gnome-games MASTER - en to et translation catalogue (218 entries)

en: %d move has passed without a capture or pawn advancement | %d moves have passed without a capture or pawn advancement
et[0]: %d käik on möödunud ilma löömise või etturi edutamiseta
et[1]: %d käiku on möödunud ilma löömise või etturi edutamiseta

en: (Board position is affected by the ability to castle or capture en passant.)
et: (Laua asendit mõjutab võimalus vangerdada või möödaminnes lüüa.)

en: 3_D chess view
et: Malelaua _kolmemõõtmeline vaade

en: 50 moves have passed without a capture or pawn advancement
et: 50 käiku on möödunud ilma löömise või etturi edutamiseta

en: A flag to enable 3D mode
et: Kolmemõõtmelise režiimi lubamine või keelamine

en: A flag to enable board numbering
et: Laua nummerdamise lubamine või keelamine

en: A flag to enable fullscreen mode
et: Täisekraanirežiimi lubamine või keelamine

en: A flag to enable maximized mode
et: Maksimeeritud režiimi lubamise lipp

en: A flag to enable move hints
et: Käikudele vihjete kuvamine või kuvamise keelamine

en: A flag to smooth (anti-alias) the 3D display
et: 3D kuva silumise lipp (sakisilumine, anti-alias)

en: About
et: Programmist lähemalt

en: All files
et: Kõik failid

en: Any board position has occurred three times
et: Kõiki mängulaua seise on juba esinenud kolm korda

en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must oda väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must oda väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must oda väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must oda väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must oda väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
et: Must oda käib %1$s-%2$s

en: Black castles kingside
et: Must teeb lühikese vangerduse

en: Black castles queenside
et: Must teeb pika vangerduse

en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must kuningas väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must kuningas väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must kuningas väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must kuningas väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must kuningas väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black king moves from %1$s to %2$s
et: Must kuningas käib %1$s-%2$s

en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must ratsu väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must ratsu väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must ratsu väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must ratsu väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must ratsu väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black knight moves from %1$s to %2$s
et: Must ratsu käib %1$s-%2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must ettur väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must ettur väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must ettur väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must ettur väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must ettur väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
et: Must ettur käib %1$s-%2$s

en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must lipp väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must lipp väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must lipp väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must lipp väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must lipp väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black queen moves from %1$s to %2$s
et: Must lipp käib %1$s-%2$s

en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
et: Must vanker väljal %1$s lööb valget oda väljal %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
et: Must vanker väljal %1$s lööb valget ratsut väljal %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
et: Must vanker väljal %1$s lööb valget etturit väljal %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
et: Must vanker väljal %1$s lööb valget lippu väljal %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
et: Must vanker väljal %1$s lööb valget vankrit väljal %2$s

en: Black rook moves from %1$s to %2$s
et: Must vanker käib %1$s-%2$s

en: Black wins
et: Mustad võitsid

en: Board orientation:
et: Mängulaua suund:

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
et: Võib olla 'human' (et mängida teise inimese vastu), '' (tühi, et kasutada esimest saadaolevat malemootorit) või malemootori nimi, mille vastu tahad mängida

en: Changes will take effect for the next game.
et: Muudatused jõustuvad järgmise mängu ajal.

en: Chess
et: Male

en: Chess - %1$s
et: Male - %1$s

en: Claim Draw
et: Paku viiki

en: Claim a draw by threefold repetition or the fifty move rule
et: Viigi pakkumine kolmekordse korduse või viiekümne käigu reegli alusel

en: Custom
et: Kohandatud

en: Difficulty of the opponent chess engine
et: Oponendi malemootori arukus

en: Difficulty:
et: Raskusaste:

en: Failed to open game: %s
et: Mängu pole võimalik avada: %s

en: Failed to save game: %s
et: Mängu pole võimalik salvestada: %s

en: Fancy
et: Uhke

en: Fullscreen
et: Täisekraan

en: GNOME Games web site
et: GNOME mängude veebisait

en: Game
et: Mäng

en: Game Start
et: Mängu algus

en: Game duration:
et: Mängu kestus:

en: Game is drawn
et: Mäng lõppes viigiga

en: Help
et: Abi

en: It is the first time this board position has occurred
et: Selline mängulaua seis esineb esmakordselt

