aisleriot - en to eo translation catalogue (658 entries)

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: %s estas disdonita kun la espero, ke ĝi utilos, tamen SEN IU AJN GARANTIO; sen eĉ la implicita garantio de KOMERCEBLECO aŭ TAŬGECO POR APARTA CELO.  Rigardu la Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pli da detaloj.

en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
eo: %s estas libera programaro; vi povas disdoni kaj/aŭ modifi ĝin sub la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonite de la Free Software Foundation; aŭ en la %da versio de la permesilo aŭ (laŭ via volo) en iu sekva versio.

en: A list of recently played games.
eo: Listo de antaŭnelonge luditaj maĉoj.

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
eo: Listo de linioj, kiuj enhavas kvinopojn en la formo: nomo, kvanto de gajnoj, kvanto de luditaj maĉoj, plej bona tempo (en sekundoj), kaj malplej bona tempo (ankaŭ en sekundoj). Neluditaj ludoj ne bezonas esti prezentataj.

en: A scheme exception occurred
eo: Skema escepto okazis

en: About
eo: Pri

en: About Aisleriot
eo: Pri Aisleriot

en: About Solitaire
eo: Pri Ermitludo

en: About this game
eo: Pri ĉi tiu ludo

en: Accordion
eo: Akordiono

en: Add to the sequence in row ~a.
eo: Aldonu al la sekvenco en la ~a-a vico.

en: Agnes
eo: Anjo

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
eo: Provu meti la emblemojn en la ordon, kiu taŭgas al la nuna situacio plej nature.

en: AisleRiot Solitaire
eo: Aisleriot ermitludo

en: Aisleriot Solitaire
eo: Aisleriot ermitludo

en: Aisleriot cannot find the last game you played.
eo: AisleRiot ne povas trovi la lastan maĉon, kiun vi ludis.

en: Aisleriot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
eo: Aisleriot provizas modulon por regul-bazataj ermitludoj kiu ebligas ludi multajn malsamajn ludojn.

en: Aisleriot web site
eo: AisleRiot-retejo

en: Aisleriot — also known as sol or solitaire — is a card game application that features over 80 different solitaire-type card games which are designed to play using a mouse, keyboard, or trackpad.
eo: Aisleriot — ankaŭ konita kiel ermitludo — estas kartluda aplikaĵo kun pli ol 80 diversaj ermitludaj kartudoj, desegnitaj por ludi per muso, klavaro, aŭ tuŝplato.

en: Allow temporary spots use
eo: Permesi la uzon de nedaŭraj kartujoj

en: Alternating colors
eo: Alternaj koloroj

en: Animations
eo: Animacioj

en: Athena
eo: Atena

en: Attack a face-down pile.
eo: Ataki frontomalsupran kartpilon.

en: Aunt Mary
eo: Onklino Maria

en: Autoplay
eo: Aŭtoludi

en: Backbone
eo: Vertebraro

en: Bakers Dozen
eo: Tridekono bakista

en: Bakers Game
eo: Bakistumo

en: Base Card:
eo: Bazkarto:

en: Base Card:
eo: Baza karto:

en: Base Card: Ace
eo: Fonda karto: Aso

en: Base Card: Jack
eo: Fonda karto: Fanto

en: Base Card: King
eo: Fonda karto: Reĝo

en: Base Card: Queen
eo: Fonda karto: Damo

en: Base Card: ~a
eo: Fonda karto: ~a

en: Bear River
eo: Ursrivero

en: Beleaguered Castle
eo: Sieĝata kastelo

en: Best:
eo: Plej bona:

en: Block Ten
eo: Ne dek!

en: Blondes and Brunettes
eo: Blondulinoj kaj brunulinoj

en: Bristol
eo: Bristolo

en: Camelot
eo: Kameloto

en: Cannot start the game “%s”
eo: Oni ne povas ŝalti la ludon “%s”

en: Card games:
eo: Kartludoj:

en: Card themes:
eo: Karthaŭtoj:

en: Cards remaining: ~a
eo: Kartoj restantaj: ~a

en: Carpet
eo: Tapiŝo

en: Change Game
eo: Elekti ludon

en: Chessboard
eo: Ŝaktabulumo

en: Choices left:
eo: Elektoj restantaj:

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Close this window
eo: Fermi ĉi tiun fenestron

en: Congratulations, you have won!
eo: Gratulon, vi gajnis!

en: Consider moving something into an empty slot
eo: Pripensu movi ion al malplena kartujo

en: Consistency is key
eo: Konsekvencoj gravegas

en: Could not show help for “%s”
eo: Oni ne povis montri helpon por “%s”

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Cruel
eo: Kruela

en: Deal a card
eo: Disdoni karton

en: Deal a card from stock
eo: Disdonu karton el la fonto

en: Deal a card from the deck
eo: Disdoni karton de la kartaro

en: Deal a new card
eo: Disdoni novan karton

en: Deal a new card from the deck
eo: Disdoni novan karton de la kartaro

en: Deal a new round.
eo: Disdoni novan rondon.

en: Deal a row
eo: Disdoni vicon

en: Deal another card
eo: Disdoni pluan karton

en: Deal another hand
eo: Disdoni pluan rondiron

en: Deal another round
eo: Disdoni pluan rondiron

en: Deal cards.
eo: Disdoni kartojn.

