nautilus - en to br translation catalogue (1362 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
br: 
    
    Ouzhpennañ ur c'hennask ouzh sevel an dafariad

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
br: 
    
    Furchal e-touez reizhiad ar restroù gant an ardoer restroù

en:  (another copy)
br:  (eilad all)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
br[0]:  (gant %'d ergorenn)
br[1]:  (gant %'d ergorenn)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
br[0]:  (gant %'d elfenn enno)
br[1]:  (gant %'d elfenn enno)

en:  (copy)
br:  (eilad)

en:  (invalid Unicode)
br:  (Unikod didalvoudek)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
br: "%s" n'hall ket digeriñ "%s" rak "%s" n'hall ket tizhout ar restroù war al lec'hiadurioù "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
br: "%s" n'hall ket bezañ kavet. Marteze ez eo bet dilamet nevez zo.

en: "%s" is an executable text file.
br: Ur restr testenn erounezadus eo "%s".

en: "%s" selected
br: "%s" diuzet

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
br: Eilet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
br: Dilec'hiet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
br[0]: %'d restr c'hoazh da zilemel
br[1]: %'d restr c'hoazh da zilemel

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
br[0]: %'d restr c'hoazh d'al lastez
br[1]: %'d restr c'hoazh d'al lastez

en: %'d file operation active | %'d file operations active
br[0]: %'d gwezhiadur oberiant war ar restr
br[1]: %'d a wezhiadurioù oberiant war ar restr

en: %'d folder selected | %'d folders selected
br[0]: %'d teuliad diuzet
br[1]: %'d a deuliadoù diuzet

en: %'d hour | %'d hours
br[0]: %'d eurvezh
br[1]: %'d eurvezh

en: %'d item selected | %'d items selected
br[0]: %'d elfenn diuzet
br[1]: %'d elfenn diuzet

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
br[0]: %'d elfenn, he ment %s
br[1]: %'d elfenn, o ment %s

en: %'d minute | %'d minutes
br[0]: %'d vunutenn
br[1]: %'d a vunutennoù

en: %'d other item selected | %'d other items selected
br[0]: %'d elfenn all diuzet
br[1]: %'d elfenn all diuzet

en: %'d second | %'d seconds
br[0]: %'d eilenn
br[1]: %'d eilenn

en: %'dnd link to %s
br: %'dl ere davit %s

en: %'drd link to %s
br: %'dde ere davit %s

en: %'dst link to %s
br: %'dañ ere davit %s

en: %'dth link to %s
br: %'dvet ere davit %s

en: %'u file | %'u files
br[0]: %'u restr
br[1]: %'u restr

en: %'u folder | %'u folders
br[0]: %'u teuliad
br[1]: %'u a deuliadoù

en: %'u item | %'u items
br[0]: %'u ergorenn
br[1]: %'u ergorenn

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
br: %A, %-d %B %Y da %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
br: %S eus %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
br[0]: %S eus %S — %T c'hoazh (%S/eilenn)
br[1]: %S eus %S — %T c'hoazh (%S/eilenn)

en: %T left | %T left
br[0]: %T o chom
br[1]: %T o chom

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
br: %a, %-d %b %Y da %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
br: %a, %-d %b %Y da %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
br: %-d %b %Y da %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
br: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
br: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
br: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
br: %s (%'dl eilad)%s

en: %s (%'drd copy)%s
br: %s (%'de eilad)%s

en: %s (%'dst copy)%s
br: %s (%'dañ eilad)%s

en: %s (%'dth copy)%s
br: %s (%'dvet eilad)%s

en: %s (%s bytes)
br: %s (%s eizhbit)

en: %s (another copy)%s
br: %s (an eilad all)%s

en: %s (copy)%s
br: %s (eilad)%s

en: %s - File Browser
br: %s - Furcher restroù

en: %s Properties
br: Perzhioù %s

en: %s Visible Columns
br: Bannoù hewel %s

en: %s document
br: Teul %s

en: %s's Home
br: Kêr %s

en: %s, Free space: %s
br: %s, egor diac'hub : %s

en: (Empty)
br: (Goullo)

en: (some contents unreadable)
br: (endalc'hadoù anlennadus)

en: 1 GB
br: 1 Ge

en: 100 KB
br: 100 Ke

en: 2 GB
br: 2 Ge

en: 4 GB
br: 4 Ge

en: 500 KB
br: 500 Ke

en: <b>Behavior</b>
br: <b>Emzalc'h</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel fetis</b>

en: <b>Date</b>
br: <b>Deiziad</b>

en: <b>Default View</b>
br: <b>Gwel dre ziouer</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
br: <b>Restroù testenn erounezadus</b>

en: <b>Folders</b>
br: <b>Teuliadoù</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
br[0]: <b>Sav :</b> %d pixel
br[1]: <b>Sav :</b> %d a bixelioù

en: <b>Icon Captions</b>
br: <b>Isskrid an arlunioù</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre arlunioù</b>

en: <b>List Columns</b>
br: <b>Bannoù ar gwel dre roll</b>

en: <b>List View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre roll</b>

en: <b>Media Handling</b>
br: <b>Meradur ar media</b>

en: <b>Other Media</b>
br: <b>Media all</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
br: <b>Alberzioù restroù all</b>

en: <b>Sound Files</b>
br: <b>Restroù son</b>

en: <b>Text Files</b>
br: <b>Restroù testenn</b>

en: <b>Trash</b>
br: <b>Lastez</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
br: <b>Arventennoù dre ziouer ar gwel dre wezennad</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
br[0]: <b>Led :</b> %d pixel
br[1]: <b>Led :</b> %d a bixelioù

en: <b>_Bookmarks</b>
br: <b>_Sinedoù</b>²

en: <b>_Location</b>
br: <b>Lec'hiadur</b>

en: <b>_Name</b>
br: <b>_Anv</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
br: <big><b>Fazi e-pad ma oa oc'h emerounit ar meziant</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
br: <big><b>Ur meziant prientet a-benn ma vefe loc'het ent emgefreek ez eus gant ar mediom-mañ. Ha fellout a ra deoc'h erounit ar meziant-mañ ?</b></big>

en: ? items
br: ? ergorenn

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
br: Ur restr anvet "%B" ez eus anezhi endeo. Ha fellout a ra deoc'h hec'h amsaviñ ?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
br: Un teuliad anvet "%B" ez eus anezhañ endeo. Ha fellout a ra deoc'h toueziañ an teuliad tarzh ?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
br: Un teuliad anvet "%B" ez eus anezhañ endeo. Ha fellout a ra deoc'h e amsaviñ ?

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
br: Ur roll isskridoù dindan un arlun war gwel dre arlunioù hag war ar burev. An niver a isskridoù bremanel diskouezet zo e keñver live ar zoum. Ar gwerzhioù a c'hell bezañ :  "size"(ment), "type" (rizh), "date_modified"(deiziad daskemmet), "date_changed" (deiziad kemmet), "date_accessed" (deiziad an haeziñ), "owner" (perc'henn), "group" (strollad), "permissions" (aotreoù), "octal_permissions" (aotreoù eizhredel) and "mime_type" (rizh mime).

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
br: Un hedad a erspiz brasder al lodenn eus un anv restr re hir hag a vo amsavet gant tri fik hervez al live zoumañ. Pep enankad eus ar roll zo e stumm "Live zoumañ : Kevan". Evit pep live zoumañ erspizet, mar bez ar c'hevan brasoc'h eget 0 ne vo ket anv ar restr brasoc'h eget an niver a arroudennoù lavaret. Mar talvezo an niver da 0 pe vihanoc'h ne vo bevenn ebet gant an niver a arroudennoù skrammet. Aotreet eo un enankad dre ziouer eus ar roll zo e stumm "Kevan" hep ma vo erspizet ul live zoumañ ivez. Despizañ a ra an niver brasañ a arroudennoù evit an holl liveoù zoumañ all. Da skouer : 0 - skrammañ bepred anvioù restroù en o fezh ; 3 - anvioù restroù berraet mar bez muioc'h eget 3 arroudenn ; smallest : 5, smaller : 4,0 - berraet e vo an anvioù mard bezint hiroc'h eget 5 arroudenn evit al live zoumañ "smallest". Berraet e vo an anvioù mard bezint hiroc'h eget 4 arroudenn evit al live zoumañ "smaller". Arabat berraat an anvioù restroù evit al liveoù zoumañ all. Liveoù zoumañ hegerz : smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: A_ll columns have the same width
br: Ul led heñvel ez eus gant an holl vannoù

en: Access files
br: Tizhout ar restroù

en: Access was denied.
br: Nac'het eo bet an haeziñ.

en: Access:
br: Haeziñ :

en: Accessed:
br: Tizhet :

en: Acti_on:
br: G_wezhiadur :

en: Activate items with a _double click
br: Bevaat an elfennoù gant un _daouglik

en: Activate items with a _single click
br: Bevaat an elfennoù gant ur c'hlik _hepken

en: Activate next tab
br: Gweredekaat an ivinell da heul

en: Activate previous tab
br: Gweredekaat an ivinell gent

en: Add Application
br: Ouzhpennañ un arload

en: Add Emblems...
br: Ouzhpennañ sielloù...

en: Add _bookmark
br: Ouzhpennañ ur _sined

en: Add a bookmark for the current location to this menu
br: Ouzhpennañ ur sined evit ar chomlec'h bremanel war al lañser-mañ

en: Add a new criterion to this search
br: Ouzhpennañ un dezverk nevez d'ar c'hlask

en: Add new...
br: Ouzpennañ an hini nevez...

en: Alert Buttons
br: Afelloù ar galv diwall

en: Alert Type
br: Rizh ar galv diwall

en: All columns have same width
br: An holl vannoù gant an hevelep led

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
br: An holl restroù erounezadus en teuliad-mañ a vo gwelet war lañser Skriptoù.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
br: An holl restroù erounezadus en teuliad-mañ a vo gwelet war lañser Skriptoù. Dibab ur skript diwar al lañser a erounezo ar skript-mañ.\nPa vez erounezet ar skriptoù diouzh un teuliad lec'hel e tremeno an anvioù restr evel arventennoù. Pa vez erounezet ar skriptoù diouzh un teuliad a-bell (dle. un teuliad war ar rouedad pe dre un arval ftp) ne dremeno arventenn ebet.
    
    Gant pep tro e vo arventennet ar argemennoù endro gant Nautilus, argemennoù a vez arveret gant ar skriptoù :
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: treugoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet (mar lec'hel hepken)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI evit al lec'hiadur bremanel
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: lec'hiadur ha ment ar prenestr bremanel
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: treugoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel (mar lec'hel hepken)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel
    
    NAUTILUS_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI evit al lec'hiadur bremanel war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel

en: All further errors shown only on terminal.
br: An holl fazioù da zont diskouzet war an dermenell hepken

en: Allow _executing file as program
br: Aotren _erounezadur ar restr evel ur goulev

en: Always
br: Atav

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
br: Arver bepred enankad al lec'hiadur e-lec'h varren an treugoù

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
br: Ur c'hevan a erspiz brasder al lodenn eus un anv restr re hir hag a vo amsavet gant tri fik war ar burev. Mar bez an niver brasoc'h eget 0 ne vo ket anv ar restr brasoc'h eget an niver a arroudennoù lavaret. Mar talvezo an niver da 0 pe vihanoc'h ne vo bevenn ebet gant an niver a arroudennoù skrammet.

en: An invalid drag type was used.
br: Un rizh riklañ didalvoudek zo bet arveret.

en: Another link to %s
br: Un ere all davit %s

en: Any
br: An holl

en: Aperture Value
br: Gwerzh digeriñ an amkanell

en: Apparition
br: Gwelidigezh

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre arroudennoù arc'had

en: Apply Permissions to Enclosed Files
br: Arloañ an aotreoù d'ar restroù enlakaet

en: Archive Mounter
br: Saverez dielloù

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
br: Ha sur oc'h ho peus c'hoant da skarzhañ roll al lec'hiadurioù ho peus gweladennet?

en: Are you sure you want to open all files?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h digeriñ an holl restroù ?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken diouzh al lastez ?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken diouzh al lastez ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken diouzh al lastez ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h dilemel %'d elfenn diuzet da viken ?

en: Arran_ge Items
br: _Renkañ an elfennoù

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
br: Goulenn a-raok _goullonderiñ al Lastez pe ziverkañ restroù

en: Ask what to do
br: Goulenn petra zo d'ober

en: Autorun Prompt
br: Pedadenn emerounit

en: B_rowse media when inserted
br: Furchal e-touez ar media pa vez ensoc'het

en: Back history
br: Roll istor kent

en: Background
br: Drekleur

en: Backgrounds and Emblems
br: Drekleurioù ha sielloù...

en: Basic
br: Diazez

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
br: A-raok erounit Nautilus, krouit an teuliad da heul, pe roit an aotreoù a-zere evit ma vefe Nautilus barrek d'e grouiñ.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
br: A-raok erounit Nautilus, krouit an teuliadoù-mañ, pe roit an aotreoù a-zere evit ma vefe Nautilus barrek d'o c'hrouiñ.

