clutter master - en to be translation catalogue (674 entries)

en: %s compilation failed: %s
be: Кампіляцыя %s была няўдалай: %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
be: Спіс атрыбутаў тэксту, якія ўжываюцца для змесціва актара

en: Accept Focus
be: Прымае фокус

en: Actions
be: Дзеянні

en: Activatable
be: Актывізавальны

en: Actor
be: Актар

en: Add an effect to be applied on the actor
be: Дадае эфект для актара

en: Adds a constraint to the actor
be: Дадае абмежаванне для актара

en: Adds an action to the actor
be: Дадае дзеянне для актара

en: Align Axis
be: Вось раўнавання

en: Alignment of the actor’s content
be: Раўнаванне змесціва актара

en: Allocate extra space for the child
be: Выдзеліць дадатковую прастору для нашчадка

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
be: Выдзеліць дадатковую прастору для нашчадка па гарызанталі

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
be: Выдзеліць дадатковую прастору для нашчадка па вертыкалі

en: Allocation
be: Размеркаванне

en: Alpha
be: Альфа

en: Alpha Object to drive the behaviour
be: Альфа-аб'ект для кіравання паводзінамі

en: Alpha value
be: Значэнне альфы

en: Alpha value as computed by the alpha
be: Значэнне альфы як злічанае з дапамогай альфы

en: Anchor Gravity
be: Прыцягненне якара

en: Anchor X
be: X-якар

en: Anchor Y
be: Y-якар

en: Angle Begin
be: Пачатковы вугал

en: Angle End
be: Канчатковы вугал

en: Angle x tilt
be: Вугал X-нахілу

en: Angle y tilt
be: Вугал Y-нахілу

en: Angle z tilt
be: Вугал Z-нахілу

en: Animatable
be: Магчыма анімацыя

en: Attributes
be: Атрыбуты

en: Audio Volume
be: Гучнасць

en: Auto Resize
be: Аўтаматычнае змяненне памераў

en: Auto Reverse
be: Аўтаматычны рэверс

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
be: Аўтаматычная сінхранізацыя памеру актара з адпаведным растравым буферам

en: Automatic Updates
be: Аўтаматычныя абнаўленні

en: Axis
be: Вось

en: Axis of rotation
be: Вось кручэння

en: Back Material
be: Матэрыял задняга плана

en: Backend
be: Праграмны драйвер

en: Background Color Set
be: Фонавы колер

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Border Color
be: Колер аблямоўкі

en: Border Width
be: Шырыня аблямоўкі

en: Brightness
be: Яркасць

en: Buffer
be: Буфер

en: Buffer Fill
be: Запаўненне буфера

en: Can Seek
be: Магчымы перанос курсора

en: Center
be: Цэнтр

en: Center X
be: Цэнтр X-восі

en: Center Y
be: Цэнтр Y-восі

en: Center Z
be: Цэнтр Z-восі

en: Center of ellipse
be: Цэнтр эліпса

en: Center point for rotation around the Z axis
be: Цэнтральны пункт кручэння вакол Z-восі

en: Child Transform
be: Трансфармацыя нашчадкаў

en: Child Transform Set
be: Набор транфармацый нашчадкаў

en: Children transformation matrix
be: Матрыца трансфармацыі нашчадкаў

en: Clip
be: Заціск

en: Clip Rectangle
be: Прамавугольнік заціску

en: Clip to Allocation
be: Заціск для размеркавання

en: Clutter Options
be: Параметры Clutter

en: Clutter debugging flags to set
be: Патрэбныя адладачныя сцяжкі Clutter

en: Clutter debugging flags to unset
be: Непатрэбныя адладачныя сцяжкі Clutter

en: Cogl Material
be: Матэрыял Cogl

en: Cogl Texture
be: Тэкстура Cogl

en: Color
be: Колер

en: Color Set
be: Выбраны колер

en: Color of the font used by the text
be: Колер шрыфту для тэксту

en: Column Homogeneous
be: Аднастайныя слупкі

en: Column Number
be: Нумар слупка

en: Column Spacing
be: Прагал паміж слупкамі

en: Column Span
be: Дыяпазон слупкоў

en: Column spacing
be: Прагал паміж слупкамі

en: Compiled
be: Скампіляваны

en: Constrains the dragging to a rectangle
be: Абмяжоўвае перацягванне пэўным прамавугольнікам

en: Constraints
be: Абмежаванні

en: Constraints the dragging to an axis
be: Абмяжоўвае перацягванне пэўнай воссю

en: Constraints the panning to an axis
be: Абмяжоўвае панарамны рух камеры пэўнай воссю

en: Constraints the zoom to an axis
be: Абмяжоўвае маштабаванне пэўнай воссю

en: Container
be: Кантэйнер

en: Content
be: Змесціва

en: Content Box
be: Рамка са змесцівам

en: Content Gravity
be: Прыцягненне змесціва

en: Content Repeat
be: Паўтор змесціва

en: Contrast
be: Кантраснасць

en: Control how line-wrapping is done
be: Кіраванне пераносам радкоў

en: Coordinate
be: Каардыната

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
be: Не ўдалося знайсці адпаведны CoglWinsys для GdkDisplay тыпу %s

en: Could not initialize Gdk
be: Не ўдалося ініцыяваць Gdk

en: Current progress of the playback
be: Бягучы прагрэс прайгравання

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
be: Бягучы стан (пераход да гэтага стану можа быць няпоўным)

en: Cursor Color
be: Колер курсора

en: Cursor Color Set
be: Выбраны колер курсора

en: Cursor Position
be: Пазіцыя курсора

en: Cursor Size
be: Памер курсора

en: Cursor Visible
be: Бачны паказальнік

en: Deceleration
be: Запавольванне

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
be: Дэкадаваць файлы ў асобнай ніці, каб скараціць блакіраванне пры загрузцы выяў з дыска

