gnome-settings-daemon - en to cs translation catalogue (537 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
cs[0]: %2$s. Zbývá vám %1$u pokus.
cs[1]: %2$s. Zbývají vám %1$u pokusy.
cs[2]: %2$s. Zbývá vám %1$u pokusů.

en: %i hour | %i hours
cs[0]: %i hodina
cs[1]: %i hodiny
cs[2]: %i hodin

en: %i minute | %i minutes
cs[0]: %i minuta
cs[1]: %i minuty
cs[2]: %i minut

en: %s Requires Authentication
cs: %s požaduje ověření

en: %s Stopped
cs: Aplikace %s zastavena

en: %s of UPS backup power remaining
cs: Zbývá %s napájení ze záložního zdroje

en: A connected device is low on power
cs: Připojené zařízení je téměř vybité

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
cs: Připojené zařízení je téměř vybité (%.0f %%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Připojené zařízení je téměř vybité (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Připojené zařízení je téměř vybité. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
cs: Slovník nastavení XSETTINGS, která se mají přepsat

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
cs: Seznam řetězců představujících moduly GTK+, které budou načteny, obvykle navíc k těm podmíněně a výslovně vypnutým.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
cs: Seznam řetězců představujících moduly GTK+, které nebudou načteny, i když jsou ve svém nastavení standardně zapnuté.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
cs: Seznam řetězců představujících zásuvné moduly, které mají dovoleno se načíst (výchozí jsou všechny: „all“). Tento údaj se vyhodnocuje jen při spuštění.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
cs: Koeficient akcelerace pro pohyb myši. Hodnota -1 je systémová výchozí.

en: Access denied
cs: Odmítnut přístup

en: Action Cancelled
cs: Akce byla zrušena

en: Airplane mode disabled
cs: Režim „letadlo“ je vypnutý

en: Airplane mode enabled
cs: Režim „letadlo“ je zapnutý

en: Antialiasing
cs: Vyhlazování

en: Application Stopped
cs: Aplikace zastavena

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
cs: Přibližně zbývá %s napájení ze záložního zdroje (%.0f %%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
cs: Zbývá přibližně %s napájení ze záložního zdroje (%.0f %%). Obnovte napájení z elektrické sítě, abyste předešli ztrátě dat.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
cs: Přibližné zbývá %s (%.0f %%)

en: Attached computer battery low
cs: Baterie připojeného počítače je téměř vybitá

en: Attached computer is low on power
cs: Připojený počítač je téměř vybitý

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
cs: Připojený počítač je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Připojený počítač je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Připojený počítač je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Audio device battery low
cs: Baterie zvukového zařízení je téměř vybitá

en: Audio device is low on power
cs: Zvukové zařízení je téměř vybité

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
cs: Zvukové zařízení je téměř vybité (%.0f %%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Zvukové zařízení je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Zvukové zařízení je téměř vybité. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
cs: Pro změnu obrázku OLED na tabletu Wacom je vyžadována autentizace

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
cs: Pro změnu podsvícení notebooku je vyžadována autentizace

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
cs: Pro změnu rozsvícení LED na tabletu Wacom je vyžadována autentizace

en: Automatic hibernation
cs: Automatické uspání na disk

en: Automatic logout
cs: Automatické odhlášení

en: Automatic suspend
cs: Automatické uspání do paměti

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
cs: Utomaticky zapínat profil úspory energie „power-saver“ pomocí démona power-profile-daemon ve chvíli, kdy je nízký stav nabití baterie.

en: Battery critically low
cs: Kriticky nízký stav baterie

en: Battery is critically low
cs: Úroveň nabití baterie je kritická

en: Battery is low
cs: Nízký stav baterie

en: Battery low
cs: Baterie je téměř vybitá

en: Binding
cs: Klávesová zkratka

en: Binding for power button.
cs: Klávesová zkratka pro tlačítko napájení.

en: Binding for the custom binding
cs: Klávesová zkratka pro vlastní zkratku

en: Binding for the magnifier to zoom in
cs: Klávesová zkratka pro zvětšení lupou.

en: Binding for the magnifier to zoom out
cs: Klávesová zkratka pro zmenšení lupou.

en: Binding to cycle the screen brightness.
cs: Klávesová zkratka pro cyklické procházení jasu obrazovky.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
cs: Klávesová zkratka pro snížení jasu podsvícení klávesnice.

en: Binding to decrease the screen brightness.
cs: Klávesová zkratka pro snížení jasu obrazovky.

en: Binding to decrease the text size
cs: Klávesová zkratka pro zmenšení velikosti textu.

en: Binding to eject an optical disc.
cs: Klávesová zkratka pro vysunutí optického disku.

en: Binding to hibernate the machine.
cs: Klávesová zkratka pro uspání počítače na disk.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
cs: Klávesová zkratka pro zvýšení jasu podsvícení klávesnice.

en: Binding to increase the screen brightness.
cs: Klávesová zkratka pro zvýšení jasu obrazovky.

en: Binding to increase the text size
cs: Klávesová zkratka pro zvětšení velikosti textu.

en: Binding to launch GNOME Settings.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění Nastavení GNOME.

en: Binding to launch the calculator.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění kalkulačky.

en: Binding to launch the email client.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění poštovního klienta.

en: Binding to launch the help browser.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění prohlížeče nápovědy.

en: Binding to launch the media player.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění multimediálního přehrávače.

en: Binding to launch the search tool.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění vyhledávacího nástroje.

