totem - en to crh translation catalogue (499 entries)

en: %d frame per second | %d frames per second
crh[0]: saniyede %d çerçive
crh[1]: saniyede %d çerçive

en: %d hour | %d hours
crh[0]: %d saat
crh[1]: %d saat

en: %d kbps
crh: %d kb/s

en: %d minute | %d minutes
crh[0]: %d daqqa
crh[1]: %d daqqa

en: %d second | %d seconds
crh[0]: %d saniye
crh[1]: %d saniye

en: %lf %%
crh: %%%lf

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
crh: %s
    Mevcut komut satırı seçeneklerin tam listesini gösterm için '%s --help' çalıştırın.

en: %s (Streaming)
crh: %s (Aqışlana)

en: %s, %f %%
crh: %s, %%%f

en: - Play movies and songs
crh: - Filmlerni ve yırlarnı oynat

en: 0 Channels
crh: 0 Kanal

en: 0 seconds
crh: 0 saniye

en: 16∶9 (Widescreen)
crh: 16∶9 (Kenişekran)

en: 4-channel
crh: 4-kanal

en: 4.1-channel
crh: 4.1-kanal

en: 5.0-channel
crh: 5.0-kanal

en: 5.1-channel
crh: 5.1-kanal

en: <b>Title: </b>%s
    <b>Start time: </b>%s
crh: <b>Serlevha: </b>%s
    <b>Başlanğıç vaqtı: </b>%s

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
crh: Hal-hazırda faal (yüklengen ve çapmaqta olğan) plaginler isimleriniñ listesi.

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of 'totem' will be used.
crh: Totem'ni illetsizlendirmek içün qullanılğan rpdb2 sunucısını salâhiyetsiz uzaqtan irişimden himaye etmek içün bir sır-söz. Boş ise, ögbelgileme olaraq 'totem' qullanılacaq.

en: A plugin to let you browse media content from various sources
crh: Deñişik menbalardan vasat muhtevasında kezinmek içün bir plagin

en: AC3 Passthrough
crh: AC3 İç-keçiti

en: A_udio Menu
crh: _Davuş Menüsi

en: About this application
crh: Bu uyğulama haqqında

en: Active plugins list
crh: Faal plaginler listesi

en: Add Chapter
crh: Bab Ekle

en: Add Chapter...
crh: Bab Ekle...

en: Add Directory
crh: Fihrist Ekle

en: Add New Chapters
crh: Yañı Bablar Ekle

en: Add to Playlist
crh: Çalma Listesine Ekle

en: Add...
crh: Ekle...

en: Adds files that have been played to recent files
crh: Oynatılğan olğan dosyelerni deminki dosyelerge ekler

en: Adds movie properties to the sidebar
crh: Yan çubuqqa film hasiyetlerini ekler

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password ('totem').
crh: Siz Tamam basqandan soñ, Totem oña winpdb ya da rpdb2 ile bağlanmañıznı bekleycek. Eger DConf ile bir illetsizlendirici sır-sözüni tesbit etmegen olsañız, ögbelgilengen sır-sözni ('totem') qullanacaq.

en: Album:
crh: Albom:

en: All Files
crh: Hepsi Dosyeler

en: All Supported Files
crh: Desteklengen Dosyelerniñ Hepsi

en: All files
crh: Hepsi dosyeler

en: Allow the screensaver to activate when playing audio
crh: Davuş çalğanda ekran qoruyıcısına faalleşmege izin ber

en: Allow the screensaver to activate when playing audio. Disable if you have monitor-powered speakers.
crh: Davuş çalğanda ekran qoruyıcısına faalleşmege izin ber. Hoparlörleriñiz ekrandan küç ala ise, ğayrı qabilleştiriñiz.

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
crh: Videolarnıñ ekran körüntileri ve galereyalarınıñ alınmasına izin berir

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
crh: Yañlış yöneldirimde iseler videolarnıñ aylandırılmasına izin berir

en: Always On Top
crh: Her Zaman Üstte

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
crh: Şebeke aqıntıları içün aqıntını köstermege başlamazdan evvel buferlenecek veriler miqdarı (saniye olaraq).

