gnome-settings-daemon - en to ca translation catalogue (537 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
ca[0]: %2$s. Us resta %1$u intent
ca[1]: %2$s. Us resten %1$u intents

en: %i %s %i %s
ca: %i %s i %i %s

en: %i hour | %i hours
ca[0]: %i hora
ca[1]: %i hores

en: %i minute | %i minutes
ca[0]: %i minut
ca[1]: %i minuts

en: %s Requires Authentication
ca: %s requereix autenticació

en: %s Stopped
ca: %s aturat

en: %s of UPS backup power remaining
ca: Queden %s d'energia de reserva del SAI

en: A connected device is low on power
ca: Un dispositiu connectat té poca bateria

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
ca: El dispositiu connectat té poca bateria (%.0f%%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: Un dispositiu connectat té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: Un dispositiu connectat té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
ca: Un diccionari de XSETTINGS per a sobreescriure

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
ca: Una llista de cadenes que representen els mòduls de la GTK+ que es carregaran, normalment a més dels condicionals i dels inhabilitats per força.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
ca: Una llista de cadenes que representen els mòduls de la GTK+ que no es carregaran, encara que estiguin habilitats en la seva configuració per defecte.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
ca: Una llista de cadenes que representen els connectors que es poden carregar (per defecte: «all» - tots). Encara s'hauran de marcar els connectors com a actius perquè es carreguin. Només s'avalua en iniciar.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ca: Multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí. Un valor de -1 és el valor predeterminat del sistema.

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Action Cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'acció

en: Airplane mode disabled
ca: Mode avió inhabilitat

en: Airplane mode enabled
ca: Mode avió habilitat

en: Antialiasing
ca: Suavitzat

en: Application Stopped
ca: S'ha aturat l'aplicació

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ca: Queden aproximadament %s d'energia de reserva del SAI (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ca: Queden aproximadament %s d'energia del SAI (%.0f%%). Connecteu l'ordinador a la xarxa elèctrica per a evitar la pèrdua de dades.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ca: Queden aproximadament %s (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ca: Bateria de l'ordinador adjunt baixa

en: Attached computer is low on power
ca: L'ordinador connectat té poca bateria

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
ca: L'ordinador connectat té poca bateria (%.0f%%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'ordinador connectat té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'ordinador connectat té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Audio device battery low
ca: El dispositiu d'àudio té poca bateria

en: Audio device is low on power
ca: El dispositiu d'àudio té poca bateria

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
ca: El dispositiu d'àudio té poca bateria (%.0f%%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El dispositiu d'àudio té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El dispositiu d'àudio té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
ca: Cal autenticar-se per a modificar la imatge OLED d'una tauleta gràfica Wacom

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
ca: Cal autenticació per a modificar la brillantor del portàtil

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
ca: Cal autenticació per a modificar la il·luminació LED d'una tauleta gràfica Wacom

en: Automatic hibernation
ca: Hibernació automàtica

en: Automatic logout
ca: Tanca la sessió automàticament

en: Automatic suspend
ca: Suspèn automàticament

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
ca: Activa automàticament el perfil «power-saver» utilitzant el perfil «power-profiles-daemon» si la bateria és baixa.

en: Battery critically low
ca: Bateria críticament baixa

en: Battery is critically low
ca: Bateria críticament baixa

en: Battery is low
ca: Bateria baixa

en: Battery low
ca: Bateria baixa

en: Binding
ca: Vinculació

en: Binding for power button.
ca: Vinculació pel botó d'engegada.

en: Binding for the custom binding
ca: Vinculació per a la vinculació personalitzada

en: Binding for the magnifier to zoom in
ca: Vinculació perquè l'ampliador ampliï

en: Binding for the magnifier to zoom out
ca: Vinculació perquè l'ampliador redueixi

en: Binding to cycle the screen brightness.
ca: Vinculació per a recórrer la brillantor de la pantalla.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
ca: Vinculació per a reduir la brillantor del teclat.

en: Binding to decrease the screen brightness.
ca: Vinculació per a reduir la brillantor de la pantalla.

en: Binding to decrease the text size
ca: Vinculació per a reduir la mida del text

en: Binding to eject an optical disc.
ca: Vinculació per a expulsar un disc òptic.

en: Binding to hibernate the machine.
ca: Vinculació per a hibernar la màquina.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
ca: Vinculació per a incrementar la brillantor del teclat.

en: Binding to increase the screen brightness.
ca: Vinculació per a incrementar la brillantor de la pantalla.

en: Binding to increase the text size
ca: Vinculació per a incrementar la mida del text

en: Binding to launch GNOME Settings.
ca: Vinculació per a executar els Paràmetres del GNOME.

en: Binding to launch the calculator.
ca: Vinculació per a executar la calculadora.

en: Binding to launch the email client.
ca: Vinculació per a executar el client de correu electrònic.

en: Binding to launch the help browser.
ca: Vinculació per a executar el navegador de l'ajuda.

en: Binding to launch the media player.
ca: Vinculació per a executar el reproductor multimèdia.

en: Binding to launch the search tool.
ca: Vinculació per a executar l'eina de cerca.

en: Binding to launch the web browser.
ca: Vinculació per a executar el navegador web.

en: Binding to lock the screen.
ca: Vinculació per a bloquejar la pantalla.