en: Binding to launch the web browser.
cs: Klávesová zkratka pro spuštění webového prohlížeče.

en: Binding to lock the screen.
cs: Klávesová zkratka pro uzamčení obrazovky.

en: Binding to log out.
cs: Klávesová zkratka pro odhlášení se.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
cs: Klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku s vyšší přesností.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
cs: Klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku bez vydání zvukového efektu.

en: Binding to lower the volume.
cs: Klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
cs: Klávesová zkratka pro úplné vypnutí/zapnutí mikrofonu.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
cs: Klávesová zkratka pro úplné vypnutí/zapnutí zvuku reproduktorů a sluchátek bez vydání zvukového efektu.

en: Binding to mute/unmute the volume.
cs: Klávesová zkratka pro úplné vypnutí/zapnutí zvuku z reproduktorů a sluchátek.

en: Binding to open the Home folder.
cs: Klávesová zkratka pro otevření domovské složky.

en: Binding to pause playback.
cs: Klávesová zkratka pro pozastavení přehrávání.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
cs: Klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku s vyšší přesností.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
cs: Klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku bez vydání zvukového efektu.

en: Binding to raise the volume.
cs: Klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku.

en: Binding to show current battery status.
cs: Klávesová zkratka pro zobrazení aktuálního stavu baterie.

en: Binding to show the on-screen keyboard
cs: Klávesová zkratka pro zobrazení klávesnice na obrazovce.

en: Binding to show the screen magnifier
cs: Klávesová zkratka pro zobrazení lupy obrazovky.

en: Binding to skip backward in current track.
cs: Klávesová zkratka pro přeskočení zpět v aktuální stopě.

en: Binding to skip forward in current track.
cs: Klávesová zkratka pro přeskočení vpřed v aktuální stopě.

en: Binding to skip to next track.
cs: Klávesová zkratka pro přeskočení na následující stopu.

en: Binding to skip to previous track.
cs: Klávesová zkratka pro přeskočení na předchozí stopu.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
cs: Klávesová zkratka pro spuštění přehrávání (nebo přepnutí přehrávání/pozastavení).

en: Binding to start the screen reader
cs: Klávesová zkratka pro spuštění čtení obrazovky.

en: Binding to stop playback.
cs: Klávesová zkratka pro zastavení přehrávání.

en: Binding to suspend the machine.
cs: Klávesová zkratka pro uspání počítače do paměti.

en: Binding to switch the touchpad off.
cs: Klávesová zkratka pro vypnutí touchpadu.

en: Binding to switch the touchpad on.
cs: Klávesová zkratka pro zapnutí touchpadu.

en: Binding to toggle airplane mode.
cs: Klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí režimu „letadlo“.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
cs: Klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí automatického otáčení obrazovky.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí Bluetooth do/z režimu „letadlo“.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu náhodného přehrávání v multimediálním přehrávači.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí režimu opakovaného přehrávání v multimediálním přehrávači.

en: Binding to toggle the interface contrast
cs: Klávesová zkratka pro přepnutí kontrastu rozhraní.

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
cs: Klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí podsvícení klávesnice.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
cs: Klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí touchpadu.

en: Bluetooth RF kill
cs: Vypnout/zapnout vysílání Bluetooth

en: Bluetooth device battery low
cs: Baterie zařízení Bluetooth je téměř vybitá

en: Bluetooth device is low on power
cs: Zařízení Bluetooth je téměř vybité

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
cs: Zařízení Bluetooth je téměř vybité (%.0f %%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Zařízení Bluetooth je téměř vybité (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Zařízení Bluetooth je téměř vybité. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Bluetooth disabled
cs: Bluetooth je vypnuté

en: Bluetooth enabled
cs: Bluetooth je zapnuté

en: Button label for OLED display.
cs: Popisek tlačítka pro displej OLED

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
cs: Vypočítat čas východu a západu slunce automaticky podle aktuální zeměpisné polohy.

en: Camera battery low
cs: Kamera je téměř vybitá

en: Camera is low on power
cs: Kamera je téměř vybitá

en: Camera is low on power (%.0f%%)
cs: Kamera je téměř vybitá (%.0f %%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: kamera je téměř vybitá (%.0f %%). Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Kamera je téměř vybitá. Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cell phone battery low
cs: Baterie mobilního telefonu je téměř vybitá

en: Cell phone is low on power
cs: Mobilní telefon je téměř vybitý

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
cs: Mobilní telefon je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Mobilní telefon je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Mobilní telefon je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Color
cs: Barva

en: Color calibration device added
cs: Zařízení pro kalibraci barev přidáno

en: Color calibration device removed
cs: Zařízení pro kalibraci barev odebráno

en: Command
cs: Příkaz

en: Command to run when the binding is invoked
cs: Příkaz, který se má spustit, když je zkratka vyvolána

en: Configuring new printer
cs: Nastavuje se nová tiskárna

en: Connected device battery is low
cs: Baterie připojeného zařízení je téměř vybitá

en: Cover open
cs: Otevřen kryt

en: Credentials required in order to print
cs: Je požadováno pověření, abyste mohli tisknout

en: Custom keybindings
cs: Vlastní klávesové zkratky

en: Date & Time Settings
cs: Nastavení data a času

en: Decrease text size
cs: Zmenšit velikost textu

en: Delay between repeats in milliseconds.
cs: Prodleva mezi opakováním klávesy v milisekundách.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
cs: Paměť zařízení je téměř plná. Aplikace %s používala příliš mnoho paměti a byla vynuceně zastavena.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
cs: Paměť zařízení je téměř plná. Aplikace, která používala příliš mnoho paměti a byla vynuceně zastavena.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
cs: Paměť zařízení je téměř plná. Proces virtuálního terminálu, který používal příliš mnoho paměti a byl vynuceně zastaven.

