totem - en to eo translation catalogue (368 entries)

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
eo[0]: %0.2f kadro sekunde
eo[1]: %0.2f kadroj sekunde

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d kbps
eo: %d kb/s

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: %d selected | %d selected
eo[0]: %d elektita
eo[1]: %d elektitaj

en: %s (Season %d Episode %d)
eo: %s (Epizodaro %d epizodo %d)

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
eo[0]: %s estas bezonata por ludi la dosieron, sed ne estas instalita.
eo[1]: %s estas bezonataj por ludi la dosieron, sed ne estas instalitaj.

en: 0 Channels
eo: 0 kanaloj

en: 0 seconds
eo: 0 sekundoj

en: 4-channel
eo: 4-kanale

en: 4.1-channel
eo: 4.1-kanale

en: 5.0-channel
eo: 5.0-kanale

en: 5.1-channel
eo: 5.1-kanale

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
eo: Listo de nomoj de nun aktivaj aldonaĵoj (nun uzataj).

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
eo: Pasvorto por protekti la rpd2-servilon por sencimigi Totemon de nerajtigita fora aliro. Se ĉi tio estas malplena, implicita pasvorto de “totem” estos uzita.

en: AC3 Passthrough
eo: AC3-trapasigilo

en: A_udio Menu
eo: _Sonmenuo

en: Active plugins list
eo: Listo de aktivaj kromprogramoj

en: Add Videos
eo: Aldoni videaĵojn

en: Add Web Video
eo: Aldoni retan videaĵon

en: Add _Local Video…
eo: Aldoni lo_kan videaĵon…

en: Add _Web Video…
eo: Aldoni _retan videaĵon…

en: Add to Favourites
eo: Favori

en: Adds files that have been played to recent files
eo: Aldoni luditajn dosierojn al lastaj dosieroj

en: Adds movie properties menu item
eo: Aldonas menueron “film-atributoj”

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
eo: Preminte butonon “Bone”, Totemo atendos ĝis vi konektos ĝin al winpdb aŭ rpdb2. Se vi ne agordis sencimigilan pasvorton en DConf, ĝi uzos la implicitan pasvorton (“totem”).

[ctx: Album]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Album:
eo: Albumo:

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
eo: Ebligas kreadon de bildaroj kaj ekrankopioj el videaĵoj

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
eo: Permesas videjojn por esti turnita se ili estas en la malĝusta orientiĝo

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
eo: Nombro da bufrotaj datumoj (en sekundoj) antaŭ ol la fluo estos ekmontrata.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
eo: Sonan aŭ videan fluon ne eblas trakti pro mankantaj kodekoj. Eble vi bezonos instali pluajn kromprogramojn por ludi iujn tipojn de filmoj

en: An error occurred
eo: Eraro okazis

en: Arabic
eo: Araba

en: Armenian
eo: Armena

[ctx: Artist]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Artist:
eo: Artisto:

[ctx: Aspect ratio]
en: 16∶9 (Widescreen)
eo: 16:9 (larĝ-ekrane)

[ctx: Aspect ratio]
en: 2.11∶1 (DVB)
eo: 2.11:1 (DVB)

[ctx: Aspect ratio]
en: 4∶3 (TV)
eo: 4:3 (TV)

[ctx: Aspect ratio]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: Aspect ratio]
en: Square
eo: Kvadrato

en: Audio
eo: Sono

en: Audio Output
eo: Sona eligo

en: Audio Track
eo: Sona trako

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikeble

[ctx: Audio codec]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Authentication is required to access this file or stream.
eo: Aŭtentigo necesas por aliri tiun dosieron aŭ fluon.

en: Autoload Subtitles
eo: Aŭtomata ŝargo de subtekstoj

en: Autoloads text subtitles
eo: Aŭtomate ŝargas subtekstojn

en: Back
eo: Reen

en: Baltic
eo: Balta

en: Bitrate:
eo: Bitrapido:

en: Brazilian Portuguese
eo: Brazila portugala

en: Browse Error
eo: Foliuma eraro

en: Calculate the number of screenshots
eo: Kalkuli la kvanton de ekrankopioj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Can’t enqueue and replace at the same time
eo: Ne eblis envicigi kaj anstataŭigi samtempe

en: Celtic
eo: Kelta

en: Central European
eo: Mezeŭropa

en: Channels
eo: Kanaloj

en: Channels:
eo: Kanaloj:

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligita

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Click on items to select them
eo: Alklaku elementojn por elekti ilin

en: Co_ntrast:
eo: Ko_ntrasto:

en: Codec:
eo: Kodeko:

en: Color Balance
eo: Kolora ekvilibrigo

en: Comment:
eo: Komento:

en: Configure Plugins
eo: Agordi kromprogramojn

en: Container:
eo: Ujo:

en: Copy (S)VCD…
eo: Kopii (S)VKD…

en: Copy Vide_o DVD…
eo: K_opii videodiskon…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
eo: Ne eblis kontakti la OpenSubtitles retejon

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
eo: Ne eblis kontakti la OpenSubtitles retejon.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
eo: Ne eblis pravalorizi la fadensendanĝerajn bibliotekojn.

en: Couldn’t initialize lirc.
eo: Ne eblis pravalorizi lirc.

en: Couldn’t load the “%s” interface. %s
eo: Ne eblis ŝargi la interfacon “%s”. %s

en: Couldn’t read lirc configuration.
eo: Ne eblis legi la agordon de lirc.

en: Create Screenshot _Gallery…
eo: Krei ekrankopi_aron…

en: Creating Gallery…
eo: Kreanta bildaron…

en: Croatian
eo: Kroata

en: Current Locale
eo: Aktuala lokaĵaro

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
eo: Malaktivigas ekrankurtenon kiam filmo estas ludante

en: Default location for the “Open…” dialogs
eo: Implicita loko de la “Malfermi…”-dialogo

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
eo: Implicita loko de la “Malfermi…”-dialogo. Antaŭmetita estas la aktuala dosierujo.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
eo: Defaŭlta loko de la “Fari ekrankopion”-dialogo

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Pictures directory.
eo: Defaŭlta loko de la "Fari ekrankopion"-dialogoj. Antaŭmetita estas la dosierujo "Bildoj".

en: Delete
eo: Forigi

[ctx: Dimensions]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

en: Directories to show
eo: Dosierujoj montrotaj

en: Directories to show in the browse interface, none by default
eo: Dosierujoj montrotaj en la foliumila fasado, antaŭmetite neniuj

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
eo: _Malebligi displektadon de interplektitaj videaĵoj

en: Display
eo: Montri

en: Download Movie Subtitles
eo: Elŝutante filmsubtekstojn

en: Downloading the subtitles…
eo: Elŝutante la subtekstojn…

en: Duration
eo: Daŭro

en: Duration:
eo: Daŭro:

en: Encoding character set for subtitle.
eo: Signaro por subtekstoj.

en: Enqueue
eo: Envicigi

en: Enter the _address of the file you would like to open:
eo: Enigu la _adreson de la dosiero kiun vi volas malfermi:

en: External Subtitles
eo: Eksteraj subtekstoj

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Format
eo: Formato

[ctx: Frame rate]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Framerate:
eo: Filmerrapido:

en: Gallery-%s-%d.jpg
eo: Gallerio-%s-%d.jpg

en: General
eo: Ĝenerala

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Greek
eo: Greka

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Gurmukhi
eo: Gurmukia

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hebrew Visual
eo: Vidhebrea

en: Hindi
eo: Hinda

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Infrared Remote Control
eo: Transruĝa teleregilo

en: Instant Messenger Status
eo: Stato de la tujmesaĝilo

en: Interactive Python console
eo: Interaga Python-konzolo

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

[ctx: Language]
en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Local
eo: Lokaj

en: Look for subtitles for the currently playing movie
eo: Serĉi subtekstojn por la aktuale ludanta filmo

en: MPRIS D-Bus Interface
eo: MPRIS D-Bus Interfaco

en: Make Available Offline
eo: Konservi eksterrete

en: Make sure that Totem is properly installed.
eo: Kontrolu ĉu Totemo estas ĝuste instalita.

en: Media Player Keys
eo: Ludilaj klavoj

[ctx: Media container]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Media contains no supported video streams.
eo: La aŭdovidaĵo ne enhavas subtenatajn video-fluojn.

en: Mono
eo: Unukanale

en: Movie
eo: Filmo

en: Movie Properties
eo: Film-atributoj

en: Movies to play
eo: Ludotaj filmoj

en: Mute sound
eo: Silentigi

en: Network buffering threshold
eo: Sojla valoro de reta bufrado

en: Next
eo: Sekva

en: Next Chapter/Movie
eo: Sekva ĉapitro/filmo

en: No reason.
eo: Neniu kaŭzo.

