gnome-tetravex master - en to cs translation catalogue (160 entries)

en: %.0fs
cs: %.0f s

en: %.1fs
cs: %.1f s

en: %.2fs
cs: %.2f s

en: %.3fs
cs: %.3f s

en: %u × %u
cs: %u × %u

en: %uh %um %us
cs: %u h %u m %u s

en: %um %us
cs: %u m %u s

en: %us
cs: %u s

en: (nothing)
cs: (nic)

en: A flag to enable maximized mode
cs: Příznak maximalizace

en: A lowercase targets a tile in the left/final board.
cs: Malá písmena určují kámen na levý výsledné desce.

en: A_ppearance
cs: Vz_hled

en: An uppercase targets a tile from the initial board.
cs: Velká písmena určují kámen z počáteční desky.

en: Are you sure you want to give up and view the solution?
cs: Opravdu to chcete vzdát a zobrazit řešení?

en: Are you sure you want to start a new %u × %u game?
cs: Opravdu to chcete začít novu hru %u × %u?

en: Available commands:
cs: Dostupné příkazy:

en: Best time:
cs: Nejlepší čas:

en: Both given tiles are empty, aborting.
cs: Oba zadané kameny jsou prázdné, ruší se.

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: Cannot finish automatically. If you want to give up and view the solution, use “solve”.
cs: Nelze automaticky dokončit. Pokud to chcete vzdát a zobrazit řešení, použijte příkaz „solve“.

en: Cannot move down left-board tiles.
cs: Nelze posunou níž kameny na levé desce.

en: Cannot move down right-board tiles.
cs: Nelze posunout níž kamenty na pravé desce.

en: Cannot move left left-board tiles.
cs: Nelze posunou doleva kameny na levé desce.

en: Cannot move left right-board tiles.
cs: Nelze posunou doleva kameny na pravé desce.

en: Cannot move right left-board tiles.
cs: Nelze posunou doprava kameny na levé desce.

en: Cannot move right right-board tiles.
cs: Nelze posunou doprava kameny na pravé desce.

en: Cannot move up left-board tiles.
cs: Nelze posunou výš kameny na levé desce.

en: Cannot move up right-board tiles.
cs: Nelze posunou výš kameny na pravé desce.

en: Cannot parse instruction, aborting.
cs: Nelze zpracovat instrukce, ruší se.

en: Cannot swap the given tiles, aborting.
cs: Nelze prohodit zadané kameny, ruší se.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
cs: Vyřešte skládačku spojováním očíslovaných dlaždic

en: Congratulations!
cs: Gratulujeme!

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
cs: Copyright © %u - %u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © %u-%u – Lars Rydlinge
cs: Copyright © %u - %u – Lars Rydlinge

en: Create a new puzzle; for changing size, use --size.
cs: Vytvořit nový hlavolam; pro změnu velikosti použijte --size.

en: Date
cs: Datum

en: Digits specify the rows of the two tiles to invert.
cs: Číslice určují řádky se dvěma kameny, které se mají prohodit.

en: Each square piece has a number on each side. Position the pieces on the left side of the board so that the same numbers are next to each other. If the numbers don’t match, you can’t put the piece there. Move quickly: you’re being timed!
cs: Každý čtvercový kámen má po stranách čísla. Umístěte kameny na levou herní desku tak, aby se navzájem dotýkaly stejnými čísly. Pokud někde čísla nesedí, nelze tam kámen umístit. Hrajte rychle, měří se vám čas.

en: Failed to parse command-line arguments.
cs: Selhalo zpracování argumentů příkazové řádky.

en: Finish current puzzle, automatically. Alias: “end”.
cs: Dokončit současný hlavolam automaticky. Alias: „end“.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of the window when either is pressed.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Zpět“ („Back“) a „Vpřed“ („Forward“), tento klíč určuje, jestli se při jejich zmáčknutí uvnitř okna něco provede.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Redo” command. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Zpět“ („Back“) a „Vpřed“ („Forward“), tento klíč nastavuje, které tlačítko spouští příkaz „Znovu“ v historii. Rozsah přípustných hodnot je od 6 do 14.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Undo” command. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Zpět“ („Back“) a „Vpřed“ („Forward“), tento klíč nastavuje, které tlačítko spouští příkaz „Zpět“ v historii. Rozsah přípustných hodnot je od 6 do 14.

