gnome-disk-utility - en to cs translation catalogue (675 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
cs: %2.1f%% (%s) dat na zařízení „%s“ bylo nečitelných a bylo ve vytvořeném souboru s obrazem disku nahrazeno nulami. To se typicky stává, když je médium poškrábané nebo když je na disku fyzické poškození.

en: %d day | %d days
cs[0]: %d den
cs[1]: %d dny
cs[2]: %d dní

en: %d hour | %d hours
cs[0]: %d hodina
cs[1]: %d hodiny
cs[2]: %d hodin

en: %d milli-second | %d milli-seconds
cs[0]: %d milisekunda
cs[1]: %d milisekundy
cs[2]: %d milisekund

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minuta
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut

en: %d month | %d months
cs[0]: %d měsíc
cs[1]: %d měsíce
cs[2]: %d měsíců

en: %d second | %d seconds
cs[0]: %d sekunda
cs[1]: %d sekundy
cs[2]: %d sekund

en: %d sector | %d sectors
cs[0]: %d sektor
cs[1]: %d sektory
cs[2]: %d sektorů

en: %d year | %d years
cs[0]: %d rok
cs[1]: %d roky
cs[2]: %d let

en: %s (%.1f%%)
cs: %s (%.1f %%)

en: %s (Read-Only)
cs: %s (jen ke čtení)

en: %s ago
cs: před dobou %s

en: %s of %s — %s
cs: %s z %s – %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
cs: Nelze přečíst %s (nahrazeno nulami)

en: %s when decompressed
cs: %s po dekomprimaci

en: %s — %s free (%.1f%% full)
cs: %s — %s volných (%.1f %% obsazeno)

en: %s: %2.1f%%
cs: %s: %2.1f %%

en: %u sample | %u samples
cs[0]: %u vzorek
cs[1]: %u vzorky
cs[2]: %u vzorků

en: (None)
cs: (žádné)

en: --format-device must be used together with --block-device
cs: --format-device musí být použito dohromady s --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
cs: --format-device mesmí být použito dohromady s --restore-disk-image

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
cs: Data nastavení /etc/crypttab jsou poškozena

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 15 minutes
cs: 15 minut

en: 3 hours
cs: 3 hodiny

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
cs: <b>Tip</b>: Pokud se chystáte vyhodit do sběrného dvora, prodat nebo darovat svůj starý počítač nebo disk, měli byste použít důkladné mazání dat, aby se vaše soukromé informace nedostaly do nesprávných rukou.

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
cs: <b>VAROVÁNÍ</b>: Kompletní provedení bezpečného smazání může zabrat hodně dlouhou dobu, nelze jej přerušit a na některém hardwaru nemusí pracovat zcela správně. V nejhorší situaci se může stát, že se disk stane nepoužitelným nebo se vám zhroutí nebo zamrzne počítač. Než budete pokračovat, přečtěte si článek o <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Bezpečném mazání disku s ATA</a> (odkazovaný článek je v angličtině) a ujistěte se, že chápete potenciální rizika

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
cs: Soubor s názvem „%s“ již existuje. Chcete jej nahradit?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
cs: Oprava systému není možná vždy a může při ní dojít ke ztrátě dat. Je lepší teď zálohovat, než později zachraňovat situaci forenzními nástroji na vyhledávání ztracených souborů. Oprava může trvat opravdu dlouho, zvláště pokud oddíl obsahuje hodně dat.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
cs: Příznak používaný zavaděčem platormy k určení, zda lze z oddílu zavést systém. Někdy bývá oddíl s takovýmto příznakem označován jako <i>aktivní</i> oddíl.

en: AAM Level
cs: Úroveň AAM

en: APM Level
cs: Úroveň APM

en: ATA Enhanced Secure Erase
cs: Extra bezpečně smazat příkazem ATA

en: ATA Secure Erase
cs: Bezpečně smazat příkazem ATA

en: Access Time
cs: Přístupový čas

en: Activate selected swap partition
cs: Aktivovat vybraný odkládací oddíl

en: Additional partition options
cs: Dodatečné volby oddílu

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
cs: Časté zastavování otáčení ploten může vést k rychlejšímu opotřebování, než je předpokládáno. Zkontrolujte občas příznak SMART s názvem „Start/Stop Count“

en: Airflow temperature of the drive
cs: Teplota proudění vzduchu v disku

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
cs: Všechna data na disku budou ztracena, ale stále zůstane potenciální možnost je obnovit pomocí služeb pro záchranu dat

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
cs: Všechna data na disku budou přepsána a nebude je možné obnovit žádnou službou pro záchranu dat

en: All data on the partition will be lost
cs: Všechna data na oddílu budou ztracena

en: All existing data will be lost
cs: Všechna stávající data budou ztracena

en: Allocating Disk Image
cs: Vyhrazuje se místo pro obraz disku

en: Allow writing to the image
cs: Povolit zápis do obrazu

en: Amount of high current used to spin up the drive
cs: Hodnota napájecího proudu použitého k roztočení disku.

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
cs: Rozkmit chvění hlaviček (GMR-head) za běhu.

en: An easy way to manage your disks
cs: Snadný způsob správy disků

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
cs: Vyskytla se chyba při pokusu o přechod disku do režimu spánku

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
cs: Vyskytla se chyba při pokusu přepnout SMART do provozu

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
cs: Vyskytla se chyba při pokusu probudit disk z režimu spánku

en: Application Menu
cs: Nabídka aplikace

en: Apply Advanced Power Management Settings
cs: Použít nastavení pokročilé správy napájení

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
cs: Použít nastavení automatické správy hlučnosti

en: Apply Standby Timeout Settings
cs: Použít nastavení času pro uspání

en: Apply Write Cache Settings
cs: Použít nastavení mezipaměti pro zápis

en: Approximately %s
cs: Přibližně %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
cs: Opravdu chcete oddíl vymazat?

en: Are you sure you want to format the disk?
cs: Opravdu chcete disk naformátovat?

en: Are you sure you want to power off the drives?
cs: Opravdu chcete disk vypnout?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
cs: Opravdu chcete obraz disku zapsat na zařízení?

en: Assessment
cs: Posouzení

en: At least %s
cs: Nejméně %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
cs: Připojit jeden nebo více souborů s obrazem disku.

