gnome-settings-daemon master - en to bg translation catalogue (539 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
bg[0]: %2$s. Остава %1$u опит
bg[1]: %2$s. Остават %1$u опита

en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %s Requires Authentication
bg: „%s“ изисква идентификация

en: %s Stopped
bg: Програмата „%s“ бе спряна

en: %s of UPS backup power remaining
bg: Остават %s работа от непрекъсваемо токозахранване

en: A connected device is low on power
bg: Някое свързано устройство е с нисък заряд

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
bg: Някое свързано устройство е с нисък заряд (%.0f %%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Някое свързано устройство е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Някое свързано устройство е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
bg: Речник с нови настройки за XSETTINGS

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
bg: Списък от имената на модулите на GTK+, които да бъдат заредени. Той допълва модулите, които се зареждат при определено условие или са изключени.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
bg: Списък от имената на модулите на GTK+, които да не бъдат заредени, дори ако по подразбиране трябва да бъде зареден.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
bg: Списък от имената на приставките, които да се заредят. Стандартно е „all“ — всички. Настройката се взема пред вид само при стартиране.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
bg: Множител на ускорението за бутона на мишката. Стойност -1 означава да се ползва стандартната за системата стойност.

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Action Cancelled
bg: Действието е отказано

en: Airplane mode disabled
bg: Самолетният режим е изключен

en: Airplane mode enabled
bg: Самолетният режим е включен

en: Antialiasing
bg: Заглаждане

en: Application Stopped
bg: Някоя програма спря

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
bg: Оставят приблизително %s работа с непрекъсваемото токозахранване (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава приблизително %s живот на непрекъсваемото токозахранване (%.0f %%). Включете компютъра към електрическата мрежа, за да избегнете загуба на данни.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
bg: Остават приблизително %s (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
bg: Зарядът на свързания компютър е нисък

en: Attached computer is low on power
bg: Свързаният компютър е с нисък заряд

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
bg: Свързаният компютър е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Свързаният компютър е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Свързаният компютър е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Audio device battery low
bg: Зарядът на аудио устройството е нисък

en: Audio device is low on power
bg: Аудио устройството е с нисък заряд

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
bg: Аудио устройството е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Аудио устройството е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Аудио устройството е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
bg: За промяна на изображението по OLED на таблета на Wacom се изисква идентификация

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
bg: За промяна на яркостта на екрана се изисква идентификация

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
bg: За промяна на светенето на светодиода на таблета се изисква идентификация

en: Automatic hibernation
bg: Автоматично дълбоко приспиване

en: Automatic logout
bg: Автоматичен изход

en: Automatic suspend
bg: Автоматично приспиване

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
bg: Автоматично включване на режима за енергоспестяване („power-saver“) чрез процеса „power-profiles-daemon“ при нисък заряд на батерията.

en: Battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Battery is critically low
bg: Зарядът на батерията е критично нисък

en: Battery is low
bg: Ниско ниво на батерията

en: Battery low
bg: Зарядът на батерията е нисък

en: Binding
bg: Клавишна комбинация

en: Binding for power button.
bg: Действие на бутона за захранването.

en: Binding for the custom binding
bg: Потребителска клавишна комбинация

en: Binding for the magnifier to zoom in
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на мащаба на лупата.

en: Binding for the magnifier to zoom out
bg: Клавишна комбинация за намаляване на мащаба на лупата.

en: Binding to cycle the screen brightness.
bg: Клавишна комбинация за превключване на яркостта на екрана.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на яркостта на клавиатурата.

en: Binding to decrease the screen brightness.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на яркостта на екрана.

en: Binding to decrease the text size
bg: Клавишна комбинация за смаляване на размера на текста.

en: Binding to eject an optical disc.
bg: Клавишна комбинация за изваждане на оптичен диск.

en: Binding to hibernate the machine.
bg: Действие на бутона за дълбоко приспиване.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на яркостта на клавиатурата.

en: Binding to increase the screen brightness.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на яркостта на екрана.

en: Binding to increase the text size
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на размера на текста.

en: Binding to launch GNOME Settings.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на настройките на GNOME.

en: Binding to launch the calculator.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на калкулатора.

en: Binding to launch the email client.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за е-поща.

en: Binding to launch the help browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за помощ.

en: Binding to launch the media player.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за мултимедия.

en: Binding to launch the search tool.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на инструмента за търсене.

en: Binding to launch the web browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на уеб браузъра.

en: Binding to lock the screen.
bg: Клавишна комбинация за заключване на екрана.

en: Binding to log out.
bg: Клавишна комбинация за излизане от системата.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на звука с повишена точност.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на звука без звуков ефект.

