evolution - en to eo translation catalogue (5008 entries)

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
eo: 
    
    Serĉado de la kontaktulo
    
    Du-klaku tie ĉi por krei novan kontaktulon.

en: 
    
    Search for the Contact.
eo: 
    
    Serĉado de la kontaktulo.

en: 
    
    Searching for the Contacts…
eo: 
    
    Serĉante kontakulojn…

en: 
    
    There are no items to show in this view.
eo: 
    
    Ne estas eroj montreblaj en tiu ĉi vido.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
eo: 
    
    Ne estas eroj montreblaj en tiu ĉi vido.
    
    Du-klaku tie ĉi por krei novan kontaktulon.

en:  (Completed
eo:  (Plenumite

en:  (Due
eo:  (Limdato estas

en:  to
eo:  al

en: % Complete
eo: % plenumite

en: % Completed
eo: % plenumite

en: %02i minute divisions
eo: dividoj de %02i minutoj

en: %A %d %b %Y
eo: %A %-d-a de %b %Y

en: %A, %B %e
eo: %A, %-e-a de %B

en: %A, %B %e %H:%M
eo: %A, %-e-a de %B %H:%M

en: %A, %B %e %H:%M:%S
eo: %A, %-e-a de %B %H:%M:%S

en: %A, %B %e %l:%M %p
eo: %A, %-e-a de %B %l:%M %p

en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
eo: %A, %-e-a de %B %l:%M:%S %p

en: %A, %B %e, %Y
eo: %A, %-e-a de %B %Y

en: %A, %B %e, %Y %H:%M
eo: %A, %-e-a de %B %Y %H:%M

en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
eo: %A, %-e-a de %B %Y %H:%M:%S

en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
eo: %A, %-e-a de %B %Y %l:%M %p

en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
eo: %A, %-e-a de %B %Y %l:%M:%S %p

en: %a %d %b
eo: %a %-d-a de %b

en: %a %d %b %Y
eo: %a %-d-a de %b %Y

en: %b %d %Y
eo: %d-a de %b %Y

en: %b %d %l:%M %p
eo: %-d-a de %b %l:%M %p

en: %d %B
eo: %-d-a de %B

en: %d %B %Y
eo: %-d-a de %B %Y

en: %d %b
eo: %-d-a de %b

en: %d %b %Y
eo: %-d-a de %b %Y

en: %d Address | %d Addresses
eo[0]: %d adreso
eo[1]: %d adresoj

en: %d appointment | %d appointments
eo[0]: %d rendevuo
eo[1]: %d rendevuoj

en: %d attached message | %d attached messages
eo[0]: %d aldonita mesaĝo
eo[1]: %d aldonitaj mesaĝoj

en: %d contact | %d contacts
eo[0]: %d kontakto
eo[1]: %d kontaktoj

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: %d deleted | %d deleted
eo[0]: %d forigita
eo[1]: %d forigitaj

en: %d draft | %d drafts
eo[0]: %d malneto
eo[1]: %d malnetoj

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d junk | %d junk
eo[0]: %d spamo
eo[1]: %d spamoj

en: %d memo | %d memos
eo[0]: %d noto
eo[1]: %d notoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
eo[0]: %d okazon anstataŭigita
eo[1]: %d okazojn anstataŭigitaj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: %d selected
eo: %d elektite

en: %d selected,  | %d selected,
eo[0]: %d elektita,
eo[1]: %d elektitaj,

en: %d sent | %d sent
eo[0]: %d sendita
eo[1]: %d senditaj

en: %d task | %d tasks
eo[0]: %d tasko
eo[1]: %d taskoj

en: %d total | %d total
eo[0]: %d totala
eo[1]: %d totalaj

en: %d unread | %d unread
eo[0]: %d nelegita
eo[1]: %d nelegitaj

en: %d unread,  | %d unread,
eo[0]: %d nelegita,
eo[1]: %d nelegitaj,

en: %d unsent | %d unsent
eo[0]: %d nesendita
eo[1]: %d nesenditaj

en: %s (%d item) | %s (%d items)
eo[0]: %s (%d ero)
eo[1]: %s (%d eroj)

en: %s (%d%% complete)
eo: %s (%d%% plenumite)

en: %s (%s, for account %s)
eo: %s (%s, por konto %s)

en: %s (%s, for any account)
eo: %s (%s, por iu konto)

en: %s (cancelled)
eo: %s (nuligita)

en: %s (cancelling)
eo: %s (nuligante)

en: %s (completed)
eo: %s (plenumite)

en: %s (waiting)
eo: %s (atendante)

en: %s Dictionary
eo: %s vortaro

en: %s attachment
eo: %s aldonaĵo

en: %s authentication failed
eo: %s aŭtentokontrolo malsukcesis

en: %s has assigned you a task:
eo: %s asignis taskon al vi:

en: %s has cancelled the following assigned task:
eo: %s nuligis la sekvan asignitan taskon:

en: %s has cancelled the following meeting:
eo: %s nuligis la sekvan kunsidon:

en: %s has cancelled the following shared memo:
eo: %s nuligis la sekvan kunhavigitan noton:

en: %s has declined the following assigned task:
eo: %s rifuzis la sekvan asignitan taskon:

en: %s has declined the following meeting changes:
eo: %s rifuzis la sekvajn ŝanĝojn al la kunsido:

en: %s has delegated the following meeting to you:
eo: %s delegis la sekvan kunsidon al vi:

en: %s has proposed the following meeting changes:
eo: %s proponis la sekvajn ŝanĝojn al la kunsido:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
eo: %s proponis la sekvajn ŝanĝojn al taskasignoj:

en: %s has published the following meeting information:
eo: %s publikigis la sekvan kunsidinformon:

en: %s has published the following memo:
eo: %s publikigis la sekvan noton:

en: %s has published the following task:
eo: %s publikigis la sekvan taskon:

en: %s has sent back the following assigned task response:
eo: %s respondis tiel:

en: %s has sent back the following meeting response:
eo: %s respondis tiel:

en: %s mailing list
eo: %s dissendolisto

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
eo: %s petas, ke asignas al %s la sekvan taskon:

en: %s requests your presence at the following meeting:
eo: %s petas, ke vi kunesti ĉe la sekva kunsido:

en: %s through %s has assigned you a task:
eo: %s tra %s asignis taskon al vi:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
eo: %s tra %s nuligis la sekvan asignitan taskon:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
eo: %s tra %s nuligis la sekvan kunsidon:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
eo: %s tra %s nuligis la sekvan kunhavigitan noton:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
eo: %s tra %s rifuzis la sekvan asignitan taskon:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
eo: %s tra %s rifuzis la sekvajn ŝanĝojn al la kunsido:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
eo: %s tra %s proponis la sekvajn ŝanĝojn al la kunsido.

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
eo: %s tra %s proponis la sekvajn ŝanĝojn al taskasignoj:

en: %s through %s has published the following meeting information:
eo: %s tra %s publikigis la sekvan kunsidinformon:

en: %s through %s has published the following memo:
eo: %s tra %s publikigis la sekvan noton:

en: %s through %s has published the following task:
eo: %s tra %s publikigis la sekvan taskon:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
eo: %s tra %s respondis tiel:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
eo: %s tra %s respondis tiel:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
eo: %s tra %s petas, ke vi kunestu ĉe la sekva kunsido:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
eo: %s tra %s deziras aldoni al jam-ekzista kunsido:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
eo: %s tra %s deziras aldoni al jam-ekzista noto:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
eo: %s tra %s deziras aldoni al jam-ekzista tasko:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
eo: %s tra %s deziras ricevi la lastajn informojn pri la sekva asignita tasko:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
eo: %s tra %s deziras ricevi la lastajn informojn pri la sekva kunsido:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
eo: %s deziras aldoni al jam-ekzista kunsido:

en: %s wishes to add to an existing memo:
eo: %s deziras aldoni al jam-ekzista noto:

en: %s wishes to add to an existing task:
eo: %s deziras aldoni al jam-ekzista tasko:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
eo: %s deziras ricevi la lastajn informojn pri la sekva asignita tasko:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
eo: %s deziras ricevi la lastajn informojn pri la sekva kunsido:

en: %s — Evolution
eo: %s — Evolucio

en: %s-backup.p12
eo: %s-sekurkopio.p12

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
eo[0]: %s: %s (%d ero)
eo[1]: %s: %s (%d eroj)

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
eo: %s: Ne eblas uzi --force-online kaj --offline kune.
      Faru “%s --help” por pli da informoj.

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
eo: %s: Ne eblas uzi --online kaj --offline kune.
      Faru “%s --help” por pli da informoj.

en: %s“%s” has an invalid format
eo: %s“%s” havas nevalidan strukturon

en: %s“%s” is empty
eo: %s“%s” estas malplena

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
eo: %u kaj %d estos anstataŭigita per uzanto kaj domajno el la retpoŝtadreso.

en: (Ascending)
eo: (Kreskanta)

en: (Deprecated) Work days
eo: (Evitinda) Labortagoj

en: (Descending)
eo: (Malkreskanta)

en: (No Subject)
eo: (Neniu temo)

en: (Shown in a Day View)
eo: (Montrita en taga vido)

en: (Unknown Filename)
eo: (Nekonata dosiernomo)

en: (and %d more) | (and %d more)
eo[0]: (kaj %d pli)
eo[1]: (kaj %d pli)

en: (in pixels)
eo: (en bilderoj)

en: (no subject)
eo: (sen temo)

en: (no suggestions)
eo: (neniuj proponoj)

en: * No Summary *
eo: * Neniu resumo *

en: -------- Forwarded Message --------
eo: -------- plusendita mesaĝo --------

en: -----Original Message-----
eo: -----Origina mesaĝo-----

en: 05 minutes
eo: 05 minutoj

en: 1 day ago | %d days ago
eo[0]: antaŭ 1 tago
eo[1]: antaŭ %d tagoj

en: 1 day in the future | %d days in the future
eo[0]: 1 tago en la estonteco
eo[1]: %d tagoj en la estonteco

en: 1 hour ago | %d hours ago
eo[0]: antaŭ 1 horo
eo[1]: antaŭ %d horoj

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
eo[0]: 1 horo en la estonteco
eo[1]: %d horoj en la estonteco

en: 1 minute ago | %d minutes ago
eo[0]: antaŭ 1 minuto
eo[1]: antaŭ %d minutoj

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
eo[0]: 1 minuto en la estonteco
eo[1]: %d minutoj en la estonteco

en: 1 month ago | %d months ago
eo[0]: antaŭ 1 monato
eo[1]: antaŭ %d monatoj

en: 1 month in the future | %d months in the future
eo[0]: 1 monato en la estonteco
eo[1]: %d monatoj en la estonteco

en: 1 second ago | %d seconds ago
eo[0]: antaŭ 1 sekundo
eo[1]: antaŭ %d sekundoj

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
eo[0]: 1 sekundo en la estonteco
eo[1]: %d sekundoj en la estonteco

en: 1 week ago | %d weeks ago
eo[0]: antaŭ 1 semajno
eo[1]: antaŭ %d semajnoj

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
eo[0]: 1 semajno en la estonteco
eo[1]: %d semajnoj en la estonteco

en: 1 year ago | %d years ago
eo[0]: antaŭ 1 jaro
eo[1]: antaŭ %d jaroj

en: 1 year in the future | %d years in the future
eo[0]: 1 jaro en la estonteco
eo[1]: %d jaroj en la estonteco

en: 10 minutes
eo: 10 minutoj

en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

en: 60 minutes
eo: 60 minutoj

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
eo: <b>Altnivelaj prokurilaj agordoj</b> permesas al vi defini diversajn retprokurilojn kaj apliki ilin al specifaj kontoj

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
eo: <b>Ĝisrandigo &amp; konduto</b>

en: <b>Alignment</b>
eo: <b>Ĝisrandigo</b>

en: <b>Background</b>
eo: <b>Fono</b>

en: <b>Dictionary</b>
eo: <b>Vortaro</b>

en: <b>General</b>
eo: <b>Ĝenerala</b>

en: <b>Layout</b>
eo: <b>Aranĝo</b>

en: <b>Link</b>
eo: <b>Ligilo</b>

en: <b>Scope</b>
eo: <b>Amplekso</b>

en: <b>Size</b>
eo: <b>Grando</b>

en: <b>Style</b>
eo: <b>Stilo</b>

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
eo: <b>Proponoj por “%s”</b>

en: <b>Suggestions</b>
eo: <b>Proponoj</b>

en: <click here to select a date>
eo: <klaku ĉi tie por elekti daton>

en: <click here to select a folder>
eo: <alklaku ĉi tien por elekti dosierujon>

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de kontakto. Vi povas reprovi per movi al alia kontakto kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis kiam montrante la enhavon. Vi povas reprovi per remalfermi la fenestron. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de evento. Vi povas reprovi per movi al alia evento kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de noto. Vi povas reprovi per movi al alia noto kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de la mesaĝo. Vi povas reprovi per movi al alia mesaĝo kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de la subskribo. Vi povas reprovi per movi al alia subskribo kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum montrado de taski. Vi povas reprovi per movi al alia tasko kaj reen. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
eo: WebKitWebProcess kraŝis dum redaktado de mesaĝo. Vi povas reprovi per fermi la komponilan fenestron kaj malfermi novan. Se la problemo restas, bonvolu fari cimraporton en GNOME GitLab.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
eo: Jam ekzistas kontakto kun tiu adreso. Ĉu vi volas aldoni novan karton kun sama adreso?

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
eo: Kontaktaro nomata “{0}” jam estas en tiu Kontaktaro. Ĉu vi tamen volas aldoni ĝin?

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
eo: Dosiero “{0}” jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
eo: Dosierujo “{0}” kam ekzistas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
eo: Dosierujo “{1}” jam ekzistas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
eo: Klavkombino por sendi la mesaĝon premiĝis. Aŭ nuligu la sendon, se tio okazis mise, aŭ sendu la mesaĝon.

en: A load operation is already in progress
eo: Ŝargoperacio jam estas plenumante

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
eo: Noto “%s” en la notolisto “%s” malkongruas kun ĉi tiu noto

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
eo: Nemalplena dosierujo en “{1}” jam ekzistas.
    
    Vi povas malatenti la dosierujon, anstataŭigi ĝiajn enhavojn, aldoni al ĝiaj enhavoj, aŭ ĉesi.

en: A save operation is already in progress
eo: Konservoperacio jam estas plenumante

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
eo: Tasko “%s” en la taskolisto “%s” malkongruas kun ĉi tiu tasko

en: A_dd
eo: Al_doni

en: A_dd Attachment…
eo: Al_doni aldonaĵon…

en: A_dd Condition
eo: Al_doni seon

en: A_dd Sender to Address Book
eo: Al_doni sendinton al adresaro

en: A_ddress
eo: A_dreso

en: A_dvanced options for the CSV format
eo: Altnivelaj agor_doj por la CSV-formo

en: A_liases:
eo: A_linomoj:

en: A_lignment
eo: Ĝisrand_igo

en: A_ngry
eo: _Kolera

en: A_pply Filters
eo: A_pliki filtrilojn

en: A_ppointments
eo: _Rendevuoj

en: A_ttach
eo: _Aldoni

en: A_ttendees
eo: Ales_tantoj

en: A_uto-delete sent item
eo: Aŭ_tomate forigi senditan eron

en: Acce_pt
eo: Akce_pti

en: Acce_pt all
eo: Ak_cepti ĉiuon

en: Accepted
eo: Akceptita

en: Account
eo: Konto

en: Account Editor
eo: Kontoredaktilo

en: Account Information
eo: Kontoinformoj

en: Account Name
eo: Kontonomo

en: Account Name cannot be empty
eo: Via kontonomo ne povas esti malplena

en: Account Search
eo: Kontoserĉo

en: Account Summary
eo: Konta resumo

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Action not available
eo: Ago ne disponeblas

en: Active Appointments
eo: Aktivaj rendevuoj

en: Active Tasks
eo: Aktivaj taskoj

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Ac_tion
eo: Aldoni _agon

en: Add Attachment
eo: Aldoni aldonaĵon

en: Add Filter Rule
eo: Aldoni filtran regulon

en: Add Folder
eo: Aldoni dosierujon

en: Add Label
eo: Aldoni etikedon

en: Add Ne_w Signature…
eo: Aldoni no_van subskribon…

en: Add Rule
eo: Aldoni regulon

en: Add Signature Script
eo: Aldoni subskrib-skripton

en: Add Word To
eo: Aldoni vorton al

en: Add Word to Dictionary
eo: Aldoni vorton al vortaro

en: Add _PGP
eo: Aldoni _PGP

en: Add _Script
eo: Aldon _skripton

en: Add _X.509
eo: Aldoni _X.509

en: Add a C_olumn…
eo: Aldoni k_olumnon…

en: Add a Column
eo: Aldoni kolumnon

en: Add a note for the selected message
eo: Aldoni noton por la elektita mesaĝo

en: Add an email to the List
eo: Aldoni retpoŝtadreson al la listo

en: Add custom headers to outgoing mail messages.
eo: Aldoni proprajn kapojn al elirantaj retmesaĝoj.

en: Add exception
eo: Aldoni escepton

en: Add sender to address book
eo: Aldoni sendinton al adresaro

en: Add with duplicates
eo: Aldoni kun duplikatoj

en: Add word
eo: Aldoni vorton

en: Add “%s” to Dictionary
eo: Aldoni “%s” al vortaro

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
eo: Aldoni signifan temon al via mesaĝo konigas al viaj ricevantoj pri kiu via retmesaĝo temas.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
eo: Aldoni signifan resumon al via rendevuo donos al vi ideon pri kio via rendevuo temas pri.

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
eo: Aldoni signifan resumon al via tasko donos al vi ideon pri kio via tasko temas pri.

en: Address
eo: Adreso

en: Address B_ook:
eo: Adresar_o:

en: Address Book
eo: Adresaro

en: Address Book Map
eo: Adresara mapo

en: Address Book Properties
eo: Adresaro-agordoj

en: Address Book _Map
eo: Adresara _mapo

en: Address Book:
eo: Adresaro:

en: Address Books
eo: Adresaroj

en: Address _Book
eo: _Adresaro

en: Address _Book Properties
eo: A_dresaro-ecoj

en: Address book
eo: Adresaro

en: Address book source
eo: Adresaro-fonto

en: Address “{0}” already exists.
eo: Adreso “{0}” jam ekzistas.

en: Addressbook Contact
eo: Adresaro-kontakto

en: Advanced Search
eo: Detala sercô

en: Africa/Abidjan
eo: Afriko/Abiĝano

en: Africa/Accra
eo: Afriko/Akrao

en: Africa/Addis_Ababa
eo: Afriko/Adis-Abebo

en: Africa/Algiers
eo: Afriko/Alĝero

en: Africa/Asmera
eo: Afriko/Asmaro

en: Africa/Bamako
eo: Afriko/Bamako

en: Africa/Bangui
eo: Afriko/Bangio

en: Africa/Banjul
eo: Afriko/Banĵulo

en: Africa/Bissau
eo: Afriko/Bisaŭo

en: Africa/Blantyre
eo: Afriko/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eo: Afriko/Brazavilo

en: Africa/Bujumbura
eo: Afriko/Buĵumburo

en: Africa/Cairo
eo: Afriko/Kairo

en: Africa/Casablanca
eo: Afriko/Kazablanko

en: Africa/Ceuta
eo: Afriko/Ceŭto

en: Africa/Conakry
eo: Afriko/Konakrio

en: Africa/Dakar
eo: Afriko/Dakaro

en: Africa/Dar_es_Salaam
eo: Afriko/Daresalamo

en: Africa/Djibouti
eo: Afriko/Ĝibutio

en: Africa/Douala
eo: Afriko/Dualao

en: Africa/El_Aaiun
eo: Afriko/Ajuno

en: Africa/Freetown
eo: Afriko/Fritaŭno

en: Africa/Gaborone
eo: Afriko/Gaborono

en: Africa/Harare
eo: Afriko/Harareo

en: Africa/Johannesburg
eo: Afriko/Johanesburgo

en: Africa/Kampala
eo: Afriko/Kampalo

en: Africa/Khartoum
eo: Afriko/Ĥartumo

en: Africa/Kigali
eo: Afriko/Kigalo

en: Africa/Kinshasa
eo: Afriko/Kinŝaso

en: Africa/Lagos
eo: Afriko/Lagoso

en: Africa/Libreville
eo: Afriko/Librevilo

en: Africa/Lome
eo: Afriko/Lomeo

en: Africa/Luanda
eo: Afriko/Luando

en: Africa/Lubumbashi
eo: Afriko/Lubumbaŝo

en: Africa/Lusaka
eo: Afriko/Lusako

en: Africa/Malabo
eo: Afriko/Malabo

en: Africa/Maputo
eo: Afriko/Maputo

en: Africa/Maseru
eo: Afriko/Maseruo

en: Africa/Mbabane
eo: Afriko/Mbabano

en: Africa/Mogadishu
eo: Afriko/Mogadiŝo

en: Africa/Monrovia
eo: Afriko/Monrovio

en: Africa/Nairobi
eo: Afriko/Najrobo

en: Africa/Ndjamena
eo: Afriko/Nĵameno

en: Africa/Niamey
eo: Afriko/Niameo

en: Africa/Nouakchott
eo: Afriko/Nuakŝoto

en: Africa/Ouagadougou
eo: Afriko/Uagaduguo

en: Africa/Porto-Novo
eo: Afriko/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
eo: Afriko/Sao_Tomeo

en: Africa/Timbuktu
eo: Afriko/Timbuktuo

en: Africa/Tripoli
eo: Afriko/Tripolo

en: Africa/Tunis
eo: Afriko/Tunizo

en: Africa/Windhoek
eo: Afriko/Vindhuko

en: Al_ternative Reply…
eo: Al_ternative respondi…

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
eo: Ĉ_iam subskribi elirajn mesaĝojn kiam uzante ĉi tiun konton

en: Alerts
eo: Avertoj

en: Align Justified
eo: Ambaŭflanka ĝisrandigo

en: All Account Search
eo: Serĉo de ĉiuj kontoj

en: All Accounts
eo: Ĉiuj kontoj

en: All CA certificate files
eo: Ĉiuj CA-atestilaj dosieroj

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

en: All Instances
eo: Ĉiuj ekzemploj

en: All Message _Headers
eo: Ĉiuj mesaĝ-_kapoj

en: All Messages
eo: Ĉiuj mesaĝoj

en: All PKCS12 files
eo: Ĉiuj PKCS12 dosieroj

en: All _Day Event
eo: Tut_taga evento

en: All _Day Task
eo: Tut_taga tasko

en: All _people and one resource
eo: Ĉiuj _personoj kaj unu rimedo

en: All accounts have been removed.
eo: Ĉiuj kontoj estas forigitaj.

en: All active remote folders
eo: Ĉiuj aktivaj deforaj dosierujoj

en: All day:
eo: Tuttaga:

en: All email certificate files
eo: Ĉiuj retpoŝtaj atestilaj dosieroj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj infromoj en tiuj notoj estos forigitaj kaj ne plu eblas restaŭri ilin.

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj infromoj en tiu noto estos forigitaj kaj ne plu eblas restaŭri ilin.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj informoj de tiu rendevuoj estos forigotaj kaj ne restaŭrigeblaj.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj informoj de tiu taskoj estos forigotaj kaj ne restaŭrigeblaj.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj informoj de tiu rendevuo estos forigotaj kaj ne restaŭrigeblaj.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj informoj de tiu kunsido estos forigotaj kaj ne restaŭrigeblaj.

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj infromoj de tiu noto estos forigitaj kaj ne plu eblas restaŭri ilin.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
eo: Ĉiuj informoj de tiu tasko estos forigotaj kaj ne restaŭrigeblaj.

en: All local and active remote folders
eo: Ĉiuj lokaj kaj aktivaj deforaj dosierujoj

en: All local folders
eo: Ĉiuj lokaj dosierujoj

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
eo: Ĉiuj novaj retmesaĝojn kun kongrua kapo estos aŭtomate filtrita kiel spamaj

en: All related
eo: Ĉiuj rilataj

en: Allo_w direct edit of event Summary
eo: _Permesi rektan redaktadon de la eventa resumo

en: Allow Evolution to update the file
eo: Permesi al Evolucio ĝisdatigi la dosieron

en: Allow for senders:
eo: Permesi por sendintoj:

en: Allow for sites:
eo: Permesi por retejoj:

en: Allow remote content for %s
eo: Permesi deforan enhavon por %s

en: Allow remote content for anyone from %s
eo: Permesi deforan enhavon por iu ajn el %s

en: Allow remote content from %s
eo: Permesi deforan enhavon el %s

en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
eo: Permesi al _dissendolisto alidirekti privatan respondon al la listo

en: Also mark messages in subfolders?
eo: Ĉu ankaŭ marki mesaĝojn en subdosierujoj?

en: Alternative Reply
eo: Alternative respondi

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
eo: Ĉia_m sendi kopion al:

en: Always
eo: Ĉiam

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
eo: Ĉiam _sendi kaŝkopion al:

en: Always _show address of the autocompleted contact
eo: Ĉ_iam montri adreson de aŭtomate kompletigita kontaktulo

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
eo: Ĉiam _fidi ŝlosilojn en mia ŝlosilaro kiam ĉifrante

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
eo: Ĉiam ĉif_ri elirajn mesaĝojn kiam uzante ĉi tiun konton

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
eo: Ĉiam ĉifri elirajn mesaĝojn kiam uzante ĉi tiun konton

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
eo: Ĉiam ĉifri al _mi mem kiam sendante ĉifritajn mesaĝojn

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
eo: Ĉiam ĉifri al mi mem kiam sendante ĉifritajn mesaĝojn

en: Always request rea_d receipt
eo: Ĉiam petu kvitancon pri _legado

en: Always request read receipt
eo: Ĉiam peti kvitancon pri legado

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
eo: Ĉiam montri platan tekstan parton kaj igi aliajn partojn aldonaĵojn, se bezonitaj.

en: Always sign outgoing messages when using this account
eo: Ĉiam subskribi elirajn mesaĝojn kiam uzante ĉi tiun konton

en: America/Adak
eo: Ameriko/Adako

en: America/Anchorage
eo: Ameriko/Anchorage

en: America/Anguilla
eo: Ameriko/Angvilo

en: America/Antigua
eo: Ameriko/Antigvo

en: America/Araguaina
eo: Ameriko/Araguaína

en: America/Aruba
eo: Ameriko/Arubo

en: America/Asuncion
eo: Ameriko/Asunciono

en: America/Barbados
eo: Ameriko/Barbado

en: America/Belem
eo: Ameriko/Belemo

en: America/Belize
eo: Ameriko/Belizo

en: America/Boa_Vista
eo: Ameriko/Boa_Visto

en: America/Bogota
eo: Ameriko/Bogoto

en: America/Boise
eo: Ameriko/Boiso

en: America/Buenos_Aires
eo: Ameriko/Bonaero

en: America/Cambridge_Bay
eo: Ameriko/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
eo: Ameriko/Kankuno

en: America/Caracas
eo: Ameriko/Karakaso

en: America/Catamarca
eo: Ameriko/Katamarko

en: America/Cayenne
eo: Ameriko/Kajeno

en: America/Cayman
eo: Ameriko/Kajmano

en: America/Chicago
eo: Ameriko/Ĉikago

en: America/Chihuahua
eo: Ameriko/Ĉiuaŭo

en: America/Cordoba
eo: Ameriko/Kordobo

en: America/Costa_Rica
eo: Ameriko/Kostariko

en: America/Cuiaba
eo: Ameriko/Cuiabá

en: America/Curacao
eo: Ameriko/Kuracao

en: America/Danmarkshavn
eo: Ameriko/Danmarkshavn

en: America/Dawson
eo: Ameriko/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eo: Ameriko/Dawson_Creek

en: America/Denver
eo: Ameriko/Denvero

en: America/Detroit
eo: Ameriko/Detrojto

en: America/Dominica
eo: Ameriko/Dominiko

en: America/Edmonton
eo: Ameriko/Edmontono

en: America/Eirunepe
eo: Ameriko/Ejrunepo

en: America/El_Salvador
eo: Ameriko/Salvadoro

en: America/Fortaleza
eo: Ameriko/Fortalezo

en: America/Glace_Bay
eo: Ameriko/Glace_Bay

en: America/Godthab
eo: Ameriko/Nuko

en: America/Goose_Bay
eo: Ameriko/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
eo: Ameriko/Grand_Turk

en: America/Grenada
eo: Ameriko/Grenado

en: America/Guadeloupe
eo: Ameriko/Gvadelupo

en: America/Guatemala
eo: Ameriko/Gvatemalo

en: America/Guayaquil
eo: Ameriko/Guajakilo

en: America/Guyana
eo: Ameriko/Gujano

en: America/Halifax
eo: Ameriko/Halifax

en: America/Havana
eo: Ameriko/Havano

en: America/Hermosillo
eo: Ameriko/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
eo: Ameriko/Indianao/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
eo: Ameriko/Indianao/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eo: Ameriko/Indianao/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
eo: Ameriko/Indianao/Vevay

en: America/Indianapolis
eo: Ameriko/Indianapolis

en: America/Inuvik
eo: Ameriko/Inuviko

en: America/Iqaluit
eo: Ameriko/Ikaluito

en: America/Jamaica
eo: Ameriko/Jamajko

en: America/Jujuy
eo: Ameriko/Jujuy

en: America/Juneau
eo: Ameriko/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
eo: Ameriko/Kentukio/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
eo: Ameriko/Kentukio/Monticello

en: America/La_Paz
eo: Ameriko/La-Pazo

en: America/Lima
eo: Ameriko/Limo

en: America/Los_Angeles
eo: Ameriko/Los-Anĝeleso

en: America/Louisville
eo: Ameriko/Louisville

en: America/Maceio
eo: Ameriko/Maceió

en: America/Managua
eo: Ameriko/Managvo

en: America/Manaus
eo: Ameriko/Manaŭo

en: America/Martinique
eo: Ameriko/Martiniko

en: America/Mazatlan
eo: Ameriko/Mazatlano

en: America/Mendoza
eo: Ameriko/Mendozo

en: America/Menominee
eo: Ameriko/Menominee

en: America/Merida
eo: Ameriko/Merida

en: America/Mexico_City
eo: Ameriko/Meksikurbo

en: America/Miquelon
eo: Ameriko/Miquelon

en: America/Monterrey
eo: Ameriko/Monterejo

en: America/Montevideo
eo: Ameriko/Montevideo

en: America/Montreal
eo: Ameriko/Montrealo

en: America/Montserrat
eo: Ameriko/Moncerato

en: America/Nassau
eo: Ameriko/Nassau

en: America/New_York
eo: Ameriko/Novjorko

en: America/Nipigon
eo: Ameriko/Nipigono

en: America/Nome
eo: Ameriko/Nome

en: America/Noronha
eo: Ameriko/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
eo: Ameriko/Norda_Dakoto/Centro

en: America/Panama
eo: Ameriko/Panamo

en: America/Pangnirtung
eo: Ameriko/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eo: Ameriko/Paramaribo

en: America/Phoenix
eo: Ameriko/Fenikso

en: America/Port-au-Prince
eo: Ameriko/Portoprinco

en: America/Port_of_Spain
eo: Ameriko/Portospeno

en: America/Porto_Velho
eo: Ameriko/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
eo: Ameriko/Porto-Riko

en: America/Rainy_River
eo: Ameriko/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
eo: Ameriko/Rankin_Inlet

en: America/Recife
eo: Ameriko/Recifo

en: America/Regina
eo: Ameriko/Regina

en: America/Rio_Branco
eo: Ameriko/Rio_Branco

en: America/Rosario
eo: Ameriko/Rosario

en: America/Santiago
eo: Ameriko/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eo: Ameriko/Sankta_Domingo

en: America/Sao_Paulo
eo: Ameriko/San-Paŭlo

en: America/Scoresbysund
eo: Ameriko/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eo: Ameriko/Shiprock

en: America/St_Johns
eo: Ameriko/Santjonso

en: America/St_Kitts
eo: Ameriko/St_Kitts

en: America/St_Lucia
eo: Ameriko/Sankta_Lucio

en: America/St_Thomas
eo: Ameriko/St_Thomas

en: America/St_Vincent
eo: Ameriko/St_Vincent

en: America/Swift_Current
eo: Ameriko/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
eo: Ameriko/Tegucigalpo

en: America/Thule
eo: Ameriko/Qaanaaq

en: America/Thunder_Bay
eo: Ameriko/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
eo: Ameriko/Tijuana

en: America/Tortola
eo: Ameriko/Tortola

en: America/Vancouver
eo: Ameriko/Vankuvero

en: America/Whitehorse
eo: Ameriko/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eo: Ameriko/Vinipego

en: America/Yakutat
eo: Ameriko/Yakutat

en: America/Yellowknife
eo: Ameriko/Yellowknife

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
eo: Rendevuo “%s” en la kalendaro “%s” malkongruas kun ĉi tiu kunsido

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
eo: Retmesaĝo sendiĝos al la URL “{0}”. Vi povas aŭ sendi la mesaĝon aŭtomate, aŭ vidi kaj ŝanĝi ĝin antaŭe.
    
    Vi devus ricevi respondon de la dissendolisto postnelonge kiam la mesaĝo sendiĝis.

en: An error occurred during processing: %s
eo: Eraro dum traktado: %s

en: An error occurred while creating message composer.
eo: Eraro okazis dum kreado de mesaĝa komponilo.

en: An error occurred while printing
eo: Eraro okazis dum presado

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
eo: Eraro okazis dum konservado al via malnetdosierujo.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
eo: Eraro okazis dum konservado al via senditujo.

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
eo: Eraro okazis dum konservado al via ŝablondosierujo.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
eo: Eraro okazis dum sendo. Kiel vi volas daŭrigi?

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
eo: Oni anticipas bildon kies grando estas maksimume 96 × 96 bilderoj.

en: An organizer is required.
eo: Organizanto estas necesa.

en: An organizer must be set.
eo: Oni devas agordi organizanton.

en: An unknown person
eo: Nekonata persono

en: Ange_l
eo: Anĝe_lo

en: Anniversary
eo: Datreveno

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Answered
eo: Respondita

en: Antarctica/Casey
eo: Antarkto/Casey

en: Antarctica/Davis
eo: Antarkto/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eo: Antarkto/Dumont d'Urville

en: Antarctica/Mawson
eo: Antarkto/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eo: Antarkto/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eo: Antarkto/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
eo: Antarkto/Suda_poluso

en: Antarctica/Syowa
eo: Antarkto/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eo: Antarkto/Vostoko

en: Any Category
eo: Iu kategorio

en: Any Field
eo: Iu kampo

en: Any field contains
eo: Iu ajn kampo enhavas

en: Any header
eo: Ia ajn kapo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
eo: Apliki proprajn prokurilajn agordojn al ĉi tiuj kontoj:

en: Apply filter rules to the selected messages
eo: Apliki filtril-regulojn al la elektitaj mesaĝoj

en: Apply t_emplate
eo: Apliki ŝablo_non

en: Apply the given geometry to the main window
eo: Aplikigi tiun geomtrion al la ĉeffenestro

en: Apply the same _view settings to all folders
eo: Apliki la samajn _vid-agordojn al ĉiuj dosierujoj

en: Appointment
eo: Rendevuo

en: Appointment — %s
eo: Rendevuo - %s

en: Appointments and Meetings
eo: Rendevuoj kaj kunsidoj

en: April
eo: Aprilo

en: Arabic
eo: Araba

en: Archi_ve Folder:
eo: Arĥi_vo-dosierujo:

en: Archive
eo: Arĥivo

en: Archive Mail
eo: Arĥivigi retmesaĝojn

en: Archive folder
eo: Arĥiv-dosierujo

en: Archive folder to use for On This Computer messages
eo: Arĥiv-dosierujo por surkomputilaj mesaĝoj

en: Archive selected directories using this format:
eo: Arĥivigi elektitajn dosierujojn uzante ĉi tiun formon:

en: Archive this folder using these settings:
eo: Arĥivigi ĉi tiun dosierujon uzante ĉi tiujn agordojn:

en: Arctic/Longyearbyen
eo: Arkto/Longyearbyen

en: Are you sure you want to change the composer format?
eo: Ĉu certe vi volas ŝangi vian komponilan formon?

en: Are you sure you want to close Evolution?
eo: Ĉu vi vere volas fermi Evolucion?

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
eo: Ĉu vi certe volas ŝanĝi la eventon al mesaĝo?

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
eo: Ĉu vi certe volas ŝanĝi la noton al mesaĝo?

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
eo: Ĉu vi certe volas ŝanĝi la mesaĝon al kunsidon?

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
eo: Ĉu vi certa volas ŝanĝi la taskon al mesaĝo?

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
eo: Ĉu vi certe volas kopii dosierujon “{0}” al dosierujo “{1}”?

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi konton “{0}”?

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun noton “{0}”?

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi ĉiujn mesaĝojn en la spamdosierujo?

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi kalendaron “{0}”?

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi notoliston “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi deforan kalendaron “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi deforan kolekton “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi deforan notoliston “{0}”?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
eo: Ĉu certe vi volas forigi deforan taskoliston “{0}”?

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi taskoliston “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun rendevuon nomita “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun kunsidon nomita “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun noton “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la taskon “{0}”?

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiun ĉi liston de kontaktuloj?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiujn ĉi kontaktulojn?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiujn {0} rendevuojn?

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiujn {0} notojn?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiujn taskojn {0}?

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉi tiun konton kaj tiujn ĝiajn prokurilojn?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
eo: Ĉe vi certe volas forigi tiun rendevuon?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiun ĉi kontaktulon (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiun ĉi liston de kontaktuloj (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiun ĉi liston de kontaktuloj?

en: Are you sure you want to delete this contact?
eo: Ĉu certe vi volas forigi tiun ĉi kontaktulon?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
eo: Ĉe vi certe volas forigi tiun kunsidon?

en: Are you sure you want to delete this memo?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun noton?

en: Are you sure you want to delete this task?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun taskon?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
eo: Ĉu vi certe volas malŝalti ĉi tiun konton kaj forigi ĉiujn ĝiajn prokurilojn?

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
eo: Ĉu vi certe volas forĵeti la mesaĝon, kiun vi skribas?

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
eo: Ĉu vi certe volas forĵeti la mesaĝon, titolite “{0}”, kiun vi skribas?

en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
eo[0]: Ĉu vi certe volas malfermi %d mesaĝon samtempe?
eo[1]: Ĉu vi certe volas malfermi %d mesaĝojn samtempe?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi ĉiujn forigitaj mesaĝoj en ĉiuj dosierujoj?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi ĉiujn forigitaj mesaĝoj en dosierujo “{0}”?

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la regulon “{0}”?

en: Are you sure you want to remove this location?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun lokon?

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
eo: Ĉu vi certe volas restaŭri Evolucion el la elektita sekurkopidosiero?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
eo: Ĉu vi certe volas konservi la rendevuon sen resumo?

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
eo: Ĉu vi certe volas konservi tiun noton sen iu resumo?

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
eo: Ĉu vi certe volas konservi la taskon sen resumo?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
eo: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon per HTML-aranĝo?

en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
eo[0]: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon kun %d ricevontoj en kampoj “Al” kaj “Kopio”?
eo[1]: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon kun %d ricevontoj en kampoj “Al” kaj “Kopio”?

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
eo: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon kun nevalida adreso?

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
eo: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon kun nevalida adresojn?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
eo: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon kun ricevontoj nur en la kampo “Kaŝkopio”?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
eo: Ĉu vi certe volas sendi mesaĝon sen temo?

en: Are you sure you want to send the message?
eo: Ĉu vi certe volas sendi la mesaĝon?

