totem 2.14 - en to ca translation catalogue (358 entries)

en: %d frame per second | %d frames per second
ca[0]: %d quadre per segon
ca[1]: %d quadres per segon

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d kbps
ca: %d Kbps

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %d selected | %d selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: %s (Season %d Episode %d)
ca: %s (temporada %d episodi %d)

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
ca[0]: %s és necessari per reproduir el fitxer, però no està instal·lat.
ca[1]: %s són necessaris per reproduir el fitxer, però no estan instal·lats.

en: 0 Channels
ca: 0 canals

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: 4-channel
ca: 4 canals

en: 4.1-channel
ca: Canal 4.1

en: 5.0-channel
ca: Canal 5.0

en: 5.1-channel
ca: canal 5.1

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
ca: Una llista dels noms dels connectors que estan actius actualment (carregats i en funcionament).

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
ca: Una contrasenya per protegir el servidor rpdb2 d'accessos remots no autoritzats a la depuració del Totem. Si es deixa buida la contrasenya serà «totem».

en: A plugin sending events to Zeitgeist
ca: Un connector per enviar esdeveniments al Zeitgeist

en: AC3 Passthrough
ca: AC3 directe a la targeta de so

en: A_udio Menu
ca: Menú d'à_udio

en: Active plugins list
ca: Llista dels connectors actius

en: Add Videos
ca: Afig vídeos

en: Add Web Video
ca: Afig un vídeo web

en: Add _Local Video…
ca: Afig un vídeo _local…

en: Add _Web Video…
ca: Afig un vídeo _web…

en: Add to Favourites
ca: Afig als preferits

en: Adds files that have been played to recent files
ca: Afig els fitxers que s'han reproduït als fitxers recents

en: Adds movie properties menu item
ca: Afig l'element del menú propietats de les pel·lícules

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
ca: Després de prémer D'acord, el Totem s'esperarà fins que vos hi connecteu amb el winpdb o el rpdb2. Si no heu establit una contrasenya de depuració en el DConf, s'utilitzarà la contrasenya predeterminada («totem»).

en: Album:
ca: Àlbum:

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
ca: Permet fer captures de pantalles i galeries dels vídeos

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
ca: Permet girar vídeos que no estiguen en l'orientació correcta

en: Always On Top
ca: Sempre per damunt

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
ca: Quantitat de dades (en segons) a emmagatzemar a la memòria intermèdia per als fluxos de la xarxa abans de començar-los a mostrar.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
ca: No es pot gestionar el flux d'àudio o de vídeo perquè falta algun còdec. Potser cal que instal·leu connectors addicionals per poder veure alguns tipus de pel·lícules

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Artist:
ca: Artista:

[ctx: Aspect ratio]
en: 16∶9 (Widescreen)
ca: 16∶9 (Pantalla ampla)

[ctx: Aspect ratio]
en: Square
ca: Quadrat

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio Output
ca: Eixida d'àudio

en: Audio Track #%d
ca: Pista d'àudio #%d

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
ca: N/D

[ctx: Audio codec]
en: N/A
ca: N/D

en: Audio/Video
ca: Àudio/Vídeo

en: Authentication is required to access this file or stream.
ca: Es requereix autenticació per a accedir a este fitxer o flux.

en: Autoload Subtitles
ca: Carrega automàticament els subtítols

en: Autoloads text subtitles
ca: Carrega automàticament els subtítols de text

en: Back
ca: Arrere

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Bitrate:
ca: Velocitat de transmissió:

en: Brazilian Portuguese
ca: Brasiler portuguès

en: Browse Error
ca: Error de navegació

en: Calculate the number of screenshots
ca: Calcula el nombre de captures de pantalla

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Can’t enqueue and replace at the same time
ca: No es pot enviar a la cua i reemplaçar alhora

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Central European
ca: Europeu central

en: Channels
ca: Canals

en: Channels:
ca: Canals:

en: Chinese Simplified
ca: Xinés simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinés tradicional

