clutter 1.16 - en to cs translation catalogue (670 entries)

en: %s compilation failed: %s
cs: Kompilace %s selhala: %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
cs: Seznam atributů stylu, které se použijí na obsah účinkujícího

en: Accept Focus
cs: Přijímat zaměření

en: Actions
cs: Akce

en: Activatable
cs: Aktivovatelný

en: Actor
cs: Účinkující

en: Add an effect to be applied on the actor
cs: Přidává efekt aplikovaný na účinkujícího

en: Adds a constraint to the actor
cs: Přidává do účinkujícího omezení

en: Adds an action to the actor
cs: Přidává do účinkujícího akci

en: Align Axis
cs: Osa zarovnání

en: Alignment of the actor’s content
cs: Zarovnání obsahu účinkujícího

en: Allocate extra space for the child
cs: Vymezit místo navíc pro potomky

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
cs: Vymezit místo navíc pro potomky ve vodorovné ose

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
cs: Vymezit místo navíc pro potomky ve svislé ose

en: Allocation
cs: Místo

en: Alpha Object to drive the behaviour
cs: Objekt Alfa řídící chování

en: Alpha value
cs: Hodnota alfa

en: Alpha value as computed by the alpha
cs: Hodnota alfa je počítána podle alfa

en: Anchor Gravity
cs: Středobod kotvy

en: Anchor X
cs: Kotva v X

en: Anchor Y
cs: Kotva v Y

en: Angle Begin
cs: Úhel začátku

en: Angle End
cs: Úhel konce

en: Angle x tilt
cs: Úhel náklonu X

en: Angle y tilt
cs: Úhel náklonu Y

en: Angle z tilt
cs: Úhel náklonu Z

en: Animatable
cs: Animovatelný

en: Attributes
cs: Atributy

en: Audio Volume
cs: Hlasitost zvuku

en: Auto Resize
cs: Automaticky měnit velikost

en: Auto Reverse
cs: Automaticky obrátit

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
cs: Automaticky synchronizovat velikost účinkujícího k rozměrům podkladové pixelové paměti

en: Automatic Updates
cs: Automaticky aktualizovat

en: Axis
cs: Osa

en: Axis of rotation
cs: Osa otočení

en: Back Material
cs: Materiál pozadí

en: Backend
cs: Výkonné jádro

en: Background Color Set
cs: Barva pozadí nastavena

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Border Color
cs: Barva ohraničení

en: Border Width
cs: Šířka obrysu

en: Brightness
cs: Jas

en: Buffer
cs: Vyrovnávací paměť

en: Buffer Fill
cs: Zaplnění vyrovnávací paměti

en: Can Seek
cs: Umí posun

en: Center
cs: Střed

en: Center X
cs: Střed X

en: Center Y
cs: Střed Y

en: Center Z
cs: Střed Z

en: Center of ellipse
cs: Střed elipsy

en: Center point for rotation around the Z axis
cs: Středový bod pro natočení okolo osy Z

en: Child Transform
cs: Transformace potomka

en: Child Transform Set
cs: Transformace potomka nastavena

en: Children transformation matrix
cs: Transformační matice potomka

en: Clip
cs: Ořez

en: Clip Rectangle
cs: Ořezový obdélník

en: Clip to Allocation
cs: Ořez podle místa

en: Clutter Options
cs: Volby Clutter

en: Clutter debugging flags to set
cs: Příznaky ladění pro Clutter, které se mají zapnout

en: Clutter debugging flags to unset
cs: Příznaky ladění pro Clutter, které se mají vypnout

en: Cogl Material
cs: Materiál Cogl

en: Cogl Texture
cs: Textura Cogl

en: Color
cs: Barva

en: Color Set
cs: Barva nastavena

en: Color of the font used by the text
cs: Barva písma použitá textem

en: Column Homogeneous
cs: Homogenní sloupce

en: Column Number
cs: Číslo sloupce

en: Column Spacing
cs: Rozestupy sloupců

en: Column Span
cs: Překlenutí sloupců

en: Column spacing
cs: Rozestupy sloupců

en: Compiled
cs: Přeložen

en: Constrains the dragging to a rectangle
cs: Omezení tažení na obdélníkovou oblast

en: Constraints
cs: Omezení

en: Constraints the dragging to an axis
cs: Omezení tažení na některou z os

en: Constraints the panning to an axis
cs: Omezení tažení na některou z os

en: Constraints the zoom to an axis
cs: Omezení přiblížení na některou z os

en: Container
cs: Kontejner

en: Content
cs: Obsah

en: Content Box
cs: Hranice obsahu

en: Content Gravity
cs: Středobod obsahu

en: Content Repeat
cs: Opakování obsahu

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Control how line-wrapping is done
cs: Ovládá, jak je prováděno zalamování řádků

en: Coordinate
cs: Souřadnice

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
cs: Nelze najít vyhovující CoglWinsys pro GdkDisplay typu „%s“

en: Could not initialize Gdk
cs: Nelze inicializovat Gdk

en: Current progress of the playback
cs: Aktuální průběh přehrávání

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
cs: Aktuálně nastavený stav (přechod do tohoto stavu nemusí být dokončen)

en: Cursor Color
cs: Barva kurzoru

en: Cursor Color Set
cs: Barva kurzoru nastavena

en: Cursor Position
cs: Poloha kurzoru

en: Cursor Size
cs: Velikost kurzoru

en: Cursor Visible
cs: Kurzor viditelný

en: Deceleration
cs: Zpomalení

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
cs: Dekódovat soubory s obrazovými daty ve zvláštním vlákně, aby se omezilo blokování při načítání obrázků z disku