en: Deal more cards
eo: Disdoni pliajn kartojn

en: Deal new cards from the deck
eo: Disdoni novajn kartojn de la kartaro

en: Deal next card or cards
eo: Disdoni sevka(j)n karto(j)n

en: Deal the cards
eo: Disdoni la kartojn

en: Deals left:
eo: Disdonoj restantaj:

en: Deals left: ~a
eo: Disdonoj restantaj: ~a

en: Diamond Mine
eo: Diamantujo

en: Display cards with “%s” card theme
eo: Montri kartojn kun karthaŭto “%s”

en: Double click any card to redeal.
eo: Duoble alklaku iun ajn karton por redisdoni.

en: Doublets
eo: Duopoj

en: Eagle Wing
eo: Agloflugilo

en: Easthaven
eo: Orienthaveno

en: Eight Off
eo: Okumo

en: Elevator
eo: Lifto

en: Eliminator
eo: Eliminulo

en: Escalator
eo: Rulŝtuparo

en: Falling Stars
eo: Falantaj steloj

en: Fill an empty slot.
eo: Plenigu maplenan fendon.

en: First Law
eo: Unua Leĝo

en: Fishing wire makes bad dental floss
eo: Fiŝkaptadaj ŝnuretoj estas malbonaj kiel dentfadenoj

en: Five Foundations
eo: Kvin fundamentoj

en: Fortress
eo: Fortikaĵo

en: Fortunes
eo: Fortunoj

en: Forty Thieves
eo: Kvardek Ŝtelistoj

en: Four Foundations
eo: Kvar fundamentoj

en: Four Suits
eo: Kvarembleme

en: Fourteen
eo: Dek kvar

en: FreeCell Solitaire
eo: FreeCell-ermitludo

en: Freecell
eo: FreeCell

en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

en: GNOME Solitaire
eo: GNOME Ermitludo

en: Gaps
eo: Fosaĵoj

en: Gay Gordons
eo: Lililudo

en: General's Patience
eo: Generala pacienco

en: Get a hint for your next move
eo: Vidi helpindikon por via sekva movo

en: Giant
eo: Grandegulo

en: Gold Mine
eo: Orujo

en: Golf
eo: Golfo

en: Hamilton
eo: Hamiltono

en: Have you read the help file?
eo: Ĉu vi legis la helpdosieron?

en: Help
eo: Helpo

en: Help file “%s.%s” not found
eo: Ne trovis la helpdosieron “%s.%s”

en: Helsinki
eo: Helsinko

en: Hopscotch
eo: Paradizludo

en: I could sure use a backrub right about now...
eo: Mi ja volas esti masaĝata al la dorso nune...

en: I'm not sure
eo: Mi ne certas

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
eo: Se vi iam estos vojerarinta kaj sola en arbaro, brakumu arbon

en: Install card themes…
eo: Instali karthaŭtojn…

en: Install new card themes from the distribution packages repositories
eo: Instali novajn karthaŭtojn de la distribua-pakaĵaj deponejoj

en: Isabel
eo: Izabela

en: Jamestown
eo: Praurbeto

en: Jumbo
eo: Ego

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
eo: Zorgu! Zebrostria pasejo kelkfoje ŝajnas al iuj kiel paradizludejo.

en: Kansas
eo: Kansaso

en: King Albert
eo: Reĝo Alberto

en: Kings Audience
eo: Reĝaŭdantoj

en: Labyrinth
eo: Labirinto

en: Lady Jane
eo: Sinjorino Janjo

en: Look both ways before you cross the street
eo: Rigardu kaj dekstren kaj maldekstren antaŭ ke vi transiros la straton

en: Main game:
eo: Ĉefludo:

en: Match the top two cards of the waste.
eo: Trovu kartojn, kiuj konformas al la du unuaj kartoj de la elĵetaĵoj.

en: Maze
eo: Puzlo

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
eo: Vi ne akiros Vitaminon D de monitoroj—sed de la suno ja...

en: Monte Carlo
eo: Montekarlo

en: Move %s onto %s.
eo: Movu %s sur %s.

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
eo: Movu kartkonstruitaĵon al la malplena tabelero-kartujo

en: Move a card from the reserve onto the empty tableau slot
eo: Movu karton de la rezervo-kartujo al la malplena tabelero-kartujo

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
eo: Movu karton aŭ kartgrupon en la malplenan kartujon

en: Move a card to an empty temporary slot
eo: Movu karton en malplenan nedaŭran kartujon

en: Move a card to the Foundation
eo: Movu karton fundamenten

en: Move a king onto an empty tableau slot.
eo: Movu reĝon sur malplenan tabelero-kartujon.

en: Move card from waste
eo: Movi karton de la forĵetejo

en: Move something into the empty Tableau slot
eo: Movu ion al la malplena tabelero-kartujo

en: Move something on to an empty reserve
eo: Movu ion al malplena reservo

en: Move something onto an empty right-hand tableau slot
eo: Movu ion al malplena dekstra tabelero-kartujo

en: Move something onto an empty tableau slot.
eo: Movu ion al la malplena tabelero-kartujo.

en: Move waste back to stock
eo: Movu forĵetaĵojn fontejen

en: Move waste on to a reserve slot
eo: Movu forĵetaĵoj al rezervo-kartujo

en: Move waste to stock
eo: Movi forĵetaĵojn fontejen

en: Move ~a onto an empty bottom slot.
eo: Movu ~a sur malplenan malsupran kartujon.