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
crh: Bir davuş yaki video aqıntısı eksik kodeklerden dolayı qollanmay. Filmlerniñ bazı türlerini oynatabilmek içün ek plaginler qurmañız kerekebilir

en: An error occurred
crh: Bir hata hasıl oldı

en: Apple Trailers
crh: Apple Treylerleri

en: Application does not accept documents on command line
crh: Uygulama komut satırından belgeleri kabul etmez

en: Arabic
crh: Arapça

en: Armenian
crh: Ermenice

en: Artist:
crh: Sanatçı:

[ctx: Aspect ratio]
en: Auto
crh: Avto

en: Audio
crh: Davuş

en: Audio Output
crh: Davuş Çıqtısı

en: Audio Preview
crh: Davuş Ög-baquv

en: Audio Track #%d
crh: Davuş Çığırı #%d

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

[ctx: Audio codec]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Audio files
crh: Davuş dosyeleri

en: Audio/Video
crh: Davuş/Video

en: Authentication is required to access this file or stream.
crh: Bu dosyaya veya akışa erişim için kimlik doğrulama gerekli.

en: Autoload Subtitles
crh: Altyazılarnı Endir

en: Autoloads text subtitles
crh: Metin altyazılarnı avto-endirir

en: Baltic
crh: Baltıq

en: Bitrate:
crh: Bit nisbeti:

en: Brazilian Portuguese
crh: Braziliya Portekizcesi

en: Browse
crh: Kezin

en: Browse Error
crh: Kezinme Hatası

en: Buffering
crh: Buferlene

en: By Extension
crh: Uzantığa Köre

en: Calculate the number of screenshots
crh: Ekran körüntileriniñ sayısını hesapla

en: Can't enqueue and replace at the same time
crh: Aynı zamanda quyruqqa eklep ivaz etilalmay

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
crh: Bir 'Type=Link' masaüstü girişi belge URI'lerine geçilemedi

en: Cancel
crh: Vazgeç

en: Celtic
crh: Keltik

en: Central European
crh: Orta Avropa

en: Channels:
crh: Kanallar:

en: Chapter Screenshot
crh: Bab Ekran Körüntisi

en: Chapter Title
crh: Bab Serlevhası

en: Chapter with the same time already exists
crh: Aynı vaqıtlı bap endi mevcuttır

en: Chapters
crh: Baplar

en: Chinese Simplified
crh: Çince, Basitleştirilgen

en: Chinese Traditional
crh: Çince, Ananeviy

en: Clear the playlist
crh: Çalma listesini temizle

en: Close without Saving
crh: Saqlamadan Qapat

en: Co_ntrast:
crh: _Tezat:

en: Codec:
crh: Kodek:

en: Color Balance
crh: Tüs Balansı

en: Comment:
crh: Şerh:

en: Configure Plugins
crh: Eklentilerni Ayarla

en: Configure plugins to extend the application
crh: Uyğulamanı uzatmaq üzre plaginlerni yapılandır

en: Container:
crh: Konteyner:

en: Copy (S)VCD...
crh: (S)VCD'ni Kopiyala...

en: Copy Location
crh: Qonumnı Kopiyala

en: Copy Vide_o DVD...
crh: _Video DVD'ni Kopiyala...

en: Copy the currently playing (S)VCD
crh: Hal-hazırda oynatılğan (S)VCD'ni kopiyala

en: Copy the currently playing video DVD
crh: Hal-hazırda oynağan video DVD'ni kopiyala

en: Copy the location to the clipboard
crh: Qonumnı tüyreme-tahtasına kopiyala

en: Copyright © 2002-2009 Bastien Nocera
crh: Telif haqqı © 2002-2009 Bastien Nocera

en: Could not contact the OpenSubtitles website
crh: OpenSubtitles web sitesine bağlanılamadı

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
crh: OpenSubtitles ağ-saytı ile temasqa keçilamadı.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
crh: Güvenli iş parçacığı kütüphaneleri ilklendirilemiyor.

en: Could not save the playlist
crh: Çalma listesi saqlanamadı

en: Couldn't initialize lirc.
crh: lirc başlanğıçlandırılamadı.

en: Couldn't load the '%s' interface. %s
crh: '%s' arayüzü yüklenemedi. %s

en: Couldn't read lirc configuration.
crh: lirc ayarlaması oqulamadı.

en: Create Screenshot _Gallery...
crh: Ekran _Körüntisi Galereyası İcat Et...

en: Create a gallery of screenshots
crh: Ekran körüntileri galereyası icat et

en: Create a new chapter list for the movie
crh: Film içün yañı bir bab listesini icat et

en: Create a video DVD or a (S)VCD from the currently opened movie
crh: Şu anda açık olan filmden bir video DVD ya da bir (S)VCD oluştur

en: Creating Gallery...
crh: Galereya İcat Etile...

en: Croatian
crh: Hırvatça

en: Current Locale
crh: Ağımdaki Mahal

en: Cyrillic
crh: Kiril

en: Cyrillic/Russian
crh: Kiril/Rusça

en: Cyrillic/Ukrainian
crh: Kiril/Ukraince

en: D-Bus Service
crh: D-Bus Hızmeti

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
crh: Bir film oynatılğanda ekran qoruyıcısını ğayrıfaalleştirir

en: Decrease volume
crh: Gürlükni eksilt

en: Default location for the "Open..." dialogs
crh: "Aç... " pencereleri için öntanımlı konum

en: Default location for the "Open..." dialogs. Default is the current directory.
crh: "Aç... " dialogları içün ögbelgilengen qonum. Ögbelgileme cari fihristtir.

