nautilus - en to eo translation catalogue (1092 entries)

en:  (another copy)
eo:  (alia kopio)

en:  (copy)
eo:  (kopio)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
eo[0]: %'d / %'d — %s restas
eo[1]: %'d / %'d — %s restas

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
eo[0]: %'d / %'d — %s restas (%s/sek)
eo[1]: %'d / %'d — %s restas (%s/sek)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
eo[0]: %'d aktiva dosier-operacio
eo[1]: %'d aktivaj dosier-operacioj

en: %'d folder selected | %'d folders selected
eo[0]: %'d dosierujo elektita
eo[1]: %'d dosierujoj elektitaj

en: %'d hour | %'d hours
eo[0]: %'d horo
eo[1]: %'d horoj

en: %'d item selected | %'d items selected
eo[0]: %'d ero elektita
eo[1]: %'d eroj elektitaj

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
eo[0]: %'d ero, havanta grando %s
eo[1]: %'d eroj, sumiganta %s

en: %'d minute | %'d minutes
eo[0]: %'d minuto
eo[1]: %'d minutoj

en: %'d other item selected | %'d other items selected
eo[0]: %'d alia elemento elektita
eo[1]: %'d aliaj elementoj elektitaj

en: %'d second | %'d seconds
eo[0]: %'d sekundo
eo[1]: %'d sekundoj

en: %'dnd link to %s
eo: %'da ligilo al %s

en: %'drd link to %s
eo: %'da ligilo al %s

en: %'dst link to %s
eo: %'da ligilo al %s

en: %'dth link to %s
eo: %'da ligilo al %s

en: %'u file | %'u files
eo[0]: %'u dosiero
eo[1]: %'u dosieroj

en: %'u folder | %'u folders
eo[0]: %'u dosierujo
eo[1]: %'u dosierujoj

en: %'u item | %'u items
eo[0]: %'u elemento
eo[1]: %'u elementoj

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
eo[0]: %0.2f kadro sekunde
eo[1]: %0.2f kadroj sekunde

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: %d tago antaŭe
eo[1]: %d tagoj antaŭe

en: %d file deleted | %d files deleted
eo[0]: Forigis %d dosieron
eo[1]: Forigis %d dosierojn

en: %d file unstarred | %d files unstarred
eo[0]: Malsteligis %d dosieron
eo[1]: Malsteligis %d dosierojn

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d kbps
eo: %d kb/s

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d pixel | %d pixels
eo[0]: %d bildero
eo[1]: %d bilderoj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: %f N / %f W (%.0f m)
eo: %f N / %f U (%.0f m)

en: %l:%M %p
eo: %-l:%M %p

en: %s (%'dnd copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

en: %s (%'drd copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

en: %s (%'dst copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

en: %s (%'dth copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

en: %s (another copy)%s
eo: %s (alia kopio)%s

en: %s (copy)%s
eo: %s (kopio)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
eo[0]: %s / %s disponebla
eo[1]: %s / %s disponebla

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
eo[0]: %s / %s — %s restas (%s/sek)
eo[1]: %s / %s — %s restas (%s/sek)

en: %s Visible Columns
eo: %s videblaj kolumnoj

en: %s document
eo: %s dokumento

en: %s more space is required to copy to the destination.
eo: %s pli da spaco bezonatas por kopii al la celo.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
eo[0]: (%d dosiero/sek)
eo[1]: (%d dosieroj/sek)

en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
eo[0]: (enhavante %'d elementon)
eo[1]: (enhavante %'d elementojn)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
eo[0]: (enhavante sumon da %'d elemento)
eo[1]: (enhavante sumon da %'d elementoj)

en: (some contents unreadable)
eo: (iu enhavo nelegebla)

en: --check cannot be used with other options.
eo: --check ne kombineblas kun aliaj elektebloj.

en: --quit cannot be used with URIs.
eo: --quit ne uzeblas kun URI-oj.

en: --select must be used with at least an URI.
eo: --select devas esti uzita kun almenaŭ URI.

en: 0 Channels
eo: 0 Kanaloj

en: 0 seconds
eo: 0 sekundoj

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
eo: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME-helpo pri ŝablonoj">Lernu pli…</a>

en: ? bytes
eo: ? bajtoj

en: ? items
eo: ? elementoj

en: A file cannot be called “..”.
eo: Dosiero ne povas nomiĝi “..”.

en: A file cannot be called “.”.
eo: Dosiero ne povas nomiĝi “.”.

en: A file with that name already exists.
eo: Jam ekzistas dosiero kun la sama nomo.

en: A folder cannot be called “..”.
eo: Ne eblas nomi dosierujon “..”.

en: A folder cannot be called “.”.
eo: Ne eblas nomi dosierujon “.”.

en: A folder with that name already exists.
eo: Jam ekzistas dosierujo kun la sama nomo.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas dosierujo kun la sama nomo en “%s”.

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
eo: Listo de apudskiboj sub bildsimbolo en la bildsimbola vido. La fakta nombro da apudskriboj montritaj dependas de la zomnivelo. Eblaj valoroj estas: “size” (grando), “type” (speco), “date_modified” (dato modifita), “owner” (posedanto), “group” (grupo), “permissions” (permesoj), kaj “mime_type” (mime speco).

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas pli nova dosiero kun la sama nomo en “%s”.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas pli nova dosierujo kun la sama nomo en “%s”.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form “Zoom Level:Integer”. For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form “Integer” without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 — always display overlong file names; 3 — shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 — shorten file names if they exceed five lines for zoom level “smallest”. Shorten file names if they exceed four lines for zoom level “smaller”. Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: small, standard, large.
eo: Ĉeno specifanta kiel partoj de trolongaj dosiernomoj estu anstataŭigitaj per tripunktoj, depende de la zomnivelo. Ĉiuj elementoj de la listo estas el “Zoom Level:Integer”. Por ĉiu specifita zomnivelo, se la entjero menciita estas pli granda ol 0, la dosiernomo ne transpasos la menciitan nombron da linioj. Se la entjero estas 0 aŭ pli malgranda, neniu limito estos trudita al la specifita zomnivelo. Implicita enigo el la formularo “Integer” sen specifita zomnivelo estas ankaŭ permesita. Ĝi difinas la maksimuman nombron da linioj por ĉiuj aliaj zomniveloj. Ekzemploj: 0 – ĉiam vidigas longegajn dosiernomojn; 3 – mallongigas dosiernomojn se ili transpas tri linioj; smallest:5,smaller:4,0 – mallongigas dosiernomojn se ili transpasas kvin linioj por la zomnivelo “smallest”. Mallongigas dosiernomojn se ili transpasas kvar linioj por la zomnivelo “smaller”. Ne mallongigas la dosiernomojn por aliaj zomniveloj. Disponeblaj zomniveloj: small, standard, large.

en: A tuple containing the initial width and height of the application window.
eo: Opo enhavanta la komencajn larĝon kaj alton de la aplikaĵa fenestro.

en: A_ll files
eo: Ĉi_uj dosieroj

en: Access and organize files
eo: Atingi kaj organizi dosierojn

en: Access and organize your files
eo: Atingi kaj organizi viajn dosierojn

en: Access files
eo: Atingo al dosieroj

en: Access:
eo: Atingo:

en: Accessed
eo: Atingita

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Add
eo: Aldoni

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
eo: Aldoni informon, kiu estu montrita sub la dosierajn kaj dosierujajn numojn. Pli da informo aperos kiam zomante.

en: Add to _Bookmarks
eo: _Aldoni al legosignoj

en: Administrator Root
eo: Administranta radiko

[ctx: Album]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Album Name
eo: Albuma nomo

en: Album name
eo: Nomo de albumo

en: Album:
eo: Albumo:

en: All file operations have been successfully completed
eo: Ĉiuj dosieraj operacioj kompletigis sukcese

en: All folder_s
eo: Ĉiuj dosierujo_j

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj elementoj de la rubujo estos daŭre forigitaj.

en: Allow _executing file as program
eo: Permesi _lanĉi dosieron kiel programo

en: Allow folders to be _expanded
eo: Permesi nur al dosiero _etendi

en: Always
eo: Ĉiam

en: Always open a new window for browsing specified URIs
eo: Ĉiam krei novan fenestron por foliumi specifitajn URI-ojn

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
eo: Ĉiam uzi la lokokampon, anstataŭ la padan strion

en: An archive cannot be called “..”.
eo: Arĥivo ne povas nomiĝi “..”.

en: An archive cannot be called “.”.
eo: Arĥivo ne povas nomiĝi “.”.

en: An invalid drag type was used.
eo: Nevalida trenspeco estis uzita.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas pli malnova dosiero kun la sama nomo en “%s”.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas pli malnova dosierujo kun la sama nomo en “%s”.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas alia dosiero kun la sama nomo en “%s”.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
eo: Jam ekzistas alia dosierujo kun la sama nomo en “%s”.

en: Another link to %s
eo: Alia ligilo al %s

en: Any time
eo: Iam ajn

en: Anything
eo: Io ajn

en: Aperture Value
eo: Valoro de la aperturo

en: Apply this action to all files and folders
eo: Apliki tion al ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj

en: Archive
eo: Arĥivo

en: Archive name
eo: Arĥivnomo

en: Archive name is too long.
eo: Arĥivnomo estas tro longa.

en: Archive names cannot contain “/”.
eo: Arĥivnomoj ne povas enhavi “/”.

en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
eo: Arĥivnomoj komencantaj kun “.” estas kaŝitaj.

en: Are you sure you want to open all files?
eo: Ĉu vi certe deziras malfermi ĉiujn dosierojn?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi la elektitan elementon %'d el rubujo por ĉiam?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi la elektitajn elementojn %'d el rubujo por ĉiam?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
eo[0]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi la %'d elektitan elementon?
eo[1]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi la %'d elektitajn elementojn?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
eo: Ĉu vi certe volas forigi “%s” el rubujo por ĉiam?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi “%s”?

