gnome-terminal master - en to be translation catalogue (477 entries)

en: %s (Copy)
be: %s (Скапіраваць)

en: A Pango font name and size
be: Назва і памер Pango-шрыфту

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
be: Сімулятар тэрмінала для асяроддзя GNOME

en: Allow b_linking text:
be: _Дазволіць мільганне тэксту:

en: Always
be: Заўсёды

en: Ambiguous-_width characters:
be: _Знакі нявызначанай шырыні:

en: Append initial title
be: Дадаць у канец пачатковага загалоўка

en: Arabic
be: Арабскае

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
be: Аргумент да "%s" не з'яўляецца прыдатным загадам: %s

en: Armenian
be: Армянскае

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Background
be: Фонавы колер

en: Baltic
be: Балтыйскае

en: Black on light yellow
be: Чорны тэкст на светла-жоўтым фоне

en: Black on white
be: Чорны тэкст на белым фоне

en: Block
be: Прамавугольнік

en: Bo_ld color:
be: _Колер тоўстых літар:

en: Built-in _schemes:
be: _Убудаваныя схемы:

en: Built-in sche_mes:
be: _Убудаваныя схемы:

en: COMMAND
be: ЗАГАД

en: C_lose Tab
be: _Закрыць картку

en: C_lose Terminal
be: _Закрыць тэрмінал

en: C_lose Window
be: _Закрыць акно

en: Call _To…
be: Па_званіць…

en: Can only use --wait once
be: Опцыю --wait можна выкарыстаць толькі адзін раз

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot pass FD %d twice
be: Нельга перадаць FD %d два разы

en: Cell spaci_ng:
be: _Прастора паміж клетак:

en: Celtic
be: Кельцкае

en: Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскае

en: Change _Profile
be: _Змяніць профіль

en: Chinese Simplified
be: Кітайскае спрошчанае

en: Chinese Traditional
be: Кітайскае традыцыйнае

en: Choose A Terminal Font
be: Выбраць шрыфт тэрмінала

en: Choose Palette Color %u
be: Выбраць колер палітры %u

en: Choose Terminal Background Color
be: Выбраць фонавы колер тэрмінала

en: Choose Terminal Bold Text Color
be: Выбраць колер тоўстых літар тэксту тэрмінала

en: Choose Terminal Cursor Background Color
be: Выбраць фонавы колер курсора тэрмінала

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
be: Выбраць колер пярэдняга плана курсора тэрмінала

en: Choose Terminal Highlight Background Color
be: Выбраць фонавы колер выдзеленага тэксту

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
be: Выбраць колер пярэдняга плана выдзеленага тэксту

en: Choose Terminal Text Color
be: Выбраць колер тэксту тэрмінала

en: Choose Terminal Underlined Text Color
be: Выбраць колер падкрэсленага тэксту тэрмінала

en: Clear Highlight
be: Ачысціць падсветку

en: Clone
be: Капіраваць

en: Clone Profile
be: Капіраваць профіль

en: Clone…
be: Кланіраваць…

en: Close Tab
be: Закрыць картку

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Close tab
be: Закрыць картку

en: Close this terminal?
be: Закрыць гэты тэрмінал?

en: Close this window?
be: Закрыць гэта акно?

en: Color p_alette:
be: _Палітра колераў:

en: Colors
be: Колеры

en: Command
be: Загад

en: Compatibility
be: Сумяшчальнасць

en: Contents
be: Змест даведкі

en: Contributors:
be: Удзельнікі:

en: Control-H
be: Ctrl-H

en: Copy
be: Скапіраваць

en: Copy Call _Address
be: _Скапіраваць адрас для званка

en: Copy Hyperlink _Address
be: _Скапіраваць адрас спасылкі

en: Copy Mail _Address
be: _Скапіраваць адрас пошты

en: Copy _Link
be: _Скапіраваць спасылку

en: Copy as HTML
be: Капіраваць як HTML

en: Copy as _HTML
be: Капіраваць як _HTML

en: Could not open the address “%s”
be: Не ўдалося адкрыць адрас "%s"

en: Could not save contents
be: Не ўдалося захаваць змесціва

en: Create
be: Стварыць

en: Croatian
be: Харвацкае

en: Cu_rsor color:
be: Колер курсора:

en: Cursor
be: Курсор

en: Cursor _shape:
be: _Форма курсора:

en: Cursor background color
be: Фонавы колер курсора

en: Cursor blin_king:
be: _Мільганне курсора:

en: Cursor foreground colour
be: Колер пярэдняга плана курсора

en: Custom
be: Уласная

en: Custom _font:
be: _Уласны шрыфт:

en: Custom co_mmand:
be: _Уласны загад:

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
be: Спецыфікацыя ўласнага колеру пярэдняга плана курсора ў тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red"). Гэта настройка не ўздзейнічае на праграму, калі ключ cursor-colors-set выключаны.

