rhythmbox - en to br translation catalogue (1008 entries)

en:      * A legal framework protecting the artists (thanks to the Creative Commons licenses).
br:      * Ur framm lezennel evit gwareziñ an arzourien (a-drugarez d'an aotreoù-implijout Creative Commons).

en:      * An adaptive music recommendation system based on iRATE to help listeners discover new artists based on their tastes
           and on other criteria such as their location.
br:      * Reizhiad erbedadenn dinamek diazezet war iRATE evit skoazell ar selaouerien da zizoleiñ arzourien nevez hervez
           o blazioù ha dezverkoù all evel o lec'hiadur.

en:      * Founder/owner runs it -- support a small business
br:      * An diazezer ha perc'henner a ra war-dro, skoazellit un embregerezh bihan

en:      * Free, simple and quick access to the music, for everyone.
br:      * Digoust, eeun ha moned d'ar sonerezh fonnus evit an holl.

en:      * The possibility of making direct donations to the artists.
br:      * Reiñ ac'hant d'an arzourien war-eeun mar karer.

en:      * The use of the latest Peer-to-Peer technologies
br:      * Implij an teknologezhioù par-ouzh-par diwezhañ

en:     * 50% of payment goes to artist (makes buyer feel good: they're helping the world)
br:     * 50% eus ar paemantoù a ya d'an arzour (plijet eo ar prener : sikour a ra ar bed)

en:     * All albums and artists hand-picked
br:     * Holl an albomoù hag an arzourien zo diuzet hini pe hini

en:     * Downloads and CDs are both available (no other site on the internet sells both)
br:     * Pellgargadurioù ha CDoù zo hegerz (n'eus lec'hienn all ebet war ar Genrouedad a werzh an daou e-mod-se)

en:     * Extensive biographical info about each musician, and artist photo -- feel a strong connection to the artist
br:     Titouroù diwar-benn buhez pep sonour, luc'hskeudennoù an arzourien -- en em gavit tost ouzh an arzourien

en:     * Free listening of all songs
br:     * Digoust eo selaou ouzh an holl donioù

en:     * Full color, high quality cover art PDF available for most albums - easy to print
br:     * Golo livet a-galite uhel hegerz e PDF evit darn vrasañ an albomoù, aes da voullañ

en:     * Low pressure environment - nothing flashing, no audio ads while listening to albums
br:     * Nebeut a wask armerzhel, netra a c'hellfe direnkañ, n'eus bruderezh klevet ebet e-pad seniñ an albomoù

en:     * Music selection is unique to Magnatune, unlike most on-line stores that have more-or-less the same (gigantic) selection
br:     * Diuzad sonerezh dibar evit Magnatune, kontrol d'an darn vrasañ eus ar stalioù enlinenn hag o deus mui pe nemet ar memes niverenn (mell) a ziuzad

en:     * No copy protection on the music (DRM) which allows playing music on any device (unlike iTunes/MSN/etc)
br:     * N'eus gwarez evet a-enep eilañ war ar sonerezh (DRM), ar pezh a aotre seniñ ar sonerezh war n'eus forzh peseurt ardivink (kontrol da iTunes/MSN/hag all)

en:     * No need to "register" to listen or buy
br:     * N'eus ket ezhomm d'en em enrollañ evit selaou pe brenañ

en:     * Not part of the "evil" major label machine - for those that hate the music biz and want to help topple it
br:     * N'eus netra da welet gant reizhiad al labeloù sonerezh bras evit ar re a gasa ar greanterezh sonerezh hag a fell dezho sikour da vihanaat e levezon

en:     * Not venture-capital backed big business
br:     * N'eus ket greanterezh bras diazezet war gevala riskl

en:     * Our genres are hard to find in record stores and not on radio (though do appear on college radio)
br:     * Diaes eo kavout hon doareoù er stalioù pladennoù pe er skingomzioù (klevet int war skingomzioù skol-veur 'vat)

en:     * Perfect quality downloads (CD copy) are available when you download (not inferior quality sound)
br:     * Pellgargadurioù a-feson (eiladoù CD), ne zigresk ket perzh ar son

en:     * Radio stations and "genre mix" playlists allow background listening - can do work while listening to our music
br:     * Rolloù-seniñ mod skingomz ha meskaj doareoù a aotre selaou ouzh hor sonerezh en ur labourat

en:     * Smaller selection means easier to find good music
br:     * Un diuzad bihanoc'h evit ma vez aesoc'h an enklask sonerezh mat

en:     * Variable pricing scheme means you can pay as little as $5 for an album if you choose
br:     * Skeul brizioù kemmus, ar pezh a aotre ac'hanoc'h da baeañ nemet $5 evit un albom m'ho peus c'hoant

en:     * Very simple user interface, quick to play music
br:     * Etrefas implijer eeun-kenañ, fonnus eo evit seniñ sonerezh

en:     * Wide variety of genres, can fit any mood
br:     * Ur bern doareoù evit holl an imorioù

en: $10 US (better than average)
br: $10 US (muioc'h eget an etread)

en: $11 US
br: 11 $US

en: $12 US (generous)
br: $12 US (brokus)

en: $13 US
br: 13 $US

en: $14 US
br: 14 $US

en: $15 US (VERY generous!)
br: $15 US (brokus-KENAÑ !)

en: $16 US
br: 16 $US

en: $18 US (We love you!)
br: $18 US (Ho karout a reomp !)

en: $8 US (typical)
br: $8 US (kustum)

en: %a %I:%M %p
br: %a %H:%M

en: %b %d %I:%M %p
br: %d %b %H:%M

en: %b %d %Y
br: %d %b %Y

en: %d (%d) | All %d (%d)
br[0]: %d (%d)
br[1]: An holl %d (%d)

en: %d Star | %d Stars
br[0]: %d steredenn
br[1]: %d steredenn

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
br[0]: %d albom (%d)
br[1]: An holl e-touez %d a albomoù (%d)

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
br[0]: %d arzour (%d)
br[1]: An holl e-touez %d a arzourien (%d)

en: %d episode | %d episodes
br[0]: %d pennad
br[1]: %d pennad

en: %d feed | All %d feeds
br[0]: %d lanv
br[1]: An holl e-touez %d a lanvioù

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
br[0]: %d rumm (%d)
br[1]: An holl e-touez %d a rummoù (%d)

en: %d hour | %d hours
br[0]: %d eurvezh
br[1]: %d eurvezh

en: %d import errors | %d import errors
br[0]: %d fazi en un enporzhiañ
br[1]: %d fazi en un enporzhiañ

en: %d minute | %d minutes
br[0]: %d vunutenn
br[1]: %d a vunutennoù

en: %d missing file | %d missing files
br[0]: %d restr o vankout
br[1]: %d restr o vankout

en: %d second | %d seconds
br[0]: %d eilenn
br[1]: %d eilenn

en: %d song | %d songs
br[0]: %d ton
br[1]: %d ton

en: %d station | %d stations
br[0]: %d savlec'h
br[1]: %d radio

en: %d:%02d of %d:%02d
br: %d:%02d war %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
br: %d:%02d war %d:%02d o chom

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
br: %d:%02d:%02d war %d:%02d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
br: %d:%02d:%02d war %d:%02d:%02d o chom

en: %ld day | %ld days
br[0]: %ld devezh
br[1]: %ld devezh

en: %ld hour | %ld hours
br[0]: %ld eurvezh
br[1]: %ld eurvezh

en: %ld minute | %ld minutes
br[0]: %ld vunutenn
br[1]: %ld munutenn

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
br: %s
    Sevenit '%s --help' evit gwelet ur roll klok an dibarzhioù hegerz gant al linenn urzhiañ.

en: %s (%d tracks)
br: %s (%d roudenn)

en: %s (Paused)
br: %s (Ehanet)

en: %s Group Radio
br: Skingomz ar strollad %s

en: %s Properties
br: Perzhioù %s

en: %s and %s
br: %s ha %s

en: %s of %s
br: %s eus %s

en: %s's %s Radio
br: Skingomz %2$s gant %1$s

en: %s's Loved Tracks
br: Tonioù priziet gant %s

en: %s's Music
br: Sonerezh %s

en: %s's Neighbour Radio
br: Skingomz nes eus %s

en: %s's Personal Radio
br: Skingomz personel eus %s

en: %s's Playlist
br: Roll-tonioù %s

en: %s's Recommended Radio: %s percent
br: Skingomz erbedet gant %s : %s dre gant

en: %s's playlist
br: Roll-tonioù %s

en: %s, %s and %s
br: %s, %s ha %s

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
br: %s. Ha c'hoant ho peus d'ouzhpennañ al lanv podskignañ alato ?

en: 0 seconds
br: 0 eilenn

en: <Invalid unicode>
br: <Unicode direizh>

en: <b>Download Manager</b>
br: <b>Merour pellgargañ</b>

en: <b>Download</b>
br: <b>Pellgargañ</b>

en: <b>Information</b>
br: <b>Titouroù</b>

en: <b>Lyrics Folder</b>
br: <b>Teuliad ar c'homzoù</b>

en: <b>Magnatune online music store</b>
br: <b>Staliad sonerezh enlinenn Magnatune</b>

en: <b>Playlist format</b>
br: <b>Mentrezh ar roll-tonioù</b>

en: <b>Search engines</b>
br: <b>Kefluskerioù klask</b>

en: <b>Sharing</b>
br: <b>Kenimplij</b>

en: <b>System</b>
br: <b>Reizhiad</b>

en: <span size="x-large" weight="bold">Do you want to initialize your iPod?</span>
br: <span size="x-large" weight="bold">Ha c'hoant ho peus da zeraouekaat ho iPod ?</span>

en: A sample plugin in C with no features
br: Ur skouerenn a enlugellad hep arc'hweladur skrivet e C

en: A sample plugin in Python with no features
br: Ur skouerenn a enlugellad hep arc'hweladur skrivet e Python

en: A sample plugin in Vala with no features
br: Ur skouerenn a enlugellad hep arc'hweladur skrivet e Vala

en: A_dd if any criteria are matched
br: O_uzhpennañ ma'z eus un dezverk mat

en: A_lbum
br: A_lbom

en: A_lbum:
br: A_lbom :

en: About %s left
br: Tro %s a chom

en: Account Login
br: Anv implijer ar gont

en: Account Settings
br: Arventennoù ar gont

en: Account details are needed before you can connect.  Check your settings.
br: Rekis eo titouroù ar gont kent gallout en em gevreañ.  Gwiriekait ho arventennoù.

