nautilus master - en to bg translation catalogue (1075 entries)

en:  (another copy)
bg:  (друго копие)

en:  (copy)
bg:  (копие)

en: %'d / %'d
bg: %'d / %'d

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
bg[0]: Остава %3$s, завършени %1$'d от %2$'d
bg[1]: Остават %3$s, завършени %1$'d от %2$'d

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
bg[0]: Остава %3$s, завършени %1$'d от %2$'d (%4$s/сек.)
bg[1]: Остават %3$s, завършени %1$'d от %2$'d (%4$s/сек.)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
bg[0]: %'d една файлова операция в момента
bg[1]: %'d една файлови операции в момента

en: %'d folder selected | %'d folders selected
bg[0]: %'d избрана папка
bg[1]: %'d избрани папки

en: %'d hour | %'d hours
bg[0]: %'d час
bg[1]: %'d часа

en: %'d item selected | %'d items selected
bg[0]: %'d избран обект
bg[1]: %'d избрани обекта

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
bg[0]: %'d обект, с размер %s
bg[1]: %'d обекта, с общ размер %s

en: %'d minute | %'d minutes
bg[0]: %'d минута
bg[1]: %'d минути

en: %'d other item selected | %'d other items selected
bg[0]: още %'d избран обект
bg[1]: още %'d избрани обекта

en: %'d second | %'d seconds
bg[0]: %'d секунда
bg[1]: %'d секунди

en: %'dnd link to %s
bg: %'d-ра връзка към „%s“

en: %'drd link to %s
bg: %'d-та връзка към „%s“

en: %'dst link to %s
bg: %'d-ва връзка към „%s“

en: %'dth link to %s
bg: %'d-а връзка към „%s“

en: %'u file | %'u files
bg[0]: %'u файл
bg[1]: %'u файла

en: %'u folder | %'u folders
bg[0]: %'u папка
bg[1]: %'u папки

en: %'u item | %'u items
bg[0]: %'u обект
bg[1]: %'u обекта

en: %-e %b %Y %H:%M
bg: %-e %b %Y, %H:%M

en: %-e %b %Y %l:%M %p
bg: %-e %b %Y, %l:%M %p

en: %-e %b %l:%M %p
bg: %-e %b, %l:%M %p

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
bg[0]: %0.2f кадър на сек.
bg[1]: %0.2f кадъра на сек.

en: %a %H:%M
bg: %a, %H:%M

en: %a %l:%M %p
bg: %a, %l:%M %p

en: %d Hz
bg: %d Hz

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: Преди %d ден
bg[1]: Преди %d дена

en: %d file deleted | %d files deleted
bg[0]: Остава %d файл за изтриване
bg[1]: Остават %d файла за изтриване

en: %d file unstarred | %d files unstarred
bg[0]: Остава %d файл за махане на отбелязване
bg[1]: Остават %d файла за махане на отбелязване

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d pixel | %d pixels
bg[0]: %d пиксел
bg[1]: %d пиксела

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: %s (%'dnd copy)%s
bg: %s (%'d-ро копие)%s

en: %s (%'drd copy)%s
bg: %s (%'d-то копие)%s

en: %s (%'dst copy)%s
bg: %s (%'d-во копие)%s

en: %s (%'dth copy)%s
bg: %s (%'d-о копие)%s

en: %s (You)
bg: %s (вие)

en: %s (another copy)%s
bg: %s (друго копие)%s

en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

en: %s / %s
bg: %s / %s

en: %s / %s available | %s / %s available
bg[0]: Налично: %s от %s
bg[1]: Налично: %s от %s

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
bg[0]: Остава %3$s, завършени %1$s от %2$s (%4$s/сек.)
bg[1]: Остават %3$s, завършени %1$s от %2$s (%4$s/сек.)

en: %s Filesystem
bg: Файлова система %s

en: %s Free
bg: %s свободни

en: %s already exists in the bookmarks list
bg: „%s“ вече присъства в списъка с отметки<

en: %s byte | %s bytes
bg[0]: %s байт
bg[1]: %s байта

en: %s does not exist in the bookmarks list
bg: „%s“ липсва в списъка с отметки

en: %s more space is required to copy to the destination.
bg: За копиране са необходими още %s свободно пространство.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
bg[0]: (%d файл / сек.)
bg[1]: (%d файла / сек.)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
bg[0]:  (съдържа %'d обект)
bg[1]:  (съдържа %'d обекта)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
bg[0]:  (съдържат общо %'d обект)
bg[1]:  (съдържат общо %'d обекта)

en: (some contents unreadable)
bg: (някои съдържания са нечетими)

en: --check cannot be used with other options.
bg: „--check“ не може да се комбинира с други опции.

en: --quit cannot be used with URIs.
bg: „--quit“ не може да си използва с адреси.

en: --select must be used with at least an URI.
bg: „--select“ трябва да се използва с поне един адрес.

en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
bg: <a href='help:gnome-help/files-templates' title='Помощ за шаблоните в GNOME'>За повече информация…</a>

en: ? bytes
bg: ? байта

en: ? items
bg: ? обекта

en: A file cannot be called “..”.
bg: Името на файл не може да е „..“.

en: A file cannot be called “.”.
bg: Името на файл не може да е „.“.

en: A file with that name already exists.
bg: Вече съществува файл с това име.

en: A folder cannot be called “..”.
bg: Името на папка не може да е „..“.

en: A folder cannot be called “.”.
bg: Името на папка не може да е „.“.

en: A folder with that name already exists.
bg: Вече съществува папка с това име.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува папка с това име  в „%s“.

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
bg: Списък с надписи под икона в изгледа като икони. Истинският брой на показаните надписи зависи от мащаба. Възможни стойности са „size“ (размер), „type“ (вид), „date_modified“ (време на промяна), „owner“ (собственик), „group“ (група), „permissions“ (права за достъп) и „mime_type“ (вид на MIME).

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува по-нов файл с това име в „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува по-нова папка с това име в „%s“.

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
bg: Двойка, която съдържа запазените размери и разположението на прозорците за навигация.

en: Access
bg: Достъп

en: Access and organize files
bg: Достъп и управление на файлове

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Access-only
bg: Само достъп

en: Accessed
bg: Достъпен

en: Action to Open Items
bg: Действие за отваряне на елементите

en: Add
bg: Добавяне

en: Add a new bookmark
bg: Добавяне на нова отметка

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
bg: Добавяне на информация под имената на икони на файлове и папки. Повече информация се появява при увеличаване на мащаба.

en: Add to _Bookmarks
bg: _Добавяне към отметките

en: Administrator Root
bg: Коренова директория като администратор

en: Album
bg: Албум

en: Album Name
bg: Албум

en: Album name
bg: Албум

en: All file operations have been completed
bg: Всички файлови операции завършиха

en: All files
bg: Всички файлове

en: All folders
bg: Всички папки

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bg: Всички обекти в кошчето ще бъдат окончателно изтрити.

en: All locations
bg: Всички местоположения

en: Always open a new window for browsing specified URIs
bg: Винаги нов прозорец само за указаните адреси.

en: Always use for this file type
bg: Винаги да се ползва за този вид файлове

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bg: Винаги да се използва полето за въвеждане на адрес, вместо лентата за пътя

en: An archive cannot be called “..”.
bg: Името на архив не може да е „..“.

en: An archive cannot be called “.”.
bg: Името на архив не може да е „.“.

en: An invalid drag type was used.
bg: Използван е неправилен вид изтегляне.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува по-стар файл с това име в „%s“.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува по-стара папка с това име в „%s“.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува друг файл с това име  в „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
bg: Вече съществува друга папка с това име в „%s“.

en: Another link to %s
bg: Друга връзка към „%s“

en: Any time
bg: По всяко време

en: Anything
bg: Без ограничения

en: Aperture Value
bg: Бленда

en: Apply this action to all files and folders
bg: Прилагане на действието към всички файлове и папки

en: Archive
bg: Архив

en: Archive name
bg: Име на архив

en: Archive name is too long.
bg: Твърде дълго име на архив

en: Archive names cannot contain “/”.
bg: Името на архив не може да съдържа „/“.

en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
bg: Архивите с „.“ в началото на имената им са скрити.

en: Are you sure you want to open all files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите всички файлове?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект от кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избран обект?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %'d избрани обекта?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%s“ от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%s“?

