seahorse - en to eo translation catalogue (565 entries)

en: %s — Private key
eo: %s — Privata ŝlosilo

en: %s — Public key
eo: %s — Publika ŝlosilo

en: (Unreadable Secure Shell Key)
eo: (Nelegebla SSH-ŝlosilo)

en: (unknown)
eo: (nekonate)

en: 1024 bits
eo: 1024 bitoj

en: 24hr: no
eo: 24hr: yes

en: 256 bits
eo: 256 bitoj

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
eo[0]: <b>%d ŝlosilo estas elektita por sinkronigo</b>
eo[1]: <b>%d ŝlosiloj estas elektitaj por sinkronigo</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
eo: <big><b>La foto estas tro granda</b></big>
    La rekomendita grando por foto sur via ŝlosilo estas %d × %d bilderoj.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
eo: <i>Senemfaze:</i> signifas ke vi faris mezan kontroladon ke la ŝlosilo apartenas al la persono, kiu asertas posedi ĝin. Ekzemple, vi povis legi la ŝlosilan fingrospuron al la posedanto per telefono.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
eo: <i>Tute ne:</i> signifas ke vi kredas ke la ŝlosilo apartenas al la persono, kiu asertas posedi ĝin, sed vi ne kontrolis tiun.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
eo: <i>Prudente:</i> Elektu ĉi tion nur se vi certegas ke ĉi tiu ŝlosilo estas aŭtentika.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
eo: PGP-ŝlosilo permesas al vi ĉifri retpoŝton aŭ dosierojn al aliuloj.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
eo: Sekura ŝela (SSH) ŝlosilo permesas al vi konekti sekure al aliaj komputiloj.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
eo: Ŝlosilaro, kiu estas aŭtomate malŝlosita dum saluto

en: A keyring used to store passwords
eo: Ŝlosilaro, kiu estas uzata por konservi pasvortojn

en: AM
eo: ATM

en: Access a network share or resource
eo: Aliri retdividejon aŭ risurcon

en: Access a website
eo: Aliri retejon

en: Actions
eo: Agoj

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Key Server
eo: Aldoni ŝlosilan servilon

en: Add Password
eo: Aldoni pasvorton

en: Add User ID
eo: Aldon uzanto-identigilon

en: Add a new key or item
eo: Aldoni novan ŝlosilon aŭ eron

en: Add a photo to this key
eo: Aldoni foton al tiu ŝlosilo

en: Add password keyring
eo: Aldoni pasvortan ŝlosilaron

en: Add subkey to %s
eo: Aldoni subŝlosilon al %s

en: Add user ID to %s
eo: Aldoni uzanto-identigilon al %s

en: Algorithm
eo: Algoritmo

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
eo: Nekonate

en: All JPEG files
eo: Ĉiuj JPEG-dosieroj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All image files
eo: Ĉiuj bilddosieroj

en: All key files
eo: Ĉiuj ŝlosildosieroj

en: Allows accessing this computer remotely
eo: Permesas atingon al ĉi tiu komputilo defore

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi %d pasvorton?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi %d pasvortojn?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
eo[0]: Ĉi vi certe volas forigi %u SSH-ŝlosilon?
eo[1]: Ĉi vi certe volas forigi %u SSH-ŝlosilojn?

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la pasvortan ŝlosilaron “%s”?

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la pasvorton “%s”?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la SSH-ŝlosilon “%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
eo[0]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi %d atestilon?
eo[1]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi %d atestilojn?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
eo[0]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi %d ŝlosilon?
eo[1]: Ĉu vi certe volas daŭre forigi %d ŝlosilojn?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi %s?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi subŝlosilon %d de %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi la uzanto-identigilon “%s”?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la aktualan foton el via ŝlosilo?

en: Armored PGP keys
eo: Sekuraj PGP-ŝlosiloj

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

en: Auto publish keys
eo: Aŭtomate eldoni ŝlosilojn

en: Auto retrieve keys
eo: Aŭtomate ricevi ŝlosilojn

en: Automatically retrieve keys from _key servers
eo: Aŭtomate ricevi ŝlosilojn el ŝlosilaj _serviloj

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
eo: Aŭtomate sinkronigi _modifitajn ŝlosilajn kun ŝlosilaj serviloj

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
eo: Per subskribo, vi indikas vian fidon ke ĉi tiu ŝlosilo apartenas al:

en: C_hange
eo: Ŝa_nĝi

en: C_reate
eo: K_rei

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot delete
eo: Ne eblis forigi

en: Can’t import key
eo: Ne eblis enporti ŝlosilon

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Certificate request
eo: Atestilo-peto

en: Certificates
eo: Atestiloj

en: Certificates (DER encoded)
eo: Atestiloj (DER-kodigitaj)

en: Certify
eo: Atesti

en: Change Passphrase
eo: Ŝanĝi pasfrazon

en: Change _Passphrase
eo: Ŝanĝi _pasfrazon

en: Change _Password
eo: Ŝanĝi _pasvorton

en: Change password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Choose Photo to Add to Key
eo: Elekti foton por aldoni al ŝlosilo

