seahorse - en to bs translation catalogue (548 entries)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
bs: (Nečitak ključ osiguranog komandnog okruženja)

en: (unknown)
bs: (nepoznato)

en: - System Settings
bs: - Sistemske postavke

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
bs[0]: <b>%d ključ je izabran za sinhornizaciju</b>
bs[1]: <b>%d ključa su izabrana za sinhronizaciju</b>
bs[2]: <b>%d ključeva je izabrano za sinhronizaciju</b>

en: <b>Data to be imported:</b>
bs: <b>Podatak koji treba unijeti:</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
bs: <big><b>Fotografija je previše velika</b></big>
    Preporučena veličina fotografije na vašem ključu je %d x %d piksela.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
bs: <i>Obično:</i> znači da ste uradili običnu verifikaciju da je osoba koja tvrdi da posjeduje ključ zaista vlasnik. Na primjer, mogli ste pročitati otiske ključa vlasniku preko telefona.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
bs: <i>Nikako:</i> znači da vjerujete da ključ posjeduje osoba koja koja tvrdi da joj pripada, ali ne možete ili niste verifikovali da je ovo istina.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
bs: <i>Vrlo pažljivo:</i> Izaberite ovo jedino ako ste u potpunosti sigurni da je ovaj ključ originalan.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
bs: PGP ključ vam omogućava da šifrujete e-poštu ili datoteke koje šaljete drugim ljudima.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
bs: Ključ osiguranog okruženja (SSH) dopušta da se sigurno spojite sa drugim računarima.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
bs: Prsten ključeva koji se automatski otključava prilikom prijave

en: A keyring used to store passwords
bs: Prsten ključeva za spremanje lozinki

en: About this program
bs: O ovmo programu

en: Access a network share or resource
bs: Pristupiti sadržaju dijeljenom na mreži ili resursima

en: Access a website
bs: Pristupi Web stranici

en: Actions
bs: Radnje

en: Add
bs: Dodaj

en: Add Key Server
bs: Dodaj server ključeva

en: Add Password
bs: Dodaj lozinku

en: Add Password Keyring
bs: Dodati prsten ključeva propusne riječi

en: Add User ID
bs: Dodaj ID korisnika

en: Add a new key or item
bs: Dodaj novi ključ ili stavku

en: Add a photo to this key
bs: Dodaj fotografiju ovome ključu

en: Add subkey to %s
bs: Dodaj podključ u %s

en: Add user ID to %s
bs: Dodaj ID korisnika u %s

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Algorithm:
bs: Algoritam:

en: All JPEG files
bs: Sve JPEG datoteke

en: All files
bs: Sve datoteke

en: All image files
bs: Sve datoteke slika

en: All key files
bs: Sve datoteke ključeva

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
bs: Programi uglavnom skladište nove lozinke u zadanom prstenu ključeva.

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
bs[0]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinku?
bs[1]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinke?
bs[2]: Da li sigurno želite da izbrišete %d lozinki?

en: Are you sure you want to delete %d secure shell key? | Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
bs[0]: Da li sigurno želite da obrišete %d ključ sigurnosnog omotača?
bs[1]: Da li sigurno želite da obrišete %d ključa sigurnosnog omotača
bs[2]: Da li sigurno želite da obrišete %d ključeva sigurnosnog omotača

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
bs: Da li sigurno želite da izbrišete lozinku „%s“?

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
bs: Da li sigurno želite da izbrišete „%s“ prsten ključeva?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
bs: Da li sigurno želite trajno da izbrišete ključ osiguranog komandnog okruženja ’%s'?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
bs[0]: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati %d certifikat?
bs[1]: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati %d certifikata?
bs[2]: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati %d certifikata?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
bs[0]: Da li ste sigurni da  želite trajno da izbrišete %d ključ?
bs[1]: Da li ste sigurni da  želite trajno da izbrišete %d ključa?
bs[2]: Da li ste sigurni da  želite trajno da izbrišete %d ključeva?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati %s?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
bs: Da li ste sigurni da želite da trajno uklonite podključ %d od %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
bs: Sigurno želite trajno da uklonite ID korisnika „%s“?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite trenutnu sliku iz vašeg ključa?

en: Armored PGP keys
bs: Oklopljeni PGP ključevi

en: Authenticate
bs: Potvrdi

en: Automatically retrieve keys from _key servers
bs: Automatski preuzmi ključeve sa servera _ključeva

