Prezentacyja

en: Preview
be@latin: Pieradahlad

en: Preview _sound files:
be@latin: Prasłuchoŭvańnie _hukavych fajłaŭ:

en: Properties
be@latin: Ułaścivaści

en: Public FTP
be@latin: Publičny FTP

en: Purple Marble
be@latin: Purpurny marmur

en: Put labels beside icons
be@latin: Pakažy etykiety pad ikonami

en: Quit Nautilus.
be@latin: Zakančvaje pracu Nautilusa.

en: Rating
be@latin: Rejtynh

en: Re_versed Order
be@latin: Adv_arotnaja čarhovaść

en: Read and write
be@latin: Čytańnie j zapis

en: Read-only
be@latin: Tolki čytany

en: Redo Edit
be@latin: Paŭtaraje źmieny

en: Redo the edit
be@latin: Paŭtaraje źmieny

en: Reload
be@latin: Abnavi

en: Reload the current location
be@latin: Pieračytaj dziejnaje pałažeńnie

en: Remove
be@latin: Vydal

en: Remove this criterion from the search
be@latin: Vydal hety kryter z pošuku

en: Rename
be@latin: Źmiani nazvu

en: Rename Emblem
be@latin: Źmiani nazvu emblemy

en: Rename selected item
be@latin: Źmianiaje nazvu zaznačanaha elementu

en: Rename...
be@latin: Źmiani nazvu...

en: Renaming "%s" to "%s".
be@latin: Źmianieńnie nazvy "%s" na "%s".

en: Replace _All
be@latin: Zamiani _ŭsie

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
be@latin: Pieramiaščaje ikony, kab lepiej dapasavać ich da vakna i paźbiehčy nakładańnia

en: Reset
be@latin: Abnuluj

en: Reset View to _Defaults
be@latin: Viarni _zmoŭčanyja nałady vyhladu

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
be@latin: Vyjava abnuleńnia źjaŭlajecca admysłovym typam vyjavy i nielha jaje vydalić.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
be@latin: Viartaje paradak sartavańnia i pavieličeńnie zhodna z naładami dziejnaha vyhladu

en: Restore Icon's Original Si_ze
be@latin: Viarni p_ačatkovy pamier ikony

en: Restore Icons' Original Si_zes
be@latin: Viarni p_ieršasny pamier ikon

en: Restore each selected icon to its original size
be@latin: Viartaje pieršasny pamier kožnaj z ikon

en: Reverse sort order in new windows
be@latin: Advarotnaja čarhovaść paradkavańnia ŭ novych voknach

en: Ridged Paper
be@latin: Papiera ŭ pałosačku

en: Rough Paper
be@latin: Šurpataja papiera

en: Ruby
be@latin: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
be@latin: Uruchom skrypt "%s" na zaznačanych elementach

en: Run in _Terminal
be@latin: Uruchom u _terminale

en: Run or manage scripts from %s
be@latin: Uruchamlaje albo kiruje skryptami z %s

en: SELinux Context
be@latin: Kantekst SELinux

en: SELinux context:
be@latin: Kantekst SELinux:

en: S_kip All
be@latin: _Prapuści ŭsie

en: Sa_ve Search
be@latin: _Zapišy pošuk

en: Sa_ve Search As...
be@latin: Z_apišy pošuk jak...

en: Save Search as
be@latin: Zapišy pošuk jak

en: Save the current search as a file
be@latin: Zapisvaje dziejny pošuk jak fajł

en: Save the edited search
be@latin: Zapisvaje madyfikavany pošuk

en: Saved search
be@latin: Zachavany pošuk

en: Sea Foam
be@latin: Marskaja piena

en: Search
be@latin: Pošuk

en: Search Folder
be@latin: Šukaj u katalohu

en: Search _name:
be@latin: Nazva _pošuku:

en: Search for "%s"
be@latin: Šukaj "%s"

en: Search for files by file name and file properties
be@latin: Pošuk fajłaŭ pavodle nazvy i ŭłaścivaściaŭ

en: Search for files by file name only
be@latin: Pošuk fajłaŭ tolki pavodle nazvy

en: Search results
be@latin: Vyniki pošuku

en: Search:
be@latin: Pošuk:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
be@latin: Biaśpiečny WebDAV (HTTPS)

en: Select All
be@latin: Zaznač usio

en: Select Custom Icon
be@latin: Vybar ikony karystalnika

en: Select Folder to Save Search In
be@latin: Abiary kataloh dziela zapisu pošuku

en: Select I_tems Matching...
be@latin: Zaznač _elementy, jakija adpaviadajuć uzoru...

en: Select Items Matching
be@latin: Zaznač elementy, jakija adpaviadajuć uzoru

en: Select _All
be@latin: Zaznač _usio

en: Select a Category:
be@latin: Abiary katehoryju:

en: Select a Color to Add
be@latin: Abiary koler, kab dadać

en: Select all and only the items that are not currently selected
be@latin: Zaznač usie elementy, akramia ciapier zaznačanych

en: Select all items in this window
be@latin: Zaznač usie elementy ŭ dziejnym vaknie

en: Select all the text in a text field
be@latin: Zaznačaje ŭvieś tekst tekstavaha pola

en: Select an Application
be@latin: Abiary aplikacyju

en: Select an Image File for the New Emblem
be@latin: Abiary fajł z vyjavaj novaj emblemy

en: Select an Image File to Add as a Pattern
be@latin: Abiary fajł z vyjavaj, kab dadać u jakaści novaha ŭzoru

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
be@latin: Abiary aplikacyju, kab adčyniać %s dy inšyja fajły typu "%s"

en: Select an application to view its description.
be@latin: Kab pahladzieć apisańnie aplikacyi, abiary jaje.

en: Select folder to search in
be@latin: Kataloh, dzie šukać

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
be@latin: Akreśl, jak adčynić "%s" i ci paŭtarać hetaje dziejańnie ŭ pryšłaści dla inšych nośbitaŭ typu "%s".