en: Binding to log out.
ca: Vinculació per a tanca la sessió.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
ca: Vinculació per a abaixar el volum amb precisió més alta.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
ca: Vinculació per a abaixar el volum sense emetre un efecte de so.

en: Binding to lower the volume.
ca: Vinculació per a abaixar el volum.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
ca: Vinculació per a silenciar o no el micròfon.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
ca: Vinculació per a silenciar/no silenciar el volum sense emetre efectes de so.

en: Binding to mute/unmute the volume.
ca: Vinculació per a silenciar o no el volum.

en: Binding to open the Home folder.
ca: Vinculació per a obrir la carpeta de l'usuari.

en: Binding to pause playback.
ca: Vinculació per a fer una pausa a la reproducció.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
ca: Vinculació per a apujar el volum amb precisió més alta.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
ca: Vinculació per a apujar el volum sense emetre efectes de so.

en: Binding to raise the volume.
ca: Vinculació per a apujar el volum del sistema.

en: Binding to show current battery status.
ca: Vinculació per a mostrar l'estat de la bateria.

en: Binding to show the on-screen keyboard
ca: Vinculació per a mostrar el teclat a la pantalla

en: Binding to show the screen magnifier
ca: Vinculació per a mostrar l'ampliador de pantalla

en: Binding to skip backward in current track.
ca: Vinculació per a retrocedir en la peça actual.

en: Binding to skip forward in current track.
ca: Vinculació per a saltar endavant en la peça actual.

en: Binding to skip to next track.
ca: Vinculació per a saltar a la peça següent.

en: Binding to skip to previous track.
ca: Vinculació per a saltar a la peça anterior.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ca: Vinculació per a iniciar el reproductor (o commutar entre reproducció/en pausa).

en: Binding to start the screen reader
ca: Vinculació per a iniciar el lector de pantalla

en: Binding to stop playback.
ca: Vinculació per a aturar la reproducció.

en: Binding to suspend the machine.
ca: Vinculació per a suspendre la màquina.

en: Binding to switch the touchpad off.
ca: Vinculació per a commutar a inactiu el ratolí tàctil.

en: Binding to switch the touchpad on.
ca: Vinculació per a commutar a actiu el ratolí tàctil.

en: Binding to toggle airplane mode.
ca: Vinculació per a commutar el mode d'avió.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
ca: Vinculació per a commutar automàticament l'orientació de la pantalla.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
ca: Vinculació per a commutar el mode avió del bluetooth.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
ca: Vinculació per a commutar el mode de reproducció aleatòria al reproductor multimèdia.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
ca: Vinculació per a commutar el mode repetició al reproductor multimèdia.

en: Binding to toggle the interface contrast
ca: Vinculació per a commutar el contrast de la interfície

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
ca: Vinculació per a commutar la brillantor del teclat.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
ca: Vinculació per a activar o desactivar el ratolí tàctil.

en: Bluetooth RF kill
ca: Mata el Bluetooth RF

en: Bluetooth device battery low
ca: El Bluetooth té poca bateria

en: Bluetooth device is low on power
ca: El Bluetooth té poca bateria

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
ca: El Bluetooth té molt poca bateria (%.0f%%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El Bluetooth té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El Bluetooth té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Bluetooth disabled
ca: Bluetooth inhabilitat

en: Bluetooth enabled
ca: Bluetooth habilitat

en: Button label for OLED display.
ca: Etiqueta pel botó de la pantalla OLED.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
ca: Calcula l'hora de sortida i posta del sol automàticament, utilitzant la ubicació actual.

en: Camera battery low
ca: La càmera té molt poca bateria

en: Camera is low on power
ca: La càmera té poca bateria

en: Camera is low on power (%.0f%%)
ca: La càmera té poca bateria (%.0f%%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: La càmera té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: La càmera té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cell phone battery low
ca: Bateria del telèfon mòbil baixa

en: Cell phone is low on power
ca: El telèfon mòbil té poca bateria

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
ca: El telèfon mòbil té poca bateria (%.0f%%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El telèfon mòbil té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El telèfon mòbil té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Color calibration device added
ca: S'ha afegit el dispositiu de calibratge del color

en: Color calibration device removed
ca: S'ha suprimit el dispositiu de calibratge del color

en: Command
ca: Ordre

en: Command to run when the binding is invoked
ca: Ordre a executar quan s'invoqui la vinculació

en: Configuring new printer
ca: S'està configurant la impressora nova

en: Connected device battery is low
ca: El dispositiu connectat té poca bateria

en: Cover open
ca: Tapa oberta

en: Credentials required in order to print
ca: Cal posar les credencials per a imprimir

en: Custom keybindings
ca: Vinculacions personalitzades

en: Date & Time Settings
ca: Paràmetres de data i hora

en: Decrease text size
ca: Redueix la mida del text

en: Delay between repeats in milliseconds.
ca: Retard entre repeticions mil·lisegons.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
ca: La memòria del dispositiu està gairebé plena. %s estava usant molta memòria i s'ha aturat.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
ca: La memòria del dispositiu està gairebé plena. Una aplicació que utilitzava molta memòria i s'ha aturat.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
ca: La memòria del dispositiu està gairebé plena. Els processos de terminal virtual utilitzaven molta memòria i s'han aturat.

