brasero - en to ca translation catalogue (933 entries)

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
ca: No s'ha pogut trobar el connector de la GStreamer «%s»

en: "%s" cannot be added to the selection.
ca: No es pot afegir «%s» a la selecció.

en: "%s" cannot be found.
ca: No es pot trobar «%s».

en: "%s" cannot be read
ca: no es pot llegir «%s»

en: "%s" cannot be unlocked
ca: No es pot desbloquejar «%s»

en: "%s" cannot write.
ca: No es pot escriure «%s».

en: "%s" could not be found
ca: No s'ha pogut trobar «%s»

en: "%s" could not be found in the path
ca: No s'ha pogut trobar «%s» en el camí

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
ca: La GStreamer no ha pogut gestionar «%s».

en: "%s" could not be opened (%s)
ca: No s'ha pogut obrir «%s» (%s)

en: "%s" could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir «%s».

en: "%s" did not behave properly
ca: «%s» no es comporta correctament

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
ca: «%s» no té un tipus adequat per a projectes de vídeo.

en: "%s" is a recursive symbolic link.
ca: «%s» és un enllaç simbòlic recursiu.

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
ca: «%s» és un enllaç simbòlic que apunta a un altre programa

en: "%s" is busy.
ca: «%s» està ocupat.

en: "%s" is not a valid URI
ca: «%s» no és un URI vàlid

en: "%s" is not suitable for audio or video media
ca: «%s» no és adequat per a suports de vídeo o d'àudio

en: "%s" was removed from the file system.
ca: S'ha suprimit «%s» del sistema de fitxers.

en: "%s": %s
ca: «%s»: %s

en: "%s": loading
ca: «%s»: s'està carregant

en: "%s": unknown disc image type
ca: «%s»: tipus d'imatge de disc desconegut

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
ca[0]: es pot afegir %d fitxer (%s)
ca[1]: es poden afegir %d fitxers (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
ca[0]: %d fitxer és compatible (%s)
ca[1]: %d fitxers són compatibles (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ca[0]: %d fitxer seleccionat (%s)
ca[1]: %d fitxers seleccionats (%s)

en: %d item | %d items
ca[0]: %d element
ca[1]: %d elements

en: %d song | %d songs
ca[0]: %d cançó
ca[1]: %d cançons

en: %i MiB of %i MiB
ca: %i MiB de %i MiB

en: %i × %i pixels
ca: %i × %i píxels

en: %s (%i%% Done)
ca: %s (%i%% fet)

en: %s (GStreamer plugin)
ca: %s (connector de la GStreamer)

en: %s (application)
ca: %s (aplicació)

en: %s (library)
ca: %s (biblioteca)

en: %s element could not be created
ca: No s'ha pogut crear l'element %s

en: %s in %s
ca: %s a %s

en: %s: "%s"
ca: %s: «%s»

en: %s: %s free
ca: %s: %s lliures

en: %s: %s of free space
ca: %s: %s d'espai lliure

en: %s: empty
ca: %s: buit

en: %s: not enough free space
ca: %s: no hi ha prou espai lliure

en: (S)VCD successfully burned
ca: El VCD o SVCD s'ha gravat amb èxit

en: (loading…)
ca: (s'està carregant…)

en: <Keep current values>
ca: <Mantén els valors actuals>

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
ca: La comprovació de la integritat de les dades començarà quan s'inserisca el disc.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
ca: No s'ha pogut crear un fitxer a la ubicació especificada per als fitxers temporals

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
ca: Ja existeix un fitxer amb este nom a la carpeta. Si el reemplaceu, en sobreescriureu el seu contingut al disc a gravar.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
ca: Es necessitarà un disc enregistrable nou un cop s'haja copiat l'actual.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
ca: Una aplicació d'gravació	 de CD/DVD fàcil d'utilitzar per al GNOME

en: A_ctivate
ca: A_ctiva

en: About
ca: Quant a

en: Ac_tivate All
ca: Ac_tiva-ho tot

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
ca: Activa l'esborrament ràpid en comptes d'un esborrament lent

en: Add a 2 second pause after the track
ca: Afig una pausa de dos segons després de la pista

en: Add a splitting point
ca: Afig un punt de partició

en: Add files to the project
ca: Afig fitxers al projecte

en: Add the files stored in the clipboard
ca: Afig fitxers emmagatzemats al porta-retalls

en: Additional song information
ca: Informació addicional de la cançó

en: Al_ways Add Such File
ca: _Afig sempre este fitxer

en: Al_ways Replace
ca: Reemplaça _sempre

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All files need to be analysed to complete this operation.
ca: S'han d'analitzar tots els fitxers per completar esta operació.

en: All required applications and libraries are not installed.
ca: No són instal·lades totes les aplicacions i biblioteques necessàries.

en: Allow DAO use
ca: Permet la utilització del DAO

en: Allow to add more data to the disc later
ca: Permet afegir més dades al disc més avant

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
ca: Permet gravar els fitxers afegits a la «Carpeta del creador de CD/DVD» del Nautilus

en: Allows files not stored locally to be burned
ca: Permet gravar fitxers remots

en: Always K_eep
ca: Mantén s_empre

en: An error occurred while detecting silences.
ca: S'ha produït un error en detectar els silencis.

en: An error occurred while writing to disc
ca: S'ha produït un error en escriure al disc

en: An image could not be created
ca: No s'ha pogut crear una imatge

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
ca: S'ha creat una imatge del disc al disc dur.
    L'gravació	 començarà quan s'inserisca un disc enregistrable.

en: An internal error occurred
ca: S'ha produït un error intern

en: An internal error occurred (%s)
ca: S'ha produït un error intern (%s)

en: An unknown error occurred
ca: S'ha produït un error desconegut

en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Analysing "%s"
ca: S'està analitzant «%s»

en: Analysing audio files
ca: S'estan analitzant els fitxers d'àudio

en: Analysing files
ca: S'estan analitzant els fitxers

en: Analysing track %02i
ca: S'està analitzant la pista %02i

en: Analysing video files
ca: S'estan analitzant els fitxers de vídeo

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
ca: S'iniciarà una altra còpia quan inseriu un disc enregistrable nou. Si no en voleu gravar una altra, premeu «Cancel·la».

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
ca: No es recomana afegir pistes d'àudio a un CD.

en: Artist
ca: Artista

en: Artist:
ca: Artista:

en: Aspect ratio:
ca: Relació de l'aspecte:

en: Audi_o project
ca: Projecte d'àudi_o

en: Audio %s in %s
ca: Àudio %s a %s

en: Audio CD successfully burned
ca: El CD d'àudio s'ha gravat amb èxit

en: Audio and data %s in %s
ca: Àudio i dades %s a %s

en: Audio and data disc (%s)
ca: Disc d'àudio i de dades (%s)

en: Audio disc (%s)
ca: Disc d'àudio (%s)

en: Audio files
ca: Fitxers d'àudio

en: Autodetect
ca: Detecció automàtica

en: Average drive speed:
ca: Velocitat mitjana de la unitat:

en: BACK COVER
ca: CONTRACOBERTA

en: Bac_kground Properties
ca: Propietats del _fons

en: Background Properties
ca: Propietats del fons

en: Background properties
ca: Propietats del fons

en: Bad argument
ca: Argument incorrecte

en: Blank %s in %s
ca: %s verge a %s

en: Blank _Again
ca: Esborra _de nou

en: Blank a disc
ca: Esborra un disc

en: Blank disc (%s)
ca: Esborra el disc (%s)

en: Blank this CD or DVD
ca: Esborra este CD o DVD

en: Blanking
ca: S'està esborrant

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
ca: Esborra i formata DVD i BD reenregistrables

en: Blu-ray disc
ca: Disc Blu-ray

en: Bold
ca: Negreta

en: Brasero Disc Burner
ca: Gravadora de discs Brasero

en: Brasero Homepage
ca: Pàgina web del Brasero

en: Brasero Plugins
ca: Connectors del Brasero

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
ca: El Brasero pot crear, copiar i gravar CD/DVD de dades i d'àudio. És compatible amb CD-TEXT, multisessió i extensions joliet. Podeu gravar els discos arrossegant i deixant anar fitxers des d'altres aplicacions o dispositius remots compartits.

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
ca: El Brasero és una aplicació per gravar CD/DVD per a l'escriptori GNOME. Està dissenyat per ser senzill i té característiques úniques per permetre als usuaris crear discos de forma ràpida i senzilla.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: El Brasero es distribueix amb l'esperança de ser útil, però SENSE CAP TIPUS DE GARANTIA; sense ni tan sols la garantia implícita per l'ÚS COMERCIAL o IDONEÏTAT PER A USOS PARTICULARS. Vegeu la Llicència de documentació lliure GNU per a més detalls.