en: Binding to lower the volume.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на звука.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване/включване на микрофона.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване/включване на звука без звуков ефект.

en: Binding to mute/unmute the volume.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване/включване на звука.

en: Binding to open the Home folder.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на домашната папка.

en: Binding to pause playback.
bg: Клавишна комбинация за пауза при изпълнение на музика.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на звука с повишена точност.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на звука без звуков ефект.

en: Binding to raise the volume.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на звука.

en: Binding to show current battery status.
bg: Клавишна комбинация за извеждане на състоянието на батериите.

en: Binding to show the on-screen keyboard
bg: Клавишна комбинация за показване на екранната клавиатура.

en: Binding to show the screen magnifier
bg: Клавишна комбинация за показване на лупата.

en: Binding to skip backward in current track.
bg: Клавишна комбинация за прескачане назад в текущата песен.

en: Binding to skip forward in current track.
bg: Клавишна комбинация за прескачане напред в текущата песен.

en: Binding to skip to next track.
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на следващата песен.

en: Binding to skip to previous track.
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на предходната песен.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на музика (или превключване изпълнение/пауза).

en: Binding to start the screen reader
bg: Клавишна комбинация за стартиране на екранния четец.

en: Binding to stop playback.
bg: Клавишна комбинация за спиране на изпълнението.

en: Binding to suspend the machine.
bg: Действие на бутона за приспиване.

en: Binding to switch the touchpad off.
bg: Клавишна комбинация за изключване на сензорния панел.

en: Binding to switch the touchpad on.
bg: Клавишна комбинация за включване на сензорния панел.

en: Binding to toggle airplane mode.
bg: Клавишна комбинация за превключване на самолетния режим.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
bg: Клавишна комбинация за превключване на автоматична ориентация на екрана.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
bg: Клавишна комбинация за превключване на самолетния режим за Bluetooth.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
bg: Клавишна комбинация за превключване на режим на разбъркване в програмата за мултимедия.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
bg: Клавишна комбинация за превключване на режим на повтаряне в програмата за мултимедия.

en: Binding to toggle the interface contrast
bg: Клавишна комбинация за превключване на контраста на интерфейса.

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
bg: Клавишна комбинация за превключване на яркостта на клавиатурата.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
bg: Клавишна комбинация за превключване на сензорния панел.

en: Bluetooth RF kill
bg: Самолетен режим за Bluetooth

en: Bluetooth device battery low
bg: Зарядът на устройството по Bluetooth е нисък

en: Bluetooth device is low on power
bg: Устройството по Bluetooth е с нисък заряд

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
bg: Устройството по Bluetooth е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Устройството по Bluetooth е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Устройството по Bluetooth е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Bluetooth disabled
bg: Bluetooth е изключен

en: Bluetooth enabled
bg: Bluetooth е включен

en: Button label for OLED display.
bg: Етикет на бутона за дисплея с OLED.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
bg: Автоматично изчисляване на времената на залез и изгрев от текущото географско местоположение.

en: Camera battery low
bg: Зарядът на камерата е нисък

en: Camera is low on power
bg: Камерата е с нисък заряд

en: Camera is low on power (%.0f%%)
bg: Камерата е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Камерата е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Камерата е с много нисък заряд. Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cell phone battery low
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък

en: Cell phone is low on power
bg: Мобилният телефон е с нисък заряд

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
bg: Мобилният телефон е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният телефон е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният телефон е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Color
bg: Цветове

en: Color calibration device added
bg: Добавено е устройство за калибриране по цвят

en: Color calibration device removed
bg: Махнато е устройство за калибриране по цвят

en: Command
bg: Команда

en: Command to run when the binding is invoked
bg: Команда при клавишната комбинация

en: Configuring new printer
bg: Настройване на нов принтер

en: Connected device battery is low
bg: Свързаното устройство е с нисък заряд

en: Cover open
bg: Отворен капак

en: Credentials required in order to print
bg: Изисква се идентификация за печат

en: Custom keybindings
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: Date & Time Settings
bg: Настройки на датата и времето

en: Decrease text size
bg: Намаляване на размера на текста.

en: Delay between repeats in milliseconds.
bg: Изчакване за повторно натискане в милисекунди.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
bg: Паметта на устройството бе почти пълна. Програмата „%s“ ползваше много памет и бе спряна.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
bg: Паметта на устройството е почти пълна. Някоя програма, която е ползвала много памет, принудително е била спряна.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
bg: Паметта на устройството бе почти пълна. Виртуалният терминал ползваше много памет и бе спрян.

