gnome-disk-utility master - en to bg translation catalogue (733 entries)

en: %.0f° C / %.0f° F
bg: %.0f ℃/%.0f ℉

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
bg: %2.1f%% (%s) от данните на устройство „%s“ са нечетими и са заменени с нули във файла с изображението. Най-често това се случва при надраскан носител или дефект върху физическата част на диска

en: %d day | %d days
bg[0]: %d ден
bg[1]: %d дни

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d milli-second | %d milli-seconds
bg[0]: %d милисекунда
bg[1]: %d милисекунди

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минутa
bg[1]: %d минути

en: %d month | %d months
bg[0]: %d месец
bg[1]: %d месеца

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: %d sector | %d sectors
bg[0]: %d сектор
bg[1]: %d сектора

en: %d year | %d years
bg[0]: %d година
bg[1]: %d години

en: %s (Read-Only)
bg: %s (само за четене)

en: %s ago
bg: Преди %s

en: %s of %s — %s
bg: %s от общо %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
bg: %s не се четат (заменени са с нули)

en: %s when decompressed
bg: %s след разархивиране

en: %s — %s free (%.1f%% full)
bg: %s — %s свободни (%.1f%% заети)

en: %u sample | %u samples
bg[0]: %u отчет
bg[1]: %u отчѐта

en: (None)
bg: (Няма)

en: --format-device must be used together with --block-device
bg: опцията „--format-device“ изисква „--block-device“

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
bg: опциите „--format-device“ и „--restore-disk-image“ са несъвместими

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
bg: Данните в „/etc/crypttab“ са повредени

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 3 hours
bg: 3 часа

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
bg: <b>Съвет</b>: Ако възнамерявате да рециклирате, продадете или подарите стария си компютър или диск, е добре да използвате по-надежден метод за изтриване на данни, за да е сигурно, че личната ви информация няма да бъде достъпна за злонамерени хора.

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
bg: <b>ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:</b>: Изпълнението на командата за сигурно изтриване на данните може да отнеме много време. Командата не може да бъде спряна и е възможно да не работи правилно с някои видове хардуер. В най-лошия случай, дискът може да стане неизползваем или системата да е (временно) недостъпна. Преди да използвате командата, прочетете статията „<a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Сигурно изтриване на АТА</a>“ и се уверете, че разбирате риска.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „%s“. Желаете ли да го замените?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
bg: Не винаги е възможно да се поправи файлова система — това може да доведе до загуба на данни. Пробвайте да направите резервно копие, преди да използвате инструменти за възстановяване на файлове. Операцията може да отнеме доста време, особено ако дялът съдържа много данни.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
bg: Флаг показващ на зареждащата програма откъде да зареди операционната система. Дял с този флаг се нарича още <i>активен</i> дял.

en: AAM Level
bg: Ниво на акустика

en: APM Level
bg: Ниво на енергопотребление

en: ATA Enhanced Secure Erase
bg: Разширено сигурно изтриване на ATA

en: ATA Secure Erase
bg: Сигурно изтриване на ATA

en: A_PM
bg: _Управление на енергопотреблението

en: Access Time
bg: Време за достъп

en: Activate selected swap partition
bg: Включване на избрания дял за виртуална памет

en: Additional partition options
bg: Допълнителни настройки на дял

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
bg: Честото принудително спиране на въртенето на диска може да доведе до по-бързо износване от очакваното. Преглеждайте стойността на атрибута „Брой пускания/спирания“ в данните от самодиагностика (SMART) от време на време

en: Airflow Temperature
bg: Температура на въздушния поток

en: Airflow temperature of the drive
bg: Температура на въздушния поток на устройството

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
bg: Всички данни на диска ще бъдат загубени, но е възможно да бъдат възстановени чрез програми за възстановяване на данни.

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
bg: Всички данни на диска ще бъдат презаписани и е малко вероятно да бъдат възстановен чрез програми за възстановяване на данни.

en: All data on the partition will be lost
bg: Всички данни на дяла ще бъдат изгубени

en: All existing data will be lost
bg: Всички налични данни ще бъдат изгубени

en: Allocating Disk Image
bg: Заделяне на файл с образ

en: Allow writing to the image
bg: Разрешаване на писането във файла с образа

en: Amount of high current used to spin up the drive
bg: Стойност на големите токове използвани за развъртане на диска.

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
bg: Амплитудата на трептене на главите в работно състояние

en: An easy way to manage your disks
bg: Лесно управление на дисковете

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
bg: Възникна грешка при приспиване на диска

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
bg: Грешка при превключване на състоянието на самодиагностика (SMART)

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
bg: Грешка при събуждане на устройството от състояние на изчакване

en: Application Menu
bg: Меню на програмата

en: Apply Advanced Power Management Settings
bg: Прилагане на настройките за управление на енергопотреблението

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
bg: Прилагане на настройките за управление на акустиката

en: Apply Standby Timeout Settings
bg: Прилагане на настройките за времето за заспиване

en: Apply Write Cache Settings
bg: Настройки на кеша на устройството

en: Approximately %s
bg: Приблизително %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете дяла?

en: Are you sure you want to format the disk?
bg: Сигурни ли сте, че искате да форматирате диска?

en: Are you sure you want to power off the drives?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изключите устройствата?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запишете файла с образ на устройството?

en: Assessment
bg: Оценка

en: At least %s
bg: Поне %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
bg: Закачане и монтиране на един или повече файл с образ на диск.

en: Attach new _Image…
bg: Закачане на нов _образ…

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Auto-clear
bg: Автоматично изчистване (auto-clear)

en: Average Access Time
bg: Средно време за достъп

en: Average Read Rate
bg: Средна скорост при четене

en: Average Write Rate
bg: Средна скорост при запис

en: Average efficiency of operations while positioning
bg: Средна производителност на действията при позициониране на главата

en: Average efficiency of the disk
bg: Средна производителност на диска

en: Backing File
bg: Създаване на резервно копие на файла

en: Benchmark
bg: Тест за производителност

en: Benchmark Settings
bg: Настройки на теста за производителност

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
bg: Тестът за производителност включва измерването на скоростта на обмен на данни от различни области на устройството и времето за търсене от една област към друга. Преди да започнете теста с писане, направете резервно копие на важните данни от устройството.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
bg: Тестът на скоростта на запис на диск изисква изключващ достъп до него (т.е. дискът или неговите дялове не може да са монтирани или да се ползват). Тестът включва прочитането на данни и презаписване със същото съдържание, в резултат на което данните на диска остават непроменени.
    