en: Dim the screen after a period of inactivity
ca: Atenua la pantalla després d'un període d'inactivitat

en: Disable touchpad while typing
ca: Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'escriu

en: Disk Space
ca: Espai en disc

en: Distance before a drag is started.
ca: Distància abans d'iniciar un arrossegament.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca: Distància en píxels que el punter s'ha de moure abans d'activar el moviment accelerat del ratolí. Un valor de -1 és el valor predeterminat del sistema.

en: Door open
ca: Porta oberta

en: Double click time
ca: Temps del doble clic

en: Drag threshold
ca: Llindar d'arrossegament

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
ca: O un dels vostres dispositius existents s'ha tornat a connectar o un de nou s'ha endollat. Si no ho heu fet, comproveu que no hi hagi cap dispositiu sospitós al vostre sistema.

en: Eject
ca: Expulsa

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Enable horizontal scrolling
ca: Habilita el desplaçament horitzontal

en: Enable mouse clicks with touchpad
ca: Permet fer clic amb el ratolí tàctil

en: Enable power-saver profile when battery is low
ca: Habilita el perfil de l'estalvi d'energia quan la bateria sigui baixa

en: Enable the ALS sensor
ca: Habilita el sensor de llums ambientals

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
ca: Habilita-ho per a moure el cursor quan l'usuari toqui la tauleta gràfica.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
ca: Habilita-ho per a restringir l'àrea de la tauleta gràfica Wacom perquè coincideixi amb la relació d'aspecte de la sortida.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
ca: Habilita-ho per a establir la tauleta gràfica en mode absolut.

en: Enable touchpad
ca: Habilita el ratolí tàctil

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ca: Habilita l'emulació del botó del mig del ratolí mitjançant el clic simultani dels botons esquerra i dreta.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
ca: Introduïu el PIN per a desbloquejar la vostra targeta SIM

en: Enter PUK to unlock your SIM card
ca: Introduïu el PUK per a desbloquejar la vostra targeta SIM

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
ca: Introduïu un nou PIN per a desbloquejar la vostra targeta SIM

en: Examine
ca: Examina

en: File name of the bell sound to be played.
ca: Nom del fitxer del so de campana per a reproduir.

en: Free percentage notify threshold
ca: Llindar per a notificar el percentatge lliure

en: Free space notify threshold
ca: Llindar per a notificar el percentatge d'espai lliure

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
ca: Connector de color del dimoni de paràmetres del GNOME

en: Game controller battery low
ca: El controlador de joc té la bateria baixa

en: Game controller is low on power
ca: El controlador de joc té la bateria baixa

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
ca: El controlador de joc té la bateria baixa (%.0f%%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El controlador de joc té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El controlador de joc té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Hardware Airplane Mode
ca: Mode d'avió del maquinari

en: Headphones are low on power
ca: El microauricular té poca bateria

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
ca: El microauricular té poca bateria (%.0f%%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El microauricular té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El microauricular té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Headphones battery low
ca: El microauricular té poca bateria

en: Headset battery low
ca: El microauricular té poca bateria

en: Headset is low on power
ca: El microauricular té poca bateria

en: Headset is low on power (%.0f%%)
ca: El microauricular té poca bateria (%.0f%%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El microauricular té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El microauricular té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Hibernate button
ca: Botó d'hibernació

en: Hibernating soon unless plugged in.
ca: S'hibernarà d'aquí poc si no el connecteu.

en: Hinting
ca: Contorn

en: Home folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
ca: Si la funcionalitat del sensor de llum ambiental està habilitada.

en: If the night light mode is enabled
ca: Si el mode de llum nocturna està habilitat

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
ca: Si la pantalla ha de ser atenuada per a estalviar energia quan l'ordinador està inactiu.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Incorrect password
ca: La contrasenya és incorrecta

en: Increase text size
ca: Incrementa la mida del text

en: Initial Key Repeat Delay
ca: Retard inicial de repetició de tecla en mil·lisegons

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
ca: Retard inicial de repetició de tecla en mil·lisegons.

en: Key Repeat Interval
ca: Interval de repetició de tecla

en: Key combination for the custom action
ca: Combinació de tecles per a l'acció personalitzada

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
ca: Combinacions de tecla per a una acció personalitzada d'anell o de banda tàctil

en: Keyboard Bell Custom Filename
ca: Nom de fitxer personalitzat del teclat Bell

en: Keyboard battery low
ca: Bateria del teclat baixa

en: Keyboard brightness down
ca: Disminueix la brillantor del teclat

en: Keyboard brightness toggle
ca: Commuta la brillantor del teclat

en: Keyboard brightness up
ca: Augmenta la brillantor del teclat

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
ca: L'etiqueta es mostra a la pantalla OLED que pertany al botó

en: Launch calculator
ca: Executa la calculadora

en: Launch email client
ca: Executa el client de correu electrònic

en: Launch help browser
ca: Executa el navegador de l'ajuda

en: Launch media player
ca: Executa el reproductor multimèdia

en: Launch settings
ca: Paràmetres d'inicialització

en: Launch web browser
ca: Executa el navegador web

en: Length of a double click in milliseconds.
ca: Duració del doble clic en mil·lisegons.