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
bs: Automatski sinhronizuj _modifikovane ključeve sa serverima ključeva

en: By _Keyring
bs: Po _Prstenu ključeva

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
bs: Potpisivanjem ukazujete vaše povjerenje da ovaj ključ pripada:

en: C_hange
bs: _Promijeni

en: C_reate
bs: K_reiraj

en: Cannot delete
bs: Ne mogu obrisati

en: Certificate
bs: Certifikat

en: Certificate request
bs: Zahtjev za certifikat

en: Certificates
bs: Certifikati

en: Certificates (DER encoded)
bs: Certifikati (DER kodirani)

en: Certify
bs: Ovjeri

en: Change Passphrase
bs: Izmijeni lozinku

en: Change _Passphrase
bs: Promijeni _lozinku

en: Change _Password
bs: Izmijeni _lozinku

en: Change preferences for this program
bs: Promjeni podešavanja za ovaj program

en: Change the unlock password of the password storage keyring
bs: Izmijeni lozinku za otključavanje privjeska za lozinke

en: Choose Photo to Add to Key
bs: Izaberite sliku za pridodavanje ključu

en: Clipboard text
bs: Tekst u međuspremniku

en: Close this program
bs: Zatvori ovaj program

en: Close this window
bs: Zatvori ovaj prozor

en: Comment:
bs: Komentar:

en: Compromised
bs: Kompromitirano

en: Con_firm Passphrase:
bs: Po_tvrdite lozinku:

en: Configure Key for _Secure Shell...
bs: Podesi ključeve osiguranog _komandnog okruženja...

en: Configuring Secure Shell Keys...
bs: Podešavam ključeve osiguranog komandnog okruženja...

en: Confirm new passphrase
bs: Potvrdi novu lozinku

en: Confirm:
bs: Potvrdi:

en: Connecting to: %s
bs: Povezivanje na: %s

en: Continue
bs: Nastavi

en: Contributions:
bs: Doprinosi:

en: Copy to the clipboard
bs: Kopiraj u ostavu

en: Could not display help: %s
bs: Nisam mogao da prikažem pomoć: %s

en: Couldn't add item
bs: Nije moguće dodati stavku

en: Couldn't add keyring
bs: Nisam mogao da dodam prsten ključeva

en: Couldn't add photo
bs: Nisam mogao da dodijelim sliku

en: Couldn't add revoker
bs: Ne mogu da dodam opozivača

en: Couldn't add subkey
bs: Ne mogu da dodam podključ

en: Couldn't add user id
bs: Ne mogu da dodam ID korisnika

en: Couldn't change authorization for key.
bs: Nije moguće promijeniti autorizaciju za ovaj ključ.

en: Couldn't change expiry date
bs: Nisam mogao da promijenim datum isteka

en: Couldn't change keyring password
bs: Nisam mogao da promijenim propusnu riječ prstena ključeva

en: Couldn't change passphrase for key.
bs: Nije moguće promijeniti lozinku za ključ.

en: Couldn't change password.
bs: Nisam mogao da promijenim šifru.

en: Couldn't change primary photo
bs: Nisam mogao da promijenim primarnu sliku

en: Couldn't change primary user ID
bs: Ne mogu da promijenim ID osnovnog korisnika

en: Couldn't communicate with '%s': %s
bs: Nije moguća komunikacija sa '%s': %s

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
bs: Nisam mogao da podesim ključeve osiguranog komandnog okruženja na udaljenom računaru.

en: Couldn't create certificate request
bs: Nije uspjelo kreiranje zahtjeva za certifikat

en: Couldn't delete
bs: Nemoguće brisanje

en: Couldn't delete photo
bs: Nisam mogao da izbrišem sliku

en: Couldn't delete subkey
bs: Nemoguće obrisati podključ

en: Couldn't delete user ID
bs: Nemoguće ukloniti ID korisnika

en: Couldn't export data
bs: Nije moguce izvesti podatke

en: Couldn't export key
bs: Nemoguće da se izveze ključ

en: Couldn't export keys
bs: Ne mogu da izvezem ključeve

en: Couldn't generate PGP key
bs: Nisam mogao da generišem PGP ključ

en: Couldn't generate Secure Shell key
bs: Nemoguće generisati ključ osiguranog komandnog okruženja

en: Couldn't generate private key
bs: Nije uspjelo generisanje privatnog ključa

en: Couldn't import keys
bs: Ne mogu da uvezem ključeve

en: Couldn't lock
bs: Nije moguće zaključati

en: Couldn't prepare photo
bs: Ne mogu pripremiti fotografiju

en: Couldn't publish keys to server
bs: Ne mogu da objavim ključeve na server

en: Couldn't rename key.
bs: Nije moguće premineovati ključ.

en: Couldn't resolve address: %s
bs: Nije moguće razriješiti adresu: %s

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
bs: Nemoguće preuzeti ključeve sa servera: %s

en: Couldn't revoke subkey
bs: Ne mogu da povučem podključ

en: Couldn't save certificate request
bs: Nemoguće sačuvati zahtjev za certifikatom

en: Couldn't set default keyring
bs: Ne mogu da postavim podrazumijevani prsten ključeva za ključeve

en: Couldn't set description.
bs: Nisam mogao da postavim opis.

