gnome-software master - en to eo translation catalogue (752 entries)

en:  and
eo:  kaj

en: %e %B %Y
eo: %-e-a de %B %Y

en: %s %s Now Available
eo: %s %s nun estas disponebla

en: %s %s Ready to be Installed
eo: %s %s estas preta por instali

en: %s %s is no longer supported.
eo: %s %s ne plu estas subtenita.

en: %s (Installed)
eo: %s (Instalita)

en: %s (Installing)
eo: %s (Instalante)

en: %s (Removing)
eo: %s (Forigante)

en: %s Consumer ME
eo: %s konsumanta ME

en: %s Controller
eo: %s kontrolilo

en: %s Corporate ME
eo: %s korporacia ME

en: %s Device
eo: %s aparato

en: %s Embedded Controller
eo: %s integrita kontrolilo

en: %s System
eo: %s sistemo

en: %s Thunderbolt Controller
eo: %s Thunderbolt-kontrolilo

en: %s and %s have been updated.
eo: %s kaj %s ĝisdatiĝis.

en: %s and %s installed | %s and %s installed
eo[0]: %s kaj %s estas instalitaj
eo[1]: %s kaj %s estas instalitaj

en: %s file format
eo: %s dosierformo

en: %s has been updated.
eo: %s ĝisdatiĝis.

en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
eo: %s ne estas <a href="https://eo.wikipedia.org/wiki/Libera_programaro">libera programaro</a>, kaj “%s” ĝin provizas.

en: %s is not available.
eo: %s ne disponeblas.

en: %s is now installed
eo: %s nun estas instalita

en: %s is provided by “%s”.
eo: “%2$s” provizas %1$s.

en: %s is requesting additional file format support.
eo: %s petas aldonan subtenon de dosierformo.

en: %s is requesting additional fonts.
eo: %s petas aldonajn tiparojn.

en: %s is requesting additional multimedia codecs.
eo: %s petas aldonajn plurmediajn kodekojn.

en: %s is requesting additional packages.
eo: %s petas aldonajn pakojn.

en: %s is requesting additional printer drivers.
eo: %s petas aldonajn presilajn pelilojn.

en: %s needs to be restarted to use new plugins.
eo: %s devas esti restartigita por uzi la novajn kromprogramojn.

en: %s not found
eo: %s ne trovita

en: %s will be removed, and you will have to install it to use it again.
eo: %s estos forigita, kaj se vi denove bezonas ĝin vi devos reinstali ĝin.

en: %u Application Updated | %u Applications Updated
eo[0]: %u aplikaĵo ĝisdatigita
eo[1]: %u aplikaĵoj ĝisdatigitaj

en: %u Application Updated — Restart Required | %u Applications Updated — Restart Required
eo[0]: %u aplikaĵo ĝisdatigita — restartigo necesas
eo[1]: %u aplikaĵoj ĝisdatigitaj — restartigo necesas

en: %u add-on | %u add-ons
eo[0]: %u aldonaĵo
eo[1]: %u aldonaĵoj

en: %u add-on installed | %u add-ons installed
eo[0]: %u aldonaĵo instalita
eo[1]: %u aldonaĵoj instalitaj

en: %u application | %u applications
eo[0]: %u aplikaĵo
eo[1]: %u aplikaĵoj

en: %u application installed | %u applications installed
eo[0]: %u aplikaĵo instalita
eo[1]: %u aplikaĵoj instalitaj

en: %u application requires a restart. | %u applications require a restart.
eo[0]: %u aplikaĵo bezonas restartigo.
eo[1]: %u aplikaĵoj bezonas restartigo.

en: %u more match | %u more matches
eo[0]: %u kongruo pli
eo[1]: %u pli da kongruoj

en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
eo: 'https://eo.wikipedia.org/wiki/Mallibera_programaro'

en: (This could take a while)
eo: (Ĉi tio povas esti longdaŭra)

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an app-info folder
eo: Listo de URL-oj, montrantaj al appstream-dosieroj, kiuj elŝutiĝos al dosierujo de app-info

en: A list of applications to use, overriding the system defined ones.
eo: Listo de uzotaj aplikaĵoj, transpasantaj tiujn difinitajn sisteme.

en: A list of compatible projects
eo: Listo de kongruaj projektoj

en: A list of official repositories that should be considered free software
eo: Listo de oficialaj deponejoj, rigardotaj kiel programare liberaj

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
eo: Listo de oficialaj deponejoj, ne rigardotaj kiel eksteraj liverantoj

en: A list of popular applications
eo: Listo de popularaj aplikaĵoj

en: A major upgrade, with new features and added polish.
eo: Granda altgradigo, kun novaj funkcioj kaj plibonigoj.

en: A new version of %s is available to install
eo: Nova versio de %s disponeblas por instali

en: A nice way to manage the software on your system.
eo: Bona maniero por administri la programaron sur via sistemo.

en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
eo[0]: Restartigo necesas por ke ĝi efektiviĝas.
eo[1]: Restartigo necesas por ke ili efektiviĝas.

en: A restart is required for the changes to take effect.
eo: Restartigo necesas por ke la ŝanĝoj efektiviĝu.

en: A snap is a universal Linux package
eo: Snapo estas universala Linuksa pako

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
eo: Ĉeno konservanta la identigilon de gnome-online-account, uzatan por saluto

en: AC power is required
eo: Doma elektro necesas

en: ALL
eo: ĈIUJ

en: Ability to spend real money in-app
eo: Ebleco elspezi realan monon enaplikaĵe

en: About %s
eo: Pri %s

en: Access additional software from selected third party sources.
eo: Atingi ceteran programaron de elektitaj eksteraj liverantaj fontoj.

en: Add, remove or update software on this computer
eo: Aldoni, forigi aŭ ĝisdatigi programaron sur ĉi tiu komputilo

en: Add-ons
eo: Aldonaĵoj

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
eo: Aldonado de tiu programara deponejo donos al vi aliron al kromaj programaroj kaj ĝisdatigoj.

en: Additional Fonts Required
eo: Necesas aldonaj tiparoj

en: Additional MIME Types Required
eo: Necesas aldonaj MIME-provizantoj

en: Additional Multimedia Codecs Required
eo: Necesas aldonaj plurmediaj kodekoj

en: Additional Packages Required
eo: Necesas aldonaj pakoj

en: Additional Printer Drivers Required
eo: Necesas aldonaj presilaj peliloj

en: Additions
eo: Aldonoj

en: Adults Only
eo: Nur plenkreskuloj

en: Age Rating
eo: Aĝa takso

en: All
eo: Ĉiuj

en: All applications from %s will be removed, and you will have to re-install the repository to use them again.
eo: Ĉiuj aplikaĵoj de %s estos forigitaj, kaj vi devos reinstali la deponejon por uzi ilin denove.

en: Allow access to the Software Repositories dialog
eo: Permesi aliron al la programaraj deponejoj dialogo

en: An Endless OS update with new features and fixes.
eo: Ĝisdatigo de Endless OS kun novaj funkcioj kaj cimriparoj.

