eog master - en to eu translation catalogue (311 entries)

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

en: %.1f (35mm film)
eu: %.1f (35mm filma)

en: %.1f (lens)
eu: %.1f (foku-lentea)

en: %a, %d %B %Y
eu: %a, %Y %B %d

en: %a, %d %B %Y  %X
eu: %a, %Y %B %d  %X

en: %d%%
eu: %% %d

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
eu[0]: %i × %i pixel  %s    %% %i
eu[1]: %i × %i pixel  %s    %% %i

en: %lu second | %lu seconds
eu[0]: segundo %lu
eu[1]: %lu segundo

en: <b>%f:</b> original filename
eu: <b>%f:</b> jatorrizko fitxategi-izena

en: <b>%n:</b> counter
eu: <b>%n:</b> zenbatzailea

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
eu: Ezin izan da “%s”(r)en zakarrontzia aurkitu. Nahi duzu irudi hau betirako kentzea?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
eu: 0 baino handiagoa den balio batek irudia pantailan zenbat segundotan erakutsiko den zehazten du, hurrengo irudia automatikoki erakutsi aurretik. 0 balioak bistaratze automatikoa desgaitzen du.

en: Activate fullscreen mode with double-click
eu: Aktibatu pantaila osoaren modua klik bikoitza eginez

en: Active plugins
eu: Plugin aktiboak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Allow zoom greater than 100% initially
eu: Baimendu zooma %100 baino handiagoa izatea hasieran

en: Aperture
eu: Irekiera

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako irudia
    zakarrontzira botatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %d irudi
    zakarrontzira botatzea nahi dituzula?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
eu: Ziur zaude “%s”
    zakarrontzira botatzea nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako irudia
    betirako ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %d irudi
    betirako ezabatzea nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
eu: Ziur zaude “%s”
    betirako ezabatzea nahi duzula?

en: As _background
eu: _Atzeko plano gisa

en: As check _pattern
eu: K_oadrikula gisa

en: As custom c_olor:
eu: _Kolore pertsonalizatu gisa:

en: As custom color:
eu: Kolore pertsonalizatu gisa:

en: At least two file names are equal.
eu: Gutxienez bi fitxategi-izen berdinak dira.

en: Automatic orientation
eu: Orientazio automatikoa

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Both
eu: Biak

en: Browse and rotate images
eu: Arakatu eta biratu irudiak

en: Bytes
eu: Byteak

en: C_enter:
eu: Z_entroan:

en: Camera
eu: Kamera

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
eu: Aldatu irudi bildumaren panelaren ikusgaitasuna uneko leihoan

en: Choose a folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Close main window without asking to save changes.
eu: Itxi leiho nagusia aldaketa gordetzeko galdetu gabe.

en: Color for Transparent Areas
eu: Area gardenen kolorea

en: Could not display help for Image Viewer
eu: Ezin da bistaratu irudi-ikustailearen laguntza

en: Could not load image “%s”.
eu: Ezin izan da “%s” kargatu.

en: Could not save image “%s”.
eu: Ezin izan da “%s” irudia gorde.

en: Couldn’t access trash.
eu: Ezin izan da zakarrontzirik erabili.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
eu: Ezin izan da memoriarik esleitu JPEG fitxategia kargatzeko

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
eu: Ezin izan da aldi baterako fitxategia sortu gordetzeko: %s

en: Couldn’t delete file
eu: Ezin izan da fitxategia ezabatu

en: Couldn’t retrieve image file
eu: Ezin izan da irudiaren fitxategia berreskuratu

en: Couldn’t retrieve image file information
eu: Ezin izan da irudiaren fitxategiaren informazioa berreskuratu

en: Date
eu: Data

en: Date in statusbar
eu: Data egoera-barran

en: Delay in seconds until showing the next image
eu: Atzerapena segundotan, hurrengo irudia erakutsi aurretik

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
eu: Gardentasuna nola adierazi zehazten du. Baliozko aukerak CHECK_PATTERN, COLOR eta NONE dira. COLOR aukeratzen bada, trans-color gakoak zehazten du kolorearen balioa.

en: Disable image gallery
eu: Desgaitu irudi-bilduma

en: Do _not ask again during this session
eu: _Ez galdetu berriro saio honetan

en: EXIF not supported for this file format.
eu: Fitxategi-formatu honek ez du EXIF onartzen.