en: Couldn't sign key
bs: Ne mogu da potpišem ključ

en: Couldn't unlock
bs: Nije moguće otključati

en: Create
bs: Kreiraj

en: Create a certificate request file for this key
bs: Kreiraj zahtjev za certifikat za ovaj ključ

en: Create a certificate request file.
bs: Napravi zahtjev za certifikat.

en: Create a new key or item
bs: Kreiraj novi ključ ili stavku

en: Create a new private key
bs: Napravi novi privatni ključ

en: Create the new user ID
bs: Napravi novi ID korisnika

en: Created
bs: Kreirano

en: Created:
bs: Napravljeno:

en: Creating Secure Shell Key
bs: Kreiranje ključa osiguranog okruženja

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: DSA (sign only)
bs: DSA (samo potpis)

en: Date
bs: Datum

en: Dates
bs: Datumi

en: Dates:
bs: Datumi:

en: Day
bs: Dan

en: Day of month part of the lower date limit
bs: Dan za donje ograničenje datuma

en: Day of month part of the upper date limit
bs: Dan za gornje ograničenje datuma

en: Decrypt files and email sent to you.
bs: Dešifruj datoteke i e-mail poslani vama.

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
bs: Dešifrovanje nije uspjelo. Vjerovatno nemate ključ za dešifrovanje.

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete selected items
bs: Obriši odabrane stavke

en: Delete this certificate or key
bs: Obriši ovaj certifikat ili ključ

en: Details
bs: Detalji

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Display flags
bs: Prikaži oznake

en: Displayed date and/or time properties
bs: Prikazane osobine datuma i/ili vremena

en: Displayed day of month
bs: Prikazani dan u mjesecu

en: Displayed hour
bs: Prikazani čas

en: Displayed minute
bs: Prikazani minut

en: Displayed month
bs: Prikazani mjesec

en: Displayed second
bs: Prikazano drugo

en: Displayed year
bs: Prikazana godina

en: Don't display a window
bs: Ne prikazuj prozor

en: Dropped text
bs: Propušteni tekst

en: E_xpiration Date:
bs: Datum i_steka:

en: E_xport Complete Key
bs: I_zvezi kompletan ključ

en: E_xport...
bs: I_zvoz...

en: ElGamal (encrypt only)
bs: ElGamal (samo šifrovanje)

en: Email:
bs: E-mail:

en: Encrypt
bs: Šifriraj

en: Encrypt files and email to the key's owner
bs: Šifriraj fajlove i pošalji e-mail vlasniku ključa

en: Encryption _Type:
bs: _Tip šifrovanja:

en: Encryption key password
bs: Ključ za šifriranje lozinke

en: Enter Key Passphrase
bs: Unesite lozinku ključa

en: Enter PIN or password for: %s
bs: Unesite PIN ili šifru za: %s

en: Enter new passphrase
bs: Unesite novu lozinku

en: Enter new passphrase for '%s'
bs: Unesite novu lozinku za „%s“

en: Enter passphrase
bs: Unesite lozinku

en: Enter passphrase for '%s'
bs: Unesite lozinku za „%s“

en: Enter the date directly
bs: Unesite datum direktno

en: Enter the new passphrase again: %s
bs: Unesite ponovo novu lozinku: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
bs: Unesite novu lozinku za: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
bs: Unesite staru lozinku za: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
bs: Unesite dva puta propusnu frazu za vaš novi ključ.

en: Enter the time directly
bs: Unesite vrijeme direktno

en: Enter your Secure Shell passphrase:
bs: Unesite vašu lozinku za osigurano komandno okruženje:

en: Expiration Date:
bs: Datum isteka:

en: Expire
bs: Ističe

en: Expired
bs: Istekao

en: Expires
bs: Ističe

[ctx: Expires]
en: Never
bs: Nikad

en: Expires:
bs: Ističe:

en: Expiry: %s
bs: Ističe: %s

en: Export
bs: Izvezi

en: Export the certificate
bs: Izvezite certifikat

en: Export to a file
bs: Izvezi u datoteku

en: Exporting data
bs: Izvozim podatke

en: Failed to export certificate
bs: Nije uspio izvoz certifikata

en: Find Remote Keys
bs: Pronađi udaljene ključeve

en: Fingerprint
bs: Otisak prsta

en: Fingerprint:
bs: Otisak prsta:

en: First time options:
bs: Opcije prvog puta:

en: For help contact your system administrator or the administrator of the key server.
bs: Za pomoć se obratite vašem administratoru sistema ili administratoru servera ključeva.

