orca master - en to bg translation catalogue (1881 entries)

en:  %d column |  %d columns
bg[0]: %d колона
bg[1]: %d колони

en:  dot dot dot
bg: многоточие

en:  subscript %s
bg:  долен индекс %s

en:  superscript %s
bg:  горен индекс %s

en: %(count)d %(repeatChar)s character | %(count)d %(repeatChar)s characters
bg[0]: %(count)d знак %(repeatChar)s
bg[1]: %(count)d знака %(repeatChar)s

en: %(count)d Screen reader shortcut for %(application)s found. | %(count)d Screen reader shortcuts for %(application)s found.
bg[0]: Открита е %(count)d клавишна комбинация за %(application)s на екранния четец.
bg[1]: Открити са %(count)d клавишни комбинации за %(application)s на екранния четец.

en: %(index)d of %(total)d
bg: %(index)d от %(total)d

en: %(index)d of %(total)d item selected | %(index)d of %(total)d items selected
bg[0]: избран е %(index)d от %(total)d елемента
bg[1]: избрани са %(index)d от %(total)d елемента

en: %(role)s level %(level)d
bg: %(role)s от ниво %(level)d

en: %(uri)s link to %(file)s
bg: %(uri)s е връзка към %(file)s

en: %.2f kilobytes
bg: %.2f килобайта

en: %.2f megabytes
bg: %.2f мегабайта

en: %H hours and %M minutes
bg: %H часа и %M минути

en: %H hours, %M minutes and %S seconds
bg: %H часа, %M минути и %S секунди.

en: %d Screen reader default shortcut found. | %d Screen reader default shortcuts found.
bg[0]: Открита е %d клавишна комбинация на екранния четец.
bg[1]: Открита са %d клавишни комбинации на екранния четец

en: %d byte | %d bytes
bg[0]: %d байт
bg[1]: %d байта

en: %d character too long | %d characters too long
bg[0]: по-дълго с %d знак
bg[1]: по-дълго с %d знака

en: %d column | %d columns
bg[0]: %d колона
bg[1]: %d колони

en: %d file found | %d files found
bg[0]: Открит е %d файл
bg[1]: Открити са %d файла

en: %d form | %d forms
bg[0]: %d формуляр
bg[1]: %d формуляра

en: %d heading | %d headings
bg[0]: %d заглавие
bg[1]: %d заглавия

en: %d item | %d items
bg[0]: %d елемент
bg[1]: %d елемента

en: %d item found | %d items found
bg[0]: Открит е %d елемент
bg[1]: Открити са %d елемента

en: %d landmark | %d landmarks
bg[0]: %d ориентир
bg[1]: %d ориентира

en: %d message.
     | %d messages.
bg[0]: %d съобщение.
bg[1]: %d съобщения.

en: %d percent of document read | %d percent of document read
bg[0]: %d процент от документа са прочетени
bg[1]: %d процента от документа са прочетени

en: %d percent. | %d percent.
bg[0]: %d процент.
bg[1]: %d процента.

en: %d pixel | %d pixels
bg[0]: %d пиксел
bg[1]: %d пиксела

en: %d space | %d spaces
bg[0]: %d интервал
bg[1]: %d интервала

en: %d tab | %d tabs
bg[0]: %d табулация
bg[1]: %d табулации

en: %d table | %d tables
bg[0]: %d таблица
bg[1]: %d таблици

en: %d unfocused dialog | %d unfocused dialogs
bg[0]: %d диалог без фокус
bg[1]: %d диалога без фокус

en: %d unvisited link | %d unvisited links
bg[0]: %d непосетена връзка
bg[1]: %d непосетени връзки

en: %d value | %d values
bg[0]: %d стойност
bg[1]: %d стойности

en: %d visited link | %d visited links
bg[0]: %d посетена връзка
bg[1]: %d посетени връзки

en: %s default voice
bg: Стандартният глас на %s

en: %s link
bg: връзка по %s

en: (%d dialog) | (%d dialogs)
bg[0]: (%d диалог)
bg[1]: (%d диалога)

en: 0 items
bg: 0 елемента

en: A ACUTE
bg: главно а с остро ударение

en: A CIRCUMFLEX
bg: главно а с двойно ударение

en: A E
bg: главен дифтонг а е

en: A GRAVE
bg: главно а с тежко ударение

en: A RING
bg: главно а с кръгче

en: A TILDE
bg: главно а с тилда

en: A UMLAUT
bg: главно а с преглас

en: A channel only if its _window is active
bg: Канал, само ако прозорецът му е _активен

en: Active _Profile:
bg: _Активен профил:

en: Actual String
bg: Срещнат низ

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Adjust selected attribute
bg: Промяна на избраните атрибути

en: Advance live region politeness setting
bg: Увеличаване на вежливостта на живия район

en: All cha_nnels
bg: _Всички канали

en: All channels when an_y %s window is active
bg: Всички канали, когато е активен _произволен прозорец на %s

en: All live regions set to off
bg: Всички живи райони са изключени

en: Alt Gr
bg: десен Alt

en: Alt_L
bg: Ляв Alt

en: Alt_R
bg: Десен Alt

en: Always speak selected spreadsheet range
bg: Избраната област в електронната таблица винаги да се прочита

en: Announce _forms during navigation
bg: Уведомяване за _формулярите при придвижване

en: Announce _forms in Say All
bg: Обявяване на _формулярите при „Прочитане на всичко“

en: Announce _lists during navigation
bg: Обявяване на _списъците при придвижване

en: Announce _panels during navigation
bg: Обявяване на _формулярите при придвижване

en: Announce _panels in Say All
bg: Обявяване на _панелите при „Прочитане на всичко“

en: Announce _tables during navigation
bg: Обявяване на _таблиците при придвижване

en: Announce _tables in Say All
bg: Обявяване на _таблиците при „Прочитане на всичко“

en: Announce block_quotes during navigation
bg: Обявяване на _цитатите в каре при придвижване

en: Announce block_quotes in Say All
bg: Обявяване на _цитатите в карe при „Прочитане на всичко“

en: Announce cell _header
bg: Прочитане на _заглавните клетки

en: Announce land_marks during navigation
bg: Уведомяване за _формулярите при придвижване

en: Announce land_marks in Say All
bg: Обявяване на _ориентирите при „Прочитане на всичко“

en: Announce li_sts in Say All
bg: Обявяване на _списъците при „Прочитане на всичко“

en: Announce when your _buddies are typing
bg: _Уведомяване, когато контактите пишат съобщение.

en: Another screen reader process is already running for this session.
    Run “orca --replace” to replace that process with a new one.
bg: В тази сесия екранният четец вече е стартиран.
    Може да го рестартирате със следната команда: „orca --replace“.

en: Append the contents under flat review to the clipboard
bg: Добавяне на съдържанието от равнинния преглед към буфера за обмен

en: Appended contents to clipboard.
bg: Добавяне на съдържанието към буфера за обмен.

en: Application
bg: Програма

en: Applies to:
bg: Прилагане към:

en: Arabic Grade 1
bg: арабски, ниво 1

en: Attribute Name
bg: Име на атрибут

en: Automatic focus mode during caret navigation
bg: Автоматичен режим на фокус при придвижване с курсора

en: Automatic focus mode during native navigation
bg: Автоматичен режим на фокус при придвижване с курсора

en: Automatic focus mode during structural navigation
bg: Автоматичен режим на фокус при придвижване по структура

en: Automatically start speaking a page when it is first _loaded
bg: _Автоматично прочитане на страницата при първоначално зареждане

en: Bee_p updates
bg: _Звук при напредък

en: Beginning of row.
bg: Начало на ред.

en: Belgium Dutch Grade 1
bg: нидерландски в Белгия, ниво 1

en: Bookmark where am I with respect to current position
bg: Отбелязване на това положение спрямо текущото

en: Bottom Left
bg: Долен ляв

en: Bottom of column.
bg: Край на колона.

en: Braille
bg: Брайл

en: Braille Bindings
bg: Функции на брайловите клавиши

en: Braille Indicator
bg: Брайлов индикатор

en: Break speech into ch_unks between pauses
bg: _Разделяне на речта на части между паузите

en: Brie_f
bg: _Съкратена

en: Browse mode
bg: Режим на разглеждане

en: Browse mode is sticky.
bg: Лепкав режим на разглеждане.

en: Bypass mode enabled.
bg: Режимът на пропускане е включен.

en: C CEDILLA
bg: главно це със седий

en: C_urrent location
bg: _Текущото местоположение

en: Canada French Grade 1
bg: френски в Канада, ниво 1

en: Canada French Grade 2
bg: френски в Канада, ниво 2

en: Cannot start the screen reader because it cannot connect to the Desktop.
bg: Екранният четец не може да се стартира, защото не може да се свърже с графичната среда.

en: Capitalization style set to icon.
bg: Подсказване на регистъра със звук.

en: Capitalization style set to none.
bg: Без подсказване на регистъра.

en: Capitalization style set to spell.
bg: Подсказване на регистъра с „главно“.

en: Caps_Lock
bg: CapsLock

en: Cause the current combo box to be expanded
bg: Разгъване на текущия падащ списък

en: Cell %s
bg: Клетка %s

en: Cell spans %d column | Cell spans %d columns
bg[0]: Клетката заема %d колона
bg[1]: Клетката заема %d колони

en: Cell spans %d row | Cell spans %d rows
bg[0]: Клетката заема %d ред
bg[1]: Клетката заема %d реда

en: Change spoken number style
bg: Към следващия начин за четене на числа

en: Clear the dynamic column headers
bg: Изчистване на реда за използване като динамични заглавия на колоните

en: Clear the dynamic row headers
bg: Изчистване на колоната за използване като динамични заглавия на редовете

en: Column %s selected
bg: Колона %s е избрана

en: Column %s unselected
bg: Колона %s не е избрана

en: Columns %s through %s selected
bg: Колони от %s до %s са избрани

en: Columns %s through %s unselected
bg: Колони от %s до %s не са избрани

en: Columns reordered
bg: Колоните са пренаредени

en: Command
bg: Команда

en: Context is %s
bg: Контекстът е %s

en: Contraction _Table:
bg: _Таблица на съкращенията:

en: Control caret navigation
bg: Придвижване с _курсора на Orca

en: Copied contents to clipboard.
bg: Съдържанието е копирано в буфера за обмен.

en: Copied selection to clipboard.
bg: Избраното е копирано в буфера за обмен.

en: Copy the contents under flat review to the clipboard
bg: Копиране на съдържанието от равнинния преглед в буфера за обмен

en: Could not activate the settings manager. Exiting.
bg: Мениджърът за настройки не може да бъде активиран. Излизане.

en: Could not find current location.
bg: Текущото местоположение не може да бъде открито.

en: Cursor Position
bg: Позиция на курсора

en: Cursor Routing
bg: Превъртане на курсора

en: Cut Begin
bg: Начало на изрязване

en: Cut Line
bg: Изрязване на ред

en: Cut selection to clipboard.
bg: Избраното е изрязано в буфера за обмен.

en: Cycle the debug level at run time
bg: Към следващото ниво на съобщенията за отстраняване на грешки по време на работа

en: Cycle to the next capitalization style
bg: Към следващия стил за подсказване на регистъра на буквите

en: Cycle to the next key echo level
bg: Към следващата степен на уведомяване при натискане на клавиш

en: Cycle to the next settings profile
bg: Към следващия профил от настройки

en: Cycle to the next speaking of punctuation level
bg: Към следващата степен при прочитане на пунктуацията

en: Czech Grade 1
bg: чешки, ниво 1

en: DIR
bg: ПАПКА

en: D_uration (secs):
bg: Про_дължителност [сек.]:

en: Dat_e format:
bg: Формат на _датата:

en: Decrease the speech pitch
bg: Намаляване на височината на гласа

en: Decrease the speech rate
bg: Намаляване на скоростта на гласа

en: Decrease the speech volume
bg: Намаляване на силата на гласа

en: Default
bg: Стандартен

en: Default Synthesizer
bg: Стандартен синтезатор

en: Default button is %s
bg: Стандартният бутон е %s

en: Description list with %d term | Description list with %d terms
bg[0]: Списък с описания с %d елемент
bg[1]: Списък с описания с %d елемента

en: Disable _end of line symbol
bg: Изключване на знака за _край на ред

en: Display Settings
bg: Настройки на показването

en: Display a list of blockquotes
bg: Показване на списък с цитатите в каре

en: Display a list of buttons
bg: Показване на списък с бутоните

en: Display a list of check boxes
bg: Показване на списък с полетата за отметка

en: Display a list of clickables
bg: Показване на списък с елементите за щракане

en: Display a list of combo boxes
bg: Показване на списък с падащите списъци

en: Display a list of entries
bg: Показване на списък с полетата за писане

en: Display a list of form fields
bg: Показване на списък с полетата от формуляр

en: Display a list of headings
bg: Показване на списък със заглавията

en: Display a list of headings at level %d
bg: Показване на списък със заглавията от ниво %d

en: Display a list of images
bg: Показване на списък с изображенията

en: Display a list of landmarks
bg: Показване на списък с ориентирите

en: Display a list of large objects
bg: Показване на списък с големите обекти

en: Display a list of links
bg: Показване на списък с връзките

en: Display a list of list items
bg: Показване на списък с елементи от списъци

en: Display a list of lists
bg: Показване на списък със списъците

en: Display a list of paragraphs
bg: Показване на списък с абзаците

en: Display a list of radio buttons
bg: Показване на списък с радио бутоните

en: Display a list of tables
bg: Показване на списък с таблиците

en: Display a list of unvisited links
bg: Показване на списък с непосетените връзки

en: Display a list of visited links
bg: Показване на списък с посетените връзки

en: Display the application preferences configuration dialog
bg: Показване на диалоговия прозорец за настройка за текущото приложение

en: Display the preferences configuration dialog
bg: Показване на диалоговия прозорец за настройка

en: Do not announce when your buddies are typing.
bg: Без уведомяване, когато контактите пишат съобщение.

en: Do not provide chat room specific message histories.
bg: Стаите за чата да не са с отделни истории.

en: Do not speak chat room name.
bg: Без прочитане на името на стаята.

en: Dot _7
bg: _7-ма точка

en: Dot _8
bg: _8-ма точка

en: Dots 7 an_d 8
bg: 7-ма _и 8-ма точки

en: Dynamic column header cleared.
bg: Динамичните заглавия на колоните са изчистени.

en: Dynamic column header set for row %d
bg: Ред %d е зададен за заглавия на колоните

en: Dynamic row header cleared.
bg: Динамичните заглавия на редовете са изчистени.

en: Dynamic row header set for column %s
bg: Колона %s е зададена за заглавия на редовете

en: E ACUTE
bg: главно е с остро ударение

en: E CIRCUMFLEX
bg: главно е с двойно ударение

en: E GRAVE
bg: Главно е с тежко ударение

en: E UMLAUT
bg: главно е с преглас

en: ETH
bg: главно ет

en: Echo
bg: Прочитане

en: Echo set to None.
bg: Без прочитане при писане.

en: Echo set to key and word.
bg: Прочитане по клавиши и думи.

en: Echo set to key.
bg: Прочитане по клавиши.

en: Echo set to sentence.
bg: Прочитане по цели изречения.

en: Echo set to word and sentence.
bg: Прочитане по думи и изречения.

en: Echo set to word.
bg: Прочитане по цели думи.

en: Enable Braille _support
bg: Включване на поддръжка на _брайл

en: Enable _alphabetic keys
bg: Включване на клавишите за _букви

en: Enable _function keys
bg: Включване на _функционалните клавиши

en: Enable _key echo
bg: _Включване на прочитането на клавиши

en: Enable _modifier keys
bg: Включване на _модификаторите на клавиши

en: Enable _navigation keys
bg: Включване на клавишите за _придвижване

en: Enable _punctuation keys
bg: Включване на клавишите за _пунктуация

en: Enable _rewind and fast forward in Say All
bg: Включване на клавишите за пре_въртане при „Прочитане на всичко“

en: Enable _space
bg: Включване на клавиша за _интервал

en: Enable _structural navigation
bg: Включване на клавишите за _придвижване по структурата.

en: Enable _structural navigation in Say All
bg: Включване на клавишите за _придвижване по структурата при „Прочитане на всичко“

en: Enable _word wrap
bg: _Разделяне на редовете

en: Enable ac_tion keys
bg: Включване на де_йстващите клавиши

en: Enable echo by _sentence
bg: Прочитане по _изречения

en: Enable echo by _word
bg: Прочитане по _думи

en: Enable echo by cha_racter
bg: Прочитане по _знаци

en: Enable flash _messages
bg: Съобщения по _брайл

en: Enable layout mode for content
bg: Включване на режим на екранна подредба за съдържанието

en: Enable n_umeric keys
bg: Включване на клавишите за _цифри

en: Enable non-spacing _diacritical keys
bg: Прочитане на диакрити_чните знаци

en: Enable sticky browse mode
bg: Включване на лепкав режим на фокус

en: Enable sticky focus mode
bg: Включване на лепкав режим на фокус

en: End of container.
bg: Край на контейнер.

en: End of row.
bg: Край на ред.

en: End of table
bg: Край на таблица

en: Enter and exit flat review mode
bg: Влизане и излизане от режим на равнинен преглед

en: Enter learn mode.  Press escape to exit learn mode
bg: Влизане в режим на обучение. За излизане от него натиснете клавиша „Escape“

en: Entering flat review.
bg: Влизане в режим на равнинен преглед.