en: Select items in this window matching a given pattern
be@latin: Zaznač elementy ŭ dziejnym vaknie, jakija adpaviadajuć akreślenamu ŭzoru

en: Select the columns visible in this folder
be@latin: Zaznačaje kalony, bačnyja ŭ hetym katalohu

en: Select type
be@latin: Abiary typ

en: Service _type:
be@latin: _Typ pasłuhi:

en: Session Management Options
be@latin: Opcyi kiravańnia sesijami

en: Set _user ID
be@latin: Naładžvańnie ID _karystalnika

en: Set as _Background
be@latin: Abiary ŭ jakaści _fonu

en: Set as background for _all folders
be@latin: Abiary ŭ jakaści fonu va _ŭsich katalohach

en: Set as background for _this folder
be@latin: Abiary ŭ jakaści fonu ŭ _hetym katalohu

en: Set gro_up ID
be@latin: Naładžvańnie ID h_rupy

en: Set the zoom level of the current view
be@latin: Akreśli uzrovień pavieličeńnia dziejnaha vyhladu

en: Setting permissions
be@latin: Akreśleńnie dazvołaŭ

en: Shale
be@latin: Łupniak

en: Show Emblems
be@latin: Pakažy emblemy

en: Show History
be@latin: Pakažy historyju

en: Show Information
be@latin: Pakažy infarmacyju

en: Show Notes
be@latin: Pakažy natatki

en: Show Places
be@latin: Pakažy miescy

en: Show Session Management options
be@latin: Pakažy opcyi kiravańnia sesijami

en: Show Tree
be@latin: Pakazvaj dreva

en: Show _Hidden Files
be@latin: Pakazvaj _schavanyja fajły

en: Show _only folders
be@latin: Pakazvaj t_olki katalohi

en: Show _thumbnails:
be@latin: Pakazvaj _minijatury:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
be@latin: Pakazvaje vakno, jakoje dazvalaje abrać uzor albo koler fonu stała

en: Show advanced permissions in the file property dialog
be@latin: Pakazvaj dadatkovyja pravy ŭ dyjalohu ŭłaścivaściaŭ fajłu

en: Show folders first in windows
be@latin: Pakazvaj katalohi pieršymi ŭ voknach

en: Show hidden and _backup files
be@latin: Pakazvaj schavanyja j _zapasnyja fajły

en: Show location bar in new windows
be@latin: Pakazvaj panel pałažeńnia ŭ novych voknach

en: Show more _details
be@latin: Pakažy bolš _detalaŭ

en: Show mounted volumes on the desktop
be@latin: Pakažy na stale ikony prymantavanaj aparatury

en: Show side pane in new windows
be@latin: Pakazvaj bakavuju panel u novych voknach

en: Show status bar in new windows
be@latin: Pakazvaj panel stanu ŭ novych voknach

en: Show te_xt in icons:
be@latin: Pakazvaj t_ekst u ikonach:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
be@latin: Pakazvaje kataloh sa skryptami, jakija pajaŭlajucca ŭ hetym menu

en: Show the version of the program.
be@latin: Pakažy versiju prahramy.

en: Show toolbar in new windows
be@latin: Pakazvaj panel pryładździa ŭ novych voknach

en: Side pane view
be@latin: Vyhlad bakavoj paneli

en: Silver
be@latin: Srebra

en: Size
be@latin: Pamier

en: Size:
be@latin: Pamier:

en: Sky
be@latin: Nieba

en: Sky Ridge
be@latin: Nieba ŭ pałosačku

en: Slashes are not allowed in filenames
be@latin: Dla nazvaŭ fajłaŭ skosy (slashy) nie dazvolenyja

en: Snow Ridge
be@latin: Śnieh u pałosačku

en: Software
be@latin: Prahrama

en: Some files will not be displayed.
be@latin: Častka fajłaŭ nia budzie pakazanaja.

en: Some of the files could not be added as emblems.
be@latin: Niekatoryja z fajłaŭ nielha dadać u jakaści emblemaŭ.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
be@latin: Vybačaj, ale "%s" nie źjaŭlajecca pryjmalnym fajłam vyjavy.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia vydalić emblemu %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
be@latin: Vybačaj, ale klučavyja emblemy mohuć mieć tolki litary, prabieły j ličby.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia vydalić uzor %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia zainstalavać uzor %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
be@latin: Vybačaj, ale emblema z nazvaj "%s" užo isnuje.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
be@latin: Na žal, niemahčyma vykonvać zahady z addalenych miescaŭ.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia zamianić vyjavu abnuleńnia.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
be@latin: Vybačaj, ale klučavoje słova dla novaj emblemy nia moža być pustym.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
be@latin: Vybačaj, nazva novaha koleru nia moža być pustoj.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
be@latin: Vybačaj, novamu koleru treba dać nazvu nieŭžyvanaha koleru.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia źmianić hrupu dla "%s": %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia źmianić uładalnika dla "%s": %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia źmianić dazvołaŭ dla "%s": %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia pakazać usio źmieściva "%s": %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
be@latin: Na žal, nie ŭdałosia źmianić nazvu "%s" na "%s": %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
be@latin: Vybačaj, ale niemahčyma zapisać nazvu dadatkovaj emblemy.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
be@latin: Vybačaj, ale niemahčyma zapisać dadatkovuju emblemu.