en: Full
bs: Pun

en: Full _Name:
bs: Puno _ime:

en: Generate a new key
bs: Napravi novi ključ

en: Generate a new key of your own:
bs: Samostalno generišite novi ključ:

en: Generate a new subkey
bs: Napravi novi podključ

en: Generating key
bs: Pravim ključ

en: Gnome Online Accounts password
bs: Lozinka Gnome Online naloga

en: GnuPG keys
bs: GnuPG ključevi

en: GnuPG: default keyring directory
bs: GnuPG: podrazumijevani direktorij prstena ključeva

en: Go to next photo
bs: Pređi na slijedeću sliku

en: Go to previous photo
bs: Vrati se na prethodnu sliku

en: Good
bs: Dobro

en: Google Chrome password
bs: Lozinka za Google Chrome

en: HTTP Key Server
bs: HTTP Server ključeva

en: Host:
bs: Domaćin:

en: Hour
bs: Sat

en: Hour part of the lower time limit
bs: Čas za donje ograničenje datuma

en: Hour part of the upper time limit
bs: Čas za gornje ograničenje datuma

en: How carefully have you checked this key?
bs: Koliko ste pažljivo provjerili ovaj ključ?

en: How others will see this signature:
bs: Kako će drugi vidjeti ovaj potpis:

en: I can _revoke this signature at a later date.
bs: Mogu _opozvati ovaj potpis kasnijeg datuma.

en: I trust signatures from '%s' on other keys
bs: Verujem potpisima '%s'-a na drugim ključevima

en: I understand that all items will be permanently deleted.
bs: Shvaćam da će sve stavke biti trajno izbrisane.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
bs: Shvatam da će ovaj ključ biti trajno obrisan.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
bs: Slažem se da ovaj tajni ključ bude trajno obrisan.

en: IM account password for
bs: Lozinka IM računa za

en: Identifier:
bs: Identifikator:

en: If key never expires
bs: Ako ključ nikad ne ističe

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
bs: AKo želite ovaj ključ koristiti na nekom računaru, možete podesiti računar tako da prepoznaje taj novi ključ.

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
bs: Ako vjerujete da je „%s“ osoba koja posjeduje ovaj ključ, <i>potpišite</i> ključ:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
bs: Ako više ne vjerujete da „%s“ posjeduje ovaj ključ, <i>opozovite</i> vaš potpis:

en: Import
bs: Uvoz

en: Import Key
bs: Unesi ključ

en: Import existing keys from a file:
bs: Uvezite postojeće ključeve iz datoteke:

en: Import failed
bs: Neuspješan uvoz

en: Import from a file
bs: Ubaci iz datoteke

en: Import from the clipboard
bs: Uvezi iz međuspremnika

en: Import selected keys to local key ring
bs: Uvezi izabrane ključeve u lokalni prsten ključeva

en: Importing data
bs: Uvozim podatke

en: Importing key. Enter passphrase
bs: Uvoz ključa. Unesite lozinku

en: Importing key: %s
bs: Uvoz ključa:%s

en: Importing keys from key servers
bs: Uvoženje ključeva sa servera ključeva

en: Indicate Trust:
bs: Ukaži na povjerenje:

en: Instant messaging password
bs: Lozinka za IM

en: Invalid expiry date
bs: Nevažeći datum isteka

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
bs: Nevažeći podaci ključa (nedostaju UID-i). Ovo se može desiti ako je datum na računaru podešen unaprijed ili ako nedostaje samopotpis.

en: Key
bs: Ključ

en: Key Co_mment:
bs: Ko_mentar ključa:

en: Key Data
bs: Podaci ključa

en: Key ID
bs: ID ključa

en: Key ID:
bs: ID ključa:

en: Key Name
bs: Ime ključa

en: Key Names and Signatures
bs: Nazivi ključeva i potpisi

en: Key Properties
bs: Osobine tipke

en: Key Server Type:
bs: Tip servera ključeva:

en: Key Servers
bs: Serveri ključeva

en: Key Servers:
bs: Serveri ključeva:

en: Key _Length:
bs: _Dužina ključa:

en: Key _Strength (bits):
bs: _Jačina ključa (bitova):

en: Key _Type:
bs: _Tip ključa:

en: Key has been compromised
bs: Ključ je kompromitovan

en: Key has been superseded
bs: Ključ je zamijenjen

en: Key is no longer used
bs: Ključ se više ne koristi

en: Key storage password
bs: Ključ za pohranu lozinke

en: Keyring
bs: Prsten ključeva

en: Keyring password
bs: Lozinka prstena lozinki

en: Keys used to connect securely to other computers
bs: Ključ koji se koristi da se sigurno spoji na druge računare

en: LDAP Key Server
bs: LDAP server ključeva

[ctx: Label]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Label:
bs: Oznaka:

en: Lazy mode
bs: Lijeni režim

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
bs: Lijeni režim ne normalizuje unijete vrijednosti za datum i vrijeme

en: Length of Key
bs: Dužina ključa

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
bs[0]: Učitah %d ključ
bs[1]: Učitah %d ključa
bs[2]: Učitah %d ključeva