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Add _to Play Queue
br: Ouzhpennañ d'al _lostad-seniñ

en: Add all tracks in this playlist to the queue
br: Ouzhpennañ holl roudennoù ar roll-tonioù el lostad

en: Add new playlist to iPod
br: Ouzhpennañ ur roll-tonioù nevez d'an iPod

en: Add specified tracks to the play queue
br: Ouzhpennañ ar roudennoù merket d'al lostad-seniñ

en: Add to P_laylist
br: Ouzhpennañ d'ar ro_ll-tonioù

en: Adding song to your Loved tracks
br: Ouzhpenn ar roudenn d'ho roudennoù prizius

en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
br: Ret eo kaout enlugelladoù GStreamer ouzhpenn evit seniñ ar restr-mañ : %s

en: Adds support for playing media from and sending media to DLNA/UPnP network devices, and enables Rhythmbox to be controlled by a DLNA/UPnP ControlPoint
br: Kemer e karg lenn ha kas restroù media da drobarzhelloù rouedad UPnP/DLNA, hag 'aotre da gontrolliñ Rhythmbox dre ur poent kontroll DLNA/UPnp.

en: Adds support to Rhythmbox for playing and downloading albums from Jamendo
br: Kemer e karg seniñ ha pellgargañ albomoù adalek Jamendo

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
br: Ouzhpennañ ar c'hemer e karg evit seniñ ha prenañ adalek ar staliad enlinenn Magnatune

en: Advanced
br: Kemplesoc'h

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in GConf, it will use the default password ('rhythmbox').
br: Goude bezañ pouezet war «[nbsp]Gweredekaat[nbsp]», gortoz a raio Rhythmbox ma kevreit outañ gant winpdb pe rpdb2. Ma n'oc'h eus ket termenet ur ger-tremen dizreinañ e GConf, implijit ar ger-tremen dre ziouer («[nbsp]rhythmbox[nbsp]»).

en: Album
br: Albom

en: Albums
br: Albomoù

en: All
br: An holl

en: All Files
br: An holl restroù

en: Always shown
br: Atav diskouezet

en: Always visible
br: Atav war-wel

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre linennoù urzhiad

en: April (04)
br: Ebrel (04)

en: Artist
br: Arzour

en: Artist (Album) - Number - Title
br: Arzour (Albom) - Niverenn - Titl

en: Artist - Album
br: Arzour - Albom

en: Artist - Number - Title
br: Arzour - Niverenn - Titl

en: Artist - Title
br: Arzour - Titl

en: Artist Fan radio
br: Skingomz ar re sot gant an arzour

en: Artist Information
br: Titouroù an arzour

en: Artist s_ort order:
br: Urzh dilenn an arzourien :

en: Artist/Album
br: Arzour/Albom

en: Artist/Artist - Album
br: Arzour/Arzour - Albom

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
br: Arzour/Arzour - Albom/Arzour (Albom) - 01 - Titl.ogg

en: Artists
br: Arzourien

en: Artists liked by fans of %s
br: Arzourien a blij d'ar re sot gant %s

en: Artists similar to %s
br: Arzourien damheñvel da %s

en: Audio CD Player
br: Lenner CD klevet

en: Audio CD Recorder
br: Engraver CD klevet

en: Audio Conversion Error
br: Fazi oc'h amdreiñ klevet

en: Audio formats:
br: _Mentrezh klevet :

en: Audio recording error
br: Fazi oc'h enrollañ klevet

en: August (08)
br: Eost (08)

en: Author:
br: Aozer :

en: Ban
br: Forbannañ

en: Ban the current track from being played again
br: Forbannañ ar roudenn a-vremañ evit ma ne vezo ket adlennet

en: Banning song
br: Forbannañ an ton

en: Basic
br: Diazez

en: Bitrate:
br: Kas :

en: Browse This A_lbum
br: Furchal en a_lbom-mañ

en: Browse This _Artist
br: Furchal en arzour-mañ

en: Browse This _Genre
br: Furchal er rummad-mañ

en: Browse...
br: Furchal...

en: Browser Views
br: Selloù ar furcher

en: Browser already active
br: Gweredek eo ar merdeer endeo

en: Browser is not active
br: N'eo ket gweredek ar merdeer

en: Buffering
br: O kargañ

en: Burn
br: Engravañ

en: By extension
br: Dre astenn

en: C_onfigure...
br: _Kefluniañ...

en: C_reate
br: K_rouiñ

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: Dibosupl eo lakaat URIoù an teulioù da dremen war-zu ur gasadenn .desktop evel 'Type=Link'

en: Cancel Downloads
br: Nullañ ar pellgargadurioù

en: Cancel Episode Download
br: Nullañ pellgargañ ar pennad

en: Cannot access CD
br: Dibosupl eo tizhout ar CD

en: Cannot access CD: %s
br: Dibosupk eo tizhout ar CD : %s

en: Cannot find drive
br: Dibosupl eo kavout al lenner

en: Cannot find drive %s
br: Dibosupl eo kavout al lenner %s

en: Cannot get free space at %s: %s
br: Dibosupl eo kaout egor diac'hub war %s: %s

en: Cannot read CD: %s
br: Dibosupl eo lenn ar CD : %s

en: Change and configure plugins
br: Kemmañ ha kefluniañ an enlugelladoù

en: Change song
br: Kemmañ an ton

en: Change the music volume
br: Kemmañ ampled ar sonerezh

en: Change the status of the party mode
br: Kemmañ stad ar mod skramm leun

en: Change the visibility of the browser
br: Kemmañ hewelded ar furcher

en: Change the visibility of the side pane
br: Kemmañ hewelded ar varrenn-gostez

en: Change the visibility of the song position slider
br: Kemmañ hewelded risklerez lec'hiadur an ton

en: Change the visibility of the statusbar
br: Kemmañ hewelded ar varrenn-stad

en: Change the visibility of the toolbar
br: Kemmañ hewelded ar varrenn ostilhoù

en: Change this automatic playlist
br: Kemmañ ar roll-tonioù naouek-mañ

en: Change volume
br: Kemmañ an ampled

en: Change whether the queue is visible as a source or a sidebar
br: Merkañ ma'z eo gwelet al lostad-seniñ evel tarzh pe varrenn-gostez

en: Changing station
br: O kemmañ skingomz

en: Check for _new episodes:
br: Klask pennadoù _nevez:

en: Choose Library Location
br: Dibabit lec'hiadur al levraoueg

en: Choose a playlist to be loaded
br: Dibab ur roll-tonioù da vezañ karget

en: Choose file to be added to the Library
br: Dibabit ur restr da vezañ ouzhpennet d'al levraoueg

en: Choose folder to be added to the Library
br: Dibabit un teuliad da vezañ ouzhpennet d'al levraoueg

en: Choose lyrics folder...
br: Dibab teuliad ar c'homzoù...

en: Choose music to play
br: Dibab ar sonerezh da vezañ sonet

en: Clear
br: Skarzhañ

en: Clear _Queue
br: Skarzhañ al lostennad

en: Clear the search text
br: Skarzhañ an destenn klask

en: Clock is not set correctly
br: N'eo ket reizhet mat an horolaj

en: Configure Plugins
br: Kefluniañ an enlugelladoù

en: Connect to _DAAP share...
br: Kevreañ ouzh kenimplij _DAAP...

en: Connect to a new DAAP share
br: Kevreañ ouzh ur c'henimplij DAAP nevez

en: Connecting
br: O kennaskañ

en: Connecting to music share
br: O kevreañ ouzh ar c'henimplij sonerezh

en: Contributors:
br: Perzhiaded :

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
br: Kontrolliñ Rhythmbox gant ur pellurzhier isruz

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
br: Kontrolliñ Rhythmbox gant berradennoù klavier

en: Converting audio tracks
br: Oc'h amdreiñ ar roudennoù klevet

en: Copy CD
br: Eilañ ar CD

en: Copy selection
br: Eilañ an diuzad

en: Copyright:
br: Copyright :

en: Could not add service
br: Dibosupl eo ouzhpennañ ar servij

en: Could not commit service
br: Dibosupl eo embann ar servij

en: Could not connect to shared music
br: Dibosupl eo kevreañ ouzh ar c'henimplij sonerezh

en: Could not create AvahiEntryGroup for publishing
br: Dibosupl eo krouiñ AvahiEntryGroup evit an embann

en: Could not create CD lookup thread
br: Dibosupl eo kas da benn an enklask CD-où

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
br: Dibosupl eo krouiñ un elfenn dastum GStreamer evit skrivañ ouzh %s

en: Could not create audio CD
br: Dibosupl eo krouiñ ar CD klevet

en: Could not determine audio track durations
br: Dibosupl eo reiñ padelezh ar roudenn klevet

en: Could not duplicate disc
br: Dibosupl eo eilañ ar bladenn

en: Could not find enough temporary space to convert audio tracks.  %s MB required.
br: Dibosupl eo kavout egor padennek a-walc'h evit amdreiñ ar roudennoù klevet. %s MB zo rekis.