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs
crh: "Ekran Görüntüsünü Al" pencereleri için öntanımlı konum

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs. Default is the Pictures directory.
crh: "Ekran Körüntisini Al" dialogları içün ögbelgilengen qonum. Ögbelgileme Resimler fihristidir.

[ctx: Dimensions]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Dimensions:
crh: Boyutlar:

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
crh: Örüştirilgen videolarnıñ örüştirim_sizlenmesini ğayrıqabilleştir

en: Disable connection to session manager
crh: Oturum yöneticisine bağlantıyı devre dışı bırak

en: Disable screensaver when playing
crh: Oynatğanda ekran qoruyıcısını ğayrıqabilleştir

en: Display
crh: Kösterim

en: Download Movie Subtitles
crh: Film Altyazılarını Endir

en: Download movie subtitles from OpenSubtitles
crh: OpenSubtitles'dan film altyazıları indirin

en: Downloading the subtitles…
crh: Altyazılar endirile…

en: Duration
crh: Devamlılıq

en: Duration:
crh: Devamlılıq:

en: Eject the current disc
crh: Ağımdaki diskni çıqart

en: Enable debug
crh: Arızasızlandıruvnı qabilleştir

en: Enable remote Python debugging with rpdb2
crh: Rpdb2 ile uzaktan Python hata ayıklamayı etkinleştir

en: Encoding character set for subtitle.
crh: Altyazı içün kodlandırma remiz kümesi.

en: Enqueue
crh: Nevbetlendir

en: Enter the _address of the file you would like to open:
crh: Açmak istediğiniz dosyanın _adresini giriniz:

en: Error occurred while saving chapters
crh: Baplarnı saqlağanda hata hasıl oldı

en: Error while reading file with chapters
crh: Baplar ile dosyeni oquğanda hata

en: Error while writing file with chapters
crh: Baplar ile dosyeni yazğanda hata

en: Extension(s)
crh: Uzantı(lar)

en: External Chapters
crh: Tış Baplar

en: Extra Large
crh: Ziyade Büyük

en: FILE
crh: DOSYE

en: File Format
crh: Dosye Formatı

en: File _Format: %s
crh: Dosye _Formatı: %s

en: File format not recognized
crh: Dosye formatı tanılmağan

en: File is not a valid .desktop file
crh: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degildir

en: Filename
crh: Dosye Adı

en: Fit Window to Movie
crh: Pencereni Filmge Uydur

[ctx: Frame rate]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Framerate:
crh: Çerçive nisbeti:

en: Fullscreen
crh: Tam-ekran

en: Gallery-%s-%d.jpg
crh: Galereya-%s-%d.jpg

en: General
crh: Umumiy

en: Georgian
crh: Gürcice

en: Go to Chapter
crh: Babğa Bar

en: Go to the DVD menu
crh: DVD menüsine bar

en: Go to the angle menu
crh: Köşe menüsine bar

en: Go to the audio menu
crh: Davuş menüsine bar

en: Go to the chapter in the movie
crh: Filmde babğa bar

en: Go to the chapter menu
crh: Bap menüsine bar

en: Go to the title menu
crh: Serlevha menüsine bar

en: Greek
crh: Yunanca

en: Grilo Browser
crh: Grilo Kezicisi

en: Gromit Annotations
crh: Gromit Notlandırmaları

en: Gujarati
crh: Güceratice

en: Gurmukhi
crh: Gurmuki

en: Hebrew
crh: İbraniyce

en: Hebrew Visual
crh: İbraniyce Körsel

en: Help contents
crh: Yardım mündericesi

en: Hindi
crh: Hindce

en: ID
crh: Kimlik

en: Icelandic
crh: İslandiyaca

en: If you don't save, changes to the chapter list will be lost.
crh: Saqlamasañız, bab listesine deñişiklikler coyulacaq.

en: Increase volume
crh: Davuşlılıqnı arttır

en: Infrared Remote Control
crh: Qızılaltı Uzaqtan Kontrol

en: Instant Messenger Status
crh: Aniy Mesajcı Statusı

en: Interactive Python console
crh: Tesirleşimli Python konsolı

en: Japanese
crh: Yaponca

en: Keep the main window on top when playing a movie
crh: Bir video oynatırken ana pencereyi üstte tut

en: Korean
crh: Korece

[ctx: Language]
en: Auto
crh: Avto

en: Large
crh: İri

en: Leave Fullscreen
crh: Tam Ekrandan Çıq

en: Load Chapters...
crh: Bablarnı Yükle...