en: Attach new _Image…
cs: Připoj_it nový obraz…

en: Attribute
cs: Příznak

en: Auto-clear
cs: Automaticky mazat

en: Average Access Time
cs: Průměrný přístupový čas

en: Average Read Rate
cs: Průměrná rychlost čtení

en: Average Write Rate
cs: Průměrná rychlost zápisu

en: Average efficiency of operations while positioning
cs: Průměrný výkon operací během přesunu hlaviček na místo.

en: Average efficiency of the disk
cs: Průměrná výkonnost disku

en: Backing File
cs: Podkladový soubor

en: Benchmark
cs: Srovnávací test

en: Benchmark Settings
cs: Nastavení srovnávacího testu

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
cs: Srovnávací test zahrnuje měření přenosové rychlosti na různých oblastech zařízení i měření, jak dlouho trvá přesun z nějaké náhodné oblasti do jiné. Než použijete srovnávací test zápisu, zazálohujte si důležitá data.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
cs: Srovnávací test rychlosti zápisu na disk vyžaduje výhradní přístup k disku (tj. disk nebo oddíly na něm nesmí být připojeny nebo používány) a obnáší čtení dat a jejich zápis zpět. Výsledkem je, že obsah disku se nezmění.
    
    Pokud není test rychlosti zápisu vybrán, nebude proveden, ale na druhou stranu není potřeba výhradní přístup k zařízení (tj. disk nebo zařízení se mohou používat).

en: Block device is empty
cs: Blokové zařízení je prázdné

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
cs: Btrfs — Linuxový souborový systém s Copy-on-write a snímky

en: C_hange
cs: Z_měnit

en: C_heck Filesystem…
cs: Z_kontrolovat souborový systém…

en: C_onfirm Passphrase
cs: P_otvrzení hesla

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
cs: Nelze vytvořit nový oddíl. Již existují čtyři primární oddíly.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
cs: Nelze otevřít „%s“ – není náhodou svazek odpojen?

en: Cannot restore image of size 0
cs: Nelze obnovit obraz o velikosti 0

en: Change Filesystem Label
cs: Změna návěští souborového systému

en: Change Pa_ssphrase…
cs: Změnit _heslo…

en: Change Passphrase
cs: Změna hesla

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
cs: Změní vlastnictví souborového systému na vašeho uživatele a skupinu. V rekurzivním režimu se totéž provede u všech podřízených složek a souborů, což může vést k fatálním následkům, pokud souborový systém obsahuje strukturu složek, které by měly být vlastněny různými uživately (např. systém záloh nebo souborový systém, ke kterému přistupuje více uživatelů).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
cs: Změnou hesla k tomuto zařízení dojde rovněž k aktualizaci hesla, na které se odkazuje soubor <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vidět hesla zadaná výše

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
cs: Kliknutím vynutíte nové načtení dat SMART z pevného disku

en: Click to start a SMART self-test
cs: Kliknutím spustíte autokontrolu SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
cs: Kliknutím zastavíte autokontrolu SMART, která právě běží

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
cs: Kliknutím přepnete, zda je SMART pro tento pevný disk povolen či ne

en: Close
cs: Zavřít

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
cs: Okamžité zavření zastaví běžící úlohy a povede k vadným výsledkům.

en: Compatible with all systems and devices
cs: Kompatibilní se všemi systémy a zařízeními

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
cs: Kompatibilní s moderními systémy a pevnými disky > 2 TB

en: Confirm Check
cs: Potvrzení kontroly

en: Confirm Details
cs: Potvrdit údaje

en: Confirm Repair
cs: Potvrzení opravy

en: Confirm Taking Ownership
cs: Potvrzení převzetí vlastnictví

en: Confirm passphrase entered above
cs: Zadejte, pro ověření, ještě jednou stejné heslo

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
cs: Před pokračováním prosím potvrďte údaje aktuálního svazku.

en: Connected to another seat
cs: Připojeno do jiného místa

en: Contents
cs: Obsah

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
cs: Copyright © 2008 – 2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008 – 2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009 – 2017 Projekt GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
cs: Počet přemapovaných sektorů. Když pevný disk najde chybu čtení/zápisu/ověřování, označí sektor jako „přemístěný“ a data přesune do speciální rezervované oblasti (náhradní oblast).

en: Cre_ate
cs: V_ytvořit

en: Create Disk Image
cs: Vytvořit obraz disku

en: Create Partition
cs: Vytvoření oddílu

en: Create partition in unallocated space
cs: Vytvořit oddíl na nepřiděleném prostoru

en: Creating Disk Image
cs: Vytváří se obraz disku

en: Curr_ent Passphrase
cs: Současné h_eslo

en: Current Size
cs: Aktuální velikost

en: Current internal temperature of the drive
cs: Současná interní teplota disku

en: Custom Format
cs: Vlastní formát

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
cs: DISK PRAVDĚPODOBNĚ BRZY SELŽE

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
cs: Data uložená na svazku budou dostupná jen se správným heslem. Dávejte dobrý pozor, abyste jej nezapomněli.

en: Deactivate selected swap partition
cs: Deaktivovat vybraný odkládací oddíl

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
cs: Výchozí umístění v dialogových oknech Vytvoření/obnovení z obrazu disku

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
cs: Výchozí umístění v dialogových oknech Vytvoření obrazu disku/obnovení z obrazu disku. Pokud není zadáno, použije se složka ~/Dokumenty.

en: Delete selected partition
cs: Smazat vybraný oddíl

en: Destination
cs: Cíl

en: Detach loop device after unmount action
cs: Vyjmout zařízení místní smyčky po provedení odpojení

en: Detach this loop device
cs: Vyjmout toto zařízení místní smyčky

en: Device
cs: Zařízení

en: Device is size 0
cs: Zařízení má velikost 0

en: Disable Write Cache
cs: Zakázat mezipaměť pro zápis

en: Disk Drives
cs: Diskové jednotky

en: Disk Image Mounter
cs: Připojování obrazů disků

en: Disk Image Writer
cs: Zápis obrazu disku

en: Disk Image of %s (%s).img
cs: Obraz disku %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
cs: Obrazy disku (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
cs: Obrazy disku (*.img, *.iso)

en: Disk image copying complete
cs: Kopírování obrazu disku je hotovo

en: Disk image read error
cs: Chyba při čtení obrazu disku

en: Disk is OK
cs: Disk je v pořádku

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
cs[0]: Disk je funkční, jeden z příznaků vykazuje selhání z dřívějška
cs[1]: Disk je funkční, %d příznaky vykazují selhání z dřívějška
cs[2]: Disk je funkční, %d příznaků vykazuje selhání z dřívějška

