gvfs - en to ca translation catalogue (406 entries)

en:  (invalid encoding)
ca:  (codificació incorrecta)

en: %s (jailbreak)
ca: %s (alliberat)

en: %s Encrypted
ca: Encriptat de %s

en: %s File System Service
ca: Servei de sistema de fitxers %s

en: %s Volume
ca: Volum de %s

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
ca: Es pot desconnectar %s
    Es pot extreure el dispositiu.

en: %s for %s on %s
ca: %s com a %s a %s

en: %s has been unmounted
ca: s'ha desmuntat %s

en: %s on %s
ca: %s a %s

en: %s on %s%s
ca: %s a %s%s

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
ca: %s està desmuntat
    S'ha desconnectat el sistema de fitxers.

en: %s: %d: Directory or file exists
ca: %s: %d: ja existeix el directori o el fitxer

en: %s: %d: Invalid filename
ca: %s: %d: nom de fitxer no vàlid

en: %s: %d: No such file or directory
ca: %s: %d: no existeix el fitxer o directori

en: %s: %d: Not Supported
ca: %s: %d: no és implementat

en: / in %s
ca: / a %s

en: / on %s
ca: / a %s

en: A passphrase is required to access the volume
ca: Fa falta una contrasenya per accedir al volum

en: Accessing application icons on device failed
ca: S'ha produït un error en accedir a les icones d'aplicació del dispositiu

en: Accounts are unsupported
ca: No es poden utilitzar comptes

en: An invalid username was provided.
ca: El nom d'usuari no és vàlid.

en: An operation is already pending
ca: Ja està pendent una operació

en: Ancestor directory doesn’t exist
ca: No existeix el directori pare

en: Apple Filing Protocol Service
ca: Protocol de servei de fitxers d'Apple (AFP)

en: Apple Mobile Device
ca: Dispositiu mòbil Apple

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
ca: Dispositiu mòbil Apple, alliberat

en: Audio CD File System Service
ca: Servei de sistema de fitxers de CD d'àudio

en: Audio Disc
ca: Disc d'àudio

en: Authentication is required to perform file operations
ca: Cal autenticació per realitzar operacions de fitxer

en: Automount failed: %s
ca: Ha fallat el muntatge automàtic: %s

en: Backend currently unmounting
ca: El rerefons està desmuntant

en: Backup file creation failed
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat

en: Backup file creation failed: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat: %s

en: Backups are not yet supported.
ca: Encara no es poden fer còpies de seguretat.

en: Backups not supported
ca: No es poden fer còpies de seguretat

en: Burn
ca: Grava

en: CD/DVD Creator
ca: Creador de CD/DVD

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Login
ca: Cancel·la l'entrada

en: Cannot allocate new file to append to
ca: No es pot ubicar el fitxer nou al que afegir

en: Cannot create gphoto2 context
ca: No es pot crear el context gPhoto2

en: Cannot create gudev client
ca: No es pot crear el client gudev

en: Cannot find drive %s
ca: No es pot trobar la unitat %s

en: Cannot get LUKS cleartext slave
ca: No es pot obtindre l'esclau de text clar del LUKS

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path “%s”
ca: No es pot obtindre l'esclau de text clar del LUKS en el camí «%s»

en: Cannot get data of file to append to
ca: No es poden obtindre dades del fitxer al que afegir

en: Cannot make directory in this location
ca: No es pot crear el directori en esta ubicació

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
ca: No es pot obrir una connexió de dades. Potser el tallafocs no ho permet?

en: Cannot read file to append to
ca: No es pot llegir el fitxer al que afegir

en: Cannot write to this location
ca: No es pot escriure en esta ubicació

en: Can’t copy directory over directory
ca: No es pot copiar el directori al directori

en: Can’t copy file over directory
ca: No es pot copiar el fitxer al directori

en: Can’t eject file
ca: No es pot expulsar el fitxer

en: Can’t find metadata file %s
ca: No es pot trobar el fitxer de metadades %s

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GVfsIcon

en: Can’t merge directories
ca: No es poden fusionar directoris

en: Can’t monitor file or directory.
ca: No es pot fer un seguiment del fitxer o directori.