en: Move ~a onto an empty corner slot.
eo: Movu ~a sur malplenan angulan kartujon.

en: Move ~a onto an empty edge slot.
eo: Movu ~a sur malplenan randon kartujon.

en: Move ~a onto an empty foundation slot.
eo: Movu ~a sur malplenan fundamenton kartujon.

en: Move ~a onto an empty left slot.
eo: Movu ~a sur malplenan maldekstran kartujon.

en: Move ~a onto an empty reserve slot.
eo: Movu ~a sur malplenan reservan kartujon.

en: Move ~a onto an empty right slot.
eo: Movu ~a sur malplenan dekstran kartujon.

en: Move ~a onto an empty slot.
eo: Movu ~a sur malplenan kartujon.

en: Move ~a onto an empty tableau slot.
eo: Movu ~a sur malplenan tabelero-kartujon.

en: Move ~a onto an empty top slot.
eo: Movu ~a sur malplenan supran kartujon.

en: Move ~a onto the ace of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan ason.

en: Move ~a onto the ace of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan ason.

en: Move ~a onto the ace of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran ason.

en: Move ~a onto the ace of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan ason.

en: Move ~a onto the black joker.
eo: Movu ~a sur la negran ĵokeron.

en: Move ~a onto the eight of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan okon.

en: Move ~a onto the eight of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan okon.

en: Move ~a onto the eight of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran okon.

en: Move ~a onto the eight of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan okon.

en: Move ~a onto the five of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan kvinon.

en: Move ~a onto the five of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan kvinon.

en: Move ~a onto the five of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran kvinon.

en: Move ~a onto the five of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan kvinon.

en: Move ~a onto the foundation.
eo: Movu ~a sur la fundamenton.

en: Move ~a onto the four of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan kvaron.

en: Move ~a onto the four of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan kvaron.

en: Move ~a onto the four of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran kvaron.

en: Move ~a onto the four of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan kvaron.

en: Move ~a onto the jack of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan fanton.

en: Move ~a onto the jack of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan fanton.

en: Move ~a onto the jack of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran fanton.

en: Move ~a onto the jack of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan fanton.

en: Move ~a onto the king of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan reĝon.

en: Move ~a onto the king of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan reĝon.

en: Move ~a onto the king of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran reĝon.

en: Move ~a onto the king of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan reĝon.

en: Move ~a onto the nine of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan naŭon.

en: Move ~a onto the nine of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan naŭon.

en: Move ~a onto the nine of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran naŭon.

en: Move ~a onto the nine of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan naŭon.

en: Move ~a onto the queen of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan damon.

en: Move ~a onto the queen of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan damon.

en: Move ~a onto the queen of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran damon.

en: Move ~a onto the queen of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan damon.

en: Move ~a onto the red joker.
eo: Movu ~a sur la ruĝan ĵokeron.

en: Move ~a onto the reserve.
eo: Movu ~a reserven.

en: Move ~a onto the seven of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan sepon.

en: Move ~a onto the seven of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan sepon.

en: Move ~a onto the seven of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran sepon.

en: Move ~a onto the seven of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan sepon.

en: Move ~a onto the six of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan seson.

en: Move ~a onto the six of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan seson.

en: Move ~a onto the six of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran seson.

en: Move ~a onto the six of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan seson.

en: Move ~a onto the tableau.
eo: Movu ~a sur la tabeleron.

en: Move ~a onto the ten of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan dekon.

en: Move ~a onto the ten of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan dekon.

en: Move ~a onto the ten of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran dekon.

en: Move ~a onto the ten of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan dekon.

en: Move ~a onto the three of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan trion.

en: Move ~a onto the three of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan trion.

en: Move ~a onto the three of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran trion.

en: Move ~a onto the three of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan trion.

en: Move ~a onto the two of clubs.
eo: Movu ~a sur la trefan duon.

en: Move ~a onto the two of diamonds.
eo: Movu ~a sur la karoan duon.

en: Move ~a onto the two of hearts.
eo: Movu ~a sur la keran duon.

en: Move ~a onto the two of spades.
eo: Movu ~a sur la pikan duon.

en: Move ~a onto the unknown card.
eo: Movu ~a sur la nekonatan karton.

en: Multiplier Scoring
eo: Poentado multiplikanta

en: N/A
eo: neaplikeble

en: NAME
eo: NOMO

en: Napoleons Tomb
eo: Maŭzoleo de Napoleono

en: Neighbor
eo: Najbaro

en: Never blow in a dog's ear
eo: Nepre ne blovu en kanan orelon

en: New Game
eo: Nova ludo

en: No hint available
eo: Neniu helpindiko disponeblas

en: No hint available right now
eo: Oni ne povas montri helpindikon nune

en: No hint available.
eo: Neniu helpindiko videblas.

en: No moves are possible. Undo or start again.
eo: Neniu movo eblas. Malfaru aŭ rekomencu.

en: No moves.
eo: Neniuj movoj.

en: No redeals
eo: Neniu redisdono

en: Odessa
eo: Odeso

en: Odessa is a better game.  Really.
eo: Odessa estas pli bona ludo.  Vere.

en: One Suit
eo: Unuembleme

en: Osmosis
eo: Osmozo

en: Peek
eo: Videtu

en: Percentage:
eo: Elcente:

en: Pick up and drop cards by clicking
eo: Preni kaj meti kartojn per klakado

en: Pileon
eo: Pileono

en: Place a two in the leftmost slot of row ~a.
eo: Metu duon en la plej maldekstra kartujo de la ~a-a vico.