en: It is the second time this board position has occurred
et: Selline nuppude asetus esineb teist korda

en: Load Chess Game
et: Malemängu laadimine

en: Move format:
et: Käikude vorming:

en: Neither player can checkmate (insufficient material)
et: Kummalgi mängijal pole võimalik matistada (malendite vähesuse tõttu)

en: New
et: Uus

en: No limit
et: Piiramatu

en: No piece has been taken or pawn moved in the last fifty moves
et: Viimase viieteist käigu jooksul pole ühtegi malendit löödud ega ühegi etturiga käidud

en: One hour
et: Üks tund

en: One of the players has died
et: Üks mängija on jäänud kadunuks

en: Oops! Something has gone wrong.
et: Ups! Miski on läinud valesti.

en: Open
et: Vaba

en: Open a saved game
et: Salvestatud mängu avamine

en: Opponent cannot move (stalemate)
et: Vastasel pole võimalik ühtegi käiku teha (patt)

en: Opponent has run out of time
et: Vastasel sai aeg otsa

en: Opponent is in check and cannot move (checkmate)
et: Vastane on tule all ja tal pole võimalik ühtegi käiku teha (matt)

en: Opposing player:
et: Vastasmängija:

en: PGN files
et: PGN-failid

en: Pause
et: Paus

en: Pause the game
et: Mängu peatamine

en: Paused
et: Peatatud

en: Piece style:
et: Mängunuppude välimus:

en: Play as:
et: Mängi kui:

en: Play the classic two-player boardgame of chess
et: Klassikalise malemängu mängimine

en: Preferences
et: Eelistused

en: Quit
et: Lõpeta

en: Resign
et: Anna alla

en: Resign to your opponent
et: Vastasele allaandmine

en: Rewind to the game start
et: Kerimine mängu algusesse

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
et: Käivita '%s --help', et näha kõiki käsurea valikuid.

en: Save
et: Salvesta

en: Save Chess Game
et: Malemängu salvestamine

en: Save the current game
et: Käesoleva mängu salvestamine

en: Save this game before loading another one?
et: Kas enne uue mängu alustamist praegune mäng salvestada?

en: Save this game before starting a new one?
et: Kas enne uue mängu alustamist tuleb praegune mäng salvestada?

en: Select Promotion Type
et: Vali etturi edutamise liik

en: Show release version
et: Väljalaske andmete kuvamine

en: Show the current move
et: Käesoleva käigu näitamine

en: Show the next move
et: Järgmise käigu näitamine

en: Show the previous move
et: Eelmise käigu näitamine

en: Simple
et: Lihtne

en: Start a new game
et: Uue mängu alustamine

en: Ten minutes
et: Kümme minutit

en: The 2D/3D chess game for GNOME. 
    
    GNOME Chess is a part of GNOME Games.
et: 2D/3D malemäng GNOME töölauale.
    
    GNOME male kuulub GNOME mängude koosseisu.

en: The black player has resigned
et: Mustadega mängija andis alla

en: The current player cannot move (stalemate)
et: Mängijal pole võimalik ühtegi käiku teha (patt)

en: The directory to open the load game dialog in
et: Mängude laadimiseks avatav kataloog

en: The directory to open the save game dialog in
et: Mängude salvestamiseks avatav kataloog

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
et: Mängu kestus sekundites (0 tähendab, et piirangut pole)

en: The format to display moves in
et: Käikude kuvamise vorming

en: The game cannot continue.
et: Mängu pole võimalik jätkata.

en: The game has been abandoned
et: Mäng on soiku jäänud

en: The game is automatically a draw if:
et: Mäng lõppeb automaatselt viigiga, kui:

en: The height of the main window in pixels.
et: Peaakna kõrgus pikslites.

en: The height of the window
et: Akna kõrgus

en: The opponent player
et: Vastasmängija

en: The piece theme to use
et: Kasutatav mängunuppude teema

en: The same board state has occurred three times (threefold repetition)
et: Sama mängulaua seis esineb juba kolmandat korda (kolmekordne kordus)

en: The side of the board that is in the foreground
et: Mängulaua pool, mille suunast vaadet kuvatakse

en: The white player has resigned
et: Valgetega mängija andis alla

en: The width of the main window in pixels.
et: Peaakna laius pikslites.