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
be: Спецыфікацыя колеру пярэдняга плана выдзеленых знакаў у тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red"). Гэта настройка не ўздзейнічае на праграму, калі ключ highlight-colors-set выключаны.

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
be: Спецыфікацыя ўласнага фонавага колеру курсора ў тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red"). Гэта настройка не ўздзейнічае на праграму, калі ключ ursor-colors-set выключаны.

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
be: Спецыфікацыя фонавага колеру выдзялення ў тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red"). Гэта настройка не ўздзейнічае на праграму, калі ключ highlight-colors-set выключаны.

en: Custom command to use instead of the shell
be: Уласны загад для запуску загаднай абалонкі

en: Cyrillic
be: Кірыліца

en: Cyrillic/Russian
be: Кірыліца/Рускае

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірыліца/Украінскае

en: DIRNAME
be: КАТАЛОГ

en: Default
be: Прадвызначаны

en: Default color of bold text in the terminal
be: Прадвызначаны колер тоўстых літар тэксту ў тэрмінале

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
be: Спецыфікацыя прадвызначанага колеру тоўстых літар тэксту ў тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red"). Гэта настройка не ўздзейнічае на праграму, калі ключ bold_color_same_as_fg уключаны.

en: Default color of terminal background
be: Прадвызначаны колер фону тэрмінала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
be: Спецыфікацыя прадвызначанага колеру фону тэрмінала (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red").

en: Default color of text in the terminal
be: Прадвызначаны колер тэксту ў тэрмінале

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
be: Спецыфікацыя прадвызначанага колеру тэксту ў тэрмінале (у фармаце HTML або англійская назва колеру, як "red").

en: Default number of columns
be: Прадвызначаная колькасць слупкоў

en: Default number of rows
be: Прадвызначаная колькасць радкоў

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete Profile
be: Выдаленне профіля

en: Delete…
be: Выдаліць…

en: Detach Tab
be: Адчапіць картку

en: Disabled
be: Выключана

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
be: Не рэгістравацца з дапамогай актывацыйнага сервера назваў, не ўжываць паўторна актыўны тэрмінал

en: Edit
be: Праўка

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
be: Уключыць _клавіятурны скарот для доступу да меню (звычайна F10)

en: Enabled
be: Уключана

en: Enter name for new profile based on “%s”:
be: Увядзіце імя для новага профілю, заснаванага на "%s":

en: Enter name for new profile with default settings:
be: Увядзіце імя для новага профілю з прадвызначанымі настройкамі:

en: Enter new name for profile “%s”:
be: Увядзіце новае імя профілю "%s":

en: Error parsing command: %s
be: Памылка разбору загаду: %s

en: Escape sequence
be: Спецыяльная escape-паслядоўнасць

en: Execute the argument to this option inside the terminal
be: Выканаць аргумент гэтай опцыі ў тэрмінале

en: Exit the terminal
be: Выйсці з тэрмінала

en: Export
be: Экспартаваць

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Failed to parse arguments: %s
be: Не ўдалося разабраць аргументы: %s

en: File
be: Файл

en: Find
be: Пошук

en: Find Next
be: Шукаць далей

en: Find Previous
be: Шукаць раней

en: Find _Next
be: Шукаць _далей

en: Find _Previous
be: Шукаць _раней

en: Find next occurrence
be: Шукаць наступнае супадзенне

en: Find previous occurrence
be: Шукаць папярэдняе супадзенне

en: Forward file descriptor
be: Перанакіраваць файлавы дэскрыптар

en: Full Screen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: Full-screen the window
be: Расцягнуць акно на ўвесь экран

en: GEOMETRY
be: ГЕАМЕТРЫЯ

en: GNOME Terminal
be: Тэрмінал GNOME

en: GNOME Terminal Emulator
be: Сімулятар тэрмінала GNOME

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
be: Тэрмінал GNOME з'яўляецца праграмай для доступу да абалонкі UNIX, прыдатнай для запуску праграм, усталяваных у вашай сістэме.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Тэрмінал GNOME распаўсюджваецца з надзеяй, што ён будзе карысны, але без ніякіх гарантый, у тым ліку камерцыйнай вартасці праграмы і наогул яе карысці. Падрабязней глядзіце ў тэксце Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL).