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
eo: Metu kartojn sur la tabelo por formi pokermanoj

en: Place something on empty slot
eo: Metu ion en malplenan kartujon

en: Place the eight of clubs next to the seven of clubs.
eo: Metu la trefan okon apud la trefan sepon.

en: Place the eight of diamonds next to the seven of diamonds.
eo: Movu la karoan okon apud la karoan sepon.

en: Place the eight of hearts next to the seven of hearts.
eo: Movu la keran okon apud la keran sepon.

en: Place the eight of spades next to the seven of spades.
eo: Metu la pikan okon apud la pikan sepon.

en: Place the five of clubs next to the four of clubs.
eo: Metu la trefan kvinon apud la trefan kvaron.

en: Place the five of diamonds next to the four of diamonds.
eo: Movu la karoan kvinon apud la karoan kvaron.

en: Place the five of hearts next to the four of hearts.
eo: Movu la keran kvinon apud la keran kvaron.

en: Place the five of spades next to the four of spades.
eo: Metu la pikan kvinan apud la pikan kvaron.

en: Place the four of clubs next to the three of clubs.
eo: Metu la trefan kvaron apud la trefan trion.

en: Place the four of diamonds next to the three of diamonds.
eo: Movu la karoan kvaron apud la karoan trion.

en: Place the four of hearts next to the three of hearts.
eo: Movu la keran kvaron apud la keran trion.

en: Place the four of spades next to the three of spades.
eo: Metu la pikan kvaron apud la pikan trion.

en: Place the jack of clubs next to the ten of clubs.
eo: Metu la trefan fanton apud la trefan dekon.

en: Place the jack of diamonds next to the ten of diamonds.
eo: Movu la karoan fanton apud la karoan dekon.

en: Place the jack of hearts next to the ten of hearts.
eo: Movu la keran fanton apud la keran dekon.

en: Place the jack of spades next to the ten of spades.
eo: Movu la pikan fanton apud la pikan dekon.

en: Place the king of clubs next to the queen of clubs.
eo: Metu la trefan reĝon apud la trefan damon.

en: Place the king of diamonds next to the queen of diamonds.
eo: Movu la karoan reĝon apud la karoan damon.

en: Place the king of hearts next to the queen of hearts.
eo: Movu la keran reĝon apud la keran damon.

en: Place the king of spades next to the queen of spades.
eo: Movu la pikan reĝon apud la pikan damon.

en: Place the nine of clubs next to the eight of clubs.
eo: Metu la trefan naŭon apud la trefan okon.

en: Place the nine of diamonds next to the eight of diamonds.
eo: Movu la karoan naŭon apud la karoan okon.

en: Place the nine of hearts next to the eight of hearts.
eo: Movu la keran naŭon apud la keran okon.

en: Place the nine of spades next to the eight of spades.
eo: Movu la pikan naŭon apud la pikan okon.

en: Place the queen of clubs next to the jack of clubs.
eo: Metu la trefan damon apud la trefan fanton.

en: Place the queen of diamonds next to the jack of diamonds.
eo: Movu la karoan damon apud la karoan fanton.

en: Place the queen of hearts next to the jack of hearts.
eo: Movu la keran damon apud la keran fanton.

en: Place the queen of spades next to the jack of spades.
eo: Movu la pikan damon apud la pikan fanton.

en: Place the seven of clubs next to the six of clubs.
eo: Metu la trefan sepon apud la trefan seson.

en: Place the seven of diamonds next to the six of diamonds.
eo: Movu la karoan sepon apud la karoan seson.

en: Place the seven of hearts next to the six of hearts.
eo: Movu la keran sepon apud la keran seson.

en: Place the seven of spades next to the six of spades.
eo: Metu la pikan sepon apud la pikan seson.

en: Place the six of clubs next to the five of clubs.
eo: Metu la trefan seson apud la trefan kvinon.

en: Place the six of diamonds next to the five of diamonds.
eo: Movu la karoan seson apud la karoan kvinon.

en: Place the six of hearts next to the five of hearts.
eo: Movu la keran seson apud la keran kvinon.

en: Place the six of spades next to the five of spades.
eo: Metu la pikan seson apud la pikan kvinon.

en: Place the ten of clubs next to the nine of clubs.
eo: Metu la trefan dekon apud la trefan naŭon.

en: Place the ten of diamonds next to the nine of diamonds.
eo: Movu la karoan dekon apud la karoan naŭon.

en: Place the ten of hearts next to the nine of hearts.
eo: Movu la keran dekon apud la keran naŭon.

en: Place the ten of spades next to the nine of spades.
eo: Movu la pikan dekon apud la pikan naŭon.

en: Place the three of clubs next to the two of clubs.
eo: Metu la trefan trion apud la trefan duon.

en: Place the three of diamonds next to the two of diamonds.
eo: Movu la karoan trion apud la karoan duon.

en: Place the three of hearts next to the two of hearts.
eo: Movu la keran trion apud la keran duon.

en: Place the three of spades next to the two of spades.
eo: Metu la pikan trion apud la pikan duon.

en: Place the two of clubs next to the ace of clubs.
eo: Metu la trefan duon apud la trefan ason.