en: Choose Signing Key
eo: Elekti subskriban ŝlosilon

en: Clipboard text
eo: Tonduja teksto

en: Combine all keyrings
eo: Kunigi ĉiujn ŝlosilarojn

en: Comment
eo: Komento

en: Compromised
eo: Malkonfidencigita

en: Con_firm Passphrase:
eo: Kon_firmi pasfrazon:

en: Configure Key for Secure Shell…
eo: Agordi ŝlosilon por Sekura Ŝelo…

en: Configuring Secure Shell Keys…
eo: Agordante SSH-ŝlosilojn…

en: Confirm new passphrase
eo: Konfirmi novan pasfrazon

en: Confirm:
eo: Konfirmi:

en: Connecting to: %s
eo: Konektante al: %s

en: Contributions:
eo: Kontribuintoj:

en: Copy
eo: Kopii

en: Could not display help: %s
eo: Ne eblis montri helpon: %s

en: Couldn’t add item
eo: Ne eblis aldoni eron

en: Couldn’t add keyring
eo: Ne eblis aldoni ŝlosilaron

en: Couldn’t add photo
eo: Ne eblis prepari fotaĵon

en: Couldn’t add revoker
eo: Ne eblis aldoni senvalidiganton

en: Couldn’t add subkey
eo: Ne eblis aldoni subŝlosilon

en: Couldn’t add user ID
eo: Ne eblis aldoni uzanto-identigilon

en: Couldn’t change authorization for key.
eo: Ne eblis ŝanĝi aŭtentigon por ŝlosilo.

en: Couldn’t change expiry date
eo: Ne eblis ŝanĝi senvalidigan daton

en: Couldn’t change keyring password
eo: Ne eblis ŝanĝi ŝlosilaran pasvorton

en: Couldn’t change passphrase for key.
eo: Ne eblis ŝanĝi pasfrazon por ŝlosilo.

en: Couldn’t change password.
eo: Ne eblis ŝanĝi pasvorton.

en: Couldn’t change primary photo
eo: Ne povis ŝanĝi ĉefan foton

en: Couldn’t change primary user ID
eo: Ne povis ŝanĝi ĉefan uzanto-identigilon

en: Couldn’t communicate with %s: %s
eo: Ne povis komuniki al %s: %s

en: Couldn’t communicate with server “%s”: %s
eo: Ne povis komuniki al servilo “%s”: %s

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
eo: Ne povis agordi SSH-ŝlosilojn sur defora komputilo.

en: Couldn’t create certificate request
eo: Ne eblis krei atestilan peton

en: Couldn’t delete
eo: Ne eblis forigi

en: Couldn’t delete photo
eo: Ne eblis forigi fotaĵon

en: Couldn’t delete subkey
eo: Ne eblis forigi subŝlosilon

en: Couldn’t delete user ID
eo: Ne eblis forigi unzonto-identigilon

en: Couldn’t export data
eo: Ne eblis elporti datumojn

en: Couldn’t export key
eo: Ne eblis elporti ŝlosilon

en: Couldn’t export keys
eo: Ne eblis elporti ŝlosilojn

en: Couldn’t generate PGP key
eo: Ne eblis generi PGP-ŝlosilon

en: Couldn’t generate Secure Shell key
eo: Ne povis generi SSH-ŝlosilon

en: Couldn’t generate private key
eo: Ne eblis generi privatan ŝlosilon

en: Couldn’t import key: %s
eo: Ne eblis enporti ŝlosilojn: %s

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
eo: Ne povis enlegi nove generitan SSH-ŝlosilon

en: Couldn’t lock
eo: Ne eblis ŝlosi

en: Couldn’t prepare photo
eo: Ne eblis prepari fotaĵon

en: Couldn’t publish keys to server
eo: Ne eblis afiŝi ŝlosilojn al servilo

en: Couldn’t rename key.
eo: Ne eblis alinomi ŝlosilon.

en: Couldn’t resolve address: %s
eo: Ne povis solvi adreson: %s

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
eo: Ne eblis ricevi ŝlosilojn el servilo: %s

en: Couldn’t revoke subkey
eo: Ne eblis senvalidigi subŝlosilon

en: Couldn’t save certificate request
eo: Ne eblis konservi atestilo-peton

en: Couldn’t set default keyring
eo: Ne eblis agordi implicitan ŝlosilaron

en: Couldn’t set description.
eo: Ne eblis agordi priskribon.

en: Couldn’t sign key
eo: Ne eblis subskribi ŝlosilon

en: Couldn’t unlock
eo: Ne eblis malŝlosi

en: Couldn’t unlock keyring
eo: Ne eblis malŝlosi ŝlosilaron

en: Create
eo: Krei

en: Create a certificate request file for this key
eo: Krei atestilan petan dosieron por ĉi tiu ŝlosilo

en: Create a certificate request file.
eo: Krei novan atestilan petan dosieron.

en: Create a new private key
eo: Krei novan privatan ŝlosilon

en: Create the new user ID
eo: Krei la novan uzantan ID

en: Created
eo: Kreite

en: Created on
eo: Kreita je

en: Created:
eo: Kreita:

en: Creating Secure Shell Key
eo: Kreante SSH-ŝlosilon

en: Custom
eo: Propra

en: DSA (sign only)
eo: DSA (nur subskriba)

en: Data to be imported
eo: Enportotaj datumoj

en: Date
eo: Dato

en: Dates
eo: Datoj

en: Dates:
eo: Datoj:

en: Day
eo: Tago

en: Day of month part of the lower date limit
eo: Tagparto de la data sublimo

en: Day of month part of the upper date limit
eo: Tagparto de la data suprolimo

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
eo: Malĉifro malsukcesis. Vi probable ne havas la malĉifran ŝlosilon.