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Login:
bs: Prijava:

en: Lower limit day
bs: Najmanja vrijednost dana

en: Lower limit hour
bs: Najmanja vrijednost časa

en: Lower limit minute
bs: Najmanja vrijednost minuta

en: Lower limit month
bs: Najmanja vrijednost mjeseca

en: Lower limit second
bs: Najmanja vrijednost sekundi

en: Lower limit year
bs: Najmanja vrijednost godine

en: Make this photo the primary photo
bs: Postavi ovu sliku za glavnu sliku

en: Manage your passwords and encryption keys
bs: Uredite vaše lozinke i ključeve šifrovanja

en: Marginal
bs: Marginalno

en: Minute
bs: Minuta

en: Minute part of the lower time limit
bs: Minut za donje ograničenje datuma

en: Minute part of the upper time limit
bs: Minut za gornje ograničenje datuma

en: Month
bs: Mjesec

en: Month part of the lower date limit
bs: Mjesec za donje ograničenje datuma

en: Month part of the upper date limit
bs: Mjesec za gornje ograničenje datuma

en: Multiple Keys
bs: Višestruki ključevi

en: Must be at least 5 characters long
bs: Mora biti dužine bar 5 znakova

en: Name
bs: Naziv:

en: Name (CN):
bs: Ime(CN):

en: Name/Email
bs: Ime/E-mail

en: Name:
bs: Naziv:

en: Names and Signatures
bs: Imena i potpisi

en: Ne_ver Expires
bs: Nika_da ne ističe

en: Network Credentials
bs: Akreditivi mreže

en: Network Manager secret
bs: Lozinka za mrežni upravitelj

en: Network password
bs: Lozinka mreže

en: Never E_xpires
bs: Nikad ne is_tiče

en: New Key Passphrase
bs: Nova lozinka ključa

en: New Keyring Name:
bs: Novo ime prstena ključeva:

en: New Secure Shell Key
bs: Novi ključ osiguranog komandnog okruženja

en: New _Passphrase:
bs: Nova _lozinka:

en: New password keyring
bs: Novi privezak za lozinke

en: New password...
bs: Nova lozinka...

en: No keys usable for signing
bs: Nema ključeva upotrebljivih za potpisivanje

en: No private key file is available for this key.
bs: Nijedna datoteka privatnih ključeva nije dostupna za ovaj ključ.

en: No public key file is available for this key.
bs: Nijedan javni ključni podatak nije dostupan za ovaj ključ.

en: No reason
bs: Bez razloga

en: No reason for revoking key
bs: Nema razloga za povlačenje ključa

en: None: Don't publish keys
bs: Nijedan: Nemoj objavljivati ključeve

en: Not Used
bs: Nije korišten

en: Not a valid Key Server address.
bs: Nevažeća adresa servera ključeva.

en: Old Key Passphrase
bs: Stara lozinka ključa

en: Only show personal keys, certificates and passwords
bs: Pokaži samo lične ključeve, potvrde i lozinke

en: Only show trusted keys, certificates and passwords
bs: Samo pokaži provjerene ključeve, potvrde ili lozinke

en: OpenSSH keys
bs: OpenSSH ključevi

en: Optional comment describing key
bs: Neobavezna primjedba za opis ključa

en: Optional description of revocation
bs: Neobavezan opis za povlačenje

en: Optional email address
bs: Neobavezna adresa e-pošte

en: Override Owner _Trust:
bs: Premosti _povjerenje vlasnika:

en: Owner
bs: Vlasnik

en: PEM encoded request
bs: PEM kodiran zahtjev

en: PGP Key
bs: PGP ključ

en: PGP Keys
bs: PGP ključevi

en: PGP key
bs: PGP ključ

en: PGP keys
bs: PGP ključevi

en: PGP keys are for encrypting email or files
bs: PGP ključevi služe za enkripciju e-maila ili fajlova

en: Passphrase
bs: Lozinka

en: Passphrase for New PGP Key
bs: Propusna fraza za novi PGP ključ

en: Passphrase for New Secure Shell Key
bs: Lozinka za novi ključ osiguranog okruženja

en: Password
bs: Lozinka

en: Password Keyring
bs: Privezak za lozinke

en: Password or secret
bs: Lozinka ili tajna

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Passwords
bs: Lozinke

en: Passwords and Keys
bs: Lozinke i ključevi

en: Personal PGP key
bs: Lični PGP ključ

en: Personal SSH key
bs: Lični SSH ključ

en: Personal certificate
bs: Lični certifikat

en: Personal certificate and key
bs: Lični certifikat i ključ

en: Photo
bs: Fotografija

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
bs: Molim vas izaberite ime za novi prsten ključeva. Bit će vam zatražena lozinka za otključavanje.

en: Prefere_nces
bs: Podeša_vanja

en: Preferences
bs: Postavke

en: Primary
bs: Primarni

en: Private PGP Key
bs: Privatni PGP ključ

en: Private key
bs: Privatni ključ

en: Public PGP Key
bs: Javni PGP ključ

en: Public SSH keys
bs: Javni SSH ključevi

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
bs: Objavi i/ili sinhronizujte vaše ključeve sa onima na mreži.