en: Dim the screen after a period of inactivity
bg: Затъмняване на екрана след период бездействие

en: Disable touchpad while typing
bg: Изключване на сензорния панел по време на писане

en: Disk Space
bg: Дисково пространство

en: Distance before a drag is started.
bg: Минимално разстояние за начало на влачене.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
bg: Разстояние в пиксели за задействане на ускорението на бутона на мишката. Стойност -1 означава да се ползва стандартната за системата стойност.

en: Door open
bg: Отворена вратичка

en: Double click time
bg: Време за двойно натискане

en: Drag threshold
bg: Праг за влачене

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
bg: Или някое от преди ползваните устройства пак е поставено, или е включено ново устройство. Ако не вие сте направили това, проверете системата за непознати устройства.

en: Eject
bg: Изваждане

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Enable horizontal scrolling
bg: Включване на хоризонталното придвижване

en: Enable mouse clicks with touchpad
bg: Включване на натискане на бутоните на мишката чрез сензорния панел

en: Enable power-saver profile when battery is low
bg: Енергоспестяващ режим при нисък заряд на батерията

en: Enable the ALS sensor
bg: Включване на сензора за околната светлина

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
bg: Ако е истина, показалецът ще се мести, когато потребителят докосва таблета.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
bg: Ако е истина, активната площ на таблета се ограничава, за да съвпадне с отношението на страните на изходното устройство.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
bg: Ако е истина, таблетът ще ползва абсолютни координати.

en: Enable touchpad
bg: Включване на сензорния панел

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
bg: Включване на емулация на натискане на средния бутон на мишката чрез едновременно натискане на левия и десния бутони.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
bg: Въведете ПИН, за да отключите SIM картата

en: Enter PUK to unlock your SIM card
bg: Въведете PUK, за да отключите SIM картата

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
bg: Въведете нов ПИН за да отключите SIM карта „%s“

en: Examine
bg: Проверка

en: File name of the bell sound to be played.
bg: Име на файла за звука на клавиатурния звънец.

en: Free percentage notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: Free space notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
bg: Приставка за цветове към сървъра за настройките на GNOME

en: Game controller battery low
bg: Зарядът на игровия контролер е нисък

en: Game controller is low on power
bg: Игровият контролер е с нисък заряд

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
bg: Игровият контролер е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Игровият контролер е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Игровият контролер е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Hardware Airplane Mode
bg: Хардуерен самолетен режим

en: Headphones are low on power
bg: Слушалките са с нисък заряд

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
bg: Слушалките са с нисък заряд (%.0f %%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Слушалките са с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не ги презаредите, ще се изключат.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Слушалките са с много нисък заряд. Ако не ги презаредите, ще се изключат.

en: Headphones battery low
bg: Зарядът на слушалките е нисък

en: Headset battery low
bg: Зарядът на слушалките е нисък

en: Headset is low on power
bg: Слушалките са с нисък заряд

en: Headset is low on power (%.0f%%)
bg: Слушалките са с нисък заряд (%.0f %%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Слушалките са с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не ги презаредите, ще се изключат.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Слушалките са с много нисък заряд. Ако не ги презаредите, ще се изключат.

en: Hibernate button
bg: Бутон за дълбоко приспиване

en: Hibernating soon unless plugged in.
bg: Предстои дълбоко приспиване, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
bg: Дали сензорът за околната светлина (ALS) работи.

en: If the night light mode is enabled
bg: Дали да се включи нощният режим

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
bg: Дали екранът да се затъмни при захранване от батерии при бездействие за пестене на енергия.

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Incorrect password
bg: Неправилна парола

en: Increase text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Initial Key Repeat Delay
bg: Първоначален интервал за повторение на клавиш

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
bg: Първоначален интервал за изчакване преди задействане на повторно натискане в милисекунди.

en: Key Repeat Interval
bg: Интервал за повторение на клавиш

en: Key combination for the custom action
bg: Клавишна комбинация за потребителско действие

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
bg: Клавишни комбинации за потребителско действие със сензорен пръстен или ивица.

en: Keyboard Bell Custom Filename
bg: Име на файл за звука на клавиатурния звънец

en: Keyboard battery low
bg: Зарядът на клавиатурата е нисък

en: Keyboard brightness down
bg: Намаляване на яркостта на клавиатурата

en: Keyboard brightness toggle
bg: Превключване на яркостта на клавиатурата

en: Keyboard brightness up
bg: Увеличаване на яркостта на клавиатурата

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
bg: Етикетът ще се изобрази на дисплея с OLED, към него

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програма за е-поща

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Launch settings
bg: Стартиране на настройките

en: Launch web browser
bg: Стартиране на уеб браузъра

en: Length of a double click in milliseconds.
bg: Време за двойно натискане в милисекунди.