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete Password
eo: Forigi pasvorton

en: Delete SSH Key
eo: Forigi SSH-ŝlosilon

en: Delete this certificate or key
eo: Forigi ĉi tiun atestilon aŭ ŝlosilon

en: Description
eo: Priskribo

en: Details
eo: Detaloj

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Display flags
eo: Montraj flagoj

en: Displayed date and/or time properties
eo: Montritaj dataj kaj/aŭ horaj ecoj

en: Displayed day of month
eo: Montrata tago de la monato

en: Displayed hour
eo: Montrata horo

en: Displayed minute
eo: Montrata minuto

en: Displayed month
eo: Montrata monato

en: Displayed second
eo: Montrata sekundo

en: Displayed year
eo: Montrata jaro

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
eo: Klaku duoble sur ŝlosilo por inspekti ĝin, aŭ alklaku la enport-butonon por enporti ĝin en vian ŝlosilaron.

en: Dropped text
eo: Enmetita teksto

en: E_xpiration Date:
eo: S_envalidiĝa dato:

en: ElGamal (encrypt only)
eo: ElGamal (nur ĉifra)

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Encryption _Type:
eo: Ĉifra _speco:

en: Encryption key password
eo: Ĉifrado-ŝlosila pasvorto

en: Enter Key Passphrase
eo: Enigi ŝlosilan pasfrazon

en: Enter PIN or password for: %s
eo: Enigu PIN aŭ pasvorton de: %s

en: Enter new passphrase
eo: Enigi novan pasfrazon

en: Enter new passphrase for “%s”
eo: Enigi novan pasfrazon por “%s”

en: Enter passphrase
eo: Enigi pasfrazon

en: Enter passphrase for “%s”
eo: Enigi pasfrazon por “%s”

en: Enter the date directly
eo: Enigi la daton rekte

en: Enter the new passphrase again: %s
eo: Enigu la novan pasfrazon denove: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
eo: Enigu la novan pasfrazon por: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
eo: Enigu la malnovan pasfrazon por: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
eo: Enigu la pasfrazon por via nova ŝlosilo dufoje.

en: Enter the time directly
eo: Ŝanĝi la horon rekte

en: Enter your Secure Shell passphrase:
eo: Enigu vian SSH-pasfrazon:

en: Error changing password
eo: Eraro dum ŝanĝo de pasvorto

en: Error deleting the SSH key.
eo: Eraro dum forigo de SSH-ŝlosilo.

en: Error deleting the password.
eo: Eraro dum forigo de pasvorto.

en: Expiration Date:
eo: Senvalidiga dato:

en: Expire
eo: Senvalidiĝi

en: Expired
eo: Senvalidiĝis

en: Expires
eo: Senvalidiĝo

[ctx: Expires]
en: Never
eo: Neniam

en: Expires:
eo: Senvalidiĝos:

en: Expiry: %s
eo: Senvalidiĝo: %s

en: Export
eo: Elporti

en: Export the certificate
eo: Elporti la atestilon

en: Exporting data
eo: Elportante datumojn

en: Export…
eo: Elporti…

en: Failed to export certificate
eo: Malsukcesis elporti atestilon

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter items:
eo: Filtri erojn:

en: Find Remote Keys
eo: Serĉi deforajn ŝlosilojn

en: Find remote keys…
eo: Trovi deforajn ŝlosilojn…

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: Fingerprint:
eo: Fingrospuro:

en: For help contact your system administrator or the administrator of the key server.
eo: Por helpo, kontaktu vian sistemadministranton aŭ la administranton de la ŝlosila servo.

en: Full _Name
eo: Tuta _nomo

en: Full _Name:
eo: Tuta _nomo:

en: GNOME Online Accounts password
eo: GNOME Retaj Kontoj pasvorto

en: GNOME Web password
eo: GNOME Reto-pasvorto

en: GPG key
eo: GPG-ŝlosilo

en: Generate a new key
eo: Generi novan ŝlosilon

en: Generate a new subkey
eo: Generi novan subŝlosilon

en: Generating key
eo: Generante ŝlosilon

en: GnuPG keys
eo: GnuPG-ŝlosiloj

en: GnuPG: default keyring directory
eo: GnuPG: implicita ŝlosilara dosierujo

en: Go to next photo
eo: Iri al sekva foto

en: Go to previous photo
eo: Iri al antaŭa foto

en: Good
eo: Bona

en: Google Chrome password
eo: Pasvorto de Google Chrome

en: HTTP Key Server
eo: HTTP ŝlosila servilo

en: Height (in pixels) of the window.
eo: Alto (en bilderoj) de la fenestro.