    Етапът с презаписването се пропуска, ако отметката не е избрана. Това позволява ползването на диска по време на теста (т.е. устройството или негови дялове може да са монтирани).

en: Block device is empty
bg: Празно блоково устройство

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
bg: Btrfs — файлова система с копиране при запис, удобна за „снимки“ на текущото състояние

en: C_hange
bg: _Промяна

en: C_heck Filesystem…
bg: Про_верка на файлова система…

en: C_onfirm Passphrase
bg: По_твърждаване на паролата

en: Calibration Retry Count
bg: Брой на опитите за калибриране

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
bg: Неуспешно създаване на нов дял. Вече има четири основни дяла.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
bg: Неуспешно отваряне на „%s“ — може би томът не е монтиран?

en: Cannot restore image of size 0
bg: Не може да бъде възстановен образ с размер 0

en: Change Filesystem Label
bg: Редактиране на етикета на файловата система

en: Change Pa_ssphrase…
bg: _Смяна на паролата…

en: Change Passphrase
bg: Смяна на паролата

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
bg: Смяна собственикът на файловата система да сте вие и вашата група. Рекурсивният режим сменя и собствеността на всички подпапки и файлове, което може да повреди състоянието на файлова система, която позволява различните обекти в нея да се притежават от различни потребители (напр. архивни копия, файлови системи достъпвани от много потребители и др.).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
bg: Промяната на паролата за това устройство ще обнови и паролата използвана от файла „<i>/etc/crypttab</i>“

en: Check this box to see the passphrases entered above
bg: Сложете отметка, за да видите въведената парола

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
bg: Натиснете за прочитане на данните от самодиагностиката (SMART) отново

en: Click to start a SMART self-test
bg: Натиснете за начало на самодиагностика (SMART)

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
bg: Натиснете, за да спрете текущата самодиагностика (SMART)

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
bg: Натиснете за превключване на самодиагностиката SMART за този диск

en: Close
bg: Затваряне

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
bg: Ако спрете програмата сега, ще спрете и текущите действия, а резултатът ще е развален диск/изображение.

en: Compatible with all systems and devices
bg: Съвместимо с всички операционни системи

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
bg: Съвместимо със съвременни операционни системи и твърди дискове с обем повече от 2 TB

en: Confirm Check
bg: Потвърждаване на проверката

en: Confirm Details
bg: Потвърждаване на детайлите

en: Confirm Repair
bg: Потвърждаване на поправката

en: Confirm Taking Ownership
bg: Потвърдете придобиването на собственост

en: Confirm passphrase entered above
bg: Потвърдете въведената парола

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
bg: Преди да продължите, потвърдете настройките за текущия том.

en: Connected to another seat
bg: Свързан на друг порт

en: Contents
bg: Съдържание

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
bg: Авторски права © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Авторски права © 2008-2013 David Zeuthen
    Авторски права © 2009-2017 Проектът GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
bg: Брой на повторно заделените сектори. Когато възникне грешка при четене/запис/проверка, дискът отбелязва сектора като „повторно заделен“ и прехвърля данните в специално запасно пространство (резервно пространство)

en: Cre_ate
bg: Съз_даване

en: Create Disk Image
bg: Създаване на файл с образ

en: Create Partition
bg: Създаване на дял

en: Create partition in unallocated space
bg: Създаване на дял в незаделеното пространство

en: Creating Disk Image
bg: Създаване на файл с образ

en: Curr_ent Passphrase
bg: Те_куща парола

en: Current Pending Sector Count
bg: Брой на чакащите сектори

en: Current Size
bg: Текущ размер

en: Current internal temperature of the drive
bg: Текуща вътрешна температура на устройството

en: Custom Format
bg: Друго форматиране

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
bg: ВЕРОЯТНО ДИСКЪТ ЩЕ СЕ ПОВРЕДИ СКОРО

en: Data Address Mark Errors
bg: Грешки при отбелязване на адреса на данните

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
bg: Данните в тома ще са достъпни само при въвеждането на правилната парола. Внимавайте да не я забравите.

en: Deactivate selected swap partition
bg: Изключване на избрания дял за виртуална памет

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
bg: Стандартно местоположение за прозорците за създаване/възстановяване на файловете с образи на дискове

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
bg: Стандартно местоположение за прозорците за създаване/възстановяване на файловете с образи на дискове. Ако не е зададено, ще се използва папката „~/Документи“.

en: Delete selected partition
bg: Изтриване на избрания дял

en: Destination
bg: Цел

en: Detach loop device after unmount action
bg: Изключване на устройството за файлове с образи (loop device) след демонтиране на образ

en: Detach this loop device
bg: Откачане на устройството за файлове с образи (loop device)

en: Device
bg: Устройство

en: Device is size 0
bg: Размерът на устройството е 0

en: Disable Write Cache
bg: Изключване на кеша при запис

en: Disk Drives
bg: Дискови устройства

en: Disk Image Mounter
bg: Монтиране на файлове с образи

en: Disk Image Writer
bg: Записване на файлове с образи

en: Disk Image of %s (%s).img
bg: Файл с образ на %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
bg: Файлове с образи (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
bg: Файлове с образи (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
bg: Приплъзване на диска

en: Disk image copying complete
bg: Копирането на образ на диска завърши

en: Disk image read error
bg: Грешка при четене на файл с образ

en: Disk is OK
bg: В добро състояние

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
bg[0]: В добро състояние, в миналото един атрибут е бил извън нормата
bg[1]: В добро състояние, в миналото %d атрибута са били извън нормата

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
bg[0]: В добро състояние, 1 лош сектор
bg[1]: В добро състояние, %d лоши сектори

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
bg[0]: В добро състояние, един атрибут е извън нормата
bg[1]: В добро състояние, %d атрибута са извън нормата

en: Disk management utility for GNOME
bg: Програма за управление на дискове за GNOME

en: Disk or Device
bg: Диск или устройство

en: Disks
bg: Дискове

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
bg: Програмата „Дискове на GNOME“ дава възможност лесно да проверявате, форматирате, поделяте и настройвате дискове и други блокови устройства.