en: RSA (encrypt only)
bs: RSA (samo šifrovanje)

en: RSA (sign only)
bs: RSA (samo potpis)

en: Re_voke
bs: Po_vuci

en: Reason for revoking the key
bs: Razlog za povlačenje ključa

en: Remote Host Password
bs: Lozinka udaljenog računara

en: Remote Keys
bs: Udaljeni ključevi

en: Remote Keys Containing '%s'
bs: Udaljeni ključevi koji sadrže '%s'

en: Remove this photo from this key
bs: Ukloni ovu sliku iz ovog ključa

en: Request _Certificate
bs: Zahtijevaj Certifikat

en: Resolving server address: %s
bs: Razrješavanje adrese servera: %s

en: Retrieving data
bs: Preuzimam podatke

en: Revoke
bs: Opozovi

en: Revoke key
bs: Opozovi ključ

en: Revoke: %s
bs: Povuci: %s

en: Revoked
bs: Opozvan

en: SSH Key
bs: SSH Ključ

en: SSH key
bs: SSH ključ

en: Safely store a password or secret.
bs: Sigurno čuva lozinke ili tajne.

en: Save certificate request
bs: Sačuvaj zahtjev za certifikat

en: Saved password or login
bs: Sačuvana propusna šifra ili prijavnica

en: Seahorse Project Homepage
bs: Stranica projekta Seahorse

en: Seahorse is a GNOME application for managing encryption keys. It also integrates with nautilus, gedit and other places for encryption operations.
bs: Seahorse je GNOME aplikacija za upravljanje ključevima za šifriranje. Takođe se integrira sa nautilusom, geditom i ostalim mjestima za operacije šifriranja.

en: Search for keys on a key server
bs: Pretraži ključeve na serveru ključeva

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
bs: Pretraga nije bila dovoljno specificirana. Server '%s' je pronašao previše ključeva.

en: Second
bs: Drugo

en: Second part of the lower time limit
bs: Sekunda za donje ograničenje datuma

en: Second part of the upper time limit
bs: Sekunda za gornje ograničenje datuma

en: Secret SSH keys
bs: Tajni SSH ključevi

en: Secure Shell
bs: Sigurno komandno okruženje

en: Secure Shell Key
bs: Ključ osiguranog komandnog okruženja

en: Select Date
bs: Odaberi datum

en: Select Time
bs: Odaberi vrijeme

en: Select the date from a calendar
bs: Izaberi datum iz kalendara

en: Select the time from a list
bs: Izaberi vrijeme sa liste

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
bs: Pošalji javni ključ osiguranog komandnog okruženja na drugu mašinu, i omogući prijavljivanja korišćenjem tog ključa.

en: Sending data
bs: Šaljem podatke

en: Set Up Computer for SSH Connection
bs: Podesite kompjuter za SSH vezu

en: Shared Keys Near Me:
bs: Dijeljeni ključevi u blizini:

en: Show Seahorse help
bs: Pokaži pomoć za Seahorse

en: Show _Any
bs: Prikaži _Bilo koji

en: Show _Personal
bs: Prikaži _Osobni

en: Show _Trusted
bs: Prikaži _Povjerljivo

en: Show all keys, certificates and passwords
bs: Pokaži sve ključeve, potvrde ili lozinke

en: Show pass_word
bs: Prikaži _lozinku

en: Show sidebar listing keyrings
bs: Pokaži listu prstena ključeva na bočnoj traci

en: Show the properties of this item
bs: Prikaži svojstva ove stavke

en: Show the properties of this keyring
bs: Prikaži svojstva ovog prstena ključeva

en: Sign
bs: Potpis

en: Sign Key
bs: Potpiši ključ

en: Sign key as:
bs: Potpiši ključ kao:

en: Signature ID
bs: ID potpisa

en: Status
bs: Stanje

en: Stored Password
bs: Sačuvane lozinke

en: Stored at:
bs: Pohranjeno na:

en: Stored note
bs: Sačuvana bilješka

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
bs: Spremljene lične lozinke, akreditive i tajne

en: Strength
bs: Jačina

en: Strength:
bs: Jačina:

en: Subkey %d of %s
bs: Podključ %d od %s

en: Superseded
bs: Zamijenjen

en: Sync Keys
bs: Sinhronizuj ključeve

en: Synchronizing keys...
bs: Sinhronizovanje ključeva...

en: Technical Details
bs: Tehnički detalji

en: Technical Details:
bs: Tehnički detalji:

en: Telepathy password
bs: Telepathy lozinka

en: The SSH command failed.
bs: SSH komanda nije uspjela da se izvrši.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
bs: SSH komanda je neočekivano prekinuta.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
bs: Uobičajeno ime (CN) je stavljeno na zahtjev za certifikat.

en: The expiry date must be in the future
bs: Datum isteka mora biti u budućnosti

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
bs: Datoteka nije mogla biti učitana. Moguće da je u neodgovarajućim formatu

en: The host name or address of the server.
bs: Ime hosta ili adresa servera.

en: The operation was cancelled
bs: Radnja je poništena

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
bs: Vlasnik ključa je opozvao ključ. Ne može se više koristiti.