en: Lid has been closed
ca: S'ha tancat la tapa

en: Lid has been opened
ca: S'ha obert la tapa

en: List of custom keybindings
ca: Llista de vinculacions personalitzades

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
ca: Llista de mòduls de la GTK+ inhabilitats explícitament

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
ca: Llista de mòduls de la GTK+ habilitats explícitament

en: List of plugins that are allowed to be loaded
ca: Llista de connectors que es poden carregar

en: Lock screen
ca: Bloca la pantalla

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Low Disk Space
ca: Espai del disc baix

en: Low Disk Space on “%s”
ca: Poc espai de disc lliure a «%s»

en: Magnifier zoom in
ca: Ampliació de l'ampliador

en: Magnifier zoom out
ca: Reducció de l'ampliador

en: Marker supply low
ca: Nivell baix del subministrament d'un marcador

en: Media player battery low
ca: Bateria del reproductor multimèdia baixa

en: Media player is low on power
ca: El reproductor multimèdia té poca bateria

en: Media player is low on power (%.0f%%)
ca: El reproductor multimèdia té poca bateria (%.0f%%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El reproductor multimèdia té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El reproductor multimèdia té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Microphone mute/unmute
ca: Silencia o no el micròfon

en: Middle button emulation
ca: Emulació del botó del mig

en: Minimum notify period for repeated warnings
ca: Període mínim entre notificacions d'avisos repetits

en: Missing printer driver
ca: Manca el controlador de la impressora

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
ca: Modifica la imatge OLED per a una tauleta Wacom

en: Modify the laptop brightness
ca: Modifica la brillantor del portàtil

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
ca: Modifica la il·luminació LED d'una tauleta gràfica Wacom

en: Motion Threshold
ca: Llindar de moviment

en: Mount paths to ignore
ca: Camins de muntatge a ignorar

en: Mouse battery low
ca: Bateria del ratolí baixa

en: Mouse button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
ca: Botó d'emulació de la roda del ratolí. 0 per a desactivar la funció.

en: Name
ca: Nom

en: Name of the custom binding
ca: Nom de la vinculació personalitzada

en: Natural scrolling
ca: Desplaçament natural

en: New PIN for SIM
ca: PIN nou de la SIM

en: New USB device
ca: Dispositiu USB nou

en: New device detected
ca: Dispositiu nou detectat

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
ca: S'ha detectat un dispositiu nou mentre la sessió no estava bloquejada. Si no heu connectat res, comproveu el vostre sistema cercant un dispositiu sospitós.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
ca: Un dispositiu nou ha estat detectat mentre estàveu absents. Ha estat bloquejat ja que la protecció USB està activa.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
ca: Un nou dispositiu s'ha detectat mentre estàveu absents. Desconnecteu i torneu a connectar el dispositiu per a començar a utilitzar-lo.

en: Next track
ca: Peça següent

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
ca: El mode de llum nocturna canvia la temperatura del color de la pantalla quan el sol ha marxat o a les hores indicades.

en: No connection to phone
ca: No hi ha cap connexió al telèfon

en: No driver for this printer.
ca: No hi ha cap controlador per aquesta impressora.

en: No printer driver for %s.
ca: No hi ha cap controlador per a %s.

en: Not connected?
ca: Sense connectar?

en: On AC power
ca: Quan s'utilitzi el corrent

en: On battery power
ca: Quan s'utilitzi la bateria

en: On which connections the service is enabled
ca: En quines connexions s'habilita el servei

en: Operation not allowed
ca: Operació no permesa

en: Operation not supported
ca: Operació no admesa

en: Out of a marker supply
ca: Sense subministrament d'un marcador

en: Out of paper
ca: Sense paper

en: PDA battery low
ca: Bateria de la PDA baixa

en: PDA is low on power
ca: La PDA té poca bateria

en: PDA is low on power (%.0f%%)
ca: La PDA té poca bateria (%.0f%%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: La PDA té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: La PDA té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Paper low
ca: Poc paper

en: Pause playback
ca: Fes una pausa en la reproducció

en: Pen battery low
ca: El llapis té poca bateria

en: Pen is low on power
ca: El llapis té poca bateria

en: Pen is low on power (%.0f%%)
ca: El llapis té poca bateria (%.0f%%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El llapis connectat té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El llapis connectat té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ca: El percentatge del llindar d'espai lliure per a l'avís inicial de poc espai de disc. Si el percentatge d'espai lliure baixa per sota d'aquest, es mostrarà un avís.

en: Phone failure
ca: Error de telèfon

en: Play (or play/pause)
ca: Reprodueix (o reprodueix/fes una pausa)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
ca: Proporcioneu un PIN nou per a la targeta SIM %s

en: Please provide the PIN for SIM card %s
ca: Proporcioneu el PIN de la targeta SIM %s

en: Please provide the PUK for SIM card %s
ca: Proporcioneu el PUK de la targeta SIM %s

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
ca: Els valors possibles són «activat», «desactivat» i «personalitzat».