en: Dim the screen after a period of inactivity
cs: Stmívat obrazovku pro nějaké době nečinnosti

en: Disable touchpad while typing
cs: Zablokovat touchpad při psaní

en: Disk Space
cs: Místo na disku

en: Distance before a drag is started.
cs: Vzdálenost, při které započne tažení.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
cs: Vzdálenost v pixelech, kterou musí ukazatel urazit před tím, než se aktivuje zrychlený pohyb. Výchozí systémová hodnota je -1.

en: Door open
cs: Otevřena dvířka

en: Double click time
cs: Doba dvojitého kliknutí

en: Drag threshold
cs: Práh táhnutí

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
cs: Buďto bylo jedno ze stávajících zařízení odpojeno a znovu připojeno, nebo bylo připojeno nějaké nové. Pokud jste to neprovedli vy, zkontrolujte si, jestli nemáte v systému nějaké podezřelé zařízení.

en: Eject
cs: Vysunout

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: Enable horizontal scrolling
cs: Povolit vodorovný posuv

en: Enable mouse clicks with touchpad
cs: Povolit kliknutí pomocí touchpadu

en: Enable power-saver profile when battery is low
cs: Zapnout profil úspory energie při nízkém stavu baterie

en: Enable the ALS sensor
cs: Povolit senzor ALS

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
cs: Zapnutím povolíte přesun ukazovátka (cursor), když se uživatel dotýká tabletu.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
cs: Zapnutím omezíte plochu tabletu Wacom, aby odpovídala poměru stran výstupního zařízení.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
cs: Zapnutím nastavíte tablet do absolutního režimu.

en: Enable touchpad
cs: Povolit touchpad

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
cs: Povolí emulaci prostředního tlačítka myši pomocí současného zmáčknutí levého a pravého tlačítka.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
cs: Zadejte PIN ke svojí kartě SIM

en: Enter PUK to unlock your SIM card
cs: Zadejte PUK pro odemknutí svojí karty SIM

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
cs: Zadejte nový PIN pro odemknutí svojí karty SIM

en: Examine
cs: Prozkoumat

en: File name of the bell sound to be played.
cs: Název souboru s vlastním zvukem, který se má přehrávat jako zvonek klávesnice.

en: Free percentage notify threshold
cs: Práh upozorňování na procenta volného

en: Free space notify threshold
cs: Práh upozorňování na volné místo

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
cs: Zásuvný modul barev pro démona nastavení GNOME

en: Game controller battery low
cs: Baterie herního ovladače je téměř vybitá

en: Game controller is low on power
cs: Herní ovladač je téměř vybitý

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
cs: Herní ovladač je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Herní ovladač je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Herní ovladač je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Hardware Airplane Mode
cs: Hardwarový režim „letadlo“

en: Headphones are low on power
cs: Sluchátka jsou téměř vybitá

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
cs: Sluchátka jsou téměř vybitá (%.0f %%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Sluchátka jsou téměř vybitá (%.0f %%). Jestli je nenabijete, přestanou brzy pracovat.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Sluchátka jsou téměř vybitá. Jestli je nenabijete, přestanou brzy pracovat.

en: Headphones battery low
cs: Baterie sluchátek je téměř vybitá

en: Headset battery low
cs: Baterie náhlavní soupravy je téměř vybitá

en: Headset is low on power
cs: Náhlavní souprava je téměř vybitá

en: Headset is low on power (%.0f%%)
cs: Náhlavní souprava je téměř vybitá (%.0f %%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Náhlavní souprava je téměř vybitá (%.0f %%). Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Náhlavní souprava je téměř vybitá. Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Hibernate button
cs: Tlačítko uspání na disk

en: Hibernating soon unless plugged in.
cs: Bez připojení k napájení dojde brzy k uspání na disk.

en: Home folder
cs: Domovská složka

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
cs: Zda je povolená funkčnost senzoru okolního osvětlení.

en: If the night light mode is enabled
cs: Zda je zapnutý režim nočního světla

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
cs: Zda se má obrazovka stmívat, aby se šetřila energie, když je počítač nečinný.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Incorrect password
cs: Nesprávné heslo

en: Increase text size
cs: Zvětšit velikost textu

en: Initial Key Repeat Delay
cs: Počáteční prodleva před opakováním klávesy

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
cs: Počáteční prodleva před opakováním klávesy v milisekundách.

en: Key Repeat Interval
cs: Interval opakování klávesy

en: Key combination for the custom action
cs: Kombinace kláves pro vlastní akci

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
cs: Kombinace kláves pro vlastní akci pro dotykový prstenec (touchring) nebo dotykový pruh (touchstrip)

en: Keyboard Bell Custom Filename
cs: Název soubor s vlastním zvonkem klávesnice

en: Keyboard battery low
cs: Baterie klávesnice je téměř vybitá

en: Keyboard brightness down
cs: Snížit podsvícení klávesnice

en: Keyboard brightness toggle
cs: Zapnout/vypnout podsvícení klávesnice

en: Keyboard brightness up
cs: Zvýšit podsvícení klávesnice

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
cs: Popisek, který se vykreslí na displej OLED náležející tlačítku.