en: Sort _folders before files
be@latin: _Katalohi pierad fajłami

en: Special flags:
be@latin: Admysłovyja značniki:

en: Specified group '%s' doesn't exist
be@latin: Akreślenaja hrupa "%s" nie isnuje

en: Specified owner '%s' doesn't exist
be@latin: Akreśleny ŭładalnik "%s" nie isnuje

en: Specify a location to open
be@latin: Akreślivaje pałažeńnie, kab adčynić

en: Specify file containing saved configuration
be@latin: Vyznačy fajł, jaki źmiaščaje zapisanyja nałady

en: Specify session management ID
be@latin: Padaj ID kiraŭnika sesijaŭ

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
be@latin: Nałady chutkaści pry prasłuchoŭvańni fajłu padčas pierasoŭvańnia kursora myšy nad ikonami fajłaŭ. Kali abranaja opcyja "always", tady zaŭždy budzie hučać huk, navat kali fajł znachodzicca na addalenym servery. Kali abranaja opcyja "local_only", tady huk budzie pajaŭlacca adno pry lakalnych fajłach. Kali abranaja opcyja "never", tady huku niama.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
be@latin: Nałady chutkaści pry prahladzie źmieściva tekstavych fajłaŭ u ikonach. Kali abrana "always", źmiest bačny zaŭždy, navat kali kataloh znachodzicca na addalenym servery. Kali abranaje "local_only", tady bačny tolki źmiest lakalnych fajłaŭ. Kali abranaje "never", pieradahlad źmiestu nie stvarajecca.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
be@latin: Nałady chutkaści pry prahladzie minijaturaŭ hrafičnych fajłaŭ. Kali abranaje "always", tady minijaturka zaŭždy bačnaja, navat kali kataloh znachodzicca na addalenym servery. Kali abranaje "local_only", tady pakazanyja buduć minijaturki lakalnych fajłaŭ. Kali abranaje "never", tady zamiest minijaturak bačnyja standartnyja ikony.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
be@latin: Nałady chutkaści pry prahladzie kolkaści elementaŭ u katalohu. Kali abranaje "always", tady zaŭždy pakazany ličylnik elementaŭ, navat kali kataloh znachodzicca na addalenym servery. Kali abrana "local_only", bačnyja ličylniki dla lakalnaj systemy fajłaŭ. Kali abranaje "never", elementaŭ nia ličać.

en: Spreadsheet
be@latin: Raźlikovy arkuš

en: St_atusbar
be@latin: Panel _stanu

en: Starting %s
be@latin: Uklučeńnie %s

en: Stop loading the current location
be@latin: Spyni zahruzku dziejnaha pałažeńnia

en: Stretc_h Icon...
be@latin: Źmiani _pamiery ikony...

en: Stucco
be@latin: Štukaturka

en: Switch to Manual Layout?
be@latin: Pieraklučyć na ručny raskład?

en: Symbolic links only supported for local files
be@latin: Symbalnyja poviazi padtrymlivajucca tolki dla lakalnych fajłaŭ

en: T_emplates
be@latin: Ša_blony

en: Tangerine
be@latin: Mandaryn

en: Terracotta
be@latin: Terakota

en: Text
be@latin: Tekst

en: Text File
be@latin: Tekstavy fajł

en: Text view:
be@latin: Tekstavy vyhlad:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
be@latin[0]: %'d zaznačany element budzie skapijavany paśla abrańnia zahadu Ŭklej
be@latin[1]: %'d zaznačanyja elementy buduć skapijavanyja paśla abrańnia zahadu Ŭklej
be@latin[2]: %'d zaznačanych elementaŭ buduć skapijavanyja paśla abrańnia zahadu Ŭklej

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
be@latin[0]: %'d zaznačany element budzie pieraniesieny paśla abrańnia zahadu Ŭklej
be@latin[1]: %'d zaznačanyja elementy buduć pieraniesienyja paśla abrańnia zahadu Ŭklej
be@latin[2]: %'d zaznačanych elementaŭ buduć pieraniesienyja paśla abrańnia zahadu Ŭklej

en: The Link "%s" is Broken.
be@latin: Poviaź "%s" paškodžanaja.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
be@latin: Poviaź "%s" paškodžanaja. Ci pieranieści jaje ŭ śmietnicu?

en: The SELinux security context of the file.
be@latin: Kantekst biaśpieki SELinux dla dadzienaha fajłu.

en: The buttons shown in the alert dialog
be@latin: Knopki dyjalohavaha akna aściarohi

en: The color cannot be installed.
be@latin: Niemahčyma zainstalavać koler.

en: The compact view encountered an error while starting up.
be@latin: Padčas uruchamleńnia skaročanaha vyhladu adbyłasia pamyłka.

en: The compact view encountered an error.
be@latin: Skaročany vyhlad napatkaŭ pamyłku.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
be@latin: Dziejnaje miesca kursora ŭstaŭki, u znakach.

en: The date the file was accessed.
be@latin: Čas apošniaha dostupu da fajłu.

en: The date the file was modified.
be@latin: Data madyfikacyi fajłu.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
be@latin: Niemahčyma adčynić "%s" zmoŭčanym dziejańniem, bo jano nia maje dostupu da fajłaŭ u "%s".

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
be@latin: Zmoŭčany pamier ikony dla minijaturaŭ, bačnych u vyhladzie ikonaŭ.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
be@latin: Zmoŭčany paradak sartavańnia elementaŭ u vyhladzie ikon. Dapuščalnyja vartaści: "name" (nazva), "size" (pamier), "type" (typ), "modification_date" (data madyfikacyi) i "emblems" (emblemy).

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
be@latin: Zmoŭčany paradak sartavańnia elementaŭ u vyhladzie śpisu. Dapuščalnyja vartaści: "name" (nazva), "size" (pamier), "type" (typ) i "modification_date" (data madyfikacyi).

en: The default width of the side pane in new windows.
be@latin: Zmoŭčanaja šyrynia bakavoj paneli ŭ novych voknach.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
be@latin: Padčas uruchamleńnia vyhladu stała zdaryłasia pamyłka.

en: The desktop view encountered an error.
be@latin: Vyhlad stała vyklikaŭ pamyłku.

en: The destination folder is inside the source folder.
be@latin: Metavy kataloh znachodzicca ŭnutry katalohu-krynicy.

en: The destination is not a folder.
be@latin: Meta nie źjaŭlajecca kataloham.

en: The destination is read-only.
be@latin: Metavaje pałažeńnie možna tolki čytać.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
be@latin: Pieraciahnuty fajł nie źjaŭlajecca pravilnaj vyjavaj.

en: The emblem cannot be added.
be@latin: Niemahčyma dadać emblemu.

en: The emblem cannot be installed.
be@latin: Niemahčyma zainstalavać emblemu.

en: The emblems do not appear to be valid images.
be@latin: Zdajecca, emblemy nie źjaŭlajucca pravilnymi vyjavami.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be@latin: Niemahčyma pracavać z fajłam "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab pračytać jaho.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
be@latin: Niemahčyma pieranieści fajł "%B" u śmietnicu.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
be@latin: Fajł "%s" nie źjaŭlajecca pravilnaj vyjavaj.

