gnome-initial-setup master - en to be translation catalogue (114 entries)

en: <a href="more">Find out more…</a>
be: <a href="more">Даведацца больш...</a>

en: About You
be: Пра вас

en: Accounts can be added and removed at any time from the Settings application.
be: Вы можаце дадаць ці выдаліць конты ў любы момант праз дастасаванне Настройкі.

en: Add Account
be: Новы конт

en: Additional Software Sources
be: Дадатковыя крыніцы апраграмавання

en: Administrator Password
be: Пароль адміністратара

en: Administrator _Name
be: І_мя адміністратара

en: Allows applications to determine your geographical location. An indication is shown when location services are in use.
be: Дазваляе дастасаванням вызначаць ваша геаграфічнае месцазнаходжанне. Індыкатар з'явіцца, калі службы месцазнаходжання выкарыстоўваюцца.

en: Automatic Problem Reporting
be: Аўтаматычная справаздача аб праблемах

en: Avatar image
be: Аватара

en: Be careful not to lose your password.
be: Калі ласка, не губляйце свой пароль.

en: C_ontinue
be: _Працягнуць

en: Cannot automatically join this type of domain
be: Немагчыма аўтаматычна далучыцца да дамена такога тыпу

en: Cannot log in as %s at the %s domain
be: Не ўдалося ўвайсці як %s у дамен %s

en: Checking for available wireless networks
be: Пошук даступных бесправадных сетак

en: Choose your country or region.
be: Выберыце сваю краіну або рэгіён.

en: Connect Your Online Accounts
be: Злучэнне з вашымі сеціўнымі контамі

en: Connect your accounts to easily access your email, online calendar, contacts, documents and photos.
be: Злучыцеся з вашымі контамі каб атрымаць просты доступ да сваёй пошты, сеціўнага календара, кантактаў, дакументаў і фатаграфій.

en: Connecting to the Internet will enable you to set the time, add your details, and enable you to access your email, calendar, and contacts. It is also necessary for enterprise login accounts.
be: Злучэнне з Інтэрнэтам дазволіць наставіць час, дадаць звесткі пра сябе, а таксама даступіцца да пошты, календара і кантактаў. Таксама злучэнне патрэбна для карпаратыўнага ўваходу ў сістэму.

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
be: Не ўдалося злучыцца з даменам %s: %s

en: Disable image
be: Выключыць выяву

en: Domain Administrator Login
be: Уваход адміністратара дамена

en: Enterprise Login
be: Карпаратыўны ўваход у сістэму

en: Enterprise domain or realm name
be: Карпаратыўны дамен або назва рэгіёна

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
be: Карпаратыўны ўваход у сістэму дазваляе выкарыстанне адзінага конта карыстальніка на гэтым прыстасаванні. Таксама праз гэты конт можна карыстацца карпаратыўнымі рэсурсамі ў інтэрнэт.

en: Failed to join domain
be: Не ўдалося далучыцца да дамена

en: Failed to log into domain
be: Не ўдалося ўвайсці ў дамен

en: Failed to register account
be: Не ўдалося зарэгістраваць конт

en: Force existing user mode
be: Прымусова захаваць наяўны рэжым карыстальніка

en: I have _agreed to the terms and conditions in this end user license agreement.
be: _Я згадзіўся з умовамі гэтага ліцэнзійнага пагаднення.

en: In contrast, Free Software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
be: Свабоднае апраграмаванне, у сваю чаргу, можна свабодна запускаць, капіраваць, распаўсюджваць, вывучаць і змяняць.

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
be: Каб ужыць карпаратыўныя конты, трэба спачатку ўвесці гэты камп'ютар у дамен. Папрасіце вашага сеткавага адміністратара ўвесці вось тут пароль дамена і прызначыць гэтаму камп'ютару ўнікальнае імя ў межах сеткі.

en: Initial Setup
be: Пачатковая настройка

en: Invalid password, please try again
be: Хібны пароль, паўтарыце спробу

en: License Agreements
be: Ліцэнзійныя пагадненні

en: Location Services
be: Службы месцазнаходжання

en: More…
be: Яшчэ...

en: Network
be: Сетка

en: No inputs found
be: Спосабы ўводу ды раскладкі не знойдзены

en: No languages found
be: Мовы не знойдзены

en: No regions found
be: Рэгіёны не знойдзены

en: No such domain or realm found
be: Дамен або рэгіён не знойдзены

en: No supported way to authenticate with this domain
be: Адсутнічае даступны спосаб ідэнтыфікацыі ў гэтым дамене

