eog - en to eo translation catalogue (315 entries)

en:  (invalid Unicode)
eo:  (nevalida unikodo)

en: %.1f (35mm film)
eo: %.1f (35mm filmo)

en: %.1f (lens)
eo: %.1f (lenso)

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
eo[0]: %i × %i bildero
eo[1]: %i × %i bilderoj

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
eo[0]: %i × %i bildero  %s    %i%%
eo[1]: %i × %i bilderoj  %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
eo[0]: %lu sekundo
eo[1]: %lu sekundoj

en: <b>%f:</b> original filename
eo: <b>%f:</b> originala dosiernomo

en: <b>%n:</b> counter
eo: <b>%n:</b> nombrilo

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
eo: Ne eblis trovi rubujon por “%s”. Ĉu vi volas daŭre forigi tiun bildon?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
eo: Valoro pli granda ol 0 fiksas la sekundojn, kiuj pasas inter du sekvaj aŭtomate ŝanĝitaj bildoj. Nulo malŝaltas la aŭtomatan ciklon.

en: Activate fullscreen mode with double-click
eo: Aktivigi plenekranan reĝimon per duobla klako

en: Active plugins
eo: Aktivaj kromprogramoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Allow zoom greater than 100% initially
eo: Permesi zomon pli grandan ol 100% komence

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Aperture Value:
eo: Apertura valoro:

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
eo[0]: Ĉu vi certe volas movi
    la elektitan bildon rubujen?
eo[1]: Ĉu vi certe volas movi
    la %d elektitajn bildojn rubujen?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
eo: Ĉu vi certe volas movi
    “%s” rubujen?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi
    la elektitan bildon ĉiame?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi
    la %d elektitajn bildojn ĉiame?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
eo: Ĉu vi certe volas forigi
    “%s” daŭre?

en: As _background
eo: Kiel _fono

en: As check _pattern
eo: Kiel kvadrata _desegno

en: As custom c_olor:
eo: Kiel propra k_oloro:

en: As custom color:
eo: Kiel propra koloro:

en: At least two file names are equal.
eo: Almenaŭ du dosiernomoj estas egalaj.

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Automatic orientation
eo: Aŭtomata orientiĝo

en: Background
eo: Fono

en: Background Color
eo: Fonkoloro

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Browse and rotate images
eo: Foliumi kaj turni bildojn

en: Bytes:
eo: Bajtoj:

en: C_enter:
eo: M_eze:

en: Camera
eo: Kamerao

en: Camera Model:
eo: Kameraa modelo:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
eo: Ŝanĝi la videblecon de la bildgaleripanelo en nuna fenestro

en: Choose a folder
eo: Elektu dosierujon

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservi

en: Close main window without asking to save changes.
eo: Malfermi ĉefan fenestron sen demandi pri konservi ŝanĝojn.

en: Color for Transparent Areas
eo: Koloro por travideblaj zonoj

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Could not display help for Image Viewer
eo: Ne eblis montri helpon por Bildomontrilo

en: Could not load image “%s”.
eo: Ne eblis ŝargi bildon “%s”.

en: Could not save image “%s”.
eo: Ne eblis konservi bildon “%s”.

en: Couldn’t access trash.
eo: Ne eblis atingi rubujon.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
eo: Ne eblis krei memoron por ŝargi JPEG-dosieron

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron por konservi: %s

en: Couldn’t delete file
eo: Ne eblis forigi dosieron

en: Couldn’t retrieve image file
eo: Ne povis akiri bilddosieron

en: Couldn’t retrieve image file information
eo: Ne povis akiri bildodosieran informon

en: Date
eo: Dato

en: Date in statusbar
eo: Dato en statobreto

en: Date/Time:
eo: Dato/Tempo:

en: Delay in seconds until showing the next image
eo: Paŭzo je sekundoj ĝis la montro de la sekva bildo

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Details
eo: Detaloj

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
eo: Ĝi difinas kiel travidebleco estus indikita. Validaj valoroj estas CHECK_PATTERN, COLOR kaj NONE. Se COLOR estas elektita, do la ŝlosilo trans-color difinas la valoron de la uzata koloro.

en: Disable image gallery
eo: Malŝalti bildgalerion

en: Do _not ask again during this session
eo: Ne _demandi denove dum ĉi tiu seanco

en: EXIF not supported for this file format.
eo: EXIF ne estas subtenata por ĉi tiu dosierformo.