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
eo: Ĉu vi certe volas movi dosierujon “{0}” al dosierujo “{1}”?

en: As Sent Folder for Wi_de View
eo: Kiel sendita dosierujo por l_arĝa vido

en: As _Sent Folder
eo: Kiel _sendita dosierujo

en: Ascending
eo: Kreskanta

en: Asia/Aden
eo: Azio/Adeno

en: Asia/Almaty
eo: Azio/Almato

en: Asia/Amman
eo: Azio/Amano

en: Asia/Anadyr
eo: Azio/Anadiro

en: Asia/Aqtau
eo: Azio/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
eo: Azio/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
eo: Azio/Aŝgabato

en: Asia/Baghdad
eo: Azio/Bagdado

en: Asia/Bahrain
eo: Azio/Barejno

en: Asia/Baku
eo: Azio/Bakuo

en: Asia/Bangkok
eo: Azio/Bankoko

en: Asia/Beirut
eo: Azio/Bejruto

en: Asia/Bishkek
eo: Azio/Biŝkeko

en: Asia/Brunei
eo: Azio/Brunejo

en: Asia/Calcutta
eo: Azio/Kolkato

en: Asia/Choibalsan
eo: Azio/Ĉoibalsano

en: Asia/Chongqing
eo: Azio/Ĉongĉingo

en: Asia/Colombo
eo: Azio/Kolombo

en: Asia/Damascus
eo: Azio/Damasko

en: Asia/Dhaka
eo: Azio/Dako

en: Asia/Dili
eo: Azio/Dilo

en: Asia/Dubai
eo: Azio/Dubajo

en: Asia/Dushanbe
eo: Azio/Duŝanbeo

en: Asia/Gaza
eo: Azio/Gazao

en: Asia/Harbin
eo: Azio/Harbino

en: Asia/Hong_Kong
eo: Azio/Honkongo

en: Asia/Hovd
eo: Azio/Hovd

en: Asia/Irkutsk
eo: Azio/Irkutsko

en: Asia/Istanbul
eo: Azio/Istanbulo

en: Asia/Jakarta
eo: Azio/Ĝakarto

en: Asia/Jayapura
eo: Azio/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
eo: Azio/Jerusalemo

en: Asia/Kabul
eo: Azio/Kabulo

en: Asia/Kamchatka
eo: Azio/Kamĉatko

en: Asia/Karachi
eo: Azio/Karaĉo

en: Asia/Kashgar
eo: Azio/Kaŝgaro

en: Asia/Kathmandu
eo: Azio/Katmanduo

en: Asia/Krasnoyarsk
eo: Azio/Krasnojarsko

en: Asia/Kuala_Lumpur
eo: Azio/Kuala-Lumpuro

en: Asia/Kuching
eo: Azio/Kuching

en: Asia/Kuwait
eo: Azio/Kuvajto

en: Asia/Macao
eo: Azio/Makao

en: Asia/Macau
eo: Azio/Makao

en: Asia/Magadan
eo: Azio/Magadano

en: Asia/Makassar
eo: Azio/Makassar

en: Asia/Manila
eo: Azio/Manilo

en: Asia/Muscat
eo: Azio/Maskato

en: Asia/Nicosia
eo: Azio/Nikozio

en: Asia/Novosibirsk
eo: Azio/Novosibirsko

en: Asia/Omsk
eo: Azio/Omsko

en: Asia/Oral
eo: Azio/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
eo: Azio/Pnom-Peno

en: Asia/Pontianak
eo: Azio/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
eo: Azio/Pjongjango

en: Asia/Qatar
eo: Azio/Kataro

en: Asia/Qyzylorda
eo: Azio/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
eo: Azio/Jangono

en: Asia/Riyadh
eo: Azio/Rijado

en: Asia/Saigon
eo: Azio/Ho-Ĉi-Min-urbo

en: Asia/Sakhalin
eo: Azio/Saĥaleno

en: Asia/Samarkand
eo: Azio/Samarkando

en: Asia/Seoul
eo: Azio/Seulo

en: Asia/Shanghai
eo: Azio/Ŝanhajo

en: Asia/Singapore
eo: Azio/Singapuro

en: Asia/Taipei
eo: Azio/Tajpeo

en: Asia/Tashkent
eo: Azio/Taŝkento

en: Asia/Tbilisi
eo: Azio/Tbiliso

en: Asia/Tehran
eo: Azio/Tehrano

en: Asia/Thimphu
eo: Azio/Timbuo

en: Asia/Tokyo
eo: Azio/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
eo: Azio/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
eo: Azio/Ulaanbaataro

en: Asia/Urumqi
eo: Azio/Urumĉio

en: Asia/Vientiane
eo: Azio/Vjentiano

en: Asia/Vladivostok
eo: Azio/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
eo: Azio/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
eo: Azio/Jekaterinburgo

en: Asia/Yerevan
eo: Azio/Erevano

en: Ask for confirmation when deleting items
eo: Petu konfirmon forigonte erojn

en: Ask for each message
eo: Peti por ĉiu mesaĝo

en: Assign C_olor…
eo: Asigni k_oloron…

en: Assign Color
eo: Asigni koloron

en: Assign color for the selected messages
eo: Asigni koloron por la elektitaj mesaĝoj

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
eo: Asignu kiun konton oni devus uzi kiel sendkonto por specifaj dosierujoj aŭ ricevantoj, transpaso por kutima sendkont-rekono. Listo de ricevantoj povas enhavi partajn adresojn aŭ nomojn. La nomaj kaj adresaj partoj aparte kompariĝas.

en: Assigned
eo: Atribuita

en: Assigned Memo — %s
eo: Asignitaj noto - %s

en: Assigned Task — %s
eo: Asignita tasko - %s

en: Assistant
eo: Asistanto

en: Assistant Phone
eo: Telefono de asistanto

en: At least one attendee is necessary
eo: Necesas almenaŭ unu alestanto

en: At least one attendee is required.
eo: Necesas almenaŭ unu alestanto.

en: Atlantic/Azores
eo: Atlantiko/Acoroj

en: Atlantic/Bermuda
eo: Atlantiko/Bermudo

en: Atlantic/Canary
eo: Atlantiko/Kanarioj

en: Atlantic/Cape_Verde
eo: Atlantiko/Kabo-Verdo

en: Atlantic/Faeroe
eo: Atlantiko/Ferooj

en: Atlantic/Jan_Mayen
eo: Atlantiko/Janmajeno

en: Atlantic/Madeira
eo: Atlantiko/Madejro

en: Atlantic/Reykjavik
eo: Atlantiko/Rejkjaviko

en: Atlantic/South_Georgia
eo: Atlantiko/Sud-Georgio

en: Atlantic/St_Helena
eo: Atlantiko/Sankta_Heleno

en: Atlantic/Stanley
eo: Atlantiko/Stanlejo

en: Attach
eo: Aldoni

en: Attach a file
eo: Aldoni dosieron

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
eo: Aldoni etan bildon de via vizaĝo al elirantaj mesaĝoj.

en: Attach_ment
eo: Al_donaĵo

en: Attached message
eo: Aldonita mesaĝo

en: Attachment | Attachments
eo[0]: Aldonaĵo
eo[1]: Aldonaĵoj

en: Attachment Properties
eo: Ecoj de aldonaĵoj

en: Attachment Reminder
eo: Aldonaĵ-rememorigilo

en: Attachment contents not loaded
eo: Enhavoj de aldonaĵo ne ŝargita

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
eo: Ne povas trovi aldonaĵon “%s”, forigi ĝin el la listo, bonvole

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
eo: Ne povas trovi aldonaĵon “%s”, forigi ĝin el la listo, bonvole

en: Attachments
eo: Aldonaĵoj

en: Atte_ndees…
eo: Alestan_toj…

en: Attendee
eo: Partoprenantoj

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
eo: Alestanta stato ne povis ĝisdatiĝi ĉar la ero ne plu ekzistas

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
eo: Alestanta stato ne povis ĝisdatiĝi ĉar la stato ne validas

en: Attendee status updated
eo: Alestanta stato ĝisdatigita

en: Attendees
eo: Alestantoj

en: Attendees List
eo: Alestantolisto

en: Attendees:
eo: Alestantoj:

en: Attendees:
eo: Alestantoj:

en: Attribute message
eo: Atribui mesaĝon

en: Audio Player
eo: Sonludilo

en: August
eo: Aŭgusto

en: Australia/Adelaide
eo: Aŭstralio/Adelajdo

en: Australia/Brisbane
eo: Aŭstralio/Brisbano

en: Australia/Broken_Hill
eo: Aŭstralio/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
eo: Aŭstralio/Darvino

en: Australia/Hobart
eo: Aŭstralio/Hobarto

en: Australia/Lindeman
eo: Aŭstralio/Lindemano

en: Australia/Lord_Howe
eo: Aŭstralio/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
eo: Aŭstralio/Melburno

en: Australia/Perth
eo: Aŭstralio/Perto

en: Australia/Sydney
eo: Aŭstralio/Sidnejo

en: Authentication
eo: Aŭtentigo

en: Authentication mechanism: %s
eo: Metodo de aŭtentigo: %s

en: Author(s)
eo: Aŭtoro(j)

en: Authorities
eo: Aŭtoritatoj

en: Autocomplete length
eo: Aŭtomata longo

en: Autocomplete with this address book
eo: Aŭtomate kompletigi per ĉi tiu adresaro

en: Autocompletion
eo: Aŭtomata kompletigo

en: Autogenerated
eo: Aŭtomate generita

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Automatic Contacts
eo: Aŭtomataj kontaktoj

en: Automatic emoticon recognition
eo: Aŭtomata miensimbola rekono

en: Automatic link recognition
eo: Aŭtomata rekono de ligiloj

en: Automatically insert _emoticons
eo: Aŭtomate enmeti _miensimbolojn

en: Automatically update on any _source folder change
eo: Aŭtomate ĝisdatigi iun ajn _fontdosierujan ŝanĝon

en: Available Cate_gories
eo: Disponeblaj kate_gorioj

en: Available Groups:
eo: Disponeblaj grupoj:

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
eo: Eviti IfMatch (necesa sur Apache < 2.2.8)

en: BCC
eo: Kaŝkopio

en: B_est Fit
eo: Pl_ej bona sido

en: Back
eo: Reen

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
eo: Sekurkopii Evoluciodatumojn kaj -agordojn al arĥivdosiero

en: Back up Evolution directory
eo: Sekorkopii Evolucia dosierujo

en: Back up complete
eo: Sekurkopio plenumis

en: Back up current Evolution data
eo: Sekurkopii nunajn Evoluciajn datumojn

en: Background Color
eo: Fonkoloro

en: Background Image
eo: Fonbildo

en: Backing Evolution accounts and settings
eo: Sekurkopiante Evoluciajn kontojn kaj agordojn

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
eo: Sekurkopiante Evoluciajn datumojn (retmesaĝojn, kontaktojn, kalendarojn, taskojn, notojn)

en: Backing up Evolution Data
eo: Sekurkopiante Evoluciodatumojn

en: Backing up to the file %s
eo: Sekurkopiante al la dosiero %s

en: Backup Certificate
eo: Sekurkopia atestilo

en: Backup _All
eo: Sekurkopii ĉi_on

en: Bad regular expression “{0}”.
eo: Malĝusta regula esprimo “{0}”.

en: Baltic
eo: Balta

en: Bcc
eo: Kaŝkopio

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
eo: Ĉar vi ne vidas la atestilan aŭtoritaton, kiu eldonis tiun atestilon, vi ne vidas la aŭtentecon de tiu atestilo krom se alie indikite ĉi tie

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
eo: Ĉar vi fidas la atestilan aŭtoritaton, kiu eldonis tiun atestilon, vi fidas la aŭtentecon de tiu atestilo krom se alie indikite ĉi tie

en: Because “{1}”.
eo: Ĉar “{1}”.

en: Beep
eo: Pepi

en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
eo: Antaŭ ol komponila _aranĝo ŝanĝas de HTML al plata teksto

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
eo: Antaŭ ol fidi ĉi tiun CA por iu celo, vi devus ekzameni ĝian atestilon kaj ĝian politikon (se disponebla).

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
eo: Antaŭ ol fidi tiun retejon, vi devus ekzameni ĝiajn atestilojn kaj ĝiajn politikojn (se disponeblaj).

en: Birthday
eo: Naskiĝtago

en: Birthday and anniversary reminder
eo: Rememorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Birthday and anniversary reminder units
eo: Unuoj de rememorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Birthday and anniversary reminder value
eo: Valoro de rememorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Blank Signature
eo: Malplena subskribo

en: Blog
eo: Blogo

en: Blog:
eo: Blogo:

en: Blue Ink
eo: Blua inko

en: Body contains
eo: Korpo enhavas

en: Bogofilter Options
eo: Bogofilter agordoj

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
eo: Bogofilter aŭ kraŝis aŭ malsukcesis trakti retmesaĝon

en: Bold
eo: Grasa

en: Bottom
eo: Subo

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
eo: Foliumi WebDAV (CalDAV aŭ CardDAV) servilon kaj krei, redakti aŭ forigi adresarojn, kalendarojn, notolistojn aŭ taskolistojn tie

en: Browse until limit is reached
eo: Foliumi ĝis la limo atingiĝis

en: Bug Buddy is not installed.
eo: Big Buddy ne estas instalita.

en: Business Fax
eo: Deĵora telekopiilo

en: Business Phone
eo: Deĵora telefono

en: Business Phone 2
eo: Deĵora telefono 2

en: Busy
eo: Okupita

en: By S_tatus
eo: Laŭ s_tato

en: By Se_nder
eo: Laŭ se_ndinto

en: By Su_bject
eo: Laŭ te_mo

en: By _Company
eo: Laŭ _firmao

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eo: Se vi ŝanĝas la eventon al mesaĝo, la redaktila fenestro malfermiĝos kaj la ŝanĝoj forĵetiĝos.

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eo: Se vi ŝanĝas la noton al mesaĝo, la redaktila fenestro malfermiĝos kaj la ŝanĝoj forĵetiĝos.

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
eo: Se vi ŝanĝas la mesaĝon al kunsido, la skribita mesaĝo malfermiĝos kaj la ŝanĝoj forĵetiĝos.

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eo: Se vi ŝanĝas la taskon al mesaĝo, la redaktila fenestro malfermiĝos kaj la ŝanĝoj forĵetiĝos.

en: CC
eo: Kopio

en: C_alendar
eo: K_alendaro

en: C_ell
eo: Ĉ_elo

en: C_ertificate:
eo: At_estilo:

en: C_ollapse All
eo: _Maletendi ĉiujn

en: C_olor:
eo: K_oloro:

en: C_olumns:
eo: K_olumnoj:

en: C_opy
eo: K_opii

en: C_reate
eo: K_rei

en: C_reate Search Folder From Search…
eo: K_rei serĉdosierujon el serĉo…

en: C_urrent View
eo: N_una vido

en: C_ut %s
eo: Elt_ondi %s

en: Ca_tegories...
eo: Ka_tegorioj...

en: CalDAV and CardDAV server
eo: CalDAV kaj CardDAV-servilo

en: CalDAV server
eo: CalDAV-servilo

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Calendar Event: It has no summary.
eo: Kalendara evento: ne havas resumon.

en: Calendar Event: Summary is %s.
eo: Kalendara evento: resumo estas %s.

en: Calendar Events
eo: Kalendara-eventoj

en: Calendar Properties
eo: Kalendar-ecoj

en: Calendar Publishing
eo: Kalendaro publikigo

en: Calendar Selector
eo: Kalendar-elektilo

en: Calendar and Tasks
eo: Kalendaro kaj taskoj

en: Calendar information
eo: Kalendar-informo

en: Calendar:
eo: Kalendaro:

en: Calendar: from %s to %s
eo: Kalendaro: de %s al %s

en: Calendars
eo: Kalendaroj

en: Call
eo: Voko

en: Callback Phone
eo: Responda telefono

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
eo: Demdani kiam uzita

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
eo: Plena

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
eo: Iom

[ctx: CamelTrust]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
eo: Provizora

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
eo: Pleja

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
eo: _Demandi kiam uzita

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
eo: P_lene fidita

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
eo: _Iom fidita

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
eo: _Neniam fidi tiun atestilon

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
eo: _Provizore fidita (nur dum tiu seanco)

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
eo: Pl_eje fidita

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
eo: Povas esti “mbox” aŭ “pdf”.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel _All
eo: Nuligi ĉi_on

en: Cancel the current mail operation
eo: Nuligi la nunan retpoŝtoperacion

en: Canceling…
eo: Nuligante…

en: Cancelled
eo: Nuligita

en: Cancelled Tasks
eo: Nuligitaj taskoj

en: Cancelled.
eo: Nuligita.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
eo: Ne eblis aldoni serĉdosierujon “{0}”.

en: Cannot add new contact
eo: Ne eblas aldoni novan kontakton

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
eo: Ne eblis kopii dosierujon “{0}” al “{1}”.

en: Cannot create Temporary File
eo: Ne povas krei provizoran dosieron

en: Cannot create folder “{0}”.
eo: Ne eblis kreii dosierujon “{0}”.

en: Cannot create temporary save directory.
eo: Ne eblis krei provizoran konservdosierujon.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
eo: Ne eblis krei konservdosierujon, ĉar “{1}”

en: Cannot delete folder “{0}”.
eo: Ne eblis forigi dosierujon “{0}”.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
eo: Ne eblis forigi sistemdosierujon “{0}”.

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
eo: Ne eblis redakti serĉdosierujon “{0}”, ĉar ĝi ne ekzistas.

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
eo: Ne povis ĉifri eliran mesaĝon: Neniu ĉifra atestilo agordita por ĉi tiu konto

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
eo: Ne povis trovi alestanton “%s” en la listo de alestantoj

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
eo[0]: Ne povis trovi kongruan eventon en la sekva %d jaro
eo[1]: Ne povis trovi kongruan eventon en la sekvaj %d jaroj

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
eo[0]: Ne povis trovi kongruan eventon en la antaŭa %d jaro
eo[1]: Ne povis trovi kongruan eventon en la antaŭaj %d jaroj

en: Cannot find message in its folder summary
eo: Ne povas trovi mesaĝon en ĝia dosieruja resumo

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
eo: Ne povis atingi URIon “%s”, ne scias kiel elŝuti ĝin.

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
eo: Aŭ ricevaj aŭ sendaj agordoj devas esti agordita

en: Cannot move contact.
eo: Ne eblas movi kontakton.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
eo: Ne eblis movi dosieron “{0}” al “{1}”.

en: Cannot open calendar. %s
eo: Ne eblis malfermi kalendaron. %s

en: Cannot open file “{0}”.
eo: Ne eblis malfermi dosieron “{0}”.

en: Cannot open folder. Error: {1}
eo: Ne eblis malfermi dosierujon. Eraro: {1}

en: Cannot open source folder. Error: {2}
eo: Ne eblis malfermi font-dosierujon. Eraro: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
eo: Ne eblis malfermi cel-dosierujon. Eraro: {2}

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
eo: Ne povis legi permesildosieron “{0}” pro instalproblemo. Vi ne eblos uzi tiun provizanton ĝis vi povas akcepti ĝian permesilon.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
eo: Ne eblas alinomi aŭ movi sisteman dosierujon “{0}”.

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
eo: Ne eblis alinomi “{0}” al “{1}”.

en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
eo: Ne eblas konservi kontakton en adresaro “{0}”, ĉar ĝi ankoraŭ estas malfermata. Aŭ atendu ĝis ĝi estas tute malfermita, aŭ elektu alian adresaron.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
eo: Ne eblas konservi kontakton, adresaro ankoraŭ estas malfermita

en: Cannot save changes to account.
eo: Ne eblis konservi ŝanĝojn al konto.

en: Cannot save event
eo: Ne eblas konservi eventon

en: Cannot save file “{0}”.
eo: Ne eblis konservi dosieron “{0}”.

en: Cannot save task
eo: Ne eblas konservi taskon

en: Cannot save to directory “{0}”.
eo: Ne eblis konservi dosierujon “{0}”.

en: Cannot save to file “{0}”.
eo: Ne eblis konservi dosieron “{0}”.

en: Cannot search with no active calendar
eo: Ne povas serĉi kiam neniu kalendaro aktivas

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
eo: Ne povis subskribi eliran mesaĝon: Neniu subskriba atestilo agordita por ĉi tiu konto

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
eo: Ne povas startigi Evolucion.  Povus esti, ke alia Evolucio-ekzemplo nerespondas. Sistema eraro: %s

en: Cannot upgrade directly from version {0}
eo: Ne povas ĝisdatigi rekte de versio {0}

en: Can’t open .csv file
eo: Ne eblas malfermi .csv-dosieron

en: Can’t open .ldif file
eo: Ne eblas malfermi .ldif-dosieron

en: Car Phone
eo: Aŭta telefono

en: CardDAV server
eo: CardDAV-servilo

en: Case _Sensitive
eo: U_sklecodistinga

en: Cat_egory:
eo: Kat_egorio:

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Categories Editor
eo: Kategoria redaktilo

en: Categories List
eo: Kategoriolisto

en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Categories: %s
eo: Kategorioj: %s

en: Category
eo: Kategorio

en: Category Icon
eo: Kategorio-bildsimbolo

en: Category Properties
eo: Kategorio-ecoj

en: Category _Icon
eo: Kategorio-_bildsimbolo

en: Category _Name
eo: Kategorio-_nomo

en: Category editor not available.
eo: Ne disponeblas redaktilo por la kategorio.

en: Cc
eo: Kopio

en: Cell Contents
eo: Celenhavoj

en: Cell Properties
eo: Ĉelo-atributoj

en: Cell…
eo: Ĉelo…

en: Center
eo: Centra

en: Center Alignment
eo: Centra ĝisrandigo

en: Centigrade (°C)
eo: Celcia (°C)

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: Certificate Authority Trust
eo: Fido de atestila aŭtoritato

en: Certificate Name
eo: Atestila nomo

en: Certificate already exists
eo: Atestilo jam ekzistas

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
eo: Atestilo “%s” estas CA-atestilo.
    
    Redakti fid-agordojn:

en: Certificates
eo: Atestiloj

en: Certificates Table
eo: Tabelo de atestiloj

en: Ch_aracter Encoding
eo: Sign_ara kodoprezento

en: Ch_aracter encoding:
eo: Sign_ara kodoprezento:

en: Chair
eo: Seĝo

en: Chair Persons
eo: Prezidaj personoj

en: Change Face Image
eo: Ŝanĝi vizaĝobildon

en: Change certificate trust
eo: Ŝanĝi atestilan fidon

en: Change sort order of the folders in the folder tree
eo: Ŝanĝi ordiga ordon de la dosierujoj en la dosierujan arbon

en: Change the name of this folder
eo: Ŝanĝi la nomon de la dosierujo

en: Change the page settings for your current printer
eo: Ŝanĝi la paĝajn agordojn por via nuna presilo

en: Change the properties of this folder
eo: Ŝanĝi la ecojn de tiu dosierujo

en: Change trust for the host “%s”:
eo: Ŝanĝi fidon por la gastigo “%s”:

en: Changed Contact:
eo: Ŝanĝita kontakto:

en: Character Encoding
eo: Signara kodoprezento

en: Character _Encoding
eo: Signara _kodoprezento

en: Check Evolution Back up
eo: Kontroli Evolucia sekurkopio

en: Check _Spelling…
eo: Kontroli _literumadon…

en: Check cu_stom headers for junk
eo: Kontroli _proprajn kapojn por spamo

en: Check for Supported Types
eo: Kontroli por subtenitaj specoj

en: Check for _Junk
eo: Kontroli por _spamo

en: Check for _new messages every
eo: Kontroli por _novaj mesaĝoj ĉiu(j)

en: Check for new _messages on start
eo: Kontroli por novajn _mesaĝojn dum startigo

en: Check for new messa_ges in all active accounts
eo: Kontroli por novajn me_saĝojn por ĉiuj aktivaj kontoj

en: Check incoming _messages for junk
eo: Kontroli enirantajn _mesaĝojn por spamo

en: Check incoming mail being junk
eo: Kontroli alvenantajn retpoŝton pri spamo

en: Check spelling while I _type
eo: Kontrolu la ortografion dum _tajpado

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
eo: Certigu, ke via pasvorto ĝuste literumiĝis. Memoru, ke multe da pasvortoj estas usklecodistingaj; via majuskla baskulo povus esti ŝaltita.

en: Check whether Evolution is the default mailer
eo: Kontroli ĉu Evolucio estas la norma poŝtilo aŭ ne

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
eo: Kontrolante enhavojn de sekurkopidosiero “%s”, bonvolu atendi…

en: Checking for New Mail
eo: Kontrolante por novaj mesaĝoj

en: Checking for new mail at “%s”
eo: Kontrolante por novaj mesaĝoj ĉe “%s”

en: Checking server settings…
eo: Kontrolante servil-agordojn…

en: Checks selected messages for duplicates
eo: Kontroli elektitajn mesaĝojn pri duobligitoj

en: Chinese
eo: Ĉina

en: Choose Background Image
eo: Elekti fonbildon

en: Choose Notes
eo: Elekti notojn

en: Choose a Calendar
eo: Elekti kalendaron

en: Choose a File
eo: Elekti dosieron

en: Choose a MH mail directory
eo: Elekti MH-retpoŝtdosierujon

en: Choose a Maildir mail directory
eo: Elekti Maildir-dosierujo

en: Choose a Memo List
eo: Elekti notoliston

en: Choose a Task List
eo: Elekti taskoliston

en: Choose a backup file to restore
eo: Elekti restorkopidosieron por restaŭri

en: Choose a folder for deleted messages.
eo: Elektu dosierujon por forigitaj mesaĝoj.

en: Choose a folder for junk messages.
eo: Elektu dosierujon por spammesaĝoj.

en: Choose a folder for saving draft messages.
eo: Elektu dosierujon por konservi netojn.

en: Choose a folder for saving sent messages.
eo: Elektu dosierujon por konservi senditajn mesaĝojn.

en: Choose a folder to archive messages to.
eo: Elektu dosierujon al kiu oni arĥivigas mesaĝojn.

en: Choose a folder to use for template messages.
eo: Elektu dosierujon por ŝablonaj mesaĝoj.

en: Choose an Address Book
eo: Elekti adresaron

en: Choose an iCalendar file
eo: Elekti iCalendar-dosieron

en: Choose custom color
eo: Elekti propran koloron

en: Choose folders to post the message to.
eo: Elekti dosierujojn al kiuj poŝti la mesaĝo.

en: Choose reply options for the selected message
eo: Elekti respond-alternativojn por la elektita mesaĝo

en: Choose the destination for this import
eo: Elektu la celon por ĉi tiu enporto

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
eo: Elektu la dosieron, kiun vi volas enporti en Evolucion, kaj elektu kia dosierspeco ĝi estas el la listo.

en: Choose the order of information to appear in the message list.
eo: Elektu la ordigon per kiu la informo aperos en la mesaĝolisto.

en: Choose the type of importer to run:
eo: Elektu la rulendan enportspecon:

en: Choose which address books to use.
eo: Elekti kiujn adresarojn vi volas uzi.

en: Chosen file is not a local file.
eo: Elektita dosiero ne estas loka dosiero.

en: Cl_ear
eo: _Vakigi

en: Classification
eo: Kategoriado

en: Classify as confidential
eo: Kategoriigi kiel konfidenca

en: Classify as private
eo: Kategoriigi kiel privata

en: Classify as public
eo: Kategoriigi kiel publika

en: Clear All
eo: Vakigi ĉion

en: Clear Search
eo: Vakigi serĉon

en: Clear _All
eo: Vakigi ĉi_on

en: Clear the current search parameters
eo: Vakigi la nunajn serĉparametrojn

en: Clear the search
eo: Vakigi la serĉon

en: Click here for the address book
eo: Klaku ĉi tien por la adresaro

en: Click here to add an attendee
eo: Alklaku ĉi tien por aldoni alestanton

en: Click here to change the search type
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi la serĉspecon

en: Click here to open the URL
eo: Klaki ĉi tien por malfermi la adreson

en: Click here to select folders to post to
eo: Klaku ĉi tien por elekti la ujojn, al kiuj sendi

en: Click here, you can find more events.
eo: Klaku ĉi tien, vi povas trovi pluajn eventojn.

en: Click this button to show a calendar
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por montri kalendaron

en: Click to add a memo
eo: Klaku por aldoni noton

en: Click to add a task
eo: Klaku por aldoni taskon

en: Click to call %s
eo: Alklaku por telefoni %s

en: Click to hide/unhide addresses
eo: Alklaku por kaŝi/malkaŝi adresojn

en: Click to mail %s
eo: Klaku por sendi retpoŝton al %s

en: Click to open %s
eo: Alklaku por malfermi %s

en: Click to open map for %s
eo: Klaki por malfermi mapon por %s

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
eo: Alkaku “Apliki” por komenci la enporton de la dosiero en Evolucion.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
eo: Alklaku “Labori enrete” por reŝalti enretan reĝimon.

en: Close
eo: Fermi

en: Close Evolution with pending background operations?
eo: Ĉu malfermi Evolucion kun okazontaj fon-operacioj?

en: Close and _Back up Evolution
eo: Fermi kaj _sekurkopii Evolucion

en: Close and _Restore Evolution
eo: Fermi kaj _restaŭri Evolucion

en: Close the current file
eo: Fermi la aktualan dosieron

en: Close the current window
eo: Fermi la aktualan fenestron

en: Close the find bar
eo: Malfermi la serĉbreton

en: Close this message (Escape)
eo: Fermi tiun mesaĝon (Eskapo)

en: Close this window
eo: Fermi ĉi tiun fenestron

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
eo: Malfermado de ĉi tiu komponila fenestro forĵetos la mesaĝon daŭre, krom se vi elektas konservi la mesaĝon al via malnetdosierujo. Ĉi tiu permesos al vi daŭrigi skribadon je alia horo.

en: Co_lumn Span:
eo: Ko_lumna amplekso:

en: Co_mpleted
eo: Plune_mita

en: Co_ntacts
eo: Ko_ntaktoj

en: Co_py All Contacts To…
eo: Ko_pii ĉiujn kontaktojn al…

en: Col_umn
eo: Kol_umno

en: Collapse All _Threads
eo: Maletendi ĉiujn _fadenojn

en: Collapse all folders
eo: Maletendi ĉiujn dosierujon

en: Collapse all message threads
eo: Malatendi ĉiujn mesaĝajn fadenojn

en: Collect_ion Account
eo: Kolekto_konto

en: Collection
eo: Kolekto

en: Collection _Account
eo: Riceva _konto

en: Color
eo: Koloro

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
eo: Koloro por desegni la nunlinion en la tempa breto (implicite malplena)

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
eo: Koloro por desegni la nunlinion en la taga vido

en: Color:
eo: Koloro:

en: Colors
eo: Koloroj

en: Column
eo: Kolumno

en: Column After
eo: Kolumno poste

en: Column Before
eo: Kolumno antaŭe

en: Comma separated values (.csv)
eo: Perkomo-apartigitaj valoroj (.csv)

en: Command to be executed to launch the editor:
eo: Komando por lanĉi la redaktilon:

en: Comment List
eo: Komentolisto

en: Comment:
eo: Komento:

en: Comments: %s
eo: Komentoj: %s

en: Common Name
eo: Komuna nomo

en: Company
eo: Firmao

en: Company Phone
eo: Kompania telefono

en: Compare against
eo: Kompari kun

en: Complete
eo: Plenumite

en: Complete.
eo: Plenumita.

en: Completed
eo: Plenumita

en: Completed
eo: Plenumite

en: Completed Tasks
eo: Plenumigitaj taskoj

en: Completed date cannot be in the future
eo: Plenumdato ne povas esti en la estonteco

en: Completed date is not a valid date
eo: Plenumdato ne estas valida dato

en: Completed: %s
eo: Plenumite: %s

en: Completion date
eo: Plenumdato

en: Compose Message
eo: Krei mesaĝon

en: Compose _New Message
eo: Krei _novan mesaĝon

en: Compose a Message
eo: Krei mesaĝon

en: Compose a new mail message
eo: Krei novan retpoŝtmesaĝon

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
eo: Krei respondon al ĉiuj ricevantoj de la elektita mesaĝo

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
eo: Krei respondon por la dissendolisto de la elektita mesaĝo

en: Compose a reply to the sender of the selected message
eo: Krei respondon al la sendinto de la elektita mesaĝo

en: Compose in External Editor
eo: Komponi en ekstera redaktilo

en: Composer Preferences
eo: Komponilaj agordoj

en: Composing Messages
eo: Kreado de mesaĝoj

en: Compress weekends in month view
eo: Densigi semajnfinojn en monata vido

en: Confidential
eo: Konfidenca

en: Configuration
eo: Agordo

en: Configuration _URL:
eo: Agorda _URL:

en: Configure Evolution
eo: Agordi Evolucion

en: Configure Evolution Accounts
eo: Agordi Evolucio-kotojn

en: Confirm when emptying a _Junk folder
eo: Konfirmi kiam malplenigante _spamdosierujon

en: Confirmations
eo: Konfirmoj

en: Conflict Search
eo: Serĉo de malakordoj

en: Conflicting Contact:
eo: Konflikta kontakto:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
eo: Gratulojn, via retpoŝtagordoj estas faritaj.
    
    Vi nun povas sendi kaj ricevi retpoŝtmesaĝojn uzante Evolucio.
    
    Alklaku “Apliki” por konservi viajn ŝanĝojn.

en: Connecting to LDAP
eo: Konektante al LDAP

en: Construct a more advanced search
eo: Krei pli specialan serĉon

en: Contact
eo: Kontakto

en: Contact Certificates
eo: Kontaktatestiloj

en: Contact Editor
eo: Kontaktredaktilo

en: Contact Editor — %s
eo: Kontaktula redaktilo – %s

en: Contact List
eo: Kontaktaro

en: Contact List Editor
eo: Kontaktar-redaktilo

en: Contact List Members
eo: Kontaktaranoj

en: Contact List _Owner
eo: Ekkontakti listan _proprulon

en: Contact List:
eo: Kontaklisto:

en: Contact Quick-Add
eo: Rapida aldono de kontaktulo

en: Contact _Preview
eo: Kontakta _antaŭrigardo

en: Contact information
eo: Kontaktinformo

en: Contact information for %s
eo: Kontaktinformo por %s

en: Contact layout style
eo: Stilo de aranĝo de kontaktoj

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
eo: Ekkontakti la proprulon de la dissendolisto al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Contact:
eo: Kontakto:

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Contacts Map
eo: Kontakt-mapo

en: Contacts:
eo: Kontaktoj:

en: Contains Value
eo: Enhavas valoron

en: Continue Anyway
eo: Daŭrigi tamen

en: Conv_ert to Appointment…
eo: Ŝanĝi al r_endevuo…

en: Convert a mail message to a task.
eo: Ŝanĝi retmesaĝon al tasko.

en: Convert mail messages to Unicode
eo: Konverti retmesaĝojn al Unikodo

en: Convert message text to _Unicode
eo: Ŝanĝi mesaĝtekston al _Unikodo

en: Convert the message to a meeting request
eo: Ŝanĝi la mesaĝo al kunsidpeto

en: Convert to M_eeting
eo: Ŝanĝi al k_unsido

en: Convert to M_essage
eo: Ŝanĝi al m_esaĝo

en: Convert to _Meeting
eo: Ŝangi al _kunsido

en: Convert to _Message
eo: Ŝanĝi al _mesaĝo

en: Convert to the mail message
eo: Ŝanĝi al la retmesaĝo

en: Converts a meeting to an appointment
eo: Ŝanĝas kunsidon al rendevuo

en: Converts an appointment to a meeting
eo: Ŝanĝas rendevuon al kunsido

en: Cop_y %s
eo: Kopi_i %s

en: Cop_y to Calendar…
eo: Kopi_i al kalendaro…

en: Copy Folder To
eo: Kopii dosierujon al

en: Copy _Email Address
eo: Kopiu _Retpoŝtadreson

en: Copy _Message Archive URL
eo: Kopii _mesaĝan arĥiv-URLon

en: Copy _Raw Email Address
eo: Kopii k_rudan retpoŝtadreson

en: Copy book content locally for offline operation
eo: Loke kopii adresaran enhavon por senreta operacio

en: Copy calendar contents locally for offline operation
eo: Loke kopii kalendaran enhavon por senreta operacio

en: Copy contact to
eo: Kopii kontakton al

en: Copy contacts to
eo: Kopii kontaktojn al

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
eo: Kopii rektan URLon por la elektita mesaĝo en ĝia arĥivo

en: Copy folder in folder tree.
eo: Kopii dosierujon en dosierujan arbon.

en: Copy memo list contents locally for offline operation
eo: Loke kopii notlistan enhavon por senreta operacio

en: Copy selected contacts to another address book
eo: Kopii elektitajn kontaktojn al alia adresaro

en: Copy selected contacts to the clipboard
eo: Kopii la elektitajn kontaktulojn en la tondujon

en: Copy selected events to the clipboard
eo: Kopii elektitajn eventojn al la tondejo

en: Copy selected memos to the clipboard
eo: Kopii la elektitajn notojn en la tondujon

en: Copy selected messages to another folder
eo: Kopii la elektitaj mesaĝoj al alia dosierujo

en: Copy selected tasks to the clipboard
eo: Kopii elektitajn taskojn al la tondujo

en: Copy selected text to the clipboard
eo: Kopii elektitan tekston al la tondujo

en: Copy task list contents locally for offline operation
eo: Loke kopii taskolistan enhavon por senreta operacio

en: Copy the contacts of the selected address book to another
eo: Kopii la kontaktojn de la elektita adresaro al alia

en: Copy the email address to the clipboard
eo: Kopii la retpoŝtadreson en la tondujon

en: Copy the image to the clipboard
eo: Kopii la bildon en la tondujon

en: Copy the link to the clipboard
eo: Kopii ligilon al tondujo

en: Copy the raw email address to the clipboard
eo: Kopii la krudan retpoŝtadreson en la tondujon

en: Copy the selected folder into another folder
eo: Kopii la elektitan dosierujon al alia dosierujo

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Copy to Folder
eo: Kopii la dosierujon

en: Copying a memo | Copying %d memos
eo[0]: Kopiante noton
eo[1]: Kopiante %d notojn

en: Copying a memo into the memo list “%s”
eo: Kopiante noton en notoliston “%s”

en: Copying a memo into the memo list “{0}”
eo: Kopiante noton en la notoliston “{0}”

en: Copying a task | Copying %d tasks
eo[0]: Kopiante taskon
eo[1]: Kopiante %d taskojn

en: Copying a task into the task list “%s”
eo: Kopiante taskon en taskoliston “%s”

en: Copying a task into the task list “{0}”
eo: Kopiante taskon en la taskoliston “{0}”

en: Copying an event | Copying %d events
eo[0]: Kopiante eventon
eo[1]: Kopiante %d eventojn

en: Copying an event into the calendar “%s”
eo: Kopiante eventon en kalendaron “%s”

en: Copying an event into the calendar “{0}”
eo: Kopiante eventon al la kalendaro “{0}”

en: Copying events to the calendar “%s”
eo: Kopiante eventojn al kalendaro “%s”

en: Copying folder %s
eo: Kopiante dosierujon %s

en: Copying folder “%s”
eo: Kopiante dosierujon “%s”

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
eo: Kopiante dosierujom “%s” (%d/%d)

en: Copying image to clipboard
eo: Kopii la bildon en la tondujon

en: Copying memos to the memo list “%s”
eo: Kopiante notojn al notlisto “%s”

en: Copying messages into folder %s
eo: Kopiante mesaĝojn al dosierujo %s

en: Copying messages to “%s”
eo: Kopiante mesaĝojn al “%s”

en: Copying tasks to the task list “%s”
eo: Kopiante taskojn en taskoliston “%s”

en: Could not compile regular expression “{1}”.
eo: Ne povis traduki regulan esprimon “{1}”.

en: Could not create message.
eo: Ne eblis kreii mesaĝon.

en: Could not create publish thread.
eo: Ne povis krei publikig-fadenon.

en: Could not display help for Evolution.
eo: Ne eblis montri helpon pri Evolucio.

en: Could not get schema information for LDAP server.
eo: Ne eblas ricevi skemo-informojn pri LDAP-servilo.

en: Could not get selected text.
eo: Ne eblis akiri elektitan tekston.

en: Could not load signature.
eo: Ne eblis ŝargi subskribon.

en: Could not load the attachment
eo: Ne eblis ŝargi la aldonaĵon

en: Could not load “%s”
eo: Ne eblis ŝargi “%s”

en: Could not open %s:
eo: Ne eblis malfermi %s:

en: Could not open the attachment
eo: Ne eblis malfermi aldonaĵon

en: Could not open the link.
eo: Ne eblis malfermi la ligilon.

en: Could not open “%s”
eo: Ne eblis malfemi “%s”

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
eo: Ne povis analizi MIME-mesaĝon. Montrante kiel fonto.

en: Could not parse PGP message: %s
eo: Ne eblis analizi PGP-mesaĝon: %s

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
eo: Ne eblis analizi PGP/MIME-mesaĝon: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
eo: Ne eblis analizi S/MIME-mesaĝon: %s

en: Could not perform this operation on {0}.
eo: Ne povis fari ĉi tiun operacion sur {0}.

en: Could not read signature file “{0}”.
eo: Ne eblis legi subskrib-dosieron “{0}”.

en: Could not remove address book.
eo: Ne eblis forigi adresaron.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
eo: Ne povis ricevi mesaĝojn por aldoni el {0}.

en: Could not save signature.
eo: Ne eblis konservi subskribon.

en: Could not save the attachment
eo: Ne eblis konservi la aldonaĵon

en: Could not save to autosave file “{0}”.
eo: Ne povis konservi al aŭtokonserva dosiero “{0}”.

en: Could not save “%s”
eo: Ne eblis konservi na “%s”

en: Could not set as background
eo: Ne povis agordi kiel fono

en: Cr_ying
eo: Pl_oranta

en: Cre_ate
eo: Kre_i

en: Cre_ate new calendar
eo: _Krei novan kalendaron

en: Cre_ate new task list
eo: _Krei novan taskoliston

en: Creat_e a sent item to track information
eo: Kr_ei senditan eron por atendadi informon

en: Create Collectio_n
eo: Krei kolekto_n

en: Create Folder
eo: Krei dosierujon

en: Create Search _Folder
eo: Kreii serĉ_dosierujon

en: Create _Book
eo: Krei _adresaron

en: Create _Calendar
eo: Krei _kalendaron

en: Create _address book entries when sending mails
eo: Krei _adresarajn erojn kiam sendante retmesaĝojn

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
eo: Krei filtroregulon por dissendo_listo…

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
eo: Krei filtroregulon por se_ndinto…

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
eo: Krei filtroregulon por _ricevantoj…

en: Create a Filter Rule for _Subject…
eo: Krei filtroregulon por _temo…

en: Create a Mem_o
eo: Krei n_oton

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
eo: Krei serĉdosierujon el dissendo_listo…

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
eo: Krei serĉdosierujon el ricevan_toj…

en: Create a Search Folder from S_ubject…
eo: Krei serĉdosierujon el _temo…

en: Create a Search Folder from Sen_der…
eo: Krei serĉdosierujon el sen_dinto…

en: Create a _Meeting
eo: Krei _kunsidon

en: Create a _Task
eo: Krei _taskon

en: Create a new address book
eo: Krei novan adresaron

en: Create a new all day event
eo: Kreii novan tuttagan eventon

en: Create a new all-day appointment
eo: Krei novan tuttagan rendevuon

en: Create a new appointment
eo: Krei novan rendevuon

en: Create a new assigned task
eo: Krei novan atribuitan taskon

en: Create a new calendar
eo: Krei novan kalendaron

en: Create a new collection account
eo: Krei novan kolektokonton

en: Create a new contact
eo: Krei novan kontakton

en: Create a new contact list
eo: Krei novan kontaktaron

en: Create a new event from the selected message
eo: Krei novan eventon de la elektita mesaĝo

en: Create a new folder
eo: Krei novan dosierujon

en: Create a new folder for storing mail
eo: Krei novan dosierujon por konservi retpoŝton

en: Create a new mail account
eo: Krei novan retpoŝtkonton

en: Create a new mail folder
eo: Krei novan retpoŝtan dosierujon

en: Create a new meeting
eo: Kreii novan kunsidon

en: Create a new meeting from the selected message
eo: Krei novan kunsidon de la elektita mesaĝo

en: Create a new meeting request
eo: Krei novan kunsidpeton

en: Create a new memo
eo: Krei novan noton

en: Create a new memo from the selected message
eo: Krei novan noton de la elektita mesaĝo

en: Create a new memo list
eo: Krei novan notoliston

en: Create a new proxy profile
eo: Krei novan prokurilan profilon

en: Create a new shared memo
eo: Krei novan kunhavigitan noton

en: Create a new task
eo: Krei novan taskon

en: Create a new task from the selected message
eo: Krei novan taskon de la elektita mesaĝo

en: Create a new task list
eo: Krei novan taskoliston

en: Create a new window displaying this view
eo: Krei novan fenestron montrante ĉi tiun vidon

en: Create a rule to filter messages from this sender
eo: Krei regulon por filtri mesaĝojn de ĉi tiu sendinto

en: Create a rule to filter messages to these recipients
eo: Krei regulon por filtri mesaĝojn al ĉi tiuj ricevantoj

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
eo: Krei regulon por filtri mesaĝojn al ĉi tiu dissendolisto

en: Create a rule to filter messages with this subject
eo: Krei regulon por filtri mesaĝojn kun ĉi tiu temo

en: Create a search folder for these recipients
eo: Krei serĉdosierujon por ĉi tiuj ricevantoj

en: Create a search folder for this mailing list
eo: Krei serĉdosierujon por ĉi tiu dissendolisto

en: Create a search folder for this sender
eo: Krei serĉdosierujon por ĉi tiu sendinto

en: Create a search folder for this subject
eo: Krei serĉdosierujon por ci tiu temo

en: Create an _Appointment
eo: Krei _rendevuon

en: Create category “%s”
eo: Krei kategorion “%s”

en: Create events, memos and tasks as Private by default
eo: Krei eventojn, notojn kaj taskojn kiel privatajn implicite

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
eo: Krei eventojn, notojn kaj taskojn kiel _privataj implicite

en: Create or edit rules for filtering new mail
eo: Krei aŭ redakti regulojn por filtrado de nova retpoŝto

en: Create or edit search folder definitions
eo: Krei aŭ redakti serĉdosierujon

en: Created
eo: Kreita

en: Created from a mail by %s
eo: Kreita el retmesaĝo de %s

en: Creating a memo
eo: Kreante noton

en: Creating a task
eo: Kreante taskon

en: Creating an event
eo: Kreante eventon

en: Creating new book…
eo: Kreante novan libron…

en: Creating new calendar…
eo: Krei novan kalendaron…

en: Creating new collection…
eo: Krei novan kolekton…

en: Creating view for calendar “%s”
eo: Kreante vidon por kalendaro “%s”

en: Creating view for memo list “%s”
eo: Kreante vidon por notolisto “%s”

en: Creating view for task list “%s”
eo: Kreante vidon por taskolisto “%s”

en: Credentials are required to connect to the destination host.
eo: Necesas atestiloj por koneti al cela gastigo.