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Artist Name
bg: Изпълнител

en: Artist name
bg: Изпълнител

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio Bit Rate
bg: Битова честота за аудио

en: Audio CD
bg: CD — аудио

en: Audio Codec
bg: Аудио кодер

en: Audio DVD
bg: DVD — аудио

en: Audio Properties
bg: Аудио свойства

en: Audio and Video Properties
bg: Аудио и видео свойства

en: Audio/Video Properties
bg: Аудио/видео свойства

en: Automatic Numbering Order
bg: Ред на автоматично номериране

en: Automatic Numbers
bg: Автоматично номериране

en: Available Protocols
bg: Поддържани протоколи

en: Back
bg: Назад

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
bg[0]: Масово преименуване на %'d файл
bg[1]: Масово преименуване на %'d файла

en: Binary
bg: Двоични данни

en: C_hange
bg: С_мяна

en: C_ompress…
bg: _Компресиране…“

en: Calendar
bg: Календар

en: Camera Brand
bg: Марка на камерата

en: Camera Model
bg: Модел на камерата

en: Camera model
bg: Модел на камерата

en: Cance_l
bg: _Отказ

en: Cancel
bg: Отказване

en: Cancel Group Change?
bg: Да се прекъсне ли промяната на група?

en: Cancel Owner Change?
bg: Да се прекъсне ли промяната на собственик?

en: Canceled
bg: Отказано

en: Change Permissions for Enclosed Files
bg: Прилагане на правата към обхванатите файлове

en: Change Permissions for Enclosed Files…
bg: Прилагане на правата към обхванатите файлове…

en: Channels
bg: Канали

en: Choose an application to open <b>%s</b>.
bg: Изберете програма за отваряне на <b>%s</b>.

en: Choose an application to open the selected files.
bg: Програма за отваряне на избраните файлове.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
bg: Изберете подредбата на информацията в тази папка:

en: Clear entry
bg: Изчистване на запис

en: Clear the currently selected date
bg: Изчистване на текущо избраната дата

en: Close current view
bg: Затваряне на текущия изглед

en: Column order in list view
bg: Ред на колоните в изгледа като списък

en: Columns visible in list view
bg: Колони, видими в изгледа като списък

en: Comment
bg: Коментар

en: Compatible with all operating systems.
bg: Съвместим с всички операционни системи.

en: Compress %d file | Compress %d files
bg[0]: Компресиране на %'d файл
bg[1]: Компресиране на %'d файла

en: Compress “%s”
bg: Копиране на „%s“

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
bg[0]: Компресиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Компресиране на %'d файла от в „%s“

en: Compressed “%s” into “%s”
bg: „%s“ компресирана в „%s“

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
bg[0]: Компресиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Компресиране на %'d файла в „%s“

en: Compressing Files
bg: Компресиране на файлове

en: Compressing “%s” into “%s”
bg: Компресиране на „%s“ в „%s“.

en: Computer
bg: Компютър

en: Con_nect
bg: _Свързване

en: Connect to _Server
bg: _Свързване към сървър

en: Contacts
bg: Контакти

en: Container
bg: Контейнер

en: Contains digital photos
bg: Съдържа цифрови снимки

en: Contains music
bg: Съдържа музика

en: Contains music and photos
bg: Съдържа музика и снимки

en: Contains photos and music
bg: Съдържа снимки и музика

en: Contains software to install
bg: Съдържа програми за инсталация

en: Contains software to run
bg: Съдържа програми за изпълнение

en: Content View
bg: Преглед на съдържанието

en: Contents unreadable
bg: Съдържанието е нечетимо

en: Contents:
bg: Съдържание:

en: Coordinates
bg: Координати

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
bg[0]: Копиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Копиране на %'d файла от в „%s“

en: Copied “%s” to “%s”
bg: „%s“ копирана в „%s“

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
bg[0]: Копиране на %d обект в „%s“
bg[1]: Копиране на %d обекта в „%s“

en: Copy _Anyway
bg: Копиране _въпреки всичко

en: Copy to…
bg: Копиране в…

en: Copy “%s” to “%s”
bg: Копиране на „%s“ в „%s“.

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
bg[0]: Копиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Копиране на %'d файла в „%s“

en: Copying Files
bg: Копиране на файлове

en: Copying “%s” to “%s”
bg: Копиране на „%s“ в „%s“.

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Could Not Display “%s”
bg: „%s“ не може да бъде показан

en: Could not determine original location of “%s”
bg: Първоначалното местоположение на „%s“ не може да бъде определено.

en: Could not paste files
bg: Файловете не може да се поставят

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
bg: Съществуващ вече файл със същото име в „%s“ не може да бъде изтрит.

en: Could not remove the source folder.
bg: Изходната папка не може да бъде изтрита.

en: Could not set as default
bg: Не може да си зададе като стандартната програма

en: Count Number of Files in Folders
bg: Показване на броя на файловете в папките

en: Create
bg: Създаване

en: Create Compressed Archive
bg: Създаване на компресиран архив

en: Create _Link
bg: _Създаване на връзка

en: Create a new folder “%s”
bg: Създаване на нова папка „%s“

en: Create an empty file “%s”
bg: Създаване на празен файл „%s“

en: Create and delete files
bg: Създаване и изтриване на файлове

en: Create link to “%s”
bg: Създаване на връзка към „%s“

en: Create links to %d item | Create links to %d items
bg[0]: Създаване на връзка към %d обект
bg[1]: Създаване на връзка към %d обекта

en: Create new file “%s” from template
bg: Създаване на нов файл „%s“ по шаблона

en: Created
bg: Създаден

en: Created On
bg: Създадено на

en: Creating Properties window.
bg: Създаване на прозорец за свойствата.

en: Creating links in “%s”
bg: Създаване на връзки в „%s“

en: Creation Date
bg: Създаване

en: Creation date
bg: Създаване

en: Creator
bg: Създал

en: Cu_t
bg: _Отрязване

en: Current Folder Menu
bg: Меню за родителска папка

en: Currently installed plugins:
bg: Текущо инсталирани приставки:

en: Date when file was moved to the Trash
bg: Кога файлът е бил преместен в кошчето.

en: Default folder viewer
bg: Стандартен режим за преглед на папки

en: Default format for compressing files
bg: Стандартен формат за компресиране на файлове

en: Default icon view zoom level
bg: Стандартен мащаб на изгледа като икони

en: Default list view zoom level
bg: Стандартен мащаб на изгледа като списък

en: Default sort order
bg: Стандартно подреждане

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
bg[0]: Изтриване на %d копиран обект
bg[1]: Изтриване на %d копирани обекта

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
bg[0]: Изтриване на %d дублиран обект
bg[1]: Изтриване на %d дублирани обекта

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
bg[0]: Изтриване на %d разархивиран файл
bg[1]: Изтриване на %d разархивирани файлове

en: Delete _All
bg: Изтриване на _всички

en: Delete link to “%s”
bg: Изтриване на връзката към „%s“

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
bg[0]: _Изтриване на връзки към %d обект
bg[1]: _Изтриване на връзки към %d обекта

en: Delete “%s”
bg: Изтриване на „%s“

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
bg[0]: %'d файл изтрит
bg[1]: %'d файл изтрити

en: Deleted “%s”
bg: „%s“ — изтрито

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
bg[0]: %'d файл се изтрива
bg[1]: %'d файла се изтриват

en: Deleting Files
bg: Изтриване на файлове

en: Deleting “%s”
bg: „%s“ — изтрива се

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Detailed Type
bg: Подробен вид

en: Details:
bg: Подробности:

en: Details: %s
bg: Подробности: %s

en: Details: The proxy has not been created.
bg: Подробности: посредникът не е създаден.

en: Detected as “%s”
bg: Идентифициран като „%s“

en: Dimensions
bg: Размери

en: Disconnect
bg: Изключване

en: Do _not Empty Trash
bg: Кошчето _да не се изчиства

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bg: Искате ли да изчистите кошчето, преди да демонтирате?

en: Document
bg: Документ

en: Documents
bg: Документи

en: Don’t have permission to access the requested location.
bg: Нямате права за достъп до заявеното местоположение.

en: Double click
bg: Двойно натискане

en: Drag and drop is not supported.
bg: Изтеглянето и пускането не се поддържа.