en: Launch calculator
cs: Spustit kalkulačku

en: Launch email client
cs: Spustit poštovního klienta

en: Launch help browser
cs: Spustit prohlížeč nápovědy

en: Launch media player
cs: Spustit multimediální přehrávač

en: Launch settings
cs: Spustit nastavení

en: Launch web browser
cs: Spustit webový prohlížeč

en: Length of a double click in milliseconds.
cs: Délka dvojitého kliknutí v milisekundách.

en: Lid has been closed
cs: Víko bylo zavřeno

en: Lid has been opened
cs: Víko bylo otevřeno

en: List of custom keybindings
cs: Seznam vlastních klávesových zkratek.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
cs: Seznam výslovně vypnutých modulů GTK+

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
cs: Seznam výslovně zapnutých modulů GTK+

en: List of plugins that are allowed to be loaded
cs: Seznam zásuvných modulů, kterým má být umožněno se načíst

en: Lock screen
cs: Zamknout obrazovku

en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Low Disk Space
cs: Nedostatek místa na disku

en: Low Disk Space on “%s”
cs: Nedostatek místa na disku „%s“

en: Magnifier zoom in
cs: Zvětšit lupou

en: Magnifier zoom out
cs: Zmenšit lupou

en: Marker supply low
cs: Končí životnost zásobníku

en: Media player battery low
cs: Baterie přenosného přehrávače je téměř vybitá

en: Media player is low on power
cs: Přenosný přehrávač je téměř vybitý

en: Media player is low on power (%.0f%%)
cs: Přenosný přehrávač je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Přenosný přehrávač je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Přenosný přehrávač je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Microphone mute/unmute
cs: Vypnout/zapnout mikrofon

en: Middle button emulation
cs: Emulace prostředního tlačítka

en: Minimum notify period for repeated warnings
cs: Minimální doba mezi upozorněním u opakovaných varování

en: Missing printer driver
cs: Schází ovladač tiskárny

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
cs: Upravit obrázek OLED pro tablet Wacom

en: Modify the laptop brightness
cs: Změnit podsvícení notebooku

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
cs: Změnit rozsvícení LED na tabletu Wacom

en: Motion Threshold
cs: Práh pohybu

en: Mount paths to ignore
cs: Cesty připojení, které se mají ignorovat

en: Mouse battery low
cs: Baterie myši je téměř vybitá

en: Mouse button orientation
cs: Orientace tlačítek myši

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
cs: Emulace kolečka myši. 0 funkci vypne.

en: Name
cs: Název

en: Name of the custom binding
cs: Název vlastní zkratky

en: Natural scrolling
cs: Přirozené posouvání

en: New PIN for SIM
cs: Nový PIN pro SIM kartu

en: New USB device
cs: Nové zařízení USB

en: New device detected
cs: Zjištěno nové zařízení

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
cs: Zatímco bylo uzamknuté sezení, bylo zjištěno nové zařízení. Pokud jste to neprovedli vy, zkontrolujte si, jestli nemáte v systému nějaké podezřelé zařízení.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
cs: Zatímco jste byli pryč, bylo zjištěno nové zařízení. Nyní je blokováno, protože je zapnutá ochrana USB.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
cs: Zatímco jste byli pryč, bylo zjištěno nové zařízení. Odpojte jej prosím a znovu připojte, abyste jej mohli používat.

en: Next track
cs: Následující stopa

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
cs: Režim nočního světla změní barevnou teplotu vašeho displeje ve chvíli, kdy zapadne slunce nebo v nastavený čas.

en: No connection to phone
cs: Není připojení k telefonu

en: No driver for this printer.
cs: Pro tuto tiskárnu není žádný tiskový ovladač.

en: No printer driver for %s.
cs: Pro %s není tiskový ovladač

en: Not connected?
cs: Nepřipojeno?

en: On AC power
cs: Napájení bylo přepnuto na síť

en: On battery power
cs: Napájení bylo přepnuto na baterii

en: On which connections the service is enabled
cs: U kterých připojení je služba povolena

en: Operation not allowed
cs: Operace není dovolena

en: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en: Out of a marker supply
cs: Opotřebený zásobník

en: Out of paper
cs: Došel papír

en: PDA battery low
cs: Baterie PDA je téměř vybitá

en: PDA is low on power
cs: PDA je téměř vybité

en: PDA is low on power (%.0f%%)
cs: PDA je téměř vybité (%.0f %%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: PDA je téměř vybité (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: PDA je téměř vybité. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Paper low
cs: Dochází papír

en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Pen battery low
cs: Baterie pera je téměř vybitá

en: Pen is low on power
cs: Pero je téměř vybité

en: Pen is low on power (%.0f%%)
cs: Pero je téměř vybité (%.0f %%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Pero je téměř vybité (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Pero je téměř vybité. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
cs: Práh v procentech volného místa u prvního varování o docházejícím místě na disku. Pokud procento volného místa spadne pod tuto hodnotu, bude zobrazeno varování.

en: Phone failure
cs: Telefon selhal

en: Play (or play/pause)
cs: Přehrát (nebo přehrát/pozastavit)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
cs: Zadejte prosím nový PIN ke kartě SIM %s

en: Please provide the PIN for SIM card %s
cs: Zadejte prosím PIN ke kartě SIM %s

en: Please provide the PUK for SIM card %s
cs: Zadejte prosím PUK ke kartě SIM %s

en: Please wait…
cs: Čekejte prosím…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
cs: Možné hodnoty jsou „on“ (zapnuto), „off“ (vypnut) a „custom“ (vlastní).