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: El Brasero és programari lliure; el podeu redistribuir i/o modificar sota els termes de la llicència de documentació lliure GNU, tal com està publicat per la Free Software Foundation; ja siga a la versió 2 de la llicència, o (a elecció vostra) a qualsevol versió posterior.

en: Brasero media burning library
ca: Biblioteca d'gravació	 de suports del Brasero

en: Brasero notification
ca: Notificació del Brasero

en: Brasero optical media library
ca: Biblioteca de suports òptics del Brasero

en: Brasero project file
ca: Fitxer de projecte Brasero

en: Brasero utilities library
ca: Biblioteca d'utilitats del Brasero

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
ca: El Brasero simularà l'gravació	 i, si és correcte, continuarà amb este després de 10 segons

en: Brasero — %s (Audio Disc)
ca: Brasero — %s (disc d'àudio)

en: Brasero — %s (Data Disc)
ca: Brasero — %s (disc de dades)

en: Brasero — %s (Video Disc)
ca: Brasero — %s (disc de vídeo)

en: Brasero — Disc Copy
ca: Brasero — Copia un disc

en: Brasero — New Audio Disc Project
ca: Brasero — Projecte de disc d'àudio nou

en: Brasero — New Data Disc Project
ca: Brasero — Projecte de disc de dades nou

en: Brasero — New Image File
ca: Brasero — Fitxer d'imatge nou

en: Brasero — New Video Disc Project
ca: Brasero — Projecte de disc de vídeo nou

en: Broken symbolic link
ca: Enllaç simbòlic trencat

en: Browse the file system
ca: Explora el sistema de fitxers

en: Burn _Contents…
ca: Grava el _contingut…

en: Burn _Now
ca: Grava _ara

en: Burn _Several Copies
ca: _Enregistra diverses còpies

en: Burn _image
ca: Grava una i_matge

en: Burn an Image File
ca: Grava un fitxer d'imatge

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
ca: Grava una imatge de CD/DVD existent al disc

en: Burn as _Data
ca: Grava com a _dades

en: Burn as _File
ca: Grava com a _fitxer

en: Burn as _Image
ca: Grava com a _imatge

en: Burn beyond the disc's reported capacity
ca: Grava més enllà de la capacitat del disc

en: Burn the contents of the burn:// URI
ca: Grava el contingut de l'URI burn://

en: Burn the disc
ca: Grava el disc

en: Burn the image directly _without saving it to disc
ca: Grava la imatge directament _sense guardar-la al disc

en: Burn the selection of files across several media
ca: Grava els fitxers seleccionats en diversos suports

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
ca: Grava el projecte especificat i el suprimeix.
    Principalment esta opció és útil per a la integració amb altres aplicacions.

en: Burning (S)VCD
ca: S'està gravant el VCD o SVCD

en: Burning CD
ca: S'està gravant el CD

en: Burning CD/DVD
ca: S'està gravant el CD/DVD

en: Burning DVD
ca: S'està gravant el DVD

en: Burning Disc
ca: S'està gravant el disc

en: Burning audio CD
ca: S'està gravant el CD d'àudio

en: Burning data CD
ca: S'està gravant el CD de dades

en: Burning data DVD
ca: S'està gravant el DVD de dades

en: Burning data disc
ca: S'està gravant el disc de dades

en: Burning flags to be used
ca: Indicadors d'gravació	 a utilitzar

en: Burning image to CD
ca: S'està gravant la imatge al CD

en: Burning image to DVD
ca: S'està gravant la imatge al DVD

en: Burning image to disc
ca: S'està gravant la imatge al disc

en: Burning speed
ca: Velocitat d'gravació

en: Burning video DVD
ca: S'està gravant el DVD de vídeo

en: Burning video disc
ca: S'està gravant el disc de vídeo

en: Burns and blanks DVDs and BDs
ca: Grava i esborra DVD i BD

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
ca: Grava, esborra i formata CD i DVD

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
ca: Grava, esborra i formata CD, DVD i BD

en: CD successfully copied
ca: El CD s'ha copiat amb èxit

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
ca: És possible que els discs d'àudio CD-RW no es reproduïsquen correctament en reproductors de CD antics i no s'escriurà el CD-Text.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
ca: És possible que els discs d'àudio CD-RW no es reproduïsquen correctament en reproductors de CD antics.

en: CD/DVD Creator
ca: Creador de CD/DVD

en: CD/DVD Creator Folder
ca: Carpeta del creador de CD/DVD

en: C_onfigure
ca: C_onfigura

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: C_ontinue Burning
ca: C_ontinua l'gravació

en: Cancel loading current project
ca: Cancel·la la càrrega del projecte actual

en: Cdrdao image
ca: Imatge cdrdao

en: Center
ca: Centra

en: Centered
ca: Centrat

en: Change _Extension
ca: Canvia l'_extensió

en: Check _Again
ca: Comprov_a de nou

en: Check data integrity of disc
ca: Comprova la integritat del disc

en: Check the data integrity on this CD or DVD
ca: Comprova la integritat de les dades d'este CD o DVD

en: Checking file integrity
ca: S'està comprovant la integritat dels fitxers

en: Checks disc integrity after it is burnt
ca: Comprova la integritat de les dades del disc un cop gravat

en: Checks file integrities on a disc
ca: Comprova la integritat dels fitxers d'un disc

en: Choose an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Choose plugins for Brasero
ca: Seleccioneu connectors per al Brasero

en: Cl_ose Without Saving
ca: _Tanca sense guardar

en: Clear the slices preview
ca: Neteja la previsualització de les particions

en: Click here to burn all songs as regular tracks
ca: Feu clic ací per gravar totes les cançons com a pistes normals

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
ca: Feu clic ací per gravar totes les cançons adequades com a pistes DTS

en: Click here to import its contents
ca: Feu clic ací per importar-ne el contingut

en: Click here to select a disc _image
ca: Feu clic per seleccionar una _imatge de disc

en: Click to close the side pane
ca: Feu clic per tancar la subfinestra lateral

en: Composer:
ca: Compositor:

en: Configure recording options
ca: Configura les opcions d'gravació

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
ca: Conté el camí absolut al directori que es va examinar per últim cop amb imatges per gravar.

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
ca: Conté la llista de connectors addicionals que el Brasero utilitzarà per gravar els discs. Si s'estableix a «NULL» (buit), el Brasero els carregarà tots.

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
ca: Conté el nom del motor d'gravació	 preferit instal·lat. S'utilitzarà si és possible.

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
ca: Conté el camí al directori on el Brasero hauria d'emmagatzemar els fitxers temporals. Si este valor està buit, s'utilitzarà el directori predeterminat establit per la GLib.

en: Continue with the current modified project
ca: Continua amb el projecte actual modificat

en: Converting toc file
ca: S'està convertint el fitxer TOC

en: Converting video file to MPEG2
ca: S'està convertint el fitxer de vídeo a MPEG2

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
ca: Converteix qualsevol fitxer de cançó en un format adequat per a CD d'àudio

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
ca: Converteix qualsevol fitxer de vídeo a un format adequat per a DVD de vídeo

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
ca: Copia DVD de vídeo xifrats amb CSS a una imatge de disc

en: Copies any disc to a disc image
ca: Copia qualsevol disc a una imatge de disc

en: Copies, burns and blanks CDs
ca: Copia, grava i esborra CD

en: Copy #%i has been burned successfully.
ca: La còpia número %i s'ha gravat correctament.

en: Copy CD/DVD
ca: Copia el CD/DVD

en: Copy Disc
ca: Copia el disc

en: Copy _Disc…
ca: _Copia un disc…

en: Copy a Disc
ca: Copia un disc

en: Copy a disc
ca: Copia un disc

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
ca: Copia les pistes d'un CD d'àudio amb tota la informació associada

en: Copying CD
ca: S'està copiant el CD

en: Copying DVD
ca: S'està copiant el DVD

en: Copying Disc
ca: S'està copiant el disc

en: Copying audio track
ca: S'està copiant una pista d'àudio

en: Copying audio track %02d
ca: S'està copiant la pista d'àudio %02d

en: Copying checksum file
ca: S'està copiant el fitxer de suma de verificació

en: Copying data DVD
ca: S'està copiant el DVD de dades

en: Copying data track
ca: S'està copiant una pista de dades

en: Copying disc
ca: S'està copiant el disc

en: Copying file
ca: S'està copiant el fitxer

en: Copying files locally
ca: S'estan copiant fitxers en local

en: Copying video DVD
ca: S'està copiant el DVD de vídeo

en: Corrupted Files
ca: Fitxers malmesos

en: Cover Editor
ca: Editor de cobertes

en: Cover to use
ca: Coberta a utilitzar

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
ca: Crea una còpia exacta d'un CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
ca: Crea CD i DVD

en: Create Co_ver
ca: _Crea una coberta

en: Create _DTS Tracks
ca: Crea pistes _DTS

en: Create _Image
ca: Crea una _imatge

en: Create _Regular Tracks
ca: Crea pistes _normals

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
ca: Crea una còpia exacta d'un CD d'àudio o un CD/DVD de dades al disc dur o a un altre CD/DVD