en: Display _Name
bg: _Показване като

en: Don’t overwrite existing data
bg: Без презаписване на съществуващи данни

en: Drive Options
bg: Настройки на устройството

en: Drive S_ettings…
bg: _Настройки на устройството…

en: Drive Settings
bg: Настройки на устройството

en: Drive’s seek performance during offline operations
bg: Производителност на търсене при действия в автономен режим

en: Edit Encr_yption Options…
bg: Редактиране на настройките за _шифриране…

en: Edit Partition
bg: Редактиране на дяла

en: Edit _Filesystem…
bg: Редактиране на _файлова система…

en: Edit _Mount Options…
bg: Редактиране на настройките за _монтиране…

en: Eject this disk
bg: Изваждане на този диск

en: Empty
bg: без

en: Enable Write Cache
bg: Кеширане при запис

en: Enable _recursive mode
bg: _Рекурсивен режим

en: Encryption Options
bg: Настройките за шифрирането

en: Endurance Remaining
bg: Остатъчна устойчивост

en: Enter Standby After
bg: Приспиване след

en: Enter current passphrase used to protect the data
bg: Въведете текущата парола, която се използва за защита на данните

en: Enter new passphrase used to protect the data
bg: Въведете нова парола за защита на данните

en: Enter passphrase to unlock
bg: Въведете парола, за да бъде отключено

en: Enter passphrase used to protect the data
bg: Въведете парола за защита на данните

en: Erase Multiple Disks
bg: Изтриване на множество дискове

en: Erase _Type
bg: _Вид изтриване

en: Error aborting SMART self-test
bg: Грешка при спиране на самодиагностика (SMART)

en: Error adding /etc/crypttab entry
bg: Грешка при добавяне на запис в „/etc/crypttab“

en: Error adding new /etc/fstab entry
bg: Грешка при добавяне на нов запис в „/etc/fstab“

en: Error allocating space for disk image file:
bg: Грешка при заделянето на пространство за образ на диск:

en: Error attaching disk image
bg: Грешка при свързване на образ на диск

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
bg: Грешка при свързване на образ на диск: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
bg: Грешка при отмяна на задача

en: Error changing passphrase
bg: Грешка при промяна на парола

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
bg: Грешка при свързване към демона udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
bg: Грешка при създаване на образ на диск

en: Error creating partition
bg: Грешка при създаване на дял

en: Error deleting loop device
bg: Грешка при изтриване на устройството за файлове с образи (loop device)

en: Error deleting partition
bg: Грешка при изтриване на дял

en: Error determining size of device:
bg: Грешка при определяне на размера на устройството:

en: Error determining size of file
bg: Грешка при определяне на размера на файла

en: Error disabling autoclear for loop device
bg: Грешка при изключване на флага за автоматично изчистване (autoclear) на устройството за файлове с образи (loop device)

en: Error ejecting media
bg: Грешка при изваждане на носителя

en: Error formatting disk
bg: Грешка при форматиране на диска

en: Error formatting volume
bg: Грешка при форматиране на тома

en: Error locking device
bg: Грешка при заключване на устройството

en: Error looking up block device for %s
bg: Грешка при заключване на блоковото устройство на „%s“

en: Error mounting filesystem
bg: Грешка при монтиране на файлова система

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
bg: Грешка при монтиране на файловата система, за да се изчисли минималния размер

en: Error mounting the filesystem
bg: Грешка при монтиране на файлова система

en: Error opening %s: %s
bg: Грешка при отваряне на „%s“: %s

en: Error opening file for reading
bg: Грешка при отваряне на файла за четене

en: Error opening file for writing
bg: Грешка при отваряне на файла за запис

en: Error opening “%s”: %m
bg: Грешка при отваряне „%s“: %m

en: Error powering off drive
bg: Грешка при изключване на устройството

en: Error refreshing SMART data
bg: Грешка при опресняване на данни от самодиагностика (SMART)

en: Error removing /etc/crypttab entry
bg: Грешка при премахване на запис от „/etc/crypttab“

en: Error removing old /etc/fstab entry
bg: Грешка при премахване на остарял запис от „/etc/fstab“

en: Error repairing filesystem
bg: Грешка при поправяне на файлова система

en: Error repairing filesystem after resize
bg: Грешка при поправка на файлова система след преоразмеряване

en: Error resizing filesystem
bg: Грешка при преоразмеряване на файлова система

en: Error resizing partition
bg: Грешка при преоразмеряване на дял

en: Error restoring disk image
bg: Грешка при възстановяване на образ на диск

en: Error retrieving configuration data
bg: Грешка при получаване на данните за настройките

en: Error setting autoclear flag
bg: Грешка при задаване флага за автоматично изчистване (autoclear)

en: Error setting configuration
bg: Грешка при задаване на настройките

en: Error setting label
bg: Грешка при запазване на етикет

en: Error setting partition flags
bg: Грешка при задаване флаговете на дяла

en: Error setting partition name
bg: Грешка при задаване на името на дяла

en: Error setting partition type
bg: Грешка при задаване на вида на дяла

en: Error starting SMART self-test
bg: Грешка при стартиране на самодиагностика (SMART)

en: Error starting swap
bg: Грешка при стартиране на виртуалната памет

en: Error stopping swap
bg: Грешка при спиране на виртуалната памет

en: Error unlocking device
bg: Грешка при отключване на устройство

en: Error unmounting filesystem
bg: Грешка при демонтиране на файлова система

en: Error updating /etc/crypttab
bg: Грешка при обновяване на „/etc/crypttab“

en: Error updating /etc/crypttab entry
bg: Грешка при обновяване на запис в „/etc/crypttab“

en: Error updating /etc/fstab entry
bg: Грешка при обновяване на запис в „/etc/fstab“

en: Error while checking filesystem
bg: Грешка при проверка на файлова система

en: Error while repairing filesystem
bg: Грешка при поправяне на файлова система

en: Error while taking filesystem ownership
bg: Грешка при придобиване на собственост на файлова система

en: Error writing file
bg: Грешка при записване на файла

en: Extended Partition
bg: Разширен дял

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
bg: Разширените дялове може да съдържат логически дялове

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
bg: F2FS — файлова система за карти и памети за USB за Linux

en: FAILING
bg: ПРЕДСТОЯЩА ПОВРЕДА

en: Failed in the past
bg: Развалял се е в миналото

en: File does not appear to be XZ compressed
bg: Файлът не е компресиран с XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
bg: Файловата система %s на %s не бе поправена.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
bg: Файловата система %s на %s е поправена.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
bg: Файловата система %s на %s е наред.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
bg: Файловата система %s на %s трябва да се поправи.