en: No results found.
eo: Neniu rezulto troviĝis.

en: None
eo: Nenio

en: Nordic
eo: Norda

en: Number of screenshots:
eo: Kvanto da ekrankopioj:

en: Pango font description for subtitle rendering.
eo: Priskribo de Pango-tiparo por subtekstmontrado.

en: Password requested for RTSP server
eo: Pasvorto petita por RTSP-servilo

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Persian
eo: Persa

en: Play
eo: Ludi

en: Play / Pause
eo: Ludi / paŭzigi

en: Play movies
eo: Ludi filmojn

en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

en: Playing a movie
eo: Ludi filmon

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Plugins…
eo: Kromprogramoj…

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous Chapter/Movie
eo: Antaŭa ĉapitro/filmo

en: Properties
eo: Atributoj

en: Provides the variable rate menu item
eo: Kunportas la elekton “ŝanĝiĝa rapido”

en: Provides the “Skip to” dialog
eo: Kunportas la dialogujon “Salti al”

en: Python Console
eo: Python-konzolo

en: Python Debugger
eo: Sencimigilo de Python

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Rating
eo: Pritakso

en: Recent files
eo: Lastaj dosieroj

en: Records (S)VCDs or video DVDs
eo: Registro de (S)VKD-oj aŭ video-DVD-oj

en: Repeat mode
eo: Ripetreĝimo

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Reset to _Defaults
eo: Reagordi al nor_moj

en: Resolution
eo: Distingo

en: Results for “%s”
eo: Rezultoj por “%s”

en: Romanian
eo: Rumana

en: Rotate ↶
eo: Turni ↶

en: Rotation Plugin
eo: Turna kromprogramo

en: S_ubtitles
eo: S_ubtekstoj

[ctx: Sample rate]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Sample rate:
eo: Specimena kvanto:

en: Sat_uration:
eo: Sat_ureco:

en: Save Copy
eo: Konservi kopion

en: Save Gallery
eo: Konservi bildaron

en: Save a copy of the currently playing movie
eo: Konservi kopion de la aktuale ludata videaĵo

en: Saving gallery as “%s”
eo: Konservanta bildaron kiel “%s”

en: Screen Saver
eo: Ekrankurteno

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Screenshot from %s - %d.png
eo: Ekrankopio de %s - %d.png

en: Screenshot from %s.png
eo: Ekrankopio de %s.png

en: Screenshot width (in pixels):
eo: Ekrankopia larĝo (per rastrumeroj):

en: Search
eo: Serĉi

en: Search Error
eo: Serĉeraro

en: Searching for subtitles…
eo: Serĉante subtekstojn…

en: Searching subtitles…
eo: Serĉante subtekstojn…

en: Season %d Episode %d
eo: Epizodaro %d epizodo %d

en: Seek
eo: Serĉi

en: Seek Backwards
eo: Serĉi malantaŭen

en: Seek Forwards
eo: Serĉi antaŭen

en: Select
eo: Elekti

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Select None
eo: Elekti nenion

en: Select Subtitle Font
eo: Elekti subteksttiparon

en: Select Text Subtitles
eo: Elekti subtekstojn

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
eo: Sendi sciigojn pri ludataj videaĵoj kaj permesi teleregadon per MPRIS.

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
eo: Agordas vian tujmesaĝil-staton al "for", se filmo estas ludata

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
eo: Agordas la klientan aplikaĵon por la retejo Apple Trailers

en: Sets the user agent for the Vimeo site
eo: Agordas la klientan aplikaĵon por la retejo Vimeo

en: Shuffle
eo: Hazarda reĝimo

en: Skip To
eo: Salti al

[ctx: Skip To label length]
en: 7
eo: 8

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
eo: Kelkaj necesaj kromprogramoj mankas. Bonvolu certiĝi, ke la programo estas ĝuste instalita.