en: Place the two of diamonds next to the ace of diamonds.
eo: Movu la karoan duon apud la karoan ason.

en: Place the two of hearts next to the ace of hearts.
eo: Movu la keran duon apud la keran ason.

en: Place the two of spades next to the ace of spades.
eo: Metu la pikan duon apud la pikan ason.

en: Plait
eo: Plektu

en: Play a card to foundation.
eo: Ludi karton al fundamento.

en: Play a different game
eo: Ludi alian ludon

en: Play many different solitaire games
eo: Ludu plurajn diversajn ermitludojn

en: Play “%s”
eo: Ludi “%s”

en: Please fill in empty pile first.
eo: Bonvolu plenigi malplenan kartujon unue.

en: Please report this bug to the developers.
eo: Bonvolu informi la programistoj de tiu ĉi eraro.

en: Poker
eo: Pokero

en: Progressive Rounds
eo: Rondiroj progresantaj

en: Quatorze
eo: Kvatorzo

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Randomly Placed Gaps on Redeal
eo: Hazardaj spacoj inter kartoj je redisdono

en: Recently played games
eo: Antaŭ nelonge luditaj maĉoj

en: Redeal.
eo: Redisdonu.

en: Redeals left:
eo: Redisdonoj restantaj:

en: Redeals left: ~a
eo: Redisdonoj restantaj: ~a

en: Redheads
eo: Ruĝharulinoj

en: Redo the undone move
eo: Refari la malfaritan movon

en: Remove the ace of clubs.
eo: Forigu la trefan ason.

en: Remove the ace of diamonds.
eo: Forigu la karoan ason.

en: Remove the ace of hearts.
eo: Forigu la keran ason.

en: Remove the ace of spades.
eo: Forigu la pikan ason.

en: Remove the aces
eo: Elprenu la asojn

en: Remove the black joker.
eo: Forigu la nigran ĵokeron.

en: Remove the eight of clubs.
eo: Forigu la trefan okon.

en: Remove the eight of diamonds.
eo: Forigu la karoan okon.

en: Remove the eight of hearts.
eo: Forigu la keran okon.

en: Remove the eight of spades.
eo: Forigu la pikan okon.

en: Remove the eights
eo: Elprenu la okojn

en: Remove the five of clubs.
eo: Forigu la trefan kvinon.

en: Remove the five of diamonds.
eo: Forigu la karoan kvinon.

en: Remove the five of hearts.
eo: Forigu la keran kvinon.

en: Remove the five of spades.
eo: Forigu la pikan kvinon.

en: Remove the fives
eo: Elprenu la kvinojn

en: Remove the four of clubs.
eo: Forigu la trefan kavaron.

en: Remove the four of diamonds.
eo: Forigu la karoa kvaron.

en: Remove the four of hearts.
eo: Forigu la keran kvaron.

en: Remove the four of spades.
eo: Forigu la pikan kvaron.

en: Remove the fours
eo: Elprenu la kvarojn

en: Remove the jack of clubs.
eo: Forigu la trefan fanton.

en: Remove the jack of diamonds.
eo: Forigu la karoan fanton.

en: Remove the jack of hearts.
eo: Forigu la keran fanton.

en: Remove the jack of spades.
eo: Forigu la pikan fanton.

en: Remove the jacks
eo: Elprenu la fantojn

en: Remove the king of clubs.
eo: Forigu la trefa reĝon.

en: Remove the king of diamonds.
eo: Forigu la karoan reĝon.

en: Remove the king of hearts.
eo: Forigu la keran reĝon.

en: Remove the king of spades.
eo: Forigu la pikan reĝon.

en: Remove the kings
eo: Elprenu la reĝojn

en: Remove the nine of clubs.
eo: Forigu la trefan naŭon.

en: Remove the nine of diamonds.
eo: Forigu la karoan naŭon.

en: Remove the nine of hearts.
eo: Forigu la keran naŭon.

en: Remove the nine of spades.
eo: Forigu la pikan naŭon.

en: Remove the nines
eo: Elprenu la naŭojn

en: Remove the queen of clubs.
eo: Forigu la trefa damon.

en: Remove the queen of diamonds.
eo: Forigu la karoan dekon.

en: Remove the queen of hearts.
eo: Forigu la keran damon.

en: Remove the queen of spades.
eo: Forigu la pikan damon.

en: Remove the queens
eo: Elprenu la damojn

en: Remove the red joker.
eo: Forigu la ruĝan ĵokeron.

en: Remove the seven of clubs.
eo: Forigu la trefan sepan.

en: Remove the seven of diamonds.
eo: Forigu la karoan sepon.

en: Remove the seven of hearts.
eo: Forigu la keran sepon.

en: Remove the seven of spades.
eo: Forigu la pikan sepon.

en: Remove the sevens
eo: Elprenu la sepojn

en: Remove the six of clubs.
eo: Forigu la trefan seson.

en: Remove the six of diamonds.
eo: Forigu la karoan seson.

en: Remove the six of hearts.
eo: Forigu la keran seson.

en: Remove the six of spades.
eo: Forigu la pikan seson.

en: Remove the sixes
eo: Elprenu la sesojn

en: Remove the ten of clubs.
eo: Forigu la trefan dekon.

en: Remove the ten of diamonds.
eo: Forigu la karoa dekon.

en: Remove the ten of hearts.
eo: Forigu la keran dekon.

en: Remove the ten of spades.
eo: Forigu la pikan dekon.