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
be: Тэрмінал GNOME з'яўляецца свабодным апраграмаваннем. Вы можаце распаўсюджваць яго згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL), апублікаванай Фондам свабоднага апраграмавання, версіі 3 ці любой пазнейшай.

en: General
be: Агульнае

en: Georgian
be: Грузінскае

en: Global
be: Глабальныя

en: Gray on black
be: Шэры тэкст на чорным фоне

en: Greek
be: Грэцкае

en: Green on black
be: Зялёны тэкст на чорным фоне

en: Gujarati
be: Гуяраці

en: Gurmukhi
be: Гурмукхі

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Hebrew Visual
be: Іўрыт (бачны)

en: Help
be: Дапамога

en: Hide and Show Menubar
be: Схаваць/паказаць стужку меню

en: Highlight background color
be: Фонавы колер выдзялення

en: Highlight foreground colour
be: Колер пярэдняга плана выдзялення

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Hold the terminal open
be: Пакінуць тэрмінал адкрытым

en: Human-readable name of the profile
be: Зручная для чалавека назва профіля

en: Human-readable name of the profile.
be: Зручная для чалавека назва профіля.

en: I-Beam
be: Вертыкальная рыска

en: Icelandic
be: Ісландскае

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
be: Ці трэба дазваляць праграмам выкарыстоўваць тоўсты шрыфт у тэрмінале.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
be: Калі ўключана, тоўстыя літары будуць паказвацца ў колеры звычайнага тэксту.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
be: Калі ўключана, націск клавішы пераносіць паласу пракруткі ў канец.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
be: Калі ўключана, радкі адваротнай пракруткі ніколі не будуць касавацца. Гісторыя тэрмінальнага вываду часова захоўваецца на дыску, таму выбар гэтай опцыі можа прывесці да заканчэння вольнай дыскавай прасторы ў выпадку, калі на тэрмінал выводзіцца вельмі шмат тэксту.

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
be: Калі ўключана, тоўстыя літары першых 8 колераў будуць таксама светлымі.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
be: Калі ўключана, загад у тэрмінале будзе запушчаны як уваходная загадная абалонка. (argv[0] будзе мець знак злучка ў пачатку.)

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
be: Калі ўключана, замест запуску загаднай абалонкі будзе ўжыта значэнне ключа custom_command.

en: If true, use the cursor colors from the profile.
be: Калі ўключана, ужыць колеры курсора з профілю.

en: If true, use the highlight colors from the profile.
be: Калі ўключана, ужыць колеры выдзялення з профілю.

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
be: Калі ўключана, пры з'яўленні новага вываду ў тэрмінале паласа пракруткі будзе перасунута ў канец.

en: Incompatible terminal config file version.
be: Несумяшчальная версія файла настроек тэрмінала.

en: Increase diagnostic verbosity
be: Больш падрабязная дыягностыка

en: Initial terminal si_ze:
be: Першапачатковы памер тэрмінала:

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
be: Ён падтрымлівае розныя профілі, тэрміналы ў картках і разнастайныя клавіятурныя скароты.

en: Japanese
be: Японскае

en: Keep initial title
be: Пакінуць пачатковы загаловак без змен

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
be: Клавіятурны скарот для анулявання падсветкі пошуку

en: Keyboard shortcut to close a tab
be: Клавіятурны скарот для закрыцця карткі

en: Keyboard shortcut to close a window
be: Клавіятурны скарот для закрыцця акна

en: Keyboard shortcut to copy text
be: Клавіятурны скарот для капіравання тэксту

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
be: Клавіятурны скарот для капіравання тэксту як HTML

en: Keyboard shortcut to detach current tab
be: Клавіятурны скарот для адчаплення бягучай карткі ад акна

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
be: Клавіятурны скарот каб экспартаваць змесціва бягучай карткі ў файл у розных фарматах

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
be: Клавіятурны скарот для пошуку наступнага адпаведніка да крытэрыяў пошуку