en: Dropped Text.txt
bg: Пуснат_текст.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
bg[0]: Дублиране на %'d обект в „%s“
bg[1]: Дублиране на %'d обекта в „%s“

en: Duplicate “%s” in “%s”
bg: Дублиране на „%s“ в „%s“

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
bg[0]: %'d файл дублиран (в „%s“)
bg[1]: %'d файла дублирани (в „%s“)

en: Duplicated “%s”
bg: „%s“ е дублирана

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
bg[0]: Дублиране на %'d файл (в „%s“)
bg[1]: Дублиране %'d файла (в „%s“)

en: Duplicating “%s”
bg: Дублиране на „%s“

en: Duration
bg: Продължителност

en: E
bg: И

en: E_xtract to…
bg: Разархивиране _в…

en: Eject
bg: Изваждане

en: Email…
bg: Е-поща…

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Empty _Trash
bg: Изчистване на _кошчето

en: Empty all items from Trash?
bg: Да се изтрият ли всички обекти от кошчето?

en: Empty folder
bg: Празна папка

en: Emptying Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Enter Location
bg: Въвеждане на местоположение

en: Enter a password here.
bg: Въведете парола.

en: Enter password…
bg: Въведете парола…

en: Enter server address…
bg: Въведете адреса на сървъра…

en: Episode Number
bg: Епизод

en: Episode number
bg: Епизод

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
bg[0]: Грешка при компресиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Грешка при компресиране на %'d файла в „%s“

en: Error compressing “%s” into “%s”
bg: Грешка при компресиране на „%s“ в „%s“.

en: Error extracting “%s”
bg: Грешка при разархивирането на „%s“.

en: Error sending email.
bg: Грешка при изпращането на е-поща.

en: Error unlocking “%s”
bg: Грешка при отключване на „%s“.

en: Error while compressing files.
bg: Грешка при компресиране на файлове.

en: Error while copying to “%s”.
bg: Грешка при копирането в „%s“.

en: Error while copying “%s”.
bg: Грешка при копирането на „%s“.

en: Error while copying.
bg: Грешка при копирането.

en: Error while creating directory %s.
bg: Грешка при създаване на папката „%s“.

en: Error while creating file %s.
bg: Грешка при създаване на файла „%s“.

en: Error while creating link to %s.
bg: Грешка при създаване на връзка към „%s“.

en: Error while deleting.
bg: Грешка при изтриването.

en: Error while moving files to trash.
bg: Грешка при преместването на файлове в кошчето.

en: Error while moving “%s”.
bg: Грешка при преместването на „%s“.

en: Error while moving.
bg: Грешка при преместването.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
bg: „%s“ не може да си зададе като стандартната: %s

en: Examples:
bg: Примери:

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто „Скриптове“.

en: Existing Text
bg: Първоначален текст

en: Exposure Program
bg: Експонация

en: Exposure Time
bg: Време за експонация

en: Extract
bg: Разархивиране

en: Extract %d file | Extract %d files
bg[0]: Разархивиран е %'d файл
bg[1]: Разархивирани са %'d файла

en: Extract to…
bg: Разархивиране в…

en: Extract “%s”
bg: Разархивиране на „%s“

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
bg[0]: Разархивиране на %'d файл в „%s“
bg[1]: Разархивиране на %'d файла в „%s“

en: Extracted “%s” to “%s”
bg: „%s“ е разархивиран в „%s“

en: Extracting Files
bg: Разархивиране на файлове

en: Extracting “%s”
bg: Разархивиране на „%s“

en: Failed to load image information
bg: Неуспешно зареждане на информацията за изображението

en: File Access
bg: Права за достъп до файл

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Operations
bg: Файлови операции

en: File Transfer Protocol
bg: FTP/FTPS

en: File and Folder conflict
bg: Конфликт на файлове и папки

en: File conflict
bg: Конфликт на файлове

en: File name is too long.
bg: Твърде дълго име на файл.

en: File names cannot contain “/”.
bg: Името на файл не може да съдържа „/“.

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Files
bg: Файлове

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%s“ не може да бъдат копирани, понеже нямате права за четене на папката.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%s“ не може да бъдат обработени, понеже нямате права да ги видите.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
bg: Файловете с „.“ началото на имената им са скрити.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
bg: „Файлове“, известно още като Наутилус (Nautilus) е стандартният мениджър на файлове в работната среда GNOME. Той предоставя лесен и интегриран в средата начин за управление на файловете и преглед на файловата система.

en: Filter the search dates using either last used or last modified
bg: Филтриране на резултатите от търсенето с дата на последно ползване или промяна

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
bg: Филтриране на резултатите от търсенето с дата на последно ползване или промяна.

en: Find and replace _text
bg: Търсене и _замяна на текст

en: First Created
bg: Създаване — възходящ ред

en: First Modified
bg: Промяна — възходящ ред

en: Flash Fired
bg: Светкавица

en: Focal Length
bg: Фок. дължина

en: Folder
bg: Папка

en: Folder Access
bg: Права за достъп до папка

en: Folder is Empty
bg: Папката е празна

en: Folder name
bg: Име на папка

en: Folder name is too long.
bg: Твърде дълго име на папка

en: Folder names cannot contain “/”.
bg: Името на папка не може да съдържа „/“.

en: Folders
bg: Папки

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
bg: Папките с „.“ началото на имената им са скрити.

en: Font
bg: Шрифт

en: For bug testing only, the following command can be used:
bg: Следната команда може да се ползва само за изчистване на грешки:

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя дали Nautilus ще извършва действия при натискането им.

en: Format
bg: Форматиране

en: Format…
bg: Форматиране…

en: Forward
bg: Напред

en: Frame Rate
bg: Честота на кадри

en: Full Text
bg: Пълнотекстово

en: Full text match
bg: Пълнотекстово напасване

en: General
bg: Общи

en: Grid View
bg: Изглед като решетка

en: Grid View Captions
bg: Заглавия при изглед като решетка

en: Group
bg: Група

en: Height
bg: Височина

en: Home
bg: Домашна папка

en: ISO Speed Rating
bg: ISO

en: Icon Size
bg: Размер на иконите

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима адресна лента.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bg: Ако е истина, прозорците на Nautilus подобни на браузър винаги ще използват текстово поле за въвеждане на адрес вместо лента за пътя.

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
bg: Ако е истина, Nautilus ще търси и в съдържанието на файла освен в името му. Това превключва стандартното състояние. След това неговата стойност може изрично да бъде задавана в изскачащия прозорец за търсене

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
bg: Ако е истина, Nautilus ще добави поле в контекстното меню за окончателно изтриване, прескачайки преместването в кошчето.

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
bg: Ако е истина, Nautilus ще показва меню за създаване на връзки от копираните или избраните файлове.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
bg: Ако е истина, след провлачване на папка и оставане на показалеца на мишката върху нея известно време, тя ще се отвори автоматично.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bg: Ако е истина, файловете в новите прозорци ще бъдат подредени обратно — ако са подредени по име, вместо да вървят от „а“ към „я“, ще вървят от „я“ към „а“, ако са подредени по размер, вместо да са подредени във възходящ ред, ще бъдат подредени в низходящ.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той изчезва окончателно.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
bg: Ако нямате доверие на този адрес или просто не сте сигурни, натиснете „Отказване“.

en: Illustration
bg: Илюстрация

en: Image
bg: Изображение

en: Image Properties
bg: Свойства на изображение

en: Image Type
bg: Вид изображение

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bg: Изображения над този размер (в мегабайти) няма да имат миниатюри. Целта е да се избегне създаването на миниатюри за големи файлове, което може да отнеме много време и да използва много памет.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bg: За да освободите място на тази файлова система, трябва да изчистите кошчето. Всички обекти в кошчето ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
bg: В кои случаи Nautilus трябва да търси и рекурсивно в подпапките. Възможните стойности са „local-only“ (само в локални папки), „always“ (винаги), „never“ (никога).

en: Initial size of the window
bg: Първоначален размер на прозорец

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
bg[0]: Обектите, прекарали в кошчето повече от %d ден, автоматично се трият
bg[1]: Обектите, прекарали в кошчето повече от %d дни, автоматично се трият

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
bg: Обектите, прекарали в кошчето повече от 1 час, автоматично се трият

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Last Created
bg: Създаване — низходящ ред

en: Last Modified
bg: Промяна — низходящ ред

en: Last _Modified
bg: По_следно променени

en: Last _Trashed
bg: Последно из_хвърлени

en: Last _modified
bg: _Последно променяни

en: Last _used
bg: _Последно ползвани

en: Last modified:
bg: Време на промяна:

en: Last month | %d months ago
bg[0]: Последния месец
bg[1]: Преди %d месеца

en: Last week | %d weeks ago
bg[0]: Последната седмица
bg[1]: Преди %d седмици

en: Last year | %d years ago
bg[0]: Предната година
bg[1]: Преди %d години

en: Link
bg: Връзка

en: Link (broken)
bg: Връзка (повредена)

en: Link Target
bg: Цел на връзката

en: Link to %s
bg: Връзка към „%s“

en: List View
bg: Изглед като списък

en: List files only
bg: Показване само на файлове

en: List of common local and remote mountpoints.
bg: Списък с локални и отдалечени точки за монтиране.

