file-roller master - en to bg translation catalogue (302 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
bg: %e %B %Y, %H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
bg[0]: Остава %d файл
bg[1]: Остават %'d файла

en: %s Properties
bg: Данни за %s

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
bg: Вече има файл с име „%s“.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „%s“. Искате ли да го презапишете?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
bg: Вече има папка с име „%s“.
    
    %s

en: ARCHIVE
bg: АРХИВ

[ctx: Action]
en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

[ctx: Action]
en: Extract
bg: Разархивиране

[ctx: Action]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: Action]
en: _Extract
bg: _Разархивиране

en: Actions
bg: Действия

en: Add
bg: Добавяне

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове, като се пита за името на архива, и спиране на програмата

en: Add files to the specified archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове в избрания архив и спиране на програмата

en: Add only if _newer
bg: Добавяне, ако са по-_нови

en: Adding the files to “%s”
bg: Добавяне на файлове към „%s“

en: Adding “%s”
bg: Добавяне на „%s“

en: All archives
bg: Всички архиви

en: All files
bg: Всички файлове

en: An archive manager for GNOME.
bg: Архиватор на GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
bg: Грешка при добавяне на файлове към архива.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
bg: Грешка при изтриване на файлове от архива.

en: An error occurred while extracting files.
bg: Грешка при разархивиране на файловете.

en: An error occurred while loading the archive.
bg: Грешка при зареждане на архива.

en: An error occurred while renaming the files.
bg: Грешка при преименуването на файловете.

en: An error occurred while saving the archive.
bg: Грешка при запазване на архива.

en: An error occurred while testing archive.
bg: Грешка при проверката на архива

en: An error occurred while updating the files.
bg: Грешка при обновяването на файловете.

en: An error occurred.
bg: Грешка.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече има файл със същото име в „%s“.

en: Archive Manager
bg: Архиватор

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
bg: Архиваторът или още „File Roller“, е стандартната програма на GNOME за отваряне, създаване и промяна на архиви и компресирани файлове.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
bg: Архиваторът поддържа голям брой формати, в това число:

en: Archive not found
bg: Архивът не е намерен.

en: Archive size:
bg: Размер на архива:

en: Archive type not supported.
bg: Този вид архиви не се поддържа.

en: C_ommand Line Output:
bg: _Изход на командния ред:

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Change password visibility
bg: Смяна на паролата

en: Command exited abnormally.
bg: Командата спря неочаквано.

en: Command not found.
bg: Командата не е намерена.

en: Compress
bg: Компресиране

en: Compression level
bg: Ниво на компресия

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
bg: Ниво на компресия когато се добавят файлове към архив. Допустими стойности: „very-fast“ (много бързо), „fast“ (бързо), „normal“ (нормално), „maximum“ (максимално).

en: Compression ratio:
bg: Ниво на компресия:

en: Content size:
bg: Размер на съдържанието:

en: Contents
bg: Ръководство

en: Copy
bg: Копиране

en: Copying the extracted files to the destination
bg: Копиране на разархивираните файлове в целта

en: Copying the files from “%s” to “%s”
bg: Копиране на файловете от „%s“ в „%s“

en: Copying the files to add to “%s”
bg: Копиране на файловете за добавяне към „%s“

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
bg: Авторски права © 2001-2014 Фондация за свободен софтуер

en: Could not add the files to the archive
bg: Файловете не може да бъдат добавени към архива

en: Could not create the archive
bg: Архивът не може да бъде създаден

en: Could not create the destination folder: %s.
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена

en: Could not delete the old archive.
bg: Старият архив не може да бъде изтрит.