en: Could not find temporary space!
br: Dibosupl eo kavout un egor padennek !

en: Could not find this album on MusicBrainz.
br: Dibosupl eo kavout an albom-se war MusicBrainz.

en: Could not get current track position
br: Dibosupl eo tapout lec'hiadur ar roudenn en implij

en: Could not get track time for file: %s
br: Dibosupl eo kaout padelezh ar restr : %s

en: Could not load the music database:
br: Dibosupl eo kargañ an diaz roadennoù sonerezh

en: Could not pause playback
br: Dibosupl eo ehanañ ar seniñ

en: Could not remove temporary directory '%s': %s
br: Dibosupl eo dilemel an teuliad padennek '%s': %s

en: Could not retrieve state from processing pipeline
br: Dibosupl eo adtapout stad ar pipeline oberiant

en: Could not start pipeline playing
br: Dibosupl eo kregiñ da seniñ

en: Couldn't access %s: %s
br: Dibosupl eo tizhout %s: %s

en: Couldn't display help
br: N'eus ket tu da ziskouez ar skoazell

en: Couldn't load Audio CD
br: Dibosupl eo kargañ ar CD

en: Couldn't purchase album
br: Dibosupl eo prenañ an albom

en: Couldn't read playlist
br: Ne oa ket tu da lenn ar roll-tonioù

en: Couldn't save playlist
br: Ne oa ket tu da enrollañ ar roll-tonioù

en: Couldn't start playback
br: Dibosupl eo kregiñ gant ar seniñ

en: Couldn't stop playback
br: Dibosupl eo paouez da seniñ

en: Cover art
br: Godellig

en: Create Audio CD
br: Krouiñ ur CD klevet

en: Create Automatic Playlist
br: Krouiñ ur roll-seniñ naouek

en: Create a copy of this audio CD
br: Krouiñ un eiladenn eus ar bladenn glevet-mañ

en: Create a new FM Radio station
br: Krouiñ ur skingomz FM nevez

en: Create a new Internet Radio station
br: Krouiñ ur skingomz kenrouedad nevez

en: Create a new automatically updating playlist
br: Krouiñ ur roll-tonioù naouek nevez

en: Create a new playlist
br: Krouin ur roll-tonioù nevez

en: Create a new playlist on this device
br: Krouiñ ur roll-tonioù nevez war an drobarzhell-mañ

en: Create an audio CD from playlist
br: Krouiñ ur CD klevet adalek ar roll-tonioù

en: Create audio CD from '%s'?
br: Krouiñ ur CD klevet gant '%s' ?

en: Create audio CD from playlist?
br: Krouin ur CD klevet adalek ar roll-tonioù ?

en: Create automatically updating playlist where:
br: Krouiñ ur roll-tonioù emhizivadus e-lec'h ma :

en: Crossfade Duration (Seconds)
br: Pad an treveuz (Eilennoù)

en: Cu_t
br: _Troc'hañ

en: Current song is not seekable
br: N'haller ket furchal er roudenn a-vremañ

en: Cut selection
br: Troc'hañ an diuzad

en: D-BUS communication error
br: Fazi merour D-BUS

en: DAAP Music Sharing
br: Kenimplij sonerezh DAAP

en: DAAP Music Sharing Preferences
br: Gwellvezioù ar c'henimplij sonerezh DAAP

en: DLNA/UPnP sharing and control support
br: Kemer e karg ar c'henimplij DLNA/UPnP

en: D_eselect All
br: D_iziuzañ pep tra

en: Da_te added
br: Deiziad ouzhpennadenn

en: Database version:
br: Handelv an diaz roadennoù :

en: Date
br: Deiziad

en: Date Added
br: Deiziad ouzhpennadenn

en: Date added:
br: Deiziad ouzhpennet :

en: Date:
br: Deiziad :

en: December (12)
br: Miz Kerzu (12)

en: Decrease playback volume
br: Digreskiñ ampled son ar seniñ

en: Decrease the playback volume
br: Digreskiñ ampled son ar seniñ

en: Default
br: Dre ziouer

en: Delete Feed
br: Dilemel al lanv

en: Delete Playlist
br: Dilemel ar roll-tonioù

en: Delete Station
br: Dilemel ar savlec'h

en: Delete _Episode Only
br: Dilemel ar _pennad hepken

en: Delete _Feed Only
br: Dilemel al _lanvioù hepken

en: Delete playlist
br: Dilemel ar roll-tonioù

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
br: Dilemel ar pennad podskignañ hag ar restr pellgarget ?

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
br: Dilemel al lanvioù podskignañ hag ar restroù pellgarget?

en: Delete the selected station
br: Dilemel ar savlec'h diuzet

en: Delete this playlist
br: Dilemel ar roll-tonioù-mañ

en: Description:
br: Deskrivadur :

en: Deselect all songs
br: Diziuziñ an holl donioù

en: Desktop
br: Burev

en: Details
br: Munudoù

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
br: Dibosupl eo digeriñ an drobarzhell '%s'. Gwiriekait aotreoù tizhout an drobarzhell.

en: Device '%s' does not contain any media
br: N'eus media ebet en drobarzhell '%s'

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: Digital Audio Player
br: Lenner klevet niverel

en: Disable
br: Diweredekaat

en: Disable connection to session manager
br: Deweredekaat ar gevreadur er merour dalc'h

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Disconnect from DAAP share
br: Digevreañ diouzh kenimplij DAAP

en: Display device properties
br: Diskouez perzhioù an drobarzhell

en: Display iPod properties
br: Diskouez perzhioù an iPod

en: Display lyrics for the playing song
br: Diskouez komzoù evit an ton o vezañ sonet

en: Display music player help
br: Diskouez skoazell al lenner sonerezh

en: Displays visualizations
br: Diskouez ar gweladurezhioù

en: Do not register the shell
br: Chom hep lugañ ar shell

en: Do not update the library with file changes
br: Chom hep hizivaat al levraoueg

en: Do you want to overwrite the file "%s"?
br: Ha c'hoant ho peus da flastrañ ar restr "%s"?

en: Do you wish to interrupt writing this disc?
br: Ha fellout a ra deoc'h chom a-sav da skrivañ war ar bladenn-mañ?

en: Don't present an existing Rhythmbox window
br: Chom hep diskwel ur prenestr Rhythmbox a zo anezhañ endeo

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
br: Chom hep enrollañ da vat roadenn ebet (liammet gant --no-registration)

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
br: Chom hep loc'hañ un istañs Rhythmbox nevez

en: Donate Money to this Artist
br: Reiñ arc'hant d'an arzour-mañ

en: Download Album
br: Pellgargañ an albom

en: Download Podcast Episode
br: Pellgargañ pennad ar podskignañ

en: Download _Episode
br: Pellgargañ ar _pennad

en: Download location:
br: Lec'hiadur ar pellgargadurioù :

en: Download song
br: Pellgargañ an ton

en: Download this album using BitTorrent
br: Pellgargañ an albom-mañ gant BitTorrent

en: Download this song
br: Pellgargañ an ton-se

en: Downloaded
br: Pellgarget

en: Downloading Magnatune Album(s)
br: O pellgargañ albom(où) Magnatune

en: Downloading podcast
br: O pellgargañ ar podskignañ

en: Drive %s is not a recorder
br: N'eo ket al lenner %s un engraver

en: Drive is busy
br: Ac'hubet eo an drobarzhell

en: Drop artwork here
br: Lakait ar godelligoù amañ

en: Duplicate Audio CD...
br: Eilañ ar CD klevet...

en: Duration:
br: Padelezh :

en: Edit Automatic Playlist
br: Kemmañ ar roll-seniñ naouek

en: Edit music player preferences
br: Kemmañ gwellvezioù al lenner sonerezh

en: Eject MTP-device
br: Kas an drobarzhell MTP er-maez

en: Eject this medium
br: Kas ar media-se er-maez

en: Embedded
br: Kenempret

en: Empty file
br: Restr goullo

en: Empty the play queue before adding new tracks
br: Goullonderiñ al lostad-seniñ kent ouzhpennañ roudennoù nevez

en: Enable debug output
br: Gweredekaat an ezkas dizreinañ

en: Enable debug output matching a specified string
br: Gweredekaat an ezkas dizreinañ evit ar chadenn merket

en: Enable remote python debugging with rpdb2
br: Gweredekaat dizreinañ python a-bell gant rpdb2

en: Enable visual effects?
br: Gweredekaat efedoù gwel ?

