simple-scan - en to bg translation catalogue (202 entries)

en: %d dpi (default)
bg: %d dpi (стандартно)

en: %d dpi (draft)
bg: %d dpi (чернова)

en: %d dpi (high resolution)
bg: %d dpi (висока разделителна способност)

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече има файл с име „%s“. Искате ли да го замените?

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
bg: Много лесен способ за сканиране на текст и изображения. Може да изрязвате ненужното и да завъртате документите. Може да печататe, изнасяте към pdf или други формати за изображения.

en: About Document Scanner
bg: Относно „Сканиране на документи“

en: Additional Software Needed
bg: Необходим е допълнителен софтуер

en: Additional arguments for the postprocessing script
bg: Допълнителни аргументи за скрипта за допълнителна обработка

en: Additional arguments for the postprocessing script.
bg: Допълнителни аргументи за скрипта за допълнителна обработка.

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Pages From _Feeder
bg: Всички страници от _листоподаващото устройство

en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
bg: Има автоматично запазена книга. Искате ли да я отворите?

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Back
bg: Обратна страна

en: Both
bg: И двете

en: Brightness of scan
bg: Яркост на изображението

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Combine sides
bg: Сглобяване на страниците

en: Combine sides (reverse)
bg: Сглобяване на страниците (обратно)

en: Compression:
bg: Компресия:

en: Contacting Scanner…
bg: Свързване със скенера…

en: Contrast of scan
bg: Контраст на изображението

en: Crop the selected page
bg: Изрязване на избраната страница

en: Darker
bg: По-тъмно

en: Delay in millisecond between pages
bg: Забавяне [милисекунди] между страниците

en: Delay in millisecond between pages.
bg: Забавяне в милисекунди между страниците.

en: Delete the selected page
bg: Изтриване на избраната страница

en: Device to scan from
bg: Устройство-скенер

en: Directory to save files to
bg: Папка за съхраняване на файловете

en: Document Scanner
bg: Сканиране на документи

en: Document feeder empty
bg: Листоподаващото устройство е празно

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
bg: Може да свалите драйвери за него от <a href='http://support.brother.com'>уеб сайта на Brother</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
bg: Може да свалите драйвери за него от <a href='http://support.epson.com'>уеб сайта на Epson</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
bg: Може да свалите драйвери за него от <a href='http://support.lexmark.com'>уеб сайта на Lexmark</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
bg: Може да свалите драйвери за него от <a href='http://support.hp.com'>уеб сайта на HP</a> (HP придоби бизнеса на Samsung за печат).

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
bg: Може да свалите драйвери за него от <a href='http://support.hp.com'>уеб сайта на HP</a>.

en: Drivers installed successfully!
bg: Драйверите са успешно инсталирани!

en: Error communicating with scanner
bg: Грешка при комуникацията със скенера

en: Failed to install drivers (error code %d).
bg: Неуспешно инсталиране на драйвери (код за грешка: %d).

en: Failed to install drivers.
bg: Неуспешно инсталиране на драйвери.

en: Failed to save file
bg: Неуспешно съхраняване на файла

en: Failed to scan
bg: Неуспешно сканиране

en: File format that is used for saving image files
bg: Формат на запазваните файлове за изображения

en: File format:
bg: Формат на файла:

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
bg: Поправяне на документи PDF, създадени с по-стари версии на тази програма

en: Front
bg: Предна страна

en: Full detail
bg: Висока детайлност

en: Height of paper in tenths of a mm
bg: Височина на хартията [десети от милиметъра]

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите, промените ще бъдат изгубени.

en: Image Files
bg: Файлове с изображения

en: Install drivers
bg: Инсталиране на драйвери

en: Installing drivers…
bg: Инсталиране на драйвери…

en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
bg: Недостатъчно памет за сканирането.
    Пробвайте да намалите <tt>Разделителната способност</tt> или <tt>Размера на страницата</tt> в менюто за <tt>Настройки</tt>. При някои скенери високата разделителна способност води до ограничения на размера на сканираното.

