simple-scan - en to ca translation catalogue (199 entries)

en: %d dpi
ca: %d ppp

en: %d dpi (default)
ca: %d ppp (predeterminat)

en: %d dpi (draft)
ca: %d ppp (esborrany)

en: %d dpi (high resolution)
ca: %d ppp (alta resolució)

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer amb el nom «%s». Voleu reemplaçar-lo?

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
ca: Una manera realment senzilla d'escanejar tant documents com imatges. Podeu retallar les parts dolentes d'una foto o girar-la si està en la posició incorrecta.  Podeu imprimir els vostres escanejos, exportar-los a pdf, o desar-los en diversos formats d'imatge.

en: About Document Scanner
ca: Quant a l'Escàner de documents

en: Additional Software Needed
ca: Programari addicional necessari

en: Additional arguments for the postprocessing script
ca: Arguments addicionals per a l'script de postprocessament

en: Additional arguments for the postprocessing script.
ca: Arguments addicionals per a l'script de postprocessament.

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Pages From _Feeder
ca: Totes les pàgines de l'a_limentador

en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
ca: Ja existeix un llibre desat automàticament. Voleu reemplaçar-lo?

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Back
ca: Revers de la pàgina

en: Both
ca: Ambdues

en: Brightness of scan
ca: Brillantor de l'escaneig

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Combine sides
ca: Combina els costats

en: Combine sides (reverse)
ca: Combina els costats (invers)

en: Compression:
ca: Compressió:

en: Contacting Scanner…
ca: S'està contactant amb l'escàner…

en: Contrast of scan
ca: Contrast de l'escaneig

en: Crop the selected page
ca: Escapça la pàgina seleccionada

en: Darker
ca: Més fosc

en: Delay in millisecond between pages
ca: Retard en mil·lisegons entre pàgines

en: Delay in millisecond between pages.
ca: Retard en mil·lisegons entre pàgines.

en: Delete the selected page
ca: Suprimeix la pàgina seleccionada

en: Device to scan from
ca: Dispositiu d'escaneig

en: Directory to save files to
ca: Directori on desar els fitxers

en: Document Scanner
ca: Escàner de documents

en: Document feeder empty
ca: L'alimentador de documents està buit

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
ca: Hi ha controladors disponibles a la <a href="http://support.brother.com">pàgina web de Brother</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
ca: Hi ha controladors disponibles a la <a href="http://samsung.com/support">pàgina web d'Epson</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
ca: Hi ha controladors disponibles a la <a href="http://support.lexmark.com">pàgina web de Lexmark</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
ca: Hi ha controladors disponibles a la <a href="https://support.hp.com">pàgina web d'HP</a> (HP va adquirir el negoci d'impressió de Samsung).

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
ca: Hi ha controladors disponibles a la <a href="https://support.hp.com">pàgina web d'HP</a>.

en: Drivers installed successfully!
ca: La instal·lació dels controladors ha estat reeixida!

en: Error communicating with scanner
ca: S'ha produït un error en comunicar-se amb l'escàner

en: Failed to install drivers (error code %d).
ca: Ha fallat la instal·lació dels controladors (codi d'error %d).

en: Failed to install drivers.
ca: No s'han pogut instal·lar els controladors.

en: Failed to save file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: Failed to scan
ca: Ha fallat l'escaneig

en: File format that is used for saving image files
ca: Format de fitxer que s'utilitza per a desar fitxers d'imatge

en: File format:
ca: Format del fitxer:

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
ca: Arregla els fitxers PDF generats amb versions anteriors d'aquesta aplicació

en: Front
ca: Anvers de la pàgina

en: Full detail
ca: Detall complet

en: Height of paper in tenths of a mm
ca: Alçada del paper en dècimes de mm

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
ca: Si no ho deseu, els canvis es perdran per sempre més.

en: Image Files
ca: Fitxers d'imatge

en: Install drivers
ca: Instal·la els controladors

en: Installing drivers…
ca: S'estan instal·lant els controladors…

en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
ca: No hi ha prou memòria per a realitzar l'exploració.
    Intenteu disminuir la <tt>Resolució</tt> o <tt>Mida de pàgina</tt> al menú <tt>Preferències</tt>. Per a alguns escàners quan s'escanegen en alta resolució la mida de l'escaneig està restringida.