en: Load _chapter files when movie is loaded
crh: Film yüklengeninde _bap dosyelerini yükle

en: Load chapters from an external CMML file
crh: Bablarnı bir tış CCML dosyesinden yükle

en: Look for subtitles for the currently playing movie
crh: Hal-hazırda oynatılğan filmniñ altyazıları içün qıdır

en: MP3 ShoutCast playlist
crh: MP3 ShoutCast çalma listesi

en: MP3 audio (streamed)
crh: MP3 davuş (aqıtılğan)

en: MP3 audio (streamed, DOS format)
crh: MP3 davuş (aqıtılğan, DOS formatı)

en: Make sure that Totem is properly installed.
crh: Totem'in düzgün kurulduğundan emin olun.

en: Media Player Keys
crh: Film Oynatıcı Anahtarları

en: Media contains no supported video streams.
crh: Ortamda desteklenen akışkan video bulunmuyor.

en: Move Down
crh: Aşağı Taşı

en: Move Up
crh: Yukarı Taşı

en: Movie
crh: Film

en: Movie Properties
crh: Film Hasiyetleri

en: Movie browser plugin
crh: Film kezici plagini

en: Movie stream
crh: Film aqıntısı

en: Movies to play
crh: Oynatılacaq filmler

en: Mute sound
crh: Davuşsızla

en: N/A
crh: Uyğulanamaz

en: Name for new chapter:
crh: Yañı bap içün isim:

en: Name of the visual effects plugin
crh: Körsel effektler plagininiñ adı

en: Network buffering threshold
crh: Şebeke buferleme bosağası

en: Next
crh: Soñraki

en: Next Chapter/Movie
crh: Soñraki Bap/Film

en: Next chapter or movie
crh: Soñraki bap yaki film

en: No File
crh: Dosye Yoq

en: No URI to play
crh: Oynatılacaq URI yoq

en: No chapter data
crh: Bab verileri yoq

en: No error message
crh: Hata mesajı yoq

en: No playlist or playlist empty
crh: Çalma listesi yoq yaki boş

en: No reason.
crh: Sebep yoq.

en: No results found.
crh: Hiç bir netice tapılmadı.

en: None
crh: Hiç biri

en: Nordic
crh: Skandinav

en: Not a launchable item
crh: Fırlatılabilir bir unsur degil

[ctx: Number of audio channels]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Number of screenshots:
crh: Ekran körüntileri sayısı:

en: Open Chapter File
crh: Bablar Dosyesini Aç

en: Open Location...
crh: Qonum Aç...

en: Open _Location
crh: Qonum A_ç

en: Pango font description for subtitle rendering.
crh: Altyazı qılışı içün Pango hurufatı tasviri.

en: Password requested for RTSP server
crh: RTSP sunucısı içün sır-söz rica etile

en: Pause
crh: Tınışla

en: Paused
crh: Tınışlanğan

en: Persian
crh: Farsça

en: Play
crh: Oynat

en: Play / P_ause
crh: Oynat / Tınışl_a

en: Play / Pause
crh: Oynat / Tınışla

en: Play movies
crh: Filmler oynat

en: Play or pause the movie
crh: Filmni oynat yaki beklet

en: Play/Pause
crh: Oynat/Tınışla

en: Playback
crh: Oynat

en: Playing
crh: Oynatıla

en: Playing a movie
crh: Bir film oynatıla

en: Playlist
crh: Çalma Listesi

en: Playlist error
crh: Çalma listesi hatası

en: Playlist index
crh: Çalma listesi indeksi

en: Please check you have permission to write to the folder containing the movie.
crh: Lütfen filmni ihtiva etken cilbentke yazmağa ruhsetiñizniñ olğanını teşkeriñiz.

en: Plugin for sending notifications of currently playing movies to the D-Bus subsystem.
crh: Hal-hazırda oynatılayatqan filmer haqqındaki bildirimlerni D-Bus alt-sistemine yibermek içün plagin.

en: Plugins...
crh: Eklentiler...

en: Prefere_nces
crh: Terci_hler

en: Preferences
crh: Tercihler

en: Presentation helper to make annotations on screen
crh: Açıklamaları ekranda göstermek için sunum yardımcısı

en: Previous
crh: Evelki

en: Previous Chapter/Movie
crh: Evelki Bap/Film

en: Previous chapter or movie
crh: Evelki bap yaki film

en: Properties
crh: Hasiyetler

en: Provides the "Skip to" dialog
crh: "Şunda Atla" dialoğını temin eter

en: Python Console
crh: Python Konsolı

en: Python Console Menu
crh: Python Konsolı Menüsi

en: Python Debugger
crh: Python Arızasızlandırıcısı

en: Quality setting for the audio visualization.
crh: Davuş körselleştirmesi içün keyfiyet ayarı.