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: Black
br: Du

en: Blue Ridge
br: Roudennoù glas

en: Blue Rough
br: Glas digompez

en: Blue Type
br: Arouezennoù glas

en: Bookmark _name:
br: A_nv ar sined :

en: Bookmark for Nonexistent Location
br: Sined evit ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
br: Furchal e-touez ar c'hantennoù lec'hel hag a-bell haezadus diouzh an urzhiataer-mañ

en: Browse bookmarked and local network locations
br: Furchal e-touez lec'hiadoù lec'hel ar rouedad hag ar re lakaet ur sined warno

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
br[0]: Merdeiñ en %'d  i_vinell nevez
br[1]: Merdeiñ e %'d i_vinell nevez

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
br[0]: Merdeiñ en %'d p_renestr nevez
br[1]: Merdeiñ e %'d a b_renestroù nevez

en: Browse in New _Tab
br: Merdeiñ en un i_vinell nevez

en: Browse in New _Window
br: Merdeiñ en ur _prenestr nevez

en: Browse the contents of the network
br: Furchal e-touez endalc'hadoù ar rouedad

en: Browse the file system with the file manager
br: Furchal er reizhiad restroù gant an ardoer restroù

en: Brushed Metal
br: Metal broustet

en: Burlap
br: Lien rouz

en: By Emblems
br: Dre siell

en: By Modification Date
br: Dre deiziad ar c'hemm

en: By Modification _Date
br: Dre _zeiziad ar c'hemm

en: By Name
br: Dre anv

en: By Size
br: Dre vent

en: By Type
br: Dre ar rizh

en: By _Emblems
br: Dre _siell

en: By _Name
br: Dre _anv

en: By _Size
br: Dre _vent

en: By _Type
br: Dre _stumm

en: CD _Audio:
br: CD Au_dio :

en: C_ancel Remove
br: Nullañ al lemel

en: C_olors
br: _Livioù

en: C_onnect
br: Kenn_askañ

en: Camera Brand
br: Merk ar benveg luc'hskeudennoù

en: Camera Model
br: Rizh ar benveg

en: Camouflage
br: Darguzhañ

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'haller ket lakaat URIoù an teul da dremen d'un enankad war ar burev evel 'Type=Link'

en: Cancel
br: Nullañ

en: Cancel Group Change?
br: Nullañ kemm ar strollad ?

en: Cancel Owner Change?
br: Nullañ kemm ar perc'henn?

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
br: N'hall ket kennaskañ ouzh an dafariad. Ret eo deoc'h biziata un anv evit an dafariad.

en: Cannot display location "%s"
br: N'hall ket skrammañ al lec'hiadur "%s"

en: Cannot find the autorun program
br: N'hall ket kavout ar meziant emerounezadus

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
br: N'hell ket kas ar restr d'al Lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezhi diouzhtu ?

en: Chalk
br: Kleiz

en: Change Desktop _Background
br: Kemmañ drekleur ar Burev

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
br: Kemmañ emzalc'h ha neuz presnestroù an ardoer restroù

en: Change the visibility of this window's location bar
br: Kemmañ hewelder barrenn lec'hiadur ar prenestr-mañ

en: Change the visibility of this window's main toolbar
br: Kemmañ hewelder barenn-ostilhoù pennañ ar prenestr-mañ

en: Change the visibility of this window's side pane
br: Kemmañ an heweluster eus prenestr ar banell gostez-mañ

en: Change the visibility of this window's statusbar
br: Kemmañ hewelder barrenn-stad ar prenestr-mañ

en: Charcoal
br: Glaou tresañ

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
br: Gwiriañ ez eo dereat an doare skrivañ hag ez eo mat arventennoù ho proksi.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
br: Gwiriit ho peus an aotre da lemel ar siell kuit.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
br: Gwiriit hag-eñ ho peus an aotre da zilemel ar goustur.

en: Choose a program with which to open the selected item
br: Dibabit ur meziant a vo digoret an elfenn diuzet gantañ

en: Choose another application with which to open the selected item
br: Dibab ur meziant all evit digeriñ gantañ an elfenn diuzet

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
br: Dibab urzh an titouroù da ziskouez dindan anvioù an arlunioù. Muioc'h a ditouroù a vo diskouezet pa vo zoumet tostoc'h.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
br: Dibab urzh an titouroù da vezañ diskouezet er sell rollek.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
br: Dibab urzh an titouroù da ziskouez en teuliad-mañ :

en: Choose what application to launch.
br: Dibab peseurt arload da loc'hañ.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
br: Dibab pezh a zegouezho pa vo ensoc'het ar media pe gennasket trobarzhelloù ouzh ar reizhiad

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
br: Dibab ur skript diwar al lañser a erounezo ar skript-mañ gant pep elfenn diuzet evel enankad.

en: Clea_r History
br: _Skarzhañ ar roll istor

en: Clean _Up by Name
br: Skar_zhañ dre anv

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
br: Skarzhañ endalc'hadoù al lañser Mont hag ar rolloù Distreiñ/Da heul

en: Click on a color to remove it
br: Klikit war ul liv evit lemel anezhañ kuit

en: Click on a pattern to remove it
br: Klikañ war ur goustur a-benn e zilemel

en: Click on an emblem to remove it
br: Klikit war ur siell evit he lemel kuit

en: Clos_e All Folders
br: _Serriñ an holl deuliadoù

en: Close P_arent Folders
br: Serriñ an teuliadoù _kar

en: Close _All Windows
br: Serriñ an holl brenistri

en: Close all Navigation windows
br: Serriñ an holl brenistri furchal

en: Close all folder windows
br: Serriñ holl brenestroù an teuliad

en: Close tab
br: Serriñ an ivinell

en: Close the side pane
br: Serriñ ar banell-gostez

en: Close this folder
br: Serriñ an teuliad-mañ

en: Close this folder's parents
br: Serriñ kerent an teuliad-mañ

en: Color _name:
br: _Anv al liv :

en: Color _value:
br: Gwerzh al liv :

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
br: Liv evit drekleur an teuliad dre ziouer. Arveret mard eo gwir background_set hepken.

en: Colors:
br: Livioù :

en: Command
br: Arc'had

en: Comment
br: Evezhiadenn

en: Compact View
br: Gwel strizh

en: Compact _Layout
br: Kenaozadur _fetis

en: Computer
br: Urzhiataer

en: Computer icon visible on desktop
br: Arlun an urzhiataer hewel war ar burev

en: Concrete
br: Beton

en: Connect To This Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad-mañ

en: Connect to Server
br: Kennaskañ ouzh un dafariad

en: Connect to Server %s
br: Kennaskañ ouzh an dafariad %s

en: Connect to _Server...
br: Kennaskañ ouzh un _dafariad...

en: Connect to a remote computer or shared disk
br: Kennaskañ ouzh un urzhiataer a-bell pe ur gantenn rannet

en: Connect to the drive associated with the open folder
br: Kennaskañ ouzh al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Connect to the selected drive
br: Kennaskañ ouzh al lenner diuzet

en: Content View
br: Gwel an endalc'had

en: Contents:
br: Endalc'hadoù :

en: Copy _Anyway
br: Eilañ _memes tra

en: Copy the current selection to the desktop
br: Eilañ an diuzad bremanel war ar burev

en: Copy the current selection to the home folder
br: Eilañ an diuzad bremanel en teuliad Ar Gêr

en: Copy the current selection to the other pane in the window
br: Eilañ an diuzad bremanel e banell all ar prenestr

en: Copy the selected text to the clipboard
br: Eilañ an destenn diuzet er golver

en: Copy to
br: Eilañ e

en: Copying "%B" to "%B"
br: Eiladur "%B" e "%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
br[0]: Eiladur %'d restr (e "%B") e "%B"
br[1]: Eiladur %'d restr (e "%B") e "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
br[0]: Eiladur %'d restr e "%B"
br[1]: Eiladur %'d restr e "%B"

en: Copying Files
br: Oc'h eilañ restroù

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
br: Copyright © 1999-2009 Aozerion Nautilus

en: Cork
br: Skorj

en: Could not add application
br: N'eo ket gouest da ouzhpennañ an arload

en: Could not add application to the application database: %s
br: N'haller ket ouzhpennañ an arload da stlennvon an arloadoù : %s

en: Could not determine original location of "%s"
br: N'hall ket despizañ lec'hiadur a orin eus "%s"

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
br: N'hall ket skrammañ "%s" rak n'eo ket bet kavet an ostiz.

en: Could not display "%s".
br: N'haller ket skrammañ "%s".

en: Could not find "%s".
br: N'hall ket kavout "%s".

en: Could not find '%s'
br: N'eo ket gouest da gavout '%s'

en: Could not find application
br: N'eo ket gouest da gavout an arload

en: Could not remove application
br: N'hall ket dilemel an arload

en: Could not remove emblem with name '%s'.
br: N'haller ket dilemel ar siell hec'h anv '%s'.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
br: N'hall ket dilemel ar restroù diouzh an teuliad %F ez eus anezhañ endeo.

en: Could not remove the already existing file %F.
br: N'hall ket dilemel ar restr %F ez eus anezhi endeo.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
br: N'hall ket dilemel ur restr ez eus anezhi gant an hevelep anv e %F.

en: Could not remove the folder %B.
br: N'hall ket dilemel an teuliad %B.

en: Could not remove the source folder.
br: N'hall ket dilemel an teuliad tarzh.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
br: N'haller ket adenvel ar siell hec'h anv '%s'.

en: Could not run application
br: N'hall ket erounit an arload

en: Could not set application as the default: %s
br: N'hall ket arventennañ an arload evel an hini dre ziouer : %s

en: Could not set as default application
br: N'hall ket arventennañ an arload evel an hini dre ziouer

en: Could not use system package installer
br: N'haller ket arverañ meziant-staliañ pakadoù ar reizhiad

en: Count _number of items:
br: Kontañ an niver a elfennoù:

en: Countertop
br: Gorre ur c'hontouer

en: Create Document from template "%s"
br: Krouiñ un teul adalek ar patrom "%s"

en: Create L_auncher...
br: Krouiñ ul l_oc'her...

en: Create _Document
br: Krouiñ un _teul

en: Create _Folder
br: Krouiñ un _teuliad

en: Create a New Color:
br: Krouiñ ul liv nevez :

en: Create a New Emblem
br: Krouiñ un siell nevez

en: Create a new empty file inside this folder
br: Krouiñ ur restr c'houllo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: Create a new empty folder inside this folder
br: Krouiñ un teuliad goullo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: Create a new launcher
br: Krouiñ ul loc'her nevez

en: Create a symbolic link for each selected item
br: Krouiñ un ere arouezek evit pep elfenn diuzet

en: Create and delete files
br: Krouiñ ha dilemel restroù

en: Create the initial window with the given geometry.
br: Krouiñ ar prenestr derou gant ar ventoniezh lavaret.

en: Creating Properties window.
br: O krouiñ prenestr ar perzhioù.

en: Creating links in "%B"
br: O krouiñ an ereoù e "%B"

en: Creator
br: Krouet gant

en: Criteria for search bar searching
br: Dezverk evit ur c'hlask gant ar varrenn glask

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
br: Dezverk pa vez kavet ur genglotadenn bet klasket er varrenn glask. Mar arventennet da "search_by_text" e klasko Nautilus restroù dre anv ar restroù nemetken. Mar arventennet da "search_by_text_and_properties" e klasko Nautilus restroù dre anvioù ar restroù ha perzhioù ar restroù.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
br: Neuz Nautilus vremanel (diasantet)

en: Cursor Position
br: Lec'h ar reti

en: Custom Background
br: Drekleur personelaet

en: Custom Location
br: Lec'hiadur personelaet

en: Custom Side Pane Background Set
br: Arventenn drekleur ar banell gostez personelaet

en: Cut the selected text to the clipboard
br: Troc'hañ an destenn diuzet er golver

en: D_efault zoom level:
br: Live ar zoum dr_e ziouer :

en: D_uplicate
br: _Eilañ

en: Dark Cork
br: Skorj teñval

en: Dark GNOME
br: GNOME teñval

en: Date Accessed
br: Deiziad an haeziñ

en: Date Digitized
br: Niverelaet d'an/ar

en: Date Format
br: Stumm an deiziad

en: Date Modified
br: Deiziad kemmet

en: Date Taken
br: Kemeret d'an/ar

en: Decrease the view size
br: Digreskiñ ment ar gwel

en: Deep Teal
br: Gwer-glas teñval

en: Default
br: Dre ziouer

en: Default Background Color
br: Liv dre ziouer an drekleur

en: Default Background Filename
br: Anv restr dre ziouer an drekleur

en: Default Side Pane Background Color
br: Liv drekleur dre ziouer ar banell gostez

en: Default Side Pane Background Filename
br: Anv restr drekleur ar banell gostez dre ziouer

en: Default Thumbnail Icon Size
br: Ment arlun ar velvenn dre ziouer

en: Default _zoom level:
br: Live ar _zoum dre-ziouer:

en: Default column order in the list view
br: Urzh ar bannoù dre ziouer war ar gwel dre roll

en: Default column order in the list view.
br: Urzh ar bannoù dre ziouer war ar gwel dre roll.