en: Default frame rate
cs: Výchozí snímková rychlost

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
cs: Výchozí vodorovné zarovnání pro účinkujícího uvnitř správce rozvržení

en: Default transition duration
cs: Výchozí doba přechodu

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
cs: Výchozí svislé zarovnání pro účinkujícího uvnitř správce rozvržení

en: Delay
cs: Prodleva

en: Delay before start
cs: Prodleva před startem

en: Delegate object for painting the actor’s content
cs: Delegace objektu pro kreslení obsahu účinkujícího

en: Depth
cs: Hloubka

en: Destroyed
cs: Zlikvidováno

en: Detach the transition when completed
cs: Po dokončení přechod odpojit

en: Device Manager
cs: Správce zařízení

en: Device Mode
cs: Režim zařízení

en: Device Type
cs: Typ zařízení

en: Direction
cs: Směr

en: Direction for the text
cs: Směr textu

en: Direction of rotation
cs: Směr otáčení

en: Direction of the text
cs: Směr textu

en: Direction of the timeline
cs: Směr časové osy

en: Disable Slicing
cs: Zakázat dělení

en: Disable XInput support
cs: Vypnout podporu XInput

en: Disable mipmapping on text
cs: Vypnout mipmapping u textů

en: Double Click Distance
cs: Vzdálenost dvojitého kliknutí

en: Double Click Time
cs: Čas dvojitého kliknutí

en: Drag Area
cs: Oblast tažení

en: Drag Area Set
cs: Oblast tažení nastavena

en: Drag Axis
cs: Osa tažení

en: Drag Handle
cs: Tažen

en: Drag Threshold
cs: Práh tažení

en: Duration
cs: Doba

en: Duration of the animation, in milliseconds
cs: Doba trvání animace v milisekundách

en: Duration of the timeline in milliseconds
cs: Délka časové osy v milisekundách

en: Easing Duration
cs: Doba trvání zjednodušené

en: Easing Mode
cs: Zjednodušující režim

en: Editable
cs: Upravitelný

en: Effect
cs: Efekt

en: Ellipsize
cs: Zkrácení

en: Enable accessibility
cs: Zapnout zpřístupnění

en: Enabled
cs: Povolena

en: End Angle
cs: Konečný úhel

en: End Depth
cs: Konečná hloubka

en: Expand
cs: Roztáhnout

en: Extra space at the bottom
cs: Místo navíc na spodní straně

en: Extra space at the left
cs: Místo navíc na levé straně

en: Extra space at the right
cs: Místo navíc na pravé straně

en: Extra space at the top
cs: Místo navíc na horní straně

en: Factor
cs: Faktor

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
cs: Faktor použitý na rychlost ve chvíli, kdy začne fáze interpolace

en: Failed to load the image data
cs: Selhalo načtení dat obrázku

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filename Set
cs: Název souboru nastaven

en: Filter Quality
cs: Kvalita filtru

en: Final Value
cs: Koncová hodnota

en: Final angle
cs: Úhel na konci

en: Final depth to apply
cs: Hloubka, která se má použít na konci

en: Final opacity level
cs: Úroveň krytí barev na konci

en: Final scale on the X axis
cs: Škálování na ose X na konci

en: Final scale on the Y axis
cs: Škálování na ose Y na konci

en: Final value of the interval
cs: Koncová hodnota intervalu

en: First Child
cs: První potomek

en: Fixed X
cs: Pevná X

en: Fixed Y
cs: Pevná Y

en: Fixed position set
cs: Nastavena pevná poloha

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
cs: Příznak řídící, zda se má účinkující shrnout do jednoho obrázku

en: Fog
cs: Zamlžení

en: Font Antialias
cs: Vyhlazování písma

en: Font Color
cs: Barva písma

en: Font DPI
cs: DPI písma

en: Font Description
cs: Popis písma

en: Font Hint Style
cs: Styl hintingu písma

en: Font Hinting
cs: Hinting písma

en: Font Name
cs: Název písma

en: Font Subpixel Order
cs: Pořadí subpixelů písma

en: Fontconfig configuration timestamp
cs: Časové razítko nastavení fontconfig

en: Forced X position of the actor
cs: Přikázaná poloha X účinkujícího

en: Forced Y position of the actor
cs: Přikázaná poloha Y účinkujícího

en: Forced minimum height request for the actor
cs: Požadavek na nutnou minimální výšku účinkujícího

en: Forced minimum width request for the actor
cs: Požadavek na nutnou minimální šířku účinkujícího

en: Forced natural height request for the actor
cs: Požadavek na nutnou přirozenou výšku účinkujícího

en: Forced natural width request for the actor
cs: Požadavek na nutnou přirozenou šířku účinkujícího

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
cs: Způsobuje, že podkladová textura je v jediném celku a není tvořena z malých částí s jednotlivými texturami

en: Fragment Source
cs: Fragmentový zdroj

en: Fragment shader
cs: Shader typu fragment

en: From Edge
cs: Od hrany

en: Fullscreen Set
cs: Nastavena celá obrazovka

en: Has Border
cs: Má obrys

en: Has Clip
cs: Má ořez

en: Has Cursor
cs: Má kurzor

en: Has Pointer
cs: Má ukazatel

en: Height
cs: Výška

en: Height of ellipse
cs: Výška elipsy

en: Height of the actor
cs: Výška účinkujícího

en: Held
cs: Držení

en: Homogeneous
cs: Homogenní

en: Horizontal Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

en: Horizontal Drag Threshold
cs: Vodorovný práh tažení

en: Horizontal Expand
cs: Vodorovné roztažení

en: Horizontal Fill
cs: Vodorovné vyplnění

en: Horizontal Tiles
cs: Dlaždic vodorovně

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
cs: Vodorovné zarovnání pro účinkujícího uvnitř správce rozvržení