en: Can’t mount file
ca: No es pot muntar el fitxer

en: Can’t move a shared directory into the Trash
ca: No es pot moure el directori compartit a la paperera

en: Can’t move directory into one of its descendants
ca: No es pot moure el directori a un dels seus descendents

en: Can’t move directory over directory
ca: No es pot moure el directori al directori

en: Can’t move over directory
ca: No es pot moure al directori

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
ca: No es pot moure el punt de compartició a un directori compartit

en: Can’t open directory
ca: No es pot obrir el directori

en: Can’t open mountable file
ca: No es pot obrir el fitxer muntable

en: Can’t poll file
ca: No es pot enquestar el fitxer

en: Can’t recursively copy directory
ca: No es pot copiar el directori de forma recursiva

en: Can’t recursively move directory
ca: No es pot moure el directori de forma recursiva

en: Can’t rename file, filename already exists
ca: No es pot canviar el nom del fitxer, ja existeix

en: Can’t rename volume
ca: No es pot canviar el nom del volum

en: Can’t send host identity confirmation
ca: No es pot enviar la confirmació de la identitat de l'amfitrió

en: Can’t send password
ca: No es pot enviar la contrasenya

en: Can’t start drive
ca: No es pot iniciar la unitat

en: Can’t stop drive
ca: No es pot aturar la unitat

en: Can’t unmount file
ca: No es pot desmuntar el fitxer

en: Can’t verify the identity of “%s”.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ca: No es pot verificar la identitat de «%s».
    Això passa quan entreu a un ordinador per primera vegada.
    
    La identitat que ha enviat l'ordinador remot és «%s». Si voleu assegurar-vos que és segur continuar, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Can’t write to directory
ca: No es pot escriure en el directori

en: Channel blocked
ca: Canal bloquejat

en: Computer
ca: Ordinador

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Connection refused by server
ca: El servidor ha rebutjat la connexió

en: Connection unexpectedly went down
ca: S'ha perdut la connexió inesperadament

en: Could not create request
ca: No s'ha pogut crear la sol·licitud

en: Could not find an enclosing directory
ca: No s'ha pogut trobar cap directori de tancament

en: Could not find enclosing mount
ca: No s'ha pogut trobar el punt de muntatge de tancament

en: Could not parse response
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta

en: Couldn’t find matching udev device.
ca: No s'ha pogut trobar cap dispositiu d'UDEV que coincidisca.

en: Couldn’t get stream file descriptor
ca: No s'ha pogut obtindre el descriptor de fitxer del flux

en: Couldn’t load %s on %s
ca: No s'ha pogut carregar %s a %s

en: Data connection closed
ca: S'ha tancat la connexió de dades

en: Device not found
ca: No s'ha trobat el dispositiu

en: Didn’t get stream file descriptor
ca: No s'ha obtingut el descriptor de fitxer del flux

en: Digital Camera (%s)
ca: Càmera digital (%s)

en: Directory doesn’t exist
ca: No existeix el directori

en: Directory not empty
ca: El directori no és buit

en: Directory notification not supported
ca: No està implementada la notificació del directori

en: Directory “%s” is not empty
ca: El directori «%s» no és buit

en: Dns-SD
ca: DNS-SD

en: Documents on %s
ca: Documents a %s

en: Documents on Apple Mobile Device
ca: Documents en el dispositiu mòbil Apple

en: Don’t start fuse.
ca: No inicies el FUSE.

en: Drive %s does not contain audio files
ca: La unitat %s no conté fitxers d'àudio

en: Eject Anyway
ca: Expulsa igualment

en: Empty response
ca: Resposta buida

en: Enable debug output.
ca: Habilita l'eixida de depuració.

en: Encryption passphrase for %s
ca: Contrasenya d'encriptació per a %s

en: End of stream
ca: Final del flux

en: Enter a passphrase to unlock the volume
    The passphrase is needed to access encrypted data on %s.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum.
    Fa falta la contrasenya per accedir a les dades encriptades de %s.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu %s conté dades encriptades.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device “%s” contains encrypted data on partition %d.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu «%s» conté dades encriptades a la partició %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device “%s” contains encrypted data.
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar el volum
    El dispositiu «%s» conté dades encriptades.

en: Enter passphrase for secure key for %s
ca: Introduïu la contrasenya per a la clau segura a %s

en: Enter passphrase for secure key for %s on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a la clau segura de %s a %s

en: Enter password for %s
ca: Introduïu la contrasenya per a %s

en: Enter password for %s on %s
ca: Introduïu la contrasenya per a %s a %s

en: Enter your name and password for the server “%s”.
ca: Introduïu l'usuari i la contrasenya pel servidor «%s».