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per seleccionar-los

en: Codec:
ca: Còdec:

en: Color Balance
ca: Balanç del color

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

en: Container:
ca: Contenidor:

en: Copy (S)VCD…
ca: Copia un (S)VCD…

en: Copy Vide_o DVD…
ca: C_opia un DVD de vídeo…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
ca: No s'ha pogut contactar amb el lloc web de l'OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
ca: No s'ha pogut contactar amb el lloc web de l'OpenSubtitles.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
ca: No s'han pogut inicialitzar les biblioteques que permeten fils segurs.

en: Couldn’t initialize lirc.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el lirc.

en: Couldn’t load the “%s” interface. %s
ca: No s'ha pogut carregar la interfície «%s». %s

en: Couldn’t read lirc configuration.
ca: No s'ha pogut llegir la configuració del lirc.

en: Create Screenshot _Gallery…
ca: Crea una _galeria de captures de pantalla…

en: Creating Gallery…
ca: S'està creant la galeria…

en: Croatian
ca: Croat

en: Current Locale
ca: Localització actual

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/Ucraïnés

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
ca: Desactiva l'estalvi de pantalla quan s'estiga reproduint una pel·lícula

en: Default location for the “Open…” dialogs
ca: Ubicació predeterminada per als diàlegs «Obri...»

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
ca: Ubicació predeterminada per als diàlegs «Obri...». La predeterminada és el directori actual.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
ca: Ubicació predeterminada per als diàlegs «Feu una captura de pantalla»

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Pictures directory.
ca: Ubicació predeterminada per als diàlegs «Feu una captura de pantalla». La predeterminada és el directori d'imatges.

en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: Dimensions]
en: N/A
ca: N/D

en: Directories to show
ca: Directoris que es mostren

en: Directories to show in the browse interface, none by default
ca: Directoris que es mostren a la interfície de navegació, per defecte no se'n mostra cap

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
ca: Inhabilita el _desentrallaçat dels vídeos entrellaçats

en: Display
ca: Pantalla

en: Download Movie Subtitles
ca: Baixa els subtítols de la pel·lícula

en: Downloading the subtitles…
ca: S'estan baixant els subtítols…

en: Duration
ca: Duració

en: Duration:
ca: Duració:

en: Encoding character set for subtitle.
ca: Codificació del joc de caràcters dels subtítols.

en: Enqueue
ca: Afig a la cua

en: Enter the _address of the file you would like to open:
ca: Introduïu l'_adreça del fitxer que vulgueu obrir:

en: External Chapters
ca: Capítols externs

en: External Subtitles
ca: Subtítols externs

en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: Frame rate]
en: N/A
ca: N/D

en: Framerate:
ca: Imatges per segon:

en: Gallery-%s-%d.jpg
ca: Galeria-%s-%d.jpg

en: Georgian
ca: Georgià

en: Greek
ca: Grec

en: Gromit Annotations
ca: Anotacions del Gromit

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Icelandic
ca: Islandés

en: Infrared Remote Control
ca: Control remot per infraroigs

en: Instant Messenger Status
ca: Estat de la missatgeria instantània

en: Interactive Python console
ca: Consola interactiva del Python

en: Japanese
ca: Japonés

en: Keep the main window on top when playing a movie
ca: Mantingues la finestra principal per sobre de les altres quan s'estiga reproduint una pel·lícula

en: Korean
ca: Coreà

en: Load _chapter files when movie is loaded
ca: _Carrega els fitxers de capítols quan es carrega una pel·lícula

en: Look for subtitles for the currently playing movie
ca: Busca subtítols per a la pel·lícula que s'està reproduint

en: MPRIS D-Bus Interface
ca: Interfície D-Bus MPRIS

en: Make Available Offline
ca: Fes que siga disponible fora de línia

en: Make sure that Totem is properly installed.
ca: Assegureu-vos que el Totem està instal·lat correctament.

en: Media Player Keys
ca: Tecles del reproductor multimèdia

en: Media contains no supported video streams.
ca: El medi no conté cap flux de vídeo conegut.

en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Movie Properties
ca: Propietats de la pel·lícula

en: Movies to play
ca: Pel·lícules a reproduir

en: Mute sound
ca: Silencia el so

en: N/A
ca: N/D

en: Network buffering threshold
ca: Llindar d'utilització de la memòria intermèdia de xarxa

en: Next
ca: Següent

en: Next Chapter/Movie
ca: Capítol/pel·lícula següent

en: No reason.
ca: Sense motiu.

