gnome-music master - en to el translation catalogue (125 entries)

en:  and
el:  και

en: A music player and management application for GNOME.
el: Εφαρμογή αναπαραγωγής και διαχείρισης μουσικής, για το GNOME.

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add to Playlist
el: Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

en: Add to Playlist…
el: Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής…

en: Add to _Favorite Songs
el: Προσθήκη στο _Αγαπημένα τραγούδια

en: Albums
el: Δίσκοι

en: Albums Results
el: Αποτελέσματα Δίσκων

en: An easy and pleasant way to play your music.
el: Ένας εύκολος και ευχάριστος τρόπος για να αναπαράγετε τη μουσική σας.

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Artists Results
el: Αποτελέσματα Καλλιτεχνών

en: Back
el: Πίσω

en: C_reate
el: Δ_ημιουργία

en: Click on items to select them
el: Πατήστε σε αντικείμενα για να τα επιλέξετε

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Copyright © 2018 GNOME Music Developers
el: Πνευματικά δικαιώματα © 2018 GNOME Music Developers

en: Disc {}
el: Δίσκος {}

en: Enable ReplayGain
el: Ενεργοποίηση του ReplayGain

en: Enables or disables ReplayGain for albums
el: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί το ReplayGain για συλλογές

en: Enables or disables inhibiting system suspend while playing music
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση την αναστολή συστήματος αναστολής κατά την αναπαραγωγή μουσικής

en: Enables or disables sending scrobbles and the “currently playing” info to Last.fm.
el: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί την αποστολή πληροφοριών αρχείων "που αναπαράγονται αυτήν τη στιγμή" στο Last.fm.

en: Enter a name for your first playlist
el: Πληκτρολογήστε ένα όνομα για την πρώτη σας λίστα αναπαραγωγής

en: Favorite Songs
el: Αγαπημένα τραγούδια

en: Find tracks in your local collection, use automatically generated playlists or curate a fresh one.
el: Βρείτε κομμάτια στην τοπική σας συλλογή, χρησιμοποιήστε αυτόματα δημιουργημένες λίστες αναπαραγωγής ή επιμεληθείτε μια νέα.

en: GNOME Music
el: Μουσική GNOME

en: GNOME Music could not connect to Tracker.
el: Η Μουσική του GNOME δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το Tracker.

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
el: Η Μουσική GNOME είναι ελεύθερο λογισμικό. Μπορείτε να το αναδιανείμετε ή/και να το τροποποιήσετε, υπό τους όρους της άδειας GNU General Public License, όπως αυτή εκδίδεται από το Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού (Free Software Foundation), είτε της έκδοσης 2 της άδειας, είτε (κατ' επιλογήν σας) οποιασδήποτε άλλης μεταγενέστερης έκδοσης.
    
    Το GNOME Music διανέμεται με την ελπίδα πως θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς καν την υπονοούμενη εγγύηση της ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή της ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Δείτε την άδεια GNU General Public License για περισσότερες λεπτομέρειες.
    
    Πρέπει να έχετε λάβει αντίγραφο της άδειας GNU General Public License μαζί με το GNOME Music. Αν όχι, γράψτε στο: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
    
    Οι προγραμματιστές του GNOME Music επιτρέπουν στα μη-συμβατά με την άδεια GPL πρόσθετα GStreamer, να χρησιμοποιούνται και να διανέμονται μαζί με το GStreamer και το GNOME Music.  Η άδεια είναι υπεράνω και πέραν των απαγορεύσεων της άδειας χρήσης GPL, και στις οποίες υπάγεται η εφαρμογή GNOME Music.  Εάν τροποποιήσετε τον κώδικα, μπορείτε να επεκτείνετε αυτήν την εξαίρεση στη δική σας έκδοση του κώδικα, χωρίς όμως να είστε υποχρεωμένοι να το κάνετε.  Εάν δεν θέλετε να το κάνετε, διαγράψτε αυτή τη δήλωση εξαίρεσης από τη δική σας έκδοση.