en: Quit
crh: Çıq

en: Rating
crh: Derecelendirme

en: Recent files
crh: Deminki dosyeler

en: Records (S)VCDs or video DVDs
crh: (S)VCD yaki video DVD qayd eter

en: Remove
crh: Çetleştir

en: Remove Chapter
crh: Babnı Çetleştir

en: Remove file from playlist
crh: Dosyeni çalma listesinden çetleştir

en: Remove the chapter from the list
crh: Babnı listeden çetleştir

en: Repeat mode
crh: Tekrar tarzı

en: Replace
crh: İvaz et

en: Reset to _Defaults
crh: Ög-_belgilengenlerge Sıfırla

en: Resize _1∶1
crh: Kene ölçülendir _1∶1

en: Resize _2∶1
crh: Kene ölçülendir _2∶1

en: Resize the canvas automatically on file load
crh: Dosya yüklendiğinde pencereyi yeniden boyutlandır

en: Resize to double the original video size
crh: Özgün video boyutunun iki katına yeniden boyutlandır

en: Resize to half the original video size
crh: Özgün video boyutunun yarısına yeniden boyutlandır

en: Resize to the original video size
crh: Özgün video ölçüsine yañıdan ölçülendir

en: Resolution
crh: Çezinirlik

en: Romanian
crh: Rumınca

en: Rotate Counterc_lockwise
crh: Saat Yelquvanınıñ _Ters Yönünde Aylandır

en: Rotation Plugin
crh: Aylandırma Plagini

en: S_idebar
crh: _Yan Çubuq

en: S_ubtitles
crh: _Altyazılar

[ctx: Sample rate]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Sample rate:
crh: Nümüne nisbeti:

en: Sat_uration:
crh: _Toyğunlıq:

en: Save
crh: Saqla

en: Save Changes
crh: Deñişikliklerni Saqla

en: Save Copy
crh: Kopiyanı Saqla

en: Save Gallery
crh: Galereyanı Saqla

en: Save Playlist
crh: Çalma Listesini Saqla

en: Save Playlist...
crh: Çalma Listesini Saqla...

en: Save a Copy
crh: Bir Kopiyanı Saqla

en: Save a Copy...
crh: Bir Kopiyasını Saqla...

en: Save a copy of the currently playing movie
crh: Hal-hazırda oynatılğan videonıñ bir kopiyasını saqla

en: Save a copy of the movie
crh: Filmniñ bir kopiyasını saqla

en: Save changes to chapter list before closing?
crh: Qapatmazdan evvel bab listesine deñişiklikler saqlansınmı?

en: Saving gallery as "%s"
crh: Galereya "%s" olaraq saqlana

en: Screen Saver
crh: Ekran Qoruyıcı

en: Screenshot
crh: Ekran-körüntisi

en: Screenshot from %s - %d.png
crh: %s - %d Ekran-körüntisi.png

en: Screenshot from %s.png
crh: %s Ekran-körüntisi.png

en: Screenshot width (in pixels):
crh: Ekran körüntisi kenişligi (piksel cınsından):

en: Search
crh: Qıdır

en: Search Error
crh: Qıdırma Hatası

en: Searching for subtitles…
crh: Altyazılar qıdırıla…

en: Searching subtitles…
crh: Altyazılar qıdırıla…

en: Seek
crh: Ara

en: Seek Backwards
crh: Kerige Ara

en: Seek Forwards
crh: İlerige Ara

en: Seek to %s / %s
crh: %s / %s aransın

en: Select Movies or Playlists
crh: Filmlerni yaki Oynatma Listelerini Sayla

en: Select Subtitle Font
crh: Altyazı Hurufatı Sayla

en: Select Text Subtitles
crh: Metin Altyazılarını Sayla

en: Select a file to use for text subtitles
crh: Metin altyazıları için kullanılacak bir dosya seçin

en: Session management options:
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
crh: Bir film oynarken Anında Mesajlaşma programınızın durumunu uzakta yapın

en: Sets 16∶9 (widescreen) aspect ratio
crh: 16∶9 (kenişekran) aspekt nisbetini tesbit eter

en: Sets 2.11∶1 (DVB) aspect ratio
crh: 2.11∶1 (DVB) aspekt nisbetini tesbit eter