en: Power
ca: Energia

en: Power button
ca: Acció del botó d'engegada

en: Power button action
ca: Acció del botó d'arrencada

en: Precise volume down
ca: Abaixa el volum de forma precisa

en: Precise volume up
ca: Apuja el volum de forma precisa

en: Previous track
ca: Peça anterior

en: Printer added
ca: S'ha afegit la impressora

en: Printer battery low
ca: La impressora té poca bateria

en: Printer configuration error
ca: S'ha produït un error en la configuració de la impressora

en: Printer error
ca: S'ha produït un error en la impressora

en: Printer is low on power
ca: La impressora té poca bateria

en: Printer is low on power (%.0f%%)
ca: La impressora té poca bateria (%.0f%%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: La impressora té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: La impressora té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Printer off-line
ca: La impressora està fora de línia

en: Printer report
ca: Informe de la impressora

en: Printer warning
ca: Avís de la impressora

en: Printer “%s” has no toner left.
ca: La impressora «%s» no té tòner.

en: Printer “%s” is currently off-line.
ca: La impressora «%s» està fora de línia.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
ca: La impressora «%s» té poc subministrament en un marcador.

en: Printer “%s” is low on paper.
ca: La impressora «%s» té poc paper.

en: Printer “%s” is low on toner.
ca: La impressora «%s» té poc tòner.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
ca: La impressora «%s» no té subministrament en un marcador.

en: Printer “%s” is out of paper.
ca: La impressora «%s» no té paper.

en: Printer “%s” may not be connected.
ca: Pot ser que la impressora «%s» no estigui connectada.

en: Printer “%s”: “%s”.
ca: Impressora «%s»: «%s».

en: Printers
ca: Impressores

en: Quiet volume down
ca: Abaixa el volum silenciosament

en: Quiet volume mute/unmute
ca: Silencia o no el volum silenciosament

en: Quiet volume up
ca: Apuja el volum silenciosament

en: RGBA order
ca: Ordre del RGBA

en: Recalibrate now
ca: Torna a calibrar-ho ara

en: Recalibration required
ca: Cal tornar a calibrar

en: Reconnect USB device
ca: Dispositiu USB reconnectat

en: Remember NumLock state
ca: Recorda l'estat de Bloq Núm

en: Remote battery low
ca: El remot té poca bateria

en: Remote is low on power
ca: El remot té poca bateria

en: Remote is low on power (%.0f%%)
ca: El remot té poca bateria (%.0f%%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El remot té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El remot té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: SIM PIN required
ca: Es requereix el PIN de la SIM

en: SIM PIN2 required
ca: Es requereix el PIN2 de la SIM

en: SIM PUK required
ca: Es requereix el PUK de la SIM

en: SIM PUK2 required
ca: Es requereix el PUK2 de la SIM

en: SIM busy
ca: SIM ocupada

en: SIM failure
ca: Error de SIM

en: SIM not inserted
ca: SIM no inserida

en: SIM wrong
ca: SIM incorrecta

en: Scanner battery low
ca: L'escàner té poca bateria

en: Scanner is low on power
ca: L'escàner té poca bateria

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
ca: L'escàner té poca bateria (%.0f%%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'escàner té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'escàner té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Screen brightness cycle
ca: Cicle de la brillantor de la pantalla

en: Screen brightness down
ca: Disminueix la brillantor de la pantalla

en: Screen brightness up
ca: Augmenta la brillantor de la pantalla

en: Search
ca: Cerca

en: Select the touchpad scroll method
ca: Seleccioneu el mètode de desplaçament del ratolí tàctil

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
ca: Seleccioneu el mètode de desplaçament del ratolí tàctil. Els valors admesos són: «disabled» (inhabilitat), «edge-scrolling» (desplaçament a la vora) i «two-finger-scrolling» (desplaçament amb dos dits).

en: Set
ca: Estableix

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ca: Establiu-ho a «True» (cert) si accidentalment toqueu el ratolí tàctil mentre escriviu.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
ca: Establiu-ho a «True» (cert) per a permetre desplaçaments horitzontals utilitzant el mètode seleccionat amb la clau «scroll_method».

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ca: Establiu-ho a «True» (cert) per a permetre enviar clics de ratolí en prémer al ratolí tàctil.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ca: Establiu-ho a «True» (cert) per a habilitar tots els ratolins tàctils.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
ca: Establiu-ho a «True» (cert) per a habilitar el desplaçament natural (revers) per als ratolins tàctils.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ca: Establiu-ho a «none» (cap), «lock-screen» (bloqueja la pantalla) o «force-logout» (força la sortida). L'acció es realitzarà quan s'extregui la targeta intel·ligent utilitzada per a entrar.

en: Set this to the logical button mapping.
ca: Establiu-ho per al mapat lògic de botons.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
ca: Establiu-ho al valor de pressió al qual es generarà un esdeveniment de clic amb l'estilogràfica.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
ca: Establiu-ho al valor de pressió al qual es generarà un esdeveniment de clic amb la goma d'esborrar.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
ca: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de l'àrea utilitzable per a les eines.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ca: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de la corba de pressió aplicada a la goma d'esborrar.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ca: Establiu-ho a x1, y1 i x2, y2 de la corba de pressió aplicada a l'estilogràfica.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
ca: Establiu-ho a «none» (cap), «cw» per 90 graus en sentit horari, «half» per 180 graus i «ccw» per 90 graus en sentit antihorari.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Show battery status
ca: Mostra l'estat de la bateria

en: Shutting down soon unless plugged in.
ca: S'aturarà d'aquí poc si no el connecteu.