en: Fourth:
cs: Čtvrtý:

en: Free!
cs: zatím nikdo

en: GNOME Tetravex
cs: Tetravex GNOME

en: Game size and colors number can only be given for new puzzles.
cs: Velikost hry a počet barev je možné zadat jen u nové hry.

en: Give up and view the solution
cs: Vzdát to a zobrazit řešení

en: Give up with current puzzle, and view the solution.
cs: Vzdát současný hlavolam a zobrazit řešení

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
cs: Když je „zapnuto“, spustí se hlavní okno maximalizované.

en: Invert two tiles, the one in A1, and the one in b2.
cs: Prohodit dva kameny, jeden v A1 a druhý v b2.

en: Looks like you haven’t finished a game yet.
    
    Maybe try a 2 × 2 grid, they are easy. 🙂️
cs: Zdá se, že hru zatím nemáte dokončenou.
    
    Zkuste třeba mřížku 2 × 2, ta je jednoduchá. 🙂️

en: Mouse button to activate the “Redo” command
cs: Tlačítko spouštějící příkaz „Znovu“

en: Mouse button to activate the “Undo” command
cs: Tlačítko spouštějící příkaz „Zpět“

en: Move all left-board tiles down by one.
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno níž

en: Move all left-board tiles left by one.
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno vlevo.

en: Move all left-board tiles right by one.
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno vpravo.

en: Move all left-board tiles up by one.
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno výš

en: Move all right-board tiles down by one.
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno níž.

en: Move all right-board tiles left by one.
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno vlevo.

en: Move all right-board tiles right by one.
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno vpravo.

en: Move all right-board tiles up by one.
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno výš.

en: Move all tiles left
cs: Posunout všechny kameny vlevo

en: NUMBER
cs: POČET

en: Neo_Retro
cs: Neo _Retro

en: New best time!
cs: Nový nejlepší čas!

en: Out of podium:
cs: Mimo stupně vítězů:

en: Page on GNOME wiki
cs: Stránka na Wiki GNOME

en: Pause the game
cs: Pozastavit hru

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Place %u:
cs: %u. místo:

en: Play in the terminal (see “--cli=help”)
cs: Hrát v terminálu (viz „--cli=help“)

en: Position pieces so that the same numbers are touching each other
cs: Uspořádejte kameny tak, aby se dotýkaly stejnými čísly

en: Print release version and exit
cs: Vypsat verzi vydání a skončit

en: Puzzle is already solved! If you want to start a new one, use “new”.
cs: Hlavolam je již vyřešený! Pokud chcete začít nový, použijte „Nový“.

en: Puzzle is solved!
cs: Hlavolam je vyřešený!

en: Puzzle is solved! If you want to start a new one, use “new”.
cs: Hlavolam je vyřešený! Pokud chcete začít nový, použijte „Nový“.

en: Reorder tiles to fit a square
cs: Uspořádejte kameny tak, aby správně vyplnily čtverec

en: Restore last game
cs: Obnovit poslední hru

en: Restore last game, if any
cs: Obnovit poslední hru, pokud je uložená

en: Resume the game
cs: Pokračovat ve hře

en: SIZE
cs: VELIKOST

en: Saved game, if any
cs: Uložená hra, pokud nějaká uložená je

en: Second:
cs: Druhý:

en: Set number of colors (2-10)
cs: Nastavit počet barev (2 – 10)

en: Set size of board (2-6)
cs: Nastavit velikost herní desky (2 – 6)

en: Show scores
cs: Zobrazit skóre

en: Show the current puzzle. Alias: “status” or “show”.
cs: Zobrazit současný hlavolam. Aliasy: „status“ a „show“.

en: Si_ze
cs: Veliko_st

en: Size could only be from 2 to 6.
cs: Velikost může být je v rozsahu od 2 do 6.

en: Start a new game
cs: Začít novou hru

en: Start the game paused
cs: Spustit pozastavenou hru

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: The height of the main window in pixels.
cs: Výška hlavního okna v pixelech.