en: An application
eo: Aplikaĵo

en: An important OS update failed to be installed.
eo: Instalado de grava ĝisdatigo por la operaciumo malsukcesis.

en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
eo[0]: Instalis gravan operaciuman ĝisdatigon.
eo[1]: Instalis gravajn operaciumajn ĝisdatigojn.

en: An update has been installed | Updates have been installed
eo[0]: Instalis ĝisdatigon
eo[1]: Instalis ĝisdatigojn

en: Application Updates
eo: Aplikaĵaj ĝisdatigoj

en: Application is ready to be used.
eo: Aplikaĵo nun estas preta por uzo.

en: Application manager for GNOME
eo: Aplikaĵo-administrilo por GNOME

en: Are you sure you want to remove %s?
eo: Ĉu vi certe volas forigi %s?

en: Are you sure you want to remove the %s repository?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la deponejon de %s?

en: Audio & Video
eo: Aŭdaĵo kaj video

en: Automatic Update Notifications
eo: Aŭtomataj ĝisdatigaj sciigoj

en: Automatic Updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj

en: Automatic updates are disabled when on mobile or metered connections.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj malŝaltiĝas se uzante porteblan aŭ limigan konekton.

en: Automatically download and install updates
eo: Aŭtomate elŝuti kaj instali ĝisdatigojn

en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
eo[0]: Disponeblaj tiparoj por la %s skribsistemo
eo[1]: Disponeblaj tiparoj por la %s skribsistemoj

en: Available software for %s | Available software for %s
eo[0]: Disponeblaj programaroj por %s
eo[1]: Disponeblaj programaroj por %s

en: Branch
eo: Branĉo

en: Brief artistic nudity
eo: Nedaŭra arta nudeco

en: Can access D-Bus services on the session bus
eo: Povas atingi D-Bus-ajn servojn en la seanca buso

en: Can access D-Bus services on the system bus
eo: Povas atingi D-Bus-ajn servojn en la sistema buso

en: Can access system device files
eo: Povas atingi sistemajn aparatajn dosierojn

en: Can communicate over the network
eo: Povas komuniki perrete

en: Can view and change any settings
eo: Povas vidi kaj ŝanĝi iun ajn agordon

en: Can view files
eo: Povas vidi dosierojn

en: Can view, edit and create files
eo: Povas vidi, redakti kaj krei dosierojn

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cartoon characters in aggressive conflict
eo: Kartunaj roluloj en agresa konflikto

en: Cartoon characters in unsafe situations
eo: Kartunaj roluloj en nesekuraj situacioj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Category
eo: Kategorio

en: Channel
eo: Kanalo

en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
eo: Roluloj en agresa konflikto facile distingebla de realeco

en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
eo: Roluloj en nesekuraj situacioj facile distingeblaj de realeco

en: Charges May Apply
eo: Povas kosti ion

en: Check _Anyway
eo: Kontroli _tamen

en: Check for updates
eo: Kontroli pri ĝisdatigoj

en: Checking for the latest application version
eo: Kontrolante por la lasta version de la aplikaĵo

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
eo: Kontrolado pri ĝisdatigoj uzante porteblan larĝkapacitan konekton povus kosti ion

en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
eo: Kontrolado pri ĝisdatigoj uzante porteblan larĝkapacitan konekton povus kosti ion.

en: Checking…
eo: Kontrolante…

en: Choose an application:
eo: Elektu aplikaĵon:

en: Codecs page
eo: Paĝo de kodekoj

en: Communication & News
eo: Komunikado kaj novaĵo

en: Could not create cache
eo: Malsukcesis krei kaŝmemoron

en: Dead human remains that are exposed to the elements
eo: Korpopartoj de mortinto(j) kiuj daŭre estis en la naturo

en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
eo: Figurado de sangoverŝo kaj kripligo de korpopartoj

en: Depictions of modern-day human desecration
eo: Figurado de nunatempa homa malsanktigo

en: Depictions of modern-day slavery
eo: Figurado de nunatempa sklaveco

en: Depictions of or references to historical desecration
eo: Figurado aŭ priparolado de historia malsanktigo

en: Depictions of or references to historical slavery
eo: Figurado aŭ priparolado de historia sklaveco

en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
eo: Figurado de vivoveraj roluloj en agresa konflikto

en: Detailed errors from the package manager follow:
eo: Jen detalaj eraroj de la pako-administrilo:

en: Details
eo: Detaloj

en: Details page
eo: Paĝo de detaloj

en: Details panel
eo: Panelo de detaloj

en: Developer
eo: Verkanto

en: Developer Tools
eo: Programiloj

en: Device Firmware
eo: Aparata mikroprogramo

en: Device cannot be used during update.
eo: Ne eblas uzi la aparaton dum ĝisdatigo.

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Direct references to adultery
eo: Rekta priparolado de adulto

en: Direct references to prostitution
eo: Rekta priparolado de prostituo

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Disable “%s”?
eo: Ĉu malŝalti “%s”?

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Disabling
eo: Malŝaltante

en: Discrimination designed to cause emotional harm
eo: Diskriminacio kun la intenco kaŭzi emocian malprofiton

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Don’t Warn Again
eo: Ne averti denove

en: Don’t like it
eo: Neŝatas ĝin

en: Downgrades
eo: Malpromocioj

en: Download Size
eo: Elŝuta grando

en: Downloading
eo: Elŝutanta

en: Downloading %s %s
eo: Elŝutante %s %s

en: Downloading application ratings…
eo: Elŝutante aplikaĵajn taksojn…

en: Downloading extra metadata files…
eo: Elŝutante ekstrajn metadatumajn dosierojn…

en: Downloading featured images…
eo: Elŝutante rekomenditajn bildojn…

en: Downloading firmware update metadata…
eo: Elŝutante mikroprogramajn ĝisdatigajn metadatumojn…

en: Downloading firmware update signature…
eo: Elŝutante mikroprograman ĝisdatigan subskrobon…

en: Downloading shell extension metadata…
eo: Elŝutante ŝeletendaĵajn metadatumojn…

en: Downloading upgrade information…
eo: Elŝutante informojn pli altgradigo…

en: Downloads folder
eo: Elŝut-dosierujo

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
eo: EOS ĝisdatigservo ne povis elŝuti kaj apliki la ĝisdatigon.

en: Early Childhood
eo: Junaj infanoj

en: Editor’s Picks
eo: Elektoj de redaktisto

en: Education & Science
eo: Edukado kaj scienco

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Enable GNOME Shell extensions repository
eo: Ŝalti GNOME-ŝelan etendaĵan deponejon

en: Enable Third Party Software Repositories?
eo: Ĉu ŝalti deponejon de ekstera liveranto?

en: Enable Third-Party Software Repository?
eo: Ĉu ŝalti deponejon de ekstera liveranto?