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
bg: Списък с клавишни комбинации, точки на монтиране и отметки.

en: List of possible captions on icons
bg: Списък с възможни надписи под иконите

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Location
bg: Местоположение

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
bg[0]: Създаване на връзка към %'d файл
bg[1]: Създаване на връзка към %'d файла

en: Manually enter a location
bg: Ръчно въвеждане на местоположение

en: Markup
bg: Текст с маркери

en: Maximum image size for thumbnailing
bg: Максимална големина на миниатюри за преглед

en: Merge
bg: Сливане

en: Merge Folder
bg: Сливане на папка

en: Merge _All
bg: Сливане _на всички

en: Merge folder “%s”?
bg: Да се слее ли с папка „%s“?

en: Merge with
bg: Сливане с

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bg: При сливането ще се иска потвърждение преди замяната на всеки файл с име и път, които съвпадат с тези на някой от копираните файлове.

en: Metadata
bg: Метаданни

en: Metering Mode
bg: Измерване

en: Mo_ve to Trash
bg: Преместване в ко_шчето

en: Modified
bg: Променян

en: Modified — Time
bg: Променян – време

en: Mono
bg: Моно

en: Mount and open “%s”
bg: Монтиране и отваряне на „%s“

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Назад“ на файловия мениджър

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Напред“ на файловия мениджър

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
bg[0]: Преместване на %d обект обратно в кошчето
bg[1]: Преместване на %d обекта обратно в кошчето

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
bg[0]: Преместване на %d обект обратно в „%s“
bg[1]: Преместване на %d обекта обратно в „%s“

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
bg[0]: Преместване на %d обект в кошчето
bg[1]: Преместване на %d обекта в кошчето

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
bg[0]: Преместване на %'d файл в „%s“
bg[1]: Преместване на %'d файла в „%s“

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца на_ляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца на_дясно

en: Move to…
bg: Преместване в…

en: Move “%s” back to trash
bg: Преместване на „%s“ обратно в кошчето

en: Move “%s” back to “%s”
bg: Преместване на „%s“ обратно в „%s“

en: Move “%s” to trash
bg: Преместване на „%s“ в кошчето

en: Move “%s” to “%s”
bg: Преместване на „%s“ в „%s“

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
bg[0]: Преместване на %'d файл в „%s“
bg[1]: Преместване на %'d файла в „%s“

en: Moved “%s” to “%s”
bg: „%s“ е преместена в „%s“

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
bg[0]: Преместване на %'d файл в „%s“
bg[1]: Преместване на %'d файла в „%s“

en: Moving Files
bg: Преместване на файлове

en: Moving “%s” to “%s”
bg: Преместване на „%s“ в „%s“.

en: Multiple
bg: Множество

en: Music
bg: Музика

en: N
bg: С

en: Name
bg: Име

en: Name cannot be empty.
bg: Името не може да е празно.

en: Name cannot contain “/”.
bg: Името не може да съдържа „/“.

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
bg: Nautilus 3.6 вече не използва тази папка и се опита да мигрира настройките към „~/.local/share/nautilus“

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
bg: Наутилус предоставя основните и допълнителни функции на файлов мениджър. С тази програма можете да търсите и управлявате файлове и папки — както локално, така и по мрежата, да четете и записвате данни върху външни носители, да изпълнявате скриптове и да стартирате приложения. Наутилус разполага с три изгледа — решетка с икони, списък с икони и дървовиден. Тази програма може да се обогатява със скриптове и разширения.

en: Network File System
bg: NFS

en: Networks
bg: Мрежи

en: Never
bg: Никога

en: New Filename
bg: Ново име на файл

en: New Folder
bg: Нова папка

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
bg[0]: Нова папка с %'d обект избран
bg[1]: Нова папка с %'d обекта избрани

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New _Document
bg: Нов до_кумент

en: New _Folder…
bg: Нова _папка…

en: New bookmark
bg: Нова отметка

en: New tab
bg: Нов подпрозорец

en: No Recent Files
bg: Няма скоро ползвани файлове

en: No Recent Servers
bg: Няма скоро ползвани сървъри

en: No Results Found
bg: Няма резултати

en: No Starred Files
bg: Няма отбелязани файлове

en: No network locations found
bg: Не са открити никакви мрежови местоположения

en: No plugins currently installed.
bg: Не са инсталирани приставки.

en: None
bg: Няма

en: Not allowed to set group
bg: Нямате права да зададете група

en: Not allowed to set owner
bg: Нямате права да зададете собственик

en: Not allowed to set permissions
bg: Нямате права да задавате такива

en: Not enough free space to extract %s
bg: Няма достатъчно свободно място за разархивирането на „%s“

en: OK
bg: Добре

en: On This Computer
bg: На този компютър

en: On this computer only
bg: Само на този компютър

en: Only searching the current folder
bg: Търсене само в текущата папка

en: Oops! Something went wrong.
bg: Възникна неочаквана грешка.

en: Oops! There was a problem running this software.
bg: Поради някаква причина програмата не може да се стартира.

en: Open
bg: Отваряне

en: Open %s
bg: Отваряне на „%s“

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open In New _Tab
bg: Отваряне в нов подпро_зорец

en: Open In New _Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Open Items
bg: Отваряне на обекти

en: Open With %s
bg: Отваряне с %s

en: Open _With…
bg: _Отваряне с…

en: Open in Consol_e
bg: Отваряне в _терминал

en: Open in Disks
bg: Отваряне с „Дискове“

en: Open in New _Tab
bg: Отваряне в нов подпро_зорец

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Open the contents of the file system
bg: Отваряне на съдържанието на файлова система

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на съдържанието на работния плот като папка

en: Open the trash
bg: Отваряне на кошчето

en: Open with:
bg: Отваряне с:

en: Open your personal folder
bg: Отваряне на домашната ви папка

en: Opening %d item. | Opening %d items.
bg[0]: Отваряне на %d обект
bg[1]: Отваряне на %d обекта

en: Opening “%s”.
bg: Отваряне на „%s“.

en: Operating System
bg: Операционна система

en: Optional Context Menu Actions
bg: Допълнителни действия в контекстното меню

en: Original File Name
bg: Първоначално име на файл

en: Original Folder
bg: Съществуваща папка

en: Original Location
bg: Първоначално местоположение

en: Original Name (Ascending)
bg: Първоначално име — възходящ ред

en: Original Name (Descending)
bg: Първоначално име — низходящ ред

en: Original file
bg: Съществуващ файл

en: Original file name
bg: Първоначално име на файл

en: Original folder
bg: Съществуваща папка

en: Original location of file before moved to the Trash
bg: Местоположение на файла, преди да бъде преместен в кошчето

en: Other
bg: Друг

en: Other Locations
bg: Други местоположения

en: Other Type…
bg: Друг вид…

en: Others
bg: Други

en: Owner
bg: Собственик

en: PDF / PostScript
bg: PDF / Postscript

en: P_roperties
bg: _Свойства

en: Parent Folder
bg: Родителска папка

en: Parent folder
bg: Родителска папка

en: Password
bg: Парола

en: Password Required
bg: Необходима е парола

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
bg: .zip, защитен с парола, но ще трябва да се инсталира на Windows и Mac.