en: South European
eo: Sudeŭropa

en: Speed
eo: Rapido

en: Speed: %s
eo: Rapido: %s

en: Stereo
eo: Dukanale

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Subtitle
eo: Subteksto

en: Subtitle Downloader
eo: Subtekstelŝutilo

en: Subtitle _language:
eo: Subtekst_lingvo:

en: Subtitle encoding
eo: Subteksta kodoprezento

en: Subtitle files
eo: Subteksto-dosieroj

en: Subtitle font
eo: Subteksta tiparo

en: Subtitle language
eo: Subtekstlingvo

en: Subtitles
eo: Subtekstoj

en: Support additional media player keys
eo: Kongrui kun aldonaj ludilaj klavoj

en: Support infrared remote control
eo: Kongrui kun transruĝaj teleregiloj

en: Surround
eo: Ĉirkaŭe

en: Switch An_gles
eo: Ŝanĝi _perspektivon

en: Take _Screenshot
eo: Fari _ekrankopion

en: Thai
eo: Taja

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
eo: La MediaPlayer2-objekto ne realigas la ‘%s’-interfaco

en: The brightness of the video
eo: La heleco de la videaĵo

en: The connection to this server was refused.
eo: La konekto al tiu servilo estas rifuzita.

en: The contrast of the video
eo: La kontrasto de la videaĵo

en: The file does not exist.
eo: La dosiero ne ekzistas.

en: The file you tried to play is an empty file.
eo: La dosiero, kiun vi provis ludi, estas malplena.

en: The hue of the video
eo: La kolornuanco de la videaĵo

en: The language to search for subtitles for movies in.
eo: La lingvo por uzi por serĉi por subtekstojn de filmoj.

en: The movie could not be read.
eo: Ne eblis legi la filmon.

en: The movie could not be recorded.
eo: La filmo ne povas esti registrita.

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
eo[0]: La ludado de ĉi tiu filmo bezonas kromprogramon %s kiu ne estas instalita.
eo[1]: La ludado de ĉi tiu filmo bezonas la sekvajn kromprogramojn kiuj ne estas instalitaj:
    
    %s

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
eo: La ludliston “%s” ne eblas analizi. Eble ĝi estas difektita.

en: The property ‘%s’ is not writeable.
eo: La atributo ‘%s’ ne estas skribebla.

en: The saturation of the video
eo: La satureco de la videaĵo

en: The server refused access to this file or stream.
eo: La servilo rifuzis aliron al tiu dosiero aŭ fluo.

en: The server you are trying to connect to is not known.
eo: La servilo al kiu vi penas konektiĝi estas nekonata.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
eo: La fonto ŝajnas ĉifrita kaj ne povas esti legata. Ĉu vi provas ludi ĉifritan DVD-on sen libdvdcss?

en: The specified movie could not be found.
eo: Ne eblas trovi la specifitan filmon.

en: The video could not be made available offline.
eo: La videaĵon ne eblis konservi eksterrete.

en: The video disc could not be duplicated.
eo: La videodisko ne povas esti duobligita.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
eo: Ne eblas prezenti tion ĉi per la reto. Provu unue elŝuti ĝin al via disko.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
eo: Ĉi tiu dosiero estas ĉifrita kaj ne povas ludiĝi.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
eo: Tio ĉi maldevas okazi; bonvolu krei cimraporton.

en: This location is not a valid one.
eo: Tiu loko ne estas valida.

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
eo: Ne eblas ludi tiun fluon. Eble ĝin forbaras fajroŝirmilo.

[ctx: Title]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Title %d
eo: Titolo %d

en: Title:
eo: Titolo:

en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuligi tutekranreĝimon

en: Totem Python Console
eo: Python-konzolo de Totemo

en: Totem could not display the help contents.
eo: Totemo ne povis montri la helpenhavojn.

en: Totem could not get a screenshot of the video.
eo: Totemo ne povis fari ekrankopion de la videaĵo.

en: Totem could not play “%s”.
eo: Totemo ne povis ludi “%s”.

en: Totem could not startup.
eo: Ne povis startigi Totemon.

en: Turkish
eo: Turka

en: Type of audio output to use
eo: Speco de la uzota soneligo

en: Unable to play the file
eo: Malsukcesis ludi la dosieron

en: Unable to write a project.
eo: Ne eblas skribi projekton.

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
eo: Nekonata atributo ‘%s’ petita de MediaPlayer2-objekto

en: Variable Rate
eo: Ŝanĝiga rapido

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
eo: Kontrolu vian sisteminstalon. Totemo ĉesos nun.

en: Video Disc Recorder
eo: Videa disko-registrilo

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
eo: Neaplikeble

[ctx: Video codec]
en: N/A
eo: Neaplikeble

en: Video files
eo: Videaĵo-dosieroj

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;
eo: Video;Videaĵo;Filmo;Filmeto;Ludilo;Filmludilo;Vidaĵo;Televido;Disko;

en: Videos
eo: Videaĵoj

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
eo: Videaĵoj enhavas aldonitajn funkciojn, kiel ekzemple elŝutilo de subtekstoj, eblo ŝanĝi la rapidon de ludado, krei ekrankopiajn bildarojn, subteno de registrado de DVD-oj.