en: Power
cs: Napájení

en: Power button
cs: Tlačítko napájení

en: Power button action
cs: Činnost tlačítka napájení

en: Precise volume down
cs: Přesné snižování hlasitosti

en: Precise volume up
cs: Přesné zvyšování hlasitosti

en: Previous track
cs: Předchozí stopa

en: Printer added
cs: Tiskárna přidána

en: Printer battery low
cs: Baterie tiskárny je téměř vybitá

en: Printer configuration error
cs: Chyba nastavení tisku

en: Printer error
cs: Chyba tiskárny

en: Printer is low on power
cs: Tiskárna je téměř vybitá

en: Printer is low on power (%.0f%%)
cs: Tiskárna je téměř vybitá (%.0f %%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Tiskárna je téměř vybitá (%.0f %%). Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Tiskárna je téměř vybitá. Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Printer off-line
cs: Tiskárna je off-line

en: Printer report
cs: Oznámení tiskárny

en: Printer warning
cs: Varování tiskárny

en: Printer “%s” has no toner left.
cs: V tiskárně „%s“ došel toner.

en: Printer “%s” is currently off-line.
cs: Tiskárna „%s“ je momentálně off-line.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
cs: V tiskárně „%s“ končí životnost zásobníku.

en: Printer “%s” is low on paper.
cs: V tiskárně „%s“ dochází papír.

en: Printer “%s” is low on toner.
cs: V tiskárně „%s“ dochází toner.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
cs: V tiskárně „%s“ je opotřebovaný zásobník.

en: Printer “%s” is out of paper.
cs: V tiskárně „%s“ došel papír.

en: Printer “%s” may not be connected.
cs: Tiskárna „%s“ možná není připojená.

en: Printer “%s”: “%s”.
cs: Tiskárna „%s“: „%s“.

en: Printers
cs: Tiskárny

en: Quiet volume down
cs: Bez projevů snížit hlasitost

en: Quiet volume mute/unmute
cs: Bez projevů vypnout/zapnout zvuk

en: Quiet volume up
cs: Bez projevů zvýšit hlasitost

en: RF kill
cs: Vypnout/zapnout radiové vysílání

en: RGBA order
cs: Pořadí RGBA

en: Recalibrate now
cs: Překalibrovat nyní

en: Recalibration required
cs: Vyžadováno překlalibrování

en: Reconnect USB device
cs: Připojte znovu zařízení USB

en: Remember NumLock state
cs: Pamatovat si stav NumLock

en: Remote battery low
cs: Baterie dálkového ovladače je téměř vybitá

en: Remote is low on power
cs: Dálkový ovladač je téměř vybitý

en: Remote is low on power (%.0f%%)
cs: Dálkový ovladač je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Dálkový ovladač je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Dálkový ovladač je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: SIM PIN required
cs: Požadován PIN ke kartě SIM

en: SIM PIN2 required
cs: Požadován PIN2 ke kartě SIM

en: SIM PUK required
cs: Požadován PUK ke kartě SIM

en: SIM PUK2 required
cs: Požadován PUK2 ke kartě SIM

en: SIM busy
cs: Karta SIM je zaneprázdněna

en: SIM failure
cs: Selhala karta SIM

en: SIM not inserted
cs: Karta SIM není vložena

en: SIM wrong
cs: Karta SIM je špatná

en: Scanner battery low
cs: Baterie skeneru je téměř vybitá

en: Scanner is low on power
cs: Skener je téměř vybitý

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
cs: Skener je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Skener je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Skener je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Screen brightness cycle
cs: Dokola procházet jas obrazovky

en: Screen brightness down
cs: Snížit jas obrazovky

en: Screen brightness up
cs: Zvýšit jas obrazovky

en: Search
cs: Hledat

en: Select the touchpad scroll method
cs: Výběr metody posouvání touchpadem

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
cs: Vybírá metodu posouvání pomocí touchpadu. Podporované hodnoty jsou: „disabled“ (zakázáno), „edge-scrolling“ (posuv u hrany) a „two-finger-scrolling“ (posuv dvěma prsty).

en: Set
cs: Nastavit

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
cs: Zapněte, když máte problém s nechtěnými doteky na touchpadu během psaní na klávesnici.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
cs: Zapněte, abyste umožnili vodorovné posouvání stejnou metodou, jaká je vybraná v klíči scroll_method.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
cs: Nastavte na zapnuto, abyste mohli posílat kliknutí myší pomocí poklepání na touchpad.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
cs: Zapnutím se povolí všechny touchpady.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
cs: Nastavením na zapnuto se zprovozní přirozený (reverzní) posuv pro touchpad.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
cs: Nastavte buď na „none“ (nic), „lock_screen“ (zamknout obrazovku) nebo „force_logout“ (bez ptaní odhlásit). Činnost bude vykonána při odstranění čipové karty použité k přihlášení.

en: Set this to the logical button mapping.
cs: Nastavte na logické mapování tlačítek.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
cs: Nastavte na hodnotu přítlaku, při kterém je generována událost kliknutí perem (stylus).

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
cs: Nastavte na hodnotu přítlaku, při kterém je generována událost kliknutí gumou (eraser).