en: The width of the window
et: Akna laius

en: Thirty minutes
et: Kolmkümmend minutit

en: Three hours
et: Kolm tundi

en: Toggle fullscreen
et: Täisekraanivaate vahetamine

en: Two hours
et: Kaks tundi

en: Undo Move
et: Tühista käik

en: Undo your most recent move
et: Viimase käigu tagasivõtmine

en: Untitled Chess Game
et: Nimetu malemäng

en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge oda väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge oda väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge oda väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge oda väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge oda väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White bishop moves from %1$s to %2$s
et: Valge oda käib %1$s-%2$s

en: White castles kingside
et: Valge teeb lühikese vangerduse

en: White castles queenside
et: Valge teeb pika vangerduse

en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge kuningas väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge kuningas väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge kuningas väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge kuningas väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge kuningas väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White king moves from %1$s to %2$s
et: Valge kuningas käib %1$s-%2$s

en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge ratsu väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge ratsu väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge ratsu väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge ratsu väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge ratsu väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White knight moves from %1$s to %2$s
et: Valge ratsu käib %1$s-%2$s

en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge ettur väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge ettur väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge ettur väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge ettur väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge ettur väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White pawn moves from %1$s to %2$s
et: Valge ettur käib %1$s-%2$s

en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge lipp väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge lipp väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge lipp väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge lipp väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge lipp väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White queen moves from %1$s to %2$s
et: Valge lipp käib %1$s-%2$s

en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
et: Valge vanker väljal %1$s lööb musta oda väljal %2$s

en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
et: Valge vanker väljal %1$s lööb musta ratsut väljal %2$s

en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
et: Valge vanker väljal %1$s lööb musta etturit väljal %2$s

en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
et: Valge vanker väljal %1$s lööb musta lippu väljal %2$s

en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
et: Valge vanker väljal %1$s lööb musta vankrit väljal %2$s

en: White rook moves from %1$s to %2$s
et: Valge vanker käib %1$s-%2$s

en: White wins
et: Valged võitsid

en: You can claim a draw when either:
et: Sa võid pakkuda viiki, kui:

en: You cannot currently claim a draw.
et: Sa ei saa praegu viiki pakkuda.

en: [FILE] - Play Chess
et: [FAIL] - malemäng

en: _Abandon game
et: _Tühista mäng

en: _Appearance
et: _Välimus

en: _Bishop
et: _Oda

en: _Board numbering
et: _Nummerdatud malelaud

en: _Cancel
et: _Tühista

en: _Discard
et: _Unusta

en: _Discard game
et: _Unusta mäng

en: _Knight
et: _Ratsu

en: _Move hints
et: Käikude vi_hjed

en: _Open
et: _Ava

en: _Queen
et: _Lipp

en: _Rook
et: _Vanker

en: _Save
et: _Salvesta

en: _Save game for later
et: Salvesta mäng _hiljem

en: _Save game log
et: _Salvesta mängu logi

en: _Smooth display
et: _Pehmendatud kuvamine

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
et: Viguritega

[ctx: chess-move-format]
en: Human
et: Inimene

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
et: Pikk algebraline

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
et: Standardne algebraline

[ctx: chess-opponent]
en: Human
et: Inimene

[ctx: chess-player]
en: Black
et: Must

[ctx: chess-player]
en: White
et: Valge

[ctx: chess-side]
en: Black Side
et: Mustade poolelt

[ctx: chess-side]
en: Current Player
et: Praeguse mängija poolelt

[ctx: chess-side]
en: Human Side
et: Inimese poolelt

[ctx: chess-side]
en: White Side
et: Valgete poolelt

[ctx: difficulty]
en: Easy
et: Lihtne

[ctx: difficulty]
en: Hard
et: Raske

[ctx: difficulty]
en: Normal
et: Tavaline

en: game;strategy;
et: mäng;strateegia;

en: hour | hours
et[0]: tund
et[1]: tundi

en: minute | minutes
et[0]: minut
et[1]: minutit

en: second | seconds
et[0]: sekund
et[1]: sekundit

en: true if the human player is playing white
et: tõene, kui kasutaja on valge