en: E_xpand images to fit screen
eu: Za_baldu irudiak pantaila betetzeko

en: East
eu: Ekialdea

en: Enlarge the image
eu: Handiagotu irudia

en: Error launching System Settings:
eu: Errorea sistemako ezarpenak abiaraztean:

en: Error on deleting image %s
eu: Errorea %s irudia ezabatzean

en: Error printing file:
    %s
eu: Errorea fitxategia inprimatzean:
    %s

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Extrapolate Image
eu: Estrapolatu irudia

en: File Name Preview
eu: Fitxategi-izenaren aurrebista

en: File Path Specifications
eu: Bide-izenaren zehaztapenak

en: File Size
eu: Fitxategiaren tamaina

en: File format is unknown or unsupported
eu: Fitxategi-formatua ezezaguna da edo ez dago onartuta

en: Fit the image to the window
eu: Doitu irudia leihora

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Folder
eu: Karpeta

en: Fullscreen with double-click
eu: Pantaila osoa klik bikoitzarekin

en: GNOME Image Viewer
eu: GNOMEren irudi-ikustailea

en: GPS Data
eu: GPS datuak

en: Go to the first image of the gallery
eu: Joan bildumaren aurreneko irudira

en: Go to the last image of the gallery
eu: Joan bildumaren azkeneko irudira

en: Go to the next image of the gallery
eu: Joan bildumaren hurrengo irudira

en: Go to the previous image of the gallery
eu: Joan bildumaren aurreko irudira

en: Hide sidebar
eu: Ezkutatu alboko barra

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: ISO
eu: ISOa

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
eu: Aktibatzen bada, eta irudirik ez badago kargatuta leiho aktiboan, fitxategi-aukeratzaileak erabiltzailearen argazkien karpeta bistaratuko du erabiltzailearen direktorioen XDG berezia erabiliz. Desaktibatzen bada, edo argazkien karpeta ez bada konfiguratu, uneko laneko direktorioa erakutsiko du.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
eu: Aktibatzen bada, GNOMEren Begiak ez du berrespenik eskatuko irudiak zakarrontzira botatzean. Hala ere, irudietariko batzuk ezin badira zakarrontzira bota, horren ordez ezabatu egin behar al diren galdetuko du.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
eu: Gardentasunaren gakoak COLOR balioa badu, gako honek zehaztuko du gardentasuna adierazteko erabiliko den kolorea.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
eu: Hau aktibo egonez gero, 'background-color' (atzeko planoaren kolorea) gakoak ezarritako kolorea erabiliko da irudiaren atzeko area betetzeko. Aukera hau ez bada ezartzen, uneko GTK+ gaiak zehaztuko du kolore betegarria.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
eu: FALSE balioarekin ezartzen bada, irudi txikiak ez dira pantaila bete arte tiratuko hasieran.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, aldaketa guztiak galduko dira.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
eu: Ez baduzu gordetzen, landutako aldaketa guztiak galduko dira.

en: Image
eu: Irudia

en: Image Data
eu: Irudiaren datuak

en: Image Enhancements
eu: Irudiaren hobekuntzak

en: Image Prope_rties
eu: Irudiaren _propietateak

en: Image Settings
eu: Irudiaren ezarpenak

en: Image Taking Conditions
eu: Irudia hartu zeneko baldintzak

en: Image View
eu: Irudi-ikuspegia

en: Image Viewer
eu: Irudi-ikustailea

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
eu: Irudi-ikustailearen bidez, irudien aurkezpena pantaila osoko moduan ikusi daiteke edo irudi bat atzeko planoaren irudi gisa ezarri daiteke. Kameraren etiketak irakurtzen ditu zure irudiak orientazio bertikal edo horizontal zuzenean automatikoki biratzeko.

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
eu: Irudi-ikustaileak ezin izan du fitxategi-formatu idazgarria zehaztu fitxategi-izenean oinarrituz.

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
eu: Irudi-ikustailea izeneko aplikazioa GNOME mahaigaineko irudien ikustaile ofiziala da. GNOMEko GTK+-en itxura eta izaerarekin bat dator, eta hainbat irudi-formatu onartzen ditu irudi bakunak edo irudien bilduma bat ikusteko.

en: Image Zoom
eu: Irudiaren zooma

en: Image _Gallery
eu: _Irudi bilduma

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
eu: Irudi-bildumaren panelaren posizioa. Balioak: 0 behean, 1 ezkerrean, 2 goian, 3 eskuinean.

en: Image loading failed.
eu: Huts egin du irudia kargatzean.