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: None
ca: Cap

en: Nordic
ca: Nòrdic

[ctx: Number of audio channels]
en: N/A
ca: N/D

en: Number of screenshots:
ca: Nombre de captures de pantalla:

en: Pango font description for subtitle rendering.
ca: Descripció del tipus de lletra Pango per a la representació dels subtítols.

en: Password requested for RTSP server
ca: El servidor de RTSP sol·licita la contrasenya

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Persian
ca: Persa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play / Pause
ca: Reprodueix / Fes una pausa

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Fes una pausa

en: Playing a movie
ca: S'està reproduint una pel·lícula

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugins…
ca: Connectors...

en: Prefere_nces
ca: _Preferències

en: Preferences
ca: Preferències

en: Presentation helper to make annotations on screen
ca: Ajudant de presentacions per poder fer anotacions a la pantalla

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Chapter/Movie
ca: Capítol/pel·lícula anterior

en: Properties
ca: Propietats

en: Provides the variable rate menu item
ca: Proveïx l'element de menú de variable ràtio

en: Provides the “Skip to” dialog
ca: Proporciona el diàleg de «Salta a»

en: Python Console
ca: Consola del Python

en: Python Debugger
ca: Depurador del Python

en: Quit
ca: Ix

en: Rating
ca: Valoració

en: Recent files
ca: Fitxers recents

en: Records (S)VCDs or video DVDs
ca: Grava (S)VCD o DVD de vídeo

en: Repeat mode
ca: Mode de repetició

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Reset to _Defaults
ca: Torna als valors per _defecte

en: Resolution
ca: Resolució

en: Results for “%s”
ca: Resultats per «%s»

en: Romanian
ca: Romanés

en: Rotate ↶
ca: Gira ↶

en: Rotation Plugin
ca: Connector de rotació

en: S_ubtitles
ca: S_ubtítols

[ctx: Sample rate]
en: N/A
ca: N/D

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostratge:

en: Sat_uration:
ca: Sat_uració:

en: Save Copy
ca: Guarda'n una còpia

en: Save Gallery
ca: Guarda la galeria

en: Save a copy of the currently playing movie
ca: Guarda una còpia de la pel·lícula que s'està reproduint

en: Saving gallery as “%s”
ca: S'està desant la galeria com a «%s»

en: Screen Saver
ca: Estalvi de pantalla

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Screenshot from %s - %d.png
ca: Captura de pantalla de %s - %d.png

en: Screenshot from %s.png
ca: Captura de pantalla de %s.png

en: Screenshot width (in pixels):
ca: Amplària de la captura de pantalla (en píxels):

en: Search
ca: Busca

en: Search Error
ca: Error de busca

en: Searching for subtitles…
ca: S'estan cercant subtítols…

en: Searching subtitles…
ca: S'estan cercant subtítols…

en: Season %d Episode %d
ca: Temporada %d episodi %d

en: Seek
ca: Busca

en: Seek Backwards
ca: Busca cap arrere

en: Seek Forwards
ca: Busca avant

en: Seek to %s / %s
ca: Salta a %s / %s

en: Select
ca: Selecciona

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No seleccionis res

en: Select Subtitle Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra per als subtítols

en: Select Text Subtitles
ca: Seleccioneu els subtítols

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
ca: Envia notificacions del que s'està reproduint actualment i permet el control remot utilitzant MPRIS.