en: Could not display help
bg: Неуспешно показване на ръководството

en: Could not display the folder “%s”
bg: Папката „%s“ не може да бъде показана

en: Could not find the volume: %s
bg: Томът не може да бъде открит: %s

en: Could not load the location
bg: Адресът не може да бъде зареден

en: Could not open this file type
bg: Този вид файлове не може да се отварят

en: Could not open “%s”
bg: „%s“ не може да бъде отворен

en: Could not perform the operation
bg: Операцията не може да бъде извършена

en: Could not rename the file
bg: Файлът не може да бъде преименуван

en: Could not rename the folder
bg: Папката не може да бъде преименувана

en: Could not save the archive “%s”
bg: Неуспешно запазване на архива „%s“

en: Create _Archive
bg: Създаване на _архив

en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

en: Create and modify an archive
bg: Създаване и промяна на архив

en: Create destination folder without asking confirmation
bg: Създаване на папката за файловете, без да се иска потвърждение

en: Creating “%s”
bg: Създаване на „%s“

en: Cu_t
bg: _Отрязване

en: Cut
bg: Отрязване

en: D_eselect All
bg: _Отмяна на избора на всичко

en: Decompressing archive
bg: Разархивиране на компресирания файл

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
bg: Папка по подразбиране за командите „--add“ и „--extract“

en: Default volume size
bg: Стандартен размер на тома

en: Delete
bg: Изтриване

en: Deleting files from archive
bg: Изтриване на файлове в архива

en: Deleting the files from “%s”
bg: Изтриване на файловете от „%s“

en: Dese_lect All
bg: _Отмяна на избора на всичко

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
bg: Папката „%s“ не съществува.
    
    Искате ли да я създадете?

en: Display path
bg: Показване на пътя

en: Display size
bg: Показване на размера

en: Display the path column in the main window.
bg: Показване на колоната „Път“ в главния прозорец.

en: Display the size column in the main window.
bg: Показване на колоната „Размер“ в главния прозорец.

en: Display the time column in the main window.
bg: Показване на колоната „Време“ в главния прозорец.

en: Display the type column in the main window.
bg: Показване на колоната „Вид“ в главния прозорец.

en: Display time
bg: Показване на време

en: Display type
bg: Показване на вида

en: Do not _overwrite newer files
bg: _Без презаписване на по-новите файлове

en: Do not overwrite newer files
bg: Без презаписване на по-новите файлове

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
bg: Искате ли да добавите този файл към текущия архив или да го отворите като нов архив?

en: Do you want to create a new archive with these files?
bg: Искате ли да създадете нов архив с тези файлове?

en: E_xclude files:
bg: С _изключение на файлове:

en: Editors
bg: Редактори

en: Encrypt the archive header
bg: Шифриране на заглавната част на архива

en: Enter a password for “%s”
bg: Въведете парола за „%s“

en: Extract Here
bg: Разархивиране тук

en: Extract To…
bg: Разархивиране…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
bg: Разархивиране на архиви, като се пита за целевата папка, и спиране на програмата

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена папка и спиране на програмата

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена папка и спиране на програмата

en: Extract the selected archive
bg: Разархивиране на избрания архив

en: Extract the selected archive to the current position
bg: Разархивиране на избрания архив тук

en: Extracting the files from “%s”
bg: Разархивиране на файловете от „%s“

en: Extracting “%s”
bg: Разархивиране на „%s“

en: Extraction completed successfully
bg: Разархивирането завърши успешно

en: Extraction not performed
bg: Разархивирането не е изпълнено

en: FOLDER
bg: ПАПКА

[ctx: File]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: File]
en: Modified
bg: Промяна

[ctx: File]
en: Name
bg: Име

[ctx: File]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: File]
en: Size
bg: Размер

[ctx: File]
en: Type
bg: Вид

en: Find files by name
bg: Търсене на файлове по име

en: Folder
bg: Папка

en: Folders
bg: Папки

en: Getting the file list
bg: Извличане на списъка с файлове

en: Go to the home location
bg: Към личните файлове

en: Go to the next visited location
bg: Към в следващото посетено място

en: Go to the previous visited location
bg: Към предишното посетено място

en: Go up one level
bg: Едно ниво нагоре

en: How to sort files
bg: Подредба на файловете

en: Include _files:
bg: _Включително файлове:

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Last Output
bg: Последен изход

en: Last modified:
bg: Дата на промяна:

en: List Mode
bg: Режим на изгледа

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
bg: Списък с програмите въведени в прозореца „Отваряне на файл“ без асоцииране по вида на файла.