en: Default compact view zoom level
br: Live zoum ar gwel fetis dre ziouer

en: Default folder viewer
br: Gweler teuliadoù dre-ziouer

en: Default icon zoom level
br: Live zoum dre ziouer an arlun

en: Default list of columns visible in the list view
br: Roll dre ziouer ar bannoù hewel war ar gwel dre roll

en: Default list of columns visible in the list view.
br: Roll dre ziouer ar bannoù hewel war ar gwel dre roll

en: Default list zoom level
br: Live zoum dre ziouer ar roll

en: Default sort order
br: Urzh rummañ dre-ziouer

en: Default zoom level used by the compact view.
br: Live zoum dre ziouer arveret gant ar gwel fetis.

en: Default zoom level used by the icon view.
br: Live zoom dre ziouer implijet gant ar gwel dre arlunioù.

en: Default zoom level used by the list view.
br: Live zoum dre ziouer implijet gant ar gwel dre arlunioù.

en: Delete _All
br: Dilemel pep tr_a

en: Delete all items in the Trash
br: Diverkañ holl elfennoù al Lastez

en: Delete all selected items permanently
br: Diverkañ da viken an holl elfennoù diuzet

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
br: Dilemel pep elfenn diuzet, hep kas d'al Lastez

en: Delete the open folder permanently
br: Diverkañ an teuliad digor da viken

en: Delete this folder, without moving to the Trash
br: Dilemel an teuliad-mañ hep kas d'al Lastez

en: Deleting Files
br: O tilemel ar restroù

en: Deleting files
br: O tiverkañ restroù

en: Description
br: Deskrivadur

en: Desktop
br: Burev

en: Desktop computer icon name
br: Anv arlun urzhiataer ar burev

en: Desktop font
br: Nodrezh ar burev

en: Desktop home icon name
br: Anv arlun ar gêr war ar burev

en: Desktop trash icon name
br: Anv arlun lastez ar burev

en: Details:
br: Mundudoù :

en: Detect media in the selected drive
br: Dinoiñ media el lenner diuzet

en: Disable connection to session manager
br: Diweredekaat kennask ouzh ardoer an estez

en: Disconnect the drive associated with the open folder
br: Digennaskañ al lenner kevredet gant an teuliad digor

en: Disconnect the selected drive
br: _Digennaskañ al lenner diuzet

en: Display
br: Diskouez

en: Display Nautilus help
br: Skrammañ skoazell Nautilus

en: Display _files when they are clicked
br: Skrammañ ar _restroù pa vez kliket warno

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
br: Diskouez ur prenestr a ro an tu da gemmañ ar sinedoù war al lañser-mañ.

en: Display credits for the creators of Nautilus
br: Diskouez an titouroù diwar-benn krouerien Nautilus

en: Display icons in the opposite order
br: Diskouez an arlunioù en urzh tuginet

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
br: Skrammañ gousturioù, livioù ha sielloù e vez arveret a-benn personelaat an neuz

en: Display this location with the compact view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ dre ar gwel fetis.

en: Display this location with the icon view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre arlunioù

en: Display this location with the list view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre roll

en: Do Nothing
br: Na ober tra

en: Do _not Empty Trash
br: _Na goullonderiñ al lastez

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
br: Arabat ardeiñ ar burev (leuskel ar gwellvez dibabet e boestad emziviz ar gwellvezioù a-gostez )

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ al lastez kent disevel ?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
br: Ha fellout a ra deoc'h lemel kuit diwar ho roll kement sined zo gant ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ ?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
br: Ha c'hoant ho peus erounit "%s", pe diskouez ar pezh a zo e-barzh?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
br[0]: Ha c'hoant ho peus da welout %d lec'hiadur ?
br[1]: Ha c'hoant ho peus da welout %d lec'hiadur ?

en: Documents
br: Teulioù

en: Dots
br: Pikoù

en: Download location?
br: Pellgargañ ar lec'hiadur?

en: Drag a color to an object to change it to that color
br: Riklañ ul liv betek un ergorenn evit cheñch he liv gant an hini nevez

en: Drag a pattern tile to an object to change it
br: Riklañ ur goustur war un ergorenn a-benn he c'hemmañ

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
br: Riklañ ur siell betek un ergorenn evit hec'h ouzhpennañ warni

en: Drag and drop is not supported.
br: Riklañ-leuskel n'eo ket skoret.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
br: Skoret eo riklañ-leuskel war ar reizhiadoù restr lec'hel hepken.

en: Duplicate each selected item
br: Eilañ pep elfenn diuzet

en: Duplicating "%B"
br: Eiladur "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
br[0]: Eiladur %'d restr
br[1]: Eiladur %'d restr

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
br[0]: Eiladur %'d restr (e "%B")
br[1]: Eiladur %'d restr (e "%B")

en: E_mpty Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: E_xecute
br: _Erounit

en: E_xecute files when they are clicked
br: Erounit ar restroù pa vezont kliket warno

en: Eclipse
br: Mougadenn

en: Edit
br: Kemmañ

en: Edit Bookmarks
br: Kemmañ ar sinedoù

en: Edit Nautilus preferences
br: Kemmañ gwellvezioù Nautilus

en: Edit the saved search
br: Kemmañ ar c'hlask enrollet

en: Eject the selected volume
br: Kas ar bezhienn diuzet er-maez

en: Eject the volume associated with the open folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Eject the volume associated with this folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Emblems
br: Sielloù

en: Emblems:
br: Sielloù :

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: Empty _Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: Empty all of the items from the trash?
br: Goullonderiñ an holl elfennoù diouzh al lastez ?

en: Emptying Trash
br: O c'houllonderiñ al lastez

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
br: Gweredekaat a ra emzalc'h klasel Nautilus : an holl brenestroù a dalv da verdeiñ

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
br: Roit un anv deskrivus e-kichen pep siell. An anv-mañ a vo arveret e lec'hioù all a-benn hennadiñ ar siell.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
br: Lakait un anv deskrivus e-tal ar siell.  Arveret e vo an anv-mañ e lec'hioù all a-benn hennadiñ ar siell.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
br: Roit un anv nevez evit ar siell skrammet :

en: Envy
br: Gwarizi

en: Erase
br: Diverkañ

en: Error starting autorun program: %s
br: Fazi e-pad ma oa oc'h emerounit ar goulev : %s

en: Error while copying "%B".
br: Fazi e-pad ma oa oc'h eilañ "%B".

en: Error while copying to "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ e "%B".

en: Error while copying.
br: Fazi en ur eilañ.

en: Error while creating directory %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pa ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad %B.

en: Error while creating file %B.
br: Fazi e-pa ma oa o krouiñ ar restr %B.

en: Error while creating link to %B.
br: Fazi e-pad ma oa o krouiñ un ere davit %B.

en: Error while deleting.
br: Fazi en ur ziverkañ.

en: Error while moving "%B".
br: Fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ "%B".

en: Error while moving files to trash.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kas restroù d'al lastez.

en: Error while moving.
br: Fazi en ur zilec'hiañ.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
br: Fazi : %s
    Mar plij, diuzit ur gweler all ha klaskit en-dro.

en: Execute:
br: Erounit :

en: Exposure Program
br: Programm ar c'hizañ

en: Exposure Time
br: Padvezh ar c'hizañ

en: Extra Pane
br: Panell ouzhpenn

en: FILE
br: RESTR

en: FTP (with login)
br: FTP (gant ur ger-tremen)

en: Failed to load image information
br: Ne oa ket tu da gargañ titouroù ar skeudenn

en: Fibers
br: Neud

en: File Browser
br: Furcher restroù

en: File Management
br: Merañ ar restroù

en: File Management Preferences
br: Dibaboù gwellañ merañs ar restroù

en: File Manager
br: Ardoer restroù

en: File Operations
br: Gwezhadurioù restr

en: File Permissions:
br: Aotreoù ar restr :

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: File Type
br: Rizh restr

en: File access:
br: Haeziñ ar restr :

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: File not found
br: N'eo ket bet kavet ar restr

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
br: Anv restr evit drekleur dre ziouer an teuliadoù. Implijet m'eo lakaet backgrount_set da wir hepken.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
br: Anv restr evit drekleur ar banell gostez dre ziouer. Arveret mard eo gwir side_pane_background_set.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit gwelout.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dilamet rak n' hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: Filesystem type:
br: Rizh ar reizhiad restroù :

en: Fire Engine
br: Pomp ar gwalldanioù

en: Flash Fired
br: Gant ur flach

en: Fleur De Lis
br: Flourdiliz

en: Floral
br: Bleuñvek

en: Focal Length
br: Hirder an amkanell

en: Folder Permissions:
br: Aotreoù an teuliad :

en: Folder access:
br: Haeziñ an teuliad :

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
br: An teuliadoù brasoc'h eget ar vent-mañ a vo troc'het tro dro d'ar vent-mañ. Mirout ouzh Nautilus da vezañ sac'het hag ar bern da gouezhañ eo al an dra-se. Ur werzh leiel a ziskouez bevenn ebet. Arnesadurel eo ar vevenn en abeg d'al lenn dre bakad eus an teuliadoù

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ mar bez sevenet ur gwezhiadur bennak e-barzh Nautilus pa vez pouezet war unan pe eben.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ peseurt afell a weredeka an arc'had "War-gil" en ur prenestr merdeiñ. Ledad ar gwerzhiioù a c'hell bezañ etre 6 ha 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ peseurt afell a weredeka an arc'had "War-raok" en ur prenestr merdeiñ. Ledad ar gwerzhiioù a c'hell bezañ etre 6 ha 14.

en: Format the selected volume
br: Mentrezhañ ar bezhienn diuzet

en: Format the volume associated with the open folder
br: Mentrezhañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Format the volume associated with this folder
br: Mentrezhañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Forward history
br: Mont war-raok er roll istor

en: Fossil
br: Fosil

en: Free space:
br: Egor diac'hub

en: GConf error:
      %s
br: Fazi GConf :
      %s

en: GConf error: %s
br: Fazi Gconf : %s

en: GEOMETRY
br: MENTONIEZH

en: Go
br: Mont

en: Go To:
br: Mont da :

en: Go to the location specified by this bookmark
br: Mont gant ar sined-mañ d'al lec'hiadur roet

en: Go to the next visited location
br: Mont d'al lec'hiadur gweladennet da heul

en: Go to the previous visited location
br: Mont d'al lec'hiadur gweladennet a-raok

en: Go to the same location as in the extra pane
br: Mont d'an hevelep lec'hiadur hag ar banell ouzhpenn

en: Granite
br: Greunit

en: Grapefruit
br: Rezin

en: Green Weave
br: Gwagennoù gwer

en: Group
br: Strollad

en: Group:
br: Strollad :

en: History
br: Roll istor

en: Home Folder
br: Teuliad Ar gêr

en: Home icon visible on desktop
br: Hewel eo arlun ar gêr war ar burev

en: ID
br: Naoudi (ID)

en: ISO Speed Rating
br: Tizh ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
br: E_nlakaat un arc'had Diverkañ a dremen e-biou al lastez

en: Ice
br: Skorn

en: Icon
br: Arlun

en: Icon View
br: Gwel dre arlunioù

en: If set to "after_current_tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
br: Mar arventennet da "after_current_tab" ez eo ensoc'het an ivinelloù nevez war-lec'h an ivinell vremanel. Mar arventennet da "end" ez eo ouzhpennet an ivinelloù nevez e dibenn roll an ivinelloù.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
br: Mar lakaet da wir e tiskouezo Nautilus an teuliadoù hepken war banell gostez ar gwezennad. A-henn-all e tiskouezo an teuliadoù hag ar restroù war un dro.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn al lec'hiañ gant ar prenestroù nevez digoret.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel ar banell gostez gant ar prenestroù nevez digoret.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn ar stad gant ar prenestroù nevez digoret.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn an ostilhoù gant ar prenestroù nevez digoret.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
br: Mar lakaet da wir e vo arveret un enankad testennel gant prenestr merdeiñ Nautilus evit ar varrenn lec'hiañ e lec'h barrenn an treugoù.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
br: Mar lakaet da wir e ro Nautilus tro deoc'h da gemmañ ha skrammañ aotreoù evit ar restroù gant un mod unix, o tizhout dibarzhioù kempleshoc'h.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
br: Mar lakaet da wir e tiskouez Nautilus an teuliadoù a-raok skrammañ ar restroù gant ar gwelioù dre arlunioù ha dre roll.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
br: Mar lakaet da wir e c'houlennoù Nautilus diganeoc'h ar c'hadarnaat mar klaskot dilemel restroù pe c'houllonderiñ al lastez.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
br: Mar arventennet da wir e vo savet gant Nautilus ar media ent emgefreek (evel kantennoù kalet heweladus gant an arveriaded pe vedia dilamadus) gant al loc'hadur hag ensoc'hadur ar media.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
br: Mar arventennet da wir e vo digoret ent emgefreek un teuliad gant Nautilus pa vez emsavet ar media. Arloet e vez an dra-mañ d'ar media ma n'eo ket bet dinoet un endalc'had e rizh x-content/* ; evit ar media gant un endalc'had e rizh x-content/* bet dinoet e vo kemeret gwezhiadur kefluniadus an arveriad en e blas.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
br: Mar lakaet da wir e treso Nautilus an arlunioù war ar burev.