en: Enter your password for the server “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya pel servidor «%s».

en: Error creating backup file: %s
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer de còpia de seguretat: %s

en: Error creating camera
ca: S'ha produït un error en crear la càmera

en: Error creating directory
ca: S'ha produït un error en crear el directori

en: Error creating file object
ca: S'ha produït un error en crear l'objecte de fitxer

en: Error deleting directory
ca: S'ha produït un error en suprimir el directori

en: Error deleting file
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer

en: Error deleting file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer: %s

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
ca: S'ha produït un error en suprimir la contrasenya no vàlida de l'anell de claus (%s)

en: Error from “paranoia” on drive %s
ca: S'ha produït un error del «paranoia» en la unitat %s

en: Error getting data from file
ca: S'ha produït un error obtindre dades del fitxer

en: Error getting device information
ca: S'ha produït un error en obtindre la informació del dispositiu

en: Error getting file
ca: S'ha produït un error en obtindre el fitxer

en: Error in stream protocol: %s
ca: S'ha produït un error en el protocol del flux: %s

en: Error initializing Avahi resolver
ca: S'ha produït un error en inicialitzar l'Avahi: %s

en: Error initializing Avahi: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar l'Avahi: %s

en: Error initializing camera
ca: S'ha produït un error en inicialitzar la càmera

en: Error loading device information
ca: S'ha produït un error en carregar la informació del dispositiu

en: Error looking up device information
ca: S'ha produït un error en consultar la informació del dispositiu

en: Error moving file: %s
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer: %s

en: Error occurred when validating the certificate.
ca: S'ha produït un error en validar el certificat.

en: Error removing target file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer objectiu: %s

en: Error renaming directory
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del directori

en: Error renaming file
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
ca: S'ha produït un error en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s»

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
ca: S'ha produït un error en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s». Falta algun registre TXT. Claus necessàries: «%s».

en: Error seeking in stream
ca: S'ha produït un error en buscar en el flux

en: Error seeking in stream on camera %s
ca: S'ha produït un error en buscar en el flux de la càmera %s

en: Error seeking in stream on drive %s
ca: S'ha produït un error en buscar en el flux de la unitat %s

en: Error setting file metadata: %s
ca: S'ha produït un error en establir les metadades del fitxer: %s

en: Error setting up camera communications port
ca: S'ha produït un error en configurar el port de comunicacions de la càmera

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
ca: S'ha produït un error en guardar la contrasenya a l'anell de claus (%s)

en: Error while getting mount info: %s
ca: S'ha produït un error en obtindre la informació del punt de muntatge: %s

en: Error writing file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer

en: Failed to create active FTP connection.
ca: No s'ha pogut crear una connexió FTP activa.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
ca: No s'ha pogut crear una connexió FTP activa. Potser el vostre encaminador no ho permet?

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
ca: No s'ha pogut expulsar el suport. Alguns dels volums del suport estan ocupats.

en: Failed to get file list
ca: No s'ha pogut obtindre el llistat de fitxers

en: Failed to get folder list
ca: No s'ha pogut obtindre el llistat del directori

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
ca: No s'ha pogut obtindre org.gnome.OnlineAccounts.Files per %s

en: Failed to mount Windows share: %s
ca: No s'ha pogut muntar el recurs compartit de Windows: %s

en: Failed to retrieve share list from server: %s
ca: No s'ha pogut recuperar la llista de compartits del servidor: %s

en: Failure
ca: Fallada

en: File Sharing
ca: Compartició de fitxers

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File doesn’t exist
ca: No existeix el fitxer

en: File exists
ca: Existeix el fitxer

en: File is directory
ca: El fitxer és un directori

en: File is locked by another user
ca: El fitxer està bloquejat per un altre usuari

en: File is not open for read access
ca: El fitxer no està obert en mode lectura

en: File is not open for write access
ca: El fitxer no està obert en mode escriptura

en: File length changed during transfer
ca: Ha canviat la mida del fitxer durant la transferència

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: File system is busy
ca: El sistema de fitxers està ocupat

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
ca[0]: El sistema de fitxers està ocupat: %d fitxer obert
ca[1]: El sistema de fitxers està ocupat: %d fitxers oberts

en: Filename contains invalid characters.
ca: El nom de fitxer conté caràcters no vàlids.