en: Enable and Install
eo: Ŝalti kaj instali

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Enabling
eo: Ŝaltante

en: Everyone
eo: Ĉiuj

en: Everyone 10+
eo: Ĉiuj 10+

en: Examine Disk
eo: Ekzameni diskon

en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
eo: Eksplika diskriminacio pro genro, sekseco, etno aŭ religio

en: Explicit references to specific brands or trademarked products
eo: Eksplika priparolado de specifaj markoj aŭ produktoj varmarkitaj

en: Extension Settings
eo: Etendaĵaj agordoj

en: Extensions are used at your own risk. If you have any system problems, it is recommended to disable them.
eo: Uzu etendaĵojn laŭ via propra risko. Se vi havas iujn ajn sistemajn problemojn, ni rekomendas al vi malŝalti ilin.

en: FILENAME
eo: DOSIERNOMO

en: Failed To Update
eo: Malsukcesis ĝisdatigi

en: Failed to copy
eo: Malsukcesis kopii

en: Failed to find any search results
eo: Malsukcesis trovi serĉrezultojn

en: Failed to install file: authentication failed
eo: Malsukcesis instali dosieron: aŭtentigo malsukcesis

en: Failed to install file: not supported
eo: Malsukcesis instali dosieron: ne subtenita

en: Failed to install: authentication failed
eo: Malsukcesis instali: aŭtentigo malsukcesis

en: Failed to install: not supported
eo: Malsukcesis instali: ne subtenita

en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝarĝi bildon

en: Failed to parse command line arguments
eo: Malsukcesis interpreti komandliniajn argumentojn

en: Failed to validate content type
eo: Malsukcesis validigi enhavespecon

en: Featured
eo: Rekomenditaj

en: Featured %s
eo: Rekomenditaj %s

en: Featured Applications
eo: Rekomenditaj aplikaĵoj

en: File system
eo: Dosiersistemo

en: Find in Software
eo: Serĉi en Programaro

en: Find out more…
eo: Lerni pli…

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>.
eo: Eltrovu, kiuj datumoj sendiĝas en nia <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privateco politiki</a>.

en: Firmware Upgrade Support
eo: Subteno por mikroprograma ĝisdatigo

en: Five days ago
eo: Antaŭ kvin tagoj

en: Flatpak Support
eo: Flatpak-subteno

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
eo: Flatpak estas framo por labortablaj aplikaĵoj sur Linukso

en: Format
eo: Formo

en: Four days ago
eo: Antaŭ kvar tagoj

en: Free
eo: Libera

en: Free Software
eo: Libera programaro

en: GNOME Shell Extension
eo: GNOME Ŝel-etendaĵo

en: GNOME Shell Extensions Repository
eo: GNOME-ŝela etendaĵa deponejo

en: GNOME Software
eo: GNOME Programaro

en: GNOME Software AppStream system-wide installer
eo: GNOME Programara AppStream sistema instalilo

en: GNOME Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
eo: GNOME Programaro eksponas popularajn aplikaĵojn kun utilaj priskriboj kaj pluraj ekrankopioj por ĉiu aplikaĵo. Oni povas trovi aplikaĵojn aŭ per foliumi la liston de kategorioj aŭ per serĉi. Ĝi lasas al vi ĝisdatigi vian sistemon uzante senretan ĝisdatigon.

en: Gambling on random events using tokens or credits
eo: Vetludado je hazardaj okazaĵoj uzante ĵetonojn

en: Gambling using real money
eo: Vetludado uzante realan monon

en: Gambling using “play” money
eo: Vetludado uzante “ludan” monon

en: Games
eo: Ludoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Getting flatpak metadata for %s…
eo: Prenante Flatpak-metadatumojn por %s…

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
eo: Donu mallongan recenzon de via recenzo, ekzemple: “Bona aplikaĵo, mi rekomendus ĝin”.

en: Go back
eo: Reen

en: Go online to check for updates
eo: Enretigu por kontroli pri ĝisdatigoj

en: Graphic depictions of desecration of human bodies
eo: Serioza figurado de malsanktigo de homaj korpoj

en: Graphic depictions of modern-day desecration
eo: Serioza figurado de nunatempa malsanktigo

en: Graphic depictions of modern-day slavery
eo: Serioza figurado de nunatempa sklaveco

en: Graphic depictions of the act of adultery
eo: Serioza figurado de adulto

en: Graphic depictions of the act of prostitution
eo: Serioza figurado de prostituo

en: Graphic sexual behavior
eo: Serioza seksa konduto

en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
eo: Serioza seksa konduta inter samseksaj homoj

en: Graphic violence easily distinguishable from reality
eo: Serioza perforto facile distingebla de realeco

en: Graphic violence involving cartoon characters
eo: Serioza perforto koncernante kartunaj roluloj

en: Graphic violence involving realistic characters
eo: Serioza perforto koncernante vivoveraj roluloj

en: Graphics & Photography
eo: Grafiko kaj fotografio

en: Hate it
eo: Malŝatas ĝin

en: High
eo: Alta

en: History
eo: Historio

en: Home folder
eo: Hejmdosierujo

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
eo: Kiam malŝaltita, GNOME Programaro kaŝos la panelon de ĝisdatigoj, kaj faros neniujn aŭtomatajn ĝisdatigojn nek petos altgradigojn.

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
eo: Kiam ŝaltita, GNOME Programaro aŭtomate elŝutas ĝisdatigojn fone, kaj instalas tiujn, kiuj ne postulas restartigon.

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
eo: Kiam ŝaltita, GNOME Programaro aŭtomate fone retumas eĉ kun pagenda konekto (kaj eventuale povas elŝuti metadatumojn, kontroli ĝisdatikojn, ktp., kio povas venigi ekstrajn kostojn al la uzanto).

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
eo: Kiam ŝaltita, GNOME Programaro sciigas la uzanton pri ĝisdatigoj, kiujn ĝi faris dum ĝia foresto.

en: Important OS and application updates are ready to be installed
eo: Gravaj operaciumaj kaj aplikaĵaj ĝisdatigoj pretas por instalado

en: Includes %s, %s and %s.
eo: Inkluzivante %s, %s kaj %s.

en: Includes performance, stability and security improvements.
eo: Inkluzivas rendimentajn, stabilecajn kaj sekurecajn plibonigojn.

en: Incompatible Software
eo: Malkongrua programaro

en: Indirect references to adultery
eo: Nerekta priparolado de adulto

en: Indirect references to homosexuality
eo: Nerekta priparolado de samseksemeco

en: Indirect references to prostitution
eo: Nerekta priparolado de prostituo

en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri ĝustan kodekon por tiu ĉi formo, oni povus trovi %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri ĝustan pelilon por tiu ĉi presilo, oni povus trovi %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri kromajn Plasma-rimedojn, oni povus trovi %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri kromajn tiparojn, oni povas trovi %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri ĝustan aplikaĵon por tiu ĉi formo, oni povus trovi %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri mankantajn aplikaĵojn, oni povus trovi %s.