en: If set to true, then Nautilus will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so nautilus can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
br: Mar lakaet da wir e kuitay Nautilus pa vo distrujet an holl brenestroù. An arventenn dre ziouer eo. Mar lakaet da ziwir e vo loc'het hep prenestr.  Neuze e talvezo Nautilus d'ur meziant da sellout ouzh emsevel ar media pe trevelloù heñvel.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
br: Mar arventennet da wir ez eus ur mollad gant Nautilus hag a ro an aotre ddeoc'h da diverkañ ur restr diouzhtu war al lec'h, e-lec'h he c'has d'al lastez. Arvarus e c'hall bezañ ar mollad-mañ, bezit evezhiek.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
br: Mar lakaet da wir ne zelusko biken Nautilus na emloc'ho goulevioù pa vo ensoc'het ur mediom.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
br: Mar lakaet da wir ez arvero Nautilus teuliad Ar Gêr an arveriad evel ma oa ar burev. Mar diwir ez arvero ~/Burev evel burev.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
br: Mar lakaet da wir e vo holl brenestroù Nautilus prenestroù merdeiñ. An doare ma oa emzalc'h Nautilus kent an handelv 2.6 eo ha tuz zo a blij dezho gwell an emzalc'h-mañ.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
br: Mar lakaet da wir ez eo skrammet ar restroù gwarediñ evel ar re krouet gant Emacs. Evit poent e weller ar restr oc'h ec'huiñ gant (~) evel restroù gwarediñ hepken.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
br: Mar lakaet da wir ez eo diskouezet ar restroù kuzh gant ardoer ar restroù. Pe ar restroù kuzh zo restroù o kregiñ gant ur pik pe ar restroù zo lakaet war ur roll e teuliad ar restroù .hidden.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
br: Mar arventennet, troc'hañ an arroudennoù mard a an destenn da vezañ re hir.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit dafariadoù ar rouedad, war ar burev.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit lec'hiadur an urzhiataer, war ar burev.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit teuliad Ar Gêr, war ar burev.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit al lastez, war ar burev.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit pezhiennoù savet, war ar burev.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
br: Mar bez arventennet an dibarzh-mañ e vo an holl vannoù heñvel o led gant ar gwel fetis. A-hend-all e vo spisaet led pep bann diouzh e dro.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
br: Mar gwir e vo rummet war an tu gin ar restroù en ur prenestr nevez, da lâre eo, mard int rummet dre anv e vo rummet ar restroù eus "z" to "a" e-lec'h bezañ rummet eus "a" to "z".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
br: Mar gwir e vo rummet war an tu gin ar restroù en ur prenestr nevez, da lâre eo, mard int rummet dre anv e vo rummet ar restroù eus "z" to "a" e-lec'h bezañ rummet eus "a" to "z". Mar rummet dre vent e vint rummet war zigreskaat e-lec'h war greskaat.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
br: Mar gwir e vo lakaet an arlunioù tostoc'h an eil ouzh eben dre ziouer er prenestroù nevez.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
br: Mar gwir e vo lakaet ar skritelloù e-kichen an arlunioù kentoc'h eget dindano.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
br: Mar gwir e vo arveret kenaozadurioù dre zorn gant ar prenestroù

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
br: Ma tibabot goullonderiñ al lastez e vo kollet da viken an holl elfennoù. Mar plij gouezit e vezont dilamel ivez unan hag unan.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
br: Ma tiverkot un elfenn e vo kollet da viken.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
br: Mar fell deoc'h disevel ar bezhienn, mar plij, grit gant "Diskas" war lañser diflukel ar bezhienn.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
br: Mar fell deoc'h disevel ar bezhienn, mar plij, grit gant "Disevel ar bezhienn" war lañser diflukel ar bezhienn.

en: Illustration
br: Skeudennadur

en: Image
br: Skeudenn

en: Image Type:
br: Rizh ar skeudenn :

en: Image/label border
br: Riblenn ar skeudenn/skritellig

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
br: Ar skeudennoù brasoc'h eget ar vent-mañ (e eizhbitoù) ne vint ket lakaet da velvennoù. Mirout ouzh lakaat skeudennoù re vras da velvennoù eo pal ar arventenn-mañ rak re a amzer e padfe ar c'hargañ pe re a vemor a vefe arveret.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
br: A-benn kaout egor diac'hub en-dro war ar bezhienn-mañ ez eo ret goullonderiñ al lastez. Kollet e vo da vat holl elfennoù eus ar bezhienn bet kaset d'al lastez.

en: Increase the view size
br: Kreskiñ ment ar gwel

en: Information
br: Titour

en: Input Methods
br: Hentennoù enkankañ

en: Justification
br: Marzekaat

en: Keep icons lined up on a grid
br: Mirout an arlunioù desteudet ouzh ur gael

en: Keep icons sorted by emblems in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre ar sielloù er renkadoù

en: Keep icons sorted by modification date in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre zeiziad ar c'hemm er renkadoù

en: Keep icons sorted by name in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre anv er renkadoù

en: Keep icons sorted by size in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre vent er renkadoù

en: Keep icons sorted by type in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre rizh er renkadoù

en: Keywords
br: Gerioù alc'hwez

en: Last changed:
br: Kemm diwezhañ :

en: Leaf
br: Delienn

en: Leave icons wherever they are dropped
br: Lezel an arlunioù el lec'h ma vezont laosket

en: Lemon
br: Sitroñs

en: Less common media formats can be configured here
br: Mentrezhoù media divoutinoc'h a vez kefluniet amañ

en: Line wrap
br: Troc'hadur an arroudennoù

en: Link _name:
br: _Anv an ere :

en: Link target:
br: Pal an ere :

en: Link to %s
br: Ere davit %s

en: List Columns
br: Bannoù roll

en: List View
br: Gwel dre roll

en: List files only
br: Restroù roll hepken

en: List of possible captions on icons
br: Roll al leadelloù a c'hall bezañ gant an arlunioù

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet "Ober netra" e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Ne vo ket diskouezet ur bedadenn pe ne vo ket loc'het arloadoù o klotañ ganti pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet "Digeriñ an teuliad" e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Prenestr un teuliad a vo digoret pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet da loc'hañ un arload e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Loc'het e vo an arload gwell ganeoc'h evit ar rizh lavaret pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
br: Roll ar rizhoù x-content/* arventennet da "ober netra"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
br: Roll ar rizhoù x-content/* arventennet da "zigeriñ un teuliad"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
br: Roll ar rizhoù x-content/* ma vo loc'het an arload gwell ganeoc'h evito

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Local Files Only
br: Restroù lec'hel hepken

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
br: Lec'hiaduriñ teulioù ha teuliadoù war an urzhiataer-mañ dre an anvioù pe an endalc'hadoù

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Location _Bar
br: _Barrenn lec'hiadur

en: Location:
br: Lec'hiadur :

en: Lock the drive associated with the open folder
br: Prennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Lock the selected drive
br: _Prennañ al lenner diuzet

en: MIME Type
br: Doare-MIME

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
br[0]: _Krouiñ un ere
br[1]: _Krouiñ ereoù

en: Make a _Link
br: Krouiñ un _ere

en: Make a permanent connection to this server
br: Krouiñ ur c'hennask padus ouzh an dafariad-mañ

en: Make the selected icon stretchable
br: Lakaat an arlun diuzet da vezañ astennadus

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
br[0]: O sevel un ere davit %'d restr
br[1]: O sevel ereoù davit %'d restr

en: Manila Paper
br: Paper mod Manila

en: Manually
br: Gant an dorn

en: Mark as _Trusted
br: Merkañ hoc'h eus fiziañs enni

en: Maximum handled files in a folder
br: Niver brasañ a restroù degemeret en un teuliad

en: Maximum image size for thumbnailing
br: Ment _uc'hek ar restroù skeudenn evit ar melvennoù :

en: Merge _All
br: Toueziañ pep tr_a

en: Metering Mode
br: Mod muzuliañ

en: Mo_ve to Trash
br: Ka_s d'al lastez

en: Modified:
br: Kemmet :

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
br: Lun, 00 Here 0000 da 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
br: Lun, 00 Here 0000 da 00:00:00 PM

en: Moss Ridge
br: Roudennoù spoue

en: Mount and open %s
br: Sevel ha digeriñ %s

en: Mount the selected volume
br: _Sevel ar bezhienn diuzet

en: Mount the volume associated with the open folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Mount the volume associated with this folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
br: Afell al logodenn evit gweredekaat an arc'had "War-gil" en ur prenestr merdeiñ

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
br: Afell al logodenn evit gweredekaat an arc'had "War-raok" en ur prenestr merdeiñ

en: Move Dow_n
br: Kas d'an _traoñ

en: Move Tab _Left
br: Kas a-_gleiz an ivinell

en: Move Tab _Right
br: Kas a-_zehou an ivinell

en: Move _Up
br: Kas d'ar c'hr_ec'h

en: Move current tab to left
br: Kas a-gleiz an ivinell war arver

en: Move current tab to right
br: Kas a-zehou an ivinell bremanel

en: Move each selected item to the Trash
br: Kas d'al Lastez pep elfenn ziuzet

en: Move focus to the other pane in a split view window
br: Dilec'hiañ an evezh war ar banell all e gwel ur prenestr rannet

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad diuzet

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù diuzet a-gent gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad-mañ

en: Move the current selection to the desktop
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel war ar burev

en: Move the current selection to the home folder
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel en teuliad Ar Gêr

en: Move the current selection to the other pane in the window
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel e panell all ar prenestr

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
br: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the open folder to the Trash
br: Kas an teuliad digor d'al Lastez

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
br[0]: Kas ar restr diuzet er-maez eus al lastez
br[1]: Kas ar restroù diuzet er-maez eus al lastez

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
br[0]: Kas ar restr diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas ar restroù diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
br[0]: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez
br[1]: Kas an teuliadoù digor er-maez eus al lastez

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
br[0]: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas an teuliadoù digor er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
br[0]: Kas an elfenn diuzet er-maez eus al lastez
br[1]: Kas an elfennoù diuzet er-maez eus al lastez

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
br[0]: Kas an elfenn diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"
br[1]: Kas an elfennoù diuzet er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Move this folder to the Trash
br: Kas an teuliad-mañ d'al Lastez

en: Move to
br: Dilec'hiañ betek

en: Moving "%B" to "%B"
br: Dilec'hiadur "%B" betek "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
br[0]: Dilec'hiadur %'d restr (e "%B") betek "%B"
br[1]: Dilec'hiadur %'d restr (e "%B") betek "%B"

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
br[0]: Dilec'hiadur %'d restr e "%B"
br[1]: Dilec'hiadur %'d restr e "%B"

en: Moving Files
br: O tilec'hiañ ar restroù

en: Moving files to trash
br: O kas ar restroù d'al lastez

en: Mud
br: Fank

en: Music
br: Sonerezh

en: Name
br: Anv

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
br: Anv neuzioù Nautilus da arverañ. N'eo ket kavet dereat abaoe Nautilisus 2.2. Mar plij, grit gant an neuzioù arlunioù kentoc'h.

en: Nautilus Web Site
br: Lec'hienn Nautilus

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
br: Nautilus n'hall ket dornata al lec'hiadurioù "%s".

en: Nautilus cannot handle this kind of location.
br: Nautilus n'hall ket dornata al lec'hiadurioù ar seurt-se.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
br: Ne oa ket tu da Nautilus da grouiñ an teuliadoù ret-mañ : %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
br: Ne oa ket tu da Nautilus da grouiñ an teuliad ret "%s".

en: Nautilus handles drawing the desktop
br: Nautilus a ra war-dro

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
br: Nautilus n'en deus gweler staliet ebet gouest da skrammañ an teuliad.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo Nautilus gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo Nautilus ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
br: Gant Nautilus e vez kempennet restroù ha teuliadoù, war un urzhiataer pe enlinenn.