en: Lid has been closed
bg: Екранът е затворен

en: Lid has been opened
bg: Екранът е отворен

en: List of custom keybindings
bg: Списък с потребителските клавишни комбинации.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
bg: Списък с изрично изключените модули на GTK+.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
bg: Списък с изрично включените модули на GTK+.

en: List of plugins that are allowed to be loaded
bg: Списък с приставките, които да се заредят

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Log out
bg: Излизане от системата

en: Low Disk Space
bg: Дисковото пространство привършва

en: Low Disk Space on “%s”
bg: Дисковото пространство на „%s“ привършва

en: Magnifier zoom in
bg: Увеличаване на мащаба

en: Magnifier zoom out
bg: Намаляване на мащаба

en: Marker supply low
bg: Мастилото е на привършване

en: Media player battery low
bg: Зарядът на музикалното устройство е нисък

en: Media player is low on power
bg: Музикалното устройство е с нисък заряд

en: Media player is low on power (%.0f%%)
bg: Музикалното устройство е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Музикалното устройство е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Музикалното устройство е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Microphone mute/unmute
bg: Заглушаване/включване на микрофона

en: Middle button emulation
bg: Емулиране на среден бутон

en: Minimum notify period for repeated warnings
bg: Минимален интервал между предупрежденията

en: Missing printer driver
bg: Драйверът за принтера липсва

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
bg: Промяна на изображението по OLED на таблета на Wacom

en: Modify the laptop brightness
bg: Промяна на яркостта на екрана

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
bg: Промяна на светенето на светодиода на таблета

en: Motion Threshold
bg: Праг за местене

en: Mount paths to ignore
bg: Монтирани пътища, които да се пренебрегват

en: Mouse battery low
bg: Зарядът на мишката е нисък

en: Mouse button orientation
bg: Обръщане на бутоните на мишката

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
bg: Емулиране на средния бутон. Стойност 0 изключва това.

en: Name
bg: Име

en: Name of the custom binding
bg: Име на потребителската клавишна комбинация

en: Natural scrolling
bg: Естествено придвижване

en: New PIN for SIM
bg: Нов ПИН за SIM

en: New USB device
bg: Ново устройство по USB

en: New device detected
bg: Открито е ново устройство

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
bg: Засечено е ново устройство при незаключена сесия. Ако не вие сте направили това, проверете системата за непознати устройства.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
bg: Докато ви нямаше, бе открито ново устройство. То бе блокирано, защото защитата срещу атаки по USB е включена.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
bg: Докато ви нямаше, бе открито ново устройство. Извадете го и го поставете наново, за да заработи правилно.

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
bg: Нощният режим сменя цветовата температура на дисплея след залез или при предварително определено време.

en: No connection to phone
bg: Няма връзка с телефона

en: No driver for this printer.
bg: Драйверът за този принтер липсва.

en: No printer driver for %s.
bg: Драйверът за принтера „%s“ липсва.

en: Not connected?
bg: Дали няма връзка?

en: On AC power
bg: От електрическата мрежа

en: On battery power
bg: От батерии

en: On which connections the service is enabled
bg: На кои връзки работи услугата

en: Operation not allowed
bg: Действието не е разрешено

en: Operation not supported
bg: Действието не се поддържа

en: Out of a marker supply
bg: Мастилото свърши

en: Out of paper
bg: Хартията свърши

en: PDA battery low
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък

en: PDA is low on power
bg: Цифровият помощник е с нисък заряд

en: PDA is low on power (%.0f%%)
bg: Цифровият помощник е с нисък заряд (%.0f %%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Paper low
bg: Хартията е на привършване

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Pen battery low
bg: Зарядът на писалката е нисък

en: Pen is low on power
bg: Писалката е с нисък заряд

en: Pen is low on power (%.0f%%)
bg: Писалката е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Писалката е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Писалката е с много нисък заряд. Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
bg: Процент свободно място за първо предупреждение за липса на място. Ако свободното място падне под този процент, ще се покаже предупреждение.

en: Phone failure
bg: Грешка в телефона

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
bg: Въведете нов ПИН за SIM карта „%s“

en: Please provide the PIN for SIM card %s
bg: Въведете ПИН за SIM карта „%s“

en: Please provide the PUK for SIM card %s
bg: Въведете PUK за SIM карта „%s“

en: Please wait…
bg: Изчакайте…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
bg: Възможните стойности са „on“ (включено), „off“ (изключено) и „custom“ (друго).