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: Current Account
eo: Nuna konto

en: Current Folder
eo: Nuna dosierujo

en: Current Folder and Subfolders
eo: Nuna dosierujo kaj subdosierujoj

en: Current Folder and Subfolders Search
eo: Serĉo de nuna dosierujo kaj subdosierujoj

en: Current State
eo: Nuna stato

en: Current _Languages
eo: Nunaj _lingvoj

en: Current view is a customized view
eo: Nuna vido estas proprigita vido

en: Currently _used categories:
eo: Nun _uzitaj kategorioj:

en: Cus_tom arguments:
eo: Propraj argumen_toj:

en: Custo_mize Current View…
eo: Tajlori nunan vidon…

en: Custom Header
eo: Propra kapo

en: Custom Location
eo: Propra loko

en: Custom Proxy
eo: Propra prokurilo

en: Custom View
eo: Propra vido

en: Custom binary cannot be empty
eo: Propra programo ne povas esti malplena

en: Customize Current View
eo: Tajlori nunan vidon

en: Cut selected contacts to the clipboard
eo: Eltondi la elektitajn kontaktulojn en la tondujon

en: Cut selected events to the clipboard
eo: Eltondi elektitajn eventojn al la tondejo

en: Cut selected memos to the clipboard
eo: Eltondi la elektitajn notojn al la tondujo

en: Cut selected tasks to the clipboard
eo: Eltondi elektitajn taskojn al la tondujo

en: Cut selected text to the clipboard
eo: Eltondi la elektitan tekston al la tondujo

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: D_elete Address Book
eo: _Forigi adresaron

en: D_elete All Instances…
eo: Forigi ĉiuj o_kazojn…

en: D_elete Calendar
eo: _Forigi kalendaron

en: D_elete Memo List
eo: _Forigi la notoliston

en: D_elete Task List
eo: _Forigi taskoliston

en: Daily
eo: Ĉiutaga

en: Date
eo: Dato

en: Date and Time
eo: Dato kaj horo

en: Date received
eo: Dato ricevita

en: Date sent
eo: Dato sendita

en: Date/Time Format
eo: Dato/tempo-aranĝo

[ctx: DateFmt]
en: Next Fri
eo: Sekva ven

[ctx: DateFmt]
en: Next Mon
eo: Sekva lun

[ctx: DateFmt]
en: Next Sat
eo: Sekva sab

[ctx: DateFmt]
en: Next Sun
eo: Sekva dim

[ctx: DateFmt]
en: Next Thu
eo: Sekva ĵaŭ

[ctx: DateFmt]
en: Next Tue
eo: Sekva mar

[ctx: DateFmt]
en: Next Wed
eo: Sekva mer

en: Day
eo: Tago

en: Day View: %s. %s
eo: Taga vido: %s. %s

en: Day _ends:
eo: Tago _finos:

en: Days
eo: Tagoj

en: De_fault
eo: Im_plicita

en: De_scribe Filters…
eo: _Priskribi filtrilojn…

en: De_vilish
eo: D_iabla

en: December
eo: Decembro

en: Declined
eo: Malakceptita

en: Decrease Indent
eo: Malpliigi krommarĝenon

en: Decrease the text size
eo: Plimalgrandigi la tekston

en: Default
eo: Implicita

en: Default Account
eo: Implicita konto

en: Default Behavior
eo: Implicita konduto

en: Default External Editor
eo: Implicita ekstera redaktilo

en: Default User Calendar
eo: Implicita uzanto-kalendaro

en: Default appointment reminder
eo: Implicita rememorigilo por rendevuoj

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
eo: Implicitaj argumentoj estas “-i -f %F -- %R”, en kie
       %F — signifas la sendinto-adreson
       %R — signifas la ricevanto-adreson

en: Default calendar not found
eo: Implicita kalendaro ne trovita

en: Default character e_ncoding:
eo: Implicita signara kodopreze_nto:

en: Default charset in which to compose messages
eo: Implicita signaro por verkado de mesaĝoj

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
eo: Implicita signaro por verkado de mesaĝoj. Sen agordo uziĝos UTF-8.

en: Default charset in which to display messages
eo: Implicita signaro por montrado de mesaĝoj

en: Default charset in which to display messages.
eo: Implicita signaro por montrado de mesaĝoj.

en: Default forward style
eo: Implicita stilo de plusendo

en: Default memo list not found
eo: Implicita notolisto ne trovita

en: Default reminder units
eo: Implicitaj unuoj de rememorigilo

en: Default reminder value
eo: Implicita valoro de rememorigilo

en: Default reply style
eo: Implicita stilo de respondo

en: Default task list not found
eo: Implicita taskolisto ne trovita

en: Defaults
eo: Implicitaj agordoj

en: Defer to Desktop Settings
eo: Lasi al labortablaj agordoj

en: Delegated
eo: Delegita

en: Delegated From
eo: Delegita el

en: Delegated To
eo: Delegita al

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete All Occ_urrences
eo: Forigi ĉi_ujn okazojn

en: Delete Current View
eo: Forigi nunan vidon

en: Delete Image
eo: Forigi bildon

en: Delete Mail
eo: Forigi mesaĝon

en: Delete Memo
eo: Forigi noton

en: Delete Memos
eo: Forigi notojn

en: Delete Rule
eo: Forigi rulon

en: Delete Task
eo: Forigi taskon

en: Delete Tasks
eo: Forigi taskojn

en: Delete This _Occurrence
eo: Forigi tiun _okazon

en: Delete all Junk messages from all folders
eo: Forigi ĉiujn spammesaĝojn el ĉiuj dosierujoj

en: Delete all occurrences
eo: Forigi ĉiujn okazojn

en: Delete completed tasks
eo: Forigi plenumitaj taskoj

en: Delete no_te
eo: Forigi no_ton

en: Delete remote address book “{0}”?
eo: Ĉu forigi la foran adresaron “{0}”?

en: Delete selected appointments
eo: Forigi elektitajn rendevuojn

en: Delete selected contacts
eo: Forigi la elektitajn kontaktulojn

en: Delete selected events
eo: Forigi elektitajn eventojn

en: Delete selected memos
eo: Forigi la elektitajn notojn

en: Delete selected tasks
eo: Forigi elektitajn taskojn

en: Delete the note for the selected message
eo: Forigi la noton por la elektita mesaĝo

en: Delete the selected address book
eo: Forigi la elektitan adresaron

en: Delete the selected calendar
eo: Forigi la elektitan kalendaron

en: Delete the selected memo list
eo: Forigi la elektitan notoliston

en: Delete the selected proxy profile
eo: Forigi la elektitan prokurilan profilon

en: Delete the selected task list
eo: Forigi la elektitan taskoliston

en: Delete the selection
eo: Forigi la elektitaĵon

en: Delete this occurrence
eo: Forigi tiun okazon

en: Delete view: %s
eo: Forigi vidon: %s

en: Deleted
eo: Forigita

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
eo[0]: Forigante noton
eo[1]: Forigante %d notojn

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
eo[0]: Forigante taskon
eo[1]: Forigante %d taskojn

en: Deleting an event | Deleting %d events
eo[0]: Forigante eventon
eo[1]: Forigante %d eventojn

en: Deleting book…
eo: Forigante adresaron…

en: Deleting calendar…
eo: Forigante kalendaron…

en: Deleting collection…
eo: Forigante kolekton…

en: Deleting junk at “%s”
eo: Forigante spamon ĉe “%s”

en: Deleting message note…
eo: Forigi mesaĝan noton…

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
eo: Forigante mesaĝojn en la spamdosierujo “%s”…

en: Deleting old messages
eo: Forigante malnovajn mesaĝojn

en: Deli_vered and opened
eo: Li_verita kaj malfermita

en: Delivery Options
eo: Livero-agordoj

en: Department
eo: Distrikto

en: Descending
eo: Malkreskanta

en: Description
eo: Priskribo

en: Description Contains
eo: Description entenas

en: Description List
eo: Priskribolisto

en: Description contains
eo: Priskripo enhavas

en: Description of Filters
eo: Priskribo de filtriloj

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Destination folder:
eo: Celdosierujo:

en: Destination is read only
eo: Celo estas nurlega

en: Detailed error message:
eo: Detala erar-mesaĝo:

en: Details
eo: Detaloj

en: Digital Signature
eo: Cifera subskribo

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
eo: Cifere _subskribi mesaĝojn kiam la origina esti subskribita (PGP aŭ S/MIME)

en: Digitally sign replies when the original message is signed
eo: Cifere subskribi respondojn kiam la origina esti subskribita

en: Directory for saving reminder audio files
eo: Dosierujo por konservado de dosieroj kun sono de rememorigiloj

en: Disable loading of any plugins.
eo: Malŝalti ŝargadon de kromprogramoj.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
eo: Malŝalti antaŭrigardan fenestron de retpoŝto, kontaktoj kaj taskoj.

en: Disable this account
eo: Malŝalti tiun konton

en: Disconnecting from “%s”
eo: Malkonektante de “%s”

en: Display
eo: Montri

en: Display HTML version
eo: Montri HTML-version

en: Display HTML version of multipart/alternative message
eo: Montri HTML-version de plurparta/alternativa mesaĝo

en: Display Name
eo: Montri nomon

en: Display _All Contacts
eo: _Montri ĉiujn kontaktulojn

en: Display as attachment
eo: Montri kiel aldonaĵo

en: Display part as an image
eo: Montri parton kiel bildo

en: Display part as an invitation
eo: Montri parton kiel invito

en: Display part as enriched text
eo: Montri parton kiel riĉa teksto

en: Display plain text version
eo: Montri platan tekstan version

en: Display plain text version of multipart/alternative message
eo: Montri platan tekstan version de plurparta/alternativa mesaĝo

en: Display reminders for _past events
eo: Montri memorigilojn por _pasintaj eventoj

en: Display reminders for completed _tasks
eo: Forigi memorigilojn por plenumitaj _taskoj

en: Display source of a MIME part
eo: Montri fonton de MIME-parto

en: Display the next important message
eo: Montri la sekvan gravan mesaĝon

en: Display the next message
eo: Montri la sekvan mesaĝon

en: Display the next thread
eo: Montri la sekvan fadenon

en: Display the next unread message
eo: Montri la sekvan nelegitan mesaĝon

en: Display the part as an addressbook contact
eo: Montri la parton kiel adresaro-kontakto

en: Display the previous important message
eo: Montri la antaŭan gravan mesaĝon

en: Display the previous message
eo: Montri la antaŭan mesaĝon

en: Display the previous thread
eo: Montri la antaŭan fadenon

en: Display the previous unread message
eo: Montri la antaŭan nelegitan mesaĝon

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
eo: Montri fenestrajn butonojn uzante la labortablan agordon

en: Display window buttons with icons and text
eo: Montri fenestrajn butonojn per bildsimboloj kaj teksto

en: Display window buttons with icons only
eo: Montri fenestrajn butonojn nur per bildsimboloj

en: Display window buttons with text only
eo: Montri fenestrajn butonojn nur per teksto

en: Displayed Message Headers
eo: Montritaj mesaĝkapoj

en: Do Not Exist
eo: Ne ekzistas

en: Do Not Forward
eo: Ne plusendi

en: Do _Not Delete
eo: _Ne forigi

en: Do _Not Disable
eo: _Ne malŝalti

en: Do _Not Quote
eo: _Ne citi

en: Do _Not Synchronize
eo: _Ne sinkronigi

en: Do _Not Unset
eo: _Ne malagordi

en: Do _Not Unsubscribe
eo: _Ne malaboni

en: Do _not Send
eo: _Ne sendi

en: Do _not change settings
eo: _Ne ŝanĝi agordojn

en: Do _not copy
eo: _Ne kopii

en: Do _not extract files from the attachment
eo: _Ne elpaki dosierojn el la aldonaĵo

en: Do _not move
eo: _Ne movi

en: Do not _Ignore Subthread
eo: Ne malatent_i subfadenon

en: Do not _Ignore Thread
eo: Ne malatent_i fadenon

en: Do not _show this wizard again
eo: Ne _plu montri ĉi tiun asistanton

en: Do not add signature delimiter
eo: Ne aldoni apartigilon al subskribo

en: Do not ask me again
eo: Ne demandu min denove

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
eo: Ne mar_ki mesaĝojn kiel spamaj se la sendinto estas en mia adresaro

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
eo: Ne aŭtomate marki novajn retmesaĝojn en subfadeno kiel legitaj

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
eo: Ne aŭtomate marki novajn retmesaĝojn en ĉi tiu fadeno kiel legitaj

en: Do not show this message again
eo: Ne plu montri ĉi tiun mesaĝon

en: Do not synchronize locally mails older than
eo: Ne loke sinkronigi mesaĝojn pli malnovaj ol

en: Do not tell me again
eo: Ne diru al mi denove

en: Do not trust the authenticity of this certificate
eo: Ne fidi la aŭtentecon de tiu atestilo

en: Do not warn me again
eo: Ne averti min denove

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
eo: Ĉu vi volas loke sinkronigi la dosierujojn, kiuj estas markitaj por senreta uzado?

en: Do you want to make Evolution your default email client?
eo: Ĉu vi volas igi Evolucion je via implicita retpoŝtilo?

en: Do you want to mark all messages as read?
eo: Ĉu vi volas marki ĉiujn mesaĝojn kiel legitaj?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
eo: Ĉu vi volas marki mesaĝojn kiel legitaj nur en la nuna dosierujo, aŭ en la nuna dosierujo kaj ankaŭ ĉiuj subdosierujoj?

en: Do you want to recover last saved version of the message?
eo: Ĉu vi ŝatus reakiri la laste konservitan version de la mesaĝo?

en: Do you want to recover unfinished messages?
eo: Ĉu vi ŝatus reakiri nefaritajn mesaĝojn?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi ŝanĝadon de restantaj retmesaĝoj?

en: Do you wish to save your changes?
eo: Ĉu vi ŝatus konservi viajn ŝanĝojn?

en: Done
eo: Farita

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
eo: Elŝuto progresas. Ĉu vi volas konservi la rendevuon?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
eo: Elŝuto progresas. Ĉu vi volas konservi la taskon?

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
eo: Elŝuti mesaĝojn de la markitaj kontoj kaj dosierujoj por senreta uzado

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Dr.
eo: D-ro

en: Draft
eo: Malneto

en: Draft Messages _Folder:
eo: Malnet-_dosierujo:

en: Drafts
eo: Malnetoj

en: Drop-down combination box to select time
eo: Redektebla falmenuo por elekti tempon

en: Due
eo: Limdato

en: Due
eo: Limdato

en: Due By
eo: Limdato estas

en: Due Date:
eo: Limdato:

en: Due date
eo: Limdato

en: Due date is not a valid date
eo: Limdato ne estas valida dato

en: Due:
eo: Limdato:

en: Due: %s
eo: Limdato: %s

en: Duplicate Contact Detected
eo: Trovis duoblan kontaktulon

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
eo: Tut_taga evento

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
eo: Alestan_toj…

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
eo: K_lasado:

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
eo: Konfidenca

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
eo: L_imdato:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
eo: Dato de plen_umigo:

[ctx: ECompEditor]
en: High
eo: Alta

[ctx: ECompEditor]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: ECompEditor]
en: None
eo: Neniu

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
eo: Norma

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
eo: Procento da kompletigo:

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
eo: Priorita_to:

[ctx: ECompEditor]
en: Private
eo: Privata

[ctx: ECompEditor]
en: Public
eo: Publika

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
eo: Montri tempon kiel _okupatan

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
eo: _Komecodato:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
eo: Hor_zono:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
eo: Nedifinita

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
eo: _Kategorioj…

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
eo: _Priskribo:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
eo: _Fintempo:

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
eo: _Loko:

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
eo: _Komencotempo:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
eo: _Stato:

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
eo: _Resumo:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
eo: _Retpaĝo:

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
eo: Aldonaĵoj

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
eo: Reokazo

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
eo: Memorigiloj

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
eo: Tempoplano

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 11th to 20th
eo: 11a ĝis 20a

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 1st to 10th
eo: 1a ĝis 10a

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 21st to 31st
eo: 21a ĝis 31a

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Every
eo: Ĉiu(j)n

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
eo: Vendredo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
eo: Lundo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Other Date
eo: Alia dato

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
eo: Sabato

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
eo: Dimanĉo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This appointment rec_urs
eo: Tiu ĉi rendevuo reoka_zas

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This component rec_urs
eo: Tiu ĉi ero reoka_zas

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This memo rec_urs
eo: Tiu ĉi noto reoka_zas

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This task rec_urs
eo: Tiu ĉi tasko reoka_zas

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
eo: Mardo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
eo: Merkredo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day
eo: tago

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day(s)
eo: tago(j)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fifth
eo: kvina

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: first
eo: unua

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: for
eo: por

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: forever
eo: ĉiam

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fourth
eo: kvara

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: last
eo: lasta

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: month(s)
eo: monato(j)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
eo: okazoj

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: on the
eo: je

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: second
eo: dua

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: third
eo: tria

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: until
eo: ĝis

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: week(s)
eo: semajno(j)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: year(s)
eo: jaro(j)

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
eo: Ĝ_is

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
eo: _Post

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
eo: tagoj

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
eo: _Dum

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
eo: tagoj

en: E_mail
eo: Ret_poŝto

en: E_moji
eo: E_moĝio

en: E_xpand %s Inline
eo: _Etendi %s entekste

en: E_xpand All
eo: _Etendi ĉiujn

en: E_xpand All Threads
eo: _Etendi ĉiujn fadenojn

en: E_xpunge
eo: _Rubigi

en: Edi_t
eo: Redak_ti

en: Edit Collection
eo: Redakti kolekton

en: Edit Label
eo: Redakti etikedon

en: Edit Location
eo: Redakti lokon

en: Edit Message
eo: Redakti mesaĝon

en: Edit Message Note
eo: Redakti mesaĝan noton

en: Edit Rule
eo: Redakti regulon

en: Edit Search Folder
eo: Redakti serĉdosierujo

en: Edit Signature
eo: Redakti subskribon

en: Edit Signature Script
eo: Redakti subskrib-skripton

en: Edit Sort _Order…
eo: Redakti ordiga _ordon…

en: Edit a note for the selected message
eo: Redakti noton por la elektita mesaĝo

en: Edit as Ne_w…
eo: R_edakti kiel nova…

en: Edit as text
eo: Redakti kiel teksto

en: Edit properties of this account
eo: Redakti ecojn de tiu ĉi konto

en: Edit the current appointment as new
eo: Redakti la nunan rendevuon kiel nova

en: Editing Mode
eo: Redakta reĝimo

en: Editor could not be loaded.
eo: Ne eblis ŝargi redaktilon.

en: Editor not launchable
eo: Ne eblas lanĉi redaktilon

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email 2
eo: Retpoŝto 2

en: Email 3
eo: Retpoŝto 3

en: Email Address
eo: Retpoŝtadreso

en: Email Address cannot be empty
eo: Via retpoŝtadreso ne povas esti malplena

en: Email Address is not a valid email
eo: Via retpoŝtadreso ne estas valida adreso

en: Email Address:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Email Custom Header
eo: Retpoŝta propra kapo

en: Email _Address:
eo: Retpoŝt_adreso:

en: Email begins with
eo: Retpoŝto komencas kun

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
eo: Retpoŝtaj invitoj estos senditaj al ĉiuj partoprenantoj kaj ĝi permesas ilin akcepti ĉi tiun taskon.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
eo: Retpoŝtaj invitoj estos senditaj al ĉiuj partoprenantoj kaj ĝi permesas ilin akcepti ĉi tiun taskon.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
eo: Retpoŝtaj invitoj estos senditaj al ĉiuj partoprenantoj kaj ĝi permesas ilin respondi.

en: Email:
eo: Retpoŝtadreso:

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
eo: Agoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
eo: Bestoj & naturo

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
eo: Korpo & vestoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
eo: Flagoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
eo: Manĝaĵoj & trinkaĵoj

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
eo: Trovis neniun rezulton

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
eo: Objektoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
eo: Freŝdataj

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
eo: Ridetoj & homoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
eo: Simboloj

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
eo: Vojaĝo & lokoj

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
eo: Provu alian serĉon

en: Empty Trash folders on exit
eo: Malplenigi rubujojn dum ĉeso

en: Empty _Junk
eo: Malplenigi _spamon

en: Empty _Trash
eo: Malplenigi _rubujon

en: Empty _trash folders
eo: Malplenigi _rubujojn

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
eo: Malplenigi ĉiujn rubujojn dum ĉeso de Evolucio.

en: Emptying trash in “%s”
eo: Malplenigante rubujon en “%s”

en: Enable Calendars to synchronize
eo: Ŝalti kalendarojn por sinkrinigi

en: Enable D-Bus messages.
eo: Ŝalti D-Bus-mesaĝojn.

en: Enable address formatting
eo: Ŝalti aranĝadon de adreso

en: Enable autocontacts
eo: Ŝalti aŭtomatajn kontaktojn

en: Enable or disable magic space bar
eo: Ŝalti aŭ malŝalti magian spacostangon

en: Enable or disable type ahead search feature
eo: Ŝalti aŭ malŝalti magian spacostangon

en: Enable/disable caret mode
eo: Ŝalti/malŝalti tajpmontrilan navigadon

en: Enabled
eo: Ŝaltite

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
eo: Kodi dosiernomojn simile kiel Outlook/GMail

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
eo: Kodi dosiernomojn kiel _Outlook/GMail

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Encrypt this message with PGP
eo: Ĉifri tiun ĉi mesaĝon per PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
eo: Ĉifri tiun ĉi mesaĝon per via S/MIME ĉifra atestilo

en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: Encrypted by:
eo: Ĉifrita de:

en: Encrypted, strong
eo: Ĉifrita, forta

en: Encrypted, weak
eo: Ĉifrita, malforta

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Encryption _method:
eo: Ĉifrado-_metodo:

en: Encryption certificate:
eo: Ĉifra atestilo:

en: Encryption:
eo: Ĉifrado:

en: End
eo: Fino

en: End Date
eo: Findato

en: End Date:
eo: Findato:

en: End date is not a valid date
eo: Findato ne estas valida dato

en: End day:
eo: Fintago:

en: End time is not a valid time
eo: Fintempo ne estas valida tempo

en: End time of the recurrence is before the start
eo: Fintempo de la reokazo estas antaŭ ĝia komenco

en: End time:
eo: Fintempo:

en: Enter a URL here
eo: Enigu URLon ĉi tie

en: Enter new password
eo: Enigu novan pasvorton

en: Enter new password for certificate database
eo: Enigu novan pasvorton por la atestila datumbazo

en: Enter password
eo: Enigi pasvorton

en: Enter password for PKCS12 file:
eo: Enigu pasvorton por PKCS12-dosieron:

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
eo: Enigu pasvorton por aliri libera-okipita-informo ĉe servilo %s kiel uzanto %s

en: Enter password.
eo: Enigi pasvorton.

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
eo: Enigu la adresojn, kiuj ricevos kopion de mesaĝo

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
eo: Enigun la adresojn, kiuj ricevos kopion de mesaĝon sen aperi en la listo de recivantoj de la mesaĝo

en: Enter the character set to use
eo: Enigu la uzendan signaran kodoprezenton

en: Enter the password for “%s”
eo: Enigu la pasvorton por “%s”

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
eo: Enigu la pasvorton por “%s”, token*“%s”

en: Enter the recipients of the message
eo: Enigu la poŝtricevulojn

en: Error adding contact
eo: Eraro aldonante kontakton

en: Error adding list
eo: Eraro dum aldono de listo

en: Error creating view for the calendar “{0}”
eo: Eraro dum kreado de vido por la kalendaro “{0}”

en: Error creating view for the memo list “{0}”
eo: Eraro dum kreado de vido por la notolisto “{0}”

en: Error creating view for the task list “{0}”
eo: Eraro dum kreado de vido por la taskolisto “{0}”

en: Error getting book view
eo: Eraro dum akiro de libro-aspekton

en: Error loading calendar “{0}”
eo: Eraro dum ŝarĝo de la kalendaro “{0}”

en: Error loading filter definitions.
eo: Eraro dum ŝargante filtril-difinojn.

en: Error loading memo list “{0}”
eo: Eraro dum ŝargo de la notolisto “{0}”

en: Error loading task list “{0}”
eo: Eraro dum ŝarĝo de la taskolisto “{0}”

en: Error modifying card
eo: Eraro dum modifado de karto

en: Error modifying contact
eo: Eraro dum modifado de kontaktulo

en: Error modifying list
eo: Eraro dum ŝangô de listo

en: Error parsing MBOX part: %s
eo: Eraro dum analizado de MBOX parto: %s

en: Error removing contact
eo: Eraro dum forigo de kontaktulo

en: Error removing list
eo: Eraro dum forigo de listo

en: Error saving to autosave because “{1}”.
eo: Eraro dum konservi la aŭtokonservo ĉar “{1}”.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
eo: Eraro je konservo de {0} al {1}: {2}

en: Error verifying signature: %s
eo: Eraro dum kontrolado de subskribo: %s

en: Error while performing operation.
eo: Eraro dum plenumante operacion.

en: Error while {0}.
eo: Eraro dum {0}.

en: Esq.
eo: Est.

en: Europe/Amsterdam
eo: Eŭropo/Amsterdamo

en: Europe/Andorra
eo: Eŭropo/Andoro

en: Europe/Athens
eo: Eŭropo/Ateno

en: Europe/Belfast
eo: Eŭropo/Belfasto

en: Europe/Belgrade
eo: Eŭropo/Beogrado

en: Europe/Berlin
eo: Eŭropo/Berlino

en: Europe/Bratislava
eo: Eŭropo/Bratislavo

en: Europe/Brussels
eo: Eŭropo/Bruselo

en: Europe/Bucharest
eo: Eŭropo/Bukareŝto

en: Europe/Budapest
eo: Eŭropo/Budapeŝto

en: Europe/Chisinau
eo: Eŭropo/Kiŝinevo

en: Europe/Copenhagen
eo: Eŭropo/Kopenhago

en: Europe/Dublin
eo: Eŭropo/Dublino

en: Europe/Gibraltar
eo: Eŭropo/Ĝibraltaro

en: Europe/Helsinki
eo: Eŭropo/Helsinko

en: Europe/Istanbul
eo: Eŭropo/Istanbulo

en: Europe/Kaliningrad
eo: Eŭropo/Kaliningrado

en: Europe/Kiev
eo: Eŭropo/Kievo

en: Europe/Lisbon
eo: Eŭropo/Lisbono

en: Europe/Ljubljana
eo: Eŭropo/Ljubljano

en: Europe/London
eo: Eŭropo/Londono

en: Europe/Luxembourg
eo: Eŭropo/Luksemburgo

en: Europe/Madrid
eo: Eŭropo/Madrido

en: Europe/Malta
eo: Eŭropo/Malto

en: Europe/Minsk
eo: Eŭropo/Minsko

en: Europe/Monaco
eo: Eŭropo/Monako

en: Europe/Moscow
eo: Eŭropo/Moskvo

en: Europe/Nicosia
eo: Eŭropo/Nicosia

en: Europe/Oslo
eo: Eŭropo/Oslo

en: Europe/Paris
eo: Eŭropo/Parizo

en: Europe/Prague
eo: Eŭropo/Prago

en: Europe/Riga
eo: Eŭropo/Rigo

en: Europe/Rome
eo: Eŭropo/Romo

en: Europe/Samara
eo: Eŭropo/Samara

en: Europe/San_Marino
eo: Eŭropo/San-Marino

en: Europe/Sarajevo
eo: Eŭropo/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eo: Eŭropo/Simferopolo

en: Europe/Skopje
eo: Eŭropo/Skopjo

en: Europe/Sofia
eo: Eŭropo/Sofio

en: Europe/Stockholm
eo: Eŭropo/Stokholmo

en: Europe/Tallinn
eo: Eŭropo/Talino

en: Europe/Tirane
eo: Eŭropo/Tirano

en: Europe/Uzhgorod
eo: Eŭropo/Uĵhorodo

en: Europe/Vaduz
eo: Eŭropo/Vaduzo

en: Europe/Vatican
eo: Eŭropo/Vatikano

en: Europe/Vienna
eo: Eŭropo/Vieno

en: Europe/Vilnius
eo: Eŭropo/Vilno

en: Europe/Warsaw
eo: Eŭropo/Varsovio

en: Europe/Zagreb
eo: Eŭropo/Zagrebo

en: Europe/Zaporozhye
eo: Eŭropo/Zaporiĵo

en: Europe/Zurich
eo: Eŭropo/Zuriko

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
eo: Ne eblas redakti eventon, ĉar la elektitan kalendaron oni ne povis malfermi

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
eo: Ne eblas redakti eventon, ĉar la elektita kalendaro estas nurlega

en: Event information
eo: Event-informo

en: Events
eo: Eventoj

en: Event’s time is in the past
eo: Komencotempo de evento estas en la pasinteco

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
eo: Ĉiufoje kiam Evolucio startas, kontroli ĉu ĝi estas la norma poŝtilo aŭ ne.

en: Evolution
eo: Evolucio

en: Evolution Account Assistant
eo: Konto-asistanto de Evolucio

en: Evolution Accounts
eo: Evolucio-kontoj

en: Evolution Back Up
eo: Evolucia sekurkopio

en: Evolution Calendar intelligent importer
eo: Inteligenta enportilo de Evolucio-Kalendaro

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
eo: Enportilo de Evolucio CSV- kaj Tab-kontaktojn

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eo: Evolucio CSV- aŭ Tab-kontaktoj (.csv, .tab)

en: Evolution Elm importer
eo: Evolucio-Elm-enportilo

en: Evolution Import Assistant
eo: Enport-asistanto de Evolucio

en: Evolution KMail importer
eo: Evolucio-KMail-enportilo

en: Evolution LDIF importer
eo: Evolucio-LDIF-enportilo

en: Evolution Mail and Calendar
eo: Evolucio Retpoŝto kaj Kalendaro

en: Evolution Pine importer
eo: Evolucio-Pine-enportilo

en: Evolution Preferences
eo: Evolucio-agordoj

en: Evolution Restore
eo: Evolucia restaŭro

en: Evolution Source Viewer
eo: Fontvidilo de Evolucio

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
eo: Evolucio serĉis agordojn por enporti el la sekvaj aplikaĵoj: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Neniuj enporteblaj agordoj trovitaj. Se vi ŝatus reprovi, bonvolu alklaki la “Reen”-butonon.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
eo: Evolucio ne programtradukis kun LDAP-subteno

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
eo: Evolucio trovis kelkajn ŝlosilvortojn, kiuj indikas ke la mesaĝo devus enhavi aldonaĵon, sed ne povas trovi aldonaĵon.

en: Evolution iCalendar importer
eo: Evolucio-iCalendar-enportilo

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
eo: Evolucio estas perona informomastruma aplikaĵo, kiu provizas integritan poŝtan, kalendaran kaj adresaran funkciado.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
eo: Evolucio nun estas senreta ĉar la reto ne disponeblas.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
eo: Evolucio nun estas senreta pro reta malfunkcio.

en: Evolution is currently offline.
eo: Evolucio nun estas senreta.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
eo: Evolucio nun estas senreta.  Alklaku tiun butonon por labori enrete.

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
eo: Evolucio nun estas enreta.  Alklaku tiun butonon por labori senrete.

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
eo: Ĉesigo de Evolucio longdaŭras, eble pro retkonektaj problemoj. Ĉu vi volas nuligi ĉiujn okazontajn operaciojn kaj fermi tuj, aŭ resti atendante?

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
eo: Evolucio ne eblas krei provizoran dosieron por konservi vian retmesaĝon. Reprovu pli malfrue.

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
eo: Evolucio ne plu subtenas ĝisdatigi rekte de versio {0}. Sed kiel provizora solvo vi povus provi komence ĝisdatigi al Evolucio 2, kaj post tiam ĝisdatigi al Evolucio 3.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
eo: Evolucio ĉesis neatendite kiam vi skribis novan mesaĝon. Reakiri la mesaĝon permesas al vi daŭrigi skribadon.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
eo: Evolucio subtenas larĝan amplekson da industriaj normoj kaj retaj protokoloj por interŝanĝo de informoj, kun emfazo je konformo al normoj kaj sekureco. Evolucio ankaŭ povas integri glate kun Microsoft Exchange tra la “Exchange Web Services” (EWS) etendaĵo.

en: Evolution vCalendar importer
eo: Evolucio-vCalendar-enportilo

en: Evolution vCard Importer
eo: Evolucio-vCard-enportilo

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
eo: Evolucio reŝaltos enretan reĝimon kiam retkonekto refunkcias.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
eo: La loka retpoŝtformo de Evolucio ŝanĝiĝis de mbox al Maildir. Nepras, ke via loka retpoŝto migru al la nova formo antaŭ ol Evolucio povas daŭrigi. Ĉu vi volas migrigi nun?
    
    Mbox-konto kreiĝos por konservi la malnovajn mbox dosierujojn. Vi povos forigi la konton post kiam vi certigis, ke la datumoj sekure migriĝis. Bonvolu certigi, ke estas sufiĉe diskspaco se vi elektas migrigi nun.

en: Evolution’s local mail format has changed.
eo: La loka retpoŝtaranĝo de Evolucio ŝanĝiĝis.

en: Exactly
eo: Precize

en: Exceptions
eo: Esceptoj

en: Execute the current search parameters
eo: Fari la nunajn serĉparametrojn

en: Execute these search parameters
eo: Fari ĉi tiujn serĉparametrojn

en: Exist
eo: Ekzistas

en: Exit the program
eo: Ĉesigi la programon

en: Expand all folders
eo: Maletendi ĉiujn dosierujon

en: Expand all message threads
eo: Etendi ĉiujn mesaĝajn fadenojn

en: Expires
eo: Senvalidiĝas

en: Expression
eo: Esprimo

en: Expunging completed tasks
eo: Forviŝi finitajn taskojn

en: External Editor
eo: Ekstera redaktilo

en: External editor still running
eo: Ekstera redaktilo jam estas rulanta

en: Extracting files from back up
eo: Elpakante dosierojn el sekurkopio

en: FTP (with login)
eo: FTP (per ensaluto)

en: F_ilename:
eo: _Dosiernomo:

en: F_older
eo: D_osierujo

en: F_orward As
eo: Pl_usendi kiel

en: Face
eo: Vizaĝo

en: Fahrenheit (°F)
eo: Farenhejta (°F)

en: Failed Read
eo: Malsukcesis legi

en: Failed to add timezone to “{0}”
eo: Malsukcesis aldoni horzonon al “{0}”

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
eo: Malsukcesis postaldoni al %s: %s
    Postaldonante anstataŭe al loka “Sendita” dosiero.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
eo: Malsukcises postaldoni al loka “Sendita” dosiero: %s

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
eo: Malsukcesis apliki elirajn filtrilojn. Kialo povus esti, ke la dosieruj-agordoj en unu aŭ pli filtriloj ne validas. Bonvolu kontrili viajn filtrilojn en Redakti→Mesaĝfiltrilojn.
    Origina eraro estis: %s

en: Failed to apply outgoing filters: %s
eo: Malsukcesis apliki elirajn filtrilojn: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
eo: Aŭtentigo al LDAP-servilo malsukcesis (%d): %s

en: Failed to backup key and certificate
eo: Malsukcesis sekurkopii ŝlosilon kaj atestilon

en: Failed to communicate with LDAP server.
eo: Malsukcesis komuniki al LDAP-servilo.

en: Failed to connect account “{0}”.
eo: Malsukcesis konekti konton “{0}”.

en: Failed to connect address book “{0}”
eo: Malsukcesis konekti adresaron “{0}”

en: Failed to connect calendar “{0}”
eo: Malsukcesis konekti kalendaron “{0}”

en: Failed to connect mail account “{0}”
eo: Malsukcesis konekti retpoŝtkonton “{0}”

en: Failed to connect memo list “{0}”
eo: Malsukcesis konekti notoliston “{0}”

en: Failed to connect task list “{0}”
eo: Malsukcesis konekti taskoliston “{0}”

en: Failed to connect “{0}”
eo: Malsukcesis konekti “{0}”

en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis kopii noton en la notoliston “{0}”

en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
eo: Malsukcesis kopii taskon en la taskoliston “{0}”

en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis kopii eventon en la kalendaron “{0}”

en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis krei noton en la notolisto “{0}”

en: Failed to create a task in the task list “{0}”
eo: Malsukcesis krei taskon en la taskolisto “{0}”

en: Failed to create a thread:
eo: Malsukcesis krei fadenon:

en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis krei eventon en la kalendaro “{0}”

en: Failed to create new book
eo: Malsukcesis krei novan libron

en: Failed to create new calendar
eo: Malsukcesis krei novan kalendaron

en: Failed to create new collection
eo: Malsukcesis krei novan kolekton

en: Failed to create sources:
eo: Malsukcesis krei fontojn:

en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis forigi noton en la notolisto “{0}”

en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
eo: Malsukcesis forigi taskon en la taskolisto “{0}”

en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis forigi eventon en la kalendaro “{0}”

en: Failed to delete book
eo: Malsukcesis forigi adresaron

en: Failed to delete calendar
eo: Malsukcises forigi kalendaron

en: Failed to delete collection
eo: Malsukcesis forigi kolekton

en: Failed to delete contact
eo: Forigo de kontakto malsukcesis

en: Failed to delete message note in folder “{0}”
eo: Malsukcesis forigi mesaĝnoton en dosierujo “{0}”

en: Failed to delete resource “{0}”.
eo: Malsukcesis forigi rimedon “{0}”.

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
eo[0]: Malsukcesis forigi elektitan alestanton
eo[1]: Malsukcesis forigi elektitajn alestantojn

en: Failed to disconnect account “{0}”.
eo: Malsukcesis malkonekti konton “{0}”.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
eo: Malsukcesis elŝuti mesaĝojn por senreta montro de konto “{0}”.

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
eo: Malsukcesis malplenigi spamdosierujon “{0}”

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
eo: Malsukcesis filtri elektitajn mesaĝojn. Kialo povus esti, ke la dosieruj-agordoj en unu aŭ pli filtriloj ne validas. Bonvolu kontrili viajn filtrilojn en Redakti→Mesaĝfiltrilojn.
    Origina eraro estis: %s

en: Failed to find duplicate messages.
eo: Malsukcesis trovi duoblajn mesaĝojn.

en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis akiri noton el la notolisto “{0}”

en: Failed to get a task from the task list “{0}”
eo: Malsukcesis akiri taskon el la taskolisto “{0}”

en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis akiri eventon el la kalendaro “{0}”

en: Failed to get server setup.
eo: Malsukcesis preni servil-agordon.

en: Failed to get values from “{0}”
eo: Malsukcesis preni valorojn de “{0}”

en: Failed to import certificate
eo: Malsukcesis enporti atestilon

en: Failed to import certificate: %s
eo: Malsukcesis enporti atestilon: %s

en: Failed to insert HTML file.
eo: Malsukcesis enmeti HTML-dosieron.

en: Failed to insert text file.
eo: Malsukcesis enmeti tekstdosieron.

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
eo: Malsukcesis alvoki aŭtentigon por “{0}”

en: Failed to launch command “%s”:
eo: Malsukcesis lanĉi komandon “%s”:

en: Failed to load certificate: %s
eo: Malsukcesis ŝargi atestilon: %s

en: Failed to make an occurrence movable
eo: Malsukcesis movebligi epizodon

en: Failed to mark messages as read.
eo: Malsukcesis marki mesaĝojn kiel legitaj.

