seahorse - en to ca translation catalogue (526 entries)

en: %s (%d bit)
ca: %s (%d bits)

en: %s — Private key
ca: %s — clau privada

en: %s — Public key
ca: %s — clau pública

en: (Unknown)
ca: (desconegut)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ca: (No és possible llegir la clau de l'intèrpret d'ordres segur)

en: (and %d other) | (and %d others)
ca[0]: (i %d altra)
ca[1]: (i %d altres)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ca[0]: <b>S'ha seleccionat %d clau per a sincronitzar</b>
ca[1]: <b>S'han seleccionat %d claus per a sincronitzar</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
ca: <big><b>La fotografia és massa gran</b></big>
    Es recomana que la mida de la fotografia sigui de %d x %d píxels.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ca: <i>Informalment:</i> vol dir que heu fet una verificació per sobre que la clau és de la persona que diu ser-ne la propietària. Per exemple, podeu dir-li per telèfon l'empremta digital de la clau.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ca: <i>De cap manera:</i> vol dir que creieu que la clau és propietat de la persona que diu ser-ne la propietària, però que no heu pogut verificar-ho.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ca: <i>Amb molt deteniment:</i> seleccioneu aquesta opció només si esteu absolutament segur que aquesta clau és genuïna.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ca: Una clau PGP us permet encriptar correus o fitxers per a altres persones.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
ca: Una clau d'intèrpret d'ordres segur (SSH) us permet connectar de manera segura a altres ordinadors.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
ca: Un anell de claus que es desbloqueja automàticament en iniciar la sessió

en: A keyring used to store passwords
ca: Un anell de claus que s'utilitza per a desar-hi contrasenyes

en: Access a network share or resource
ca: Accedeix a un recurs compartit de xarxa

en: Access a website
ca: Accedeix a un lloc web

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Key Server
ca: Afegeix un servidor de claus

en: Add Password
ca: Afegeix una contrasenya

en: Add User ID
ca: Afegeix un identificador d'usuari

en: Add a new key or item
ca: Afegeix una clau o un element nou

en: Add a photo to this key
ca: Afegeix una fotografia a aquesta clau

en: Add keyserver
ca: Afegeix un servidor de claus

en: Add new items
ca: Afegeix un element nou

en: Add password keyring
ca: Afegeix un anell de claus de contrasenyes

en: Add subkey to %s
ca: Afegeix una subclau a %s

en: Add user ID
ca: Afegeix un identificador d'usuari

en: Add user ID to %s
ca: Afegeix l'id d'usuari a %s

en: Algorithm
ca: Algoritme

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: All JPEG files
ca: Tots els fitxers JPEG

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All image files
ca: Tots els fitxers d'imatge

en: All key files
ca: Tots els fitxers de claus

en: Allows accessing this computer remotely
ca: Permet accedir aquest ordinador remotament

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %d contrasenya?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %d contrasenyes?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %u clau d'intèrpret d'ordres segur?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %u claus d'intèrpret d'ordres segur?

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir l'anell de claus de contrasenyes «%s»?

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir la contrasenya «%s»?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir la clau de l'intèrpret d'ordres segur «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment %d certificat?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment %d certificats?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ca[0]: Segur que voleu suprimir permanentment %d clau?
ca[1]: Segur que voleu suprimir permanentment %d claus?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment %s?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment la subclau %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment l'identificador d'usuari «%s»?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ca: Segur que voleu suprimir la fotografia actual de la vostra clau?

en: Armored PGP keys
ca: Claus PGP amb armadura

en: Authenticate
ca: Autentica

en: Auto publish keys
ca: Publica automàticament les claus

en: Auto retrieve keys
ca: Recupera automàticament les claus

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ca: Obtén les claus automàticament dels _servidors de claus

