file-roller 2.9.90 - en to ca translation catalogue (300 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
ca: %-d %B de %Y, %-H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
ca[0]: Manca %d fitxer
ca[1]: Manquen %d fitxers

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s».
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ca: Ja existeix el nom de fitxer «%s». Voleu sobreescriure'l?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
ca: Ja existeix una carpeta anomenada «%s».
    
    %s

en: ARCHIVE
ca: ARXIU

[ctx: Action]
en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

[ctx: Action]
en: Extract
ca: Extreu

[ctx: Action]
en: Open
ca: Obre

[ctx: Action]
en: _Extract
ca: _Extreu

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegeix

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers, demana el nom de l'arxiu i surt del programa

en: Add files to the specified archive and quit the program
ca: Afegeix els fitxers a l'arxiu especificat i surt del programa

en: Add only if _newer
ca: _Afegeix només si és més recent

en: Adding the files to “%s”
ca: S'estan afegint els fitxers a «%s»

en: Adding “%s”
ca: S'està afegint «%s»

en: All archives
ca: Tots els arxius

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: An archive manager for GNOME.
ca: Un gestor d'arxius per al GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ca: S'ha produït un error en afegir els fitxers a l'arxiu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ca: S'ha produït un error en suprimir els fitxers de l'arxiu.

en: An error occurred while extracting files.
ca: S'ha produït un error en extreure els fitxers.

en: An error occurred while loading the archive.
ca: S'ha produït un error en carregar l'arxiu.

en: An error occurred while renaming the files.
ca: S'ha produït un error en canviar el nom dels fitxers.

en: An error occurred while saving the archive.
ca: S'ha produït un error en desar l'arxiu.

en: An error occurred while testing archive.
ca: S'ha produït un error en verificar l'arxiu.

en: An error occurred while updating the files.
ca: S'ha produït un error en actualitzar els fitxers.

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ca: Ja existeix un altre fitxer amb el mateix nom a «%s».

en: Archive Manager
ca: Gestor d'arxius

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
ca: El Gestor d'arxius (també conegut com a «File Roller») és l'aplicació per defecte del GNOME per a obrir, crear i modificar arxius i fitxers d'arxiu comprimit.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
ca: El Gestor d'arxius permet l'ús d'una gran varietat de fitxers d'arxiu, entre els quals:

en: Archive not found
ca: No s'ha trobat l'arxiu

en: Archive size:
ca: Mida de l'arxiu:

en: Archive type not supported.
ca: Aquest tipus d'arxiu no es pot gestionar.

en: C_ommand Line Output:
ca: Sortida de la _línia d'ordres:

en: C_reate
ca: C_rea

en: Change password visibility
ca: Canvia la visibilitat de la contrasenya

en: Command exited abnormally.
ca: L'ordre no ha acabat com s'esperava.

en: Command not found.
ca: No s'ha trobat l'ordre.

en: Compress
ca: Comprimeix

en: Compression level
ca: Nivell de compressió

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
ca: Nivell de compressió quan s'afegeixin fitxers a un arxiu. Els valors possibles són: «very-fast» (molt ràpid), «fast» (ràpid), «normal» (normal) o «maximum» (màxim).

en: Compression ratio:
ca: Nivell de compressió:

en: Content size:
ca: Mida dels continguts:

en: Contents
ca: Continguts

en: Copy
ca: Copia

en: Copying the extracted files to the destination
ca: S'estan copiant els fitxers extrets a la destinació

en: Copying the files from “%s” to “%s”
ca: S'estan copiant els fitxers de «%s» a «%s»

en: Copying the files to add to “%s”
ca: S'estan copiant els fitxers per a afegir-los a «%s»

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
ca: Copyright © 2001-2014 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not add the files to the archive
ca: No s'han pogut afegir els fitxers a l'arxiu

en: Could not create the archive
ca: No s'ha pogut crear l'arxiu

en: Could not create the destination folder: %s.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de destinació: %s.