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
cs: Nastavte na souřadnice x1, y1 a x2, y2 oblasti použitelné pro nástroje.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
cs: Nastavte na souřadnice x1, y1 a x2, y2 přítlakové křivky použité gumou (eraser).

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
cs: Nastavte na souřadnice x1, y1 a x2, y2 přítlakové křivky použité perem (stylus).

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
cs: Nastavte na „none“ (nic), „cw“ pro 90 stupňů po směru hodinových ručiček, „half“ pro 180 stupňů nebo „ccw“ pro 90 stupňů proti směru hodinových ručiček.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Show battery status
cs: Zobrazit stav baterie

en: Shutting down soon unless plugged in.
cs: Bez připojení k napájení dojde brzy k vypnutí.

en: Single Click
cs: Jednoduché kliknutí

en: Size of the volume step for each volume change
cs: Velikost kroku pro postupné změny hlasitosti.

en: Size of volume step
cs: Velikos kroku hlasitosti

en: Skip backward in current track
cs: Přeskočit zpět v aktuální stopě

en: Skip forward in current track
cs: Přeskočit vpřed v aktuální stopě

en: Sleep timeout computer when on AC
cs: Časový limit pro usnutí při napájení ze sítě

en: Sleep timeout computer when on battery
cs: Časový limit pro usnutí při napájení z baterií

en: Smartcard removal action
cs: Činnost při odstranění čipové karty

en: Speaker battery low
cs: Baterie reproduktoru je téměř vybitá

en: Speaker is low on power
cs: Reproduktor je téměř vybitý

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
cs: Reproduktor je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Reproduktor je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Reproduktor je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
cs: Určuje seznam cest připojení, které se mají ignorovat, pokud jim dochází místo.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
cs: Určuje čas v minutách. Následná varování u svazku se nezobrazí dříve než po této době.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
cs: Určuje velikost v GB. Je-li množství volného místa větší než tato hodnota, nebude zobrazeno žádné varování.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
cs: Zadejte procentuální hodnotu, o kterou by se mělo snížit volné místo na disku před vysláním následného varování.

en: Static binding for power button.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro tlačítko napájení.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro cyklické procházení jasu obrazovky.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro snížení jasu podsvícení klávesnice.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro snížení jasu obrazovky.

en: Static binding to eject an optical disc.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro vysunutí optického disku.

en: Static binding to hibernate the machine.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro uspání počítače na disk.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zvýšení jasu podsvícení klávesnice.

en: Static binding to increase the screen brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zvýšení jasu obrazovky.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění Nastavení GNOME.

en: Static binding to launch the calculator.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění kalkulačky.

en: Static binding to launch the email client.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění poštovního klienta.

en: Static binding to launch the media player.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění multimediálního přehrávače.

en: Static binding to launch the search tool.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění vyhledávacího nástroje.

en: Static binding to launch the web browser.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění webového prohlížeče.

en: Static binding to lock the screen.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro uzamčení obrazovky.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku s vyšší přesností.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku bez vydání zvukového efektu.

en: Static binding to lower the volume.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro snížení hlasitosti zvuku.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro úplné vypnutí/zapnutí mikrofonu.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro úplné vynutí/zapnutí zvuku reproduktorů a sluchátek.

en: Static binding to open the Home folder.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro otevření domovské složky.

en: Static binding to pause playback.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro pozastavení přehrávání.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku s vyšší přesností.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku bez vydání zvukového efektu.

en: Static binding to raise the volume.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zvýšení hlasitosti zvuku.

en: Static binding to show current battery status.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zobrazení aktuálního stavu baterie.

en: Static binding to skip backward in current track.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přeskočení zpět v aktuální stopě.

en: Static binding to skip forward in current track.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přeskočení vpřed v aktuální stopě.

en: Static binding to skip to next track.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přeskočení na následující stopu.

en: Static binding to skip to previous track.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přeskočení na předchozí stopu.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
cs: Neměnná klávesová zkratka pro spuštění přehrávání (nebo přepnutí přehrávání/pozastavení).

en: Static binding to stop playback.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zastavení přehrávání.

en: Static binding to suspend the machine.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro uspání počítače do paměti.

en: Static binding to switch the touchpad off.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro vypnutí touchpadu.

en: Static binding to switch the touchpad on.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zapnutí touchpadu.

en: Static binding to toggle airplane mode.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí režimu „letadlo“.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí automatického otáčení obrazovky.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přepnutí Bluetooth do/z režimu „letadlo“.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přepnutí režimu náhodného přehrávání v multimediálním přehrávači.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro přepnutí režimu opakovaného přehrávání v multimediálním přehrávači.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí podsvícení klávesnice.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
cs: Neměnná klávesová zkratka pro zapnutí/vypnutí touchpadu.

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Subsequent free space percentage notify threshold
cs: Následný práh upozorňování na procenta volného místa

en: Suspend button
cs: Tlačítko uspání do paměti

en: Suspending soon because of inactivity.
cs: Z důvodu nečinnosti dojde brzy k uspání do paměti.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
cs: Prohodí význam levého a pravého tlačítka myši pro potřeby leváků (hodnota „left“). Pro praváky je hodnota „right“ nebo se může řídit podle nastavení myši (hodnota „mouse“).