en: Height of the window
eo: Alto de la fenestro

en: Help
eo: Helpo

en: Host:
eo: Gastigo:

en: Hour
eo: Horo

en: Hour part of the lower time limit
eo: Horparto de la data sublimo

en: Hour part of the upper time limit
eo: Horparto de la data suprolimo

en: How carefully have you checked this key?
eo: Kiel prudente vi kontrolis ĉi tiun ŝlosilon?

en: How others will see this signature:
eo: Kiel aliuloj vidos ĉi tiun subskribon:

en: I can _revoke this signature at a later date.
eo: Mu povas sen_validigi ĉi tiun subskribon poste.

en: I trust signatures from “%s” on other keys
eo: Mi fidas subskribojn de “%s” sur aliaj ŝlosiloj

en: I understand that all items will be permanently deleted.
eo: Mi komprenas, ke ĉiuj eroj estos forigitaj daŭre.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
eo: Mi komprenas, ke ĉi tiu ŝlosilo estos daŭre forigita.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
eo: Mi komprenas, ke ĉi tiu sekreta ŝlosilo estos daŭre forigita.

en: ID
eo: Identigilo

en: IM account password for
eo: IM-konta pasvorto por

en: If key never expires
eo: Se la ŝlosilo neniam senvalidiĝos

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
eo: Se vi volas uzi iun komputilon per ĉi tiu ŝlosilo, vi povas agordi tiun komputilon por rekoni vian novan ŝlosilon.

en: If you believe that the person that owns this key is “%s”, <i>sign</i> this key:
eo: Se vi kredas, ke la persono kiu posedas ĉi tiun ŝlosilon estas “%s”, <i>subskribu</i> ĉi tiun ŝlosilon:

en: If you no longer trust that “%s” owns this key, <i>revoke</i> your signature:
eo: Se vi ne plu fidas ke “%s” posedas ĉi tiun ŝlosilon, <i>senvalidigi</i> vian subskribon:

en: Import
eo: Enporti

en: Import Key
eo: Enporti ŝlosilon

en: Import failed
eo: Enporto malsukcesis

en: Import from file…
eo: Enporti el dosiero…

en: Importing data
eo: Enportante datumojn

en: Importing key. Enter passphrase
eo: Enportante ŝlosilon. Enigu pasfrazon

en: Importing key: %s
eo: Enportante ŝlosilon: %s

en: Indicate Trust:
eo: Indiki fidon:

en: Instant messaging password
eo: Tujmesaĝa pasvorto

en: Invalid expiry date
eo: Nevalida senvalidiga dato

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
eo: Nevalida ŝlosil-datumo (UID-oj mankante). Ĉi tio povus esti pro komputilo kun dato en la estonteco aŭ mankanta mem-subskribo.

en: Item Properties
eo: Eraj ecoj

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Key Co_mment
eo: Ŝlosila ko_mento

en: Key Data
eo: Ŝlosildatumoj

en: Key ID
eo: Ŝlosila ID

en: Key ID:
eo: Ŝlosil-ID:

en: Key Length
eo: Ŝlosillongo

en: Key Name
eo: Ŝlosilnomo

en: Key Names and Signatures
eo: Ŝlosilnomoj kaj subskriboj

en: Key Server Type:
eo: Ŝlosila servila speco:

en: Key Servers
eo: Ŝlosilaj serviloj

en: Key Servers:
eo: Ŝlosil-serviloj:

en: Key _Length:
eo: Ŝlosil_longo:

en: Key _Strength (bits):
eo: Ŝlosila _forteco (bitoj):

en: Key _Type:
eo: Ŝlosil_speco:

en: Key has been compromised
eo: Ŝlosilo estas malkonfidencigita

en: Key has been superseded
eo: Ŝlosilo estas anstataŭigita

en: Key import succeeded
eo: Enporto de ŝlosilo sukcesis

en: Key is no longer used
eo: Ŝlosilo estas ne plu uzata

en: Key storage password
eo: Ŝlosila konserveja pasvorto

en: Keyring is locked
eo: Ŝlosilaro estas ŝlosita

en: Keyring is unlocked
eo: Ŝlosilaro estas ŝlosita

en: Keyring password
eo: Ŝlosilara pasvorto

en: Keyring properties
eo: Ŝlosilaraj ecoj

en: Keys used to connect securely to other computers
eo: Ŝlosiloj uzataj por konekti sekure al aliaj komputiloj

en: LDAP Key Server
eo: LDAP ŝlosila servilo

[ctx: Label]
en: Unknown
eo: Nekonate

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Lazy mode
eo: Pigra reĝimo

en: Lazy mode doesn’t normalize entered date and time values
eo: Pigra reĝimo ne normigas enigitajn datajn kaj horajn valorojn

en: Length of Key
eo: Longo de la ŝlosilo

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
eo[0]: Ŝargis %d ŝlosilon
eo[1]: Ŝargis %d ŝlosilojn