en: Floppy Disk
ca: Disquet

en: Floppy Drive
ca: Unitat de disquet

en: GVFS Daemon
ca: Dimoni del GVFS

en: GVFS Metadata Daemon
ca: Dimoni de metadades del GVFS

en: GVfs GDU Volume Monitor
ca: Seguiment dels volums GDU del GVFS

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
ca: Monitor de volums UDisks2 de la GVfs

en: Generic libmtp error
ca: S'ha produït un error genèric de la libmtp

en: Got EOS
ca: S'ha obtingut un error EOS

en: Got error “%s” from server
ca: S'ha obtingut l'error «%s» del servidor

en: Got unexpected end of stream
ca: El flux ha acabat de forma no esperada

en: Got unknown error code %d from server
ca: S'ha obtingut el codi d'error desconegut %d del servidor

en: HTTP Client Error: %s
ca: Error en el client HTTP: %s

en: HTTP Error: %s
ca: Error HTTP: %s

en: Host closed connection
ca: L'ordinador remot ha tancat la connexió

en: Host key verification failed
ca: Ha fallat la verificació de la clau de l'ordinador

en: Hostname not known
ca: Es desconeix el nom de l'ordinador

en: Identification not found.
ca: No s'ha trobat la identificació.

en: Insufficient permissions
ca: No teniu prou permisos

en: Internal Apple File Control error
ca: S'ha produït un error intern a l'Apple File Control

en: Internal Error (%s)
ca: Error intern (%s)

en: Internal error: %s
ca: Error intern: %s

en: Internal error: Unknown Error
ca: Error intern: es desconeix l'error

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
ca: La ubicació de l'AFC no és vàlida: s'ha d'expressar en el format afc://uuid:número-port

en: Invalid Apple File Control data received
ca: S'han rebut unes dades no vàlides de l'Apple File Control

en: Invalid attribute type
ca: El tipus d'atribut no és vàlid

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ca: El tipus d'atribut no és vàlid (s'esperava un uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ca: El tipus d'atribut no és vàlid (s'esperava un uint64)

en: Invalid credentials for %s
ca: Credencials no vàlides per a %s

en: Invalid dbus message
ca: El missatge del D-Bus no és vàlid

en: Invalid file info format
ca: El format d'informació del fitxer no és vàlid

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid filename %s
ca: El nom de fitxer %s no és vàlid

en: Invalid mount spec
ca: Especificació de muntatge no vàlida

en: Invalid reply
ca: S'ha rebut una resposta no vàlida

en: Invalid reply received
ca: S'ha rebut una resposta no vàlida

en: Invalid return value from %s
ca: %s ha retornat un valor no vàlid

en: Items in the trash may not be modified
ca: No s'haurien de modificar els elements de la paperera

en: Listing applications installed on device failed
ca: S'ha produït un error en llistar les aplicacions instal·lades al dispositiu

en: Local Network
ca: Xarxa local

en: Location is already mounted
ca: Ja està muntada la ubicació

en: Location is not mountable
ca: La ubicació no es pot muntar

en: Lockdown Error: Invalid Argument
ca: S'ha produït un error de restricció: argument no vàlid

en: Log In Anyway
ca: Entra igualment

en: Login dialog cancelled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg d'entrada

en: Main daemon for GVFS
ca: Dimoni principal del GVFS

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
ca: encoded_triple «%s» del DNS-SD mal formada

en: Malformed host URI.
ca: L'URI d'ordinador no està format correctament.

en: Malformed icon identifier “%s”
ca: Identificador d'icona mal formada «%s»

en: Malformed input data for GVfsIcon
ca: Dades d'entrada mal formades per al GVfsIcon

en: Metadata daemon for GVFS
ca: Dimoni de metadades pel GVFS

en: Mount point does not exist
ca: No existeix el punt de muntatge

en: Name already exists
ca: Ja existeix el nom

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Location Monitor
ca: Ordinadors de la xarxa

en: New name too long
ca: El nom nou és massa llarg

en: No MTP devices found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu MTP