[ctx: Artist]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Artist Name
eo: Artistnomo

en: Artist name
eo: Nomo de artisto

en: Artist:
eo: Artisto:

en: Ask before _emptying the Trash
eo: Demandi antaŭ ol _malplenigi la rubujon

en: Audio
eo: Sono

en: Audio CD
eo: Son-KD

en: Audio DVD
eo: Son-DVD

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikebla

[ctx: Audio codec]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Audio/Video
eo: Sono/Video

en: Automatic Numbering Order
eo: Aŭtomata ordo de numbrado

en: Automatic Numbers
eo: Aŭtomataj numbroj

en: Available Protocols
eo: Disponeblaj protokoloj

en: Back
eo: Reen

en: Basic
eo: Baza

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
eo[0]: Envice alinomi %d dosieron
eo[1]: Envice alinomi %d dosierojn

en: Behavior
eo: Konduto

en: Binary
eo: Duuma dosiero

en: Bit rate:
eo: Bitrapido:

en: By Access Date
eo: Laŭ dato de aliro

en: By Modification Date
eo: Laŭ dato de modifo

en: By Name
eo: Laŭ nomo

en: By Size
eo: Laŭ grando

en: By Trashed Date
eo: Laŭ forigtempo

en: By Type
eo: Laŭ tipo

en: C_ompress…
eo: _Densigi…

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Camera Brand
eo: Kameraa marko

en: Camera Model
eo: Kameraa modelo

en: Camera model
eo: Kameraa modelo

en: Cance_l
eo: Rezig_ni

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel Group Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de grupo?

en: Cancel Owner Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de posedanto?

en: Canceled
eo: Nuligita

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change Permissions for Enclosed Files
eo: Ŝanĝi permesojn por enfermitaj dosieroj

en: Change Permissions for Enclosed Files…
eo: Ŝanĝi permesojn por enfermitaj dosieroj…

en: Channels:
eo: Kanaloj:

en: Choose the order of information to appear in the list view.
eo: Elektu la ordigon de informoj aperantaj en la listvido.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
eo: Elektu la ordigon de informoj por prezentiĝi en tiu dosierujo:

en: Clear the currently selected date
eo: Vakigi la nunan elektitan daton

en: Close current view
eo: Fermi nunan vidon

en: Close tab
eo: Fermi la langeton

en: Codec:
eo: Kodeko:

en: Column order in list view
eo: Kolumna ordo en lista vido

en: Columns visible in list view
eo: Kolumnoj videblaj per lista vido

en: Comment:
eo: Komento:

en: Compatible with all operating systems.
eo: Kongrua kun ĉiuj operaciumoj.

en: Compress %d file | Compress %d files
eo[0]: Densigi %d dosieron
eo[1]: Densigi %d dosierojn

en: Compress “%s”
eo: Densigi “%s”

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
eo[0]: Densigis %'d dosieron al “%s”
eo[1]: Densigis %'d dosierojn al “%s”

en: Compressed “%s” into “%s”
eo: Densigis “%s” al “%s”

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
eo[0]: Densigante %'d dosieron al “%s”
eo[1]: Densigante %'d dosierojn al “%s”

en: Compressing Files
eo: Densigante dosierojn

en: Compressing “%s” into “%s”
eo: Densigante “%s” al “%s”

en: Computer
eo: Komputilo

en: Con_nect
eo: Ko_nekti

en: Connect to _Server
eo: Konekti al _servilo

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Container:
eo: Ujo:

en: Contains digital photos
eo: Enhavas ciferecajn fotojn

en: Contains music
eo: Enhavas muzikon

en: Contains music and photos
eo: Enhavas muzikon kaj fotojn

en: Contains photos and music
eo: Enhavas fotojn kaj muzikon

en: Contains software to install
eo: Enhavas programaron por instali

en: Contains software to run
eo: Enhavas programaron por lanĉi

en: Content View
eo: Enhava vido

en: Contents:
eo: Enhavo:

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
eo[0]: Kopiis %'d dosieron al “%s”
eo[1]: Kopiis %'d dosierojn al “%s”

en: Copied “%s” to “%s”
eo: Kopiis “%s” al “%s”

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
eo[0]: Kopii %d eron al “%s”
eo[1]: Kopii %d erojn al “%s”

en: Copy _Anyway
eo: Kopii t_amen

en: Copy to…
eo: Kopii al…

en: Copy “%s” to “%s”
eo: Kopii “%s” al “%s”

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
eo[0]: Kopiante %'d dosieron al “%s”
eo[1]: Kopiante %'d dosierojn al “%s”

en: Copying Files
eo: Kopiante dosierojn

en: Copying “%s” to “%s”
eo: Kopiante “%s” al “%s”

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Could Not Display “%s”
eo: Ne eblas montri “%s”

en: Could not add application
eo: Ne eblis aldoni la aplikaĵon

en: Could not determine original location of “%s”
eo: Ne eblis determini la originan lokon de “%s”

en: Could not forget association
eo: Ne eblis forgesi la asocio

en: Could not paste files
eo: Ne eblis alglui dosierojn

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
eo: Ne eblis forigi la jam ekzistantan dosieron kun la sama nomo en %s.

en: Could not remove the source folder.
eo: Ne eblis forigi la fontdosierujon.

en: Could not set as default
eo: Ne eblis agordi kiel implicita

en: Count number of files in folders:
eo: Kalkuli nombron da dosieroj en dosierujoj:

en: Create
eo: Krei

en: Create Archive
eo: Krei arĥivon

en: Create _Link
eo: Krei _ligilon

en: Create a new folder “%s”
eo: Krei novan dosierujon “%s”

en: Create an empty file “%s”
eo: Krei malplenan dosieron “%s”

en: Create and delete files
eo: Krei kaj forviŝu dosierojn

en: Create link to “%s”
eo: Krei ligilon al “%s”

en: Create links to %d item | Create links to %d items
eo[0]: Krei ligilojn al %d elemento
eo[1]: Krei ligilojn al %d elementoj

en: Create new file “%s” from template
eo: Krei novan dosieron “%s” de ŝablono

en: Created On
eo: Kreita je

en: Creating Properties window.
eo: Kreado de fenestro de atributoj.

en: Creating links in “%s”
eo: Kreante ligilojn en “%s”

en: Creation Date
eo: Dato de kreo

en: Creation date
eo: Dato de kreo

en: Creator
eo: Kreinto

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: Cut
eo: Eltondi

en: Date when file was moved to the Trash
eo: Dato kiam la dosiero estis movita rubujen

en: Default folder viewer
eo: Implicita dosiera vidilo

en: Default format for compressing files
eo: Implicita formo por densigado de dosieroj

en: Default icon view zoom level
eo: Implicita zomnivelo de bildsimbola vido

en: Default list view zoom level
eo: Implicita zomnivelo de lista vido

en: Default sort order
eo: Implicita ordiga ordo

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
eo[0]: Forigi %d kopiitan eron
eo[1]: Forigi %d kopiitajn erojn

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
eo[0]: Forigi %d duobligitan elementon
eo[1]: Forigi %d duobligitajn elementojn

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
eo[0]: Forigi %d elpakitan dosierojn
eo[1]: Forigi %d elpakitajn dosierojn

en: Delete _All
eo: _Forigi ĉion

en: Delete all items in the Trash
eo: Forigi ĉiujn elementojn el rubujo

en: Delete link to “%s”
eo: Forigi ligilon al “%s”

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
eo[0]: Forigi ligilojn al %d elemento
eo[1]: Forigi ligilojn al %d elementoj

en: Delete “%s”
eo: Forigi “%s”

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
eo[0]: Forigis %'d dosieron
eo[1]: Forigis %'d dosierojn

en: Deleted “%s”
eo: Forigita “%s”

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
eo[0]: Forigante %'d dosiero
eo[1]: Forigante %'d dosieroj

en: Deleting Files
eo: Forviŝante dosierojn

en: Deleting “%s”
eo: Forigante “%s”

en: Description
eo: Priskribo

en: Detailed Type
eo: Detala speco

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Details: %s
eo: Detaloj: %s

en: Detected as “%s”
eo: Detektita kiel “%s”

[ctx: Dimensions]
en: N/A
eo: Neaplikeblaj

en: Dimensions:
eo: Grandoj:

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Do _not Empty Trash
eo: _Ne malplenigi rubujon

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
eo: Ĉu ve deziras malplenigi la rubujon antaŭ demetigo?