en: Location
eo: Loko

en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Login
eo: Saluto

en: Lower limit day
eo: Taga sublimo

en: Lower limit hour
eo: Hora sublimo

en: Lower limit minute
eo: Minuta sublimo

en: Lower limit month
eo: Monata sublimo

en: Lower limit second
eo: Sekunda sublimo

en: Lower limit year
eo: Jara sublimo

en: Make this photo the primary photo
eo: Fari ĉi tiun foton la ĉefa foto

en: Manage your passwords and encryption keys
eo: Mastrumi viajn pasvortojn kaj ĉifrajn ŝlosilojn

en: Minute
eo: Minuto

en: Minute part of the lower time limit
eo: Minutparto de la data sublimo

en: Minute part of the upper time limit
eo: Minutparto de la data suprolimo

en: Month
eo: Monato

en: Month part of the lower date limit
eo: Monatparto de la data sublimo

en: Month part of the upper date limit
eo: Monatparto de la data suprolimo

en: Multiple Keys
eo: Pluraj ŝlosiloj

en: Must be at least 5 characters long
eo: Devas esti malpleje 5 signoj

en: Name
eo: Nomo

en: Name (CN):
eo: Nomo (CN):

en: Name must be at least 5 characters long.
eo: Nomo devas esti malpleje 5 signoj.

en: Name/Email
eo: Nomo/retpoŝtadreso

en: Names and Signatures
eo: Nomoj kaj subskriboj

en: Ne_ver Expires
eo: _Neniam senvalidiĝos

en: Network Credentials
eo: Retaj salutiloj

en: Network Manager secret
eo: Network Manager sekreto

en: Network connection secret
eo: Reta konekta sekreto

en: Network password
eo: Reta pasvorto

en: Never E_xpires
eo: N_eniam senvalidiĝos

en: New Key Passphrase
eo: Nova ŝlosila pasfrazo

en: New Keyring Name:
eo: Nova ŝlosilara nomo:

en: New PGP key
eo: Nova PGP-ŝlosilo

en: New Secure Shell Key
eo: Nova SSH-ŝlosilo

en: New _Passphrase:
eo: Nova _pasfrazo:

en: New private key
eo: Nova privata ŝlosilo

en: No keys usable for signing
eo: Neniu uzebla ŝlosilo por subskribado

en: No longer in use.
eo: Jam ne uzata.

en: No private key file is available for this key.
eo: Neniu privata ŝlosila dosiero disponeblas por ĉi tiu ŝlosilo.

en: No public key file is available for this key.
eo: Neniu publika ŝlosila dosiero disponeblas por ĉi tiu ŝlosilo.

en: No reason
eo: Sen kialo

en: No reason for revoking key
eo: Sen kialo por senvalidigi ŝlosilon

en: None: Don’t publish keys
eo: Neniu: Ne afiŝi ŝlosilojn

en: Not Used
eo: Neuzata

en: Not a valid Key Server address.
eo: Nevalida ŝlosila servila adreson.

en: OK
eo: Bone

en: Old Key Passphrase
eo: Malnova ŝlosila pasfrazo

en: OpenSSH keys
eo: OpenSSH-ŝlosiloj

en: Optional comment describing key
eo: Malnepra komento priskribante la ŝlosilon

en: Optional description of revocation
eo: Malnepra priskribo pri senvalidigo

en: Optional email address
eo: Malnepra retpoŝtadreso

en: Override Owner _Trust:
eo: Transpasi posedantan _fidon:

en: Owner
eo: Posedanto

en: PEM encoded request
eo: PEM-kodigita peto

en: PGP Keys
eo: PGP-ŝlosiloj

en: PGP key
eo: PGP-ŝlosilo

en: PGP keys
eo: PGP-ŝlosiloj

en: PGP keys are for encrypting email or files
eo: PGP-ŝlosiloj utilas por ĉifri retpoŝton aŭ dosierojn

en: PM
eo: PTM

en: Passphrase
eo: Pasfrazo

en: Passphrase for New PGP Key
eo: Pasfrazo por nova PGP-ŝlosilo

en: Passphrase for New Secure Shell Key
eo: Pasfrazo por nova SSH-ŝlosilo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password keyring
eo: Pasvort-ŝlosilaro

en: Password or secret
eo: Pasvorto aŭ sekreto

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Passwords
eo: Pasvortoj

en: Passwords and Keys
eo: Pasvortoj kaj ŝlosiloj

en: Personal PGP key
eo: Persona PGP-ŝlosilo

en: Personal SSH key
eo: Persona SSH-ŝlosilo

en: Personal certificate
eo: Persona atestilo

en: Personal certificate and key
eo: Persona atestilo kaj ŝlosilo

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
eo: Bonvolu elekti nomon por la nova ŝlosilaro. Oni demandos al vi malŝlos-pasvorton.