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
be: Клавіятурны скарот для пошуку папярэдняга адпаведніка да крытэрыяў пошуку

en: Keyboard shortcut to launch help
be: Клавіятурны скарот для запуску даведкі

en: Keyboard shortcut to make font larger
be: Клавіятурны скарот для павелічэння шрыфту

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
be: Клавіятурны скарот, каб вярнуць звычайны памер шрыфту

en: Keyboard shortcut to make font smaller
be: Клавіятурны скарот для памяншэння шрыфту

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
be: Клавіятурны скарот для перамяшчэння бягучай карткі ўлева

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
be: Клавіятурны скарот для перамяшчэння бягучай карткі ўправа

en: Keyboard shortcut to open a new tab
be: Клавіятурны скарот для адкрыцця новай карткі

en: Keyboard shortcut to open a new window
be: Клавіятурны скарот для адкрыцця новага акна

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
be: Клавіятурны скарот для адкрыцця дыялогавага акенца настроек

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
be: Клавіятурны скарот для адкрыцця дыялогавага акенца пошуку

en: Keyboard shortcut to paste text
be: Клавіятурны скарот для ўстаўкі тэксту

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
be: Клавіятурны скарот каб надрукаваць змесціва бягучай карткі на прынтары ці ў файл

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
be: Клавіятурны скарот для скіду настроек і ачысткі тэрмінала

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
be: Клавіятурны скарот для скіду настроек тэрмінала

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
be: Клавіятурны скарот для захавання змесціва бягучай карткі ў файл

en: Keyboard shortcut to select all text
be: Клавіятурны скарот для вылучэння ўсяго тэксту

en: Keyboard shortcut to show the primary menu
be: Клавіятурны скарот каб паказаць асноўнае меню

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
be: Клавіятурны скарот для пераключэння на апошнюю картку

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
be: Клавіятурны скарот для пераключэння на наступную картку

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
be: Клавіятурны скарот для пераключэння на картку з адпаведным нумарам

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
be: Клавіятурны скарот для пераключэння на папярэднюю картку

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
be: Клавіятурны скарот для пераключэння рэжыму "на ўвесь экран"

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
be: Клавіятурны скарот для пераключэння даступнасць толькі для чытання

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
be: Клавіятурны скарот для змянення бачнасці стужкі меню

en: Korean
be: Карэйскае

en: L_eave Full Screen
be: _Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Legacy CJK Encodings
be: Састарэлыя CJK кадаванні

en: Linux console
be: Кансоль Linux

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
be: Спіс знакаў пунктуацыі ASCII, якія не лічацца часткай слова пры вылучэнні тэксту поўнымі словамі

en: Load a terminal configuration file
be: Загрузіць файл настроек тэрмінала

en: Match _entire word only
be: _Шукаць толькі поўныя адпаведнікі

en: Match as _regular expression
be: Параўноўваць з _рэгулярным выразам

en: Maximize the window
be: Максімалізаваць акно

en: Move Tab _Left
be: Пасунуць картку ў_лева

en: Move Tab _Right
be: Пасунуць картку ў_права

en: Move Tab to the Left
be: Пасунуць картку ўлева

en: Move Tab to the Right
be: Пасунуць картку ўправа

en: Move Terminal _Left
be: Пасунуць тэрмінал у_лева

en: Move Terminal _Right
be: Пасунуць тэрмінал у_права

en: Narrow
be: Вузкія

en: Never
be: Ніколі

en: New Profile
be: Новы профіль

en: New Tab
be: Новая картка

en: New Terminal
be: Новы тэрмінал

en: New Window
be: Новае акно

en: New _Tab
be: Новая _картка

en: New _Terminal
be: Новы _тэрмінал

en: New _Window
be: Новае _акно

en: No command supplied nor shell requested
be: Загад не пададзены, загадная абалонка не вызначана

en: Nordic
be: Скандынаўскае

en: Normal Size
be: Звычайны памер

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
be: Звычайна стужку меню можна актывізаваць з дапамогай клавішы F10. Гэтыя паводзіны таксама можна падстроіць з дапамогай gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "клавіша"). Таксама гэта функцыя дазваляе выключыць клавіятурны скарот для стужкі меню.

en: Not a valid terminal config file.
be: Гэта не файл настроек тэрмінала.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
be: Колькасць слупкоў у новых вокнах тэрмінала. Настройка не дзейнічае, калі ключ use_custom_default_size выключаны.

en: Number of lines to keep in scrollback
be: Колькасць радкоў у памяці пракруткі