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
cs: Prohodí význam levého a pravého tlačítka myši pro potřeby leváků.

en: Switch touchpad off
cs: Vypnout touchpad

en: Switch touchpad on
cs: Zapnout touchpad

en: Tablet battery low
cs: Baterie tabletu je téměř vybitá

en: Tablet is low on power
cs: Tablet je téměř vybitý

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
cs: Tablet je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Tablet je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Tablet je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Temperature of the display when enabled
cs: Barevná teplota displeje, když je zapnuto

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
cs: Činnost, která se má provést, když je zmáčknuto tlačítko napájení. Činnost je napevno dána (a toto nastavení ignorováno) na virtuálních strojích (vypnutí) a tabletech (uspání do paměti).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
cs: Množství času v sekundách, po kterou počítač napájený z elektrické sítě musí být nečinný, než přejde do spánku. Hodnota 0 znamená nikdy.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
cs: Množství času v sekundách, po kterou počítač napájený z baterie musí být nečinný, než přejde do spánku. Hodnota 0 znamená nikdy.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
cs: Úroveň nabití baterie je pod kritickou úrovní a počítač bude vbrzku uspán na disk.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
cs: Úroveň nabití baterie je pod kritickou úrovní a počítač bude vbrzku vypnut.

en: The brightness of the screen when idle
cs: Jas obrazovky při nečinnosti

en: The cover is open on printer “%s”.
cs: U tiskárny „%s“ je otevřený kryt.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
cs: Obrazovka „%s“ by měla být v dohledné době překalibrována.

en: The door is open on printer “%s”.
cs: U tiskárny „%s“ jsou otevřená dvířka.

en: The duration a display profile is valid
cs: Doba platnosti barevného profilu obrazovky

en: The duration a printer profile is valid
cs: Doba platnosti barevného profilu tiskárny

en: The end time
cs: Čas konce

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
cs: Klávesová zkratka vyvolaná zmáčknutím tlačítka pro vlastní akce.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
cs: Klávesová zkratka generovaná, když je dotykový prstenec (touchring) nebo dotykový pruh (touchstrip) použit pro vlastní akce (nahoru a následně dolů).

en: The last detected position
cs: Poslední zjištěná poloha

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
cs: Seznam připojení z NetworkManageru (každé z nich je vyjádřeno svým UUID), u kterých je tato služba povolena a spuštěna.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
cs: Bylo zablokováno nově vložené zařízení, protože je zapnutá ochrana USB.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
cs: Pořadí subpixelových prvků na obrazovce LCD; užito pouze při vyhlazování nastaveném na „rgba“. Možnými hodnotami jsou: „rgb“ značí červenou vlevo (nejběžnější), „bgr“ značí modrou vlevo, „vrgb“ značí červenou nahoře, „vbgr“ značí červenou dole.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
cs: Tiskárna „%s“ by měla být v dohledné době překalibrována.

en: The start time
cs: Čas začátku

en: The type of action triggered by the button being pressed.
cs: Typ akce spuštěné při stisku tlačítka.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
cs: Typ vyhlazování užitý při vykreslování písem. Možnými hodnotami jsou: „none“ značí žádné vyhlazování, „grayscale“ značí standardní vyhlazování v odstínech šedi „rgba“ značí subpixelové vyhlazování (pouze obrazovky LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
cs: Typ hintingu, který se má použít při vykreslování písem. Možné hodnoty jsou: „none“ pro žádný a „slight“ pro přizpůsobení jen v ose Y, podobně jako u ClearType a DirectWrite firmy Microsoft a u vykreslovacích programů firmy Adobe. Ignoruje hinting vložený v písmu a generuje jej algoritmicky. V Ubuntu se používá jako výchozí. Doporučeno. Význam hodnot „medium“ a „full“ závisí na formátu písma (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) a nainstalované verzi FreeType. Obvykle se pokusí o přizpůsobení v ose X i Y (vyjma .otf: jen Y). To může vést k deformaci a/nebo nekonzistentnímu vykreslení v závislosti na kvalitě písma, formátu písma a stavu vykreslovacího programu FreeType.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
cs: Typ uspání, které se má provést, když je počítač nečinný.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
cs: Na svazku „%s“ zbývá pouze %s volného místa.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
cs: Na svazku „%s“ zbývá pouze %s volného místa. Nějaké místo můžete uvolnit vyprázdněním koše.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
cs: Schází tiskový filtr pro tiskárnu „%s“.

en: There is a problem on printer “%s”.
cs: U tiskárny „%s“ byl zjištěn problém.

en: This computer has only %s disk space remaining.
cs: U tohoto počítače zbývá pouze %s volného místa na disku.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
cs: U tohoto počítače zbývá pouze %s volného místa na disku. Nějaké místo můžete uvolnit vyprázdněním koše.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
cs: Tento slovník mapuje názvy XSETTINGS na přepisující hodnoty. Hodnoty musí být buď řetězce, 32bitová celá čísla se znaménkem (v případě barev), čtveřice 16bitových celých čísel bez znaménka (červená, zelená, modrá, průhlednost; 65535 je plné krytí).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
cs: Jedná se o jas obrazovky notebooku, který se použije při nečinnosti sezení.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
cs: Jedná se o počet dní, po kterém je barevný profil obrazovky považován za neplatný.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
cs: Jedná se o počet dní, po kterém je barevný profil tiskárny považován za neplatný.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
cs: Tato teplota v Kelvinech se používá ke změně barevných tónů obrazovky, když je zapnutý režim nočního světla. Vyšší teploty jsou domodra, nižší dočervena.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
cs: Časové pásmo aktualizováno na %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
cs: Zapnout/vypnout automatické otáčení obrazovky