en: Interval to scan multiple pages
bg: Интервал между сканирането на множество страници

en: JPEG (compressed)
bg: JPEG (компресиран)

en: Keep unchanged
bg: Без промяна

en: Le_gal
bg: US Le_gal

en: Less
bg: Малко

en: Lighter
bg: По-светло

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
bg: Вид MIME за запазваните файлове за изображения. Напр.: „image/jpeg“, „image/png“, „application/pdf“

en: Make a digital copy of your photos and documents
bg: Създаване на цифров дубликат на снимки и документи

en: Minimum size
bg: Минимален размер

en: More
bg: Много

en: Move Left
bg: Преместване наляво ←

en: Move Right
bg: Преместване надясно →

en: No Scanners Detected
bg: Не са открити скенери

en: No scanners available.  Please connect a scanner.
bg: Няма налични скенери. Свържете такъв.

en: Once installed you will need to restart this app.
bg: След инсталацията им ще трябва да рестартирате тази програма.

en: PDF (multi-page document)
bg: PDF (документ с много страници)

en: PNG (lossless)
bg: PNG (без загуба на качеството)

en: Page side to scan
bg: Страна на листа за сканиране

en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
bg: Проверете дали вашият скенер <a href='http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html'>се поддържа от SANE</a>. Ако не се поддържа, подайте доклад до <a href='https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel'>пощенските списъци на проекта SANE</a>.

en: Please check your scanner is connected and powered on.
bg: Проверете дали скенерът ви е свързан и включен.

en: Postprocessing
bg: Допълнителна обработка

en: Pri_nt
bg: _Печат

en: Print debugging messages
bg: Извеждане на съобщения за изчистване на грешки

en: Quality
bg: Количество

en: Quality value to use for JPEG compression
bg: Стойността на качеството, за използваната JPEG компресия

en: Quality value to use for JPEG compression.
bg: Стойността на качеството за използваната компресия за JPEG.

en: Ready to Scan
bg: Готовност за сканиране

en: Refresh device list
bg: Опресняване на списъка с устройства

en: Resolution for image scans
bg: Разделителна способност при сканиране на изображения

en: Resolution for text scans
bg: Разделителна способност при сканиране на текст

en: Reverse
bg: Обратно

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на_дясно

en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
bg: Завъртане на страницата наляво ↶

en: Rotate the page to the right (clockwise)
bg: Завъртане на страницата надясно ↷

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите списъка с всички опции на командния ред.

en: SANE device to acquire images from.
bg: Устройство за извличане на изображения по SANE.

en: S_top
bg: _Спиране

en: Save As…
bg: Запазване като…

en: Save current document?
bg: Да се запази ли текущият документ?

en: Save document before quitting?
bg: Да се запази ли документът преди спирането на програмата?

en: Save document to a file
bg: Запазване на документа във файл

en: Saving
bg: Запазване

en: Scan _Sides
bg: Сканиране на _страни

en: Scan a single page from the scanner
bg: Сканиране на една страница със скенера

en: Scan in progress
bg: В момента се сканира

en: Scan multiple pages from the scanner
bg: Сканиране на множество страници със скенера

en: Scanned Document
bg: Сканиран документ

en: Scanning
bg: Сканиране

en: Searching for Scanners…
bg: Търсене на скенери…

en: Show release version
bg: Извеждане на версията

en: Simple document scanning tool
bg: Инструмент за опростено сканиране на документи

en: Stop the current scan
bg: Спиране на текущото сканиране

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
bg: Настройката на яркостта от -100 до 100 (0 — без промяна).

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
bg: Настройката на контраста от -100 до 100 (0 — без промяна).

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
bg: Папка за съхраняване на файловете. По подразбиране се използва папката за документи.

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
bg: Височина на хартията [десети от милиметъра] (0 за автоматично разпознаване).

en: The page side to scan.
bg: Коя страница на листа да се сканира.

en: The path to the postprocessing script
bg: Път до скрипта за допълнителна обработка

en: The path to the postprocessing script.
bg: Път до скрипта за допълнителна обработка.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
bg: Разделителна способност [точки/инч] при сканиране на изображения

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
bg: Разделителна способност [точки/инч] при сканиране на текст.

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
bg: Широчина на листа [десети от милиметъра] (0 за автоматично разпознаване).