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
bg: Архиви, защитени с парола, все още не се поддържат. Този списък указва програмите, които може да отворят този архив.

en: Paste as _Link
bg: Поставяне като _връзка

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Perform a quick set of self-check tests.
bg: Изпълняване на бърз набор от тестове.

en: Performance
bg: Производителност

en: Permissions
bg: Права

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
bg: Правата за достъп не ви позволяват да поставяте файлове в тази директория

en: Photo CD
bg: CD — фотографии

en: Picture
bg: Изображение

en: Picture CD
bg: CD — изображения

en: Please drop just one image to set a custom icon.
bg: Изтеглете само едно изображение, за да го зададете като икона.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
bg: Преименувайте символната връзка или натиснете бутона за прескачане.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
bg: Възможни стойности са „single“ за отваряне на файлове с едно натискане или „double“ за отваряне с двойно натискане с мишката.

en: Prefix
bg: Протокол

en: Preparing
bg: Подготовка

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
bg[0]: Подготовка за компресиране на %'d файл
bg[1]: Подготовка за компресиране на %'d файла

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
bg[0]: Подготовка за копиране на %'d файл (%s)
bg[1]: Подготовка за копиране на %'d файла (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
bg[0]: Подготовка за изтриване на %'d файл (%s)
bg[1]: Подготовка за изтриване на %'d файла (%s)

en: Preparing to extract
bg: Подготовка за разархивиране

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл (%s)
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла (%s)

en: Preparing to move to “%s”
bg: Подготовка за преместване в „%s“

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
bg[0]: Подготовка за преместване на %'d файл в кошчето
bg[1]: Подготовка за преместване на %'d файла в кошчето

en: Presentation
bg: Презентация

en: Program
bg: Програма

en: Properties
bg: Свойства

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
bg: Всички файлове в тази папка да станат шаблони в менюто „Нов документ“.

en: Quit Nautilus.
bg: Спиране на Nautilus.

en: R_eload
bg: _Презареждане

en: Rating
bg: Класификация

en: Re_name
bg: Пре_именуване

en: Re_place
bg: За_мяна

en: Read and write
bg: Четене и запис

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Read/write, no access
bg: Четене/запис, без достъп

en: Recency
bg: Достъп

en: Recent
bg: Скоро ползвани

en: Recent Servers
bg: Скоро ползвани сървъри

en: Recent files
bg: Скоро ползвани файлове

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Redo last undone action
bg: Повтаряне на отмененото действие

en: Relevance
bg: Съответствие

en: Relevance rank for search
bg: Подреждане на резултатите по съответствие

en: Remote location — only searching the current folder
bg: Отдалечено местоположение, търси се само в текущата папка

en: Rena_me…
bg: Преи_менуване…

en: Rename %d File | Rename %d Files
bg[0]: Преименуване на %d файл
bg[1]: Преименуване на %d файла

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
bg[0]: Преименуване на %d файл и папка
bg[1]: Преименуване на %d файла и папки

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
bg[0]: Преименуване на %d папка
bg[1]: Преименуване на %d папки

en: Rename File
bg: Преименуване на файл

en: Rename Folder
bg: Преименуване на папка

en: Rename _using a template
bg: Преименуване по _шаблон

en: Rename “%s” as “%s”
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“.

en: Renaming “%s” to “%s”.
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“.

en: Replace With
bg: Замяна с

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace file “%s”?
bg: Да се презапише ли файлът „%s“?

en: Replace folder “%s”?
bg: Да се замени ли папката „%s“?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
bg: Замяна на текущите настройки на колони в списъка със стандартните

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Replacing it will overwrite its content.
bg: Замяната ще презапише съдържанието.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
bg: Замяната ще доведе до изтриване на съдържанието ѝ.

en: Reset to De_fault
bg: _Стандартни настройки

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
bg[0]: Възстановяване на %d обект от кошчето
bg[1]: Възстановяване на %d обекта от кошчето

en: Restore group of “%s” to “%s”
bg: Възстановяване на групата на „%s“ да е „%s“

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
bg: Възстановяване на първоначалните права за достъп до обектите в „%s“

en: Restore original permissions of “%s”
bg: Възстановяване на първоначалните права за достъп до „%s“

en: Restore owner of “%s” to “%s”
bg: Възстановяване на собственика на „%s“ да е „%s“

en: Restore “%s” from trash
bg: Възстановяване на „%s“ от кошчето

en: Restore “%s” to “%s”
bg: Възстановяване на „%s“ в „%s“.

en: Reverse sort order in new windows
bg: Обръщане на реда за подреждане в новите прозорци

en: Run
bg: Изпълняване

en: Run Software
bg: Стартиране на програми

en: S
bg: Ю

en: SSH File Transfer Protocol
bg: SFTP

en: S_kip All
bg: Пропус_кане на всички

en: Sample Rate
bg: Честота на квантуване

en: Search
bg: Търсене

en: Search for “%s”
bg: Търсене на „%s“

en: Search in Subfolders
bg: Търсене в подпапки

en: Search on the file content and name
bg: Търсене по име и съдържание на файла

en: Search only on the file name
bg: Търсене само по име на файл

en: Searching for network locations
bg: Търсене за мрежови местоположения

en: Searching locations only
bg: Търсене само в местоположения

en: Searching network locations only
bg: Търсене само в мрежови местоположения

en: Searching…
bg: Търсене…

en: Season Number
bg: Сезон

en: Season number
bg: Сезон

en: Security Context
bg: Контекст за сигурността

en: Select
bg: Избиране

en: Select Copy Destination
bg: Избор на цел при копиране

en: Select Custom Icon
bg: Избор на друга икона…

en: Select Dates…
bg: Избор на дати…

en: Select Extract Destination
bg: Избор на цел при разархивиране

en: Select Items Matching
bg: Избор на обекти по критерии

en: Select Move Destination
bg: Избор на цел при преместване

en: Select _All
bg: Избиране на _всички

en: Select a date
bg: Избор на дата

en: Select specified URI in parent folder.
bg: Избиране на указаните адреси в родителската папка.

en: Select type
bg: Избор на вид

en: Server Addresses
bg: Адрес на сървъра

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
bg: Адресите на сървърите съдържат протокол и адрес. Примерно:

en: Set Custom Permissions
bg: Задаване на права

en: Set as Background…
bg: Задаване като фон…

en: Set group of “%s” to “%s”
bg: Задаване на групата на „%s“ да е „%s“

en: Set owner of “%s” to “%s”
bg: Задаване на потребителя на „%s“ да е „%s“

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
bg: Задаване на правата за достъп до обектите в „%s“

en: Set permissions of “%s”
bg: Задаване на правата на „%s“

en: Setting permissions
bg: Задаване на права

en: Sharing Settings
bg: Настройки на споделянето

en: Show Details
bg: Повече информация

en: Show Thumbnails
bg: Показване на миниатюри

en: Show _Hidden Files
bg: По_казване на скритите файлове

en: Show a calendar to select the date
bg: Показване на календар за избор на дата

en: Show a list to select the date
bg: Показване на списък за избор на дата

en: Show location bar in new windows
bg: Показване на страничната лента в новите прозорци

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
bg: Повече действия в менютата. Клавишните комбинации работят дори действията да не са показани.

en: Show operations
bg: Показване на действията

en: Show other locations
bg: Показване на другите местоположения

en: Show sidebar
bg: Показване на страничната лента

en: Show the package installer for unknown MIME types
bg: Показване на инсталатора на пакети при непознат вид MIME

en: Show the version of the program.
bg: Показване на версията на програмата.

en: Shows if file is starred.
bg: Дали файлът е отбелязан със звезда.

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Since %d day ago | Since %d days ago
bg[0]: От %d ден
bg[1]: От %d дена

en: Since last month | Since %d months ago
bg[0]: От последния месец
bg[1]: От %d месеца

en: Since last week | Since %d weeks ago
bg[0]: От последната седмица
bg[1]: От %d седмици

en: Since last year | Since %d years ago
bg[0]: От предната година
bg[1]: От %d години

en: Since…
bg: От…

en: Single click
bg: Единично натискане

en: Size
bg: Размер

en: Size:
bg: Размер:

en: Slashes are not allowed in filenames
bg: Файловите имена не може да съдържат знака „/“

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
bg: По-малки архиви, но само за Linux и Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
bg: По-малки архиви, но ще трябва да се инсталира на Windows и Mac

en: Software
bg: Софтуер

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bg: Не можете да изпълнявате команди от отдалечено местоположение.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
bg: Групата на „%s“ не може да бъде променена: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
bg: Собственикът на „%s“ не може да бъде променен: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
bg: Правата на „%s“ не може да се променят: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
bg: Не може да бъде показано цялото съдържание на „%s“: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
bg: Името на „%s“ не може да бъде променено на „%s“: %s

[ctx: Sort Criterion]
en: _A-Z
bg: _А→Я

[ctx: Sort Criterion]
en: _Z-A
bg: _Я→А

en: Sort _Folders Before Files
bg: Папките да пред_хождат файловете в списъка

en: Specified group “%s” doesn’t exist
bg: Указаната група „%s“ не съществува.

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
bg: Указаният собственик „%s“ не съществува.