en: Single Click
ca: Clic senzill

en: Size of the volume step for each volume change
ca: Mida de cada salt del volum per cada canvi de volum

en: Size of volume step
ca: Mida de l'interval de volum

en: Skip backward in current track
ca: Retrocedeix en la peça actual

en: Skip forward in current track
ca: Salta endavant en la peça actual

en: Sleep timeout computer when on AC
ca: Temps d'espera per a dormir de l'ordinador quan està engegat a la xarxa elèctrica

en: Sleep timeout computer when on battery
ca: Temps d'espera per a dormir de l'ordinador quan està amb bateria

en: Smartcard removal action
ca: Acció d'extreure la targeta intel·ligent

en: Speaker battery low
ca: L'altaveu té poca bateria

en: Speaker is low on power
ca: L'altaveu té poca bateria

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
ca: L'altaveu té poca bateria (%.0f%%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'altaveu té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'altaveu té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ca: Especifica una llista de camins de muntatge a ignorar quan els queda poc espai lliure.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ca: Especifica un temps en minuts. Els pròxims avisos per a un volum no apareixeran abans d'aquest període de temps.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ca: Especifica una quantitat en GB. Si l'espai lliure és més gran, no es mostrarà cap avís.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ca: Especifica el percentatge d'espai de disc lliure que s'hauria de reduir abans de mostrar més avisos.

en: Static binding for power button.
ca: Vinculació estàtica pel botó d'engegada.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
ca: Vinculació estàtica per a recórrer la brillantor de la pantalla.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
ca: Vinculació estàtica per a reduir la brillantor del teclat.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
ca: Vinculació estàtica per a reduir la brillantor de la pantalla.

en: Static binding to eject an optical disc.
ca: Vinculació estàtica per a expulsar un disc òptic.

en: Static binding to hibernate the machine.
ca: Vinculació estàtica per a hibernar la màquina.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
ca: Vinculació estàtica per a incrementar la brillantor del teclat.

en: Static binding to increase the screen brightness.
ca: Vinculació estàtica per a incrementar la brillantor de la pantalla.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
ca: Vinculació estàtica per a executar els Paràmetres del GNOME.

en: Static binding to launch the calculator.
ca: Vinculació estàtica per a executar la calculadora.

en: Static binding to launch the email client.
ca: Vinculació estàtica per a executar el client de correu electrònic.

en: Static binding to launch the media player.
ca: Vinculació estàtica per a executar el reproductor multimèdia.

en: Static binding to launch the search tool.
ca: Vinculació estàtica per a executar l'eina de cerca.

en: Static binding to launch the web browser.
ca: Vinculació estàtica per a executar el navegador web.

en: Static binding to lock the screen.
ca: Vinculació estàtica per a bloquejar la pantalla.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
ca: Vinculació estàtica per a abaixar el volum amb precisió més alta.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
ca: Vinculació estàtica per a abaixar el volum sense emetre un efecte de so.

en: Static binding to lower the volume.
ca: Vinculació estàtica per a abaixar el volum del sistema.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
ca: Vinculació estàtica per a silenciar o no el micròfon.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
ca: Vinculació estàtica per a silenciar o no el volum del sistema.

en: Static binding to open the Home folder.
ca: Vinculació estàtica per a obrir la carpeta de l'usuari.

en: Static binding to pause playback.
ca: Vinculació estàtica per a fer una pausa a la reproducció.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
ca: Vinculació estàtica per a apujar el volum amb precisió més alta.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
ca: Vinculació estàtica per apujar el volum sense emetre efectes de so.

en: Static binding to raise the volume.
ca: Vinculació estàtica per a apujar el volum del sistema.

en: Static binding to show current battery status.
ca: Vinculació estàtica per a mostrar l'estat de la bateria.

en: Static binding to skip backward in current track.
ca: Vinculació estàtica per a saltar enrere en la pista actual.

en: Static binding to skip forward in current track.
ca: Vinculació estàtica per a saltar endavant en la peça actual.

en: Static binding to skip to next track.
ca: Vinculació estàtica per a saltar a la peça següent.

en: Static binding to skip to previous track.
ca: Vinculació estàtica per a saltar a la peça anterior.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
ca: Vinculació estàtica per a iniciar el reproductor (o commutar entre reproducció/en pausa).

en: Static binding to stop playback.
ca: Vinculació estàtica per a aturar la reproducció.

en: Static binding to suspend the machine.
ca: Vinculació estàtica per a suspendre la màquina.

en: Static binding to switch the touchpad off.
ca: Vinculació estàtica per a desactivar el ratolí tàctil.

en: Static binding to switch the touchpad on.
ca: Vinculació estàtica per a activar el ratolí tàctil.

en: Static binding to toggle airplane mode.
ca: Vinculació estàtica per a commutar el mode d'avió.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
ca: Vinculació estàtica per a commutar automàticament l'orientació de la pantalla.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
ca: Vinculació estàtica per a commutar el mode avió del bluetooth.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
ca: Vinculació estàtica per a commutar el mode de reproducció aleatòria al reproductor multimèdia.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
ca: Vinculació estàtica per a commutar el mode repetició al reproductor multimèdia.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
ca: Vinculació estàtica per a commutar la brillantor del teclat.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
ca: Vinculació estàtica per a commutar l'engegat/aturat del ratolí tàctil.