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.  To view the screen reader’s documentation, press F1. To get a list of the screen reader’s default shortcuts, press F2. To get a list of the screen reader’s shortcuts for the current application, press F3. To exit learn mode, press the escape key.
bg: Влизане в режим на обучение. Натиснете произволен клавиш, за да чуете неговата функция. За показване на документацията на екранния четец, натиснете „F1“. За списък с клавишните команди на екранния четец по подразбиране, натиснете „F2“. За списък с клавишните команди на екранния четец за текущото приложение, натиснете „F3“. За да излезете от режима на обучение, натиснете „Escape“.

en: Error: Could not create list of objects.
bg: Грешка: списъкът с обекти не може да бъде създаден.

en: Exiting learn mode.
bg: Излизане от режима на обучение.

en: Exiting list notification messages mode.
bg: Изход от списъка със съобщения.

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Feed of unknown size
bg: Актуализации с неизвестен размер

en: Feed with %d article | Feed with %d articles
bg[0]: Актуализация с %d статия
bg[1]: Актуализация с %d статии

en: Find
bg: Търсене

en: Find Options
bg: Настройки на търсенето

en: Finished loading %s.
bg: Зареждането на „%s“ приключи.

en: Finished loading.
bg: Зареждането приключи.

en: Flash Message Settings
bg: Настройки на съобщенията по брайл

en: Focus mode
bg: Режим на фокус

en: Focus mode is sticky.
bg: Лепкав режим на фокус.

en: Force use of option
bg: Включване на опция

en: France French Grade 1
bg: френски във Франция, ниво 1

en: France French Grade 2
bg: френски във Франция, ниво 2

en: Freeze
bg: Застиване

en: General
bg: Общи

en: German Grade 0
bg: немски, ниво 0

en: German Grade 1
bg: немски, ниво 1

en: German Grade 2
bg: немски, ниво 2

en: Global Voice Settings
bg: Глобални настройки на гласа

en: Go down one cell
bg: Една клетка надолу

en: Go left one cell
bg: Една клетка наляво

en: Go right one cell
bg: Една клетка надясно

en: Go to bookmark
bg: Към отметка

en: Go to end of container
bg: Към края на контейнера

en: Go to next blockquote
bg: Към следващия цитат в каре

en: Go to next bookmark location
bg: Към местоположението на следващата отметка

en: Go to next button
bg: Към следващия бутон

en: Go to next character
bg: Към следващия знак

en: Go to next check box
bg: Към следващото поле за отметка

en: Go to next clickable
bg: Към следващия елемент за щракане

en: Go to next combo box
bg: Към следващия падащ списък

en: Go to next entry
bg: Към следващото поле за писане

en: Go to next form field
bg: Към следващото поле от формуляр

en: Go to next heading
bg: Към следващото заглавие

en: Go to next heading at level %d
bg: Към следващото заглавие от ниво %d

en: Go to next image
bg: Към следващото изображение

en: Go to next landmark
bg: Към следващия ориентир

en: Go to next large object
bg: Към следващия голям обект

en: Go to next line
bg: Към следващия ред

en: Go to next link
bg: Към следващата връзка

en: Go to next list
bg: Към следващия списък

en: Go to next list item
bg: Към следващия елемент от списък

en: Go to next live region
bg: Към следващия жив район

en: Go to next paragraph
bg: Към следващия абзац

en: Go to next radio button
bg: Към следващия радио бутон

en: Go to next separator
bg: Към следващия разделител

en: Go to next table
bg: Към следващата таблица

en: Go to next unvisited link
bg: Към следващата непосетена връзка

en: Go to next visited link
bg: Към следващата посетена връзка

en: Go to next word
bg: Към следващата дума

en: Go to previous blockquote
bg: Към предишния цитат в каре

en: Go to previous bookmark location
bg: Към местоположението на предишната отметка

en: Go to previous button
bg: Към предишния бутон

en: Go to previous character
bg: Към предишния знак

en: Go to previous check box
bg: Към предишното поле за отметка

en: Go to previous clickable
bg: Към предишния елемент за щракане

en: Go to previous combo box
bg: Към предишния падащ списък

en: Go to previous entry
bg: Към предишното поле за писане

en: Go to previous form field
bg: Към предишното поле от формуляр

en: Go to previous heading
bg: Към предишното заглавие

en: Go to previous heading at level %d
bg: Към предишното заглавие от ниво %d

en: Go to previous image
bg: Към предишното изображение

en: Go to previous landmark
bg: Към предишния ориентир

en: Go to previous large object
bg: Към предишния голям обект

en: Go to previous line
bg: Към предишния ред

en: Go to previous link
bg: Към предишната връзка

en: Go to previous list
bg: Към предишния списък

en: Go to previous list item
bg: Към предишния елемент от списък

en: Go to previous live region
bg: Към предишния жив район

en: Go to previous paragraph
bg: Към предишния абзац

en: Go to previous radio button
bg: Към предишния радио бутон

en: Go to previous separator
bg: Към предишния разделител

en: Go to previous table
bg: Към предишната таблица

en: Go to previous unvisited link
bg: Към предишната непосетена връзка

en: Go to previous visited link
bg: Към предишната посетена връзка

en: Go to previous word
bg: Към предишната дума

en: Go to start of container
bg: Към началото на контейнера

en: Go to the beginning of the line
bg: Към началото на реда

en: Go to the bottom of the file
bg: Към края на файл

en: Go to the end of the line
bg: Към края на реда

en: Go to the first cell in a table
bg: Към първата клетка в таблица

en: Go to the last cell in a table
bg: Към последната клетка в таблица

en: Go to the last live region which made an announcement
bg: Към последния жив район, изпратил уведомление

en: Go to the next object
bg: Към следващия обект

en: Go to the previous object
bg: Към предишния обект

en: Go to the top of the file
bg: Към началото на файл

en: Go up one cell
bg: Една клетка нагоре

en: Greek Grade 1
bg: гръцки, ниво 1

en: Hindi Grade 1
bg: хинди, ниво 1

en: Hungarian 8 dot computer
bg: унгарски, с 8 точки

en: Hungarian Grade 1
bg: унгарски, ниво 1

en: Hungarian Grade 2
bg: унгарски, ниво 2

en: Hyperlink
bg: Хипервръзки

en: Hyperlink Indicator
bg: Индикатор за хипервръзка

en: I ACUTE
bg: главно и с остро ударение

en: I CIRCUMFLEX
bg: главно и с двойно ударение

en: I GRAVE
bg: главно и с тежко ударение

en: I UMLAUT
bg: главно и с преглас

en: Icon panel
bg: Панел с икони

en: Increase the speech pitch
bg: Увеличаване на височината на гласа

en: Increase the speech rate
bg: Увеличаване на скоростта на гласа

en: Increase the speech volume
bg: Увеличаване на силата на гласа

en: Italian Grade 1
bg: италиански, ниво 1

en: Key Binding
bg: Присвоени клавиши

en: Key Bindings
bg: Функции на клавишите

en: Key binding deleted. Press enter to confirm.
bg: Изтрита е клавишна комбинация. За да потвърдите, натиснете „Enter“.

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
bg: Въведен клавиш: „%s“. За да потвърдите, натиснете „Enter“.

en: Keyboard Layout
bg: Клавиатурна подредба

en: LEVEL %d
bg: НИВО %d

en: Last row deleted.
bg: Изтриване на последния ред.

en: Latvian Grade 1
bg: латвийски, ниво 1

en: Layout mode.
bg: Режим по подредба.

en: Learn mode.  Press escape to exit.
bg: Режим на обучение. За излизане от него натиснете клавиша „Escape“.

en: Leaving %d blockquote. | Leaving %d blockquotes.
bg[0]: Излизане от %d цитат в каре.
bg[1]: Излизане от %d цитати в каре.

en: Leaving %d list. | Leaving %d lists.
bg[0]: Излизане от %d списък.
bg[1]: Излизане от %d списъци.

en: Leaving flat review.
bg: Излизане от режим на равнинен преглед.

en: Line
bg: Ред

en: Line Down
bg: Ред надолу

en: Line Left
bg: Ред наляво

en: Line Right
bg: Ред надясно

en: Line Up
bg: Ред нагоре

en: List of unknown size
bg: Списък с неизвестен размер

en: List with %d item | List with %d items
bg[0]: Списък с %d елемент
bg[1]: Списък с %d елемента

en: Live region support is off
bg: Поддръжката на живи райони е изключена

en: Live regions monitoring off
bg: Наблюдението на живи райони е изключено

en: Live regions monitoring on
bg: Наблюдението на живи райони е включено

en: Load profile
bg: Зареждане на профил

en: Load user profile
bg: Зареждане на потребителски профил

en: Loading.  Please wait.
bg: Зареждане, изчакайте.

en: M_ost
bg: Пов_ечето

en: Mark in braille
bg: Отбелязване на брайл

en: Mark the beginning of a text selection
bg: Отбелязване на начало на избран текст

en: Mark the end of a text selection
bg: Отбелязване на край на избран текст

en: Match _entire word only
bg: Търсене само на _цели думи

en: Message from chat room %s
bg: Съобщение от стая %s

en: Messages are _detailed
bg: _Подробни съобщения

en: Messages are _persistent
bg: _Изрично скриване на съобщенията

en: Minimum length of matched text:
bg: Минимална дължина на текста, който съвпада:

en: Misspelled word: %s
bg: Грешно изписана дума: %s

en: Monitor live regions
bg: Наблюдение на живите райони

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse over object not found.
bg: Не е открит новопоявил се елемент.

en: Mouse review disabled.
bg: Режимът на преглед с мишката е изключен.

en: Mouse review enabled.
bg: Режимът на преглед с мишката е включен.

en: Move _down one
bg: Преместване надо_лу

en: Move _up one
bg: Преместване на_горе

en: Move flat review to the beginning of the next line
bg: Преместване на равнинния преглед в началото на следващия ред

en: Move flat review to the beginning of the previous line
bg: Преместване на равнинния преглед в началото на предишния ред

en: Move flat review to the bottom left
bg: Преместване на равнинния преглед надолу и наляво

en: Move flat review to the end of the line
bg: Преместване на равнинния преглед към края на реда

en: Move flat review to the end position
bg: Преместване на равнинния преглед в края

en: Move flat review to the home position
bg: Преместване на равнинния преглед в началото

en: Move flat review to the next character
bg: Преместване на равнинния преглед към следващия знак

en: Move flat review to the next item or word
bg: Преместване на равнинния преглед към следващия елемент или дума

en: Move flat review to the previous character
bg: Преместване на равнинния преглед към предишния знак

en: Move flat review to the previous item or word
bg: Преместване на равнинния преглед към предишния елемент или дума

en: Move flat review to the word above the current word
bg: Преместване на равнинния преглед към думата над текущата

en: Move flat review to the word below the current word
bg: Преместване на равнинния преглед към думата под текущата

en: Move focus into and away from the current mouse over
bg: Преместване на фокуса към/от новопоявил се обект поради позициониране на мишката

en: Move to _bottom
bg: Преместване в _края

en: Move to _top
bg: Преместване в _началото

en: N TILDE
bg: главно ен с тилда

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Nesting level %d
bg: Ниво на вложеност %d

en: Netherlands Dutch Grade 1
bg: нидерландски, ниво 1

en: New chat tab %s
bg: Нов подпрозорец за разговор %s

en: New item has been added
bg: Появил се е нов елемент

en: No application has focus.
bg: Няма програма на фокус.

en: No files found.
bg: Не са открити файлове.

en: No focus
bg: Няма фокус

en: No landmark found.
bg: Не са открити ориентири.

en: No more blockquotes.
bg: Няма повече цитати в каре.

en: No more buttons.
bg: Няма повече бутони.

en: No more check boxes.
bg: Няма повече полета за отметка.

en: No more clickables.
bg: Няма повече елементи за щракане.

en: No more combo boxes.
bg: Няма повече падащи списъци.

en: No more entries.
bg: Няма повече полета за писане.

en: No more form fields.
bg: Няма повече полета от формуляр.

en: No more headings at level %d.
bg: Няма повече заглавия от ниво %d.

en: No more headings.
bg: Няма повече заглавия.

en: No more images.
bg: Няма повече изображения.

en: No more large objects.
bg: Няма повече големи обекти.

en: No more links.
bg: Няма повече връзки.

en: No more list items.
bg: Няма повече елементи в списъка.

en: No more lists.
bg: Няма повече списъци.

en: No more live regions.
bg: Няма повече живи райони.

en: No more paragraphs.
bg: Няма повече абзаци.

en: No more radio buttons.
bg: Няма повече радио бутони.

en: No more separators.
bg: Няма повече разделители.

en: No more tables.
bg: Няма повече таблици.

en: No more unvisited links.
bg: Няма повече непосетени връзки.

en: No more visited links.
bg: Няма повече посетени връзки.

en: No notification messages
bg: Няма съобщения

en: No profiles found.
bg: Не са открити профили.

en: No selected text.
bg: Няма избран текст.