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
cs: Vodorovné zarovnání účinkujícího v rámci buňky

en: Horizontal repeat
cs: Opakování vodorovně

en: Horizontal scale center
cs: Střed škálování ve vodorovném směru

en: How long to show the last input character in hidden entries
cs: Jak dlouho zobrazovat poslední vložený znak ve skrývaných vstupních polích

en: How many times the timeline should repeat
cs: Kolikrát by se měla časová osa zopakovat

en: How the timeline should compute the progress
cs: Jak by měla časová osa počítat průběh

en: If TRUE, the columns are all the same width
cs: Když je PRAVDA, slupce mají stejnou šířku

en: If TRUE, the rows are all the same height
cs: Když je PRAVDA, řádky mají stejnou výšku

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
cs: Zda jsou přesměrování kompozitního okna nastavena na Automaticky (nebo na Ručně při nezapnutí)

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
cs: Pokud je nenulový, použije se tento znak k zobrazení obsahu účinkujícího

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
cs: Když je nastaveno, bude se příliš dlouhý text zalamovat

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
cs: Jestli by měla být textura udržována ve shodě se změnami v pixelové mapě

en: If this is an override-redirect window
cs: Zda má okno nastaven příznak override-redirect

en: If window has been destroyed
cs: Zda bylo okno zlikvidováno

en: If window is mapped
cs: Zda je okno mapováno

en: Initial Value
cs: Počáteční hodnota

en: Initial acceleration factor
cs: Počáteční faktor zvýšení rychlosti

en: Initial angle
cs: Úhle na začátku

en: Initial depth to apply
cs: Hloubka, která se má použít na začátku

en: Initial opacity level
cs: Úroveň krytí barev na začátku

en: Initial scale on the X axis
cs: Škálování na ose X na počátku

en: Initial scale on the Y axis
cs: Škálování na ose Y na počátku

en: Initial value of the interval
cs: Počáteční hodnota intervalu

en: Interpolate
cs: Interpolovat

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Keep Aspect Ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
cs: Zachovat poměr stran textury, když je požadována přednastavená šířka nebo výška

en: Key Focus
cs: Hlavní zaměření

en: Last Child
cs: Poslední potomek

en: Layout Manager
cs: Správce rozvržení

en: Left attachment
cs: Připojeno zleva

en: Length of the text currently in the buffer
cs: Délka textu, který je právě ve vyrovnávací paměti

en: Line Alignment
cs: Zarovnání řádku

en: Line wrap
cs: Zalamování řádků

en: Line wrap mode
cs: Režim zalamování řádků

en: Load asynchronously
cs: Načítat asynchronně

en: Load data asynchronously
cs: Načítat data asynchronně

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
cs: Načítat soubory ve zvláštním vlákně, aby se předešlo blokování při načítání obrázků z disku

en: Long Press Duration
cs: Doba dlouhého zmáčknutí

en: Long Press Threshold
cs: Práh dlouhého zmáčknutí

en: Loop
cs: Smyčka

en: Magnification Filter
cs: Zvětšovací filtr

en: Make X calls synchronous
cs: Nastavit volání X jako synchronní

en: Make all warnings fatal
cs: Učinit všechna varování jako kritická

en: Manager
cs: Správce

en: Mapped
cs: Namapován

en: Margin Bottom
cs: Okraj dole

en: Margin Left
cs: Okraj vlevo

en: Margin Right
cs: Okraj vpravo

en: Margin Top
cs: Okraj nahoře

en: Max Length
cs: Max. délka

en: Maximum Column Width
cs: Maximální šířka sloupce

en: Maximum Row Height
cs: Maximální výška řádku

en: Maximum height for each row
cs: Maximální výška každého z řádků

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Maximum length of the text inside the actor
cs: Maximální délka textu uvnitř účinkujícího

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
cs: Nejvyšší dovolený počet znaků v tomto vstupním poli. Nula znamená neomezeno

en: Maximum waste area of a sliced texture
cs: Maximální nevyužitá oblast rozdělené textury

en: Maximum width for each column
cs: Maximální šířka každého ze sloupců

en: Min Height
cs: Min. výška

en: Min Width
cs: Min. šířka

en: Minification Filter
cs: Zmenšovací filtr

en: Minimum Column Width
cs: Minimální šířka sloupce

en: Minimum Row Height
cs: Minimální výška řádku

en: Minimum height for each row
cs: Minimální výška každého z řádků

en: Minimum height set
cs: Nastavena min. výška

en: Minimum width for each column
cs: Minimální šířka každého ze sloupců

en: Minimum width set
cs: Nastavena min. šířka

en: Mode
cs: Režim

en: Name
cs: Název

en: Name of the actor
cs: Název účinkujícího

en: Natural Height
cs: Přirozená výška

en: Natural Width
cs: Přirozená šířka

en: Natural height set
cs: Nastavena přirozená výška

en: Natural width set
cs: Nastavena přirozená šířka

en: No Clear Hint
cs: Nemazat bez pokynu

en: Number of Axes
cs: Počet os

en: Number of touch points
cs: Počet dotykových bodů

en: Number touch points
cs: Počet dotykových bodů

en: Object
cs: Objekt

en: Object to which the animation applies
cs: Objekt, na který je animace použita