en: No camera specified
ca: No s'ha especificat cap càmera

en: No device specified
ca: No s'ha especificat el dispositiu

en: No drive specified
ca: No s'ha especificat la unitat

en: No hostname specified
ca: No s'ha especificat el nom de la màquina

en: No medium in the drive
ca: No hi ha cap suport en la unitat

en: No mount type specified
ca: No s'ha especificat el tipus de muntatge

en: No outstanding mount operation
ca: No hi ha operacions de muntar pendents

en: No route to host
ca: No hi ha cap ruta fins a l'ordinador

en: No space left on server
ca: No hi ha espai lliure en el servidor

en: No such file
ca: No hi ha cap fitxer

en: No such file %s on drive %s
ca: No hi ha el fitxer %s en la unitat %s

en: No such file or directory
ca: No existeix el fitxer o directori

en: No such file or directory in target path
ca: No existeix el fitxer o directori en el camí objectiu

en: No thumbnail for entity “%s”
ca: No hi ha cap miniatura per l'entitat «%s»

en: No volume specified
ca: No s'ha especificat el volum

en: Not a WebDAV enabled share
ca: No és un recurs compartit habilitat per a WebDAV

en: Not a directory
ca: No és un directori

en: Not a mountable file
ca: No és un fitxer muntable

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer normal

en: Not enough space on volume
ca: No hi ha prou espai en el volum

en: Not supported
ca: No és implementat

en: Not supported (not same directory)
ca: No està implementat (no són en el mateix directori)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
ca: No està implementat (l'origen és un directori i la destinació un fitxer existent)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
ca: No està implementat (l'origen i la destinació són directoris)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
ca: No està implementat (l'origen és un fitxer i la destinació un directori)

en: Object being moved doesn’t exist
ca: No existeix el fitxer que s'està movent

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
ca: L'objecte que s'està movent està marcat com a no reanomenable («RenameInhibit»)

en: Object with that name already exists
ca: Ja existeix un objecte amb este nom

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
ca: Algun programa impedeix realitzar l'operació de desmuntatge.

en: Operation failed
ca: Ha fallat l'operació

en: Operation not supported
ca: Operació no implementada

en: Operation not supported by backend
ca: El rerefons no ha implementat l'operació

en: Operation not supported, files on different mounts
ca: L'operació no està implementada. Els fitxers estan en diferents punts de muntatge

en: Operation unsupported
ca: Operació no implementada

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Page type unknown
ca: Tipus de pàgina desconeguda

en: Password dialog cancelled
ca: S'ha cancel·lat el diàleg de contrasenya

en: Password required for %s
ca: Es requereix contrasenya per a %s

en: Password required for share %s on %s
ca: Es requereix contrasenya per al recurs compartit %s a %s

en: Perform file operations
ca: Realitza operacions de fitxer

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Permission denied.
ca: Permís denegat.

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
ca: S'ha denegat el permís: potser este amfitrió està prohibit o cal un port amb privilegis

en: Please enter proxy password
ca: Introduïu la contrasenya del servidor intermediari

en: Protocol error
ca: Error en el protocol

en: Range lock conflict exists
ca: Hi ha un conflicte de blocatge de rang

en: Recent
ca: Recents

en: Remote Login
ca: Entrada remota

en: Replace old daemon.
ca: Substitueix el dimoni anterior.

en: Response invalid
ca: Resposta no vàlida

en: Seek not supported on stream
ca: No està implementada la busca en el flux

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
ca: El servidor no permet l'operació «FPCopyFile»

en: Show program version.
ca: Mostra la versió del programa.

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
ca: No existeix el fitxer d'origen i/o el directori de destinació

en: Source file is a directory
ca: El fitxer d'origen és un directori

en: Start Anyway
ca: Inicia igualment

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
ca: Voleu iniciar la unitat en mode degradat?
    Iniciar una unitat en mode degradat significa que la unitat no permetrà cap errada. Si falla algun component de la unitat es poden perdre dades de forma irrecuperable.

en: Symlinks not supported by backend
ca: El rerefons no ha implementat els enllaços simbòlics

en: Target directory already exists
ca: Ja existeix el directori de destinació

en: Target file already exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: Target file exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: Target file is a directory
ca: El fitxer destí és un directori

en: Target file is not a regular file
ca: El fitxer destí no és un fitxer normal

en: Target file is open
ca: El fitxer de destinació està obert

en: Target is a directory
ca: El destí és un directori

en: Target object doesn’t exist
ca: No existeix l'objecte de destinació

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
ca: L'objecte de destinació està marcat com a no suprimible «DeleteInhibit»

