evince master - en to bg translation catalogue (436 entries)

en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
bg:  (не е от 14-те стандартни шрифта)

en:  (One of the Standard 14 Fonts)
bg:  (един от 14-те стандартни шрифта)

en: %.0f × %.0f mm
bg: %.0f × %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
bg: %.2f × %.2f инча

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
bg[0]: %d задача в опашката
bg[1]: %d задачи в опашката

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
bg: %s%s
    Кодиране: %s
    %s

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
bg: %s%s
    Кодиране: %s
    %s
    Замества се със <b>%s</b>
    (%s)

en: %s, Landscape (%s)
bg: %s, хоризонтално (%s)

en: %s, Portrait (%s)
bg: %s, вертикално (%s)

en: (%d of %d)
bg: (%d от %d)

en: 100%
bg: 100 %

en: 125%
bg: 125 %

en: 150%
bg: 150 %

en: 1600%
bg: 1600 %

en: 175%
bg: 175 %

en: 200%
bg: 200 %

en: 300%
bg: 300 %

en: 3200%
bg: 3200 %

en: 400%
bg: 400 %

en: 50%
bg: 50 %

en: 6400%
bg: 6400 %

en: 70%
bg: 70 %

en: 800%
bg: 800 %

en: 85%
bg: 85 %

en: A clear, simple UI
bg: Опростен и интуитивен интерфейс

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
bg: Програма за преглед на често срещани видове документи за графичната среда GNOME. Може да разглеждате, анотирате и търсите в документи в много различни формати.

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл на име „%s“. Искате ли да го замените?

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Add highlight annotation
bg: Добавяне на оцветена анотация

en: Add text annotation
bg: Добавяне на текстова анотация

en: Adds support for reading DVI documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи DVI

en: Adds support for reading DjVu documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи DjVu

en: Adds support for reading PDF Documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи PDF

en: Adds support for reading PostScript documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи PostScript

en: Adds support for reading TIFF documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи TIFF

en: Adds support for reading XPS documents
bg: Добавя поддръжка за четене на документи XPS

en: Adds support for reading comic books
bg: Добавя поддръжка за четене на комикси

en: Advanced highlighting and annotation
bg: Допълнителни оцветяване и анотации

en: All Documents
bg: Всички документи

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All fonts are either standard or embedded.
bg: Всички шрифтове са или стандартните, или са вградени.

en: Allow links to change the zoom level.
bg: Разрешаване на промяната на мащаба от връзки в документа.

en: Annotate document
bg: Анотиране на документа

en: Annotate the document
bg: Анотиране на документа

en: Annotation Properties
bg: Свойства на анотацията

en: Annotation Properties…
bg: Свойства на анотацията…

en: Annotation _Properties…
bg: Свойства на _анотацията…

en: Annotations
bg: Анотации

en: Archive is encrypted
bg: Архивът е шифриран

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto Rotate and Center
bg: Автоматично завъртане и центриране

en: Auto_scroll
bg: _Автоматично придвижване

en: Automatically reload the document
bg: Презареждане на документа

en: Back
bg: Назад

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: C_ancel
bg: _Отмяна

en: C_ase Sensitive
bg: Р_азлика между главни/малки букви

en: Can not get local path for archive
bg: Локалният път до архива не може да бъде открит

en: Cancel _print and Close
bg: _Отказване на печатането и затваряне

en: Circle
bg: Кръг

en: Close
bg: Затворен

en: Close _after Printing
bg: Затваряне _след отпечатване

en: Close _without Saving
bg: _Без запазване

en: Collapse all tree
bg: Сгъване на цялото дърво

en: Color:
bg: Цвят:

en: Comic Books
bg: Комикси

en: Comment
bg: Коментар

en: Contains Javascript:
bg: Съдържа Javascript:

en: Copy _Image
bg: Копиране на _изображението

en: Could not send current document
bg: Документът не може да бъде изпратен

en: Couldn’t find appropriate format to save image
bg: Неуспешно намиране на подходящ формат за запазване на изображението

en: Couldn’t open attachment “%s”
bg: Неуспешно отваряне на прикрепения файл „%s“