en: Offscreen
cs: V paměti

en: Offscreen redirect
cs: Přesměrování vykreslení v paměti

en: Offset
cs: Posun

en: Opacity
cs: Krytí

en: Opacity End
cs: Konečné krytí

en: Opacity Start
cs: Počáteční krytí

en: Opacity of an actor
cs: Úroveň krytí barev účinkujícího

en: Orientation
cs: Natočení

en: Pack Start
cs: Začátek balení

en: Pan Axis
cs: Osa tažení

en: Password Character
cs: Znak hesla

en: Password Hint Time
cs: Prodleva skrytí hesla

en: Path
cs: Cesta

en: Perspective
cs: Perspektiva

en: Perspective projection parameters
cs: Parametry perspektivní projekce

en: Pick With Alpha
cs: Výběr s alfou

en: Pivot Point
cs: Středový bod

en: Pivot Point Z
cs: Středový bod v Z

en: Pixel Format
cs: Formát obrázku

en: Pixmap
cs: Pixelová mapa

en: Pixmap Depth
cs: Barevná hloubka pixelové mapy

en: Pixmap height
cs: Výška pixelové mapy

en: Pixmap width
cs: Šířka pixelové mapy

en: Playing
cs: Přehrávání

en: Position
cs: Poloha

en: Position on the Z axis
cs: Poloha na ose Z

en: Pressed
cs: Zmáčknuto

en: Product ID
cs: ID produktu

en: Progress
cs: Průběh

en: Progress Mode
cs: Režim průběhu

en: Progress mode
cs: Režim průběhu

en: Property Name
cs: Název vlastnosti

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
cs: Rychlost, při které interpolovaný posun začne zpomalovat

en: Reactive
cs: Reagující

en: Realized
cs: Realizován

en: Remove on Complete
cs: Odebrat po dokončení

en: Rendering quality used when drawing the texture
cs: Kvalita vykreslování použitá při kreslení textury

en: Repeat Count
cs: Počet opakování

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
cs: Obsah vodorovně raději opakovat než roztáhnout

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
cs: Obsah svisle raději opakovat než roztáhnout

en: Request Mode
cs: Režim požadavku

en: Rotation Angle X
cs: Úhel natočení v X

en: Rotation Angle Y
cs: Úhel natočení v Y

en: Rotation Angle Z
cs: Úhel natočení v Z

en: Rotation Center X
cs: Střed natočení v X

en: Rotation Center Y
cs: Střed natočení v Y

en: Rotation Center Z
cs: Střed natočení v Z

en: Rotation Center Z Gravity
cs: Středobod natočení v ose Z

en: Row Homogeneous
cs: Homogenní řádky

en: Row Number
cs: Číslo řádku

en: Row Spacing
cs: Rozestupy řádků

en: Row Span
cs: Překlenutí řádků

en: Row spacing
cs: Rozestupy řádků

en: Scale Center X
cs: Střed škálování v X

en: Scale Center Y
cs: Střed škálování v Y

en: Scale Factor
cs: Faktor škálování

en: Scale Factor Set
cs: Faktor škálování nastaven

en: Scale Gravity
cs: Středobod škálování

en: Scale X
cs: Měřítko v X

en: Scale Y
cs: Měřítko v Y

en: Scale Z
cs: Měřítko v Z

en: Scale factor on the X axis
cs: Škálovací měřítko v ose X

en: Scale factor on the Y axis
cs: Škálovací měřítko v ose Y

en: Scale factor on the Z axis
cs: Škálovací měřítko v ose Z

en: Scroll Mode
cs: Režim posouvání

en: Selectable
cs: Vybratelný

en: Selected Text Color
cs: Barva vybraného textu

en: Selected Text Color Set
cs: Barva vybraného textu nastavena

en: Selection Color
cs: Barva výběru

en: Selection Color Set
cs: Barva výběru nastavena

en: Selection-bound
cs: Hranice výběru

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
cs: Mění oblast ořezu průběžně podle místa, na kterém je účinkující

en: Settings for the depth cueing
cs: Nastavení pro zvýraznění hloubky

en: Shader Type
cs: Typ shaderu

en: Shape actor with alpha channel when picking
cs: Tvar účinkujícího s alfakanálem při výběru

en: Should the timeline automatically restart
cs: Zda by se měla časová osa automaticky spouštět znovu

en: Show Clutter Options
cs: Zobrazit volby Clutter

en: Show frames per second
cs: Zobrazit počet snímků za sekundu

en: Show on set parent
cs: Zobrazit podle nastavení rodiče

en: Single Line Mode
cs: Jednořádkový režim

en: Size
cs: Velikost

en: Snap to grid
cs: Přichytávat k mřížce

en: Source
cs: Zdroj

en: Source of fragment shader
cs: Zdroj shaderu typu fragment

en: Source of vertex shader
cs: Zdroj shaderu typu vertex

en: Spacing
cs: Rozestupy

en: Spacing between children
cs: Rozestupy mezi potomky

en: Spacing between columns
cs: Mezery mezi sloupci

en: Spacing between rows
cs: Mezery mezi řádky

en: Specifies the actor to be cloned
cs: Určuje účinkujícího, který má být naklonován

en: Stage Title
cs: Název scény

en: Start Angle
cs: Počáteční úhel

en: Start Depth
cs: Počáteční hloubka

en: State
cs: Stav

en: Subtitle Font Name
cs: Název písma titulků

en: Subtitle URI
cs: URI titulků

en: Surface
cs: Plocha

en: Surface Height
cs: Výška plochy

en: Surface Width
cs: Šířka plochy

en: Surface height
cs: Výška plochy

en: Surface width
cs: Šířka plochy

en: Sync size of actor
cs: Synchronizovat velikost účinkujícího

en: Text Direction
cs: Směr textu

en: Text length
cs: Délka textu

en: The Clutter backend
cs: Výkonné jádro knihovny Clutter

en: The ClutterBackend of the device manager
cs: Jádro ClutterBackend správce zařízení