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
be: Колькасць радкоў у новых вокнах тэрмінала. Настройка не дзейнічае, калі ключ use_custom_default_size выключаны.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
be: Колькасць радкоў у памяці пракруткі. Пракрутка назад у тэрмінале магчымая толькі ў межах гэтых радкоў. Радкі, якія не змясціліся ў памяці, незваротна забываюцца. Калі ключ scrollback_unlimited уключаны, гэта значэнне ігнаруецца.

en: Obsolete Encodings
be: Састарэлыя кадаванні

en: Open T_erminal
be: Адкрыць _тэрмінал

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
be: Плугін тэрмінала для праграмы Файлы дадае пункт у кантэкставае меню, які адкрывае тэрмінал у бягучым каталогу.

en: Open _Hyperlink
be: _Адкрыць спасылку

en: Open _new terminals in:
be: Адкрываць _новыя тэрміналы ў:

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
be: Адкрыць новую картку ў апошнім адкрытым акне для прадвызначанага профіля

en: Open a new window containing a tab with the default profile
be: Адкрыць новае акно з карткай для прадвызначанага профіля

en: Open a terminal
be: Адкрыць тэрмінал

en: Open a terminal from Files
be: Адкрыць тэрмінал з праграмы Файлы

en: Open in T_erminal
be: Адкрыць у _тэрмінале

en: Open in _Local Terminal
be: Адкрыць _мясцовы тэрмінал

en: Open in _Remote Terminal
be: Адкрыць _аддалены тэрмінал

en: Open the currently open folder in a terminal
be: Адкрыць гэтую папку ў тэрмінале

en: Open the currently selected folder in a terminal
be: Адкрыць вылучаную папку ў тэрмінале

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
be: Опцыя "%s" састарэлы і можа быць выдалена ў наступнай версіі gnome-terminal.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
be: Гэта версія gnome-terminal больш не падтрымлівае опцыю "%s".

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
be: Опцыя "%s" патрабуе азначэння загаду для запуску ў астатняй частцы загаднага радка

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
be: Опцыі для адкрыцця новых вокнаў і картак тэрмінала. Можна падаць адразу некалькі такіх опцый:

en: PROFILE-NAME
be: ПРОФІЛЬ

en: P_references
be: _Настройкі

en: P_rofiles
be: Пр_офілі

en: Palette
be: Палітра

en: Palette entry %u
be: Складнік палітры %u

en: Palette for terminal applications
be: Палітра праграм у тэрмінале

en: Paste
be: Уставіць

en: Paste as _Filenames
be: Уставіць як _назвы файлаў

en: Persian
be: Персідскае

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
be: Магчымая значэнні: "always" (заўсёды мільгаць), "never" (ніколі не мільгаць), "focused" (калі тэрмінал у фокусе) ці "unfocused" (калі не ў фокусе).

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
be: Магчымыя значэнні: "close" (закрыць тэрмінал), "restart" (перазапусціць загад) і "hold" (пакінуць акно тэрмінала адкрытым).

en: Preferences
be: Настройкі

en: Preferences – %s
be: Настройкі – %s

en: Prepend initial title
be: Дадаць у пачатак пачатковага загалоўка

en: Print
be: Друкаваць

en: Print environment variables to interact with the terminal
be: Вывесці зменныя асяроддзя для ўзаемадзеяння з тэрміналам

en: Profile ID:
be: Ідэнтыфікатар профілю:

en: Profile “%s”
be: Профіль "%s"

en: Profiles
be: Профілі

en: ROLE
be: РОЛЯ

en: Read-Only
be: Толькі для чытання

en: Read-_Only
be: Толькі для _чытання

en: Really delete profile “%s”?
be: Сапраўды выдаліць профіль "%s"?

en: Rename
be: Пераназваць

en: Rename Profile
be: Пераназваць профіль

en: Rename…
be: Пераназваць…

en: Replace initial title
be: Замяніць пачатковы загаловак

en: Rese_t
be: Скіну_ць

en: Reset
be: Скінуць настройкі

en: Reset and C_lear
be: Скінуць настройкі і _ачысціць

en: Reset and Clear
be: Скінуць настройкі і ачысціць

en: Restart the command
be: Перазапусціць загад

en: Romanian
be: Румынскае

en: Ru_n a custom command instead of my shell
be: _Выканаць іншы загад замест загаднай абалонкі

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
be: Калі ключ use_custom_command уключаны, вызначае загад для запуску замест загаднай абалонкі.

en: Save Contents
be: Захаваць змесціва

en: Save as…
be: Захаваць як…

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
be: Маштабны каэфіцыент вышыні клеткі для павелічэння адлегласці паміж радкамі. (Не ўплывае на вышыню шрыфту.)