en: The height of the window
cs: Výška okna

en: The key has value “nothing” if there is no saved game. Else, it contains a description of the board, with its size, the number of colors, and the time elapsed, then the list of tiles, saved as properties: their current position (x and y), their colors (north, east, south and west), and their original position (x and y), and finally the history, with the last move index, and history entries saved as properties: coordinates of the two tiles swapped, and the move id.
cs: Pokud není uložená žádná hra, má klíč hodnotu „nothing“. V opačném případě obsahuje popis herní desky s její velikostí, počtem barev a stráveným časem. Následuje seznamem kamenů, uložených jako tyto vlastnosti: aktuální pozice (x a y), jeho barvy (nahoře, vpravo, dole, vlevo) a jeho původní pozice (x a y). A na závěr pak obsahuje historii s pořadím posledního tahu a záznamy historie uloženými jako tyto vlastnosti: souřadnice dvou prohozených kamenů a číslo tahu.

en: The size of the playing grid
cs: Velikost hracího pole

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
cs: Hodnota tohoto klíče se používá pro určení velikosti hracího pole.

en: The width of the main window in pixels.
cs: Šířka hlavního okna v pixelech.

en: The width of the window
cs: Šířka okna

en: Theme
cs: Motiv

en: There could only be between 2 and 10 colors.
cs: Počet barev by měl být v rozmezí 2 až 10.

en: Third:
cs: Třetí:

en: Time
cs: Čas

en: To play GNOME Tetravex in command-line:
cs: Když chcete hrát Tetravex GNOME v příkazové řádce:

en: To use `gnome-tetravex-cli`, pass as argument:
cs: Když chcete použít „gnome-tetravex-cli“, zadejte jako argument:

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
cs: Používat tlačítka myši „Zpět“ a „Vpřed“

en: Works for puzzles solved right or if one tile left.
cs: Funguje pro hlavolamy vyřešené na pravé desce nebo s jedním kamenem na levé.

en: Worst time:
cs: Nejhorší čas:

en: You can make the game easier or harder by changing the size of the board.
cs: Hru si můžete usnadnit, a nebo naopak ztížit, změnou velikosti herní desky.

en: Your time:
cs: Váš čas:

en: [COMMAND]
cs: [PŘÍKAZ]

en: _2 × 2
cs: _2 × 2

en: _3 × 3
cs: _3 × 3

en: _4 × 4
cs: _4 × 4

en: _5 × 5
cs: _5 × 5

en: _6 × 6
cs: _6 × 6

en: _About Tetravex
cs: O _aplikaci Tetravex

en: _Extrusion
cs: _Plastický

en: _Give Up
cs: Vz_dát to

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keep Playing
cs: Po_kračovat v hraní

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _New Game
cs: _Nová hra

en: _Nostalgia
cs: _Nostalgie

en: _Scores
cs: _Skóre

en: _Start New Game
cs: Začít _novou hru

en: _Synesthesia
cs: _Synestezie

en: game;logic;board;
cs: hra;logická;desková;

[ctx: shortcut window]
en: Advanced gameplay
cs: Pokročilé hraní

[ctx: shortcut window]
en: Generic
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: History
cs: Historie

[ctx: shortcut window]
en: Main functions
cs: Hlavní funkce

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board down by one
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno níž

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board left by one
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno vlevo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board right by one
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno vpravo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board up by one
cs: Posunout všechny kameny na levé desce o jedno výš

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board down by one
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno níž

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board left by one
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno vlevo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board right by one
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno vpravo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board up by one
cs: Posunout všechny kameny na pravé desce o jedno výš

[ctx: shortcut window]
en: Move keyboard highlight
cs: Posunout klávesnicové označení

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
cs: Pozastavit hru

[ctx: shortcut window]
en: Play with keyboard
cs: Hraní pomocí klávesnice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Redo
cs: Znovu

[ctx: shortcut window]
en: Reload initial position
cs: Znovu načíst počáteční postavení

[ctx: shortcut window]
en: Select left half-board column
cs: Vybrat sloupec na levé desce

[ctx: shortcut window]
en: Select right half-board column
cs: Vybrat sloupec na pravé desce

[ctx: shortcut window]
en: Select the given row
cs: Vybrat daný řádek

[ctx: shortcut window]
en: Select, move or unselect
cs: Vybrat, posunout nebo zrušit výběr

[ctx: shortcut window]
en: Show About
cs: O aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
cs: Zobrazit nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
cs: Zobrazit klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Show scores
cs: Zobrazit skóre

[ctx: shortcut window]
en: Solve the game
cs: Vyřešit hru

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
cs: Začít novou hru

[ctx: shortcut window]
en: Toggle main menu
cs: Otevřít/zavřít hlavní nabídku

[ctx: shortcut window]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: shortcut window]
en: Validate right half-board
cs: Ověřit řešení na pravé desce