en: Default frame rate
be: Прадвызначаная частата кадраў

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
be: Прадвызначанае гарызантальнае раўнаванне для актараў унутры кіраўніка размяшчэння

en: Default transition duration
be: Прадвызначаная працягласць пераходу

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
be: Прадвызначанае вертыкальнае раўнаванне для актараў унутры кіраўніка размяшчэння

en: Delay
be: Затрымка

en: Delay before start
be: Затрымка перад запускам

en: Delegate object for painting the actor’s content
be: Аб'ект-дэлегат для малявання змесціва актара

en: Depth
be: Глыбіня

en: Destroyed
be: Знішчана

en: Detach the transition when completed
be: Адлучыць пераход па заканчэнні

en: Device Manager
be: Кіраўнік прыстасаванняў

en: Device Mode
be: Рэжым прыстасавання

en: Device Type
be: Тып прыстасавання

en: Direction
be: Кірунак

en: Direction for the text
be: Кірунак тэксту

en: Direction of rotation
be: Кірунак кручэння

en: Direction of the text
be: Кірунак тэксту

en: Direction of the timeline
be: Кірунак часавай шкалы

en: Disable Slicing
be: Выключыць нарэзку

en: Disable XInput support
be: Выключыць падтрымку XInput

en: Disable mipmapping on text
be: Выключыць mip-адлюстраванне тэксту

en: Double Click Distance
be: Адлегласць падвойнай пстрычкі

en: Double Click Time
be: Час падвойнай пстрычкі

en: Drag Area
be: Абшар перацягвання

en: Drag Area Set
be: Набор абшараў перацягвання

en: Drag Axis
be: Вось перацягвання

en: Drag Handle
be: Дзяржак перацягвання

en: Drag Threshold
be: Парог адчувальнасці пры перацягванні

en: Duration
be: Працягласць

en: Duration of the animation, in milliseconds
be: Працягласць анімацыі, у мілісекундах

en: Duration of the timeline in milliseconds
be: Працягласць часавай шкалы ў мілісекундах

en: Easing Duration
be: Працягласць змянення кіроўнай функцыі

en: Easing Mode
be: Рэжым змянення кіроўнай функцыі

en: Editable
be: Папраўны

en: Effect
be: Эфект

en: Ellipsize
be: Абрэз

en: Enable accessibility
be: Уключыць функцыі даступнасці

en: Enabled
be: Уключаны

en: End Angle
be: Канчатковы вугал

en: End Depth
be: Канчатковая глыбіня

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Extra space at the bottom
be: Дадатковая прастора ўнізе

en: Extra space at the left
be: Дадатковая прастора злева

en: Extra space at the right
be: Дадатковая прастора справа

en: Extra space at the top
be: Дадатковая прастора ўверсе

en: Factor
be: Множнік

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
be: Каэфіцыент да імпульсу ў пачатку інтэрпаляванай фазы

en: Failed to load the image data
be: Не ўдалося загрузіць даныя выявы

en: Filename
be: Назва файла

en: Filename Set
be: Выбрана назва файла

en: Filter Quality
be: Якасць фільтра

en: Final Value
be: Канчатковае значэнне

en: Final angle
be: Канчатковы вугал

en: Final depth to apply
be: Канчатковая глыбіня

en: Final opacity level
be: Канчатковы ўзровень непразрыстасці

en: Final scale on the X axis
be: Канчатковы маштаб па X-восі

en: Final scale on the Y axis
be: Канчатковы маштаб па Y-восі

en: Final value of the interval
be: Канчатковае значэнне дыяпазона

en: First Child
be: Першы нашчадак

en: Fixed X
be: Сталая X

en: Fixed Y
be: Сталая Y

en: Fixed position set
be: Выбрана сталая пазіцыя

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
be: Сцяжкі, якія кантралююць перавод актара ў адзіночную выяву

en: Fog
be: Туман

en: Font Antialias
be: Згладжванне шрыфту

en: Font Color
be: Колер шрыфту

en: Font DPI
be: DPI шрыфту

en: Font Description
be: Апісанне шрыфту

en: Font Hint Style
be: Стыль хінтынгу шрыфту

en: Font Hinting
be: Хінтынг шрыфту

en: Font Name
be: Назва шрыфту

en: Font Subpixel Order
be: Субпіксельны парадак шрыфту

en: Fontconfig configuration timestamp
be: Часавы адбітак канфігурацыі fontconfig

en: Forced X position of the actor
be: Сталая X-пазіцыя актара

en: Forced Y position of the actor
be: Сталая Y-пазіцыя актара

en: Forced minimum height request for the actor
be: Сталая мінімальная вышыня актара

en: Forced minimum width request for the actor
be: Сталая мінімальная шырыня актара

en: Forced natural height request for the actor
be: Сталая натуральная вышыня актара

en: Forced natural width request for the actor
be: Сталая натуральная шырыня актара

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
be: Забараняе раскладанне адпаведнай структуры на меншыя асобныя тэкстуры, эфектыўныя ў плане выкарыстання памяці

en: Fragment Source
be: Крыніца фрагмента

en: Fragment shader
be: Фрагментавы шэйдар

en: From Edge
be: Ад краю

en: Fullscreen Set
be: Выбраны рэжым на ўвесь экран

en: Has Border
be: Мае аблямоўку

en: Has Clip
be: Мае заціск

en: Has Cursor
be: Мае паказальнік

en: Has Pointer
be: Мае паказальнік

en: Height
be: Вышыня

en: Height of ellipse
be: Вышыня эліпса

en: Height of the actor
be: Вышыня актара

en: Held
be: Утрыманне

en: Homogeneous
be: Аднастайна

en: Horizontal Alignment
be: Гарызантальнае раўнаванне

en: Horizontal Drag Threshold
be: Парог гарызантальнага перацягвання

en: Horizontal Expand
be: Гарызантальнае разгортванне

en: Horizontal Fill
be: Гарызантальнае запаўненне

en: Horizontal Tiles
be: Гарызантальная кафля

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
be: Гарызантальнае раўнаванне для актара ўнутры кіраўніка размяшчэння