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
be@latin: Fajł užo isnuje ŭ "%F". Zamiena vykliča nadpisańnie jahonaha źmieściva.

en: The file is not an image.
be@latin: Fajł nie źjaŭlajecca vyjavaj.

en: The file is of an unknown type
be@latin: Fajł nieviadomaha typu

en: The file that you dropped is not an image.
be@latin: Pieraciahnuty fajł nie źjaŭlajecca vyjavaj.

en: The file that you dropped is not local.
be@latin: Pieraciahnuty fajł nie lakalny.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
be@latin: Niemahčyma skapijavać kataloh "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab stvaryć jaho ŭ metavym pałažeńni.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
be@latin: Niemahčyma skapijavać kataloh "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab pračytać jaho.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
be@latin: Niemahčyma vydalić kataloh "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab pračytać jaho.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be@latin: Niemahčyma pracavać z kataloham "%B" z pryčyny adsutnaści dazvołu, kab pračytać jaho.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
be@latin: Kataloh "%s" maje ŭ sabie bolej fajłaŭ, čym moža absłužyć prahrama Nautilus.

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
be@latin: Kataloh užo isnuje ŭ "%F". Zamiena vykliča vydaleńnie ŭsich fajłaŭ z katalohu.

en: The folder contents could not be displayed.
be@latin: Niemahčyma pakazać źmieściva katalohu.

en: The font description used for the icons on the desktop.
be@latin: Apisańnie šryftu, ŭžyvanaha dla ikon na stale.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
be@latin: Farmat dla fajłaŭ. Dapuščalnyja vartaści: "locale", "iso" i "informal".

en: The group could not be changed.
be@latin: Niemahčyma źmianić hrupu.

en: The group of the file.
be@latin: Hrupa fajłu.

en: The history location doesn't exist.
be@latin: Pałažeńnie z historyi nie isnuje.

en: The icon view encountered an error while starting up.
be@latin: Padčas uruchamleńnia vyhladu ikon adbyłasia pamyłka.

en: The icon view encountered an error.
be@latin: Vyhlad ikon vyklikaŭ pamyłku.

en: The item cannot be restored from trash
be@latin: Nie ŭdałosia ŭznavić element sa śmietnicy

en: The item could not be renamed.
be@latin: Niemahčyma źmianić nazvu elementu.

en: The list view encountered an error while starting up.
be@latin: Padčas uruchamleńnia vyhladu śpisu adbyłasia pamyłka.

en: The list view encountered an error.
be@latin: Adbyłasia pamyłka padčas vyhladu śpisu.

en: The location "%s" does not exist.
be@latin: Pałažeńnie "%s" nie isnuje.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
be@latin: Pałažeńnie nia moža być pakazanaje pry dapamozie hetaha hartača.

en: The location is not a folder.
be@latin: Pałažeńnie nie źjaŭlajecca kataloham.

en: The media contains digital photos.
be@latin: Hety nośbit utrymlivaje ličbavyja zdymki.

en: The media contains software.
be@latin: Hety nośbit utrymlivaje prahramy.

en: The media has been detected as "%s".
be@latin: Nośnit raspaznany jak "%s".

en: The mime type of the file.
be@latin: Typ MIME fajłu.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
be@latin: Nazva "%s" była ŭžo vykarystanaja ŭ hetym katalohu. Skarystaj inšuju nazvu.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
be@latin: Nazva "%s" niapravilnaja, bo ŭ joj jość znak "/". Skarystaj inšuju nazvu.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
be@latin: Nazva "%s" niapravilnaja. Skarystaj inšuju nazvu.

en: The name and icon of the file.
be@latin: Nazva j ikona fajłu.

en: The owner could not be changed.
be@latin: Niemahčyma źmianić uładalnika.

en: The owner of the file.
be@latin: Uładalnik fajłu.

en: The permissions could not be changed.
be@latin: Niemahčyma źmianić dazvoły.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
be@latin: Niemahčyma akreślić dazvoły "%s".

en: The permissions of the file, in octal notation.
be@latin: Dazvoły fajłu ŭ vaśmiaryčnym farmacie.

en: The permissions of the file.
be@latin: Dazvoły fajłu.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
be@latin: Niemahčyma akreślić dazvoły abranaha fajłu.

en: The selection rectangle
be@latin: Pramavuholnik zaznačeńnia

en: The side pane view to show in newly opened windows.
be@latin: Vyhlad bakavoj paneli ŭ novaadčynienych voknach.

en: The size of the file.
be@latin: Pamier fajłu.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
be@latin: Prahrama budzie ŭruchomlenaja prosta z nośbitu "%s". Nia treba ŭruchamlać prahramaŭ, jakim nie daviaraješ.
    
    Kali ty nia ŭpeŭnieny, klikni Anuluj.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
be@latin: Kryničny kataloh užo isnuje ŭ "%B". Pry źlićci ŭ ciabie buduć pytacca paćvierdžańniaŭ zamieny lubych fajłaŭ z katalohu, jakija kanfliktujuć z kapijavanymi fajłami.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being moved.
be@latin: Kryničny kataloh užo isnuje ŭ "%B". Pry źlićci ŭ ciabie buduć zapytvacca paćvierdžańnia zamieny lubych fajłaŭ z katalohu, jakija kanfliktujuć z fajłami, jakija pieranosiacca.

en: The target doesn't support symbolic links.
be@latin: Metavaje pałažeńnie nie padtrymlivaje symbalnych poviaziaŭ.

en: The text of the label.
be@latin: Tekst podpisu.

en: The type of alert
be@latin: Typ aściarohi

en: The type of the file.
be@latin: Typ fajłu.

en: There is %S available, but %S is required.
be@latin: Najaŭnaje %S, ale vymahajecca %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
be@latin: Kataloh nia maje ŭ sabie "%s". Moža, element byŭ pieraniesieny j vydaleny?