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
cs: Objekt ClutterPath představující cestu, po které probíhá animace

en: The Cogl pixel format to use
cs: Formát obrázku Cogl, který se má použít

en: The X11 Pixmap to be bound
cs: Pixelová mapa X11, která se má navázat

en: The X11 Window to be bound
cs: Okno X11, které má být navázáno

en: The actor attached to the meta
cs: Účinkující vložený do struktury

en: The actor that is being dragged
cs: Účinkující, který je tažen

en: The actor wrapped by this data
cs: Účinkující zabalený do těchto dat

en: The actor’s allocation
cs: Místo zabrané účinkujícím

en: The actor’s background color
cs: Barva pozadí účinkujícího

en: The actor’s first child
cs: První potomek účinkujícího

en: The actor’s last child
cs: Poslední potomek účinkujícího

en: The actor’s position on the Z axis
cs: Poloha účinkujícího na ose Z

en: The actor’s request mode
cs: Režim požadavku účinkujícího

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
cs: Faktor zarovnání, v rozmezí 0,0 a 1,0

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
cs: Vodorovné zarovnání účinkujícího v rámci jeho prostoru

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
cs: Svislé zarovnání účinkujícího v rámci jeho prostoru

en: The alpha used by the animation
cs: Objekt Alpha použitý animací

en: The amount of space between two consecutive columns
cs: Rozestup mezi dvěma sloupci vedle sebe

en: The amount of space between two consecutive rows
cs: Rozestup mezi dvěma řádky nad sebou

en: The anchor point as a ClutterGravity
cs: Kotevní bod ve formě ClutterGravity

en: The animatable object
cs: Animovatelný objekt

en: The axis to align the position to
cs: Osa, podle které se má zarovnat poloha

en: The backend instance
cs: Instance výkonného jádra

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
cs: Výkonné jádro typu „%s“ nepodporuje tvorbu více scén

en: The background color of the box
cs: Barva pozadí boxu

en: The bounding box of the actor’s content
cs: Oblast ohraničující obsah účinkujícího

en: The brightness change to apply
cs: Změna jasu, která se má použít

en: The buffer for the text
cs: Vyrovnávací paměť pro text

en: The center of scaling
cs: Střed škálování

en: The clip region for the actor
cs: Oblast ořezání účinkujícího

en: The color of the border of the rectangle
cs: Barva obrysu obdélníku

en: The color of the rectangle
cs: Barva obdélníku

en: The color of the stage
cs: Barva scény

en: The column number to attach the left side of the child to
cs: Počet sloupců, které se připojí k potomku z levé strany

en: The column the widget resides in
cs: Sloupec, ve kterém je widget umístěn

en: The container that created this data
cs: Kontejner, který vytvořil tato data

en: The contents of the buffer
cs: Obsah vyrovnávací paměti

en: The contrast change to apply
cs: Změna kontrastu, která se má použít

en: The coordinate to bind
cs: Souřadnice, na které se má omezovat

en: The currently key focused actor
cs: Aktuálně hlavní zaměřený účinkující

en: The cursor position
cs: Poloha kurzoru

en: The cursor position of the other end of the selection
cs: Poloha kurzoru druhého konce výběru

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
cs: Barevná hloubka (v počtu bitů) pixelové mapy svázané s touto texturou

en: The desaturation factor
cs: Faktor snížení sytosti

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
cs: Popis výchozího písma, které by mohlo být zpracováno systémem Pango

en: The device manager instance
cs: Instance správce zařízení

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
cs: Vzdálenost mezi dvěma kliknutími nutná k rozpoznání vícenásobného kliknutí

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
cs: Vzdálenost, kterou musí kurzor urazit, než je započata funkce tažení

en: The duration of the animation
cs: Doba animace

en: The duration of the animations
cs: Doba trvání animace

en: The duration of the stream, in seconds
cs: Délka trvání proudu v sekundách

en: The easing mode of the animations
cs: Zjednodušující režim animace

en: The edge of the actor that should be snapped
cs: Hrana účinkujícího, která by se měla přichytávat

en: The edge of the source that should be snapped
cs: Hrana účinkujícího, která by se měla přichytávat

en: The fill level of the buffer
cs: Úroveň zaplnění vyrovnávací paměti

en: The filter used when increasing the size of the content
cs: Filtr používaný při zvětšení velikosti obsahu

en: The filter used when reducing the size of the content
cs: Filtr používaný při zmenšení velikosti obsahu

en: The font description to be used
cs: Popis písma, které se má použít

en: The font to be used by the text
cs: Písmo použité textem

en: The font used to display subtitles
cs: Písmo použité k zobrazení titulků

en: The height of the Cairo surface
cs: Výška plochy Cairo

en: The height of the canvas
cs: Výška plátna

en: The height of the pixmap bound to this texture
cs: Výška pixelové mapy svázané s touto texturou

en: The height of the underlying wayland surface
cs: Výška podkladové plochy Wayland

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
cs: Počet pixelů ve vodorovném směru, nutný k tomu, aby započala funkce tažení

en: The horizontal trigger distance used by the action
cs: Vodorovná vzdálenost prahu spouštěče použitého touto akcí

en: The interval of values to transition
cs: Rozsah hodnot pro přechod

en: The manager that created this data
cs: Správce, který vytvořil tato data

en: The material to be used when painting the back of the actor
cs: Materiál, který se má použít při vykreslování pozadí účinkujícího