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
cs[0]: Disk je funkční, má jeden vadný sektor
cs[1]: Disk je funkční, má %d vadné sektory
cs[2]: Disk je funkční, má %d vadných sektorů

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
cs[0]: Disk je funkční, jeden z příznaků vykazuje selhání
cs[1]: Disk je funkční, %d příznaky vykazují selhání
cs[2]: Disk je funkční, %d příznaků vykazuje selhání

en: Disk management utility for GNOME
cs: Nástroj pro správu disků v GNOME

en: Disk or Device
cs: Disk nebo zařízení

en: Disks
cs: Disky

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
cs: Aplikace Disky poskytuje snadný způsob, jak kontrolovat, formátovat, rozdělovat a nastavovat disky a bloková zařízení.

en: Display _Name
cs: Zobrazovaný _název

en: Don’t overwrite existing data
cs: Nepřepisovat stávající data

en: Drive Options
cs: Volby disku

en: Drive S_ettings…
cs: Nastav_ení disku…

en: Drive Settings
cs: Nastavení disku

en: Drive’s seek performance during offline operations
cs: Výkon přesunu hlaviček disku během off-line operací.

en: Edit Encr_yption Options…
cs: Upravit volb_y šifrování…

en: Edit Partition
cs: Úprava oddílu

en: Edit _Filesystem…
cs: Upravit _souborový systém…

en: Edit _Mount Options…
cs: Upravit volby _připojení…

en: Eject this disk
cs: Vysunout tento disk

en: Empty
cs: Prázdný

en: Enable Write Cache
cs: Povolit mezipaměť pro zápis

en: Enable _recursive mode
cs: Povolit _rekurzivní režim

en: Encryption Options
cs: Volby šifrování

en: Enter Standby After
cs: Přejít do stavu spánku po

en: Enter current passphrase used to protect the data
cs: Zadejte současné heslo požité k ochraně dat

en: Enter new passphrase used to protect the data
cs: Zadejte nové heslo, které se má použít k ochraně dat

en: Enter passphrase to unlock
cs: Zadání hesla k odemknutí

en: Enter passphrase used to protect the data
cs: Zadejte heslo sloužící k ochraně dat

en: Erase Multiple Disks
cs: Mazání více disků

en: Erase _Type
cs: _Typ mazání

en: Error aborting SMART self-test
cs: Chyba při rušení autokontroly SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
cs: Chyba při přidávání položky do /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
cs: Chyba při přidávání nové položky do /etc/fstab

en: Error allocating space for disk image file:
cs: Chyba při vyhrazování místa pro soubor s obrazem disku

en: Error attaching disk image
cs: Chyba při připojování obrazu disku

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
cs: Chyba při připojování obrazu disku: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
cs: Chyba při rušení úlohy

en: Error changing passphrase
cs: Chyba při změně návěští

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
cs: Chyba připojování k démonu udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
cs: Chyba při vytváření obrazu disku

en: Error creating partition
cs: Chyba při vytváření oddílu

en: Error deleting loop device
cs: Chyba při mazání zařízení místní smyčky

en: Error deleting partition
cs: Chyba při mazání oddílu

en: Error determining size of device:
cs: Chyba při určování velikosti zařízení:

en: Error determining size of file
cs: Chyba při určování velikosti souboru

en: Error disabling autoclear for loop device
cs: Chyba při vypínání automatického mazání pro zařízení místní smyčky

en: Error ejecting media
cs: Chyba při vysouvání média

en: Error formatting disk
cs: Chyba při formátování disku

en: Error formatting volume
cs: Chyba při formátování svazku

en: Error locking device
cs: Chyba při zamykání zařízení

en: Error looking up block device for %s
cs: Chyba při hledání blokového zařízení pro %s

en: Error mounting filesystem
cs: Chyba při připojování souborového systému

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
cs: Chyba při připojování souborového systému kvůli výpočtu minimální velikosti

en: Error mounting the filesystem
cs: Chyba při připojování souborového systému

en: Error opening %s: %s
cs: Chyba při otevírání %s: %s

en: Error opening file for reading
cs: Chyba při otevírání souboru pro čtení

en: Error opening file for writing
cs: Chyba při otevírání souboru pro zápis

en: Error opening “%s”: %m
cs: Chyba při otevírání „%s“: %m

en: Error powering off drive
cs: Chyba při vypínání disku

en: Error refreshing SMART data
cs: Chyba při občerstvování dat SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
cs: Chyba při odstraňování položky v /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
cs: Chyba při odstraňování staré položky v /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
cs: Chyba při opravě souborového systému

en: Error repairing filesystem after resize
cs: Chyba při opravě souborového systému po změně velikosti

en: Error resizing filesystem
cs: Chyba při změně velikosti souborového systému

en: Error resizing partition
cs: Chyba při změně velikosti oddílu

en: Error restoring disk image
cs: Chyba při obnově z obrazu disku

en: Error retrieving configuration data
cs: Chyba při vytváření oddílu

en: Error setting autoclear flag
cs: Chyba při nastavování příznaku automatického mazání

en: Error setting configuration
cs: Chyba při použití nastavení

en: Error setting label
cs: Chyba při nastavování návěští

en: Error setting partition flags
cs: Chyba při nastavování příznaků oddílu

en: Error setting partition name
cs: Chyba při nastavování názvu oddílu

en: Error setting partition type
cs: Chyba při nastavování typu oddílu

en: Error starting SMART self-test
cs: Chyba při spouštění autokontroly SMART

en: Error starting swap
cs: Chyba při spouštění odkládacího oddílu

en: Error stopping swap
cs: Chyba při zastavování odkládacího oddílu

en: Error unlocking device
cs: Chyba při odemykání zařízení

en: Error unmounting filesystem
cs: Chyba při odpojování souborového systému

en: Error updating /etc/crypttab
cs: Chyba při aktualizaci /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
cs: Chyba při aktualizaci položky v /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
cs: Chyba při aktualizaci položky v /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
cs: Chyba při kontrole souborového systému

en: Error while repairing filesystem
cs: Chyba při opravě souborového systému

en: Error while taking filesystem ownership
cs: Chyba při přebírání vlastnictví souborového systému

en: Error writing file
cs: Chyba při zápisu souboru

en: Extended Partition
cs: Rozšířený oddíl

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
cs: Rozšířený oddíl může obsahovat logické oddíly