en: Sets 4∶3 (TV) aspect ratio
crh: 4∶3 (TV) aspekt nisbetini tesbit eter

en: Sets automatic aspect ratio
crh: Avtomatik aspekt nisbetini tesbit eter

en: Sets square aspect ratio
crh: Kare aspekt nisbetini tesbit eter

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
crh: Apple Treylerleri saytı içün qullanıcı vekilini tesbit eter

en: Show Totem's Python console
crh: Totem'niñ Python konsolını köster

en: Show _Controls
crh: _Kontrollerni Köster

en: Show _visual effects when an audio file is played
crh: Ses dosyası yüklendiğinde _görsel efektleri göster

en: Show controls
crh: Kontrollerni köster

en: Show or hide the sidebar
crh: Yan çubuqnı köster yaki gizle

en: Show session management options
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

en: Show visual effects when no video is displayed
crh: Video gösterilmiyorken görsel efekt göster

en: Show visual effects when playing an audio only file.
crh: Ses dosyası oynatırken görsel efektleri göster.

en: Show/Hide Controls
crh: Kontrollerni Köster/Gizle

en: Shuff_le
crh: _Qarıştır

en: Shuffle mode
crh: Qarıştırma tarzı

en: Skip To
crh: Şunda Atla

[ctx: Skip To label length]
en: 7
crh: 6

en: Skip _Backwards
crh: _Kerige doğru atla

en: Skip _Forward
crh: _İlerige doğru atla

en: Skip backwards
crh: Kerige doğru atla

en: Skip forward
crh: İlerige doğru atla

en: Skip to a specific time
crh: Muayyen bir zamanğa atla

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
crh: Bazı zaruriy plaginler eksiktir. Uyğulamanıñ tüzgün qurulğanından emin oluñız.

en: South European
crh: Cenübiy Avropa

en: Specify file containing saved configuration
crh: Kaydedilmiş yapılandırmayı içeren dosyayı belirtin

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirtiñiz

en: Square
crh: Kare

en: Start playing files from last position
crh: Dosyelerni soñki mevziden çalmağa başla

en: Starting %s
crh: %s Başlatıla

en: Stopped
crh: Toqtatılğan

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Subtitle #%d
crh: Altyazı #%d

en: Subtitle Downloader
crh: Altyazı Endirici

en: Subtitle _language:
crh: Altyazı _tili:

en: Subtitle encoding
crh: Altyazı kodlandırması

en: Subtitle files
crh: Altyazı dosyeleri

en: Subtitle font
crh: Altyazı hurufatı

en: Subtitle language
crh: Altyazı tili

en: Subtitles
crh: Altyazılar

en: Support additional media player keys
crh: Ek film oynatıcı anahtarlarını destekle

en: Support chapter markers in movies
crh: Filmlerde bab tamğalayıcılarını destekle

en: Support infrared remote control
crh: Qızılaltı uzaqtan kontrolni destekle

en: Supported files
crh: Desteklengen dosyeler

en: Surround
crh: Qırşavlama (Surround)

en: Switch An_gles
crh: _Köşelerni deniştir

en: Switch camera angles
crh: Kamera köşelerini deniştir

en: Take _Screenshot
crh: Ekran _Körüntisi Al

en: Take a screenshot
crh: Ekran körüntisi al

en: Text Subtitles
crh: Metin Altyazılar

en: Thai
crh: Tayca

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
crh: MediaPlayer2 nesnesi ‘%s’ ayayüzüni eda etmey

en: The URI ‘%s’ is not supported.
crh: URI ‘%s’ desteklenmey.

en: The brightness of the video
crh: Videonıñ parlaqlığı

en: The connection to this server was refused.
crh: Bu sunucuya bağlantı rededildi.

en: The contrast of the video
crh: Videonıñ tezatı

en: The file does not exist.
crh: Dosye mevcut degildir.

en: The gromit binary was not found.
crh: Gromit ekilisi tapılamadı.

en: The hue of the video
crh: Videonıñ rengi

en: The language to search for subtitles for movies in.
crh: Filmler içün altyazılarnıñ qıdırılacağı til.

en: The movie could not be read.
crh: Film oqulamadı.

en: The movie could not be recorded.
crh: Film qayd etilamadı.

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
crh[0]: Bu filmniñ oynatılması içün qurulmağan olğan bir %s plagini şarttır.
crh[1]: Bu filmniñ oynatılması içün qurulmağan olğan aşağıdaki plaginler şarttır:
    
    %s

en: The playlist '%s' could not be parsed. It might be damaged.
crh: '%s' oynatma listesi ayırıştırılamadı. Hasarlı olabilir.