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
be: Гарызантальнае раўнаванне актара ўнутры клеткі

en: Horizontal repeat
be: Гарызантальны паўтор

en: Horizontal scale center
be: Цэнтр маштабавання па гарызанталі

en: How long to show the last input character in hidden entries
be: Як доўга паказваць апошні ўведзены знак у схаваных запісах

en: How many times the timeline should repeat
be: Колькі разоў трэба паўтараць часавую шкалу

en: How the timeline should compute the progress
be: Як часавая шкала разлічвае прагрэс

en: Id
be: ID

en: If TRUE, the columns are all the same width
be: Калі ўключана, усе слупкі будуць мець адну шырыню

en: If TRUE, the rows are all the same height
be: Калі ўключана, усе радкі будуць мець адну вышыню

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
be: Ці кампазітныя перанакіраванні вокнаў настаўленыя ў аўтаматычны рэжым (ці ў ручны, калі выключана)

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
be: Ужыць гэты знак для паказу змесціва актара, калі знак не роўны нулю

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
be: Калі ўключана, пераносіць радкі ў надта доўгім тэксце

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
be: Ці павінна падтрымлівацца сінхранізацыя тэкстуры з любымі зменамі растравай выявы.

en: If this is an override-redirect window
be: Ці гэта акно засланяе перанакіраванні (override-redirect window)

en: If window has been destroyed
be: Ці акно было знішчана

en: If window is mapped
be: Ці акно адлюстравана

en: Initial Value
be: Пачатковае значэнне

en: Initial acceleration factor
be: Пачатковы каэфіцыент паскарэння

en: Initial angle
be: Пачатковы вугал

en: Initial depth to apply
be: Пачатковая глыбіня

en: Initial opacity level
be: Пачатковы ўзровень непразрыстасці

en: Initial scale on the X axis
be: Пачатковы маштаб па X-восі

en: Initial scale on the Y axis
be: Пачатковы маштаб па Y-восі

en: Initial value of the interval
be: Пачатковае значэнне дыяпазона

en: Interpolate
be: Інтэрпаляцыя

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Justify
be: Выраўнаваць

en: Keep Aspect Ratio
be: Захоўваць прапорцыі

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
be: Захоўваць прапорцыі тэкстуры пры запыце пажаданай шырыні ці вышыні

en: Key Focus
be: Фокус клавіш

en: Last Child
be: Апошні нашчадак

en: Layout Manager
be: Кіраўнік размяшчэння

en: Left attachment
be: Левая прычэпка

en: Length of the text currently in the buffer
be: Даўжыня тэксту, які цяпер знаходзіцца ў буферы

en: Line Alignment
be: Раўнаванне радкоў

en: Line wrap
be: Перанос радкоў

en: Line wrap mode
be: Рэжым пераносу радкоў

en: Load asynchronously
be: Асінхронная загрузка

en: Load data asynchronously
be: Асінхронная загрузка даных

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
be: Загружаць файлы ў асобнай ніці, каб пазбегнуць блакіравання пры загрузцы выяў з дыска

en: Long Press Duration
be: Працягласць доўгага націскання

en: Long Press Threshold
be: Парог доўгага націскання

en: Loop
be: Паўтараць у цыкле

en: Magnification Filter
be: Павелічальны фільтр

en: Make X calls synchronous
be: Рабіць X-выклікі сінхронна

en: Make all warnings fatal
be: Лічыць усе перасцярогі непапраўнымі

en: Manager
be: Кіраўнік

en: Mapped
be: Адлюстраваны

en: Margin Bottom
be: Ніжняе поле

en: Margin Left
be: Левае поле

en: Margin Right
be: Правае поле

en: Margin Top
be: Верхняе поле

en: Max Length
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum Column Width
be: Максімальная шырыня слупка

en: Maximum Row Height
be: Максімальная вышыня радка

en: Maximum height for each row
be: Максімальная вышыня для кожнага радка

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum length of the text inside the actor
be: Максімальная даўжыня тэксту ўнутры актара

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
be: Максімальная колькасць знакаў для гэтага запісу. Нуль, калі няма абмежавання

en: Maximum waste area of a sliced texture
be: Максімальная лішняя плошча раскладзенай тэкстуры

en: Maximum width for each column
be: Максімальная шырыня для кожнага слупка

en: Min Height
be: Мінімальная вышыня

en: Min Width
be: Мінімальная шырыня

en: Minification Filter
be: Памяншальны фільтр

en: Minimum Column Width
be: Мінімальная шырыня слупка

en: Minimum Row Height
be: Мінімальная вышыня радка

en: Minimum height for each row
be: Мінімальная вышыня для кожнага радка

en: Minimum height set
be: Выбрана мінімальная вышыня

en: Minimum width for each column
be: Мінімальная шырыня для кожнага слупка

en: Minimum width set
be: Выбрана мінімальная шырыня

en: Mode
be: Рэжым

en: Name
be: Назва

en: Name of the actor
be: Назва актара

en: Natural Height
be: Натуральная вышыня

en: Natural Width
be: Натуральная шырыня

en: Natural height set
be: Выбрана натуральная вышыня

en: Natural width set
be: Выбрана натуральная шырыня

en: No Clear Hint
be: Няма падказкі ачысткі

en: Number of Axes
be: Колькасць восяў

en: Number of touch points
be: Колькасць пунктаў судакранання

en: Number touch points
be: Колькасць пунктаў судакранання

en: Object
be: Аб'ект

en: Object to which the animation applies
be: Аб'ект, да якога ўжыта анімацыя

en: Offscreen
be: Па-за экранам

en: Offscreen redirect
be: Перанакіраванне па-за экранам

en: Offset
be: Зрух

en: Opacity
be: Непразрыстасць

en: Opacity End
be: Канчатковая непразрыстасць

en: Opacity Start
be: Пачатковая непразрыстасць

en: Opacity of an actor
be: Непразрыстасць актара

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: Pack Start
be: Пачатак пакавання