en: Non-uniform
bg: нееднородна

en: Norwegian Grade 0
bg: норвежки, ниво 0

en: Norwegian Grade 1
bg: норвежки, ниво 1

en: Norwegian Grade 2
bg: норвежки, ниво 2

en: Norwegian Grade 3
bg: норвежки, ниво 3

en: Not in a container.
bg: Не е в контейнер.

en: Not in a table.
bg: Не е в таблица.

en: Not on a link.
bg: Не е връзка.

en: Not using flat review.
bg: Не се използва равнинен преглед.

en: Notification
bg: Уведомяване

en: O ACUTE
bg: главно о с остро ударение

en: O CIRCUMFLEX
bg: главно о с двойно ударение

en: O GRAVE
bg: Главно о с тежко ударение

en: O STROKE
bg: главно о с черта

en: O TILDE
bg: главно о с тилда

en: O UMLAUT
bg: главно о с преглас

en: OPTION
bg: ОПЦИЯ

en: Object mode.
bg: Режим по обекти.

en: Onl_y speak changed lines during find
bg: При _съвпадение да се прочитат само променените редове

en: Only speak displayed text
bg: Прочитане само на текста от екрана

en: Open the Find dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец за търсене

[ctx: OptionGroup]
en: Spell Check
bg: Правописна проверка

en: Optional arguments
bg: Незадължителни аргументи

en: Options:
bg: Настройки:

en: Orca Screen Reader
bg: Orca — екранен четец

en: Page Navigation
bg: Придвижване в страниците

en: Page has %s.
bg: В страницата има %s

en: Pan the braille display to the left
bg: Преместване на изгледа на брайловия екран наляво

en: Pan the braille display to the right
bg: Преместване на изгледа на брайловия екран надясно

en: Pass the next command on to the current application
bg: Предаване на следващата команда на текущото приложение

en: Pasted contents from clipboard.
bg: Съдържанието е поставено от буфера за обмен.

en: Perform left click on current flat review item
bg: Ляво щракване върху елемента от равнинния преглед

en: Perform right click on current flat review item
bg: Дясно щракване върху елемента от равнинния преглед

en: Perform the basic Where Am I operation
bg: Изпълнение на основна операция „Къде съм?“

en: Perform the detailed Where Am I operation
bg: Изпълнение на разширена операция „Къде съм?“

en: Phonetically speak the current flat review character
bg: Фонетично прочитане на текущия знак в равнинния преглед

en: Phonetically spell the current flat review item or word
bg: Фонетично побуквено прочитане на текущия елемент или дума в равнинния преглед

en: Phonetically spell the current flat review line
bg: Фонетично прочитане по букви на текущия ред в равнинния преглед

en: Pi_tch:
bg: В_исочина:

en: Polish Grade 1
bg: полски, ниво 1

en: Portuguese Grade 1
bg: португалски, ниво 1

en: Present Unless
bg: Прочитане, освен ако

en: Present _context of error
bg: Текущ _контекст на грешката

en: Present current date
bg: Прочитане на датата

en: Present current time
bg: Прочитане на часа

en: Present last notification message
bg: Повтаряне на последното съобщение

en: Present notification messages list
bg: Списък със съобщения

en: Present previous notification message
bg: Повтаряне на предишното съобщение

en: Present size and location of current object
bg: Прочитане на размера и местоположението на текущия обект

en: Present the contents of the input line
bg: Прочитане на съдържанието на реда за въвеждане

en: Press alt+f6 to give focus to child windows.
bg: За фокусиране на дъщерните прозорци натиснете Alt+F6.

en: Press h for help.
bg: Натиснете h за помощ.

en: Press space to expand, and use up and down to select an item.
bg: За разгъване натиснете интервал, за избор — стрелките нагоре и надолу.

en: Press space to toggle.
bg: За превключване натиснете интервал.

en: Prevent use of option
bg: Изключване на опция

en: Print the known running applications
bg: Извеждане на познатите стартирани програми

en: Process a cursor routing key
bg: Обработка на клавиш за позиция

en: Profile %s already exists.
    Continue updating the existing profile with these new changes?
bg: Профилът %s вече съществува.
    Да се продължи ли обновяването на съществуващия профил с промените?

en: Profile could not be loaded: %s
bg: Профилът не беше зареден: %s

en: Profile set to %s.
bg: Зададен е профилът „%s“.

en: Profiles
bg: Профили

en: Progress Bar Updates
bg: Промени по лентата за прогреса

en: Progress bar %d.
bg: Лента на напредъка %d.

[ctx: ProgressBar]
en: All
bg: всички

[ctx: ProgressBar]
en: Application
bg: програмата

[ctx: ProgressBar]
en: Frequency (secs):
bg: Честота (сек.):

[ctx: ProgressBar]
en: Window
bg: прозореца

en: Pronunciation
bg: Прочитане

en: Pronunciation Dictionary
bg: Речник за прочитане

en: Provide chat room specific _message histories
bg: Стаите за _чата да са с отделни истории.

en: Provide chat room specific message histories.
bg: Стаите за чата да са с отделни истории.

en: Punctuation Level
bg: Ниво на пунктуация

en: Punctuation level set to all.
bg: Прочитане на всички препинателни знаци.

en: Punctuation level set to most.
bg: Прочитане на повечето препинателни знаци.

en: Punctuation level set to none.
bg: Без прочитане на препинателни знаци.

en: Punctuation level set to some.
bg: Прочитане на някои препинателни знаци.

en: Quit the screen reader
bg: Спиране на екранния четец

en: Read the attributes associated with the current text character
bg: Прочитане на атрибутите свързани с текущия текстов знак

en: Remove user profile
bg: Изтриване на потребителски профил

en: Replace a currently running instance of this screen reader
bg: Замяна на текущо стартирания екранен четец

en: Replacement String
bg: Низ за замяна

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
bg: Докладвайте грешките на адрес: orca-list@gnome.org.

en: Return to object with keyboard focus
bg: Връщане към обекта с клавиатурния фокус

en: Review live region announcement
bg: Преглеждане на съобщенията от живите райони

en: Route the pointer to the current item
bg: Позициониране на показалеца върху текущия елемент

en: Row %(row)d, column %(column)d.
bg: Ред %(row)d, колона %(column)d.

en: Row %s selected
bg: Ред %s е избран

en: Row %s unselected
bg: Ред %s не е избран

en: Row deleted.
bg: Изтриване на ред.

en: Row inserted at the end of the table.
bg: Добавяне на ред в края на таблицата.

en: Row inserted.
bg: Вмъкване на ред.

en: Rows %s through %s selected
bg: Редове от %s до %s са избрани

en: Rows %s through %s unselected
bg: Редове от %s до %s не са избрани

en: Rows reordered
bg: Редовете са пренаредени

en: S_peak colors as names
bg: Прочитане на _цветовете като имена

en: Save Profile As
bg: Запазване като

en: Save Profile As Conflict
bg: Запазване като конфликтен профил

en: Save _As
bg: Запазване _като

en: Save bookmarks
bg: Запазване на отметките

en: Say All
bg: _Прочитане на всичко

en: Say All B_y:
bg: _Прочитане на всичко по:

en: Screen Reader Find Dialog
bg: Прозорец за търсене на екранния четец

en: Screen Reader Preferences
bg: Настройки на екранния четец

en: Screen Reader Preferences for %s
bg: Настройки на екранния четец за %s

en: Screen Reader _Modifier Key(s):
bg: _Клавиши-модификаторни за екранния четец:

en: Screen reader off.
bg: Екранният четец е изключен.

en: Screen reader on.
bg: Екранният четец е включен.

en: Screen reader settings reloaded.
bg: Настройките на екранния четец са презаредени.

en: Screen reader version %s.
bg: Екранен четец, версия %s.

en: Search _backwards
bg: Търсене наза_д

en: Search complete.
bg: Търсенето завърши.

en: Search direction:
bg: Посока на търсене:

en: Search for the next instance of a string
bg: Търсене на следващата поява на търсения низ

en: Search for the previous instance of a string
bg: Търсене на предишната поява на търсения низ

en: Search for:
bg: Търсене на:

en: Searching.
bg: Търсене.

en: Selected text is: %s
bg: Избраният текст е: %s

en: Selection Indicator
bg: Индикатор за маркиран текст

en: Selection deleted.
bg: Избраното е изтрито.

en: Selection restored.
bg: Избраното е възстановено.

en: Send debug output to debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out
bg: Запазване на съобщенията за отстраняване на грешки във файл debug-ГГГГ-ММ-ДД-ЧЧ:ММ:СС.out

en: Send debug output to the specified file
bg: Запазване на съобщенията за отстраняване на грешки в указания файл

en: Sentence
bg: Изречение

en: Set default live region politeness level to off
bg: Стандартното ниво на вежливост на живите райони да е изключено

en: Set the column to use as dynamic row headers
bg: Задаване на колоната за използване като динамични заглавия на редовете

en: Set the row to use as dynamic column headers
bg: Задаване на реда за използване като динамични заглавия на колоните

en: Set up user preferences (GUI version)
bg: Задаване на потребителски настройки (графична версия)

en: Set up user preferences (text version)
bg: Задаване на настройки на Orca (текстова версия)

en: Show this help message and exit
bg: Извеждане на това съобщение и спиране на програмата

en: Six Dots
bg: Шест точки

en: Size: %d, %d. Location: %d, %d.
bg: Размер: %d, %d. Местоположение: %d, %d.

en: Skip _blank cells
bg: Прескачане на _празните клетки

en: So_me
bg: Н_якои

en: Spanish Grade 1
bg: испански, ниво 1

en: Spea_k object mnemonics
bg: Прочитане на м_немониката на обекта

en: Speak
bg: Прочитане

en: Speak _cell
bg: Прочитане на _клетка

en: Speak _cell coordinates
bg: Прочитане на _координатите на клетките

en: Speak _description
bg: Прочитене на _описанието

en: Speak _indentation and justification
bg: Про_читане на отместването по ред и подравняването

en: Speak _misspelled-word indicator
bg: Прочитане на _индикацията за сгрешена дума

en: Speak _multiple cell spans
bg: Прочитане на _обхвата на слетите клетки

en: Speak _none
bg: _Нищо да не се прочита

en: Speak _numbers as digits
bg: Прочитане на числата по _цифри

en: Speak and braille a previous chat room message
bg: Прочитане и показване на брайл на предишното съобщение в стаята

en: Speak blank lines
bg: Прочитане на празните редове

en: Speak cell
bg: Прочитане на клетка

en: Speak child p_osition
bg: Прочитане на позицията на _дъщерния елемент

en: Speak entire document
bg: Прочитане на целия документ

en: Speak entire window using flat review
bg: Прочитане на целия прозорец в равнинен преглед

en: Speak full row in _GUI tables
bg: Четене на цели редове в таблиците от _интерфейса

en: Speak full row in _document tables
bg: Четене на цели редове в таблиците в _документа

en: Speak full row in sp_readsheets
bg: Четене на цели редове в _електронните таблици

en: Speak link details
bg: Прочитане на информация за връзката

en: Speak messages from
bg: Прочитане на съобщенията от

en: Speak multicase strings as wor_ds
bg: Прочитане на низовете със смесен регистър като отделни _думи

en: Speak numbers as digits.
bg: Прочитане на числата по цифри.

en: Speak numbers as words.
bg: Прочитане на числата като думи.

en: Speak object under mo_use
bg: Изговаряне на обекта под показалеца на _мишката

en: Speak results during _find
bg: Прочитане на резултатите при _намиране на съвпадение

en: Speak row
bg: Прочитане на ред

en: Speak spreadsheet cell coordinates
bg: Прочитане на координатите на клетката в електронната таблица

en: Speak the current flat review character
bg: Прочитане на текущия знак в равнинния преглед

en: Speak the current flat review item or word
bg: Прочитане на текущия елемент или дума в равнинния преглед

en: Speak the current flat review line
bg: Прочитане на текущия ред в равнинния преглед

en: Speak the current flat review object
bg: Прочитане на текущия обект в равнинния преглед

en: Speak the current selection
bg: Прочитане на текущия избор

en: Speak the status bar
bg: Прочитане на лентата за състоянието

en: Speak the title bar
bg: Прочитане на лентата за заглавието

en: Speak tutorial messages
bg: Прочитане на обучителните съобщения

en: Speak unicode value of the current flat review character
bg: Прочитане на стойността по Уникод на текущия знак в равнинния преглед

en: Speaking of indentation and justification disabled.
bg: Прочитането на отстъпа и подравняването е изключено.

en: Speaking of indentation and justification enabled.
bg: Прочитането на отстъпа и подравняването е включено.

en: Speech
bg: Реч

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: brief
bg: Ниво на многословност: кратко

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: verbose
bg: Ниво на многословност: подробно

en: Speech _system:
bg: Речева _система:

en: Speech disabled.
bg: Гласът е изключен.

en: Speech enabled.
bg: Гласът е включен.

en: Speech is unavailable.
bg: Речевата функция не е налична.

en: Speech synthesi_zer:
bg: Речев _синтезатор:

en: Spell _error
bg: Грешно _изписано

en: Spell _suggestion
bg: Предложение за _правопис

en: Spell the current flat review item or word
bg: Побуквено прочитане на текущия елемент или дума в равнинния преглед

en: Spell the current flat review line
bg: Прочитане по букви на текущия ред в равнинния преглед

en: Spoken Context
bg: Контекст при изговаряне

en: Start from:
bg: Започване от:

en: Start-up Profile:
bg: Начален профил:

en: Status bar not found
bg: Лентата за състоянието не е открита

en: Structural navigation keys off.
bg: Клавишите за придвижване по структурата са изключени.

en: Structural navigation keys on.
bg: Клавишите за придвижване по структурата са включени.

en: Swedish Grade 1
bg: шведски, ниво 1

en: Switch between browse mode and focus mode
bg: Превключване между режимите на фокус и на разглеждане

en: Switch between native and screen-reader caret navigation
bg: Превключване между придвижването с вградения курсор и виртуалния курсор на екранния четец

en: System
bg: Системни

en: THORN
bg: главно торн

en: TREE LEVEL %d
bg: НИВО В ДЪРВОТО %d

en: Table Navigation
bg: Придвижване в таблици

en: Text Attributes
bg: Атрибути на текста

en: Text attributes
bg: Атрибути на текста

en: Text unselected.
bg: Текстът не е избран.

en: The application is controlling the caret.
bg: Приложението управлява курсора.

en: The following are not valid:
bg: Следните аргументи не са правилни:

en: The key entered is already bound to %s
bg: Въведеният клавиш вече е присвоен на %s

en: The keybinding has been removed.
bg: Клавишната комбинация е премахната.

en: The new key is: %s
bg: Новият клавиш е: %s

en: The screen reader is controlling the caret.
bg: Екранният четец управлява курсора.

en: Time and Date
bg: Час и дата

en: To activate press return.
bg: За активиране натиснете Enter.

en: To activate press space.
bg: За активиране натиснете интервал.

en: To collapse, press shift plus left.
bg: За свиване използвайте Shift+стрелка наляво.

en: To decrease press left arrow, to increase press right arrow. To go to minimum press home, and for maximum press end.
bg: За намаляване използвайте стрелка наляво, за увеличаване — стрелка надясно, за минимума — Home, за максимума — End.