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
cs: F2FS — Linuxový souborový systém pro úložiště flash

en: FAILING
cs: ZÁVADA

en: Failed in the past
cs: Dřívější selhání

en: File does not appear to be XZ compressed
cs: Soubor se nezdá být komprimován pomocí XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
cs: Souborový systém %s na %s nemohl být opraven.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
cs: Souborový systém %s na %s byl opraven.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
cs: Souborový systém %s na %s je nepoškozený.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
cs: Souborový systém %s na %s potřebuje opravu.

en: Filesystem _Type
cs: _Typ souborového systému

en: Filesystem damaged
cs: Souborový systém je poškozený

en: Filesystem intact
cs: Souborový systém je nedotčený

en: Fit to size
cs: Přizpůsobit velikost

en: Flags
cs: Příznaky

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
cs: Například „Adélčiny soubory“ nebo „Záloha“.

en: For use with _Windows (NTFS)
cs: Pro použití s _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
cs: Pro použití se všemi _systémy a zařízeními (FAT)

en: Form_at
cs: Formátov_at

en: Format Disk
cs: Formátování disku

en: Format Volume
cs: Formátování svazku

en: Format _Disk…
cs: Naformátovat _disk…

en: Format _Partition…
cs: Naformátovat o_ddíl…

en: Format selected device
cs: Naformátovat vybrané zařízení

en: Free Space _Following
cs: Násl_edující volné místo

en: Frequency of errors while positioning
cs: Četnost chyb během nastavování hlaviček na pozici

en: Frequency of errors while reading from the disk
cs: Četnost chyb během čtení z disku

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
cs: Četnost chyb během čtení surových dat z disku. Nenulová hodnota naznačuje problém buď s povrchem disku nebo s čtecími/zapisovacími hlavičkami.

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
cs: Četnost chyb jako následek nárazů při manipulaci.

en: General time for loading in a drive
cs: Souhrnný čas, kdy disk pracoval

en: Go back to main view
cs: Zpět do hlavního zobrazení

en: Height of heads above the disk surface
cs: Vzdálenost hlaviček od povrchu disku.

en: Hide from _Firmware
cs: Skrýt před _firmwarem

en: I_dentify As
cs: Označit _jako

en: Icon Na_me
cs: Název i_kony

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
cs: Je-li zaškrtnuto, je pro připojení zařízení vyžadována dodatečná autorizace [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
cs: Je-li zaškrtnuto, je k odemknutí zařízení vyžadována dodatečná autorizace [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
cs: Je-li zaškrtnuto, je zařízení zobrazováno v uživatelském rozhraní vždy, bez ohledu na to, jaká je jeho složka [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
cs: Je-li zaškrtnuto, zařízení bude připojeno při spuštění systému [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
cs: Je-li zaškrtnuto, bude zařízení odemknuto při spuštění systému [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
cs: Je-li zaškrtnuto, bude zařízen místní smyčky jen ke čtení. To je vhodné, když nechcete, aby došlo ke změnám v podkladovém souboru.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
cs: Je-li zaškrtnuto, připojí se jen ke čtení. To je vhodné, když nechcete, aby došlo ke změnám v podkladovém obrazu disku

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
cs: Když je nastaveno, použije se jako číselná hodnota VeraCrypt PIM (Personal Iteration Multiplier) pro tento svazek.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
cs: Je-li nastaveno, jde o název ikony, která bude pro zařízení použita v uživatelském rozhraní [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
cs: Je-li nastaveno, jde o název symbolické ikony, která bude pro zařízení použita v uživatelském rozhraní [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
cs: Je-li nastaveno, jde o název, který bude pro zařízení použit v uživatelském rozhraní [x-gvfs-name=]

en: If specified
cs: pokud je potřeba

en: Ignored, kept for compatibility
cs: Ignoruje se, zachováno kvůli kompatibilitě

en: Image Size
cs: Velikost obrazu

en: Image _Size
cs: Veliko_st obrazu

en: Image to Restore
cs: Obraz pro obnovu

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
cs: V případě, že výchozí volby nevyhovují vašim potřebám, vyberte jeden z následujících souborových systémů. Pamatujte na technické rozdíly a zamyslete se nad účelem použití.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
cs: Říká, že firmware EFI by měl obsah oddílu ignorovat a nezkoušet z něj číst

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
cs: Místo odemknutí tohoto svazku zkusit odemknout další svazek skrytý uvnitř něj

en: Internal error
cs: Interní chyba

en: Invalid PIM
cs: Neplatný PIM

en: Invalid compressed data
cs: Neplatná komprimovaná data

en: Job
cs: Úkol

en: Last Benchmarked
cs: Poslední srovnávací test

en: Legacy BIOS _Bootable
cs: _Zaveditelný se zastaralým BIOS

en: Linux Swap Partition
cs: Linuxový odkládací oddíl

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
cs: Zátěž disku způsobená třením v mechanické části úložiště.