en: Pan Axis
be: Вось панарамнага руху камеры

en: Password Character
be: Знак пароля

en: Password Hint Time
be: Час падказкі пароля

en: Path
be: Сцежка

en: Perspective
be: Перспектыва

en: Perspective projection parameters
be: Параметры праекцыі перспектывы

en: Pick With Alpha
be: Выбіраць разам з альфай

en: Pivot Point
be: Апорны пункт

en: Pivot Point Z
be: Апорны Z-пункт

en: Pixel Format
be: Фармат пікселаў

en: Pixmap
be: Растравая выява

en: Pixmap Depth
be: Глыбіня растравай выявы

en: Pixmap height
be: Вышыня растравай выявы

en: Pixmap width
be: Шырыня растравай выявы

en: Playing
be: Прайграванне

en: Position
be: Пазіцыя

en: Position on the Z axis
be: Пазіцыя на Z-восі

en: Pressed
be: Націснуты

en: Product ID
be: ID прадукту

en: Progress
be: Прагрэс

en: Progress Mode
be: Рэжым прагрэсу

en: Progress mode
be: Рэжым прагрэсу

en: Property Name
be: Назва ўласцівасці

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
be: Частата запавольвання інтэрпаляванага панарамнага руху камеры

en: Reactive
be: Ці рэагуе

en: Realized
be: Рэалізаваны

en: Remove on Complete
be: Выдаліць па заканчэнні

en: Rendering quality used when drawing the texture
be: Якасць выяўлення пры маляванні тэкстуры

en: Repeat Count
be: Колькасць паўтораў

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
be: Паўтараць змесціва замест яго гарызантальнага маштабавання

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
be: Паўтараць змесціва замест яго вертыкальнага маштабавання

en: Request Mode
be: Рэжым запыту

en: Rotation Angle X
be: Вугал X-кручэння

en: Rotation Angle Y
be: Вугал Y-кручэння

en: Rotation Angle Z
be: Вугал Z-кручэння

en: Rotation Center X
be: Цэнтр X-кручэння

en: Rotation Center Y
be: Цэнтр Y-кручэння

en: Rotation Center Z
be: Цэнтр Z-кручэння

en: Rotation Center Z Gravity
be: Прыцягненне цэнтра Z-кручэння

en: Row Homogeneous
be: Аднастайныя радкі

en: Row Number
be: Нумар радка

en: Row Spacing
be: Прагал паміж радкамі

en: Row Span
be: Дыяпазон радкоў

en: Row spacing
be: Прагал паміж радкамі

en: Scale Center X
be: Цэнтр маштабавання па X-восі

en: Scale Center Y
be: Цэнтр маштабавання па Y-восі

en: Scale Factor
be: Маштабны каэфіцыент

en: Scale Factor Set
be: Маштабны каэфіцыент настаўлены

en: Scale Gravity
be: Прыцягненне маштабавання

en: Scale X
be: Маштаб па X-восі

en: Scale Y
be: Маштаб па Y-восі

en: Scale Z
be: Маштаб па Z-восі

en: Scale factor on the X axis
be: Маштабны каэфіцыент па X-восі

en: Scale factor on the Y axis
be: Маштабны каэфіцыент па Y-восі

en: Scale factor on the Z axis
be: Маштабны каэфіцыент па Z-восі

en: Scroll Mode
be: Рэжым пракруткі

en: Selectable
be: Вылучальны

en: Selected Text Color
be: Колер вылучанага тэксту

en: Selected Text Color Set
be: Выбраны колер вылучанага тэксту

en: Selection Color
be: Колер вылучэння

en: Selection Color Set
be: Выбраны колер вылучэння

en: Selection-bound
be: Мяжа вылучэння

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
be: Настаўляе абшар заціску для адсочвання размеркавання актара

en: Settings for the depth cueing
be: Настройкі пазнак глыбіні

en: Shader Type
be: Тып шэйдара

en: Shape actor with alpha channel when picking
be: Пры выбары фармаваць актара разам з альфа-каналам

en: Should the timeline automatically restart
be: Ці трэба аўтаматычна перазапускаць часавую шкалу

en: Show Clutter Options
be: Паказаць параметры Clutter

en: Show frames per second
be: Паказваць колькасць кадраў на секунду

en: Show on set parent
be: Паказаць на настаўленым бацьку

en: Single Line Mode
be: Аднарадковы рэжым

en: Size
be: Памер

en: Snap to grid
be: Змесціць у сетку

en: Source
be: Крыніца

en: Source of fragment shader
be: Крыніца фрагментавага шэйдара

en: Source of vertex shader
be: Крыніца вяршыннага шэйдара

en: Spacing
be: Прагал

en: Spacing between children
be: Прагал паміж нашчадкамі

en: Spacing between columns
be: Прагал паміж слупкамі

en: Spacing between rows
be: Прагал паміж радкамі

en: Specifies the actor to be cloned
be: Вызначае актара для кланіравання

en: Stage Title
be: Назва сцэны

en: Start Angle
be: Пачатковы вугал

en: Start Depth
be: Пачатковая глыбіня

en: State
be: Стан

en: Subtitle Font Name
be: Назва шрыфту субцітраў

en: Subtitle URI
be: URI-адрас субцітраў

en: Surface
be: Паверхня

en: Surface Height
be: Вышыня паверхні

en: Surface Width
be: Шырыня паверхні

en: Surface height
be: Вышыня паверхні

en: Surface width
be: Шырыня паверхні

en: Sync size of actor
be: Сінхранізаваць памер актара

en: Text
be: Тэкст

en: Text Direction
be: Кірунак тэксту

en: Text length
be: Даўжыня тэксту

en: The Clutter backend
be: Праграмны драйвер Clutter

en: The ClutterBackend of the device manager
be: ClutterBackend кіраўніка прыстасаванняў