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
crh: Program, `%s' içün qullanmağa istegeniñiz dosye formatını tesbit etamadı. O dosye içün bilingen bir uzantı qullanğanıñızdan emin oluñız yaki elnen aşağıdaki listeden bir dosye formatını saylañız.

en: The property ‘%s’ is not writeable.
crh: Hasiyet ‘%s’ yazılabilir degil.

en: The saturation of the video
crh: Videonıñ toyğunlığı

en: The server refused access to this file or stream.
crh: Sunucu bu dosyaya ya da akışkan ortama erişimi redetti.

en: The server you are trying to connect to is not known.
crh: Bağlanmaya çalıştığınız sunucu bilinmiyor.

en: The specified movie could not be found.
crh: Belirttiğiniz film bulunamıyor.

en: The video disc could not be duplicated.
crh: Video disk çoğaltılamaz.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
crh: Bu dosye şebeke üzerinden oynatılalmay. Onı evvelâ diskiñizge endirmege deñeñiz.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
crh: Bunun gerçekleşmemesi gerekiyordu, lütfen bir hata raporu oluşturun.

en: This location is not a valid one.
crh: Bu qonum keçerli biri degildir.

en: Time seek bar
crh: Zaman arama çubuğı

en: Time:
crh: Zaman:

en: Title %d
crh: Serlevha %d

en: Title:
crh: Serlevha:

en: Toggle Fullscreen
crh: Tam Ekrannı Döndür

en: Totem Movie Player
crh: Totem Film Oynatıcı

en: Totem Preferences
crh: Totem Tercihleri

en: Totem Python Console
crh: Totem Python Konsolı

en: Totem Website
crh: Totem Ağ Saytı

en: Totem contains an exception to allow the use of proprietary GStreamer plugins.
crh: Totem mülkiyetli GStreamer eklentilerini qullanmağa izin bergen bir istisna ihtiva ete.

en: Totem could not display the help contents.
crh: Totem yardım içeriğini gösteremiyor.

en: Totem could not get a screenshot of the video.
crh: Totem video için bir ekran görüntüsü alamadı.

en: Totem could not play '%s'.
crh: Totem '%s' oynatamadı.

en: Totem could not startup.
crh: Totem başlayamadı.

en: Totem is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
crh: Bu program faydalı olacağı ümüti ile, lâkin HER HANGİ KEFALET OLMADAN dağıtıla; hatta zımniy ALIP-VERİLEBİLİRLİK yaki BELLİ MURATQA LİYAQAT kefaleti olmadan.  Daha çoq tafsilât içün GNU Umumiy Aleniy Litsenziyasını körüñiz.

en: Totem is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
crh: Totem, serbest yazılımdır; onı Serbest Yazılım Vaqfı (FSF) tarafından neşir etilgeni kibi GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası şartları altında kene dağıtabilir ve/yaki deñiştirebilirsiñiz; ya Litsenziyanıñ 2-nci sürümi, ya da (ihtiyarıñızğa köre) her hangi soñraki sürümi.

en: Try another name or remove an existing chapter.
crh: Başqa bir isimni deñe yaki mevcut bir babnı çetleştir.

en: Turkish
crh: Türkçe

en: Type of audio output to use
crh: Qullanılacaq davuş çıqtısı türü

en: Unable to write a project.
crh: Bir proyekt yazılalmay.

en: Unicode
crh: Unikod

en: Unknown
crh: Namalüm

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
crh: Bir MediaPlayer 2 nesnesiniñ namalüm ‘%s’ hasiyeti istendi

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
crh: Tanınmayan masaüstü dosyası Sürümü '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
crh: Tanılmağan fırlatuv ihtiyarı: %d

en: Verify your system installation. The Totem plugin will now exit.
crh: Kurulumunuzu kontrol edin. Totem eklentisi şimdi çıkıyor.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
crh: Kurulumunuzu kontrol edin. Totem şimdi çıkıyor.

en: Video Disc Recorder
crh: Video Disk Qaydedici

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

[ctx: Video codec]
en: N/A
crh: Uyğulanalmaz

en: Video files
crh: Video dosyeleri

en: Video or Audio
crh: Video yaki Davuş

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;
crh: Video;Film;Klip;Dizi;Seriya;Oynatıcı;DVD;TV;Disk;

en: Videos
crh: Videolar

en: Vietnamese
crh: Vietnamca

en: View the properties of the current stream
crh: Cari aqıntınıñ hasiyetlerini köster

en: Visual Effects
crh: Körsel Effektler

en: Visualization _size:
crh: Körselleştirme _ölçüsi:

en: Visualization quality setting
crh: Körselleştirme keyfiyeti tesbiti

en: Volume Down
crh: Davuşlılıqnı Alçaqlat

en: Volume Up
crh: Davuşlılıqnı Köter

en: Volume _Down
crh: Davuşlılıqnı _Alçaqlat

en: Volume _Up
crh: Davuşlılıqnı _Köter

en: Western
crh: Ğarbiy

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
crh: Bir film yüklengeninde tış bap dosyeleriniñ avto-yüklenip-yüklenmeycegi