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
eo: Malsukcesis marki subfadenon kiel malatentita en dosierujo “{0}”

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
eo: Malsukcesis marki fadenon kiel malatentita en dosierujo “{0}”

en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis modifi noton en la notoliston “{0}”

en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
eo: Malsukcesis modifi taskon en la taskolisto “{0}”

en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis modifi eventon en la kalendaro “{0}”

en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis movi noton al la notoliston “{0}”

en: Failed to move a task into the task list “{0}”
eo: Malsukcesis movi taskon al la taskoliston “{0}”

en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis movi eventon al la kalendaro “{0}”

en: Failed to open calendar “{0}”
eo: Malsukcesis malfermi kalendaron “{0}”

en: Failed to open folder.
eo: Malsukcesis malfermi dosierujon.

en: Failed to open memo list “{0}”
eo: Malsukcesis malfermi notoliston “{0}”

en: Failed to open task list “{0}”
eo: Malsukcesis malfermi taskoliston “{0}”

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
eo: Malsukcesis informpeti por salutiloj de “{0}”

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
eo: Malsukcises informpeti servilon por listo de subtenitaj aŭtentigoj manieroj.

en: Failed to read output from SpamAssassin:
eo: Malsukcesis legi eliron de SpamAssassin:

en: Failed to refresh address book “{0}”
eo: Malsukcesis aktualigi la adresaron “{0}”

en: Failed to refresh calendar “{0}”
eo: Malsukcesis aktualigi kalendaron “{0}”

en: Failed to refresh folder “{0}”.
eo: Malsukcesis aktualigi dosierujon “{0}”.

en: Failed to refresh list of account address books
eo: Malsukcesis aktualigi liston de kontaj adresaroj

en: Failed to refresh list of account sources
eo: Malsukcesis aktualigi liston de kontofontoj

en: Failed to refresh memo list “{0}”
eo: Malsukcesis aktualigi notoliston “{0}”

en: Failed to refresh task list “{0}”
eo: Malsukcesis aktualigi taskoliston “{0}”

en: Failed to remove attachments from messages.
eo: Malsukcesis forigi aldonaĵojn el mesaĝoj.

en: Failed to remove data source “{0}”.
eo: Malsukcesis forigi datum-risurcon “{0}”.

en: Failed to retrieve message:
eo: Malsukcesis ricevi mesaĝon:

en: Failed to retrieve messages.
eo: Malsukcesis ricevi mesaĝojn.

en: Failed to save attachments
eo: Malsukcesis konservi aldonaĵojn

en: Failed to save certificate: %s
eo: Malsukcesis konservi atestilon: %s

en: Failed to save changes
eo: Malsukcesis konservi ŝanĝojn

en: Failed to save messages to disk.
eo: Malsukcesis konservi mesaĝojn al disko.

en: Failed to search for collection children
eo: Malsukcesis serĉi idojn de kolekto

en: Failed to search for user home
eo: Malsukcesis erĉi la hejmon de uzanto

en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis sendi noton al la notolisto “{0}”

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
eo[0]: Malsukcesis sendi mesaĝon
eo[1]: Malsukcesis sendi %d el %d mesaĝojn

en: Failed to send a task to the task list “{0}”
eo: Malsukcesis sendi taskon al la taskolisto “{0}”

en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis sendi eventon al la kalendaro “{0}”

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
eo: Malsukcesis agordi protokolversion al LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
eo: Malsukcesis lanĉu Bogofilter (%s):

en: Failed to store message note in folder “{0}”
eo: Malsukcesis konservi mesaĝnoton en dosierujo “{0}”

en: Failed to store password:
eo: Malsukcesis konservi pasvorton:

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
eo: Malsukcesis malmarki subfadenon kiel malatentita en dosierujo “{0}”

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
eo: Malsukcesis malmarki fadenon kiel malatentita en dosierujo “{0}”

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
eo: Malsukcesis malaboni de dosierujo “{0}”.

en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
eo: Malsukcesis ĝisdatigi noton en la notolisto “{0}”

en: Failed to update a task in the task list “{0}”
eo: Malsukcesis ĝisdatigi taskon en la taskolisto “{0}”

en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
eo: Malsukcesis ĝisdatigi eventon en la kalendaro “{0}”

en: Failed to update data source “{0}”.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi datumfonton “{0}”.

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
eo: Malsukcesis skribi “%s” al SpamAssassin:

en: Failure reason: %s
eo: Malsukcesa kialo: %s

en: Family Name
eo: Familia nomo

en: Fax
eo: Faksilo

en: February
eo: Februaro

en: Fetching mail from “%s”
eo: Prenante retpoŝton el “%s”

en: File As
eo: Klasi kiel

en: File _type:
eo: Dosier_speco:

en: File exists but cannot overwrite it.
eo: Dosiero jam ekzistas, sed ne eblis superskribi ĝin.

en: File exists but is not a regular file.
eo: Dosiero jam ekzistas, sed ĝi ne estas norma dosiero.

en: File has been removed.
eo: Dosiero estas forigita.

en: File “%s” has been removed.
eo: Dosiero “%s” estas forigita.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
eo: Dosiero “{0}” ne ekzistas aŭ ne estas norma dosiero.

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
eo: Dosiero “{0}” ne estas valida sekurkopidosiero de Evolucio.

en: File:
eo: Dosiero:

en: Filter should have at least one condition.
eo: Filtrilo devus enhavi malpleje unu seon.

en: Filter the selected messages for junk status
eo: Filtri la elektitajn mesaĝojn por spamstato

en: Filtering Selected Messages
eo: Filtrante elektitajn mesaĝojn

en: Fin_d:
eo: _Serĉi:

en: Find
eo: Serĉi

en: Find A_gain
eo: Serĉi _denove

en: Find Address Books
eo: Serĉi adresarojn

en: Find Calendars
eo: Serĉi kalendarojn

en: Find Memo Lists
eo: Serĉi notolistojn

en: Find Notes
eo: Serĉi notojn

en: Find Possible Search Bases
eo: Trovi eblajn serĉbazojn

en: Find Task Lists
eo: Serĉi taskolistojn

en: Find _Next
eo: Serĉi _sekvan

en: Find _Previous
eo: Serĉi _antaŭan

en: Find items that meet the following conditions
eo: Trovi erojn, kiuj konugras la sekvajn seojn

en: Find next occurrence of the current search string
eo: Serĉi sekvan okazon de la nuna serĉĉeno

en: Find previous occurrence of the current search string
eo: Serĉi antaŭan okazon de la nuna serĉĉeno

en: Find the next occurrence of the phrase
eo: Serĉi la sekvan okazon de la frazon

en: Find the previous occurrence of the phrase
eo: Serĉi la antaŭan okazon de la frazo

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: First day of the week
eo: Unua tago de la semajno

en: Fix_ed Width Font:
eo: _Egallarĝa tiparo:

en: Flag Status
eo: Flagstato

en: Flagged
eo: Flagita

en: Flags
eo: Flagoj

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Folder Properties
eo: Dosierujo-ecoj

en: Folder Sort Order
eo: Dosierujo ordiga ordo

en: Folder Subscriptions
eo: Dosierujaj abonoj

en: Folder _name:
eo: Dosieruj_nomo:

en: Folder names cannot contain “/”
eo: Nomoj de dosierujoj ne povas enhavi “/”

en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
eo[0]: Dosierujo “%s” enhavas %u duoblan mesaĝon. Ĉu vi certe volas forigi ĝin?
eo[1]: Dosierujo “%s” enhavas %u duoblajn mesaĝojn. Ĉu vi certe volas forigi ilin?

en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
eo: Dosierujo “{0}” ne enhavas iun ajn duoblan mesaĝon.

en: Folder: %s
eo: Dosierujo: %s

en: Font Color
eo: Tiparokoloro

en: Font Name
eo: Tiparnomo

en: Font Size
eo: Tipara grando

en: Font _Size
eo: Tipara _grando

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
eo: Por XEmacs, uzu “xemacs”
    Por Vim, uzu “gvim -f”

en: For Your Eyes Only
eo: Nur por viaj okuloj

en: For _Wide View
eo: Por _larĝa vido

en: For_mat
eo: For_mo

en: For_mat messages in HTML
eo: Aranĝi _mesaĝojn per HTML

en: Forcibly shut down Evolution
eo: Perforte ĉesigi Evolucion

en: Format Column_s…
eo: Aranĝi kolumno_jn…

en: Format part as HTML
eo: Aranĝi parton kiel HTML

en: Format part as an RFC822 message
eo: Aranĝi parton kiel RFC822-mesaĝo

en: Format part as plain text
eo: Aranĝi parton kiel plata teksto

en: Format:
eo: Formato:

en: Forward
eo: Plusendi

en: Forward As _Attached
eo: Plusendi kiel _aldonaĵo

en: Forward As _Inline
eo: Plusendi _entekste

en: Forward As _Quoted
eo: Plusendi kiel _citaĵo

en: Forward message
eo: Plusendi mesaĝon

en: Forward the selected message in the body of a new message
eo: Plusendi la elektitan mesaĝon en la korpo de nova mesaĝo

en: Forward the selected message quoted like a reply
eo: Plusendi la elektitan mesaĝon kiel citaĵo en respondo

en: Forward the selected message to someone
eo: Plusendi la elektitan mesaĝon al iu

en: Forward the selected message to someone as an attachment
eo: Plusendi la elektitan mesaĝon al iu kiel aldonaĵo

en: Forward to
eo: Plusendi al

en: Forwarded
eo: Plusendita

en: Forwarded message
eo: Plusendita mesaĝo

en: Forwarded message — %s
eo: Plusendita mesaĝo — %s

en: Forwarded messages
eo: Plusenditaj mesaĝoj

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
eo: Trovis neniujn kandidatojn. Tio eble signifas, ke la servilo donas neniujn informojn pri sia agordaro, per la elektitaj serĉaj metodoj. Anstataŭe, enigu la konton mane, aŭ ŝanĝu la suprajn agordojn.

en: Found one candidate | Found %d candidates
eo[0]: Trovis unu kandidaton
eo[1]: Trovis %d kandidatojn

en: Found the appointment in the calendar “%s”
eo: Trovis rendevuon en la kalendaro “%s”

en: Found the memo in the memo list “%s”
eo: Trovis la noton en la notolisto “%s”

en: Found the task in the task list “%s”
eo: Trovis la taskon en la taskolist “%s”

en: Fr
eo: Ven

en: Fr_om:
eo: _De:

en: Free
eo: Libera

en: Free Form Expression
eo: Libera esprimo

en: Free form expression
eo: Libera esprimo

en: Free/Busy
eo: Libera/okupita

en: Free/Busy information
eo: Malokupata/Okupata informo

en: Free/Busy information (%s to %s)
eo: Malokupata/Okupata informo (%s al %s)

en: Free/Busy with Details
eo: Malokupata/Okupata kun detaloj

en: Free/Busy:
eo: Libera/okupita:

en: Friday
eo: Vendredo

en: Friday is a work day
eo: Vendredo estas labortablo

en: From
eo: De

en: From %s:
eo: De %s:

en: From: %s
eo: De: %s

en: Full Nam_e:
eo: Tuta _nomo:

en: Full Name
eo: Tuta nomo

en: Full Name should not be empty
eo: Via tuta nomo ne devus esti malplena

en: Full Name:
eo: Tuta nomo:

en: Full _Name...
eo: Tuta _nomo...

[ctx: FullName]
en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Fwd: %s
eo: Plu: %s

en: GNOME Calendar
eo: GNOME-kalendaro

en: GPG encrypted
eo: ĉifrita per GPG

en: GPG signed
eo: subskribita per GPG

en: Gene_ral Options
eo: Ĝene_ralaj agordoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Generating message list
eo: Generante mesaĝan liston

en: Generating message list…
eo: Generante mesaĝan liston…

en: Get List _Archive
eo: Preni list_arĥivon

en: Get List _Usage Information
eo: Preni _uzado-informojn de la listo

en: Get an archive of the list this message belongs to
eo: Preni arĥivon de la listo al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Get delivery notification when your message is read
eo: Ricevi sciigon de delivero kiam via mesaĝo estas legita

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
eo: Preni informojn pri la uzado de la listo al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
eo: Akirante eventojn por senrubigi en la kalendaro “%s”

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
eo: Akirante notojn por senrubigi en la notolisto “%s”

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
eo: Akirante taskojn por senrubigi en la taskolisto “%s”

en: Given Name
eo: Donita nomo

en: Go Back
eo: Reen

en: Go Forward
eo: Antaŭen

en: Go To
eo: Iri al

en: Go _Back
eo: Iri _reen

en: Go to Date
eo: Iri al dato

en: Go to Folder
eo: Iri al dosierujo

en: Go to Today
eo: Iri al hodiaŭ

en: Go to _Folder
eo: Iri al _dosierujo

en: Go to the beginning of the message
eo: Iri al la komenco de la mesaĝo

en: Go to the previ_ous message after message deletion
eo: Iri al la _antaŭa mesaĝo post forigado de mesaĝo

en: Go to the section %s of the message
eo: Iri al sekcio %s de la mesaĝo

[ctx: GoggleSummary]
en: Calendars to synchronize
eo: Sinkronigendaj kalendaroj

[ctx: GoggleSummary]
en: IMAP access
eo: IMAP-aliro

[ctx: GoggleSummary]
en: You may need to enable %s and %s
eo: Povus esti, ke necesas ŝalti %s kaj %s

en: Google Features
eo: Google-funkcioj

en: Grab Focus
eo: Kapti fokuson

en: Greek
eo: Greka

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
eo: Gr_uprespondi nur sendas mesaĝon al dissendolist, se ebla

en: Group
eo: Grupo

en: Group By This _Field
eo: Grupigi laŭ ĉi tiu _kampo

en: Group By _Box
eo: Grupigi laŭ _ujo

en: Group Items By
eo: Grupigi erojn laŭ

en: Group Reply
eo: Gruprespondi

en: Group name
eo: Grupnomo

en: Groupware Suite
eo: Grupprogramaro

en: HTML Messages
eo: HTML-mesaĝoj

en: HTML _Mode
eo: HTML-_reĝimo

en: HTML editing mode
eo: HTML redaktila reĝimo

en: HTML file
eo: HTML-dosiero

en: H_TTPS Proxy:
eo: H_TTPS-prokurilo:

en: Header
eo: Kapo

en: Header Name
eo: Kapa nomo

en: Header Value
eo: Kapa valoro

en: Header content
eo: Kapa enhavo

en: Header name
eo: Kapa nomo

en: Headers
eo: Kapoj

en: Heading _1
eo: Kapo _1

en: Heading _2
eo: Kapo _2

en: Heading _3
eo: Kapo _3

en: Heading _4
eo: Kapo _4

en: Heading _5
eo: Kapo _5

en: Heading _6
eo: Kapo _6

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Height of the message-list pane
eo: Alto de la mesaĝo-lista fenestro

en: Height of the message-list pane.
eo: Alto de la mesaĝo-lista fenestro.

en: Help
eo: Helpilo

en: Hi_de cancelled events
eo: _Kaŝi nuligitajn eventojn

en: Hid_e All
eo: Kaŝ_i ĉiujn

en: Hid_e cancelled tasks
eo: Kaŝi _nuligitajn taskojn

en: Hidden file is attached.
eo: Kaŝita dosiero estas aldonita.

en: Hide Attachment _Bar
eo: Kaŝi aldonaĵ_breton

en: Hide cancelled events
eo: Kaŝi nuligitajn eventojn

en: Hide cancelled tasks
eo: Kaŝi nuligitajn taskojn

en: Hide completed tasks
eo: Kaŝi plenumigitajn taskojn

en: Hide task units
eo: Kaŝi taskerojn

en: Hide task value
eo: Kaŝi task-valoron

en: High
eo: Alta

en: Higher
eo: Pli alta

en: Highest
eo: Plej alta

en: Highlight _overdue tasks
eo: Emfazi posttempajn task_ojn

en: Highlight _quotations with
eo: Emfazi _citojn kun

en: Highlight overdue tasks
eo: Emfazi posttempaj taskoj

en: Highlight t_asks due today
eo: Emfazi _taskojn kies limdatoj estas hodiaŭ

en: Highlight tasks due today
eo: Emfazi taskojn kies limdatoj estas hodiaŭ

en: Home
eo: Hejmo

en: Home Fax
eo: Hejma telekopiilo

en: Home Page
eo: Hejmpaĝo

en: Home Page:
eo: Startpaĝo:

en: Home Phone
eo: Hejma telefono

en: Home Phone 2
eo: Hejma telfono 2

en: Home page
eo: Hejmpaĝo

en: Host name
eo: Gastignomo

en: Host: %s:%d
eo: Gastiganto: %s:%d

en: Hours
eo: Horoj

en: How many recently used spell checking languages to remember
eo: Kiom da freŝe uzitaj literum-kontrolataj lingvoj memori

en: IMAP server
eo: IMAP-servilo

en: ISDN Phone
eo: ISDN-a telefono

en: I_mport
eo: E_nporti

en: I_mport to Calendar
eo: E_nporti al kalendaro

en: I_mport to Memo List
eo: E_nporto al notolisto

en: I_mport to Task List
eo: E_nporti al taskolisto

en: I_mportant
eo: _Grave

en: I_mport…
eo: E_nporti…

en: I_nclude remote tests
eo: I_nkluzivi deforajn testojn

en: I_nclude threads:
eo: I_nkluzivigi fadenojn:

en: Icon
eo: Bildsimbolo

en: Icon View
eo: Bildsimbola vido

en: Icons _and Text
eo: Bildsimboloj _kaj teksto

en: Identity
eo: Identeco

en: If all the following conditions are met
eo: Se ĉiuj sekvaj seoj veras

en: If any of the following conditions are met
eo: Se iuj ajn sekvaj seoj veras

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
eo: Se vi daŭrigas, vi ne povos restaŭri tiujn mesaĝojn.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
eo: Se vi forigas la dosierujon, ĉiuj ĝiaj enhavoj kaj la enhavoj de ĝiaj subdosierujoj foriĝos daŭre.

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
eo: Se vi forigas la dosierujon, ĉiuj ĝiaj enhavoj foriĝos daŭre.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
eo: Se vi ne sendas nulig-mesaĝon, la aliaj partoprenantoj eble ne scios, ke la kunsido nuliĝis.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
eo: Se vi ne sendas nulig-mesaĝon, la aliaj partoprenantoj eble ne scios, ke la noto foriĝis.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
eo: Se vi ne sendas nulig-mesaĝon, la aliaj partoprenantoj eble ne scios, ke la kunsido foriĝis.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
eo: Se vi daŭrigas, ĉiuj prokurilkontoj foriĝos daŭre.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
eo: Se vi daŭrigas, la kontinformo kaj ĉiuj
    ĝiaj prokurilinformoj foriĝos daŭre.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
eo: Se vi daŭrigas, la kontinformo foriĝos daŭre.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
eo: Se vi ĉesas, ĉi tiujn mesaĝojn oni ne sendos ĝis Evolucio restartiĝas.

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
eo: Se vi malabonas la dosierujon, povus esti ke ĝi ne estos videbla en Evolucio, sed tamen ankoraŭ disponebla sur la servilo. Vi povas reaboni per la Dosierujo→Abonoj... menuo.

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
eo: Se “vera”, montri la notan antaŭrigardan fenestron en la ĉeffenestro

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
eo: Se “vera”, montri la taskan antaŭrigardan fenestron en la ĉeffenestro

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
eo: Malate_nti Respondi-al: por dissendolistoj

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignore All
eo: Ignori ĉiujn

en: Ignore Misspelled Word
eo: Malatenti misliterumitan vorton

en: Ignore network availability
eo: Malatenti disponeblecon de reto

en: Image
eo: Bildo

en: Image Properties
eo: Bildo-atributoj

en: Image files
eo: Bilddosieroj

en: Image:
eo: Bildo:

en: Images
eo: Bildoj

en: Image…
eo: Bildo…

en: Immediately, on folder leave
eo: Tuj, kiam forlasante dosierujon

en: Import Certificate
eo: Enporti atestilon

en: Import Data
eo: Enporti datumojn

en: Import Location
eo: Enporti lokon

en: Import Outlook Express messages from DBX file
eo: Enporti Outlook Express-mesaĝojn el DBX-dosiero

en: Import Outlook messages from PST file
eo: Enporti Outlook-mesaĝojn el PST-dosiero

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
eo: Enporti URI-ojn de dosieroj provizitaj kiel cetero da argumentoj.

en: Import a _single file
eo: Enporti unuopan do_sieron

en: Import cancelled.
eo: Nuligita enporto.

en: Import complete.
eo: Plenumita enporto.

en: Import data and settings from _older programs
eo: Enporti datumojn kaj agordojn el pli maln_ovaj programoj

en: Import data from other programs
eo: Enporti datumojn el aliaj programoj

en: Import mail and contacts from KMail.
eo: Enporti retpoŝton kaj kontaktojn el KMail.

en: Import mail from Elm.
eo: Enporti poŝtaĵojn de Elm.

en: Import mail from Pine.
eo: Enport retpoŝto el Pine.

en: Important
eo: Grava

en: Important Messages
eo: Gravaj mesaĝoj

en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
eo: Grava:
    Se vi forgesas vian atestilan sekurkopian pasvorton, vi ne eblos restaŭri ĝin.
    Bonvolu teni ĝin en sekura loko.

en: Imported Certificate
eo: Enportita atestilo

en: Importer Type
eo: Speco de enportilo

en: Importing Elm data
eo: Enportante Elm datumojn

en: Importing Files
eo: Enportante dosierojn

en: Importing Outlook Express data
eo: Enportante Outlook Express-datumojn

en: Importing Outlook data
eo: Enportante Outlook-datumojn

en: Importing Pine data
eo: Enportante Pine-datumojn

en: Importing a memo
eo: Enportante noton

en: Importing a task
eo: Enportante taskon

en: Importing an event
eo: Enporti eventon

en: Importing mail and contacts from KMail
eo: Enportante retpoŝton kaj kontaktojn el KMail

en: Importing mailbox
eo: Enportante poŝtkiston

en: Importing “%s”
eo: Enportante “%s”

en: Importing...
eo: Enportante...

en: Importing…
eo: Enportante…

en: In Current Folder and _Subfolders
eo: En nuna dosierujo kaj _subdosierujoj

en: In Current _Folder Only
eo: Nur en nuna _dosierujo

en: In Process
eo: Procezate

en: In Progress
eo: Progresante

en: In progress
eo: Farate

en: Inbox
eo: Enirkesto

en: Include _Face
eo: Inkluzivi _vizaĝon

en: Include si_gnature in new messages only
eo: Inkluzivi _subskripton nur en novajn mesaĝoj

en: Include signature in new messages only
eo: Inkluzivi subskribon nur en novajn mesaĝojn

en: Incoming
eo: Alveninta

en: Incorrect Face Image Byte Size
eo: Neĝusta vizaĝobilda bajtgrando

en: Increase Indent
eo: Pliigi krommarĝenon

en: Increase the text size
eo: Pligrandigi la tekston

en: Indian/Antananarivo
eo: Hinda_Oceano/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eo: Hinda_Oceano/Ĉagosoj

en: Indian/Christmas
eo: Hinda_Oceano/Kristnaskinsulo

en: Indian/Cocos
eo: Hinda_Oceano/Kokosinsuloj

en: Indian/Comoro
eo: Hinda_Oceano/Komoroj

en: Indian/Kerguelen
eo: Hinda_Oceano/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eo: Hinda_Oceano/Mahe

en: Indian/Maldives
eo: Hinda_Oceano/Maldivoj

en: Indian/Mauritius
eo: Hinda_Oceano/Maŭricio

en: Indian/Mayotte
eo: Hinda_Oceano/Majoto

en: Indian/Reunion
eo: Hinda_Oceano/Reunio

en: Individual
eo: Individue

en: Initiates refresh of account sources
eo: Komencigas aktualigon de kontofontoj

en: Inline (_Outlook style)
eo: Enteksta (_Outlook-stilo)

en: Input Methods
eo: Enigaj metodoj

en: Insert E_moji
eo: Enmeti e_moĝion

en: Insert Emoji
eo: Enmeti emoĝion

en: Insert Emoticon
eo: Enmeti miensimbolon

en: Insert HTML File
eo: Enmeti HTML-dosieron

en: Insert Image
eo: Enmeti bildon

en: Insert Link
eo: Enmeti ligilon

en: Insert Rule
eo: Enmeti strekon

en: Insert Table
eo: Enmeti tabelon

en: Insert _Link
eo: Enmeti _ligilon

en: Insert email addresses from Address Book
eo: Enmeti retpoŝtadreson el adresaro

en: Insert text file
eo: Enmeti tekstdosieron

en: Instant Messaging
eo: Tujmesaĝilo

en: Instant Messaging Contacts
eo: Tujmesaĝadaj kontaktoj

en: Insufficient Permissions
eo: Nesufiĉaj permesoj

en: Invalid Date Value
eo: Nevalida valoro de dato

en: Invalid Evolution backup file
eo: Nevalida Evolucia sekurkopidosiero

en: Invalid Image Size
eo: Nevalida bildogrando

en: Invalid Time Value
eo: Nevalida valoro de tempo

en: Invalid URI: “%s”
eo: Nevalida URI: “%s”

en: Invalid authentication
eo: Nevalida aŭtentigo

en: Invalid contact.
eo: Nevalida kontakto.

en: Invalid folder URI “%s”
eo: Nevalida dosierujo-adreso “%s”

en: Invalid signature
eo: Nevalida subskribo

en: Invalid source UID “%s”
eo: Nevalida font-UID “%s”

en: Issued
eo: Eldonita

en: Issued By
eo: Eldonita de

en: Issued By Organization
eo: Eldonita de organizo

en: Issued By Organizational Unit
eo: Eldonita de organiza unuo

en: Issued To Organization
eo: Eldonita al organizo

en: Issued To Organizational Unit
eo: Eldonita al organiza unuo

en: Issuer
eo: Eldonanto

en: It has %d event. | It has %d events.
eo[0]: Ĝi havas %d eventon.
eo[1]: Ĝi havas %d eventojn.

en: It has no events.
eo: Ĝi ne havas eventojn.

en: It has recurrences.
eo: Ĝi havas reokazojn.

en: It has reminders.
eo: Ĝi havas memorigilojn.

en: It is a meeting.
eo: Ĝi estas kunsido.

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
eo: Ne eblas krei adresaron sub alia adresaro aŭ kalendaro

en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
eo: Ne eblas krei kalendaron sub alia adresaro aŭ kalendaro

en: Italic
eo: Kursiva

en: Jabber
eo: Jabero

en: January
eo: Januaro

en: Japanese
eo: Japana

en: Job
eo: Tasko

[ctx: Job]
en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Job Title
eo: Postena titolo

en: Journal
eo: Ĵurnalo

en: July
eo: Julio

en: Jump button
eo: Salt-butono

en: June
eo: Junio

en: Junk
eo: Spamo

en: Junk Test
eo: Spama testo

en: Junk Test Options
eo: Spamtestaj agordoj

en: Junk filter using Bogofilter
eo: Spamfiltrilo uzante Bogofilter

en: Junk filter using SpamAssassin
eo: Spamfiltrilo uzante SpamAssassin

en: Junk filtering software:
eo: Spamfiltrada programaro:

en: Keep _Waiting
eo: Reti _atendante

en: Keep in Outbox
eo: Teni en enirkeston

en: Keep reminder notification _window always on top
eo: Teni memorigila sciiga _fenestro ĉiam supre

en: Kelvin (K)
eo: Kelvina (K)

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Keyring key is unusable: no user or host name
eo: Ŝlosilara ŝlosilo ne uzeblas: neniu uzanto aŭ komputilnomo

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Korean
eo: Korea

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
eo: LDAP Datum-Interŝanĝ-Formato (.ldif)

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
eo: LDAP sur SSL/TLS (evitinda)

en: LDAP server
eo: LDAP-servilo

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
eo: Bild-akirilo ne respondis per valida skeminformo.

en: Label
eo: Etikedo

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Lang_uage:
eo: _Lingvo:

en: Language
eo: Lingvo

en: Language(s)
eo: Lingvo(j)

en: Languages Table
eo: Tabelo de lingvoj

en: Last 5 Days’ Messages
eo: Mesaĝoj dum la lastaj 5 tagoj

en: Last modified
eo: Laste modifita

en: Last reminder time
eo: Lasta tempo de rememorigilo

en: Laug_h
eo: R_ido

en: Lay_out
eo: Aranĝ_o

en: Layout style
eo: Stilo de aranĝo

en: Left
eo: Maldekstra

en: Left Alignment
eo: Maldekstra ĝisrandigo

en: Less Than
eo: Malpli ol

en: Let Evolution choose the best part to show.
eo: Lasu al Evolucio elekti la plej bonan parton.

en: License Agreement
eo: Permesilo

en: Limit:
eo: Limo:

en: Link Properties
eo: Ligilo-atributoj

en: Link…
eo: _Ligilo…

en: List
eo: Listo

en: List Members
eo: Listanoj

en: List Members:
eo: Listanoj:

en: List View
eo: Lista vido

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
eo: Listo de vortaraj lingvokodoj uzataj por literum-kontrolado, kiuj estis freŝdate uzataj.

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
eo: Listo de vortaraj lingvokodoj uzataj por literum-kontrolado.

en: List of disabled plugins
eo: Listo de malŝaltitaj kromprogramoj

en: List of headers to show when viewing a message.
eo: Listo de kaplinioj montrotaj dum montrado de mesaĝo.

en: List of recently used second time zones in a Day View
eo: Listo de freŝe uzitaj duaj horzonoj en taga vido

en: List of recently used spell checking languages
eo: Listo de freŝe uzitaj literum-kontrolataj lingvoj

en: List “{0}” is already in this contact list.
eo: Listo “{0}” jam troviĝas en ĉi tiu kontaktaro.

en: Load P_GP
eo: Ŝargi P_GP

en: Load new _Face picture
eo: Ŝargi novan _vizaĝobildon

en: Load remote content
eo: Ŝargi deforan enhavon

en: Loading
eo: Ŝargante

en: Loading Evolution settings
eo: Ŝargante Evolucio-agordojn

en: Loading Remote Content
eo: Ŝargi deforan enhavon

en: Loading accounts…
eo: Ŝargante kontojn…

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Location
eo: Loko

[ctx: Location]
en: Unspecified
eo: Nespecifita

en: Location cannot be empty
eo: Loko ne povas esti malplena

en: Location:
eo: Loko:

en: Location: %s
eo: Loko: %s

en: Locations
eo: Lokoj

en: Look up configuration with e-mail domain
eo: Elserĉi agordadon per retpoŝtdomajno

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
eo: Serĉi CalDAV/CardDAV-servilon

en: Look up in SRV records
eo: Serĉante en SRC-rikordoj

en: Looking up CalDAV server…
eo: Serĉante CalDAV-servilon…

en: Looking up CardDAV server…
eo: Serĉante CardDAV-servilon…

en: Looking up IMAP server…
eo: Serĉante IMAP-servilon…

en: Looking up LDAP server…
eo: Serĉante LDAP-servilon…

en: Looking up POP3 server…
eo: Serĉante POP3-servilon…

en: Looking up SMTP server…
eo: Serĉante SMTP-servilon…

en: Looking up account details…
eo: Serĉante kontodetalojn…

en: Looking up details, please wait…
eo: Serĉante detalojn, bonvolu atenti…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
eo: Serĉante ricevantajn PGP-ŝlosilojn en la adresaroj…

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
eo: Serĉante ricevantajn S/MIME-atestilojn en la adresaroj…

en: Lose _formatting
eo: Perdi _aranĝon

en: Low
eo: Malalta

en: Lower
eo: Pli malalta

en: Lowest
eo: Plej malalta

en: MD5 Fingerprint
eo: MD5-fingrospuro

en: MH mail directory cannot be empty
eo: MH-retpoŝtdosierujo ne povas esti malplena

en: MIME Type:
eo: MIME-tipo:

en: M_emo List
eo: Notoli_sto

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: Mail Accounts
eo: Retpoŝtkontoj

en: Mail Deletion Failed
eo: Malsukcises forigi retmesaĝon

en: Mail Headers Table
eo: Tabelo de retpoŝtkapoj

en: Mail Notification
eo: Retpoŝtsciigo

en: Mail Preferences
eo: Agordoj de retpoŝto

en: Mail Receipt
eo: Retpoŝtricevanto

en: Mail Receive
eo: Ricevi retpoŝton

en: Mail Send
eo: Sendi retpoŝton

en: Mail _Directory:
eo: Retpoŝta _dosierujo:

en: Mail filters automatically updated.
eo: Filtriloj aŭtomate ĝisdatiĝis.

en: Mail from %s
eo: Retpoŝto de %s

en: Mail to %s
eo: Retpoŝto al %s

en: Mail-to-Task
eo: Retmesaĝo-al-tasko

en: Maildir mail directory cannot be empty
eo: Maildir dosierujo ne povas esti malplena

en: Mailer
eo: Poŝtilo

en: Mailing Address
eo: Poŝtadreso

en: Mailing List Actions
eo: Dissendolist-agoj

en: Mailing _List
eo: Dissendo_listo

en: Mailing list
eo: Dissendolisto

en: Make this Occurrence _Movable
eo: Igi tiun okazon _movebla

en: Making an occurrence movable
eo: Igi okazon movebla

en: Malformed external-body part
eo: Misformita eksterkorpa parto

en: Malformed header
eo: Misformita kapo

en: Manage Calendar groups order and visibility
eo: Mastrumi kalendaran grupordon kaj videblecon

en: Manage Groups
eo: Mastrumi grupojn

en: Manage Memo List groups order and visibility
eo: Mastrumi notolistan grupordon kaj videblecon

en: Manage available categories
eo: Mastrumi disponeblajn kategoriojn

en: Manage task list groups order and visibility
eo: Mastrumi taskolistan grupordon kaj videblecon

en: Manage your email, contacts and schedule
eo: Administri viajn retpoŝton, kontaktojn kaj planojn

en: Manage your saved searches
eo: Administri viajn konservitajn serĉojn

en: Manager
eo: Estro

en: Manual
eo: Mana

en: Manual (via Actions menu)
eo: Mana (per ago-menuo)

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
eo: Multe da retpoŝtsistemoj aldonas kaplinion “Ŝajne-al” al mesaĝoj, kiuj nur havas Kaŝkopiajn ricevantojn. Ĉi tiu kaplinio, se aldonita, listigas ĉiujn ricevantojn de via mesaĝo ĉiuokaze. Por eviti tion, vi devus aldoni malpleje unu ricevanton al “Al:” aŭ “Kopio:”.

en: Mar_k All Messages as Read
eo: Mar_ki ĉiujn mesaĝojn kiel legitaj

en: Mar_k As
eo: Mar_ki kiel

en: Mar_k as Incomplete
eo: Mar_ki kiel neplenumite

en: Mar_k as Read
eo: Marki kiel _legita

en: March
eo: Marto

en: Marcus Bains Line
eo: Nunlinio

en: Marcus Bains Line Color — Day View
eo: Koloro de la nunlinio – taga vido

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
eo: Koloro de nunlinio – tempa breto

en: Mark all messages in the folder as read
eo: Marki ĉiujn mesaĝojn en la dosierujo kiel legitaj

en: Mark as Uni_mportant
eo: Marki kiel n_egrava

en: Mark as _Important
eo: Marki kiel _grava

en: Mark as _Junk
eo: Marki kiel _rubaĵo

en: Mark as _Not Junk
eo: Marki kiel _nerubaĵo

en: Mark as _Unread
eo: Marki kiel neleg_ita

en: Mark as default address book
eo: Marki kiel implicita kalendaro

en: Mark as default calendar
eo: Marki kiel implicita kalendaro

en: Mark as default memo list
eo: Marki kiel implicita taskolisto

en: Mark as default task list
eo: Marki kiel implicita taskolisto

en: Mark messages as read after %s seconds
eo: Marki mesaĝojn kiel legitaj post %s sekundoj

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
eo: Aŭtomate marki novajn retmesaĝojn en subfadeno kiel legitaj

en: Mark new mails in this thread as read automatically
eo: Aŭtomate marki novajn retmesaĝojn en ĉi tiu fadeno kiel legitaj

en: Mark replied to messages as read
eo: Marki responditajn mesaĝojn kiel legitajn

en: Mark selected tasks as complete
eo: Marki elektitajn taskojn kiel plenumita

en: Mark selected tasks as incomplete
eo: Marki elektitajn taskojn kiel plenumita

en: Mark the selected messages as having been read
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel legitaj

en: Mark the selected messages as important
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel gravaj

en: Mark the selected messages as junk
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel spamaj

en: Mark the selected messages as not being junk
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel nespamaj

en: Mark the selected messages as not having been read
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel nelegitaj

en: Mark the selected messages as unimportant
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn kiel malgravaj

en: Mark the selected messages for deletion
eo: Marki la elektitajn mesaĝojn por forigado

en: Marking messages as read…
eo: Marki mesaĝojn kiel legitaj…

en: Marking subthread to be ignored
eo: Markante subfadenon kiel malatenda

en: Marking thread to be ignored
eo: Markante fadenon kiel malatenda

en: Mat_ch case
eo: Uskle_codistinga

en: Match All
eo: Kongrui ĉion

en: Matches: %u
eo: Kongras: %u

en: May
eo: Majo

[ctx: Meeting]
en: Accepted
eo: Akceptita

[ctx: Meeting]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: Meeting]
en: Counter-proposal
eo: Kontraŭpropono

[ctx: Meeting]
en: Declined
eo: Malakceptita

[ctx: Meeting]
en: Delegated
eo: Delegita

[ctx: Meeting]
en: Refresh
eo: Aktualigi

[ctx: Meeting]
en: Tentatively Accepted
eo: Provizore akceptita

[ctx: Meeting]
en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Meeting Invitations
eo: Kunsid-invitoj

en: Meeting information sent
eo: Kunsid-informoj sendita

en: Meeting — %s
eo: Kunsido - %s

en: Member
eo: Membro

en: Members
eo: Membroj

en: Memo
eo: Noto

en: Memo List
eo: Notolisto

en: Memo List Properties
eo: Ecoj de notlisto

en: Memo List Selector
eo: Memolist-elektilo

en: Memo Lists
eo: Notolistoj

en: Memo _Preview
eo: Noto-_antaŭrigardo

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
eo: Ne eblas redakti la noton, ĉar la elektitan memoliston oni ne povis malfermi

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
eo: Ne eblas redakti la noton, ĉar la elektita memo estas nurlega

en: Memo information
eo: Noto-informo

en: Memo information sent
eo: Noto-informoj sendita

en: Memo layout style
eo: Noto-stilo

en: Memo — %s
eo: Noto - %s

en: Memos
eo: Notoj

en: Menu Bar is hidden
eo: Menubreto estas kaŝita

en: Menubar is visible
eo: Menua breto estas videbla

en: Merge Contact
eo: Kunigi kontakton

en: Message | Messages
eo[0]: Mesaĝo
eo[1]: Mesaĝoj

en: Message Body
eo: Mesaĝokorpo

en: Message Display
eo: Mesaĝa montro

en: Message Filters
eo: Mesaĝfiltriloj

en: Message Header
eo: Mesaĝokapo

en: Message Location
eo: Loko de mesaĝo

en: Message Note
eo: Mesaĝonoto

en: Message Receipts
eo: Mesaĝaj ricevatestoj

en: Message Thread
eo: Mesaĝa fadeno

en: Message contains
eo: Mesaĝo enhavas

en: Message from “{0}” account:
eo: Mesaĝo el “{0}” konto:

en: Message has no attachments
eo: Mesaĝo ne havas aldonaĵojn

en: Message is Junk
eo: Mesaĝo estas spamo

en: Message is not Junk
eo: Mesaĝo ne estas spamo

en: Message is not available in offline mode.
eo: Mesaĝo ne estas disponebla dum senreta reĝimo.

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Messages Not Junk
eo: Nespamaj mesaĝoj

en: Messages To
eo: Mesaĝoj al

en: Messages from %s
eo: Mesaĝoj de %s

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
eo: Mesaĝoj montritaj en la serĉdosierujoj ne estas kopioj. Forigi ilin el serĉdosierujo forigos la faktajn mesaĝojn el la dosierujo(j) en kiu ili vere enestas. Ĉu vi certe volas forigi ĉi tiujn mesaĝojn?

en: Messages with Attachments
eo: Mesaĝoj kun aldonaĵoj

en: Messages with Notes
eo: Mesaĝoj kun notoj

en: Method:
eo: Metodo:

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
eo: Microsoft Global Catalog sur SSL/TLS

en: Middle
eo: Mezo

en: Midnight
eo: Meznokto

en: Minimum Font _Size:
eo: Minimuma tipar_grando:

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Miscellaneous
eo: Diverse

en: Miss
eo: Sinjorino

en: Missing condition.
eo: Mankanta seo.

en: Missing date.
eo: Mankanta dato.

en: Missing domain in email address
eo: Mankante domajnon en retpoŝtadreso

en: Missing filename.
eo: Mankanta dosiernomo.

en: Missing folder.
eo: Mankante dosierujo.

en: Missing name.
eo: Mankanta nomo.

en: Missing value.
eo: Mankanta valoro.

en: Mo
eo: Lun

en: Mo_ve All Contacts To…
eo: Mo_vi ĉiujn kontaktojn al…

en: Mo_ve to Calendar…
eo: Mo_vi al kalendaro…

en: Mobile Phone
eo: Poŝtelefono

en: Modified
eo: Modifita

en: Modify exception
eo: Modifi escepton

en: Modifying a memo
eo: Modifante noton

en: Modifying a task
eo: Modifante taskon

en: Modifying an event
eo: Modifante eventon

en: Monday
eo: Lundo

en: Monday is a work day
eo: Lundo estas labortago

en: Month
eo: Monato

en: Month Calendar
eo: Monata kalendaro

en: Month View: %s. %s
eo: Monata Vido: %s. %s

en: More Suggestions
eo: Pli proponoj

en: More Than
eo: Pli ol

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
eo: Tiu ĉi serĉo kongruas kun pli da kartoj ol permesas
    la servilo aŭ la agordo de Evolucio.
    