en: Filesystem _Type
bg: _Вид на файловата система

en: Filesystem damaged
bg: Файловата система е повредена

en: Filesystem intact
bg: Файловата система е наред

en: Fit to size
bg: Според текущия размер

en: Flags
bg: Флагове

en: Flying Height
bg: Височина на главите

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
bg: Например: „Arhiv“ или „Failove 2020“.

en: For use with _Windows (NTFS)
bg: Само за _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
bg: Съвместима с _всички операционни системи (FAT)

en: Form_at
bg: _Форматиране

en: Format Disk
bg: Форматиране на диск

en: Format Volume
bg: Форматиране на тома

en: Format _Disk…
bg: _Форматиране на диск…

en: Format _Partition…
bg: _Форматиране на дял…

en: Format selected device
bg: Форматиране на устройство

en: Free Space _Following
bg: Свободно пространство _отзад

en: Frequency of errors while positioning
bg: Честота на грешките при позициониране на главата

en: Frequency of errors while reading from the disk
bg: Честота на грешки при четене от диска

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
bg: Честота на грешките при четене на необработени данни от диска. Стойност различна от 0 означава, че има проблем с повърхността на диска или главите за четене/запис.

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
bg: Честота на грешките в резултат на ударно натоварване или вибрации

en: G-sense Error Rate
bg: Честота на грешките при удар

en: GMR Head Amplitude
bg: Амплитуда на трептене на главите

en: GPT
bg: GTP

en: General time for loading in a drive
bg: Обичайно време за натоварване на диска

en: Go back to main view
bg: Назад към основния изглед

en: Good Block Rate
bg: Съотношение на добрите блокове

en: Hardware ECC Recovered
bg: Апаратно отстранени грешки (ECC)

en: Head Flying Hours
bg: Часове работа на главата

en: Height of heads above the disk surface
bg: Височината, на която главите се намират над повърхността на диска

en: Hide from _Firmware
bg: Скриване от _фърмуера

en: High Fly Writes
bg: Записи от ненормално разстояние

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: I_dentify As
bg: _Разпознаване като

en: Icon Na_me
bg: И_ме на икона

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
bg: Ако е зададено, ще се изисква допълнително упълномощаване за монтиране на устройството [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
bg: Ако бъде избрано, ще се изисква допълнително упълномощаване за отключване на устройството [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
bg: Ако е зададено, устройството винаги ще се показва в потребителския интерфейс, без значение коя е папката му [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
bg: Ако е зададено, устройството ще бъде монтирано при стартиране [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
bg: Ако бъде избрано, устройството ще бъде отключено при стартиране [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
bg: Ако е зададено, данните в устройството за файлове с образи (loop device) ще бъдат достъпни само за четене. Може да се използва, ако не искате файлът с образ да бъде променян.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
bg: Ако е избрано, монтирането ще е в режим „само за четене“. Може да се използва, ако не искате файлът с образ да бъде променян.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
bg: Ако е зададено число, то ще се полза като множител на итерациите на VeraCrypt (PIM) за този том.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
bg: Ако е зададено, това е името на иконата за потребителския интерфейс [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
bg: Ако е зададено, това е името на иконата за потребителския интерфейс [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
bg: Ако е зададено, това е името на устройството в потребителския интерфейс [x-gvfs-name=]

en: If specified
bg: Ако е зададен

en: Ignored, kept for compatibility
bg: Прескача се, само за съвместимост

en: Image Size
bg: Размер на образа

en: Image _Size
bg: _Размер на образ

en: Image to Restore
bg: Образ за възстановяване

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
bg: В случай, че стандартните настройки не отговарят на нуждите ви, изберете някоя от алтернативните файлови системи. Добре е да сте запознати с техните особености и техническата им приложимост във вашия случай.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
bg: Фърмуерът за EFI да прескача дяла и да не се опитва да чете от него

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
bg: Опит за отключване на вторичен дял, скрит в този съдържащ го дял.

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Invalid PIM
bg: Неправилен ПИН

en: Invalid compressed data
bg: Неправилни компресирани данни

en: Job
bg: Задача

en: Last Benchmarked
bg: Последен тест за производителност

en: Legacy BIOS _Bootable
bg: _С възможност за стартиране от остарял BIOS

en: Linux Swap Partition
bg: Дял за виртуална памет на Linux

en: Load Friction
bg: Натоварване поради триене

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
bg: Натоварване на диска породено от триене в механичните детайли

en: Load-in Time
bg: Време за натоварване

en: Load/Unload Cycle Count
bg: Брой цикли за зареждане/разреждане

en: Load/Unload Retry Count
bg: Брой повторни опити за натоварване/разтоварване

en: Loaded Hours
bg: Работни часове

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
bg: Натоварване на диска породено от броя повторни операции (например четене, запис, позициониране на главите).

en: Location
bg: Местоположение

en: Lock selected encrypted partition
bg: Заключване на избраното шифрирано устройство

en: Loop device is empty
bg: Празно устройство за файлове с образи (loop device)

en: Loud (Fast)
bg: Шумно (бързо)

en: MBR / DOS
bg: Главен дял за начално зареждане (MBR)/DOS

en: Manage Drives and Media
bg: Управление на устройства и носители

en: Margin of a channel while reading data.
bg: Допуск на канала при четене на данни.

en: Matches any device with the given label
bg: Съвпада с всяко устройство със зададения етикет

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
bg: Съвпада с дял № %u на всяко устройство свързано към зададения порт или адрес

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
bg: Съвпада с дял № %u на устройството със зададените данни

en: Matches the device with the given UUID
bg: Съвпада с устройството със зададения идентификатор (UUID)

en: Matches the given device
bg: Съвпада със зададеното устройство

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
bg: Съвпада с всяко устройство свързано на зададения порт или адрес

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
bg: Съвпада с всички дялове на устройството със зададените данни

en: Media
bg: Носител

en: Minimal Size
bg: Минимален размер

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
bg: Нека има и главни, и малки букви, и цифри.