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
ca: Crea un CD/DVD amb qualsevol tipus de dades que només es llegiran a un ordinador

en: Create a VCD
ca: Crea un VCD

en: Create a Video Project
ca: Crea un projecte de vídeo

en: Create a copy of this CD or DVD
ca: Crea una còpia d'este CD o DVD

en: Create a data CD/DVD
ca: Crea un CD/DVD de dades

en: Create a new empty folder
ca: Crea una carpeta buida nova

en: Create a new project
ca: Crea un projecte nou

en: Create a new project:
ca: Crea un projecte nou:

en: Create a traditional audio CD
ca: Crea un CD d'àudio tradicional

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
ca: Crea un CD d'àudio tradicional que serà reproduïble a ordinadors i equips estèreo

en: Create a video DVD or an SVCD
ca: Crea un DVD de vídeo o un SVCD

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
ca: Crea un DVD de vídeo o un SVCD que serà reproduïble a tots els lectors de TV

en: Create an Audio Project
ca: Crea un projecte d'àudio

en: Create an SVCD
ca: Crea un SVCD

en: Create an image file instead of burning
ca: Crea un fitxer d'imatge en lloc d'gravar

en: Create and copy CDs and DVDs
ca: Crea i copia CD i DVD

en: Creates disc images from a file selection
ca: Crea imatges de disc des d'una selecció de fitxers

en: Creates disc images suitable for SVCDs
ca: Crea imatges de disc adequades per a SVCD

en: Creates disc images suitable for video DVDs
ca: Crea imatges de disc adequades per a DVD de vídeo

en: Creating Image
ca: S'està creant la imatge

en: Creating checksum
ca: S'està creant la suma de verificació

en: Creating checksum for image files
ca: S'està creant la suma de verificació per als fitxers d'imatge

en: Creating file layout
ca: S'està creant la disposició del fitxer

en: Creating image
ca: S'està creant la imatge

en: Creating image checksum
ca: S'està creant la suma de verificació de la imatge

en: Cue image
ca: Imatge CUE

en: DEVICE PATH
ca: CAMÍ DE LA UNITAT

en: DVD successfully copied
ca: El DVD s'ha copiat amb èxit

en: DVD+R dual layer
ca: DVD+R de doble capa

en: DVD+RW dual layer
ca: DVD+RW de doble capa

en: DVD-R dual layer
ca: DVD-R de doble capa

en: D_ata project
ca: Projecte de _dades

en: Data %s in %s
ca: Dades %s a %s

en: Data CD successfully burned
ca: El CD de dades s'ha gravat correctament

en: Data DVD successfully burned
ca: El DVD de dades s'ha gravat correctament

en: Data could not be read (%s)
ca: No s'han pogut llegir les dades (%s)

en: Data could not be written (%s)
ca: No s'han pogut escriure les dades (%s)

en: Data disc (%s)
ca: Disc de dades (%s)

en: Delete every occurrence of
ca: Suprimeix cada aparició de

en: Delete text
ca: Suprimeix el text

en: Description
ca: Descripció

en: Design and print covers for CDs
ca: Dissenya i imprimeix cobertes per a CD

en: Directories cannot be added to video or audio discs
ca: No es poden afegir directoris als discs de vídeo o d'àudio

en: Directory could not be created (%s)
ca: No s'ha pogut crear el directori (%s)

en: Directory to use for temporary files
ca: Directori a utilitzar per als fitxers temporals

en: Disc Blanking
ca: Esborrament del disc

en: Disc Burner
ca: Gravadora de discs

en: Disc Burner and Copier
ca: Gravadora i copiador de discs

en: Disc Burning Setup
ca: Configuració de l'gravació	 del disc

en: Disc Checking
ca: Comprovació del disc

en: Disc Name:
ca: Nom del disc:

en: Disc _copy
ca: _Copia un disc

en: Disc file
ca: Fitxer de disc

en: Disc image type:
ca: Tipus d'imatge de disc:

en: Discard the current modified project
ca: Descarta el projecte actual modificat

en: Discard the current modified project ?
ca: Voleu descartar el projecte actual modificat?

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
ca: Mostra els missatges de depuració de la biblioteca d'gravació	 del Brasero a l'eixida estàndard

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
ca: Mostra els missatges de depuració de la biblioteca de suports del Brasero a l'eixida estàndard

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
ca: Mostra missatges de depuració de la biblioteca d'utilitats del Brasero a la eixida estàndard

en: Display help
ca: Mostra l'ajuda

en: Display options for Brasero media library
ca: Mostra les opcions per a la biblioteca de suports del Brasero

en: Display options for Brasero-burn library
ca: Mostra les opcions per a la biblioteca d'gravació	 del Brasero

en: Display options for Brasero-utils library
ca: Mostra les opcions per a la biblioteca d'utilitats del Brasero

en: Display playlists and their contents
ca: Mostra les llistes de reproducció i els seus continguts

en: Display the projects recently opened
ca: Mostra els projectes oberts recentment

en: Display video, audio and image preview
ca: Mostra la previsualització de vídeo, àudio i imatge

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
ca: Realment voleu afegir «%s» a la selecció i utilitzar la tercera versió de l'estàndard ISO9660 per admetre'l?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
ca: Segur que voleu afegir «%s» a la selecció?

en: Do you really want to blank the current disc?
ca: Segur que voleu esborrar el disc actual?

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
ca: Encara voleu continuar amb la partició automàtica?

en: Do you really want to choose this location?
ca: Segur que voleu seleccionar esta ubicació?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
ca: Voleu realment crear un projecte nou i descartar l'actual?

en: Do you really want to empty the current project?
ca: Segur que voleu buidar el projecte actual?

en: Do you really want to empty the slices preview?
ca: Segur que voleu buidar la previsualització de les particions?

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
ca: Segur que voleu mantindre l'extensió actual per al nom de la imatge de disc?

en: Do you really want to quit?
ca: Segur que voleu eixir?

en: Do you really want to split the track?
ca: Segur que voleu partir la pista?

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
ca: Voleu afegir el fitxer de vídeo «%s»?

en: Do you want to continue anyway?
ca: Voleu continuar igualment?

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
ca: Voleu continuar amb la compatibilitat total amb el Windows inhabilitada?

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
ca: Voleu crear un disc amb el contingut de la imatge o amb el fitxer d'imatge a dins?

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
ca: Voleu crear un CD d'àudio amb pistes DTS?

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
ca: Voleu descartar la selecció de fitxers o afegir-la al projecte nou?

en: Do you want to import the session from "%s"?
ca: Voleu importar la sessió des de «%s»?

en: Do you want to replace "%s"?
ca: Voleu reemplaçar «%s»?

en: Do you want to replace the disc and continue?
ca: Voleu reemplaçar el disc i continuar?

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
ca: Voleu buscar fitxers d'àudio dins del directori?

en: Do you want to search for video files inside the directory?
ca: Voleu buscar fitxers de vídeo dins del directori?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
ca: Voleu especificar una altra ubicació per a esta sessió o tornar-ho a intentar amb la ubicació actual?

en: Don't connect to an already-running instance
ca: No et connectes a una altra instància en execució

en: Downloading MD5 file
ca: S'està baixant el fitxer MD5

en: Drag or copy files below to write them to disc
ca: Arrossegueu o copieu fitxers a sota per escriure'ls al disc

en: E_ject
ca: E_xpulsa

en: E_mpty Project
ca: _Buida el projecte

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
ca: Edita la informació de la pista (inici, final, autor, etc.)