en: Load Options
bg: Настройки на зареждането

en: Loading “%s”
bg: Зареждане на „%s“

en: Location
bg: Местоположение

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
bg: Преместване на файловете от „%s“ в „%s“

en: Name column width
bg: Широчина на колоната „Име“

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
bg: Името „%s“ е неправилно, защото съдържа някой от знаците „%s“. Въведете друго име.

en: New Archive
bg: Нов архив

en: New name is the same as old one, please type other name.
bg: Новото име е същото като старото. Въведете друго име.

en: New name is void, please type a name.
bg: Новото име е празно. Въведете име.

en: Number of files:
bg: Брой файлове:

en: Open _Item Location
bg: Отваряне на _местоположение:

en: Open, modify and create compressed archive files
bg: Отваряне, създаване и промяна на архиви и компресирани файлове.

en: Operation completed
bg: Операцията завърши

en: Pass_word…
bg: П_арола…

en: Password required for “%s”
bg: Изисква се парола за „%s“

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste Selection
bg: Поставяне на избраното

en: Please use a different name.
bg: Използвайте друго име.

en: Please wait…
bg: Изчакайте…

en: Properties
bg: Данни

en: Reading “%s”
bg: Прочитане на „%s“

en: Recompressing archive
bg: Компресиране наново на архива

en: Recreate the folders stored in the archive
bg: Пресъздаване на папките

en: Removing “%s”
bg: Изтриване на „%s“

en: Rename
bg: Преименуване

en: Renaming the files in “%s”
bg: Преименуване на файловете в „%s“

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace _Nothing
bg: _Нищо не се заменя

en: Replace file “%s”?
bg: Да се замени ли файлът „%s“?

en: Reset Options
bg: Стандартни настройки

en: S_elect the files you want to update:
bg: _Изберете файловете, които искате да обновите:

en: Save
bg: Запазване

en: Save Options
bg: Настройки за запазване

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Saving “%s”
bg: Запазване на „%s“

en: Set Pass_word…
bg: П_арола…

en: Show Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show version
bg: Извеждане на версията

en: Show/hide the extra options
bg: Допълнителни опции

en: Side_bar
bg: Странична _лента

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Sort type
bg: Вид подредба

en: Split into _volumes of
bg: _Разделяне на томове по

en: Start as a service
bg: Стартиране като услуга

en: Test Result
bg: Резултати от проверката

en: Testing “%s”
bg: Проверка на „%s“

en: The default size for volumes.
bg: Стандартен размер за томове.

en: The default width of the name column in the file list.
bg: Стандартната широчина на колоната „Име“ в списъка с файлове.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
bg: Файлът вече съществува в „%s“. Замяната му ще презапише съдържанието му.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
bg[0]: Файлът е бил променен от друга програма. Ако не обновите версията в архива, всичките ви промени ще бъдат загубени.
bg[1]: %d от файловете са били променени от друга програма. Ако не ги обновите в архива, всичките ви промени ще бъдат загубени.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
bg: Не е инсталирана команда за файловете от вида %s.
    Искате ли да потърсите команда за отварянето им?

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Вътрешна грешка при търсенето на програми:

en: This archive type cannot be modified
bg: Този архив не може да бъде променен

en: Type:
bg: Вид:

en: Update Files
bg: Обновяване на файлове

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
bg: Да се обнови ли файлът „%s“ в архива „%s“?

en: Update the files in the archive “%s”?
bg: Да се обновят ли файловете в архива „%s“?

en: Updating the files in “%s”
bg: Обновяване на файловете в архива „%s“

en: Use the notification system to notify the operation completion
bg: Оповестяване за завършване на операция чрез системата за известяване

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
bg: Използвайте „all-files“ (показване на всички файлове), за да видите файловете в единствен списък. Използвайте „as-folder“ (изглед като папка) за разглеждане на архива като папка.

en: View All _Files
bg: По_казване на всички файлове

en: View as a F_older
bg: И_зглед като папка

en: View the sidebar
bg: Показване на страничната лента

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
bg: Критерий за подреждане на файловете. Допустимите стойности: „name“ (име), „size“ (размер), „type“ (вид), „time“ (време), „path“ (път).

en: Whether to display the sidebar.
bg: Дали страничната лента да се показва.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
bg: Шифриране на заглавната част на архива. Ще се изисква парола за преглед на съдържанието на архива.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
bg: Когато е зададено се показват допълнителни опции.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
bg: Ред на подредбата. Допустими стойности: „ascending“ (възходящ), „descending“ (низходящ).