en: Model
bg: Модел

en: Mount Disk Images
bg: Монтиране на файлове с образи

en: Mount Opt_ions
bg: _Настройки за монтиране

en: Mount Options
bg: Настройки за монтиране

en: Mount _Point
bg: _Точка на монтиране

en: Mount at system _startup
bg: Монтиране при _стартиране

en: Mount selected partition
bg: Монтиране на избрания дял

en: N/A
bg: не е налична

en: N_ext
bg: На_пред

en: Name
bg: Име

en: Need more input
bg: Необходими са още входни данни

en: Never
bg: Никога

en: New Disk Image
bg: Нов файл с образ

en: New _Passphrase
bg: Нова _парола

en: No Device Selected
bg: Не е избрано устройство

en: No Filesystem
bg: Без файлова система

en: No Media
bg: Липсва носител

en: No description for attribute %d
bg: Няма описание за атрибута „%d“

en: No partitioning
bg: Без разделяне

en: None
bg: Липсва

en: Normalized
bg: Нормализиран

en: Not enough memory
bg: Няма достатъчно памет

en: Number of CRC errors during UDMA mode
bg: Брой непоправимите грешки чрез цикличен код за корекция на грешки (CRC) при директен достъп до паметта (режим UDMA)

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
bg: Брой грешки свързани с маркера за адреса на данните (DAM) (или) данни специфична за производителя

en: Number of ECC errors
bg: Брой на грешките (ECC)

en: Number of ECC on-the-fly errors
bg: Брой на апаратно откритите грешки (ECC) в процеса на извличане на данните

en: Number of S_amples
bg: Брой на _отчетите

en: Number of Sampl_es
bg: Брой на отчетит_е

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
bg: Брой грешки възникнали от резки температурни промѐни

en: Number of attempts to calibrate the device
bg: Брой на опитите за калибриране на устройството

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
bg: Процентно съотношение на наличните резервирани блокове към общия брой такива

en: Number of buzz routines to spin up the drive
bg: Брой опити за развъртане на устройството

en: Number of cycles into landing zone position
bg: Брой на циклите на поставяне на главите в безопасното пространство за покой

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
bg: Брой грешки в следствие от ударно натоварване, отчетено от датчик за удар

en: Number of errors corrected by software ECC
bg: Брой грешки отстранени програмно чрез код за корекция на грешки (ECC).

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
bg: Брой грешки, които не могат да бъдат отстранени чрез апаратен код за корекция на грешки (ECC)

en: Number of errors while reading from a disk
bg: Брой грешки при четене от диск

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
bg: Брой на грешките при запис на диска (или) брой на грешките в няколко области (или) височина на главата

en: Number of hours elapsed in the power-on state
bg: Брой на изминалите часове в работно състояние

en: Number of hours in general operational state
bg: Брой часове в основното работно състояние

en: Number of off-track errors
bg: Брой на грешките възникнали при излизане на главата извън пътечката

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
bg: Процентното съотношение на извършените цикли на изтриване от устройството към максималния брой поддържани от него

en: Number of power-off or emergency retract cycles
bg: Брой на аварийните прибирания на главите

en: Number of power-off retract events
bg: Брой прибирания на главите при изключване

en: Number of power-on events
bg: Брой пускания на диска

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
bg: Брой опити за повторно заделяне. Стойността на този атрибут показва пълния брой (успешни и неуспешни) опити за преместване на данни от повторно заделени сектори в резервното пространство

en: Number of retry attempts to spin up
bg: Брой на повторните опити за развъртане на диска

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
bg: Брой отчѐти. При по-голям брой ще се създаде по-точна картина за времето за достъп, но ще отнеме повече време.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
bg: Броят на отчетите. Големият брой изглажда графиките, но тестът продължава по-дълго време.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
bg: Брой на секторите изчакващи повторно заделяне. Ако изчакващият сектор по-късно бъде записан или прочетен успешно, тази стойност се намалява и секторът не се заделя повторно. Повторно заделяне на сектора се извършва само при неуспешен опит за запис

en: Number of spindle start/stop cycles
bg: Брой цикли на пускане/спиране на оста

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
bg: Брой пъти, когато записващата глава се е намирала извън нормалната си работна област

en: Number of uncorrectable ECC errors
bg: Брой непоправими грешки чрез код за корекция на грешки (ECC)

en: OK
bg: В добро състояние

en: Offline
bg: Изключен

en: Offline Seek Performance
bg: Производителност на търсене в автономен режим

en: Old-Age
bg: Възраст

en: Online
bg: Включен

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
bg: Единствено паролата във файла „/etc/crypttab“ ще бъде променена. За да променѝте паролата записана на диска, използвайте <i>Смяна на паролата…</i>

en: Opt_ions
bg: _Настройки

en: Options to use when unlocking the device
bg: Настройките, които да се използват при отключване на устройството

en: Other Devices
bg: Други устройства

en: Overall Assessment
bg: Пълна оценка

en: Overwrite existing data with zeroes
bg: Записване на нула върху всички съществуващи данни

en: Overwrites existing data, but takes longer.
bg: Записване на нули върху всички съществуващи данни, отнема повече време

en: PI_M
bg: _Множител за итерации (PIM)

en: Partition Type
bg: Вид на дяла

en: Partition _Size
bg: _Размер на дяла

en: Partitioning
bg: Разделяне

en: Passphrase File
bg: Файл с парола

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
bg: Парола за устройството. Ако е празно, при настройване на устройството ще се пита потребителят

[ctx: Password strength]
en: Fair
bg: Приемлива

[ctx: Password strength]
en: Good
bg: Добра

[ctx: Password strength]
en: Strong
bg: Силна

[ctx: Password strength]
en: Weak
bg: Слаба

en: Perform Better
bg: По-добра производителност

en: Perform _write-benchmark
bg: Тест за производителност на _записа (write-benchmark)

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
bg: Производителността се увеличава при включване на кеширането при запис, но рискува загуба на данни при прекъсване на енергозахранването

en: Power Cycle Count
bg: Брой цикли на пускане

en: Power off this disk
bg: Изключване на диска

en: Power-On Hours
bg: Часове в работно състояние

en: Power-off Retract Count
bg: Брой прибирания на главите

en: Powered On
bg: В работно състояние

en: Pre-Fail
bg: Преди повреда

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
bg: Количествени усилия към въртящия момент на устройството

en: Quick
bg: Бързо

en: Quiet (Slow)
bg: Тихо (бавно)

en: Read Channel Margin
bg: Допуск на четене на канала

en: Read Error Rate
bg: Честота на грешките при четене

en: Read Error Retry Rate
bg: Повторни четения при грешки

en: Reallocated Sector Count
bg: Брой на повторно заделените сектори

en: Reallocation Count
bg: Брой опити за повторно заделяне

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Rep_air Filesystem…
bg: _Поправка на файлова система…

en: Repair failed
bg: Неуспешно поправяне

en: Repair successful
bg: Успешно поправяне

en: Reported Uncorrectable Errors
bg: Докладвани непоправими грешки

en: Require additional authori_zation to mount
bg: Изискване на допълнително уп_ълномощаване за монтиране

en: Require additional authori_zation to unlock
bg: Изискване на допълнително уп_ълномощаване за отключване

en: Resi_ze…
bg: Прео_размеряване…

en: Resize Volume
bg: Преоразмеряване на том

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
bg: Преоразмеряването на файлова система може да доведе до загуба на данни. Съветваме ви да направите резервно копие преди това. Преоразмеряването става по-дълго, ако има много данни за местене. Размерът се изчислява според текущото съдържание. Дръжте поне известно място свободно, за да може файловата система да работи бързо и надеждно.