en: There is no application installed for %s files
be@latin: Dla fajłaŭ typu %s nie staje zainstalavanaj aplikacyi

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
be@latin: Dla fajłaŭ typu %s nie staje zainstalavanaj aplikacyi.
    Chočaš pašukać aplikacyju, u jakoj možna adčynić hety fajł?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
be@latin: U metavym pałažeńni nie staje prastory. Pasprabuj vydalić fajły, kab pavialičyć volnuju prastoru.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
be@latin: U abmiennym bufery niama nočoha, kab ukleić.

en: There was an error copying the file into %F.
be@latin: Padčas kapijavańnia fajłu ŭ %F zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error creating the directory in %F.
be@latin: Padčas stvareńnia katalohu ŭ %F zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error creating the folder "%B".
be@latin: Pry stvareńni katalohu "%B" zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error creating the symlink in %F.
be@latin: Padčas stvareńnia symbalnaj poviazi ŭ %F zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error deleting %B.
be@latin: Pry vydaleńni %B zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error displaying help.
be@latin: Pry vyśviatleńni dapamohi zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error displaying help: 
    %s
be@latin: Pry vyśviatleńni dapamohi adbyłasia pamyłka: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
be@latin: Padčas atrymańnia źviestak ab "%B" zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error getting information about the destination.
be@latin: Padčas atrymańnia źviestak ab mecie zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
be@latin: Pry atrymańni źviestak ab fajłach z katalohu "%B" zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error launching the application.
be@latin: Padčas uruchamleńnia aplikacyi adbyłasia pamyłka.

en: There was an error moving the file into %F.
be@latin: Padčas pieranosu fajłu ŭ %F zdaryłasia pamyłka.

en: There was an error reading the folder "%B".
be@latin: Padčas čytańnia katalohu "%B" zdaryłasia pamyłka.

en: There was an internal error trying to search for applications:
be@latin: Padčas pošuku aplikacyi adbyłasia ŭnutranaja pamyłka:

en: These files are on a Photo CD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Picture CD.

en: These files are on a Super Video CD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Super Video CD.

en: These files are on a Video CD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Video CD.

en: These files are on a Video DVD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Video DVD.

en: These files are on a digital audio player.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na ličbavym hukavym playery.

en: These files are on an Audio CD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Audio CD.

en: These files are on an Audio DVD.
be@latin: Hetyja fajły źmiaščajucca na Audio DVD.

en: This drop target only supports local files.
be@latin: Puščać dazvolena tolki lakalnyja fajły.

en: This file cannot be mounted
be@latin: Niemahčyma zmantavać hety fajł

en: This is disabled due to security considerations.
be@latin: Heta vyklučana ź mierkavańniaŭ biaśpieki.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
be@latin: Vierahodna, heta aznačaje, što emblema tryvałaja, a nie samastojna stvoranaja.

en: This link cannot be used, because it has no target.
be@latin: Niemahčyma skarystać hetuju poviaź, bo ŭ jaje niama prypisanaj mety.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
be@latin: Niemahčyma skarystać hetuju poviaź, bo prypisanaja da jaje meta "%s" nie isnuje.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
be@latin: Hetaja nazva moža być abranaja, kali patrebnaja inšaja nazva ikony kamputara na stale.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
be@latin: Hetaja nazva moža być abranaja, kali patrebnaja inšaja nazva ikony chatniaha katalohu na stale.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
be@latin: Hetaja nazva moža być abranaja, kali patrebnaja inšaja nazva ikony sieciŭnych serveraŭ na stale.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
be@latin: Hetaja nazva moža być abranaja, kali patrebnaja inšaja nazva ikony śmetnicy na stale.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
be@latin[0]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnuju kartku.
be@latin[1]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnyja kartki.
be@latin[2]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnych kartak.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
be@latin[0]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnaje vakno.
be@latin[1]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnyja vokny.
be@latin[2]: Hetaja aperacyja adčynić %'d niezaležnych voknaŭ.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
be@latin[0]: Hetaja aperacyja adčynić %d asobnuju kartku.
be@latin[1]: Hetaja aperacyja adčynić %d asobnyja kartki.
be@latin[2]: Hetaja aperacyja adčynić %d asobnych kartak.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
be@latin[0]: Heta adčynić %d niezaležnaje vakno.
be@latin[1]: Heta adčynić %d niezaležnyja vokny.
be@latin[2]: Heta adčynić %d niezaležnych voknaŭ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
be@latin: Kab adčynić addaleny fajł, skapijuj jaho ŭ lakalny kataloh, a potym znoŭ pieraciahni.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
be@latin: Kab adčynić addaleny fajł, skapijuj jaho ŭ lakalny kataloh, a potym znoŭ pieraciahni. Puščanyja lakalnyja fajły ŭžo byli adčynienyja.

en: Toggle between button and text-based location bar
be@latin: Pieraklučaj pamiž tekstavaj i knopačnaj panellu pałažeńnia

en: Toggle the display of hidden files in the current window
be@latin: Pieraklučaje pakazvańnie schavanych fajłaŭ u dziejnym vaknie

en: Toggle using a tighter layout scheme
be@latin: Pieraklučaje vykarystańnie ščylniejšaha raźmiaščeńnia

en: Toplevel files cannot be renamed
be@latin: Niemahčyma źmianiać nazvy dla vierchniaŭzroŭnievych fajłaŭ

en: Total capacity:
be@latin: Ahulnaja jomistaść:

en: Trash
be@latin: Śmietnica

en: Trash icon visible on desktop
be@latin: Ikona śmietnicy bačnaja na stale

en: Tree
be@latin: Dreva

en: Type
be@latin: Typ

en: Type of click used to launch/open files
be@latin: Typ kliku, kab uruchamlać/adčyniać fajły

en: Type:
be@latin: Typ:

en: Unable to eject %V
be@latin: Niemahčyma vysunuć %V

en: Unable to eject %s
be@latin: Niemahčyma vysunuć %s

en: Unable to mount %s
be@latin: Niemahčyma zmantavać %s

en: Unable to mount location
be@latin: Niemahčyma zmantavać pałažeńnie

en: Unable to mount the location.
be@latin: Niemahčyma zmantavać pałažeńnie.