en: To enable focus mode press %s.
bg: Натиснете %s, за да преминете в режим на фокус.

en: To enter sub menu, press right arrow.
bg: За влизане в подменю използвайте стрелка надясно.

en: To expand, press shift plus right.
bg: За разгъване използвайте Shift+стрелка надясно.

en: To get to the system menus press the alt+f1 key.
bg: За придвижване към системните менюта използвайте Alt+F1.

en: To move to items, use either the arrow keys or type ahead searching.
bg: За придвижване към елемент използвайте стрелките или автоматичното дописване.

en: To navigate, press left or right arrow. To move through items press up or down arrow.
bg: За придвижване използвайте стрелките наляво и надясно, за избор на елемент използвайте стрелките нагоре и надолу.

en: Toggle layout mode
bg: Превключване на режима по подредба

en: Toggle mouse review mode
bg: Превключване на режима на преглед с мишката

en: Toggle speech verbosity level
bg: Превключване на нивата на многословност на речта

en: Toggle structural navigation keys
bg: Включване на клавишите за придвижване по структурата

en: Toggle the silencing of speech
bg: Превключване на заглушаването на речта

en: Toggle the speaking of indentation and justification
bg: Превключване на прочитането на отстъпа и подравняването

en: Toggle whether to read just the current table cell or the whole row
bg: Превключване дали да се прочита само текущата клетка или целия ред

en: Toggle whether we announce when our buddies are typing
bg: Превключване дали да има уведомяване, когато контактите пишат съобщение

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room
bg: Превключване дали съобщенията да се предхождат от имената на стаите за чата

en: Toggle whether we provide chat room specific message histories
bg: Превключване дали стаите за чата да са с отделни истории

en: Top Left
bg: Горен ляв

en: Top of column.
bg: Начало на колона.

en: Top of window
bg: Горната част на прозореца

en: Turn contracted braille on and off
bg: Превключване на съкратен брайл

en: Type in text.
bg: Въведете текст.

en: U ACUTE
bg: главно у с остро ударение

en: U CIRCUMFLEX
bg: главно у с двойно ударение

en: U GRAVE
bg: Главно у с тежко ударение

en: U UMLAUT
bg: главно у с преглас

en: U.K. English Grade 1
bg: английски в ОК, ниво 1

en: U.K. English Grade 2
bg: английски в ОК, ниво 2

en: U.S. English Grade 1
bg: английски в САЩ, ниво 1

en: U.S. English Grade 2
bg: английски в САЩ, ниво 2

en: Unable to get calculator display
bg: Не може да се получи областта за резултата на калкулатора

en: Unbound
bg: Без клавишна комбинация

en: Unicode %s
bg: Уникод %s

en: Uppercase
bg: Главни

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use Up and Down Arrow to navigate the list. Press Escape to exit.
bg: Използвайте стрелките нагоре и надолу за придвижване в списъка. Натиснете клавиша „Escape“ за изход.

en: Use Up, Down, Home or End to navigate in the list.
    Press Escape to exit.
    Press Space to repeat the last message read.
    Press one digit to read a specific message.
bg: Използвайте стрелките нагоре и надолу и клавишите „Home“ и „End“ за придвижване в списъка.
    Натиснете клавиша „Escape“ за изход.
    Натиснете клавиша Интервал за повтаряне на последното прочетено съобщение.
    Натиснете цифра за прочитане на конкретно съобщение.

en: Use alternate directory for user preferences
bg: Използване на различна папка за потребителски настройки

en: Use arrow keys to change.
bg: За промяна използвайте стрелките.

en: Use left and right to view other tabs.
bg: За разглеждането на другите подпрозорци използвайте стрелките наляво и надясно.

en: Use up and down to select an item.
bg: За избор на елемент използвайте стрелките нагоре и надолу.

en: Use up or down arrow to select value. Or type in the desired numerical value.
bg: За избор на стойност използвайте стрелките нагоре и надолу или просто въведете число.

en: User Profile Conflict!
bg: Конфликт в потребителския профил!

en: Ver_bose
bg: Пови_шена

en: Verbosity
bg: Многословност

en: Version of this application
bg: Версията на програмата

en: Vo_lume:
bg: Сила на _звука:

en: Voice
bg: Глас

en: Voice Type Settings
bg: Настройки на вида глас

[ctx: VoiceType]
en: Default
bg: Стандартен

[ctx: VoiceType]
en: Hyperlink
bg: Хипервръзки

[ctx: VoiceType]
en: System
bg: Системни

[ctx: VoiceType]
en: Uppercase
bg: Главни

en: Welsh Grade 1
bg: уелски, ниво 1

en: Welsh Grade 2
bg: уелски, ниво 2

en: Width: %d. Height: %d. %d from left. %d from top.
bg: Широчина: %d. Височина: %d. %d наляво. %d отгоре.

en: Window
bg: Прозорец

en: Wrapping to bottom.
bg: След началото — от края.

en: Wrapping to top.
bg: След края — от началото.

en: Y ACUTE
bg: главно игрек с остро ударение

en: Y UMLAUT
bg: главно игрек с преглас

en: You already have an instance of an Orca preferences dialog open.
    Please close it before opening a new one.
bg: Вече е отворен прозорец с настройки на Orca.
    Затворете го, преди да отворите нов.

en: You are about to change the active profile. If you
    have just made changes in your preferences, they will
    be dropped at profile load.
    
    Continue loading profile discarding previous changes?
bg: Ще променяте активния профил. Ако сте
    променяли настройките, те ще бъдат изтрити
    при зареждането на модула.
    
    Да се зареди ли профила и да се забравят ли
    промените?

en: You are about to remove profile %s. All unsaved settings and settings saved in this profile will be lost. Do you want to continue and remove this profile and all related settings?
bg: Ще изтриете потребителския профил „%s“. Всички настройки записани в него ще изчезнат. Искате ли да продължите?

en: _Abbreviated role names
bg: _Съкратени имена на видовете графични обекти

en: _Activate
bg: _Активиране

en: _All
bg: _Всичко

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Braille updates
bg: Напредък през _брайл

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Capitalization style:
bg: Подсказване на _регистъра:

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Desktop
bg: _Настолен компютър

en: _Enable Contracted Braille
bg: _Включване на съкратения брайл

en: _Enable speech
bg: Вкл_ючване на речта

en: _Find
bg: _Търсене

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Jump to
bg: _Към

en: _Language:
bg: _Език:

en: _Laptop
bg: _Лаптоп

en: _Load
bg: _Зареждане

en: _Match case
bg: _Зачитане на малки/главни

en: _New entry
bg: _Нов елемент

en: _OK
bg: _Добре

en: _Person:
bg: _Човек:

en: _Present summary of a page when it is first loaded
bg: _Автоматично прочитане на обобщение на страницата при първоначално зареждане

en: _Present tooltips
bg: _Прочитане на подсказките

en: _Profile Name:
bg: _Име на профила:

en: _Rate:
bg: Скорос_т:

en: _Remove
bg: Пре_махване

en: _Reset
bg: _Изчистване

en: _Search for:
bg: _Търсене на:

en: _Speak Chat Room name
bg: _Прочитане на името на стаята

en: _Speak all
bg: _Прочитане на всичко

en: _Speak updates
bg: _Прочитане на напредъка

en: _System messages are detailed
bg: _Подробни системни съобщения

en: _Time format:
bg: Формат на _часа:

en: _Top of window
bg: _Горната част на прозореца

en: _Voice type:
bg: _Вид на гласа:

en: _Wrap around
bg: _След края — от началото

en: a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu
bg: a: алфа, b: браво, c: чарли, d: делта, e: еко, f: фокстрот, g: голф, h: хотъл, i: индия, j: джулиет, k: кило, l: лима, m: майк, n: новембър, o: оскар, p: папа, q: куебек, r: ромио, s: сиера, t: танго, u: юниформ, v: виктор, w: уиски, x: ексрей, y: янки, z: зулу

en: a acute
bg: малко а с остро ударение

en: a circumflex
bg: малко а с двойно ударение

en: a e
bg: малък дифтонг а е

en: a grave
bg: малко а с тежко ударение

en: a ring
bg: малко а с кръгче

en: a tilde
bg: малко а с тилда

en: a umlaut
bg: малко а с преглас

en: acute
bg: остро ударение

en: all items selected
bg: всички елементи са избрани

en: alrt
bg: пржд

en: and
bg: амперсанд

en: anim
bg: анмц

en: announce when your buddies are typing.
bg: Уведомяване, когато контактите пишат съобщение.