en: Interval to scan multiple pages
ca: Interval per a escanejar diverses pàgines

en: JPEG (compressed)
ca: JPEG (comprimit)

en: Keep unchanged
ca: Manté sense canvi

en: Le_gal
ca: Le_gal EUA

en: Less
ca: Menys

en: Lighter
ca: Més clar

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
ca: Tipus MIME que s'utilitza per a desar fitxers d'imatge. Exemples de tipus MIME admesos image/jpeg image/png application/pdf

en: Make a digital copy of your photos and documents
ca: Feu una còpia digital de les vostres fotografies i documents

en: Minimum size
ca: Mida mínima

en: More
ca: Més

en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

en: Move Right
ca: Mou a la dreta

en: No Scanners Detected
ca: No s'ha detectat cap escàner

en: No scanners available.  Please connect a scanner.
ca: No hi ha cap escàner disponible. Connecteu-ne un.

en: Once installed you will need to restart this app.
ca: Un cop instal·lat haureu de reiniciar aquesta aplicació.

en: PDF (multi-page document)
ca: PDF (document multipàgina)

en: PNG (lossless)
ca: PNG (sense pèrdua)

en: Page side to scan
ca: Cara de la pàgina a escanejar

en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
ca: Comproveu si el vostre <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">escàner està suportat per SANE</a>, altrament informeu del problema a <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">Llista de correu SANE</a>.

en: Please check your scanner is connected and powered on.
ca: Comproveu que l'escàner està connectat i engegat.

en: Postprocessing
ca: Postprocessat

en: Pri_nt
ca: Imp_rimeix

en: Print debugging messages
ca: Mostra els missatges de depuració

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quality value to use for JPEG compression
ca: Valor de la qualitat a utilitzar per a la compressió JPEG

en: Quality value to use for JPEG compression.
ca: Valor de la qualitat a utilitzar per a la compressió JPEG.

en: Ready to Scan
ca: Llest per escanejar

en: Refresh device list
ca: Actualitza la llista de dispositius

en: Resolution for image scans
ca: Resolució per als escaneigs d'imatges

en: Resolution for text scans
ca: Resolució per l'escaneig de text

en: Reverse
ca: Inverteix

en: Rotate _Left
ca: Gira a l'_esquerra

en: Rotate _Right
ca: Gira a la _dreta

en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
ca: Gira la pàgina cap a l'esquerra (en sentit antihorari)

en: Rotate the page to the right (clockwise)
ca: Gira la pàgina cap a la dreta (en sentit horari)

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per a veure la llista completa d'opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: SANE device to acquire images from.
ca: Dispositiu SANE per a l'adquisició d'imatges.

en: S_top
ca: _Atura

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: Save current document?
ca: Voleu desar el document actual?

en: Save document before quitting?
ca: Voleu desar el document abans de sortir?

en: Save document to a file
ca: Desa el document en un fitxer

en: Saving
ca: S'està desant

en: Scan _Sides
ca: _Cares a escanejar

en: Scan a single page from the scanner
ca: Escaneja una sola pàgina a l'escàner

en: Scan in progress
ca: S'està escanejant

en: Scan multiple pages from the scanner
ca: Escaneja diverses pàgines des de l'escàner

en: Scanned Document
ca: Document escanejat

en: Scanning
ca: Escaneig

en: Searching for Scanners…
ca: S'estan cercant escàners…

en: Show release version
ca: Mostra la versió de llançament

en: Simple document scanning tool
ca: Eina senzilla d'escaneig de documents

en: Stop the current scan
ca: Atura l'escaneig actual

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
ca: L'ajustament de la brillantor, de -100 a 100 (on 0 significa cap).

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
ca: L'ajustament del contrast, de -100 a 100 (on 0 indica cap).

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
ca: El directori on desar els fitxers. Per defecte serà el directori de documents si no es defineix.

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
ca: L'alçada del paper en dècimes de mm (o 0 per la detecció automàtica del paper).

en: The page side to scan.
ca: La cara de la pàgina a escanejar.

en: The path to the postprocessing script
ca: El camí cap a l'script de postprocessament

en: The path to the postprocessing script.
ca: El camí cap a l'script de postprocessament.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
ca: La resolució en punts per polzada quan s'escanegin imatges.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
ca: La resolució en punts per polzada quan s'escanegi text.

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
ca: L'amplada del paper en dècimes de mm (o 0 per la detecció automàtica del paper).