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
ca: Estableix l'estat d'absència en la missatgeria instantània quan s'estiga reproduint una pel·lícula

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
ca: Estableix l'agent d'usuari pel lloc web de l'Apple Trailers

en: Sets the user agent for the Vimeo site
ca: Estableix l'agent d'usuari pel lloc web de Vimeo

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Skip To
ca: Salta a

[ctx: Skip To label length]
en: 7
ca: 6

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
ca: Falten alguns connectors necessaris. Assegureu-vos que el programa està instal·lat correctament.

en: South European
ca: Sud europeu

en: Speed
ca: Velocitat

en: Speed: %s
ca: Velocitat: %s

en: Stereo
ca: Estèreo

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
ca: N/D

en: Subtitle #%d
ca: Subtítol #%d

en: Subtitle Downloader
ca: Baixador de subtítols

en: Subtitle _language:
ca: _Llengua dels subtítols:

en: Subtitle encoding
ca: Codificació dels subtítols

en: Subtitle files
ca: Fitxers de subtítols

en: Subtitle font
ca: Tipus de lletra dels subtítols

en: Subtitle language
ca: Llengua dels subtítols

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: Support additional media player keys
ca: Permet més tecles del reproductor multimèdia

en: Support infrared remote control
ca: Permet el control remot per infraroigs

en: Surround
ca: Envoltant

en: Switch An_gles
ca: Commuta els an_gles

en: Take _Screenshot
ca: Fes una _captura de pantalla

en: Thai
ca: Tai

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
ca: L'objecte MediaPlayer2 no implementa la interfície «%s»

en: The brightness of the video
ca: La brillantor del vídeo

en: The connection to this server was refused.
ca: S'ha refusat la connexió a este servidor.

en: The contrast of the video
ca: El contrast del vídeo

en: The file does not exist.
ca: No existeix el fitxer.

en: The gromit binary was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer binari del Gromit.

en: The hue of the video
ca: El to del vídeo

en: The language to search for subtitles for movies in.
ca: La llengua a la qual buscar subtítols de la pel·lícula.

en: The movie could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir la pel·lícula.

en: The movie could not be recorded.
ca: No s'ha pogut gravar la pel·lícula.

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
ca[0]: Hauríeu d'instal·lar el connector %s per reproduir esta pel·lícula.
ca[1]: Hauríeu d'instal·lar els connectors següents per reproduir esta pel·lícula:
    
    %s

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
ca: No s'ha pogut analitzar la llista de reproducció «%s», pot estar malmesa.

en: The property ‘%s’ is not writeable.
ca: La propietat «%s» no és d'escriptura.

en: The saturation of the video
ca: La saturació del vídeo

en: The server refused access to this file or stream.
ca: El servidor ha rebutjat l'accés a este fitxer o flux.

en: The server you are trying to connect to is not known.
ca: Es desconeix el servidor al qual esteu intentant connectar.

en: The specified movie could not be found.
ca: No s'ha trobat la pel·lícula especificada.

en: The video disc could not be duplicated.
ca: No s'ha pogut duplicar el disc de vídeo.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
ca: No es pot reproduir este fitxer a través de la xarxa. Proveu de baixar-lo al disc primer.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
ca: Això no hauria de passar. Envieu un informe d'error.

en: This location is not a valid one.
ca: La ubicació no és vàlida.

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
ca: No es pot reproduir este flux. Pot ser degut a que un tallafoc el bloquegi.

en: Title %d
ca: Títol %d

en: Title:
ca: Títol:

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Totem Python Console
ca: Consola del Python del Totem

en: Totem could not display the help contents.
ca: El Totem no ha pogut mostrar els continguts de l'ajuda.

en: Totem could not get a screenshot of the video.
ca: El Totem no ha pogut obtindre una captura de pantalla d'esta pel·lícula.

en: Totem could not play “%s”.
ca: El Totem no ha pogut reproduir «%s».

en: Totem could not startup.
ca: No s'ha pogut executar el Totem.

en: Turkish
ca: Turc

en: Type of audio output to use
ca: Tipus d'eixida d'àudio a utilitzar

en: Unable to play the file
ca: No s'ha pogut reproduir el fitxer

en: Unable to write a project.
ca: No s'ha pogut escriure un projecte.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
ca: Es desconeix la propietat sol·licitada «%s» d'un objecte MediaPlayer 2

en: Variable Rate
ca: Ràtio variable

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
ca: Verifiqueu la instal·lació del sistema. El Totem eixirà ara.