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
ca: L'objecte de destinació està marcat com a no reanomenable («RenameInhibit»)

en: Target object is not a directory
ca: L'objecte de destinació no és un directori

en: The FTP server is busy. Try again later
ca: El servidor d'FTP està ocupat. Proveu-ho d'ací una estona

en: The certificate does not match the identity of the site.
ca: El certificat no coincideix amb la identitat del lloc.

en: The certificate has been revoked.
ca: S'ha revocat el certificat

en: The certificate has expired.
ca: El certificat ha vençut.

en: The certificate’s activation time is in the future.
ca: La data d'activació del certificat és en el futur.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
ca: L'algorisme del certificat es considera insegur.

en: The command is not supported by the server.
ca: El servidor no permet l'orde.

en: The connection is closed
ca: La connexió està tancada

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
ca: La connexió està tancada (la connexió SSH de rerefons ha finalitzat)

en: The connection is not opened
ca: La connexió no està oberta

en: The connection was interrupted
ca: S'ha interromput la connexió

en: The device did not respond
ca: El dispositiu no ha respost

en: The device is password protected
ca: El dispositiu està protegit amb contrasenya

en: The device “%s” is locked. Enter the passcode on the device and click “Try again”.
ca: El dispositiu «%s» està bloquejat. Introduïu la contrasenya en el dispositiu i feu clic a «Torna-ho a intentar».

en: The device “%s” is not trusted yet. Select “Trust” on the device and click “Try again”.
ca: Encara no es confia en el dispositiu «%s». Seleccioneu «Confia-hi» al dispositiu i cliqueu «Torna-ho a intentar».

en: The file does not exist or isn’t an audio track
ca: No existeix el fitxer, o bé, no és una pista d'àudio

en: The file is not a directory
ca: El fitxer no és un directori

en: The file was externally modified
ca: S'ha modificat el fitxer des d'un altre programa

en: The given drive was not found
ca: No s'ha trobat la unitat

en: The given mount was not found
ca: No s'ha trobat el punt de muntatge

en: The given volume was not found
ca: No s'ha trobat el volum

en: The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ca: La clau de l'amfitrió per «%s» difereix de la clau per l'adreça IP «%s»
    Si voleu assegurar-vos que és segur continuar, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: The password prompt was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat el diàleg de contrasenya.

en: The recent folder may not be deleted
ca: No s'hauria de suprimir el directori de recents

en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
ca[0]: El servidor no permet contrasenyes de més de %d caràcter.
ca[1]: El servidor no permet contrasenyes de més de %d caràcters.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
ca: El servidor «%s» no permet l'accés anònim.

en: The signing certificate authority is not known.
ca: Es desconeix l'autoritat de certificació que signa.

en: The site’s identity can’t be verified:%s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
ca: La identitat del lloc no es pot verificar:%s
    
    %s
    
    Esteu segur que es voleu continuar?

en: The specified location is not mounted
ca: No està muntada la ubicació especificada

en: The specified location is not supported
ca: No se sap gestionar la ubicació especificada

en: The trash folder may not be deleted
ca: No s'hauria de suprimir el directori de la paperera

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
ca: El dispositiu desbloquejat no conté cap sistema de fitxers reconeixible

en: The user has not trusted this computer
ca: L'usuari no ha confiat en este ordinador

en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
ca: S'ha excedit el temps en resoldre el servei «%s» «%s» en el domini «%s»

en: Timed out running command-line “%s”
ca: S'ha esgotat el temps d'execució de la línia d'orde «%s»

en: Timed out when logging in
ca: Ha expirat el temps d'identificació

en: Too many authentication failures
ca: Ha fallat massa cops la verificació

en: Too many files open
ca: Hi ha massa fitxers oberts

en: Trash
ca: Paperera

en: Truncate not supported on stream
ca: No està implementada el truncat en el flux

en: Try again
ca: Torna-ho a intentar

en: Try “%s --help” for more information.
ca: Per a més informació proveu «%s --help».