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Enter the item to build a Last.fm station out of:
br: Bizskrivit an elfenn evit krouiñ ur savlec'h Last.fm ganti :

en: Episode Properties
br: Perzhioù ar pennad

en: Episodes
br: Pennadoù

en: Erase information on this disc?
br: Diverkañ an titouroù diwar ar bladenn-mañ?

en: Erasing CD
br: O tiverkañ ar CD

en: Error
br: Fazi

en: Error creating podcast download directory
br: Fazi o krouiñ ar c'havlec'h pellgargañ podskignañ

en: Error in podcast
br: Fazi er podskignañ

en: Error looking up artist %s on jamendo.com
br: Fazi o klask an arzour %s war jamendo.com

en: Error looking up p2plink for album %s on jamendo.com
br: Fazi o klask al liamm P2P evit an albom %s war jamendo.com

en: Error message
br: Kemennad fazi

en: Error transferring track
br: Fazi o treuzkas roudenn

en: Error while saving song information
br: Fazi en un enrollañ titouroù an ton

en: Every day
br: Bemdez

en: Every hour
br: Bep eurvezh

en: Every week
br: Bep sizhun

en: Example Path:
br: Skouer a hent :

en: Extra Large
br: Bras kenañ

en: Extract
br: Eztennañ

en: FILE
br: RESTR

en: FM Radio
br: Skingomz FM

en: F_older hierarchy:
br: Urzhaz an teuliadoù :

en: Failed
br: C'hwitet

en: Failed to create %s element; check your installation
br: Dibosupl eo krouiñ an elfenn %s; gwiriekait ho staliadur

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
br: Dibosupl eo krouiñ an elfenn GStreamer; gwiriekait ho staliadur

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
br: Dibosupl eo krouiñ ar pipeline GStreamer evit seniñ %s

en: Failed to create a source element; check your installation
br: Dibosupl eo krouiñ an elfenn-orin; gwiriekait ho staliadur

en: Failed to create audio output element; check your installation
br: Dibosupl eo krouiñ an elfenn klevet er-maez; gwiriekait ho staliadur

en: Failed to create pipeline
br: Sac'het eo krouadur al lenner

en: Failed to create playbin2 element; check your GStreamer installation
br: Dibosupl eo krouiñ an elfenn playbin ; gwiriekait ho staliadur Gstreamer

en: Failed to create the player: %s
br: N'eus ket bet tu da grouiñ ar soner : %s

en: Failed to create the recorder: %s
br: C'hwitet e oa krouiñ an enroller: %s

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
br: Dibosupl eo liammañ er pipeline GStreamer; gwirit hoc'h staliadur

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
br: Dibosupl eo liammañ al lanv nevez er pipeline GStreamer

en: Failed to link new visual effect into the GStreamer pipeline
br: C'hwitet eo bet liamm an efed gwel nevez er pipeline GStreamer

en: Failed to open output device
br: Dibosupl eo digeriñ an drobarzhell er-maez

en: Failed to open output device: %s
br: Dibosupl eo digeriñ an drobarzhell er-maez: %s

en: Failed to start new stream
br: Dibosupl eo loc'hañ ul lanv nevez

en: Failed to start playback of %s
br: Dibosupl eo kregiñ gant ar seniñ evit %s

en: February (02)
br: Miz C'hwevrer (02)

en: Feed
br: Lanv

en: Feed:
br: Lanv :

en: Feeds
br: Lanvioù

en: Fetch album covers from the Internet
br: Pellgargañ godelligoù albom adalek ar Genrouedad

en: Fetch song lyrics from the Internet
br: Adtapout komzoù an ton adalek ar Genrouedad

en: File corrupted during write
br: Restr kontronet e-kerzh an engravadur

en: File is not a valid .desktop file
br: Ar restr n'eo ket ur restr .desktop reizh

en: File name:
br: Anv ar restr :

en: File size:
br: Ment ar restr :

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
br: Sil a ginnig ar sonerezh dre rumm, arzour, albom, pe ditl

en: Find out about Magnatune at
br: Gouzout muioc'h a-zivout Magnatune war

en: Finished creating audio CD.
br: Echu eo krouiñ ar CD klevet.

en: Finished creating audio CD.
    Create another copy?
br: Echu eo krouiñ ar CD klevet.
    Krouiñ un eilad all ?

en: Finished downloading podcast
br: Echu eo pellgargañ ar podskignañ

en: Finishing write
br: Oc'h echuiñ skrivañ

en: Firmware version:
br: Handelv ar mikromeziant :

en: Former Maintainers:
br: Dalc'hidi gozh :

en: Frequency of radio station
br: Frekañs ar skingomz

en: Fullscreen
br: Skramm leun

en: GB
br: Ge

en: GStreamer error: failed to change state
br: Fazi GStreamer: c'hwitet eo kemmañ stad

en: G_enres, artists and albums
br: _Rummadoù, arzourien hag albomoù

en: General
br: Hollek

en: Genre
br: Rumm

en: Get information about this artist
br: Kaout titouroù diwar-benn an arzour-mañ

en: Global Tag %s
br: Tikedenn hollek %s

en: Group radio
br: Skingomz strollad

en: Hide
br: Kuzhat

en: Hide the Rhythmbox window
br: Kuzhat ar prenestr Rhythmbox

en: Hide the music player window
br: Kuzhat prenestr al lenner sonerezh

en: Host:port of DAAP share:
br: Ostiz : porzh ar c'henimplij DAAP :

en: ID
br: Niverenn-anaout (ID)

en: IM Status
br: Stad postelerezh prim

en: Icons only
br: Arlunioù hepken

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
br: Ma tibabit dilemel ar pennad hag ar restr, kollet e vint da vat. Gallout a rit dilemel ar pennad ha mirout ar restr pellgarget en un dibab dilemel ar pennad hepken.

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
br: Ma tibabit dilemel al lanv hag ar restroù, kollet e vint da vat. Gallout a rit dilemel al lanv ha mirout ar restroù pellgarget en un dibab dilemel al lanv hepken.

en: Import Errors
br: Fazioù en ur enporzhiañ

en: Import File into Library
br: Enporzhiañ ar restr el levraoueg

en: Import Folder into Library
br: Enporzhiañ an teuliad el levraoueg

en: Import _File...
br: Enporzhiañ ur _restr...

en: Importing (%d/%d)
br: Oc'h enporzhiañ (%d/%d)

en: Incomplete metadata for this CD
br: Metaroadennoù diglok evit ar CD-mañ

en: Incorrect username or password
br: Anv an arveriad pe ger-tremen direizh

en: Increase playback volume
br: Kreskiñ ampled son ar seniñ

en: Increase the playback volume
br: Kreskiñ ampled son ar seniñ

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
br: Harzañ ar merour energiezh lakaat an urzhiataer da gousket pa vez o seniñ

en: Insert a blank CD
br: Enlakait ur CD gwerc'h

en: Insert a rewritable or blank CD
br: Enlakait ur CD adskrivus pe gwerc'h

en: Interactive python console
br: Penel python etregwezhiat

en: Internal GStreamer problem; file a bug
br: Fazi e-barzh GStreamer; kinnigit ar fazi

en: Internet Radio
br: Skingomz Kenrouedad

en: Invalid URL
br: URL direizh

en: Invalid property type %s for property %s
br: Direizh eo seurt perzh %s evit ar perzh %s

en: Invalid share name
br: Anv kenimplij direizh

en: Invalid writer device: %s
br: Direizh eo an engraver : %s

en: It seems you are running Rhythmbox remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
br: Implijout a rit Rhythmbox a-bell war ar seblant.
    Ha sur oc'h e fell deoc'h gweredekaat an efedoù gwel ?

en: Jamendo Preferences
br: Gwellvezioù Jamendo

en: Jamendo is a new model for artists to promote, publish, and be paid for their music.
br: Jamendo zo ur patrom nevez evit brudañ, embann ha paeañ an arzourien evit o sonerezh.

en: Jamendo is the only platform that joins together :
br: Jamendo zo ar savenn nemeti a vod asambles :

en: Jamendo users can discover and share albums, but also review them or start a discussion on the forums.
    Albums are democratically rated based on the visitors&#x2019; reviews.
    If they fancy an artist they can support him by making a donation.
br: An implijerien Jamendo a c'hell dizoleiñ ha lodenniñ albomoù met ivez burutellat anezho ha kregiñ kaozadennoù diwar-o-fenn war ar foromoù.
    Notennet eo an albomoù dre alioù ar weladennerien en un doare demokratel.
    Ma'z int plijet gant un arzour, e c'hellont skoazell anezhañ en ur reiñ arc'hant dezhañ.

en: January (01)
br: Miz Genver (01)

en: Join the Rhythmbox group
br: Mont davet ar strollad Rhythmbox

en: July (07)
br: Miz Gouere (07)

en: Jump to next song
br: Mont d'an ton da-heul

en: Jump to previous song
br: Mont d'an ton kent

en: June (06)
br: Miz Even (06)

en: L_ocation:
br: L_ec'hiadur:

en: Language:
br: Yezh :

en: Large
br: Bras

en: Last Played
br: Diwezhañ bet sonet

en: Last Seen
br: Diwezhañ bet gwelet

en: Last episode:
br: Pennad diwezhañ :

en: Last played:
br: Diwezhañ bet sonet :

en: Last submission time:
br: Ouzhpennadenn ziwezhañ :

en: Last updated:
br: Nevez hizivaet :

en: Last.fm Preferences
br: Gwellvezioù Last.fm

en: Library
br: Levraoueg

en: Library Location
br: Lec'hiadur al levraoueg

en: Library Structure
br: Framm al levraoueg

en: Linear
br: Linennek

en: Linear looping
br: Troiad linennel

en: Linear, removing entries once played
br: Linennek, a zilam an tonioù war-lerc'h int bet sonet

en: Lo_cation
br: Lec'hiadur

en: Load Playlist
br: Kargañ ar roll-tonioù

en: Loading Jamendo catalog
br: O kargañ ar c'hatalog Jamendo

en: Loading Magnatune catalog
br: O kargañ ar c'hatalog

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Location:
br: Lec'hiadur :

en: Logging in
br: O kennaskañ

en: Lossless
br: Hep koll

en: Love
br: Ton priziet

en: Loved tracks
br: Tonioù priziet

en: Lyrics
br: Komzoù

en: Lyrics Plugin Preferences
br: Gwellvezioù an enlugellad komzoù

en: Lyrics not found
br: Komzoù ebet bet kavet

en: MB
br: Me

en: MPEG Version 3.0 URL
br: Handelv MPEG 3.0 URL

en: Magnatune Information
br: Titouroù Magnatune

en: Magnatune Preferences
br: Gwellvezioù Magnatune

en: Magnatune Store
br: Stal Magnatune

en: Magnatune is an online record label that is not evil. Some of their key attributes are:
br: Magnatune zo ul label sonerezh enlinenn a-zoare. Sed-amañ un nebeut perzhioù hollbouezus [nbsp]:

en: Maintainers:
br: Dalc'hidi :

en: Make the main window smaller
br: Bihanaat ar prenestr-penn

en: Manually
br: Dre zorn

en: March (03)
br: Miz Meurzh (03)

en: Mark this song as loved
br: Merkañ an ton-se evel priziet

en: Maximum possible
br: Ar muiañ posubl

en: May (05)
br: Miz Mae (05)

en: Media Player Keys
br: Stokelloù al lenner sonerezh

en: Media player device error
br: Fazi trobarzhell lenner mediaoù

en: Minutes
br: a vunutennoù

en: Missing Files
br: Restroù o vankout

en: Mode:
br: Mod :

en: Model:
br: Patrom :

en: Mount point:
br: Poent savadenn :

en: Multiple Albums Found
br: Meur a albom kavet

en: Multiple Song Properties
br: Perzhioù meur a don

en: Multiple locations set
br: Hollad lec'hiadurioù lies

en: Music
br: Sonerezh

en: Music Player
br: Lenner sonerezh

en: Music Player Preferences
br: Gwellvezioù al lenner sonerezh

en: Music Player Visualization
br: Gweladurezh al lenner sonerezh

en: Music management and playback software for GNOME.
br: Merour sonerezh ha lenner tonioù evit GNOME.