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
bg: Компромис за скоростта за преглед на файлове с изображения чрез иконата им (миниатюри). Ако е зададено „always“, иконата на файла се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local-only“, иконата се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, иконата никога не се променя. Независимо името на ключа, той се отнася до всички файлове, които може да се преглеждат.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
bg: Компромис за скоростта за преброяване на обектите в папки. Ако е зададено „винаги“, обектите се преброяват, дори папката да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local-only“, обектите се броят се променя в локалните папки. Ако е зададено „never“, обектите никога не броят.

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: St_op
bg: _Спиране

en: Star
bg: Отбелязан

en: Star %d file | Star %d files
bg[0]: Отбелязан е %d файл
bg[1]: Отбелязани са %d файла

en: Starred
bg: Отбелязан

en: Starred files
bg: Отбелязани файлове

en: Stereo
bg: Стерео

en: Stop Drive
bg: Спиране на устройство

en: Super Video CD
bg: CD — супер видео

en: Surround
bg: Съраунд

en: Symbolic links only supported for local files
bg: Символни връзки се поддържат само за локални файлове

en: Text
bg: Текст

en: Text File
bg: Текстов файл

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: The date the file was accessed by the user.
bg: Време на последен достъп до файла.

en: The date the file was accessed.
bg: Време на последен достъп до файла.

en: The date the file was created.
bg: Време на създаване на файла.

en: The date the file was modified.
bg: Време на последна промяна на файла.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
bg: Стандартната подредба за обекти от изгледа като икони. Възможни стойности са „name“ (по име), „size“ (по размер), „type“ (по вид), „mtime“ (по време на промяна), „atime“ (по време на достъп) и „starred“ (по отбелязване).

en: The destination folder is inside the source folder.
bg: Целевата папка е вътре в изходната папка.

en: The destination is not a folder.
bg: Целевото местоположение не е папка.

en: The destination is read-only.
bg: Целевото местоположение е само за четене.

en: The detailed type of the file.
bg: Подробен вид на файла.

en: The file is of an unknown type
bg: Файлът е от непознат вид.

en: The file that you dropped is not an image.
bg: Файлът, който пуснахте, не е изображение.

en: The file that you dropped is not local.
bg: Файлът, който пуснахте, не е локален.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде обработен, понеже нямате права да го прочетете.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bg: Папката „%s“ не може да бъде копирана, понеже нямате права да я създадете в целевото местоположение.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%s“ не може да бъде копирана, понеже нямате права за четене на папката.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%s“ не може да бъде обработена, понеже нямате права да я прочетете.

en: The format that will be selected when compressing files.
bg: Форматът, който ще бъде избран при компресиране на файлове

en: The group could not be changed.
bg: Групата не може да бъде променена.

en: The group of the file.
bg: Група на файла.

en: The item cannot be restored from trash
bg: Обектът може да бъде изваден от кошчето.

en: The item could not be renamed.
bg: Обектът не може да бъде преименуван.

en: The link “%s” is broken.
bg: Връзката „%s“ е развалена.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
bg: Връзката „%s“ е развалена. Искате ли да я преместите в кошчето?

en: The location of the file.
bg: Местоположение на файла.

en: The name and icon of the file.
bg: Име и икона на файла.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Изберете друго.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
bg: Името „%s“ съдържа знака „/“ и е неправилно. Изберете друго име.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е неправилно. Използвайте друго име.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е прекалено дълго. Използвайте друго име.

en: The owner could not be changed.
bg: Собственикът не може да бъде променен.

en: The owner of the file.
bg: Собственик на файла.

en: The permissions could not be changed.
bg: Правата не може да бъдат променени.

en: The permissions of the file.
bg: Права за достъп файла.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bg: Правата на избрания файл не може да бъдат определени.

en: The permissions of the selected files could not be determined.
bg: Правата на избрания файл не може да бъдат определени.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
bg: Правата на „%s“ не може да бъдат определени.

en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
bg: Сървърът отказа връзката. Най-често или отдалечената услуга не е стартирана, или защитна стена блокира достъпа.

en: The size of the file.
bg: Размер на файла.

en: The source file would be overwritten by the destination.
bg: Изходният файл ще бъде презаписан от целевото местоположение.

en: The target doesn’t support symbolic links.
bg: Целевото местоположение не поддържа символни връзки.

en: The type of the file.
bg: Вид на файла.

en: There is no application installed for “%s” files
bg: Не е инсталирана програма за файлове „%s“

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
bg: Не е инсталирана програма за файлове „%s“. Искате ли да потърсите такава?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
bg: В тази папка няма „%s“. Може би той е преместен(а) или изтрит(а).

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bg: Няма достатъчно място в целевото местоположение. Опитайте се да изтриете файлове, за да освободите място.

en: There was an error copying the file into %s.
bg: Грешка при копирането на файла в „%s“.

en: There was an error creating the directory in %s.
bg: Грешка при създаване на папката в „%s“.

en: There was an error creating the folder “%s”.
bg: Грешка при създаване на папката „%s“.

en: There was an error creating the symlink in %s.
bg: Грешка при създаването на символна връзка в „%s“.

en: There was an error deleting the file “%s”.
bg: Грешка при изтриване на файла „%s“.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
bg: Грешка при изтриване на папката „%s“.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощта: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
bg: Грешка при получаването на информация за целевото местоположение.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
bg: Грешка при получаването на информация за файловете в папката „%s“.

en: There was an error getting information about the source.
bg: Грешка при получаването на информация за източника.

en: There was an error getting information about “%s”.
bg: Грешка при получаването на информацията за „%s“.

en: There was an error launching the application.
bg: Имаше грешка при стартирането на програмата.

en: There was an error moving the file into %s.
bg: Грешка при преместването на файла в „%s“.

en: There was an error reading the folder “%s”.
bg: Грешка при прочитането на папката „%s“.

en: There was an error while compressing files.
bg: Грешка при компресирането на файловете.

en: There was an error while extracting “%s”.
bg: Грешка при разархивирането на „%s“.

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Вътрешна грешка при опита за търсене на програми:

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
bg: Следните настройки може до доведат до забавяне и прекомерно натоварване на мрежата, особено при разглеждане на папки извън този компютър, например — споделените папки на отдалечен сървър.

en: This drop target only supports local files.
bg: Местоположението, върху което пуснахте обектите, поддържа само локални файлове.

en: This file cannot be ejected
bg: Този файл не може да бъде изваден

en: This file cannot be mounted
bg: Този файл не може да бъде монтиран

en: This file cannot be started
bg: Този файл не може да бъде стартиран

en: This file cannot be stopped
bg: Този файл не може да бъде спрян

en: This file cannot be unmounted
bg: Този файл не може да бъде демонтиран

en: This is disabled due to security considerations.
bg: Това е изключено поради съображения за сигурност.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
bg: Това е забранено, за да не изтриете съдържанието на целевата папка.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
bg: Този ключ е остарял и се пренебрегва. Вместо това ползвайте ключа „show-hidden“ (показване на скритите) от клона „org.gtk.Settings.FileChooser“.

en: This link cannot be used because it has no target.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото не съдържа цел.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото нейната цел „%s“ не съществува.

en: This location could not be displayed.
bg: Местоположението не може да бъде показано.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
bg: Местоположението не е папка.

en: This name is already taken
bg: Името е заето

en: This remote location does not support sending items to the trash.
bg: Този отдалечен адрес не поддържа преместване на обекти в кошчето.