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
ca: No s'ha pogut ubicar prou memòria mentre es detectaven els dispositius MTP

en: Unable to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Unable to connect to MTP device
ca: No s'ha pogut connectar al dispositiu MTP

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor «%s» amb la contrasenya proporcionada.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor «%s». S'ha produït un problema de comunicació.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor «%s». No s'ha trobat cap mecanisme d'autenticació adequat.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor «%s». El servidor no implementa la versió 3.0 o superior de l'AFP.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor. S'ha produït un problema de comunicació.

en: Unable to create temporary directory
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal

en: Unable to create temporary file
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: Unable to create temporary file (%s)
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal (%s)

en: Unable to disconnect from the server.
ca: No s'ha pogut desconnectar del servidor.

en: Unable to find supported SSH command
ca: No s'ha pogut trobar l'orde de SSH implementada

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
ca: No s'ha pogut entrar al servidor «%s» amb la contrasenya proporcionada.

en: Unable to move metadata keys
ca: No s'han pogut moure les claus de les metadades

en: Unable to open MTP device “%s”
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu MTP «%s»

en: Unable to open source file for reading
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer origen en mode lectura

en: Unable to remove metadata keys
ca: No s'han pogut suprimir les claus de les metadades

en: Unable to set metadata key
ca: No s'ha pogut establir la clau de les metadades

en: Unable to spawn SSH program
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH

en: Unable to spawn SSH program: %s
ca: No s'ha pogut engendrar el programa SSH: %s

en: Unable to unset metadata key
ca: No s'ha pogut treure la clau de les metadades

en: Unexpected end of stream
ca: El flux ha acabat de forma no esperada

en: Unexpected host URI format.
ca: No s'esperava este format d'URI d'ordinador.

en: Unexpected reply from server
ca: Resposta inesperada del servidor

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
ca: S'ha produït un error no gestionat a l'Apple File Control (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
ca: S'ha produït un error de restricció no gestionat (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice no gestionat (%d)

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown reason
ca: Motiu desconegut

en: Unmount Anyway
ca: Desmunta igualment

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
ca: S'està desmuntant %s
    Se l'està desconnectant del sistema de fitxers.

en: Unmounting %s
    Please wait
ca: S'està desmuntant %s
    Espereu

en: Unnamed Drive
ca: Unitat sense nom

en: Unnamed Drive (%s)
ca: Unitat sense nom (%s)

en: Unsupported authentication method for %s
ca: Mètode d'autenticació no compatible per a %s

en: Unsupported network protocol
ca: El tipus de protocol de xarxa no està implementat

en: Unsupported seek type
ca: Tipus de busca no implementada

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
ca: Ús: %s --spawner identificador_dbus camí_a_l'objecte

en: Usage: %s key=value key=value …
ca: Ús: %s clau=valor clau=valor ...

en: User refused to trust this computer
ca: L'usuari ha rebutjat confiar en este ordinador

en: Volume
ca: Volum

en: Volume doesn’t exist
ca: No existeix el volum

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
ca: El volum està ocupat
    Hi ha alguna aplicació que el manté ocupat.

en: Volume is flat and doesn’t support directories
ca: El volum és pla i no permet crear-hi directoris

en: Volume is read-only
ca: El volum és només de lectura

en: WebDAV share
ca: Recurs compartit de WebDAV

en: Windows Network
ca: Xarxa de Windows

en: Windows Network File System Service
ca: Servei de sistema de fitxers en xarxa de Windows

en: Windows Shares File System Service
ca: Servei de sistema de fitxers compartits de Windows

en: Windows shares on %s
ca: Recursos compartits de Windows a %s

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
ca: S'estan escrivint dades a %s
    No desconnecteu el dispositiu.

en: Yes
ca: Sí

en: Your password has expired.
ca: Ha expirat la contrasenya.

en: Your password needs to be changed.
ca: Heu de canviar la contrasenya.

en: backups not supported
ca: no es poden fer còpies de seguretat

en: backups not supported yet
ca: encara no es poden utilitzar còpies de seguretat

en: can’t get metadata proxy
ca: no s'ha pogut obtindre el servidor intermediari metadades

en: can’t open metadata tree
ca: no es pot obrir l'arbre de metadades

en: cdda mount on %s
ca: CDDA muntat a %s

en: error starting mount daemon
ca: s'ha produït un error en iniciar el dimoni de muntatge

en: gphoto2 mount on %s
ca: gPhoto2 muntat a %s

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice: argument no vàlid

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
ca: S'ha produït un error de la libimobiledevice: no s'ha trobat cap dispositiu. Assegureu-vos que l'usbmuxd és configurat correctament.

en: libmtp error: %s
ca: S'ha produït un error en la libmtp: %s

en: mountpoint for %s already running
ca: ja s'està fent servir el punt de muntatge %s

en: values must be string or list of strings
ca: els valors han de ser una cadena o una llista de cadenes