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
eo: Ĉu vi volas ruli “%s” aŭ vidigi ĝiajn enhavojn?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
eo[0]: Ĉu vi volas vidi %d lokon?
eo[1]: Ĉu vi volas vidi %d lokojn?

en: Document
eo: Dokumento

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Don’t have permission to access the requested location.
eo: Vi ne havas permeson por atingi la petitan lokon.

en: Drag and drop is not supported.
eo: Treno kaj faligo ne estas subtenataj.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
eo: Treno kaj faligo nur estas subtenataj sur lokaj dosiersistemoj.

en: Dropped Text.txt
eo: Demetita teksto.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
eo[0]: Duobligi %d elementon en “%s”
eo[1]: Duobligi %d elementojn en “%s”

en: Duplicate “%s” in “%s”
eo: Duobligi “%s” en “%s”

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
eo[0]: Duobligis %'d dosieron en “%s”
eo[1]: Duobligis %'d dosierojn en “%s”

en: Duplicated “%s”
eo: Duobligis “%s”

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
eo[0]: Duobligante dosieron %'d el “%s”
eo[1]: Duobligante dosierojn %'d el “%s”

en: Duplicating “%s”
eo: Duobligante “%s”

en: Duration:
eo: Daŭro:

en: E_xtract to…
eo: E_lpaki al…

en: Edit
eo: Redakti

en: Empty _Trash
eo: Malplenigi _rubujon

en: Empty all items from Trash?
eo: Ĉu forigi ĉiujn elementojn el la rubujo?

en: Emptying Trash
eo: Malplenigante la rubujon

en: Enable new experimental views
eo: Ŝalti novajn eksperimentajn vidojn

en: Enter server address…
eo: Enihu servilan adreson…

en: Episode Number
eo: Epizoda numero

en: Episode number
eo: Numero de epizodo

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
eo[0]: Eraro dum densigo de %'d dosiero al “%s”
eo[1]: Eraro dum densigo de %'d dosieroj al “%s”

en: Error compressing “%s” into “%s”
eo: Eraro dum densigo de “%s” al “%s”

en: Error extracting “%s”
eo: Eraro dum elpakado de “%s”

en: Error while adding “%s”: %s
eo: Eraro dum aldono de “%s”: %s

en: Error while compressing files.
eo: Eraro dum densigo de dosieroj.

en: Error while copying to “%s”.
eo: Eraro dum kopiado al “%s”.

en: Error while copying “%s”.
eo: Okazis eraro kopiante na “%s”.

en: Error while copying.
eo: Eraro dum kopiado.

en: Error while creating directory %s.
eo: Okazis eraro kreante dosierujon %s.

en: Error while creating file %s.
eo: Okazis eraro kreante dosieron %s.

en: Error while creating link to %s.
eo: Okazis eraro kreante ligilon al %s.

en: Error while deleting.
eo: Eraro dum forigo.

en: Error while moving files to trash.
eo: Eraro dum movado de dosieroj rubujen.

en: Error while moving “%s”.
eo: Okazis eraro movante na “%s”.

en: Error while moving.
eo: Eraro dum movado.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
eo: Okazis eraro dum agordo de “%s” kiel implicita programo: %s

en: Examples:
eo: Ekzemploj:

en: Executable Text Files
eo: Ruleblaj tekstaj dosieroj

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
eo: Ruleblaj dosieroj en ĉi tiu dosierujo aperos en la menuo “Skriptoj”.

en: Execute:
eo: Lanĉi:

en: Existing Text
eo: Nuna teksto

en: Exposure Program
eo: Ekspona programo

en: Exposure Time
eo: Daŭro de ekspono

en: Extract %d file | Extract %d files
eo[0]: Elpaki %d dosieron
eo[1]: Ekpaki %d dosierojn

en: Extract Here
eo: Elpaki ĉi tie

en: Extract to…
eo: Elpaki al…

en: Extract “%s”
eo: Elpaki “%s”

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
eo[0]: Elpakis %'d dosiero al “%s”
eo[1]: Elpakis %'d dosieroj al “%s”

en: Extracted “%s” to “%s”
eo: Elpakis “%s” al “%s”

en: Extracting Files
eo: Elpakante dosierojn

en: Extracting “%s”
eo: Elpakante “%s”

en: F_olders on this computer only
eo: D_osierujoj nur sur ĉi tiu komputilo

en: Failed to load image information
eo: Malsukcesis enlegi bildan informon

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: File Operations
eo: Dosieraj operacioj

en: File Transfer Protocol
eo: Dosiertransiga protokolo (FTP)

en: File access:
eo: Atingo al dosiero:

en: File and Folder conflict
eo: Dosierkonflikto

en: File conflict
eo: Dosierkonflikto

en: File count
eo: Nombro da dosieroj

en: File name
eo: Dosiernomo

en: File name is too long.
eo: Dosiernomo estas tro longa.

en: File names cannot contain “/”.
eo: Dosiernomoj ne povas enhavi “/”.

en: File not found
eo: Ne trovis la dosieron

en: Files
eo: Dosieroj

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eo: Dosieroj en la dosierujo “%s” ne povas esti kopiitaj ĉar vi ne havas permeson vidi ilin.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eo: Dosieroj en la dosierujo “%s” ne povas esti traktitaj ĉar vi ne havas permeson vidi ilin.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
eo: Dosiernomojn komencante kun “.” estas kaŝitaj.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
eo: Dosieroj, ankaŭ konata kiel Naŭtilo, estas la implicita dosieradministrilo de GNOME. Ĝi disponigas simplan kaj integritan manieron de administrado de viaj dosieroj kaj foliumado de via dosiersistemo.

en: Filesystem type:
eo: Dosiersistem-tipo:

en: Filter the search dates using either last used or last modified
eo: Filtri la serĉdatojn per aŭ laste uzitita aŭ laste modifita

en: Filter the search dates using either last used or last modified.
eo: Filtri la serĉdatojn per aŭ laste uzitita aŭ laste modifita.

en: Find and replace _text
eo: Trovi kaj anstataŭigi _tekston

en: First Created
eo: Unue kreita

en: First Modified
eo: Unue modifita

en: Flash Fired
eo: Fulmo ŝaltita

en: Focal Length
eo: Longo de fokuso

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Folder access:
eo: Atingo al dosierujo:

en: Folder is Empty
eo: Dosierujo estas malplena

en: Folder name
eo: Dosieruja nomo

en: Folder name is too long.
eo: Dosieruja nomo estas tro longa.

en: Folder names cannot contain “/”.
eo: Dosierujnomoj ne povas enhavi “/”.

en: Folders
eo: Dosierujo

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
eo: Dosierujonomoj komencante kun “.” estas kaŝitaj.

en: Font
eo: Tiparo

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eo: Por uzantoj de muso kun “antaŭen” kaj “reen” klavoj, tiu ŝlosilo agordos, kiu klavo aktivigas la “reen”-komandon en la retumila fenestro. Ebla amplekso de valoroj inter 6 kaj 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eo: Por uzantoj de muso kun “antaŭen” kaj “reen” klavoj, tiu ŝlosilo agordos, kiu klavo aktivigas la "antaŭen"-komandon en la retumila fenestro. Ebla amplekso de valoroj inter 6 kaj 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
eo: Por uzantoj de muso kun “antaŭaj” kaj “malantaŭaj” klavoj, tiu ŝlosilo kondiĉas se ago devus esti farita en Naŭtilo kiam unu aŭ la alia estas premita.

en: Forget association
eo: Forgesi asocion

en: Format
eo: Formato

en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: Frame rate]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Frame rate:
eo: Filmer-rapido:

en: Free space:
eo: Libera spaco:

en: Full Text
eo: Plena teksto

en: General
eo: Ĝenerala

en: Go back
eo: Reen

en: Go forward
eo: Antaŭen

en: Group
eo: Grupo

en: Group:
eo: Grupo:

en: Height
eo: Alto

en: Home
eo: Hejmo

en: ISO Speed Rating
eo: Rango de rapideco laŭ ISO

en: Icon View
eo: Bildsimbola vido

en: Icon View Captions
eo: Apudskriboj de bildsimbolaj vidoj

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
eo: Se vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos lokobreton.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
eo: Se vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos flankan panelon.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
eo: Se vera, tiam Naŭtilaj foliumilaj fenestroj ĉiam uzos tekstan enigan kampon por la loka ilstrio, anstataŭ padstrion.

en: If set to true, then Nautilus will also match the file contents besides the name. This toggles the default active state, which can still be overridden in the search popover
eo: Se vera, Naŭtilo ankaŭ serĉos dosierenhavon krom la nomo. Ĉi tiu baskuligas la implicitan aktivan staton, kiun oni ankoraŭ povas transpasi per la serĉa ŝprucfenestro

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
eo: Se vera, Naŭtilo demandos vian konfirmon, kiam vi provas forigi dosierojn aŭ malplenigi la rubujon.

en: If set to true, then Nautilus will show a delete permanently context menu item to bypass the Trash.
eo: Se vera, Naŭtilo montros porĉiame forigan menueron por preterpasi la rubujon.

en: If set to true, then Nautilus will show context menu items to create links from the copied or selected files.
eo: Se vera, Naŭtilo montros menuerojn por krei ligilojn el la kopiitaj aŭ elektitaj dosieroj.

en: If set to “after-current-tab”, then new tabs are inserted after the current tab. If set to “end”, then new tabs are appended to the end of the tab list.
eo: Se agordita al “after-current-tab”, la novaj langetoj estos enmetitaj post la nuna langeto. Se agorditaj al “end”, la novaj langetoj estos enmetitaj ĉe la langetbreta fino.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
eo: Se vera, kiam ŝovante kaj demetante la ŝvebata dosierujo aŭtomate malfermos post tempolimo.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
eo: Se vera, dosieroj en novaj fenestroj estos ordigataj renverse. Ekz., se ordigataj laŭ nomo, tiam anstataŭ ordigi la dosierojn de “a” al “z”, ili estos ordigataj de “z” al “a”; se ordigataj laŭ grando, anstataŭ kreskante ili estos ordigataj malkreskante.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eo: Se vi forigos elementon, ĝi malaperos por ĉiam.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
eo: Se vi ne fidas ĉi lokon aŭ se vi ne estas certe, tiam klaku Nuligi.

en: Illustration
eo: Ilustraĵo

en: Image
eo: Bildo

en: Image Type
eo: Bildspeco

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
eo: Bildoj super tiu grando (en bajtoj) ne estos bildetigitaj. La celo de tiu agordo estas eviti bildetigi grandajn bildojn kiuj bezonos longan tempon por ŝargiĝi kaj uzas multan memoron.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
eo: Por reakiri la liberan spacon en tiu datumportilo, vi devas malplenigi la rubujon. Ĉiuj elementoj en la rubujo perdiĝos eterne.