en: Inhibit system suspend
el: Αναστολή συστήματος αναστολής

en: Last.fm Account
el: Λογαριασμός Last.fm

en: Last.fm is a music discovery service that gives you personalised recommendations based on the music you listen to.
el: Το Last.fm είναι μια υπηρεσία που ανακαλύπτετε μουσική και σας παρέχει εξατομικευμένες προτάσεις βάσει της μουσικής που ακούτε.

en: Loading
el: Γίνεται φόρτωση

en: Logged in as {}
el: Συνδεδεμένος ως {}

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login to your Last.fm account to report your music listening.
el: Συνδεθείτε στον λογαριασμό σας Last.fm για να αναφέρετε τη μουσική σας.

en: Menu
el: Μενού

en: Most Played
el: Το περισσότερο παιγμένο

en: Music
el: Μουσική

en: Music Folder
el: Φάκελος μουσικής

en: Music Player
el: Αναπαραγωγή μουσικής

en: Music Reporting Not Setup
el: Δεν είναι ρυθμισμένη η αναφορά μουσικής

en: Music needs Tracker version 3.0.0 or higher.
el: Η Μουσική χρειάζεται έκδοση Tracker 3.0.0 ή μεγαλύτερη.

en: Music;Player;
el: Μουσική;Αναπαραγωγή;Music;Player;

en: Never Played
el: Δεν παίχτηκε ποτέ

en: New Playlist…
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής…

en: Next
el: Επόμενο

en: No Music Found
el: Δεν βρέθηκε μουσική

en: Pause
el: Παύση

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Play and organize your music collection
el: Αναπαράξτε και οργανώστε τη μουσική σας συλλογή

en: Playback repeat mode
el: Λειτουργία επανάληψης αναπαραγωγής

en: Playing music
el: Αναπαραγωγή μουσικής

en: Playlist Name
el: Όνομα λίστας αναπαραγωγής

en: Playlist {} removed
el: Αφαιρέθηκε η λίστα αναπαραγωγής {}

en: Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Recently Added
el: Προστέθηκε πρόσφατα

en: Recently Played
el: Παίχτηκε πρόσφατα

en: Remove From Playlist
el: Αφαίρεση από την λίστα αναπαραγωγής

en: Repeat All
el: Επανάληψη όλων

en: Repeat Song
el: Επανάληψη τραγουδιού

en: Report Music Listening
el: Αναφορά ακρόασης μουσικής

en: Report music history to Last.fm
el: Αναφορά ιστορικού μουσικής στην Last.fm

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλογή

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select None
el: Καμία επιλογή

en: Selected {} song | Selected {} songs
el[0]: Επιλέχθηκε {} τραγούδι
el[1]: Επιλέχθηκαν {} τραγούδια

en: Shuffle
el: Τυχαία σειρά

en: Shuffle/Repeat Off
el: Τυχαία σειρά/Ανενεργή επανάληψη

en: Songs
el: Τραγούδια

en: The GNOME Music developers
el: Οι προγραμματιστές του GNOME Music

en: The contents of your {} will appear here.
el: Τα περιεχόμενα του {} θα εμφανιστούν εδώ.

en: Try a Different Search
el: Δοκιμάστε μια διαφορετική αναζήτηση

en: Unable to play the file
el: Αδύνατη η αναπαραγωγή του αρχείου

en: Unknown Artist
el: Άγνωστος καλλιτέχνης

en: Unknown album
el: Άγνωστο άλμπουμ

en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: “none” (repeat and shuffle are off), “song” (repeat current song), “all” (repeat playlist, no shuffle), “shuffle” (shuffle playlist, presumes repeat all).
el: Η τιμή αναγνωρίζει αν θα επαναληφθεί ή θα αναπαραχθεί τυχαία η συλλογή. Επιτρεπτές τιμές είναι: «none» (με απενεργοποίηση της επανάληψης και της τυχαίας σειράς), «song» (επανάληψη τρέχοντος τραγουδιού), «all» (επανάληψη λίστας αναπαραγωγής, χωρίς τυχαία σειρά), «shuffle» (τυχαία σειρά λίστας αναπαραγωγής, προϋποθέτει την επανάληψη όλων).