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
be: Маштабны каэфіцыент шырыні клеткі для павелічэння адлегласці паміж літарамі. (Не ўплывае на шырыню шрыфту.)

en: Scroll on _keystroke
be: Пра_кручваць пры націску клавішы

en: Scroll on _output
be: Пракручваць пры новым _вывадзе

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: Search
be: Пошук

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Send Mail _To…
be: _Напісаць ліст…

en: Set _Character Encoding
be: Вызначыць _кадаванне знакаў

en: Set _Title…
be: Прызначыць _загаловак…

en: Set as default
be: Зрабіць прадвызначаным

en: Set the initial terminal title
be: Наставіць першапачатковы загаловак тэрмінала

en: Set the last specified tab as the active one in its window
be: Зрабіць апошнюю азначаную картку акна актыўнай

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
be: Прызначыць ступень павелічэння тэксту тэрмінала (1.0 = звычайны памер)

en: Set the window role
be: Прызначыць акну ролю

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
be: Вызначыць памер акна. Напрыклад: 80x24 або 80x24+200+200 (СЛУПКІxРАДКІ+X+Y)

en: Set the working directory
be: Прызначыць рабочы каталог

en: Shortcut _Key
be: _Клавіятурны скарот

en: Shortcuts
be: Клавіятурныя скароты

en: Show GNOME Terminal options
be: Паказаць опцыі тэрмінала GNOME

en: Show Primary Menu
be: Паказаць асноўнае меню

en: Show _Menubar
be: Паказаць стужку _меню

en: Show _bold text in bright colors
be: Паказваць _тоўстыя літары светлымі колерамі

en: Show per-terminal options
be: Паказаць опцыі для асобных тэрміналаў

en: Show per-window options
be: Паказаць опцыі для асобных вокнаў

en: Show preferences window
be: Паказаць настройкі акна

en: Show terminal options
be: Паказаць опцыі тэрмінала

en: Solarized
be: Асвета

en: Solarized dark
be: Асвета цёмная

en: Solarized light
be: Асвета светлая

en: Sound
be: Гук

en: South European
be: Паўднёваеўрапейскае

en: Suppress output
be: Сцішыць вывад

en: Switch to Last Tab
be: Перайсці да апошняй карткі

en: Switch to Next Tab
be: Перайсці да наступнай карткі

en: Switch to Previous Tab
be: Перайсці да папярэдняй карткі

en: Switch to Tab %u
be: Перайсці да карткі %u

en: TITLE
be: ЗАГАЛОВАК

en: Ta_bs
be: _Карткі

en: Tab
be: Картках

en: Tabs
be: Карткі

en: Tango dark
be: Tango цёмны

en: Tango light
be: Tango светлы

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Terminal _bell
be: _Сігнал тэрмінала

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
be: Опцыі тэрмінала. Калі ўжыты перад першым аргументам --window ці --tab, прызначаюць настройкі для ўсіх тэрміналаў:

en: Terminal plugin for Files
be: Плугін тэрмінала для Файлаў

en: Text
be: Тэкст

en: Text Appearance
be: Выгляд тэксту

en: Text and Background Color
be: Колер фону і тэксту

en: Thai
be: Тайскае

en: The child process exited normally with status %d.
be: Працэс-нашчадак скончыў працу належным чынам, вярнуўшы код стану %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
be: Працэс-нашчадак быў гвалтоўна перарваны сігналам %d.

en: The child process was aborted.
be: Працэс-нашчадак быў гвалтоўна перарваны.

en: The code sequence the Backspace key generates
be: Кодавая паслядоўнасць, якая генеруецца клавішай Backspace

en: The code sequence the Delete key generates
be: Кодавая паслядоўнасць, якая генеруецца клавішай Delete

en: The cursor appearance
be: Від курсора

en: The position of the tab bar
be: Размяшчэнне паліцы картак

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
be: Магчымыя значэнні: "system" (выкарыстаць агульныя настройкі мільгання курсора), "on" (уключыць) ці "off" (выключыць).

en: Theme _variant:
be: _Варыянт матыву аздаблення:

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
be: У некаторых тэрміналах гэтага акна дагэтуль выконваюцца працэсы. Закрыццё гэтага акна прывядзе да іх забойства.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
be: У гэтым тэрмінале дагэтуль выконваецца працэс. Закрыццё тэрмінала заб'е яго.

en: There was an error creating the child process for this terminal
be: Падчас утварэння працэсу-нашчадка для гэтага тэрмінала ўзнікла памылка

en: There was an error displaying help
be: Падчас паказу даведкі ўзнікла памылка

en: This is the default profile
be: Гэта прадвызначаны профіль

en: Toggle search options
be: Пераключыць опцыі пошуку

en: Turkish
be: Турэцкае

en: Turn off the menubar
be: Выключыць стужку меню

en: Turn on the menubar
be: Уключыць стужку меню

en: Two roles given for one window
be: Для аднаго акна прызначаны дзве ролі

en: Underline
be: Падкрэсліванне

en: Unicode
be: Унікод

en: Use the command line
be: Загадны радок

en: Use the given profile instead of the default profile
be: Ужыць азначаны профіль замест прадвызначанага

en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
be: Выкарыстайце "%s", каб скончыць спіс опцый, і змясціце далей камандны радок, які трэба выканаць.

en: Using VTE version %u.%u.%u
be: Ужыта версія VTE %u.%u.%u

en: Vietnamese
be: В'етнамскае

en: View
be: Від

en: Wait until the child exits
be: Чакаць заканчэння працы нашчадка

en: Western
be: Заходняе

en: What to do with the terminal when the child command exits
be: Што рабіць з тэрміналам, калі загад-нашчадак заканчвае працу

en: When command _exits:
be: Пры _заканчэнні працы загаду:

en: When focused
be: Калі ў фокусе

en: When to show the scrollbar
be: Калі паказваць паласу пракруткі

en: When to show the tabs bar
be: Калі паказваць паліцу картак

en: When unfocused
be: Калі не ў фокусе

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
be: Ці з'яўляюцца знакі нявызначанай шырыні вузкімі або шырокімі пры выкарыстанні кадавання UTF-8

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
be: Ці трэба захоўваць неабмежаваную колькасць радкоў для пракруткі

en: Whether bold is also bright
be: Ці рабіць тоўстыя літары светлымі

en: Whether bold text should use the same color as normal text
be: Ці трэба паказваць тоўстыя літары адным колерам са звычайнымі

en: Whether shortcuts are enabled
be: Ці трэба ўключыць клавіятурныя скароты

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
be: Ці трэба ўключыць клавіятурныя скароты. Яны могуць канфліктаваць з некаторымі праграмамі ў тэрмінале, таму мы даем магчымасць выключыць іх.

en: Whether the menubar has access keys
be: Ці мае стужка меню клавішу хуткага доступу

en: Whether the shell integration is enabled
be: Ці ўключана інтэграцыя з абалонкай

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
be: Ці трэба ўключыць стандартны скарот GTK для доступу да стужкі меню

en: Whether to allow bold text
be: Ці трэба дазволіць тоўстыя літары тэксту

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
be: Ці трэба пытацца пацвярджэння перад закрыццём тэрмінала

en: Whether to blink the cursor
be: Ці мусіць курсор мільгаць

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
be: Ці патрэбныя клавішы хуткага доступу да стужкі меню тыпу "Alt+літара". Яны могуць канфліктаваць з некаторымі праграмамі ў тэрмінале, таму мы даем магчымасць выключыць іх.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
be: Ці трэба выконваць гэты загад у тэрмінале як загадную абалонку

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
be: Ці трэба адкрыць новыя тэрміналы ў вокнах або картках

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
be: Ці трэба абнаўляць пераносы радкоў тэрмінала пры змяненні памеру акна

en: Whether to ring the terminal bell
be: Ці трэба агучваць сігнал тэрмінала

en: Whether to run a custom command instead of the shell
be: Ці трэба выконваць уласны загад замест загаднай абалонкі

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
be: Ці трэба пракручваць тэрмінал уніз пры націску клавішы

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
be: Ці трэба пракручваць тэрмінал уніз пры з'яўленні новага вываду

en: Whether to show the menubar in new windows
be: Ці трэба паказваць стужку меню ў новых вокнах

en: Whether to use custom cursor colors
be: Ці трэба ўжыць уласныя колеры курсора

en: Whether to use custom highlight colors
be: Ці трэба ўжыць уласныя колеры выдзялення