en: In which locations Nautilus should search on subfolders. Available values are “local-only”, “always”, “never”.
eo: En kiuj lokoj Naŭtilo devus serĉi en subdosierujoj. Eblaj valoroj estas “local-only” (nurloke), “always” (ĉiam), “never” (neniam).

en: Initial size of the window
eo: Komenca grando de la fenestro

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Large
eo: Granda

en: Last Created
eo: Laste kreita

en: Last Modified
eo: Laste modifita

en: Last _Modified
eo: Laste _modifite

en: Last _Trashed
eo: Laste movi_ta rubejen

en: Last _modified
eo: Laste _modifita

en: Last _used
eo: Laste _uzita

en: Last modified:
eo: Laste modifite:

en: Last month | %d months ago
eo[0]: Lasta monato
eo[1]: %d monatoj antaŭe

en: Last week | %d weeks ago
eo[0]: Lasta semajno
eo[1]: %d semajnoj antaŭe

en: Last year | %d years ago
eo[0]: Lasta jaro
eo[1]: %d jaroj antaŭe

en: Link
eo: Ligilo

en: Link (broken)
eo: Ligilo (interrompita)

en: Link Creation
eo: Ligi kreaĵon

en: Link target:
eo: Liga celo:

en: Link to %s
eo: Ligilo al %s

en: List Columns
eo: Kolumnoj de listo

en: List View
eo: Lista vido

en: List files only
eo: Listigi nur dosierojn

en: List of possible captions on icons
eo: Listo de eblaj apudskriboj en bildsimboloj

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Local Files Only
eo: Nur lokaj dosieroj

en: Location
eo: Loko

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
eo[0]: Farante ligilon al %'d dosiero
eo[1]: Farante ligilojn al %'d dosieroj

en: Markup
eo: Markado

en: Maximum image size for thumbnailing
eo: Maksimuma bilda grando por bildetado

en: Me
eo: Mi

[ctx: Media container]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Merge
eo: Kunigi

en: Merge Folder
eo: Kunigi dosierujon

en: Merge _All
eo: _Kunigi ĉion

en: Merge folder “%s”?
eo: Ĉu kunigi dosierujon “%s”?

en: Merge with
eo: Kunigi kun

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eo: Kunfando demandas konfirmon antaŭ ol ajna dosiero en la dosierujo estas anstataŭigata per konfliktanta dosiero.

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Metering Mode
eo: Mezura Reĝimo

en: Mo_ve to Trash
eo: Mo_vi rubujen

en: Modified
eo: Modifita

en: Modified — Time
eo: Modifita — Tempo

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Mono
eo: Unukanala

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
eo: Musbutono por ŝalti la “reen”-komandon en la retumilfenestro

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
eo: Musbutono por ŝalti la “antaŭen”-komandon en retumilfenestro

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
eo[0]: Movi %d elementon rubujen
eo[1]: Movi %d elementojn rubujen

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
eo[0]: Movi %d eron reen al “%s”
eo[1]: Movi %d erojn reen al “%s”

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
eo[0]: Movi %d elementon rubujen
eo[1]: Movi %d elementojn rubujen

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
eo[0]: Movi %d eron al “%s”
eo[1]: Movi %d erojn al “%s”

en: Move Tab _Left
eo: Movi la langeton _maldekstren

en: Move Tab _Right
eo: Movi la langeton _dekstren

en: Move to…
eo: Movi al…

en: Move “%s” back to trash
eo: Movi “%s” reen al rubujo

en: Move “%s” back to “%s”
eo: Movante “%s” al “%s”

en: Move “%s” to trash
eo: Movi “%s” rubujen

en: Move “%s” to “%s”
eo: Movante “%s” al “%s”

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
eo[0]: Movis %'d dosieron al “%s”
eo[1]: Movis %'d dosierojn al “%s”

en: Moved “%s” to “%s”
eo: Movis “%s” al “%s”

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
eo[0]: Movante %'d dosiero al “%s”
eo[1]: Movante %'d dosieroj al “%s”

en: Moving Files
eo: Movante dosierojn

en: Moving “%s” to “%s”
eo: Movante “%s” al “%s”

en: Music
eo: Muziko

en: N/A
eo: Neaplikebla

en: N_ever
eo: N_eniam

en: Name
eo: Nomo

en: Name cannot be empty.
eo: Nomo ne povas esti maplena.

en: Name cannot contain “/”.
eo: Nomo ne povas enhavi “/”.

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
eo: Naŭtilo 3.6 evitindigis tiun dosierujon kaj provis movi tiun agordon al ~/.local/share/nautilus

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
eo: Naŭtilo subtenas ĉiujn bazajn funkciojn de dosieradministrilo kaj pli. Ĝi povas serĉi kaj mastrumi viajn dosierojn kaj dosierujojn, kaj loke kaj surrete, legi kaj skribi datumojn al kaj el demeteblaj datumportiloj, ruli skriptojn, kaj lanĉi aplikaĵojn. Ĝi havas tri vidojn: Bildsimbola krado, bildsimbola listo, kaj arba listo. Oni povas etendi ĝiajn funkciojn per kromprogramoj kaj skriptoj.

en: Ne_ver
eo: Nenia_m

en: Network File System
eo: Reta dosiersistemo (NFS)

en: Networks
eo: Retoj

en: Never
eo: Neniam

en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
eo[0]: Nova dosierujo kun elekto (%'d elemento)
eo[1]: Nova dosierujo kun elekto (%'d elementoj)

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: New _Document
eo: Nova _dokumento

en: New _Folder
eo: Nova _dosierujo

en: New tab
eo: Nova langeto

en: No Results Found
eo: Ne trovis rezultojn

en: No network locations found
eo: Neniu reta loko trovita

en: No recent servers found
eo: Ne trovis lastatempan servilon

en: No results found
eo: Neniu rezulto troviĝis

en: None
eo: Neniu

en: Not allowed to set group
eo: Agordado de grupo estas nepermesata

en: Not allowed to set owner
eo: Agordado de uzanto estas nepermesata

en: Not allowed to set permissions
eo: Agordado de permesoj estas nepermesata

en: Not enough free space to extract %s
eo: Nesufiĉe libera spaco por elpaki %s

[ctx: Number of audio channels]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: On This Computer
eo: Sur ĉi tiu komputilo

en: Onl_y for files smaller than:
eo: Nu_r por dosieroj malpli grandaj ol:

en: Only searching the current folder
eo: Serĉante nur la nuna dosierujo

en: Oops! Something went wrong.
eo: Ups! Io fiaskis.

en: Oops! There was a problem running this software.
eo: Oops! Estis problemo dum lanĉo de ĉi tiu programaro.

en: Open
eo: Malfermi

en: Open %s
eo: Malfermi %s

en: Open Action
eo: Malfermi agon

en: Open In New _Tab
eo: Malfermi en nova _langeto

en: Open In New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: Open With
eo: Malfermi per

en: Open With %s
eo: Malfermi per %s

en: Open With Other _Application
eo: Malfermi per alia _aplikaĵo

en: Open all files of type “%s” with
eo: Malfermi ĉiujn dosierojn de tipo “%s” per

en: Open in Disks
eo: Malfermi per Diskoj

en: Open in New _Tab
eo: Malfermi en nova _langeto

en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: Open with:
eo: Malfermi per:

en: Opening %d item. | Opening %d items.
eo[0]: Malfermante %d eron.
eo[1]: Malfermante %d erojn.

en: Opening “%s”.
eo: Malfermante “%s”.

en: Original File Name
eo: Originala dosiernomo

en: Original Location
eo: Origina loko

en: Original Name (Ascending)
eo: Originala nomo (kreskante)

en: Original Name (Descending)
eo: Originala nomo (malkreskante)

en: Original file
eo: Originala dosiero

en: Original file name
eo: Origina dosiernomo

en: Original folder
eo: Originala dosierujo

en: Original folder:
eo: Originala dosierujo:

en: Original location of file before moved to the Trash
eo: Origina loko de la dosiero antaŭ la movo rubujen

en: Other
eo: Alia

en: Other Locations
eo: Aliaj lokoj

en: Other Type…
eo: Alia speco…

en: Others
eo: Aliaj

en: Others:
eo: Aliaj:

en: Owner
eo: Posedanto

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: PDF / PostScript
eo: PDF / PostSkripto

en: P_roperties
eo: _Ecoj

en: Parent folder
eo: Gepatra dosierujo

en: Parent folder:
eo: Gepatra dosierujo:

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
eo: Pasvort-protektitaj arĥivoj ne jam estas subtenitaj. Ĉi tiu listo enhavas aplikaĵojn, kiujn povas malfermi la arĥivon.

en: Paste
eo: Alglui

en: Perform a quick set of self-check tests.
eo: Plenumi rapidan grupon de memkontrolaj testoj.

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
eo: La permesoj ne permesas algluadon de dosieroj en ĉi tiun dosierujon

en: Photo CD
eo: Foto-KD

en: Picture
eo: Bildo

en: Picture CD
eo: Bild-KD

en: Please drop just one image to set a custom icon.
eo: Bonvolu demeti nur unu bildon por agordi propran bildsimbolon.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
eo: Bonvolu alinomi la simbolan ligilon aŭ premu la preterpasi-butonon.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
eo: Eblaj valoroj estas “single” por lanĉi dosierojn per unuobla klako, aŭ “double” por lanĉi ilin per duobla klako.