en: Remove the tens
eo: Elprenu la dekojn

en: Remove the three of clubs.
eo: Forigu la trefan trion.

en: Remove the three of diamonds.
eo: Forigu la karoa trion.

en: Remove the three of hearts.
eo: Forigu la keran trion.

en: Remove the three of spades.
eo: Forigu la pika trion.

en: Remove the threes
eo: Elprenu la triojn

en: Remove the two of clubs.
eo: Forigu la trefan duon.

en: Remove the two of diamonds.
eo: Forigu la karoan duon.

en: Remove the two of hearts.
eo: Forigu la keran duon.

en: Remove the two of spades.
eo: Forigu la pikan duon.

en: Remove the twos
eo: Elprenu la duojn

en: Remove the unknown card.
eo: Forigu la nekonatan karton.

en: Reserve left:
eo: Reservo restanta:

en: Reshuffle cards
eo: Remiksi la kartojn

en: Restart the game
eo: Restartigi la ludon

en: Return cards to stock
eo: Removu kartojn fonten

en: Royal East
eo: Reĝa Oriento

en: S_tatistics
eo: S_tatistikoj

en: Same suit
eo: Sama emblemo

en: Score:
eo: Poentoj:

en: Scorpion
eo: Skorpio

en: Scuffle
eo: Kverelado

en: Seahaven
eo: Marrestejo

en: Select Game
eo: Elekti ludon

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
eo: Elektu karton de la reservo por fari la unuan fundamento-staplo

en: Select the game type to play
eo: Elektu la ludtipon por ludi

en: Select the style of control
eo: Elekti kontrol-stilon

en: Select whether to drag the cards or to click on the source then the destination.
eo: Elekti ĉu ŝovi la kartojn aŭ alklaki la fonton kaj poste la destinon.

en: Show gameplay statistics
eo: Montri ludajn statitiskojn

en: Show or hide statusbar
eo: Montri aŭ kaŝi statobreton

en: Show or hide the toolbar
eo: Montri aŭ kaŝi la ilobreton

en: Shuffle mode
eo: Miksa reĝimo

en: Signora
eo: Sinjorino

en: Single card deals
eo: Unuopa-kartaj disdonoj

en: Sir Tommy
eo: Moŝto Toĉjo

en: Six Foundations
eo: Ses fundamentoj

en: Sol
eo: Solo

en: Solitaire
eo: Ermitludo

en: Sound
eo: Sono

en: Spider
eo: Araneo

en: Spider Three Decks
eo: Trikartara Araneo

en: Spiderette
eo: Araneetino

en: Start a new game
eo: Komenci novan ludon

en: Start card:
eo: Komenca karto:

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Statistics of games played
eo: Statistikoj de luditaj ludoj

en: Stock left:
eo: Fonteroj restantaj:

en: Stock left: 0
eo: Fonteroj restantaj: 0

en: Stock left: ~a
eo: Fonteroj restantaj: ~a

en: Stock remaining: ~a
eo: Fonteroj restantaj: ~a

en: Straight Up
eo: RekteSupren

en: Streets And Alleys
eo: Stratetoj

en: Template
eo: Ŝablono

en: Ten Across
eo: Je Dek

en: Terrace
eo: Teraso

en: The game file to use
eo: La luda dosiero por uzi

en: The game has no solution. Undo or start again.
eo: Tiu ĉi ludo havas neniun solvon. Malfaru aŭ rekomencu.

en: The name of the file with the graphics for the cards.
eo: La nomo de la dosiero kun la bildoj de la ludkartoj.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
eo: La nomo de la skema dosiero, kiu enhavas la ermitludon por ludi.

en: Theme file name
eo: Dosiernomo de haŭto

en: There are no more moves
eo: Neniu pli movoj

en: Thieves
eo: Ŝtelistoj

en: Thirteen
eo: Dek tri

en: This game does not have hint support yet.
eo: Tiu ĉi ludo ne ankoraŭ subtenas helpindikojn.

en: This game is unable to provide a hint.
eo: Tiu ĉi ludo ne povas montri helpindikon al vi.

en: This usually occurs when you run an older version of Aisleriot which does not have the game you last played. The default game, Klondike, is being started instead.
eo: Tio kutime okazas, kiam oni lanĉas pli malnovan version de AisleRiot, kiu ne havas la laston maĉon, kiun vi ludis. La defaŭlta ludo komenciĝas anstataŭe.

en: Three card deals
eo: Tri-kartaj disdonoj

en: Thumb And Pouch
eo: Dikfingro kaj saketo

en: Time
eo: Daŭro

en: Time:
eo: Tempo:

en: Total:
eo: Entute:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
eo: Oni ne rekomensas garotojn krom se estas grandega krizego

en: Treize
eo: Trejzo

en: Triple Peaks
eo: Triopkulminaro

en: Try dealing a row of cards
eo: Provu disdoni kartvicon

en: Try moving a card to the reserve
eo: Provu movi karton reserven

en: Try moving card piles around
eo: Provu movadi kartpilojn tien kaj reen

en: Try moving cards down from the foundation
eo: Provu movi kartojn for de la fundamento

en: Try moving cards down from the foundations.
eo: Provu movi kartojn for de la fundamentoj.

en: Try rearranging the cards
eo: Provu rearanĝi la kartojn

en: Turn over the top card of the stock.
eo: Renversi la supran karton de la fontejo.