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
eo: Videaĵoj estas la oficiala filmludilo de GNOME. Ĝi kapablas serĉi kaj listigi lokajn videaĵojn, samkiel DVD-ojn, lokajn rete kunhavatajn videaĵojn (per UPnP/DLNA), kaj emfazaĵojn de videaĵoj el diversaj retejoj.

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Volume Down
eo: Pli mallaŭte

en: Volume Up
eo: Pli laŭte

en: Western
eo: Okcidenta

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
eo: Ĉu aŭtomate uzi subtekstdosierojn kiam filmo estas preta

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
eo: Ĉu malebligi displektadon de interplektitaj videaĵoj?

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
eo: Ĉu elŝalti la klavarajn klavkombinojn

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
eo: Ĉu elŝalti la kromprogramojn en la hejma dosierujo de la uzanto

[ctx: Year]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Year:
eo: Jaro:

en: You are not allowed to open this file.
eo: Vi ne rajtas malfermi tiun dosieron.

en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
eo: Vi povas atingi la Totem.Object per “totem_object” :\n%s

en: Zoom In
eo: Zomi

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Angle Menu
eo: _Perspektivmenuo

en: _Aspect Ratio
eo: _Proporcio

en: _Audio output type:
eo: Speco de _sona eligo:

en: _Brightness:
eo: _Heleco:

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Chapter Menu
eo: Ĉ_apitromenuo

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Create Video Disc…
eo: _Krei videodiskon…

en: _DVD Menu
eo: _DVD-menuo

en: _Download Movie Subtitles…
eo: _Elŝuti filmsubtekstojn…

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Encoding:
eo: _Kodoprezento:

en: _Find in %s
eo: _Trovi en %s

en: _Font:
eo: _Tiparo:

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hue:
eo: _Nuanco:

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Languages
eo: _Lingvoj

en: _Load subtitle files when movie is loaded
eo: Pretigi _subtekstojn kiam filmo estas preta

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Play with Subtitle
eo: _Ludi kun subteksto

en: _Properties
eo: _Atributoj

en: _Python Console
eo: _Python-konzolo

en: _Repeat
eo: _Ripetreĝimo

en: _Rotate ↷
eo: _Turni ↷

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Select Text Subtitles…
eo: _Elekti subtekston…

en: _Skip To
eo: _Salti al

en: _Skip To…
eo: _Salti al…

en: _Skip to:
eo: _Salti al:

en: _Title Menu
eo: _Titolmenuo

[ctx: button]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: playback rate]
en: Normal
eo: Normala

en: rpdb2 password
eo: rpdb2-pasvorto

en: second | seconds
eo[0]: sekundo
eo[1]: sekundoj

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
eo: DVD-menua navigo

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
eo: Malpli laŭte

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
eo: Forlasi tutekranan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝeneralaj

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
eo: Reen 15 sekundojn

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
eo: Reen 3 minutojn

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
eo: Reen 5 sekundojn

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
eo: Antaŭen 10 minutojn

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
eo: Antaŭen 15 sekundojn

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
eo: Antaŭen 60 sekundojn

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
eo: Pli laŭte

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
eo: Konservi eksterrete

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
eo: Navigi suben

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
eo: Navigi maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
eo: Navigi dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
eo: Navigi supren

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
eo: Sekva videaĵo aŭ ĉapitro

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzigi

[ctx: shortcut window]
en: Playback
eo: Ludado

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
eo: Antaŭa videaĵo aŭ ĉapitro

[ctx: shortcut window]
en: Properties
eo: Atributoj

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
eo: Turni ↶

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
eo: Turni ↷

[ctx: shortcut window]
en: Skip
eo: Transsalti

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
eo: Salti al…

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
eo: Reen unu filmeron

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
eo: Antaŭen unu filmeron

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
eo: Fari ekrankopion

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: View
eo: Vido

[ctx: shortcut window]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eo: Malzomi

en: “Files” is not available.
eo: “Dosieroj” ne atingeblas.