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ca: Sincronitza automàticament les claus _modificades amb els servidors de claus

en: Back
ca: Enrere

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ca: En signar esteu indicant que confieu que aquesta clau pertany a:

en: C_hange
ca: Can_via

en: C_reate
ca: C_rea

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot delete
ca: No es pot suprimir

en: Can’t import key
ca: No s'han pogut importar la clau

en: Certificate
ca: Certificat

en: Certificate request
ca: Sol·licitud de certificat

en: Certificates
ca: Certificats

en: Certificates (DER encoded)
ca: Certificats (codificats amb DER)

en: Certify
ca: Certifica

en: Change Passphrase
ca: Canvia la contrasenya

en: Change _Passphrase
ca: Canvia la contrasen_ya

en: Change _Password
ca: Canvia la _contrasenya

en: Change _passphrase
ca: Canvia la contrasen_ya

en: Change expiration date
ca: Canvia la data de venciment

en: Change expiry date
ca: Canvia la data de venciment

en: Change password
ca: Canvia la contrasenya

en: Choose Photo to Add to Key
ca: Trieu la fotografia per a afegir a la clau

en: Clipboard text
ca: Text del porta-retalls

en: Comment
ca: Comentari

en: Compromised
ca: Compromesa

en: Con_firm Passphrase:
ca: Con_firmeu la contrasenya:

en: Configure Key for Secure Shell…
ca: Configura la clau per a l'intèrpret d'ordres segur...

en: Configuring Secure Shell Keys…
ca: S'estan configurant les claus de l'intèrpret d'ordres segur...

en: Confirm new passphrase
ca: Con_firmeu la contrasenya nova

en: Confirm:
ca: Confirmeu:

en: Connecting to: %s
ca: S'està connectant a: %s

en: Contributions:
ca: Col·laboracions:

en: Copy
ca: Copia

en: Copy public key to clipboard
ca: Copia la clau pública al porta-retalls

en: Copy secret
ca: Copia el secret

en: Couldn’t add item
ca: No s'ha pogut afegir l'element

en: Couldn’t add keyring
ca: No s'ha pogut afegir l'anell de claus

en: Couldn’t add photo
ca: No s'ha pogut afegir la fotografia

en: Couldn’t add user ID
ca: No s'ha pogut afegir l'id d'usuari

en: Couldn’t change authorization for key.
ca: No s'ha pogut canviar l'autorització de la clau.

en: Couldn’t change expiry date
ca: No s'ha pogut canviar la data de venciment

en: Couldn’t change keyring password
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya de l'anell de claus

en: Couldn’t change passphrase for key.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya de la clau.

en: Couldn’t change password.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya.

en: Couldn’t change primary photo
ca: No s'ha pogut canviar la fotografia primària

en: Couldn’t change primary user ID
ca: No s'ha pogut canviar l'identificador primari de l'usuari

en: Couldn’t communicate with %s: %s
ca: No s'ha pogut comunicar amb «%s»: %s

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
ca: No s'han pogut configurar les claus de l'intèrpret d'ordres segur en l'ordinador remot.

en: Couldn’t create certificate request
ca: No s'ha pogut crear la sol·licitud de certificat

en: Couldn’t delete
ca: No s'ha pogut suprimir

en: Couldn’t delete photo
ca: No s'ha pogut suprimir la fotografia

en: Couldn’t delete subkey
ca: No s'ha pogut suprimir la subclau

en: Couldn’t delete user ID
ca: No s'ha pogut suprimir l'identificador d'usuari

en: Couldn’t export data
ca: No s'han pogut exportar les dades

en: Couldn’t export key
ca: No s'ha pogut exportar la clau

en: Couldn’t export keys
ca: No s'han pogut exportar les claus

en: Couldn’t generate PGP key
ca: No s'ha pogut generar la clau PGP

en: Couldn’t generate Secure Shell key
ca: No s'ha pogut generar la clau per a l'intèrpret d'ordres segur

en: Couldn’t generate private key
ca: No s'ha pogut generar la clau privada

en: Couldn’t import key: %s
ca: No s'ha pogut importar la clau: %s

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
ca: No s'ha pogut carregar la clau nova per a l'intèrpret d'ordres segur

en: Couldn’t lock
ca: No s'ha pogut blocar

en: Couldn’t prepare photo
ca: No s'ha pogut preparar la fotografia

en: Couldn’t publish keys to server
ca: No s'han pogut publicar les claus al servidor

en: Couldn’t rename key.
ca: No s'ha pogut canviar el nom a la clau.

en: Couldn’t resolve address %s
ca: No s'ha pogut resoldre l'adreça %s

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
ca: No s'han pogut recuperar les claus del servidor: %s

en: Couldn’t revoke subkey
ca: No s'ha pogut revocar la subclau

en: Couldn’t save certificate request
ca: No s'ha pogut desar la sol·licitud de certificat

en: Couldn’t set default keyring
ca: No s'ha pogut establir l'anell de claus predeterminat

en: Couldn’t set description.
ca: No s'ha pogut establir la descripció.