en: Power
bg: Заряд

en: Power button
bg: Бутон за захранване

en: Power button action
bg: Действие на бутона за захранването

en: Precise volume down
bg: Прецизно намаляване на звука

en: Precise volume up
bg: Прецизно увеличаване на звука

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Printer added
bg: Добавен е принтер

en: Printer battery low
bg: Зарядът на принтера е нисък

en: Printer configuration error
bg: Грешка в настройките на принтера

en: Printer error
bg: Грешка при печат

en: Printer is low on power
bg: Принтерът е с нисък заряд

en: Printer is low on power (%.0f%%)
bg: Принтерът е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Принтерът е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Принтерът е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Printer off-line
bg: Принтерът е недостъпен

en: Printer report
bg: Доклад за печат

en: Printer warning
bg: Предупреждение за печат

en: Printer “%s” has no toner left.
bg: Тонерът на принтера „%s“ свърши.

en: Printer “%s” is currently off-line.
bg: Принтерът „%s“ е недостъпен.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is low on paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is low on toner.
bg: Тонерът на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ свърши.

en: Printer “%s” is out of paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ свърши.

en: Printer “%s” may not be connected.
bg: Принтерът „%s“ вероятно не е свързан.

en: Printer “%s”: “%s”.
bg: Принтер „%s“: „%s“.

en: Printers
bg: Принтери

en: Quiet volume down
bg: Тихо намаляване на звука

en: Quiet volume mute/unmute
bg: Тихо заглушаване/включване на звука

en: Quiet volume up
bg: Тихо увеличаване на звука

en: RF kill
bg: Самолетен режим

en: RGBA order
bg: Ред на RGBA

en: Recalibrate now
bg: Калибриране на цвета

en: Recalibration required
bg: Необходимо е да калибрирате цветовете

en: Reconnect USB device
bg: Поставете наново устройството по USB

en: Remember NumLock state
bg: Запомняне на състоянието на NumLock

en: Remote battery low
bg: Зарядът на дистанционното управление е нисък

en: Remote is low on power
bg: Дистанционното управление е с нисък заряд

en: Remote is low on power (%.0f%%)
bg: Дистанционното управление е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Дистанционното управление е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Дистанционното управление е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: SIM PIN required
bg: Изисква се ПИН за SIM

en: SIM PIN2 required
bg: Необходим е ПИН2 за SIM

en: SIM PUK required
bg: Изисква се PUK за SIM

en: SIM PUK2 required
bg: Необходим е PUK2 за SIM

en: SIM busy
bg: Заета SIM карта

en: SIM failure
bg: Проблем със SIM картата

en: SIM not inserted
bg: Липсва SIM карта

en: SIM wrong
bg: Грешна SIM карта

en: Scanner battery low
bg: Зарядът на скенера е нисък

en: Scanner is low on power
bg: Скенерът е с нисък заряд

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
bg: Скенерът е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Скенерът е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Скенерът е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Screen brightness cycle
bg: Превключване на яркостта на екрана

en: Screen brightness down
bg: Намаляване на яркостта на екрана

en: Screen brightness up
bg: Увеличаване на яркостта на екрана

en: Search
bg: Търсене

en: Select the touchpad scroll method
bg: Избор на вида придвижване чрез сензорния панел

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
bg: Избор на метода на предвижване чрез сензорния панел. Възможни стойности са „disabled“ (изключено), „edge-scrolling“ (чрез ръба на панела), „two-finger-scrolling“ (с два пръста)

en: Set
bg: Задаване

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
bg: Задайте да е истина, ако имате проблем със случайно докосване на сензорния панел по време на писане.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
bg: Задайте да е истина, за да позволите хоризонтално придвижване по начина указан в ключа „scroll_method“.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
bg: Задайте да е истина, за да подавате натискания на бутоните на мишката чрез потупване по сензорния панел.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
bg: Задайте да е истина, за да включите всички сензорни панели.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
bg: Задайте да е истина, за да включите естествено (обърнато) придвижване чрез сензорния панел.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
bg: Задайте „none“ (без действие), „lock_screen“ (заключване на екрана) или „force_logout“ (принудителен изход). Действието ще се предприема, когато чип-картата, използвана за вход в системата, бъде извадена.

en: Set this to the logical button mapping.
bg: Логическо разпределение на бутоните.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
bg: Ниво на натиск за генериране на събитие „натискане“ чрез писалката.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
bg: Ниво на натиск за генериране на събитие „натискане за изтриване“ чрез писалката.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
bg: Координатите на областта достъпна за инструментите (x1, y1 и x2, y2).

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
bg: Координатите на кривата за на̀тиска за гумата (x1, y1 и x2, y2).

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
bg: Координатите на кривата за на̀тиска за писалката (x1, y1 и x2, y2).