en: Install
eo: Instali

en: Install Third-Party Software?
eo: Ĉu instali programaron de ekstera liveranto?

en: Install an appstream file into a system location
eo: Install appstream-dosieron en sisteman lokon

en: Install selected software on the system
eo: Instali elektitan programaron en la sistemon

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users
eo: Install appstream-dosieron en sisteman lokon por ĉiuj uzantoj

en: Install the application (using application ID)
eo: Instali la aplikaĵon (uzante aplikaĵan ID-on)

en: Installation
eo: Instalcelo

en: Installed
eo: Instalita

en: Installed Size
eo: Instala grando

en: Installed Updates
eo: Instalitaj ĝisdatigoj

en: Installed on %s
eo: Instalita je %s

en: Installed page
eo: Paĝo de instalitaj programoj

en: Installed panel
eo: Panelo de instalitaj aplikaĵoj

en: Installing
eo: Instalante

en: Installing an appstream file into a system location
eo: Instalante appstream-dosieron en sisteman lokon

en: Installs any pending updates in the background
eo: Instalas iun ajn okazontan ĝisdatigon fone

en: Install…
eo: Instali…

en: Integrated Firmware
eo: Integrita mikroprogramo

en: Internet access is required to check for updates.
eo: Interreta aliro necesas por kontroli pri ĝisdatigoj.

en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
eo: Interreta aliro necesis sed ne disponeblis. Bonvolu certigi ke vi havas interretan aliron kaj provu denove.

en: It is recommended that you back up your data and files before upgrading.
eo: Ni rekomendas al vi sekurkopii viajn datumojn kaj dosierojn antaŭ ol altgradigi.

en: It is recommended that you install important updates now
eo: Estas rekomendita, ke vi instalu la gravajn ĝisdatigojn nun

en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
eo: Ni rekomendas al vi altgradigi al pli freŝdata versio.

en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
eo: Povus esti kontraŭleĝe instali aŭ uzi %s en kelkaj landoj.

en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
eo: Povus esti kontraŭleĝe instali aŭ uzi ĉi tiun kodekon en kelkaj landoj.

en: It’s OK
eo: Estas en ordo

en: Kissing between people of the same gender
eo: Kisado inter samseksaj homoj

en: Last checked: %s
eo: Laste kontrolita: %s

en: Launch
eo: Lanĉi

en: Legacy display system
eo: Malnova vidiga sistemo

en: License
eo: Permesilo

en: Like it
eo: Ŝatas ĝin

en: Loading page
eo: Paĝo de ŝargado

en: Local file
eo: Loka dosiero

en: Localized in your Language
eo: Tradukita al via lingvo

en: Looking for new updates…
eo: Serĉante novajn ĝisdatigojn…

en: Love it
eo: Amas ĝin

en: Low
eo: Malalta

en: MODE
eo: REĜIMO

en: Mature
eo: Matura

en: Mature or sexual humor
eo: Matura aŭ seksuma humuro

en: Medium
eo: Meza

en: Meh
eo: Pli-malpli

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
eo: Kodekoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
eo: Aparataraj peliloj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
eo: Enigaj fontoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
eo: Lingvo-pakoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
eo: Asimilado

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Shell Extensions
eo: Ŝel-etendaĵoj

[ctx: Menu of Art]
en: Art
eo: Arto

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
eo: Kreado kaj redaktado de aŭdaĵo

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
eo: Muzikludiloj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
eo: Babilo

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
eo: Novaĵoj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
eo: Retaj foliumiloj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
eo: Sencimigiloj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
eo: Programadaj medioj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
eo: Artefarita intelekto

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
eo: Astronomio

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
eo: Ĥemio

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
eo: Lingvoj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
eo: Matematiko

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
eo: Robotteĥniko

[ctx: Menu of Games]
en: Action
eo: Batalo

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
eo: Aventuro

[ctx: Menu of Games]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
eo: Arkado

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
eo: Blokoj

[ctx: Menu of Games]
en: Board
eo: Tabulo

[ctx: Menu of Games]
en: Card
eo: Karto

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
eo: Imitiloj

[ctx: Menu of Games]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
eo: Infanoj

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
eo: Logiko

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
eo: Rolludo

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
eo: Sportoj

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
eo: Strategio

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
eo: 3D-grafiko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
eo: Fotografio

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
eo: Skanado

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
eo: Vektora grafiko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
eo: Vidigilo

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
eo: Datumbazo

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
eo: Financo

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
eo: Dokumentoredaktilo

[ctx: Menu of Reference]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
eo: Biografio

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
eo: Bildrakontoj

[ctx: Menu of Reference]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
eo: Fikcio

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
eo: Sano

[ctx: Menu of Reference]
en: History
eo: Historio

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
eo: Vivostilo

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
eo: Politiko

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
eo: Sportoj

[ctx: Menu of Utilities]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Utilities]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
eo: Tekstredaktiloj

en: Mild or infrequent use of profanity
eo: Milda aŭ malofta uzado de sakro

en: Mildly realistic characters in unsafe situations
eo: Modere vivoveraj roluloj en nesekuraj situacioj

en: Moderate page
eo: Paĝo de kontrolado

en: Moderate use of profanity
eo: Modera uzado de sakro

en: Moderated chat functionality between users
eo: Kontrolata babilfunkcio inter uzantoj

en: More Information
eo: Pli da informoj

en: More information
eo: Pli da informoj

en: More…
eo: Pli…

en: Name
eo: Nomo

en: Negativity towards a specific group of people
eo: Negativeco kontraŭ specifa grupo de homoj

en: Network
eo: Reto

en: Network Settings
eo: Retagordoj

en: Next
eo: Sekva

en: No
eo: Ne

en: No Additional Repositories
eo: Neniu cetera deponejo

en: No Application Data Found
eo: Neniu aplikaĵa datumo trovita

en: No Application Found
eo: Neniu aplikaĵo trovita

en: No Network
eo: Neniu reto

en: No Plasma resources are available for %s support.
eo: Neniu Plasma-rimedoj disponeblas por subteno de %s.

en: No Software Repository Included
eo: Neniu programara deponejo inkluzivita

en: No ability to spend money
eo: Neniu ebleco elspezi monon

en: No addon codecs are available for the %s format.
eo: Neniu aldonaĵa kodeko disponeblas por la formo %s.

en: No advertising of any kind
eo: Neniu reklamo

en: No applications are available for %s support.
eo: Neniu aplikaĵo disponeblas por %s subteno.

en: No applications are available that provide the file %s.
eo: Neniu aplikaĵo disponeblas, kiu provizas la dosieron %s.

en: No bloodshed
eo: Neniu sangoverŝo

en: No cartoon violence
eo: Neniu kartuna perforto

en: No details were available for this rating.
eo: Neniuj detaloj disponeblis por ĉi tiu takso.

en: No discriminatory language of any kind
eo: Neniu diskriminacia lingvo

en: No fantasy violence
eo: Neniu fantazia perforto

en: No fonts are available for the %s script support.
eo: Neniu tiparo disponeblas por la %s skribsistema subteno.