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Private key
eo: Privata ŝlosilo

en: Properties
eo: Ecoj

en: Public SSH keys
eo: Publikaj SSH-ŝlosiloj

en: Publish keys to this key server
eo: Eldoni ŝlosilojn al ĉi tiu ŝlosila servilo

en: RSA (encrypt only)
eo: RSA (nur ĉifra)

en: RSA (sign only)
eo: RSA (nur subskriba)

en: Re_voke
eo: Sen_validigi

en: Reason for revoking the key
eo: Kialo por senvalidigi la ŝlosilon

en: Remote Access
eo: Deforaj ŝlosiloj

en: Remote Host Password
eo: Defora gastiga pasvorto

en: Remote keys
eo: Deforaj ŝlosiloj

en: Remote keys containing “%s”
eo: Deforaj ŝlosiloj enhavantaj “%s”

en: Remove this photo from this key
eo: Forigi tiun foton de tiu ŝlosilo

en: Request _Certificate
eo: Peti _atestilon

en: Resolving server address: %s
eo: Solvante servilan adreson: %s

en: Retrieving data
eo: Ricevante datumojn

en: Revoke
eo: Senvalidigi

en: Revoke key
eo: Senvalidigi ŝlosilon

en: Revoke: %s
eo: Senvalidigi: %s

en: Revoked
eo: Senvalidigita

en: SSH Key
eo: SSH-ŝlosilo

en: SSH Key Properties
eo: SSH-ŝlosilaj ecoj

en: SSH key
eo: SSH-ŝlosilo

en: Safely store a password or secret
eo: Sekure konservi pasvorton aŭ sekreton

en: Save
eo: Konservi

en: Save certificate request
eo: Konservi atestilan peton

en: Save changes for this item?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn por ĉi tiu ero?

en: Saved password or login
eo: Konservita pasvorto aŭ saluto

en: Seahorse Project Homepage
eo: Retpaĝaro de la Seahorse-projekto

en: Seahorse is a GNOME application for managing encryption keys. It also integrates with nautilus, gedit and other places for encryption operations.
eo: Seahorse estas aplikaĵo de GNOME por mastrumi ĉifrajn ŝlosilojn. Ĝi ankaŭ integras kun Naŭtilo, gedit, kaj aliaj lokoj por ĉifraj agoj.

en: Search for a key or password
eo: Serĉi ŝlosilon aŭ pasvorton

en: Search was not specific enough. Server “%s” found too many keys.
eo: Serĉo ne estis sufiĉe specifa. Servilo “%s” trovis tro multe da ŝlosiloj.

en: Second
eo: Sekundo

en: Second part of the lower time limit
eo: Sekundparto de la data sublimo

en: Second part of the upper time limit
eo: Sekundparto de la data suprolimo

en: Secret SSH keys
eo: Sekretaj SSH-ŝlosiloj

en: Secure Shell
eo: Sekura ŝelo

en: Secure Shell Key
eo: SSH-ŝlosilo

en: Secure Shell key
eo: SSH-ŝlosilo

en: Select Date
eo: Elekti daton

en: Select Time
eo: Elekti tempon

en: Select the date from a calendar
eo: Elektu la daton el kalendaro

en: Select the time from a list
eo: Elekti la tempon el listo

en: Sending data
eo: Sendante datumojn

en: Server
eo: Servilo

en: Set Up
eo: Agordi

en: Set Up Computer for SSH Connection
eo: Agordi komputilon por SSH-konekto

en: Set as default
eo: Agordi kiel implicitan

en: Shared Keys Near Me:
eo: Kunhavigitaj ŝlosiloj proksime de mi:

en: Show any
eo: Montri ĉiujn ajn

en: Show expiry column
eo: Montri senvalidiĝan kolumnon

en: Show keyrings sidebar
eo: Montri flankan breton de ŝlosilaroj

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
eo: Montri flankan breton de ŝlosilaroj en Seahorse.

en: Show personal
eo: Montri proprajn

en: Show trust column
eo: Montri fidan kolumnon

en: Show trusted
eo: Montri fidatajn

en: Show type column
eo: Montri specan kolumnon

en: Show validity column
eo: Montri la validecan kolumnon

en: Show/Hide password
eo: Montri/kaŝi pasvorton

en: Sign
eo: Subskribi

en: Sign Key
eo: Subskribi ŝlosilon

en: Sign key as:
eo: Subskribi ŝlosilon kiel:

en: Signature ID
eo: Subskriba identigilo

en: Status
eo: Stato

en: Stored at:
eo: Konservita en:

en: Stored note
eo: Konservita noto

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
eo: Konservitaj personaj pasvortoj, salutiloj kaj sekretoj

en: Strength
eo: Forto

en: Strength:
eo: Forto:

en: Subkey %d of %s
eo: Subŝlosilo %d de %s

en: Superseded
eo: Anstataŭigita

en: Sync Keys
eo: Sinkronigi ŝlosilojn

en: Sync and publish keys…
eo: Sinkronigi kaj afiŝi ŝlosilojn…

en: Synchronizing keys…
eo: Sinkronigante ŝlosilojn…

en: Technical Details
eo: Teĥnikaj detaloj

en: Technical Details:
eo: Teĥnikaj detaloj:

en: Telepathy password
eo: Pasvorto de Telepatio

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
eo: La kutima nomo (CN) metita en la atestilan peton.