en: No wireless available
be: Бесправадная сетка недаступна

en: Online Accounts
be: Сеціўныя конты

en: Password
be: Пароль

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
be: Пароль, які б не ўключаў вашага імені карыстальніка, быў бы мацнейшым.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
be: Дадаўшы яшчэ літар, лічбаў і пунктуацыйных знакаў, вы зробіце пароль яшчэ мацнейшым.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
be: Перамяшайце літары верхняга і ніжняга рэгістра, ужыйце адну ці некалькі лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
be: Пароль мусіць быць даўжэйшы. Паспрабуйце дадаць яшчэ літар, лічбаў і знакаў прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
be: Новы пароль мусіць адрознівацца ад старога.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
be: Паспрабуйце змяніць некалькі літар ці лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
be: Паспрабуйце яшчэ больш змяніць пароль.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
be: Пазбягайце агульнавядомых слоў.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
be: Пазбягайце перастановак у існуючых словах.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
be: Не паўтарайце адзін і той жа знак.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
be: Паспрабуйце зрабіць тыпы ўжытых знакаў больш разнастайнымі: перамяшайце літары, лічбы і пунктуацыйныя знакі.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
be: Пазбягайце такіх паслядоўнасцяў, як 1234 ці abcd.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
be: Паспрабуйце прыбраць некаторыя словы з пароля.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
be: Прыбярыце сваё імя карыстальніка з пароля.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
be: Паспрабуйце мяшанку з літар, лічбаў і пунктуацыйных знакаў.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
be: Паспрабуйце ўжыць больш літар ніжняга рэгістра.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
be: Паспрабуйце ўжыць болей лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
be: Паспрабуйце ўжыць больш спецыяльных знакаў, напрыклад, пунктуацыйных.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
be: Паспрабуйце ўжыць больш літар верхняга рэгістра.

en: Please check the name and username. You can choose a picture too.
be: Праверце імя і імя карыстальніка. Таксама можаце абраць выяву.

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
be: Увядзіце імя і імя карыстальніка. Таксама можаце абраць выяву.

en: Please search for a nearby city
be: Знайдзіце бліжэйшы горад

en: Preview
be: _Папярэдні агляд

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Privacy Policy
be: Палітыка прыватнасці

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings application.
be: Палітыку прыватнасці можна змяніць у любы час праз дастасаванне Настройкі.

en: Problem data will be collected by %s:
be: Даныя аб праблеме, якія будуць сабраныя %s:

en: Proprietary Software Sources
be: Крыніцы патэнтаванага апраграмавання

en: Proprietary software sources provide access to additional software, including web browsers and games. This software typically has restrictions on use and access to source code, and is not provided by %s.
be: Крыніцы патэнтаванага апраграмавання даюць доступ да дадатковага праграмнага забеспячэння, у тым ліку аглядальнікаў сеціва і гульняў. Гэтыя праграмы звычайна маюць абмежаванні на выкарыстанне і доступ да выточнага коду, %s не мае да іх ніякага дачынення.

en: Proprietary software typically has restrictions on how it can be used and on access to source code. This prevents anyone but the software owner from inspecting, improving or learning from its code.
be: Патэнтаванае апраграмаванне звычайна мае абмежаванні на выкарыстанне і доступ да выточнага коду. Гэта не дазваляе нікому акрамя ўладальніка даследаваць або паляпшаць выточны код, а таксама вучыцца на ім.

en: Ready to Go
be: Гатова

en: Region
be: Рэгіён

en: Select your keyboard layout or an input method.
be: Выберыце клавіятурную раскладку або спосаб уводу.

en: Sending reports of technical problems helps us to improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
be: Справаздачы аб тэхнічных праблемах дапамагаюць нам палепшыць %s. Справаздачы дасылаюцца ананімна і не ўтрымліваюць асабістай інфармацыі.

en: Set Up _Enterprise Login
be: Наладзіць _карпаратыўны ўваход у сістэму

en: Set a Password
be: Настаўленне пароля

en: Software Sources
be: Крыніцы апраграмавання

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
be: Гэтае імя карыстальніка недаступнае. Калі ласка, выберыце іншае.

en: Take a photo…
be: Зрабіць здымак...

en: The passwords do not match.
be: Паролі не супадаюць

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
be: Калі атрымаецца вызначыць ваша месцазнаходжанне, часавы пояс будзе настаўлены аўтаматычна. Таксама можаце знайсці ваш горад і наставіць часавы пояс самастойна.

en: The username cannot start with a “-”.
be: Імя карыстальніка не можа пачынацца з "-".

en: The username is too long.
be: Імя карыстальніка надта доўгае.

en: The username should only consist of upper and lower case letters from a-z, digits and the following characters: . - _
be: Імя карыстальніка павінна складацца толькі з літар англійскага алфавіта верхняга ці ніжняга рэгістраў з 'a' да 'z', лічбаў і знакаў '.', '-' i '_'

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
be: Гэта назва будзе ўжыта для дамашняй папкі і не можа быць зменена пазней.

en: Time Zone
be: Часавы пояс

en: Turn On
be: Уключыць

en: Typing
be: Пісьмо

en: Uses Mozilla Location Service:
be: Выкарыстоўвае службу месцазнаходжання Mozilla:

en: We need a few details to complete setup.
be: Для завяршэння наладкі патрабуецца дадатковая інфармацыя.

en: Welcome
be: Вітаем Вас!

en: Welcome!
be: Вітаем Вас!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
be: Іншы...

en: Wireless networking is disabled
be: Бесправодныя сеткі выключаны

en: You’re ready to go!
be: Готовы пачаць працу!

en: _Accept
be: _Прыняць

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Computer
be: _Камп'ютар

en: _Confirm
be: _Пацвердзіць

en: _Domain
be: _Дамен

en: _Full Name
be: _Поўнае імя

en: _Next
be: _Далей

en: _Password
be: _Пароль

en: _Previous
be: _Назад

en: _Skip
be: Пр_апусціць

en: _Start Using %s
be: _Пачаць працу з %s

en: _Username
be: І_мя карыстальніка

en: — GNOME initial setup
be: - Пачатковая настройка GNOME