en: View All
el: Προβολή όλων

en: Visit GNOME Music website
el: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο της εφαρμογής Μουσική GNOME

en: Welcome to Music
el: Καλώς ορίσατε στην Μουσική

en: Window maximized
el: Μεγιστοποιημένο παράθυρο

en: Window maximized state.
el: Κατάσταση μεγιστοποιημένου παραθύρου.

en: Window position
el: Θέση παραθύρου

en: Window position (x and y).
el: Θέση παραθύρου (x και y).

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Window size (width and height).
el: Μέγεθος παραθύρου (πλάτος και ύψος).

en: Your XDG Music directory is not set.
el: Ο κατάλογός Μουσική XDG δεν έχει ρυθμιστεί.

en: Your music files cannot be indexed without Tracker running.
el: Δεν είναι δυνατή η ευρετηρίαση των αρχείων μουσικής σας χωρίς την εκτέλεση του Tracker.

en: Your music listening is not reported to Last.fm.
el: Η μουσική που ακούτε δεν αναφέρεται στο Last.fm.

en: Your music listening is reported to Last.fm.
el: Η μουσική που ακούτε αναφέρεται στο Last.fm.

en: Your system Tracker version seems outdated.
el: Η έκδοση Tracker του συστήματος είναι παρωχημένη.

en: _About Music
el: _Περί του Μουσική

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add to Playlist
el: Προ_σθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

en: _Add to Playlist…
el: _Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής…

en: _Cancel
el: Ακύ_ρωση

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Done
el: _Ολοκληρώθηκε

en: _Find in {}
el: Εύ_ρεση στο {}

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Keyboard Shortcuts
el: 1821

en: _Play
el: _Αναπαραγωγή

en: _Rename…
el: _Μετονομασία…

en: _Undo
el: Α_ναίρεση

[ctx: shortcut window]
en: Close window
el: Κλείσιμο παραθύρου

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Go back
el: Μετάβαση πίσω

[ctx: shortcut window]
en: Go to Albums
el: Μετάβαση στους δίσκους

[ctx: shortcut window]
en: Go to Artists
el: Μετάβαση στους καλλιτέχνες

[ctx: shortcut window]
en: Go to Playlists
el: Μετάβαση στις λίστες αναπαραγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Go to Songs
el: Μετάβαση στα τραγούδια

[ctx: shortcut window]
en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
el: Περιήγηση

[ctx: shortcut window]
en: Next song
el: Επόμενο τραγούδι

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
el: Αναπαραγωγή/Παύση

[ctx: shortcut window]
en: Playback
el: Αναπαραγωγή

[ctx: shortcut window]
en: Previous song
el: Προηγούμενο τραγούδι

[ctx: shortcut window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

[ctx: shortcut window]
en: Toggle repeat
el: Εναλλαγή επανάληψης

[ctx: shortcut window]
en: Toggle shuffle
el: Εναλλαγή τυχαίας σειράς

en: {} Song | {} Songs
el[0]: {} τραγούδι
el[1]: {} τραγούδια

en: {} is required to play the file, but is not installed. | {} are required to play the file, but are not installed.
el[0]: Απαιτείται το {} για αναπαραγωγή του αρχείου, αλλά δεν είναι εγκατεστημένο.
el[1]: Απαιτούνται τα {} για αναπαραγωγή του αρχείου, αλλά δεν είναι εγκατεστημένα.

en: {} minute | {} minutes
el[0]: {} λεπτό
el[1]: {} λεπτά

en: {} removed from {}
el: {} αφαιρέθηκε από {}