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
bs: Vlasnik ovog ključa je _autorizovan da se poveže na ovaj računar

en: The port to access the server on.
bs: Port kojim se može pristupiti serveru.

en: The search for keys failed.
bs: Pretraga za ključevima nije uspjela.

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
bs: Ova datoteka nije slika, ili je neprepoznata vrsta datoteke slike. Pokušaj koristiti JPEG sliku.

en: This key expired on: %s
bs: Ovaj ključ je istekao: %s

en: This key has been revoked
bs: Ovaj ključ je ukinut

en: This key has expired
bs: Ovaj ključ je istekao

en: This key was already signed by
    "%s"
bs: Ovaj ključ je već potpisao
    "%s"

en: This only applies to the <i>%s</i> account.
bs: Ovo se odnosi samo na <i>%s</i> račun.

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
bs: Ovo je treći put da ste unijeli pogrešnu lozinku. Pokušajte ponovo.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
bs: Ova opcija pronalazi ključeve za druge na internetu. Ovi ključevi se mogu uvesti u vaš lokalni prsten ključeva.

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
bs: Ova opcija će objaviti ključeve u vaš prsten ključeva tako da oni budu dostupni drugima na korišćenje. Takođe, pojaviće vam se promjene koje su napravili drugi od vremena kada ste primili njihove ključeve.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
bs: Ova opcija će preuzeti sve promjene koje su napravili drugi od kako ste primili njihove ključeve. Nijeden server ključeva nije izabran za objavljivanje, tako da vaši ključevi neće biti dostupni drugima.

en: Time
bs: Vrijeme

en: To get started with encryption you will need keys.
bs: Da biste započeli sa šifrovanjem biće vam potrebni ključevi.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
bs: Da biste koristili ključ osiguranog komandnog okruženja na drugom računaru koji koristi SSH, morate na njemu unaprijed imati prijavni nalog.

en: Trust
bs: Povjerenje

en: Type
bs: Tip

en: Type:
bs: Vrsta:

en: Ultimate
bs: Bezuvjetno

en: Unable to change trust
bs: Nemoguće promijeniti povjerenje

en: Unavailable
bs: Nedostupno

en: Unlocks a PGP key
bs: Otključava PGP ključ

en: Unlocks a Secure Shell key
bs: Otključava ključ osiguranog komandnog okruženja

en: Unnamed
bs: Neimenovano

en: Unnamed private key
bs: Neimenovani privatni ključ

en: Upper limit day
bs: Najveća vrijednost dana

en: Upper limit hour
bs: Najveća vrijednost časa

en: Upper limit minute
bs: Najveća vrijednost minuta

en: Upper limit month
bs: Najveća vrijednost mjeseca

en: Upper limit second
bs: Najveća vrijednost sekundi

en: Upper limit year
bs: Najveća vrijednost godine

en: Usage
bs: Upotreba

en: Use:
bs: Upotreba:

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
bs: Koristi se za pristup drugim računarima (npr: preko terminala)

en: Used to connect to other computers.
bs: Koristi se za povezivanje na druge računare.

en: Used to encrypt email and files
bs: Koristi se za šifrovanje e-maila i datoteka

en: Used to request a certificate
bs: Korišteno za zahtijevanje certifikata

en: Used to store application and network passwords
bs: Korišteno za spremanje lozinki programa i mreže

[ctx: Validity]
en: Disabled
bs: Onemogućena

[ctx: Validity]
en: Full
bs: Potpuno

[ctx: Validity]
en: Fully
bs: Potpuno

[ctx: Validity]
en: Marginal
bs: Marginalno

[ctx: Validity]
en: Marginally
bs: Marginalno

[ctx: Validity]
en: Never
bs: Nikad

[ctx: Validity]
en: Revoked
bs: Opozvano

[ctx: Validity]
en: Ultimate
bs: Bezuvjetna

[ctx: Validity]
en: Ultimately
bs: Bezuslovno

[ctx: Validity]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Version of this application
bs: Verzija ove aplikacije

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It's a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
bs: Kada kreiramo ključ, potrebno je generirati mnogo
    nasumičnih podataka i treba nam vaša pomoć. Dobra je
    ideja izvršiti neke druge radnje kao što su pisanje na 
    tastaturi, pomjeranje miša, korištenje aplikacija.
    Tako sistem dobija dovoljno nasumičnih podataka koji su mu potrebni.

en: Where to search:
bs: Gdje Tražiti:

en: With seahorse you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don't have to keep typing it and backup your keys and keyring.
bs: Sa seahorse-om možete kreirati i upravljati PGP ključevima, kreirati i upravljati SSH ključevima, objavljivati i popravljati ključeve sa servisa ključeva, kešira vaše lozinke tako da ih ne morate uvijek ukucavati i pravi sigurnosne kopije vaših ključeva i prstena

en: Wrong passphrase.
bs: Pogrešna lozinka.