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
ca: Edita la informació del vídeo (inici, final, autor, etc.)

en: Eject Disc
ca: Expulsa el disc

en: Eject a disc
ca: Expulsa un disc

en: Ejecting medium
ca: S'està expulsant el suport

en: Empty
ca: Buit

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
ca: En buidar un projecte se'n suprimiran tots els fitxers afegits anteriorment, per la qual cosa es perdrà tota la faena. Tingueu en compte que els fitxers no seran suprimits de la seua ubicació, simplement no es llistaran ací.

en: Enable file preview
ca: Habilita la previsualització del fitxer

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
ca: Habilita l'indicador «--driver generic-mmc-raw» (vegeu el manual del cdrdao)

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
ca: Habilita l'indicador «-immed» (vegeu el manual del cdrecord)

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
ca: Habilita l'indicador «-immed» (vegeu el manual del wodim)

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
ca: Habilita l'indicador «-immed» amb el cdrecord

en: Enabled
ca: Habilitat

en: End
ca: Final

en: Error parsing playlist "%s".
ca: S'ha produït un error en analitzar la llista de reproducció «%s».

en: Error while blanking.
ca: S'ha produït un error en esborrar.

en: Error while burning.
ca: S'ha produït un error durant l'gravació	.

en: Error while getting duration
ca: S'ha produït un error en obtindre la duració

en: Error while loading the project
ca: S'ha produït un error en carregar el projecte

en: Error while loading the project.
ca: S'ha produït un error en carregar el projecte.

en: Error while padding file (%s)
ca: S'ha produït un error en omplir el fitxer (%s)

en: Error while reading video DVD (%s)
ca: S'ha produït un error en llegir el DVD de vídeo (%s)

en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
ca: S'ha produït un error en obtindre una clau utilitzada per encriptar. Podeu resoldre este problema amb algun d'estos mètodes: en un terminal podeu establir el codi regional de DVD correcte del reproductor de CD/DVD amb l'orde «regionset %s» o executar l'orde «DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session»

en: Estimated drive speed:
ca: Velocitat estimada de la unitat:

en: Estimated project size: %s
ca: Mida estimada del projecte: %s

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
ca: Temps restant estimat: %02i:%02i:%02i

en: Estimated size: %s
ca: Mida estimada: %s

en: FRONT COVER
ca: COBERTA FRONTAL

en: Favourite burn engine
ca: Motor d'gravació	 preferit

en: File
ca: Fitxer

en: File "%s" could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»

en: File "%s" could not be opened (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» (%s)

en: File Checksum
ca: Fitxer de suma de verificació

en: File Downloader
ca: Gestor de baixades

en: File Renaming
ca: Canvi de nom del fitxer

en: Files
ca: Fitxers

en: Filter Options
ca: Opcions de filtrat

en: Filter _broken symbolic links
ca: Filtra els _enllaços simbòlics trencats

en: Filter _hidden files
ca: Filtra els _fitxers ocults

en: Filtering options
ca: Opcions de filtrat

en: Finalizing
ca: S'està finalitzant

en: Font family and size
ca: Família i mida del tipus de lletra

en: Force Brasero to display the project selection page
ca: Força el Brasero a mostrar la pàgina de selecció del projecte

en: Format used mostly in Europe
ca: Format utilitzat principalment a Europa

en: Format used mostly on the North American continent
ca: Format utilitzat principalment en el continent Nord Americà

en: Formatting disc
ca: S'està formatant el disc

en: Frames (1 second = 75 frames)
ca: Quadres (1 segon = 75 quadres)

en: Generates .cue files from audio
ca: Genera fitxers .cue des de l'àudio

en: Genre
ca: Gènere

en: Getting size
ca: S'està calculant la mida

en: Gives the length of the pause that should follow the track
ca: Estableix la longitud de la pausa que precedeix a la pista

en: Hashing algorithm to be used:
ca: Algorisme de resum a utilitzar:

en: Hidden file
ca: Fitxer ocult

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
ca[0]: Oculta la llista de fitxers _filtrats (%d fitxer)
ca[1]: Oculta la llista de fitxers _filtrats (%d fitxers)

en: Horizontal gradient
ca: Degradat horitzontal

en: Hours
ca: Hores

en: ISO9660 image
ca: Imatge ISO9660

en: I_mport
ca: _Importa

en: I_mport %s
ca: _Importa %s

en: I_mport Session
ca: _Importa una sessió

en: I_nsert a Pause
ca: I_nsereix una pausa

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
ca: Si creeu un projecte buit nou es perdran tots els canvis.

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
ca: Si creeu un projecte buit nou es descartarà la selecció de fitxers.

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
ca: Si trieu mantindre-la, pot ser que els programes no siguen capaços de reconèixer correctament el tipus de fitxer.

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ca: Si no ho guardeu, els canvis es perdran per sempre més.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
ca: Si no ho feu, estos seran invisibles (tot i que encara es podran llegir).

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
ca: Si els importeu podreu veure'ls i utilitzar-los quan s'haja gravat la selecció actual de fitxers.

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
ca: Si partiu la pista, la mida de la pista nova serà de menys de 6 segons i serà emplenada.

en: Image Burning Setup
ca: Configuració de l'gravació	 de la imatge

en: Image Checksum
ca: Suma de verificació de la imatge

en: Image File
ca: Fitxer d'imatge

en: Image of CD successfully created
ca: La imatge del CD s'ha creat amb èxit

en: Image of DVD successfully created
ca: La imatge del DVD s'ha creat amb èxit

en: Image path:
ca: Camí de la imatge:

en: Image style:
ca: Estil de la imatge:

en: Image successfully burned to CD
ca: La imatge de CD s'ha gravat correctament

en: Image successfully burned to DVD
ca: La imatge de DVD s'ha gravat correctament

en: Image successfully created
ca: La imatge s'ha creat amb èxit

en: Image type:
ca: Tipus d'imatge:

en: Images
ca: Imatges

en: Import %s
ca: Importa %s

en: Impossible to link plugin pads
ca: No s'han pogut enllaçar els paquets del connector

en: Impossible to retrieve local file path
ca: No s'ha pogut obtindre el camí del fitxer local

en: Impossible to retrieve speeds
ca: No s'han pogut obtindre les velocitats

en: Impossible to split more than one song at a time
ca: No es pot partir més d'una cançó a la vegada

en: Incompatible command line options used.
ca: Opcions incompatibles utilitzades en la línia d'ordes.

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert number sequence at beginning
ca: Insereix el número de la seqüència al començament

en: Insert text
ca: Insereix text

en: Interrupting the process may make disc unusable.
ca: Si interrompeu el procés pot ser que el disc esdevingui inservible.

en: Invalid address
ca: Adreça no vàlida

en: Invalid command
ca: Orde no vàlida

en: Invalid field in command
ca: Camp no vàlid a l'orde

en: Invalid parameter in command
ca: Paràmetre no vàlid a l'orde

en: Invalid track mode
ca: Mode de pista no vàlid

en: It does not appear to be a valid ISO image
ca: Pareix que no és una imatge ISO vàlida

en: It does not exist at the specified location
ca: Este no existeix a la ubicació especificada

en: It does not seem to be a valid Brasero project
ca: Pareix que no és un projecte del Brasero vàlid

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
ca: Pareix que no és una imatge de disc o un fitxer CUE vàlids.

en: It is a recursive symlink
ca: Este és un enllaç simbòlic recursiu

en: Italic
ca: Cursiva

en: Key not established
ca: No s'ha establit la clau

en: Last _Unsaved Project
ca: Últim projecte _sense guardar

en: Last session import failed
ca: Ha fallat la importació de l'última sessió

en: Leave the disc _open to add other files later
ca: Deixa el disc _obert per afegir-hi altres fitxers més avant

en: Length
ca: Duració

en: Let you choose your new project
ca: Vos permet seleccionar el projecte nou

en: Load the last project that was not burned and not saved
ca: Carrega l'últim projecte que no es va gravar i tampoc es va guardar

en: Location for Image File
ca: Ubicació del fitxer d'imatge

en: Location for Temporary Files
ca: Ubicació dels fitxers temporals

en: Location for _Temporary Files
ca: Ubicació dels fitxers _temporals

en: M_ethod:
ca: Mè_tode:

en: Make _More Copies
ca: Fes _més còpies

en: Make _Several Copies
ca: Fes _diverses còpies

en: Make sure another application is not using it
ca: Assegureu-vos que cap altra aplicació no l'estiga utilitzant

en: Make sure the appropriate codec is installed
ca: Assegureu-vos que el còdec apropiat està instal·lat

en: Maximum speed
ca: Velocitat màxima

en: Medium Icon
ca: Icona mitjana

en: Menu
ca: Menú

en: Mer_ge
ca: _Combina

en: Merge a selected slice with the next selected one
ca: Combina una partició seleccionada amb la següent

en: Merging data is impossible with this disc
ca: No es poden combinar dades amb este disc

en: Method to be used to split the track
ca: Mètode a utilitzar per partir la pista

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
ca: Relació mínima d'emplenament de la memòria intermèdia de la unitat (en %%) (vegeu el manual del cdrecord):