en: Could not delete the old archive.
ca: No s'ha pogut suprimir l'arxiu antic.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Could not display the folder “%s”
ca: No s'ha pogut mostrar la carpeta «%s»

en: Could not find the volume: %s
ca: No s'ha trobat el volum: %s

en: Could not load the location
ca: No s'ha pogut carregar la ubicació

en: Could not open this file type
ca: No s'ha pogut obrir aquest tipus de fitxer

en: Could not open “%s”
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: Could not perform the operation
ca: No s'ha pogut realitzar l'operació

en: Could not rename the file
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer

en: Could not rename the folder
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta

en: Could not save the archive “%s”
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu «%s»

en: Create _Archive
ca: Crea un _arxiu

en: Create _Folder
ca: Crea la _carpeta

en: Create and modify an archive
ca: Crea i modifica un arxiu

en: Create destination folder without asking confirmation
ca: Crea la carpeta de destinació sense demanar confirmació

en: Creating “%s”
ca: S'està creant «%s»

en: Cu_t
ca: _Retalla

en: Cut
ca: Retalla

en: D_eselect All
ca: Desse_lecciona-ho tot

en: Decompressing archive
ca: S'està descomprimint l'arxiu

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
ca: Carpeta predeterminada que s'utilitzarà per a les ordres «--add» i «--extract»

en: Default volume size
ca: Mida del volum predeterminat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Deleting files from archive
ca: S'estan suprimint els fitxers de l'arxiu

en: Deleting the files from “%s”
ca: S'estan suprimint els fitxers de «%s»

en: Dese_lect All
ca: Desse_lecciona-ho tot

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
ca: No existeix la carpeta de destinació «%s».
    
    Voleu crear-la?

en: Display path
ca: Mostra el camí

en: Display size
ca: Mostra la mida

en: Display the path column in the main window.
ca: Mostra la columna del camí a la finestra principal.

en: Display the size column in the main window.
ca: Mostra la columna de la mida a la finestra principal.

en: Display the time column in the main window.
ca: Mostra la columna de l'hora a la finestra principal.

en: Display the type column in the main window.
ca: Mostra la columna del tipus a la finestra principal.

en: Display time
ca: Mostra l'hora

en: Display type
ca: Mostra el tipus

en: Do not _overwrite newer files
ca: No _sobreescriguis els fitxers nous

en: Do not overwrite newer files
ca: No sobreescriguis els fitxers nous

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ca: Voleu afegir aquest fitxer a l'arxiu actual o obrir-lo com a arxiu nou?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ca: Voleu crear un arxiu nou amb aquests fitxers?

en: E_xclude files:
ca: E_xclou els fitxers:

en: Encrypt the archive header
ca: Xifra la capçalera de l'arxiu

en: Enter a password for “%s”
ca: Introduïu la contrasenya per «%s»

en: Extract Here
ca: Extreu aquí

en: Extract To…
ca: Extreu a…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ca: Extreu els arxius, demana el nom de la carpeta de destinació i surt del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ca: Extreu els arxius a la carpeta especificada i surt del programa

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ca: Extreu el contingut dels arxius a la carpeta de l'arxiu i surt del programa

en: Extract the selected archive
ca: Extreu l'arxiu seleccionat

en: Extract the selected archive to the current position
ca: Extreu l'arxiu seleccionat a la posició actual

en: Extracting the files from “%s”
ca: S'estan extraient els fitxers de «%s»

en: Extracting “%s”
ca: S'està extraient «%s»

en: Extraction completed successfully
ca: S'ha completat l'extracció correctament

en: Extraction not performed
ca: No s'ha realitzat l'extracció

en: FOLDER
ca: CARPETA

[ctx: File]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: File]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: File]
en: Name
ca: Nom

[ctx: File]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: File]
en: Size
ca: Mida

[ctx: File]
en: Type
ca: Tipus

en: Find files by name
ca: Cerca fitxers per nom

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folders
ca: Carpetes

en: Getting the file list
ca: S'està obtenint la llista de fitxers

en: Go to the home location
ca: Ves a la ubicació inicial

en: Go to the next visited location
ca: Ves a la ubicació visitada posteriorment

en: Go to the previous visited location
ca: Ves a la ubicació visitada anteriorment

en: Go up one level
ca: Ves un nivell per sobre

en: How to sort files
ca: Ordenació dels fitxers

en: Include _files:
ca: _Inclou els fitxers:

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Last Output
ca: Darrera sortida

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: List Mode
ca: Mode de la llista

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
ca: Llista d'aplicacions que es mostraran en el diàleg «Obre el fitxer» que no estiguin associats amb el tipus de fitxer.

en: Load Options
ca: Carrega les opcions

en: Loading “%s”
ca: S'està carregant «%s»