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
cs: Maximální práh před tím, než je dlouhé zmáčknutí zrušeno

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
cs: Minimální doba trvání pro gesto dlouhého zmáčknutí, aby bylo rozpoznáno

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
cs: Minimální doba trvání dlouhého zmáčknutí, aby bylo rozpoznáno gesto

en: The mode of the animation
cs: Režim animace

en: The mode of the device
cs: Režim zařízení

en: The name of the device
cs: Název zařízení

en: The name of the meta
cs: Název struktury

en: The name of the property to animate
cs: Název vlastnosti, která se má animovat

en: The number of axes on the device
cs: Počet os v zařízení

en: The number of columns that a child spans
cs: Počet sloupců, které potomek překlenuje

en: The number of columns the widget should span
cs: Počet sloupců, které widget překlenuje

en: The number of horizontal tiles
cs: Počet dlaždic ve vodorovném směru

en: The number of rows that a child spans
cs: Počet řádků, které potomek překlenuje

en: The number of rows the widget should span
cs: Počet řádků, které widget překlenuje

en: The number of vertical tiles
cs: Počet dlaždic ve svislém směru

en: The object controlling the layout of an actor’s children
cs: Objekt ovládající rozvržení potomků účinkujícího

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
cs: Posunutí v rámci cesty, v rozmezí -1,0 a 2,0

en: The offset in pixels to apply to the binding
cs: Posun v pixelech, který se má použít k omezení

en: The offset in pixels to apply to the constraint
cs: Posun v pixelech, při kterém se má použít omezení

en: The orientation of the layout
cs: Natočení rozvržení

en: The path of the currently parsed file
cs: Cesta k právě zpracovávanému souboru

en: The path of the file containing the image data
cs: Cesta k souboru obsahujícímu data obrázku

en: The path used to constrain an actor
cs: Cesta použitá k omezení účinkujícího

en: The point around which the scaling and rotation occur
cs: Bod, ke kterému se vztahuje škálování a otáčení

en: The position of the origin of the actor
cs: Poloha počátku účinkujícího

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
cs: Upřednostňované zarovnání pro text a víceřádkový text

en: The preferred place to ellipsize the string
cs: Upřednostňované místo pro zkrácení řetězce

en: The repeat policy for the actor’s content
cs: Strategie opakování obsahu účinkujícího

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
cs: Rozlišení písma v 1024násobcích bodů na palec nebo -1 pro použití výchozího nastavení

en: The rotation angle on the X axis
cs: Úhel natočení v ose X

en: The rotation angle on the Y axis
cs: Úhel natočení v ose Y

en: The rotation angle on the Z axis
cs: Úhel natočení v ose Z

en: The rotation center on the X axis
cs: Souřadnice na ose X středu natočení

en: The rotation center on the Y axis
cs: Souřadnice na ose Y středu natočení

en: The rotation center on the Z axis
cs: Souřadnice na ose Z středu natočení

en: The row number to attach the top side of a child widget to
cs: Počet řádků, které se připojí k potomku z horní strany

en: The row the widget resides in
cs: Řádek, ve kterém je widget umístěn

en: The scaling factor for the surface
cs: Faktor škálování pro plochu

en: The scaling factor to be applied to windows
cs: Faktor škálování, který se má použít u oken

en: The scrolling direction
cs: Směr posouvání

en: The size of the actor
cs: Velikost účinkujícího

en: The source of the alignment
cs: Zdroj pro zarovnání

en: The source of the binding
cs: Zdroj omezení

en: The source of the constraint
cs: Zdroj omezení

en: The spacing between columns
cs: Rozestupy mezi sloupci

en: The spacing between rows
cs: Rozestupy mezi řádky

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
cs: Styl hintingu (hintnone – žádný, hintslight – lehký, hintmedium – střední, hintfull – plný)

en: The text to render
cs: Text, který se má vykreslit

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
cs: Čas mezi dvěma kliknutími nutný k rozpoznání vícenásobného kliknutí

en: The timeline of the animation
cs: Časová osa animace

en: The timeline used by the animation
cs: Časová osa použitá animací

en: The tint to apply
cs: Barevný odstín, který se má použít

en: The translation domain used to localize string
cs: Doména překladu, která se má použít k lokalizaci textů

en: The trigger edge used by the action
cs: Hranice spouštěče použitého touto akcí

en: The type of shader used
cs: Typ použitého shaderu

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
cs: Typ vyhlazování subpixelů (none – žádný, rgb – červená vlevo, bgr – modrá vlevo, vrgb – červená nahoře, vbgr – modrá nahoře)

en: The type of the device
cs: Typ zařízení

en: The type of the values in the interval
cs: Typ hodnoty v intervalu

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
cs: Podkladový materiál Cogl použitý k vykreslení účinkujícího

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
cs: Podkladová textura Cogl použitá k vykreslení účinkujícího

en: The underlying wayland surface
cs: Podkladová plocha Wayland

en: The unique name of the binding pool
cs: Jedinečný název skupiny klávesových zkratek