en: Two Suits
eo: Duembleme

en: Undo the last move
eo: Malfari la lastan agon

en: Undo until there are enough cards to fill all tableau piles
eo: Malfari ĝis ke estas sufiĉe da kartoj por plenigi ĉiujn tabelerojn

en: Union Square
eo: Kvadratumo

en: Unknown color
eo: Nekonata koloro

en: Unknown value
eo: Nekonata valoro

en: Unlimited redeals
eo: Senlimaj redisdonoj

en: Valentine
eo: Valenteno

en: View help for Aisleriot
eo: Vidi helpon por AisleRiot

en: View help for this game
eo: Vidi helpon por tiu ĉi ludo

en: Wall
eo: Muro

en: Westhaven
eo: Okcidenthaveno

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
eo: Kiam oni ne havas krampilon, krampo kaj liniilo taŭgus

en: Whether or not to animate card moves.
eo: Ĉu animi kartajn movojn?

en: Whether or not to play event sounds
eo: Ĉu ludi eventajn sonojn?

en: Whether or not to play event sounds.
eo: Ĉu ludi eventajn sonojn?

en: Whether or not to show the status bar
eo: Ĉu montri statobreton?

en: Whether or not to show the toolbar
eo: Ĉu montri ilobreton?

en: Whether the window is fullscreen
eo: Ĉu la fenestro estu tutekrane?

en: Whether the window is maximized
eo: Ĉu la fenestro estu maksimume?

en: Whitehead
eo: Blankkapo

en: Will O The Wisp
eo: Vaglumo

en: Window height
eo: Fenestra alto

en: Window width
eo: Fenestra larĝo

en: Wins
eo: Gajnoj

en: Wins:
eo: Gajnoj:

en: Wood
eo: Ligno

en: Worst:
eo: Plej malbona:

en: Yield
eo: Profito

en: You are searching for a five.
eo: Vi serĉas kvinon.

en: You are searching for a four.
eo: Vi serĉas kvaron.

en: You are searching for a jack.
eo: Vi serĉas fanton.

en: You are searching for a king.
eo: Vi serĉas reĝon.

en: You are searching for a nine.
eo: Vi serĉas naŭon.

en: You are searching for a queen.
eo: Vi serĉas damon.

en: You are searching for a seven.
eo: Vi serĉas sepon.

en: You are searching for a six.
eo: Vi serĉas seson.

en: You are searching for a ten.
eo: Vi serĉas dekon.

en: You are searching for a three.
eo: Vi serĉas trion.

en: You are searching for a two.
eo: Vi serĉas duon.

en: You are searching for an ace.
eo: Vi serĉas ason.

en: You are searching for an eight.
eo: Vi serĉas okon.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
eo: Vi devintus ricevi kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kune kun ĉi tiu programo.  Se ne, iru al <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Yukon
eo: Jukono

en: Zebra
eo: Zebro

en: _Card Style
eo: _Karthaŭto

en: _Click to Move
eo: _Klaku por movi

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Control
eo: _Kontrolo

en: _Deal
eo: _Disdoni

en: _Don't report
eo: _Ne raporti

en: _Fullscreen
eo: _Tutekrana reĝimo

en: _Game
eo: _Ludo

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hint
eo: _Helpindiko

en: _Leave Fullscreen
eo: _Forlasi tutekranan reĝimon

en: _New
eo: _Nova

en: _New Game
eo: _Nova ludo

en: _Pause
eo: _Paŭzo

en: _Recently Played
eo: _Antaŭ nelonge luditaj

en: _Redo Move
eo: _Refari movon

en: _Report
eo: _Raporti

en: _Reset
eo: _Reagordi

en: _Restart
eo: _Restartigi

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Select Game…
eo: _Elekti ludon…