en: Resizing not ready
bg: Преоразмеряването не е привършило

en: Restore Disk Image
bg: Възстановяване на файл с образ

en: Restore disk image
bg: Възстановяване на файл с образ

en: Restoring Disk Image
bg: Възстановяване на файл с образ

en: Retrieving DVD keys
bg: Извличане на ключовете за DVD

en: Run Out Cancel
bg: Намаляване на отклонението

en: SELF-TEST FAILED
bg: САМОДИАГНОСТИКАТА ЗАВЪРШИ НЕУСПЕШНО

en: SMART Data & Self-Tests
bg: Тестове и данни от самодиагностика (SMART)

en: SMART _Attributes
bg: _Атрибути на SMART

en: SMART is not enabled
bg: Не е включена поддръжката за самодиагностика (SMART)

en: SMART is not supported
bg: Не се поддържа самодиагностика (SMART)

en: S_etting
bg: _Настройки

en: S_tandby Now
bg: П_риспиване сега

en: S_ymbolic Icon Name
bg: И_ме на икона

en: Sample S_ize (MiB)
bg: Ра_змер на отчѐта (MiB)

en: Sample Size
bg: Размер на отчѐта

en: Save Power
bg: Пестене на енергия

en: Save in _Folder
bg: Запазване в п_апка

en: Seek Error Rate
bg: Честота на грешките при търсене

en: Seek Timer Performance
bg: Производителност за времето на търсене

en: Select Disk Image to Attach
bg: Изберете файл с образ, който да бъде закачен

en: Select Disk Image to Restore
bg: Изберете образ на диск за възстановяване

en: Select Disk Image(s) to Mount
bg: Изберете файлове с образи, които да бъдат монтирани

en: Select a Folder
bg: Избор на папка

en: Select a Keyfile
bg: Избор на файл с ключ

en: Select a device to manage.
bg: Изберете устройство за управление.

en: Select a keyfile to unlock this volume
bg: Избор на файл с ключ за отключването на този том

en: Select device
bg: Избор на устройство

en: Self-assessment
bg: Самооценка

en: Self-test Result
bg: Резултат от самодиагностика

en: Self-test in progress
bg: Извършва се самодиагностика

en: Serial Number
bg: Сериен номер

en: Set Password
bg: Задаване на парола

en: Set options to unlock
bg: Настройки за отключване

en: Set up _read-only loop device
bg: Настройване на устройство за файлове с образи (loop device) в режим „само за _четене“

en: Set up _read-only mount
bg: Монтиране в режим „само за _четене“

en: Sh_ow Password
bg: Пока_зване на паролата

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
bg: Приплъзването на диска е възможно в следствие на силен удар, падане или температурни промѐни

en: Sho_w Passphrases
bg: Пока_зване на паролите

en: Sho_w in user interface
bg: Пока_зване в потребителския интерфейс

en: Sho_w passphrase
bg: Пока_зване на паролата

en: Size
bg: Размер

en: Slow
bg: Бавно

en: Soft ECC correction
bg: Програмно отстраняване на грешки (ECC)

en: Soft Read Error Rate
bg: Честота на програмните грешки при четене

en: Soft read error rate
bg: Честота на непоправимите грешки при четене

en: Source
bg: Източник

en: Spin Buzz
bg: Брой опити за развъртане

en: Spin High Current
bg: Големи токове при развъртане

en: Spinup Retry Count
bg: Брой на опитите за развъртане

en: Spinup Time
bg: Време за развъртане

en: Start/Stop Count
bg: Брой пускания/спирания

en: Stop running jobs?
bg: Да се спрат ли текущите действия?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
bg: Изключете <i>Стандартни настройки за потребителска сесия</i>, за да зададете настройките за шифриране и паролата на устройството. Настройките се запазват във файла „<b>/etc/crypttab</b>“.

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
bg: Изключете <i>Стандартни настройки за потребителска сесия</i>, за да зададете настройките и точката на монтиране на устройството. Настройките се запазват във файла „<b>/etc/fstab</b>“.

en: Temperature
bg: Температура

en: Temperature of the drive
bg: Температура на устройството

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
bg: <b>Файлът за устройството</b> – използване на символни връзки в папката „<b>/dev/disk</b>“ за задаване на обхвата на записа

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
bg: Обемът данни прочетени от диска по време на експлоатацията му

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
bg: Обемът данни записани върху диска по време на експлоатацията му

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
bg: Проверката може да отнеме много време, особено ако дялът съдържа много данни.

en: The difference to the previous partition size
bg: Разлика с предишния размер на диска

en: The directory to mount the device in
bg: Папката, в която да се монтира устройството

en: The disk image is %s bigger than the target device
bg: Избраният образ е с %s по-голям от целевото устройство

en: The disk image is %s smaller than the target device
bg: Избраният образ е с %s по-малък от целевото устройство

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
bg: Паролата за шифриране бе получена от ключодържателя

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
bg: Вече съществува файл с такова име в „%s“. Замяната му ще унищожи старото му съдържание.

en: The filesystem type to use
bg: Видът на файлова система, която да се използва

en: The free space following the partition
bg: Свободното пространство след дяла

en: The label matches the existing label
bg: Етикетът е същият както текущия

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
bg: Настройките за монтиране запазени във файла „<b>/etc/fstab</b>“

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
bg: Името, което да се използва за файловата система. Удобно е, ако желаете да имате достъп до устройството чрез символна връзка в папката „/dev/disk/by-label“.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
bg: Името, което да се използва за отключеното устройство. Устройството ще бъде достъпно с това име, предхождано от „<b>/dev/mapper</b>/“

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
bg: Размер на всеки отчет за скоростта при писане/четене [MiB] (1048576 байта).