    Bonvolu igi vian serĉon pli strikta aŭ pligrandigi la maksimuman nombron de rezultoj en la adresara servilo por tiu ĉi adresaro.

en: More…
eo: Pli…

en: Mount of %s failed:
eo: Surmetado de %s malsukcesis:

en: Move Folder To
eo: Movi dosierujon al

en: Move contact to
eo: Movi kontakton al

en: Move contacts to
eo: Movi kontaktojn al

en: Move folder in folder tree.
eo: Movi dosierujon en dosierujan arbon.

en: Move messages to the default archive _folder
eo: Movi mesaĝojn al la implicita _arĥiv-dosierujo

en: Move selected column names down one row
eo: Movi elektitajn kolumn-nomojn suben per unu vico

en: Move selected column names to bottom
eo: Movi elektitajn kolumn-nomojn al subo

en: Move selected column names to top
eo: Movi elektitajn kolumn-nomojn al supro

en: Move selected column names up one row
eo: Movi elektitajn kolumn-nomojn supren per unu vico

en: Move selected contacts to another address book
eo: Movi elektitajn kontaktojn al alia adresaro

en: Move selected headers down one row
eo: Movi la elektitajn kapojn sube per unu vico

en: Move selected headers to bottom
eo: Movi la elektitajn kapojn al subo

en: Move selected headers to top
eo: Movi la elektitajn kapojn al supro

en: Move selected headers up one row
eo: Movi la elektitajn kapojn supre per unu vico

en: Move selected messages to another folder
eo: Movi elektitajn mesaĝojn al alia dosierujo

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
eo: Movi elektitajn mesaĝojn al la arĥiv-dosierujo por la konto

en: Move the contacts of the selected address book to another
eo: Movi la kontaktojn de la elektita adresaro al alia

en: Move the selected folder into another folder
eo: Movi la elektitan dosierujon al alia dosierujo

en: Move to Folder
eo: Movi al dosierujo

en: Moving a memo | Moving %d memos
eo[0]: Movante noton
eo[1]: Movante %d notojn

en: Moving a memo into the memo list “%s”
eo: Movante noton en notoliston “%s”

en: Moving a memo into the memo list “{0}”
eo: Movante noton al la notolisto “{0}”

en: Moving a task | Moving %d tasks
eo[0]: Movante taskon
eo[1]: Movante %d taskojn

en: Moving a task into the task list “%s”
eo: Movante taskon en taskoliston “%s”

en: Moving a task into the task list “{0}”
eo: Movante taskon al la taskolisto “{0}”

en: Moving an event | Moving %d events
eo[0]: Movante eventon
eo[1]: Movante %d eventojn

en: Moving an event into the calendar “%s”
eo: Movante eventon en kalendaron “%s”

en: Moving an event into the calendar “{0}”
eo: Movante eventon al la kalendaro“{0}”

en: Moving folder %s
eo: Movante dosierujon %s

en: Moving folder “%s”
eo: Movante dosierujon “%s”

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
eo: Movante dosierujon “%s” (%d/%d)

en: Moving messages into folder %s
eo: Movante mesaĝojn al dosierujo %s

en: Moving messages to “%s”
eo: Movante mesaĝojn al “%s”

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
eo: Enportilo de Mozilla CSV- kaj Tab-kontaktojn

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eo: Mozilla CSV- aŭ Tab-kontaktoj (.csv, .tab)

en: Mr.
eo: S-ro

en: Mrs.
eo: S-ino

en: Ms.
eo: F-ino

en: Multiple vCards
eo: Multaj vCard-oj

en: N_ever copy
eo: N_eniam kopii

en: N_ever move
eo: N_eniam movi

en: N_one
eo: N_eniu

en: Name
eo: Nomo

en: Name cannot be empty
eo: Nomo ne povas esti malplena

en: Name contains
eo: La nomo entenas

en: Name of the editor to prefer in the message composer
eo: Preferata nomo de la redaktanto en la mesaĝo-verkilo

en: Name “{0}” already used.
eo: Nomo “{0}” jam estas uzata.

en: Name:
eo: Nomo:

en: Needs Action
eo: Necesas agon

en: Needs action
eo: Bezonas agon

en: Network Preferences
eo: Retaj agordoj

[ctx: NetworkMonitor]
en: Always Online
eo: Ĉiam enreta

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default
eo: Implicita

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default (%s)
eo: Implicita (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
eo: Metodo por detekti _enretan staton:

[ctx: NetworkMonitor]
en: base
eo: baza

en: Never
eo: Neniam

[ctx: New]
en: Address _Book
eo: _Adresaro

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
eo: Tuttaga _rendevuo

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
eo: _Atribuita tasko

[ctx: New]
en: Cale_ndar
eo: Kale_ndaro

[ctx: New]
en: Contact _List
eo: Kontakt_aro

[ctx: New]
en: M_eeting
eo: _Kunsido

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
eo: Retpoŝt_konto

[ctx: New]
en: Mail _Folder
eo: Retpoŝta _dosierujo

[ctx: New]
en: Mem_o
eo: Not_o

[ctx: New]
en: Memo Li_st
eo: Notoli_sto

[ctx: New]
en: Tas_k List
eo: Tas_kolisto

[ctx: New]
en: _Appointment
eo: _Rendevuo

[ctx: New]
en: _Contact
eo: _Kontakto

[ctx: New]
en: _Mail Message
eo: Retpoŝt_mesaĝo

[ctx: New]
en: _Shared Memo
eo: _Kunhavigita noto

[ctx: New]
en: _Task
eo: _Tasko

en: New Address Book
eo: Nova adresaro

en: New All Day Event
eo: Nova tuttaga evento

en: New All Day _Event…
eo: Nova tuttaga evento…

en: New Appointment
eo: Nova rendevuo

en: New Calendar
eo: Nova kalendaro

en: New Collection Account
eo: Nova kolektokonto

en: New Contact
eo: Nova kontakto

en: New Contact List
eo: Nova kontaktaro

en: New Contact _List…
eo: Nova kontakt_aro…

en: New Contact:
eo: Nova kontakto:

en: New Location
eo: Nova loko

en: New Meeting
eo: Nova kunsido

en: New Memo List
eo: Nova notolisto

en: New Search Folder
eo: Nova serĉdosierujo

en: New Task List
eo: Nova taskolisto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: New _Appointment…
eo: Nova _rendevuo…

en: New _Meeting…
eo: Nova _kunsido…

en: New _Memo
eo: Nova _noto

en: New _Message
eo: Nova _mesaĝo

en: New _Task
eo: Nova _tasko

en: New _Task…
eo: Nova _tasko…

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: New email in Evolution
eo: Nova retmesaĝo en Evolucio

en: New note
eo: Nova noto

en: Newsgroups
eo: Novaĵogrupoj

en: Next
eo: Sekva

en: Next 7 Days’ Appointments
eo: Rendevuoj dum la sekvaj 7 tagoj

en: Next 7 Days’ Tasks
eo: Taskoj de la sekvaj 7 tagoj

en: Next Days
eo: Sekvaj tagoj

en: Next _Important Message
eo: Sekva _grava mesaĝo

en: Next _Thread
eo: Sekva _fadeno

en: Next _Unread Message
eo: Sekva _nelegita mesaĝo

en: Next month
eo: Sekva monato

en: Next year
eo: Sekva jaro

en: Nic_kname:
eo: _Kromnomo:

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: No
eo: Ne

en: No Information
eo: Nenia informo

en: No Label
eo: Neniu etikedo

en: No Response Necessary
eo: Respondo ne necesas

en: No Subject
eo: Neniu temo

en: No Summary
eo: Neniu resumo

en: No Title
eo: Sen titolo

en: No contacts
eo: Neniuj kontaktoj

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
eo: Neniu celadreso enigita, plusenditado de la mesaĝo nuliĝis.

en: No duplicate messages found.
eo: Ne trovis duoblajn mesaĝojn.

en: No e-mail action
eo: Neniu retpoŝt-ago

en: No email address provided
eo: Neniu retpoŝtadreso

en: No encryption
eo: Nenia ĉifro

en: No file name provided
eo: Neniu dosiernomo

en: No folder selected.
eo: Neniu dosierujo estas elektita.

en: No grouping
eo: Ne grupigita

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
eo: Neniu uzenda identeco trovita, plusenditado de la mesaĝo nuliĝis.

en: No match found
eo: Neniu kongruo trovita

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
eo: Neniuj mesaĝoj kongruas al viaj serĉkriterioj. Ŝanĝu serĉkriteriojn per elektante novan “Montri”-mesaĝfiltrilon el la supra fallisto aŭ per provante novan serĉon.

en: No proxy
eo: Neniu prokurilo

en: No reply or parent
eo: Neniu respondo aŭ gepatro

en: No suitable component found
eo: Taŭga elemento ne trovita

en: No_w
eo: _Nun

en: Non-Participant
eo: Ne partoprenanta

en: None
eo: Nenio

en: Normal
eo: Normala

en: Not Started
eo: Ne startita

en: Not an image
eo: Ne estas bildo

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
eo: Ne sufiĉe rajtoj por forigi alestanton “%s”

en: Not sorted
eo: Ne ordigita

en: Note
eo: Noto

en: Note: Some changes will not take effect until restart
eo: Averto: Kelkaj ŝanĝoj ne efektiviĝas ĝis restarto

en: Notes
eo: Notoj

en: Notifies you when new mail messages arrive.
eo: Sciigas al vi kiam nova mesaĝo alvenas.

en: Notify about _missing remote content in the message preview
eo: Sciigi pri _mankanta deforan enhavo en la mesaĝa antaŭrigardo

en: Notify new attendees _only
eo: Sciigi _nur novajn alestantojn

en: Notify new messages for _Inbox only
eo: Sciigi nur novajn mesaĝojn por e_nirkesto

en: November
eo: Novembro

en: Now
eo: Nun

en: Number of characters for word w_rapping:
eo: Nomb_ro de signoj por linifaldo:

en: Number of characters for wrapping
eo: Nombro da signoj por linifaldo

en: Numbered _List
eo: Numerita _listo

en: OK
eo: Bone

en: O_ptions
eo: _Agordoj

en: Occurs
eo: Okazas

en: Occurs Less Than 5 Times
eo: Okazas malpli ol 5 fojoj

en: October
eo: Oktobro

en: Office
eo: Oficejo

en: Offline folder paths
eo: Vojoj de senretaj dosierujoj

en: Old Contact:
eo: Malnova kontakto:

en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
eo: Je ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} je ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} skribis:

en: On This Computer A_rchive folder:
eo: “Sur ĉi tiu komputilo”-a_rĥiv-dosierujo:

en: On exit, every time
eo: Dum ĉeso, ĉiam

en: Once per day
eo: Unufoje dum tago

en: Once per month
eo: Unufoje dum monato

en: Once per week
eo: Unufoje dum semajno

en: One Level
eo: Unu nivelo

en: One or more values cannot be empty.
eo: Unu aŭ pli valoroj ne povas esti malplenaj.

en: Only ever show plain text
eo: Nur montri platan tekston

en: Ope_n Calendar
eo: _Malfermi kalendaron

en: Open
eo: Malfermi

en: Open Message Filters
eo: Malfermi Mesaĝfiltrilojn

en: Open New Message window
eo: Malfermi fenestron de nova mesaĝo

en: Open Outbox Folder
eo: Malfermi elirkestan dosierujon

en: Open PGP key
eo: Malfermi PGP-ŝlosilo

en: Open With Default Application
eo: Malfermi per implicita aplikaĵo

en: Open With Other Application…
eo: Malfermi per alia aplikaĵo…

en: Open With “%s”
eo: Malfermi per “%s”

en: Open X.509 certificate
eo: Malfermi X.509-atestilon

en: Open _Online Accounts
eo: Malfermi _retajn kontoj

en: Open _Settings
eo: Malfermi _agordojn

en: Open _Web Page
eo: Malfermi _retpaĝon

en: Open a window for composing a mail message
eo: Malfermi fenestron por krei novan retmesaĝon

en: Open map
eo: Malfermi mapon

en: Open the Evolution User Guide
eo: Malfermi la Evolucio-uzantogvidilon

en: Open the link in a web browser
eo: Malfermi la ligilon per retumilo

en: Open the selected messages in a new window
eo: Malfermi la elektitajn mesaĝojn en nova fenestro

en: Open the selected messages in the composer for editing
eo: Malfermi la elektitajn mesaĝojn en la komponilo por redakti

en: Open this attachment in %s
eo: Malfermi ĉi tiun aldonaĵon per %s

en: Open this attachment in default application
eo: Malfermi ĉi tiun aldonaĵon per la implicita aplikaĵo

[ctx: OpenMap]
en: Open _maps with
eo: Malfermi _mapon per

en: OpenPGP _Key ID:
eo: OpenPGP-ŝ_losila ID:

en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
eo[0]: Malfermado de %d kontaktoj malfermos ankaŭ %d novajn fenestrojn.
    Ĉu certe vi volas montri ĉiujn ĉi kontaktulojn?
eo[1]: Malfermado de %d kontaktoj malfermos ankaŭ %d novajn fenestrojn.
    Ĉu certe vi volas montri ĉiujn ĉi kontaktulojn?

en: Opening address book “%s”
eo: Malfermante adresaron “%s”

en: Opening calendar
eo: Malfermante kalendaron

en: Opening calendar “%s”
eo: Malfermante kalendaron “%s”

en: Opening memo list “%s”
eo: Malfermante notliston “%s”

en: Opening task list “%s”
eo: Malfermante taskoliston “%s”

en: Opening the calendar. Please wait…
eo: Malfermante la kalendaron. Bonvolu atendi…

en: Opening too many messages at once may take a long time.
eo: Malfermi tro multajn mesaĝojn samtempe povus daŭri longe.

en: Opens a dialog to select a folder to go to
eo: Malfermas dialogon por elekti la dosierujon al kiu vi volas iri

en: Operation was cancelled
eo: Operacio estis nuligita

en: Optional Information
eo: Malnepra informo

en: Optional Participant
eo: Malnepra partoprenanto

en: Optional Participants
eo: Malnepraj partoprenantoj

en: Options
eo: Agordoj

en: Or_ganization:
eo: Or_ganizo:

en: Or_ganizer:
eo: Or_ganizanto:

en: Order days in Week View from _left to right
eo: Ordigi tagojn en semejna vido de _maldekstra al dekstra

en: Organizer
eo: Organizilo

en: Organizer address is not a valid user mail address
eo: Adreso de organizanto ne estas valida retpoŝtadreso

en: Organizer has removed the delegate %s
eo: Organizulo forigis la delegiton %s

en: Organizer:
eo: Organizilo:

en: Organizer: %s
eo: Organizilo: %s

en: Organizer: %s <%s>
eo: Organizilo: %s <%s>

en: Original message
eo: Origina mesaĝo

en: Other
eo: Aliaj

en: Other Fax
eo: Plia telekopiilo

en: Other Phone
eo: Alia telefono

en: Other…
eo: Aliaj…

en: Out of Office
eo: For de oficejo

en: Outbox
eo: Elirkesto

en: Outgoing
eo: Eliranta

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
eo: Enportilo de Outlook CSV- kaj Tab-kontaktojn

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eo: Outlook CSV- aŭ Tab-kontaktoj (.csv, .tab)

en: Outlook DBX import
eo: Ooutlook DBS enporto

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
eo: Outlook Express 5/6 personaj dosierujoj (.dbx)

en: Outlook PST import
eo: Outlook PST enporto

en: Outlook personal folders (.pst)
eo: Outlook personaj dosierujoj (.pst)

en: Overdue Tasks
eo: Posttempaj taskoj

en: Overdue tasks color
eo: Koloro de posttempoj taskoj

en: Overdue: {0} by {1}
eo: Posttempa: {0} antaŭ {1}

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
eo: Transpasi koloron de la evento. Se ne agordita, oni uzas la koloron de la kalendaro.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
eo: Transpasi koloron de la noto. Se ne agordita, oni uzas la koloron de la notolisto.

en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
eo: Transpasi koloron de la tasko. Se ne agordita, oni uzas la koloron de la taskolisto.

en: Overview
eo: Superrigardo

en: PGP _Encrypt
eo: PGP-ĉ_ifri

en: PGP _Sign
eo: PGP-_subskribi

en: PGP keys
eo: PGP-ŝlosiloj

en: PKCS12 File Password
eo: PKCS12 dosierpasvorto

en: POP3 server
eo: POP3-servilo

en: P_ort:
eo: P_ordo:

en: P_revious Unread Message
eo: A_ntaŭa nelegita mesaĝo

en: Pa_ge…
eo: P_aĝo…

en: Pacific/Apia
eo: Pacifiko/Apio

en: Pacific/Auckland
eo: Pacifiko/Aŭklando

en: Pacific/Chatham
eo: Pacifiko/Chatham

en: Pacific/Easter
eo: Pacifiko/Paskinsulo

en: Pacific/Efate
eo: Pacifiko/Efate

en: Pacific/Enderbury
eo: Pacifiko/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eo: Pacifiko/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eo: Pacifiko/Fiĝioj

en: Pacific/Funafuti
eo: Pacifiko/Funafutio

en: Pacific/Galapagos
eo: Pacifiko/Galapagoj

en: Pacific/Gambier
eo: Pacifiko/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eo: Pacifiko/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eo: Pacifiko/Gvamo

en: Pacific/Honolulu
eo: Pacifiko/Honolulo

en: Pacific/Johnston
eo: Pacifiko/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eo: Pacifiko/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eo: Pacifiko/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eo: Pacifiko/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eo: Pacifiko/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eo: Pacifiko/Markizinsuloj

en: Pacific/Midway
eo: Pacifiko/Midvejinsuloj

en: Pacific/Nauru
eo: Pacifiko/Nauro

en: Pacific/Niue
eo: Pacifiko/Niuo

en: Pacific/Norfolk
eo: Pacifiko/Norfolkinsulo

en: Pacific/Noumea
eo: Pacifiko/Noumeo

en: Pacific/Pago_Pago
eo: Pacifiko/Pagopago

en: Pacific/Palau
eo: Pacifiko/Palaŭo

en: Pacific/Pitcairn
eo: Pacifiko/Pitkarna_Insulo

en: Pacific/Ponape
eo: Pacifiko/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eo: Pacifiko/Port-Moresbo

en: Pacific/Rarotonga
eo: Pacifiko/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eo: Pacifiko/Saipano

en: Pacific/Tahiti
eo: Pacifiko/Tahitio

en: Pacific/Tarawa
eo: Pacifiko/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
eo: Pacifiko/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eo: Pacifiko/Truk

en: Pacific/Wake
eo: Pacifiko/Vejkinsulo

en: Pacific/Wallis
eo: Pacifiko/Wallis

en: Pacific/Yap
eo: Pacifiko/Yap

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: Page %d of %d
eo: Paĝo %d de %d

en: Page Properties
eo: Paĝo-ecoj

en: Page Set_up…
eo: Paĝa _agordo…

en: Pager
eo: Televokilo

en: Page…
eo: Paĝo…

en: Paper
eo: Papero

en: Paragraph Properties
eo: Paragrafo-atributoj

en: Paragraph Style
eo: Paragrafa stilo

en: Paragraph…
eo: Paragrafo…

en: Parsing message
eo: Analizante mesaĝon

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj ne kongruas

en: Paste As _Text
eo: Algui kiel _teksto

en: Paste _Quotation
eo: Alglui _citaĵon

en: Paste contacts from the clipboard
eo: Alglui la kontaktulojn el la tondujo

en: Paste events from the clipboard
eo: Alglui eventojn el la tondejo

en: Paste memos from the clipboard
eo: Enmeti notojn de la tondujo

en: Paste tasks from the clipboard
eo: Enmeti taskojn de la tondujo

en: Paste text from the clipboard
eo: Alglui la tekston el la tondujo

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
eo: Algluita teksto enhavas nevalidajn iCalendar-datumojn

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
eo[0]: Algluante noton
eo[1]: Algluante %d notojn

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
eo[0]: Algluante taskon
eo[1]: Algluante %d taskojn

en: Pasting an event | Pasting %d events
eo[0]: Algluante eventon
eo[1]: Algluante %d eventojn

en: Pasting iCalendar data
eo: Algluante iCalendar-datumojn

en: Path:
eo: Vojo:

en: Percent Complete: %i
eo: Procento de kompletigo: %i

en: Perforated Paper
eo: Truita papero

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
eo: Fari kutimajn dissendolist-agojn (aboni, malaboni, ktp.).

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
eo: Daŭre forigi ĉiujn forigitajn mesaĝojn de tiu dosierujo

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
eo: Daŭre forigi ĉiujn forigitajn mesaĝojn el ĉiuj kontoj

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
eo: Daŭre forigi ĉiujn forigitajn mesaĝojn el ĉiuj dosierujoj

en: Permanently remove this folder
eo: Daŭre forigi tiun dosierujon

en: Personal
eo: Persona

en: Personal Details
eo: Persondetaloj

en: Personal Information
eo: Personaj informoj

en: Phone
eo: Telefono

en: Pick a color
eo: Elekti koloron

en: Plain Text
eo: Plata teksto

en: Plain Text Mode
eo: Plata teksta reĝimo

en: Plain _Text
eo: Plata _teksto

en: Plain text editing mode
eo: Platteksta redaktila reĝimo

en: Play Sound
eo: Ludi sonon

en: Play _file:
eo: Lodi _dosieron:

en: Play the attachment in embedded audio player
eo: Ludi la aldonaĵon en enkorpigita sonludilo

en: Please choose another name.
eo: Bonvolu elekti alian nomon.

en: Please enable the account or send using another account.
eo: Bonvolu ŝalti la konton aŭ sendi per alia konto.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
eo: Bonvolu enigi validan retpoŝtadreson en la Al:-kampo. Vi povas serĉi retpoŝtadresojn per alklaki la Al: butonon apud la enirujo.

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
eo: Bonvolu enigi vian nomon kaj retpoŝtadreson sube. La “malneprajn” kampojn vi ne bezonas enigi, krom se vi ŝatus inkluzivi tiun informon en la retmesaĝoj, kiujn vi sendas.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
eo: Bonvolu certigi, ke la sekvaj recivantoj volantas kaj eblas ricevi HTML-retmesaĝojn:
    {0}

en: Please respond on behalf of %s
eo: Bonvolu respondi nome de %s

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
eo: Bonvolu elekti PNG-bildon de grando 48 × 48 bilderoj, kies dosiergrando ne superas 723 bajtoj.

en: Please select a file…
eo: Bonvolu elekti dosieron…

en: Please select an image for this contact
eo: Bonvolu elekti bildon por tiu ĉi kontaktulo

en: Please select the information that you would like to import:
eo: Bonvolu elekti la informojn, kiun vi volas enporti:

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
eo: Bonvolu atendi, Evolucio sekurkopias viajn datumojn.

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
eo: Bonvolu atendi, Evolucio restaŭras viajn datumojn.

en: Please wait.
eo: Bonvolu atendi.

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Port number is not valid
eo: Pordonombro ne estas valida

en: Port:
eo: Pordo:

en: Position
eo: Pozicio

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
eo: Afiŝi mesaĝon al la dissendolisto al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Posting destination
eo: Poŝtcelo

en: Posting message to “%s”
eo: Afiŝante mesaĝon al “%s”

en: Posting not allowed
eo: Afiŝado ne permesata

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
eo: Ne permesas afiŝi al ĉi tiu dissendolisto. Eble estas nurlega dissendolisto. Ekkontaktu la listan proprulon por detaloj.

en: Pr_evious Important Message
eo: _Antaŭa grava mesaĝo

en: Pre_view:
eo: Antaŭ_rigardo:

en: Pre_view…
eo: Antaŭrigardo…

en: Prefer Plain Text
eo: Preferi platan tekston

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
eo: Preferi _entekstan subskri/ĉifri por plataj tekstmesaĝoj

en: Preparing account “%s” for offline
eo: Preparante konto “%s” por senreta

en: Preparing to go offline…
eo: Preparante senretigi…

en: Preparing to go online…
eo: Preparante enretigi…

en: Preparing to quit
eo: Preparante ĉesi

en: Preparing to quit…
eo: Preparante ĉesi…

en: Prepend a _header
eo: Antaŭmeti _kapon

en: Preserve original message S_ubject
eo: _Teni originan mesaĝan temon

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
eo: Premu la “Alt”-klavon por reatingi la menubreton.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Preview data to be imported
eo: Antaŭrigardi enportendajn datumojn

en: Preview the calendar to be printed
eo: Presenda antaŭrigardo de la kalendaro

en: Preview the contacts to be printed
eo: Antaŭrigardi la presendajn kontaktojn

en: Preview the list of memos to be printed
eo: Antaŭrigardi la presotan liston de notoj

en: Preview the list of tasks to be printed
eo: Antaŭrigardo de presenda listo da taskoj

en: Preview the message to be printed
eo: Antaŭrigardi la presendan mesaĝon

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous Evolution version
eo: Pasinta versio de Evolucio

en: Previous T_hread
eo: _Antaŭa fadeno

en: Previous month
eo: Antaŭa monato

en: Previous year
eo: Antaŭa jaro

en: Primary Phone
eo: Ĉefa telefono

en: Primary address book
eo: Ĉefa adresaro

en: Primary calendar
eo: Ĉefa kalendaro

en: Primary memo list
eo: Ĉefa notolisto

en: Primary task list
eo: Ĉefa taskolisto

en: Print
eo: Presi

en: Print Memos
eo: Presi notojn

en: Print Pre_view
eo: Presi antaŭ_vidon

en: Print Tasks
eo: Presi taskojn

en: Print all shown contacts
eo: Presi ĉiujn montratajn kontaktojn

en: Print selected contacts
eo: Presi elektitajn kontaktojn

en: Print the list of memos
eo: Presi la liston de notoj

en: Print the list of tasks
eo: Presi la liston de taskoj

en: Print the selected memo
eo: Presi la elektitan noton

en: Print the selected task
eo: Presi la elektitajn taskojn

en: Print this calendar
eo: Presi tiun kalendaron

en: Print this message
eo: Presi tiun mesaĝon

en: Printing
eo: Presi

en: Printing failed.
eo: Presado malsukcesis.

en: Print…
eo: Presi…

en: Priority
eo: Prioritato

en: Priority:
eo: Prioritato:

en: Priority: %s
eo: Prioritato: %s

en: Private
eo: Privata

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
eo: Problemo dum migrigado de malnova dosierujo “{0}”.

en: Processing folder changes in “%s”
eo: Plenumante dosieruj-ŝanĝojn en “%s”

en: Profession
eo: Profesio

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
eo: Averti antaŭ sendo al ricevontoj ne enigitaj kiel retpoŝtadresoj

en: Prompt on empty subject
eo: Averti je malplena temo

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
eo: Averti je sendo de mesaĝo per klavkombino (Stir+Eniga)

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
eo: Averti la uzanton, kiam ĝi provas malplenigi la rubujon.

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
eo: Averti la uzanton, kiam ĝi provas rubigi dosierujon.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
eo: Averti la uzanton kiam ĝi provas sendi mesaĝon per klavkombino.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
eo: Averti la uzanton, kiam ĝi provas sendi mesaĝon sen temo.

en: Prompt when emptying the trash
eo: Averti je malplenigo de rubujo

en: Prompt when user expunges
eo: Averti je rubigo

en: Prompt when user only fills Bcc
eo: Averti kiam uzanto plenumas nur la kampon de kaŝkopio

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
eo: Informi se uzanto provas malfermi 10 aŭ pli mesaĝojn samtempe

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
eo: Averti kiam la uzanto provas sendi HTML-mesaĝon al ricevontoj, kiuj probable ne volas tiun.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
eo: Averti kiam uzanto provas sendi mesaĝon sen ricevontoj en kampoj “Al” aŭ “Kopio”.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
eo: Averti kiam la uzanto provas sendi nevolatan HTML-mesaĝon

en: Properties
eo: Atributoj

en: Proprietary
eo: Mallibera

en: Pu_blic
eo: Pu_blika

en: Public
eo: Publika

en: Public FTP
eo: Publika FTP

en: Publish calendars to the web.
eo: Publikigi kalendarojn al la reto.

en: Publishing Information
eo: Publikiga informo

en: Publishing Location
eo: Publikiga loko

en: Publishing _Frequency:
eo: Publikiga o_fteco:

en: Publishing to %s finished successfully
eo: Sukcese publikigis al %s

en: Purg_e
eo: S_enrubigi

en: Purge events older than
eo: Senrubigi eventojn pli malnovaj ol

en: Purge old appointments and meetings
eo: Senrubigi malnovajn rendevuojn kaj kunsidojn

en: Purging events
eo: Senrubigante eventojn

en: Purging events in the calendar “%s”
eo: Senrubigante eventojn en la kalendaro “%s”

en: Purging memos
eo: Senrubigante notojn

en: Purging memos in the memo list “%s”
eo: Senrubigante notojn en la notolisto “%s”

en: Purging tasks
eo: Senrubigante taskojn

en: Purging tasks in the task list “%s”
eo: Senrubigante taskojn en la taskolisto “%s”

en: Purposes
eo: Celintencoj

en: Put Evolution into offline mode
eo: Ŝalti Evolucion al senreta reĝimo

en: Put Evolution into online mode
eo: Ŝalti Evolucion al enreta reĝimo

en: Query free / busy information for the attendees
eo: Informpeti pri stato (malokupata / okupata) de la alestantoj

en: Querying authentication types…
eo: Demandante aŭtentigo-specojn…

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
eo: Informpetante servilon por listo de subtenitaj aŭtentigoj manieroj.

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Quit Now
eo: Ĉesi nun

en: RFC822 message
eo: RFC822-mesaĝo

en: R_eceive All
eo: R_icevi ĉiujn

en: R_ecurrence
eo: R_eokazo

en: R_eplace:
eo: Ans_tataŭigi:

en: R_eply requested
eo: R_espondo petita

en: R_estore Evolution Data…
eo: R_estaŭri Evoluciodatumojn…

en: R_ole Field
eo: R_ola kampo

en: R_ule name:
eo: Reg_ulo-nomo:

en: Re_direct
eo: Ali_direkti

en: Re_fresh
eo: _Aktualigi

en: Re_fresh list of account address books
eo: A_ktualigi liston de kontaj adresaroj

en: Re_fresh list of account calendars
eo: A_ktualigi liston de kontaj kalendaroj

en: Re_fresh list of account memo lists
eo: A_ktualigi liston de kontaj notolistoj

en: Re_fresh list of account task lists
eo: A_ktualigi liston de kontaj taskolistoj

en: Re_move
eo: Fo_rigi

en: Re_peat the reminder
eo: _Ripeti la memorigilon

en: Re_place
eo: An_stataŭigi

en: Re_place…
eo: An_stataŭigi…

en: Re_ply style:
eo: Res_ponda stilo:

en: Re_ply-To:
eo: Res_pondi-al:

en: Re_quest Read Receipt
eo: P_eti legokonfirmon

en: Re_set
eo: R_eagordi

en: Re_start Evolution after restore
eo: Re_startigi Evolucion post restaŭro

en: Reached bottom of page, continued from top
eo: Atingis subon de la paĝo, daŭrigis el supro

en: Reached top of page, continued from bottom
eo: Atingis supron de la paĝo, daŭrigis el subo

en: Read
eo: Legita

en: Read Messages
eo: Legitaj mesaĝoj

en: Read: %s
eo: Legita: %s

en: Reading text content…
eo: Legante tekstan enhavon…

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
eo: Ĉu vi certe volas forigi dosierujon “{0}” kaj ĉiujn ĝiajn subdosierujojn?

en: Really delete folder “{0}”?
eo: Ĉu certe forigi dosierujon “{0}”?

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
eo: Ĉu vi certe volas malaboni dosierujon “{0}”?

en: Reason: {1}
eo: Kialo: {1}

en: Receive new items from all accounts
eo: Ricivi novajn erojn el ĉiuj kontoj

en: Received
eo: Ricevita

en: Received on behalf of %s
eo: Ricevita nome de %s

en: Receiving
eo: Ricevante

en: Receiving Email
eo: Riceva retpoŝto

en: Receiving Options
eo: Ricevaj agordoj

en: Recently used second time zones in a Day View
eo: Freŝe uzitaj duaj horzonoj de taga vido

en: Recipient
eo: Ricevanto

en: Recipients
eo: Ricevantoj

en: Recipients Mail
eo: Adresoj de ricevantoj

en: Recipients contain
eo: Ricevantoj enhavas

en: Recipients:
eo: Ricevantoj:

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
eo: Rekoni miensimbolojn en teksto kaj anstataŭigi ilin per bildoj aŭ unikodaj signoj.

en: Recognize links in text and replace them.
eo: Rekoni ligilojn en teksto kaj anstataŭigi ilin.

en: Reconnecting to “%s”
eo: Rekonektante al “%s”

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
eo: Reakirado de la mesaĝo permesas al vi daŭrigi skribadon de la laste konservita stato.

en: Recurrence
eo: Reokazo

en: Recurrence exception date is invalid
eo: Escepta dato de rekuro ne estas valida

en: Recurrent Events in Italic
eo: Reokazaj eventoj kursive

en: Recurring
eo: Reokaza

en: Recurs:
eo: Reokazas:

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
eo: Alidirektas la elektitan mesaĝon al iu

en: Redo
eo: Refari

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Redo “Delete text”
eo: Refari “Forigi tekston”

en: Redo “Insert text”
eo: Refari “Enmeti tekston”

en: Refresh every
eo: Aktualigi ĉiu(j)

en: Refresh list of folders of this account
eo: Aktualigi la dosierujoliston de tiu konto

en: Refresh the folder
eo: Aktualigi la dosierujon

en: Refresh the folder list
eo: Aktualigi la dosierujoliston

en: Refresh the selected address book
eo: Aktualigi la elektitan adresaron

en: Refresh the selected calendar
eo: Aktualigi la elektitan kalendaron

en: Refresh the selected memo list
eo: Aktualigi la elektitan notoliston

en: Refresh the selected task list
eo: Aktualigi la elektitan taskoliston

en: Refreshing folder “%s”
eo: Aktualigante dosierujon “%s”

en: Regex Match
eo: Regula esprimo

en: Regular Image
eo: Norma bildo

en: Reminder!
eo: Memorigilo!

en: Reminders
eo: Memorigiloj

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
eo: Memorigas al vi kiam vi forgesis aldoni aldonaĵon al retmesaĝo.

en: Remo_ve Attachments
eo: _Forigi aldonaĵon

en: Remote content download had been blocked for this message.
eo: Elŝuto de defora enhavo blokiĝis por ĉi tiu mesaĝo.

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove Du_plicate Messages
eo: Forigi duo_bligitajn mesaĝojn

en: Remove Link
eo: Forigi ligilon

en: Remove This _Column
eo: Forigi ĉi tiun _kolumnon

en: Remove an email address from the List
eo: Forigi retpoŝtadreson el la listo

en: Remove attachments
eo: Forigi aldonaĵojn

en: Remove duplicate messages?
eo: Ĉu forigi duoblajn mesaĝojn?

en: Removing a memo
eo: Provizore forigante taskon

en: Removing a task
eo: Provizore forigante taskon

en: Removing an event
eo: Provizore forigante eventon

en: Removing attachments
eo: Forigante aldonaĵon

en: Removing folder “%s”
eo: Forigante mesaĝujon “%s”

en: Removing temporary back up files
eo: Forigante provizantajn sukurkopiajn dosierojn

en: Rename the selected address book
eo: Alinomi la elektitan adresaron

en: Rename the selected calendar
eo: Alinomi la elektitan kalendaron

en: Rename the selected memo list
eo: Alinomi la elektitan notoliston

en: Rename the selected task list
eo: Alinomi la elektitan taskoliston

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi ĉion

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉ_ion

en: Replied to
eo: Respondita al

en: Replies
eo: Respondoj

en: Replies and Forwards
eo: Respondoj kaj plusendoj

en: Replies and parents
eo: Respondoj kaj gepatroj

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply To is not a valid email
eo: Respondi-al ne estas valida retpoŝtadreso

en: Reply _Privately
eo: Respondi _private

en: Reply style:
eo: Responda stilo:

en: Reply to All
eo: Respondi al ĉiuj

en: Reply to _All
eo: Respondi al ĉi_uj

en: Reply to _List
eo: Respondi al la _listo

en: Reply to _Sender
eo: Respondi al _sendinto

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
eo: Respondi al dissendolisto, aŭ ĉiuj ricevantoj

en: Reply-To
eo: Respondi-al

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
eo: Aldonaĵo

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
eo: Ne citi

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
eo: Enteksta

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
eo: Enteksta (Outlook-stilo)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
eo: Citita

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
eo: Uzi mallokan agordon

en: Request a running Evolution process to quit
eo: Peti al rulanta Evolucio-procezo ĉesi

en: Required Information
eo: Nepra informo

en: Required Participant
eo: Nepra partoprenanto

en: Required Participants
eo: Nepraj partoprenantoj

en: Required people and _one resource
eo: Nepraj personoj kaj unu rimed_o

en: Requires password to continue.
eo: Necesas pasvorto por daŭrigi.

en: Requires password to continue. %s.
eo: Necesas pasvorto por daŭrigi. %s.

en: Reset the text to its original size
eo: Reagordi la tekston al ĝia origina grando

en: Resource
eo: Rimedo

en: Resources
eo: Rimedoj

en: Restart Evolution
eo: Restartigi Evolucion

en: Restarting Evolution
eo: Restartigante Evolucion

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
eo: Restaŭri Evoluciodatumojn kaj -agordojn el arĥivdosiero

en: Restore Evolution directory
eo: Restaŭri Evolucia dosierujo

en: Restore from Backup
eo: Restaŭri de savkopio

en: Restoring Evolution Data
eo: Restaŭrante Evoluciodatumojn

en: Restoring from the file %s
eo: Restaŭrante el la dosiero %s

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
eo[0]: Ricevante %d mesaĝon
eo[1]: Ricevante %d mesaĝojn

en: Retrieving message
eo: Ricevante mesaĝon

en: Retrieving message “%s”
eo: Ricevante mesaĝon “%s”

en: Retrieving message…
eo: Ricevante mesaĝon…

en: Review
eo: Recenzo

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
eo[0]: Kontrolu aldonaĵon antaŭ ol sendi.
eo[1]: Kontrolu aldonaĵojn antaŭ ol sendi.

en: Ribbon
eo: Rubando

en: Richtext
eo: Riĉa teksto

en: Right
eo: Dekstra

en: Right Alignment
eo: Dekstra ĝisrandigo

en: Role
eo: Rolo

en: Room
eo: Ĉambro

en: Row
eo: Vico

en: Row Above
eo: Vico supre

en: Row Below
eo: Vico malsupre

en: Row S_pan:
eo: Vica am_plekso:

en: Rul_e type:
eo: R_egul-speco:

en: Rule Name
eo: Regulonomo

en: Rule properties
eo: Strek-ecoj

en: Rule…
eo: _Regulo…

en: Run Program
eo: Lanĉi programon

en: Running…
eo: Rulante…

en: S/MIME En_crypt
eo: S/MIME-ĉi_fri

en: S/MIME Sig_n
eo: S/MIME-su_bskribi

en: S/MIME encrypted
eo: ĉifrita per S/MIME

en: S/MIME signed
eo: subskribita per S/MIME

en: SHA1 Fingerprint
eo: SHA1-fingrospuro

en: SHA256 Fingerprint
eo: SHA256-fingrospuro

en: SIP Address
eo: SIP-adreso

en: SMTP server
eo: SMTP-servilo

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo por adresaro “{0}” ne estas fidata.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo por kalendaro “{0}” ne estas fidata.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo por retpoŝtkonto “{0}” ne estas fidata.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo por notolisto “{0}” ne estas fidata.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo por taskolisto “{0}” ne estas fidata.