en: E_xpand images to fit screen
eo: E_tendi bildojn plenekrane

en: East
eo: Oriento

en: Enlarge the image
eo: Pligrandigas la bildon

en: Error launching System Settings:
eo: Eraro dum lanĉo de la sistemagordoj:

en: Error on deleting image %s
eo: Eraro dum forigado de bildo %s

en: Error printing file:
    %s
eo: Eraro dum preso de la dosiero:
    %s

en: Exposure
eo: Ekspono

en: Exposure Time:
eo: Ekspona daŭro:

en: Extrapolate Image
eo: Ekstrapoli bildon

en: Eye of GNOME
eo: Okulo de GNOME

en: File Name Preview
eo: Antaŭmontro de dosiernomo

en: File Path Specifications
eo: Dosiervojaj specifoj

en: File Size
eo: Dosiergrando

en: File format is unknown or unsupported
eo: Mistero aŭ malsubton dosieroformato

en: Flash:
eo: Fulmilo:

en: Focal Length
eo: Fokusa distanco

en: Focal Length:
eo: Fokusa distanco:

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Folder:
eo: Dosierujo:

en: Fullscreen with double-click
eo: Plenekrane per duklako

en: GNOME Image Viewer
eo: Bildomontrilo de GNOME

en: GPS Data
eo: GPS-datumo

en: General
eo: Ĝenerale

en: Go to the first image of the gallery
eo: Iri al unua bildo de la galerio

en: Go to the last image of the gallery
eo: Iri al lasta bildo de la galerio

en: Go to the next image of the gallery
eo: Iri al sekva bildo de la galerio

en: Go to the previous image of the gallery
eo: Iri al antaŭa bildo de la galerio

en: Height:
eo: Alto:

en: Horizontal
eo: Horizontale

en: ISO Speed Rating:
eo: Rapideca pritakso de ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
eo: Se ŝaltita, kaj neniu bildo estas ŝargita en la aktiva fenestro, la dosierelektilo montros la bildodosierujon de la uzanto uzante la specialajn XDG-dosierujojn. Se malŝaltita, aŭ se neniu bildodosierujo estas agordita, la nuna dosierujo estas montrata.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
eo: Se ŝaltita, Okulo de GNOME ne demandos konfirmon kiam vi movas bildojn en la rubujon. Ĝi ankoraŭ demandos se iu ajn el la dosieroj ne moveblas en la rubujon kaj do anstataŭe estos viŝata.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the “Metadata” page.
eo: Se ŝaltita, la detala listo kun metadatumoj en la atributo-dialogujo estos movata al propra paĝo en la dialogujo. Tio igu la dialogujon pli uzebla sur malgrandaj ekranoj, ekzemple retlibroj. Se malŝaltita, la listo estas montrata sur la paĝo kun metadatumoj.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
eo: Se la ŝlosilo pri travidebleco estas agordita per COLOR, do ĉi tiu ŝlosilo difinas la koloron, kiu estas uzata por indiki travideblecon.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
eo: Se ĉi tiu estas ŝaltita, la koloro agordita per la ŝlosilo background-color estos uzata por plenigi la areon malantaŭ la bildo. Se ĝi ne estas agordita, la aktuala GTK+-etoso difinos la plenumkoloron.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
eo: Se ĉi tiu estas agordita kiel FALSE, etaj bildoj ne estos streĉitaj por adaptiĝi al la ekrano komence.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
eo: Se vi ne konservas, ĉiuj viaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
eo: Se vi ne konservas, viaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: Image
eo: Bildo

en: Image Data
eo: Bildaj datumoj

en: Image Enhancements
eo: Plibonigoj de bildo

en: Image Prope_rties
eo: At_ributoj de bildo

en: Image Properties
eo: Atributoj de bildo

en: Image Settings
eo: Bildagordoj

en: Image Taking Conditions
eo: Kondiĉoj dum fotado

en: Image View
eo: Vido de bildo

en: Image Viewer
eo: Bildomontrilo

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
eo: Bildomontrilo ne povas determini subtenata skribebla dosierformo bazita sur la dosiernomo.

en: Image Zoom
eo: Pligrandigo de bildo

en: Image _Gallery
eo: Bild_galerio

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
eo: La pozicio de la bildgaleria fenestro. Agordu al 0 por malsupre, 1 por maldekstre, 2 por supre kaj 3 por dekstre.