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
cs: Zatěžování disku způsobené četným opakováním operací jako čtení, zápis, přesun hlaviček na pozici atd.

en: Location
cs: Umístění

en: Lock selected encrypted partition
cs: Zamknout vybraný šifrovaný oddíl

en: Loop device is empty
cs: Zařízení místní smyčky je prázdné

en: Loud (Fast)
cs: Hlasitý (rychlý)

en: Manage Drives and Media
cs: Správa disků a médií

en: Margin of a channel while reading data.
cs: Rozpětí kanálu během čtení dat.

en: Matches any device with the given label
cs: Odpovídá libovolnému zařízení s daným návěštím

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
cs: Odpovídá oddílu %u na libovolném zařízení, které je připojené na daném portu nebo adrese

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
cs: Odpovídá oddílu %u na zařízení, které má daný základní údaj o výrobku (VPD – Vital Product Data)

en: Matches the device with the given UUID
cs: Odpovídá zařízení s daným UUID

en: Matches the given device
cs: Odpovídá danému zařízení

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
cs: Odpovídá celému disku libovolného zařízení, které je připojené na daném portu nebo adrese

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
cs: Odpovídá celému disku zařízení, které má daný základní údaj o výrobku (VPD – Vital Product Data)

en: Media
cs: Médium

en: Minimal Size
cs: Minimální velikost

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
cs: Promíchejte velká a malá písmena a zkuste použit jednu dvě číslice

en: Mount Disk Images
cs: Připojit obraz disku

en: Mount Opt_ions
cs: Volb_y připojení

en: Mount Options
cs: Volby připojení

en: Mount _Point
cs: Bod _připojení

en: Mount at system _startup
cs: Připojit při _spuštění systému

en: Mount selected partition
cs: Připojit vybraný oddíl

en: N/A
cs: Neurčeno

en: N_ext
cs: Násl_edující

en: Name
cs: Název

en: Need more input
cs: Vyžaduje další vstupní data

en: Never
cs: Nikdy

en: New Disk Image
cs: Nový obraz disku

en: New _Passphrase
cs: Nové _heslo

en: No Device Selected
cs: Není vybrané žádné zařízení

en: No Filesystem
cs: Žádný souborový systém

en: No Media
cs: Bez média

en: No description for attribute %d
cs: Pro příznak %d není k dispozici žádný popis

en: No partitioning
cs: Nerozdělovat

en: None
cs: Žádné

en: Normalized
cs: Normalizovaná

en: Not enough memory
cs: Nedostatek paměti

en: Number of CRC errors during UDMA mode
cs: Počet chyb CRC během režimu UDMA.

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
cs: Počet chyb datových adresovacích značek (DAM) (nebo) specifické pro daného výrobce.

en: Number of ECC errors
cs: Počet chyb ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
cs: Počet chyb ECC za běhu

en: Number of S_amples
cs: Počet vzor_ků

en: Number of Sampl_es
cs: Poč_et vzorků

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
cs: Počet chyb způsobených příliš vysokou teplotou.

en: Number of attempts to calibrate the device
cs: Počet pokusů o kalibraci zařízení

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
cs: Počet dostupných rezervních bloků jako procentuální podíl vůči celkovému počtu rezervních bloků.

en: Number of buzz routines to spin up the drive
cs: Počet opakovaného roztáčení disku z důvodu nedostatečného proudu.

en: Number of cycles into landing zone position
cs: Počet cyklů přesunu hlavičky do parkovací zóny.

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
cs: Počet chyb, které byly následkem silného nárazu detekované čidlem otřesů

en: Number of errors corrected by software ECC
cs: Počet chyb opravených softwarovým ECC.

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
cs: Počet chyb, které nemohly být opraveny pomocí hardwarového ECC

en: Number of errors while reading from a disk
cs: Počet chyb během čtení z disku.

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
cs: Počet chyb během zapisování na disk (nebo) vícezónový chybný poměr (nebo) vzdálenost od povrchu.

en: Number of hours elapsed in the power-on state
cs: Počet hodin strávených v zapnutém stavu.

en: Number of hours in general operational state
cs: Počet hodin v běžném provozním stavu.

en: Number of off-track errors
cs: Počet chyb při čtení

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
cs: Počet dokončených fyzických mazacích cyklů na disku jako procentní podíl vůči maximálnímu množství fyzických mazacích cyklů, které disk podporuje.

en: Number of power-off or emergency retract cycles
cs: Počet cyklů vypnutí nebo nouzových odstavení.

en: Number of power-off retract events
cs: Počet situací, kdy byla zrušena operace kvůli ztrátě napájení

en: Number of power-on events
cs: Počet cyklů zapnutí/vypnutí

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
cs: Počet operací přemapování. Surová hodnota tohoto příznaku ukazuje celkový počet (úspěšných a neúspěšných) pokusů přesunout data z přemístěných sektorů na náhradní místo.

en: Number of retry attempts to spin up
cs: Počet opakovaných pokusů o roztočení

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
cs: Počet vzorků. Výsledkem většího počtu je přesnější obrázek chování přístupového času, ale test zabere více času.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
cs: Počet vzorků. Výsledkem většího počtu je hladší křivka grafu, ale test zabere více času.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
cs: Počet sektorů čekajících na přemapování. Pokud je sektor čekající na přemapování následně zapsán nebo přečten úspěšně, tak se tato hodnota sníží a sektor přemapován není. Chyby čtení sektoru přemapování sektoru neovlivňují, přemapování se provádí pouze při selhání pokusu o zápis.

en: Number of spindle start/stop cycles
cs: Počet cyklů roztočení/zastavení hřídele.

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
cs: Počet situací, kdy se zápisová hlava pohybovala mimo normální operační rozmezí.

en: Number of uncorrectable ECC errors
cs: Počet neopravitelných chyb ECC

en: OK
cs: V pořádku

en: Offline
cs: Off-line

en: Old-Age
cs: Překročena životnost

en: Online
cs: On-line

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
cs: Bude změněno pouze heslo, na které se odkazuje soubor <i>/etc/crypttab</i>. Ke změně hesla na disku použijte <i>Změnit heslo…</i>

en: Opt_ions
cs: Volb_y

en: Options to use when unlocking the device
cs: Volby, které se mají použít při odemykání zařízení

en: Other Devices
cs: Ostatní zařízení

en: Overall Assessment
cs: Souhrnné posouzení

en: Overwrite existing data with zeroes
cs: Přepsat stávající data nulami

en: Overwrites existing data, but takes longer.
cs: Přepíše stávající data, ale trvá to déle.

en: Partition Type
cs: Typ oddílu

en: Partition _Size
cs: Veliko_st oddílu

en: Partitioning
cs: Rozdělení

en: Passphrase File
cs: Soubor s heslem

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
cs: Heslo zařízení nebo ponechte prázdné, pokud má být o heslo žádán uživatel při použití zařízení