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
eo: SSL-atestilo de “{0}” ne estas fidata.

en: SSL encryption
eo: SSL-ĉifrado

en: STARTTLS after connecting
eo: STARTTLS post konektado

en: S_ad
eo: M_alĝoja

en: S_ave Address Book as vCard
eo: _Konservi adresaron kiel vCard

en: S_ave All
eo: _Konservi ĉiujn

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
eo: Konservi respondojn en la dosierujon de la mes_aĝo al kiu oni respondas

en: S_cript:
eo: S_kripto:

en: S_end
eo: S_endi

en: S_end message receipts:
eo: S_endi mesaĝajn ricevatestojn:

en: S_haded
eo: _Ombrita

en: S_ick
eo: M_alsana

en: S_tandard Font:
eo: Norma _tiparo:

en: S_ubject:
eo: _Temo:

en: S_un
eo: _Dim

en: S_urprise
eo: S_urprizo

en: Sa
eo: Sab

en: Sa_ve
eo: Kons_ervi

en: Sa_ve As
eo: Konser_vi kiel

en: Same as user interface
eo: Same kiel fasado por uzanto

en: Saturday
eo: Sabato

en: Saturday is a work day
eo: Sabato estas labortago

en: Save Attachment | Save Attachments
eo[0]: Konservi aldonaĵon
eo[1]: Konservi aldonaĵojn

en: Save Calendar
eo: Konservi kalendaron

en: Save Current View
eo: Konservi aktualan vidon

en: Save Custom View…
eo: Konservi propran vidon…

en: Save Draft
eo: Konservi malneton

en: Save Image
eo: Konservi bildon

en: Save Message | Save Messages
eo[0]: Konservi mesaĝon
eo[1]: Konservi mesaĝojn

en: Save PGP key
eo: Konservi PGP-ŝlosilon

en: Save Search
eo: Konservi serĉon

en: Save Selected
eo: Konservi elektitan

en: Save X.509 certificate
eo: Konservi X.509-atestilon

en: Save _As
eo: Konservi _kiel

en: Save _As…
eo: Konservi _kiel…

en: Save _Image…
eo: Konservi _bildon…

en: Save _To Addressbook
eo: Konservi _en adresaron

en: Save a calendar or task list to disk.
eo: Konservi kalendaron aŭ taskoliston al disko.

en: Save and Close
eo: Konservi kaj fermi

en: Save as Template
eo: Savu kiel ŝablono

en: Save as _Draft
eo: Konservi kiel _malneto

en: Save as _Template
eo: Konservi kiel ŝ_ablono

en: Save as draft
eo: Konservi kiel malneto

en: Save as iCalendar
eo: Konservi kiel iCalendar

en: Save as vCard
eo: Konservi kiel vCard

en: Save as…
eo: Konservi kiel…

en: Save current changes
eo: Konservi aktualajn ŝanĝojn

en: Save current changes and close editor
eo: Konservi aktualajn ŝanĝojn kaj fermi redaktilon

en: Save current custom view
eo: Konservi nunan propran vidon

en: Save directory
eo: Konservi dosierujon

en: Save directory for reminder audio
eo: Konserva dosierujo por sono de rememorigiloj

en: Save extracted files _only
eo: K_onservi nur elpakitajn dosierojn

en: Save extracted files and the original _archive
eo: Konservi elpakitajn dosierojn kaj la originan _arĥivon

en: Save selected contacts as a vCard
eo: Konservi elektitajn kontaktojn kiel vCard

en: Save selected messages as an mbox file
eo: Konservi la elektitajn mesaĝojn kiel mbox-dosiero

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
eo: Konservi la kontaktoj de la elektita adresaro kiel vCard

en: Save the current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

en: Save the current file with a different name
eo: Konservi la aktualan dosieron kun alia nomo

en: Save the current search parameters
eo: Konservi la nunajn serĉparamertojn

en: Save the image to a file
eo: Konservi la bildon al dosiero

en: Save the selected calendar to disk
eo: Konservi la elektitan kalendaron al disko

en: Save the selected memo list to disk
eo: Konversi la elektitan notoliston al datumportilo

en: Save the selected task list to disk
eo: Konservi la elektitan taskoliston al disko

en: Saving
eo: Konservante

en: Saving %d message | Saving %d messages
eo[0]: Konservi %d mesaĝon
eo[1]: Konservi %d mesaĝojn

en: Saving account settings, please wait…
eo: Konservante kontagordojn, bonvolu atenti…

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
eo: Konservante ŝanĝojn al kalendaro. Bonvolu atendi…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
eo: Konservante ŝanĝojn al notolisto. Bonvolu atendi…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
eo: Konservante ŝanĝojn al taskolisto. Bonvolu atendi…

en: Saving changes…
eo: Konservi ŝanĝojn…

en: Saving image to “%s”
eo: Konservante bildon al “%s”

en: Saving message template
eo: Konservi mesaĝan ŝablonon

en: Saving message to Outbox.
eo: Konservi mesaĝon en senditujo.

en: Saving message to folder “%s”
eo: Konservi mesaĝon en mesaĝujon “%s”

en: Saving user interface state
eo: Konservante staton de fasadon

en: Sc_roll Month View by a week
eo: _Rulimi monatan vidon je semajno

en: Scanning %s
eo: Skanante %s

en: Scanning messages for duplicates
eo: Kontroli mesaĝojn pri duobligitoj

en: Score
eo: Poentoj

en: Script file must be executable.
eo: Skriptdosiero devas esti rulebla.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
eo: Rulimi monatan vidon je semajno, ne je monato

en: Se_cond zone:
eo: _Dua zono:

en: Sear_ch:
eo: _Serĉi:

en: Search
eo: Serĉi

en: Search Base:
eo: Serĉbazo:

en: Search F_olders
eo: Serĉ_dosierujoj

en: Search Filter:
eo: Serĉfiltrilo:

en: Search Folder Sources
eo: Serĉi fontojn de dosierujo

en: Search Folders
eo: Serĉdosierujoj

en: Search Folders automatically updated.
eo: Serĉdosierujoj aŭtomate ĝisdatiĝis.

en: Search Interrupted
eo: Serĉado interrompita

en: Search Scope:
eo: Serĉamplekso:

en: Search _Folders
eo: Serĉ_dosierujoj

en: Search _Web…
eo: Reta _serĉo…

en: Search _backwards
eo: Serĉi _malantaŭen

en: Search for and replace text
eo: Serĉi kaj anstataŭigi tekston

en: Search for text
eo: Serĉi tekston

en: Search for text in the body of the displayed message
eo: Serĉi la tekston en la korpo de la montrita mesaĝo

en: Search for text in the displayed contact
eo: Serĉi por teksto en la montrita kontakto

en: Search for text in the displayed memo
eo: Serĉi tekston en la montrata noto

en: Search for text in the displayed task
eo: Serĉi tekston en la montrita tasko

en: Search the Web with the selected text
eo: Serĉi la Reton kun la elektita teksto

en: Searches
eo: Serĉoj

en: Searching
eo: Serĉante

en: Searching collection children…
eo: Serĉante idojn de kolekto…

en: Searching for an existing version of this appointment
eo: Serĉante jam-ekzistan version de ĉi tiu rendevuo

en: Searching for an existing version of this memo
eo: Serĉante jam-ekzistan version de ĉi tiu noto

en: Searching for an existing version of this task
eo: Serĉante jam-ekzistan version de ĉi tiu tasko

en: Searching for user home, please wait…
eo: Serĉante la hejmon de uzanto, bonvolu atendi…

en: Searching next matching event
eo: Serĉante sekvan kongruan eventon

en: Searching previous matching event
eo: Serĉante antaŭan kongruan eventon

en: Secret
eo: Sekreta

en: Secure FTP (SFTP)
eo: Sekura FTP (SFTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eo: Sekura WebDAV (HTTPS)

en: Security
eo: Sekureco

en: Security method: %s
eo: Sekureco-metodo: %s

en: Security:
eo: Sekureco:

en: Seen
eo: Vidita

en: Select
eo: Elekti

en: Select Address Book
eo: Elekti adresaron

en: Select Address book for Automatic Contacts
eo: Elekti adresaron por aŭtomataj kontaktoj

en: Select Address book for Pidgin buddy list
eo: Elekti adresaron por amikolisto de Pidgin

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select Contacts from Address Book
eo: Elekti kontaktulojn el la adresaro

en: Select Custom Icon
eo: Elekti propran bildsimbolon

en: Select Date
eo: Elekti daton

en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

en: Select Folder to Add
eo: Elekti aldonendan dosierujon

en: Select HTML fixed width font
eo: Elekti HTML egallarĝan tiparon

en: Select HTML variable width font
eo: Elekti HTML malegallarĝan tiparon

en: Select Information to Import
eo: Elekti informon por enporti

en: Select Message S_ubthread
eo: Elekti mesaĝan s_ubfadenon

en: Select Message _Thread
eo: Elekti mesaĝan _fadenon

en: Select Timezone
eo: Elekti horzonon

en: Select _All
eo: Elekti ĉ_ion

en: Select _Date
eo: Elekti _daton

en: Select _Today
eo: Elekti _hodiaŭ

en: Select _accounts for which enable notifications:
eo: Elekti _kontoj, por kiuj ŝalti sciigojn:

en: Select a Calendar
eo: Elekti kalendaron

en: Select a Face Picture
eo: Elekti vizaĝobildon

en: Select a File
eo: Elekti dosieron

en: Select a Memo List
eo: Elekti notoliston

en: Select a Task List
eo: Elekti taskoliston

en: Select a Time Zone
eo: Elekti horzonon

en: Select a certificate to import…
eo: Elekti enportendan atestilon…

en: Select a file
eo: Elekti dosieron

en: Select a file to backup your key and certificate…
eo: Elekti dosieron por sekurkopii vian ŝlosilon kaj atestilon…

en: Select a sound file
eo: Elekti sondosieron

en: Select a specific date
eo: Elekti specifan daton

en: Select a time to compare against
eo: Elekti tempon por kompari

en: Select all column names
eo: Elekti ĉiujn kolumn-nomojn

en: Select all headers
eo: Elekti ĉiujn kapojn

en: Select all messages in the same thread as the selected message
eo: Elekti ĉiujn mesaĝojn en la sama fadeno kiel la elektita mesaĝo

en: Select all replies to the currently selected message
eo: Elekti ĉiujn respondojn al la nuna elektita mesaĝo

en: Select all text
eo: Elekti tutan tekston

en: Select all text and images
eo: Elekti ĉiujn tekston kaj bildojn

en: Select all visible contacts
eo: Elektu ĉiujn videblajn kontaktulojn

en: Select all visible memos
eo: Elekti ĉiujn videblajn notojn

en: Select all visible messages
eo: Elekti ĉiujn videblajn mesaĝojn

en: Select all visible tasks
eo: Elekti ĉiujn videblajn taskojn

en: Select certificate
eo: Elekti atestilon

en: Select destination
eo: Elekti celdosieron

en: Select destination file
eo: Elekti celdosieron

en: Select folder
eo: Elekti dosierujon

en: Select folder to import into
eo: Elektu mesaĝujon, en kiun enporti

en: Select folder to use for Archive
eo: Elektu dosierujon, kiun vi volas uzi kiel arĥiv-dosierujo

en: Select name of the Evolution backup file
eo: Elekti nomon de la Evolucia sekurkopidosiero

en: Select name of the Evolution backup file to restore
eo: Elekti nomon de la restaŭrenda Evolucia sekurkopidosiero

en: Select sound file
eo: Elekti sondosieron

en: Select the calendars to search for meeting conflicts
eo: Elekti kalendarojn, kiujn oni serĉos por kunsidaj malakordoj

en: Select the sources for reminder notification:
eo: Elekti la fontojn de meorigaj sciigoj:

en: Select today
eo: Elekti hodiaŭ

en: Select view: %s
eo: Elekti vidon: %s

en: Select what type of file you want to import from the list.
eo: Elektu kian dosierspecon vi volas enporti el la listo.

en: Select which parts should be configured:
eo: Elektu kiujn partojn devus esti agorditaj:

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
eo: Elektitaj kalendaroj por sciigoj de memorigiloj

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
eo: Elektitaj taskolistoj por sciigoj de memorigiloj

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
eo: Elektita kalendaro jam enhavas eventon “%s”. Ĉu vi ŝatus redakti la malnovan eventon?

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
eo: Elektita kalendaro estas nurlega, do ne povas krei eventon tie. Bonvolu elekti alian kalendaron.

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
eo: Elektita notolisto jam enhavas noton “%s”. Ĉu vi ŝatus redakti la malnovan noton?

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
eo: Elektita kalendaro estas nurlega, do ne povas krei noton tie. Bonvolu elekti alian notoliston.

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
eo: Elektita taskolisto jam enhavas taskon “%s”. Ĉu vi ŝatus redakti la malnovan taskon?

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
eo: Elektita kalendaro estas nurlega, do ne povas krei taskon tie. Bonvolu elekti alian taskoliston.

en: Select…
eo: Elekti…

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
eo: Listo de serviloj apartigite per punktokomoj (“;”), por kiuj oni serĉos informojn, krom la domajno de la retpoŝtadreso.

en: Send & Receive Mail
eo: Sendi & ricevi retpoŝton

en: Send / Receive
eo: Sendi / Ricevi

en: Send / _Receive
eo: Sendi / _Ricevi

en: Send Account
eo: Sendkonto

en: Send HTML mail by default
eo: Sendi HTML-poŝton defaŭlte

en: Send HTML mail by default.
eo: Sendi HTML-poŝton defaŭlte.

en: Send Options
eo: Send-agordoj

en: Send To
eo: Sendi al

en: Send _Information
eo: Sendi _informon

en: Send _Reply To…
eo: Sendi _respondon al…

en: Send _updates to attendees
eo: Sendi ĝ_isdatigojn al alestantoj

en: Send a mail message to this address
eo: Sendi retmesaĝon al tiu ĉi adreso

en: Send a message to the selected contacts
eo: Sendi mesaĝon al la elektitaj kontaktoj

en: Send a read receipt to “%s”
eo: Sendi legan ricevateston al “%s”

en: Send a reply message to this address
eo: Sendi respond-mesaĝon al tiu ĉi adreso

en: Send account overrides
eo: Sendkontaj transpasoj

en: Send after 5 minutes
eo: Sendi post 5 minutoj

en: Send e-mail message to mailing list?
eo: Ĉu sendi retpoŝtmesaĝon al dissendolisto?

en: Send immediately
eo: Sendi tuj

en: Send mail also when in offline _mode
eo: Sendi retpoŝton ankaŭ kiam uzante senretan _reĝimon

en: Send messages through Outbo_x folder
eo: Sendi mesaĝojn tra elir_kesto

en: Send messages through Outbox folder
eo: Sendi mesaĝojn tra la senditujo

en: Send my reminders with this event
eo: Sendi miajn memorigilojn kun tiu ĉi evento

en: Send private reply?
eo: Ĉu sendi privatan respondon?

en: Send queued items and retrieve new items
eo: Sendi atendajn erojn kaj ricevi novajn

en: Send queued items in all accounts
eo: Sendi atendajn erojn en ĉiuj kontoj

en: Send reply to all recipients?
eo: Ĉu sendi al ĉiuj ricevantoj?

en: Send reply to sender
eo: Sendi respondon al sendinto

en: Send selected contacts to another person
eo: Sendi elektitajn kontaktojn al alia persono

en: Send this message
eo: Sendi tiun mesaĝon

en: Sender
eo: Sendinto

en: Sender Mail
eo: Adreso de sendinto

en: Sender Photograph
eo: Foto de sendinto

en: Sender contains
eo: Sendinto enhavas

en: Sender has been notified that you have read this message.
eo: Sendinto sciiĝis, ke vi legis tiun mesaĝon.

en: Sender or Recipients
eo: Sendinto aŭ ricevantoj

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
eo: Sendinto volas esti sciigita kiam vi legis tiun mesaĝon.

en: Sending
eo: Sendante

en: Sending Email
eo: Senda retpoŝto

en: Sending a _private reply to a mailing list message
eo: Sendi _privatan respondon al dissendolista mesaĝo

en: Sending a memo
eo: Sendante noton

en: Sending a message to many _To and CC recipients
eo: Sendi mesaĝon al maltaj ricevontoj en kampoj “_Al” kaj “Kopio”

en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
eo: Sendi mesaĝon uzante _klavkombinon (Stir+Eniga)

en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
eo: Sendi mesaĝon kun _ricevantoj sen retpoŝtadresoj

en: Sending a message with an _empty subject line
eo: Sendi mesaĝon kun malpl_ena temo

en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
eo: Sendi mesaĝon kun ricevontoj nur en la kampo “Kaŝk_opio”

en: Sending a reply to a large _number of recipients
eo: Sendi respondon al granda _nombro de ricevantoj

en: Sending a task
eo: Sendante taskon

en: Sending an event
eo: Sendante eventon

en: Sending message
eo: Sendante mesaĝon

en: Sending message %d of %d
eo: Sendante mesaĝon %d el %d

en: Sending notifications to attendees…
eo: Sendi sciigojn al alestantoj…

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
eo: Sendi ĝidatigatajn informojn permesas aliajn partoprenantojn manteni iliajn kalendarojn ĝisdatigitajn.

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
eo: Sendi ĝidatigatajn informojn permesas aliajn partoprenantojn manteni iliajn taskojn ĝisdatigitajn.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
eo: Sendi ĝidatigatajn informojn permesas aliajn partoprenantojn manteni iliajn taskojn ĝisdatigitajn.

en: Sent
eo: Sendita

en: Sent _Messages Folder:
eo: Dosierujo de senditaj _mesaĝoj:

en: Sent to calendar “%s” as accepted
eo: Sendita al kalendaro “%s” kiel akceptita

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
eo: Sendita al kalendaro “%s” kiel nuligita

en: Sent to calendar “%s” as declined
eo: Sendita al kalendaro “%s” kiel rifuzita

en: Sent to calendar “%s” as tentative
eo: Sendita al kalendaro “%s” kiel provizora

en: Sent to memo list “%s” as accepted
eo: Sendita al notolisto “%s” kiel akceptita

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
eo: Sendita al notolisto “%s” kiel nuligita

en: Sent to memo list “%s” as declined
eo: Sendita al notolisto “%s” kiel rifuzita

en: Sent to memo list “%s” as tentative
eo: Sendita al notolisto “%s” kiel provizora

en: Sent to task list “%s” as accepted
eo: Sendita al taskolisto “%s” kiel akceptita

en: Sent to task list “%s” as cancelled
eo: Sendita al taskolisto “%s” kiel nuligita

en: Sent to task list “%s” as declined
eo: Sendita al taskolisto “%s” kiel rifuzita

en: Sent to task list “%s” as tentative
eo: Sendita al taskolisto “%s” kiel provizora

en: September
eo: Septembro

en: Ser_ver requires authentication
eo: Ser_vilo bezonas aŭtentigon

en: Serial Number
eo: Seria numero

en: Server Information
eo: Servilo-informo

en: Server Type:
eo: Servil-speco:

en: Server _Type:
eo: Servil-s_peco:

en: Server address cannot be empty
eo: Serviladreso ne povas esti malplena

en: Server handles meeting invitations
eo: Servilo traktas kunsid-invitojn

en: Server:
eo: Servilo:

en: Service _type:
eo: Servo_tipo:

en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
eo: Agordi “Klasi _sub” kiel “Persona Familia” antstataŭ “Familia, Persona”

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
eo: Agordi dosieron laŭ “Unua Lasta” anstataŭ “Lasta, Unua”.

en: Set Label
eo: Agordi etikedojn

en: Set Status
eo: Agordi staton

en: Set _default reminder
eo: Agordi _implicitan memorigilon

en: Set as _Background
eo: Uzi kiel _fono

en: Set or unset recurrence
eo: Ŝalti aŭ malŝalti reokazon

en: Set or unset reminders
eo: Ĉu agordi memorigilojn por tiu ĉi evento

en: Set the message priority to high
eo: Agordi mesaĝan prioritaton kiel alta

en: Setting up Search Folder: %s
eo: Agordante serĉdosierujon: %s

en: Sho_w All Calendars
eo: _Montri ĉiujn kalendarojn

en: Sho_w All Memo Lists
eo: Mon_tri ĉiujn notolistojn

en: Sho_w All Task Lists
eo: Mon_tri ĉiujn taskolistojn

en: Sho_w items that contain:
eo: _Montri erojn kiuj entenas:

en: Sho_w:
eo: _Montri:

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
eo: Ĉu Evolucio devus fermi tiun fenestron kiam respondante aŭ plusendante?

en: Show
eo: Montri

en: Show %s
eo: Montri %s

en: Show Animations
eo: Montri movbildojn

en: Show Attachment Bar
eo: Montri aldonaĵbreton

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
eo: Montri aldonaĵ-breton sub la mesaĝa antaŭrigarda fenestro kiam la mesaĝo havas aldonaĵojn

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
eo: Montri aldonaĵ-breton sub la mesaĝa antaŭrigarda fenestro kiam la mesaĝo havas aldonaĵojn.

en: Show Attachment _Bar
eo: Montri aldonaĵ_breton

en: Show Certificates
eo: Montri atestilojn

en: Show Com_pact vCard
eo: Montri ko_mpaktan vCard

en: Show Contacts
eo: Montri kontaktojn

en: Show F_ull vCard
eo: Montri pl_enan vCard

en: Show Fields
eo: Montri kampojn

en: Show HTML if present
eo: Montri HTML kiam ebla

en: Show Home Mailing Address
eo: Montri hejman retpoŝtadreson

en: Show Instant Messaging
eo: Montri tujmesaĝilon

en: Show Job section
eo: Montri la laboran sekcion

en: Show Message _Preview
eo: Montri mesaĝan _antaŭrigardon

en: Show Miscellaneous
eo: Montri diversaĵojn

en: Show Notes
eo: Montri notojn

en: Show Other Mailing Address
eo: Montri aliajn retpoŝtadresojn

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
eo: Montri RSVP-kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
eo: Montri rolan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Show SIP Address
eo: Montri SIP-adreson

en: Show Side _Bar
eo: Montri flankan _breton

en: Show Tasks without _Due date
eo: Montri taskojn sen lim_daton

en: Show Telephone
eo: Montri telefonnumeron

en: Show Time as _Busy
eo: Montri tempon kiel _okupatan

en: Show To Do bar with appointments and tasks
eo: Montri endaĵo-breton kun rendevuoj kaj taskoj

en: Show To _Do Bar
eo: Montri e_ndaĵo-breton

en: Show Web Addresses
eo: Montri retadreson

en: Show Work Mailing Address
eo: Montri laboran retpoŝtadreson

en: Show _Attachment Bar
eo: Montri _aldonaĵ-breton

en: Show _Buttons
eo: Montri _butonojn

en: Show _Deleted Messages
eo: Montri _forigitajn mesaĝojn

en: Show _Junk Messages
eo: Montri _spammesaĝojn

en: Show _Maps
eo: Montri _mapojn

en: Show _Menu Bar
eo: Montri _menubreton

en: Show _Only This Calendar
eo: Montri _nur ĉi tiun kalendaron

en: Show _Only This Memo List
eo: Montri _nur ĉi tiun notoliston

en: Show _Only This Task List
eo: Montri _nur tiun taskoliston

en: Show _Status Bar
eo: Montri _statbreton

en: Show _Tool Bar
eo: Montri _ilobreton

en: Show _field in View
eo: Montri _kampon en vido

en: Show _full mail addresses in message preview
eo: Montri _tutan retpoŝtadreson en la mesaĝa antaŭrigardo

en: Show _notification when a new message arrives
eo: Montri _sciigon kiam nova mesaĝo alvenas

en: Show _only working hours
eo: M_ontri nur laborhorojn

en: Show _original header value
eo: Montri _originan kapovaloron

en: Show _zoomed out
eo: Montri el_zome

en: Show a _reminder
eo: Montri memo_rigilon

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
eo: Montri pulsantan tajpmontrilo en la korpo de montritaj mesaĝoj

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
eo: Vidigi kolekton de bildoj, kiujn vi povas treni al via mesaĝo

en: Show all message headers
eo: Montri ĉiujn kapliniojn

en: Show all the headers when viewing a messages.
eo: Montri ĉiujn kapliniojn dum montrado de mesaĝoj.

en: Show appointment _icons in the month view
eo: Montri rendevuajn b_ildsimbolojn en la monata vido

en: Show appointment end times in week and month views
eo: Montri rendevuajn fintempojn en semajna kaj monata vidoj

en: Show appointment icons in the month view
eo: Montri rendevuajn bildsimbolojn en la monata vido

en: Show as list
eo: Montri kiel listo

en: Show attachments
eo: Montri aldonaĵojn

en: Show autocompleted name with an address
eo: Montri aŭtomate kompletigitan nomon kun adreso

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
eo: Montri kategorian kampon en la redaktilo de eventoj/rendevuoj/taskoj

en: Show contact preview alongside the contact list
eo: Montri kontaktan antaŭrigardon flanke de la kontaktolisto

en: Show contact preview below the contact list
eo: Montri kontaktan antaŭrigardon sub la kontaktolisto

en: Show contact preview window
eo: Montri kontaktan antaŭrigardan fenestron

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
eo: Montri tagojn kun reokazaj eventoj kursive en la suba maldekstra kalendaro

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
eo: Montri forigitajn mesaĝojn (per trastrekoj) en la mesĝ-listo.

en: Show deleted messages with a line through them
eo: Montri forigitajn mesaĝojn kun streko tra ili

en: Show field i_n View
eo: Montri kampo_n en vido

en: Show field in _View
eo: Montri kampon en _vido

en: Show filters for mail:
eo: Montri filtrilojn por retpoŝto:

en: Show image animations
eo: Montri movbildojn

en: Show information about Evolution
eo: Montri informojn pri Evolucio

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
eo: Montri spammesaĝojn (per ruĝa trastrekoj) en la mesaĝ-listo.

en: Show junk messages with a red line through them
eo: Montri spammesaĝojn kun ruĝa streko tra ili

en: Show keyboard shortcuts
eo: Montri klavkombinojn

en: Show map with all contacts from selected address book
eo: Montri mapon kun ĉiuj kontaktoj de la elektita adresaro

en: Show maps
eo: Montri mapojn

en: Show maps in contact preview window
eo: Montri mapojn en kontaktajn antaŭrigardan fenestron

en: Show memo preview alongside the memo list
eo: Montri notan antaurigardon flanke al la notolisto

en: Show memo preview below the memo list
eo: Montri notan antaŭrigardon sub la notolisto

en: Show memo preview pane
eo: Montri notan antaŭrigardan fenestron

en: Show message preview alongside the message list
eo: Montri mesaĝan antaŭrigardon flanke de la mesaĝolisto

en: Show message preview below the message list
eo: Montri mesaĝan antaŭrigardon sub la mesaĝolisto

en: Show message preview pane
eo: Montri mesaĝan antaŭrigardan fenestron

en: Show messages with all email headers
eo: Montri ĉiujn retpoŝtkapojn de mesaĝoj

en: Show notification about missing remote content
eo: Montri sciigon pri mankanta defora enhavo

en: Show one day
eo: Montri unu tagon

en: Show one month
eo: Montri unu monaton

en: Show one week
eo: Montri unu semajnon

en: Show one work week
eo: Montri unu laborsemajnon

en: Show original “Date” header value.
eo: Montri originan “Dato”-kapovaloron.

en: Show photo of the sender
eo: Montri foton de la sendinto

en: Show plain text if present
eo: Montri platan tekston kiam ebla

en: Show plain text if present, or HTML source
eo: Montri platan tekston kiam ebla, elie HTML-fonton

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
eo: Montri platan tekston, kiam ebla, alie lasu al Evolucio elekti la plej bonan parton.

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
eo: Montri platan tekston parton, kiam ebla, alie la HTML-partan fonton.

en: Show preview pane
eo: Montri antaŭrigardan fenestron

en: Show properties of the selected address book
eo: Montri ecojn de la elektita adresaro

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
eo: Montri r_eokazajn eventojn kursive en la suba maldekstra kalendaro

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
eo: Montri s_ubpremitaj HTML-partojn kiel aldonaĵoj

en: Show status field in the event/task/meeting editor
eo: Montri statan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Show task preview alongside the task list
eo: Montri taskan antaŭrigardon flanke al la taskolisto

en: Show task preview below the task list
eo: Montri taskan antaŭrigardon sub la taskolisto

en: Show task preview pane
eo: Montri taskan antaŭrigardan fenestron

en: Show the memo preview pane
eo: Montri la notan antaŭrigardan fenestron

en: Show the menu bar
eo: Montri la menubreton

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
eo: Montri la foton de la sendinto en la mesaĝlega fenestro.

en: Show the raw email source of the message
eo: Montri la fonton de la mesaĝo

en: Show the second time zone
eo: Montri la duan horzonon

en: Show the side bar
eo: Montri la flankan breton

en: Show the status bar
eo: Montri la statbreton

en: Show the switcher buttons
eo: Montri la ŝaltbutonojn

en: Show the task preview pane
eo: Montri la taskan antaŭrigardan fenestron

en: Show the tool bar
eo: Montri la ilobreton

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eo: Montri la transpasan kampon “Kaŝkopio” dum sendado de mesaĝo. Tion eblas agordi de la vida menuo, kiam retpoŝta konto estas elektita.

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eo: Montri la transpasan kampon “Kopio” dum sendado de mesaĝo. Tion eblas agordi de la vida menuo, kiam retpoŝta konto estas elektita.

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eo: Montri la transpasan kampon “De” dum sendado de mesaĝo. Tion eblas agordi de la vida menuo, kiam retpoŝta konto estas elektita.

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eo: Montri la transpasan kampon “Respondi al” dum sendado de mesaĝo. Tion eblas agordi de la vida menuo, kiam retpoŝta konto estas elektita.

en: Show time as _free
eo: Montri tempon kiel _libera

en: Show timezone field in the event/meeting editor
eo: Montri horzonan kampon en la redaktilo de eventoj/rendevuoj

en: Show type field in the event/task/meeting editor
eo: Montri specan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Show week _numbers
eo: Montri semajn_numerojn

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
eo: Montri kampon “Kaŝkopio” dum sendado de retmesaĝo

en: Show “Cc” field when sending a mail message
eo: Montri kampon “Kopio” dum sendado de retmesaĝo

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
eo: Montri kampon “De” dum sendado al novaĵgrupo

en: Show “From” override field when sending a mail message
eo: Montri transpasan kampon “From” dum sendado de retmesaĝo

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
eo: Montri kampon “Respondi al” dum sendado al novaĵgrupo

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
eo: Monti kampon “Respondi al” dum sendado de retmesaĝo

en: Shutting down Evolution
eo: Malŝaltante Evolucion

en: Si_gnature:
eo: _Subskribo:

en: Si_gning algorithm:
eo: Subs_kriba algoritmo:

en: Si_ze:
eo: Gr_ando:

en: Sidebar is visible
eo: Flanka breto estas videbla

en: Sig_natures
eo: Subs_kriboj

en: Sig_ning certificate:
eo: S_ubskriba atestilo:

en: Sign
eo: Subskribi

en: Sign this message with your PGP key
eo: Subskribi tiun ĉi mesaĝon pere de via PGP-ŝlosilo

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
eo: Subskribi tiun ĉi mesaĝon per via S/MIME subskriba atestilo

en: Signatures
eo: Subskriboj

en: Signer: | Signers:
eo[0]: Subskribanto:
eo[1]: Subskribantoj:

en: Signing _algorithm:
eo: Subskriba _algortimo:

en: Simplified
eo: Simpligite

en: Size
eo: Grando

en: Size (kB)
eo: Grando (kB)

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Skip duplicates
eo: Preterpasi duoblojn

en: Skype
eo: Skajpo

en: Smi_rk
eo: _Rikano

en: Some addresses already exist in this contact list.
eo: Iuj adresoj jam troviĝas en ĉi tiu kontaktaro.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
eo: Kelkaj kunsendaĵoj estas elŝutotaj. Konservi la rendevuon perdigos ĉi tiujn kunsendaĵojn.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
eo: Kelkaj kunsendaĵoj estas elŝutotaj. Konservi la taskon perdigos ĉi tiujn kunsendaĵojn.

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
eo: Kelkaj aldonaĵoj ankoraŭ elŝutiĝas. Bonvolu atendi ĝis la elŝuto finiĝas.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
eo: Viaj rendevuoj disponeblos nur post restartigo de Evolucio.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
eo: Via kontaktoj disponeblos nur post restartigo de Evolucio.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
eo: Viaj notoj disponeblos nur post restartigo de Evolucio.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
eo: Viaj taskoj disponeblos nur post restartigo de Evolucio.

en: Something has gone wrong
eo: Io fiaskis

en: Something has gone wrong when displaying the contact
eo: Io fiaskis dum montrado de kontakto

en: Something has gone wrong when displaying the event
eo: Io fiaskis dum montrado de evento

en: Something has gone wrong when displaying the memo
eo: Io fiaskis dum montrado de noto

en: Something has gone wrong when displaying the message
eo: Io fiaskis dum montrado de la mesaĝo

en: Something has gone wrong when displaying the signature
eo: Io fiaskis dum montrado de la subskribo

en: Something has gone wrong when displaying the task
eo: Io fiaskis dum montrado de tasko

en: Something has gone wrong when editing the message
eo: Io fiaskis dum redaktado de mesaĝo

en: Sort
eo: Ordigi

en: Sort Items By
eo: Ordigi erojn laŭ

en: Sort _Ascending
eo: Sortigi _kreskante

en: Sort _Descending
eo: Sortigi _malkreskante

en: Source
eo: Fonto

en: Source Account
eo: Fontkonto

en: Source with UID “%s” not found
eo: Fonto kun UID “%s” ne trovita

en: Sources
eo: Fontoj

en: SpamAssassin Options
eo: SpamAssassin agordoj

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
eo: SpamAssassin aŭ kraŝis aŭ malsukcesis trakti retmesaĝon

en: Special Folders
eo: Specialaj dosierujoj

en: Specific folders
eo: Specifaj dosierujoj

en: Specific header
eo: Specifa kapo

en: Specify where to create the folder:
eo: Specifu kie krei la dosierujon:

en: Spell Checking
eo: Literumkontrolo

en: Spell check inline
eo: Enteksta literumada kontrolo

en: Spell checking languages
eo: Literum-kontrolataj lingvoj

en: Spelling Suggestions
eo: Literumadaj proponoj

en: Spouse
eo: Edz(in)o

en: Sr.
eo: S-ro

en: Sta_tus Tracking
eo: A_tendado de stato

en: Standard
eo: Norma

en: Standard LDAP Port
eo: Norma LDAP-pordo

en: Start
eo: Komenco

en: Start Date
eo: Komencodato

en: Start Date:
eo: Komencodato:

en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
eo: Startigi Evolucion montrante la specifan modulon. Disponeblaj elektoj estas “mail” (retpoŝto), “calendar” (kalendaro), “contacts” (kontaktoj), “tasks” (taskoj), kaj “memos” (notoj)

en: Start Month View with the c_urrent week
eo: Komenci monatan vidon je la _aktuala semajno

en: Start _typing at the bottom
eo: Komenci _tajpado ĉe subo

en: Start date
eo: Komencdato

en: Start date is not a valid date
eo: Komencodato ne estas valida dato

en: Start date is required for recurring tasks
eo: Komencodato estas necesa por reokazaj taskoj

en: Start day:
eo: Komencotago:

en: Start in offline mode
eo: Komenci per senreta reĝimo

en: Start in online mode
eo: Startigi per enreta reĝimo

en: Start time is not a valid time
eo: Komencotempo ne estas valida tempo

en: Start time:
eo: Komencotempo:

en: Start up
eo: Startigo

en: Start:
eo: Komenco:

en: Start: %s
eo: Komenco: %s

en: StartTLS (recommended)
eo: StartTLS (rekomendita)

en: Started Tasks
eo: Komencitaj taskoj

en: Status
eo: Stato

[ctx: Status]
en: Offline
eo: Nekonektite

[ctx: Status]
en: Online
eo: Konektite

en: Status Tracking
eo: Atendado de stato

en: Status:
eo: Stato:

en: Status: %s
eo: Stato: %s

en: Statusbar is visible
eo: Statobreto estas videbla

en: Stop Processing
eo: Haltigi plenumadon

en: Stop _Running Search
eo: Haltigi _plenumado de serĉo

en: Stop currently running search
eo: Haltigi nunan serĉon

en: Stop loading
eo: Ĉesigi ŝargadon

en: Stop the current operation
eo: Haltigi la aktualan agon

en: Storing account “%s”
eo: Konserva konto “%s”

en: Storing changes…
eo: Konservante ŝanĝojn…

en: Storing folder “%s”
eo: Konserva dosierujo “%s”

en: Storing sent message to “%s”
eo: Konservi senditan mesaĝon al “%s”

en: Strikethrough
eo: Trastreki

en: Su
eo: Dim

en: Su_bscribe
eo: _Aboni

en: Su_bscribe To Shown
eo: A_boni montratajn

en: Su_perscript
eo: _Alta skribo

en: Subject
eo: Temo

en: Subject contains
eo: Temo enhavas

en: Subject is %s
eo: Temo estas %s

en: Subject or Addresses contain
eo: Temo aŭ adresoj enhavas

en: Subject or Addresses contains
eo: Temo aŭ adresoj enhavas

en: Subject — Trimmed
eo: Temo — stucita

en: Subject: %s
eo: Temo: %s

en: Submit _Bug Report…
eo: Transsendi __cimraporton…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
eo: Transsendi cimraporton per Bug Buddy

en: Subs_cript
eo: _Malalta skribo

en: Subscribe To _All
eo: Aboni ĉ_iujn

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
eo: Aboni aŭ malaboni al dosierujoj en deforaj serviloj

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
eo: Aboni la dissendoliston al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Subscribe to the selected folder
eo: Aboni la elektitan dosierujon

en: Subscript
eo: Malalta skribo

en: Subtree
eo: Subarbo

en: Summary
eo: Resumo

en: Summary Contains
eo: Resumo entenas

en: Summary contains
eo: Resumo enhavas

en: Summary: %s
eo: Resumo: %s

en: Summary: %s
    Location: %s
eo: Resumo: %s
    Loko: %s

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Sunday is a work day
eo: Dimanĉo estas labortablo

en: Superscript
eo: Alta skribo

en: Switch to %s
eo: Ŝanĝi al %s

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
eo: Ŝanĝi al altnivelaj prokurilaj agordoj

en: Switch to Basic Proxy Preferences
eo: Ŝanĝi al bazaj prokurilaj agordoj

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
eo: Ŝanĝi al plata teksta formo igos, ke la teksto perdu ĉiun HTML-aranĝon. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Synchronize folders locally for offline usage?
eo: Ĉu sinkronigi dosierujojn loke por senreta uzado?

en: Synchronize with _buddy list now
eo: Sinkronigi kun _amikolisto nun

en: Syntax highlighting of mail parts
eo: Sintaksa emfazo de retpoŝtpartoj

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
eo: Sistemaj dosierujoj estas nepraj por la ĝusta funkciado de Evolucio, kaj ili ne estas alinomeblaj, moveblaj aŭ forigeblaj.

en: TLS encryption
eo: TLS-ĉifrado

en: TLS on a dedicated port
eo: TLS sur dediĉita pordo

en: T_hu
eo: Ĵ_aŭ

en: T_ype:
eo: S_peco:

en: Table
eo: Tabelo

en: Table Cell
eo: Tabela ĉelo

en: Table Delete
eo: Tabelo-forigo

en: Table Insert
eo: Tabelo-enmeto

en: Table Properties
eo: Tabelo-atributoj

en: Table…
eo: Tabelo…

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
eo: Forprenas la tedlaboron de mastrumi vian adresaron.
    
    Aŭtomate plenigas vian adresaron kun nomoj kaj retpoŝtadresoj kiam vi respondas al mesaĝoj.  Ankaŭ plenigas tujmesaĝadajn informojn el viaj amikolistoj.

en: Task
eo: Tasko

en: Task List
eo: Taskolisto

en: Task List Properties
eo: Taskolist-ecoj

en: Task List Selector
eo: Taskolist-elektilo

en: Task Lists
eo: Taskolistoj

en: Task _Preview
eo: Tasko_antaŭrigardo

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
eo: Ne eblas redakti taskon, ĉar la elektitan taskoliston oni ne povis malfermi

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
eo: Ne eblas redakti taskon, ĉar la elektita tasko estas nurlega

en: Task information
eo: Task-informo

en: Task information sent
eo: Taskinformoj sendita

en: Task layout style
eo: Stilo de aranĝo de notoj

en: Task — %s
eo: Tasko - %s

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Tasks due today color
eo: Koloro de taskoj kies limdatoj estas hodiaŭ

en: Tasks with Attachments
eo: Taskoj kun aldonaĵoj

en: Tasks without Due date
eo: Taskoj sen limdato

en: Task’s due date is in the past
eo: Limdato de la tasko estas en la pasinteco

en: Task’s start date is in the past
eo: Komencodato de la tasko estas en la pasinteco

en: Te_xt File…
eo: Te_ksto-dosiero…

en: Telephone
eo: Telefono

en: Telex
eo: Telekso

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Tentative
eo: Provizora

en: Tentatively Accepted
eo: Provizore akceptita

en: Terminal font
eo: Terminala tiparo

en: Text
eo: Teksto

en: Text Highlight
eo: Teksta emfazo

en: Text Properties
eo: Teksto-atributoj

en: Text entry to input date
eo: Tekstenigo por enigi daton

en: Text file
eo: Tekstdosiero

en: Text…
eo: Teksto…

en: Th
eo: Ĵaŭ

en: Thai
eo: Taja

en: Thanks
    The Evolution Team
eo: Dankon
    La Evolucio-teamo

en: The Evolution Team
eo: La Evolucio-teamo

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
eo: La vizaĝobilda grando estas {0} bajtoj, sed ĝi devus esti ne pli ol 723 bajtoj. Bonvolu elekti PNG-bildon de grando de 48 × 48 bilderoj, kies dosiergrando ne superas 723 bajtoj.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
eo: La supra nomo uziĝos por identigi ĉi tiun konton.
    Uzu ekzemple “Laboro” aŭ “Persona”.

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
eo: Ne povis plenumi la agon. La kapo por ĉi tiu ago ne enhavis iun agon, kiu trakteblis.
    
    Kapo: {0}

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
eo: La aldonaĵo {0} estas kaŝita dosiero kaj povus enhavi konfidencajn datumojn. Bonvolu ekzameni ĝin antaŭ ol sendi.

en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
eo: La interna interfaco por tiu adresaro rifuzis efektivigi tiun informpeton. %s

en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
eo: La interna interfaco por tiu adresaro ne povis sintakse analizi tiun informpeton. %s

en: The calendar attached contains multiple items
eo: La aldonita kalendaro enhavas plurajn erojn

en: The calendar attached is not valid
eo: La aldonita kalendaro ne estas valida

en: The calendar is not marked for offline usage.
eo: La kalendaro ne estas markita por senreta uzado.

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
eo[0]: La kalendaro “%s” enhavas rendevuon, kiu malkongruas kun ĉi tiu kunsido
eo[1]: La kalendaro “%s” enhavas %d rendevuojn, kiuj malkongruas kun ĉi tiu kunsido

en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
eo: La atestila sekurkopia pasvorto, kiun vi agordas ĉi tie, protektas la sekurkopidosieron, kiun vi kreos.
    Vi devas agordi tiun pasvorton antaŭ ol daŭrigi.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
eo: La komponilo enhavas netekstan mesaĝan korpon, kiun oni ne povas redakti.

en: The contact data is invalid:
eo: La kontaktulaj informoj ne estas validaj:

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
eo: La kontaktolisto, al kiu vi sendas, kaŝas la ricevantojn.
    
    Multe da retpoŝtsistemoj aldonas kaplinion “Ŝajne-al” al mesaĝoj, kiuj nur havas Kaŝkopiajn ricevantojn. Ĉi tiu kaplinio, se aldonita, listigas ĉiujn ricevantojn de via mesaĝo. Por eviti tion, vi devus aldoni malpleje unu ricevanton al “Al:” aŭ “Kopio:”.

en: The date must be entered in the format: 
    %s
eo: Oni devas enigi la daton tiamaniere: 
    %s

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
eo: La ekstera redaktilo jam estas rulanta. Ne povas fermi la komponan fenestron tiel longe kiel la redaktilo aktivas.

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
eo: Ne eblas lanĉi la eksteran redaktilon de viaj agordoj. Provu agordi alian redaktilon.

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
eo: La dosiero jam ekzistas en “{0}”. Anstataŭigado de ĝi superskribas ĝian enhavon.

en: The file cannot be read
eo: La dosiero ne estas legebla

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
eo: La dosieron, kiun vi elektis, ŝajne ne estas valida PNG-bildo. Eraro: {0}

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
eo: La dosiero “{0}” estas nenorma dosiero kaj oni ne povas sendi ĝin per mesaĝo.

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
eo: La sekva ricevanto ne estis rekonita kiel valida retpoŝtadreso:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
eo: La sekvaj ricevantoj ne estis rekonitaj kiel validaj retpoŝtadresoj:
    {0}

en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
eo: La formo por specifi propran kapan ŝlosilan valoron estas:
    Nomoj de la propraj kapaj ŝlosilaj valoroj apartigite per “;”.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
eo: La geografia pozicio devas esti enigante je la formo:
    
    45.436845,125.862501

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
eo: La bildo kiun vi elektis estas tro grande. Ĉu vi volas aligrandigi kaj konservi ĝin?

en: The item in the calendar is not valid
eo: La ero en la kalendaro ne estas valida

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
eo: La tempo de la lasta malplenigo de la mesaĝaĉujo, en tagoj ekde la 1-a de januaro 1970 ("la epoko").

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
eo: La tempo de la lasta malplenigo de la rubujo, en tagoj ekde la 1-a de januaro 1970 ("la epoko").

en: The list of disabled plugins in Evolution
eo: La listo de malŝaltitaj kromprogramoj de Evolucio

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
eo: La listo de lingvoj ĉi tie enhavas nur la lingvojn por kiu vi havas instalitan vortaron.

en: The meeting is invalid and cannot be updated
eo: La kunsido ne validas kaj oni ne povas ĝisdatigi ĝin

en: The memo list is not marked for offline usage.
eo: La notolisto ne estas markita por senreta uzado.

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
eo[0]: La notolisto “%s” enhavas noton, kiu malkongruas kun ĉi tiu noto
eo[1]: La notolisto “%s” enhavas %d notojn, kiuj malkongruas kun ĉi tiu noto

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
eo: La mesaĝo asertas, ke ĝi enhavas kalendaron, sed la kalendaro ne estas valida iCalendar.

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
eo: La mesaĝo enhavas kalendaron, sed la kalendaro enhavas neniun eventon, taskon aŭ liberajn/okupajn informojn

en: The message has no text content.
eo: La mesaĝo ne havas tekstan enhavon.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
eo: La mesaĝo konserviĝos al via loka senditujo, ĉar la celita servo estas nun neatingebla. Vi povas sendi la mesaĝon per klako al la butono “Sendi/Ricevi” en la ilobreto.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
eo: La mesaĝdato kompariĝos al tempo relativa
    je la komenco de filtrado.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
eo: La mesaĝdato kompariĝos al la komenco de
    la specifita tago.

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
eo: La mesaĝdato kompariĝos al la nuna
    tempo kiam filtrado komencas.

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
eo: La nomo aŭ retpoŝtadreso de tiu ĉi kontakto jam ekzistas
    en tiu dosierujo. Ĉu vi malgraŭ volas aldoni ĝin?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
eo: La nomo aŭ la retpoŝtadreso de tiu ĉi kontakto jam ekzistas en
    tiu dosierujo. Ĉu vi malgraŭ tio volas konservi la ŝanĝojn?