en: Video
ca: Vídeo

en: Video Disc Recorder
ca: Gravadora de discs de vídeo

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
ca: N/D

[ctx: Video codec]
en: N/A
ca: N/D

en: Video files
ca: Fitxers de vídeo

en: Videos
ca: Vídeos

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

en: Volume Up
ca: Apuja el volum

en: Western
ca: Occidental

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
ca: Si s'han de carregar automàticament els fitxers de capítols externs quan es carrega una pel·lícula

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
ca: Si s'han de carregar automàticament els fitxers de subtítols quan es reproduïsca una pel·lícula

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
ca: Si s'ha d'inhabilitar el desentrallaçat de les pel·lícules entrellaçades

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
ca: Si s'han d'inhabilitar les dreceres de teclat

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
ca: Si s'han d'inhabilitar els connectors del directori d'inici de l'usuari

en: Year:
ca: Any:

en: You are not allowed to open this file.
ca: No teniu permís per a obrir este fitxer.

en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
ca: Podeu accedir a Totem.Object a través de «totem_object»: \n%s

en: Zeitgeist Plugin
ca: Connector del Zeitgeist

en: Zoom In
ca: Apropa

en: _Add
ca: _Afig

en: _Angle Menu
ca: Menú d'an_gle

en: _Aspect Ratio
ca: Relació d'_aspecte

en: _Audio output type:
ca: Tipus d'eixid_a d'àudio:

en: _Brightness:
ca: _Brillantor:

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Chapter Menu
ca: Menú dels _capítols

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Create Video Disc…
ca: _Crea un disc de vídeo…

en: _DVD Menu
ca: Menú del _DVD

en: _Download Movie Subtitles…
ca: _Baixa els subtítols de la pel·lícula…

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Encoding:
ca: _Codificació:

en: _Find in %s
ca: _Cerca a %s

en: _Font:
ca: _Tipus de lletra:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hue:
ca: _To:

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Languages
ca: _Idiomes

en: _Load subtitle files when movie is loaded
ca: _Carrega els fitxers de subtítols quan es carrega una pel·lícula

en: _Open
ca: _Obri

en: _Play with Subtitle
ca: _Reprodueix amb subtítols

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Python Console
ca: Consola del _Python

en: _Quit
ca: I_x

en: _Repeat
ca: _Repeteix

en: _Rotate ↷
ca: _Gira ↷

en: _Save
ca: Al_ça

en: _Select Text Subtitles…
ca: _Seleccioneu els subtítols de text…

en: _Skip To
ca: _Salta a

en: _Skip To…
ca: _Salta a…

en: _Skip to:
ca: _Salta a:

en: _Title Menu
ca: Menú del _títol

[ctx: button]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: playback rate]
en: × 0.75
ca: × 0,75

[ctx: playback rate]
en: × 1.1
ca: × 1,1

[ctx: playback rate]
en: × 1.25
ca: × 1,25

[ctx: playback rate]
en: × 1.5
ca: × 1,5

[ctx: playback rate]
en: × 1.75
ca: × 1,75

en: rpdb2 password
ca: contrasenya rpdb2

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
ca: Menú de navegació del DVD

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
ca: Baixa el volum

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
ca: Ix de la pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
ca: Vés arrere 15 segons

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
ca: Vés arrere 3 minuts

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
ca: Vés arrere 5 segons

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
ca: Vés avant 10 minuts

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
ca: Vés avant 15 segons

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
ca: Vés avant 60 segons

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
ca: Apuja el volum

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
ca: Fes que siga disponible fora de línia

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
ca: Navega avall

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
ca: Navega a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
ca: Navega a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
ca: Navega amunt

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
ca: Vídeo o capítol següent

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Fes una pausa

[ctx: shortcut window]
en: Playback
ca: Reprodueix

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
ca: Vídeo o capítol anterior

[ctx: shortcut window]
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Ix

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
ca: Gira ↶

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
ca: Gira ↷

[ctx: shortcut window]
en: Skip
ca: Salta

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
ca: Salta a…

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: shortcut window]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Allunya