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделѐн прозорец и подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозорци и подпрозорци.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
bg[0]: Това ще отвори %d отдeлѐн подпрозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни подпрозорци.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделѐн прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозорци.

en: Title
bg: Заглавие

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете. Локалните файлове, които сте пуснали в целта, вече са отворени.

en: Toplevel files cannot be renamed
bg: Файловете от най-високо ниво не може да бъдат преименувани

en: Track Number
bg: Парче

en: Track number
bg: Номер

en: Trash
bg: Кошче

en: Trash is Empty
bg: Кошчето е празно

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
bg[0]: %'d файл преместен в кошчето
bg[1]: %'d файла преместени в кошчето

en: Trashed On
bg: Преместен в кошчето на

en: Trashed on
bg: Преместен в кошчето на

en: Trashed “%s”
bg: „%s“ е преместена в кошчето

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
bg[0]: Преместване на %'d файл в кошчето
bg[1]: Преместване на %'d файла в кошчето

en: Trashing Files
bg: Преместване на файлове в кошчето

en: Trashing “%s”
bg: „%s“ се премества в кошчето

en: Try a different search.
bg: Ново търсене.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
bg: Включете споделянето на файловете, за да може съдържанието на тази папка да се вижда по мрежата.

en: Type
bg: Вид

en: Type of click used to launch/open files
bg: Вид натискане за стартиране/отваряне на файлове

en: Type:
bg: Вид:

en: U_nlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: Unable to access location
bg: Неуспешен достъп до местоположение

en: Unable to access the requested location.
bg: Неуспешен достъп до местоположение.

en: Unable to access “%s”
bg: „%s“ е недостъпен

en: Unable to complete the requested search
bg: Търсенето не може да бъде изпълнено

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
bg: Някоя необходима папка не може да бъде създадена. Преди да стартирате Nautilus, създайте тази папка или задайте права, при които Nautilus да може да я създаде.
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
bg: Някои необходими папки не може да бъдат създадени. Преди да стартирате Nautilus, създайте тези папки или задайте права, при които Nautilus да може да ги създаде:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
bg: Съдържанието на тази папка не може да бъде показано.

en: Unable to eject %s
bg: %s не може да се извади

en: Unable to eject “%s”
bg: Неуспешно изваждане на „%s“

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
bg: Такъв файл не може да бъде открит. Проверете правописа и опитайте отново.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
bg: Заявеното местоположение не може да бъде открито. Проверете за грешки в името му или в настройките на мрежата.ѝ

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
bg: „%s“ не може да бъде открит. Проверете правописа и опитайте отново.

en: Unable to get remote server location
bg: Адресът на отдалечения сървър не може да бъде получен

en: Unable to handle this kind of location.
bg: Този вид адреси не може да бъдат обработени.

en: Unable to load location
bg: Неуспешно прочитане на местоположение

en: Unable to locate the program
bg: Програмата не може да бъде открита

en: Unable to poll “%s” for media changes
bg: „%s“ не може да се провери за смяна на носителя

en: Unable to remove “%s”
bg: „%s“ не може да се изтрие

en: Unable to search for application
bg: Неуспешно търсене на програма

en: Unable to start location
bg: Неуспешно стартиране на местоположение

en: Unable to start the program:
    %s
bg: Програмата не може да се стартира:
    %s

en: Unable to start “%s”
bg: „%s“ не може да се стартира

en: Unable to stop drive
bg: Неуспешно спиране на устройство

en: Unable to stop “%s”
bg: „%s“ не може да се спре

en: Unable to unmount %s
bg: %s не може да се демонтира

en: Unable to unmount volume
bg: Томът не може да бъде демонтиран

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Unhandled error message: %s
bg: Съобщение от необработена грешка: %s

en: Unknown
bg: неизвестно

en: Unknown Filesystem
bg: Непозната файлова система

en: Unknown Permissions
bg: Неизвестни права за достъп

en: Unknown type
bg: Неизвестен вид

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Unstar
bg: Без отбелязване

en: Unstar %d file | Unstar %d files
bg[0]: Без отбелязване на %d файл
bg[1]: Без отбелязване на %d файла

en: Untitled Document
bg: Документ без име

en: Untitled Folder
bg: Папка без име

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
bg: Използване на събития от допълнителните бутони на мишката в прозорците на Nautilus

en: Use tree view
bg: Преглед като дърво

en: Verifying destination
bg: Проверка на целта

en: Video
bg: Видео

en: Video Bit Rate
bg: Битова честота за видео

en: Video CD
bg: CD — видео

en: Video Codec
bg: Видео кодер

en: Video DVD
bg: DVD — видео

en: Video Properties
bg: Видео свойства

en: View Options
bg: Настройки на изглед

en: View of the current folder
bg: Изглед на текущата папка

en: Visible Columns
bg: Видими колони

en: W
bg: З

en: What
bg: Какво

en: What viewer should be used when searching
bg: Кой изглед да се ползва при търсене

en: When
bg: Кога

en: When a folder is visited this viewer is used. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
bg: Когато отворите една папка, се използва този изглед. Възможните стойности са „list-view“ (изглед като списък) и „icon-view“ (изглед като икони).

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
bg: Nautilus ще превключи към такъв изглед при търсене.

en: When to show number of items in a folder
bg: Кога да се показва броят на обектите в папка

en: When to show thumbnails of files
bg: Кога да се показват миниатюри

en: Where to perform recursive search
bg: Място за рекурсивното търсене

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
bg: Дали обектите за навигация да се представят като дърво, а не плосък списък.

en: Whether the navigation window should be maximized
bg: Дали прозорецът за навигация да бъде максимизиран.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
bg: Дали прозорецът за навигация да бъде максимизиран по подразбиране.

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
bg: Дали да се включва пълнотекстово търсене при отварянето на нов прозорец или подпрозорец.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
bg: Дали след известно време да се отваря папка след провлачване, ако показалецът на мишката е върху нея

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
bg: Дали контекстното меню да дава възможност за окончателно изтриване.

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
bg: Дали да се показва меню за създаване на връзки от копираните или избраните файлове

en: Whether to show hidden files
bg: Дали да се показват скритите файлове

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
bg: Дали инсталаторът на пакети да се покаже на потребителя при опит за отваряне на непознат вид MIME и автоматично да се потърси програма подходяща за случая.

en: Which file types will be searched
bg: Кои видове файлове да се търсят

en: Width
bg: Широчина

en: Write-only
bg: Само за запис

en: Write-only, no access
bg: Само за запис, без достъп

en: Year
bg: Година

en: Yesterday
bg: вчера

en: Yesterday %H:%M
bg: вчера, %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
bg: вчера, %l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bg: Не сте собственик и не може да промените тези права.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
bg: Опитвате се замените целевата папка „%s“ със символна връзка.

en: You can only use local images as custom icons.
bg: Можете да използвате само локални изображения като икони.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bg: Може да прекратите тази операция като натиснете „Отказване“.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bg: Не може да задавате повече от една лична икона наведнъж!

en: You cannot copy a file over itself.
bg: Не може да копирате файла върху самия него.

en: You cannot copy a folder into itself.
bg: Не може да копирате папката в самата нея.

en: You cannot move a file over itself.
bg: Не може да преместите файла върху самия него.

en: You cannot move a folder into itself.
bg: Не може да преместите папката в самата нея.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bg: Нямате права за достъп до целевата папка.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
bg: Нямате необходимите права за изтриване на файла „%s“.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
bg: Нямате необходимите права за изтриване на папката „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
bg: Нямате правата за промяна на групата на „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
bg: Нямате права за преименуване на „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
bg: Нямате необходимите права за преглед на съдържанието на „%s“.

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: [URI…]
bg: [АДРЕС…]

en: _About Files
bg: _Относно

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Close Tab
bg: _Затваряне на подпрозореца

en: _Connect
bg: _Свързване

en: _Connect Drive
bg: _Свързване на устройство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy Here
bg: _Копиране тук

en: _Copy Location
bg: _Копиране на местоположение

en: _Delete
bg: Из_триване

en: _Delete Permanently
bg: _Окончателно изтриване

en: _Delete Permanently…
bg: _Окончателно изтриване…

en: _Delete from Trash
bg: _Изтриване от кошчето

en: _Detect Media
bg: _Засичане на носител

en: _Disconnect
bg: _Изключване

en: _Disconnect Drive
bg: _Изключване на устройство

en: _Eject
bg: Из_важдане

en: _Executable as Program
bg: Да може да се _стартира като програма

en: _Expandable Folders in List View
bg: _Мащабируеми папки в изгледа като списък

en: _Extract
bg: _Разархивиране

en: _Files
bg: _Файлове

en: _First Modified
bg: П_ърво променени

en: _Group
bg: _Група

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Link Here
bg: _Създаване на връзка тук

en: _Lock Device
bg: _Заключване на устройство

en: _Lock Drive
bg: _Заключване на устройство

en: _Merge
bg: _Сливане

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Move Here
bg: _Преместване тук

en: _New Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: _OK
bg: _Добре

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open All
bg: _Отваряне на всички

en: _Open Item Location
bg: _Отваряне на местоположението на обекта

en: _Open Scripts Folder
bg: Отва_ряне на папката със скриптовете

en: _Owner
bg: _Собственик

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Paste Into Folder
bg: _Поставяне в папката

en: _Permissions
bg: _Права

en: _Power On
bg: _Включване

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Properties
bg: _Свойства

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: _Redo Batch Rename
bg: _Повтаряне на масовото преименуването