en: _Sound
eo: _Sono

en: _Statusbar
eo: _Statobreto

en: _Toolbar
eo: _Ilobreto

en: _Undo Move
eo: _Malfari movon

en: _View
eo: _Vido

en: ace
eo: aso

en: ace of clubs
eo: trefa aso

en: ace of diamonds
eo: karoa aso

en: ace of hearts
eo: kera aso

en: ace of spades
eo: pika aso

en: an empty slot
eo: malplena kartujo

en: black joker
eo: nigra ĵokero

[ctx: card symbol]
en: J
eo: F

[ctx: card symbol]
en: JOKER
eo: ĴOKERO

[ctx: card symbol]
en: K
eo: R

[ctx: card symbol]
en: Q
eo: D

en: eight
eo: ok

en: eight of clubs
eo: trefa oko

en: eight of diamonds
eo: karoa oko

en: eight of hearts
eo: kera oko

en: eight of spades
eo: pika oko

en: face-down card
eo: frontomalsupra karto

en: five
eo: kvin

en: five of clubs
eo: trefa kvino

en: five of diamonds
eo: karoa kvino

en: five of hearts
eo: kera kvino

en: five of spades
eo: pika kvino

en: four
eo: kvar

en: four of clubs
eo: trefa kvaro

en: four of diamonds
eo: karoa kvaro

en: four of hearts
eo: kera kvaro

en: four of spades
eo: pika kvaro

en: jack
eo: fanto

en: jack of clubs
eo: trefa fanto

en: jack of diamonds
eo: karoa fanto

en: jack of hearts
eo: kera fanto

en: jack of spades
eo: pika fanto

en: king
eo: reĝo

en: king of clubs
eo: trefa reĝo

en: king of diamonds
eo: karoa reĝo

en: king of hearts
eo: kera reĝo

en: king of spades
eo: pika reĝo

en: nine
eo: naŭ

en: nine of clubs
eo: trefa naŭo

en: nine of diamonds
eo: karoa naŭo

en: nine of hearts
eo: kera naŭo

en: nine of spades
eo: pika naŭo

en: queen
eo: damo

en: queen of clubs
eo: trefa damo

en: queen of diamonds
eo: karoa damo

en: queen of hearts
eo: kera damo

en: queen of spades
eo: pika damo

en: red joker
eo: ruĝa ĵokero

en: seven
eo: sep

en: seven of clubs
eo: trefa sepo

en: seven of diamonds
eo: karoa sepo

en: seven of hearts
eo: kera sepo

en: seven of spades
eo: pika sepo

en: six
eo: ses

en: six of clubs
eo: trefa seso

en: six of diamonds
eo: karoa seso

en: six of hearts
eo: kera seso

en: six of spades
eo: pika seso

[ctx: slot hint]
en: %s on chooser
eo: %s elektilen

[ctx: slot hint]
en: %s on foundation
eo: %s fundamenten

[ctx: slot hint]
en: %s on reserve
eo: %s rezerven

[ctx: slot hint]
en: %s on stock
eo: %s fonten

[ctx: slot hint]
en: %s on tableau
eo: %s tabelen

[ctx: slot hint]
en: %s on waste
eo: %s forĵetejen

[ctx: slot type]
en: chooser
eo: elektilo

[ctx: slot type]
en: foundation
eo: fundamento

[ctx: slot type]
en: reserve
eo: rezervo

[ctx: slot type]
en: stock
eo: fonto

[ctx: slot type]
en: tableau
eo: tabelo

[ctx: slot type]
en: waste
eo: forĵetejo

en: solitaire;cards;klondike;spider;freecell;patience;
eo: ermitludo;kartoj;klondiko;araneo;freecell;pacienco;

en: something
eo: ion

en: ten
eo: dek

en: ten of clubs
eo: trefa deko

en: ten of diamonds
eo: karoa deko

en: ten of hearts
eo: kera deko

en: ten of spades
eo: pika deko

en: the ace of clubs
eo: la trefa aso

en: the ace of diamonds
eo: la karoa aso

en: the ace of hearts
eo: la kera aso

en: the ace of spades
eo: la pika aso

en: the black joker
eo: la nigra ĵokero

en: the eight of clubs
eo: la trefa oko

en: the eight of diamonds
eo: la karoa oko

en: the eight of hearts
eo: la kera oko

en: the eight of spades
eo: la pika oko

en: the five of clubs
eo: la trefa kvino

en: the five of diamonds
eo: la karoa kvino

en: the five of hearts
eo: la kera kvino

en: the five of spades
eo: la pika kvino

en: the foundation
eo: la fundamento

en: the four of clubs
eo: la trefa kvaro

en: the four of diamonds
eo: la karoa kvaro

en: the four of hearts
eo: la kera kvaro

en: the four of spades
eo: la pika kvaro

en: the jack of clubs
eo: la trefa fanto

en: the jack of diamonds
eo: la karoa fanto

en: the jack of hearts
eo: la kera fanto

en: the jack of spades
eo: la pika fanto

en: the king of clubs
eo: la trefa reĝo

en: the king of diamonds
eo: la karoa reĝo

en: the king of hearts
eo: la kera reĝo

en: the king of spades
eo: la pika reĝo

en: the nine of clubs
eo: la trafa naŭo

en: the nine of diamonds
eo: la karoa naŭo

en: the nine of hearts
eo: la kera naŭo

en: the nine of spades
eo: la pika naŭo

en: the queen of clubs
eo: la trefa damo

en: the queen of diamonds
eo: la karoa damo

en: the queen of hearts
eo: la kera damo

en: the queen of spades
eo: la pika damo

en: the red joker
eo: la ruĝa ĵokero

en: the seven of clubs
eo: la trefa sepo

en: the seven of diamonds
eo: la karoa sepo

en: the seven of hearts
eo: la kera sepo

en: the seven of spades
eo: la pika sepo

en: the six of clubs
eo: la trefa seso

en: the six of diamonds
eo: la karoa seso

en: the six of hearts
eo: la kera seso

en: the six of spades
eo: la pika seso

en: the ten of clubs
eo: la trefa deko

en: the ten of diamonds
eo: la karoa deko

en: the ten of hearts
eo: la kera deko

en: the ten of spades
eo: la pika deko

en: the three of clubs
eo: la trefa trio

en: the three of diamonds
eo: la karoa trio

en: the three of hearts
eo: la kera trio

en: the three of spades
eo: la pika trio

en: the two of clubs
eo: la trefa duo

en: the two of diamonds
eo: la karoa duo

en: the two of hearts
eo: la kera duo

en: the two of spades
eo: la pika duo

en: the unknown card
eo: la nekonata karto

en: three
eo: tri

en: three of clubs
eo: trefa tri

en: three of diamonds
eo: karoa trio

en: three of hearts
eo: kera trio

en: three of spades
eo: pika tri

en: two
eo: du

en: two of clubs
eo: trefa duo

en: two of diamonds
eo: karoa duo

en: two of hearts
eo: kera duo

en: two of spades
eo: pika duo