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
br: Nautilus a arver teuliad Ar Gêr an arveriaded evel burev

en: Nautilus will exit when last window destroyed.
br: Kuitaat a ray Nautilus pa vo distrujet ar prenestr diwezhañ.

en: Network
br: Rouedad

en: Network Neighbourhood
br: Tro-war-droioù ar rouedad

en: Network Servers
br: Dafariaded ar rouedad

en: Network Servers icon visible on the desktop
br: Arlunioù dafariad ar rouedad hewel war ar burev

en: Network servers icon name
br: Anv arlun dafariaded ar rouedad

en: Never
br: Morse

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
br: Ababat goulenn pe erounit meziantoù ent emgefreek pa vez ensoc'het ar media.

en: New _Tab
br: _Ivinell nevez

en: New _Window
br: _Prenestr nevez

en: No applications found
br: Arload ebet bet kavet

en: No applications selected
br: Arload ebet bet diuzet

en: No bookmarks defined
br: Sined ebet despizet

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
br: N'eus ket gwezhiadur hegerz all da welout ar restr-mañ. Mar eilot ar restr war hoc'h urzhiataer e c'hallot he digeriñ moarvat.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
br: N'eus ket arload hegerz all da welout ar restr-mañ. Mar eilot ar restr war hoc'h urzhiataer e c'hallot he digeriñ moarvat.

en: No templates installed
br: Patromoù staliet ebet

en: None
br: Hini ebet

en: None of the files could be added as emblems.
br: N'eus ket tu da ouzhpennañ restr ebet evel sielloù.

en: Normal Si_ze
br: Me_nt voutin

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un elfenn a vez loc'het

en: Not allowed to set group
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar strollad

en: Not allowed to set owner
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar perc'henn

en: Not allowed to set permissions
br: N'eo ket aotreet da arventennañ an aotreoù

en: Notes
br: Notennoù

en: Numbers
br: Niveroù

en: Ocean Strips
br: Bandennadoù meurvor

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
br: 00 Here 0000 da 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
br: 00 Here 0000, 00:00 PM

en: Octal Permissions
br: Aotreoù eizhredel

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
br: Krouiñ prenistri evit URI-où roet en un doare anat hepken.

en: Only show folders in the tree side pane
br: Diskouez an teuliadoù e gwezennad ar banell gostez nemetken

en: Onyx
br: Oniks

en: Open %s
br: Digeriñ %s

en: Open %s and other "%s" files with:
br: Digeriñ %s hag ar restroù mod "%s" all gant :

en: Open %s and other %s document with:
br: Digeriñ %s hag an teul mod %s all gant :

en: Open %s with:
br: Digeriñ %s gant :

en: Open Failed, would you like to choose another action?
br: C'hwitet an digeriñ, ha fellout a ra deoc'h dibab ur gwezh all ?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
br: C'hwitet an digeriñ, ha fellout a ra deoc'h dibab un arload all ?

en: Open File and Close window
br: Digeriñ ur restr ha serriñ ar prenestr

en: Open Folder
br: Digeriñ an teuliad

en: Open Folder W_indow
br: Digeriñ prenestr an teuliad

en: Open Location
br: Digeriñ al lec'hiadur

en: Open Wit_h
br: Digeriñ ga_nt

en: Open With
br: Digeriñ gant

en: Open _Location...
br: Digeriñ ul lec'hiadur...

en: Open _Parent
br: Digeriñ ur _c'har

en: Open a folder window for the displayed location
br: Digeriñ ur prenestr eus un teuliad evit al lec'hiadur skrammet

en: Open all "%s" files with:
br: Digeriñ an holl restroù mod "%s" gant :

en: Open all %s documents with:
br: Digeriñ an holl deulioù mod %s gant :

en: Open all files of type "%s" with:
br: Digeriñ an holl restroù o rizh "%s" gant :

en: Open an extra folder view side-by-side
br: Digeriñ un teuliad ouzhpenn gant ur gwel tu ouzh tu

en: Open another Nautilus window for the displayed location
br: Digeriñ ur prenestr all eus Nautilus evit ar chomlec'h diskouezet

en: Open another tab for the displayed location
br: Digeriñ un ivinell nevez evit ul lec'hiadur skrammet

en: Open each _folder its own window
br: Digeriñ pep _teuliad en e brenestr dezhañ

en: Open each selected item in a folder window
br: Digeriñ pep elfenn diuzet en ur prenestr eus un teuliad

en: Open each selected item in a navigation window
br: Digeriñ kement elfenn diuzet en ur prenestr furchal

en: Open each selected item in a new tab
br: Digeriñ pep elfenn bet diuzet en un ivinell nevez

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
br[0]: Digeriñ en %'d _ivinell nevez
br[1]: Digeriñ e %'d a _ivinelloù nevez

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
br[0]: Digeriñ en %'d pr_enestr nevez
br[1]: Digeriñ e %'d a br_enestroù nevez

en: Open in Navigation Window
br: Digeriñ en ur prenestr furchal

en: Open in New _Tab
br: Digeriñ e-barzh un _ivinell nevez

en: Open in New _Window
br: Digeriñ er _prenestr nevez

en: Open in _Folder Window
br: Digeriñ en ur prenestr eus un teuliad

en: Open the contents of the File System
br: Digeriñ endalc'hadoù ar reizhiad restroù

en: Open the contents of your desktop in a folder
br: Digeriñ endalc'hadoù ho purev en un teuliad

en: Open the parent folder
br: Digeriñ an teuliad kar

en: Open the selected item in this window
br: Digeriñ an elfenn diuzet er prenestr-mañ

en: Open the trash
br: Digeriñ ar pod lastez

en: Open this folder in a folder window
br: Digeriñ an teuliad-mañ en ur prenestr eus an teuliad

en: Open this folder in a navigation window
br: Digeriñ an teuliad-mañ en ur prenestr furchal

en: Open this folder in a new tab
br: Digeriñ an teuliad-mañ e-barzh un ivinell nevez

en: Open with %s
br: Digeriñ gant %s

en: Open with Other _Application...
br: Digeriñ gant ur meziant _all...

en: Open with other Application...
br: Digeriñ gant un arload all...

en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

en: Open your personal templates folder
br: Digeriñ ho teuliad patromoù personel

en: Open your personal trash folder
br: Digeriñ ho teuliad lastez personel

en: Opening "%s".
br: O tigeriñ "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
br[0]: O tigeriñ %d elfenn.
br[1]: O tigeriñ %d elfenn.

en: Optional information:
br: Titouroù diret:

en: Orange
br: Orañjez

en: Other Type...
br: Rizh all...

en: Other _Application...
br: Arload _all...

en: Others
br: Ar re all

en: Others:
br: All :

en: Owner
br: Perc'henn

en: Owner:
br: Perc'henn :

en: Pale Blue
br: Glas sklaer

en: Paste the text stored on the clipboard
br: Pegañ an destenn enrollet er golver

en: Patterns:
br: Gousturioù :

en: Pdf / Postscript
br: Pdf / Postcript

en: Perform a quick set of self-check tests.
br: Seveniñ prouadennoù emwiriañ herrek.

en: Perform or update the search
br: Kas pe hizivaat ar c'hlask

en: Permissions
br: Aotreoù

en: Picture
br: Skeudenn

en: Places
br: Berradennoù

en: Please check the spelling and try again.
br: Gwiriit ar reizhkrivañ mar plij, ha klaskit en-dro.

en: Please choose a different emblem name.
br: Marplij dibabit un anv siell disheñvel.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
br: Mar plij, riklit ur skeudenn hepken evit ober un arlun personelaet.

en: Please enter a name and try again.
br: Roit un anv ha klaskit en-dro mar plij.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
br: Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "single" da loc'hañ ar restroù dre ur c'hlik nemetañ pe "double" da loc'hañ ar restroù dre un daouglik.

en: Prefere_nces
br: _Gwellvezioù

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

en: Preparing
br: O prientiñ

en: Preparing to Move to "%B"
br: O prientiñ an dilec'hiañ betek "%B"

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ eiladur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ eiladur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ dilamadur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ dilamadur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
br[0]: O prientiñ dilec'hiañ %'d restr
br[1]: O prientiñ dilec'hiañ %'d restr

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
br[0]: O prientiñ dilec'hiadur eus %'d restr (%S)
br[1]: O prientiñ dilec'hiadur eus %'d restr (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
br[0]: O prientiñ kas eus %'d restr d'al lastez
br[1]: O prientiñ kas eus %'d restr d'al lastez

en: Presentation
br: Kinnigadenn

en: Preview
br: Alberz

en: Preview _sound files:
br: Rakklevout ar restroù _son :

en: Properties
br: Perzhioù

en: Public FTP
br: FTP foran

en: Purple Marble
br: Marbr limestra

en: Put labels beside icons
br: Diskouez skritelloù e-kichen an arlunioù

en: Quit Nautilus.
br: Kuitaat Nautilus.

en: Rating
br: Priziañ

en: Re_versed Order
br: Urzh _tuginet

en: Read and write
br: Lenn ha skrivañ

en: Read-only
br: Lenn hepken

en: Redo Edit
br: Adkemmañ

en: Redo the edit
br: Adkemmañ

en: Reload
br: Adkargañ

en: Reload the current location
br: Adkargañ al lec'hiadur bremanel

en: Remove
br: Lemel kuit

en: Remove this criterion from the search
br: Dilemel an dezverk-mañ diouzh ar c'hlask

en: Rename
br: Adenvel

en: Rename Emblem
br: Adenvel ar siell

en: Rename selected item
br: Adenvel an elfenn diuzet

en: Rename...
br: Adenvel...

en: Renaming "%s" to "%s".
br: Adenvel "%s" gant "%s".

en: Replace _All
br: Erlec'hiañ an _Holl

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
br: Adlec'hiaduriñ an arlunioù a-benn ma vint lakaet gwell er prenestr ha mirout ouzh an arlunioù da vont unan war egile

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Reset View to _Defaults
br: Adlakaat perzhioù _dre ziouer ar gwel

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
br: Reset a zo ur skeudenn dibar n'hell ket bezañ dilamet.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
br: Adderaouekaat urzh ar rummañ hag al live zoumañ evit kenglotañ gant ar gwellvezioù evit ar gwel-mañ

en: Restore Icon's Original Si_ze
br: Adreiñ e _vent orin d'an arlun

en: Restore Icons' Original Si_zes
br: Adreiñ o ment _orin d'an arlunioù

en: Restore each selected icon to its original size
br: Adreiñ e vent orin da bep arlun diuzet

en: Reverse sort order in new windows
br: Eilpennañ an urzh rummañ er prenistri nevez

en: Ridged Paper
br: Paper roudennek

en: Rough Paper
br: Paper dilufr

en: Ruby
br: liv ruzvaen

en: Run "%s" on any selected items
br: Erounit "%s" war gement elfenn diuzet

en: Run in _Terminal
br: Erounit en _Dermenell

en: Run or manage scripts from %s
br: Loc'hañ pe ardeiñ skriptoù adalek %s

en: SELinux Context
br: Kemperzh SELinux

en: SELinux context:
br: Kemperzh SELinux :

en: S_kip All
br: _Mont e-biou d'an holl

en: Sa_ve Search
br: En_rollañ ar c'hlask

en: Sa_ve Search As...
br: En_rollañ ar c'hlask dindan...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
br: Dilemel al lenner kevreet gant an teuliad digor diarvar

en: Safely remove the selected drive
br: _Dilemel al lenner diuzet diarvar

en: Same location as other pane
br: Hevelep lec'hiadur hag ar banell ouzhpenn

en: Save Search as
br: Enrollañ ar c'hlask dindan

en: Save the current search as a file
br: Enrollañ ar c'hlask bremanel e stumm ur restr

en: Save the edited search
br: Enrollañ ar c'hlask bet kemmet

en: Saved search
br: Enklask enrollet

en: Sea Foam
br: Eon mor

en: Search
br: Klask

en: Search Folder
br: Klask un teuliad

en: Search _name:
br: Klask un anv :

en: Search documents and folders by name
br: Klask an teulioù hag an teuliadoù dre o anv

en: Search for "%s"
br: Klask "%s"

en: Search for files by file name and file properties
br: Klask restroù dre an anv-restr ha perzhioù-restr

en: Search for files by file name only
br: Klask restroù dre anv-restr hepken

en: Search results
br: Disoc'hoù ar c'hlask

en: Search:
br: Klask :

en: Secure WebDAV (HTTPS)
br: WebDAV diogelroezet (HTTPS)

en: Select All
br: Diuz pep tra

en: Select Custom Icon
br: Dibab un arlun personelaet

en: Select Folder to Save Search In
br: Dibab un teuliad a-benn enrollañ ar c'hlask ennañ

en: Select I_tems Matching...
br: Diuzañ an elfennoù o klotañ ganti...

en: Select Items Matching
br: Diuzañ elfennoù o klotañ ganti

en: Select _All
br: Diuz _an Holl

en: Select a Category:
br: Diuzañ ur rummad :

en: Select a Color to Add
br: Diuzañ ul liv da ouzhpennañ

en: Select all and only the items that are not currently selected
br: Diuzañ an holl elfennoù (hag ar re-mañ nemetken) nad int ket diuzet bremañ

en: Select all items in this window
br: Diuziñ an holl elfennoù er prenestr-mañ

en: Select all the text in a text field
br: Diuziñ an destenn a-bezh en ur maez testenn

en: Select an Application
br: Diuzañ un arload

en: Select an Image File for the New Emblem
br: Dibabit ur restr skeudenn evit ar Siell Nevez

en: Select an Image File to Add as a Pattern
br: Diuzañ ur restr skeudenn da ouzhpennañ evel goustur