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
eo: La eligon de ĉi tiu skripto oni uzas kiel
    via subskribo. La nomon, kiun vi specifas,
    oni uzos nur por montri.

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
eo: La elcenta valoro devas esti inter 0 kaj 100, inkluzive

en: The printer replied “{0}”.
eo: La presilo respondis “{0}”.

en: The printing system did not report any additional details about the error.
eo: La pres-sistemo ne raportis iun pluan detalon pri la eraro.

en: The printing system reported the following details about the error:
eo: La pres-sistemo raportis la jenajn detalojn pri la eraro:

en: The reported error was “{0}”.
eo: La raportata eraro estis “{0}”.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
eo: La raportita eraro estis “{0}”. La mesaĝo verŝajne ne konserviĝis.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
eo: La raportita eraro estis “{0}”. La mesaĝo ne sendiĝis.

en: The reported error was “{1}”.
eo: La raportata eraro estis “{1}”.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
eo: La serĉamplekso difinas kiel profunde vi ŝatus, ke la serĉo etendu en la dosierujarbon.  Serĉamplekso de “subarbo” inkluzivas ĉiujn erojn sub via serĉbazo.  Serĉamplekso de “unu nivelo” nur inkluzivas la erojn unu nivelo sub via serĉbazo.

en: The second timezone for a Day View
eo: La dua horzono de taga vido

en: The selected folder is not writable.
eo: La elektita dosierujo ne estas skribebla.

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
eo: Ne povis kontroli la subskribon de ĉi tiu mesaĝo. Povus esti ke ĝi aliiĝis dum transito.

en: The task list is not marked for offline usage.
eo: La taskolisto ne estas markita por senreta uzado.

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
eo[0]: La taskolisto “%s” enhavas taskon, kiu malkongruas kun ĉi tiu tasko
eo[1]: La taskolisto “%s” enhavas %d taskojn, kiuj malkongruas kun ĉi tiu tasko

en: The terminal font for mail display.
eo: La terminala litertiparo por montri poŝtaĵojn.

en: The time must be in the format: %s
eo: La tempo devas esti en la formo: %s

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
eo: La tempo bezonata por tiu ĉi serĉado estas pli longa ol
    la limo
    de la servilo aŭ la limo agordita por tiu ĉi adresaro.  Bonvolu igi vian serĉon pli strikta aŭ pligrandigi la maksimuman
    tempon de la adresara servilo por tiu ĉi adresaro.

en: The variable width font for mail display.
eo: La varilarĝa tiparo por montrado de retpoŝtaĵoj.

en: The window’s X coordinate
eo: La fenestra X-koordinato

en: The window’s Y coordinate
eo: La fenestra Y-koordinato

en: The window’s height in pixels
eo: La fenestra alto en bilderoj

en: The window’s width in pixels
eo: La fenestra larĝo en bilderoj

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
eo: La {0} kapo de tiu mesaĝo estas misformita, kaj oni ne povas trakti ĝin.
    
    Kapo: {1}

en: Then
eo: Tiam

en: Then By
eo: Tiam laŭ

en: There are no messages in this folder.
eo: Estas neniu mesaĝo en ĉi tiu dosierujo.

en: There had been added %d attachment. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | There had been added %d attachments. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
eo[0]: Aldoniĝis %d aldonaĵo. Certigu, ke ĝi ne enhavas konfidencajn informojn antaŭ ol sendi la mesaĝon.
eo[1]: Aldoniĝis %d aldonaĵoj. Certigu, ke ili ne enhavas konfidencajn informojn antaŭ ol sendi la mesaĝon.

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
eo: Ne povis trovi iun ajn aktivan retpoŝtkonton por sendi la mesaĝon. Bonvolu krei aŭ ŝalti iun.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
eo[0]: Estas %d alia kontakto.
eo[1]: Estas %d aliaj kontaktoj.

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
eo: Jam ekzistas kategorio “%s” en la agordo. Bonvolu uzi alian nomon

en: There is one other contact.
eo: Estas unu alia kontakto.

en: There was an error while publishing to %s:
eo: Estis eraro dum publikigi al %s:

en: These messages are not copies.
eo: Ĉi tiuj mesaĝoj ne estas kopioj.

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
eo: Ĉi tiuj mesaĝoj montriĝos en la rubujo, el kie ili poste povas esti daŭre forigitaj.

en: This Instance Only
eo: Nur tiu ĉi ekzemplo

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
eo: Tiu ĉi LDAP-servilo eble uzas malnovan version de LDAP, kiu ne subtenas tiun ĉi funkcion, aŭ eble ĝi estas mise agordita. Demandu vian administranton, kiuj serĉbazoj estas subtenataj.

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
eo: Tiu ĉi LDAP-servilo eble uzas malnovan version de LDAP, kiu ne subtenas tiun ĉi funkcion, aŭ eble ĝi estas mise agordita. Demandu vian administranton, kiuj serĉbazoj estas subtenataj.
    
    Detala eraro (%d): %s

en: This account was created through the Online Accounts service.
eo: La konto estis kreita per la reta konto servo.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
eo: Ne eblis malfermi tiun adresaron.  Bonvolu kontroli ĉu la vojo %s ekzistas kaj ĉu la permesagordoj permesas atingi ĝin al vi.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
eo: Ne eblis malfermi tiun adresaron.  Tio signifas ke vi enigis malĝustan URI-on, aŭ la servilo ne atingeblas.

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
eo: Ne eblas malfermi tiun ĉi adresaron. Aŭ ĝi ne estas markita por senkonekta uzo, aŭ ĝi ankoraŭ neniam estis elŝutita por senreta uzo. Bonvolu unufoje ŝargi la adresaron en enreta reĝimo por elŝuti ĝian enhavon.

en: This address book could not be opened.
eo: Ne eblis malfermi ĉi tiun adresaron.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
eo: Ĉi tiu adresarservilo ne havas iajn proponatajn serĉbazojn.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
eo: Ĉi tiu adresarservilo povas esti neatingebla aŭ la servilnomo estis mistajpita aŭ via retkonekto faliĝis.

en: This address book will be removed permanently.
eo: Ĉi tiu adresaro estos por ĉiam viŝita.

en: This and Future Instances
eo: Tiu ĉi kaj estontaj ekzemploj

en: This and Prior Instances
eo: Tiu ĉi kaj antaŭaj ekzemploj

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
eo: Tiu ĉi rendevuo enhavas reokazojn, kiujn Evolucio ne povas redakti.

en: This calendar will be removed permanently.
eo: La kalendaro estos daŭre forigta.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
eo: Povus esti ke la mesaĝo ne jam estis elŝutita. La dosierujo, aŭ la konto, povas esti markita por senreta sinkronigo. Tiam, kiam la konto denove enretas kaj ĉi tiu dosierujo estas elektita, uzu Dosiero→Elŝuti la mesaĝojn por senreta uzado por certigi, ke ĉiuj mesaĝoj en la dosierujo disponeblos en senreta reĝimo.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
eo: Tio povas havi tri eblajn valorojn. “0” por eraroj. “1” por avertoj. “2” por sencimigaj mesaĝoj.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
eo: Povus esti ke ĉi tiu dosierujo aldoniĝis implicite,
    iru al la serĉdosieruja redaktilo por aldoni ĝin eksplicite, se necesa.

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
eo: Ĉi tiu estas resumo de la agordoj, kiuj estos uzata por atingi vian retpoŝton.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
eo: Ĉi tiu estas la metodo per kiu Evolucio aŭtentigos vin.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
eo: Ĉi tiu povus daŭri longe, depende al la kiomo da datumoj en via konto.

en: This meeting has been delegated
eo: La kunsido delegiĝis

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
eo: Ĉi tiu kunsidinvito estas ekstempa. Ĝi ĝisdatiĝis.

en: This memo list will be removed permanently.
eo: Tiu notolisto forigitos por ĉiam.

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
eo: Ne povis sendi ĉi tiun mesaĝon ĉar la konto, per kiu vi elektis sendi, estas malŝaltita

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
eo: Ne povis sendi ĉi tiun mesaĝon ĉar neniu retpoŝtkonto agordiĝas

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
eo: Ne povis sendi la mesaĝon ĉar vi ne specifis ajnan ricenvanton

en: This message does not contain the header information required for this action.
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne enhavas la kapinformojn, kiuj necesas por tiu ago.

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estas ĉifrita, sed per malforta ĉifra algoritmo. Estus malfacila, sed ebla, ke eksterulo povus vidi la enhavon de la mesaĝo.

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estas ĉifrita per forta ĉifra algoritmo. Estus ege malfacila por eksterulo vidi la enhavon de la mesaĝo.

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estas ĉifrita.  Estus malfacila por eksterulo vidi la enhavon de la mesaĝo.

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne estis ĉifrita. Povus esti ke iu vidis la enhavon dum transito tra la interreto.

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne estas subskribita. Povus esti ke la mesaĝo ne estas aŭtenta.

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estas subskribita kaj estas valida, signifante ke verŝajne la mesaĝo estas aŭtenta.

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
eo: La mesaĝo estas subskribita per valida subskribo, sed la sendinton de la mesaĝo oni ne povis kontroli.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
eo: La mesaĝo estas subskribita, sed la publika ŝlosilo ne estas en via ŝlosilaro

en: This message note has been changed, but has not been saved.
eo: Ĉi tiu mesaĝnoto ŝanĝiĝis, sed ne konserviĝis.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
eo: Ĉi tiu mesaĝo estis cifere subskribita, sed la kongruanta publika ŝlosilo ne estas en via ŝlosilaro. Se vi volas kontroli la aŭtentecon de mesaĝoj de ĉi tiu persono, vi devu akiri la publikan ŝlosilon per fidata metodo kaj aldoni ĝin al via ŝlosilaro. Ĝis tiam, ne estas garantiita ke la mesaĝon vere sendis tiu persono, kaj ke ĝi alvenis senŝanĝe.

en: This message was sent by %s on behalf of %s
eo: Ĉi tiu mesaĝo estis sendita de %s nome de %s

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
eo: Ĉi tiu operacio daŭre forigos ĉiujn eventojn pli malnovaj ol la elektita kiomo da tempo. Se vi daŭrigas, vi ne eblos restaŭri ĉi tiujn eventojn.

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
eo: Tiu ago daŭre forigos ĉiujn taskojn kiuj estas markite kiel plenumite. Se vi daŭrigas, vi ne povos restaŭri tiujn taskojn.
    
    Ĉe certe forigi tiujn taskojn?

en: This query did not complete successfully. %s
eo: Tiu informpeto ne sukcese finiĝis. %s

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
eo: Ĉi tiu respondo ne estas de nuna alestanto. Ĉu aldoni sendinton kiel alestanto?

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
eo: Ĉi tiu servilo ne subtenas informskemon por LDAPv3.

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
eo: Ĉi tiu servilo ne subtenas tiu speco de aŭtentigo, kaj povus esti, ke ĝi tute ne subtenas aŭtentigon.

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
eo: Tio ĉi difinas la nombron da adresoj montrataj en la normala mesaĝlista vido, post kiu aperas “…”.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
eo: Ĉi tiu subskribo ŝanĝis, sed ne konserviĝis.

en: This task list will be removed permanently.
eo: La taskolisto estos daŭre forigita.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
eo: Tiu ĉi versio de Evolucio ne estis tradukita kun subteno de LDAP.  Por uzi LDAP necesas instali alian version de Evolucio, kiu subtenas LDAP.

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
eo: Ĉi tiu plifidebligas SpamAssassin, sed malrapidigas ĝin.

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
eo: Ci tiu markos ĉiujn mesaĝojn en la elektita dosierujo kiel legitaj.

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eo: La adresaro “{0}” estos daŭre forigita el la servilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eo: La kalendaro “{0}” estos daŭre forigita el la servilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eo: La kolekto “{0}” estos daŭre forigita el la servilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eo: La notolisto “{0}” estos daŭre forigita el la servilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eo: La taskolisto “{0}” estos daŭre forigita el la servilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Threaded message list
eo: Fadenigita mesaĝolisto

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Thursday is a work day
eo: Ĵaŭdo estas labortago

en: Ti_me and date:
eo: T_empo kaj dato:

en: Time
eo: Tempo

en: Time Zones
eo: Horzonoj

en: Time _Zone
eo: Hor_zono

en: Time _duration:
eo: _Daŭro:

en: Time _zone:
eo: Hor_zono:

en: Time divisions
eo: Dividoj de tempo

en: Time format:
eo: Tempoaranĝo:

en: Time the last reminder ran, in time_t
eo: Tempo kiam ruliĝis la lasta rememorigilo, en time_t

en: Time: %s %s
eo: Tempo: %s %s

en: Timeout for marking messages as seen
eo: Tempolimo post kiu mesaĝo estas markita kiel legita

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
eo: Tempolimo (milisekunde) post kiu mesaĝo estas markita kiel legita.

en: Timezone
eo: Horzono

en: Timezone drop-down combination box
eo: Horzona redaktebla falmenuo

en: Tire_d
eo: Lac_a

en: Title
eo: Titolo

en: To
eo: Al

en: To Do
eo: Taskoj

en: To Do bar
eo: Taska breto

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
eo: Por aldoni kolumnon al via tabelo, trenu
    ĝin al la loko, kie vi volas, ke ĝi aperu.

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
eo: Por sekurkopii viajn datumojn kaj agordojn, unue vi devas fermi Evolucion. Bonvolu certigi, ke vi konservis ĉion antaŭ ol daŭrigi.

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
eo: Por malhelpi retpoŝt-akcidentojn kaj embarasojn, peti konfirmon antaŭ ol fari la sekvajn agojn:

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
eo: Por trakti ĉiujn tiujn erojn, oni devas konservi la dosieron kaj enporti la kalendaron

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
eo: Por restaŭri viajn datumojn kaj agordojn, unue vi devas fermi Evolucion. Bonvolu certigi, ke vi konservis ĉion antaŭ ol daŭrigi. Ĉi tio forigos ĉiujn viajn nunajn Evoluciajn datumojn kaj agordoj kaj restaŭri ilin el via sekurkopio.

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Today %H:%M
eo: Hodiaŭ %H:%M

en: Today %H:%M:%S
eo: Hodiaŭ %H:%M:%S

en: Today %l:%M %p
eo: Hodiaŭ %l:%M %p

en: Today %l:%M:%S %p
eo: Hodiaŭ %l:%M:%S %p

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
eo: Baskuligas ĉu la nekongrua serĉdosierujo estas ŝaltita

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la specon de alestanto

en: Toggles whether the Attendees are displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la alestantojn

en: Toggles whether the BCC field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la kampon “Kaŝkopio”

en: Toggles whether the CC field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la kampon “Kopio”

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la transpasan kampon "De" por ŝanĝi la montritan nomon aŭ retpoŝtadreson

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la RSVP-kampon

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la kampon “Respondi-al”

en: Toggles whether the Role field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la rolan kampon

en: Toggles whether the Status field is displayed
eo: Baskuligas ĉu montri la statokampon

en: Toggles whether the time zone is displayed
eo: Baskuligas ĉu monstri horzonon

en: Toggles whether to display categories
eo: Baskuligas ĉu montri kategoriojn

en: Toggles whether to have All Day Event
eo: Baskuligas ĉu igi eventon tuttaga

en: Toggles whether to have All Day Task
eo: Baskuligas ĉu havi tuttagan taskon

en: Toggles whether to show time as busy
eo: Baskuligi ĉu montri tempon kiel okupata

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: Tomorrow %H:%M
eo: Morgaŭ %H:%M

en: Tomorrow %H:%M:%S
eo: Morgaŭ %H:%M:%S

en: Tomorrow %l:%M %p
eo: Morgaŭ %l:%M %p

en: Tomorrow %l:%M:%S %p
eo: Morgaŭ %l:%M:%S %p

en: Ton_gue
eo: Lan_go

en: Tool_bar Style
eo: Ilo_bret-stilo

en: Toolbar is visible
eo: Ilobreto estas videbla

en: Top
eo: Supro

en: Top Secret
eo: Sekretega

en: Total messages: | Total messages:
eo[0]: Totalaj mesaĝoj:
eo[1]: Totalaj mesaĝoj:

en: Traditional
eo: Tradicia

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Trash
eo: Rubujo

en: Trust
eo: Fido

en: Trust the authenticity of this certificate
eo: Fidi la aŭtentecon de tiu atestilo

en: Trust this CA to identify _email users.
eo: Fidi ĉi tiun CA por identigi retpoŝt_uzantojn.

en: Trust this CA to identify _software developers.
eo: Fidi ĉi tiun CA por identigi _programistojn.

en: Trust this CA to identify _websites.
eo: Fidi ĉi tiun CA por identigi ret_ejojn.

en: Tu
eo: Mar

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Tuesday is a work day
eo: Mardo estas labortago

en: Turkish
eo: Turka

en: Type
eo: Tipo

en: Type:
eo: Speco:

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
eo: URL ne estas valida http:// aŭ https:// URL

en: U_se custom arguments
eo: U_zi proprajn argumentojn

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Unable to book a resource, error:
eo: Ne eblas mendi rimedon, eraro:

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
eo: Ne eblas mendi rimedon, la nova evento kolizias kun iu alia.

en: Unable to copy image to clipboard.
eo: Ne eblas kopii bildon tondujen.

en: Unable to find any calendars
eo: Ne eblas trovi iujn ajn kalendarojn

en: Unable to find this meeting in any calendar
eo: Ne eblas trovi ĉi tiun kunsidon en iu ajn kalendaro

en: Unable to find this memo in any memo list
eo: Ne eblas trovi ĉi tiun noton en iu ajn notolisto

en: Unable to find this task in any task list
eo: Ne eblas trovi ĉi tiun taskon en iu ajn taskolisto

en: Unable to open address book “{0}”
eo: Ne eblas malfermi la adresaron “{0}”

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
eo: Ne povas malfermi malnet-dosierujon por ĉi tiu konto. Ĉu uzi sisteman malnet-dosierujon anstataŭe?
    
    La eraro estis “{0}”.

en: Unable to parse item
eo: Ne eblas analizi eron

en: Unable to perform search.
eo: Ne ebliĝas efektivigi serĉon.

en: Unable to read license file.
eo: Ne eblis legi permesildosieron.

en: Unable to retrieve message.
eo: Ne eblis ricevi mesaĝon.

en: Unable to save image.
eo: Ne eblas konservi bildon.

en: Unable to save {0}.
eo: Ne eblas konservi {0}.

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
eo: Ne eblas sendi eron al kalendaro “%s”. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
eo: Ne eblas sendi eron al notolisto “%s”. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
eo: Ne eblas sendi eron al taskolisto “%s”. %s

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
eo: Ne eblas sendi kunsid-informojn, la kunsido ne ekzistas

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
eo: Ne eblas sendi noto-informojn, la noto ne ekzistas

en: Unable to send task information, the task does not exist
eo: Ne eblas sendi taskinformojn, la tasko ne ekzistas

en: Unable to update attendee. %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi alestanton. %s

en: Uncer_tain
eo: _Duba

en: Uncompleted Tasks
eo: Neplenumigitaj taskoj

en: Undefined
eo: Nedifinite

en: Undelete the selected messages
eo: Malforigi la elektitajn mesaĝojn

en: Underline
eo: Substreki

en: Undo
eo: Malfari

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: Undo “Delete text”
eo: Malfari “Forigi tekston”

en: Undo “Insert text”
eo: Malfari “Enmeti tekston”

en: Unencrypted
eo: Neĉifrita

en: Uni_mportant
eo: _Malgrava

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Unicode emoticons
eo: Unikodaj miensimboloj

en: Unit
eo: Unuo

en: Units:
eo: Unuoj:

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unmarking subthread from being ignored
eo: Malmarkante subfadenon kiel malatenda

en: Unmarking thread from being ignored
eo: Malmarkante fadenon kiel malatenda

en: Unmatched
eo: Nekongrua

en: Unnamed
eo: Sennome

en: Unread Messages
eo: Nelegitaj mesaĝoj

en: Unread messages: | Unread messages:
eo[0]: Nelegitaj mesaĝoj:
eo[1]: Nelegitaj mesaĝoj:

en: Unse_t Color
eo: Ma_lasigni koloron

en: Unseen
eo: Nevidita

en: Unset Color
eo: Malasigni koloron

en: Unset Status
eo: Malagordi staton

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
eo: Malŝal_ti fidon por SSL/TLS-atestilo

en: Unset color for the selected messages
eo: Malasigni koloron por la elektitaj mesaĝoj

en: Unsigned
eo: Nesubskribita

en: Unsu_bscribe From Hidden
eo: Mala_boni kaŝitajn

en: Unsubscribe From _All
eo: Malaboni ĉ_iujn

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
eo: Malaboni la dissendoliston al kiu tiu mesaĝo apartenas

en: Unsubscribe from the selected folder
eo: Malaboni de la elektita dosierujo

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
eo: Nesubtenita ĉifra speco por plurparta/ĉifrita

en: Unsupported signature format
eo: Nesebtenita subskriba formo

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
eo: Ĝisdatigante serĉdosierujojn por “%s : %s”

en: Updating a memo
eo: Ĝisdatigante noton

en: Updating a task
eo: Ĝisdatigante taskon

en: Updating an event
eo: Ĝisdatigante eventon

en: Updating…
eo: Ĝisdatigante…

en: Upgrade from previous version failed:
eo: Ĝisdatigo el antaŭa versio malsukcesis:

en: Use Un_icode characters for emoticons
eo: Uzi Un_ikodajn signojn por miensimboloj

en: Use Unicode characters for emoticons.
eo: Uzi Unikodajn signojn por miensimboloj.

en: Use _Default
eo: Uzi _implicitan

en: Use a Real Folder for _Junk:
eo: Uzi realan dosierujon por _spamo:

en: Use a Real Folder for _Trash:
eo: Uzi realan dosierujon por _rubujo:

en: Use a direct connection, no proxying required.
eo: Uzi rektan konekton, neniu prokurilo bezonata.

en: Use a secure connection
eo: Uzi sekuran konekton

en: Use an existing iCalendar (ics) file
eo: Uzi jam-ekzistan iCalendar (ics) dosieron

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
eo: Uzi eksteran redaktilon por komponi platajn tekstajn retmesaĝojn.

en: Use custom fonts
eo: Uzu personecigitajn riparojn

en: Use custom fonts for displaying mail.
eo: Uzu personecigitajn riparojn por montri poŝtaĵojn.

en: Use default drafts folder?
eo: Ĉu uzi implicitan malnet-dosierujon?

en: Use for
eo: Uzi por

en: Use for Folders
eo: Uzi por dosierujoj

en: Use for Recipients
eo: Uzi por ricevantoj

en: Use global setting
eo: Uzi mallokan agordon

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
eo: Uzi en Naskiĝtagoj & Datrevenoj kalendaro

en: Use locale default
eo: Uzi lokan defaŭlton

en: Use s_ystem time zone
eo: Uzi s_isteman horzonon

en: Use sound _theme
eo: Uzi sone_toson

en: Use sound theme
eo: Uzi sontemon

en: Use system timezone
eo: Uzi la sisteman horzonon

en: Use te_xt color
eo: Uzi _tekstkoloron

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
eo: Uzu la maldekstran musbutonon por zomi al areo de la mapo kaj elekti horzonon.
    Uzu la dekstran musbutonon por malzomi.

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
eo: Uzi la sisteman horzonon anstataŭ la horzono kiu estas elektita en Evolucio

en: User cancelled operation
eo: Uzanto nuligis operacion

en: User details
eo: Uzanto-detaloj

en: User name cannot be empty
eo: Uzantonomo ne povas esti malplena

en: User:
eo: Uzanto:

en: User: %s
eo: Uzanto: %s

en: User_name:
eo: Uzanto_nomo:

en: Username can be left empty
eo: Uzantonomo povas resti malplena

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
eo: Tio ĉi difinas, ĉu en respondo la kursoro komence estu supre aŭ malsupre en la mesaĝo.

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
eo: Tio ĉi difinas, ĉu en respondo la subskriba alineo aperu super aŭ sub la mesaĝo.

en: Using LDAP
eo: Uzante LDAP

en: Using distinguished name (DN)
eo: Uzante distingitan nomon (DN)

en: Using email address
eo: Uzante retpoŝtadreson

en: Valid signature
eo: Valida subskribo

en: Valid signature, but cannot verify sender
eo: Valida subskribo, sed ne povis kontroli sendinton

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
eo: Valida subskribo, sed la adreso de la sendinto kaj la subskribanto ne akordas

en: Values
eo: Valoroj

en: Variable width font
eo: Diverslarĝa tiparo

en: Video Chat
eo: Video-babilado

en: Video Chat:
eo: Video-retbabilo:

en: Vie_w All Inline
eo: Montri ĉio_n entekste

en: View Certificate
eo: Montri atestilon

en: View Options
eo: Vidaj agordoj

en: View as HTML
eo: Montri kiel HTML

en: View certificate
eo: Montri atestilon

en: View help
eo: Montri helpon

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
eo: Montri retmesaĝojn kiel plataj tekstoj, eĉ se ili enhavas HTML-enhavon.

en: View the current appointment
eo: Montri la aktualan rendevuon

en: View the current contact
eo: Montri la aktualan kontakton

en: View the selected memo
eo: Montri la elektitan noton

en: View the selected task
eo: Montri la elektitan taskon

en: Visual
eo: Vida

en: Visually _Wrap Long Lines
eo: Vide _faldi longajn liniojn

en: W_eek View
eo: _Semajna vido

en: W_orried
eo: _Zorgoplena

en: Waiting for attachments to load…
eo: Atendante je ŝargado de aldonaĵoj…

en: Waiting for “%s”
eo: Atendante por “%s”

en: Waiting…
eo: Atendante…

en: We
eo: Mer

en: Web Addresses
eo: TTT-adresoj

en: Web Log
eo: Blogo

en: Web Page:
eo: Retpaĝo:

en: Web Site
eo: Retpaĝo

en: WebDAV server:
eo: WebDAV-servilo:

en: Website
eo: Retejo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Wednesday is a work day
eo: Merkredo estas labortago

en: Wee_k starts on:
eo: Semajno _komencas je:

en: Week
eo: Semajno

en: Week %d
eo: Semajno %d

en: Week View: %s. %s
eo: Semanja Vido: %s. %s

en: Weekly
eo: Ĉiusemajna

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
eo: Bonvenon al Evolucio.
    
    La sekvaj fenestroj permesas al Evolucio konekti al viaj retpoŝtkontoj, kaj enport dosierujojn el aliaj aplikaĵoj.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
eo: Bonvenon al la enport-asistanto de Evolucio.
    Per ĉi tiu asistanto, oni gvidas vin tra la procezo de enporti eksterajn dosierojn en Evolucion.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
eo: Bonvenon al la repoŝtagorda asistanto de Evolucio.
    
    Alklaku “Sekva” por komenci.

en: Western European
eo: Okcidenteŭropa

en: Western European, New
eo: Okcidenteŭropa nova

en: When acce_pted:
eo: Kiam akce_ptita:

en: When co_mpleted:
eo: Kiam plenu_mita:

en: When de_leted:
eo: Kiam _forigita:

en: When decli_ned:
eo: Kiam rifu_zita:

en: Where to open contact locations
eo: Kie malfermi novajn kontaktlokojn

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
eo: Ĉu komenci Evolucion per senreta reĝimo anstataŭ enreta reĝimo.

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
eo: Ĉu implicite peti lego-konfirmon por ĉiu sendita mesaĝo.

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
eo: Ĉu oni devus aranĝi adresojn kongruante al aranĝo de ĝia cela lando

en: Whether the window is maximized
eo: Ĉu la fenestro estas maksimumigita

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
eo: Ĉu ĉiam montri butonojn “Subskribi” kaj “Ĉifri” en la ilobreto

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
eo: Ĉu peti konfirmon forigonte rendevuon aŭ taskon

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
eo: Ĉu peti konfirmon rubigonte rendevuojn kaj taskojn

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
eo: Ĉu montri la fintempon de eventoj en la semajna kaj monata vidoj

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
eo: Ĉu desegni la nunlinion (kiu markas la nunan tempon) en la kalendaro

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
eo: Ĉu montri nuligitajn eventojn en la kalendara vido

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
eo: Ĉu montri nuligitajn taskojn en la taskvido

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
eo: Ĉu kaŝi plenumigitajn taskojn en la taskvido

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
eo: Ordigi tagojn en semajna vido dekstrene, prefere ol subene.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
eo: Ĉu rulimi monatan vidon je semajno, ne je monato

en: Whether to set a default reminder for appointments
eo: Ĉu uzi implicita rememorigilon por rendevuoj

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
eo: Ĉu agordi rememorigilon por naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Whether to show Certificates tab in the editor
eo: Ĉu montri la atestilbreton en la redaktilo

en: Whether to show IM addresses in the editor
eo: Ĉu montri IM-adresojn en la redaktilo

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
eo: Ĉu montri diversajn informojn en la redaktilo

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
eo: Ĉu montri RSVP-kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Whether to show SIP addresses in the editor
eo: Ĉu montri SIP-adresojn en la redaktilo

en: Whether to show Web Addresses in the editor
eo: Ĉu montri retadresojn en la redaktilo

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
eo: Ĉu ontri kategorian kampon en la redaktilo de eventoj/rendevuoj

en: Whether to show icons of events in the month view
eo: Ĉu montri bildsimbolojn de eventoj en la monato vido

en: Whether to show job information in the editor
eo: Ĉu montri informojn pri laborokupo en la redaktilo

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
eo: Ĉu montri hejmajn poŝtadresojn en la redaktilo

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
eo: Ĉu montri aliajn poŝtadresojn en la redaktilo

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
eo: Ĉu montri laborejajn poŝtadresojn en la redaktilo

en: Whether to show maps in preview pane
eo: Ĉu montri mapojn en la antaŭrigarda fenestro

en: Whether to show notes in the editor
eo: Ĉu montri notojn en la redaktilo

en: Whether to show phone numbers in the editor
eo: Ĉu montri telefonajn numerojn en la redaktilo

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
eo: Ĉu montri rolan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
eo: Ĉu montri statan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Whether to show the preview pane.
eo: Ĉu montri la antaŭrigardan fenestron.

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
eo: Ĉu montri horzonan kampon en la redaktilo de eventoj/rendevuoj

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
eo: Ĉu montri specan kampon en la redaktilo de eventoj/taskoj/rendevuoj

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
eo: Ĉu montri numerojn de semajnoj diversloke en la kalendaro

en: Width of the message-list pane
eo: Larĝo de la mesaĝo-lista areo

en: Width of the message-list pane.
eo: Larĝo de la mesaĝo-lista areo.

en: Window button style
eo: Stilo de la fenestra butonon

en: Windows share
eo: Windows kunhavigo

en: With Graphical User Interface
eo: Per grafika interfaco

en: With _Due Date
eo: Kun lim_dato

en: With _Status
eo: Kun _stato

en: Work
eo: Laborejo

en: Work Week
eo: Laborsemajno

en: Work Week View: %s. %s
eo: Labora semanjo vido: %s. %s

en: Work days:
eo: Labortagoj:

en: Workday end hour
eo: Labortaga finhoro

en: Workday end minute
eo: Labortaga finminuto

en: Workday end time for Friday
eo: Labortaga fintempo por vendredo

en: Workday end time for Monday
eo: Labortaga fintempo por lundo

en: Workday end time for Saturday
eo: Labortaga fintempo por sabato

en: Workday end time for Sunday
eo: Labortaga fintempo por dimanĉo

en: Workday end time for Thursday
eo: Labortaga fintempo por ĵaŭdo

en: Workday end time for Tuesday
eo: Labortaga fintempo por mardo

en: Workday end time for Wednesday
eo: Labortaga fintempo por merkredo

en: Workday start hour
eo: Labortaga komenchoro

en: Workday start minute
eo: Labortaga komencminuto

en: Workday start time for Friday
eo: Labortaga komenctempo por vendredo

en: Workday start time for Monday
eo: Labortaga komenctempo por lundo

en: Workday start time for Saturday
eo: Labortaga komenctempo por sabato

en: Workday start time for Sunday
eo: Labortaga komenctempo por dimanĉo

en: Workday start time for Thursday
eo: Labortaga komenctempo por ĵaŭdo

en: Workday start time for Tuesday
eo: Labortaga komenctempo por mardo

en: Workday start time for Wednesday
eo: Labortaga komenctempo por merkredo

en: World Map
eo: Mondmapo

en: Would you like to save your changes to this appointment?
eo: Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn al tiu rendevuo?

en: Would you like to save your changes to this meeting?
eo: Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn al tiu kunsido?

en: Would you like to save your changes to this memo?
eo: Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝoj je tiu noto?

en: Would you like to save your changes to this task?
eo: Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn al tiu taskon?

en: Would you like to save your changes?
eo: Ĉu vi deziras konservi viajn ŝanĝojn?

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
eo: Ĉu vi volas sendi nulig-mesaĝon por ĉi tiu noto?

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
eo: Ĉu vi volas sendi al ĉiuj partoprenantoj nulig-mesaĝon?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi kunsidinvitoj al partoprenantoj?

en: Would you like to send this memo to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi tiun noton al partoprenantoj?

en: Would you like to send this task to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi tiun taskon al partoprenantoj?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi ĝisdatigitaj kunsidinformoj al partoprenantoj?

en: Would you like to send updated memo information to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi ĝisdatigitaj kunsidinformoj al partoprenantoj?

en: Would you like to send updated task information to participants?
eo: Ĉu vi volas sendi ĝisdatigitaj taskinformoj al partoprenantoj?

en: Wra_p search
eo: Fal_di serĉon

en: Wrap quoted text in replies
eo: Faldi cititan tekston en respondoj

en: Writing “%s”
eo: Skribante “%s”

en: Writing “%s” to %s
eo: Skribante “%s” al %s

en: X.509 certificates
eo: X.509-atestiloj

en: Yahoo! Features
eo: Yahoo!-funkcioj

en: Yes
eo: Jes

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Yesterday %l:%M %p
eo: Hieraŭ %l:%M %p

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
eo: Vi provas transmovi kontakton de unu adresaro al alia, sed ne eblas forigi ĝin el la fonta adresaro. Ĉu anstataŭe vi volas konservi kopion?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
eo: Vi delegas reokazan eventon. Kion vi volas delegi?

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
eo: Vi modifas reokazan eventon. Kion vi volas modifi?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
eo: Vi modifas reokazan noton. Kion vi volas modifi?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
eo: Vi modifas reokazan taskon. Kion vi volas modifi?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
eo: Vi respondas private al mesaĝo, kiun vi ricevis per dissendolisto, sed la listo provas alidirekti vian mesaĝon reen al la listo. Ĉu vi certa volas daŭrigi?

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
eo: Vi respondas al mesaĝo, kiun vi ricevis per dissendolisto, sed vi respondas private al la sendinto; ne al la listo. Ĉu vi certe volas daŭrigi?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
eo: Vi respondas al mesaĝo, kiun sendis al multe da ricevantoj. Ĉu vi certe volas respondi al ĈIUJ ili?

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
eo: Vi provis aldoni adresojn kiuj jam apartenas al tiu listo. Ĉu vi volas aldoni ĝin malgraŭ tio?

en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
eo[0]: Vi provas sendi mesaĝon al %d recivantoj en kampoj “Al” kaj “Kopio”. Sekve ĉiuj ricevontoj vidus la retpoŝtadresojn de unu la alia. Kelkokaze ĉi tio ne estas dezirinda, precipe se ili ne konas unu la alian aŭ se privateco estas grava. Pripensu aldoni ricevontojn al la kampo “Kaŝkopio” anstataŭe.
eo[1]: Vi provas sendi mesaĝon al %d recivantoj en kampoj “Al” kaj “Kopio”. Sekve ĉiuj ricevontoj vidus la retpoŝtadresojn de unu la alia. Kelkokaze ĉi tio ne estas dezirinda, precipe se ili ne konas unu la alian aŭ se privateco estas grava. Pripensu aldoni ricevontojn al la kampo “Kaŝkopio” anstataŭe.

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
eo: Vi povas elŝuti deforan enhavon permane, aŭ agordi, ke Evolucio memoru elŝuti deforan enhavon de ĉi tiu sendinto aŭ uzitaj retejoj.

en: You can drag and drop account names to reorder them.
eo: Vi povas ŝovi kaj demeti kontonomojn por resortigi ilin.

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
eo: Vi povas restaŭri Evolucion el sekurkopidosiero.
    
    Ĉi tio restaŭras ĉiujn viajn personajn datumojn, agordojn, retpoŝtfiltrilojn, ktp.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
eo: Vi ne povas aldoni la dosieron “{0}” al tiu mesaĝo.

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
eo: Vi ne havas rajton por forigi kontaktojn en ĉi tiu adresaro.

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
eo: Vi ne havas sufiĉan permesojn por forigi ĉi tiun retmesaĝon.

en: You have certificates from these organizations that identify you:
eo: Vi havas atestilojn de tiuj organizoj, kiun identigas vin:

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
eo: Vi ŝanĝis tiun rendevuon, sed ja ne konservis ĝin.

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
eo: Vi ŝanĝis tiun kunsidon, sed ja ne konservis ĝin.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
eo: Vi ŝanĝis tiun taskon, sed ja ne konservis ĝin.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
eo: Vi faris ŝanĝojn je tiu noto, sed ankoraŭ ne konservis ilin.

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
eo: Vi modifis tiun ĉi kontakton. Ĉu vi volas konservi la modifojn?

en: You have not filled in all of the required information.
eo: Vi ne plenigis ĉiujn neprajn informojn.

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
eo[0]: Vi ricevis %d novan mesaĝon.
eo[1]: Vi ricevis %d novajn mesaĝojn.

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
eo[0]: Vi elektis %d retmesaĝo por ŝanĝi al evento. Ĉu vi certe volas aldoni ĝin?
eo[1]: Vi elektis %d retmesaĝojn por ŝanĝi al eventoj. Ĉu vi certe volas aldoni ĉiujn ilin?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
eo[0]: Vi elektis %d retmesaĝo por ŝanĝi al noto. Ĉu vi certe volas aldoni ĝin?
eo[1]: Vi elektis %d retmesaĝojn por ŝanĝi al notoj. Ĉu vi certe volas aldoni ĉiujn ilin?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
eo[0]: Vi elektis %d retmesaĝo por ŝanĝi al evento. Ĉu vi certe volas aldoni ĝin?
eo[1]: Vi elektis %d retmesaĝojn por ŝanĝi al taskoj. Ĉu vi certe volas aldoni ĉiujn ilin?

en: You have the Caps Lock key on.
eo: Via majuskla baskulo estas ŝaltita.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
eo: Vi havas nesenditajn mesaĝojn, ĉu vi tamen volas ĉesi?

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
eo: Povus esti ke vi devas elekti aliajn retpoŝtagordojn.
    
    Detala eraro: {0}

en: You may not create two accounts with the same name.
eo: Vi ne povas krei du somnomajn kontojn.

en: You must be an attendee of the event.
eo: Vi devas esti alestanto de la evento.

en: You must be working online to complete this operation.
eo: Nepras, ke vi laboras enrete por plenumi ĉi tiun operacion.

en: You must choose a date.
eo: Vi devas elekti daton.

en: You must name this Search Folder.
eo: Vi devas nomi tiun serĉdosierujon.

en: You must name this filter.
eo: Vi devas nomi tiun filtrilon.

en: You must specify a filename.
eo: Vi devas specifi dosiernomon.

en: You must specify a folder.
eo: Vi devas specifi dosierujon.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
eo: Vi devas specifi malpleje unu dosierujon kiel fonto.
    Aŭ per elektante la dosierujojn unuope, aŭ/kaj per elekante ĉiujn lokajn aŭ/kaj deforajn dosierujojn.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
eo: Vi devas agordi konton antaŭ ol vi povas krei poŝton.

en: Your Certificates
eo: Viaj atestiloj

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
eo: Via ensaluto al via servilo “{0}” kiel “{0}” malsukcesis.

en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
eo: Via mesaĝo al %s pri “%s” je %s legiĝis. Ĉi tio ne garantias ke la ricevanto ĝin legis aŭ komprenis.

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
eo: Via mesaĝo sendiĝis, sed okazis eraro dum posttraktado.