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
bg: Позволените стойности са „none“ (без завъртане), „cw“ (90° по часовниковата стрелка), „half“ (180°) и „ccw“ (90° обратно на часовниковата стрелка).

en: Settings
bg: Настройки

en: Show battery status
bg: Извеждане на състоянието на батериите

en: Shutting down soon unless plugged in.
bg: Предстои изключване, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Single Click
bg: Единично натискане

en: Size of the volume step for each volume change
bg: С колко да се променя звука при увеличаване и намаляване.

en: Size of volume step
bg: Стъпка на промяна на звука

en: Skip backward in current track
bg: Прескачане назад в текущата песен

en: Skip forward in current track
bg: Прескачане напред в текущата песен

en: Sleep timeout computer when on AC
bg: Време за приспиване на компютъра при захранване от електрическата мрежа.

en: Sleep timeout computer when on battery
bg: Време за приспиване при захранване от батерии

en: Smartcard removal action
bg: Действие при изключване на чип-картата

en: Speaker battery low
bg: Зарядът на тон колоната е нисък

en: Speaker is low on power
bg: Тон колоната е с нисък заряд

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
bg: Тон колоната е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Тон колоната е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Тон колоната е с много нисък заряд. Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
bg: Списък с монтирани пътища, които да не се взимат под внимание за предупрежденията за свободното място.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
bg: Интервал в минути. Повторните предупреждения за файловата система ще се появяват не по-често от този период.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
bg: Обем в GB. Ако наличното свободно място е повече, няма да се показва предупреждение.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
bg: Процент, с който трябва да намалее свободното пространство на диска, преди да се покаже ново предупреждение.

en: Static binding for power button.
bg: Статична клавишна комбинация за бутона за захранването.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на яркостта на екрана.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за намаляване на яркостта на клавиатурата.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за смаляване на размера на текста.

en: Static binding to eject an optical disc.
bg: Статична клавишна комбинация за изваждане на оптичен диск.

en: Static binding to hibernate the machine.
bg: Статична клавишна комбинация за дълбоко приспиване на компютъра.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за увеличаване на яркостта на клавиатурата.

en: Static binding to increase the screen brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за увеличаване на яркостта на екрана.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на настройките на GNOME.

en: Static binding to launch the calculator.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на калкулатора.

en: Static binding to launch the email client.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на програмата за е-поща.

en: Static binding to launch the media player.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на програмата за мултимедия.

en: Static binding to launch the search tool.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на инструмента за търсене.

en: Static binding to launch the web browser.
bg: Статична клавишна комбинация за стартиране на уеб браузъра.

en: Static binding to lock the screen.
bg: Статична клавишна комбинация за заключване на екрана.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
bg: Статична клавишна комбинация за намаляване на звука с повишена точност.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
bg: Статична клавишна комбинация за намаляване на звука без звуков ефект.

en: Static binding to lower the volume.
bg: Статична клавишна комбинация за намаляване на звука.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
bg: Статична клавишна комбинация за заглушаване/включване на микрофона.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
bg: Статична клавишна комбинация за заглушаване/включване на звука.

en: Static binding to open the Home folder.
bg: Статична клавишна комбинация за отваряне на домашната папка.

en: Static binding to pause playback.
bg: Статична клавишна комбинация за пауза при изпълнение на музика.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
bg: Статична клавишна комбинация за увеличаване на звука с повишена точност.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
bg: Статична клавишна комбинация за увеличаване на звука без звуков ефект.

en: Static binding to raise the volume.
bg: Статична клавишна комбинация за увеличаване на звука.

en: Static binding to show current battery status.
bg: Статична клавишна комбинация за извеждане на състоянието на батериите.

en: Static binding to skip backward in current track.
bg: Статична клавишна комбинация за прескачане назад в текущата песен.

en: Static binding to skip forward in current track.
bg: Статична клавишна комбинация за прескачане напред в текущата песен.

en: Static binding to skip to next track.
bg: Статична клавишна комбинация за изпълнение на следващата песен.

en: Static binding to skip to previous track.
bg: Статична клавишна комбинация за изпълнение на предходната песен.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
bg: Статична клавишна комбинация за изпълнение на музика (или превключване изпълнение/пауза).

en: Static binding to stop playback.
bg: Статична клавишна комбинация за спиране на изпълнението.

en: Static binding to suspend the machine.
bg: Статична клавишна комбинация за приспиване на компютъра.

en: Static binding to switch the touchpad off.
bg: Статична клавишна комбинация за изключване на сензорния панел.

en: Static binding to switch the touchpad on.
bg: Статична клавишна комбинация за включване на сензорния панел.

en: Static binding to toggle airplane mode.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на самолетен режим.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
bg: Статична клавишна комбинация за автоматично завъртане на екрана.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на самолетен режим на Bluetooth.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на режим на разбъркване в програмата за мултимедия.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на режим на повтаряне в програмата за мултимедия.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на яркостта на клавиатурата.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
bg: Статична клавишна комбинация за превключване на сензорния панел.