en: apostrophe
bg: апостроф

en: app
bg: пргр

en: arw
bg: стрл

en: at
bg: кльомба

en: auto
bg: автм

en: backslash
bg: обратна наклонена черта

en: black diamond
bg: запълнен ромб

en: black square
bg: запълнен квадрат

en: blank
bg: празен ред

en: bold
bg: получер

en: bookmark entered
bg: посещаване на отметка

en: bookmarks could not be saved
bg: отметките не бяха записани

en: bookmarks saved
bg: отметките са записани

[ctx: braille dots]
en: _None
bg: Ня_ма

en: broken bar
bg: вертикална прекъсната черта

en: btn
bg: бт

en: bullet
bg: водач

en: c cedilla
bg: малко це със седий

en: cal
bg: клнд

[ctx: capitalization style]
en: Icon
bg: Икона

[ctx: capitalization style]
en: None
bg: Никакво

[ctx: capitalization style]
en: Spell
bg: Указване на главни

[ctx: capitalization style]
en: icon
bg: звук

[ctx: capitalization style]
en: none
bg: без

[ctx: capitalization style]
en: spell
bg: „главно“

en: caret
bg: колибка

en: cbo
bg: пщсп

en: cedilla
bg: седий

[ctx: cell]
en: %s selected
bg: избрана е %s

[ctx: cell]
en: %s through %s selected
bg: избрани са %s до %s

[ctx: cell]
en: %s through %s unselected
bg: без избиране на %s до %s

[ctx: cell]
en: %s unselected
bg: без избиране на %s

en: cents
bg: центове

en: check mark
bg: отметка

[ctx: checkbox]
en: checked
bg: с отметка

[ctx: checkbox]
en: not checked
bg: без отметка

[ctx: checkbox]
en: partially checked
bg: частично отметнат

en: chk
bg: потм

en: circumflex
bg: двойно ударение

en: clickable
bg: за натискане

[ctx: clipboard]
en: copied
bg: копирано

[ctx: clipboard]
en: cut
bg: изрязано

[ctx: clipboard]
en: pasted
bg: поставено

en: cll
bg: клтк

en: clrchsr
bg: изцв

en: cnv
bg: плтн

en: colhdr
bg: згкл

en: collapsed
bg: свит

en: colon
bg: двоеточие

[ctx: color name]
en: alice blue
bg: много, много светло синьо

[ctx: color name]
en: antique white
bg: антично бяло

[ctx: color name]
en: aquamarine
bg: аквамарин

[ctx: color name]
en: azure
bg: азурно

[ctx: color name]
en: beige
bg: бежово

[ctx: color name]
en: bisque
bg: светло кафяво

[ctx: color name]
en: black
bg: черно

[ctx: color name]
en: blanched almond
bg: бланширано бадемено

[ctx: color name]
en: blue
bg: синьо

[ctx: color name]
en: blue violet
bg: виолетово синьо

[ctx: color name]
en: brown
bg: кафяво

[ctx: color name]
en: burlywood
bg: дървено кафяво

[ctx: color name]
en: cadet blue
bg: кадетово-синьо

[ctx: color name]
en: chartreuse
bg: резедаво

[ctx: color name]
en: chocolate
bg: шоколадово-кафяво

[ctx: color name]
en: coral
bg: коралово

[ctx: color name]
en: cornflower blue
bg: метличино синьо

[ctx: color name]
en: cornsilk
bg: жълто като царевична коса

[ctx: color name]
en: crimson
bg: пурпурно

[ctx: color name]
en: cyan
bg: цианено

[ctx: color name]
en: dark blue
bg: тъмно синьо

[ctx: color name]
en: dark cyan
bg: тъмно лилаво

[ctx: color name]
en: dark goldenrod
bg: тъмно златно

[ctx: color name]
en: dark gray
bg: тъмно сиво

[ctx: color name]
en: dark green
bg: тъмно зелено

[ctx: color name]
en: dark khaki
bg: тъмно жълто-кафяво

[ctx: color name]
en: dark magenta
bg: тъмен фуксин

[ctx: color name]
en: dark olive green
bg: тъмно маслинено-зелено

[ctx: color name]
en: dark orange
bg: тъмно оранжево

[ctx: color name]
en: dark orchid
bg: тъмно орхидеено

[ctx: color name]
en: dark red
bg: тъмно червено

[ctx: color name]
en: dark salmon
bg: тъмна сьомга

[ctx: color name]
en: dark sea green
bg: тъмно морско зелено

[ctx: color name]
en: dark slate blue
bg: тъмно шистово синьо

[ctx: color name]
en: dark slate gray
bg: тъмно шистово сиво

[ctx: color name]
en: dark turquoise
bg: тъмно тюркоазено

[ctx: color name]
en: dark violet
bg: тъмно виолетово

[ctx: color name]
en: deep pink
bg: дълбоко розово

[ctx: color name]
en: deep sky blue
bg: тъмно небесно синьо

[ctx: color name]
en: dim gray
bg: замъглено сиво

[ctx: color name]
en: dodger blue
bg: богато синьо

[ctx: color name]
en: fire brick
bg: тухлено

[ctx: color name]
en: floral white
bg: флорално бяло

[ctx: color name]
en: forest green
bg: горско-зелено

[ctx: color name]
en: fuchsia
bg: цикламено

[ctx: color name]
en: gainsboro
bg: много светло сиво

[ctx: color name]
en: ghost white
bg: призрачно-бяло

[ctx: color name]
en: gold
bg: златно

[ctx: color name]
en: goldenrod
bg: златисто

[ctx: color name]
en: gray
bg: сиво

[ctx: color name]
en: green
bg: зелено

[ctx: color name]
en: green yellow
bg: зелено-жълто

[ctx: color name]
en: honeydew
bg: медена роса

[ctx: color name]
en: hot pink
bg: горещо-розово

[ctx: color name]
en: indian red
bg: индианско-червено

[ctx: color name]
en: indigo
bg: индигово

[ctx: color name]
en: ivory
bg: слонова кост

[ctx: color name]
en: khaki
bg: кафяво-жълто

[ctx: color name]
en: lavender
bg: лавандулово

[ctx: color name]
en: lavender blush
bg: ръжено-лавандулово

[ctx: color name]
en: lawn green
bg: тревно-зелено

[ctx: color name]
en: lemon chiffon
bg: лимонено-жълто

[ctx: color name]
en: light blue
bg: светло синьо

[ctx: color name]
en: light coral
bg: светъл корал

[ctx: color name]
en: light cyan
bg: светъл циан

[ctx: color name]
en: light goldenrod yellow
bg: светло златисто-жълто

[ctx: color name]
en: light gray
bg: светло сиво

[ctx: color name]
en: light green
bg: светло зелено

[ctx: color name]
en: light pink
bg: светло розово

[ctx: color name]
en: light salmon
bg: светла сьомга

[ctx: color name]
en: light sea green
bg: светло морско-зелено

[ctx: color name]
en: light sky blue
bg: светло небесно-синьо

[ctx: color name]
en: light slate gray
bg: светло шистово-сиво

[ctx: color name]
en: light steel blue
bg: светло стоманено-синьо

[ctx: color name]
en: light yellow
bg: светло жълто

[ctx: color name]
en: lime
bg: светло резедаво

[ctx: color name]
en: lime green
bg: резедаво-зелено

[ctx: color name]
en: linen
bg: ленено

[ctx: color name]
en: magenta
bg: фуксин

[ctx: color name]
en: maroon
bg: кестеняво

[ctx: color name]
en: medium aquamarine
bg: среден аквамарин

[ctx: color name]
en: medium blue
bg: средно синьо

[ctx: color name]
en: medium orchid
bg: средно орхидеено

[ctx: color name]
en: medium purple
bg: средно лилаво

[ctx: color name]
en: medium sea green
bg: средно морско-зелено

[ctx: color name]
en: medium slate blue
bg: средно шистово-синьо

[ctx: color name]
en: medium spring green
bg: средно пролетно-зелено

[ctx: color name]
en: medium turquoise
bg: средно тюркоазено

[ctx: color name]
en: medium violet red
bg: средно виолетово-червено

[ctx: color name]
en: midnight blue
bg: среднощно-синьо

[ctx: color name]
en: mint cream
bg: ментово-сметаново

[ctx: color name]
en: misty rose
bg: мъглява роза

[ctx: color name]
en: moccasin
bg: мокасиново

[ctx: color name]
en: navajo white
bg: навахо бяло

[ctx: color name]
en: navy
bg: морско-синьо

[ctx: color name]
en: old lace
bg: дантелено

[ctx: color name]
en: olive
bg: маслинено-зелено

[ctx: color name]
en: olive drab
bg: маслиново-бозаво

[ctx: color name]
en: orange
bg: оранжево

[ctx: color name]
en: orange red
bg: оранжево-червено

[ctx: color name]
en: orchid
bg: орхидеено

[ctx: color name]
en: pale goldenrod
bg: бледо златисто

[ctx: color name]
en: pale green
bg: бледо зелено

[ctx: color name]
en: pale turquoise
bg: бледо тюркоазено

[ctx: color name]
en: pale violet red
bg: бледо виолетово-червено

[ctx: color name]
en: papaya whip
bg: папаено

[ctx: color name]
en: peach puff
bg: прасковено

[ctx: color name]
en: peru
bg: перуанско

[ctx: color name]
en: pink
bg: розово

[ctx: color name]
en: plum
bg: лилаво-виолетово

[ctx: color name]
en: powder blue
bg: бледо синьо

[ctx: color name]
en: purple
bg: лилаво

[ctx: color name]
en: red
bg: червено

[ctx: color name]
en: rosy brown
bg: розово-кафяво

[ctx: color name]
en: royal blue
bg: дълбоко-синьо

[ctx: color name]
en: saddle brown
bg: седлено-кафяво

[ctx: color name]
en: salmon
bg: сьомга

[ctx: color name]
en: sandy brown
bg: пясъчно-кафяво

[ctx: color name]
en: sea green
bg: морско-зелено

[ctx: color name]
en: seashell
bg: черупково-бяло

[ctx: color name]
en: sienna
bg: охра

[ctx: color name]
en: silver
bg: сребърно

[ctx: color name]
en: sky blue
bg: небесно-синьо

[ctx: color name]
en: slate blue
bg: шистово-синьо

[ctx: color name]
en: slate gray
bg: шистово-зелено

[ctx: color name]
en: snow
bg: снежно

[ctx: color name]
en: spring green
bg: пролетно-зелено

[ctx: color name]
en: steel blue
bg: стоманено-синьо

[ctx: color name]
en: tan
bg: бронзово-кафяво

[ctx: color name]
en: teal
bg: тъмно-зелено

[ctx: color name]
en: thistle
bg: магарешко-лилаво

[ctx: color name]
en: tomato
bg: доматено-червено

[ctx: color name]
en: turquoise
bg: тюркоазено

[ctx: color name]
en: violet
bg: виолетово

[ctx: color name]
en: wheat
bg: пшеничено

[ctx: color name]
en: white
bg: бяло

[ctx: color name]
en: white smoke
bg: бял дим

[ctx: color name]
en: yellow
bg: жълто

[ctx: color name]
en: yellow green
bg: жълто-зелено

en: column %(index)d of %(total)d
bg: колона %(index)d от %(total)d

en: column %d
bg: колона %d

en: comma
bg: запетая

[ctx: command]
en: redo
bg: повтаряне

[ctx: command]
en: undo
bg: отмяна

[ctx: content]
en: deletion end
bg: край на триене

[ctx: content]
en: deletion start
bg: начало на триене

[ctx: content]
en: highlight end
bg: край на маркирано

[ctx: content]
en: highlight start
bg: начало на маркирано

[ctx: content]
en: insertion end
bg: край на вмъкване

[ctx: content]
en: insertion start
bg: начало на вмъкване

[ctx: content]
en: suggestion end
bg: край на предложение

en: copyright
bg: авторски права

en: cptn
bg: зглв

en: cube root of
bg: корен кубичен от

en: currency sign
bg: валута

en: dagger
bg: кама

en: dash
bg: тире

en: dat
bg: рддт

en: degrees
bg: градуси

en: details for %s
bg: допълнителна информация за %s

en: diaeresis
bg: трема

en: different site
bg: различен сайт

en: dip
bg: пнлп

en: divided by
bg: деление

en: dlg
bg: длг

en: document selected from cursor position
bg: документът е избран след положението на курсора

en: document selected to cursor position
bg: документът е избран до положението на курсора

en: document unselected from cursor position
bg: документът не е избран след положението на курсора

en: document unselected to cursor position
bg: документът не е избран до положението на курсора

en: dollar
bg: долар

en: dot
bg: точка

en: double click
bg: двукратно натискане

en: double dagger
bg: двойна кама

en: double low quote
bg: долни двойни кавички

en: double prime
bg: двойна прима

en: down
bg: надолу

en: draw
bg: рсвн

en: e acute
bg: малко е с остро ударение

en: e circumflex
bg: малко е с двойно ударение

en: e grave
bg: малко е с тежко ударение

en: e umlaut
bg: малко е с преглас

en: editable combo box
bg: редактируем падащ списък

en: editable content
bg: редактируемо съдържание

en: edtbr
bg: лнрдк

en: emb
bg: влжн

en: empty
bg: празен

en: en dash
bg: средно тире

en: enter new key
bg: въведете нов клавиш

en: entire document selected
bg: избран е целият документ

en: entire document unselected
bg: целият документ не е избран

en: equals
bg: равно

[ctx: error]
en: grammar
bg: граматика

[ctx: error]
en: invalid
bg: неправилен

[ctx: error]
en: invalid entry
bg: неправилен запис

[ctx: error]
en: invalid grammar
bg: неправилна граматика

[ctx: error]
en: invalid spelling
bg: неправилно изписване

[ctx: error]
en: spelling
bg: правопис

en: eth
bg: малко ет

en: euro
bg: евро

en: exclaim
bg: удивителна

en: expanded
bg: разгънат

en: faster.
bg: по-бързо.

en: fchsr
bg: фл

en: florin
bg: флорин

en: flr
bg: плнт

en: fnt
bg: шрфт

en: fraction end
bg: край на дроб

en: fraction start
bg: начало на дроб

en: fraction without bar, start
bg: начало на дроб без черта

en: frm
bg: рмк

en: ftr
bg: дклт

[ctx: generic name]
en: application
bg: програма

en: gpn
bg: стпнл

en: grave
bg: тежко ударение

en: grayed
bg: посивено

en: greater
bg: по-голямо

en: h%d
bg: з%d

en: has details in %s
bg: има допълнителна информация в %s

en: has formula
bg: съдържа формула

en: has long description
bg: има подробно описание

en: hdng
bg: зглв

en: hdr
bg: гклт

en: heavy check mark
bg: силна отметка

en: help
bg: помощ

en: higher.
bg: по-високо.

en: horizontal
bg: хоризонтален

en: horizontal scroll bar
bg: хоризонтална лента за придвижване

en: horizontal slider
bg: хоризонтален плъзгач

en: horizontal splitter
bg: хоризонталeн разделител

en: hyphen bullet
bg: водач тире

en: i acute
bg: малко и с остро ударение

en: i circumflex
bg: малко и с двойно ударение

en: i grave
bg: малко и с тежко ударение

en: i umlaut
bg: малко и с преглас

en: icn
bg: икн

en: ifrm
bg: врмк

en: image map link
bg: връзка от карта към изображение

en: img
bg: избр

en: inaccessible
bg: недостъпен

[ctx: indentation and justification]
en: Disabled
bg: Изключване

[ctx: indentation and justification]
en: Enabled
bg: Включване

en: inverted exclamation point
bg: обърната удивителна

en: inverted question mark
bg: обърната въпросителна

en: item %(index)d
bg: елемент %(index)d

[ctx: key echo]
en: None
bg: Никакво

[ctx: key echo]
en: key
bg: по клавиши

[ctx: key echo]
en: key and word
bg: по клавиши и думи

[ctx: key echo]
en: sentence
bg: по изречения

[ctx: key echo]
en: word
bg: по думи

[ctx: key echo]
en: word and sentence
bg: по думи и изречения

[ctx: keybindings]
en: Default
bg: Стандартни

[ctx: keybindings]
en: Modified
bg: Променена

en: lbl
bg: еткт

en: leaving blockquote.
bg: излизане от цитат в каре.

en: leaving details.
bg: излизане от допълнителна информация.

en: leaving form.
bg: напускане на формуляр.

en: leaving list.
bg: напускане на списък.

en: leaving panel.
bg: напускане на панел.

en: leaving table.
bg: напускане на таблица.

en: leaving tooltip.
bg: напускане на подсказка.

en: left
bg: наляво

en: left alt
bg: ляв alt

en: left brace
bg: лява фигурна скоба

en: left bracket
bg: лява квадратна скоба

en: left control
bg: ляв control

en: left double angle bracket
bg: леви френски кавички

en: left double quote
bg: леви двойни кавички

en: left meta
bg: ляв meta

en: left paren
bg: лява скоба

en: left shift
bg: ляв shift

en: left single quote
bg: лява единична кавичка

en: left super
bg: ляв super

en: left tab
bg: лява табулация

en: less
bg: по-малко

en: line selected down from cursor position
bg: редът е избран след положението на курсора

en: line selected from start to previous cursor position
bg: редът е избран от началото до предишното положение на курсора

en: line selected to end from previous cursor position
bg: редът е избран след предишното положение на курсора до края

en: line selected up from cursor position
bg: редът е избран до положението на курсора

en: line unselected down from cursor position
bg: редът не е избран след положението на курсора

en: line unselected up from cursor position
bg: редът не е избран до положението на курсора

en: link
bg: връзка

[ctx: link state]
en: unvisited
bg: непосетена

[ctx: link state]
en: visited
bg: посетена

[ctx: listitem]
en: not selected
bg: неизбран

en: live regions politeness levels restored
bg: Нивата на учтивост на живите райони са възстановени

en: lnk
bg: врзк

[ctx: location]
en: Not found
bg: Не е открито

[ctx: locking key state]
en: off
bg: изключен

[ctx: locking key state]
en: on
bg: включен

en: logical not
bg: логическо не

en: louder.
bg: по-силно.

en: lower.
bg: по-ниско.

en: lst
bg: спск

en: lstitm
bg: елсп

en: lyrdpn
bg: отгпнл

en: macron
bg: горна черта

[ctx: math enclosure]
en: Enclosed by: %s
bg: Обградено в: %s

[ctx: math enclosure]
en: a box
bg: квадрат

[ctx: math enclosure]
en: a circle
bg: кръг

[ctx: math enclosure]
en: a down diagonal strike
bg: дясна диагонална черта

[ctx: math enclosure]
en: a horizontal strike
bg: хоризонтална черта

[ctx: math enclosure]
en: a line at the bottom
bg: черта отдолу

[ctx: math enclosure]
en: a line at the top
bg: черта отгоре

[ctx: math enclosure]
en: a line on the left
bg: черта отляво

[ctx: math enclosure]
en: a line on the right
bg: черта отдясно

[ctx: math enclosure]
en: a long division sign
bg: знак за деление

[ctx: math enclosure]
en: a northeast arrow
bg: стрелка на североизток

[ctx: math enclosure]
en: a phasor angle
bg: фазов ъгъл

[ctx: math enclosure]
en: a radical
bg: радикал

[ctx: math enclosure]
en: a rounded box
bg: закръглен квадрат

[ctx: math enclosure]
en: a vertical strike
bg: вертикална черта

[ctx: math enclosure]
en: an actuarial symbol
bg: актюерски знак

[ctx: math enclosure]
en: an arabic factorial symbol
bg: арабски факториел

[ctx: math enclosure]
en: an up diagonal strike
bg: горна диагонална черта

[ctx: math enclosure]
en: and
bg: и

[ctx: math fraction]
en: over
bg: над

[ctx: math script]
en: pre-subscript
bg: преден долен индекс

[ctx: math script]
en: pre-superscript
bg: преден горен индекс

[ctx: math script generic]
en: overscript
bg: индекс отгоре

[ctx: math script generic]
en: subscript
bg: долен индекс

[ctx: math script generic]
en: superscript
bg: горен индекс

[ctx: math script generic]
en: underscript
bg: индекс отдолу

[ctx: math symbol]
en: %s with slash
bg: %s с наклонена черта

[ctx: math symbol]
en: %s with underline
bg: %s с долна черта

[ctx: math symbol]
en: %s with vertical line
bg: %s с вертикална черта

[ctx: math symbol]
en: all equal to
bg: всичко равно на

[ctx: math symbol]
en: almost equal or equal to
bg: почти равно или равно на

[ctx: math symbol]
en: almost equal to
bg: почти равно на

[ctx: math symbol]
en: angle
bg: ъгъл

[ctx: math symbol]
en: anticlockwise contour integral
bg: контурен интеграл обратно на часовниковата стрелка

[ctx: math symbol]
en: approaches the limit
bg: доближава границата

[ctx: math symbol]
en: approximately but not actually equal to
bg: приблизително, но не точно, равно на

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to
bg: приблизително равно на

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to or the image of
bg: приблизително равно на или изображение на

[ctx: math symbol]
en: assertion
bg: твърдение

[ctx: math symbol]
en: asterisk operator
bg: умножено по

[ctx: math symbol]
en: asymptotically equal to
bg: асимптотично равно на

[ctx: math symbol]
en: because
bg: защото

[ctx: math symbol]
en: between
bg: между

[ctx: math symbol]
en: black circle
bg: черно кръгче

[ctx: math symbol]
en: black diamond
bg: черно каро

[ctx: math symbol]
en: black medium small square
bg: малко, черно квадратче в средата