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Preparing
eo: Preparante

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
eo[0]: Preparante por densigi %'d dosieron
eo[1]: Preparante por densigi %'d dosierojn

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
eo[0]: Preparante por kopii %'d dosieron (%s)
eo[1]: Preparante por kopii %'d dosierojn (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
eo[0]: Preparante por forigi %'d dosieron (%s)
eo[1]: Preparante por forigi %'d dosierojn (%s)

en: Preparing to extract
eo: Preparante por elpaki

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
eo[0]: Preparante por movi %'d dosieron
eo[1]: Preparante por movi %'d dosierojn

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
eo[0]: Preparante por movi %'d dosieron (%s)
eo[1]: Preparante por movi %'d dosierojn (%s)

en: Preparing to move to “%s”
eo: Preparante por movi al “%s”

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eo[0]: Preparante por movi %'d dosieron rubujen
eo[1]: Preparante por movi %'d dosierojn rubujen

en: Presentation
eo: Prezentaĵo

en: Program
eo: Programo

en: Properties
eo: Ecoj

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
eo: Meti dosierojn en ĉi dosierujon por uizi ilin kiel ŝablonoj por novaj dokumentoj.

en: Quit Nautilus.
eo: Ĉesi Naŭtilon.

en: R_eload
eo: _Reŝargi

en: Rating
eo: Klasigo

en: Re_name
eo: Ali_nomi

en: Re_place
eo: Ans_tataŭigi

en: Read and write
eo: Legi kaj skribi

en: Read-only
eo: Nur legado

en: Recency
eo: Freŝdato

en: Recent Servers
eo: Lastatempaj serviloj

en: Redo
eo: Refari

en: Redo last undone action
eo: Refari lastan malfaritan agon

en: Relevance
eo: Rilateco

en: Relevance rank for search
eo: Rilateca rango por serĉo

en: Remote location — only searching the current folder
eo: Defora loko — serĉante nur la nuna dosierujo

en: Rena_me…
eo: _Alinomi…

en: Rename %d File | Rename %d Files
eo[0]: Alinomi %d dosieron
eo[1]: Alinomi %d dosierojn

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
eo[0]: Alinomi %d dosieron kaj dosierujon
eo[1]: Alinomi %d dosierojn kaj dosierujojn

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
eo[0]: Alinomi %d dosierujon
eo[1]: Alinomi %d dosierujojn

en: Rename _using a template
eo: Alinomi _uzante ŝablonon

en: Rename “%s” as “%s”
eo: Alinomi “%s” al “%s”

en: Renaming “%s” to “%s”.
eo: Alinomas na “%s” al “%s”.

en: Replace With
eo: Anstataŭigi per

en: Replace _All
eo: _Anstataŭigi ĉiujn

en: Replace file “%s”?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron “%s”?

en: Replace folder “%s”?
eo: Ĉu anstataŭigi dosierujon “%s”?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
eo: Anstataŭigi la nunajn agordojn de listaj kolumnoj per la normaj

en: Replace with
eo: Anstataŭigi per

en: Replacing it will overwrite its content.
eo: Anstataŭo de ĝi kaŭzas anstataŭigon de ĝia enhavo.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eo: Anstataŭo de ĝi kaŭzas forigon de ĉiuj dosieroj en la dosierujo.

en: Reset
eo: Reagordi

en: Reset to De_fault
eo: Reagordi al _norma

en: Reset zoom
eo: Reagordi zomon

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
eo[0]: Restaŭri %d elementon de rubujo
eo[1]: Restaŭri %d elementojn de rubujo

en: Restore group of “%s” to “%s”
eo: Restaŭri grupon de “%s” al “%s”

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
eo: Restaŭri originajn permesojn de elementoj ene de “%s”

en: Restore original permissions of “%s”
eo: Restaŭri originajn permesojn de “%s”

en: Restore owner of “%s” to “%s”
eo: Restaŭri posedanton de “%s” al “%s”

en: Restore selected items to their original position
eo: Restaŭri ĉiun elektitan bildsimbolon al ties originala grando

en: Restore “%s” from trash
eo: Restaŭri “%s” el rubujo

en: Restore “%s” to “%s”
eo: Restaŭri “%s” al “%s”

en: Reverse sort order in new windows
eo: Renversas ordigan ordon en novaj fenestroj

en: Run
eo: Lanĉi

en: Run Software
eo: Lanĉi programaron

en: Run in _Terminal
eo: Ruli en _terminalo

en: SSH File Transfer Protocol
eo: SSH dosiertransiga protokolo

en: S_kip All
eo: _Preterpasi ĉiujn

en: Samba
eo: Sambo

[ctx: Sample rate]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Sample rate:
eo: Specimenrapido:

en: Search
eo: Serĉi

en: Search & Preview
eo: Serĉi kaj Antaŭvidi

en: Search for “%s”
eo: Serĉi por “%s”

en: Search in subfolders:
eo: Serĉi en subaj dosierujon:

en: Search on the file content and name
eo: Serĉi per dosierenhavo kaj -nomo

en: Search only on the file name
eo: Serĉi nur per dosiernomo

en: Searching for network locations
eo: Serĉante por retajn lokojn

en: Searching locations only
eo: Serĉante nur lokojn

en: Searching network locations only
eo: Serĉante nur retajn lokojn

en: Searching…
eo: Serĉante…

en: Season Number
eo: Sezona numero

en: Season number
eo: Numero de vico

en: Security context:
eo: Sekuriga kunteksto:

en: Select
eo: Elekti

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Select Copy Destination
eo: Elekti kopi-celon

en: Select Custom Icon
eo: Elekti propran bildsimbolon

en: Select Dates…
eo: Elekti datojn…

en: Select Extract Destination
eo: Elekti elpak-celon

en: Select Items Matching
eo: Elekti kongruajn elementojn

en: Select Move Destination
eo: Elekti mov-celon

en: Select _All
eo: Elekti ĉ_ion

en: Select a date
eo: Elekti daton

en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
eo: Elekti aplikaĵon por malfermi “%s” kaj aliajn dosierojn de tipo “%s”

en: Select specified URI in parent folder.
eo: Elekti la specifitan URI-on en patra dosierujo.

en: Select type
eo: Elekti tipon

en: Send file by mail…
eo: Sendi dosieron retpoŝte…

en: Send files by mail…
eo: Sendi dosierojn retpoŝte…

en: Send to…
eo: Sendi al…

en: Server Addresses
eo: Servilaj adresoj

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
eo: Serviladresoj konsistas je protokolprefikso kaj adreso. Ekzemploj:

en: Set As Wallpaper
eo: Uzi kiel ekranfono

en: Set as default
eo: Agordi kiel implicita

en: Set group of “%s” to “%s”
eo: Alinomas “%s” al “%s”

en: Set owner of “%s” to “%s”
eo: Agordi posedanton de “%s” al “%s”

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
eo: Agordi permesojn de elementoj ene de “%s”

en: Set permissions of “%s”
eo: Agordi permesojn de “%s”

en: Setting permissions
eo: Agordante permesojn

en: Show Details
eo: Montri detalojn

en: Show List
eo: Montri liston

en: Show _Hidden Files
eo: Montri _kaŝitajn dosierojn

en: Show _Sidebar
eo: Montri _flankan breton

en: Show a calendar to select the date
eo: Montri kalendaron por elekti la daton

en: Show a list to select the date
eo: Montri liston por elekti la daton

en: Show action to _permanently delete files and folders
eo: Montri agon por _daŭre forigi dosierojn kaj dosierujojn

en: Show action to create symbolic _links
eo: Montri agon por krei simbolajn _ligilojn

en: Show grid
eo: Montri kradon

en: Show list
eo: Montri liston

en: Show location bar in new windows
eo: Montri lokobreton en novaj fenestroj

en: Show operations
eo: Montri operciojn

en: Show side pane in new windows
eo: Montri lokobreton en novaj fenestroj

en: Show the package installer for unknown MIME types
eo: Montri la pakaĵinstalilon por nekonataj MIME-tipoj

en: Show the version of the program.
eo: Montri la version de la programo.

en: Show thumbnails:
eo: Montri bildetojn:

en: Shows if file is starred.
eo: Montras ĉu la dosiero estas steligita.

en: Since %d day ago | Since %d days ago
eo[0]: Ekde %d tago antaŭe
eo[1]: Ekde %d tagoj antaŭe

en: Since last month | Since %d months ago
eo[0]: Ekde lasta monato
eo[1]: Ekde %d monatoj antaŭe

en: Since last week | Since %d weeks ago
eo[0]: Ekde lasta semajno
eo[1]: Ekde %d semajnoj antaŭe

en: Since last year | Since %d years ago
eo[0]: Ekde lasta jaro
eo[1]: Ekde %d jaroj antaŭe

en: Since…
eo: Ekde…

en: Size
eo: Grando

en: Size:
eo: Grando:

en: Slashes are not allowed in filenames
eo: Oblikvaj streketoj ne estas permesitaj en dosiernomoj

en: Small
eo: Malgranda

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
eo: Pli malgrandaj arĥivoj sed nur por Linukso kaj Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
eo: Pli malgrandaj arĥivoj sed devas esti instalita sur Windows kaj Mac.

en: Software
eo: Programaro

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
eo: Pardonon, sed vi ne povas ruli komandojn el fora retejo.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la grupon de “%s”: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la posedanton de “%s”: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la permesojn de “%s”: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis montri ĉiujn de enhavoj de “%s”: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis alinomi na “%s” al “%s”: %s

en: Sort _folders before files
eo: Ordigi _dosierujojn antaŭ dosieroj

en: Specified group “%s” doesn’t exist
eo: Specifita grupo “%s” ne ekzistas

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
eo: Specifita posedanto “%s” ne ekzistas

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
eo: Rapideca kompromiso por la kazo montri dosieron kiel bildeton. Se “always” tiam ĉiam kreas bildeton, eĉ se la dosierujo estas sur defora servilo. Se “local-only” tiam nur montras bildetojn por lokaj dosiersistemoj. Se “never” tiam neniam penas bildetigi dosierojn kaj nur uzas ĝeneralan bildsimbolon. Malgraŭ la nomo, aplikas al ĉiuj antaŭrigardeblaj dosierspecoj.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
eo: Rapideca kompromiso por la kazo montri la nombron de eroj en dosierujo. Se “always” tiam ĉiam montras eronombrojn, eĉ se la dosierujo estas sur fora servilo. Se “local-only” tiam nur montras nombrojn por lokaj dosiersistemoj. Se “never” tiam neniam penas komputi eronombrojn.

en: Spreadsheet
eo: Sterntabelo

en: St_op
eo: H_alti

en: Standard
eo: Norma

en: Star
eo: Stelo

en: Star %d file | Star %d files
eo[0]: Steligi %d dosieron
eo[1]: Steligi %d dosierojn

en: Starred
eo: Steligita

en: Starred files will appear here
eo: Steligitaj dosieroj aperos ĉi tie

en: Stereo
eo: Plurkanala

en: Stop Drive
eo: Halti datumportilon

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Super Video CD
eo: Supervideo-KD

en: Surround
eo: Ĉirkaŭa

en: Symbolic links only supported for local files
eo: Simbolaj ligiloj estas nur subtenataj por lokaj dosieroj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Text
eo: Teksto

en: Text Ellipsis Limit
eo: Limo de tekstaj tripunktoj

en: Text File
eo: Teksta dosiero

en: The GNOME Project
eo: La Projekto GNOME

en: The date the file was accessed by the user.
eo: La dato kiam la dosiero estis atingita de la uzanto.

en: The date the file was accessed.
eo: La dato kiam la dosiero estis atingita.

en: The date the file was modified.
eo: La dato kiam la dosiero estis laste modifita.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
eo: La implicita ordiga ordo por eroj en la bildsimbola vido. Eblaj valoroj estas “name” (nomo), “size” (grando), “type” (speco), “mtime” (modifa tempo), “atime” (atinga tempo), kaj “starred” (steligita).

en: The default width of the side pane in new windows.
eo: La implicita larĝo de la flanka panelo en novaj fenestroj.

en: The destination folder is inside the source folder.
eo: La destina dosierujo estas interne de la fonta dosierujo.

en: The destination is not a folder.
eo: La celo ne estas dosierujo.

en: The destination is read-only.
eo: La celo estas nur legebla.

en: The detailed type of the file.
eo: La detala speco de la dosiero.

en: The file is of an unknown type
eo: La dosiero estas de nekonata tipo

en: The file that you dropped is not an image.
eo: La dosiero metita ne estas bildo.

en: The file that you dropped is not local.
eo: La dosiero metita ne estas loka.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujo “%s” ne povas esti traktita ĉar vi ne havas permeson por legi ĝin.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eo: La dosierujo “%s” ne povas esti kopiita ĉar vi ne havas permeson por krei ĝin en la celon.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujo “%s” ne povas esti kopiitaj ĉar vi ne havas permeson legi ilin.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujo “%s” ne povas esti traktita ĉar vi ne havas permeson por legi ĝin.

en: The format that will be selected when compressing files.
eo: La formo, kiun oni uzas kiam densigante dosierojn.

en: The group could not be changed.
eo: La grupo ne ŝanĝeblas.

en: The group of the file.
eo: La grupo de la dosiero.

en: The item cannot be restored from trash
eo: La ero ne restaŭrebla el rubujo

en: The item could not be renamed.
eo: La elemento ne povas esti alinomita.

en: The link “%s” is broken.
eo: La ligilo “%s” estas rompita.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
eo: La ligilo “%s” estas rompita. Move it to Trash?

en: The location of the file.
eo: La loko de la dosiero.

en: The name and icon of the file.
eo: La nomo kaj bildsimbolo de la dosiero.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
eo: La nomo “%s” jam estas uzata en ĉi tiu loko. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
eo: La nomo “%s” ne estas valida ĉar ĝi entenas la signon “/”. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
eo: La nomo “%s” ne validas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
eo: La nomo “%s” estas tro longa. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The owner could not be changed.
eo: La posedanto ne ŝanĝeblas.

en: The owner of the file.
eo: La posedanto de la dosiero.

en: The permissions could not be changed.
eo: La permesoj ne ŝanĝeblis.

en: The permissions of the file.
eo: La permesoj de la dosiero.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
eo: La permesoj de la elektita dosiero ne povas esti determinitaj.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
eo: La permesoj de “%s” ne povas esti determinitaj.

en: The selection rectangle
eo: La elekta ortangulo

en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
eo: La servilo rifuzis la konekton. Kutime tio signifas ke la fajroŝirmilo blokas aliron aŭ ke la defora servo ne funkcias.

en: The size of the file.
eo: La grando de la dosiero.

en: The source file would be overwritten by the destination.
eo: La fonta dosiero estus anstataŭigita per la celo.

en: The target doesn’t support symbolic links.
eo: La celo ne subtenas simbolajn ligilojn.

en: The type of the file.
eo: Dosiera speco.

en: There is no application installed for “%s” files
eo: Neniu aplikaĵo instalita por dosieroj de tipo “%s”

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
eo: Por dosiertipo “%s” estas instalita neniu aplikaĵo. Ĉu vi volas serĉi por aplikaĵo por malfermi ĉi dosieron?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
eo: Ne ekzistas “%s” en ĉi tiu loko. Ĉu eble ĝi ĵus estis movita aŭ forigita?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eo: Spaco ne sufiĉas en la celo. Vi povas liberigi spacon per forigo de dosieroj.

en: There was an error copying the file into %s.
eo: Okazis eraro dum kopiado de la dosiero en na %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
eo: Okazis eraro dum kreo de la dosierujo en %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
eo: Okazis eraro dum kreo de la dosierujo “%s”.

en: There was an error creating the symlink in %s.
eo: Okazis eraro dum kreado de simbola ligilo en %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
eo: Okazis eraro dum forigo de la dosiero “%s”.

en: There was an error deleting the folder “%s”.
eo: Okazis eraro dum kreo de la dosierujo “%s”.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eo: Okazis eraro montrante helpon: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
eo: Okazis eraro legante informoj pri la celo.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
eo: Eraro okazis dum akiro de informoj pri la dosieroj en la dosierujo “%s”.

en: There was an error getting information about the source.
eo: Aperis eraro dum ricevado de informoj pri la fonto.

en: There was an error getting information about “%s”.
eo: Okazis eraro akirante informojn pri “%s”.

en: There was an error launching the application.
eo: Okazis eraro dum lanĉo de aplikaĵo.

en: There was an error moving the file into %s.
eo: Okazis eraro dum movo de la dosiero en na %s.

en: There was an error reading the folder “%s”.
eo: Okazis eraro legante la dosierujon “%s”.

en: There was an error while compressing files.
eo: Okazis eraro dum densigo de dosieroj.

en: There was an error while extracting “%s”.
eo: Okazis eraro dum elpakado de “%s”.

en: There was an internal error trying to search for applications:
eo: Okazis interna eraro dum la provo serĉi aplikaĵojn:

en: This drop target only supports local files.
eo: Tiu faliga celo nur subtenas lokajn dosierojn.

en: This file cannot be ejected
eo: Tiu dosiero ne estas elĵetebla

en: This file cannot be mounted
eo: Tiu dosiero ne estas surmetebla

en: This file cannot be started
eo: Tiu dosiero ne estas startebla

en: This file cannot be stopped
eo: Tiu dosiero ne estas haltigebla

en: This file cannot be unmounted
eo: Tiu dosiero ne estas demetebla

en: This is disabled due to security considerations.
eo: Tio estas elŝaltita pro sekureca kialo.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
eo: Ĉi tiu ne estas permesata por eviti forigadon de le enhavo de la cela dosierujo.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
eo: Ĉi ŝlosilo estas evitinda kaj malatentata. La ŝlosilo “show-hidden” (montri kaŝitan) de “org.gtk.Settings.FileChooser” estas nun uzita anstantaŭe.

en: This link cannot be used because it has no target.
eo: La ligilo ne uzeblas, ĉar ĝi havas neniun celon.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
eo: La ligilo ne estas uzebla, ĉar sia celo “%s” ne ekzistas.

en: This location could not be displayed.
eo: Ĉi loko ne montreblas.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
eo: Tiu loko ne ŝajnas esti dosierujo.

en: This remote location does not support sending items to the trash.
eo: Ĉi tiu fora loko ne subtenas sendi erojn rujben.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
eo[0]: Tio malfermos %'d en aparta langeto.
eo[1]: Tio malfermos %'d en apartaj langetoj.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
eo[0]: Tio malfermos %'d en aparta fenestro.
eo[1]: Tio malfermos %'d en apartaj fenestroj.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
eo[0]: Tio malfermos %d en aparta langeto.
eo[1]: Tio malfermos %d en apartaj langetoj.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
eo[0]: Tio malfermos %d apartan fenestron.
eo[1]: Tio malfermos %d apartajn fenestrojn.

en: Thumbnails
eo: Bildetoj

en: Tile View
eo: Kahela vido

en: Title
eo: Titolo

[ctx: Title]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Title:
eo: Titolo:

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosierujo kaj tiam faligu ilin denove.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosierujo kaj tiam faligu ilin denove. La lokaj dosieroj faligitaj de vi jam estas malfermitaj.

en: Toggle view
eo: Baskuligi vidon

en: Toplevel files cannot be renamed
eo: Dosiero de plejsupra nivelo ne estas alinomebla

en: Total capacity:
eo: Tuta kapacito:

en: Track Number
eo: Kantnumero

en: Track number
eo: Numero de kanto

en: Trash
eo: Rubujo

en: Trash is Empty
eo: Rubujo estas malplena

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
eo[0]: Movita rubujen %'d dosiero
eo[1]: Movita rubujen %'d dosieroj

en: Trashed On
eo: Movita rubujen je

en: Trashed on:
eo: Movita rubujen je:

en: Trashed “%s”
eo: Movita rubejen “%s”

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
eo[0]: Rubujenigo de %'d dosiero
eo[1]: Rubujenigo de %'d dosieroj

en: Trashing Files
eo: Translokante dosierojn rubujen

en: Trashing “%s”
eo: Movante rubejen “%s”

en: Try a different search
eo: Provi alian serĉon

en: Type
eo: Speco

en: Type of click used to launch/open files
eo: Alklaka speco uzata por lanĉi/malfermi dosierojn

en: Type:
eo: Tipo:

en: U_nlock Drive
eo: Malŝlosi datumportilo_n

en: Unable to access location
eo: Ne eblas atingi lokon

en: Unable to access the requested location.
eo: Ne eblas atingi la petitan lokon.

en: Unable to access “%s”
eo: Ne eblas atingi “%s”

en: Unable to complete the requested search
eo: Ne eblas kompletigi la petitan serĉon

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
eo: Ne eblas krei bezonitan dosierujon. Bonvole kreu la sekvantan dosierujon, aŭ agordu permesojn tiel, ke ĝi povu keriĝi:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
eo: Ne eblas krei bezonitajn dosierujojn. Bonvole kreu la sekvantajn dosierujojn, aŭ agordu permesojn tiel, ke ili povu kreiĝi:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
eo: Ne eblas montri la enhavojn de ĉi dosierujo.

en: Unable to eject %s
eo: Ne eblis elĵeti %s

en: Unable to eject “%s”
eo: Ne eblis elĵeti “%s”

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
eo: Ne eblas trovi la petitan dosieron. Bonvolu kontroli vian literumadon kaj klopodu denove.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
eo: Ne eblas trovi la petitan lokon. Bonevole kontrolu vian literumadon aŭ la retajn agordojn.

en: Unable to get remote server location
eo: Ne eblas atingi lokon de defora servilo

en: Unable to handle this kind of location.
eo: Ne eblas trakti ĉi tian lokon.

en: Unable to load location
eo: Ne eblas ŝargi lokon

en: Unable to locate the program
eo: Ne eblas loki la programon

en: Unable to remove “%s”
eo: Ne eblas forigi “%s”

en: Unable to search for application
eo: Ne eblas serĉi aplikaĵon

en: Unable to start location
eo: Ne eblas startigi lokon

en: Unable to start the program:
    %s
eo: Ne eblas startigi la programon:
    %s

en: Unable to start “%s”
eo: Ne eblas startigi “%s”

en: Unable to stop drive
eo: Ne eblas haltigi datumportilon

en: Unable to unmount %s
eo: Ne eblis demeti %s

en: Unable to unmount volume
eo: Ne eblis demeti datumportilon

en: Undo
eo: Malfari

en: Undo last action
eo: Malfari antaŭan agon

en: Unhandled error message: %s
eo: Netraktita erarmesaĝo: %s

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unmount
eo: Demeti

en: Unstar %d file | Unstar %d files
eo[0]: Malsteligi %d dosieron
eo[1]: Malsteligi %d dosierojn

en: Untitled Document
eo: Sentitola dokumento

en: Untitled Folder
eo: Sentitola dosierujo

en: Use Default
eo: Uzi implicitan

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
eo: Uzi kromajn musbutonajn eventojn en la foliuma fenestro de Naŭtilo

en: Use tree view
eo: Uzi arban vidon

en: Verifying destination
eo: Kontrolante celon

en: Video CD
eo: Video-KD

en: Video DVD
eo: Video-DVD

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikebla

[ctx: Video codec]
en: N/A
eo: Neaplikebla

en: View of the current folder
eo: Vido de aktuala dosierujo

en: View options
eo: Vido-agordoj

en: Views
eo: Vidoj

en: Volume:
eo: Datumportilo:

en: Wallpapers
eo: Ekranfonoj

en: What
eo: Kio

en: What to do with executable text files when activated
eo: Kiel agi post ŝalto de ruleblaj tekstaj dosieroj

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are “launch” to launch them as programs, “ask” to ask what to do via a dialog, and “display” to display them as text files.
eo: Kiel agi post ŝalto de ruleblaj tekstaj dosieroj (unuabla aŭ duobla alklako). Eblaj valoroj estas “launch” por lanĉi ilin kiel programoj, “ask” por demandi kiel agi per dialogo, kaj “display” por montri ilin kiel tekstaj dosieroj.

en: What viewer should be used when searching
eo: Kiel vidilo devus esti uzata kiam serĉante

en: When
eo: Kiam

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are “list-view”, and “icon-view”.
eo: Dum vizito de dosierujo tiu montrilo estas uzata krom se vi elektis alian vidon por tiu specifa dosierujo. Eblaj valoroj estas “list-view” (lista vido), kaj “icon-view” (bildsimbola vido).

en: When searching Nautilus will switch to the type of view in this setting.
eo: Kiam serĉante, Naŭtilo ŝanĝos al la speco de vido en ĉi tiu agordo.

en: When to show number of items in a folder
eo: Kiam vidigi nombron da elementoj en dosierujo

en: When to show thumbnails of files
eo: Kiam montri bildetojn de dosieroj

en: Where to perform recursive search
eo: Kie fari rikuran serĉon

en: Where to position newly open tabs in browser windows
eo: Kiel pozicii ĵus malfermitajn langetojn en foliumaj fenestroj

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
eo: Ĉu arba vido devus esti uzata por list-vida navigo anstataŭ plata listo.

en: Whether the navigation window should be maximized
eo: Ĉu la naviga fenestro estu maksimumigita

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
eo: Ĉu la naviga fenestro estu implcite maksimumigita.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying the Trash
eo: Ĉu demandi pri konfirmo por forigi dosierojn aŭ malplenigi rubujon

en: Whether to have full text search enabled by default when opening a new window/tab
eo: Ĉu implicite ŝalti plenteksta serĉo kiam malfermante novan fenestron/langeton

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
eo: Ĉu malfermi la ŝvebata dosierujo post tempolimo kiam ŝovi kaj demeti

en: Whether to show a context menu item to delete permanently
eo: Ĉu montri kuntekstan menueron por forigi ĉiame

en: Whether to show context menu items to create links from copied or selected files
eo: Ĉu montri kuntekstajn menuerojn por krei ligilojn el kopiitaj aŭ elektitaj dosieroj

en: Whether to show hidden files
eo: Vidigi kaŝitajn dosierojn

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
eo: Ĉu montri dialogon de pakaĵinstalilo kiam MIME-speco estas malfermita, por serĉi aplikaĵon pritraktiante ĝin.

en: Whether to use the new experimental views using the latest GTK+ widgets to help giving feedback and shaping their future.
eo: Ĉu uzi novajn eksperimentajn vidojn uzante la plej freŝdatajn GTK+ fenestraĵojn por helpi per prijuĝaj rimarkoj kaj influi ĝiajn estontecojn.

en: Which file types will be searched
eo: Kian dosierspecojn estos serĉitaj

en: Width
eo: Larĝo

en: Width of the side pane
eo: Larĝo de flanka panelo

[ctx: Year]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Year:
eo: Jaro:

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Yesterday %H:%M
eo: Hieraŭ, %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
eo: Hieraŭ, %-l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
eo: Vi ne estas la posedanto, do vi ne povas ŝanĝi ĉi permesojn.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
eo: Vi provas anstataŭigi la celan dosierujon “%s” kun simbola ligilo.

en: You can only use local images as custom icons.
eo: Por propraj bildsimboloj uzeblas nur lokaj bildoj.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eo: Vi povas haltigi tiun operacion alklakante “Nuligi”.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
eo: Vi ne povas atribui pli ol unu propra bildsimbolo samtempe!

en: You cannot copy a file over itself.
eo: Vi ne povas kopii dosieron al si mem.

en: You cannot copy a folder into itself.
eo: Vi ne povas kopii dosierojn en ĝin mem.

en: You cannot move a file over itself.
eo: Vi ne povas movi dosieron al si mem.

en: You cannot move a folder into itself.
eo: Vi ne povas movi dosierojn en ĝin mem.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eo: Vi ne havas permeson por skribi en cela loko.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por forigi la dosieron “%s”.

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por forigi la dosierujon “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por ŝanĝi la grupon de “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por alinomi “%s”.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por vidi la enhavon de “%s”.