en: Image loading failed.
eo: Malsukcesis ŝargi bildon.

en: Inches
eo: Coloj

en: Interpolate Image
eo: Interpoli bildon

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: Leave fullscreen mode
eo: Forlasi plenekranan reĝimon

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
eo: Listo de aktivaj kromprogramoj. Ĝi ne enhavas la “Lokon” de aktivaj kromprogramoj. Vidu la dosieron .eog-plugin por trovi la “Lokon” de specifa kromprogramo.

en: Location:
eo: Loko:

en: Loop through the image sequence
eo: Iteracii per la bildosinsekvo

en: Maker Note
eo: Noto de faristo

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
eo: K_aŝi

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Metering
eo: Mezurado

en: Metering Mode:
eo: Mezur-reĝimo:

en: Millimeters
eo: Milimetroj

en: Move to _Trash
eo: Movi _rubujen

en: Name:
eo: Nomo:

en: Next
eo: Sekva

en: No image loaded.
eo: Neniu bildo sarĝis.

en: No images found in “%s”.
eo: Neniu bildoj trovis en “%s”.

en: None
eo: Neniu

en: North
eo: Nordo

en: Op_en With
eo: Malfermi _per

en: Open Folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Open Image
eo: Malfermi bildon

en: Open _with
eo: Malfermi _per

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
eo: Malfermi en unusola fenestro, se pluraj fenestroj malfermiĝis la unua estos uzata

en: Open in fullscreen mode
eo: Malfermi en tutekrana reĝimo

en: Open in slideshow mode
eo: Malfermi per bildoprezenta reĝimo

en: Open with _Document Viewer
eo: Malferi per _Dokumentmontrilo

en: Opening image “%s”
eo: Malfermante bildon “%s”

en: Options
eo: Elektebloj

en: Other
eo: Alia

en: Page Setup
eo: Agordoj de paĝo

en: Pause or resume the slideshow
eo: Paŭzigi aŭ daŭrigi la bildoprezenton

en: Picture;Slideshow;Graphics;
eo: Bildo;Bildoprezento;Bilda prezento;Prezento;Grafiko;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
eo: Bonvolu provi malsaman dosiersufikson kiel .png aŭ .jpg.

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Position
eo: Pozicio

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Prope_rties
eo: At_ributoj

en: Properties
eo: Atributoj

en: Reload Image
eo: Reŝargi la bildon

en: Reload current image
eo: Reŝargi la nunan bildon

en: Rename from:
eo: Alinomigi de:

en: Rotate Counter_clockwise
eo: Turni _maldekstrume

en: Rotate the image 90 degrees to the left
eo: Turni la bildon je 90 gradoj maldekstrume

en: Rotate the image 90 degrees to the right
eo: Turni la bildon je 90 gradoj dekstrume

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
eo: Rulu “%s --help” por vidi kompletan liston de disponeblaj komandliniaj elektebloj.

en: S_elect the images you want to save:
eo: _Elektu la bildojn kiujn vi volas konservi:

en: S_ide Pane
eo: Flanka _panelo

en: S_tatus Bar
eo: S_tatobreto

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save Image
eo: Konservi bildon

en: Save _As
eo: Konservi _kiel

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Save changes to image “%s” before closing?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn de la bildo “%s” antaŭ ol fermi?

en: Saving image locally…
eo: Konservanta bildon loke…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
eo: Konservante bildon “%s” (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
eo: Rulumi por pligrandigi

en: Sequence
eo: Sinsekvo

en: Set as Wa_llpaper
eo: Fiksi kiel _ekranfonon

en: Sho_w
eo: _Montri

en: Show Containing _Folder
eo: Malfermi enhavan _dosierujon

en: Show the application’s version
eo: Montri la version de la programo

en: Show the current image in fullscreen mode
eo: Montri la nunan bildon per tutekrana reĝimo

en: Show the folder which contains this file in the file manager
eo: Montri la dosierujon kiu enhavas ĉi tiun dosieron en la dosiera foliumilo

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
eo: Montri/kaŝi la bildgaleripanelajn rulumilojn.

en: Show/Hide the image gallery pane.
eo: Montri/kaŝi la bildgalerian fenestron.

en: Show/Hide the window side pane.
eo: Montri/kaŝi la fenestran flankopanelon.

en: Show/Hide the window statusbar.
eo: Montri/kaŝi la fenestran statobreton.