en: Wrong password
bs: Pogrešna lozinka

en: X.509 certificates and related keys
bs: X.509 certifikati i srodni ključevi

en: Year
bs: Godina

en: Year part of the lower date limit
bs: Godina za donje ograničenje datuma

en: Year part of the upper date limit
bs: Godina za gornje ograničenje datuma

en: You _Trust the Owner:
bs: _Verujete vlasniku:

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
bs: Upravo ćete dodati %s kao povlačenje za %s. Ova operacija se ne može opozvati! Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
bs: Možete upotrijebiti identifikaciju fotografijom koja se teško falsifikuje (kao što je pasoš) da biste lično provjerili da li je ime na ključu tačno. Takođe bi trebalo da iskoristite e-poštu da provjerite da li adresa e-pošte pripada vlasniku.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
bs: Nemate ličnih PGP ključeva koji bi se mogli iskoristiti da ukažu na vaše povjerenje ovom ključu.

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
bs: Nemate ličnih PGP ključeva koji se mogu iskoristiti za potpisivanje dokumenta ili poruke.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
bs: Vaša e-mail adresa ili podsjetnik za koji je ovaj ključ.

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
bs: Vaše povjerenje je ručno specificirano na tabu <i>Detalji</i>.

en: Your trust of this key
bs: Vaše povjerenje u ovaj ključ

en: [Unknown]
bs: [Nepoznato]

en: _Add Name
bs: _Dodaj ime

en: _Advanced key options
bs: _Napredne opcije ključa

en: _Casually
bs: _Uobičajeno

en: _Comment:
bs: _Komentar:

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: _Create and Set Up
bs: _Napravi i podesi

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Description:
bs: _Opis:

en: _Don't Resize
bs: _Nemoj mijenjati veličinu

en: _Edit
bs: _Uredi

en: _Email Address:
bs: _E-mail adresa:

en: _Export
bs: _Izvezi

en: _Export Secret Key:
bs: _Izvezi tajni ključ:

en: _File
bs: _Datoteka

en: _Find Remote Keys...
bs: _Pronađi udaljene ključeve...

en: _Find keys via:
bs: _Pronađi ključ preko:

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Import
bs: _Uvezi

en: _Import...
bs: _Uvezi...

en: _Just Create Key
bs: _Samo napravi ključ

en: _Key Servers
bs: Serveri _ključeva

en: _Keyring:
bs: _Prsten ključeva:

en: _Lock
bs: _Zaključaj

en: _Login name:
bs: _Login ime:

en: _Never expires
bs: _Nikad ne ističe

en: _New
bs: _Novi

en: _New...
bs: _Novi...

en: _Not at all
bs: _Nikako

en: _Only display the signatures of people I trust
bs: Prikazuj _samo potpise ljudi kojima verujem

en: _Other Names:
bs: _Ostali nazivi:

en: _Others may not see this signature
bs: _Drugi možda neće vidjeti ovaj potpis

en: _Password:
bs: _Lozinka:

en: _People who have signed this key:
bs: _Ljudi koji su potpisali ovaj ključ:

en: _Properties
bs: _Svojstva

en: _Publish keys to:
bs: _Objavi ključeve na:

en: _Reason:
bs: _Razlog:

en: _Remote
bs: _Daljinski

en: _Resize
bs: _Promijeni veličinu

en: _Revoke Signature
bs: _Opozovi potpis

en: _Search
bs: _Traži

en: _Search for keys containing:
bs: _Traži ključeve koji sadrže:

en: _Select the type of item to create:
bs: _Izaberite vrstu stavke koju želite da napravite:

en: _Server address:
bs: _Server adresa:

en: _Set Up
bs: Pode_šavnje

en: _Set as default
bs: _Postavi kao zadano

en: _Show Password
bs: _Pokaži lozinku

en: _Sign
bs: _Potpiši

en: _Sign message with key:
bs: Potpiši poruku _sa ključem:

en: _Sign this Key
bs: _Potpiši ovaj ključ

en: _Signer:
bs: _Potpisnik:

en: _Subkeys
bs: _Podključevi

en: _Sync
bs: _Sinhronizuj

en: _Sync and Publish Keys...
bs: _Sinhronizuj i objavi ključeve...

en: _Unlock
bs: _Otključaj

en: _Very Carefully
bs: _Vrlo pažljivo

en: _View
bs: _Pogled

en: eg: fileserver.example.com:port
bs: npr: fileserver.example.com:port

en: initial temporary item
bs: početna privremena stavka

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
bs: prsten ključeva;šifrovanje;bezbjednost;potpisivanje;ssh;

[ctx: name-of-key]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name:
bs: Naziv:
