gnome-disk-utility - en to eo translation catalogue (615 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
eo: %2.1f%% (%s) de la datumoj sur la aparato “%s” nelegeblis kaj oni ĝin anstataŭigis per nuloj en la kreita diskokopia dosiero. Kutime ĉi tiu okazas kiam la datumportilo estas gratita aŭ difektita

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d milli-second | %d milli-seconds
eo[0]: %d milisekundo
eo[1]: %d milisekundoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d month | %d months
eo[0]: %d monato
eo[1]: %d monatoj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: %d sector | %d sectors
eo[0]: %d sektoro
eo[1]: %d sektoroj

en: %d year | %d years
eo[0]: %d jaro
eo[1]: %d jaroj

en: %s (Read-Only)
eo: %s (nurlega)

en: %s ago
eo: %s antaŭe

en: %s of %s — %s
eo: %s de %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
eo: %s nelegebla (anstataŭigita per nuloj)

en: %s when decompressed
eo: %s kiam maldensigita

en: %s — %s free (%.1f%% full)
eo: %s — %s libera (%.1f%% plena)

en: %u sample | %u samples
eo[0]: %u specimeno
eo[1]: %u specimenoj

en: (None)
eo: (Neniu)

en: --format-device must be specified when using --xid
eo: --format-device oni devas specifi kiam uzante --xid

en: --format-device must be used together with --block-device
eo: --format-device oni devas uzi kune kun --block-device

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
eo: /etc/crypttab agordaj datumoj estas misformitaj

en: 10 minutes
eo: 10 minutoj

en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

en: 3 hours
eo: 3 horoj

en: 5 minutes
eo: 5 minutoj

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
eo: <b>Konsileto</b>: Se vi intencas recikligi, vendi, aŭfordini vian malnovan komputilon aŭ diskon, vi devus uzi pli fundan forviŝadon por certigi, ke viaj privataj datumoj ne estu ŝtelitaj

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
eo: <b>AVERTO</b>: La sekura forviŝo-komando povus daŭri ege longe, oni ne povas nuligi ĝin, kaj povus esti, ke ĝi ne funkcias bone sur kelkaj aparatoj. En plej malbona okazo, via diskingo estos neuzebla aŭ via sistemo kraŝos aŭ haltigos. Antaŭ ol daŭrigi, bonvolu legi la afiŝon pri <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA sekura forviŝo</a>, kaj certigu, ke vi komprenas la riskojn

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eo: Dosiero nomita “%s” jam ekzistas.  Ĉu vi volas ĝin anstataŭigi?

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
eo: Flago, kiun uzas la platforma praŝargilo por eltrovi de kie oni devus ŝargi la operaciumon. Foje oni nomas subdiskon kun ĉi tiu flago la <i>aktiva</i> subdisko

en: AAM Level
eo: AAM-nivelo

en: APM Level
eo: APM-nivelo

en: ATA Enhanced Secure Erase
eo: ATA plibonigita sekura forviŝo

en: ATA Secure Erase
eo: ATA sekura forviŝo

en: Access Time
eo: Alirtempo

[ctx: Accessibility label for toolbutton-activate-swap]
en: Activate swap
eo: Aktiva permuton

[ctx: Accessibility label for toolbutton-deactivate-swap]
en: Deactivate swap
eo: Malŝalti permuton

[ctx: Accessibility label for toolbutton-lock]
en: Lock
eo: Ŝlosi

[ctx: Accessibility label for toolbutton-mount]
en: Mount
eo: Surmeti

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-create]
en: Create partition
eo: Krei subdiskon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-delete]
en: Delete partition
eo: Forigi subdiskon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unlock]
en: Unlock
eo: Malŝlosi

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unmount]
en: Unmount
eo: Demeti

[ctx: Accessibility label for toolbutton-volume-menu]
en: Menu
eo: Menuo

en: Activate selected swap partition
eo: Ŝalti elektitan permutan subdiskon

en: Additional partition options
eo: Pluaj subdiskaj opcioj

en: Airflow Temperature
eo: Aerflua temperaturo

en: Airflow temperature of the drive
eo: Aerflua temperaturo de la diskingo

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
eo: Ĉiuj datumoj sur la disko estos perditaj, sed povus esti restaŭreblaj per datumrestaŭraj servoj

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
eo: Ĉiuj datumoj sur la disko estos superskribitaj kaj verŝajne ne estos restaŭreblaj per datumrestaŭraj servoj

en: All data on the partition will be lost
eo: Ĉiuj datumoj de la subdisko estos perditaj

en: All existing data will be lost
eo: Ĉiuj ekzistaj datumoj estos perditaj

en: Allocating Disk Image
eo: Asignante diskokopion

en: Allow writing to the image
eo: Permesi skribadon al diskokopio

en: An easy way to manage your disks
eo: Facila maniero por mastrumi viajn diskojn

en: An error occurred
eo: Eraro okazis

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
eo: Eraro okazis dum pretstarigi la diskingon

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
eo: Okazis eraro dum baskuligo de SMART

en: Apply Advanced Power Management Settings
eo: Apliki altnivelajn elektro-mastrumajn agordojn

en: Apply Standby Timeout Settings
eo: Apliki pretstarajn tempolimajn agordojn

en: Apply Write Cache Settings
eo: Apliki skribajn kaŝmemorajn agordojn

en: Approximately %s
eo: Proksimume %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la subdiskon?

en: Are you sure you want to format the disk?
eo: Ĉu vi certe volas strukturi la diskon?

en: Are you sure you want to power off the drives?
eo: Ĉu vi certe volas malŝalti la diskingojn?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
eo: Ĉu vi certe volas skribi la diskokopion al la aparato?

en: Assessment
eo: Takso

en: At least %s
eo: Malpleje %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
eo: Alfiksi kaj surmeti unu aŭ pli da diskokopiaj dosieroj.

en: Attach new _Image…
eo: Alfiski novan _diskokopion…

en: Attribute
eo: Distingilo

en: Auto-clear
eo: Aŭtomate vakigi

en: Average Access Time
eo: Meza alirtempo

en: Average Read Rate
eo: Meza lega ofteco

en: Average Write Rate
eo: Meza skriba ofteco

en: Average efficiency of operations while positioning
eo: Meza rendimento de operacioj dum poziciigante

en: Average efficiency of the disk
eo: Meza rendimento de la disko

en: Benchmark
eo: Taksotesto

en: Benchmark Settings
eo: Agordoj de taksotestado

en: Block device is empty
eo: Bloka aparato estas malplena

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
eo: Btrfs — Kopii-post-skribi Linuksa dosiersistemo, por momentkopioj

en: C_hange
eo: Ŝ_anĝi

en: C_heck Filesystem…
eo: _Kontroli dosiersistemon…

en: C_onfirm Passphrase
eo: K_onfirmi pasfrazon

en: Calibration Retry Count
eo: Nombro da alĝustigaj provoj

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
eo: Ne povas krei novan subdiskon. Jam ekzistas kvar ĉefaj subdiskoj.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
eo: Ne povas malfermi “%s” — ĉu eble la datumportilo ne estas surmetita?

en: Cannot restore image of size 0
eo: Ne povas restaŭri diskokopion kun grando 0

en: Change Filesystem Label
eo: Redakti dosiersistem-etikedon

en: Change Pa_ssphrase…
eo: Ŝanĝi _pasfrazon…

en: Change Passphrase
eo: Ŝanĝi pasfrazon

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
eo: Ŝanĝante la pasfrazon por ĉi tiu aparato. Ankaŭ ĝisdatigos la pasfrazon, kiun referencas la <i>/etc/crypttab</i> dosiero

en: Check this box to see the passphrases entered above
eo: Marki ĉi tiun markobutonon por vidi la pasfrazojn enigitaj supre

en: Click to start a SMART self-test
eo: Alklaku por komenci SMART-memteston

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
eo: Alklaku por ĉesigi la aktuale rulantan SMART-memteston

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
eo: Alklaku por baskuligi ĉu SMART estas ŝaltita por la fiksita disko

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
eo: Malfermi nun haltigas la rulantajn taskojn kaj la rezulto estos korupta.

en: Compatible with all systems and devices
eo: Kongrua kun ĉiuj sistemoj kaj aparatoj

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
eo: Kongrua kun modernaj sistemaj kaj fiksitaj diskoj > 2TB

en: Confirm Check
eo: Konfirmi kontrolon

en: Confirm Details
eo: Konfirmi detalojn

en: Confirm Repair
eo: Konfirmi riparon

en: Confirm passphrase entered above
eo: Konfirmu pasfrazon enigita supre

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
eo: Konfirmu la detalojn de la aktuala datumportilo antaŭ ol daŭrigi.

en: Connected to another seat
eo: Konektita al alia sidejo

en: Contents
eo: Enhavo

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
eo: Kopirajto © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Kopirajto © 2008-2013 David ZEUTHEN
    Kopirajto © 2009-2017 La GNOME-Projekto

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
eo: Nombro da remapigitaj sektoroj. Kiam la fiksita disko trovas legan/skriban/konfirman eraron, ĝi markas la sektoron kiel “reatribuita” kaj translokigas datumojn al speciala rezervita areo (rezervaĵa areo)

en: Cre_ate
eo: _Krei

en: Create Disk Image
eo: Krei diskokopion

en: Create Partition
eo: Krei subdiskon

en: Create partition in unallocated space
eo: Krei subdiskon en neasignitan spacon

en: Creating Disk Image
eo: Kreante diskan ekzaktakopion

en: Curr_ent Passphrase
eo: _Aktuala pasfrazo

en: Current Size
eo: Aktuala grando

en: Current internal temperature of the drive
eo: Aktuala ena temperaturo de la diskingo

en: Custom Format
eo: Propra strukturo

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
eo: DISKO PROBABLE FIASKOS BALDAŬ

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
eo: Datumojn konservitaj en la subdiskon nur estos atingeblaj kun la ĝusta pasvorto. Atentu, ke vi ne forgesu ĝin.

en: Deactivate selected swap partition
eo: Malŝalti elektitan permutan subdiskon

en: Delete selected partition
eo: Forigi elektitan subdiskon

en: Destination
eo: Celo

en: Device
eo: Aparato

en: Device is size 0
eo: Aparato havas grandon 0

en: Disable Write Cache
eo: Malŝalti skriban kaŝmemoron

en: Disk Drives
eo: Diskingoj

en: Disk Image Mounter
eo: Diskokopia surmetilo

en: Disk Image Writer
eo: Diskokopia skribilo

en: Disk Image of %s (%s).img
eo: Diskokopio de %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
eo: Diskaj ekzaktakopioj (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
eo: Diskaj ekzaktakopioj (*.img, *.iso)

en: Disk image copying complete
eo: Kopiado de diskokopio plenumas

en: Disk image read error
eo: Diskokopia legeraro

en: Disk is OK
eo: Disko estas en ordo

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
eo[0]: Disko estas en ordo, unu distingilo malsukcesis pasinte
eo[1]: Disko estas bona, %d distingiloj malsukcesis pasinte

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
eo[0]: Disko estas en ordo, unu malbona sektoro
eo[1]: Disko estas bona, %d malbonaj sektoroj

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
eo[0]: Disko estas en ordo, unu distingilo malsukcesas
eo[1]: Disko estas bona, %d distingiloj malsukcesas

en: Disk management utility for GNOME
eo: Diska mastrumilo por GNOME

en: Disk or Device
eo: Disko aŭ aparato

en: Disks
eo: Diskoj

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
eo: Diskoj donas al vi facilan manieron ekzameni, strukturi, subdiskigi, kaj agordi diskojn kaj blokajn aparatojn.

en: Display _Name
eo: Montri _nomon

en: Don’t overwrite existing data
eo: Ne superskribi ekzistajn datumojn

en: Drive Options
eo: Diskingo-agordoj

en: Drive S_ettings…
eo: Diskingaj _agordoj…

en: Drive Settings
eo: Diskingo-agordoj

en: Edit Encr_yption Options…
eo: Redakti ĉi_frajn opciojn…

en: Edit Partition
eo: Redakti subdiskon

en: Edit _Filesystem…
eo: Redakti _dosiersistemon…

en: Edit _Mount Options…
eo: Redakti _surmetajn opciojn…

en: Eject this disk
eo: Elĵeti ĉi tiun diskon

en: Empty
eo: Malplena

en: Enable Write Cache
eo: Ŝalti skriban kaŝmemoron

en: Encryption Options
eo: Ĉifraj opcioj

en: Enter Standby After
eo: Enigi pretstaran reĝimon post

en: Enter current passphrase used to protect the data
eo: Enigu aktualan pasfrazon uzata por protekti la datumojn

en: Enter new passphrase used to protect the data
eo: Enigu novan pasfrazon uzota por protekti la datumojn

en: Enter passphrase to unlock
eo: Entajpu pasfrazon por malŝlosi

en: Enter passphrase used to protect the data
eo: Entajpu pasfrazon por protekti la datumojn

en: Erase Multiple Disks
eo: Forviŝi pluropajn diskoj

en: Erase _Type
eo: Forviŝi _specon

en: Error aborting SMART self-test
eo: Eraro dum ĉesigado de SMART-memtesto

en: Error adding /etc/crypttab entry
eo: Eraro dum aldonado de /etc/crypttab ero

en: Error adding new /etc/fstab entry
eo: Eraro dum aldonado de nova /etc/fstab ero

en: Error allocating space for disk image file:
eo: Eraro dum asignado de spaco por diskokopia dosiero:

en: Error attaching disk image
eo: Eraro dum alfiksado de diskokopio

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
eo: Eraro dum alfiksado de diskokopio: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
eo: Eraro dum ĉesi taskon

en: Error changing passphrase
eo: Eraro dum ŝanĝado de pasfrazo

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
eo: Eraro dum konektado al udisks-demono: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
eo: Eraro dum kreado de diskokopio

en: Error creating partition
eo: Eraro dum kreado de subdisko

en: Error deleting partition
eo: Eraro dum forigo de subdisko

en: Error determining size of file
eo: Eraro dum taksado de dosiera grando

en: Error ejecting media
eo: Eraro dum elĵeto de datumportilo

en: Error formatting disk
eo: Eraro dum strukturado de disko

en: Error formatting volume
eo: Eraro dum strukturado de datumportilo

en: Error locking device
eo: Eraro dum ŝlosado de aparato

en: Error looking up block device for %s
eo: Eraro dum elserĉado de bloka aparato por %s

en: Error mounting filesystem
eo: Eraro dum surmeto de dosiersistemo

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
eo: Eraro dum surmetado de dosiersistemo por kalkuli minimuman grandon

en: Error mounting the filesystem
eo: Eraro dum surmetado de dosiersistemo

en: Error opening %s: %s
eo: Eraro dum malfermo de %s: %s

en: Error opening file for reading
eo: Eraro dum malfermado de dosiero por legado

en: Error opening file for writing
eo: Eraro dum malfermado de dosiero por skribado

en: Error opening “%s”: %m
eo: Eraro dum malfermado de “%s”: %m

en: Error powering off drive
eo: Eraro dum malŝalti la diskingon

en: Error refreshing SMART data
eo: Eraro dum aktualigo de SMART-datumoj

en: Error removing /etc/crypttab entry
eo: Eraro dum forigado de /etc/crypttab ero

en: Error removing old /etc/fstab entry
eo: Eraro dum forigo de malnova /etc/fstab ero

en: Error repairing filesystem
eo: Eraro dum riparado de dosiersistemo

en: Error repairing filesystem after resize
eo: Eraro dum riparado de dosiersistemo post regrandigo

en: Error resizing filesystem
eo: Eraro dum regrandigo de dosiersistemo

en: Error resizing partition
eo: Eraro dum regrandigo de subdisko

en: Error restoring disk image
eo: Eraro dum restaŭrado de diskokopio

en: Error retrieving configuration data
eo: Eraro dum akirado de agordaj datumoj

en: Error setting autoclear flag
eo: Eraro dum agordado de autoclear flago

en: Error setting configuration
eo: Eraro dum agordado

en: Error setting label
eo: Eraro dum agordado de etikedo

en: Error setting partition flags
eo: Eraro dum agordado de subdiskaj flagoj

en: Error setting partition name
eo: Eraro dum agordado de subdisknomo

en: Error setting partition type
eo: Eraro dum agordado de subdiskspeco

en: Error starting SMART self-test
eo: Eraro dum startigo de SMART-memtesto

en: Error starting swap
eo: Eraro dum startigo de permuto

en: Error stopping swap
eo: Eraro dum haltigo de permuto

en: Error unlocking device
eo: Eraro dum malŝlosado de aparato

en: Error unmounting filesystem
eo: Eraro dum demeto de dosiersistemo

en: Error updating /etc/crypttab
eo: Eraro dum ĝisdatigo de /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
eo: Eraro dum ĝisdatigo de /etc/crypttab ero

en: Error updating /etc/fstab entry
eo: Eraro dum ĝisdatigo de /etc/fstab ero

en: Error while checking filesystem
eo: Eraro dum kontrolado de dosiersistemo

en: Error while repairing filesystem
eo: Eraro dum riparado de dosiersistemo

en: Error writing file
eo: Eraro dum skribado de dosiero

en: Extended
eo: Etendita

en: Extended Partition
eo: Etendita subdisko

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
eo: Etenditaj subdiskoj povas enhavi logikajn subdiskojn

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
eo: F2FS — Fulmmemora Linuksa dosiersistemo

en: FAILING
eo: MALSUKCESANTE

en: Failed in the past
eo: Malsukcesis pasinte

en: File does not appear to be XZ compressed
eo: Dosiero ŝajne ne estas densigita per XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
eo: Dosiersistemon %s sur %s oni ne povis ripari.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
eo: Dosiersistemon %s sur %s oni riparis.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
eo: Dosiersistemo %s sur %s estas sendifekta.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
eo: Dosiersistemo %s sur %s bezonas riparon.

en: Filesystem _Type
eo: Dosiersistem_speco

en: Filesystem damaged
eo: Dosiersistemo difekta

en: Filesystem intact
eo: Dosiersistemo sendifekta

en: Fit to size
eo: Adapti laŭ grando

en: Flags
eo: Flagoj

en: Flying Height
eo: Fluga alto

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
eo: Ekzemple: “Dosieroj de Sofia” aŭ “Sekurkopio”.

en: For use with _Windows (NTFS)
eo: Por uzo kun _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
eo: Por uzo kun ciuj _sistemoj kaj aparatoj (FAT)

en: Form_at
eo: _Strukturi

en: Format Disk
eo: Strukturi diskon

en: Format Volume
eo: Strukturi datumportilon

en: Format _Disk…
eo: Strukturi _diskon…

en: Format _Partition…
eo: Strukturi _subdiskon…

en: Format selected device
eo: Strukturi elektitan aparaton

en: Free Space _Following
eo: Libera spaco _sekvante

en: Frequency of errors while positioning
eo: Ofteco de eraroj dum poziciigante

en: Frequency of errors while reading from the disk
eo: Ofteco de eraroj dum legado de la disko

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
eo: Ofteco de eraroj dum legante krudajn datumojn de la disko. Ne-nulo valoro indikas problemon pri la diska surfaco, aŭ lego-skribo kapoj

en: GNOME Disks
eo: GNOME Diskoj

en: Hardware ECC Recovered
eo: Programara ECC restaŭris

en: Hide from _Firmware
eo: Kaŝi de _mikroprogramaro

en: I_dentify As
eo: I_dentigi kiel

en: Icon Na_me
eo: Bildsimbola no_mo

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
eo: Se markita, plua aŭtentigo necesas por surmeti la aparaton [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
eo: Se markita, plua aŭtentigo necesas por malŝlosi la aparaton [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
eo: Se markita, la aparato ĉiam montriĝas en la grafika fasado senrespekte al ĝia dosierujo [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
eo: Se markita, oni surmetos la aparaton je sistema startigo [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
eo: Se markita, la aparato estos malŝlosita dum sistema startigo [!noauto]

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
eo: Se ŝaltita, la surmeto estos nurlega. Ĉi tiu utilas se vi ne volas, ke la suba diskokopio aliiĝu

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
eo: Se agordita, la uzenda nomo de la bildsimbolo en la grafika fasado [x-gfcs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
eo: Se agordita, la uzenda nomo de la simbola bildsombolo en la aparato en la grafika fasado [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
eo: Se agordita, la uzenda nomo de la aparato en la grafika fasado [x-gvfs-name=]

en: If specified
eo: Se specifita

en: Image Size
eo: Grando de diskokopio

en: Image _Size
eo: G_rando de diskokopio

en: Image to Restore
eo: Restaŭrenda diskokopio

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
eo: Se la implicitaj opcioj ne taŭgas viajn bezonojn, elektu unu el la sekvaj dosiersistemoj. Atentu la teĥnikajn malsamecojn kaj faru esploradon pri viaj bezonoj.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
eo: Indikas, ke la EFI-mikroprogramaro devus malatenti la enhavon de la subdisko, kaj devus ne legi ĝin

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
eo: Anstataŭ malŝlosi ĉi tiun datumportilon, provu malŝlosi duarangan datumportilon kaŝita ene.

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Invalid PIM
eo: Nevalida PIM

en: Invalid compressed data
eo: Nevalidaj densigitaj datumoj

en: Job
eo: Tasko

en: Last Benchmarked
eo: Lasta taksotesto

en: Legacy BIOS _Bootable
eo: Evitinda _BIOS praŝargebla

en: Linux Swap Partition
eo: Linuksa permuta subdisko

en: Loaded Hours
eo: Ŝarĝitaj horoj

en: Location
eo: Loko

en: Lock selected encrypted partition
eo: Ŝlosi elektitan ĉifritan subdiskon

en: Loud (Fast)
eo: Laŭta (rapida)

en: Manage Drives and Media
eo: Mastrumi diskingojn kaj aŭdovidaĵojn

en: Margin of a channel while reading data.
eo: Marĝeno de kanalo dum legante datumojn.

en: Matches any device with the given label
eo: Kongruas iun ajn aparaton kun la specifita etikedo

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
eo: Kongruas subdiskon %u de iu ajn aparato konektita per la specifita pordo aŭ adreso

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
eo: Kongruas subdiskon %u de la aparato kun la specifita necesega produkta datumo

en: Matches the device with the given UUID
eo: Kongruas la aparaton kun la specifita UUID

en: Matches the given device
eo: Kongruas la specifitan aparaton

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
eo: Kongruas la tutan diskon de iu ajn aparato konektita per la specifita pordo aŭ adreso

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
eo: Kongruas la tutan diskon de la aparato kun la specifita necesega produkta datumo

en: Media
eo: Datumportilo

en: Minimal Size
eo: Minimuma grando

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eo: Kunmetu majusklojn kaj minusklojn, kaj uzu almenaŭ unu ciferon.

en: Model
eo: Modelo

en: Mount Disk Images
eo: Surmeti diskokopiojn

en: Mount Opt_ions
eo: Surmetaj opc_ioj

en: Mount Options
eo: Surmetaj opcioj

en: Mount _Point
eo: Sur_metingo

en: Mount at system _startup
eo: Surmeti je sistema _startigo

en: Mount selected partition
eo: Surmeti elektitan subdiskon

en: N/A
eo: Neaplikebla

en: N_ext
eo: S_ekva

en: Name
eo: Nomo

en: Never
eo: Neniam

en: New Disk Image
eo: Nova diskokopio

en: New _Passphrase
eo: Nova _pasfrazo

en: No Filesystem
eo: Neniu dosiersistemo

en: No Media
eo: Neniu datumportilo

en: No partitioning
eo: Neniu subdiskigo

en: None
eo: Neniu

en: Normalized
eo: Normaligita

en: Not enough memory
eo: Mankas memoron

en: Number of ECC on-the-fly errors
eo: Nombro da ECC tujaj eraroj

en: Number of S_amples
eo: Nombro d_a specimenoj

en: Number of Sampl_es
eo: Nombro da specim_enoj

en: Number of attempts to calibrate the device
eo: Nombro da provoj antaŭ sukcesa alĝustigo

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
eo: Nombro da eraroj kiun oni ne povis restaŭri per programara ECC

en: Number of hours elapsed in the power-on state
eo: Nombro da horoj dum ŝaltita stato

en: Number of power-on events
eo: Nombro da ŝaltaj eventoj

en: Number of retry attempts to spin up
eo: Nombro da provoj antaŭ sukcesa rotaciigo

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
eo: Nombro da specimenoj. Pli granda nombro kreos pli taŭgan impreson de alirtempaj ripetiĝoj, sed daŭros pli longe.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
eo: Nombro da specimenoj. Pli granda nombro kreos pli taŭgajn grafikaĵojn, sed la taksotestado daŭros pli longe.

en: Number of spindle start/stop cycles
eo: Nombro da rotaciaj startaj/haltaj cikloj

en: OK
eo: Bone

en: Offline
eo: Nekonektita

en: Old-Age
eo: Maljunaĝa

en: Online
eo: Konektita

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
eo: Nur la pasfrazoj, kiujn referencas la <i>/etc/crypttab</i> dosiero, estos ŝanĝitaj. Por ŝanĝi la surdiskajn pasfrazojn, uzu <i>Ŝanĝi Pasfrazon…</i>

en: Opt_ions
eo: Opc_ioj

en: Options to use when unlocking the device
eo: Uzendaj opcioj dum malŝlosado de la aparato

en: Other Devices
eo: Aliaj aparatoj

en: Overall Assessment
eo: Entuta takso

en: Overwrite existing data with zeroes
eo: Superskribi ekzistajn datumojn per nuloj

en: Overwrites existing data, but takes longer.
eo: Superskribas ekzistajn datumojn, sed daŭras pli longe.

en: Parent window XID for the format dialog
eo: Gepatra fenestra XID por struktura dialogo

en: Partition Type
eo: Subdiskospeco

en: Partition _Size
eo: _Subdiska grando

en: Partitioning
eo: Subdiskigo

en: Passphrase File
eo: Pasfrazo-dosiero

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
eo: Pasfrazo de la aparato aŭ malplena por peti la uzanton dum agordado de la aparato

[ctx: Password strength]
en: Fair
eo: Akceptebla

[ctx: Password strength]
en: Good
eo: Bona

[ctx: Password strength]
en: Strong
eo: Forta

[ctx: Password strength]
en: Weak
eo: Malforta

en: Perform Better
eo: Plenumi pli bone

en: Perform _write-benchmark
eo: Fari _skrib-taksoteston

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
eo: Rendimento plialtigas per ŝalti skriban kaŝmemoron, sed vi povus perdi datumojn dum kurentpaneo

en: Power Cycle Count
eo: Nombro da elektraj cikloj

en: Power off this disk
eo: Malŝalti ĉi tiun diskon

en: Power-On Hours
eo: Ŝaltitaj horoj

en: Powered On
eo: Ŝaltita

en: Pre-Fail
eo: Antaŭ-fiaska

en: Quick
eo: Rapida

en: Quiet (Slow)
eo: Kvieta (malrapida)

en: Read Channel Margin
eo: Lega kanala marĝeno

en: Read Error Rate
eo: Legerara ofteco

en: Reallocated Sector Count
eo: Nombro da reatribuitaj sektoroj

en: Reallocation Count
eo: Nombro da reatribuoj

en: Rep_air Filesystem…
eo: R_ipari dosiersistemon…

en: Repair failed
eo: Riparo malsukcesis

en: Repair successful
eo: Riparo sukcesis

en: Reported Uncorrectable Errors
eo: Raportitaj neĝustigeblaj eraroj

en: Require additional authori_zation to mount
eo: Bezoni pluan _aŭtentigon por surmeti

en: Require additional authori_zation to unlock
eo: Bezoni pluan _aŭtentigon por malŝlosi

en: Resi_ze…
eo: Regrandi_gi…

en: Resize Volume
eo: Regrandigi datumportilon

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
eo: Regrandigo de dosiersistemo povus kaŭzi datumperdon. Oni konsilas al vi sekurkopii viajn datumojn antaŭe. La regrandigado daŭros pli longe se oni devas movi multe da datumoj. La minimuman grandon oni kalkulas depende de la aktuala enhavo. Teni iom da libera spaco por ke la dosiersistemo funkciu rapide kaj fideble.

en: Resizing not ready
eo: Regrandigo ne preta

en: Restore Disk Image
eo: Restaŭri diskokopion

en: Restore disk image
eo: Restaŭri diskokopion

en: Restoring Disk Image
eo: Restaŭrante diskokopion

en: Retrieving DVD keys
eo: Ricevante DVD-ŝlosilojn

en: SELF-TEST FAILED
eo: MEMTESTO MALSUKCESIS

en: SMART Data & Self-Tests
eo: SMART-datumoj & memtestoj

en: SMART _Attributes
eo: SMART-_ecoj

en: SMART is not enabled
eo: SMART ne estas ŝaltita

en: SMART is not supported
eo: SMART ne estas subtenata

en: S_etting
eo: _Agordo

en: S_tandby Now
eo: _Pretstari nun

en: S_ymbolic Icon Name
eo: S_imbola bildsimbola nomo

en: Sample S_ize (MiB)
eo: Spec_imena grando (MiB)

en: Sample Size
eo: Specimena kvanto

en: Save Power
eo: Ŝpari elektron

en: Save in _Folder
eo: Konservi en _dosierujo

en: Seek Error Rate
eo: Ofteco de atingaj eraroj

en: Seek Timer Performance
eo: Rendimento de atinga tempilo

en: Select Disk Image to Attach
eo: Elekti alfiksendan diskokopion

en: Select Disk Image to Restore
eo: Elekti restaŭrendan diskokopion

en: Select Disk Image(s) to Mount
eo: Elekti surmetendajn diskokopio(j)n

en: Select a Folder
eo: Elekti dosierujon

en: Select a Keyfile
eo: Elekti ŝlosildosieron

en: Select a device
eo: Elekti aparaton

en: Select device
eo: Elekti aparaton

en: Self-assessment
eo: Memtakso

en: Self-test Result
eo: Memtesta rezulto

en: Self-test in progress
eo: Memtesto plenumas

en: Serial Number
eo: Seria numero

en: Set Password
eo: Agordi pasvorton

en: Set options to unlock
eo: Agordi opciojn por malŝlosi

en: Set up _read-only mount
eo: Agordi _nurlegan surmeton

en: Sh_ow Password
eo: M_ontri pasfrazon

en: Sho_w Passphrases
eo: _Montri pasfrazon

en: Sho_w in user interface
eo: Mont_ri en fasado

en: Sho_w passphrase
eo: _Montri pasfrazon

en: Short
eo: Mallonga

en: Size
eo: Grando

en: Slow
eo: Malrapida

en: Source
eo: Fonto

en: Spinup Retry Count
eo: Nombro da rotaciigaj provoj

en: Spinup Time
eo: Starttempo

en: Start/Stop Count
eo: Nombro da startoj/haltoj

en: Stop running jobs?
eo: Ĉu haltigi rulantajn taskojn?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
eo: Malŝalti <i>Uzantajn seancajn implicitojn</i> por mastrumi ĉifrajn opciojn kaj pasfrazon por la aparato. La opcioj kongruas eron en la <b>/etc/crypttab</b> dosiero

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
eo: Malŝalti <i>uzantajn seancajn implicitojn</i> por mastrumi surmetingojn kaj surmetajn opciojn por la aparato. La opcioj kongruas eron en la <b>/etc/fstab</b> dosiero

en: Temperature
eo: Temperaturo

en: Temperature of the drive
eo: Temperaturo de la diskingo

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
eo: La <b>speciala aparatara dosiero</b> — uzu simbolajn ligilojn en la <b>/dev/disk</b> hierarĥion por regi la emplekson de la ero

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: The difference to the previous partition size
eo: La malsameco je la antaŭa subdiska grando

en: The directory to mount the device in
eo: La dosierujon en kiu oni surmetas la aparaton

en: The disk image is %s bigger than the target device
eo: La diskokopio estas %s pli granda ol la cela aparato

en: The disk image is %s smaller than the target device
eo: La diskokopio estas %s malpli granda ol la cela aparato

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
eo: La ĉifran pasfrazon oni ricevis el la ŝlosilaro

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
eo: La dosiero jam ekzistas en “%s”.  Anstataŭigi ĝin superskribos ĝiajn enhavojn.

en: The filesystem type to use
eo: La uzenda dosiersistemspeco

en: The free space following the partition
eo: La libera spaco sekvante la subdiskon

en: The label matches the existing label
eo: La etikedo kongruas la ekzistan etikedon

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
eo: La surmetaj opcioj en la <b>/etc/fstab</b> dosiero

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
eo: La uzenda nomo por la dosiersistemo. Ĉi tiu utilas se vi volas referenci la aparaton per simbola ligilo en la /dev/disk/by-label dosierujon.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
eo: La uzenda nomo por la malŝlosita aparato — la aparato agordiĝas kiel la nomo prefiksita per <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
eo: La nombro da MiB (1048576 bajtoj) por legi/skribi por ĉiu specimeno. Grandaj specimengrandoj kutime kreas pli taŭgajn testotaksojn, sed la testotaksado daŭras pli longe.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
eo: La subdiska nomo (ĝis 36 unikodaj signoj). Ĉi tiu utilas se vi volas referenci la aparaton per simbola ligilo en la <b>/dev/disk/by-partlabel</b> dosierujon

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
eo: La subdiska tipo kiel 8-bit sensignuma entjero

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
eo: La subdiskspeco kiel 32-bita <i>GUID</i>

en: The passphrase matches the existing passphrase
eo: La pasfrazo kongruas la ekzistan pasfrazon

en: The passphrases do not match
eo: La pasfrazoj ne kongruas

en: The passwords do not match
eo: La pasvortoj ne kongruas

en: The size of the image to create
eo: La grando de la kreenda diskokopio

en: The size of the partition to create
eo: La grando de la kreenda subdiko

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
eo: La speciala aparatara dosiero — uzu simbolajn ligilojn en la /dev/disk hierarĥion por regi la emplekson de la ero

en: The strength of the passphrase
eo: La forteco de la pasfrazo

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
eo: Povus esti, ke la sistemo ne funkcias ĝuste se ĉi tiu ero estas aliigita aŭ forigita.

en: The utility %s is missing.
eo: La ilo %s mankas.

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
eo: Ĉi tiu dosiersistemo aŭtomate demetiĝas antaŭ ol fari ŝanĝojn.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
eo: Ĉi tiu egalas la ĉefan ŝargodosieran <i>praŝargeblan</i> flagon. Kutime oni nur uzas ĝin por GPT-subdiskoj sur MBR-sistemoj

en: This is the last primary partition that can be created.
eo: Ĉi tiu estas la lasta ĉefa subdisko, kiun oni povas krei.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
eo: Ĉi tiu operacio pretigos la sistemon, por ke la sekvaj diskingoj povas esti malŝaltitaj kaj detiritaj.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
eo: Povus esti, ke ĉi tiu estas VeraCrypt datumportilo, ĉar ĝi enhavas hazardajn datumojn.

en: Threshold
eo: Sojlo

en: Threshold exceeded
eo: Transpasis sojlon

en: Threshold not exceeded
eo: Ne transpasis sojlon

en: Throughput Performance
eo: Traigiva rendimento

en: Time needed to spin up the disk
eo: Devita tempo por startigi la diskon

en: Transfer Rate
eo: Transmetrapido

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
eo: Ŝalti por agordi APM dum startigo kaj kiam la disko estas konektita

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
eo: Ŝalti por agordi pretstaran tempolimon dum startigo kaj kiam la disko estas konektita

en: Type
eo: Tipo

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
eo: UDF — Universala Disko Formo, por demeteblaj aparatoj sur multe da sistemoj

en: UDMA CRC Error Rate
eo: Erara ofteco de UDMA CRC

en: Unallocated Space
eo: Neasignita spaco

en: Uncorrectable ECC Count
eo: Nombro da neĝustigeblaj ECC-eraroj

en: Uncorrectable Sector Count
eo: Nombro da neĝustigeblaj sektoroj

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
eo: Malŝlosi ĉifritan Windows sisteman subdiskon aŭ diskingon.

en: Unlock selected encrypted partition
eo: Malŝlosi elektitan ĉifritan subdiskon

en: Unmount selected partition
eo: Demeti elektitan subdiskon

en: Unnamed (%s).img
eo: Sennoma (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
eo: Nerestaŭreblaj legeraroj dum kreado de diskokopio

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Us_er Session Defaults
eo: Uz_antaj seancaj implicitoj

en: Used
eo: Uzata

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
eo: Uzata por indiki, ke la subdisko kaj ĝiaj enhavoj necesas por ke la operaciumo/platformo funkciu. Oni devus esti pli atenta, ke oni ne forigu aŭ superskribu la enhavon

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
eo: Uzante Diskojn, vi povas vidi SMART-datumojn, mastrumi aparatojn, taksotesti diskojn, kaj ekzakte kopii al poŝmemoriloj.

en: Value
eo: Valoro

en: Vendor Recommended
eo: Vendisto-rekomendita

en: View, modify and configure disks and media
eo: Montri, aliigi kaj agordi diskojn kaj datumportilojn

en: Volume
eo: Datumportilo

en: Volume _Name
eo: _Nomo de datumportilo

en: Volume type
eo: Datumportila speco

en: Volumes Grid
eo: Datumportila krado

en: Waited too long for the filesystem
eo: Atendis tro longe por la dosiersistemo

en: Warning: all data on the volume will be lost
eo: Averto: ĉiuj datumoj sur la datumportilo perdiĝos

en: Will be created
eo: Estos kreita

en: Will be deleted
eo: Estos forigita

en: Windows _system
eo: Windows _sistemo

en: World Wide Name
eo: Tutmonda nomo

en: Worst
eo: Plej malbona

en: Wr_ite Cache
eo: Skr_iba kaŝmemoro

en: Write Disk Images to Devices
eo: Skribi diskokopiojn al aparatoj

en: Write Error Rate
eo: Skriberara ofteco

en: XFS — Linux Filesystem
eo: XFS — Linuksa dosiersistemo

en: _Abort Benchmark
eo: _Haltigi taksotestadon

en: _About Disks
eo: _Pri Diskoj

en: _Attach
eo: _Alfiksi

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
eo: Alfiksi d_iskokopion… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
eo: _Taksotesti diskon…

en: _Benchmark Partition…
eo: Taksotesti s_ubdiskon…

en: _Bootable
eo: _Praŝargebla

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Close
eo: _Malfermi

en: _Confirm
eo: _Konfirmi

en: _Create Disk Image…
eo: _Krei diskokopion…

en: _Create Partition Image…
eo: Kr_ei subdiskan diskokopion…

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Delete Disk Image File
eo: _Forigi diskokopian dosieron

en: _Destination
eo: _Celo

en: _Difference
eo: _Malsameco

en: _Edit Partition…
eo: R_edakti subdiskon…

en: _Erase
eo: _Forviŝi

en: _Erase…
eo: _Forviŝi…

en: _Format
eo: _Strukturi

en: _Format…
eo: _Strukturi…

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hidden
eo: _Kaŝita

en: _Image to Restore
eo: Restaŭrenda _diskokopio

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
eo: _Ena disko nur por uzo kun Linuksaj sistemoj (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Keyfiles
eo: Ŝ_losildosieroj

en: _Label
eo: _Etikedo

en: _Mount
eo: _Surmeti

en: _Name
eo: _Nomo

en: _New Disk Image…
eo: _Nova diskokopio…

en: _Other
eo: _Alia

en: _Partitioning
eo: _Subdiskigo

en: _Passphrase
eo: _Pasfrazo

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: _Password protect volume (LUKS)
eo: _Protekti datumportilon per pasvorto (LUKS)

en: _Power Off
eo: E_lŝalti

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: _Resize
eo: _Regrandigi

en: _Restore
eo: _Restaŭri

en: _Restore Disk Image…
eo: _Restaŭri diskokopion…

en: _Restore Partition Image…
eo: _Restaŭri subdiskan diskokopion…

en: _SMART Data & Self-Tests…
eo: _SMART-datumoj & memtestoj…

en: _Standby
eo: _Pretstari

en: _Start Benchmarking…
eo: _Komenci taksotestadon…

en: _Start Benchmark…
eo: _Komenci taksotestadon…

en: _Start Creating…
eo: _Komenci kreadon…

en: _Start Restoring…
eo: _Komenci restaŭradon…

en: _Start Self-test
eo: _Komenci memteston

en: _Stop Self-test
eo: _Haltigi memteston

en: _System Partition
eo: _Sistema subdisko

en: _Type
eo: _Tipo

en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

en: _Unlock at system startup
eo: _Malŝlosi dum sistema startigo

en: _Volumes
eo: _Datumportiloj

en: _Wake-Up from Standby
eo: _Vekigi el pretstara reĝimo

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
eo: 0 (Elŝaltite)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
eo: 255 (Malŝaltita)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
eo: %.2f msek

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
eo: %s (%s antaŭe)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
eo: Mezurante alirtempon (%2.1f%% plenumita)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
eo: Mezurante transmetrapidon (%2.1f%% plenumita)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
eo: Taksotestaj datumoj ne disponeblas

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
eo: Malfermante aparaton…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
eo: Eraro okazis

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
eo: Eraro dum akiri paĝograndon: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
eo: Eraro dum akiri grandon de aparato: %m

en: bytes
eo: bajtoj

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
eo: Ŝanĝendaj aparatoj

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
eo: Taksotesta aparato

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
eo: Kopiante aparaton al diskokopio

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
eo: diskilo;disko;diskingo;fiksita disko;kd;dvd;subdisko;iso;diskokopio;sekurkopio;restaŭri;taksotestado;raid;luks;ĉifrado;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
eo: Malpli ol minuto

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
eo: %s kaj %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
eo: %s, %s kaj %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
eo: exFAT — Fulmmemora Windows dosiersistemo, uzita sur SDXC kartoj

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
eo: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (konstruita por %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
eo: %s restas

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
eo: %s restas (%s/sek)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
eo: Fiksita disko probable fiaskos baldaŭ.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
eo: Ekzameni

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
eo: Detektis problemojn kun fiksita disko

[ctx: partition type]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
eo: Nekonate (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
eo: Kopiante diskokopion al aparato

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
eo: Alfiksi ekzistantan diskokopion

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
eo: Krei novan malplenan diskokopion

[ctx: shortcut window]
en: Drive
eo: Diskingo

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
eo: Diskingo-agordoj

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
eo: Strukturi la diskingon

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
eo: Strukturi la elektitan datumportilon

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
eo: Malfermi la datumportilan menuon

[ctx: shortcut window]
en: Partition
eo: Subdisko

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
eo: Restaŭri diskokopion al la disko

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
eo: SMART-datumoj

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
eo: Lasta memtesto plenumis sukcese

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
eo: Lasta memtesto ne plenumis

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
eo: Lasta memtesto malsukcesis

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
eo: Lasta memtesto malsukcesis (elektro)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
eo: Lasta memtesto malsukcesis (traktado)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
eo: Lasta memetesto malsukcesis (lego)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
eo: Lasta memtesto malsukcesis (meĥanismo)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
eo: Lasta memtesto ĉesiĝis

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
eo: Lasta memtesto interrompiĝis

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
eo: Memtesto plenumas — %d%% restas

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
eo: Nekonata (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: standby-value]
en: Reserved
eo: Rezervita

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
eo: Difinita de vendisto

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
eo: Ŝlosita

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
eo: Malŝlosita

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
eo: Dosiersistema radiko

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
eo: Surmetita ĉe %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
eo: Ne surmetita

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
eo: Ne aktiva

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
eo: Etendita subdisko

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
eo: Etendita subdisko

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
eo: Dosiersistemo

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
eo: Libera spaco

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
eo: Subdisko %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
eo: Subdisko %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
eo: Permuto

en: ← Spindown
eo: ← Malrotaciigi