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: Zoom large images to not be wider than the window width
eo: Zomi grandajn bildojn por ke ili ne estos pli larĝaj ol la larĝo de la fenestro

en: Zoom the image to its natural size
eo: Zomi la bildon al ĝia natura grando

en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
eo: ['attachment','attaching','attached','enclosed','aldonaĵo','aldonis','aldonas','aldonos','aldoni','aldonus']

en: [No Summary]
eo: [Neniu resumo]

en: _12 hour (AM/PM)
eo: _12 hore (ATM/PTM)

en: _24 hour
eo: _24 hore

en: _About
eo: _Pri

en: _Accept
eo: _Akcepti

en: _Accept License
eo: _Akcepti permesilon

en: _Account:
eo: _Konto:

en: _Accounts
eo: _Kontoj

en: _Actions
eo: _Agoj

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Add Attachment...
eo: _Aldoni aldonaĵon...

en: _Add note…
eo: _Aldoni noton…

en: _Add time
eo: _Aldoni tempon

en: _Add to Address Book…
eo: _Aldoni al adresaro…

en: _Address Book
eo: _Adresaro

en: _Address Cards
eo: K_artetoj

en: _Address:
eo: _Adreso:

en: _Advanced Options
eo: _Altnivelaj agordoj

en: _Advanced Search…
eo: _Detala sercô…

en: _Alignment
eo: Ĝisr_andigo

en: _Alignment:
eo: Ĝisr_andigo:

en: _All information
eo: Ĉi_uj informoj

en: _All people and resources
eo: Ĉi_uj personoj kaj rimedoj

en: _Alphabetical List
eo: _Alfabeta listo

en: _Always In Current Folder Only
eo: Ĉ_iam nur en nuna dosierujo

en: _Always copy
eo: Ĉi_am kopii

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
eo: Ĉi_am malatenti Respondi-al por dissendolistoj.

en: _Always load remote content from the Internet
eo: Ĉi_am ŝargi deforan enhavon el la interreto

en: _Always move
eo: Ĉi_am movi

en: _Anniversary:
eo: _Datreveno:

en: _Append
eo: _Postglui

en: _Apply
eo: _Apliki

en: _Apply to all instances
eo: _Apliki al ĉiuj aperoj

en: _Archive…
eo: _Arĥivigi…

en: _Arguments:
eo: _Argumentoj:

en: _Ask for confirmation when deleting items
eo: P_etu por konfirmoj kiam forigante erojn

en: _Assembler
eo: _Asemblilo

en: _Assign Task
eo: _Asigni taskon

en: _Assistant:
eo: _Asistanto:

en: _Attached
eo: _Aldonita

en: _Attachments
eo: _Aldonaĵoj

en: _Attachment…
eo: _Aldonaĵo…

en: _Automatically launch when a new mail is edited
eo: _Aŭtomate lanĉi kiam redaktante novan mesaĝon

en: _Autopick
eo: _Aŭtomate elekti

en: _Available Categories:
eo: _Disponeblaj kategorioj:

en: _Back
eo: _Reen

en: _Back up Evolution Data…
eo: _Sekurkopii Evoluciodatumojn…

en: _Background:
eo: _Fono:

en: _Backup
eo: _Sekurkopii

en: _Bcc Field
eo: Kampo “Kaŝk_opio”

en: _Bcc:
eo: Kaŝk_opio:

en: _Beep
eo: _Pepi

en: _Big Smile
eo: Ride_go

en: _Birthday:
eo: _Naskiĝtago:

en: _Blog:
eo: _Blogo:

en: _Bold
eo: _Grasa

en: _Border:
eo: _Bordero:

en: _Bottom
eo: _Malsupre

en: _Browse
eo: F_oliumi

en: _Bulleted List
eo: _Bula listo

en: _Calendar
eo: _Kalendaro

en: _Calendar:
eo: _Kalendaro:

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Cancel Import
eo: _Nuligi enporton

en: _Caret Mode
eo: T_ajpmontrila reĝimo

en: _Cascade Style Sheet
eo: _CSS

en: _Case sensitive
eo: Uskle_codistinga

en: _Categories
eo: _Kategorioj

en: _Cc Field
eo: Kampo “_Kopio”

en: _Cc:
eo: _Kopio:

en: _Cell…
eo: Ĉ_elo…

en: _Center
eo: _Centro

en: _City:
eo: _Urbo:

en: _Classic View
eo: _Klasika vido

en: _Classification
eo: _Kategoriado

en: _Classification:
eo: _Klasifiko:

en: _Clear
eo: _Vakigi

en: _Clear Flag
eo: _Vakigi flagon

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Close Immediately
eo: _Fermi tuj

en: _Close Window
eo: _Fermi fenestron

en: _Color:
eo: _Koloro:

en: _Company:
eo: _Firmao:

en: _Compress weekends in month view
eo: _Densigi semajnfinojn en monata vido

en: _Confidential
eo: _Konfidenca

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Continue Editing
eo: _Daŭrigi redakton

en: _Cool
eo: _Mojosa

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Copy Contact To…
eo: _Kopii kontakton al…

en: _Copy Email Address
eo: _Kopii retpoŝtadreson

en: _Copy Folder To…
eo: Kopii _dosierujon al…

en: _Copy Image
eo: _Kopii bildon

en: _Copy Link Location
eo: _Kopii ligil-lokon

en: _Copy to Folder…
eo: _Kopii al dosierujon…

en: _Copy…
eo: _Kopii…

en: _Country:
eo: _Lando:

en: _Create new view
eo: _Krei novan vidon

en: _Custom
eo: _Propra

en: _Custom Header
eo: _Propra kapo

en: _Custom binary:
eo: _Propra programo:

en: _Custom:
eo: _Propra:

en: _Date header:
eo: _Datokapo:

en: _Date only:
eo: Nur _dato:

en: _Day View
eo: _Taga vido

en: _Day begins:
eo: _Tago komencas:

en: _Decline
eo: _Rifuzi

en: _Decline all
eo: _Rifuzi ĉion

en: _Decrease Indent
eo: Mal_pliigi krommarĝenon

en: _Default
eo: _Implicita

en: _Delay message delivery
eo: _Prokrasti liveron de mesaĝo

en: _Delegate Meeting…
eo: _Delegi kunsidon…

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Delete %s
eo: _Forigi na %s

en: _Delete Appointment
eo: _Forigi rendevuon

en: _Delete Contact
eo: _Forigi kontakton

en: _Delete From Server
eo: _Forigi de servilo

en: _Delete Memo
eo: _Forigi notojn

en: _Delete Message
eo: _Forigi mesaĝon

en: _Delete Task
eo: _Forigi taskon

en: _Delete This Instance…
eo: Forigi tiun _okazon…

en: _Delete junk messages
eo: Fo_rigi spammesaĝojn

en: _Delete message after acting
eo: _Forigi mesaĝon post ago

en: _Delete messages
eo: _Forigi mesaĝojn

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
eo: Ĉu _forigi tiun ĉi eron el retkestoj de aliaj ricevantaj?

en: _Delete…
eo: _Forigi…

en: _Delivered
eo: _Liverita

en: _Department:
eo: _Sekcio:

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: _Destination folder:
eo: _Celdosierujo:

en: _Disable
eo: _Malŝalti

en: _Disable Account
eo: _Malŝalti konton

en: _Discard
eo: _Forĵeti

en: _Discard Changes
eo: _Ignori ŝanĝojn

en: _Discard changes
eo: _Forĵeti ŝanĝojn

en: _Dismiss
eo: _Malakcepti

en: _Display certificate
eo: _Montri atestilon

en: _Do not Recover
eo: _Ne ripari

en: _Do not ask me again.
eo: _Ne demandu min denove.

en: _Do not save
eo: _Ne konservi

en: _Do not show this message again
eo: Ne _plu montri ĉi tiun mesaĝon

en: _Do not show this message again.
eo: _Ne montru tiun mesaĝon denove.

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
eo: Ne subskribi kunsi_d-petojn (por Outlook-kongruo)

en: _Don’t Display
eo: _Ne montri

en: _Don’t lose formatting
eo: _Ne perdi aranĝon

en: _Down
eo: _Malsupre

en: _Download Messages for Offline Usage
eo: _Elŝuti mesaĝojn por senreta uzado

en: _Due By:
eo: Lim_dato estas:

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Edit %s
eo: R_edakti na %s

en: _Edit CA Trust
eo: R_edakti CA fidon

en: _Edit Full
eo: R_edakti plene

en: _Edit Message
eo: _Redakti mesaĝon

en: _Edit Saved Searches…
eo: _Redakti konservitajn serĉojn…

en: _Edit Trust
eo: R_edakti fidon

en: _Edit as New Message…
eo: _Redakti kiel nova mesaĝo…

en: _Edit message
eo: _Redakti mesaĝon

en: _Edit note…
eo: R_edakti noton…

en: _Email Address or User name:
eo: R_etpoŝtadreso aŭ uzantonomo:

en: _Embarrassed
eo: _Honta

en: _Emoticon
eo: _Miensimbolo

en: _Empty Junk
eo: _Malplenigi spamdosierujon

en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

en: _Encapsulate values with:
eo: _Enkapsuligi valorojn per:

en: _End time:
eo: _Fintempo:

en: _Events
eo: _Eventoj

en: _Exit Evolution
eo: Ĉ_esi Evolutionon

en: _Expunge
eo: _Rubigi

en: _Fields Shown...
eo: _Kampoj montritaj...

en: _File
eo: _Dosiero

en: _File name:
eo: _Dosiernomo:

en: _File under:
eo: _Klasi sub:

en: _File:
eo: _Dosiero:

en: _Filter Rules
eo: _Filtril-reguloj

en: _Find
eo: _Serĉi

en: _Find Now
eo: _Serĉi nun

en: _Find in Contact…
eo: _Serĉi en kontakto…

en: _Find in Memo…
eo: _Serĉi en noto…

en: _Find in Message…
eo: _Trovi en mesaĝo…

en: _Find in Task…
eo: _Serĉi en tasko…

en: _Find items which match:
eo: _Trovi erojn, kiuj kongruas:

en: _Find…
eo: _Serĉi…

en: _Finish
eo: _Fini

en: _First:
eo: _Unua:

en: _Flag Completed
eo: _Flago plenumita

en: _Flag:
eo: _Flago:

en: _Folder override has precedence over Recipient override
eo: _Dosierujo-transpaso havas prioritaton ol ricevanto-transpaso

en: _Font Name:
eo: T_iparnomo:

en: _Font Style
eo: _Tipara stilo

en: _For Account:
eo: _Por konto:

en: _Forget password
eo: _Forgesigi pasvorton

en: _Format address according to standard of its destination country
eo: _Aranĝi adreson kongruante al aranĝo de ĝia cela lando

en: _Format as…
eo: _Aranĝi kiel…

en: _Format message in HTML
eo: _Aranĝi mesaĝon kiel HTML

en: _Format:
eo: _Formo:

en: _Forward
eo: _Plusendi

en: _Forward Contact
eo: _Plusendi kontakton

en: _Forward Contacts
eo: _Plusendi kontaktojn

en: _Forward Contact…
eo: _Plusendi kontakton…

en: _Forward as iCalendar…
eo: _Plusendi kiel iCalendar…

en: _Forward style:
eo: _Plusenda stilo:

en: _Free/Busy:
eo: _Libera/okupita:

en: _Fri
eo: _Ven

en: _From Override Field
eo: Transpasa kampo “_De”

en: _From This Address
eo: _De tiu adreso

en: _Full name
eo: _Tuta nomo

en: _Go To
eo: _Iri al

en: _Group By Threads
eo: _Grupigi laŭ fadenoj

en: _Group By...
eo: _Grupigi laŭ...

en: _Group Reply
eo: _Gruprespondi

en: _HTML File…
eo: _HTML-dosiero…

en: _HTTP Proxy:
eo: _HTTP-prokurilo:

en: _Header Style
eo: Kapa s_tilo

en: _Height:
eo: _Alto:

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hide
eo: _Kaŝi

en: _Hide addresses when sending mail to this list
eo: _Kaŝu adresojn kiam poŝt estas sendata al tiu listo

en: _Hide completed tasks after
eo: _Kaŝi plenumitaj taskoj poste

en: _Home Page:
eo: _Startpaĝo:

en: _Horizontal:
eo: _Horizontala:

en: _Icons Only
eo: Nur _bildsimboloj

en: _Ignore Hosts:
eo: Malatent_i gastigantojn:

en: _Ignore Subthread
eo: Malatent_i subfadenon

en: _Ignore Thread
eo: Malatent_i fadenon

en: _Image
eo: _Bildo

en: _Image:
eo: _Bildo:

en: _Image…
eo: _Bildo…

en: _Important
eo: _Grava

en: _Include certificate chain in the backup
eo: _Inkluzivi atestilan ĉenon en la sekurkopion

en: _Increase Indent
eo: Pl_iigi krommarĝenon

en: _Inherit reminder
eo: Hered_i memorigilon

en: _Inline
eo: _Enteksta

en: _Insert
eo: _Enmeti

en: _Insert Face picture by default
eo: _Enmeti vizaĝobildon implicite

en: _Italic
eo: Kurs_iva

en: _Journal entries
eo: _Protokoleroj

en: _Junk
eo: _Spamo

en: _Justified
eo: Ĝis_randigita

en: _Keep
eo: _Teni

en: _Keep signature above the original message
eo: Tenu subs_kribon super la origina mesaĝo

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Kiss
eo: _Kiso

en: _Label
eo: _Etikedo

en: _Label name:
eo: _Marknomo:

en: _Language:
eo: _Lingvo:

en: _Languages
eo: _Lingvoj

en: _Last:
eo: _Lasta:

en: _Later
eo: _Poste

en: _Left
eo: _Maldekstra

en: _Link
eo: _Ligilo

en: _Link:
eo: _Ligilo:

en: _Link…
eo: _Ligilo…

en: _List View
eo: _Lista vido

en: _List name:
eo: _Listnomo:

en: _List:
eo: _Listo:

en: _Load Images
eo: Ŝ_argi bildojn

en: _Load X.509
eo: Ŝarg_i X.509

en: _Load remote content only in messages from contacts
eo: Ŝargi _deforan enhavon nur en mesaĝoj de kontaktuloj

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
eo: _Trovi retpoŝtservilajn detalojn per la enigita retpoŝtadreso

en: _Lookup Folders
eo: E_lserĉaj dosierujoj

en: _Lookup in local address book only
eo: E_lserĉi nur el mia loka adresaro

en: _Mail
eo: _Retpoŝto

en: _Mail Account
eo: _Retpoŝtkonto

en: _Manage Address Book groups…
eo: _Mastrumi adresarajn grupojn…

en: _Manage Calendar groups…
eo: _Mastrumi kalendargrupojn…

en: _Manage Memo List groups…
eo: _Mastrumi notolistajn grupojn…

en: _Manage Subscriptions
eo: _Mastrumi abonojn

en: _Manage Task List groups…
eo: _Mastrumi taskolistajn grupojn…

en: _Manage groups…
eo: _Administri grupojn…

en: _Manager:
eo: _Estro:

en: _Mark as Complete
eo: _Marki kiel plenumita

en: _Mark as Incomplete
eo: _Marki kiel neplenumita

en: _Mark messages as read after
eo: _Marki mesaĝojn kiel legitaj antaŭ

en: _Members
eo: _Membroj

en: _Memos
eo: _Notoj

en: _Memos:
eo: _Notoj:

en: _Merge
eo: _Kunigi

en: _Message
eo: _Mesaĝo

en: _Message Filters
eo: _Mesaĝfiltriloj

en: _Message Source
eo: _Mesaĝa fonto

en: _Messages
eo: _Mesaĝoj

en: _Method:
eo: _Metodo:

en: _Middle:
eo: _Meza:

en: _Migrate Now
eo: _Migrigi nun

en: _Mon
eo: _Lun

en: _Monkey
eo: _Simio

en: _Month View
eo: _Monata vido

en: _Move
eo: _Movi

en: _Move Contact To…
eo: _Movi kontakton al…

en: _Move Folder To…
eo: _Movi dosierujon al…

en: _Move messages to:
eo: _Movi mesaĝojn al:

en: _Move to Folder…
eo: _Movi al dosierujo…

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Never load remote content from the Internet
eo: _Neniam ŝargi deforan enhavon el la interreto

en: _New
eo: _Nova

en: _New Address Book
eo: _Nova adresaro

en: _New Assigned Task…
eo: _Nova asignita tasko…

en: _New Calendar
eo: _Nova kalendaro

en: _New Contact…
eo: _Nova kontakto…

en: _New Folder…
eo: _Nova dosierujo…

en: _New Label
eo: _Nova etikedo

en: _New Memo List
eo: _Nova notolisto

en: _New Task List
eo: _Nova taskolisto

en: _New…
eo: _Nova…

en: _Next
eo: _Sekva

en: _Next Message
eo: _Sekva mesaĝo

en: _No
eo: _Ne

en: _No Image
eo: _Neniu bildo

en: _No image
eo: _Neniu bildo

en: _No, Never
eo: _Ne, neniam

en: _None
eo: _Neniu

en: _Normal
eo: _Norma

en: _Normal Size
eo: _Norma grando

en: _Not Junk
eo: _Ne spamo

en: _Notify Sender
eo: _Sciigi sendinton

en: _OK
eo: _Bone

en: _Office:
eo: _Oficejo:

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open Appointment
eo: _Malfermi rendevuon

en: _Open Contact
eo: _Malfermi kontakton

en: _Open Desktop Settings
eo: Malfermi lab_ortablajn agordojn

en: _Open Link in Browser
eo: _Malfermi ligilon per retumilo

en: _Open Memo
eo: Malfermi n_oton

en: _Open Messages
eo: _Malfermi mesaĝoj

en: _Open Task
eo: _Malfermi taskon

en: _Open in New Window
eo: _Malfermi en nova fenestro

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Options
eo: _Agordoj

en: _Other languages
eo: Aliaj lingv_oj

en: _Overwrite
eo: _Anstataŭigi

en: _PO Box:
eo: _Poŝtujo:

en: _Padding:
eo: Ŝto_pado:

en: _Paragraph Style
eo: _Alinea stilo

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Paste
eo: _Alglui

en: _Personal
eo: _Persone

en: _Picture Gallery
eo: _Bildogalerio

en: _Plain
eo: _Plata

en: _Plain text
eo: _Plata teksto

en: _Play sound when a new message arrives
eo: _Ludi sonon kiam mesaĝo alvenas

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: _Post Message to List
eo: _Afiŝi mesaĝon al listo

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Preformatted
eo: _Antaŭformatita

en: _Preserve my reminder
eo: _Konservi mian memorigilon

en: _Preview
eo: _Antaŭrigardi

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Previous Message
eo: _Antaŭa mesaĝo

en: _Print…
eo: _Presi…

en: _Prioritize Message
eo: _Prioritatatigita mesaĝo

en: _Priority:
eo: _Prioritato:

en: _Private
eo: _Privata

en: _Profession:
eo: _Profesio:

en: _Program:
eo: _Programo:

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
eo: _Averti antaŭ ol sendi HTML-mesaĝon al kontaktuloj, kiuj ne volas tiun

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: _Publish Calendar Information
eo: _Publikigi kalendarajn informojn

en: _Publish as:
eo: _Publikigi kiel:

en: _Quit
eo: _Forlasi

en: _Quote
eo: _Citi

en: _Quoted
eo: _Citita

en: _Read
eo: _Legi

en: _Reconnect
eo: _Rekonekti

en: _Record delimiter:
eo: _Rikorda limigilo:

en: _Recover
eo: _Ripari

en: _Redo
eo: _Refari

en: _Refresh
eo: _Aktualigi

en: _Remember password
eo: _Memori pasvorton

en: _Remember this passphrase
eo: _Memori tiun ĉi pasfrazon

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
eo: _Memori tiun ĉi pasfrazon por la cetero de tiu ĉi seanco

en: _Remember this password
eo: _Memori tiun ĉi pasvorton

en: _Remember this password for the remainder of this session
eo: _Memori tiun ĉi pasvorton por la cetero de tiu ĉi seanco

en: _Reminder
eo: Memo_rigilo

en: _Reminders
eo: Memo_rigiloj

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: _Remove Link
eo: _Forigi ligilon

en: _Remove image
eo: Fo_rigi bildon

en: _Rename…
eo: _Alinomi…

en: _Repeat Password:
eo: _Ripeti pasvorton:

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: _Replace existing view
eo: _Anstataŭigi ekzistantan vidon

en: _Reply
eo: _Respondi

en: _Reply style:
eo: _Responda stilo:

en: _Reply to Sender
eo: _Respondi al sendinto

en: _Reply-To Field
eo: Kampo “_Respondi-al”

en: _Reply-To:
eo: _Respondi-al:

en: _Required people
eo: Ne_praj personoj

en: _Reset Order
eo: _Reagordi ordigon

en: _Reset sort
eo: _Reagordi sortigon

en: _Resize
eo: _Aligrandigi

en: _Restart Evolution after backup
eo: _Restartigi Evolucion post sekurkopiado

en: _Restore Defaults
eo: _Restaŭri implicitajn

en: _Restore from a backup file:
eo: _Restaŭri el sekurkopidosiero:

en: _Retract comment
eo: _Rezigni komenton

en: _Right
eo: _Dekstra

en: _Roman Numeral List
eo: _Roma cifera listo

en: _Row
eo: _Vico

en: _Rows:
eo: _Vicoj:

en: _Rule
eo: _Regulo

en: _Rule…
eo: _Regulo…

en: _Sat
eo: _Sab

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Save As
eo: Kon_servi kiel

en: _Save Changes
eo: Kon_servi ŝanĝojn

en: _Save Draft
eo: _Konservi malneton

en: _Save Search…
eo: _Konservi serĉon…

en: _Save and Close
eo: _Konservi kaj fermi

en: _Save as iCalendar…
eo: _Konservi kiel iCalendar…

en: _Save as mbox…
eo: _Konservi kiel mbox…

en: _Save as vCard…
eo: _Konservi kiel vCard…

en: _Save to Outbox
eo: _Konservi al senditujo

en: _Saved Searches
eo: _Konservitaj serĉoj

en: _Schedule
eo: _Tempoplano

en: _Schedule Meeting…
eo: _Tempoplani kunsidon…

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Search:
eo: _Serĉi:

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Select Address Book
eo: E_ekti adresaron

en: _Select...
eo: _Elekti...

en: _Selection
eo: _Elekto

en: _Send
eo: _Sendi

en: _Send Account Override:
eo: _Sendkonta transpaso:

en: _Send All
eo: _Sendi ĉiujn

en: _Send Message to Contact
eo: _Sendi mesaĝon al kontakto

en: _Send Message to Contacts
eo: _Sendi mesaĝon al kontaktoj

en: _Send Message to Contact…
eo: _Sendi mesaĝon al kontakto…

en: _Send Message to List
eo: _Sendi mesaĝon al listo

en: _Send New Message To…
eo: _Sendi novan mesaĝon al…

en: _Send Notice
eo: _Sendi rimarkon

en: _Send To:
eo: _Sendi al:

en: _Send message
eo: _Sendi mesaĝon

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: _Set as default email client
eo: _Marki kiel implicita retpoŝtilo

en: _Set expiration date
eo: _Agordi limdaton

en: _Show
eo: _Montri

en: _Show Menu Bar
eo: _Montri menubreton

en: _Show Tasks without Due date
eo: _Montri taskojn sen limdato

en: _Show animated images
eo: Montri _movbildojn

en: _Show appointment end times in week and month view
eo: _Montri rendevuajn fintempjn en semajna kaj monata vido

en: _Show field in View
eo: _Montri kampon en vido

en: _Show the photograph of sender in the message preview
eo: _Montri la foton de la sendinto en la mesaĝa antaŭrigardo

en: _Signature Name:
eo: _Subsribonomo:

en: _Size:
eo: _Grando:

en: _Skip
eo: _Preterpasi

en: _Skip Lookup
eo: Preterpa_si elserĉon

en: _Smile
eo: _Rideto

en: _Socks Proxy:
eo: _Socks-prokurilo:

en: _Sort By
eo: _Ordigi laŭ

en: _Sort...
eo: _Ordigi...

en: _Source:
eo: _Fonto:

en: _Spacing:
eo: Inter_spacado:

en: _Spouse:
eo: _Edz(in)o:

en: _Start time:
eo: _Komenctempo:

en: _State/Province:
eo: _Subŝtato/provinco:

en: _Status Field
eo: _Statokampo

en: _Stop
eo: _Haltigi

en: _Strikethrough
eo: Tra_streki

en: _Style:
eo: _Stilo:

en: _Subscribe
eo: _Aboni

en: _Subscribe to List
eo: _Aboni liston

en: _Subscriptions…
eo: _Abonoj…

en: _Suffix:
eo: _Sufikso:

en: _Suggest automatic display of attachment
eo: _Proponi aŭtomaton montradon de aldonaĵi

en: _Synchronize
eo: _Sinkronigi

en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
eo: _Sinkronigi kontaktinformojn kaj bildojn el amikolisto de Pidgin

en: _Table
eo: _Tabelo

en: _Table column:
eo: _Tabela kolumno:

en: _Table…
eo: _Tabelo…

en: _Task List
eo: _Taskolisto

en: _Tasks
eo: _Taskoj

en: _Tasks:
eo: _Taskoj:

en: _Template:
eo: Ŝ_ablono:

en: _Templates Folder:
eo: Ŝ_ablon-dosierujo:

en: _Tentative
eo: _Provizora

en: _Tentative all
eo: _Provizora ĉio

en: _Test URL…
eo: _Teti URL-on…

en: _Text Only
eo: Nur _teksto

en: _Text:
eo: _Teksto:

en: _Tick this to accept the license agreement
eo: Al_klaku ĉi tiun por akcepti la permesilon

en: _Time divisions:
eo: Dividoj de _tempo:

en: _To Do
eo: _Ende

en: _To This Address
eo: _Al tiu adreso

en: _To:
eo: _Al:

en: _Today
eo: _Hodiaŭ

en: _Top
eo: _Supre

en: _Try Again
eo: _Provi denove

en: _Tue
eo: _Mar

en: _Type Field
eo: S_pecokampo

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
eo: _Tajpu retpoŝtadreson aŭ treni kontakton al la suba listo:

en: _Undelete Message
eo: M_alforigi mesaĝon

en: _Underline
eo: S_ubstreki

en: _Undo
eo: _Malfari

en: _Unmatched Folder Enabled
eo: Ne_kongrua dosierujo ŝaltita

en: _Unread
eo: _Nelegita

en: _Unset
eo: _Malagordi

en: _Unset icon
eo: _Malagordi bildsimbolon

en: _Unsubscribe
eo: _Malaboni

en: _Unsubscribe from List
eo: _Malaboni liston

en: _Up
eo: _Supre

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: _Update Attendee Status
eo: Ĝ_isdatigi alestantan staton

en: _Update free/busy
eo: Ĝisdatigi malok_upata/okupata

en: _Use as it is
eo: _Uzi laŭ ĝi estas

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
eo: _Uzi propran programon, anstataŭ “sendmail”

en: _Use custom icon
eo: _Uzi propran bildsimbolon

en: _Use the same fonts as other applications
eo: _Uzi la saman tiparon kiel aliaj aplikaĵoj

en: _Username:
eo: _Uzantonomo:

en: _Value delimiter:
eo: _Valora limigilo:

en: _Vertical View
eo: _Vertikala vido

en: _Vertical:
eo: _Vertikala:

en: _Video Chat:
eo: _Videobabilado:

en: _View
eo: _Vido

en: _View Certificate
eo: _Montri atestilon

en: _View Inline
eo: _Montri entekste

en: _Visited Link:
eo: _Vizitita ligilo:

en: _Wants to receive HTML mail
eo: _Volas recevi HTML-poŝton

en: _Wed
eo: _Mer

en: _When convenient
eo: _Kiam konvena

en: _When opened:
eo: _Kiam malfermita:

en: _Where:
eo: _En:

en: _Width
eo: _Larĝo

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: _Window
eo: _Fenestro

en: _Wink
eo: _Palpebrumo

en: _With:
eo: _Kun:

en: _Work
eo: _Labore

en: _Work Offline
eo: Labori _senrete

en: _Work Online
eo: _Labori enrete

en: _Work Week View
eo: _Laborsemajna vido

en: _Wrap Lines
eo: _Faldi liniojn

en: _Wrap Search
eo: _Faldi serĉon

en: _Wrap Text
eo: _Faldi tekston

en: _Wrap quoted text in replies
eo: _Faldi cititan tekston en respondoj

en: _X-Padding:
eo: _X-ŝtopado:

en: _Y-Padding:
eo: _Y-ŝtopado:

en: _Yes, Always
eo: _Jes, ĉiam

en: _Zip/Postal Code:
eo: Poŝt_kodo:

en: _Zoom
eo: _Zomo

en: _Zoom In
eo: _Zomi

en: _Zoom to 100%
eo: _Zomi al 100%

en: _Zoom to window
eo: _Zomi al fenestro

en: a table to view and select the current time range
eo: tabelo por vidi kaj elekti la tempintervalon

en: a time relative to the current time
eo: tempo relativa je alia tempo

[ctx: addressbook-label]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
eo: Hejma retpoŝto

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
eo: Hejma SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Jabber
eo: Jabero

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
eo: Alia retpoŝto

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
eo: Alia SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Phone
eo: Telefono

[ctx: addressbook-label]
en: Skype
eo: Skajpo

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
eo: Labora retpoŝto

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
eo: Labora SIP

en: ago
eo: antaŭe

en: all the following conditions
eo: ĉiuj sekvaj seoj

en: am
eo: atm

en: an unknown sender
eo: nekonata sendinto

en: any of the following conditions
eo: iuj ajn sekvaj seoj

en: attachment
eo: aldonaĵo

en: attachment.dat
eo: aldonajxo.dat

[ctx: autoarchive]
en: Auto-_cleanup messages older than
eo: Aŭtomate _purigi mesaĝojn pli malnovaj ol

[ctx: autoarchive]
en: days
eo: tagoj

[ctx: autoarchive]
en: months
eo: monatoj

[ctx: autoarchive]
en: weeks
eo: semajnoj

en: before every anniversary/birthday
eo: antaŭ ĉiu datreveno/naskiĝtago

en: before every new appointment
eo: antaŭ ĉiu nova rendevuo

en: begin editing this cell
eo: komenci redakti ĉi tiun ĉelon

en: black
eo: nigra

en: blue
eo: blua

en: bright blue
eo: helblua

en: bright orange
eo: heloranĝa

en: brown gold
eo: brunaora

[ctx: cal-itip]
en: None
eo: Nenio

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the end
eo: %s %s post la fino

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the start
eo: %s %s post la starto

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the end
eo: %s %s antaŭ la fino

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the start
eo: %s %s antaŭ la starto

[ctx: cal-reminders]
en: %s at %s
eo: %s je %s

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the end
eo: %s je la fino

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the start
eo: %s je la komenco

[ctx: cal-reminders]
en: %s before
eo: %s antaŭ

[ctx: cal-reminders]
en: %s for an unknown trigger type
eo: %s por nekonata speco de ekagilo

[ctx: cal-reminders]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: cal-reminders]
en: Custom _message
eo: Propra _mesaĝo

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
eo: Propra memorigil_sono

[ctx: cal-reminders]
en: None
eo: Neniu

[ctx: cal-reminders]
en: Play a sound
eo: Ludi sonon

[ctx: cal-reminders]
en: Pop up an alert
eo: Ŝpruci averton

[ctx: cal-reminders]
en: Run a program
eo: Lanĉi programon

[ctx: cal-reminders]
en: Send an email
eo: Sendu retpoŝton

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
eo: Nekonata farenda ago

[ctx: cal-reminders]
en: _hours
eo: _horoj

[ctx: cal-reminders]
en: _minutes
eo: _minutoj

[ctx: cal-reminders]
en: after
eo: post

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
eo: je la komenco

[ctx: cal-reminders]
en: before
eo: antaŭ

[ctx: cal-reminders]
en: da_ys
eo: _tagoj

[ctx: cal-reminders]
en: day(s)
eo: tago(j)

[ctx: cal-reminders]
en: days
eo: tagoj

[ctx: cal-reminders]
en: end
eo: fino

[ctx: cal-reminders]
en: extra times every
eo: aldona tempo ĉiuj

[ctx: cal-reminders]
en: hour(s)
eo: horo(j)

[ctx: cal-reminders]
en: hours
eo: horoj

[ctx: cal-reminders]
en: minute(s)
eo: minuto(j)

[ctx: cal-reminders]
en: minutes
eo: minutoj

[ctx: cal-reminders]
en: start
eo: komenco

[ctx: cal-second-zone]
en: None
eo: Nenio

en: calendar view event
eo: kalendare vidi eventon

en: calendar view for a month
eo: kalendara vido por monato

en: calendar view for a work week
eo: kalendara vido por labora semanjo

en: calendar view for one or more days
eo: kalendara vido por unu aŭ plu tagoj

en: calendar view for one or more weeks
eo: kalendara vido por unu aŭ plu semanjoj

en: calendar.ics
eo: kalendaro.ics

en: card.vcf
eo: karto.vcf

[ctx: category]
en: _Delete
eo: _Forigi

[ctx: category]
en: _Edit
eo: R_edakti

[ctx: category]
en: _New
eo: _Nova

en: click
eo: klaki

en: click to add
eo: klaku por aldoni

en: collapses the row in the ETree containing this cell
eo: maletendas la vicon en la ETree enhavanta ĉi tiun ĉelon

en: color
eo: koloro

en: contacts
eo: kontaktoj

en: contains
eo: entenas

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
eo[0]: nuna adresara dosierujo %s havas %d karton
eo[1]: nuna adresara dosierujo %s havas %d kartojn

en: cyan
eo: cejana

en: dark blue
eo: malhelblua

en: dark green
eo: malhelverda

en: dark green #2
eo: malhelverda #2

en: dark grey
eo: malhelgriza

en: dark red
eo: malhelruĝa

[ctx: date]
en: None
eo: Neniu

en: days
eo: tagoj

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
eo: Enmeti bildon

[ctx: dialog-title]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: disabled
eo: malŝaltita

en: does not contain
eo: ne entenas

en: does not end with
eo: ne finas per

en: does not exist
eo: ne ekzistas

en: does not have words
eo: ne havas vortojn

en: does not sound like
eo: ne sonas kiel

en: does not start with
eo: ne komencas per

en: dull blue
eo: malintensa blua

en: dull blue #2
eo: malintensa blua #2

en: dull green
eo: malintensa verda

en: dull purple
eo: malintensa purpura

[ctx: email-custom-header]
en: None
eo: Neniu

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
eo: Konfidenca

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
eo: Persona

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
eo: Protektita

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
eo: Sekreta

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
eo: Sekureco:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
eo: Sekretega

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
eo: Nekategoriigita

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
eo: retpoŝto;kalendaro;kontakto;kontaktaro;tasko;

en: enabled
eo: ŝaltita

en: ends with
eo: finas per

en: event
eo: evento

en: evolution address book
eo: adresaro de Evolucio

en: evolution calendar item
eo: kalendar-elemento de Evolucio

en: evolution minicard
eo: karteto de Evolucio

en: exists
eo: ekzistas

en: expands the row in the ETree containing this cell
eo: etendas la vicon en la ETRee enhavanta ĉi tiun ĉelon

[ctx: ffe]
en: Answered
eo: Respondita

[ctx: ffe]
en: Attachment
eo: Aldonaĵo

[ctx: ffe]
en: Deleted
eo: Forigita

[ctx: ffe]
en: Draft
eo: Malneto

[ctx: ffe]
en: Flagged
eo: Flagita

[ctx: ffe]
en: Seen
eo: Vidita

[ctx: ffe]
en: false
eo: malvera

[ctx: ffe]
en: no
eo: ne

[ctx: ffe]
en: not
eo: ne

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
eo: ekzemple: uid=uzanto,dc=ekzemplo,dc=com

en: gold
eo: ora

en: gray
eo: griza

en: green
eo: verda

en: has words
eo: havas vortojn

en: hours
eo: horoj

[ctx: iCalImp]
en: Attendees
eo: Alestantoj

[ctx: iCalImp]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: iCalImp]
en: Classification
eo: Kategoriado

[ctx: iCalImp]
en: Completed
eo: Plenumite

[ctx: iCalImp]
en: Confidential
eo: Konfidence

[ctx: iCalImp]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: iCalImp]
en: Due
eo: Limdato

[ctx: iCalImp]
en: End
eo: Fino

[ctx: iCalImp]
en: Event
eo: Evento

[ctx: iCalImp]
en: Location
eo: Loko

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
eo: Kunsido

[ctx: iCalImp]
en: Memo
eo: Noto

[ctx: iCalImp]
en: Organizer
eo: Organizilo

[ctx: iCalImp]
en: Public
eo: Publike

[ctx: iCalImp]
en: Start
eo: Komenco

[ctx: iCalImp]
en: Summary
eo: Resumo

[ctx: iCalImp]
en: Task
eo: Tasko

[ctx: iCalImp]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
eo: havas aldonaĵojn

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
eo: havas reokazojn

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
eo: havas memorigilojn

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
eo: estas ekzemplo

en: iCalendar File
eo: iCalendar-dosiero

en: iCalendar files (.ics)
eo: iCalendar-dosieroj (.ics)

en: iCalendar information
eo: iCalendar-informo

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
eo: Nuligita

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
eo: Plenumita

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
eo: Konfirmita

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
eo: Malneto

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
eo: Fina

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
eo: Progresante

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
eo: Necesas agon

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
eo: Neniu

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
eo: Ne startita

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
eo: Provizora

en: i_n
eo: e_n

en: in the future
eo: en la estonteco

en: include subfolders
eo: inkluzivi subdosierujoj

en: is
eo: estas

en: is Completed
eo: estas plenumite

en: is Flagged
eo: estas flagita

en: is after
eo: estas post

en: is before
eo: estas antaŭ

en: is greater than
eo: pli granda ol

en: is greater than or equal to
eo: estas pli granda ol aŭ egale al

en: is less than
eo: pli malgranda ol

en: is less than or equal to
eo: estas malpli granda ol aŭ egale al

en: is not
eo: ne estas

en: is not Completed
eo: ne estas plenumite

en: is not Flagged
eo: ne estas flagita

[ctx: label]
en: None
eo: Neniu

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
eo: Nekonate (%s)

en: light blue
eo: helblua

en: light brown
eo: bruneta

en: light cyan
eo: helcejana

en: light green
eo: helverda

en: light grey
eo: grizeta

en: light orange
eo: heloranĝa

en: light purple
eo: helpurpura

en: light yellow
eo: helflava

en: lime
eo: limonverda

en: list
eo: listo

en: magenta
eo: maĝenta

[ctx: mail-filter-rule]
en: Any
eo: Iu ajn

[ctx: mail-to-task]
en: _Cancel
eo: _Nuligi

[ctx: mail-to-task]
en: _Edit
eo: R_edakti

[ctx: mail-to-task]
en: _New
eo: N_ova

[ctx: mboxImp]
en: From
eo: De

[ctx: mboxImp]
en: Subject
eo: Temo

en: memo
eo: noto

en: minutes
eo: minutoj

en: months
eo: monatoj

en: navy
eo: marblua

en: now
eo: nun

en: on
eo: je

en: one recipient | %d recipients
eo[0]: unu ricevanto
eo[1]: %d ricevantoj

en: orange
eo: oranĝa

en: partially GPG encrypted
eo: parte ĉifrita per GPG

en: partially GPG signed
eo: parte subskribita per GPG

en: partially S/MIME encrypted
eo: parte ĉifrita per S/MIME

en: partially S/MIME signed
eo: parte subskribita per S/MIME

en: percent Done
eo: elcentoj Plenumitaj

en: pink
eo: roza

en: pm
eo: ptm

en: popup a child
eo: ŝpruci idon

en: popup list
eo: ŝpruclisto

en: purple
eo: purpura

en: purple #2
eo: purpura #2

en: red
eo: ruĝa

en: red purple
eo: ruĝpurpura

en: red-orange
eo: ruĝ-oranĝa

en: requires anonymous access to your LDAP server
eo: bezonas sennoman aliron al via LDAP-servilo

en: seconds
eo: sekundoj

[ctx: send-options]
en: None
eo: Neniu

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
eo: Apliki filtrilojn al elekto

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
eo: Vakigi serĉon

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eo: Fermi fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
eo: Kontaktoj

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
eo: Kopii mesaĝojn aŭ kontaktojn al dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
eo: Krei novan rendevuon

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
eo: Krei novan kontakton

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
eo: Krei novan kontaktaron

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
eo: Krei novan eron en la nuna komponanto

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
eo: Krei novan kunsidon

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
eo: Krei novan noton

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
eo: Krei novan mesaĝon

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
eo: Krei novan taskon

[ctx: shortcut window]
en: Day View
eo: Tagvido

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
eo: Plusendi elektitajn mesaĝojn

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
eo: Iri al dato

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
eo: Iri al dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
eo: Iri al hodiaŭ

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
eo: Montri la sekvan nelegitan mesaĝon

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
eo: Montri la antaŭan nelegitan mesaĝon

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: List View
eo: Lista vido

[ctx: shortcut window]
en: Mail
eo: Retpoŝto

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
eo: Marki elektitajn mesaĝojn kiel legitaj

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
eo: Marki elektitajn mesaĝojn kiel nelegitaj

[ctx: shortcut window]
en: Month View
eo: Monatvido

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
eo: Movi mesaĝojn aŭ kontaktojn al dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
eo: Malfermi nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
eo: Malfermi elekton en nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
eo: Malfermi la Evolucio-uzantogvidilon

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eo: Agordoj

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
eo: Ĉesigi Evolucion

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
eo: Respondi al ĉiuj ricevantoj

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
eo: Respondi al la listo

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
eo: Respondi al sendinto

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
eo: Rulumi malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
eo: Rulumi supren

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
eo: Elekti kalendaran komponanton

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
eo: Elekti kontaktaran komponanton

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
eo: Elekti retpoŝtan komponanton

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
eo: Elekti notan komponanton

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
eo: Elekti taskan komponanton

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
eo: Sendi kaj ricevi mesaĝojn

[ctx: shortcut window]
en: Week View
eo: Semajnvido

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
eo: Laborsemajn-vido

en: sky blue #2
eo: ĉiela blua #2

en: sort
eo: ordigi

en: sounds like
eo: sonas kiel

en: starts with
eo: komencas per

[ctx: table-date]
en: None
eo: Neniu

en: task
eo: tasko

en: the current time
eo: la aktuala tempo

en: the time you specify
eo: la tempon, kiun vi specifas

[ctx: time-unit]
en: days
eo: tagoj

[ctx: time-unit]
en: months
eo: monatoj

[ctx: time-unit]
en: weeks
eo: semajnoj

[ctx: time-unit]
en: years
eo: jaroj

[ctx: timezone]
en: None
eo: Neniu

[ctx: to-do-bar-n-days]
en: Show
eo: Montri

en: toggle the cell
eo: baskuligi la ĉelon

[ctx: toolbar-button]
en: New
eo: Nova

en: true
eo: vera

en: vCalendar files (.vcs)
eo: vCalendar-dosieroj (.vcs)

en: vCard for %s
eo: vCard por %s

en: very dark gray
eo: malhelega griza

en: weeks
eo: semajnoj

en: white
eo: blanka

en: with
eo: kun

en: with one guest | with %d guests
eo[0]: kun unu gasto
eo[1]: kun %d gastoj

[ctx: wizard-ca-note]
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
eo: Alternative, vi povas anstataŭe %s (retpoŝto, kontaktaro kaj kalendaro).

[ctx: wizard-ca-note]
en: create a collection account
eo: krei kolektokonton

en: years
eo: jaroj

en: yellow
eo: flava

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
eo: {0}
    
    Se vi elektas daŭrigi, povus esti ke vi ne eblos atingi iom da viaj malnovaj datumoj.

en: {0} by {1}
eo: {0} antaŭ {1}

en: {0}, Completed on {1}
eo: {0}, plenumite je {1}

en: — The Evolution PIM and Email Client
eo: — La Evolucio PIM kaj retpoŝtilo

en: “%s” cannot be a future date
eo: “%s” ne povas esti estonta dato

en: “%s” has an invalid format
eo: “%s” havas nevalidan strukturon

en: “Check Junk” Failed
eo: “Kontroli spamon” malsukcesis

en: “Report Junk” Failed
eo: “Raporti spamon” malsukcesis

en: “Report Not Junk” Failed
eo: “Raporti nespamon” malsukcesis

en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
eo: “{0}” ne subtenas asignitaj taskoj, bonvolu elekti alian taskoliston.

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
eo: “{0}” delegis la kunsidon. Ĉu vi volas aldoni la delegon “{1}”?

en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
eo: “{0}” estas nurlega adresaro kaj ne estas modifebla. Bonvolu elekti alian adresaron de la flankbreto en la kontaktvido.

en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
eo: “{0}” estas nurlega kalendaro kaj ne estas modifebla. Bonvolu elekti alian kalendaron kiu povas akcepti rendevuojn.