en: The default width of the side pane.
eo: La norma larĝo de la flanka breto.

en: The expiry date must be in the future
eo: La senvalidiga dato nepras esti estonta

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
eo: La dosieron ne eblis ŝargi. Ĝi povus esti en nevalida formo

en: The host name or address of the server.
eo: La gastignomo aŭ adreso de la servilo.

en: The operation was cancelled
eo: La ago estis nuligita

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
eo: La posendato de la ŝlosilo senvalidigis la ŝlosilon. Oni jam ne povas uzi ĝin.

en: The port to access the server on.
eo: La pordo por aliri la servilon.

en: The search for keys failed.
eo: La serĉado por ŝlosiloj malsukcesis.

en: This collection seems to be empty
eo: Ĉi tiu kolekto ŝajne estas malplena

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
eo: Ĉi tiu ne estas bilda dosiero, aŭ nekonata bildformo. Provu uzi JPEG-bildon.

en: This key expired on: %s
eo: Ĉi tiu ŝlosilo senvalidiĝis je: %s

en: This key has been revoked
eo: Ĉi tiu ŝlosilo senvalidiĝis

en: This key has expired
eo: Ĉi tiu ŝlosilo senvalidiĝis

en: This key was already signed by
    “%s”
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estis jam subskribita de
    “%s”

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
eo: Ĉi tiu estis la tria fojo, ke vi enigis malĝustan pasvorton. Bonvolu reprovi.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
eo: Ĉi tiu serĉos ŝlosilojn por aliaj sur la interreto. Ĉi tiujn ŝlosilojn oni tiam povas enporti en vian lokan ŝlosilaron.

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
eo: Ĉi tio afiŝos la ŝlosilojn al la ŝlosilaro por ke ili estos disponeblaj por aliuloj. Vi ankaŭ ricevos ŝanĝojn, kiujn aliuloj faris depost vi ricevis iliajn ŝlosilojn.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
eo: Ĉi tio ricevos iujn ajn ŝanĝojn, kiujn aliuloj faris depost vi ricevis iliajn ŝlosilojn. Neniu ŝlosila servilo estas agordita por afiŝado, do viaj ŝlosiloj ne estos disponebligitaj al aliuloj.

en: Time
eo: Tempo

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
eo: Por uzi vian SSH-ŝlosilon per alia komputilo kiu uzas SSH, vi devas jam havi konton sur tiu komputilo.

en: Trust
eo: Fido

en: Type
eo: Speco

en: Type:
eo: Tipo:

en: URL
eo: Retadreso

en: Unable to change trust
eo: Ne eblas ŝanĝi fidon

en: Unavailable
eo: Nedisponeble

en: Unknown date
eo: Nekonata dato

en: Unknown key type!
eo: Nekonata ŝlosilspeco!

en: Unknown type
eo: Nekonata tipo

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Unlocks a PGP key
eo: Malŝlosi PGP-ŝlosilon

en: Unlocks a Secure Shell key
eo: Malŝlosas SSH-ŝlosilon

en: Unnamed
eo: Sennoma

en: Unnamed private key
eo: Sennoma privata ŝlosilo

en: Upper limit day
eo: Taga suprolimo

en: Upper limit hour
eo: Hora suprolimo

en: Upper limit minute
eo: Minuta suprolimo

en: Upper limit month
eo: Monata suprolimo

en: Upper limit second
eo: Sekunda suprolimo

en: Upper limit year
eo: Jara suprolimo

en: Usage
eo: Uzado

en: Use
eo: Uzo

en: Used to access other computers
eo: Uzata por aliri aliajn komputilojn

en: Used to encrypt email and files
eo: Uzata por ĉifri retpoŝton kaj dosierojn

en: Used to request a certificate
eo: Uzata por peti atestilon

en: Used to store application and network passwords
eo: Uzata por konservi aplikaĵajn kaj retajn pasvortojn

[ctx: Validity]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: Validity]
en: Full
eo: Plena

[ctx: Validity]
en: Fully
eo: Plena

[ctx: Validity]
en: Marginal
eo: Meza

[ctx: Validity]
en: Marginally
eo: Meza

[ctx: Validity]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: Validity]
en: Revoked
eo: Senvalidigita

[ctx: Validity]
en: Ultimate
eo: Pleja

[ctx: Validity]
en: Ultimately
eo: Pleja

[ctx: Validity]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
eo: Dum kreado de ŝlosilo ni bezonas generi multe da
    hazardaj datumoj kaj ni bezonas vian helpon. Estas
    bona ideo fari ion kiel tajpi sur la klavaro, movi
    la muson, aŭ uzi aplikaĵojn. Ĉi tiu donas al la
    sistemo hazardajn datumojn.

en: Where to search:
eo: Kie fari serĉon:

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
eo: Ĉu aŭ neoni devus aŭtomate ricevi ŝlosilojn el ŝlosilaj serviloj.