en: No gambling of any kind
eo: Neniu vetludado

en: No inappropriate humor
eo: Neniu nedeca humuro

en: No nudity of any sort
eo: Neniu nudeco

en: No printer drivers are available for %s.
eo: Neniu presila pelilo disponeblas por %s.

en: No profanity of any kind
eo: Neniu sakro

en: No realistic violence
eo: Neniu vivovera perforto

en: No references to adultery
eo: Neniu priparolado de adulto

en: No references to alcohol
eo: Neniu priparolado de alkoholo

en: No references to desecration
eo: Neniu priparolado de malsanktigo

en: No references to homosexuality
eo: Neniu priparolado de samseksemeco

en: No references to illicit drugs
eo: Neniu priparolado de malpermesitaj drogoj

en: No references to or depictions of sexual nature
eo: Neniu priparolado aŭ figurado seksa

en: No references to prostitution
eo: Neniu priparolado de prostituo

en: No references to slavery
eo: Neniu priparolado de sklaveco

en: No references to tobacco products
eo: Neniu priparolado de tabakaĵoj

en: No screenshot provided
eo: Neniuj ekrankopioj

en: No sexual violence
eo: Neniu seksperforto

en: No sexualized characters
eo: Neniu seksigita rolulo

en: No sharing of physical location with other users
eo: Neniu kunhavigado de fizika loko kun aliaj uzantoj

en: No sharing of social network usernames or email addresses
eo: Neniu kunhavigado de sociaj retejaj uzantonomoj aŭ retpoŝtadresoj

en: No sharing of user information with third parties
eo: Neniu kunhavigado de uzanto-informoj kun eksteraj liverantoj

en: No update description available.
eo: Neniu ĝisdatiga priskribo disponeblas.

en: No updates have been installed on this system.
eo: Neniu ĝisdatigo instaliĝis sur ĉi tiu sistemo.

en: No visible dead human remains
eo: Neniu videbla homa kadavro

en: No way to chat with other users
eo: Neniu maniero por babili kun aliaj uzantoj

en: No way to talk with other users
eo: Neniu maniero paroli kun aliaj uzantoj

en: Non-free applications show a warning dialog before install
eo: Malliberaj aplikaĵoj montras averton antaŭ instalo

en: Not Now
eo: Ne nun

en: Not enough disk space — free up some space and try again
eo: Nesufiĉa diskospaco — liberu iom da spaco kaj provu denove

en: Notify the user about software updated in the background
eo: Averti la uzanton kiam programaro ĝisdatiĝas fone

en: ODRS is a service providing user reviews of applications
eo: ODRS estas servo provizante uzanto-recenzojn de aplikaĵoj

en: OS Updates
eo: Operaciumaj ĝisdatigoj

en: OS updates are now installed
eo: Operaciumaj ĝisdatigoj nun estas instalitaj

en: Offer upgrades for pre-releases
eo: Prezenti altgradigojn al antaŭeldonoj

en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
eo: Kiam raportita, recenzo estos kaŝita ĝis administranto kontrolis ĝin.

en: One week ago
eo: Antaŭ unu semajno

en: Only use software repositories that you trust.
eo: Nur uzi programarajn deponejojn, kiujn vi fidas.

en: Open a local package file
eo: Malfermi lokan pakodosieron

en: Operating System Updates Unavailable
eo: Operaciumaj ĝisdatigoj ne plu disponeblas

en: Other
eo: Alia

en: Overtly sexualized human characters
eo: Nekaŝe seksigitaj homaj roluloj

en: Overview page
eo: Superrigarda paĝo

en: Overview panel
eo: Superrigarda panelo

en: PKGNAME
eo: PAKNOMO

en: Package
eo: Pako

en: Pending
eo: Atendante

en: Pending installation…
eo: Atendante instaladon…

en: Pending update…
eo: Atendante ĝisdatigon…

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Please choose a star rating
eo: Bonvolu elekti steltakson

en: Please enter a number from 1 to %u:
eo: Bonvolu enigi nombron de 1 ĝis %u:

en: Please restart the application.
eo: Bonvolu restartigi la aplikaĵon.

en: Please take more time writing the review
eo: Bonvolu pli atentas vian recenzon

en: Post Review
eo: Sendi recenzon

en: Prefer local file sources to AppStream
eo: Preferi lokajn dosierajn fontojn ol AppStream

en: Prepare %s
eo: Prepari %s

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Product placement
eo: Produkt-enmeto

en: Productivity
eo: Produktemeco

en: Prolonged nudity
eo: Daŭra nudeco

en: Proprietary
eo: Mallibera

en: Proprietary Software
eo: Mallibera programaro

en: Provides support for firmware upgrades
eo: Provizas subtenon por mikroprogramaj ĝisdatigoj

en: Provocative references or depictions
eo: Provoka priparolado aŭ figurado

en: Public domain
eo: Publika havaĵo

en: Quit the running instance
eo: Ĉesigi la rulantan ekzemplon

en: Rape or other violent sexual behavior
eo: Seksperforto aŭ alia perforta seksa konduto

en: Rating
eo: Takso

en: Re_move shortcut
eo: Forigi klavko_mbinon

en: Realistic bloodshed
eo: Vivovera sangoverŝo

en: Recent Releases
eo: Freŝdataj eldonoj

en: Recently installed updates are available to review
eo: Freŝdate instalitaj ĝisdatigojn nun ekzameneblas

en: Recommended Audio & Video Applications
eo: Rekomenditaj aŭdividaj aplikaĵoj

en: Recommended Games
eo: Rekomenditaj ludoj

en: Recommended Graphics Applications
eo: Rekomenditaj grafik-aplikaĵoj

en: Recommended Productivity Applications
eo: Rekomenditaj produktemecaj aplikaĵoj

en: Reference
eo: Referenco

en: References to alcoholic beverages
eo: Priparolado de alkoholaĵoj

en: References to illicit drugs
eo: Priparolado de malpermesitaj drogoj

en: References to tobacco products
eo: Priparolado de tabakaĵoj

en: Release Activity
eo: Eldona aktiveco

en: Removals
eo: Forigoj

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove “%s”?
eo: Ĉu forigi “%s”?

en: Remove…
eo: Forigi…

en: Removing
eo: Forigante

en: Removing…
eo: Forigante…

en: Report
eo: Raporti

en: Report Review?
eo: Ĉu raporti recenzon?