en: Mute playback
br: Seniñ mut

en: My Top Rated
br: Ma zonioù gwellañ

en: Neighbour Radio
br: Skingomz nes

en: Neighbour radio
br: Skingomz nes

en: Network Buffer Size (kB)
br: Ment ar skurzer rouedad (kB)

en: Never
br: Morse

en: Never shown
br: Morse diskouezet

en: Never visible
br: Morse war-wel

en: New DAAP share
br: Kenimplij DAAP nevez

en: New FM R_adio Station
br: S_kingomz FM nevez

en: New FM Radio Station
br: Skingomz FM nevez

en: New Internet Radio Station
br: Skingomz kenrouedad nevez

en: New Internet _Radio Station...
br: _Skingomz Kenrouedad nevez...

en: New Playlist
br: Roll-tonioù nevez

en: New Podcast Feed
br: Lanv podskignañ nevez

en: New _Automatic Playlist...
br: Roll-tonioù _naouek nevez

en: New playlist
br: Roll-tonioù nevez

en: New to Last.fm?
br: Nevez war Last.fm?

en: New updates available from
br: Hizivadenn nevez hegerz eus

en: Next
br: War-lerc'h

en: No Stars
br: Steredenn ebet

en: No lyrics found
br: Komzoù ebet bet kavet

en: No next song
br: Ton da-heul ebet

en: No previous song
br: Ton kent ebet

en: No registered source can handle URI %s
br: N'eus tarzh ebet a c'hall kemer e karg an URI %s

en: No writable drives found
br: Pladenn a c'haller skrivañ warni ebet kavet.

en: Normal
br: Reizh

en: Not Downloaded
br: Ket pellgarget

en: Not Playing
br: N'emañ ket o seniñ

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra a c'heller loc'hañ

en: Not currently playing
br: N'emañ ket o seniñ

en: Not enough space in %s
br: N'eus ket plas a-walc'h en %s

en: Not playing
br: N'emañ ket o seniñ

en: Nothing Playing
br: N'emañ ket o seniñ

en: November (11)
br: Miz Du (11)

en: Now Playing
br: O seniñ bremañ

en: Number - Title
br: Niverenn - Titl

en: Number. Artist - Title
br: Niverenn Arzour - Titl

en: OK
br: Mat eo

en: October (10)
br: Miz Here (10)

en: On Jamendo, the artists distribute their music under Creative Commons licenses.
    In a nutshell, they allow you to download, remix and share their music freely.
    It's a "Some rights reserved" agreement, perfectly suited for the new century.
br: War Jamendo, an arzourien a zasparzh o sonerezh dindan an aotreoù-implijout Creative Commons.
    Evit diverrañ, aotreiñ a reont deoc'h da bellgargañ, sonveskañ en-dro ha lodenniñ o sonerezh a-youl-gaer.
    Un emglev " Lod gwirioù miret strizh " eo, a ya mat-kenañ diouzh ar c'hantved nevez.

en: On the desktop
br: War ar burev

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Owns the main window
br: Perc'henn ar prenestr penn

en: Party _Mode
br: Mod skramm leun

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: Paste selection
br: Pegañ an diuzad

en: Path for database file to use
br: Hent restr an diaz roadennoù d'implijout

en: Path for playlists file to use
br: Hent evit ar rolloù-seniñ d'implijout

en: Pause playback if currently playing
br: Ober un ehan m'emañ o seniñ

en: Paused, %s
br: Ehanet, %s

en: Personal Radio
br: Skingomz personel

en: Personal radio
br: Skingomz personel

en: Pixbuf Object
br: Traezenn pixbuf

en: Play Count
br: Niverenn lennadennoù

en: Play Queue
br: Lostad-seniñ

en: Play _Queue as Side Pane
br: Digeriñ al lostad-seniñ en ur varrenn-gostez

en: Play a specified URI, importing it if necessary
br: Seniñ an URI merket, en un enporzhiañ anezhañ ma'z eo ret

en: Play and organize your music collection
br: Lenn hag urzhian ho tastumadeg sonerezh

en: Play count:
br: Niver a lennadennoù :

en: Play first song again after all songs are played
br: Seniñ an ton kentañ war-lerc'h eo bet sonet an holl donioù

en: Play songs in a random order
br: Seniñ an tonioù en un urzh mell-divell

en: Playback
br: Seniñ

en: Playback Error
br: Fazi o seniñ

en: Playback is muted.
br: Mut eo ar seniñ.

en: Playback position not available
br: Lec'hiadur ar seniñ n'eo ket hegerz

en: Playback volume is %f.
br: Ampled ar son evit ar seniñ zo %f.

en: Player Backend
br: Lusker lenner

en: Playing
br: O seniñ

en: Playlist
br: Roll-tonioù

en: Playlist %s already exists
br: Ar roll-seniñ %s a zo anezhi endeo

en: Playlist %s is an automatic playlist
br: Roll-tonioù %s zo ur roll-tonioù naouek

en: Playlist too long
br: Roll-tonioù re hir

en: Playlist was empty
br: Goullo e oa ar roll-tonioù

en: Playlists
br: Rolloù tonioù

en: Please make sure another application is not using the drive.
br: Mar plij, bezit sur n'emañ ket un arload all oc'h implijout al lenner.

en: Please put a blank CD in the drive.
br: Mar plij, enlakait ur CD gwerc'h el lenner.

en: Please put a rewritable or blank CD in the drive.
br: Enlakait ur CD gwerc'h pe adskrivus e-barzh al lenner mar plij.

en: Please replace the disc in the drive with a blank CD.
br: Mar plij erlec'hiit ar bladenn el lenner gant ur CD gwec'h.

en: Please replace the disc in the drive with a rewritable or blank CD.
br: Lakait ur CD gwerc'h pe adskrivus e plas ar bladenn a zo el lenner, mar plij.

en: Plu_gins
br: Enlu_gelladoù

en: Plugin
br: Enlugellad

en: Plugin Error
br: Fazi enlugellad

en: Podcast
br: Podskignañ

[ctx: Podcast]
en: New
br: Nevez

en: Podcast Error
br: Fazi podskignañ

en: Podcasts
br: Podskignañ

en: Portable Players
br: Lennerioù hezoug

en: Portable Players - MTP
br: Lennerioù hezoug - MTP

en: Portable Players - iPod
br: Lennerioù hezoug - iPod

en: Power Manager
br: Merour energiezh

en: Pr_operties
br: Perzhi_où

en: Pre_vious
br: _Kent

en: Prefere_nces
br: Gwe_llvezvioù

en: Preferred audio _format:
br: _Mentrezh klevet gwellañ :

en: Preparing to write CD
br: O prientiñ skrivañ ar CD

en: Print formatted details of the song
br: Diskouez titouroù furmaozet an ton

en: Print the current playback volume
br: Moullañ ampled son ar seniñ a-vremañ

en: Print the title and artist of the playing song
br: Diskouez titl hag arzour an ton sonet

en: Progress
br: Araokadur

en: Purchase Album
br: Prenañ an albom

en: Purchase this album from Magnatune
br: Prenañ an albom-mañ war vMagnatune

en: Python Console
br: Penel Python

en: Python Debugger
br: Dizreiner Python

en: Python Sample Plugin
br: Enlugellad diskouez skrivet e Python

en: Python Source
br: Tarzh Python

en: Quality
br: Perzhded

en: Quality:
br: Perzhded :

en: Queued tracks:
br: Tonioù o c'hortoz :

en: Quit Rhythmbox
br: Kuitaat Rhythmbox

en: Quit the music player
br: Kuitaat al lenner sonerezh

en: Radio
br: Skingomzioù

[ctx: Radio]
en: New
br: Nevez

en: Random by rating
br: Dre zegouezh hervez an notenn

en: Random by time since last play
br: Dre zegouezh hervez ar mare diwezhañ eo bet sonet

en: Random by time since last play and rating
br: Dre zegouezh hervez an notenn hag ar mare diwezhañ eo bet sonet

en: Random with equal weights
br: Dre zegouezh gant ar memes chañs

en: Rating
br: Notenn

en: Reason
br: Abeg

en: Recently Added
br: Nevez-ouzhpennet

en: Recently Played
br: Nevez-sonet

en: Recommended tracks
br: Roudennoù brudet

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
br: Enrollañ CDoù klevet adalet rolloù-tonioù hag eilañ CDoù klevet