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
br: Diuzañ un arload da zigeriñ %s ha restroù all o rizh "%s"

en: Select an application to view its description.
br: Dibab ur meziant a-benn gwelet e zanvez

en: Select folder to search in
br: Diuzañ an teuliad ma vo klasket ennañ

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
br: Diuzañ penaos digeriñ "%s" ha mar bez sevenet ar gwezhiadur-mañ en dazont evit ar media all o rizh "%s".

en: Select items in this window matching a given pattern
br: Diuzañ an elfennoù er prenestr-mañ o klotañ gant ur goustur lavaret

en: Select the columns visible in this folder
br: Diuzañ ar bannoù hewel en teuliad-mañ

en: Select type
br: Diuzañ ar rizh

en: Selection Bound
br: Termenoù an dibab

en: Service _type:
br: Rizh ar gwazerezh :

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Set _user ID
br: Arventennañ naoudi (ID) an _arveriad

en: Set as _Background
br: Lakaat da _zrekleur

en: Set as background for _all folders
br: Lakaat da zrekleur evit an holl restroù

en: Set as background for _this folder
br: Lakaat da zrekleur evit an teuliad-mañ

en: Set gro_up ID
br: Arventennañ naoudi (ID) ar _strollad

en: Set the zoom level of the current view
br: Arventennañ live zoomaat ar gwel bremanel

en: Setting permissions
br: Arventennadur an aotreoù

en: Shale
br: Lefan

en: Show Emblems
br: Diskouez ar sielloù

en: Show History
br: Diskouez ar roll istor

en: Show Information
br: Diskouez an titouroù

en: Show Notes
br: Diskouez an notennoù

en: Show Places
br: Diskouez ar berradennoù

en: Show Tree
br: Diskouez ar wezenn

en: Show _Hidden Files
br: Diskouez ar restroù _kuzh

en: Show _only folders
br: Diskouez an teuliadoù _hepken

en: Show _thumbnails:
br: Diskouez ar _melvennoù :

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
br: Diskouez ur prenestr ouzh ho laosk da arventennañ liv pe c'houstur drekleur ar burev

en: Show advanced permissions in the file property dialog
br: Diskouez an aotreoù kempleshoc'h e boestad emziviz perzhioù ar restr

en: Show copy dialog
br: Diskouez boestad emziviz an eilañ

en: Show folders first in windows
br: Diskouez an teuliadoù da gentañ e-barzh ar prenistri

en: Show hidden and _backup files
br: Diskouez ar restroù kuzh ha gwareziñ

en: Show location bar in new windows
br: Diskouez ar varrenn lec'hiadur er prenistri nevez

en: Show more _details
br: Diskouez muioc'h a vunu_doù

en: Show mounted volumes on the desktop
br: Diskouez ar bezhiennoù savet war ar burev

en: Show search
br: Diskouez ar c'hlask

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Show side pane in new windows
br: Diskouez ar banell-gostez er prenistri nevez

en: Show status bar in new windows
br: Diskouez ar varrenn stad er prenistri nevez

en: Show te_xt in icons:
br: Diskouez un destenn en arlunioù :

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
br: Diskouez an teuliad ennañ ar skriptoù a zeu war-wel war al lañser-mañ

en: Show the package installer for unknown mime types
br: Diskouez meziant staliañ ar pakadoù evit ar rizhoù MIME dianav

en: Show the version of the program.
br: Diskouez handelv ar goulev.

en: Show toolbar in new windows
br: Diskouez ar varrenn-ostilhoù er prenistri nevez

en: Side pane view
br: Gwelout ar banell gostez

en: Silver
br: Arc'hant

en: Size
br: Ment

en: Size:
br: Ment :

en: Sky
br: Oabl

en: Sky Ridge
br: Roudennoù oabl

en: Slashes are not allowed in filenames
br: N'eo ket aotreet ar beskelloù e anvioù ar restroù

en: Snow Ridge
br: Roudennoù erc'h

en: Software
br: Meziant

en: Some files will not be displayed.
br: Restroù zo ne vint ket skrammet.

en: Some of the files could not be added as emblems.
br: N'eus ket tu da ouzhpennañ ul lod eus ar restroù evel sielloù.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
br: Digarezit, met "%s" n'eo ket ur restr skeudenn ez eus tu da implijout.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
br: Digarezit, ar siell %s n'hall ket bezañ dilamet.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
br: Digarezit, ret eo lakaat lizherennoù, esaouioù ha niverennoù hepken gant gerioù-alc'hwez ar sielloù.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
br: Digarezit, ar goustur %s n'hall ket bezañ dilamet.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
br: Digarezit, ar goustur %s n'hall ket bezañ staliet.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
br: Digarezit, met ur siell gant an anv "%s" ez eus dija.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
br: Digarezit, n'hallit ket erounit arc'hadoù diouzh ul lec'hienn a-bell.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
br: Digarezit, n'hallit ket amsaviñ ar skeudenn addreraouekaat.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
br: Digarezit, ret eo deoc'h erspizañ ur ger-alc'hwez leuniet evit ar siell nevez.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
br: Digarezit, met dav eo deoc'h reiñ un anv evit al liv nevez.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
br: Digarezit, met dav eo deoc'h reiñ un anv liv diarver evit al liv nevez.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ ar strollad eus "%s" : %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemm perc'henn eus "%s" : %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ an aotreoù eus "%s" : %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da skrammañ an holl endalc'hadoù eus "%s" : %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da adenvel "%s" e "%s" : %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
br: Digarezit, n'eus ket tu da enrollañ anv ar siell personelaet.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
br: Digarezit, n'eus ket tu da enrollañ an siell personelaet.

en: Sort _folders before files
br: Rummañ an _teuliadoù a-raok ar restroù

en: Special flags:
br: Banielloù dibar :

en: Specified group '%s' doesn't exist
br: Ar strollad '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: Specified owner '%s' doesn't exist
br: Ar perc'henn '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: Specify a location to open
br: Reiñ ul lec'hiadur da zigeriñ

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizañ ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: Specify session management ID
br: Erspizañ ID ardoadur an estez

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez rakklevet ur restr son pa vez trement al logodenn dreist arlun ur restr. Mar lakaet da "Bepred" e vo lennet ar son bepred ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo klevet ur rakklevadur hepken gant ar restroù lec'hel. Mar lakaet da "morse" ne vo morse rakklevet ar son.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet endalc'had un alberz eus ur restr mod testenn e arlun ur restr. Mar lakaet da "Bepred" e vo diskouezet bepred ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo gwelet un alberz gant ar restroù lec'he lhepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse lennet roadennoù an alberz.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet ur restr skeudenn evel ur velvenn. Mar lakaet da "Bepred" e vo graet ar velvenn ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo diskouezet ar melvennoù gant ar restroù lec'hel hepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse diskouezet ar melvennoù, arveret e vo un arlun rumm.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet an niver a elfennoù en un teuliad. Mar lakaet da "Bepred" e vo diskouezet kontoù an elfennoù ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo diskouezet kontoù an elfennoù gant ar reizhiadoù restroù lec'hel hepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse jedet kontoù an elfennoù.

en: Spreadsheet
br: Loger

en: St_atusbar
br: Barrenn stad

en: Start the drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Start the selected drive
br: Loc'hañ al lenner diuzet

en: Start the selected multi-disk drive
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù diuzet

en: Start the selected volume
br: Loc'hañ ar bezhienn diuzet

en: Start the volume associated with the open folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Start the volume associated with this folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Stop loading the current location
br: Arsaviñ kargadur al lec'hiadur bremanel

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Stop the selected drive
br: Arsaviñ al lenner diuzet

en: Stop the selected multi-disk drive
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù diuzet

en: Stop the selected volume
br: Arsaviñ ar bezhienn diuzet

en: Stop the volume associated with the open folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Stop the volume associated with this folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Stretc_h Icon...
br: _Ledanaat an arlun...

en: Stucco
br: Stouk

en: Switch to Manual Layout?
br: Trec'haoliñ d'ar c'henaozadur dre zorn ?

en: Switch to other pane
br: Trec'haolañ d'ur banel all

en: Symbolic links only supported for local files
br: Skoret eo an ereoù arouezek evit ar restroù lec'hel hepken

en: T_emplates
br: _Patromoù

en: Text
br: Testenn

en: Text Ellipsis Limit
br: Bevenn berradurioù an destenn

en: Text File
br: Restr testenn

en: Text view:
br: Gwel an destenn :

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
br[0]: %'d elfenn diuzet a vo eilet mar tiuzot an arc'had Pegañ
br[1]: %'d elfenn diuzet a vo eilet  mar tiuzot an arc'had Pegañ

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
br[0]: %'d elfenn diuzet a vo dilec'hiet mar tiuzot an arc'had Pegañ
br[1]: %'d elfenn diuzet a vo dilec'hiet mar tiuzot an arc'had Pegañ

en: The Link "%s" is Broken.
br: Torr eo an ere "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
br: Torr eo an ere "%s". E gas d'al Lastez ?

en: The SELinux security context of the file.
br: Kemperzh diogelroez SELinux ar restr.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
br: Desteudadur arroudennoù an destenn eus ar skritell an eil re e-keñver ar re all. Ne vo KET kemmet desteudadur ar skritell en he diabarzh. Sellit ouzh GtkMisc::xalign evit an dra-se.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
br: An arload loc'hañ "%s" n'eo ket bet merket gant fiziañs ennañ. Ma n'ananvezit ket tarzh ar restr-mañ e c'hellfe bezañ arvarus loc'hañ ar restr.

en: The buttons shown in the alert dialog
br: An afelloù diskouezet e-barzh ar voestad emziviz diwall

en: The color cannot be installed.
br: Al liv n' hall ket bezañ staliet.

en: The compact view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis e-pad ma oa o loc'hañ.

en: The compact view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
br: Lec'h a-vremañ ar reti evit ouzhpennañ lizherennoù

en: The date the file was accessed.
br: An deiziad ma oa tizhet ar restr.

en: The date the file was modified.
br: An deiziad ma oa kemmet ar restr.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
br: Ar gwezhiadur dre ziouer n'hall ket digeriñ "%s" rak n'hall ket tizhout ar restroù war al lec'hiadurioù "%s".

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
br: Ment dre ziouer un arlun evit ur velvenn er gwel dre arlunioù.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
br: An urzh rummañ dre ziouer evit an elfennoù er gwel dre arlunioù. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ  "anv", "ment", "rizh", "deiziad_an_daskemm", ha "sielloù".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
br: An urzh rummañ dre ziouer evit an elfennoù er gwel dre roll. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ  "anv", "ment", "rizh", "deiziad_an_daskemm", ha "sielloù".

en: The default width of the side pane in new windows.
br: Al led dre ziouer eus ar banell gostez en ur prenestr nevez digoret.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev e-pad ma oa o loc'hañ.

en: The desktop view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev.

en: The destination folder is inside the source folder.
br: An teuliad pal a zo e-barzh an teuliad orin.

en: The destination is not a folder.
br: An arvoned n'eo ket un teuliad.

en: The destination is read-only.
br: An arvoned zo dre lenn nemetken

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
br: Ne seblant ket bezañ ar restr bet stlejet ur skedeunn talvoudek.

en: The emblem cannot be added.
br: Ne oa ket tu da ouzhpennañ ar siell.

en: The emblem cannot be installed.
br: An siell n'hell ket bezañ staliet.

en: The emblems do not appear to be valid images.
br: An sielloù ne seblantont ket bezañ skeudennoù talvoudek.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit he lenn.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dilec'hiet d' al lastez.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
br: Ar restr '%s' ne seblant ket bezañ ur skeudenn dalvoudek.

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
br: Ar restr ez eus anezhi endeo e "%F" . Mar bez amsavet e vo flastret hec'h endalc'had.

en: The file is not an image.
br: Ar restr n'eo ket ur skeudenn.

en: The file is of an unknown type
br: Diananv eo ar rizh restr

en: The file that you dropped is not an image.
br: N'eo ket ur skeudenn ar restr ho peus laosket.

en: The file that you dropped is not local.
br: N'eo ket lec'hel ar restr ho peus laosket.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e grouiñ en arvoned.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ dilamet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: Ar teuliad "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
br: En teuliad "%s" ez eus muioc'h a restroù eget pezh a c'hell bezañ dornataet gant Nautilus.