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
cs: Počet pixelů ve svislém směru, nutný k tomu, aby započala funkce tažení

en: The vertical trigger distance used by the action
cs: Svislá vzdálenost prahu spouštěče použitého touto akcí

en: The visible region of the actor
cs: Viditelná oblast účinkujícího

en: The volume of the audio
cs: Hlasitost zvuku

en: The width of the Cairo surface
cs: Šířka plochy Cairo

en: The width of the border of the rectangle
cs: Šířka obrysu obdélníku

en: The width of the canvas
cs: Šířka plátna

en: The width of the cursor, in pixels
cs: Šířka kurzoru v pixelech

en: The width of the pixmap bound to this texture
cs: Šířka pixelové mapy svázané s touto texturou

en: The width of the underlying wayland surface
cs: Šířka podkladové plochy Wayland

en: Threshold Trigger Edge
cs: Práh hranice spouštěče

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
cs: Vodorovná vzdálenost prahu spouštěče

en: Threshold Trigger Vertical Distance
cs: Svislá vzdálenost prahu spouštěče

en: Tile Waste
cs: Nevyužitá část dlaždice

en: Tilt of the ellipse around x axis
cs: Náklon elipsy okolo osy X

en: Tilt of the ellipse around y axis
cs: Náklon elipsy okolo osy Y

en: Tilt of the ellipse around z axis
cs: Náklon elipsy okolo osy Z

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Timeline used by the alpha
cs: Časová osa použitá alfou

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
cs: Časové razítko aktuálního nastavení fontconfig

en: Tint
cs: Odstín

en: Title
cs: Název

en: To Edge
cs: K hraně

en: Top attachment
cs: Připojeno zhora

en: Transform
cs: Transformace

en: Transform Set
cs: Transformace nastavena

en: Transformation matrix
cs: Transformační matice

en: Translation Domain
cs: Doména překladu

en: Translation X
cs: Translace v X

en: Translation Y
cs: Translace v Y

en: Translation Z
cs: Translace v Z

en: Translation along the X axis
cs: Translace souřadnic ve směru osy X

en: Translation along the Y axis
cs: Translace souřadnic ve směru osy Y

en: Translation along the Z axis
cs: Translace souřadnic ve směru osy Z

en: URI
cs: Adresa URI

en: URI of a media file
cs: Adresa URI mediálního souboru

en: URI of a subtitle file
cs: Adresa URI souboru s titulky

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
cs: Nelze inicializovat výkonné jádro Clutter: nebyly nalezeny žádné dostupné ovladače.

en: Unable to load image data
cs: Nelze načíst data obrázku

en: Unique identifier of the device
cs: Jedinečný identifikátor zařízení

en: Use Alpha
cs: Použít alfu

en: Use Animations
cs: Použít animace

en: Use Fog
cs: Použít zamlžení

en: Use markup
cs: Použít značku

en: Use “fuzzy” picking
cs: Použít přibližné („fuzzy“) vybírání

en: User Resizable
cs: Uživatelsky měnitelná velikost

en: Value Type
cs: Typ hodnoty

en: Vendor ID
cs: ID výrobce

en: Vertex Source
cs: Vertexový zdroj

en: Vertex shader
cs: Shader typu vertex

en: Vertical
cs: Svisle

en: Vertical Alignment
cs: Svislé zarovnání

en: Vertical Drag Threshold
cs: Svislý práh tažení

en: Vertical Expand
cs: Svislé roztažení

en: Vertical Fill
cs: Svislé vyplnění

en: Vertical Tiles
cs: Dlaždic svisle

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
cs: Svislé zarovnání pro účinkujícího uvnitř správce rozvržení

en: Vertical alignment of the actor within the cell
cs: Svislé zarovnání účinkujícího v rámci buňky

en: Vertical repeat
cs: Opakování svisle

en: Vertical scale center
cs: Střed škálování ve svislém směru

en: Visible
cs: Viditelnost

en: Whether each item should receive the same allocation
cs: Zda by každá položka měla zabírat stejné místo

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
cs: Zda by k účinkujícímu mělo být ve vodorovném směru přidáno dodatečné volné místo

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
cs: Zda by k účinkujícímu mělo být ve svislém směru přidáno dodatečné volné místo

en: Whether interpolated events emission is enabled.
cs: Zda je povoleno šíření událostí interpolace

en: Whether layout changes should be animated
cs: Zda mají být změny rozložení animovány

en: Whether or not the text includes Pango markup
cs: Zda text zahrnuje či nezahrnuje značku Pango

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
cs: Zda zmáčknutí klávesy Enter způsobí vyslání signálu o aktivaci

en: Whether the :filename property is set
cs: Zda je nastavena vlastnost :filename

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
cs: Zda účinkující obsahuje ukazatel některého ze vstupních zařízení

en: Whether the actor has a clip set
cs: Zda má účinkující nastavené ořezání

en: Whether the actor has been realized
cs: Zda byl účinkující realizován

en: Whether the actor is playing
cs: Zda je účinkující přehráván

en: Whether the actor is reactive to events
cs: Zda účinkující reaguje na události

en: Whether the actor is shown when parented
cs: Zda je účinkující zobrazen, když je zobrazen rodič

en: Whether the actor is visible or not
cs: Zda je účinkující viditelný či ne

en: Whether the actor will be painted
cs: Zda bude účinkující kreslen

en: Whether the animation should loop
cs: Zda by měla animace běžet ve smyčce

en: Whether the background color is set
cs: Zda je barva pozadí nastavena

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
cs: Zda by měl být potomek upřednostněn, když kontejner vymezuje nadbytečné místo ve směru vodorovné osy