[ctx: Password strength]
en: Fair
cs: Ujde

[ctx: Password strength]
en: Good
cs: Dobré

[ctx: Password strength]
en: Strong
cs: Silné

[ctx: Password strength]
en: Weak
cs: Slabé

en: Perform Better
cs: Lepší výkon

en: Perform _write-benchmark
cs: Provést srovnávací test zá_pisu

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
cs: Povolením mezipaměti pro zápis se zvýší výkon, ale systém se vystavuje riziku ztráty dat v případě výpadku napájení

en: Power off this disk
cs: Vypnout tento disk

en: Powered On
cs: Zapnuto

en: Pre-Fail
cs: Předzvěst selhání

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
cs: Množství síly vynaložené na kroutící moment disku

en: Quick
cs: rychlé

en: Quiet (Slow)
cs: Tichý (pomalý)

en: Refresh
cs: Znovu načíst

en: Rep_air Filesystem…
cs: Opr_avit souborový systém…

en: Repair failed
cs: Oprava selhala

en: Repair successful
cs: Oprava byla úspěšná

en: Require additional authori_zation to mount
cs: K odemknutí je vyžadována dodatečná autori_zace

en: Require additional authori_zation to unlock
cs: K odemknutí je vyžadována dodatečná autori_zace

en: Resi_ze…
cs: Změnit _velikost…

en: Resize Volume
cs: Změna velikosti svazku

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
cs: Změna velikosti souborového systému může vést ke ztrátě dat. Doporučujeme vám proto svá data nejdříve zálohovat. Pokud je při změně velikosti potřeba přesouvat velké množství dat, může operace trvat opravdu dlouho. Minimální velikost je propočítána vůči aktuálnímu obsahu. Pamatujte ale, že aby souborový systém pracoval rychle a spolehlivě, potřebuje nechat nějaké volné místo.

en: Resizing not ready
cs: Změna velikosti není připravená

en: Restore Disk Image
cs: Obnovení z obrazu disku

en: Restore disk image
cs: Obnovit z obrazu disku

en: Restoring Disk Image
cs: Obnovuje se z obrazu disku

en: Retrieving DVD keys
cs: Získávají se klíče pro DVD

en: SELF-TEST FAILED
cs: AUTOKONTROLA SELHALA

en: SMART Data & Self-Tests
cs: Data SMART a autokontroly

en: SMART _Attributes
cs: Přízn_aky SMART

en: SMART is not enabled
cs: SMART není zapnut

en: SMART is not supported
cs: SMART není podporován

en: S_etting
cs: Nastav_ení

en: S_tandby Now
cs: Nyní uspa_t

en: S_ymbolic Icon Name
cs: Název s_ymbolické ikony

en: Sample S_ize (MiB)
cs: Vel_ikost vzorku (MiB)

en: Sample Size
cs: Velikost vzorku

en: Save Power
cs: Šetřit energii

en: Save in _Folder
cs: Uložit ve slož_ce

en: Select Disk Image to Attach
cs: Výběr obrazu disku pro připojení

en: Select Disk Image to Restore
cs: Výběr obrazu disku pro obnovu

en: Select Disk Image(s) to Mount
cs: Výběr obrazu(ů) disku pro připojení

en: Select a Folder
cs: Výběr složky

en: Select a Keyfile
cs: Vybrat soubor s klíčem

en: Select a device to manage.
cs: Vyberte zařízení, které chcete spravovat.

en: Select a keyfile to unlock this volume
cs: Vyberte soubor s klíči pro odemknutí tohoto svazku

en: Select device
cs: Vybrat zařízení

en: Self-assessment
cs: Samo-posouzení

en: Self-test Result
cs: Výsledek autokontroly

en: Self-test in progress
cs: Probíhá autokontrola

en: Serial Number
cs: Sériové číslo

en: Set Password
cs: Nastavit heslo

en: Set options to unlock
cs: Nastavení voleb pro odemknutí

en: Set up _read-only loop device
cs: Nastavit místní smyčku jen ke čtení

en: Set up _read-only mount
cs: Nastavit jen ke č_tení

en: Sh_ow Password
cs: Zo_brazit heslo

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
cs: Posun disku, který může nastat následkem silného nárazu při skladování, následkem pádu (nebo) teploty.

en: Sho_w Passphrases
cs: Zo_brazit hesla

en: Sho_w in user interface
cs: Zobrazo_vat v uživatelském rozhraní

en: Sho_w passphrase
cs: Zo_brazit heslo

en: Size
cs: Velikost

en: Slow
cs: pomalé

en: Source
cs: Zdroj

en: Stop running jobs?
cs: Zastavit běžící úlohy?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
cs: Vypnout <i>Výchozí volby uživatelova sezení</i>, abyste mohli nastavit volby šifrování a heslo pro zařízení. Volby odpovídají položce v souboru <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
cs: Vypnout <i>Výchozí hodnoty uživatelova sezení</i>, abyste mohli nastavit bod připojení a volby připojení pro zařízení. Volby odpovídají položce v souboru <b>/etc/fstab</b>

en: Temperature
cs: Teplota

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
cs: Soubor <b>speciálního zařízení</b> – použít symbolický odkaz ve stromu <b>/dev/disk</b> k řízení působnosti položky

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
cs: Množství dat přečtených během života disku.

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
cs: Množství dat zapsaných během života disku.

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
cs: Kontrola může trvat opravdu dlouho, zvláště pokud oddíl obsahuje hodně dat.

en: The difference to the previous partition size
cs: Rozdíl oproti předchozí velikosti oddílu

en: The directory to mount the device in
cs: Složka do které se má zařízení připojit

en: The disk image is %s bigger than the target device
cs: Vybraný obraz disku je o %s větší než cílové zařízení

en: The disk image is %s smaller than the target device
cs: Vybraný obraz disku je o %s menší než cílové zařízení

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
cs: Šifrovací heslo bylo získáno z klíčenky

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
cs: Soubor již v „%s“ existuje. Při nahrazení bude přepsán jeho obsah.

en: The filesystem type to use
cs: Typ souborového systému, který se má použít

en: The free space following the partition
cs: Volné místo následující za oddílem

en: The label matches the existing label
cs: Návěští je stejné, jako stávající

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
cs: Volby připojení uložené v souboru <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
cs: Název souborového systému. To je užitečné, když se chcete na zařízení odkazovat pomocí symbolického odkazu ve složce /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
cs: Název, který se použije pro odemknuté zařízení – zařízení je nastaveno v podobě názvu s předřazenou cestou <b>/dev/mapper/</b>