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Subsequent free space percentage notify threshold
bg: Праг за повторно предупреждение за свободното дисково пространство

en: Suspend button
bg: Бутон за приспиване

en: Suspending soon because of inactivity.
bg: Скоро системата ще заспи поради бездействие

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
bg: Размяна на левия и десния бутони на мишката за ползване с лява ръка — „left“, „right“ за дясна ръка, „mouse“ — ползване на настройката на мишката.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
bg: Смяна на бутоните на мишката за работа с лява ръка.

en: Switch touchpad off
bg: Изключване на сензорния панел

en: Switch touchpad on
bg: Включване на сензорния панел

en: Tablet battery low
bg: Зарядът на таблета е нисък

en: Tablet is low on power
bg: Таблетът е с нисък заряд

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
bg: Таблетът е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Таблетът е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Таблетът е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Temperature of the display when enabled
bg: Цветова температура на дисплея

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
bg: Действие при натискане на бутона да захранване. То е твърдо зададено в следните два случая и не може да се промени: при виртуални машини е изключване, а при таблети е приспиване.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
bg: Брой секунди бездействие при захранване от електрическата мрежа за приспиване на компютъра. Стойност 0 означава никога.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
bg: Брой секунди бездействие при захранване от батерии за приспиване на компютъра. Стойност 0 означава никога.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: The brightness of the screen when idle
bg: Яркост на екрана при бездействие

en: The cover is open on printer “%s”.
bg: Капакът на принтера „%s“ не е затворен.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
bg: Дисплеят „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

en: The door is open on printer “%s”.
bg: Някоя вратичка на принтера „%s“ не е затворена.

en: The duration a display profile is valid
bg: Продължителност на валидност на цветови профил на устройство

en: The duration a printer profile is valid
bg: Продължителност на валидност на цветови профил на принтер

en: The end time
bg: Време на спиране

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
bg: Клавишната комбинация, която се генерира при натискането на бутона за потребителско действие.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
bg: Клавишните комбинации, които се генерират при използването на сензорния пръстен или ивица за потребителски действия.

en: The last detected position
bg: Последно местоположение

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
bg: Списък с връзки на NetworkManager, на които услугата е включена и работи. Всяка връзка е идентифицирана чрез UUID.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
bg: Поставеното устройство бе блокирано, защото защитата срещу атаки по USB е включена.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
bg: Редът на подпикселните елементи при екран тип LCD — използва се, само когато заглаждането е зададено на „rgba“. Възможни стойности са „rgb“ (за червено отляво — най-често срещано), „bgr“ (за червено отдясно), „vrgb“ (за червено отгоре) и „vbgr“ (за червено отдолу).

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
bg: Принтерът „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

en: The start time
bg: Време на задействане

en: The type of action triggered by the button being pressed.
bg: Видът на действието, задействано чрез натискане на бутона.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
bg: Видът на заглаждане при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без заглаждане), „grayscale“ (стандартно за степени на сивото) и „rgba“ (за подпикселно заглаждане — само за екрани тип LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
bg: Вид подсказки при изобразяването на шрифтове. Възможните стойности са: „none“ — без подсказки и „slight“ — леко, за напасване само по вертикалната ос подобно на технологиите на Microsoft — ClearType и DirectWrite и собственическата на Adobe в системата им за изобразяване на шрифтове. Този вариант пренебрегва зададеното в шрифта и алгоритмично генерира подсказките. Това е стандартната стойност в Ubuntu и се препоръчва. Поведението на „medium“ (средни) и „full“ (пълни) зависи от форма̀та на конкретния шрифт (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) и инсталираната версия на FreeType. При тези стойности глифите се напасват както по вертикалната, така и хоризонталната ос (с изключение на .otf, където е само по вертикалната). Това може да доведе до изкривявания и нееднакво изобразяване, зависещо от качеството на шрифта, форматът му и версията на FreeType.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
bg: Вид приспиване при бездействие на компютъра.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
bg: Липсва филтър за печат на принтера „%s“.

en: There is a problem on printer “%s”.
bg: Проблеми с печата на „%s“.

en: This computer has only %s disk space remaining.
bg: На компютъра са останали свободни само %s.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: На компютъра са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
bg: Този речник дава съответствията между имената на настройки XSETTINGS към нови стойности. Стойностите може да са низове, 32 битови числа със знак или четворки от 16 битови числа без знак (за цветове — червено, зелено, синьо, прозрачност — 65535 е напълно непрозрачно).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
bg: Яркост на екрана на компютъра при бездействие на сесията.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
bg: Брой дни, след чието изтичане цветовият профил на излъчващо устройство трябва да се обнови