[ctx: math symbol]
en: black square
bg: черно квадратче

[ctx: math symbol]
en: bold %s
bg: получер %s

[ctx: math symbol]
en: bold fraktur %s
bg: получер готически %s

[ctx: math symbol]
en: bold italic %s
bg: получер курсив %s

[ctx: math symbol]
en: bold script %s
bg: получер индекс %s

[ctx: math symbol]
en: bottom brace
bg: долна фигурна скоба

[ctx: math symbol]
en: bowtie
bg: папийонка

[ctx: math symbol]
en: breve
bg: кратко ударение

[ctx: math symbol]
en: bullet operator
bg: средна точка

[ctx: math symbol]
en: circled asterisk operator
bg: звездичка в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled dash
bg: тире в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled division slash
bg: ограден знак за деление

[ctx: math symbol]
en: circled dot
bg: точка в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled dot operator
bg: оградена точка

[ctx: math symbol]
en: circled equals
bg: равно в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled minus
bg: минус в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled plus
bg: плюс в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled ring operator
bg: пръстен в кръг

[ctx: math symbol]
en: circled times
bg: умножение в кръг

[ctx: math symbol]
en: circumflex
bg: двойно ударение

[ctx: math symbol]
en: clockwise contour integral
bg: контурен интеграл по часовниковата стрелка

[ctx: math symbol]
en: clockwise integral
bg: интеграл по часовниковата стрелка

[ctx: math symbol]
en: colon equals
bg: двоеточие равно

[ctx: math symbol]
en: complement
bg: допълнение

[ctx: math symbol]
en: contains as a member
bg: съдържа

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup
bg: съдържа като обикновена подгрупа

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup of or equal to
bg: съдържа като обикновена подгрупа на или равно на

[ctx: math symbol]
en: contains with long horizontal stroke
bg: съдържа с дълга хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: contains with overbar
bg: съдържа с черта отгоре

[ctx: math symbol]
en: contains with vertical bar at end of horizontal stroke
bg: съдържа с вертикална черта на края на хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: contour integral
bg: контурен интеграл

[ctx: math symbol]
en: coproduct
bg: копродукт

[ctx: math symbol]
en: corresponds to
bg: отговаря на

[ctx: math symbol]
en: cube root
bg: корен кубичен

[ctx: math symbol]
en: curly logical and
bg: къдраво логическо и

[ctx: math symbol]
en: curly logical or
bg: къдраво логическо или

[ctx: math symbol]
en: delta equal to
bg: делта равно

[ctx: math symbol]
en: diamond operator
bg: диамант

[ctx: math symbol]
en: difference between
bg: разлика между

[ctx: math symbol]
en: divides
bg: е множител на

[ctx: math symbol]
en: division slash
bg: делено на

[ctx: math symbol]
en: division times
bg: делител

[ctx: math symbol]
en: does not contain as a member
bg: не съдържа

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup
bg: не съдържа като обикновена подгрупа

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup or equal
bg: не съдържа като обикновена подгрупа или равно на

[ctx: math symbol]
en: does not divide
bg: не е множител на

[ctx: math symbol]
en: does not force
bg: не принуждава

[ctx: math symbol]
en: does not precede
bg: не предхожда

[ctx: math symbol]
en: does not precede or equal
bg: не предхожда или е равно на

[ctx: math symbol]
en: does not prove
bg: не доказва

[ctx: math symbol]
en: does not succeed
bg: не задминава

[ctx: math symbol]
en: does not succeed or equal
bg: не задминава или е равно на

[ctx: math symbol]
en: dot
bg: точка

[ctx: math symbol]
en: dot minus
bg: точка минус

[ctx: math symbol]
en: dot operator
bg: точка

[ctx: math symbol]
en: dot plus
bg: точка плюс

[ctx: math symbol]
en: dotless %s
bg: безточков %s

[ctx: math symbol]
en: double integral
bg: двоен интеграл

[ctx: math symbol]
en: double intersection
bg: двойно сечение

[ctx: math symbol]
en: double subset
bg: двойно подмножество

[ctx: math symbol]
en: double superset
bg: двойно супермножество

[ctx: math symbol]
en: double union
bg: двойно обединение

[ctx: math symbol]
en: double vertical bar double right turnstile
bg: двойно превъртяна двойна вертикална черта

[ctx: math symbol]
en: double vertical line
bg: двойна вертикална черта

[ctx: math symbol]
en: double-struck %s
bg: %s с черта

[ctx: math symbol]
en: down arrow
bg: стрелка надолу

[ctx: math symbol]
en: down arrow from bar
bg: стрелка с черта надолу

[ctx: math symbol]
en: down double arrow
bg: двойна стрелка надолу

[ctx: math symbol]
en: down right diagonal ellipsis
bg: многоточие на десен долен диагонал

[ctx: math symbol]
en: down tack
bg: долно кабърче

[ctx: math symbol]
en: element of
bg: принадлежи на

[ctx: math symbol]
en: element of with dot above
bg: принадлежи на с точка отгоре

[ctx: math symbol]
en: element of with long horizontal stroke
bg: принадлежи на с дълга хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: element of with overbar
bg: принадлежи на с черта отгоре

[ctx: math symbol]
en: element of with two horizontal strokes
bg: принадлежи на с две хоризонтални черти

[ctx: math symbol]
en: element of with underbar
bg: принадлежи на с черта отдолу

[ctx: math symbol]
en: element of with vertical bar at end of horizontal stroke
bg: принадлежи на с вертикална черта накрая на хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: empty set
bg: празно множество

[ctx: math symbol]
en: end of proof
bg: край на доказателството

[ctx: math symbol]
en: equal and parallel to
bg: равно и успоредно на

[ctx: math symbol]
en: equal to by definition
bg: равно по дефиниция

[ctx: math symbol]
en: equal to or greater than
bg: по-голямо или равно на

[ctx: math symbol]
en: equal to or less than
bg: по-малко или равно на

[ctx: math symbol]
en: equal to or precedes
bg: равно или предхожда

[ctx: math symbol]
en: equal to or succeeds
bg: равно или задминава

[ctx: math symbol]
en: equals colon
bg: равно двоеточие

[ctx: math symbol]
en: equiangular to
bg: с равни ъгли спрямо

[ctx: math symbol]
en: equivalent to
bg: равносилно на

[ctx: math symbol]
en: estimates
bg: приблизителни оценки

[ctx: math symbol]
en: excess
bg: разлика

[ctx: math symbol]
en: for all
bg: за всички

[ctx: math symbol]
en: forces
bg: принуждава

[ctx: math symbol]
en: fourth root
bg: корен четвърти

[ctx: math symbol]
en: fraktur %s
bg: готически %s

[ctx: math symbol]
en: geometric proportion
bg: геометрична пропорция

[ctx: math symbol]
en: geometrically equal to
bg: геометрично равно на

[ctx: math symbol]
en: geometrically equivalent to
bg: геометрично равносилно на

[ctx: math symbol]
en: greater than
bg: по-голямо от

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equal to
bg: по-голямо, но не равно на

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equivalent to
bg: по-голямо, но не е еквивалентно на

[ctx: math symbol]
en: greater than equal to or less than
bg: по-голямо, равно или по-малко

[ctx: math symbol]
en: greater than or equal to
bg: по-голямо или равно на

[ctx: math symbol]
en: greater than or equivalent to
bg: по-голямо или равносилно на

[ctx: math symbol]
en: greater than or less than
bg: по-голямо или по-малко

[ctx: math symbol]
en: greater than over equal to
bg: по-голямо равно

[ctx: math symbol]
en: greater than with dot
bg: по-голямо с точка

[ctx: math symbol]
en: hermitian conjugate matrix
bg: ермитна конюгатна матрица

[ctx: math symbol]
en: homothetic
bg: хомотетичен

[ctx: math symbol]
en: horizontal ellipsis
bg: хоризонтално многоточие

[ctx: math symbol]
en: háček
bg: карон

[ctx: math symbol]
en: identical to
bg: идентично на

[ctx: math symbol]
en: image of
bg: изображение на

[ctx: math symbol]
en: image of or approximately equal to
bg: изображение на или приблизително равно на

[ctx: math symbol]
en: increment
bg: инкремент

[ctx: math symbol]
en: infinity
bg: безкрайност

[ctx: math symbol]
en: integral
bg: интеграл

[ctx: math symbol]
en: intercalate
bg: вмъкване

[ctx: math symbol]
en: intersection
bg: сечение

[ctx: math symbol]
en: inverted lazy S
bg: обърнато мързеливо S

[ctx: math symbol]
en: italic %s
bg: курсив %s

[ctx: math symbol]
en: left angle bracket
bg: лява френска кавичка

[ctx: math symbol]
en: left arrow
bg: стрелка наляво

[ctx: math symbol]
en: left arrow from bar
bg: стрелка с черта наляво

[ctx: math symbol]
en: left ceiling
bg: лява скоба за закръгляне нагоре

[ctx: math symbol]
en: left double arrow
bg: двойна стрелка наляво

[ctx: math symbol]
en: left floor
bg: лява скоба за закръгляне надолу

[ctx: math symbol]
en: left normal factor semidirect product
bg: ляво полудиректно произведение с обикновен фактор

[ctx: math symbol]
en: left right arrow
bg: стрелка наляво-надясно

[ctx: math symbol]
en: left right double arrow
bg: двойна стрелка наляво-надясно

[ctx: math symbol]
en: left semidirect product
bg: ляво полудиректно произведение

[ctx: math symbol]
en: left tack
bg: ляво кабърче

[ctx: math symbol]
en: less than
bg: по-малко от

[ctx: math symbol]
en: less than but not equal to
bg: по-малко, но не равно на

[ctx: math symbol]
en: less than but not equivalent to
bg: по-малко, но не е еквивалентно на

[ctx: math symbol]
en: less than equal to or greater than
bg: по-малко, равно или по-голямо

[ctx: math symbol]
en: less than or equal to
bg: по-малко или равно на

[ctx: math symbol]
en: less than or equivalent to
bg: по-малко или равносилно на

[ctx: math symbol]
en: less than or greater than
bg: по-малко или по-голямо

[ctx: math symbol]
en: less than over equal to
bg: по-малко равно

[ctx: math symbol]
en: less than with dot
bg: по-малко с точка

[ctx: math symbol]
en: logical and
bg: логическо и

[ctx: math symbol]
en: logical or
bg: логическо или

[ctx: math symbol]
en: measured angle
bg: измерен ъгъл

[ctx: math symbol]
en: measured by
bg: измерено по

[ctx: math symbol]
en: midline horizontal ellipsis
bg: хоризонтално многоточие на средната линия

[ctx: math symbol]
en: minus
bg: минус

[ctx: math symbol]
en: minus or plus
bg: минус-плюс

[ctx: math symbol]
en: minus tilde
bg: минус тилда

[ctx: math symbol]
en: models
bg: образци

[ctx: math symbol]
en: monospace %s
bg: равноширок %s

[ctx: math symbol]
en: much greater than
bg: много по-голямо от

[ctx: math symbol]
en: much less than
bg: много по-малко от

[ctx: math symbol]
en: multimap
bg: множествена карта

[ctx: math symbol]
en: multiset
bg: мултимножество

[ctx: math symbol]
en: multiset multiplication
bg: умножаване на мултимножества

[ctx: math symbol]
en: multiset union
bg: обединение на мултимножества

[ctx: math symbol]
en: nabla
bg: набла

[ctx: math symbol]
en: nand
bg: не и

[ctx: math symbol]
en: negated double vertical bar double right turnstile
bg: отрицателна двойно превъртяна двойна вертикална черта

[ctx: math symbol]
en: neither a subset of nor equal to
bg: нито подмножество, нито равно на

[ctx: math symbol]
en: neither a superset of nor equal to
bg: нито надмножество, нито равно на

[ctx: math symbol]
en: neither approximately nor actually equal to
bg: различно от

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equal to
bg: нито по-голямо, нито равно на

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equivalent to
bg: нито по-голямо, нито равносилно на

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor less than
bg: нито по-голямо, нито по-малко

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equal to
bg: нито по-малко, нито равно на

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equivalent to
bg: нито по-малко, нито равносилно на

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor greater than
bg: нито по-малко, нито по-голямо

[ctx: math symbol]
en: nor
bg: не или

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of
bg: обикновена подгрупа

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of or equal to
bg: обикновена подгрупа на или равно на

[ctx: math symbol]
en: north east arrow
bg: стрелка на североизток

[ctx: math symbol]
en: north east double arrow
bg: двойна стрелка на североизток

[ctx: math symbol]
en: north west arrow
bg: стрелка на северозапад

[ctx: math symbol]
en: north west double arrow
bg: двойна стрелка на северозапад

[ctx: math symbol]
en: not a subset of
bg: не е подмножество от

[ctx: math symbol]
en: not a superset of
bg: не е надмножество на

[ctx: math symbol]
en: not almost equal to
bg: не почти равно на

[ctx: math symbol]
en: not an element of
bg: не принадлежи на

[ctx: math symbol]
en: not asymptotically equal to
bg: не асимптотично равно на

[ctx: math symbol]
en: not equal to
bg: не равно на

[ctx: math symbol]
en: not equivalent to
bg: неравносилно на

[ctx: math symbol]
en: not greater than
bg: не по-голямо

[ctx: math symbol]
en: not identical to
bg: неидентично на

[ctx: math symbol]
en: not less than
bg: не по-малко от

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of
bg: не е обикновена подгрупа на

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of or equal to
bg: не е обикновена подгрупа или равно на

[ctx: math symbol]
en: not parallel to
bg: не успоредно на

[ctx: math symbol]
en: not square image of or equal to
bg: не е квадратно изображение на или равно на

[ctx: math symbol]
en: not square original of or equal to
bg: не е оригинален квадрат или равно на

[ctx: math symbol]
en: not tilde
bg: не тилда

[ctx: math symbol]
en: not true
bg: неистина

[ctx: math symbol]
en: original of
bg: оригинал на

[ctx: math symbol]
en: parallel to
bg: успоредно на

[ctx: math symbol]
en: partial differential
bg: частен диференциал

[ctx: math symbol]
en: pitchfork
bg: вила

[ctx: math symbol]
en: precedes
bg: предхожда

[ctx: math symbol]
en: precedes but not equivalent to
bg: предхожда, но не е еквивалентно на

[ctx: math symbol]
en: precedes or equal to
bg: предхожда или е равно на

[ctx: math symbol]
en: precedes or equivalent to
bg: предхожда или е равносилно на

[ctx: math symbol]
en: precedes under relation
bg: предхожда по отношение

[ctx: math symbol]
en: product
bg: произведение

[ctx: math symbol]
en: proportion
bg: пропорция

[ctx: math symbol]
en: proportional to
bg: пропорционално на

[ctx: math symbol]
en: questioned equal to
bg: въпросителен равно на

[ctx: math symbol]
en: ratio
bg: отношение

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde
bg: обърната тилда

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde equals
bg: обърнато приблизително равно

[ctx: math symbol]
en: right angle
bg: десен ъгъл

[ctx: math symbol]
en: right angle bracket
bg: дясна френска кавичка

[ctx: math symbol]
en: right angle with arc
bg: десен ъгъл с дъга

[ctx: math symbol]
en: right arrow
bg: стрелка надясно

[ctx: math symbol]
en: right arrow from bar
bg: стрелка с черта надясно

[ctx: math symbol]
en: right ceiling
bg: дясна скоба за закръгляне нагоре

[ctx: math symbol]
en: right double arrow
bg: двойна стрелка надясно

[ctx: math symbol]
en: right floor
bg: дясна скоба за закръгляне надолу

[ctx: math symbol]
en: right normal factor semidirect product
bg: дясно полудиректно произведение с обикновен фактор