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
bg: Неуспешно отваряне на прикрепения файл „%s“: %s

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
bg: Неуспешно запазване на прикрепения файл „%s“: %s

en: Created:
bg: Създаден:

en: Creator:
bg: Автор:

en: Cross
bg: Кръст

en: DEST
bg: ПРЕПРАТКА

en: DVI Documents
bg: Документи DVI

en: DVI document has incorrect format
bg: Документът DVI е в неправилен формат

en: Delete the temporary file
bg: Изтриване на временен файл

en: DjVu Documents
bg: Документи DjVu

en: DjVu document has incorrect format
bg: Документът DjVu е в неправилен формат

en: Document
bg: Документ

en: Document License
bg: Лиценз на документа

en: Document View
bg: Преглед на документи

en: Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: Document contains form fields that have been filled out.
bg: Документът съдържа формуляри с попълнени полета.

en: Document contains new or modified annotations.
bg: Документът съдържа нови или променени анотации.

en: Document contains no annotations
bg: Документът не съдържа анотации

en: Document viewer for popular document formats
bg: Програма за преглед на често срещани видове документи

en: Don’t show this message again
bg: Това съобщение да не се показва отново

en: Downloading document (%d%%)
bg: Изтегляне на документ (%d%%)

en: Draw border around pages
bg: Изчертаване на граници по страницата

en: Embedded
bg: Вградени

en: Embedded subset
bg: Вградени подмножества

en: Enable caret navigation?
bg: Да се включи ли навигацията с курсор?

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
bg: Край на презентацията. Натиснете Esc или бутон на мишката, за да излезете.

en: Enlarge the document
bg: Увеличаване на документа

en: Evince Document Viewer
bg: Преглед на документи Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
bg: Това е програмата за преглед на документи на работната среда GNOME

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
bg: Поддържат се следните видове документи: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (със SyncTeX) и комикси (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: Expand all tree
bg: Разгъване на цялото дърво

en: Expand all under this element
bg: Разгъване на всичко под този елемент

en: FD
bg: ФАЙЛОВ_ДЕСКРИПТОР

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Failed to create a temporary directory: %s
bg: Неуспешно създаване на временна папка: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
bg: Неуспешно създаване на временен файл: %s

en: Failed to create thumbnail for page %d
bg: Неуспешно създаване на миниатюра на страница № %d

en: Failed to load document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде зареден

en: Failed to load remote file.
bg: Отдалеченият файл не може да бъде зареден.

en: Failed to print document
bg: Документът не може да бъде отпечатан

en: Failed to print page %d: %s
bg: Страница № %d не може да бъде отпечатана: %s

en: Failed to reload document.
bg: Документът не може да бъде презареден.

en: Failed to render page %d
bg: Страница № %d не може да бъде изобразена

en: Failed to render page %d: %s
bg: Страница № %d не може да бъде изобразена: %s

en: Failed to save document “%s”
bg: Документът „%s“ не може да бъде запазен

en: File descriptor of input file
bg: Дескриптор на входния файл

en: File descriptor of print settings file
bg: Дескриптор на файла с настройките за печат

en: File is corrupted
bg: Файлът е повреден

en: File options
bg: Настройки на файла

en: File specifying print settings
bg: Файл с настройките за печат

en: File type %s (%s) is not supported
bg: Не се поддържат файлове от вида %s (%s)

en: Find
bg: Търсене

en: Find a word or phrase in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: Find next occurrence of the search string
bg: Откриване на следващата поява на търсения низ