en: Unable to poll %s for media changes
be@latin: Niemahčyma apytać %s ab źmienach nośbitaŭ

en: Unable to rename desktop file
be@latin: Niemahčyma źmianić nazvu dla fajłu stała

en: Unable to rename desktop icon
be@latin: Niemahčyma źmianić nazvu dla ikony stała

en: Unable to search for application
be@latin: Nie ŭdałosia vykanać pošuk aplikacyi

en: Unable to unmount %V
be@latin: Niemahčyma admantavać %V

en: Undo Edit
be@latin: Anuluj źmieny

en: Undo the edit
be@latin: Anuluje źmieny

en: Undo the last text change
be@latin: Anuluj apošniuju tekstavuju źmienu

en: Unknown
be@latin: Nieviadomaja

en: Unmount the selected volume
be@latin: Admantoŭvaje abrany masiŭ

en: Unmount the volume associated with the open folder
be@latin: Admantuj maziŭ, źviazany z adčynienym kataloham

en: Unmount the volume associated with this folder
be@latin: Admantuj maziŭ, źviazany z hetym kataloham

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be@latin: Niepaznanaja versija fajła .desktop "%s"

en: Unrecognized launch option: %d
be@latin: Niepaznanaja opcyja ŭklučeńnia: %d

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
be@latin[0]: Užyćcio "%s", kab adčynić zaznačany element
be@latin[1]: Užyćcio "%s", kab adčynić zaznačanyja elementy
be@latin[2]: Užyćcio "%s", kab adčynić zaznačanyja elementy

en: Use De_fault
be@latin: Vykarystaj z_moŭčany

en: Use _Default Background
be@latin: Užyj _zmoŭčany fon

en: Use manual layout in new windows
be@latin: Užyćcio ručnoha raźmiaščeńnia ŭ novych voknach

en: Use the normal view size
be@latin: Viarni zvyčajnyja pamiery prahladu

en: Use tighter layout in new windows
be@latin: Užyćcio ciaśniejšaha raźmiaščeńnia ŭ novych voknach

en: Video
be@latin: Videa

en: View _new folders using:
be@latin: Prahladaj _novyja katalohi pry dapamozie:

en: View of the current folder
be@latin: Vyhlad dziejnaha katalohu

en: View or modify the properties of each selected item
be@latin: Pakazvaje albo madyfikuje ŭłascivaści kožnaha z zaznačanych elementaŭ

en: View or modify the properties of the open folder
be@latin: Pakazvaje albo madyfikuje ŭłaścivaści adčynieńnia katalohu

en: View or modify the properties of this folder
be@latin: Pakažy albo madyfikuj ułaścivaści hetaha katalohu

en: Views
be@latin: Vyhlady

en: Violet
be@latin: Fijalet

en: Visible _Columns...
be@latin: Bač_nyja kalony...

en: Volume:
be@latin: Masiŭ:

en: Wavy White
be@latin: Biełyja chvali

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
be@latin: Paniadziełak, 00 Kastryčnik 0000 a 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
be@latin: Što rabić z vykonvalnymi tekstavymi fajłami padčas aktyvizacyi

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
be@latin: Što rabić z vykonvalnymi tekstavymi fajłami, kali ich aktyvizujuć (adnym albo padvojnym klikam). Dapuščalnyja vartaści: "launch" – uruchamleńnie jak prahramy, "ask" – pytańnie, što zrabić, u vaknie dyjalohu, "display" – pakaz u jakaści tekstavych fajłaŭ.

en: When to show number of items in a folder
be@latin: Kali pakazvać kolkaść elementaŭ u katalohu

en: When to show preview text in icons
be@latin: Kali pakazvać pieradahlad tekstu ŭ ikonach

en: When to show thumbnails of image files
be@latin: Kali pakazvać minijaturki hrafičnych fajłaŭ

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
be@latin: Akreślivaje, dzie źmiaščać novyja kartki ŭ voknach prahladu

en: Whether a custom default folder background has been set.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ katalohu byŭ abrany inšy fon, čym zmoŭčany.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
be@latin: Akreślivaje, ci ŭ bakavoj paneli byŭ akreśleny inšy fon, čym zmoŭčany.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
be@latin: Akreślivaje, ci patrabavać paćvierdžańnia pry vydaleńni fajłaŭ albo ačystcy śmietnicy

en: Whether to automatically mount media
be@latin: Ci aŭtamatyčna zmantoŭvać nośbity

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
be@latin: Ci adrazu adčyniać kataloh aŭtamatyčna zmantavanaha nośbitu

en: Whether to enable immediate deletion
be@latin: Akreślivaje, ci ŭklučyć biezahavoračnaje vydaleńnie

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
be@latin: Akreślivaje, ci hrać huk pry pierasoŭvańni kursora myšy nad ikonami hukavych fajłaŭ

en: Whether to show backup files
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać zapasnyja fajły

en: Whether to show hidden files
be@latin: Akreślivaje, ci pakazvać schavanyja fajły

en: White
be@latin: Bieły

en: White Ribs
be@latin: Biełyja robryški

en: Width of the side pane
be@latin: Šyrynia bakavoj paneli

en: Windows share
be@latin: Resurs Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
be@latin: Nia budučy ŭładalnikam, ty nia možaš źmianiać hetych dazvołaŭ.

en: You can choose another view or go to a different location.
be@latin: Ty možaš źmianić typ vyhladu albo pierajści ŭ inšaje pałažeńnie.

en: You can download it or make a link to it.
be@latin: Ty možaš abrać jaho, albo stvaryć poviaź da jaho.

en: You can only use images as custom icons.
be@latin: U jakaści ikony karystalnika mohuć vykarystoŭvacca tolki vyjavy.

en: You can only use local images as custom icons.
be@latin: U jakaści ikon karystalnika možna ŭžyvać tolki lakalnyja vyjavy.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
be@latin: Hetuju aperacyju možna spynić, klikniŭšy ŭ knopku Anuluj.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
be@latin: Nielha adnačasova prypisać bolej za adnu ŭłasnuju ikonu!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
be@latin: Nielha adnačasova prypisać bolš za adnu ŭłasnuju ikonu.

en: You cannot copy a folder into itself.
be@latin: Niemahčyma skapijavać kataloh u jaho samoha.

en: You cannot move a folder into itself.
be@latin: Niemahčyma pieranieści kataloh u jaho samoha.