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
ca: S'estan movent els fitxers de «%s» a «%s»

en: Name column width
ca: Amplada de la columna nom

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè conté algun dels caràcters següents: %s, escriviu un altre nom.

en: New Archive
ca: Arxiu nou

en: New name is the same as old one, please type other name.
ca: El nom nou és igual que el vell, escriviu un altre nom.

en: New name is void, please type a name.
ca: El nom nou està buit, escriviu un nom.

en: Number of files:
ca: Nombre de fitxers:

en: Open _Item Location
ca: O_bre la ubicació de l'element

en: Open, modify and create compressed archive files
ca: Obre, modifica i crea fitxers d'arxiu comprimit

en: Operation completed
ca: S'ha completat l'operació

en: Pass_word…
ca: _Contrasenya…

en: Password required for “%s”
ca: Es requereix la contrasenya per «%s»

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste Selection
ca: Enganxa la selecció

en: Please use a different name.
ca: Utilitzeu un nom diferent.

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Properties
ca: Propietats

en: Reading “%s”
ca: S'està llegint «%s»

en: Recompressing archive
ca: S'està recomprimint l'arxiu

en: Recreate the folders stored in the archive
ca: Torna a crear les carpetes emmagatzemades a l'arxiu

en: Removing “%s”
ca: S'està suprimint «%s»

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Renaming the files in “%s”
ca: S'està canviant el nom dels fitxers a «%s»

en: Replace _All
ca: Reemplaça'ls _tots

en: Replace _Nothing
ca: _No reemplacis res

en: Replace file “%s”?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer «%s»?

en: Reset Options
ca: Reinicia les opcions

en: S_elect the files you want to update:
ca: S_eleccioneu els fitxers que voleu actualitzar:

en: Save
ca: Desa

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Saving “%s”
ca: S'està desant «%s»

en: Set Pass_word…
ca: Estableix una _contrasenya…

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Show/hide the extra options
ca: Mostra o amaga les opcions extra

en: Side_bar
ca: _Barra lateral

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sort type
ca: Tipus d'ordenació

en: Split into _volumes of
ca: Parteix en _volums de

en: Start as a service
ca: Inicia com a servei

en: Test Result
ca: Resultat de la comprovació

en: Testing “%s”
ca: S'està comprovant «%s»

en: The default size for volumes.
ca: La mida predeterminada dels volums.

en: The default width of the name column in the file list.
ca: L'amplada per defecte de la columna del nom a la llista de fitxers.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ca: Ja existeix el fitxer a «%s». Si el reemplaceu en sobreescriureu el seu contingut.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ca[0]: S'ha modificat el fitxer des d'una aplicació externa. Si no l'actualitzeu en l'arxiu es perdran tots els canvis que hi hàgiu fet.
ca[1]: S'han modificat %d fitxers des d'una aplicació externa. Si no els actualitzeu en l'arxiu es perdran tots els canvis que hi hàgiu fet.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ca: No hi ha cap ordre instal·lada per als fitxers %s.
    Voleu cercar una ordre per a obrir aquest fitxer?

en: There was an internal error trying to search for applications:
ca: S'ha produït un error intern quan se cercaven aplicacions:

en: This archive type cannot be modified
ca: Aquest tipus d'arxiu no es pot modificar

en: Type:
ca: Tipus:

en: Update Files
ca: Actualitza fitxers

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
ca: Voleu actualitzar el fitxer «%s» en l'arxiu «%s»?

en: Update the files in the archive “%s”?
ca: Voleu actualitzar els fitxers de l'arxiu «%s»?

en: Updating the files in “%s”
ca: S'estan actualitzant els fitxers a «%s»

en: Use the notification system to notify the operation completion
ca: Utilitza el sistema de notificacions per a avisar quan s'hagi completat una operació

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
ca: Utilitzeu «all-files» (tots els fitxers) per a veure tots els fitxers de l'arxiu en una sola llista, per a navegar per les carpetes de l'arxiu utilitzeu «as-folder» (com una carpeta).

en: View All _Files
ca: Visualitza tots els _fitxers

en: View as a F_older
ca: Visualitza-ho com una _carpeta

en: View the sidebar
ca: Visualitza la barra lateral

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ca: Quin criteri s'ha de fer servir per a ordenar els fitxers. Els valors poden ser: «name» (nom), «size» (mida), «type» (tipus), «time» (hora) o «path» (camí).

en: Whether to display the sidebar.
ca: Si s'ha de mostrar la barra lateral.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ca: Si s'ha de xifrar la capçalera de l'arxiu. Si es xifra, farà falta la contrasenya per a poder llistar els continguts de l'arxiu.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
ca: Si s'han de mostrar altres opcions. Si s'estableix a cert, es mostraran les opcions addicionals.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ca: Si l'ordre d'ordenació ha de ser ascendent o descendent. Els valors possibles poden ser: «ascending» (ascendent) o «descending» (descendent).