en: Report…
eo: Raporti…

en: Requires Restart
eo: Bezonas restartigon

en: Requires additional permissions
eo: Necesas ekstraj permesoj

en: Restart
eo: Restartigi

en: Restart & Install
eo: Restartigi kaj instali

en: Restart & Update
eo: Restartigi kaj ĝisdatigi

en: Restart Now
eo: Restartigi nun

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: SEARCH
eo: SERĈI

en: Sandboxed
eo: Sablujigita

en: Scantily clad human characters
eo: Malabunde vestigitaj homaj roluloj

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Screenshot not available
eo: Ekrankopio ne disponeblas

en: Screenshot not found
eo: Ne trovis ekrankopion

en: Screenshot not valid
eo: Nevalida ekrankopio

en: Screenshot size not found
eo: Grando de ekrankopio ne trovita

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for applications
eo: Serĉi aplikaĵojn

en: Search page
eo: Serĉa paĝo

en: Security Updates Pending
eo: Okazonte sekurecaj ĝisdatigoj

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select None
eo: Elekti neniun

en: Selected add-ons will be installed with the application.
eo: La elektitajn aldonaĵojn oni instalas kune kun la aplikaĵo.

en: Session Services
eo: Seancaj servoj

en: Setting up updates…
eo: Agordante ĝisdatigojn…

en: Settings
eo: Agordoj

en: Sexual references or depictions
eo: Seka priparolado aŭ figurado

en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
eo: Kunhavigado de diagnozaj datumoj kiuj ne lasas al aliuloj identigi la uzanton

en: Sharing information that lets others identify the user
eo: Kunhavigado de informoj kiuj lasas al aliuloj identigi la uzanton

en: Sharing physical location with other users
eo: Kunhavigado de fizika loko kun aliaj uzantoj

en: Sharing social network usernames or email addresses
eo: Kunhavigado de sociaj retejaj uzantonomoj aŭ retpoŝtadresoj

en: Show
eo: Montri

en: Show Details
eo: Montri detalojn

en: Show application details (using application ID)
eo: Montri detalojn de aplikaĵo (uzante aplikaĵan ID-on)

en: Show application details (using package name)
eo: Montri detalojn de aplikaĵo (uzante paknomon)

en: Show notifications when updates have been automatically installed.
eo: Montri sciigojn kiam ĝisdatigoj aŭtomate instaliĝis.

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
eo: Montri iujn fasadajn elementojn, informantajn la uzanton, ke aplikaĵo estas mallibera

en: Show star ratings next to applications
eo: Montri steltaksojn apud aplikaĵoj

en: Show update preferences
eo: Montri ĝisdatigajn agordojn

en: Show verbose debugging information
eo: Montri babilemajn sencimigajn informojn

en: Show version number
eo: Montri versionumeron

en: Six days ago
eo: Antaŭ ses tagoj

en: Slapstick humor
eo: Senvoĉa humuro

en: Snap Store
eo: Snap-butiko

en: Snap Support
eo: Snap-subteno

en: Software
eo: Programaro

en: Software Install
eo: Instalado de programaro

en: Software Repositories
eo: Programaraj depenejoj

en: Software Repository Identified
eo: Programara deponejo identigita

en: Software Repository Included
eo: Programara deponejo inkluzivita

en: Software Update Installed | Software Updates Installed
eo[0]: Programara ĝisdatigo instalita
eo[1]: Programaraj ĝisdatigoj instalitaj

en: Software Updates Available
eo: Programaraj ĝisdatigoj disponeblas

en: Software Updates Failed
eo: Programaraj ĝisdatigoj malsukcesis

en: Software Upgrade Available
eo: Programara altgradigo disponeblas

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
eo: Programaro lasas al vi trovi kaj instali novajn aplikaĵojn kaj sistemajn etendaĵojn, kaj forigi instalitajn aplikaĵojn.

en: Software catalog is being downloaded
eo: Elŝutante programaran katalogon

en: Software is up to date
eo: Programaro estas ĝisdata

en: Software lets you install all the software you need, all from one place. See our recommendations, browse the categories, or search for the applications you want.
eo: Programaro lasas al vi facile instali la programaron kiun vi bezonas. Vidu niajn rekomendojn, esploru la kategoriojn, aŭ serĉu la aplikaĵojn.

en: Software that has been installed from this repository will no longer receive updates, including security fixes.
eo: Programaroj, kiuj instaliĝis el ĉi tiu deponejo, ne plu ricevos ĝisdatigojn, inkluzive sekureco-flikaĵojn.

en: Some of the currently installed software is not compatible with %s. If you continue, the following will be automatically removed during the upgrade:
eo: Kelkaj aktuale instalitaj programaroj ne kongruas kun %s. Se vi daŭrigas, la sekvaj aŭtomate foriĝos dum altgradigado:

en: Some of this software is proprietary and therefore has restrictions on use, sharing, and access to source code.
eo: Ĉi tiu programaro estas mallibera kaj tial havas limigojn por sia uzado, kunhavigado, kaj atingo al fontkodo.

en: Sorry! There are no details for that application.
eo: Pardonon! Estas neniuj detaloj por ĉi tiu aplikaĵo.

en: Sorry, something went wrong
eo: Pardonon, io fiaskis

en: Sort
eo: Ordigi laŭ

en: Source
eo: Fonto

en: Source: %s
eo: Fonto: %s

en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
eo: Startiga reĝimo: ‘updates’ (ĝisdatigoj), ‘updated’ (ĝisdatigita), ‘installed’ (instalita) aŭ ‘overview’ (superrigardo)

en: Starting up…
eo: Startante…

en: Strong or frequent use of profanity
eo: Forta aŭ ofta uzado de sakro

en: Subcategories filter menu
eo: Subkategoria filtromenuo

en: Subcategories sorting menu
eo: Subkategoria oridiga menuo

en: Summary
eo: Resumo

en: System Applications
eo: Sistemaj aplikaĵoj

en: System Integration
eo: Sistema integrigo

en: System Services
eo: Sistemaj servoj

en: System Upgrade Complete
eo: Sistema altgradigo plenumita

en: Teen
eo: Adoleska

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
eo: La URI, kiu komprenigas malliberan programaron

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
eo: La aĝo, sekunde, por kontroli, ke la deveneja ekrankopio ankoraŭ validas

en: The application was rated this way because it features:
eo: La aplikaĵo tiel taskiĝis ĉar ĝi enhavas:

en: The battery level is too low
eo: Bateria nivelo tro malalta

en: The description is too long
eo: La priskribo estas tro longa

en: The description is too short
eo: La priskribo estas tro mallonga

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
eo: La speco de interago, kiun oni anticipas por ĉi tiu ago: ‘none’ (neniu), ‘notify’ (sciigi), aŭ ‘full’ (plena)

en: The last update check timestamp
eo: La lasta ĝisdatig-kontrola tempindiko

en: The last update timestamp
eo: La lasta ĝisdatiga tempindiko

en: The last upgrade notification timestamp
eo: La lasta ĝisdatiga sciiga tempindiko

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
eo: La URL de permesilo, uzota kiam aplikaĵo estos rigardata kiel libera

en: The license terms of this software are unknown.
eo: Ne konas la permesilon de ĉi tiu programaro.

en: The server to use for application reviews
eo: Servilo uzota por recenzoj de aplikaĵoj

en: The summary is too long
eo: La resumo estas tro longa

en: The summary is too short
eo: La resumo estas tro mallonga

en: The system was already up to date.
eo: La sistemo jam estis ĝisdata.

en: The update details
eo: La detaloj de la ĝisdatigo

en: The update was cancelled.
eo: La ĝisdatigo estis nuligita.

en: There are no reviews to moderate
eo: Neniu kontrolenda recenzo

en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
eo: Ne estis sufiĉa diskospaco. Bonvolu liberu iom da spaco kaj provu denove.

en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
eo: Estis sekurecaj problemoj koncerne al la ĝisdatigo. Bonvolu konsulti vian programaran provizanton por pli da detaloj.

en: These repositories supplement the default software provided by %s.
eo: Ĉi tiuj deponejoj kompletigas la normajn programarojn provizataj de %s.

en: Third Party Repositories
eo: Deponejoj de eksteraj liverantoj

en: This application can only be used when there is an active internet connection.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo nur uzeblas kiam ekzistas aktiva interreta konekto.