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
cs: Počet MiB (1048576 bajtů) pro čtení/zápis u každého vzorku.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
cs: Počet MiB (1048576 bajtů), které se mají přečíst/zapsat pro každý vzorek. Větší velikost vzorků přináší větší přesnost srovnávacího testu, ale za cenu delší doby provádění.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
cs: Počet vzorků, které se použijí u srovnávacího testu přístupového času.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
cs: Počet vzorků, které se použijí u srovnávacího testu čtení/zápisu.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
cs: Název oddílu (až 36 unikódových znaků). To je užitečné, když se chcete na zařízení odkazovat pomocí symbolického odkazu ve složce <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
cs: Typ oddílu v podobě 8bitového celého nezáporného čísla

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
cs: Typ oddílu v podobě 32bitového <i>GUID</i>

en: The passphrase matches the existing passphrase
cs: Heslo je stejné, jako to stávající

en: The passphrases do not match
cs: Hesla se liší

en: The passwords do not match
cs: Hesla se liší

en: The size of the image to create
cs: Velikost oddílu, který se má vytvořit

en: The size of the partition to create
cs: Velikost oddílu, který se má vytvořit

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
cs: Soubor speciálního zařízení – použít symbolický odkaz ve stromu /dev/disk k řízení působnosti položky

en: The strength of the passphrase
cs: Síla hesla

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
cs: Pokud tuto položku změníte nebo odstraníte, nemusí systém správně fungovat

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
cs: Celkový počet neopravitelných chyb při čtení/zápisu sektoru. Růst hodnoty tohoto příznaku signalizuje vadu povrchu disku a/nebo problémy v mechanické části.

en: The utility %s is missing.
cs: Schází nástroj %s

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
cs: Tento souborový systém bude před provedením změn automaticky odpojen.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
cs: Odpovídá to příznaku <i>zaveditelný</i> v hlavním zaváděcím záznamu. Normálně se používá pouze pro oddíly GTP na systémech MBR

en: This is the last primary partition that can be created.
cs: Jde o poslední primární oddíl, který může být vytvořen.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
cs: Tato operace připraví systém k vypnutí a odebrání následujících disků.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
cs: Vzhledem k tomu, že svazek obsahuje náhodná data, je možná šifrovaný pomocí VeraCrypt.

en: Threshold
cs: Prahová

en: Threshold exceeded
cs: Prahová hodnota je překročena

en: Threshold not exceeded
cs: Prahová hodnota není překročena

en: Time needed to spin up the disk
cs: Čas potřebný na roztočení disku

en: Time while head is positioning
cs: Čas strávený přesunem hlaviček na místo.

en: To enable or disable the write test.
cs: Povolit nebo zakázat test zápisu.

en: Total number of load cycles
cs: Celkový počet zátěžových cyklů

en: Transfer Rate
cs: Přenosová rychlost

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
cs: Při spuštění a při připojení disku zapnout nastavení AAM

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
cs: Při spuštění a při připojení disku zapnout nastavení APM

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
cs: Při spuštění a při připojení disku zapnout nastavení časové prodlevy, po které se uspává.

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
cs: Při spuštění a při připojení disku zapnout nastavení mezipaměti pro zápis

en: Type
cs: Typ

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
cs: UDF — Univerzální diskový formát pro výměnná zařízení v řadě systémů

en: Unallocated Space
cs: Nepřidělený prostor

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
cs: Odemknout šifrovaný oddíl nebo médium systému Windows

en: Unlock selected encrypted partition
cs: Odemknout vybraný šifrovaný oddíl

en: Unmount selected partition
cs: Odpojit vybraný oddíl

en: Unnamed (%s).img
cs: Nepojmenovaný (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
cs: Nenapravitelná chyba čtení při vytváření obrazu disku

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Updates
cs: Aktualizace

en: Us_er Session Defaults
cs: Výchozí hodnoty uživat_elova sezení

en: Used
cs: Použito

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
cs: Používá se k upozornění, že oddíl a jeho obsah je nutný pro funkčnost OS/platformy. Mělo by se dávat obzvlášť pozor, aby takovýto oddíl nebyl nedopatřením smazán nebo nebyl přepsán jeho obsah.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
cs: Pomocí Disků si můžete prohlížet data SMART, spravovat zařízení, provádět srovnávací testy disků a zobrazovat flashdisky USB.

en: Value
cs: Hodnota

en: Vendor Recommended
cs: Výrobcem doporučeno

en: View, modify and configure disks and media
cs: Zobrazovat, upravovat a nastavovat disky a paměťová média

en: Volume
cs: Svazek

en: Volume _Name
cs: _Název svazku

en: Volume type
cs: Typ svazku

en: Volumes Grid
cs: Mřížka svazků

en: Waited too long for the filesystem
cs: Příliš dlouho se čekalo na souborový systém

en: Warning: all data on the volume will be lost
cs: Varování: všechna data na svazku budou ztracena

en: Will be created
cs: Bude vytvořen

en: Will be deleted
cs: Bude smazán

en: Windows _system
cs: _Systém Windows

en: World Wide Name
cs: Jedinečný název WWN

en: Worst
cs: Nejhorší

en: Wr_ite Cache
cs: Mezipaměť pro záp_is

en: Write Disk Images to Devices
cs: Zapsat obraz disku do zařízení

en: XFS — Linux Filesystem
cs: XFS — Linuxový souborový systém

en: _Abort Benchmark
cs: _Zrušit srovnávací test

en: _About Disks
cs: O _aplikaci Disky

en: _Attach
cs: _Připojit

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
cs: Připojit obr_az disku… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
cs: Srovn_ávací test disku…

en: _Benchmark Partition…
cs: Srov_návací test oddílu…

en: _Bootable
cs: _Zaveditelný

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Confirm
cs: _Potvrdit

en: _Conveyance
cs: P_o přepravě

en: _Create Disk Image…
cs: _Vytvořit obraz disku…

en: _Create Partition Image…
cs: _Vytvořit obraz oddílu…

en: _Delete
cs: Vy_mazat

en: _Delete Disk Image File
cs: Smazat soubor s obrazem _disku

en: _Destination
cs: _Cíl

en: _Difference
cs: Roz_díl

en: _Edit Partition…
cs: _Upravit oddíl…

en: _Erase
cs: Vy_mazat

en: _Erase…
cs: Vy_mazat…

en: _Extended
cs: Rozšíř_ená

en: _Format
cs: _Formátovat

en: _Format…
cs: _Formátovat…

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Hidden
cs: S_krytý

en: _Image to Restore
cs: O_braz pro obnovu

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
cs: _Interní disk pro použití čistě s linuxovými systémy (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Keyfiles
cs: Soubory s _klíči