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
bg: Размер на областите за отчет на писането и записа [MiB] (1048576 = 1024 * 1024 байта). Големите размери дават по-точни отчѐти, но тестът продължава по-дълго време.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
bg: Брой отчѐти, които тестът за производителност ще извърши за проверка на скоростта на достъп.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
bg: Брой отчѐти, които тестът за производителност ще извърши за проверка на скоростта при писане/четене.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
bg: Името на дяла (най-много 36 знака от Уникод). Удобно е, ако желаете да имате достъп до устройството чрез символна връзка в папката „<b>/dev/disk/by-partlabel</b>“.

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
bg: Видът на дяла представен като 8-битово цяло число без знак

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
bg: Видът на дяла представен като 32-битов идентификатор (<i>GUID</i>)

en: The passphrase matches the existing passphrase
bg: Паролата съвпада с текущата

en: The passphrases do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: The passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: The size of the image to create
bg: Размерът на създавания образ

en: The size of the partition to create
bg: Размерът на създавания дял

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
bg: Файлът за устройството – използване на символни връзки в папката „/dev/disk“ за задаване на обхвата на записа

en: The strength of the passphrase
bg: Надеждността на паролата

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
bg: Възможно е системата да не работи нормално, ако този запис бъде променен или премахнат.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
bg: Пълен брой на непоправимите грешки при четене/запис на сектор. Повишаване на стойността на този атрибут означава повреда в повърхността на диска и/или повреда в механичната подсистема.

en: The utility %s is missing.
bg: Програмата „%s“ липсва.

en: Thermal Asperity Rate
bg: Честота на резките температурни промѐни

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
bg: Тази файлова система ще бъде автоматично демонтирана преди промѐни.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
bg: Равностойно на флага <i>с възможност за стартиране (bootable)</i> при главния запис за начално зареждане (MBR). Обикновено се използва с дялове от вида GPT в системи с главен дял за начално зареждане.

en: This is the last primary partition that can be created.
bg: Това е последният основен дял, които може да бъде създаден.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
bg: Операцията ще подготви операционната система за изключването и махането на следните устройства:

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
bg: Този том може да е на VeraCrypt, защото съдържа случайни данни.

en: Threshold
bg: Праг

en: Threshold exceeded
bg: Прагът е преминат

en: Threshold not exceeded
bg: Прагът не е преминат

en: Throughput Performance
bg: Производителност

en: Time needed to spin up the disk
bg: Необходимо време за развъртане на диска

en: Time while head is positioning
bg: Време, за което главата се позиционира

en: To enable or disable the write test.
bg: Включване/изключван на теста за производителност при запис.

en: Torque Amplification Count
bg: Коефициент на усилване на въртящия момент

en: Total LBAs Read
bg: Общо прочетени логически блокове

en: Total LBAs Written
bg: Общо записани логически блокове

en: Total number of load cycles
bg: Пълен брой на циклите за зареждане

en: Transfer Rate
bg: Скорост на обмен

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
bg: Включете, за да настроите управлението на акустиката при стартиране на системата и при свързване на устройството

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
bg: Включете, за да настроите управлението на енергопотреблението при стартиране на системата и при свързване на устройството

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
bg: Включете, за да настроите времето за изчакване при стартиране на системата и при свързване на устройството

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
bg: Включете, за настроите управлението на кеша за устройството при стартиране на системата и при свързване на устройството

en: Type
bg: Вид

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
bg: UDF — универсален формат на диска, за носители, ползвани от най-различни системи

en: UDMA CRC Error Rate
bg: Честота на грешките от CRC при режим UDMA

en: UUID
bg: Идентификатор

en: Unallocated Space
bg: Незаделено пространство

en: Uncorrectable ECC Count
bg: Брой непоправими грешки

en: Uncorrectable Sector Count
bg: Брой непоправими сектори

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
bg: Отключване на шифриран системен диск или дял на Windows.

en: Unlock selected encrypted partition
bg: Отключване на избраното шифрирано устройство

en: Unmount selected partition
bg: Демонтиране на избрания дял

en: Unnamed (%s).img
bg: (%s).img без име

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
bg: Фатална грешка при създаване на образ на диск

en: Updated
bg: Обновен

en: Updates
bg: Обновления

en: Us_er Session Defaults
bg: _Стандартни настройки за потребителска сесия

en: Used
bg: Използван

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
bg: Показва дали дялът и съдържанието му са необходими за правилната работа на операционната система или компютърната архитектура. Трябва да се вземат мерки за предпазване на данните от изтриване или презаписване.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
bg: Чрез „Дискове на GNOME“ може да преглеждате данните от самодиагностиката (SMART), да управлявате и да тествате производителността на устройства, както и да записвате изображение върху USB памет.

en: Value
bg: Стойност

en: Vendor Recommended
bg: Препоръчани от производителя

en: View, modify and configure disks and media
bg: Преглед, промяна и настройки на дискове и носители

en: Volume
bg: Том

en: Volume _Name
bg: _Име на том

en: Volume type
bg: _Вид том

en: Volumes Grid
bg: Мрежа с томове

en: Waited too long for the filesystem
bg: Твърде дълго изчакване на файловата система

en: Warning: all data on the volume will be lost
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всички данни на дяла ще бъдат изгубени

en: Will be created
bg: Ще бъде създадена

en: Will be deleted
bg: Ще бъде изтрита

en: Windows _system
bg: _Системен за Windows

en: World Wide Name
bg: Световно наименование (WWN)

en: Worst
bg: Най-лош

en: Wr_ite Cache
bg: _Кеширане при запис

en: Write Disk Images to Devices
bg: Записване на файлове с образи върху устройства

en: Write Error Rate
bg: Честота на грешките при запис

en: XFS — Linux Filesystem
bg: XFS — файлова система за Linux

en: _AAM
bg: _Управление на акустиката

en: _Abort Benchmark
bg: Относно _теста за производителност

en: _About Disks
bg: _Относно

en: _Attach
bg: _Закачане

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
bg: _Закачане на файл с образ… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
bg: _Тестване на производителността на диска…

en: _Benchmark Partition…
bg: _Тестване на производителността на дял

en: _Bootable
bg: _С възможност за стартиране

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Confirm
bg: По_твърждаване

en: _Conveyance
bg: _След транспорт

en: _Create Disk Image…
bg: _Създаване на файл с образ…

en: _Create Partition Image…
bg: Създаване на _образ на диск…

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete Disk Image File
bg: _Изтриване на файл с образ