[ctx: math symbol]
en: right semidirect product
bg: дясно полудиректно произведение

[ctx: math symbol]
en: right tack
bg: дясно кабърче

[ctx: math symbol]
en: right triangle
bg: десен триъгълник

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrow
bg: стрелка, сочеща надясно

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrowhead
bg: стрелка без тяло надясно

[ctx: math symbol]
en: ring equal to
bg: пръстен над равно на

[ctx: math symbol]
en: ring in equal to
bg: пръстен в равно на

[ctx: math symbol]
en: ring operator
bg: пръстен

[ctx: math symbol]
en: sans-serif %s
bg: безсерифен %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold %s
bg: безсерифен получер %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold italic %s
bg: безсерифен получер курсив %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif italic %s
bg: серифен курсив %s

[ctx: math symbol]
en: script %s
bg: индекс %s

[ctx: math symbol]
en: set minus
bg: изваждане за множества

[ctx: math symbol]
en: sine wave
bg: синусоида

[ctx: math symbol]
en: small contains as a member
bg: малко съдържа

[ctx: math symbol]
en: small contains with overbar
bg: малко съдържа с черта отгоре

[ctx: math symbol]
en: small contains with vertical bar at end of horizontal stroke
bg: малко съдържа с вертикална черта на края на хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: small element of
bg: малко елемент от

[ctx: math symbol]
en: small element of with overbar
bg: малко принадлежи на с черта отгоре

[ctx: math symbol]
en: small element of with vertical bar at end of horizontal stroke
bg: малко принадлежи на с вертикална черта накрая на хоризонтална черта

[ctx: math symbol]
en: south east arrow
bg: стрелка на югоизток

[ctx: math symbol]
en: south east double arrow
bg: дойна стрелка на югоизток

[ctx: math symbol]
en: south west double arrow
bg: двойна стрелка на югозапад

[ctx: math symbol]
en: spherical angle
bg: сферичен ъгъл

[ctx: math symbol]
en: square cap
bg: квадратна шапка

[ctx: math symbol]
en: square cup
bg: квадратна чашка

[ctx: math symbol]
en: square image of
bg: квадратен образ на

[ctx: math symbol]
en: square image of or equal to
bg: квадратен оригинал на или равно на

[ctx: math symbol]
en: square image of or not equal to
bg: квадратно изображение на или не равно на

[ctx: math symbol]
en: square intersection
bg: квадратно сечение

[ctx: math symbol]
en: square original of
bg: квадратен оригинал на

[ctx: math symbol]
en: square original of or equal to
bg: квадрат на или равно

[ctx: math symbol]
en: square original of or not equal to
bg: оригинален квадрат или не равно на

[ctx: math symbol]
en: square root
bg: корен квадратен

[ctx: math symbol]
en: square union
bg: квадратно обединение

[ctx: math symbol]
en: squared dot operator
bg: точка в квадрат

[ctx: math symbol]
en: squared minus
bg: минус в квадрат

[ctx: math symbol]
en: squared plus
bg: плюс в квадрат

[ctx: math symbol]
en: squared times
bg: умножение в квадрат

[ctx: math symbol]
en: star equals
bg: звезда равно

[ctx: math symbol]
en: star operator
bg: звезда

[ctx: math symbol]
en: strictly equivalent to
bg: стриктно равносилно на

[ctx: math symbol]
en: subset of
bg: подмножество от

[ctx: math symbol]
en: subset of or equal to
bg: подмножество или равно на

[ctx: math symbol]
en: subset of with not equal to
bg: подмножество, но не равно на

[ctx: math symbol]
en: succeeds
bg: задминава

[ctx: math symbol]
en: succeeds but not equivalent to
bg: задминава, но не е еквивалентно на

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equal to
bg: задминава или е равно на

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equivalent to
bg: задминава или е равносилно на

[ctx: math symbol]
en: succeeds under relation
bg: задминава по отношение

[ctx: math symbol]
en: sum
bg: сума

[ctx: math symbol]
en: superset of
bg: надмножество на

[ctx: math symbol]
en: superset of or equal to
bg: надмножество или равно на

[ctx: math symbol]
en: superset of with not equal to
bg: надмножество, но не равно на

[ctx: math symbol]
en: surface integral
bg: двоен контурен интеграл

[ctx: math symbol]
en: there does not exist
bg: не съществува

[ctx: math symbol]
en: there exists
bg: съществува

[ctx: math symbol]
en: therefore
bg: затова

[ctx: math symbol]
en: tilde
bg: тилда

[ctx: math symbol]
en: top brace
bg: горна фигурна скоба

[ctx: math symbol]
en: triple integral
bg: троен интеграл

[ctx: math symbol]
en: triple tilde
bg: тройна тилда

[ctx: math symbol]
en: triple vertical bar right turnstile
bg: двойно превъртяна тройна вертикална черта

[ctx: math symbol]
en: true
bg: истина

[ctx: math symbol]
en: union
bg: обединение

[ctx: math symbol]
en: union with dot
bg: обединение с точка

[ctx: math symbol]
en: union with plus
bg: обединение с плюс

[ctx: math symbol]
en: up arrow
bg: стрелка нагоре

[ctx: math symbol]
en: up arrow from bar
bg: стрелка с черта нагоре

[ctx: math symbol]
en: up double arrow
bg: двойна стрелка нагоре

[ctx: math symbol]
en: up down arrow
bg: стрелка нагоре-надолу

[ctx: math symbol]
en: up down double arrow
bg: двойна стрелка нагоре надолу

[ctx: math symbol]
en: up right diagonal ellipsis
bg: многоточие на десен горен диагонал

[ctx: math symbol]
en: up tack
bg: горно кабърче

[ctx: math symbol]
en: vertical ellipsis
bg: вертикално многоточие

[ctx: math symbol]
en: very much greater than
bg: много по-голямо от

[ctx: math symbol]
en: very much less than
bg: много по-малко от

[ctx: math symbol]
en: volume integral
bg: троен контурен интеграл

[ctx: math symbol]
en: white bullet
bg: бял водач

[ctx: math symbol]
en: white circle
bg: бяло кръгче

[ctx: math symbol]
en: white square
bg: бяло квадратче

[ctx: math symbol]
en: wreath product
bg: кръгово произведение

[ctx: math symbol]
en: xor
bg: обратно или

[ctx: math symbol]
en: z notation bag membership
bg: членство при z-нотация

[ctx: math table]
en: nested table end
bg: край на вложена таблица

[ctx: math table]
en: table end
bg: край на таблица

en: math table with %d row | math table with %d rows
bg[0]: математическа таблица с %d ред
bg[1]: математическа таблица с %d реда

en: menu
bg: меню

en: menu button
bg: бутон в меню

en: middle dot
bg: средна точка

en: minus
bg: минус

en: misspelled
bg: правопис

en: mnu
bg: мю

en: mnubr
bg: лнмю

en: mnuitm
bg: елмю

en: mode switch
bg: смяна на режима

en: mu
bg: мю

en: multi
bg: мулти

en: multi-select
bg: множествен избор

en: n tilde
bg: малко ен с тилда

en: nested math table with %d row | nested math table with %d rows
bg[0]: вложена таблица с %d ред
bg[1]: вложена таблица с %d реда

en: newline
bg: нов ред

en: no break space
bg: непрекъсваем интервал

en: no live message saved
bg: не са запазени живи съобщения

[ctx: notification]
en: Bottom
bg: Край

[ctx: notification]
en: Top
bg: Начало

en: number
bg: диез

[ctx: number style]
en: digits
bg: цифри

[ctx: number style]
en: words
bg: като думи

en: o acute
bg: малко о с остро ударение

en: o circumflex
bg: малко о с двойно ударение

en: o grave
bg: малко о с тежко ударение

en: o stroke
bg: малко о с черта

en: o tilde
bg: главно о с тилда

en: o umlaut
bg: малко о с преглас

en: object replacement character
bg: заместващ знак

en: off
bg: изключен

en: on
bg: включен

en: on %(index)d of %(total)d
bg: върху %(index)d от %(total)d

en: one fourth
bg: четвъртина

en: one half
bg: половина

en: opens dialog
bg: отваряне на диалогов прозорец

en: opens grid
bg: отваряне на таблица

en: opens listbox
bg: отваряне на списък

en: opens menu
bg: отваряне на списък

en: opens tree
bg: отваряне на дърво

en: optnpn
bg: нсрпнл

en: ordinal
bg: числително редно

en: page selected from cursor position
bg: страницата е избрана от положението на курсора

en: page selected to cursor position
bg: страницата е избрана до положението на курсора

en: page unselected from cursor position
bg: страницата не е избрана от положението на курсора

en: page unselected to cursor position
bg: страницата не е избрана до положението на курсора

en: para
bg: абз

en: paragraph marker
bg: край на абзац

en: paragraph selected down from cursor position
bg: абзацът е избран от положението на курсора

en: paragraph selected up from cursor position
bg: абзацът е избран до положението на курсора

en: paragraph unselected down from cursor position
bg: абзацът не е избран от положението на курсора

en: paragraph unselected up from cursor position
bg: абзацът не е избран до положението на курсора

en: per mille
bg: промил

en: percent
bg: процент

en: pgbar
bg: лнпрг

en: pgt
bg: тбстрн

en: plus
bg: плюс

en: plus or minus
bg: плюс или минус

en: pnl
bg: пнл

en: politeness level %s
bg: ниво на учтивост %s

en: popmnu
bg: измю

en: pounds
bg: лири

en: prime
bg: прима

[ctx: punctuation level]
en: _None
bg: Ни_кои

en: pwd
bg: прл

en: question
bg: въпросителна

en: quote
bg: кавички

en: radio
bg: рдбт

[ctx: radiobutton]
en: not selected
bg: неизбран

[ctx: radiobutton]
en: selected
bg: избран

en: rdmnuitm
bg: елрд

en: registered
bg: регистрирана марка

en: required
bg: задължително

en: right
bg: надясно

en: right alt
bg: десен alt

en: right brace
bg: дясна фигурна скоба

en: right bracket
bg: дясна квадратна скоба

en: right control
bg: десен control

en: right double angle bracket
bg: десни френски кавички

en: right double quote
bg: десни двойни кавички

en: right meta
bg: десен meta

en: right paren
bg: дясна скоба

en: right shift
bg: десен shift

en: right single quote
bg: дясна единична кавичка

en: right super
bg: десен super

en: ring
bg: кръгче

[ctx: role]
en: QNA
bg: ВиО

[ctx: role]
en: abstract
bg: резюме

[ctx: role]
en: acknowledgments
bg: признания

[ctx: role]
en: afterword
bg: послеслов

[ctx: role]
en: appendix
bg: приложение

[ctx: role]
en: banner
bg: плакат

[ctx: role]
en: bibliography
bg: библиография

[ctx: role]
en: bibliography entry
bg: библиографски запис

[ctx: role]
en: chapter
bg: глава

[ctx: role]
en: colophon
bg: издателско каре

[ctx: role]
en: complementary content
bg: допълнително съдържание

[ctx: role]
en: conclusion
bg: извод

[ctx: role]
en: cover
bg: заглавна страница

[ctx: role]
en: credit
bg: благодарност

[ctx: role]
en: credits
bg: благодарности

[ctx: role]
en: dedication
bg: посвещение

[ctx: role]
en: endnote
bg: бележка в края

[ctx: role]
en: endnotes
bg: бележки в края

[ctx: role]
en: epigraph
bg: епиграф

[ctx: role]
en: epilogue
bg: епилог

[ctx: role]
en: errata
bg: печатни грешки

[ctx: role]
en: example
bg: пример

[ctx: role]
en: feed
bg: актуализации

[ctx: role]
en: figure
bg: фигура

[ctx: role]
en: foreword
bg: предговор

[ctx: role]
en: glossary
bg: речник

[ctx: role]
en: index
bg: индекс

[ctx: role]
en: information
bg: информация

[ctx: role]
en: introduction
bg: въведение

[ctx: role]
en: leaving QNA.
bg: напускане на ВиО.

[ctx: role]
en: leaving abstract.
bg: напускане на резюме.

[ctx: role]
en: leaving acknowledgments.
bg: напускане на признание.

[ctx: role]
en: leaving afterword.
bg: напускане на послеслов.

[ctx: role]
en: leaving appendix.
bg: напускане на приложение.

[ctx: role]
en: leaving banner.
bg: напускане на плакат.

[ctx: role]
en: leaving bibliography.
bg: напускане на библиография.

[ctx: role]
en: leaving chapter.
bg: напускане на глава.

[ctx: role]
en: leaving colophon.
bg: напускане на издателско каре.

[ctx: role]
en: leaving complementary content.
bg: напускане на допълнително съдържание.

[ctx: role]
en: leaving conclusion.
bg: напускане на извод.

[ctx: role]
en: leaving credit.
bg: напускане на благодарност.

[ctx: role]
en: leaving credits.
bg: напускане на благодарности.

[ctx: role]
en: leaving dedication.
bg: напускане на посвещение.

[ctx: role]
en: leaving endnotes.
bg: напускане на бележки в края.

[ctx: role]
en: leaving epigraph.
bg: напускане на епиграф.

[ctx: role]
en: leaving epilogue.
bg: напускане на епилог.

[ctx: role]
en: leaving errata.
bg: напускане на печатни грешки.

[ctx: role]
en: leaving example.
bg: напускане на пример.

[ctx: role]
en: leaving feed.
bg: напускане на актуализации.

[ctx: role]
en: leaving figure.
bg: излизане от фигура.

[ctx: role]
en: leaving foreword.
bg: напускане на предговор.

[ctx: role]
en: leaving glossary.
bg: напускане на речник.

[ctx: role]
en: leaving index.
bg: напускане на индекс.

[ctx: role]
en: leaving information.
bg: напускане на информация.

[ctx: role]
en: leaving introduction.
bg: напускане на въведение.

[ctx: role]
en: leaving main content.
bg: напускане на основно съдържание.

[ctx: role]
en: leaving navigation.
bg: напускана на навигация.

[ctx: role]
en: leaving page list.
bg: напускане на списък със страници.

[ctx: role]
en: leaving part.
bg: напускане на част.

[ctx: role]
en: leaving preface.
bg: напускане на предговор.

[ctx: role]
en: leaving prologue.
bg: напускане на пролог.

[ctx: role]
en: leaving pullquote.
bg: напускане на изведен цитат.

[ctx: role]
en: leaving region.
bg: напускане на район.

[ctx: role]
en: leaving search.
bg: напускане на търсене.

[ctx: role]
en: leaving suggestion.
bg: напускане на предложение.

[ctx: role]
en: leaving table of contents.
bg: напускане на съдържание.