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
ca: Relació mínima a omplir de la memòria intermèdia de la unitat (en %) (vegeu el manual del wodim):

en: Minutes
ca: Minuts

en: Movies
ca: Pel·lícules

en: Native _format
ca: _Format nadiu

en: Ne_ver Add Such File
ca: _No afiges mai este fitxer

en: New _Audio Project
ca: Projecte d'àudi_o nou

en: New _Data Project
ca: Projecte de _dades nou

en: New _Folder
ca: _Carpeta nova

en: New _Video Project
ca: Projecte de _vídeo nou

en: New disc in the burner holding the source disc
ca: El disc nou a l'gravadora que conté el disc font

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: New folder %i
ca: Carpeta nova %i

en: No MD5 file was given.
ca: No s'ha especificat cap fitxer MD5.

en: No burner specified
ca: No s'ha especificat cap gravadora

en: No checksum file could be found on the disc
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de suma de verificació al disc

en: No disc available
ca: No hi ha cap disc disponible

en: No file
ca: Cap fitxer

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
ca[0]: No es pot afegir cap fitxer (%i fitxer seleccionat)
ca[1]: No es pot afegir cap fitxer (%i fitxers seleccionats)

en: No file filtered
ca: No s'ha filtrat cap fitxer

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
ca[0]: No hi ha cap fitxer compatible (%i fitxer seleccionat)
ca[1]: No hi ha cap fitxer compatible (%i fitxers seleccionats)

en: No file selected
ca: Cap fitxer seleccionat

en: No format for the temporary image could be found
ca: No s'ha pogut trobar el format de la imatge temporal

en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
ca: No s'ha pogut trobar el pare en l'arbre del camí «%s»

en: No path was specified for the image output
ca: No s'ha especificat cap camí per a l'eixida de la imatge

en: No preview
ca: Sense previsualització

en: No recently used project
ca: No s'han utilitzat projectes recentment

en: No silence could be detected
ca: No s'ha pogut detectar el silenci

en: No source drive specified
ca: No s'ha especificat cap unitat font

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
ca: No s'escriurà cap informació sobre la pista (artista, títol...) al disc.

en: Normalization
ca: Normalització

en: Normalizing tracks
ca: S'estan normalitzant les pistes

en: Not enough space available on the disc
ca: No hi ha prou espai disponible al disc

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
ca: No hi ha prou espai disponible al disc (%s disponible per a %s)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
ca: No hi ha prou espai disponible al disc a «%s».

en: Number files according to a pattern
ca: Número de fitxers que coincideixen amb un patró

en: Number of Songs
ca: Nombre de cançons

en: Ongoing blanking process
ca: Procés d'esborrament en curs

en: Ongoing burning process
ca: Procés d'gravació	 en curs

en: Ongoing checksumming operation
ca: Operació de suma de verificació en curs

en: Ongoing copying process
ca: Procés de còpia en curs

en: Only _Append
ca: Només _afig

en: Only one option can be given at a time
ca: Només es pot especificar una opció a la vegada

en: Only one track at a time can be checked
ca: Només es pot comprovar una pista cada vegada

en: Open Project
ca: Obri un projecte

en: Open a New Window
ca: Obri una finestra nova

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
ca: Obri un projecte de dades afegint els URI donats a la línia d'ordes

en: Open a project
ca: Obri un projecte

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
ca: Obri un projecte de vídeo afegint els URI donats a la línia d'ordes

en: Open an MD5 file
ca: Obri un fitxer MD5

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
ca: Obri un projecte d'àudio afegint els URI donats a la línia d'ordes

en: Open the blank disc dialog
ca: Obri el diàleg d'esborrar el disc

en: Open the check disc dialog
ca: Obri el diàleg de comprovar el disc

en: Open the selected files
ca: Obri els fitxers seleccionats

en: Open the selected video
ca: Obri el vídeo seleccionat

en: Open the specified playlist as an audio project
ca: Obri la llista de reproducció especificada com un projecte d'àudio

en: Open the specified project
ca: Obri el projecte especificat

en: Options
ca: Opcions

en: Options for plugin %s
ca: Opcions del connector %s

en: Outrange address
ca: Adreça fora de rang

en: PATH
ca: CAMÍ

en: PATH TO COVER
ca: CAMÍ A LA COBERTA

en: PATH TO DEVICE
ca: CAMÍ A LA UNITAT

en: PATH TO IMAGE
ca: CAMÍ A LA IMATGE

en: PLAYLIST
ca: LLISTA DE REPRODUCCIÓ

en: PROJECT
ca: PROJECTE

en: P_lugins
ca: _Connectors

en: P_review
ca: P_revisualitza

en: Paste files
ca: Enganxa els fitxers

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause length:
ca: Duració de la pausa:

en: Pick a Color
ca: Trieu un color

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
ca: No es poden afegir llistes de reproducció als discs de vídeo o d'àudio

en: Please add files to the project.
ca: Afegiu fitxers al projecte.

en: Please add files.
ca: Afegiu fitxers.

en: Please add songs to the project.
ca: Afegiu cançons al projecte.

en: Please add songs.
ca: Afegiu cançons.

en: Please add videos.
ca: Afegiu vídeos.

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
ca: Trieu un altre CD o DVD o inseriu-ne un de nou.

en: Please eject the disc and reload it.
ca: Expulseu el disc i torneu-lo a carregar.

en: Please eject the disc from "%s" manually.
ca: Expulseu manualment el disc de «%s».

en: Please insert a disc holding data.
ca: Inseriu un disc amb dades.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
ca: Inseriu un disc que no estiga protegit contra còpia.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
ca: Inseriu un disc reenregistrable amb dades.

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
ca: Inseriu un CD o DVD enregistrable si no voleu escriure a un fitxer d'imatge.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ca: Inseriu un CD o DVD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please insert a writable CD or DVD.
ca: Inseriu un CD o DVD enregistrable.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
ca: Inseriu un CD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please insert a writable CD.
ca: Inseriu un CD enregistrable.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ca: Inseriu un DVD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please insert a writable DVD.
ca: Inseriu un DVD enregistrable.

en: Please install the following manually and try again:
ca: Instal·leu manualment el que hi ha a continuació i torneu-ho a provar:

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
ca: Instal·leu manualment les següents aplicacions i biblioteques necessàries i torneu-ho a provar:

en: Please only add files with video content
ca: Afig només fitxers amb contingut de vídeo

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
ca: Torneu a inserir el disc a l'gravadora de CD/DVD.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
ca: Substituïu el disc per un disc que continga dades.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
ca: Substituïu el disc per un disc reenregistrable amb dades.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
ca: Substituïu el disc per un CD o DVD compatible.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
ca: Substituïu el disc per un CD o DVD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
ca: Substituïu el disc per un CD o DVD enregistrable.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
ca: Substituïu el disc per un CD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please replace the disc with a writable CD.
ca: Substituïu el disc per un CD enregistrable.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
ca: Substituïu el disc per un DVD enregistrable amb almenys %i MiB d'espai lliure.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
ca: Substituïu el disc per un DVD enregistrable.

en: Please select a disc image.
ca: Seleccioneu una imatge de disc.

en: Please set it manually
ca: Establiu-lo manualment

en: Please type "%s --help" to see all available options
ca: Escriviu «%s --help» per mostrar totes les opcions disponibles

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
ca: Espereu mentre es completa l'estimació de la mida.

en: Please wait while the project is loading.
ca: Espereu mentre s'està carregant el projecte.

en: Plugin
ca: Connector

en: Preparing to copy audio disc
ca: S'està preparant per copiar un disc d'àudio

en: Preparing to write
ca: S'està preparant per escriure

en: Print
ca: Imprimeix

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
ca: El procés «%s» ha acabat amb un codi d'error (%i)

en: Progress
ca: Progrés

en: Properties of %s
ca: Propietats de %s

en: Quit Brasero
ca: Ix del Brasero

en: R_ename…
ca: _Canvia el nom…

en: Re_move All
ca: Supri_meix-ho tot

en: Re_place symbolic links
ca: _Reemplaça els enllaços simbòlics

en: Read options could not be created
ca: No s'han pogut crear les opcions de lectura

en: Readcd/Readom image
ca: Imatge readcd/readom

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
ca: L'gravació	 de disc real començarà en 10 segons.

en: Recent projects:
ca: Projectes recents:

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
ca: No es recomana gravar pistes d'àudio a un disc reenregistrable.