[ctx: Window title]
en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

[ctx: Window title]
en: Extract
bg: Разархивиране

[ctx: Window title]
en: Extract archive
bg: Разархивиране на архив

[ctx: Window title]
en: Load Options
bg: Настройки на зареждането

[ctx: Window title]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: Window title]
en: Save Options
bg: Настройки за запазване

en: Wrong password.
bg: Грешна парола.

en: You can’t add an archive to itself.
bg: Не може да добавяте архив към него самия.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
bg: Нямате права да създавате архиви в тази папка

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
bg: Нямате необходимите права да разархивирате архиви в папката „%s“

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
bg: Нямате права за четене на файловете в папката „%s“

en: You don’t have the right permissions.
bg: Нямате необходимите права.

en: You have to specify an archive name.
bg: Трябва да въведете име на архива.

en: [read only]
bg: [само за четене]

en: _About
bg: _Относно

en: _About Archive Manager
bg: _Относно „Архиватора“

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Add Files…
bg: _Добавяне на файлове…

en: _All files
bg: _Всички файлове

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete Files…
bg: _Изтриване на файлове…

en: _Destination folder:
bg: _Папка, в която да се разархивира:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Encrypt the file list
bg: _Шифриране на списъка с файлове

en: _Encrypt the file list too
bg: Шифриране и на _списъка с файлове

en: _Exclude folders:
bg: С изключение на _папки:

en: _Extract
bg: _Разархивиране

en: _Extract Files…
bg: _Разархивиране…

en: _Extract…
bg: _Разархивиране…

en: _File
bg: _Файл

en: _Filename:
bg: _Име на файл:

en: _Files:
bg: _Файлове:

en: _Find
bg: _Търсене

en: _Follow symbolic links
bg: _Следване на символните връзки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Keep directory structure
bg: _Запазване на структурата на папките

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _New Archive…
bg: _Нов архив…

en: _New file name:
bg: _Ново име на файл

en: _New folder name:
bg: _Ново име на папка

en: _OK
bg: _Добре

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open With…
bg: Отваряне _с…

en: _Open the Archive
bg: _Отваряне на архив

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Options Name:
bg: _Име на настройките:

en: _Other Options
bg: _Други настройки

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Properties
bg: _Данни

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: _Rename…
bg: Преи_менуване…

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save As…
bg: _Запазване като…

en: _Search Command
bg: _Команда за търсене

en: _Select All
bg: _Избор на всичко

en: _Selected files
bg: _Избрани файлове

en: _Show the Files
bg: _Показване на файловете

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Test Integrity
bg: _Проверка на архива

en: _Update
bg: _Обновяване

en: _View
bg: _Изглед

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
bg: bzip (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
bg: (пример: *.txt; *.doc)

en: example: *.txt; *.doc
bg: (напр.: *.txt; *.doc)

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
bg: gzip (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
bg: Архив

[ctx: shortcut window]
en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

[ctx: shortcut window]
en: Common
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
bg: Създаване на нов архив

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
bg: Изтриване на файлове или папки в архива

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
bg: Отмяна на избора на всичко

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
bg: Показване на дървото от папки в страничната лента

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
bg: Разархивиране на архив

[ctx: shortcut window]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
bg: Отваряне на архив

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
bg: Обновяване

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
bg: Преименуване на файл или папка в архив

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
bg: Запазване под друго име

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избор на всичко

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
bg: Спиране на действието

[ctx: shortcut window]
en: View
bg: Изглед

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
bg: Данни за архива

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
bg: Извеждане на съдържанието на архива като структура от папки

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
bg: Извеждане на съдържанието на архива като списък от файлове

en: xz archives (.tar.xz)
bg: xz (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
bg: zip (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
bg: архив;разархивиране;компресия;пакет;compress;rar;zip;tar;extract;unpack;

en: — Create and modify an archive
bg: — създаване и промяна на архив

en: “%s” created successfully
bg: „%s“ е създаден успешно