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
crh: Bir film yüklendiğinde metin altyazıların otomatik yüklenip yüklenmeyeceğini belirler

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
crh: Örüştirilgen videolar içün örüştirimsizlemeniñ ğayrıqabil olıp olmaycağı

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
crh: Klavye qısqa-yollarınıñ ğayrı-qabilleştirilecek olıp olmağanı

en: Whether to disable the plugins in the user's home directory
crh: Kulanıcının ev dizinindeki eklentilerin etkisizleştirilip etkisizleştirilmeyeceğini belirler

en: Whether to enable debug for the playback engine
crh: Oynatıcı mekanizma hata takibi etkin olsun

en: Whether to remember the position of played audio/video files when pausing or closing them
crh: Oynatılğan davuş/video dosyelerini tınışlağanda yaki qapatqanda mevzileriniñ hatırlanıp hatırlanmaycağı

en: XML Shareable Playlist
crh: XML Üleşilebilir Çalma Listesi

en: Year:
crh: Yıl:

en: You are not allowed to open this file.
crh: Bu dosyayı açmanıza izin verilmedi.

en: You can access the Totem.Object through 'totem_object' :\n%s
crh: Totem.Object 'totem_object' arqalı irişilebilir: \n%s

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Totem; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
crh: Bu program ile beraber bir GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası kopiyasını berilgen olmañız lâzim; aksi taqdirde, Serbest Yazılım Vaqfı'na yazıñız: Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301,  USA

en: Zoom In
crh: Yaqınlaştır

en: Zoom in
crh: Yaqınlaştır

en: _About
crh: _Haqqında

en: _Add to Playlist
crh: Ç_alma Listesine Ekle

en: _Angle Menu
crh: _Köşe Menüsi

en: _Aspect Ratio
crh: _Aspekt Nisbeti

en: _Audio output type:
crh: _Davuş çıqtısı türü:

en: _Brightness:
crh: _Parlaqlıq:

en: _Chapter Menu
crh: Bap _Menüsi

en: _Clear Playlist
crh: Çalma Listesini _Temizle

en: _Contents
crh: _Münderice

en: _Copy Location
crh: Qonumnı _Kopiyala

en: _Create Video Disc...
crh: Video Disk _İcat Et...

en: _DVD Menu
crh: _DVD Menüsi

en: _Download Movie Subtitles…
crh: Film Altyazılarını _Endir…

en: _Edit
crh: _Tahrir

en: _Eject
crh: _Çıqart

en: _Encoding:
crh: _Kodlandırma:

en: _Font:
crh: _Hurufat:

en: _Fullscreen
crh: _Tam ekran

en: _Go
crh: _Bar

en: _Go to Chapter
crh: Babğa _Bar

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Hue:
crh: _Renk:

en: _Languages
crh: _Tiller

en: _Load subtitle files when movie is loaded
crh: Film yüklengeninde altyazı dosyelerini _yükle

en: _Movie
crh: Fil_m

en: _Next Chapter/Movie
crh: _Soñraki Bap/Film

en: _Open
crh: _Aç

en: _Open with "%s"
crh: "%s" _ile aç

en: _Play Now
crh: Şimdi _Oynat

en: _Play with Subtitle
crh: Altyazı ile _Oynat

en: _Previous Chapter/Movie
crh: _Evelki Bap/Film

en: _Properties
crh: _Hasiyetler

en: _Python Console
crh: _Python Konsolı

en: _Quit
crh: _Çıq

en: _Remove
crh: _Çetleştir

en: _Remove Chapter
crh: Babnı _Çetleştir

en: _Repeat
crh: _Tekrarla

en: _Resize 1∶2
crh: _Kene ölçülendir 1∶2

en: _Resize the window when a new video is loaded
crh: Yañı bir video yüklengeninde pencereni _kene ölçülendir

en: _Rotate Clockwise
crh: Saat Yelquvanı Yönünde _Aylandır

en: _Select Text Subtitles...
crh: Metin _Altyazılarını Sayla...

en: _Skip To...
crh: Şunda _Atla...

en: _Skip to:
crh: Şurağa _atla:

en: _Sound
crh: _Davuş

en: _Title Menu
crh: _Serlevha Menüsi

en: _Type of visualization:
crh: Körselleştirme _türü:

en: _View
crh: _Körünim

en: rpdb2 password
crh: rpdb2 sır-sözü

en: second | seconds
crh[0]: saniye
crh[1]: saniye