[ctx: role]
en: main content
bg: основно съдържание

[ctx: role]
en: navigation
bg: придвижване

[ctx: role]
en: page break
bg: нова страница

[ctx: role]
en: page list
bg: списък със страници

[ctx: role]
en: part
bg: част

[ctx: role]
en: preface
bg: предговор

[ctx: role]
en: prologue
bg: пролог

[ctx: role]
en: pullquote
bg: изведен цитат

[ctx: role]
en: region
bg: район

[ctx: role]
en: search
bg: търсене

[ctx: role]
en: subtitle
bg: субтитри

[ctx: role]
en: suggestion
bg: предложение

[ctx: role]
en: switch
bg: смяна

[ctx: role]
en: table of contents
bg: таблица на съдържанието

en: root end
bg: край на корен

en: root of
bg: корен от

en: root start
bg: начало на корен

en: row %(index)d of %(total)d
bg: ред %(index)d от %(total)d

en: row %d
bg: %d-и ред

en: rtpn
bg: глпн

en: rwhdr
bg: зрт

en: s sharp
bg: ес цет

en: same page
bg: същата страница

en: same site
bg: същия сайт

en: scbr
bg: лнпр

en: scpn
bg: прпнл

en: sctn
bg: рздл

en: section
bg: параграф

en: semicolon
bg: точка и запетая

en: seprtr
bg: рздт

en: setting live region to assertive
bg: задаване на нивото на живите райони на подкрепящо

en: setting live region to off
bg: изключване на живите райони

en: setting live region to polite
bg: задаване на нивото на живите райони на учтиво

en: setting live region to rude
bg: задаване на нивото на живите райони на грубо

[ctx: shortbraille]
en: dial
bg: цфрб

[ctx: shortbraille]
en: form
bg: фрмл

en: single low quote
bg: долна лява кавичка

en: slash
bg: наклонена черта

en: sldr
bg: плзч

en: slide %(position)d of %(count)d
bg: кадър %(position)d от %(count)d

en: slower.
bg: по-бавно.

en: soft hyphen
bg: меко тире

en: softer.
bg: по-тихо.

en: sorted
bg: подредени

en: sorted ascending
bg: подредени възходящо

en: sorted descending
bg: подредени низходящо

en: space
bg: интервал

en: speak chat room name.
bg: прочитане на името на стаята.

en: spin
bg: бтстр

en: spltpn
bg: рзпнл

[ctx: spoken punctuation]
en: All
bg: Всички

[ctx: spoken punctuation]
en: Most
bg: Повечето

[ctx: spoken punctuation]
en: None
bg: Никои

[ctx: spoken punctuation]
en: Some
bg: Някои

en: square root of
bg: корен квадратен от

en: star
bg: звезда

en: statbr
bg: лнсст

[ctx: status bar]
en: Not found
bg: Не е открито

en: string not found
bg: низът не е открит

en: stroke
bg: черта

[ctx: structural navigation]
en: Blockquote
bg: Цитат

[ctx: structural navigation]
en: Blockquotes
bg: Цитати

[ctx: structural navigation]
en: Button
bg: Бутон

[ctx: structural navigation]
en: Buttons
bg: Бутони

[ctx: structural navigation]
en: Caption
bg: Надпис

[ctx: structural navigation]
en: Check Box
bg: Поле за отметка

[ctx: structural navigation]
en: Check Boxes
bg: Полета за отметка

[ctx: structural navigation]
en: Clickable
bg: За щракане

[ctx: structural navigation]
en: Clickables
bg: За щракане

[ctx: structural navigation]
en: Combo Box
bg: Падащ списък

[ctx: structural navigation]
en: Combo Boxes
bg: Падащи списъци

[ctx: structural navigation]
en: Description
bg: Описание

[ctx: structural navigation]
en: Entries
bg: Полета за писане

[ctx: structural navigation]
en: Form Fields
bg: Полета от формуляр

[ctx: structural navigation]
en: Heading
bg: Заглавие

[ctx: structural navigation]
en: Headings
bg: Заглавия

[ctx: structural navigation]
en: Headings at Level %d
bg: Заглавия от ниво %d

[ctx: structural navigation]
en: Image
bg: Изображение

[ctx: structural navigation]
en: Images
bg: Изображения

[ctx: structural navigation]
en: Label
bg: Етикет

[ctx: structural navigation]
en: Landmark
bg: Ориентир

[ctx: structural navigation]
en: Landmarks
bg: Ориентири

[ctx: structural navigation]
en: Large Objects
bg: Големи обекти

[ctx: structural navigation]
en: Level
bg: Ниво

[ctx: structural navigation]
en: Link
bg: Връзка

[ctx: structural navigation]
en: Links
bg: Връзки

[ctx: structural navigation]
en: List
bg: Списък

[ctx: structural navigation]
en: List Item
bg: Елемент от списък

[ctx: structural navigation]
en: List Items
bg: Елементи от списък

[ctx: structural navigation]
en: Lists
bg: Списъци

[ctx: structural navigation]
en: Not found
bg: Няма повече

[ctx: structural navigation]
en: Object
bg: Обект

[ctx: structural navigation]
en: Paragraph
bg: Абзац

[ctx: structural navigation]
en: Paragraphs
bg: Абзаци

[ctx: structural navigation]
en: Radio Button
bg: Радио бутон

[ctx: structural navigation]
en: Radio Buttons
bg: Радио бутони

[ctx: structural navigation]
en: Role
bg: Тип

[ctx: structural navigation]
en: Selected Item
bg: Избран елемент

[ctx: structural navigation]
en: State
bg: Състояние

[ctx: structural navigation]
en: Tables
bg: Таблици

[ctx: structural navigation]
en: Text
bg: Текст

[ctx: structural navigation]
en: URI
bg: Адрес

[ctx: structural navigation]
en: Unvisited Links
bg: Непосетени връзки

[ctx: structural navigation]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: structural navigation]
en: Visited Links
bg: Посетени връзки

en: subscript 0
bg: долен индекс 0

en: subscript 1
bg: долен индекс 1

en: subscript 2
bg: долен индекс 2

en: subscript 3
bg: долен индекс 3

en: subscript 4
bg: долен индекс 4

en: subscript 5
bg: долен индекс 5

en: subscript 6
bg: долен индекс 6

en: subscript 7
bg: долен индекс 7

en: subscript 8
bg: долен индекс 8

en: subscript 9
bg: долен индекс 9

en: subscript equals
bg: долен индекс равно

en: subscript left paren
bg: долен индекс лява скоба

en: subscript minus
bg: долен индекс минус

en: subscript plus
bg: долен индекс плюс

en: subscript right paren
bg: долен индекс дясна скоба

en: superscript 0
bg: горен индекс 0

en: superscript 1
bg: горен индекс 1

en: superscript 2
bg: горен индекс 2

en: superscript 3
bg: горен индекс 3

en: superscript 4
bg: горен индекс 4

en: superscript 5
bg: горен индекс 5

en: superscript 6
bg: горен индекс 6

en: superscript 7
bg: горен индекс 7

en: superscript 8
bg: горен индекс 8

en: superscript 9
bg: горен индекс 9

en: superscript a
bg: горен индекс а

en: superscript equals
bg: горен индекс равно

en: superscript left paren
bg: горен индекс лява скоба

en: superscript minus
bg: горен индекс минус

en: superscript n
bg: горен индекс ен

en: superscript plus
bg: горен индекс плюс

en: superscript right paren
bg: горен индекс дясна скоба

[ctx: switch]
en: off
bg: изключен

[ctx: switch]
en: on
bg: включен

en: tab
bg: табулация

en: table of unknown size
bg: таблица с неизвестен размер

en: table with %d column, row count unknown | table with %d columns, row count unknown
bg[0]: таблица с %d колона, неизвестен брой редове
bg[1]: таблица с %d колони, неизвестен брой редове

en: table with %d row | table with %d rows
bg[0]: таблица с %d ред
bg[1]: таблица с %d реда

en: table with %d row, column count unknown | table with %d rows, column count unknown
bg[0]: таблица с %d ред, неизвестен брой колони
bg[1]: таблица с %d реда, неизвестен брой колони

[ctx: tablecell]
en: not selected
bg: неизбрана

en: tbar
bg: лнинс

en: tbl
bg: тблц

en: tblst
bg: сптбв

en: term
bg: трмн

[ctx: text]
en: rdonly
bg: сзч

[ctx: text]
en: read only
bg: само за четене

[ctx: text]
en: selected
bg: избрано

[ctx: text]
en: unselected
bg: не е избрано

[ctx: textattr]
en: Default
bg: Стандартен

[ctx: textattr]
en: Heading
bg: Заглавие

[ctx: textattr]
en: Text body
bg: Текст

[ctx: textattr]
en: background color
bg: цвят на фона

[ctx: textattr]
en: background full height
bg: пълна височина на фона

[ctx: textattr]
en: background stipple
bg: шарка на фона

[ctx: textattr]
en: baseline
bg: по реда

[ctx: textattr]
en: black
bg: черна сянка

[ctx: textattr]
en: blink
bg: мигане

[ctx: textattr]
en: bottom
bg: отдолу

[ctx: textattr]
en: bt-lr
bg: ДГ-ЛД

[ctx: textattr]
en: bt-rl
bg: ДГ-ДЛ

[ctx: textattr]
en: center
bg: центриране

[ctx: textattr]
en: char
bg: след знак

[ctx: textattr]
en: condensed
bg: сбито

[ctx: textattr]
en: direction
bg: посока

[ctx: textattr]
en: double
bg: двойно

[ctx: textattr]
en: editable
bg: редактируем

[ctx: textattr]
en: emboss
bg: релефно

[ctx: textattr]
en: engrave
bg: гравирано

[ctx: textattr]
en: expanded
bg: разширено

[ctx: textattr]
en: extra condensed
bg: много сбито

[ctx: textattr]
en: extra expanded
bg: много разширено

[ctx: textattr]
en: false
bg: лъжа

[ctx: textattr]
en: family name
bg: име на фамилията

[ctx: textattr]
en: fill
bg: запълване

[ctx: textattr]
en: font effect
bg: шрифтов ефект

[ctx: textattr]
en: foreground color
bg: основен цвят

[ctx: textattr]
en: foreground stipple
bg: основна шарка

[ctx: textattr]
en: indent
bg: отстъп

[ctx: textattr]
en: inherit
bg: наследяване

[ctx: textattr]
en: invisible
bg: невидим

[ctx: textattr]
en: italic
bg: курсив

[ctx: textattr]
en: justification
bg: подравняване

[ctx: textattr]
en: language
bg: език

[ctx: textattr]
en: left
bg: отляво

[ctx: textattr]
en: left margin
bg: ляво поле

[ctx: textattr]
en: line height
bg: височина на реда

[ctx: textattr]
en: line through
bg: зачертано

[ctx: textattr]
en: low
bg: ниско

[ctx: textattr]
en: lr
bg: ЛД

[ctx: textattr]
en: lr-tb
bg: ЛД-ГД

[ctx: textattr]
en: ltr
bg: надясно

[ctx: textattr]
en: middle
bg: по средата

[ctx: textattr]
en: mistake
bg: грешка

[ctx: textattr]
en: no justification
bg: без подравняване

[ctx: textattr]
en: none
bg: без

[ctx: textattr]
en: normal
bg: нормално

[ctx: textattr]
en: oblique
bg: наклонено

[ctx: textattr]
en: outline
bg: контурно

[ctx: textattr]
en: overline
bg: надчертано

[ctx: textattr]
en: paragraph style
bg: стил на абзаца

[ctx: textattr]
en: pixels above lines
bg: пиксели преди реда

[ctx: textattr]
en: pixels below lines
bg: пиксели под реда

[ctx: textattr]
en: pixels inside wrap
bg: пиксели между редовете

[ctx: textattr]
en: right
bg: отдясно

[ctx: textattr]
en: right margin
bg: дясно поле

[ctx: textattr]
en: rise
bg: издигане

[ctx: textattr]
en: rl
bg: ДЛ

[ctx: textattr]
en: rl-tb
bg: ДЛ-ГД

[ctx: textattr]
en: rtl
bg: наляво

[ctx: textattr]
en: scale
bg: мащаб

[ctx: textattr]
en: semi condensed
bg: полусбито

[ctx: textattr]
en: semi expanded
bg: полуразширено

[ctx: textattr]
en: single
bg: единично

[ctx: textattr]
en: size
bg: размер

[ctx: textattr]
en: small caps
bg: малки главни

[ctx: textattr]
en: solid
bg: непрекъснато

[ctx: textattr]
en: spelling
bg: правопис

[ctx: textattr]
en: stretch
bg: разтягане

[ctx: textattr]
en: strike through
bg: зачертаване

[ctx: textattr]
en: style
bg: стил

[ctx: textattr]
en: sub
bg: като долен индекс

[ctx: textattr]
en: super
bg: като горен индекс

[ctx: textattr]
en: tb
bg: ГД

[ctx: textattr]
en: tb-lr
bg: ГД-ЛД

[ctx: textattr]
en: tb-rl
bg: ГД-ДЛ

[ctx: textattr]
en: text decoration
bg: декорации на текста

[ctx: textattr]
en: text rotation
bg: завъртане на текста

[ctx: textattr]
en: text shadow
bg: сянка на текста

[ctx: textattr]
en: text-bottom
bg: под текста

[ctx: textattr]
en: text-top
bg: над текста

[ctx: textattr]
en: top
bg: отгоре

[ctx: textattr]
en: true
bg: истина

[ctx: textattr]
en: ultra condensed
bg: съвсем сбито

[ctx: textattr]
en: ultra expanded
bg: съвсем разширено

[ctx: textattr]
en: underline
bg: подчертаване

[ctx: textattr]
en: variant
bg: вариант

[ctx: textattr]
en: vertical align
bg: вертикално подравняване

[ctx: textattr]
en: weight
bg: чернота

[ctx: textattr]
en: word
bg: след дума

[ctx: textattr]
en: word char
bg: след знак

[ctx: textattr]
en: wrap mode
bg: режим на пренасяне

[ctx: textattr]
en: writing mode
bg: посока на писане

en: tglbtn
bg: првбт

en: thorn
bg: малко торн

en: three fourths
bg: три четвърти

en: tilde
bg: тилда

en: times
bg: умножение

en: tip
bg: пдск

en: toggle
bg: превключване

[ctx: togglebutton]
en: not pressed
bg: ненатиснат

[ctx: togglebutton]
en: pressed
bg: натиснат

en: tomnuitm
bg: мюотк

en: trademark
bg: търговска марка

en: tre
bg: дрв

en: tree level %d
bg: ниво в дървото %d

en: triangular bullet
bg: триъгълен водач

en: triple click
bg: трикратно натискане

en: triple prime
bg: тройна прима

en: trtbl
bg: дрвтбл

en: txt
bg: ткст

en: u acute
bg: малко у с остро ударение

en: u circumflex
bg: малко у с двойно ударение

en: u grave
bg: малко у с тежко ударение

en: u umlaut
bg: малко у с преглас

en: underline
bg: долна черта

en: unk
bg: нзн

en: up
bg: нагоре

en: vertical
bg: вертикален

en: vertical bar
bg: вертикална черта

en: vertical scroll bar
bg: вертикална лента за придвижване

en: vertical slider
bg: вертикален плъзгач

en: vertical splitter
bg: вертикалeн разделител

en: visited %s link
bg: посетена връзка %s

en: visited link
bg: посетена връзка

en: vwprt
bg: вдчст

en: white space
bg: празно място

en: wnd
bg: прзц

en: x-shaped bullet
bg: водач хикс

en: y acute
bg: малко игрек с остро ударение

en: y umlaut
bg: малко игрек с преглас

en: yen
bg: йени