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
br: An teuliad ez eus anezhañ endeo e "%F" . Mar bez amsavet e vo flastret an holl restroù en teuliad.

en: The folder contents could not be displayed.
br: Ne oa ket tu da ziskouez endalc'hadoù an teuliad

en: The font description used for the icons on the desktop.
br: Deskrivadur an nodrezh arveret evit an arlunioù war ar burev.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
br: Mentrezh ar restroù evit an deiziadoù. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "locale" (lec'hel), "iso" (heñvel), and "informal" (eeun).

en: The group could not be changed.
br: Ne oa ket tu da cheñch ar strollad.

en: The group of the file.
br: Strollad ar restr.

en: The history location doesn't exist.
br: N'eus ket eus lec'hiadur ar roll istor

en: The icon view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: The icon view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù.

en: The item cannot be restored from trash
br: An elfenn n'hall ket bezañ adtapet diouzh al lastez

en: The item could not be renamed.
br: Ne oa ket tu da adenvel an elfenn.

en: The list view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre rolloù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: The list view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre roll.

en: The location "%s" does not exist.
br: N'eus ket eus al lec'hiadur "%s".

en: The location cannot be displayed with this viewer.
br: Al lec'hiadur n' hall ket bezañ diskouezet gant ar gweler-mañ.

en: The location is not a folder.
br: Al lec'hiadur n'eo ket un teuliad.

en: The media contains digital photos.
br: Luc'hskeudennoù niverel ez eus gant ar media.

en: The media contains software.
br: Meziantoù ez eus gant ar media.

en: The media has been detected as "%s".
br: Dinoet eo bet ar media evel "%s".

en: The mime type of the file.
br: Doare mime ar restr.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
br: Implijet eo an anv "%s" en teuliad-mañ dija. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
br: N'eo ket talvoudek an anv "%s" peogwir ez eus an arouezenn "/" ennañ. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
br: An anv "%s" n'eo ket talvoudek. Dibabit unan disheñvel mar plij.

en: The name and icon of the file.
br: Anv hag arlun ar restr.

en: The owner could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch ar perc'henn.

en: The owner of the file.
br: Perc'henn ar restr.

en: The permissions could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch an aotreoù.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
br: Aotreoù "%s" n'hallont ket bezañ erspizet.

en: The permissions of the file, in octal notation.
br: Aotreoù ar restr, gant un doare notennañ eizhredel

en: The permissions of the file.
br: Aotreoù ar restr.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
br: Aotreoù ar restr diuzet n'hallont ket bezañ erspizet.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
br: Lec'h penn all an Dibab adalek ar reder el lizherennoù

en: The selection rectangle
br: Ar reizhkorn diuziñ

en: The side pane view to show in newly opened windows.
br: Urgwel dre ar banell gostez da ziskouez en ur prenestr nevez digoret.

en: The size of the file.
br: Ment ar restr.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
br: Diouzh ar medioù "%s" e vo erounezet ar meziant. Gwell e vefe deoc'h chom hep erounit ur meziant disfizius.
    
    Ma n'oc'h ket sur, pouezit war Dilezel.

en: The source file would be overwritten by the destination.
br: Ar restr tarzh a vefe flastret gant ar restr arvoned.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
br: An teuliad tarzh ez eus anezhañ endeo e "%B".Goulennet e vo diganeoc'h ur c'hadarnadur gant an toueziañ kent amsaviñ ur restr eus an teuliad a grou ur gudenn gant ar restroù o vezañ eilet.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being moved.
br: An teuliad tarzh ez eus anezhañ endeo e "%B".Goulennet e vo diganeoc'h ur c'hadarnadur gant an toueziañ kent amsaviñ ur restr eus an teuliad a grou ur gudenn gant ar restroù o vezañ dilec'hiet.

en: The target doesn't support symbolic links.
br: An arvonde ne skor ket an ereoù arouezek.

en: The text of the label.
br: Testenn war ar skritellig.

en: The type of alert
br: Rizh ar galv diwall

en: The type of the file.
br: Rizh ar restr.

en: There is %S available, but %S is required.
br: Hergerz ez eus %S koulskoude ez azgoulenner %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
br: N'eus "%s" ebet en teuliad-mañ. Marteze eo bet dilec'hiet pe dilamet ?

en: There is no application installed for %s files
br: N'eus arload ebet staliet evit ar restroù mod %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
br: N'eus arload ebet bet staliet evit ar restroù mod %s.
    Ha fellout a ra deoc'h klask un arload da zigeriñ ar restr-mañ ?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
br: N'eus ket plas a-walc'h gant an arvoned. Klaskit dilemel restroù a-benn kaout muioc'h a blas.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
br: N'eus netra er golver da begañ.

en: There was an error copying the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ ar restr e %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
br: Fazi e-pa ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad e %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pa ma oa o krouiñ an teuliad "%B".

en: There was an error creating the symlink in %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o krouiñ an ere arouezek e %F.

en: There was an error deleting %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tilemel %B.

en: There was an error displaying help.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur skrammañ ar skoazell.

en: There was an error displaying help: 
    %s
br: Bez e oa ur fazi en ur skrammañ ar skoazell :
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kaout titouroù diwar-benn "%B".

en: There was an error getting information about the destination.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o klask titouroù diwar-benn an arvoned.

en: There was an error launching the application.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur loc'hañ an arload.

en: There was an error moving the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ ar restroù betek %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o lenn an teuliad "%B".

en: There was an internal error trying to search for applications:
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi diabarzh e-pad ma oa o klask arloadoù :

en: These files are on a Photo CD.
br: War ur CDad luc'hskeudennoù emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Picture CD.
br: War ur CDad skeudennoù emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Super Video CD.
br: War ur CD video dreist emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video CD.
br: War ur CD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video DVD.
br: War un DVD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a digital audio player.
br: War ul lenner aodio niverel emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on an Audio CD.
br: War ur CD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on an Audio DVD.
br: War un DVD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: This drop target only supports local files.
br: Ar pal eus ar riklañ-leuskel-mañ a skor restroù lec'hel hepken.

en: This file cannot be ejected
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ diskaset

en: This file cannot be mounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ savet

en: This file cannot be started
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ loc'het

en: This file cannot be stopped
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ arsavet

en: This file cannot be unmounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ disavet

en: This is disabled due to security considerations.
br: Diweredekaet eo an dra-mañ abalamour da gudennoù diogelroez.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
br: Moarvat ez eo peogwir ar siell zo ur siell hollbadus ha n'eo ket unan hoc'h eus ouzhpennet.

en: This link cannot be used, because it has no target.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus arvoned ebet gantañ.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus ket eus e arvoned "%s" .

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun an urzhiataer war ar burev.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun Ar Gêr war ar burev.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun dafariaded ar rouedad war ar burev.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun al lastez war ar burev.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
br[0]: Digoret e vo %d ivinell rannet
br[1]: Digoret e vo %d ivinell rannet

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
br[0]: Digoret e vo %d prenestr rannet
br[1]: Digoret e vo %d a brenestroù rannet

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
br[0]: Digoret e vo %d ivinell rannet
br[1]: Digoret e vo %d ivinell rannet

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
br[0]: Digoret e vo %d prenestr rannet
br[1]: Digoret e vo %d a brenestroù rannet

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit i en un teuliad lec'hel ha laoskit i en-dro neuze.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit i en un teuliad lec'hel ha laoskit i en-dro neuze. Ar restroù lec'hel hoc'h eus laosket zo bet digoret endeo.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
br: Trec'haoliñ ar skrammañ/diskrammañ eus ar restroù kuzh er prenestr bremanel

en: Toggle using a tighter layout scheme
br: Trec'haoliñ evit arver ur c'henaozadur strishoc'h

en: Toplevel files cannot be renamed
br: N'haller ket adenvel ar restroù uhel o live

en: Total capacity:
br: Barr kadaviñ klok :

en: Trash
br: Lastez

en: Trash icon visible on desktop
br: Arlun al lastez hewel war ar burev

en: Trashing Files
br: O kas ar restroù d'al lastez

en: Tree
br: Gwezenn

en: Type
br: Rizh

en: Type of click used to launch/open files
br: Rizh ar c'hlik implijet evit loc'hañ/digeriñ restroù

en: Type:
br: Rizh :

en: U_nlock Drive
br: Di_brennañ al lenner

en: Unable to eject %V
br: N'eo ket gouest da ziskas %V

en: Unable to eject %s
br: N'haller ket kas %s er-maez

en: Unable to eject location
br: N'haller ket kas al lec'hiadur er-maez

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
br: N'haller ket merkañ al loc'her-mañ evel unan fiziek (restr erounezadus)

en: Unable to mount %s
br: N'eo ket gouest da sevel %s

en: Unable to mount location
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur

en: Unable to mount the location.
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur.

en: Unable to poll %s for media changes
br: N'eo ket gouest da atersiñ %s a-fet kemmoù ar media

en: Unable to rename desktop file
br: N'eo ket gouest da adenvel restr ar burev

en: Unable to rename desktop icon
br: N'eo ket gouest da adenvel arlun ar burev

en: Unable to search for application
br: N'eo ket gouest da glask arloadoù

en: Unable to start %s
br: N'haller ket loc'hañ %s

en: Unable to start location
br: N'eo ket gouest da loc'hañ al lec'hiadur

en: Unable to stop %s
br: N'eo ket gouest da arsaviñ %s

en: Unable to stop drive
br: N'eo ket gouest da arsaviñ al lenner

en: Unable to unmount %V
br: N'eo ket gouest da zisevel %V

en: Unable to unmount location
br: N'haller ket disevel al lec'hiadur

en: Undo Edit
br: Dizober ar c'hemm

en: Undo the edit
br: Dizober ar c'hemm

en: Undo the last text change
br: Nullañ ar c'hemm skrid diwezhañ

en: Unknown
br: Dianav

en: Unlock the drive associated with the open folder
br: Dibrennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Unlock the selected drive
br: Dibrennañ al lenner diuzet

en: Unmount the selected volume
br: _Disevel ar bezhienn diuzet

en: Unmount the volume associated with the open folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Unmount the volume associated with this folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh lañsañ dianavezet : %d

en: Untrusted application launcher
br: Loc'her arload disfiziañs ennañ

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
br[0]: Implijout "%s" evit digeriñ an elfenn ziuzet
br[1]: Implijout "%s" evit digeriñ an elfennoù diuzet

en: Use De_fault
br: Implijout an hini dre ziouer

en: Use _Default Background
br: Implij an drekleur dre ziouer

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
br: Arverañ degouezhioù un afell ouzhpenn eus al logodenn en ur prenestr merdeiñ eus Nautilus

en: Use manual layout in new windows
br: Arverañ ur c'henaozadur dre zorn  er prenestroù nevez

en: Use the normal view size
br: Arverañ ment ar gwel reizh

en: Use tighter layout in new windows
br: Arverañ ur c'henaozadur tostoc'h er prenestroù nevez

en: View _new folders using:
br: Gwelout an teuliadoù _nevez a ra gant :

en: View of the current folder
br: Ur gwel eus an teuliad bremanel

en: View or modify the properties of each selected item
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù kement elfenn dizuet

en: View or modify the properties of the open folder
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù an teuliad digor

en: View or modify the properties of this folder
br: Gwelout pe zaskemmañ perzhioù an teuliad-mañ

en: Views
br: Gwelioù

en: Violet
br: Mouk

en: Visible _Columns...
br: _Bannoù hewel...

en: Volume:
br: Pezhienn :

en: Wavy White
br: Gwenn gwagennek

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
br: Merc'her, 00 Gwengolo 0000 da 00:00:00 PM

en: What to do with executable text files when activated
br: Petra ober gant ar restroù testenn erounezadus pa vezont gweredekaet

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
br: Petra ober gant ar restroù testenn erounezadus pa vezont gweredekaet (klik pe daouglik warni). Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "loc'hañ" a-benn o loc'hañ evel arloadoù, "goulenn" a-benn goulenn petra ober dre ur voestad emziviz ha "skrammañ" a-benn o diskouez evel restroù mod testenn.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view", "icon_view" and "compact_view".
br: Pa vez gweladennet un teuliad ez eo arveret ar gweler-mañ betek ma vo diuzet unan all ganeoc'h evit an teuliad dibar-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "list_view" (gwel dre roll), "icon_view" (gwel dre arlunioù) and "compact_view" (gwel fetis).

en: When to show number of items in a folder
br: Pegoulz diskouez an niver a elfennoù en un teuliad

en: When to show preview text in icons
br: Menegiñ a ra pegoulz diskouez un destenn alberz en arlunioù

en: When to show thumbnails of image files
br: Pegoulz diskouez melvennoù eus restroù mod skeudenn

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
br: Menegiñ a ra pelec'h lakaat an ivinelloù nevez digoret er prenestroù merdeiñ.

en: Whether a custom default folder background has been set.
br: Menegiñ a ra mard eo bet arventennet drekleur personelaet un teuliad dre ziouer.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
br: Menegiñ a ra mard eo bet arventennet drekleur personelaet ur banell gostez dre ziouer.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
br: Menegiñ a ra mar bez ret goulenn ma vo kadarnaet dilamadur ar restroù pe c'houllonderadur al lastez

en: Whether to automatically mount media
br: Menegiñ a ra mar bez ret sevel ar media ent emgefreek

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
br: Menegiñ a ra mar bez ret digeriñ un teuliad ent emgefreek evit ar media emsavet

en: Whether to enable immediate deletion
br: Menegiñ a ra mar bez ret gweredekaat an dilamadur diouzhtu