en: Recording error
br: Fazi oc'h enrollañ

en: Redownload purchased music at
br: Pellgargañ en-dro sonerezh prenet war

en: Reload
br: Adkargañ

en: Reload Album Information
br: Adkargañ titouroù an albom

en: Reload a blank CD
br: Adkargañ ur CD gwerc'h

en: Reload a rewritable or blank CD
br: Adkargañ ur CD gwerc'h pe adskrivus

en: Remove
br: Dilemel

en: Remove all songs from the play queue
br: Dilemel an holl donioù eus al lostad-seniñ

en: Rename MTP-device
br: Adenvel an drobarzhell MTP

en: Rename iPod
br: Adenvel an iPOd

en: Rename playlist
br: Adenvel ar roll-tonioù

en: Request failed
br: C'hwitet eo ar reked

en: Require _password:
br: _Ger-tremen rekis :

en: Resume playback if currently paused
br: Seniñ en-dro m'emañ ehanet

en: Retrieving playlist
br: Oc'h adtapout ar roll-tonioù

en: Retrieving songs from music share
br: O treuzkas tonioù adalek ar c'henimplij sonerezh

en: Rhythmbox Music Player
br: Lenner sonerezh Rhythmbox

en: Rhythmbox Website
br: Lec'hienn Kenrouedad Rhythmbox

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
br: Ne c'hall ket Rhythmbox eilañ ar bladenn

en: Rhythmbox could not get access to the CD device.
br: Ne c'hall ket Rhythmbox tizhout an drobarzhell CD.

en: Rhythmbox could not record the audio disc
br: Ne c'hall ket Rhythmbox enrollañ ar bladenn glevet

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
br: Rhythmbox ne c'hall ket kompren ar c'hatalog Magnatune, roit da c'houzout an draen mar plij.

en: Rhythmbox couldn't access the CD.
br: Ne c'hall ket Rhythmbox tizhout ar CD.

en: Rhythmbox couldn't read the CD information.
br: Ne c'hall ket Rhythmbox lenn titouroù ar CD.

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
br: Rhythmbox en deus dinoet un drobarzhell a zo un iPod ha n'eo ket deraouekaet pe damajet moarvat. Rankout a ra bezañ deraouekaet kent ma c'hellfe bezañ implijet gant Rhythmbox, met an oberiadenn-mañ zo o vont da zilemel holl ditouroù an tonioù a c'hellfe bezañ war an iPod. Ma fell deoc'h deraouekaat an iPod, klokait an titouroù amañ-dindan. Ma n'eo ket un iPod pe ne fell ket deoc'h deraouekaat anezhi, pouezit war Nullañ.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo Rhythmbox gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo Rhythmbox ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez
    dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet
    gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz
    pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: Rhythmbox is not able to connect to iTunes 7 shares
br: Ne c'hall ket Rhythmbox kevreañ ouzh kenimplij iTunes 7

en: S_ource
br: _Tarzh

en: S_tatusbar
br: Barrenn s_tad

en: S_ubmit Album
br: Ki_nnig an albom

en: Sample Plugin
br: Enlugellad diskouez

en: Save Playlist
br: Enrollañ ar roll-tonioù

en: Save a playlist to a file
br: Enrollañ ur roll-tonioù en ur restr

en: Save the play queue to a file
br: Enrollañ al lostad-seniñ en ur restr

en: Scan for new Removable Media
br: Diellfennañ ar mediaoù lem-laka nevez

en: Screen:
br: Skramm :

en: Scroll the view to the currently playing song
br: Dibunañ ar sell betek an ton o vezañ sonet

en: Search albums
br: Klask albomoù

en: Search all fields
br: Klask e-barzh holl ar maeziennoù

en: Search artists
br: Klask arzourien

en: Search podcast episodes
br: Klask pennadoù podskignañ

en: Search podcast feeds
br: Klask lanvioù podskignañ

en: Search titles
br: Klask titloù

en: Searching for lyrics...
br: Klask komzoù...

en: Searching... drop artwork here
br: O klask... Lakait ar godelligoù amañ

en: Select Folder For Podcasts
br: Dibab un teuliad evit ar podskignañ

en: Select _All
br: Diuzañ an _holl

en: Select all songs
br: Diuzañ an holl donioù

en: Select playlist format:
br: Diuzit mentrezh ar roll-tonioù :

en: Send to...
br: Kas da...

en: Send tracks
br: Kas roudennoù

en: September (09)
br: Miz Gwengolo (09)

en: Server did not respond
br: N'en doa ket respontet ar servijer

en: Session management options:
br: Dibarzhioù merañ dalc'h :

en: Set the browser to view only this album
br: Kefluniañ ar furcher evit gwelet an albom-mañ hepken

en: Set the browser to view only this artist
br: Kefluniañ ar furcher evit gwelet an arzour-mañ hepken

en: Set the browser to view only this genre
br: Kefluniañ ar furcher evit gwelet ar rummad-mañ hepken

en: Set the playback volume
br: Termeniñ ampled son ar seniñ

en: Set the rating of the current song
br: Termeniñ notenn an ton a-vremañ

en: Sh_uffle
br: _Mell-divell

en: Share music and play shared music on your local network
br: Lodenniñ ar sonerezh ha seniñ sonerezh lodennet war ho rouedad lec'hel

en: Shared
br: Rannet

en: Shared music _name:
br: _Anv ar sonerezh kenimplijet :

en: Shoutcast playlist
br: Skignañ ar roll-seniñ

en: Show N_otifications
br: Diskouez ar c'he_mennoù

en: Show Rhythmbox's python console
br: Diskouez ar penel Python Rhytmbox

en: Show _All Tracks
br: Diskouez _an holl roudennoù

en: Show all tracks in this music source
br: Diskouez an holl roudennoù e-barzh an tarzh sonerezh-mañ

en: Show information about the music player
br: Dizkouez titouroù diwar-benn al lenner sonerezh

en: Show notification of the playing song
br: Diskouez kemenn an ton o vezañ sonet

en: Show notifications of song changes and other events
br: Diskouez ar c'hemennoù kemmañ tonioù ha darvoudoù all

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù merañ an dalc'h :

en: Shown when the main window is hidden
br: Diskouez pa'z eo kuzhet ar prenestr penn

en: Shuffle
br: Mell-divell

en: Shuffle Queue
br: Lostad mell-divell

en: Shuffle the tracks in the play queue
br: Meskañ ar roudennoù el lostad-seniñ

en: Shuffle the tracks in this playlist
br: Meskañ ar roudennoù er roll-tonioù-mañ

en: Side _Pane
br: Ba_rrenn-gostez

en: Sign up for an account
br: Krouiñ ur gont

en: Similar Artists radio
br: Skingomz arzourien damheñvel

en: Site:
br: Lec'hienn :

en: Small
br: Bihan

en: Song L_yrics
br: Komzoù an ton

en: Song Lyrics
br: Komzoù an ton

en: Song Properties
br: Perzhioù an ton

en: Source:
br: Tarzh :

en: Specify file containing saved configuration
br: Merkañ ur restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: Specify session management ID
br: Merkañ ID merañ an dalc'h

en: Start or stop visualization
br: Loc'hañ pe baouez ar weladurezh

en: Start playback
br: Kregiñ gant ar seniñ

en: Start playing the next song
br: Kregiñ da seniñ an ton da heul

en: Start playing the previous song
br: Kregiñ da seniñ an ton kent

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Statistics
br: Stadegoù

en: Status
br: Statud

en: Status Icon
br: Arlun stad

en: Status icon and notification popups
br: Arlunoù stad ha lagadennoù kemenn

en: Status icon preferences
br: Gwellvezioù an arlun stad

en: Status:
br: Stad :

en: Stop downloading purchased albums
br: Paouez da bellgargañ an albomoù prenet

en: Stop playback
br: Paouez da seniñ

en: Stores
br: Stalioù

en: Stream error
br: Fazi el lanv

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
br: Kinnig titouroù an tonioù da Last.fm ha seniñ lanvioù skingomz Last.fm

en: Subscribe to a new Podcast Feed
br: Koumanantiñ d'ul lanv podskignañ nevez

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
br: Kemer e karg an iPod Apple (diskouez an endalc'had, seniñ adalek an drobarzhell)

en: Support for FM radio broadcasting services
br: Kemer e karg ar servijoù skignañ dre voduladur frekañs

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
br: Kemer e karg an ardivinkoù MTP (diskouez an endalc'had, treuzkas, seniñ adalek an drobarzhell)

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
br: Kemer e karg ar servijoù skignañ treuzkaset dre ar Genrouedad

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
br: Kemer e karg ar sonvaleerioù niverel generek (ar PSP hag an Nokia 770 ivez)

en: Support for playing of audio CDs as music source
br: Kemer e karg lenn ar CDoù klevet evel tarzh sonerezh

en: Support for recording audio CDs from playlists
br: Kemer e karg engravañ CD klevet adalek rolloù-tonioù

en: T_oolbar
br: Barrenn _ostilhoù

en: Tag radio
br: Tikedenniñ ar skingomz

en: Text below icons
br: Testenn dindan an arlunioù

en: Text beside icons
br: Testenn e-kichen an arlunioù

en: Text only
br: Testenn hepken

en: The MIME type of the file could not be identified
br: Dibosupl eo anavezout doare MIME ar restr-mañ

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
br: Ouzhpennet eo bet an URL "%s" endeo, evel ur skingomz. Ma'z eo ul lanv podskignañ, dilamit anezhañ diouzh ar skingomzioù mar plij.