en: Recursive symbolic link
ca: Enllaç simbòlic recursiu

en: Remove all files from the project
ca: Suprimeix tots els fitxers del projecte

en: Remove silences
ca: Suprimeix els silencis

en: Remove the selected files from the project
ca: Suprimeix els fitxers seleccionats del projecte

en: Remove the selected slices
ca: Suprimeix les particions seleccionades

en: Remove the selected videos from the project
ca: Suprimeix els vídeos seleccionats del projecte

en: Rename the selected file
ca: Canvia el nom el fitxer seleccionat

en: Rename to
ca: Canvia el nom a

en: Renaming mode
ca: Mode de canvi de nom

en: Replace symbolic links by their targets
ca: Reemplaça els enllaços simbòlics pels seus objectius

en: Restore the selected files
ca: Restaura els fitxers seleccionats

en: Retrieving DVD keys
ca: S'estan obtenint les claus del DVD

en: Retrieving image format and size
ca: S'està obtenint el format i la mida de la imatge

en: Rewritable Blu-ray disc
ca: Disc Blu-ray reenregistrable

en: SIDES
ca: LATERALS

en: SVCD image
ca: Imatge SVCD

en: Save Current Project
ca: Guarda el projecte actual

en: Save Current Session
ca: Guarda la sessió actual

en: Save _As…
ca: _Anomena i guarda…

en: Save current project
ca: Guarda el projecte actual

en: Save current project to a different location
ca: Guarda el projecte actual a una ubicació diferent

en: Save project as a Brasero audio project
ca: Guarda el projecte com un projecte d'àudio del Brasero

en: Save project as a PLS playlist
ca: Guarda el projecte com una llista de reproducció PLS

en: Save project as a plain text list
ca: Guarda el projecte com una llista de text pla

en: Save project as an M3U playlist
ca: Guarda el projecte com una llista de reproducció M3U

en: Save project as an XSPF playlist
ca: Guarda el projecte com una llista de reproducció XSPF

en: Save project as an iriver playlist
ca: Guarda el projecte com una llista de reproducció iriver

en: Save the changes of current project before closing?
ca: Voleu guardar els canvis del projecte actual abans de tancar?

en: Scaled
ca: Escalat

en: Search _Directory
ca: Busca al _directori

en: Searching for available discs
ca: S'estan cercant els discs disponibles

en: Seconds
ca: Segons

en: Select Disc Image
ca: Seleccioneu la imatge de disc

en: Select Files
ca: Selecciona fitxers

en: Select Playlist
ca: Seleccioneu una llista de reproducció

en: Select a disc
ca: Seleccioneu un disc

en: Select a disc image to write
ca: Seleccioneu una imatge de disc a escriure

en: Select a disc to write to
ca: Seleccioneu un disc on escriure

en: Select disc to copy
ca: Seleccioneu el disc a copiar

en: Select one song only please.
ca: Seleccioneu només una cançó.

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
ca: Seleccioneu els fitxers que voleu restaurar i feu clic en el botó «Restaura»

en: Set Bac_kground Properties
ca: Estableix les propietats del _fons

en: Set a horizontal layout
ca: Estableix una disposició horitzontal

en: Set a vertical layout
ca: Estableix una disposició vertical

en: Set the directory where to store temporary files
ca: Estableix el directori on emmagatzemar els fitxers temporals

en: Set the drive to be used for burning
ca: Estableix la unitat a utilitzar per gravar

en: Set the options for file filtering
ca: Estableix les opcions per al filtre de fitxers

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
ca: Estableix a 0 per a MD5, 1 per a SHA1 i 2 per a SHA256

en: Sets consistent sound levels between tracks
ca: Estableix nivells de so consistents entre les pistes

en: Should Nautilus extension output debug statements
ca: Indica si l'extensió del Nautilus ha de treure sentències de depuració

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
ca: Indica si l'extensió del Nautilus ha de treure sentències de depuració. Per indicar-ho establiu el valor a «True» (cert).

en: Should brasero filter broken symbolic links
ca: Indica si el Brasero ha de filtrar els enllaços simbòlics trencats

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
ca: Indica si el Brasero ha de filtrar els enllaços simbòlics trencats. Si s'estableix a «True» (cert), el Brasero els filtrarà.

en: Should brasero filter hidden files
ca: Indica si el Brasero hauria de filtrar els fitxers ocults

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
ca: Indica si el Brasero hauria de filtrar els fitxers ocults. Si s'estableix a «True» (cert), el Brasero els filtrarà.

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
ca: Indica si el Brasero ha de reemplaçar els enllaços simbòlics pels fitxers objectiu del projecte. Si s'estableix a «True» (cert), el Brasero els reemplaçarà.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
ca: S'ha de canviar el nom dels fitxers perquè siguen totalment compatibles amb el Windows?

en: Show a side pane along the project
ca: Mostra una subfinestra lateral durant del projecte

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
ca[0]: Mostra la llista de fitxers _filtrats (%d fitxer)
ca[1]: Mostra la llista de fitxers _filtrats (%d fitxers)

en: Simulation of (S)VCD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del VCD o SVCD

en: Simulation of CD copying
ca: S'està simulant la còpia del CD

en: Simulation of audio CD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del CD d'àudio

en: Simulation of data CD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del CD de dades

en: Simulation of data DVD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del DVD de dades

en: Simulation of data DVD copying
ca: S'està simulant la còpia del DVD de dades

en: Simulation of data disc burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del disc de dades

en: Simulation of disc copying
ca: S'està simulant la còpia del disc

en: Simulation of image to CD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 de la imatge al CD

en: Simulation of image to DVD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 de la imatge al DVD

en: Simulation of image to disc burning
ca: S'està simulant l'gravació	 de la imatge al disc

en: Simulation of video DVD burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del DVD de vídeo

en: Simulation of video disc burning
ca: S'està simulant l'gravació	 del disc de vídeo

en: Size
ca: Mida

en: Size Estimation
ca: Estimació de la mida

en: Size mismatch
ca: Mida incompatible

en: Slices Preview
ca: Previsualització de les particions

en: Slicing Method
ca: Mètode de partició

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
ca: Alguns fitxers no tenen un nom adequat per a un CD totalment compatible amb el Windows.

en: Some files have invalid filenames
ca: Alguns fitxers tenen noms no vàlids

en: Some files may be corrupted on the disc
ca: Alguns fitxers poden estar malmesos al disc

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
ca: Algunes de les cançons seleccionades són adequades per a la creació de pistes DTS.
    Este tipus de pista d'àudio CD proporciona una qualitat de so més alta però només es poden reproduir en reproductors digitals específics.
    Nota: si hi esteu d'acord, no s'aplicarà la normalització en estes pistes.

en: Song Information
ca: Informació de la cançó

en: Song end:
ca: Final de la cançó:

en: Song information for track %02i
ca: Informació de la cançó de la pista %02i

en: Song start:
ca: Inici de la cançó:

en: Song titles
ca: Títols de les cançons

en: Space
ca: Espai

en: Split
ca: Parteix

en: Split Track
ca: Parteix la pista

en: Split the selected track
ca: Parteix la pista seleccionada

en: Split this track every
ca: Parteix la pista cada

en: Split this track in
ca: Parteix la pista en

en: Split track for each silence
ca: Parteix la pista per cada silenci

en: Split track in a fixed number of parts
ca: Parteix la pista en un nombre fix de parts

en: Split track in parts with a fixed length
ca: Parteix la pista en parts de mida fixa

en: Split track manually
ca: Parteix la pista manualment

en: Start
ca: Inici

en: Start and stop playing
ca: Comença i para la reproducció

en: Start burning immediately.
ca: Inicia l'gravació	 immediatament.

en: Start to burn the contents of the selection
ca: Comença a gravar el contingut de la selecció

en: Starting to record
ca: S'està començant a escriure

en: Substitute text
ca: Substitueix el text

en: Success
ca: Èxit

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: Text color
ca: Color del text

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
ca: D'esta manera els fitxers antics de sessions anteriors es podran utilitzar després d'gravar.

en: The XID of the parent window
ca: El XID de la finestra pare

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
ca: Els fills d'este directori tindran 7 nivells de directoris pare.
    El Brasero pot crear una imatge amb esta jerarquia de fitxers i gravar-la però no tots els sistemes operatius podran llegir el disc.
    NOTA: esta jerarquia de fitxers funciona a Linux.

en: The contents of the project changed since it was saved.
ca: S'ha canviat el contingut del projecte des que es va guardar.

en: The currently inserted disc could not be blanked.
ca: No s'ha pogut esborrar el disc inserit actualment.

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
ca: La mida de les dades és massa gran per al disc i hauríeu de suprimir fitxers de la selecció.
    Podeu utilitzar esta opció si esteu utilitzant un CD-R(W) de 90 o 100 min que no s'hagen reconegut correctament, per als quals caldrà l'opció de sobreescriptura.
    NOTA: Esta opció pot provocar fallades.