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
bg: Тази програма ползва SANE за поддръжката на повечето скенери.

en: Type of document being scanned
bg: Вид на сканирания документ

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
bg: Видът на сканирания документ. Тази настройка определя разделителната способност, дълбочината на цветовете, както и допълнителната обработка.

en: Unable to connect to scanner
bg: Не може да се осъществи връзка със скенера

en: Unable to encode page %i
bg: Страница %i не може да се кодира

en: Unable to open help file
bg: Помощният файл не може да бъде отворен

en: Unable to open image preview application
bg: Невъзможно е отварянето на приложение за преглед на изображението

en: Unable to save image for preview
bg: Изображението не може да бъде запазено за предварителен преглед

en: Unable to start scan
bg: Сканирането не може да бъде стартирано

en: Username and password required to access “%s”
bg: За достъп до „%s“ са необходими потребителско име и парола

en: WebP (compressed)
bg: WebP (компресирани)

en: Whether or not postprocessing is enabled
bg: Дали допълнителната обработка е включена

en: Whether or not postprocessing is enabled.
bg: Дали допълнителната обработка е включена.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
bg: Дали оригиналният, необработен файл да се запазва

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
bg: Дали оригиналният, необработен файл да се запазва. В края на името на първоначалния файл се добавя „_orig“.

en: Width of paper in tenths of a mm
bg: Широчина на хартията [десети от милиметъра]

en: You appear to have a Brother scanner.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от Brother.

en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от Canon. Може да свалите драйвери за него от <a href='http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html'>уеб сайта Pixma SANE</a>.

en: You appear to have a Samsung scanner.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от Samsung.

en: You appear to have an Epson scanner.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от Epson.

en: You appear to have an HP scanner.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от HP.

en: You appear to have an Lexmark scanner.
bg: Изглежда, че скенерът ви е произведен от Lexmark.

en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
bg: Трябва да инсталирате <a href='install-firmware'>драйвера</a> на скенера си.

en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
bg[0]: Трябва да инсталирате пакета %s.
bg[1]: Трябва да инсталирате пакетите %s

en: [DEVICE…] — Scanning utility
bg: [УСТРОЙСТВО…] — инструмент за сканиране

en: _About Document Scanner
bg: _Относно „Сканиране на документи“

en: _Authorize
bg: _Идентификация

en: _Brightness
bg: _Яркост

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Contrast
bg: _Контраст

en: _Crop
bg: _Изрязване

en: _Custom
bg: _Персонализирано

en: _Delay in Seconds
bg: _Забавяне в секунди

en: _Discard Changes
bg: _Отказване на промените

en: _Email
bg: _E-поща

en: _Enable Postprocessing
bg: _Допълнителна обработка

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Image Resolution
bg: _Разделителна способност за _изображения

en: _Keep original file
bg: _Запазване на оригинала

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Letter
bg: US _Letter

en: _Multiple Pages From Flatbed
bg: _Много страници от прозрачната плоскост на скенера

en: _New Document
bg: _Нов документ

en: _None
bg: _Нищо

en: _Page Size
bg: _Размер на страницата:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Quit without Saving
bg: Спиране _без запазване

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Rotate Crop
bg: _Завъртане на изрязаното

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Scan
bg: _Сканиране

en: _Script
bg: _Скрипт

en: _Script arguments
bg: _Аргументи на скрипта

en: _Single Page
bg: _Една страница

en: _Text
bg: _Текст

en: _Text Resolution
bg: Разделителна способност за _текст

en: _Username for resource:
bg: _Потребителско име за ресурса:

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
bg: Преподреждане на страниците

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
bg: П_реподреждане на страниците

en: scan;scanner;flatbed;adf;
bg: scan;scanner;flatbed;adf;скенер;сканиране;копие;копиране;плоскост;

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
bg: Копиране на текущата страница в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
bg: Изтриване на страница

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
bg: Управление на документи

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
bg: Промяна на документа

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
bg: Пращане на сканиран документ по е-поща

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
bg: Преместване на страница наляво

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
bg: Преместване на страница надясно

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
bg: Печат на сканиран документ

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
bg: Завъртане на страницата наляво ↶

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
bg: Завъртане на страницата надясно ↷

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
bg: Запазване на сканиран документ

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
bg: Сканиране на страница със скенера

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
bg: Сканиране на всички страници в листоподаващото устройство

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
bg: Непрекъснато сканиране от прозрачната плоскост на скенер

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
bg: Сканиране

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
bg: Създаване на нов документ

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
bg: Спиране на текущото сканиране