en: Shows the image date in the window statusbar
eo: Montri la daton de la bildo en la fenestra statobreto

en: Shrink or enlarge the current image
eo: Ŝrumpi aŭ pligandigi la nunan bildon

en: Shrink the image
eo: Ŝrumpi la bildon

en: Size
eo: Grando

en: Sli_deshow
eo: Bil_doprezento

en: Slideshow
eo: Bildoprezento

en: Smooth images when zoomed _in
eo: Glatigi b_ildojn kiam zomita

en: Smooth images when zoomed _out
eo: Glatigi bild_ojn kiam malzomita

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
eo: Oni ne povas movi kelkajn el la elektitaj bildoj rubujen, kaj ili foriĝos daŭre. Ĉu vi certe volas daŭrigi?

en: South
eo: Sudo

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
eo: Lanĉi novan instancon anstataŭ reuzo de ekzistanta

en: Supported image files
eo: Subtenataj bildodosieroj

en: Tag
eo: Etikedo

en: Taken on
eo: Farita je

en: Temporary file creation failed.
eo: Malsukcesis krei provizoran dosieron.

en: The Eye of GNOME also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
eo: La Okulo de GNOME ankaŭ povas vidigi bildojn je tutekrana bildoprezento, aŭ agordi bildon kiel labortablan ekranfonon. Ĝi legas la markojn de la fotilo por aŭtomate turni viajn bildojn al vertikala aŭ horizontala orientiĝo.

en: The Eye of GNOME is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK+ look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
eo: La Okulo de GNOME estas la oficiala bildovidigilo de la GNOME-labortablo. Ĝi integriĝas kun la GTK+-a fasado de GNOME, kaj subtenas multajn bildajn dosierformojn, eblante vidigi bildojn sole aŭ kolektive.

en: The GNOME image viewer.
eo: La bildomontrilo de GNOME.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
eo: La koloro, kiu kutime plenigas la areon malantaŭ la bildo. Se la ŝlosilo use-background-color ne estas agordita, la koloro estas do difinita de la aktiva GTK+-etoso.

en: The given locations contain no images.
eo: La difinita lokoj ne enhavas bildojn.

en: The image whose printing properties will be set up
eo: La bildo kies pres-atributoj estos agorditaj

en: The image “%s” has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
eo: La bildo “%s” estis modifita de ekstera aplikaĵo.
    Ĉu vi volas reŝargi ĝin?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
eo: La bildo “%s” estis agordita kiel ekranfono.
    Ĉu vi volas modifi ĝian aperon?

en: The information for the page where the image will be printed
eo: La informoj por la paĝo kie la bildo presiĝos

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
eo: La aplikenda obligilo kiam uzanta la rulumilon de la muso por pligrandigi. Ĉi tiu valoro difinas la pligrandigpaŝojn uzatajn po rulumo. Ekzemple, 0.05 egalas al 5% de pligrandigo po unuopa rulumo kaj 1.00 egalas al 100% de pligrandigo.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
eo[0]: Estas %d bildo kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ fermi?
eo[1]: Estas %d bildoj kun nekonservitaj ŝanĝoj. Ĉu konservi ŝanĝojn antaŭ fermi?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
eo: Ĉi tiu bildo enhavas plurajn paĝojn. Bildomontrilo montras nur la unuan paĝon.
    Ĉu vi volas malfermi la bildon per la Dokumentmontrilo por vidi ĉiujn paĝojn?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
eo: Ĉi tiu bildo enhavas plurajn paĝojn. Bildomontrilo montras nur la unuan paĝon.
    Vi povus instali la Dokumentmontrilon por vidi ĉiujn paĝojn.

en: Time
eo: Tempo

en: To:
eo: Al:

en: Transformation failed.
eo: Transformo malsukcesis.

en: Transformation on unloaded image.
eo: Transformo sur malsarĝis bildon.

en: Transparency color
eo: Travidebleca koloro

en: Transparency indicator
eo: Travidebleca indikilo

en: Transparent Parts
eo: Travideblaj partoj

en: Trash images without asking
eo: Rubigi bildojn sen demandi

en: Type
eo: Tipo

en: Type:
eo: Tipo:

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Use a custom background color
eo: Uzi propran fonkoloron

en: Value
eo: Valoro

en: Vertical
eo: Vertikale

en: Viewing a slideshow
eo: Vidanta bildoprezenton

en: West
eo: Okcidento

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
eo: Ĉu la dosierelektilo montru la bildodosierujon de la uzanto se neniu bildo estas ŝargita.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
eo: Ĉu la bildgaleripanelo estu aligrandigebla.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
eo: Ĉu la bildo estus ekstrapolita aŭ pligrandigita. Tio kondukas al konfuza kvalito sed ĝi estas iom malplirapida ol neekstrapolataj bildoj.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
eo: Ĉu la bildo estus interpolita aŭ malpligrandigita. Tio kondukas al plibona kvalito sed ĝi estas iom malplirapida ol neinterpolataj bildoj.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
eo: Ĉu la bildo devus turni aŭtomate baziĝante sur EXIF-orientiĝo.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
eo: Ĉu la listo kun metadatumoj en la atributo-dialogujo havu sian propran paĝon.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
eo: Ĉu la rulumilo estu uzata por pligrandigo.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
eo: Ĉu la sinsekvo de bildoj devus montriĝi en senfina iteracio.

en: Width:
eo: Larĝo:

en: XMP Exif
eo: XMP-Exif

en: XMP Other
eo: XMP Alia

en: XMP Rights Management
eo: XMP-administrado de rajtoj

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
eo: Vi ne havi la necesajn permesojn por savi la dosieron.

en: Zoom _Out
eo: _Malzomi

en: Zoom multiplier
eo: Pligrandig-obligilo

en: [FILE…]
eo: [DOSIERO…]

en: _About Image Viewer
eo: _Pri Bildomontrilo

en: _Automatic orientation
eo: _Aŭtomata orientiĝo

en: _Best Fit
eo: _Plej bona adekvateco

en: _Best fit
eo: _Optimuma adapto

en: _Bottom:
eo: Su_be:

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Destination folder:
eo: _Celdosierujo:

en: _Filename format:
eo: _Dosiernoma formo:

en: _First Image
eo: _Unua bildo

en: _Height:
eo: _Alto:

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Image Gallery
eo: B_ildgalerio

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Last Image
eo: _Lasta bildo

en: _Leave Fullscreen
eo: _Forlasi tutekranan reĝimon

en: _Left:
eo: Ma_ldekstre:

en: _Loop sequence
eo: _Iteracia sinsekvo

en: _Next Image
eo: _Sekva bildo

en: _Normal Size
eo: _Normala grando

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open Background Preferences
eo: _Malfermi fonajn agordojn

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Previous Image
eo: _Antaŭa bildo

en: _Print…
eo: _Presi…

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: _Replace spaces with underscores
eo: _Anstataŭigi spacojn per substrekoj

en: _Right:
eo: Dekst_re:

en: _Rotate Clockwise
eo: Tu_rni dekstrume

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Scaling:
eo: _Skalado:

en: _Start counter at:
eo: _Eknombri je:

en: _Time between images:
eo: _Tempo inter bildoj:

en: _Top:
eo: Su_pre:

en: _Unit:
eo: _Unuo:

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: _Yes
eo: _Jes

en: _Zoom In
eo: _Zomi

en: as is
eo: kiel ĝi estas

en: pixel | pixels
eo[0]: bildero
eo[1]: bilderoj

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
eo: Aktuala grando

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
eo: Optimuma adapto

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
eo: Foliumi bildojn

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
eo: Fermi ĉiujn fenestrojn

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
eo: Fermi la aktualan fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
eo: Iri al hazarda bildo en la dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
eo: Iri al la unua bildo en la dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
eo: Iri al la lasta bildo en la dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
eo: Iri al sekva bildo en la dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
eo: Iri al antaŭa bildo en la dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
eo: Malfermi bilddosieron

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
eo: Malfermi la manlibron de la aplikaĵo

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
eo: Paŭzigi bildoprezenton

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
eo: Presi la aktualan bildon

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
eo: Turni dekstrume

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
eo: Turni maldekstrumen

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
eo: Rotacio

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
eo: Konservi la bildon

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
eo: Konservi la bildon kun nova dosiernomo

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
eo: Agordi la bildon kiel ekranfono

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
eo: Montri bildan ecan dialogon

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
eo: Montri/kaŝi la bildgalerion

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
eo: Montri/kaŝi la flankpanelon

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
eo: Komenci/haltigi bildoprezenton

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eo: Malzomi