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Subsequent free space percentage notify threshold
ca: Llindar de notificació de percentatge d'espai lliure consecutiu

en: Suspend button
ca: Botó suspèn

en: Suspending soon because of inactivity.
ca: Es suspendrà d'aquí poc perquè no s'utilitza.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
ca: Canvieu els botons esquerre i dret del ratolí per als ratolins esquerrans amb «esquerra», «dreta» per als dretans, «ratolí» per a seguir la configuració del ratolí.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ca: Canvieu els botons esquerre i dret del ratolí per als ratolins esquerrans.

en: Switch touchpad off
ca: Desactiva el ratolí tàctil

en: Switch touchpad on
ca: Commuta a actiu el ratolí tàctil

en: Tablet battery low
ca: Bateria de la tauleta gràfica baixa

en: Tablet is low on power
ca: La tauleta gràfica té poca bateria

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
ca: La tauleta gràfica té poca bateria (%.0f%%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: La tauleta gràfica té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: La tauleta gràfica té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Temperature of the display when enabled
ca: Temperatura de la pantalla quan està habilitada

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
ca: L'acció a realitzar quan es pressiona el botó d'engegada del sistema. Aquesta acció està codificada en el codi font (i la configuració ignorada) en màquines virtuals (apagat) i tauletes (suspensió).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
ca: La quantitat de temps en segons que un ordinador connectat a la xarxa elèctrica necessita per a passar a inactiu. Un valor de 0 vol dir mai.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
ca: La quantitat de temps en segons que un ordinador connectat a la bateria necessita per a passar a inactiu. Un valor de 0 vol dir mai.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'aturar-se.

en: The brightness of the screen when idle
ca: La brillantor de la pantalla quan estigui inactiva

en: The cover is open on printer “%s”.
ca: La impressora «%s» té la tapa oberta.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
ca: S'hauria de tornar a calibrar la pantalla «%s» al més aviat possible.

en: The door is open on printer “%s”.
ca: La impressora «%s» té la porta oberta.

en: The duration a display profile is valid
ca: La duració de la validesa d'un perfil de la pantalla

en: The duration a printer profile is valid
ca: La duració de la validesa d'un perfil de la impressora

en: The end time
ca: Temps de finalització

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
ca: La drecera de teclat generada quan es premi el botó per a accions personalitzades.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
ca: Les dreceres de teclat generades quan s'utilitza un anell o banda tàctil per a accions personalitzades (a dalt seguit per a baix).

en: The last detected position
ca: Última ubicació detectada

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
ca: La llista de connexions del NetworkManager (identificades amb el seu UUID) en les que aquest servei està habilitat i s'inicia.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
ca: El dispositiu inserit nou ha estat bloquejat, ja que la protecció USB està activada.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
ca: L'ordre dels elements de subpíxel d'una pantalla LCD. Només s'utilitza si el suavitzat és «RGBA». Els valors possibles són: «RGB» per al vermell (R) a l'esquerra (el més comú), «BGR» per al blau (B) a l'esquerra, «VRGB» per al vermell a dalt, «VBGR» per al vermell a baix.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
ca: S'hauria de tornar a calibrar la impressora «%s» al més aviat possible.

en: The start time
ca: Temps d'inici

en: The type of action triggered by the button being pressed.
ca: El tipus d'acció a realitzar quan es premi el botó.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ca: El tipus de suavitzat que s'utilitzarà per a mostrar els tipus de lletra. Els valors possibles són: «none» (cap) per no aplicar cap suavitzat, «grayscale» (escala de grisos) per a suavitzat d'escala de grisos estàndard i «RGBA» per a suavitzat de subpíxel (només per a pantalles LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
ca: El tipus d'optimització a usar quan es representen els tipus de lletres. Els valors possibles són: «cap» per cap optimització i «lleuger» per a ajustar-se només a l'eix Y, com  ClearType, DirectWrite i el motor de renderització propietari de fonts d'Adobe. Ignora l'optimitzat natiu dins de la font, genera optimitzats algorítmics. Usat a Ubuntu per defecte. Recomanat. El significat de "mitjà" i "complet" depèn del format de lletra (.ttf, .otf, .pfa / .pfb) i la versió instal·lada de FreeType. Aquests solen tractar d'ajustar glifs tant a l'eix X com a l'eix Y (excepte per .otf: Y-only). Això pot provocar una distorsió i / o una renderització incoherent en funció de la qualitat de la font, el format de la font i l'estat dels motors de fonts de FreeType.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ca: El tipus de descans que ha de fer l'ordinador quan està inactiu.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
ca: Al volum «%s» només li resta %s d'espai de disc.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca: Al volum «%s» només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
ca: Manca un filtre d'impressió per a la impressora «%s».

en: There is a problem on printer “%s”.
ca: Hi ha un problema amb la impressora «%s».