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
ca: La mida de les dades és massa gran per al disc, fins i tot amb l'opció de sobreescriptura.

en: The device timed out
ca: El dispositiu ha excedit el temps

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
ca: No s'ha pogut expulsar el disc tot i que cal treure'l per poder continuar l'actual operació.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
ca: No es pot expulsar el disc a «%s»

en: The disc in "%s" is empty.
ca: El disc a «%s» és buit.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
ca: El disc a «%s» no és reenregistrable.

en: The disc in "%s" is not supported.
ca: El disc a «%s» no és compatible.

en: The disc in "%s" is not writable.
ca: El disc a «%s» no és enregistrable.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
ca: És necessari recarregar el disc a «%s».

en: The disc in the drive holds data.
ca: El disc de la unitat té dades.

en: The disc is not supported
ca: El disc no és compatible

en: The disc is ready for use.
ca: El disc és llest per ser utilitzat.

en: The disc mount point could not be retrieved
ca: No s'ha pogut obtindre el punt de muntatge del disc

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
ca: Cal tornar a carregar el disc abans d'gravar-lo

en: The disc was successfully blanked.
ca: El disc s'ha esborrat correctament.

en: The drive address could not be retrieved
ca: No s'ha pogut obtindre l'adreça de la unitat

en: The drive cannot be locked (%s)
ca: No es pot bloquejar la unitat (%s)

en: The drive cannot burn
ca: La unitat no pot gravar

en: The drive has no rewriting capabilities
ca: La unitat no té capacitat de reescriptura

en: The drive is busy
ca: La unitat està ocupada

en: The drive is empty
ca: La unitat és buida

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
ca: La unitat que conté el disc font també s'utilitzarà per gravar.

en: The file does not appear to be a playlist
ca: Pareix que el fitxer no és una llista de reproducció

en: The file integrity check could not be performed.
ca: No s'ha pogut realitzar la comprovació d'integritat del fitxer.

en: The file integrity check was performed successfully.
ca: S'ha realitzat correctament la comprovació d'integritat del fitxer.

en: The file is empty
ca: El fitxer és buit

en: The file is not stored locally
ca: El fitxer no està guardat en local

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
ca: El sistema de fitxers d'este volum no admet fitxers grans (de mida superior a 2 GiB).
    Això pot ser un problema quan s'escriuen DVD o imatges grans.

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
ca: El sistema de fitxers que heu triat per emmagatzemar la imatge temporal no pot contindre fitxers de mida superior a 2 GiB

en: The following files appear to be corrupted:
ca: Pareix que els fitxers següents estan malmesos:

en: The format of the disc image could not be identified
ca: No s'ha pogut identificar el format de la imatge de disc

en: The image could not be created at the specified location
ca: No s'ha pogut crear la imatge a la ubicació especificada

en: The image could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
ca: L'última carpeta examinada quan se cercaven imatges per gravar

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
ca: La ubicació que heu seleccionat per emmagatzemar la imatge no té prou espai lliure per a la imatge de disc

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
ca: La ubicació que heu triat per emmagatzemar la imatge temporal no té prou espai lliure per a la imatge de disc (són necessaris %ld MiB)

en: The operation cannot be performed.
ca: No es pot realitzar l'operació.

en: The priority value for the plugin
ca: El valor de prioritat per al complement

en: The project "%s" does not exist
ca: No existeix el projecte «%s»

en: The project could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el projecte

en: The project is empty
ca: El projecte està buit

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
ca: El projecte és massa gran per al disc i n'heu de suprimir fitxers.
    Podeu utilitzar esta opció si esteu utilitzant CD-R(W) de 90 o 100 min que no s'hagen reconegut correctament, per als quals caldrà l'opció de sobreescriptura.
    NOTA: Esta opció pot provocar fallades.

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
ca: El projecte és massa gran per al disc, fins i tot amb l'opció de sobreescriptura.

en: The session could not be imported.
ca: No s'ha pogut importar la sessió.

en: The simulation was successful.
ca: La simulació s'ha realitzat amb èxit.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
ca: El fitxer ocupa més de 2 GiB. Els fitxers més grans de 2 GiB no són compatibles amb la primera i la segona versió de l'estàndard ISO9660 (les més utilitzades).
    És recomanable utilitzar la tercera versió de l'estàndard ISO9660, la qual està admesa en la majoria de sistemes operatius, inclosos el Linux i totes les versions del Windows™.
    Tot i així el MacOS X no pot llegir imatges creades amb la tercera versió de l'estàndard ISO9660.

en: The size of the volume could not be retrieved
ca: No s'ha pogut obtindre la mida del volum

en: The speed to be used
ca: La velocitat a utilitzar

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
ca: El sistema és massa lent per escriure el disc a esta velocitat. Intenteu-ho amb una velocitat inferior

en: The track is shorter than 6 seconds
ca: La pista dura menys de 6 segons

en: The track wasn't split.
ca: No s'ha partit la pista.

en: The track will be padded at its end.
ca: La pista s'emplenarà al final.

en: The type of checksum used for files
ca: El tipus de suma de verificació a utilitzar pels fitxers

en: The type of checksum used for images
ca: El tipus de suma de verificació a utilitzar per les imatges

en: The version of "%s" is too old
ca: La versió del «%s» és massa antiga

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
ca: Encara hi ha fitxers gravats en este disc. Voleu importar-los?

en: There are no files to write to disc
ca: No hi ha fitxers per escriure al disc

en: There are no songs to write to disc
ca: No hi ha cap cançó per escriure al disc

en: There are no videos to write to disc
ca: No hi ha cap vídeo per escriure al disc

en: There are some files left to burn
ca: Encara hi ha alguns fitxers per gravar

en: There are some more songs left to burn
ca: Encara hi ha algunes cançons per gravar

en: There are some more videos left to burn
ca: Encara hi ha alguns vídeos per gravar

en: There is no disc in "%s".
ca: No hi ha cap disc a «%s».

en: There is no inserted disc to copy.
ca: No s'ha inserit cap disc per copiar.

en: There is no selected disc image.
ca: No s'ha seleccionat cap imatge de disc.

en: There is no space left on the device
ca: No resta espai lliure a la unitat

en: There is no track to burn
ca: No hi ha cap pista per gravar

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
ca: Només s'ha seleccionat un fitxer («%s»). És la imatge d'un disc i el seu contingut es pot gravar

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
ca: Només s'ha seleccionat un fitxer («%s»). És la imatge d'un disc i el seu contingut es pot gravar.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
ca: Pareix que no hi ha fitxers malmesos al disc

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
ca: Este fitxer és un vídeo, per la qual cosa només se'n pot escriure l'àudio en el disc.

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
ca: Esta informació s'escriurà al disc utilitzant la tecnologia CD-Text. Alguns reproductors de CD poden llegir-la i mostrar-la.

en: This is not supported by the current active burning backend.
ca: L'actual rerefons d'gravació	 actiu no ho admet.

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
ca: Este valor representa els indicadors d'gravació	 que es van utilitzar per últim cop en este context.

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
ca: Este valor representa la velocitat que es va utilitzar per últim cop en este context.

en: This version of genisoimage is not supported
ca: Esta versió del genisoimage no és compatible

en: This version of mkisofs is not supported
ca: Esta versió del mkisofs no és compatible

en: This will remove all previous results.
ca: Se suprimiran tots els resultats anteriors.

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
ca: Estos noms s'han de canviar i truncar a 64 caràcters.

en: Tiled
ca: En mosaic

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
ca: Per afegir fitxers a este projecte feu clic al botó «Afig» o arrossegueu fitxers a esta àrea

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
ca: Per suprimir fitxers seleccioneu-los i feu clic al botó «Suprimeix» o premeu la tecla «Suprimir»

en: Total time: %02i:%02i:%02i
ca: Temps total: %02i:%02i:%02i

en: Track
ca: Pista

en: Track length:
ca: Duració de la pista:

en: Transcoding "%s"
ca: S'està transcodificant «%s»

en: Transcoding song
ca: S'està transcodificant la cançó

en: Type
ca: Tipus

en: Type mismatch
ca: Tipus incompatible

en: URI of an image file to burn (autodetected)
ca: L'URI d'un fitxer d'imatge per gravar (autodetectat)

en: Underline
ca: Subratllat

en: Unknown character encoding
ca: Codificació de caràcters desconeguda

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown song
ca: Cançó desconeguda

en: Unnamed CD/DVD Drive
ca: Unitat de CD/DVD sense nom

en: Unreadable file
ca: No es pot llegir el fitxer

en: Use an _MD5 file to check the disc
ca: Utilitza un fitxer _MD5 per comprovar el disc

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
ca: Utilitza un fitxer .md5 extern que conté la suma de verificació del disc

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
ca: Utilitza el «burn_proof» (disminueix el risc de fallades)

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
ca: Utilitzat juntament amb l'indicador «-immed» amb el cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
ca: Utilitzat juntament amb l'indicador «-immed» amb el cdrecord.

en: VCD image
ca: Imatge VCD

en: VCD type:
ca: Tipus VCD:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
ca: Falta el directori VIDEO_TS o bé no és vàlid

en: Vertical gradient
ca: Degradat vertical

en: Video DVD could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el DVD de vídeo

en: Video DVD image
ca: Imatge de DVD de vídeo

en: Video DVD successfully burned
ca: El DVD de vídeo s'ha gravat amb èxit

en: Video Options
ca: Opcions de vídeo

en: Video disc (%s)
ca: Disc de vídeo (%s)

en: Video format:
ca: Format del vídeo:

en: Volume could not be created
ca: No s'ha pogut crear el volum

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
ca: Quan hi haja diversos connectors disponibles per a la mateixa tasca, este valor s'utilitza per determinar a quin connector s'hauria de donar preferència. 0 significa que s'utilitza la prioritat nativa del connector. Un valor positiu sobreescriu la prioritat nativa del connector. Un valor negatiu inhabilita el connector.