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Откриване на предишната поява на търсения низ

en: Finishing…
bg: Завършване…

en: First Page
bg: Първа страница

en: Fit Pa_ge
bg: Напасване по _страница

en: Fit _Width
bg: Напасване по _широчина

en: Fit to Printable Area
bg: Напасване към областта за печат

en: Font
bg: Шрифт

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Format:
bg: Формат:

en: Forward
bg: Напред

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Further Information
bg: Допълнителна информация

en: GNOME Document Previewer
bg: Преглед на документи

en: GNOME Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: Gathering font information… %3d%%
bg: Събиране на информация за шрифтовете… %3d%%

en: General
bg: Основни

en: Generating preview: page %d of %d
bg: Създаване на преглед на страница № %d от общо %d

en: Go to %s on file “%s”
bg: Отиване при %s във файла „%s“

en: Go to file “%s”
bg: Отиване при файла „%s“

en: Go to first page
bg: Първа страница

en: Go to last page
bg: Последна страница

en: Go to next page
bg: Следваща страница

en: Go to page
bg: Отиване на страница

en: Go to page %s
bg: Отиване на страница %s

en: Go to previous page
bg: Предишна страница

en: Help
bg: Помощ

en: Highlight
bg: Оцветяване

en: Highlight text
bg: Оцветяване

en: History
bg: История

en: Icon:
bg: Икона:

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
bg: Ако затворите прозореца, предстоящите задачи няма да бъдат отпечатани.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите копие, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
bg: Ако презаредите документа, промените ще бъдат безвъзвратно загубени.

en: Initial window state:
bg: Начално състояние на прозореца:

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Invalid document
bg: Неправилен документ

en: Invalid page selection
bg: Неправилен избор на страница

en: Jump to page:
bg: Отиване на страница:

en: Key
bg: Ключ

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Last Page
bg: Последна страница

en: Launch %s
bg: Стартиране на %s

en: Layers
bg: Слоеве

en: Loading document from “%s”
bg: Зареждане на документ от „%s“

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Location:
bg: Местоположение:

en: MIME type of input file
bg: Вид по MIME на входния файл

en: Markup type:
bg: Вид маркиране:

en: Modified:
bg: Променян:

en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Named destination to display.
bg: Отваряне на документ при препратка.

en: Navigation
bg: Придвижване

en: New Paragraph
bg: Нов абзац

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New _Window
bg: _Нов прозорец

en: Next Page
bg: Следваща страница

en: Ni_ght Mode
bg: Но_щен режим

en: No
bg: Не

en: No files in archive
bg: В архива няма файлове

en: No name
bg: Без име

en: No supported images in archive
bg: В архива няма поддържани файлове

en: None
bg: Няма

en: Not a comic book MIME type: %s
bg: Видът на MIME не е на комикс: %s

en: Not embedded
bg: Не е вграден

en: Not found, click to change search options
bg: Не е открито, натиснете за смяна на настройките на търсенето

en: Note
bg: Бележка

en: Note text
bg: Бележка

en: Number of Pages:
bg: Брой страници:

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

en: Open
bg: Отворен

en: Open Containing _Folder
bg: Отваряне на _съдържащата папка

en: Open Document
bg: Отваряне на документ

en: Open a C_opy
bg: Отваряне на _копие

en: Open a new window.
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в нов _прозорец

en: Open…
bg: Отваряне…

en: Optimized:
bg: Оптимизиран:

en: Outline
bg: Съдържание

en: Override document restrictions
bg: Пренебрегване ограниченията на документа

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
bg: Пренебрегване на ограниченията на документа, като ограничения за копиране и печат.

en: PAGE
bg: СТРАНИЦА

en: PDF Documents
bg: Документи PDF

en: Page %d
bg: Страница %d

en: Page %s
bg: Страница %s

en: Page Handling
bg: Управление на страниците

en: Page Scaling:
bg: Мащабиране на страница:

en: Page cache size in MiB
bg: Размер на временна памет за страниците в MiB

en: Paper Size:
bg: Размер на хартията:

en: Paragraph
bg: Абзац

en: Password Required
bg: Изисква се парола

en: Password for document %s
bg: Парола за документа %s

en: Password required
bg: Изисква се парола

en: PostScript Documents
bg: Документи PostScript

en: Preparing preview…
bg: Подготовка за преглед…

en: Preparing to print…
bg: Подготовка за печат…

en: Present as _Slideshow
bg: _Автоматична презентация

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
bg: Натискането на клавиша „F7“ включва или изключва навигацията с курсор. Това позволява да се придвижвате и маркирате текст с клавиатурата, чрез показалец изобразен върху страниците. Желаете ли да включите навигацията с курсор?

en: Preview before printing
bg: Преглед преди отпечатване

en: Previous Page
bg: Предишна страница

en: Print
bg: Печат

en: Print Preview
bg: Мостра на печата

en: Print this document
bg: Печатане на този документ

en: Printing job “%s”
bg: Отпечатване на задача „%s“

en: Printing page %d of %d…
bg: Печатане на страница № %d от общо %d…

en: Print…
bg: Печат…

en: Producer:
bg: Производител:

en: Prop_erties
bg: _Свойства

en: Properties
bg: Свойства

en: R_emove Annotation
bg: _Премахване на анотацията

en: Recent Documents
bg: Скоро отваряни документи

en: Reload document “%s”?
bg: Да се презареди ли документът „%s“?

en: Reloading document from %s
bg: Презареждане на документа от %s

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Remember password until you _log out
bg: Запомняне на паролата за тази _сесия

en: Remove Annotation
bg: Премахване на анотацията

en: Remove bookmark
bg: Премахване на отметка

en: Requested format is not supported by this printer.
bg: Този принтер не поддържа заявения формат.

en: Reset form
bg: Изчистване на формуляра

en: Reset zoom and make the page fit in the window
bg: Мащабиране за напасване на страницата към прозореца

en: Right to Left Document
bg: Документ от дясно на ляво

en: Ro_tate ⤵
bg: Завъртане на_дясно

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
bg: Завъртане на всяка страница, за да съвпадне с ориентацията на листите на принтера. Страниците се центрират върху листите.

en: Run evince as a previewer
bg: Стартиране на Evince за преглед

en: Run evince in fullscreen mode
bg: Стартиране на Evince в режим цял екран

en: Run evince in presentation mode
bg: Стартиране на Evince в режим на презентация

en: Running in presentation mode
bg: Работа в режим на презентация

en: STRING
bg: НИЗ

en: Save As…
bg: _Запазване като…

en: Save Attachment
bg: Запазване на прикрепения файл

en: Save Current Settings as Defa_ult
bg: Запазване на тези настройки по _подразбиране

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: Save a _Copy
bg: Запазване на _копие

en: Save a copy of document “%s” before closing?
bg: Да се запази ли копие на документа „%s“ преди спирането на програмата?

en: Saving attachment to %s
bg: Запазване на прикрепения файл като %s

en: Saving document to %s
bg: Запазване на документа като %s

en: Saving image to %s
bg: Запазване на изображението като %s

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
bg: Мащабиране на документите към избрания размер на листите. Изберете една от следните възможности:
    
      ⁃ „Без“: не се извършва мащабиране;
    
      ⁃ „Свиване към областта за печат“: страниците по-големи от областта за печат върху листите се свиват, за да се вместят в нея;
    
      ⁃ „Напасване към областта за печат“: страниците се свиват или увеличават, за да напаснат към областта за печат върху листите.

en: Scroll Down
bg: Придвижване надолу

en: Scroll Up
bg: Придвижване нагоре

en: Scroll View Down
bg: Придвижване на изгледа надолу

en: Scroll View Up
bg: Придвижване на изгледа нагоре

en: Search not available for this document
bg: Търсенето в този документ е невъзможно

en: Search options
bg: Настройки на търсенето

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
bg: ВНИМАНИЕ: този документ не може да отвори файла „%s“

en: Security:
bg: Сигурност:

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select or set the zoom level of the document
bg: Избор на увеличението за документа

en: Select page
bg: Избор на страница

en: Select page or search in the index
bg: Избор на страница или търсене в индекса

en: Select page size using document page size
bg: Избор на размер на листите според размера на страниците на документа

en: Send To…
bg: Изпращане до…

en: Set zoom level
bg: Задаване на мащаба

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
bg: Изискване на потвърждение при включване на навигацията с курсор.

en: Shrink the document
bg: Смаляване на документа

en: Shrink to Printable Area
bg: Свиване към областта за печат

en: Side pane
bg: Страничен панел

en: Size:
bg: Размер:

en: Squiggly
bg: Вълнообразно

en: Strike out
bg: Зачеркване

en: Subject:
bg: Тема:

en: Supported Image Files
bg: Поддържани файлове с изображения

en: TIFF Documents
bg: Документи TIFF

en: TYPE
bg: ВИД

en: Text License
bg: Текст на лиценза

en: The URI of the directory last used to open or save a document
bg: Адресът на последната папка, в която е отварян или запазван документ

en: The URI of the directory last used to save a picture
bg: Адресът на последната папка, в която е запазвано изображение

en: The attachment could not be saved.
bg: Прикрепеният файл не може да бъде запазен.

en: The document contains no pages
bg: Документът не съдържа страници

en: The document contains only empty pages
bg: Документът съдържа само празни страници

en: The document is automatically reloaded on file change.
bg: Автоматично презареждане при промяна.

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
bg: Документът е изграден от няколко файла. Някои от тях не са достъпни.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
bg: Документът „%s“ е заключен и изисква парола, за да бъде отворен.

en: The file could not be saved as “%s”.
bg: Файлът не може да бъде запазен като „%s“.

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
bg: Вече съществува файл на име „%s“. Замяната ще замести съдържанието му.

en: The image could not be saved.
bg: Неуспешно запазване на изображението.

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
bg: Най-големият възможен размер на временната памет, която да се използва при изобразяване на страниците. Ограничава мащабирането.

en: The page label of the document to display.
bg: Текст за страница.

en: The page number of the document to display.
bg: Текст за номер на страница.

en: The selected printer “%s” could not be found
bg: Избраният принтер „%s“ не може да бъде открит

en: The word or phrase to find in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
bg[0]: Има %d активна задача за печат. Да се изчака ли приключването му преди спирането на програмата?
bg[1]: Има %d активни задачи за печат. Да се изчака ли приключването им преди спирането на програмата?

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
bg: Този документ съдържа шрифтове, които не са вградени и не са измежду 14-те стандартни за PDF. Възможно е fontconfig да избере различни от оригиналните шрифтове, което ще доведе до неточно показване на документа.

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
bg: Този документ е заключен и може да бъде прочетен, само ако се подаде вярната парола.

en: This work is in the Public Domain
bg: Тази творба е обществено достояние

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Unable to open attachment
bg: Неуспешно отваряне на прикрепения файл

en: Unable to open document “%s”.
bg: Документът „%s“ не може да бъде отворен.

en: Unable to open external link
bg: Неуспешно отваряне на външна връзка

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Unknown
bg: Непознато

en: Unknown MIME Type
bg: Непознат вид MIME

en: Unknown font type
bg: Неизвестен вид шрифт

en: Uploading attachment (%d%%)
bg: Качване на прикрепен файл (%d%%)

en: Uploading document (%d%%)
bg: Качване на документ (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
bg: Качване на изображение (%d%%)

en: Usage terms
bg: Условия за ползване

en: View multi-page documents
bg: Преглед на документи с много страници

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
bg: Да се изчака ли приключването на задача „%s“ преди спирането на програмата?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
bg: Когато е включено, около всяка страница се изчертава граница.