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
be@latin: Niemahčyma pieranieści masiŭ "%s" u śmietnicu.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
be@latin: Niama dazvołu dziela dostupu da metavaha katalohu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
be@latin: Niama dazvołu, kab źmianić nazvu hrupy "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
be@latin: Niama dazvołu, kab źmianić nazvu "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
be@latin: Niama vymahanaha dazvołu, kab pakazać źmieściva "%s".

en: You have just inserted a Photo CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
be@latin: Ty ŭstaviŭ pusty dysk Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ pusty CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ pusty DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ pusty HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
be@latin: Ty ŭstaviŭ ličbavy hukavy player.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
be@latin: Ty ŭstaviŭ nośbit ź ličbavanymi zdymkami.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
be@latin: Ty ŭstaviŭ nośbit z prahramaj dziela aŭtamatyčnaha ŭruchamleńnia.

en: You have just inserted a medium.
be@latin: Ty ŭstaviŭ nośbit.

en: You have just inserted an Audio CD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
be@latin: Ty ŭstaviŭ Audio DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
be@latin: Kopija licenzii GNU General Public License pavinna być dastaŭlenaja razam z Nautilusam. Kali jaje niama, napišy (pa-anhielsku) na adras Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02111-1301 USA

en: Zoom
be@latin: Pavialič

en: Zoom In
be@latin: Pavialič

en: Zoom Out
be@latin: Pamienš

en: Zoom _In
be@latin: Pa_vialič

en: Zoom _Out
be@latin: Pa_mienš

en: Zoom to Default
be@latin: Zmoŭčanaje pavieličeńnie

en: _About
be@latin: _Infarmacyja pra

en: _Add
be@latin: _Dadaj

en: _Add Bookmark
be@latin: _Dadaj da zakładak

en: _Add a New Color...
be@latin: _Dadaj novy koler...

en: _Add a New Emblem...
be@latin: _Dadaj novuju emblemu...

en: _Add a New Pattern...
be@latin: _Dadaj novy ŭzor...

en: _Always
be@latin: _Zaŭždy

en: _Always perform this action
be@latin: _Zaŭždy ŭčyniaj hetaje dziejańnie

en: _Arrange items:
be@latin: _Paradkuj elementy:

en: _Ask each time
be@latin: _Kožny raz pytajsia

en: _Back
be@latin: _Nazad

en: _Backgrounds and Emblems...
be@latin: Fony i em_blemy...

en: _Bookmarks
be@latin: Ulu_bionaje

en: _Browse Folder | _Browse Folders
be@latin[0]: Pr_ahladaj kataloh
be@latin[1]: Pr_ahladaj katalohi
be@latin[2]: Pr_ahladaj katalohi

en: _Browse...
be@latin: _Ahladaj...

en: _Close
be@latin: Z_ačyni

en: _Close Tab
be@latin: _Začyni kartku

en: _Compact
be@latin: _Skaročany

en: _Computer
be@latin: _Kamputar

en: _Connect
be@latin: _Spałučy

en: _Contents
be@latin: Źmieś_civa

en: _Copy Here
be@latin: S_kapijuj siudy

en: _Default zoom level:
be@latin: _Zmoŭčanaje pavieličeńnie:

en: _Delete
be@latin: _Vydal

en: _Delete Permanently
be@latin: _Niezvarotna vydali

en: _Display
be@latin: _Pakažy

en: _Domain Name:
be@latin: Nazva _damenu:

en: _Double click to open items
be@latin: Adčynieńnie elementaŭ pa_dvojnym klikam

en: _Download
be@latin: _Ściahni

en: _Edit
be@latin: _Redahuj

en: _Edit Bookmarks...
be@latin: _Redahuj zakładki...

en: _Eject
be@latin: Vy_suń

en: _Eject Volume
be@latin: _Vysuń nośbit

en: _Emblems
be@latin: _Emblemy

en: _Empty File
be@latin: P_usty fajł

en: _File
be@latin: _Fajł

en: _Folder:
be@latin: _Kataloh:

en: _Format
be@latin: _Farmatuj

en: _Format:
be@latin: _Farmat:

en: _Forward
be@latin: _Napierad

en: _Go
be@latin: Pieraj_dzi

en: _Group:
be@latin: _Hrupa:

en: _Help
be@latin: Dapamo_ha

en: _Home
be@latin: Do_m

en: _Home Folder
be@latin: Chatni _kataloh

en: _Icons
be@latin: _Ikony

en: _Image:
be@latin: _Vyjava:

en: _Invert Selection
be@latin: _Pieramiani zaznačeńnie

en: _Keep Aligned
be@latin: _Zachoŭvaj raŭnańnie

en: _Keyword:
be@latin: _Klučavoje słova:

en: _Link Here
be@latin: Zrabi siudy p_oviaź

en: _List
be@latin: _Śpis

en: _Local File Only
be@latin: Tolki _lakalny fajł

en: _Location (URI):
be@latin: Pałaž_eńnie (URI):

en: _Location...
be@latin: P_ałažeńnie...