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
be: Ці трэба для тэрмінала ўжыць колеры актыўнага матыва аздаблення

en: Whether to use the system monospace font
be: Ці трэба ўжыць сістэмны роўнашырокі шрыфт

en: Which encoding to use
be: Кадаванне

en: Which theme variant to use
be: Які матыў выкарыстоўваць

en: White on black
be: Белы тэкст на чорным фоне

en: Wide
be: Шырокія

en: Window
be: Вокнах

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
be: Опцыі акна. Калі ўжыты перад першым аргументам --window ці --tab, прызначаюць настройкі для ўсіх вокнаў:

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL) разам з Тэрміналам GNOME. Калі вы не атрымалі яе, прачытайце <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: ZOOM
be: СТУПЕНЬ

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Zoom Out
be: Паменшыць

en: Zoom _In
be: _Павялічыць

en: Zoom _Out
be: _Зменшыць

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
be: Ступень павелічэння "%g" надта вялікая, таму ўжыта %g

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
be: Ступень павелічэння "%g" надта малая, таму ўжыта %g

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Action
be: _Дзеянне

en: _Advanced
be: _Прасунутыя

en: _Backspace key generates:
be: _Клавіша Backspace генеруе:

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Clear Highlight
be: _Ачысціць падсветку

en: _Close Window
be: _Закрыць акно

en: _Contents
be: _Змест

en: _Copy
be: _Капіраваць

en: _Default color:
be: Прадвызначаны колер:

en: _Delete key generates:
be: Клавіша Delete _генеруе:

en: _Detach Tab
be: _Адчапіць картку

en: _Detach Terminal
be: _Адчапіць тэрмінал

en: _Edit
be: _Праўка

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
be: _Уключыць мнеманічныя скароты (напрыклад, Alt+Ф для меню "Файл")

en: _Enable shortcuts
be: _Уключыць клавіятурныя скароты

en: _Encoding:
be: _Кадаванне:

en: _Export…
be: _Экспартаваць…

en: _File
be: _Файл

en: _Find…
be: По_шук…

en: _Full Screen
be: Поўна_экранны рэжым

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Highlight color:
be: Колер _выдзеленага тэксту:

en: _Inspector
be: _Даследчык

en: _Limit scrollback to:
be: _Абмежаваць пракрутку да:

en: _Match case
be: _Улічваць рэгістр літар

en: _Next Tab
be: Да _наступнай карткі

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: _Open Link
be: _Адкрыць спасылку

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: _Previous Tab
be: Да _папярэдняй карткі

en: _Print…
be: _Надрукаваць…

en: _Profile
be: _Профіль

en: _Relaunch
be: _Перазапусціць

en: _Reset
be: _Скінуць настройкі

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
be: _Вярнуць прадвызначаныя настройкі опцый сумяшчальнасці

en: _Run command as a login shell
be: _Запускаць загад як уваходную загадную абалонку

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Save Contents…
be: _Захаваць змесціва…

en: _Search
be: По_шук

en: _Show menubar by default in new terminals
be: _Прадвызначана паказваць стужку меню ў новых тэрміналах

en: _Show scrollbar
be: _Паказваць панэль пракруткі

en: _Terminal
be: _Тэрмінал

en: _Underline color:
be: Колер падкр_эслівання:

en: _Use colors from system theme
be: Ужыць колеры сістэмнага _матыва аздаблення

en: _View
be: _Від

en: _Wrap around
be: _Аўтаматычна працягваць пошук з адваротнага боку

en: columns
be: слупкоў

en: height
be: вышыня

en: lines
be: радкоў

en: rows
be: радкоў

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
be: абалонка;загадны радок;загад;

[ctx: theme variant]
en: Dark
be: Цёмны

[ctx: theme variant]
en: Default
be: Прадвызначаны

[ctx: theme variant]
en: Light
be: Светлы

[ctx: visible-name]
en: 'Unnamed'
be: 'Без назвы'

en: width
be: шырыня

en: “%s” is not a valid zoom factor
be: "%s" не з'яўляецца магчымай ступенню павелічэння

en: “%s” option given twice for the same window
be: Опцыя "%s" двойчы вызначана для аднаго акна

en: “file” scheme with remote hostname not supported
be: Схема "file" з аддаленым хастом не падтрымліваецца