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo ne inkluzivas programaran deponejon. Ĝi ne ĝisdatiĝos al novaj versioj.

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo inkluzivas programaran deponejon, kiu provizas ĝisdatigojn, kaj ankaŭ aliron al aliaj programaroj.

en: This application is fully sandboxed.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo estas entute sablujigita.

en: This application needs to be restarted to use new plugins.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo devas esti restartigita por uzi la novajn kromprogramojn.

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
eo: Ĉi tio estas listo de kongruaj projektojn, kiujn ni montru, kiel ekzemple GNOME, KDE, kaj XFCE.

en: This means that it does not receive security updates.
eo: Ĉi tiu signifas, ke vi ni ricevos sekurecajn ĝisdatigojn.

en: This means that the software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
eo: Ĉi tiu signifas, ke oni povas libere ruli, kopii, distribui, studi kaj modifi la programaron.

en: This means that the software is owned by an individual or a company. There are often restrictions on its use and its source code cannot usually be accessed.
eo: Ĉi tiu signifas ke individuo aŭ firmao posedas la programaron. Ofte ekzistas limigoj je ĝia uzo kaj ofte oni ne povas aliri la fontkodon.

en: This program can only be used by the root user
eo: Nur la uzanto "root" rajtas uzi ĉi tiun programon

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
eo: Ĉi tiun programaron jam via distribuo provizas kaj oni devus ne anstataŭigi ĝin.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
eo: Necesas ŝalti ĉi tiun programaran deponejon por daŭrigi la instaladon.

en: Three days ago
eo: Antaŭ tri tagoj

en: Two days ago
eo: Antaŭ du tagoj

en: Two weeks ago
eo: Antaŭ du semajnoj

en: Unable to Find Requested Software
eo: Ne eblas trovi la petitan programaron

en: Unable to contact %s
eo: Ne eblas kontakti %s

en: Unable to determine which parts of the system this application accesses. This is typical for older applications.
eo: Ne eblas precizigi, kiujn partojn de la sistemo ĉi tiu aplikaĵo atingas. Ĉi tio estas tipa por malnovaj aplikaĵoj.

en: Unable to download firmware updates from %s
eo: Ne eblas elŝuti mikroprogramarajn ĝisdatigojn de %s

en: Unable to download updates
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn

en: Unable to download updates from %s
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn de %s

en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn de %s: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to download updates: authentication was invalid
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to download updates: authentication was required
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: aŭtentigo necesis

en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: interreta aliro necesis sed ne disponeblis

en: Unable to download updates: not enough disk space
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: vi ne havas permeson instali programaron

en: Unable to find “%s”
eo: Ne eblas trovi “%s”

en: Unable to get list of updates
eo: Ne eblas akiri liston de ĝisdatigoj

en: Unable to install %s
eo: Ne eblas instali %s

en: Unable to install %s as download failed
eo: Ne eblas instali %s ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to install %s as download failed from %s
eo: Ne eblas instali %s ĉar elŝuto de %s malsukcesis

en: Unable to install %s as not supported
eo: Ne eblas instali %s ĉar ĝi ne estas subtenita

en: Unable to install %s as runtime %s not available
eo: Ne eblas instali %s ĉar rultempa medio %s ne disponeblas

en: Unable to install %s: AC power is required
eo: Ne eblas instali %s: doma elektro necesas

en: Unable to install %s: The battery level is too low
eo: Ne eblas instali %s: bateria nivelo tro malalta

en: Unable to install %s: authentication was invalid
eo: Ne eblas instali %s: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to install %s: authentication was required
eo: Ne eblas instali %s: aŭtentigo necesis

en: Unable to install %s: not enough disk space
eo: Ne eblas instali %s: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
eo: Ne eblas instali %s: vi ne havas permeson instali programaron

en: Unable to install updates
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn

en: Unable to install updates as download failed
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to install updates from %s as download failed
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn el %s ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to install updates: AC power is required
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: doma elektro necesas

en: Unable to install updates: The battery level is too low
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: bateria nivelo tro malalta

en: Unable to install updates: authentication was invalid
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to install updates: authentication was required
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: aŭtentigo necesis

en: Unable to install updates: not enough disk space
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to install updates: you do not have permission to update software
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn: vi ne havas permeson ĝisdatigi programaron

en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
eo: Ne eblas instali: interreta aliro necesis sed ne disponeblis

en: Unable to install: the application has an invalid format
eo: Ne eblas instali: la aplikaĵo havas nevalidan formon

en: Unable to launch %s: %s is not installed
eo: Ne eblas lanĉi %s: %s ne estas instalita

en: Unable to remove %s
eo: Ne eblas forigi %s

en: Unable to remove %s: AC power is required
eo: Ne eblas forigi %s: doma elektro necesas

en: Unable to remove %s: The battery level is too low
eo: Ne eblas forigi %s: bateria nivelo tro malalta

en: Unable to remove %s: authentication was invalid
eo: Ne eblas forigi %s: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to remove %s: authentication was required
eo: Ne eblas forigi %s: aŭtentigo necesis

en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
eo: Ne eblas forigi %s: vi ne havas permeson forigi programaron

en: Unable to update %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s

en: Unable to update %s as download failed
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to update %s from %s as download failed
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s el %s ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to update %s: AC power is required
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: doma elektro necesas

en: Unable to update %s: The battery level is too low
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: bateria nivelo tro malalta

en: Unable to update %s: authentication was invalid
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to update %s: authentication was required
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: aŭtentigo necesis

en: Unable to update %s: not enough disk space
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: vi ne havas permeson ĝisdatigi programaron

en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
eo: Ne eblas ĝisdatigi: interreta aliro necesis sed ne disponeblis

en: Unable to upgrade to %s
eo: Ne eblas algradigi al %s

en: Unable to upgrade to %s as download failed
eo: Ne eblas altgradigi al %s ĉar elŝuto malsukcesis

en: Unable to upgrade to %s from %s
eo: Ne eblas altgradigi de %s al %s

en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
eo: Ne eblas altgradigi al %s: doma elektro necesas