en: _Redo Change Group
bg: _Повтаряне на смяната на групата

en: _Redo Change Owner
bg: _Повтаряне на смяната на собственика

en: _Redo Change Permissions
bg: _Повтаряне на промяната на правата за достъп

en: _Redo Compress
bg: _Повтаряне на компресиране

en: _Redo Copy
bg: _Повтаряне на копирането

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
bg[0]: _Повтаряне на копирането на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на копирането на %d обекта

en: _Redo Create Empty File
bg: _Повтаряне на създаването на празен файл

en: _Redo Create Folder
bg: _Повтаряне на създаването на нова папка

en: _Redo Create Link
bg: _Повтаряне на създаването на връзка

en: _Redo Create from Template
bg: _Повтаряне на създаването от шаблон

en: _Redo Duplicate
bg: _Повтаряне на дублирането

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
bg[0]: _Повтаряне на дублирането на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на дублирането на %d обекта

en: _Redo Extract
bg: _Повтаряне на разархивирането

en: _Redo Move
bg: _Повтаряне на преместването

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
bg[0]: _Повтаряне на преместването на %d обект
bg[1]: _Повтаряне на преместването на %d обекта

en: _Redo Rename
bg: _Повтаряне на преименуването

en: _Redo Restore from Trash
bg: _Повтаряне на възстановяването от кошчето

en: _Redo Starring
bg: _Наново отбелязване

en: _Redo Trash
bg: _Повтаряне на преместването в кошчето

en: _Redo Unstarring
bg: _Наново махане на отбелязване

en: _Remove from Bookmarks
bg: _Махане на отметка

en: _Remove from Recent
bg: _Махане от скоро ползваните

en: _Rename
bg: Пре_именуване

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Reset
bg: _Отмяна

en: _Restore From Trash
bg: _Възстановяване от кошчето

en: _Retry
bg: По_вторен опит

en: _Revert
bg: _Отмяна

en: _Run
bg: Изп_ълняване

en: _Run as a Program
bg: _Изпълнение като програма

en: _Safely Remove Drive
bg: _Безопасно махане на устройство

en: _Scripts
bg: _Скриптове

en: _Search in Software
bg: Търсене в програмите за _инсталиране

en: _Select
bg: _Избиране

en: _Select Application
bg: _Избор на програма

en: _Select a new name for the destination
bg: Изберете _ново име за назначението

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _Size
bg: _Размер

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Skip files
bg: _Пропускане на файлове

en: _Start
bg: _Стартиране

en: _Start Multi-disk Device
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: _Start Multi-disk Drive
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: _Stop
bg: Сп_иране

en: _Stop Multi-disk Device
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: _Stop Multi-disk Drive
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: _Type
bg: _Вид

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: _Undo Batch Rename
bg: _Отмяна на масовото преименуване

en: _Undo Change Group
bg: _Отмяна на смяната на групата

en: _Undo Change Owner
bg: _Отмяна на смяната на собственика

en: _Undo Change Permissions
bg: _Отмяна на промяната на правата за достъп

en: _Undo Compress
bg: _Отмяна на компресирането

en: _Undo Copy
bg: _Отмяна на копирането

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
bg[0]: _Отмяна на копирането на %d обект
bg[1]: _Отмяна на копирането на %d обекта

en: _Undo Create Empty File
bg: _Отмяна на създаването на празен файл

en: _Undo Create Folder
bg: _Отмяна на създаването на нова папка

en: _Undo Create Link
bg: _Отмяна на създаването на връзка

en: _Undo Create from Template
bg: _Отмяна на създаването от шаблон

en: _Undo Duplicate
bg: _Отмяна на дублирането

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
bg[0]: _Отмяна на дублирането на %d обект
bg[1]: _Отмяна на дублирането на %d обекта

en: _Undo Extract
bg: _Отмяна на разархивирането

en: _Undo Move
bg: _Отмяна на преместването

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
bg[0]: _Отмяна на преместването на %d обект
bg[1]: _Отмяна на преместването на %d обекта

en: _Undo Rename
bg: _Отмяна на преименуването

en: _Undo Restore from Trash
bg: _Отмяна на възстановяването от кошчето

en: _Undo Starring
bg: Отмяна на _отбелязването

en: _Undo Trash
bg: _Отмяна на преместването в кошчето

en: _Undo Unstarring
bg: _Отмяна на махане на отбелязване

en: _Unlock Device
bg: _Отключване на устройство

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: _Visible Columns…
bg: Видими _колони…

en: dav:// or davs://
bg: dav:// или davs://

en: dropped data
bg: пуснат текст

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
bg: папка;файл;навигация;директория;система;диск;устройство;управление;мениджър;наутилус;folder;manager;explore;disk;filesystem;directory;file;nautilus;

en: free
bg: свободни

en: ftp:// or ftps://
bg: ftp:// или ftps://

[ctx: menu item]
en: Sort
bg: Подреждане

en: nd copy)
bg: -ро копие)

en: rd copy)
bg: -то копие)

en: sftp:// or ssh://
bg: sftp:// или ssh://

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
bg: Отметка за текущото местоположение

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
bg: Затваряне на (под)прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
bg: Затваряне на папка

[ctx: shortcut window]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
bg: Създаване на папка

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
bg: Създаване на връзка към копирания обект

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
bg: Създаване на връзка към избрания обект

[ctx: shortcut window]
en: Cut
bg: Отрязване

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
bg: Окончателно изтриване

[ctx: shortcut window]
en: Editing
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
bg: Въвеждане на местоположение

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
bg: Отваряне на папка

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Go down
bg: Надолу

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
bg: Напред

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
bg: Към домашната папка

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
bg: Към следващия подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
bg: Към предишния подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Go up
bg: Нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
bg: Изглед като решетка

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
bg: Обръщане на избора

[ctx: shortcut window]
en: List view
bg: Изглед като списък

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
bg: Лента за адресите с домашните местоположения

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
bg: Лента за адресите с основните местоположения

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
bg: Преместване на подпрозореца надясно

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
bg: Преместване в кошчето

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Придвижване

[ctx: shortcut window]
en: New tab
bg: Нов подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: New window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
bg: Отваряне на файл и затваряне на прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
bg: Отваряне в нов подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
bg: Отваряне в нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
bg: Отваряне на местоположението на обекта (само при търсене и скоро ползвани)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
bg: Отваряне на подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
bg: Отваряне със стандартната програма

[ctx: shortcut window]
en: Opening
bg: Отваряне

[ctx: shortcut window]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Redo
bg: Повтаряне

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
bg: Опресняване на изгледа

[ctx: shortcut window]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
bg: Нормален мащаб

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
bg: Възстановяване на подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избиране на всички

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
bg: Избор на обекти по критерии

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Повече информация

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
bg: Свойства на обекта

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
bg: Показване/скриване на менюто за действия

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
bg: Показване/скриване на скритите файлове

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
bg: Показване/скриване на страничната лента

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
bg: Подпрозорци

[ctx: shortcut window]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: shortcut window]
en: View
bg: Изглед

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

en: st copy)
bg: -во копие)

en: th copy)
bg: -то копие)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
bg: Първо

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
bg: Второ

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
bg: Трето

[ctx: title]
en: Replace
bg: Замяна

en: total
bg: общо

en: unknown
bg: неизвестно

en: used
bg: използвани

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
bg: „%s“ не може да бъде преместен в кошчето. Искате ли да го изтриете?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
bg: „%s “ съдържа програма за автоматично стартиране. Позволявате ли стартирането ѝ?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bg: „%s“ не може да бъде открит. Може би наскоро е изтрит.

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
bg: „%s“ е протокол в Интернет. Не се поддържа директно отваряне на такъв вид местоположения.

en: “%s” is password-protected.
bg: „%s“ — защитен с парола.

en: “%s” locations are not supported.
bg: Местоположения от вида „%s“ не се поддържат.

en: “%s” moved to trash
bg: „%s“ вече е в кошчето

en: “%s” selected
bg: „%s“ — избрана

en: “%s” unstarred
bg: „%s“ — без отбелязване

en: “%s” would conflict with an existing file.
bg: „%s“ е същото като името на съществуващ файл.

en: “%s” would not be a unique new name.
bg: Новото име „%s“ няма да е уникално.

en: “..” is not a valid name.
bg: Името не може да е „..“.

en: “.” is not a valid name.
bg: Името не може да е „.“.