en: Toggle contrast
cs: Přepnout kontrast

en: Toggle magnifier
cs: Přepnout lupu

en: Toggle on-screen keyboard
cs: Přepnout klávesnici na obrazovce

en: Toggle random playback mode
cs: Přepnout režim náhodného přehrávání

en: Toggle repeat playback mode
cs: Přepnout režim opakovaného přehrávání

en: Toggle screen reader
cs: Přepnout čtení obrazovky

en: Toggle touchpad on/off
cs: Zapnout/vypnout touchpad

en: Toner empty
cs: Došel toner

en: Toner low
cs: Dochází toner

en: Touchpad battery low
cs: Baterie touchpadu je téměř vybitá

en: Touchpad button orientation
cs: Orientace tlačítek touchpadu

en: Touchpad is low on power
cs: Touchpad je téměř vybitý

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
cs: Touchpad je téměř vybitý (%.0f %%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
cs: Touchpad je téměř vybitý (%.0f %%). Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
cs: Touchpad je téměř vybitý. Jestli jej nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: UPS Discharging
cs: Záložní zdroj se vybíjí

en: UPS critically low
cs: Kriticky nízký stav záložního zdroje

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
cs: Úroveň nabití záložního zdroje je pod kritickou úrovní a počítač bude vbrzku uspán na disk.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
cs: Úroveň nabití záložního zdroje je pod kritickou úrovní a počítač bude vbrzku vypnut.

en: UPS low
cs: Záložní zdroj je téměř vybitý

en: USB Protection
cs: Ochrana USB

en: USB device blocked
cs: Blokováno zařízení USB

en: Unknown Error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
cs: Zbývající doba napájení ze záložního zdroje není známa

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown time
cs: Neznámý čas

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Unlock SIM card
cs: Odemknutí karty SIM

en: Use the sunrise and sunset
cs: Používat od rozbřesku do soumraku

en: User was not logged in with smartcard.
cs: Uživatel nebyl pomocí čipové karty přihlášen.

en: Virtual Terminal Stopped
cs: Virtuální terminál zastaven

en: Volume down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume mute/unmute
cs: Vypnout/zapnout zvuk

en: Volume up
cs: Zvýšit hlasitost

en: Wacom button action type
cs: Typ akce tlačítka Wacom

en: Wacom eraser button mapping
cs: Mapování tlačítek gumy Wacom

en: Wacom eraser pressure curve
cs: Přítlaková křivka gumy Wacom

en: Wacom eraser pressure threshold
cs: Tlakový práh gumy Wacom

en: Wacom stylus absolute mode
cs: Absolutní režim pera Wacom

en: Wacom stylus button mapping
cs: Mapování tlačítek pera Wacom

en: Wacom stylus pressure curve
cs: Přítlaková křivka pera Wacom

en: Wacom stylus pressure threshold
cs: Tlakový práh pera Wacom

en: Wacom tablet area
cs: Oblast tabletu Wacom

en: Wacom tablet aspect ratio
cs: Poměr stran tabletu Wacom

en: Wacom tablet rotation
cs: Otočení tabletu Wacom

en: Wacom touch feature
cs: Dotyková funkce Wacom

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
cs: Když je dostupná služba určování zeměpisné polohy, je zde poslední zjištěný údaj. Výchozí hodnotou je neplatná hodnota, aby při prvním spuštění zajistila aktualizace.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
cs: Když je zapnuto, bude si GNOME pamatovat stav kontrolky NumLock mezi sezeními.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
cs: Když je „night-light-schedule-automatic“, používat tento čas konce, v hodinách od půlnoci.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
cs: Když je „night-light-schedule-automatic“, používat tento čas začátku, v hodinách od půlnoci.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
cs: Zda je orientace tabletu zamčena nebo se má otáčet automaticky.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
cs: Zda při nečinnosti uspat na disk, uspat do paměti nebo neudělat nic

en: Wireless keyboard is low on power
cs: Bezdrátová klávesnice je téměř vybitá

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
cs: Bezdrátová klávesnice je téměř vybitá (%.0f %%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Bezdrátová klávesnice je téměř vybitá (%.0f %%). Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Bezdrátová klávesnice je téměř vybitá. Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Wireless mouse is low on power
cs: Bezdrátová myš je téměř vybitá

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
cs: Bezdrátová myš je téměř vybitá (%.0f %%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Bezdrátová myš je téměř vybitá (%.0f %%). Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
cs: Bezdrátová myš je téměř vybitá. Jestli ji nenabijete, přestane brzy pracovat.

en: You have %u try left | You have %u tries left
cs[0]: Zbývá vám %u pokus.
cs[1]: Zbývají vám %u pokusy.
cs[2]: Zbývá vám %u pokusů.

en: You will soon log out because of inactivity.
cs: Z důvodu nečinnosti budete brzy odhlášeni.

en: hour | hours
cs[0]: hodina
cs[1]: hodiny
cs[2]: hodin

en: minute | minutes
cs[0]: minuta
cs[1]: minuty
cs[2]: minut

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
cs: „%s“ na tiskárně „%s“

[ctx: print job state]
en: Printing
cs: Tiskne se

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
cs: Tisk přerušen

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
cs: Tisk zrušen

[ctx: print job state]
en: Printing completed
cs: Tisk dokončen

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
cs: Tiskárna zastavena