en: _Destination
bg: _Цел

en: _Difference
bg: _Разлика

en: _Edit Partition…
bg: Редактиране на _дял…

en: _Erase
bg: _Изтриване

en: _Erase…
bg: _Изтриване…

en: _Extended
bg: _Продължителна

en: _Format
bg: _Форматиране

en: _Format…
bg: _Форматиране…

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Hidden
bg: _Скрит

en: _Image to Restore
bg: _Образ за възстановяване

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
bg: Вътрешен диск само за _Linux (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Keyfiles
bg: _Файл с ключ

en: _Label
bg: _Етикет

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Name
bg: _Име

en: _New Disk Image…
bg: _Нов файл с образ…

en: _Other
bg: _Друг

en: _Partitioning
bg: _Разделяне

en: _Passphrase
bg: _Парола

en: _Password
bg: _Парола

en: _Password protect volume (LUKS)
bg: _Защита с парола (LUKS)

en: _Power Off
bg: _Изключване

en: _Previous
bg: На_зад

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Resize
bg: _Преоразмеряване

en: _Restore
bg: _Възстановяване

en: _Restore Disk Image…
bg: _Възстановяване на файл с образ…

en: _Restore Partition Image…
bg: _Възстановяване на файл с образ…

en: _SMART Data & Self-Tests…
bg: Тестове и _данни от самодиагностика (SMART)…

en: _Short
bg: _Кратка

en: _Standby
bg: При_спиване

en: _Start Benchmarking…
bg: _Начало на теста за производителност…

en: _Start Benchmark…
bg: _Начало на тест за производителност…

en: _Start Creating…
bg: _Начало на създаването…

en: _Start Restoring…
bg: _Стартиране на възстановяването…

en: _Start Self-test
bg: С_тартиране на самодиагностика

en: _Stop Self-test
bg: _Спиране на самодиагностиката

en: _System Partition
bg: _Системен дял

en: _Take Ownership…
bg: _Придобиване на собственост…

en: _Type
bg: _Вид

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: _Unlock at system startup
bg: _Отключване при стартиране

en: _Volumes
bg: _Томове

en: _Wake-Up from Standby
bg: Съ_буждане

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
bg: 0 (Изключено)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
bg: %d (спирането на въртенето не е разрешено)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
bg: %d (спирането на въртенето е разрешено)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
bg: 255 (Изключено)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
bg: %.2f ms

[ctx: benchmark-graph]
en: %3g ms
bg: %3g ms

[ctx: benchmark-graph]
en: %d MB/s
bg: %d MB/s

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
bg: %s (преди %s)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
bg: Изчисляване на времето за достъп (завършени са %2.1f %%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
bg: Изчисляване на скоростта на обмен (завършени са %2.1f %%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
bg: Липсват данни от тестове за производителност

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
bg: Отваряне на устройството…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
bg: Възникна грешка

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
bg: Грешка при определяне на размера на страницата: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
bg: Грешка при определяне на размера на устройството: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
bg: Грешка при предварително четене на %lld байта при отместване %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
bg: Грешка при предварително четене на %s при отместване %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
bg: Грешка при четене на %lld байта от отместване %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
bg: Грешка при четене на %s при отместване %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
bg: Грешка при търсене до отместване %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
bg: Грешка при търсене при отместване %lld:%m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
bg: Грешка при търсене при отместване %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
bg: Грешка при синхронизиране (на отместване %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
bg: Грешка при запис на %lld байта при отместване %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
bg: Трябваше да бъдат записани %lld байта, а не само %lld: %m

en: bytes
bg: b

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
bg: Участващи устройства

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
bg: Тестване на производителността на диска

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
bg: Копиране на данните от устройство във файл с образ…

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
bg: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;диск;устройство;том;харддиск;твърд диск;ЗУТМД;си ди;дял;резервно копие;бекъп;възстановяване;производителност;раид;шифриране;криптиране;смарт;флашка;памет;суап;странициране;виртуална;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
bg: По-малко от минута

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
bg: %s и %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
bg: %s и %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
bg: %s и %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
bg: %s и %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
bg: %s, %s и %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
bg: exFAT — файлова система на Windows за карти с памет SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
bg: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (компилат %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
bg: Остават %s

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
bg: Остават %s (%s/s)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
bg: Вероятно е един от хард дисковете да дефектира.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
bg: Преглед

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
bg: Засечени са проблеми с хард диск

[ctx: partition type]
en: Unknown
bg: неизвестен

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
bg: Неопределен (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
bg: Копиране на образ на диск към устройство…

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
bg: Свързване на съществуващ образ на диск

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
bg: Създаване на нов, празен образ на диск

[ctx: shortcut window]
en: Disks
bg: Дискове

[ctx: shortcut window]
en: Drive
bg: Дисково устройство

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
bg: Настройки на устройство

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
bg: Форматиране на устройството

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
bg: Форматиране на избрания том

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
bg: Отваряне на менюто на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
bg: Отваряне на менюто за дискови устройства

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
bg: Отваряне на менюто за томове

[ctx: shortcut window]
en: Partition
bg: Дял

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
bg: Възстановяване на диска от изображение

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
bg: Данни от самодиагностика (SMART)

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
bg: Без избор на текущия диск

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
bg: Последната самодиагностика завърши успешно

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
bg: Последната самодиагностика не е приключила

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
bg: Последната самодиагностика завърши неуспешно

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
bg: Последната самодиагностика завърши неуспешно (електрическо подсистема)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
bg: Последната самодиагностика завърши неуспешно (физическа повреда)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
bg: Последната самодиагностика завърши неуспешно (четене)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
bg: Последната самодиагностика завърши неуспешно (сервомеханизъм)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
bg: Последната самодиагностика беше отменена

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
bg: Последната самодиагностика беше прекъсната

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
bg: Извършва се самодиагностика – остават %d %%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
bg: Неопределен (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
bg: Никога

[ctx: standby-value]
en: Reserved
bg: Запазено

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
bg: Зададено от производителя

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
bg: Заключен

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
bg: Отключен

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
bg: Коренова папка

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
bg: Монтирано в %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
bg: Не е монтирано

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
bg: Ползван

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
bg: Неползван

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
bg: Разширен дял

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
bg: Разширен дял

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
bg: файлова система

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
bg: Свободното пространство

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
bg: Дял %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
bg: Дял %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
bg: Виртуална памет

en: ← Spindown
bg: ← Спиране на въртенето