en: This computer has only %s disk space remaining.
ca: Aquest ordinador només li resta %s d'espai de disc.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca: Aquest ordinador només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
ca: Aquest diccionari assigna els noms de XSETTINGS per a sobreescriure els valors. Els valors han de ser cadenes, int32s signades o (en el cas dels colors), 4-tuples d'uint16 (vermell, verd, blau, alfa; 65535 és totalment opac).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
ca: Aquesta és la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil al panell que s'utilitza quan la sessió està inactiva.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
ca: El nombre de dies després dels quals el perfil de color de la pantalla ja no es considera vàlid.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
ca: El nombre de dies després dels quals el perfil de color de la impressora ja no es considera vàlid.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
ca: La temperatura en Kelvin s'utilitza per a modificar els tons de la pantalla quan el mode llum nocturna està habilitat. Els valors més alts són els blaus i els més baixos els vermells.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
ca: S'ha actualitzat el fus horari a %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
ca: Commuta l'orientació de la pantalla automàtica

en: Toggle contrast
ca: Commuta el contrast

en: Toggle magnifier
ca: Commuta l'ampliador

en: Toggle on-screen keyboard
ca: Commuta el teclat a la pantalla

en: Toggle random playback mode
ca: Commuta el mode de reproducció aleatori

en: Toggle repeat playback mode
ca: Commuta el mode repetició

en: Toggle screen reader
ca: Commuta el lector de pantalla

en: Toggle touchpad on/off
ca: Activa o desactiva el ratolí tàctil

en: Toner empty
ca: Tòner buit

en: Toner low
ca: Poc tòner

en: Touchpad battery low
ca: El ratolí tàctil té poca bateria

en: Touchpad button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí tàctil

en: Touchpad is low on power
ca: El ratolí tàctil té poca bateria

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
ca: El ratolí tàctil té poca bateria (%.0f%%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: El ratolí tàctil té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ca: El ratolí tàctil té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: UPS Discharging
ca: S'està descarregant el SAI

en: UPS critically low
ca: SAI críticament baix

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca: El SAI està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'aturar-se.

en: UPS low
ca: SAI baix

en: USB Protection
ca: Protecció USB

en: USB device blocked
ca: Dispositiu USB bloquejat

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
ca: Es desconeix la quantitat d'energia de reserva del SAI

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown time
ca: Temps desconegut

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unlock SIM card
ca: Desbloqueja la targeta SIM

en: Use the sunrise and sunset
ca: Utilitza sortida i posta del sol

en: User was not logged in with smartcard.
ca: L'usuari no ha accedit amb una targeta intel·ligent.

en: Virtual Terminal Stopped
ca: S'ha aturat el terminal virtual

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume mute/unmute
ca: Silencia o no el volum

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: Wacom button action type
ca: Tipus d'acció del botó Wacom

en: Wacom eraser button mapping
ca: Mapat de botons de la goma d'esborrar Wacom

en: Wacom eraser pressure curve
ca: Corba de pressió de la goma d'esborrar Wacom

en: Wacom eraser pressure threshold
ca: Llindar de pressió de la goma d'esborrar Wacom

en: Wacom stylus absolute mode
ca: Mode absolut de l'estilogràfica Wacom

en: Wacom stylus button mapping
ca: Mapat de botons de l'estilogràfica Wacom

en: Wacom stylus pressure curve
ca: Corba de pressió de l'estilogràfica Wacom

en: Wacom stylus pressure threshold
ca: Llindar de pressió de l'estilogràfica Wacom

en: Wacom tablet area
ca: Àrea de la tauleta gràfica Wacom

en: Wacom tablet aspect ratio
ca: Relació de l'aspecte de la tauleta gràfica Wacom

en: Wacom tablet rotation
ca: Rotació de la tauleta gràfica Wacom

en: Wacom touch feature
ca: Funcions tàctils Wacom

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
ca: Quan els serveis d'ubicació estan disponibles això representa l'última ubicació detectada. El valor per defecte és invàlid per a assegurar-se que sempre s'actualitza en iniciar-se.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ca: Quan es configura com cert, GNOME recordarà l'estat del LED Bloq Núm entre sessions.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
ca: Quan «night-light-schedule-automatic» està inhabilitat, utilitza aquest temps de finalització en hores des de mitjanit.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
ca: Quan «night-light-schedule-automatic» està inhabilitat, utilitza aquest temps d'inici en hores des de mitjanit.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
ca: Si l'orientació de la tauleta gràfica està bloquejada o es girarà automàticament.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ca: Si hibernar, suspendre o no fer res quan està inactiu

en: Wireless keyboard is low on power
ca: El teclat sense fil té poca energia

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
ca: El teclat sense fil té poca bateria (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El teclat sense fil té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El teclat sense fil té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Wireless mouse is low on power
ca: El ratolí sense fil té poca energia

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
ca: El ratolí sense fil té poca bateria (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El ratolí sense fil té molt poca bateria (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El ratolí sense fil té molt poca bateria. Aquest dispositiu deixarà de funcionar d'aquí poc si no es carrega.

en: You have %u try left | You have %u tries left
ca[0]: Teniu %u intent
ca[1]: Teniu %u intents

en: You will soon log out because of inactivity.
ca: Es tancarà la sessió d'aquí poc perquè no s'utilitza.

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
ca: «%s» a %s

[ctx: print job state]
en: Printing
ca: S'està imprimint

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
ca: S'ha interromput la impressió

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
ca: S'ha cancel·lat la impressió

[ctx: print job state]
en: Printing completed
ca: S'ha completat la impressió

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
ca: S'ha aturat la impressió