en: Unable to upgrade to %s: The battery level is too low
eo: Ne eblas altgradigi al %s: bateria nivelo tro malalta

en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
eo: Ne eblas altgradigi al %s: aŭtentigo nevalidis

en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
eo: Ne eblas altgradigi al %s: aŭtentigo necesis

en: Unable to upgrade to %s: internet access was required but wasn’t available
eo: Ne eblas altgradigi al %s: interreta aliro necesis sed ne disponeblis

en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
eo: Ne eblas altgradigi al %s: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
eo: Ne eblas algradigi al %s: vi ne havas permeson ĝisdatigi

en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
eo: Nekontrolata aŭda aŭ videa babilfunkcio inter uzantoj

en: Uncontrolled chat functionality between users
eo: Nekontrolata babilfunkcio inter uzantoj

en: Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information. | Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information.
eo[0]: Bedaŭrinde, la %s kiun vi serĉis ne troveblis. Bonvolu vidi %s por pli da informoj.
eo[1]: Bedaŭrinde, la %s kiujn vi serĉis ne troveblis. Bonvolu vidi %s por pli da informoj.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown Software License
eo: Nekonata programara permesilo

en: Unrealistic bloodshed
eo: Malvivovera sangoverŝo

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Update All
eo: Ĝisdatigi ĉiujn

en: Update Preferences
eo: Ĝisdatigaj agordoj

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Updates are automatically managed
eo: Ĝisdatigoj aŭtomate mastrumiĝas

en: Updates page
eo: Paĝo de ĝisdatigoj

en: Updates panel
eo: Panelo de ĝisdatigoj

en: Updates will be applied when the computer is restarted.
eo: Instalos ĝisdatigojn post al restartigo de la komputilo.

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
eo: Ĝisdatigoj;Altgradigo;Fontoj;Deponejoj;Agordoj;Instali;Malinstali;Programo;Programaro;Aplikaĵo;Butiko;

en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
eo: Altgradigi por la plej freŝdataj funkcioj, kaj rendimentaj kaj stabilecaj plibonigoj.

en: Upgrade to continue receiving security updates.
eo: Altgradigu por ricevi sekurecajn ĝisdatigojn.

en: Use of alcoholic beverages
eo: Uzado de alkoholaĵoj

en: Use of illicit drugs
eo: Uzado de malpermesitaj drogoj

en: Use of tobacco products
eo: Uzado de tabakaĵoj

en: User-to-user interactions without chat functionality
eo: Uzanto-al-uzanto interago sen babilfunkcio

en: Users are bound by the following license: | Users are bound by the following licenses:
eo[0]: Uzantoj devas observi la sekvan permesilon:
eo[1]: Uzantoj devas observi la sekvajn permesilojn:

en: Users are encouraged to donate real money
eo: Uzantoj kuraĝiĝas donaci realan monon

en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
eo: Uzantoj kuraĝiĝas aĉeti specifajn realajn aferojn

en: Uses an old, insecure display system
eo: Uzas malnovan, nesekuran vidigan sistemon

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Version
eo: Versio

en: View
eo: Vidi

en: Visible dead human remains
eo: Videblaj homaj kadavroj

en: Visit website
eo: Viziti la retpaĝaron

en: Vulgar or bathroom humor
eo: Vulgara aŭ baneja humuro

en: Waiting to Download %s %s
eo: Atendante por elŝutado de %s %s

en: Was this review useful to you?
eo: Ĉu ĉi tiu recenzo estis utila al vi?

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to %s %s!
eo: Bonvenon al %s %s!

en: Welcome to Software
eo: Bonvenon al Programaro

en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
eo: Ni pardonpetas: la ĝisdatigo malsukcesis instali. Bonvolu atendi por alia ĝisdatigo kaj provu denove. Se la problemo restas, kontaktu vian programaran provizanton.

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
eo: Kion vi trovas pri la aplikaĵo? Klopodu doni kialojn por viaj opinioj.

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
eo: Kiam malliberaj aplikaĵoj estas instalotaj, averto povas aperi. Ĉi tio decidas, ĉu la averto estu fortenata.

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
eo: Ĉu okazas la tute unua rulado de GNOME Programaro

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
eo: Ĉu aŭtomate aktualigi kiam uzante limigan konekton

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
eo: Ĉu administri ĝisdatigojn kaj altgradigojn en GNOME Programaro

en: Yes
eo: Jes

en: Yesterday, %R
eo: Hieraŭ, %R

en: Yesterday, %l:%M %p
eo: Hieraŭ, %l:%M %p

en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
eo: Vi povas raporti recenzojn por ofenda, malafabla, aŭ diskriminacia konduto.

en: You need internet access to write a review
eo: Vi bezonas interretan aliron por skribi recenzon

en: You need to specify exactly one filename
eo: Vi devas specifi precize unu dosiernomon

en: Your OS is no longer supported.
eo: Via operaciumo ne plu estas subtenita.

en: _Add shortcut
eo: _Aldoni klavkombinon

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Check Anyway
eo: _Kontroli tamen

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: _Disable…
eo: _Malŝalti…

en: _Donate
eo: _Donaci

en: _Download
eo: _Elŝuti

en: _Enable
eo: Ŝ_alti

en: _Explore
eo: _Esplori

en: _Install
eo: _Instali

en: _Installed
eo: _Instalitaj

en: _Install…
eo: _Instali…

en: _Launch
eo: _Lanĉi

en: _Learn More
eo: _Lernu pli

en: _Let’s Go Shopping
eo: _Ek al aĉetado

en: _Network Settings
eo: _Retagordoj

en: _Post
eo: _Sendi

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: _Remove All
eo: Fo_rigi ĉiujn

en: _Remove…
eo: Fo_rigi…

en: _Restart Now
eo: _Restartigi nun

en: _Show More
eo: _Montri pli

en: _Software Repositories
eo: _Programaraj deponejoj

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: _Update Preferences
eo: Ĝ_isdatigaj agordoj

en: _Updates
eo: Ĝ_isdatigoj

en: _Website
eo: _Retejo

en: _Write a Review
eo: _Skribi recenzon

[ctx: app review]
en: Review
eo: Recenzo

[ctx: app status]
en: Installed
eo: Instalita

[ctx: app status]
en: Removed
eo: Forigita

[ctx: app status]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: app status]
en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: https://en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
eo: https://eo.wikipedia.org/wiki/Publika_hava%C4%B5o

en: https://www.gnu.org/philosophy/free-sw
eo: https://www.gnu.org/philosophy/free-sw.eo

en: on the website
eo: en la retejo

[ctx: origin]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: ratings in total
eo: totalaj taksoj

en: system
eo: sistemo

en: the operating system
eo: la operaciumo

en: this website
eo: tiun ĉi retejon

[ctx: updated]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: updates]
en: Review
eo: Ekzameni

en: user
eo: uzanto

[ctx: version]
en: Unknown
eo: Nekonata