en: _Location:
be@latin: Pałažeńn_ie:

en: _Main Toolbar
be@latin: Hałoŭnaja panel _pryładździa

en: _Manually
be@latin: _Uručnuju

en: _Merge
be@latin: _Źli ŭ adno

en: _Mount
be@latin: _Prymantuj

en: _Mount Volume
be@latin: _Prymantuj masiŭ

en: _Move Here
be@latin: _Pieraniasi siudy

en: _Music Player:
be@latin: _Muzyčny player:

en: _Name: | _Names:
be@latin[0]: _Nazva:
be@latin[1]: _Nazvy:
be@latin[2]: _Nazvy:

en: _Network
be@latin: _Sieciva

en: _Never
be@latin: _Nikoli

en: _Never prompt or start programs on media insertion
be@latin: _Nikoli nie pytaj i nie ŭruchamlaj prahramaŭ, kali ŭstaŭleny novy nośbit

en: _Next Tab
be@latin: _Nastupnaja kartka

en: _Only for files smaller than:
be@latin: _Tolki dla fajłaŭ, mienšych za:

en: _Open
be@latin: _Adčyni

en: _Open Scripts Folder
be@latin: _Adčyni kataloh sa skryptami

en: _Open with "%s"
be@latin: _Adčyni pry dapamozie "%s"

en: _Owner:
be@latin: _Uładalnik:

en: _Paste Into Folder
be@latin: Uklej u _kataloh

en: _Pattern:
be@latin: Uz_or:

en: _Patterns
be@latin: A_rnamenty

en: _Photos:
be@latin: _Zdymki:

en: _Places
be@latin: _Miescy

en: _Previous Tab
be@latin: _Papiaredniaja kartka

en: _Properties
be@latin: _Ułaścivaści

en: _Read
be@latin: Čy_tańnie

en: _Reload
be@latin: _Abnavi

en: _Remove a Color...
be@latin: _Vydal koler...

en: _Remove a Pattern...
be@latin: _Vydali ŭzor...

en: _Remove an Emblem...
be@latin: _Vydal emblemu...

en: _Remove...
be@latin: _Vydal...

en: _Rename...
be@latin: Źmi_ani nazvu...

en: _Replace
be@latin: Za_miani

en: _Rescan
be@latin: _Pieračytaj

en: _Restore
be@latin: _Uznavi

en: _Retry
be@latin: _Sprabuj jašče

en: _Run
be@latin: U_ruchom

en: _Run executable text files when they are opened
be@latin: Vy_konvaj tekstavyja fajły, kali ich adčynić

en: _Scripts
be@latin: _Skrypty

en: _Search
be@latin: _Šukaj

en: _Search for Files...
be@latin: P_ošuk fajłaŭ...

en: _Search for:
be@latin: _Šukaj:

en: _Share:
be@latin: Re_surs:

en: _Side Pane
be@latin: _Bakavaja panel

en: _Single click to open items
be@latin: Adčynieńnie elementaŭ ad_nym klikam

en: _Skip
be@latin: _Prapuści

en: _Skip files
be@latin: _Prapuści fajły

en: _Software:
be@latin: _Prahramy:

en: _Sticky
be@latin: _Pryklejeny

en: _Stop
be@latin: S_pyni

en: _Tabs
be@latin: _Kartki

en: _Text beside icons
be@latin: _Tekst zboku ikon

en: _Trash
be@latin: Śmie_tnica

en: _Type:
be@latin: _Typ:

en: _Undo
be@latin: _Viarni

en: _Unmount
be@latin: A_dmantuj

en: _Unmount Volume
be@latin: A_dmantuj masiŭ

en: _Up
be@latin: _Vierch

en: _Use a custom command
be@latin: _Užyj admysłovy zahad

en: _Use compact layout
be@latin: _Ščylniejšaje raźmiaščeńnie

en: _User Name:
be@latin: Nazva _karystalnika:

en: _View
be@latin: _Vyhlad

en: _View executable text files when they are opened
be@latin: Pakazvaj _tekstavyja fajły pry adčynieńni

en: _Write
be@latin: _Zapis

en: access
be@latin: dostupu

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
be@latin[0]: pryblizna %'d hadzina
be@latin[1]: pryblizna %'d hadziny
be@latin[2]: pryblizna %'d hadzin

en: by Modification _Date
be@latin: pavodle _daty madyfikacji

en: by _Emblems
be@latin: pavodle _emblemaŭ

en: by _Name
be@latin: pavodle _nazvy

en: by _Size
be@latin: pavodle _pamieru

en: by _Type
be@latin: pavodle _typu

en: create/delete
be@latin: stvareńnia/vydaleńnia

en: dropped text.txt
be@latin: pieraciahnuty tekst.txt

en: free
be@latin: volna

en: link
be@latin: poviaź

en: link (broken)
be@latin: poviaź (paškodžanaja)

en: list
be@latin: prahladu

en: loading...
be@latin: zahruzka...

en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
be@latin: nautilus: %s nia moža być vykarystanaje z URI.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
be@latin: nautilus: --check nia moža być vykarystanaje ź inšymi opcyjami.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
be@latin: nautilus: --geometry nia moža być vykarystanaje z bolš jak adnym URI.

en: nd copy)
be@latin: aja kopija)

en: new file
be@latin: novy fajł

en: no
be@latin: niama

en: nothing
be@latin: ničoha

en: on the desktop
be@latin: na stale

en: open a browser window.
be@latin: adčyniaje vakno hartača.

en: pointing at "%s"
be@latin: pakazvaje "%s"

en: program
be@latin: prahrama

en: provides visual status
be@latin: prezentuje stan u vizualnym režymie

en: rd copy)
be@latin: aja kopija)

en: read
be@latin: čytańnia

en: st copy)
be@latin: aja kopija)

en: th copy)
be@latin: aja kopija)

en: throbber
be@latin: značnik zaniataści

en: today
be@latin: siońnia

en: today at %-I:%M %p
be@latin: siońnia a %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
be@latin: siońnia a %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
be@latin: siońnia a 00:00

en: today at 00:00:00 PM
be@latin: siońnia a 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
be@latin: siońnia, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
be@latin: siońnia, 00:00

en: unknown
be@latin: nieviadomaje

en: unknown MIME type
be@latin: nieviadomy typ MIME

en: unknown type
be@latin: nieviadomy typ

en: unreadable
be@latin: niečytelny

en: untitled folder
be@latin: kataloh biaz nazvy

en: used
be@latin: zaniata

en: write
be@latin: zapisu

en: yesterday
be@latin: učora

en: yesterday at %-I:%M %p
be@latin: učora a %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
be@latin: učora a %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
be@latin: učora a 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
be@latin: učora a 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
be@latin: učora, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
be@latin: učora, 00:00