en: _Label
cs: _Návěští

en: _Mount
cs: Připo_jit

en: _Name
cs: _Název

en: _New Disk Image…
cs: _Nový obraz disku…

en: _Other
cs: _Jiný

en: _Partitioning
cs: _Rozdělení

en: _Passphrase
cs: _Heslo

en: _Password
cs: _Heslo

en: _Password protect volume (LUKS)
cs: Svazek chráněný _heslem (LUKS)

en: _Power Off
cs: Vy_pnout

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Replace
cs: _Nahradit

en: _Resize
cs: Z_měnit velikost

en: _Restore
cs: O_bnovit

en: _Restore Disk Image…
cs: Obnovit disk z ob_razu…

en: _Restore Partition Image…
cs: Obnovit oddíl z ob_razu…

en: _SMART Data & Self-Tests…
cs: Data _SMART a autokontroly…

en: _Short
cs: _Krátká

en: _Standby
cs: U_spat

en: _Start Benchmarking…
cs: _Spustit srovnávací testování…

en: _Start Benchmark…
cs: _Spustit srovnávací test…

en: _Start Creating…
cs: _Spustit vytváření…

en: _Start Restoring…
cs: _Spustit obnovu…

en: _Start Self-test
cs: _Spustit autokontrolu

en: _Stop Self-test
cs: _Spustit autokontrolu

en: _System Partition
cs: _Systémový oddíl

en: _Take Ownership…
cs: Převzí_t vlastnictví…

en: _Type
cs: _Typ

en: _Unlock
cs: _Odemknout

en: _Unlock at system startup
cs: Odemkno_ut při spuštění systému

en: _Volumes
cs: S_vazky

en: _Wake-Up from Standby
cs: Prob_udit ze spánku

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
cs: 0 (zakázáno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
cs: %d (zastavit otáčení není povoleno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
cs: %d (zastavit otáčení je povoleno)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
cs: 255 (zakázáno)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
cs: %.2f ms

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
cs: %s (uplynulo %s)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
cs: Měří se přístupová doba (%2.1f %% dokončeno)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
cs: Měří se přenosová rychlost (%2.1f %% dokončeno)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
cs: Nejsou k dispozici žádná srovnávací data

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
cs: Otevírá se zařízení…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
cs: Chyba při zjišťování velikosti stránky: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
cs: Chyba při zjišťování velikosti zařízení: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
cs: Chyba při přednačítání %lld bajtů z pozice %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
cs: Chyba při přednačítání %s z pozice %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
cs: Chyba při čtení %lld bajtů z pozice %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
cs: Chyba při čtení %s na pozici %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
cs: Chyba při posunu na pozici %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
cs: Chyba při posunu na pozici %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
cs: Chyba při posunu na pozici %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
cs: Chyba synchronizace (na pozici %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
cs: Chyba při zápisu %lld bajtů na pozici %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
cs: Očekáván zápis %lld bajtů, ale zapsáno pouze %lld: %m

en: bytes
cs: B

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
cs: Ovlivněná zařízení

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
cs: Provádí se srovnávací test zařízení

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
cs: Kopíruje se zařízení do obrazu disku

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
cs: disk;mechanika;svazek;pevný disk;hdd;cdrom;cd-rom;dvd;oddíl;iso;obraz;záloha;obnova;test výkonu;srovnávací test;raid;luks;šifrování;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
cs: Méně než minuta.

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
cs: %s a %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
cs: %s a %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
cs: %s a %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
cs: %s a %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
cs: %s, %s a %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
cs: exFAT — Souborový systém Windows pro úložiště flash, především karty SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
cs: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (sestaveno vůči %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
cs: Zbývá %s

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
cs: Zbývá %s (%s/s)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
cs: Pevný disk pravděpodobně brzy selže.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
cs: Přezkoumat

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
cs: Zjištěn problém s pevným diskem

[ctx: partition type]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
cs: Neznámý (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
cs: Kopíruje se obraz disku do zařízení

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
cs: Připojit existující obrazu disku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
cs: Vytvořit nový prázdný obraz disku

[ctx: shortcut window]
en: Disks
cs: Disky

[ctx: shortcut window]
en: Drive
cs: Zařízení

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
cs: Nastavení zařízení

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
cs: Naformátovat vybrané zařízení

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
cs: Naformátovat vybraný svazek

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
cs: Otevřít nabídku aplikace

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
cs: Otevřít nabídku zařízení

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
cs: Otevřít nabídku svazku

[ctx: shortcut window]
en: Partition
cs: Oddíl

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
cs: Obnovit obrazu na disk

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
cs: Data SMART

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
cs: Zrušit výběr aktuálního disku

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
cs: Poslední autokontrola byla úspěšně dokončena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
cs: Poslední autokontrola nebyla dokončena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
cs: Poslední autokontrola našla závadu

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
cs: Poslední autokontrola našla závadu (elektronika)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
cs: Poslední autokontrola našla závadu (fyzickou)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
cs: Poslední autokontrola našla závadu (čtení)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
cs: Poslední autokontrola našla závadu (motor)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
cs: Poslední autokontrola byla zrušena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
cs: Poslední autokontrola byla přerušena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
cs: Autokontrola probíhá – zbývá %d %%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
cs: Neznámý (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
cs: Nikdy

[ctx: standby-value]
en: Reserved
cs: Rezervováno

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
cs: Určeno výrobcem

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
cs: Zamknuto

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
cs: Odemknuto

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
cs: Kořen souborového systému

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
cs: Připojeno v %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
cs: Nepřipojeno

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
cs: Neaktivní

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
cs: Rozšířený oddíl

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
cs: Rozšířený oddíl

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
cs: Souborový systém

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
cs: Volné místo

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
cs: Oddíl %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
cs: Oddíl %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
cs: Odkládací oddíl

en: ← Spindown
cs: ← Zastavení