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
bg: Брой дни, след чието изтичане цветовият профил на принтер трябва да се обнови

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
bg: Температура в келвини, която определя цветовите тонове в нощен режим. Високите стойности синеят, а ниските червенеят.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
bg: Часовият пояс е зададен да е %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
bg: Превключване на автоматична ориентация на екрана

en: Toggle contrast
bg: Превключване на контраста

en: Toggle magnifier
bg: Превключване на лупата

en: Toggle on-screen keyboard
bg: Превключване на екранната клавиатура

en: Toggle random playback mode
bg: Превключване на режим на разбъркване

en: Toggle repeat playback mode
bg: Превключване на режим на повтаряне

en: Toggle screen reader
bg: Превключване на екранния четец

en: Toggle touchpad on/off
bg: Превключване на сензорния панел

en: Toner empty
bg: Тонерът свърши

en: Toner low
bg: Тонерът е на привършване

en: Touchpad battery low
bg: Зарядът на сензорния панел е нисък

en: Touchpad button orientation
bg: Размяна на бутоните на сензорния панел

en: Touchpad is low on power
bg: Сензорният панел е с нисък заряд

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
bg: Сензорният панел е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Сензорният панел е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
bg: Сензорният панел е с много нисък заряд. Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: UPS Discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: UPS low
bg: Зарядът на непрекъсваемото токозахранване е нисък

en: USB Protection
bg: Защита срещу USB

en: USB device blocked
bg: Блокирано устройство по USB

en: Unknown Error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
bg: Не е ясно колко време работа остава от непрекъсваемо токозахранване

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: Unlock
bg: Отключване

en: Unlock SIM card
bg: Отключване на SIM карта

en: Use the sunrise and sunset
bg: От залез до изгрев

en: User was not logged in with smartcard.
bg: Потребителят не се е вписал с чип-карта

en: Virtual Terminal Stopped
bg: Виртуалният терминал бе спрян

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume mute/unmute
bg: Заглушаване/включване на звука

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Wacom button action type
bg: Вид действие на бутоните

en: Wacom eraser button mapping
bg: Функции на бутоните на гумата.

en: Wacom eraser pressure curve
bg: Крива на на̀тиска на гумата.

en: Wacom eraser pressure threshold
bg: Праг на на̀тиска на гумата.

en: Wacom stylus absolute mode
bg: Абсолютен режим на писалката.

en: Wacom stylus button mapping
bg: Режим на абсолютни координати на писалката.

en: Wacom stylus pressure curve
bg: Крива на натиск на писалката.

en: Wacom stylus pressure threshold
bg: Праг на натиск на писалката.

en: Wacom tablet area
bg: Област на таблета.

en: Wacom tablet aspect ratio
bg: Активна площ според отношението на страните

en: Wacom tablet rotation
bg: Завъртане на таблета

en: Wacom touch feature
bg: Допир на таблета.

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
bg: Когато услугите за географско местоположение работят, стойността съдържа последното установено местоположение. Стандартната стойност е неправилна, за да се осигури обновяването ѝ при стартиране.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
bg: Когато е включено, GNOME запомня и възстановява състоянието на NumLock между сесиите.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
bg: Когато настройката „night-light-schedule-automatic“ е изключена, за край се използва това време в часове след полунощ.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
bg: Когато настройката „night-light-schedule-automatic“ е изключена, за начало се използва това време в часове след полунощ.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
bg: Дали ориентацията на таблета е твърдо зададена или автоматично се променя.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
bg: Приспиване, дълбоко приспиване или нищо да не се прави при бездействие

en: Wireless keyboard is low on power
bg: Безжичната клавиатура е с нисък заряд

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
bg: Безжичната клавиатура е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната клавиатура е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната клавиатура е с много нисък заряд. Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Wireless mouse is low on power
bg: Безжичната мишка е с нисък заряд

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
bg: Безжичната мишка е с нисък заряд (%.0f %%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната мишка е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната мишка е с много нисък заряд. Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: You have %u try left | You have %u tries left
bg[0]: Остава %1$u опит
bg[1]: Остават %1$u опита

en: You will soon log out because of inactivity.
bg: Скоро сесията ви ще приключи поради бездействие

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
bg: „%s“ на %s

[ctx: print job state]
en: Printing
bg: Печатане

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
bg: Печатането е преустановено

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
bg: Печатането е отказано

[ctx: print job state]
en: Printing completed
bg: Печатането завърши

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
bg: Печатането е спряно