en: Couldn’t sign key
ca: No s'ha pogut signar la clau

en: Couldn’t unlock
ca: No s'ha pogut desblocar

en: Couldn’t unlock keyring
ca: No s'ha pogut desblocar l'anell de claus

en: Create
ca: Crea

en: Create a certificate request file for this key
ca: Crea un fitxer de sol·licitud de certificat per a aquesta clau

en: Create a certificate request file.
ca: Crea un fitxer de sol·licitud de certificat.

en: Create a new private key
ca: Crea una clau privada nova

en: Create the new user ID
ca: Crea l'identificador d'usuari nou

en: Created
ca: Creada

en: Created on
ca: Data de creació

en: Creating Secure Shell Key
ca: S'està creant la clau per a l'intèrpret d'ordres segur

en: Custom
ca: Personalitzat

en: DSA (sign only)
ca: DSA (només signatura)

en: Data to be imported
ca: Dades a importar

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ca: No s'ha pogut desencriptar. Possiblement no teniu la clau de desencriptació.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Password
ca: Suprimeix contrasenya

en: Delete subkey
ca: Suprimeix la subclau

en: Delete this certificate or key
ca: Suprimeix el certificat o la clau

en: Description
ca: Descripció

en: Details
ca: Detalls

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
ca: Feu doble clic en la clau a inspeccionar, o en el botó a importar per a importar-la a l'anell de claus local.

en: Dropped text
ca: Text deixat anar

en: E_xpiration Date
ca: _Data de venciment

en: ElGamal (encrypt only)
ca: ElGamal (només encriptació)

en: Encrypt
ca: Encripta

en: Encryption _Type
ca: Tipus d'_encriptació

en: Encryption key password
ca: Contrasenya de la clau d'encriptació

en: Enter Key Passphrase
ca: Introduïu la contrasenya de la clau

en: Enter PIN or password for: %s
ca: Introduïu el PIN o la contrasenya per: %s

en: Enter new passphrase
ca: Introduïu una contrasenya nova

en: Enter new passphrase for “%s”
ca: Introduïu una contrasenya nova per a «%s»

en: Enter passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

en: Enter passphrase for “%s”
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s»

en: Enter the date directly
ca: Introduïu la data directament

en: Enter the new passphrase again: %s
ca: Introduïu un altre cop la contrasenya nova de: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
ca: Introduïu una contrasenya nova de: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
ca: Introduïu una contrasenya antiga de: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ca: Introduïu dues vegades la contrasenya per a la clau nova.

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ca: Introduïu la contrasenya de l'intèrpret d'ordres segur:

en: Error changing password
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya

en: Error deleting the SSH key.
ca: S'ha produït un error suprimint la clau SSH.

en: Error deleting the password.
ca: S'ha produït un error en suprimir la contrasenya.

en: Expiration Date
ca: Data de venciment

en: Expires
ca: Venç

[ctx: Expires]
en: Never
ca: Mai

en: Expiry: %s
ca: Venciment: %s

en: Export
ca: Exporta

en: Export _public key
ca: Exporta _la clau pública

en: Export _secret key
ca: _Exporta la clau secreta

en: Export the certificate
ca: Exporta el certificat

en: Exporting data
ca: S'estan exportant les dades

en: Export…
ca: Exporta...

en: Failed to export certificate
ca: No s'ha pogut exportar el certificat

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter items:
ca: Filtra elements:

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
ca: Filtra quins elements s'han de mostrar. Si és buit, mostra tots els elements, si és «personal» mostra les claus personals, si és «trusted» mostra les de confiança.

en: Find Remote Keys
ca: Cerca claus remotes

en: Fingerprint
ca: Empremta digital

en: Full _Name
ca: _Nom complet

en: GNOME Online Accounts password
ca: Contrasenya dels comptes en línia del GNOME

en: GNOME Web password
ca: Contrasenya del GNOME Web

en: GPG key
ca: Clau GPG

en: Generate a new key
ca: Genera una clau nova

en: Generate a new subkey
ca: Genera una subclau nova

en: Generating key
ca: S'està generant la clau

en: Give a trust level to the owner of this key
ca: Doneu un nivell de confiança al propietari d'aquesta clau

en: GnuPG keys
ca: Claus GnuPG

en: GnuPG: default keyring directory
ca: GnuPG: directori per defecte de l'anell de claus

en: Go to next photo
ca: Ves a la foto següent

en: Go to previous photo
ca: Ves a la foto anterior

en: Google Chrome password
ca: Contrasenya del Google Chrome

en: HTTP Key Server
ca: Servidors de claus HTTP

en: HTTPS Key Server
ca: Servidors de claus HTTPS

en: Height (in pixels) of the window.
ca: Alçada (en píxels) de la finestra.

en: Height of the window
ca: Alçada de la finestra

en: Host:
ca: Ordinador:

en: How carefully have you checked this key?
ca: Amb quin deteniment heu comprovat aquesta clau?

en: How others will see this signature:
ca: La manera en què altres veuran aquesta signatura:

en: I believe “%s” is the owner of this key
ca: Crec que «%s» és el propietari d'aquesta clau

en: I can _revoke this signature at a later date.
ca: Puc _revocar aquesta clau més endavant.

en: I no longer trust that “%s” owns this key
ca: Ja no confio que «%s» posseeixi aquesta clau

en: I trust signatures from this key on other keys
ca: Confio en les signatures d'aquesta clau sobre altres claus

en: I understand that all items will be permanently deleted.
ca: Entenc que se suprimiran permanentment tots els elements.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
ca: Entenc que se suprimirà permanentment la contrasenya.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
ca: Entenc que se suprimirà permanentment el secret.

en: IM account password for
ca: Contrasenya pel compte de missatgeria instantània

en: If key never expires
ca: Si la clau no venç mai

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
ca: Si ja sabeu algun ordinador amb el qual vulgueu emprar aquesta clau, podeu configurar-lo per tal que reconegui la clau nova.

en: Import
ca: Importa

en: Import Key
ca: Importa clau

en: Import failed
ca: Ha fallat la importació

en: Import from file…
ca: Importa des d'un fitxer…

en: Importing data
ca: S'estan important les dades

en: Importing key. Enter passphrase
ca: S'està important la clau. Introduïu la contrasenya

en: Importing key: %s
ca: S'està important la clau: %s

en: Instant messaging password
ca: Contrasenya de la missatgeria instantània

en: Invalid URI: %s
ca: URI no vàlid: %s

en: Invalid expiry date
ca: La data de venciment no és vàlida

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ca: Les dades de la clau no són vàlides (hi manquen els UID). Pot ser que sigui perquè un ordinador té la data al futur, o que manqui una autosignatura.

en: Item Properties
ca: Propietats de l'element

en: Key
ca: Clau

en: Key Co_mment
ca: _Comentari de la clau

en: Key Data
ca: Dades de la clau

en: Key ID
ca: ID de la clau

en: Key Length
ca: Longitud de la clau

en: Key Name
ca: Nom de la clau

en: Key Server Type:
ca: Tipus de servidor de claus:

en: Key Synchronization
ca: S'estan sincronitzant les claus

en: Key _Length
ca: _Longitud de la clau

en: Key _Strength (bits)
ca: _Fortalesa de la clau (en bits)

en: Key _Strength (bits):
ca: _Fortalesa de la clau (en bits):

en: Key _Type
ca: _Tipus de clau

en: Key _Type:
ca: _Tipus de clau:

en: Key has been compromised
ca: La clau ha estat compromesa

en: Key has been superseded
ca: La clau ha estat reemplaçada

en: Key import succeeded
ca: S'ha importat la clau amb èxit

en: Key is no longer used
ca: La clau no es fa servir més

en: Key storage password
ca: Contrasenya del magatzem de claus

en: Keyring is locked
ca: L'anell de claus està bloquejat

en: Keyring password
ca: Contrasenya de l'anell de claus

en: Keyring properties
ca: Propietats de l'anell de claus

en: Keys
ca: Claus

en: Keys used to connect securely to other computers
ca: Claus que s'utilitzen per a connectar-se de forma segura a altres ordinadors

en: Keyservers
ca: Servidors de claus

en: LDAP Key Server
ca: Servidor de claus LDAP

[ctx: Label]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Last key server search pattern
ca: Patró de cerca de l'últim servidor de claus

en: Last key servers used
ca: Darrers servidors de claus utilitzats

en: Length of Key
ca: Longitud de la clau

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ca[0]: S'ha carregat %d clau
ca[1]: S'han carregat %d claus

en: Location
ca: Ubicació

en: Login
ca: Inicia una sessió

en: Make _primary
ca: Fes-la _primària

en: Make this photo the primary photo
ca: Fes que aquesta foto sigui la primària

en: Manage your passwords and encryption keys
ca: Gestioneu les contrasenyes i claus d'encriptació

en: Multiple Keys
ca: Diverses claus

en: Must be at least 5 characters long
ca: Ha de tenir almenys 5 caràcters de longitud

en: Name
ca: Nom

en: Name (CN):
ca: Nom (CN):

en: Name must be at least 5 characters long.
ca: Ha de tenir almenys 5 caràcters de longitud.

en: Ne_ver Expires
ca: No venç _mai

en: Network Credentials
ca: Credencials de xarxa

en: Network Manager secret
ca: Secret del gestor de xarxa

en: Network connection secret
ca: Secret de la connexió de xarxa

en: Network password
ca: Contrasenya de xarxa

en: Never E_xpires
ca: _No venç mai

en: Never expires
ca: No venç mai

en: New Key Passphrase
ca: Contrasenya de la clau nova

en: New Keyring Name:
ca: Nom de l'anell de claus nou:

en: New PGP key
ca: Clau nova PGP

en: New Secure Shell Key
ca: Clau nova d'intèrpret d'ordres segur

en: New _Passphrase:
ca: Contrasen_ya nova:

en: New private key
ca: Clau nova privada

en: No keys usable for signing
ca: No hi ha claus que es puguin fer servir per a signar

en: No longer in use.
ca: No es fa servir més.

en: No private key file is available for this key.
ca: No hi ha disponible cap fitxer de clau privada per aquesta clau.

en: No public key file is available for this key.
ca: No hi ha disponible cap fitxer de clau pública per aquesta clau.

en: No reason
ca: Sense motiu

en: No reason for revoking key
ca: Cap motiu per la revocació de la clau

en: No signatures available
ca: No hi ha signatures disponibles

en: None: Don’t publish keys
ca: Cap: No publiquis les claus

en: Not Used
ca: No es fa servir

en: Old Key Passphrase
ca: Contrasenya de la clau antiga

en: Only display the signatures of people I trust
ca: Mostra només signatures de gent en qui confio

en: Only trusted
ca: Només qui hi confio

en: OpenSSH keys
ca: Claus d'OpenSSH

en: Optional comment describing key
ca: Comentari descriptiu opcional de la clau

en: Optional description of revocation
ca: Descripció opcional per a la revocació

en: Optional email address
ca: Adreça electrònica opcional

en: Override owner trust
ca: Substitueix la confiança en el propietari

en: Owner trust
ca: Confiança del propietari

en: PEM encoded request
ca: Sol·licitud codificada amb PEM

en: PGP Keys
ca: Claus PGP

en: PGP key
ca: Clau PGP

en: PGP keys
ca: Claus PGP

en: PGP keys are for encrypting email or files
ca: Les claus PGP serveixen per a l'encriptació de correus i fitxers

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Passphrase for New PGP Key
ca: Contrasenya per a la clau PGP

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ca: Contrasenya per a la clau nova de l'intèrpret d'ordres segur

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password keyring
ca: Anell de claus de contrasenyes

en: Password or Secret
ca: Contrasenya o secret

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Passwords and Keys
ca: Contrasenyes i claus

en: Passwords and Keys is a GNOME application for managing encryption keys.
ca: Contrasenyes i claus és una aplicació del GNOME per a gestionar les claus d'encriptació.

en: Personal PGP key
ca: Clau PGP personal

en: Personal SSH key
ca: Clau SSH personal

en: Personal certificate
ca: Certificat personal

en: Personal certificate and key
ca: Certificat i clau personals

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ca: Trieu un nom per a l'anell de claus nou. Se us demanarà una contrasenya per a desblocar-lo.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Private key
ca: Clau privada

en: Properties
ca: Propietats

en: Public Key
ca: Clau pública

en: Public SSH keys
ca: Claus SSH públiques

en: Publish keys to this key server
ca: Publica les claus a aquest servidor

en: RSA (encrypt only)
ca: RSA (només encriptació)

en: RSA (sign only)
ca: RSA (només signatura)

en: Re_voke
ca: Re_voca

en: Reason for revoking the key
ca: Motiu pel qual es revoca la clau

en: Remote Host Password
ca: Contrasenya de l'ordinador remot

en: Remote access
ca: Accés remot

en: Remote keys
ca: Claus remotes

en: Remote keys containing “%s”
ca: Claus remotes que contenen «%s»

en: Remove this photo from this key
ca: Suprimeix aquesta foto d'aquesta clau

en: Request Certificate
ca: Sol·licita un certificat

en: Resolving server address: %s
ca: S'està resolent l'adreça del servidor: %s

en: Retrieving data
ca: S'estan recuperant les dades

en: Revoke
ca: Revoca

en: Revoke key
ca: Revoca la clau

en: Revoke key signature
ca: Revoca la signatura

en: Revoke subkey
ca: Revoca la subclau

en: Revoke: %s
ca: Revoca: %s

en: SSH Key
ca: Clau SSH

en: SSH Key Properties
ca: Propietats de la clau SSH

en: SSH key
ca: Clau SSH

en: Safely store a password or secret
ca: Emmagatzema de forma segura una contrasenya o un secret

en: Save
ca: Desa

en: Save certificate request
ca: Desa la sol·licitud de certificat

en: Save changes for this item?
ca: Voleu desar els canvis per aquest element?

en: Saved password or login
ca: Contrasenya desada o entrada

en: Seahorse Project Homepage
ca: Pàgina inicial del projecte Seahorse

en: Search for a key or password
ca: Cerca una clau o contrasenya

en: Secret SSH keys
ca: Claus SSH secretes

en: Secure Shell
ca: Intèrpret d'ordres segur

en: Secure Shell Key
ca: Clau d'intèrpret d'ordres segur

en: Secure Shell key
ca: Clau d'intèrpret d'ordres segur

en: Select the date from a calendar
ca: Seleccioneu la data en un calendari

en: Sending data
ca: S'estan enviant les dades

en: Server
ca: Servidor

en: Set Up
ca: Configuració

en: Set Up Computer for SSH Connection
ca: Configura l'ordinador per a connexions SSH

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Show _trusted
ca: Mostra els de _confiança

en: Show an_y
ca: Mostra _qualssevol

en: Show expiry column
ca: Mostra la columna de venciment

en: Show keyrings sidebar
ca: Mostra la barra lateral amb el llistat d'anells de claus

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
ca: Mostra la barra lateral amb el llistat d'anells de claus al Seahorse.

en: Show p_ersonal
ca: Mostra els _personals

en: Show trust column
ca: Mostra la columna de confiança

en: Show type column
ca: Mostra la columna tipus

en: Show validity column
ca: Mostra la columna de validesa

en: Show/Hide password
ca: Mostra / Amaga la contrasenya

en: Sign
ca: Signa

en: Sign Key
ca: Signa la clau

en: Sign key
ca: Signa la clau

en: Sign key as:
ca: Signa la clau com a:

en: Signature trust
ca: Confiança de la signatura

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
ca: Especifiqueu la columna per la qual ordenar la finestra principal del Seahorse. Les columnes són: «name», «id», «validity», «expires», «trust» i «type». Afegiu un «-» davant del nom de la columna per a ordenar-ho en ordre descendent.

en: Stored at:
ca: Emmagatzemada a:

en: Stored note
ca: Nota desada

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
ca: Contrasenyes, credencials i secrets personals emmagatzemats

en: Subkey %d of %s
ca: Subclau %d de %s

en: Subkey has expired
ca: Aquesta subclau ha vençut

en: Subkey is disabled
ca: La subclau està inhabilitada

en: Subkey was revoked
ca: Aquesta subclau ha estat revocada

en: Subkeys
ca: Subclaus

en: Superseded
ca: Reemplaçada

en: Sync Keys
ca: Sincronitza les claus

en: Synchronizing keys…
ca: S'estan sincronitzant les claus...

en: Telepathy password
ca: Contrasenya del Telepathy

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
ca: Els URIs dels anells de claus escollits a la subfinestra lateral.

en: The column to sort the Seahorse keys by
ca: La columna per la qual s'ordenen les claus del Seahose

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
ca: El nom comú (CN) de la sol·licitud de certificat.

en: The default width of the side pane.
ca: L'amplada per defecte de la subfinestra lateral.

en: The expiry date must be in the future
ca: La data de venciment ha de ser en el futur

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer. Pot ser que estigui en un format no vàlid.

en: The host name or address of the server.
ca: El nom o l'adreça del servidor.

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
ca: El servidor de claus al qual publicar les claus PGP. Buit per a suprimir la publicació de claus PGP.

en: The keyrings chosen
ca: Els anells de claus escollits

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
ca: L'últim servidor de claus contra el qual es va cercar o buit per tots els servidors de claus.

en: The last search pattern searched for against a key server.
ca: L'últim patró de cerca que s'ha cercat al servidor de claus.

en: The operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
ca: El propietari de la clau l'ha revocada. No s'hauria de fer servir més.

en: The port to access the server on.
ca: El port des d'on accedir al servidor.

en: The search for keys failed.
ca: Ha fallat la cerca de claus.

en: This collection seems to be empty
ca: Aquesta col·lecció sembla que és buida

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ca: Aquest no és un fitxer d'imatge, o no se'n reconeix el tipus. Intenteu fer servir un JPEG.

en: This key expired on %s
ca: Aquesta clau va vèncer el %s

en: This key was already signed by
    “%s”
ca: Aquest clau ja estava signada per
    «%s»

en: This subkey can be used for authentication
ca: Aquesta subclau es pot utilitzar per a l'autenticació

en: This subkey can be used for encryption
ca: Aquesta subclau es pot utilitzar per a xifrar

en: This subkey can be used to create certificates
ca: Aquesta subclau es pot utilitzar per a crear certificats

en: This subkey can be used to create data signatures
ca: Aquesta subclau es pot utilitzar per a crear signatures de dades

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
ca: Heu introduït malament la contrasenya per tercera vegada, torneu-ho a provar.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ca: Això cercarà claus d'altres persones a Internet. Aquestes claus es poden importar més tard al vostre anell de claus local.

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
ca: Això publicarà les claus del vostre anell de claus de manera que estiguin disponibles per a altres persones. També podreu obtenir els canvis que d'altres hagin fet des de la darrera vegada que vau rebre les seves claus.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ca: Això recuperarà els canvis que d'altres hagin fet des de la darrera vegada que veu rebre les seves claus. Atès que no s'ha seleccionat cap servidor on publicar les vostres claus, no estaran disponibles a altres persones.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ca: Per a utilitzar la clau d'intèrpret d'ordres segur en un altre ordinador que faci servir l'SSH cal que tingueu un compte d'usuari en aquell ordinador.

en: Trust
ca: Confiança

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to change trust
ca: No s'ha pogut canviar la confiança

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown date
ca: Data desconeguda

en: Unknown key type!
ca: Tipus desconegut

en: Unknown type
ca: Tipus desconeguda

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Unlocks a PGP key
ca: Desbloca una clau PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
ca: Desbloca una clau d'intèrpret d'ordres segur

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Unnamed private key
ca: Clau privada sense nom

en: Usages
ca: Usos

en: Use
ca: Utilitza

en: Used to access other computers
ca: Emprades per a accedir a altres ordinadors

en: Used to encrypt emails and files
ca: Emprades per l'encriptació de correus i de fitxers

en: Used to request a certificate
ca: Emprades per a sol·licitar un certificat

en: Used to store application and network passwords
ca: Emprades per a emmagatzemar les contrasenyes d'aplicacions i de xarxes

en: User IDs
ca: Identificadors d'usuari

[ctx: Validity]
en: Disabled
ca: Inhabilitada

[ctx: Validity]
en: Full
ca: Completa

[ctx: Validity]
en: Fully
ca: Completa

[ctx: Validity]
en: Marginally
ca: Marginal

[ctx: Validity]
en: Never
ca: Mai

[ctx: Validity]
en: Revoked
ca: Revocada

[ctx: Validity]
en: Ultimate
ca: Absoluta

[ctx: Validity]
en: Ultimately
ca: Absoluta

[ctx: Validity]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Version of this application
ca: Versió de l'aplicació

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
ca: Quan es crea una clau, s'han de generar moltes
    dades aleatòries, i fa falta l'usuari per a
    aconseguir-ho. Per a ajudar a crear aquestes dades
    aleatòries, feu altres tasques, com ara: escriure
    amb el teclat, moure el ratolí o utilitzar altres
    aplicacions. Amb això permetreu que el sistema tingui
    les dades aleatòries que necessita.

en: Where to search:
ca: On cercar:

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
ca: Si les claus s'han de recuperar automàticament dels servidors de claus.