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
eo: Ĉu aŭtomate eldoni ŝanĝitajn ŝlosilojn aŭ ne.

en: Wi-Fi password
eo: Vifia pasvorto

en: Width (in pixels) of the window.
eo: Larĝo (en bilderoj) de la fenestro.

en: Width of the side pane
eo: Larĝo de la flanka breto

en: Width of the window
eo: Larĝo de la fenestro

en: With seahorse you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
eo: Kun Seahorse vi povas krei kaj mastrumi PGP-ŝlosilojn, krei kaj mastrumi SSH-ŝlosilojn, afiŝi kaj ricevi ŝlosilojn el ŝlosilaj serviloj, kaŝmemori vian pasfrazon por ke vi ne devu retajpi ĝin, kaj sekurkopii viajn ŝlosilojn kaj ŝlosilaron.

en: Wrong passphrase.
eo: Malĝusta pasfrazo.

en: Wrong password
eo: Malĝusta pasvorto

en: X.509 certificates and related keys
eo: X.509-atestiloj kaj rilataj ŝlosiloj

en: Year
eo: Jaro

en: Year part of the lower date limit
eo: Jarparto de la data sublimo

en: Year part of the upper date limit
eo: Jarparto de la data suprolimo

en: You _Trust the Owner:
eo: Vi _fidas la posedanton:

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
eo: Vi estas aldononta %s kiel senvalidiganton por %s. Ĉi tiun agon oni ne povas malfari! Ĉu vi certe volas daŭrigi?

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
eo: Vi povus uzi malfacile falseblan legitimilon (kiel pasporton) por persone kontroli ĉu la nomo de la ŝlosilo ĝustas. Vi ankaŭ devus kontroli retpoŝte ĉu la retpoŝtadreso apartenas al la posedanto.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
eo: Vi havas neniun personan PGP-ŝlosilon, kiun oni povas uzi por indiki vian fidon de ĉi tiu ŝlosilo.

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
eo: Vi ne havas personan PGP-ŝlosilon, kiun oni povas uzi por subskribi dokumenton aŭ mesaĝon.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
eo: Via retpoŝtadreso, aŭ memorigilo pri la celintenco de ĉi tiu ŝlosilo.

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
eo: Via fido estas mane specifita en la langeto <i>Detaloj</i>.

en: Your trust of this key
eo: Via fido je ĉi tiu ŝlosilo

en: [Unknown]
eo: [Nekonate]

en: _About Passwords and Keys
eo: _Pri pasvortoj kaj ŝlosiloj

en: _Add Name
eo: _Aldoni nomon

en: _Advanced key options
eo: _Altnivelaj ŝlosilaj agordoj

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Casually
eo: _Senemfaze

en: _Comment:
eo: _Komento:

en: _Create and Set Up
eo: _Krei kaj agordi

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: _Don’t Resize
eo: _Ne aligrandigi

en: _Email Address
eo: R_etpoŝtadreso

en: _Email Address:
eo: R_etpoŝtadreso:

en: _Export
eo: _Elporti

en: _Export Secret Key:
eo: _Elporti sekretan ŝlosilon:

en: _Find keys via:
eo: _Serĉi ŝlosilojn per:

en: _Just Create Key
eo: _Nur krei ŝlosilon

en: _Key Servers
eo: Ŝ_losilaj serviloj

en: _Keyring:
eo: Ŝ_losilaro:

en: _Lock
eo: Ŝ_losi

en: _Login name:
eo: _Ensalutnomo:

en: _Never expires
eo: _Neniam senvalidiĝos

en: _Not at all
eo: Tute _ne

en: _OK
eo: _Bone

en: _Only display the signatures of people I trust
eo: _Nur montri la subskribojn de uloj, kiujn mi fidas

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Other Names:
eo: _Aliaj nomoj:

en: _Others may not see this signature
eo: _Aliuloj ne havas permeson vidi ĉi tiun subskribon

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _People who have signed this key:
eo: _Uloj, kiuj subskribis ĉi tiun ŝlosilon:

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: _Publish keys to:
eo: _Afiŝi ŝlosilojn al:

en: _Reason:
eo: _Kialo:

en: _Resize
eo: _Aligrandigi

en: _Revoke Signature
eo: _Senvalidigi subskribon

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Search for keys containing:
eo: _Serĉi por ŝlosiloj enhavantaj:

en: _Server address:
eo: _Serviloadreso:

en: _Set as default
eo: _Agordi kiel implicitan

en: _Sign
eo: _Subskribi

en: _Sign message with key:
eo: _Subskribi mesaĝon kun ŝlosilo:

en: _Sign this Key
eo: _Subskribi ĉi tiun ŝlosilon

en: _Signer:
eo: _Subskribanto:

en: _Subkeys
eo: _Subŝlosiloj

en: _Sync
eo: _Sinkronigi

en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

en: _Very Carefully
eo: _Prudentege

en: calendar:week_start:0
eo: calendar:week_start:1

en: eg: fileserver.example.com:port
eo: ekz: dosierservilo.ekzemplo.org:pordo

en: initial temporary item
eo: komenca provizora ero

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
eo: ŝlosilaro;ĉifrado;ĉifro;sekureco;subskribi;ssh;

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name
eo: Nomo