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
ca: Aquesta aplicació utilitza el marc de treball SANE per a donar suport a la majoria dels escàners existents.

en: Type of document being scanned
ca: Tipus de document a escanejar

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
ca: El tipus de document que s'està escanejant. Aquest paràmetre decideix la resolució d'escaneig, els colors i el processament posterior.

en: Unable to connect to scanner
ca: No s'ha pogut connectar a l'escàner

en: Unable to encode page %i
ca: No s'ha pogut codificar la pàgina %i

en: Unable to open help file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ajuda

en: Unable to open image preview application
ca: No s'ha pogut obrir l'aplicació de previsualització d'imatges

en: Unable to save image for preview
ca: No s'ha pogut desar la imatge per a previsualitzar-la

en: Unable to start scan
ca: No s'ha pogut iniciar l'escaneig

en: Username and password required to access “%s”
ca: Cal un usuari i contrasenya per a accedir a «%s»

en: WebP (compressed)
ca: WebP (comprimit)

en: Whether or not postprocessing is enabled
ca: Si el postprocessament està habilitat o no

en: Whether or not postprocessing is enabled.
ca: Si el postprocessament està habilitat o no.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
ca: Si s'ha de mantenir o no el fitxer original no processat

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
ca: Si s'ha de conservar o no el fitxer original no processat. El nom de fitxer «_orig» s'afegirà al nom del fitxer immediatament abans de l'extensió del fitxer.

en: Width of paper in tenths of a mm
ca: Amplada del paper en dècimes de mm

en: You appear to have a Brother scanner.
ca: Sembla que teniu un escàner Brother.

en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
ca: Sembla que teniu un escàner Canon el qual està suportat pel <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">dorsal Pixma SANE</a>.

en: You appear to have a Samsung scanner.
ca: Sembla que teniu un escàner Samsung.

en: You appear to have an Epson scanner.
ca: Sembla que teniu un escàner Epson.

en: You appear to have an HP scanner.
ca: Sembla que teniu un escàner HP.

en: You appear to have an Lexmark scanner.
ca: Sembla que teniu un escàner Lexmark.

en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
ca: Heu <a href="install-firmware">d'instal·lar un controlador</a> per al vostre escàner.

en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
ca[0]: Heu d'instal·lar el paquet %s.
ca[1]: Heu d'instal·lar els paquets %s.

en: [DEVICE…] — Scanning utility
ca: [DISPOSITIU…] - Utilitat d'escaneig

en: _About Document Scanner
ca: _Quant a l'Escàner de documents

en: _Authorize
ca: _Autoritza

en: _Brightness
ca: _Brillantor

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Crop
ca: _Escapçament

en: _Custom
ca: _Personalitzat

en: _Delay in Seconds
ca: _Retard en segons

en: _Discard Changes
ca: _Descarta els canvis

en: _Email
ca: _Correu electrònic

en: _Enable Postprocessing
ca: _Habilita el postprocessament

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Image Resolution
ca: _Resolució de la imatge

en: _Keep original file
ca: _Manté el fitxer original

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: _Letter
ca: _Carta EUA

en: _Multiple Pages From Flatbed
ca: _Múltiples pàgines des d'un escàner pla

en: _New Document
ca: _Document nou

en: _None
ca: _Cap

en: _Page Size
ca: _Mida de la pàgina

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit without Saving
ca: _Surt sense desar

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Rotate Crop
ca: _Gira l'escapçament

en: _Save
ca: De_sa

en: _Scan
ca: _Escaneja

en: _Script arguments
ca: Arguments de l_script

en: _Single Page
ca: Pàgina _individual

en: _Text Resolution
ca: _Resolució de text

en: _Username for resource:
ca: _Nom d'usuari del recurs:

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
ca: Reordena les pàgines

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
ca: _Reordena les pàgines

en: scan;scanner;flatbed;adf;
ca: escanejar;escàner;pla;adf;

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
ca: Copia la pàgina actual al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
ca: Suprimeix la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
ca: Gestió de documents

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
ca: Modificació de documents

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
ca: Envia per correu el document escanejat

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres del teclat

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
ca: Mou la pàgina cap a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
ca: Mou la pàgina cap a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
ca: Imprimeix el document escanejat

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
ca: Gira la pàgina cap a l'esquerra (en sentit antihorari)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
ca: Gira la pàgina cap a la dreta (en sentit horari)

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
ca: Desa el document escanejat

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
ca: Escaneja una sola pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
ca: Escaneja totes les pàgines des de l'alimentador

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
ca: Escaneja contínuament des d'un escàner pla

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
ca: Escaneig

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
ca: Comença un document nou

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
ca: Atura l'escaneig en curs