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
ca: Si s'ha de mostrar la previsualització de fitxers. Establiu-ho a «True» (cert) per utilitzar-la.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
ca: Si s'ha d'utilitzar l'indicador «--driver generic-mmc-raw» amb el cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ca: Si s'ha d'utilitzar l'indicador «--driver generic-mmc-raw» amb el cdrdao. Establiu-ho a «True» (cert) per utilitzar-lo; pot ser una solució temporal per a algunes unitats/configuracions.

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
ca: Si s'ha d'utilitzar l'indicador «-immed» amb el cdrecord. Establiu-ho a «True» (cert) amb precaució, atès que només és una solució temporal per a algunes unitats/configuracions.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
ca: Si s'ha d'utilitzar l'indicador «-use-the-force-luke=dao» amb la growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
ca: Si s'ha d'utilitzar l'indicador «-use-the-force-luke=dao» amb la growisofs. Establiu-ho a «False» (fals) per a no utilitzar-lo; pot ser una solució temporal per a algunes unitats/configuracions.

en: White list of additional plugins to use
ca: Llista blanca de connectors addicionals a utilitzar

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
ca: Voleu gravar més enllà de la capacitat del disc?

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
ca: Voleu gravar els fitxers seleccionats en diversos suports?

en: Writable Blu-ray disc
ca: Disc Blu-ray enregistrable

en: Write contents to a CD or DVD
ca: Escriu el contingut a un CD o DVD

en: Write disc image to a CD or DVD
ca: Escriu la imatge de disc a un CD o DVD

en: Write to Disc
ca: Escriu al disc

en: Writing
ca: S'està escrivint

en: Writing CD-Text information
ca: S'està escrivint la informació CD-Text

en: Writing cue sheet
ca: S'està escrivint un full CUE

en: Writing leadin
ca: S'està escrivint la pista d'entrada

en: Writing leadout
ca: S'està escrivint la pista d'eixida

en: Writing track %02i
ca: S'està escrivint la pista %02i

en: Writing track %s
ca: S'està escrivint la pista %s

en: Wrong command line option.
ca: Opció de la línia d'ordes incorrecte.

en: You do not have the required permission to write at this location
ca: No teniu els permisos necessaris per escriure a esta ubicació

en: You do not have the required permissions to use this drive
ca: No teniu els permisos necessaris per utilitzar esta unitat

en: You may want to free some space on the disc and retry
ca: Podríeu alliberar espai del disc i tornar-ho a intentar

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència de documentació lliure GNU amb el Brasero; en cas contrari, cal que escrigueu a The Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA

en: Your project has not been saved.
ca: El projecte no s'ha guardat.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add
ca: _Afig

en: _Add File
ca: _Afig el fitxer

en: _Add Files
ca: _Afig fitxers

en: _Blank
ca: _Esborra

en: _Blank Disc
ca: _Esborra el disc

en: _Blank Disc…
ca: _Esborra el disc…

en: _Blank…
ca: _Esborra…

en: _Burn
ca: _Enregistra

en: _Burn Image…
ca: Grava una _imatge…

en: _Burn Several Discs
ca: _Enregistra diversos discs

en: _Burn…
ca: _Enregistra…

en: _Cancel Burning
ca: _Cancel·la l'gravació

en: _Cancel Loading
ca: _Cancel·la la càrrega

en: _Change Location
ca: _Canvia la ubicació

en: _Check
ca: _Comprova

en: _Check Disc…
ca: _Comprova el disc…

en: _Check Integrity…
ca: _Comprova la integritat…

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Copy Disc…
ca: _Copia el disc…

en: _Cover Editor
ca: Editor de c_obertes

en: _Deactivate All
ca: _Desactiva-ho tot

en: _Disable Full Windows Compatibility
ca: _Inhabilita la compatibilitat total amb el Windows

en: _Discard
ca: _Descarta

en: _Discard Changes
ca: _Descarta els canvis

en: _Discard File
ca: _Descarta el fitxer

en: _Discard File Selection
ca: _Descarta la selecció de fitxers

en: _Discard Project
ca: _Descarta el projecte

en: _Don't split
ca: _No partisques

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Information…
ca: _Edita la informació…

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Empty Project
ca: _Buida el projecte

en: _Fast blanking
ca: Esborrament _ràpid

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hide changes
ca: _Oculta els canvis

en: _Horizontal Layout
ca: Disposició _horitzontal

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Import
ca: _Importa

en: _Keep
ca: _Mantén

en: _Keep Current Extension
ca: _Mantén l'extensió actual

en: _Keep Current Location
ca: _Mantén la ubicació actual

en: _Keep File Selection
ca: _Mantén la selecció de fitxers

en: _List of slices that are to be created:
ca: _Llista de les particions que s'han de crear:

en: _New
ca: _Nou

en: _New Project
ca: Projecte _nou

en: _Open
ca: _Obri

en: _Open…
ca: _Obri…

en: _Options…
ca: _Opcions…

en: _Overburn
ca: _Sobreescriptura

en: _Project
ca: _Projecte

en: _Recent Projects
ca: Projectes _recents

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Remove Files
ca: _Suprimeix fitxers

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Rename for Full Windows Compatibility
ca: _Canvia el nom per a una compatibilitat total amb el Windows

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Replace Disc
ca: _Substituïu el disc

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Save
ca: Al_ça

en: _Save Log
ca: Al_ça el registre

en: _Search Directory
ca: _Cerca al directori

en: _Show Side Panel
ca: _Mostra el quadre lateral

en: _Show changes
ca: _Mostra els canvis

en: _Simulate before burning
ca: _Simula abans d'gravar

en: _Slice
ca: _Partició

en: _Split
ca: _Parteix

en: _Split Track…
ca: _Parteix la pista…

en: _Text Color
ca: _Color del text

en: _Tools
ca: E_ines

en: _Vertical Layout
ca: Disposició _vertical

en: _Video project
ca: Projecte de _vídeo

en: _View
ca: _Visualització

en: _Write to Disc…
ca: _Escriu al disc…

en: at the beginning
ca: al començament

en: at the end
ca: al final

en: by %s
ca: per %s

en: cdrdao burning suite
ca: Conjunt de programes d'gravació	 cdrdao

en: cdrkit burning suite
ca: Conjunt de programes d'gravació	 cdrkit

en: cdrtools burning suite
ca: Conjunt de programes d'gravació	 cdrtools

[ctx: disc]
en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

[ctx: disc]
en: Please select another image.
ca: Seleccioneu una altra imatge.

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
ca: disc;cdrom;dvd;grava;àudio;vídeo;

en: growisofs burning suite
ca: Conjunt de programes d'gravació	 growisofs

en: libburn library could not be initialized
ca: No s'ha pogut iniciar la biblioteca libburn

en: libburn track could not be created
ca: No s'ha pogut crear la pista de la libburn

en: libburnia burning suite
ca: Conjunt de programes d'gravació	 libburnia

en: libisofs could not be initialized.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la libisofs.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
ca: La libisofs ha informat d'un error en afegir el contingut al directori «%s» (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
ca: La libisofs ha informat d'un error en afegir el fitxer al camí «%s»

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
ca: La libisofs ha informat d'un error en crear el directori «%s»

[ctx: picture]
en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

[ctx: picture]
en: Please select another image.
ca: Seleccioneu una altra imatge.

en: seconds
ca: segons

en: with
ca: amb

en: {number}
ca: {número}