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
be: Аб'ект ClutterPath, які прадстаўляе сцежку для анімацыі

en: The Cogl pixel format to use
be: Фармат пікселаў Cogl

en: The X11 Pixmap to be bound
be: Растравая выява X11 для прывязкі

en: The X11 Window to be bound
be: X11-акно для прывязкі

en: The actor attached to the meta
be: Актар, прычэплены да метааб'екта

en: The actor that is being dragged
be: Актар, які перацягваецца

en: The actor wrapped by this data
be: Актар, запакаваны гэтымі данымі

en: The actor’s allocation
be: Размеркаванне актара

en: The actor’s background color
be: Фонавы колер актара

en: The actor’s first child
be: Першы нашчадак актара

en: The actor’s last child
be: Апошні нашчадак актара

en: The actor’s position on the Z axis
be: Пазіцыя актара на Z-восі

en: The actor’s request mode
be: Рэжым запыту актара

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
be: Множнік раўнавання, ад 0.0 да 1.0

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
be: Раўнаванне актара па X-восі ўнутры яго размеркавання

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
be: Раўнаванне актара па Y-восі ўнутры яго размеркавання

en: The alpha used by the animation
be: Альфа для анімацыі

en: The amount of space between two consecutive columns
be: Абшар паміж двума паслядоўнымі слупкамі

en: The amount of space between two consecutive rows
be: Абшар паміж двума паслядоўнымі радкамі

en: The anchor point as a ClutterGravity
be: Пункт якара як ClutterGravity

en: The animatable object
be: Аб'ект з магчымасцю анімацыі

en: The axis to align the position to
be: Вось, па якой раўнаваць размяшчэнне

en: The backend instance
be: Экзэмпляр праграмнага драйвера

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
be: Праграмны драйвер тыпу "%s" не падтрымлівае стварэнне некалькіх сцэн

en: The background color of the box
be: Фонавы колер рамкі

en: The bounding box of the actor’s content
be: Рамка, у якой знаходзіцца змесціва актара

en: The brightness change to apply
be: Велічыня змены яркасці

en: The buffer for the text
be: Буфер для тэксту

en: The center of scaling
be: Цэнтр маштабавання

en: The clip region for the actor
be: Абшар заціску актара

en: The color of the border of the rectangle
be: Колер аблямоўкі прамавугольніка

en: The color of the rectangle
be: Колер прамавугольніка

en: The color of the stage
be: Колер сцэны

en: The column number to attach the left side of the child to
be: Нумар слупка, да якога трэба прычапіць левы край нашчадка

en: The column the widget resides in
be: Слупок, у якім знаходзіцца віджэт

en: The container that created this data
be: Кантэйнер, які стварыў гэтыя даныя

en: The contents of the buffer
be: Змесціва буфера

en: The contrast change to apply
be: Велічыня змены кантраснасці

en: The coordinate to bind
be: Каардыната для прывязкі

en: The currently key focused actor
be: Актар, які цяпер мае клавішы ў фокусе

en: The cursor position
be: Пазіцыя курсора

en: The cursor position of the other end of the selection
be: Пазіцыя курсора на іншым канцы выдзялення

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
be: Глыбіня растравай выявы, звязанай з гэтай тэкстурай, у бітах

en: The desaturation factor
be: Каэфіцыент разбаўлення

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
be: Апісанне прадвызначанага шрыфту як адзінага, які можа быць разабраны Pango

en: The device manager instance
be: Экзэмпляр кіраўніка прыстасаванняў

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
be: Адлегласць паміж пстрычкамі, неабходная, каб апазнаць шматразовую пстрычку

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
be: Адлегласць, на якую трэба зрушыць паказальнік, каб пачаць перацягванне

en: The duration of the animation
be: Працягласць анімацыі

en: The duration of the animations
be: Працягласць анімацыі

en: The duration of the stream, in seconds
be: Працягласць струменя, у секундах

en: The easing mode of the animations
be: Рэжым змянення кіроўнай функцыі анімацыі

en: The edge of the actor that should be snapped
be: Край актара, які трэба замацаваць

en: The edge of the source that should be snapped
be: Край крыніцы, які трэба замацаваць

en: The fill level of the buffer
be: Узровень запаўнення буфера

en: The filter used when increasing the size of the content
be: Фільтр для павелічэння памеру змесціва

en: The filter used when reducing the size of the content
be: Фільтр для памяншэння памеру змесціва

en: The font description to be used
be: Апісанне ўжытага шрыфту

en: The font to be used by the text
be: Шрыфт для тэксту

en: The font used to display subtitles
be: Шрыфт для паказу субцітраў

en: The height of the Cairo surface
be: Вышыня паверхні Cairo

en: The height of the canvas
be: Вышыня палатна

en: The height of the pixmap bound to this texture
be: Вышыня растравай выявы, звязанай з гэтай тэкстурай

en: The height of the underlying wayland surface
be: Вышыня адпаведнай паверхні Wayland

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
be: Колькасць пікселаў па гарызанталі, патрэбных для пачатку перацягвання

en: The horizontal trigger distance used by the action
be: Парогавая гарызантальная адлегласць спрацоўвання дзеяння

en: The interval of values to transition
be: Інтэрвал значэнняў пераходу

en: The manager that created this data
be: Кіраўнік, які стварыў гэтыя даныя

en: The material to be used when painting the back of the actor
be: Матэрыял, які выкарыстоўваецца падчас малявання задняга плана актара

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
be: Максімальны парог перад ануляваннем доўгага націскання

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
be: Мінімальная працягласць, неабходная, каб апазнаць доўгі націск

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
be: Мінімальная працягласць доўгага націскання, каб пазнаць жэст

en: The mode of the animation
be: Рэжым анімацыі

en: The mode of the device
be: Рэжым прыстасавання

en: The name of the device
be: Назва прыстасавання

en: The name of the meta
be: Назва метааб'екта

en: The name of the property to animate
be: Назва ўласцівасці, якую трэба анімаваць

en: The number of axes on the device
be: Колькасць восяў на прыстасаванні

en: The number of columns that a child spans
be: Колькасць слупкоў, якія займае нашчадак

en: The number of columns the widget should span
be: Колькасць слупкоў, якія займае віджэт

en: The number of horizontal tiles
be: Колькасць гарызантальных кафляў

en: The number of rows that a child spans
be: Колькасць радкоў, якія займае нашчадак

en: The number of rows the widget should span
be: Колькасць радкоў, якія займае віджэт

en: The number of vertical tiles
be: Колькасць вертыкальных кафляў

en: The object controlling the layout of an actor’s children
be: Аб'ект, які кіруе размяшчэннем нашчадкаў актара

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
be: Зрух па сцежцы, ад -1.0 да 2.0

en: The offset in pixels to apply to the binding
be: Зрух у пікселах для прывязкі

en: The offset in pixels to apply to the constraint
be: Зрух у пікселах для абмежавання

en: The orientation of the layout
be: Арыентацыя размяшчэння

en: The path of the currently parsed file
be: Сцежка да бягучага файла разбору

en: The path of the file containing the image data
be: Сцежка да файла, які змяшчае даныя выявы

en: The path used to constrain an actor
be: Сцежка для абмежавання актара

en: The point around which the scaling and rotation occur
be: Пункт, адносна якога ажыццяўляецца маштабаванне і кручэнне

en: The position of the origin of the actor
be: Пазіцыя пачатку актара

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
be: Пажаданае раўнаванне ланцужка шматрадковага тэксту

en: The preferred place to ellipsize the string
be: Пажаданае месца абразання тэкставага ланцужка

en: The repeat policy for the actor’s content
be: Правілы паўтору змесціва актара

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
be: Распазнавальнасць шрыфту (1024 * кропак/цалю), ці -1, каб ужыць прадвызначанае значэнне

en: The rotation angle on the X axis
be: Вугал кручэння па X-восі

en: The rotation angle on the Y axis
be: Вугал кручэння па Y-восі

en: The rotation angle on the Z axis
be: Вугал кручэння па Z-восі

en: The rotation center on the X axis
be: Цэнтр кручэння па X-восі

en: The rotation center on the Y axis
be: Цэнтр кручэння па Y-восі

en: The rotation center on the Z axis
be: Цэнтр кручэння па Z-восі

en: The row number to attach the top side of a child widget to
be: Нумар радка, да якога трэба прычапіць верхні край нашчадка

en: The row the widget resides in
be: Радок, у якім знаходзіцца віджэт

en: The scaling factor for the surface
be: Маштабны каэфіцыент для паверхні

en: The scaling factor to be applied to windows
be: Маштабны каэфіцыент, які будзе прыменены для вокнаў

en: The scrolling direction
be: Кірунак пракруткі

en: The size of the actor
be: Памер актара

en: The source of the alignment
be: Крыніца раўнавання

en: The source of the binding
be: Крыніца прывязкі

en: The source of the constraint
be: Крыніца абмежавання

en: The spacing between columns
be: Прагал паміж слупкамі

en: The spacing between rows
be: Прагал паміж радкамі

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
be: Стыль хінтынгу (hintnone (нічога), hintslight (лёгкі), hintmedium (сярэдні), hintfull (поўны))

en: The text to render
be: Тэкст для выяўлення

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
be: Час паміж пстрычкамі, неабходны, каб апазнаць шматразовую пстрычку

en: The timeline of the animation
be: Часавая шкала анімацыі

en: The timeline used by the animation
be: Часавая шкала для анімацыі

en: The tint to apply
be: Ужыць афарбоўку

en: The translation domain used to localize string
be: Дамен перакладу для лакалізацыі радка

en: The trigger edge used by the action
be: Парогавая мяжа спрацоўвання дзеяння

en: The type of shader used
be: Ужыты тып шэйдара

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
be: Тып згладжвання субпікселаў (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The type of the device
be: Тып прыстасавання

en: The type of the values in the interval
be: Тып значэнняў у дыяпазоне

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
be: Дзяржак адпаведнага матэрыялу Cogl, ужытага для малявання гэтага актара

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
be: Дзяржак адпаведнай тэкстуры Cogl, ужытай для малявання гэтага актара

en: The underlying wayland surface
be: Адпаведная паверхня Wayland

en: The unique name of the binding pool
be: Унікальная назва збору прывязак

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
be: Колькасць пікселаў па вертыкалі, патрэбных для пачатку перацягвання

en: The vertical trigger distance used by the action
be: Парогавая вертыкальная адлегласць спрацоўвання дзеяння

en: The visible region of the actor
be: Бачны абшар актара

en: The volume of the audio
be: Гучнасць

en: The width of the Cairo surface
be: Шырыня паверхні Cairo

en: The width of the border of the rectangle
be: Шырыня аблямоўкі прамавугольніка

en: The width of the canvas
be: Шырыня палатна

en: The width of the cursor, in pixels
be: Шырыня курсора, у пікселах

en: The width of the pixmap bound to this texture
be: Шырыня растравай выявы, звязанай з гэтай тэкстурай

en: The width of the underlying wayland surface
be: Шырыня адпаведнай паверхні Wayland

en: Threshold Trigger Edge
be: Парогавая мяжа спрацоўвання

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
be: Парогавая гарызантальная адлегласць

en: Threshold Trigger Vertical Distance
be: Парогавая вертыкальная адлегласць

en: Tile Waste
be: Рэшта кафлі

en: Tilt of the ellipse around x axis
be: Нахіл эліпса па X-восі

en: Tilt of the ellipse around y axis
be: Нахіл эліпса па Y-восі

en: Tilt of the ellipse around z axis
be: Нахіл эліпса па Z-восі

en: Timeline
be: Часавая шкала

en: Timeline used by the alpha
be: Часавая шкала для альфы

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
be: Часавы адбітак бягучай канфігурацыі fontconfig

en: Tint
be: Афарбоўка

en: Title
be: Назва

en: To Edge
be: Да краю

en: Top attachment
be: Верхняя прычэпка

en: Transform
be: Трансфармацыя

en: Transform Set
be: Набор транфармацый

en: Transformation matrix
be: Матрыца трансфармацыі

en: Translation Domain
be: Дамен перакладу

en: Translation X
be: X-пераўтварэнне

en: Translation Y
be: Y-пераўтварэнне

en: Translation Z
be: Z-пераўтварэнне

en: Translation along the X axis
be: Пераўтварэнне паўз X-вось

en: Translation along the Y axis
be: Пераўтварэнне паўз Y-вось

en: Translation along the Z axis
be: Пераўтварэнне паўз Z-вось

en: URI
be: URI-адрас

en: URI of a media file
be: URI-адрас медыяфайла

en: URI of a subtitle file
be: URI-адрас файла субцітраў

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
be: Не ўдалося ініцыяваць праграмны драйвер Clutter: няма даступных драйвераў.

en: Unable to load image data
be: Не ўдалося загрузіць даныя выявы

en: Unique identifier of the device
be: Унікальны ідэнтыфікатар прыстасавання

en: Use Alpha
be: Ужыць альфу

en: Use Animations
be: Ужыць анімацыю

en: Use Fog
be: Ужыць туман

en: Use markup
be: Ужыць разметку

en: Use “fuzzy” picking
be: Ужыць "няпэўны" выбар

en: User Resizable
be: Карыстальнік можа змяняць памер

en: Value Type
be: Тып значэння

en: Vendor ID
be: ID пастаўшчыка

en: Vertex Source
be: Крыніца вяршыні

en: Vertex shader
be: Вяршынны шэйдар

en: Vertical
be: Вертыкальна

en: Vertical Alignment
be: Вертыкальнае раўнаванне

en: Vertical Drag Threshold
be: Парог вертыкальнага перацягвання

en: Vertical Expand
be: Вертыкальнае разгортванне

en: Vertical Fill
be: Вертыкальнае запаўненне

en: Vertical Tiles
be: Вертыкальная кафля

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
be: Вертыкальнае раўнаванне для актара ўнутры кіраўніка размяшчэння

en: Vertical alignment of the actor within the cell
be: Вертыкальнае раўнаванне актара ўнутры клеткі

en: Vertical repeat
be: Вертыкальны паўтор

en: Vertical scale center
be: Цэнтр маштабавання па вертыкалі

en: Visible
be: Бачны

en: Whether each item should receive the same allocation
be: Ці кожны элемент мусіць атрымаць аднолькавае размеркаванне

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
be: Ці трэба прызначыць актару дадатковы абшар па гарызанталі

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
be: Ці трэба прызначыць актару дадатковы абшар па вертыкалі

en: Whether interpolated events emission is enabled.
be: Ці ўключана генерацыя інтэрпаляваных падзей.

en: Whether layout changes should be animated
be: Ці трэба анімаваць змяненне размяшчэння

en: Whether or not the text includes Pango markup
be: Ці змяшчае тэкст разметку Pango

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
be: Ці выклікае націсканне клавішы Return пасылку сігналу актывацыі

en: Whether the :filename property is set
be: Ці настаўлена ўласцівасць :filename

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
be: Ці актар утрымлівае паказальнік уводнага прыстасавання

en: Whether the actor has a clip set
be: Ці настаўлены заціск актара

en: Whether the actor has been realized
be: Ці актар быў рэалізаваны

en: Whether the actor is playing
be: Ці актар прайграецца

en: Whether the actor is reactive to events
be: Ці рэагуе актар на падзеі

en: Whether the actor is shown when parented
be: Ці актар бачны, калі ў яго ёсць бацька

en: Whether the actor is visible or not
be: Ці бачны актар

en: Whether the actor will be painted
be: Ці актар будзе пафарбаваны

en: Whether the animation should loop
be: Ці паўтараць анімацыю ў цыкле

en: Whether the background color is set
be: Ці настаўлены фонавы колер

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
be: Ці нашчадак мусіць атрымаць прыярытэт, калі кантэйнер змяшчаецца ў пустой прасторы па гарызанталі