[ctx: Window title]
en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

[ctx: Window title]
en: Extract
ca: Extreu

[ctx: Window title]
en: Extract archive
ca: Extreu l'arxiu

[ctx: Window title]
en: Load Options
ca: Carrega les opcions

[ctx: Window title]
en: Open
ca: Obre

[ctx: Window title]
en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Wrong password.
ca: La contrasenya no és correcta.

en: You can’t add an archive to itself.
ca: No es pot afegir un arxiu a si mateix.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
ca: No teniu permís per a crear un arxiu en aquesta carpeta

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
ca: No teniu els permisos necessaris per a descomprimir arxius a la carpeta «%s»

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
ca: No teniu el permís necessari per a llegir els fitxers de la carpeta «%s»

en: You don’t have the right permissions.
ca: No teniu els permisos necessaris.

en: You have to specify an archive name.
ca: Heu d'especificar un nom d'arxiu.

en: [read only]
ca: [només lectura]

en: _About
ca: _Quant a

en: _About Archive Manager
ca: _Quant al Gestor d'arxius

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Files…
ca: _Afegeix fitxers…

en: _All files
ca: _Tots els fitxers

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Copy
ca: C_opia

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete Files…
ca: _Suprimeix fitxers…

en: _Destination folder:
ca: Carpeta de _destinació:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encrypt the file list
ca: _Xifra la llista de fitxers

en: _Encrypt the file list too
ca: _Xifra també la llista de fitxers

en: _Exclude folders:
ca: _Exclou les carpetes:

en: _Extract
ca: _Extreu

en: _Extract Files…
ca: _Extreu fitxers…

en: _Extract…
ca: _Extreu…

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Filename:
ca: Nom del _fitxer:

en: _Files:
ca: _Fitxers:

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Follow symbolic links
ca: _Segueix els enllaços simbòlics

en: _Help
ca: A_juda

en: _Keep directory structure
ca: _Mantingues l'estructura de directoris

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: _New Archive…
ca: Arxiu _nou…

en: _New file name:
ca: _Nom nou del fitxer:

en: _New folder name:
ca: _Nom nou de la carpeta:

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open With…
ca: Obre _amb…

en: _Open the Archive
ca: _Obre l'arxiu

en: _Open…
ca: _Obre…

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Options Name:
ca: Nom de les _opcions:

en: _Other Options
ca: _Altres opcions

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Rename…
ca: _Canvia el nom…

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Save
ca: De_sa

en: _Save As…
ca: _Anomena i desa…

en: _Search Command
ca: _Cerca l'ordre

en: _Select All
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Selected files
ca: Fitxers _seleccionats

en: _Show the Files
ca: _Mostra els fitxers

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Test Integrity
ca: _Comprova la integritat

en: _Update
ca: _Actualitza

en: _View
ca: _Visualitza

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
ca: arxius bzip (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
ca: exemple: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ca: exemple: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
ca: arxius gzip (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
ca: Arxiva

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Common
ca: Comú

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
ca: Crea un arxiu nou

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
ca: Suprimeix fitxers o carpetes d'un arxiu

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
ca: Desselecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
ca: Mostra la vista en arbre de les carpetes al plafó lateral

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
ca: Extreu un arxiu

[ctx: shortcut window]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
ca: Obre un arxiu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
ca: Refresca

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
ca: Canvia el nom d'un fitxer o carpeta en un arxiu

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
ca: Desa amb un altre nom

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
ca: Atura l'operació

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
ca: Mostra les propietats de l'arxiu

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
ca: Visualitza el contingut d'un arxiu com a estructura de carpeta

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
ca: Visualitza el contingut d'un arxiu com una llista de fitxers

en: xz archives (.tar.xz)
ca: arxius xz (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
ca: arxius zip (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
ca: zip;tar;extreure;desempaquetar;

en: — Create and modify an archive
ca: - Creeu i modifiqueu un arxiu

en: “%s” created successfully
ca: S'ha creat «%s» correctament