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
cs: Zda by měl být potomek upřednostněn, když kontejner vymezuje nadbytečné místo ve směru svislé osy

en: Whether the child-transform property is set
cs: Zda je nastavena vlastnost child-transform

en: Whether the clickable has a grab
cs: Zda má klikatelný objekt místu k uchopení

en: Whether the clickable should be in pressed state
cs: Zda má být klikatelný objekt ve zmáčknutém stavu

en: Whether the current stream is seekable
cs: Zda je možné se v aktuálním proudu posouvat

en: Whether the cursor color has been set
cs: Zda byla nastavena barva kurzoru

en: Whether the device has a cursor
cs: Zda má zařízení kurzor

en: Whether the device is enabled
cs: Zda je zařízení povolené

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
cs: Zda by se měl automaticky obrátit směr po dosažení konce

en: Whether the drag area is set
cs: Zda je oblast tažení nastavena

en: Whether the input cursor is visible
cs: Zda je viditelný kurzor vstupu

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
cs: Zda by rozvržení mělo být homogenní, tj. aby všichni potomci měli stejnou velikost

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
cs: Zda by rozvržení mělo být raději svisle než vodorovně

en: Whether the main stage is fullscreen
cs: Zda je hlavní scéna v režimu celé obrazovky

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
cs: Zda by měla být hlavní scéna vykreslována v paměti bez zobrazení

en: Whether the meta is enabled
cs: Zda je struktura povolena

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
cs: Zda je ukazatel myši viditelný na hlavní scéně

en: Whether the rectangle should have a border
cs: Zda by měl mít obdélník obrys

en: Whether the scale-factor property is set
cs: Zda je nastavena vlastnost scale-factor

en: Whether the selected text color has been set
cs: Zda byla nastavena barva vybraného textu

en: Whether the selection color has been set
cs: Zda byla nastavena barva výběru

en: Whether the shader is compiled and linked
cs: Zda je shader přeložen a slinkován

en: Whether the shader is enabled
cs: Zda je shader povolen

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
cs: Zda uživatel může interaktivně měnit velikost scény

en: Whether the stage should accept focus on show
cs: Zda by měla scéna při zobrazení přijímat zaměření

en: Whether the stage should clear its contents
cs: Zda by scéna měla vymazat svůj obsah

en: Whether the surface should match the allocation
cs: Zda by se měla plocha přizpůsobit přidělenému místu

en: Whether the text is editable
cs: Zda je text možné upravovat

en: Whether the text is selectable
cs: Zda je text možné vybírat

en: Whether the text should be a single line
cs: Zda by měl být text jednořádkový

en: Whether the text should be justified
cs: Zda by měl být text zarovnán do bloku

en: Whether the transform property is set
cs: Zda je nastavena vlastnost transform

en: Whether to enable depth cueing
cs: Zda zapnout zvýraznění hloubky

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
cs: Zda se řídit komponentou alfa z barvy scény

en: Whether to pack items at the start of the box
cs: Zda balit položky při spuštění boxu

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
cs: Zda používat vyhlazování (1 pro zapnutí, 0 pro vypnutí a -1 pro použití výchozího nastavení)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
cs: Zda je použita pevná poloha pro účinkujícího

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
cs: Zda se má použít hinting (1 zapnut, 0 vypnut a -1 pro použití výchozího nastavení)

en: Whether to use the min-height property
cs: Zda se má použit vlastnost min-height

en: Whether to use the min-width property
cs: Zda se má použit vlastnost min-width

en: Whether to use the natural-height property
cs: Zda se má použit vlastnost natural-height

en: Whether to use the natural-width property
cs: Zda se má použit vlastnost natural-width

en: Width
cs: Šířka

en: Width of the actor
cs: Šířka účinkujícího

en: Width of the ellipse
cs: Šířka elipsy

en: Window
cs: Okno

en: Window Mapped
cs: Okno mapováno

en: Window Override Redirect
cs: Potlačit přesměrování u okna

en: Window Redirect Automatic
cs: Automatické přesměrování okna

en: Window Scaling Factor
cs: Faktor škálování oken

en: Window X
cs: Okno X

en: Window Y
cs: Okno Y

en: X Alignment
cs: Zarovnání v X

en: X End Scale
cs: Konečné škálování X

en: X Expand
cs: Roztažení v X

en: X Start Scale
cs: Počáteční škálování X

en: X coordinate
cs: Souřadnice X

en: X coordinate of the actor
cs: Souřadnice X účinkujícího

en: X coordinate of the anchor point
cs: Souřadnice X kotevního bodu

en: X coordinate of the center of rotation
cs: Souřadnice X středu otočení

en: X display to use
cs: Displej X, který se má použít

en: X position of window on screen according to X11
cs: Poloha okna v ose X na obrazovce podle X11

en: X screen to use
cs: Obrazovka X, která se má použít

en: Y Alignment
cs: Zarovnání v Y

en: Y End Scale
cs: Konečné škálování Y

en: Y Expand
cs: Roztažení v Y

en: Y Start Scale
cs: Počáteční škálování Y

en: Y coordinate
cs: Souřadnice Y

en: Y coordinate of the actor
cs: Souřadnice Y účinkujícího

en: Y coordinate of the anchor point
cs: Souřadnice Y kotevního bodu

en: Y coordinate of the center of rotation
cs: Souřadnice Y středu otočení

en: Y position of window on screen according to X11
cs: Poloha okna v ose Y na obrazovce podle X11

en: YUV textures are not supported
cs: Textury YUV nejsou podporovány

en: YUV2 textures are not supported
cs: Textury YUV2 nejsou podporovány

en: Z Position
cs: Poloha Z

en: Z component of the pivot point
cs: Souřadnice Z středového bodu

en: Z coordinate of the center of rotation
cs: Souřadnice Z středu otočení

en: Zoom Axis
cs: Přiblížení v osách