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
bg: Когато е избрано, всяка страница се разпечатва на лист със същия размер.

en: XPS Documents
bg: Документи XPS

en: Yes
bg: Да

en: Your print range selection does not include any pages
bg: Обхватът за печат не включва нито една страница

en: [FILE…]
bg: [ФАЙЛ…]

en: _About Document Viewer
bg: _Относно „Преглед на документи“

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Automatic
bg: _Автоматично

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Continuous
bg: _Без прекъсване

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Delete Bookmark
bg: _Изтриване на отметка

en: _Dual
bg: _Две страници

en: _Enable
bg: _Включване

en: _Go To
bg: _Отиване

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Highlight Selected Text
bg: О_цветяване на избрания текст

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Next Page
bg: _Следваща страница

en: _No
bg: _Не

en: _Odd Pages Left
bg: _Нечетните отляво

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open Attachment
bg: _Отваряне на прикрепения файл

en: _Open Bookmark
bg: _Отваряне на отметка

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Previous Page
bg: _Предишна страница

en: _Print
bg: _Печат

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: _Rename Bookmark
bg: _Преименуване на отметка

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: _Save Attachment As…
bg: _Запазване на прикрепения файл като…

en: _Save Image As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: _Unlock
bg: _Отключване на документа

en: _Unlock Document
bg: _Отключване на документа

en: _Whole Words Only
bg: Само _цели думи

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
bg: libarchive не поддържа метода на компресия на този комикс. Свържете се с авторите на дистрибуцията ви

en: of %d
bg: от %d

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
bg: документ;презентация;преглед;виждане;визуализация;показване;евинс;pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
bg: Лепкава бележка

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
bg: Добавяне на отметка

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
bg: Автоматично мащабиране

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
bg: Затваряне на прозореца с текущия документ

[ctx: shortcut window]
en: Close window
bg: Затваряне на прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
bg: Копиране на оцветения текст

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
bg: Свойства на документа

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
bg: Преглед и обработка на документи

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
bg: Режим на презентация

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
bg: Търсене на текст

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
bg: Напасване по страница

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
bg: Напасване по широчина

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Основни

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
bg: Следваща страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
bg: Към следващата страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
bg: Към следващо посетена страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
bg: Към страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
bg: Предишна страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
bg: Към предишната страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
bg: Към предишно посетена страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
bg: Към началото на документа

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
bg: Към началото/края на страница

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
bg: Към края на документа

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
bg: Към следващата поява на търсеното

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
bg: Към предишната поява на търсеното

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
bg: Оцветяване

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
bg: Преместване по страницата

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
bg: Придвижване няколко реда нагоре/надолу по страница

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
bg: Преместване в документа

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
bg: Отваряне на копие на текущия документ

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
bg: Отваряне на документ

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
bg: Отваряне, затваряне, запазване и отпечатване

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
bg: Презентация

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
bg: Отпечатване на този документ

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
bg: Презареждане на документа

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
bg: Премахване на отметка

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
bg: Завъртане на страницата 90° надясно

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
bg: Завъртане на страницата 90° наляво

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
bg: Завъртане и мащабиране

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
bg: Запазване на копие на текущия документ

[ctx: shortcut window]
en: Save current settings as default
bg: Запазване на тези настройки като стандартни

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
bg: Избиране на всичкия текст в документ

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
bg: Избор и копиране на текст

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Помощ

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
bg: Лента за търсене

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
bg: Черен екран

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
bg: Навигация с курсор

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
bg: Непрекъснато придвижване

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
bg: Две страници

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
bg: Цял екран

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
bg: Нощен режим

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
bg: Нечетните да са отляво

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
bg: Основно меню

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
bg: Страничен панел

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
bg: Бял екран

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
bg: Жестове за сензорен панел

[ctx: shortcut window]
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
bg: Мащаб 1∶1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
bg: Увеличаване (алтернативно)

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
bg: © 1996-2022 Авторите на Evince