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: _About Files
eo: _Pri Dosieroj

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _All locations
eo: Ĉ_iuj lokoj

en: _Ask what to do
eo: _Demandi kion fari

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Close Tab
eo: _Fermi langeton

en: _Connect
eo: _Konekti

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Copy Here
eo: _Kopii ĉi tien

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Delete Permanently
eo: _Daŭre forigi

en: _Delete from Trash
eo: _Forigi el rubujo

en: _Detect Media
eo: _Detekti Aŭdvidaĵo

en: _Disconnect
eo: _Malkonekti

en: _Display
eo: _Montri

en: _Display them
eo: _Montri ilin

en: _Double click to open items
eo: _Duobla klako por marfermi erojn

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Empty
eo: _Malplenigi

en: _Extract Here
eo: _Elpaki ĉi tie

en: _Files
eo: _Dosieroj

en: _Files on this computer only
eo: _Dosieroj nur sur ĉi tiu komputilo

en: _First Modified
eo: _Dato de unua modifo

en: _Format…
eo: _Strukturi…

en: _Group:
eo: _Grupo:

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Link Here
eo: _Ligi ĉi tien

en: _Lock Drive
eo: Ŝ_losi datumportilon

en: _Merge
eo: _Kunigi

en: _Mount
eo: Sur_meti

en: _Move Here
eo: _Movi ĉi tien

en: _Name: | _Names:
eo[0]: _Nomo:
eo[1]: _Nomoj:

en: _Never
eo: _Neniam

en: _New Tab
eo: _Nova langeto

en: _OK
eo: _Bone

en: _On this computer only
eo: Nur sur ĉi tiu k_omputilo

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open Item Location
eo: _Malfermi eran lokon

en: _Open Scripts Folder
eo: Malfermi skriptan d_osierujon

en: _Owner:
eo: P_osedanto:

en: _Paste
eo: _Alglui

en: _Paste Into Folder
eo: _Alglui dosierujen

en: _Pattern:
eo: Ŝ_ablono:

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Properties
eo: _Atributoj

en: _Redo
eo: _Refari

en: _Redo Batch Rename
eo: _Refari envican alinomadon

en: _Redo Change Group
eo: _Refari ŝanĝadon de grupo

en: _Redo Change Owner
eo: _Refari ŝanĝon de posedanto

en: _Redo Change Permissions
eo: _Refari ŝanĝadon de permesoj

en: _Redo Compress
eo: _Refari densigadon

en: _Redo Copy
eo: _Refari kopion

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
eo[0]: _Refari kopion de %d ero
eo[1]: _Refari kopion de %d eroj

en: _Redo Create Empty File
eo: _Refari kreon de malplena dosiero

en: _Redo Create Folder
eo: _Refari kreon de dosierujo

en: _Redo Create Link
eo: _Refari kreon de ligilo

en: _Redo Create from Template
eo: _Relfari kreon de ŝablono

en: _Redo Duplicate
eo: _Refari duobligon

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
eo[0]: _Refari duobligon de %d elemento
eo[1]: _Refari duobligon de %d elementoj

en: _Redo Extract
eo: _Refari elpakadon

en: _Redo Move
eo: _Refari movon

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
eo[0]: _Refari la movon de %d ero
eo[1]: _Refari la movojn de %d eroj

en: _Redo Rename
eo: _Refari alinomadon

en: _Redo Restore from Trash
eo: _Refari restaŭron el rubujo

en: _Redo Starring
eo: _Refari steligadon

en: _Redo Trash
eo: _Refari rubejenigadon

en: _Redo Unstarring
eo: _Refari malsteligadon

en: _Remove from Recent
eo: Fo_rigi el freŝdata

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: _Restore
eo: _Restaŭri

en: _Restore From Trash
eo: _Restaŭri el rubujo

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: _Revert
eo: _Malfari

en: _Run
eo: _Ruli

en: _Run them
eo: _Ruli ilin

en: _Safely Remove Drive
eo: Demeti datumportilon _sekure

en: _Scripts
eo: _Skriptoj

en: _Search in Software
eo: _Serĉi en Programaro

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Select Application
eo: _Elekti aplikaĵon

en: _Select a new name for the destination
eo: _Elekti alian nomon por la celo

en: _Show sidebar
eo: _Montri flankan breton

en: _Single click to open items
eo: _Unuobla klako por marfermi erojn

en: _Size
eo: _Grando

en: _Skip
eo: Preterpa_si

en: _Skip files
eo: Preterpa_si dosierojn

en: _Start
eo: _Starti

en: _Start Multi-disk Drive
eo: _Startigi plurdiskan datumportilon

en: _Stop
eo: _Halti

en: _Stop Multi-disk Drive
eo: _Haltigi plurdiskan datumportilon

en: _Type
eo: _Tipo

en: _Undo
eo: _Malfari

en: _Undo Batch Rename
eo: _Malfari envican alinomadon

en: _Undo Change Group
eo: _Malfari ŝanĝadon de grupo

en: _Undo Change Owner
eo: _Malfari ŝanĝon de posedanto

en: _Undo Change Permissions
eo: _Malfari ŝanĝadon de permesoj

en: _Undo Compress
eo: _Malfari densigadon

en: _Undo Copy
eo: _Malfari kopion

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
eo[0]: _Malfari kopion de %d ero
eo[1]: _Malfari kopion de %d eroj

en: _Undo Create Empty File
eo: _Malfari kreon de malplena dosiero

en: _Undo Create Folder
eo: _Malfari kreon de dosierujo

en: _Undo Create Link
eo: _Malfari kreon de ligilo

en: _Undo Create from Template
eo: _Malfari kreon de ŝablono

en: _Undo Duplicate
eo: _Malfari duobligon

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
eo[0]: _Malfari duobligon de %d elemento
eo[1]: _Malfari duobligon de %d elementoj

en: _Undo Extract
eo: _Malfari elpakadon

en: _Undo Move
eo: _Malfari movon

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
eo[0]: _Malfari la movon de %d ero
eo[1]: _Malfari la movojn de %d eroj

en: _Undo Rename
eo: _Malfari alinomadon

en: _Undo Restore from Trash
eo: _Malfari restaŭron el rubujo

en: _Undo Starring
eo: _Malfari steligadon

en: _Undo Trash
eo: _Malfari rubejenigadon

en: _Undo Unstarring
eo: _Malfari malsteligadon

en: _Unmount
eo: Demeti dat_umportilon

en: _Visible Columns…
eo: _Videblaj kolumnoj…

en: access
eo: atingo

en: create/delete
eo: krei/forigi

en: dav:// or davs://
eo: dav:// aŭ davs://

en: dropped data
eo: demetitaj datumoj

[ctx: file]
en: %s Properties
eo: %s ecoj

[ctx: folder]
en: %s Properties
eo: %s ecoj

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
eo: dosierujo;administrilo;esplori;disko;dosiersistemo;naŭtilo;

en: free
eo: libera

en: ftp:// or ftps://
eo: ftp:// aŭ ftps://

en: list
eo: listo

[ctx: menu item]
en: Sort
eo: Ordigi

[ctx: menu item]
en: Star
eo: Steligi

[ctx: menu item]
en: Unstar
eo: Malsteligi

en: nd copy)
eo: a kopio)

en: no
eo: ne

en: nothing
eo: nenio

[ctx: preferences]
en: Sort
eo: Ordigi

en: rd copy)
eo: a kopio)

en: read
eo: legi

en: sftp:// or ssh://
eo: sftp:// aŭ ssh://

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
eo: Legosigni nunan lokon

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
eo: Fermi fenestron aŭ langeton

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
eo: Krei dosierujon

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
eo: Krei ligilojn al kopiita elemento

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
eo: Krei ligilojn al elektita elemento

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
eo: Daŭre forigi

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eo: Redaktado

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
eo: Enigu lokon

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eo: Reen

[ctx: shortcut window]
en: Go down
eo: Malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
eo: Antaŭen

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
eo: Iri al hejma dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
eo: Iri al sekva langeto

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
eo: Iri al antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Go up
eo: Supren

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
eo: Krada vido

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
eo: Inversigi la elekton

[ctx: shortcut window]
en: List view
eo: Lista vido

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
eo: Lokobreto kun hejma loko

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
eo: Lokobreto kun radika loko

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
eo: Movi la langeton maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
eo: Movi la langeton dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
eo: Movi rubujen

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eo: Navigado

[ctx: shortcut window]
en: New tab
eo: Nova langeto

[ctx: shortcut window]
en: New window
eo: Nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
eo: Malfermi dosieron kaj fermi fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
eo: Malfermi en nova langeto

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
eo: Malfermi en nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
eo: Malfermi eran lokon (nur serĉa kaj freŝdata)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
eo: Malfermi langeton

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
eo: Malfermi per implicita aplikaĵo

[ctx: shortcut window]
en: Opening
eo: Malfermado

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eo: Refari

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
eo: Aktualigi rigardon

[ctx: shortcut window]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
eo: Reagordi zomon

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
eo: Restaŭri langeton

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
eo: Elekti kongruajn elementojn

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
eo: Montri ecojn de ero

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
eo: Montri/kaŝi ago-menuon

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
eo: Montri/kaŝi dosierojn

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
eo: Montri/kaŝi breton

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eo: Langetoj

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: shortcut window]
en: View
eo: Vido

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eo: Enzomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eo: Elzomi

en: st copy)
eo: a kopio)

en: th copy)
eo: a kopio)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
eo: Unua

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
eo: Dua

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
eo: Tria

[ctx: title]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: unknown
eo: nekonata

en: unreadable
eo: nelegebla

en: used
eo: uzata

en: write
eo: skribi

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
eo: Ne eblas movi “%s” rubujen. Ĉu vi volas forigi ĝin tuj?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
eo: “%s” enhavas programaron kiun eblas komenci aŭtomate. Ĉu vi volas lanĉi ĝin?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
eo: “%s” ne troveblis. Eble ĝi estis antaŭnelonge forigita.

en: “%s” deleted
eo: “%s” forigita

en: “%s” is an executable text file.
eo: “%s” estas rulebla teksta dosiero.

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
eo: “%s” estas ena protokolo. Malfermi tiun lokon rekte ne estas subtenita.

en: “%s” locations are not supported.
eo: “%s” lokoj ne subtenas.

en: “%s” selected
eo: “%s” elektita

en: “%s” unstarred
eo: “%s” malsteligita

en: “%s” would conflict with an existing file.
eo: “%s” konfliktus kun jamekzista dosiero.

en: “%s” would not be a unique new name.
eo: “%s” ne estus unika nova nomo.

en: “..” is not a valid name.
eo: “..” ne estas valida nomo.

en: “.” is not a valid name.
eo: “.” ne estas valida nomo.