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
br: Menegiñ a ra mar bez ret selaou ar sonioù en a-raok pa dremeno al logodenn dreist un arlun

en: Whether to show backup files
br: Menegiñ a ra mar bez ret diskouez ar restroù gwarediñ

en: Whether to show hidden files
br: Menegiñ a ra mar bez ret diskouez ar restroù kuzh

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
br: Menegiñ a ra mar bez ret diskouez boestad emziviz an arveriad evit ar meziant staliañ mar befe digoret ur restr he rizh MIME dianav, a-benn klask un arload a vefe gouest d'he dornata.

en: White
br: Gwenn

en: White Ribs
br: Roudennoù gwenn

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
br: Led ar riblenn tro dro d'ar skritell ha d'ar skeudenn er voestad emziviz diwall

en: Width of the side pane
br: Ledander ar banell gostez

en: Windows share
br: Rannadur Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
br: N'oc'h ket ar perc'henn neuze n'hallit ket kemmañ an aotreoù-mañ.

en: You can choose another view or go to a different location.
br: Gallout a rit dibab ur gwel all pe mont d'ul lec'hiadur disheñvel.

en: You can download it or make a link to it.
br: Bez e c'hellit pellgargañ anezhi pe krouiñ un ere daveti.

en: You can only use images as custom icons.
br: Gellout a rit implijout ar skeudennoù evel arlunioù personelaet hepken.

en: You can only use local images as custom icons.
br: Skeudennoù lec'hel hepken a c'hellit implijout evel arlunioù personelaet.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
br: Tu 'zo da ehanañ ar gwezhiadur en ur glikañ war dilezel.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
br: N'hallit ket lakaat muioc'h eget un arlun personelaet war un dro.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
br: N'hallit ket lakaat muioc'h eget un arlun personelaet war un dro.

en: You cannot copy a file over itself.
br: N'hallit ket eilañ ur restr warni hec'h-unan.

en: You cannot copy a folder into itself.
br: N'hallit ket eilañ un teuliad davetañ e-unan.

en: You cannot move a file over itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ ur restr warni hec'h unan.

en: You cannot move a folder into itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ un teuliad davetañ e-unan.

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
br: N'hallit ket dilec'hiañ ar bezhienn "%s" betek al lastez.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
br: N' hoc'h eus ket an aotreoù evit haeziñ an teuliad arvoned.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit cheñch strollad "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit adenvel "%s"

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit gwelout ar pezh a zo e-barzh "%s".

en: You have just inserted a Photo CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CDad luc'hskeudennoù.

en: You have just inserted a Picture CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CDad skeudennoù.

en: You have just inserted a Super Video CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD dreist video.

en: You have just inserted a Video CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD video.

en: You have just inserted a Video DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD video.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur Blu-Ray gwrec'h.

en: You have just inserted a blank CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD gwrec'h.

en: You have just inserted a blank DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD gwrec'h.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD HD gwrec'h.

en: You have just inserted a digital audio player.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ul lenner aodio niverel.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur mediom gant luc'hskeudennoù niverel.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
br: Ensoc'het hoc'h eus ur mediom gant ur meziant prientet a-benn ma vefe loc'het ent emgefreek.

en: You have just inserted a medium.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur medioù.

en: You have just inserted an Audio CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD aodio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD aodio.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant Brasero ; ma n'hoc'h eus ket bet,skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Zoom
br: Zoum

en: Zoom In
br: Zoum Brasaat

en: Zoom Out
br: Zoum bihanaat

en: Zoom _In
br: Zoum _brasaat

en: Zoom _Out
br: Zoum bi_hanaat

en: Zoom to Default
br: Zoum dre ziouer

en: _About
br: _A-zivout

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: _Add Bookmark
br: _Ouzhpennañ ur sined

en: _Add a New Color...
br: _Ouzhpennañ ul liv nevez...

en: _Add a New Emblem...
br: _Ouzhpennañ ur siell nevez...

en: _Add a New Pattern...
br: _Ouzhpennañ ur goustur nevez...

en: _Always
br: _Bepred

en: _Always perform this action
br: _Seveniñ ar gwezhiadur-mañ bewech

en: _Arrange items:
br: _Renkañ an elfennoù :

en: _Ask each time
br: _Goulenn bewech

en: _Back
br: _Distreiñ

en: _Backgrounds and Emblems...
br: _Drekleurioù ha sielloù...

en: _Bookmarks
br: _Sinedoù

en: _Browse Folder | _Browse Folders
br[0]: _Furchal en teuliad
br[1]: _Furchal en teuliadoù

en: _Browse...
br: _Furchal...

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Close Tab
br: _Serriñ an ivinell

en: _Compact
br: _Fetis

en: _Computer
br: _Urzhiataer

en: _Connect
br: _Kennaskañ

en: _Connect Drive
br: _Kennaskañ al lenner

en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _Copy Here
br: _Eilañ amañ

en: _DVD Video:
br: _DVD Video :

en: _Default zoom level:
br: Live zoom _dre-ziouer :

en: _Delete
br: _Dilemel

en: _Delete Permanently
br: _Dilemel da viken

en: _Desktop
br: _Burev

en: _Detect Media
br: _Dinoiñ ar media

en: _Disconnect
br: _Digennaskañ

en: _Disconnect Drive
br: _Digennaskañ al lenner

en: _Display
br: _Skrammañ

en: _Domain Name:
br: Anv an _domani:

en: _Double click to open items
br: _Daouglikañ a-benn digeriñ an elfennoù

en: _Download
br: _Pellgargañ

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _Edit Bookmarks...
br: _Embann ar sinedoù...

en: _Eject
br: Er_maeziañ

en: _Emblems
br: _Sielloù

en: _Empty File
br: Restr _c'houllo

en: _File
br: _Restr

en: _Folder:
br: _Teuliad :

en: _Format
br: _Mentrezh

en: _Format:
br: _Mentrezh :

en: _Forward
br: _War-raok

en: _Go
br: _Mont

en: _Group:
br: _Strollad :

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Home
br: Ar _gêr

en: _Home Folder
br: Teuliad ar _gêr

en: _Icons
br: _Arlunioù

en: _Image:
br: _Skeudenn :

en: _Invert Selection
br: _Tuginañ an diuzad

en: _Keep Aligned
br: _Mirout desteudet

en: _Keyword:
br: Ger-alc'hwezh :

en: _Launch Anyway
br: _Loc'hañ memes tra

en: _Link Here
br: _Liammañ amañ

en: _List
br: _Roll

en: _Local File Only
br: Restroù _lec'hel hepken

en: _Location (URI):
br: _Lec'hiadur (URI):

en: _Location...
br: _Lec'hiadur...

en: _Location:
br: _Lec'hiadur :

en: _Lock Drive
br: _Prennañ al lenner

en: _Main Toolbar
br: Barrenn-ostilhoù pennañ

en: _Manually
br: Gant an _dorn

en: _Merge
br: _Toueziañ

en: _Mount
br: _Sevel

en: _Move Here
br: _Kas amañ

en: _Music Player:
br: _Lenner sonerezh :

en: _Name: | _Names:
br[0]: _Anv :
br[1]: _Anvioù :

en: _Network
br: _Rouedad

en: _Never
br: _Morse

en: _Never prompt or start programs on media insertion
br: _Biken pediñ pe loc'hañ meziantoù goude bezan ensoc'het media

en: _Next Tab
br: Ivinell da heul

en: _Only for files smaller than:
br: Hepken evit ar restroù bihanoc'h eget :

en: _Open
br: _Digeriñ

en: _Open Scripts Folder
br: _Digeriñ teuliad ar skriptoù

en: _Open with %s
br: _Digeriñ gant %s

en: _Other pane
br: _Panell all

en: _Owner:
br: _Perc'henn :

en: _Paste Into Folder
br: _Pegañ e-barzh an teuliad

en: _Pattern:
br: _Goustur :

en: _Patterns
br: _Gousturioù

en: _Photos:
br: _Luc'hskeudennoù :

en: _Places
br: _Berradennoù

en: _Port:
br: _Porzh :

en: _Power On
br: _Enaouiñ

en: _Previous Tab
br: Ivinell gent

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: _Read
br: _Lenn

en: _Reload
br: A_dkargañ

en: _Remember this application for "%s" files
br: _Derc'hel soñj en arload-mañ evit an teulioù mod "%s"

en: _Remember this application for %s documents
br: _Derc'hel soñj en arload-mañ evit an teulioù mod %s

en: _Remove a Color...
br: _Dilemel ul liv...

en: _Remove a Pattern...
br: _Dilemel ur goustur...

en: _Remove an Emblem...
br: _Dilemel ur siell...

en: _Remove...
br: _Lemel kuit...

en: _Rename...
br: _Adenvel...

en: _Replace
br: _Erlec'hiañ

en: _Restore
br: _Assav

en: _Retry
br: _Adklask

en: _Run
br: _Erounit

en: _Run executable text files when they are opened
br: _Erounit restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _Safely Remove Drive
br: _Dilemel al lenner diarvar

en: _Scripts
br: _Skriptoù

en: _Search
br: _Klask

en: _Search for Files...
br: _Klask restroù...

en: _Search for:
br: _Klask :

en: _Select Application
br: _Diuzañ un arload

en: _Server:
br: _Dafariad :

en: _Share:
br: _Rannañ :

en: _Side Pane
br: Panell-_gostez

en: _Single click to open items
br: _Ur c'hlik a-benn digeriñ an elfennoù

en: _Skip
br: _Mont e biou

en: _Skip files
br: Mont e-biou d'ar restroù

en: _Software:
br: _Meziantoù :

en: _Start
br: _Loc'hañ

en: _Start Multi-disk Device
br: _Loc'hañ an drobarzhell lieskantennoù

en: _Start Multi-disk Drive
br: _Loc'hañ al lenner lieskantennoù

en: _Sticky
br: Pegu_s

en: _Stop
br: _Harz

en: _Stop Multi-disk Device
br: _Arsaviñ an drobarzhell lieskantennoù

en: _Stop Multi-disk Drive
br: _Arsaviñ al lenner lieskantennoù

en: _Stop the drive associated with the open folder
br: _Arsaviñ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: _Tabs
br: _Ivinelloù

en: _Text beside icons
br: Skrid e-kichen an arlunioù

en: _Trash
br: Las_tez

en: _Type:
br: _Rizh :

en: _Undo
br: N_ullañ

en: _Unlock Drive
br: Dibrennañ al lenner

en: _Unmount
br: _Disevel

en: _Up
br: _Sevel

en: _Use a custom command
br: _Arverañ un arc'had personelaet

en: _Use compact layout
br: _Arverañ ur c'henaozadur fetis

en: _User Name:
br: Anv an arveriad :

en: _View
br: _Gwelout

en: _View As
br: _Gwelout evel

en: _View executable text files when they are opened
br: _Gwelout restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _Write
br: _Skrivañ

en: _Zoom
br: _Zoum

en: access
br: haeziñ

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
br[0]: %'d eurvezh well-wazh
br[1]: %'d eurvezh well-wazh

en: by Modification _Date
br: dre _zeiziad ar c'hemm

en: by _Emblems
br: dre _siell

en: by _Name
br: dre _anv

en: by _Size
br: dre _vent

en: by _Type
br: dre _rizh

en: create/delete
br: krouiñ/dilemel

en: dropped data
br: roadennoù laosket

en: dropped text.txt
br: testenn laosket.tx

en: free
br: dieub

en: link
br: ere

en: link (broken)
br: ere (torr)

en: list
br: roll

en: loading...
br: o kargañ...

en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
br: nautilus : %s n' hell ket bezañ implijet gant URI-où.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
br: nautilus : --check n'hell ket bezañ implijet gant dibarzhioù all.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
br: nautilus: --geometry n'hell ket bezañ implijet gant muioc'h eget un URI.

en: nd copy)
br: l eilad)

en: new file
br: restr nevez

en: no
br: ket

en: nothing
br: netra

en: on the desktop
br: war ar burev

en: open a browser window.
br: digeriñ ur prenestr merdeiñ.

en: pointing at "%s"
br: o poentañ davit "%s"

en: program
br: goulev

en: rd copy)
br: e eilad)

en: read
br: lenn

en: st copy)
br: añ eilad)

en: th copy)
br: vet eilad)

en: today
br: hiziv

en: today at %-I:%M %p
br: hiziv da %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
br: hiziv da %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
br: hiziv da 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
br: hiziv da 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
br: hiziv, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
br: hiziv, 00:00 PM

en: unknown
br: dianav

en: unknown MIME type
br: Rizh MIME dianav

en: unknown type
br: Rizh dianav

en: unreadable
br: anlennadus

en: untitled folder
br: Teuliad hep titl

en: used
br: arveret

en: write
br: skrivañ

en: yesterday
br: dec'h

en: yesterday at %-I:%M %p
br: dec'h da %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
br: dec'h da %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
br: dec'h da 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
br: dec'h da 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
br: dec'h, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
br: dec'h, 00:00 PM