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
br: Direizh eo an URL "%s", gwiriekait anezhañ mar plij.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
br: An URL '%s' ne seblant ket bezañ ul lanv podskignañ gweredek. Direizh eo an URL pe al lanv marteze. Ha c'hoant ho peus ma rhythmbox a glask d'implijout anezhañ memes tra ?

en: The avahi mDNS service is not running
br: N'eo ket loc'het ar servij mDNS avahi

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
br: Krouet eo bet an diaz roadennoù gant un handelv Rhythmbox nevesoc'h eget ho hini. Ar stumm-mañ ne c'hall ket lenn an diaz roadennoù.

en: The feed does not contain any downloadable items
br: N'eus elfenn ebet a c'hall bezañ pellgarget el lanv

en: The mDNS service is not published
br: N'eo ket embannet ar servij mDNS

en: The music share '%s' requires a password to connect
br: Ret eo d'ar c'henimplij sonerezh '%s' kaout ur ger-tremen evit en em gevreañ

en: The pixbuf to render.
br: Ar pixbuf da genel

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
br: Marteze eo dianav pe kontronet mentrezh ar roll-tonioù.

en: The shared music name '%s' is already taken. Please choose another.
br: An anv kenimplij sonerezh '%s' a zo kemeret endeo. Dibabit unan all mar plij.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
br: Ar reizhiad lanv zo ezlinenn evit trezalc'h, klaskit en-dro diwezhatoc'h mar plij.

en: There is not enough content available to play this station.
br: N'eus ket endalc'had hegerz a-walc'h evit seniñ ar savlec'h-mañ.

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
br: Ur gudenn zo bet en ur ouzhpennañ ar podskignañ : %s.  Gwiriekait an URL mar plij : %s

en: There was an error writing to the CD
br: Bez ez eus bet ur fazi en ur skrivañ war ar CD

en: There was an error writing to the CD:
    %s
br: Bez ez eus bet ur fazi en ur skrivañ war ar CD :
    %s

en: These new rules make Jamendo able to use the new powerful means of digital distribution like
    Peer-to-Peer networks such as BitTorrent or eMule to legally distribute albums at near-zero cost.
br: Ar reolennoù nevez-se 'aotre Jamendo d'implijout an doareoù nevez a-vremañ eus an dasparzh niverel evel 
    ar rouedadoù par-ouzh-par (P2P) BitTorrent pe eMule evit dasparzhañ an albomoù evit hogos netra en un doare lezennel.

en: This %s appears to have information already recorded on it.
br: Ar %s-mañ a ziskouez kaout titouroù enrollet warnañ endeo.

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
br: Ar bladenn-mañ a c'hell bezañ muioc'h eget un albom hepken. Dibabit amañ dindan pehini eo ha pouezit war <i>Kenderc'hel</i>

en: This CD could not be queried: %s
br: Dibosupl eo goulennata ar CD-mañ: %s

en: This may result in an unusable disc.
br: Ar bladenn a c'hello dont da vezañ didalvez goude an oberiadenn-mañ.

en: This playlist is %s minutes long.  This exceeds the length of a standard audio CD.  If the destination medium is larger than a standard audio CD please insert it in the drive and try again.
br: Ar roll-tonioù a bad %s munut. Mont a ra dreist padelezh skoueriek ar CD klevet. Ma'z eus ur skor brasoc'h eget ur CD skoueriek ganeoc'h, gallout a rit enlakaat anezhañ el lenner ha klask en-dro.

en: This playlist is too long to write to an audio CD.
br: Re hir eo ar roll-tonioù-mañ evit skrivañ war ur CD klevet.

en: This station is available to subscribers only.
br: Hegerz eo ar savlec'h-mañ evit ar re goumanantet nemetken.

en: This version of Rhythmbox has been banned from Last.fm.
br: An handelv Rhythmbox-mañ zo bet forbannet diouzh Last.fm.

en: Ti_me
br: A_mzer

en: Time
br: Amzer

en: Timeout while setting pipeline to NULL
br: Amzer tremenet pa oa o termeniñ ar pipeline da NULL

en: Title
br: Titl

en: Title:
br: Titl :

en: Titles
br: Titloù

en: Today %I:%M %p
br: Hiziv %H:%M

en: Toggle play/pause mode
br: Kemmañ mod lenn/ehan

en: Too many symlinks
br: Re a ereoù arouezel

en: Toolbar Button Labels
br: Tikedennoù e barenn ostilhoù

en: Track
br: Roudenn

en: Track %d
br: Roudenn %d

en: Track %u
br: Roudenn %u

en: Track _number
br: _Niverenn ar roudenn

en: Track submission failed too many times
br: C'hwitet eo kinnig ar roudenn re alies

en: Tracks liked by the %s group
br: Tonioù a blij d'ar strollad %s

en: Tracks recommended to %s
br: Roudennoù brudet e %s

en: Tracks submitted:
br: Roudennoù kinniget :

en: Tracks tagged with %s
br: Roudennoù tikedennet gant %s

en: Tracks:
br: Roudennoù :

en: Transferring track %d out of %d
br: Treuzkas ar roudenn %d war %d

en: Transferring track %d out of %d (%.0f%%)
br: Treuzkas ar roudenn %d war %d (%.0f%%)

en: URI to play
br: URI da vezañ sonet

en: URL already added
br: URL bet ouzhpennet endeo

en: URL of internet radio station:
br: URL ar skingomz kenrouedad

en: URL of podcast feed:
br: URL al lanv podskignañ :

en: Unable to activate browser
br: Ne c'haller ket gweredekaat ar merdeer

en: Unable to activate plugin %s
br: Ne c'haller ket gweredekaat an enlugellad %s

en: Unable to build an audio track list
br: Ne c'haller ket sevel roll ar roudennoù klevet.

en: Unable to build an audio track list.
br: Ne c'haller ket sevel ur roll roudennoù klevet.

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
br: Dibosupl eo kemmañ URI ar savlec'h da %s, rak ar savlec'h-mañ zo anezhañ endeo

en: Unable to change station property
br: Dibosupl eo kemmañ perzhioù ar savlec'h

en: Unable to check file type: %s
br: Ne c'haller ket gwiriekaat seurt ar restr : %s

en: Unable to connect
br: N'haller ket kennaskañ

en: Unable to copy file from MTP device: %s
br: N'haller ket eilañ ar restr adalek an drobarzhell MTP : %s

en: Unable to create audio CD
br: Ne c'haller ket krouiñ ur CD klevet

en: Unable to create audio CD project
br: Ne c'haller ket krouiñ ur raktres CD klevet

en: Unable to create tag-writing elements
br: Dibosupl eo krouiñ elfennoù skrivañ ar balizennoù

en: Unable to create the download directory for %s: %s
br: Ne c'haller ket krouiñ ar c'havlec'h pellgargañ evit %s : %s

en: Unable to eject
br: N'haller ket kas er-maez

en: Unable to initialize new iPod
br: N'haller ket deraouekaat an iPod nevez

en: Unable to load catalog
br: N'haller ket kargañ ar c'hatalog

en: Unable to move %s to %s: %s
br: Dibosupl eo dilec'hiañ %s war-zu %s: %s

en: Unable to move user data files
br: Ne c'haller ket dilec'hiañ ar restroù roadennoù an implijer

en: Unable to open temporary file: %s
br: N'haller ket digeriñ ar restr padennek : %s

en: Unable to parse the feed contents
br: Ne c'haller ket diellfennañ endalc'had al lanv

en: Unable to start playback pipeline
br: Dibosupl eo loc'hañ ar pipeline seniñ

en: Unable to start video output
br: Ne c'haller ket loc'hañ an ezkas video

en: Unable to start visualization
br: Ne c'haller ket loc'hañ ar weladurezh

en: Unable to unlink '%s'
br: Dic'houest da ziliamman '%s'

en: Unable to unmount
br: N'haller ket disevel

en: Unable to write audio project
br: Ne c'haller ket skrivañ ar raktres klevet

en: Unable to write audio project file %s: %s
br: Ne c'haller ket skrivañ restr ar raktres klevet %s : %s

en: Unexpected end of stream!
br: Dibenn lanv dic'hortoz!

en: Unexpected file type: %s
br: Dic'hortozet eo seurt ar restr : %s

en: Unhandled action in burn_action_changed_cb
br: Fazi dianav e burn_action_changed_cb

en: Unknown
br: Dianav

en: Unknown Artist
br: Arzour dianav

en: Unknown Title
br: Titl dianav

en: Unknown file name
br: Anv ar restr dianav

en: Unknown location
br: Lec'hiadur dianav

en: Unknown playlist: %s
br: Roll-tonioù dianav : %s

en: Unknown property %s
br: Perzh %s dianav

en: Unknown song URI: %s
br: URI an ton dianav : %s

en: Unmute playback
br: Seniñ heglev

en: Unnamed playlist
br: Roll-tonioù hep anv

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' ar restr .desktop zo dianavezet