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
ca: Si les claus modificades s'han de publicar automàticament.

en: Which items to show
ca: Quins elements s'han de mostrar

en: Wi-Fi password
ca: Contrasenya Wi-Fi

en: Width (in pixels) of the window.
ca: Amplada (en píxels) de la finestra.

en: Width of the side pane
ca: Amplada de la subfinestra lateral

en: Width of the window
ca: Amplada de la finestra

en: With Passwords and Keys you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
ca: Amb Contrasenyes i claus podeu crear i gestionar claus PGP i SSH, publicar i recuperar claus des de servidors, desar en la memòria cau la contrasenya per no haver-la d'introduir i també per a crear una còpia de seguretat de les vostres claus i clauers.

en: Wrong passphrase.
ca: Contrasenya equivocada.

en: Wrong password
ca: La contrasenya és incorrecta

en: X.509 certificates and related keys
ca: Certificats X.509 i claus relacionades

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ca: Podríeu emprar una fotografia que sigui difícil de falsificar (com ara un passaport) per a verificar personalment que el nom a la clau és correcte. També hauríeu d'haver emprat el correu per a verificar que l'adreça pertany al seu propietari.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ca: No teniu cap clau PGP que es pugui emprar per a indicar que confieu en aquesta clau.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
ca: La vostra adreça electrònica o qualsevol altre text que us recordi per a què és aquesta clau.

en: Your trust of this key
ca: La confiança que teniu en aquesta clau

en: _About Passwords and Keys
ca: _Quant al Contrasenyes i claus

en: _Add subkey
ca: _Afegeix una subclau

en: _Advanced key options
ca: Opcions _avançades de la clau

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Casually
ca: _Informalment

en: _Comment
ca: _Comenta

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete SSH Key
ca: _Suprimeix clau SSH

en: _Description
ca: _Descripció

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Don’t Resize
ca: _No redimensionis

en: _Email Address
ca: _Adreça electrònica

en: _Export
ca: _Exporta

en: _Find remote keys…
ca: _Cerca claus remotes…

en: _Generate
ca: _Genera

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Import
ca: _Importa

en: _Key Servers
ca: _Servidors de claus

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dre_ceres de teclat

en: _Keyring:
ca: _Anell de claus:

en: _Lock
ca: _Bloca

en: _Login name:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Never expires
ca: _No venç mai

en: _Not at all
ca: _De cap manera

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Others may not see this signature
ca: _Altres no poden veure aquesta fotografia

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Publish keys to:
ca: _Publica les claus a:

en: _Reason:
ca: _Motiu:

en: _Resize
ca: _Redimensiona

en: _Revoke
ca: _Revoca

en: _Save
ca: _Desa

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for keys containing:
ca: Ce_rca claus que continguin:

en: _Server address:
ca: Adreça del _servidor:

en: _Set as default
ca: _Estableix-lo com a predeterminat

en: _Sign
ca: _Signa

en: _Sign key
ca: _Signa la clau

en: _Signer:
ca: _Signant:

en: _Sync
ca: _Sincronitza

en: _Sync and publish keys…
ca: _Sincronitza i publica les claus…

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: _Very Carefully
ca: Amb _molt deteniment

en: eg: fileserver.example.com:port
ca: <i>p. ex.: servidorfitxers.exemple.cat:port</i>

en: initial temporary item
ca: element temporal inicial

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;gpg;pgp;
ca: anell de claus;encriptació;seguretat;signatura;ssh;gpg;pgp;

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name
ca: Nom

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
ca: Crea un ítem nou

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
ca: Importa ítem des d'un fitxer

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
ca: Selecciona l'anell de claus següent

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
ca: Selecciona l'anell de claus anterior

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
ca: Llista de dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
ca: Mostra el contingut de l'anell de claus (en pantalles petites)

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
ca: Mostra la barra lateral (en pantalles petites)