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
be: Ці нашчадак мусіць атрымаць прыярытэт, калі кантэйнер змяшчаецца ў пустой прасторы па вертыкалі

en: Whether the child-transform property is set
be: Ці настаўлена ўласцівасць child-transform

en: Whether the clickable has a grab
be: Ці мусіць аб'ект, які рэагуе на пстрычкі, утрымліваць курсор

en: Whether the clickable should be in pressed state
be: Ці аб'ект, які рэагуе на пстрычкі, мусіць быць націснуты

en: Whether the current stream is seekable
be: Ці бягучы струмень падтрымлівае перанос курсора

en: Whether the cursor color has been set
be: Ці выбраны колер курсора

en: Whether the device has a cursor
be: Ці прыстасаванне мае паказальнік

en: Whether the device is enabled
be: Ці прыстасаванне ўключана

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
be: Ці трэба ўключаць адваротны кірунак пры дасягненні канца

en: Whether the drag area is set
be: Ці настаўлены абшар перацягвання

en: Whether the input cursor is visible
be: Ці бачны курсор уводу

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
be: Ці размяшчэнне мусіць быць аднастайным, г.зн. усе нашчадкі маюць аднолькавыя памеры

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
be: Ці размяшчэнне мусіць быць вертыкальным замест гарызантальнага

en: Whether the main stage is fullscreen
be: Ці галоўная сцэна паказваецца на ўвесь экран

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
be: Ці галоўная сцэна мусіць паказвацца па-за экранам

en: Whether the meta is enabled
be: Ці метааб'ект уключаны

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
be: Ці паказальнік мышы бачны на галоўнай сцэне

en: Whether the rectangle should have a border
be: Ці прамавугольнік мусіць мець аблямоўку

en: Whether the scale-factor property is set
be: Ці настаўлены маштабны каэфіцыент

en: Whether the selected text color has been set
be: Ці выбраны колер вылучанага тэксту

en: Whether the selection color has been set
be: Ці выбраны колер вылучэння

en: Whether the shader is compiled and linked
be: Ці шэйдар скампіляваны і злінкаваны

en: Whether the shader is enabled
be: Ці шэйдар уключаны

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
be: Ці можа сцэна змяняць памер у залежнасці ад дзеянняў карыстальніка

en: Whether the stage should accept focus on show
be: Ці павінна сцэна прымаць фокус падчас паказу

en: Whether the stage should clear its contents
be: Ці павінна сцэна ачышчаць сваё змесціва

en: Whether the surface should match the allocation
be: Ці павінна паверхня адпавядаць размеркаванню

en: Whether the text is editable
be: Ці тэкст можна рэдагаваць

en: Whether the text is selectable
be: Ці тэкст можна вылучаць

en: Whether the text should be a single line
be: Ці тэкст мусіць быць адным радком

en: Whether the text should be justified
be: Ці павінны радкі тэксту быць выраўнаванымі

en: Whether the transform property is set
be: Ці настаўлена ўласцівасць transform

en: Whether to enable depth cueing
be: Ці трэба ўключыць пазнакі глыбіні

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
be: Ці ўлічваць альфа-складнік колеру сцэны

en: Whether to pack items at the start of the box
be: Ці пакаваць элементы ў пачатку рамкі

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
be: Ці ўжываць згладжванне (1 - так, 0 - не і -1 - ужыць прадвызначанае значэнне)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
be: Ці ўжываць сталую пазіцыю для гэтага актара

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
be: Ці ўжываць хінтынг (1 - так, 0 - не і -1 - ужыць прадвызначанае значэнне)

en: Whether to use the min-height property
be: Ці ўжываць уласцівасць мінімальнай вышыні

en: Whether to use the min-width property
be: Ці ўжываць уласцівасць мінімальнай шырыні

en: Whether to use the natural-height property
be: Ці ўжываць уласцівасць натуральнай вышыні

en: Whether to use the natural-width property
be: Ці ўжываць уласцівасць натуральнай шырыні

en: Width
be: Шырыня

en: Width of the actor
be: Шырыня актара

en: Width of the ellipse
be: Шырыня эліпса

en: Window
be: Акно

en: Window Mapped
be: Адлюстраванае акно

en: Window Override Redirect
be: Акно засланяе перанакіраванні

en: Window Redirect Automatic
be: Аўтаматычнае перанакіраванне акна

en: Window Scaling Factor
be: Маштабны каэфіцыент для вокнаў

en: Window X
be: X-каардыната акна

en: Window Y
be: Y-каардыната акна

en: X Alignment
be: X-раўнаванне

en: X End Scale
be: Канчатковы X-маштаб

en: X Expand
be: Разгарнуць па X-восі

en: X Start Scale
be: Пачатковы X-маштаб

en: X coordinate
be: X-каардыната

en: X coordinate of the actor
be: X-каардыната актара

en: X coordinate of the anchor point
be: X-каардыната пункта якара

en: X coordinate of the center of rotation
be: X-каардыната цэнтра кручэння

en: X display to use
be: Патрэбны X-дысплей

en: X position of window on screen according to X11
be: X-пазіцыя акна на экране згодна з X11

en: X screen to use
be: Патрэбны X-экран

en: Y Alignment
be: Y-раўнаванне

en: Y End Scale
be: Канчатковы Y-маштаб

en: Y Expand
be: Разгарнуць па Y-восі

en: Y Start Scale
be: Пачатковы Y-маштаб

en: Y coordinate
be: Y-каардыната

en: Y coordinate of the actor
be: Y-каардыната актара

en: Y coordinate of the anchor point
be: Y-каардыната пункта якара

en: Y coordinate of the center of rotation
be: Y-каардыната цэнтра кручэння

en: Y position of window on screen according to X11
be: Y-пазіцыя акна на экране згодна з X11

en: YUV textures are not supported
be: YUV-тэкстуры не падтрымліваюцца

en: YUV2 textures are not supported
be: YUV2-тэкстуры не падтрымліваюцца

en: Z Position
be: Z-пазіцыя

en: Z component of the pivot point
be: Z-складнік апорнага пункта

en: Z coordinate of the center of rotation
be: Z-каардыната цэнтра кручэння

en: Zoom Axis
be: Вось маштабавання