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Unsupported file extension given.
br: Diembreget eo astenn ar restr

en: Unsupported file type: %s
br: Diembreget eo seurt ar restr : %s

en: Untitled Playlist
br: Roll-tonioù hep titl

en: Update
br: Hizivaat

en: Update Feed
br: Hizivaat al lanv

en: Update all feeds
br: Hizivaat an holl lanvioù

en: Username:
br: Anv an ar_veriad :

en: VBR MP3
br: MP3 VBR

en: Vala Sample Plugin
br: Enlugellad diskouez e Vala

en: Various
br: Lies

en: Visible Columns
br: Bannoù gwelus

en: Visible with notifications
br: War-wel gant ar c'hemennoù

en: Visit Jamendo at
br: Gweladennit Jamendo war

en: Visualization
br: Gweladurezh

en: Visualization:
br: Gweladurezh :

en: W_ith longer tracks first
br: Gant ar roudennoù hirañ da gentañ

en: W_ith more highly rated tracks first
br: Gant ar roudennoù notennet ar gwellañ da gentañ

en: W_ith more often played songs first
br: Gant an tonioù sonet an aliesañ da gentañ

en: W_ith more recently added tracks first
br: Gant ar roudennoù nevez ouzhpennet da gentañ

en: W_ith more recently played tracks first
br: Gant ar roudennoù nevez sonet da gentañ

en: W_ith newer tracks first
br: Gant ar roudennoù nevesañ da gentañ

en: Waiting
br: O c'hortoz

en: Window
br: Prenestr

en: Write _speed:
br: Tizh an _engravadur :

en: Write disc _to:
br: Skrivañ ar bladenn _war :

en: Writing CD
br: O skrivañ ar CD

en: Writing audio to CD
br: O skrivañ ar son war ar CD

en: Writing canceled.  Try again?
br: Nullet eo ar skrivañ. Klask en-dro ?

en: Writing failed.  Try again?
br: C'hwitet eo ar skrivañ. Klask en-dro ?

en: XML Shareable Playlist Format
br: Mentrezh roll-seniñ XML hag a c'haller rannañ

en: Year
br: Bloaz

en: Yesterday %I:%M %p
br: Dec'h %H:%M

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
br: Gallout a rit kontrollañ ar prenestr penn gant an argemmus 'shell' :

en: You can find more information at http://www.jamendo.com/
br: Gallout a rit kavout muioc'h a ditouroù war http://www.jamendo.com/

en: You can find more information at http://www.magnatune.com/
br: Kavout a rit muioc'h a ditouroù war http://www.magnatune.com/

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
br: Gallout a rit gwellaat an diaz roadennoù MusicBrainz en ur ouzhpennañ an albom-mañ.

en: You must have a library location set to purchase an album.
br: Ret eo deoc'h termeniñ ul lec'hiadur evit ho levraoueg a-benn prenañ un albom.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU
    gant Rhythmbox ; ma n'hoc'h eus ket bet, skrivit da : Free Software Foundation, Inc.
     51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: [Untitled]
br: [Hep titl]

en: _About
br: _A-zivout

en: _Album:
br: _Albom :

en: _Artist
br: _Arzour

en: _Artist:
br: _Arzour :

en: _Artists and albums
br: _Arzourien hag albomoù

en: _Browse
br: _Furchal

en: _Browse...
br: _Furchal...

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Cancel Download
br: N_ullañ ar bellgargañ

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _Continue
br: _Kenderc'hel

en: _Control
br: _Kontroll

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Create Audio CD...
br: _Krouiñ ur CD klevet...

en: _Decrease Volume
br: _Digreskiñ ampled ar son

en: _Delete
br: _Dilemel

en: _Delete Episode And File
br: _Dilemel ar pennad hag ar restr

en: _Delete Feed And Files
br: Di_lemel al lanvioù hag ar restroù

en: _Delete Podcast Feed
br: _Dilemel al lanv podskignañ

en: _Disc number:
br: Niverenn ar _bladenn :

en: _Disc:
br: _Pladenn :

en: _Disconnect
br: _Digevreañ

en: _Donate to Artist
br: _Reiñ arc'hant d'an arzour

en: _Download Album
br: _Pellgargañ an albom

en: _Download location:
br: _Lec'hiadur ar pellgargadurioù :

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _Edit...
br: K_emmañ...

en: _Eject
br: _Kas er-maez

en: _Erase Disc
br: _Diverkañ ar bladenn

en: _Extract to Library
br: _Eztennañ d'al levraoueg

en: _File name:
br: _Anv ar restr :

en: _Format:
br: _Mentrezh :

en: _Genre
br: _Rumm

en: _Genre:
br: _Rumm :

en: _Genres and artists
br: _Rummoù hag arzourien

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Import Folder...
br: _Enporzhiañ un teuliad...

en: _In decreasing order
br: Urzh war ziskenn

en: _In reverse alphabetical order
br: En urzh kin al lizherennaoueg

en: _Increase Volume
br: _Kreskiñ ampled ar son

en: _Initialize
br: D_eraouekaat

en: _Interrupt
br: _Troc'hañ

en: _Jump to Playing Song
br: Mont d'an ton o vezañ sonet

en: _Last played
br: Sonet an _diwezhañ

en: _Limit to:
br: _Terminiñ ouzh :

en: _Load from File...
br: _Kargañ adalek ur restr...

en: _Make multiple copies
br: _Krouiñ lieseiladoù

en: _Model:
br: _Skouer :

en: _Mouse wheel:
br: _Rodig al logodenn :

en: _Move to Trash
br: _Kas d'al lastez

en: _Music
br: S_onerezh

en: _Music files are placed in:
br: _Restroù sonerezh zo lec'hiet e :

en: _Name:
br: A_nv :

en: _New Playlist
br: Roll-tonioù _nevez

en: _New Playlist...
br: _Roll-tonioù nevez...

en: _New Podcast Feed...
br: Lanv podskignañ _nevez

en: _Next
br: Da _heul

en: _Notifications:
br: _Kemennoù :

en: _Password:
br: _Ger-tremen :

en: _Paste
br: _Pegañ

en: _Play
br: _Seniñ

en: _Play count
br: Niver a _lennadennoù

en: _Playlist
br: _Roll-tonioù

en: _Preferred format:
br: _Mentrezh gwellañ :

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: _Python Console
br: Penel _Python

en: _Quality
br: _Perzhded

en: _Queue All Tracks
br: _Lakaat an holl roudennoù el lostad

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Rating
br: _Notenn

en: _Rating:
br: _Notenn :

en: _Remove
br: _Dilemel

en: _Rename
br: _Adenvel

en: _Repeat
br: _Adseniñ

en: _Save
br: En_rollañ

en: _Save to File...
br: _Enrollañ evel restr...

en: _Scan Removable Media
br: _Diellfennañ ar mediaoù lem-laka

en: _Search again
br: Kla_sk en-dro

en: _Search:
br: _Klask :

en: _Share my music
br: _Lodenniñ ma sonerezh

en: _Show Music Player
br: _Diskouez al lenner sonerezh

en: _Shuffle Playlist
br: _Meskañ ar roll-tonioù

en: _Small Display
br: Kinnig bihan

en: _Song Position Slider
br: _Risklerez lec'hiadur an ton

en: _Status icon:
br: Arlun ar _stad :

en: _Title:
br: _Titl :

en: _Tools
br: _Binvioù

en: _Track number:
br: Niverenn ar _roudenn :

en: _Try Another
br: _Klask gant unan all

en: _Update All Feeds
br: Hizivaat an holl lanvioù

en: _Update Podcast Feed
br: _Hizivaat al lanv podskignañ

en: _Use crossfading backend (requires restart)
br: _Implijout lusker steuziadenn staget (Ret eo adloc'hañ)

en: _Username:
br: Anv an _implijer :

en: _View
br: G_welout

en: _Visualization
br: _Gweladurezh

en: _Watch my library for new files
br: _Eveshaat ma levraoueg evit restroù nevez

en: _When sorted by:
br: _P'emaint renket dre :

en: _Year
br: _Bloaz

en: _Year:
br: _Bloaz :

en: after
br: war-lerc'h

en: at least
br: d'an nebeutañ

en: at most
br: d'ar muiañ

en: before
br: a-raok

en: by
br: gant

en: by <i>%s</i>
br: gant <i>%s</i>

en: contains
br: a endalc'h

en: days
br: devezhioù

en: does not contain
br: n'endalc'h ket

en: ends with
br: a echu gant

en: equals
br: par da

en: from
br: eus

en: from <i>%s</i>
br: adalek <i>%s</i>

en: hours
br: eurvezhioù

en: iPod _name:
br: A_nv an iPod :

en: iPod detected
br: iPod dinoet

en: in
br: e-barzh

en: in the last
br: en hini diwezhañ

en: invalid unicode in error message
br: Unicode direizh er gemenadenn fazi

en: mDNS service is not running
br: N'eo ket loc'het ar servij mDNS

en: minutes
br: a vunutennoù

en: not in the last
br: pas en hini diwezhañ

[ctx: query-criteria]
en: Album
br: Albom

[ctx: query-criteria]
en: Artist
br: Arzour

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
br: Niverenn ar gantenn

[ctx: query-criteria]
en: Duration
br: Padelezh

[ctx: query-criteria]
en: Genre
br: Rumm

[ctx: query-criteria]
en: Path
br: Treug

[ctx: query-criteria]
en: Rating
br: Notenn

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
br: Eur e voe ouzhpennet d'al levraoueg

[ctx: query-criteria]
en: Title
br: Titl

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
br: Niverenn ar roudenn

[ctx: query-criteria]
en: Year
br: Bloaz

[ctx: query-sort]
en: Album
br: Albom

[ctx: query-sort]
en: Artist
br: Arzour

[ctx: query-sort]
en: Date Added
br: Deiziad ouzhpennadenn

[ctx: query-sort]
en: Duration
br: Padelezh

[ctx: query-sort]
en: Genre
br: Rumm

[ctx: query-sort]
en: Last Played
br: Diwezhañ bet sonet

[ctx: query-sort]
en: Rating
br: Notenn

[ctx: query-sort]
en: Title
br: Titl

[ctx: query-sort]
en: Track Number
br: Niverenn ar roudenn

[ctx: query-sort]
en: Year
br: Bloaz

en: seconds
br: eilennoù

en: songs
br: tonioù

en: starts with
br: a grog gant

en: weeks
br: sizhunvezhioù

en: ♫ Listening to music... ♫
br: ♫ O selaou sonerezh... ♫