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Interpolate Image
eu: Interpolatu irudia

en: Leave fullscreen mode
eu: Irten pantaila osotik

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
eu: Plugin aktiboen zerrenda. Ez dauka plugin aktiboen “Kokalekua” datua. Ikus .eog-plugin fitxategia plugin zehatz baten “Kokalekua” jakiteko.

en: Loop through the image sequence
eu: Begiztatu irudi-sekuentzia bitartez

en: Maker Note
eu: Markagailuaren oharra

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
eu: _Ezkutatu

en: Metering
eu: Neurketa

en: Millimeters
eu: Milimetroak

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: Name
eu: Izena

en: No image loaded.
eu: Ez da irudirik kargatu.

en: No images found in “%s”.
eu: Ez da irudirik aurkitu “%s”(e)n.

en: None
eu: Bat ere ez

en: North
eu: Iparra

en: Not Available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Op_en With…
eu: I_reki honekin…

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Open _With…
eu: Ireki _honekin…

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
eu: Ireki leiho bakar batean, hainbat leiho irekitzen badira aurrenekoa erabiliko da

en: Open in fullscreen mode
eu: Ireki pantaila osoko moduan

en: Open in slideshow mode
eu: Ireki diapositiba-erakusketa moduan

en: Open with _Document Viewer
eu: Ireki _dokumentu-ikustailearekin

en: Opening image “%s”
eu: “%s” irudia irekitzen

en: Options
eu: Aukerak

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Page Setup
eu: Orrialdearen konfigurazioa

en: Pause or resume the slideshow
eu: Pausatu edo jarraitu aurkezpena

en: Picture;Slideshow;Graphics;
eu: Argazkia;aurkezpena;Grafikoak;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
eu: Saiatu bestelako luzapen batekin, adib. '.png' edo '.jpg'.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Position
eu: Kokalekua

en: Prefere_nces
eu: _Hobespenak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Presenter
eu: Aurkezlea

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Prope_rties
eu: _Propietateak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Reload Image
eu: Birkargatu irudia

en: Reload current image
eu: Birkargatu uneko irudia

en: Rename from:
eu: Aldatu honen izena:

en: Rotate Counter_clockwise
eu: Biratu e_zkerrera

en: Rotate the image 90 degrees to the left
eu: Biratu irudia 90 gradu ezkerrera

en: Rotate the image 90 degrees to the right
eu: Biratu irudia 90 gradu eskuinera

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
eu: Exekutatu “%s --help” komando-lerroko aukera guztiak zerrendatzeko.

en: S_elect the images you want to save:
eu: _Hautatu gordetzea nahi dituzun irudiak:

en: S_ide Pane
eu: _Alboko panela

en: S_tatus Bar
eu: _Egoera-barra

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Save _As
eu: Gorde _honela

en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: Save changes to image “%s” before closing?
eu: Aldaketak “%s” irudian gorde itxi aurretik?

en: Saving image locally…
eu: Irudia lokalean gordetzen…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
eu: “%s” irudia gordetzen (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
eu: Korritze-gurpilaren zooma

en: Sequence
eu: Sekuentzia

en: Set as Wa_llpaper
eu: Ezarri _horma-paper gisa

en: Sho_w
eu: Erak_utsi

en: Show Containing _Folder
eu: Erakutsi _karpeta

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Show Presen_ter
eu: Erakutsi aurkez_lea

en: Show the application’s version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Show the current image in fullscreen mode
eu: Erakutsi uneko irudia pantaila osoko moduan

en: Show the folder which contains this file in the file manager
eu: Erakutsi fitxategia daukan karpeta fitxategi-kudeatzailean

en: Show the image at its normal size
eu: Erakutsi irudia bere tamaina normalean

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
eu: Erakutsi/ezkutatu irudi-bildumaren paneleko korritze-botoiak.

en: Show/Hide the image gallery pane.
eu: Erakutsi/ezkutatu irudi-bildumaren panela.

en: Show/Hide the window side pane.
eu: Erakutsi/ezkutatu leihoaren alboko panela.

en: Show/Hide the window statusbar.
eu: Erakutsi/ezkutatu leihoaren egoera-barra.

en: Shows the image date in the window statusbar
eu: Irudiaren data erakusten du leihoaren egoera-barran

en: Shrink or enlarge the current image
eu: Txikiagotu edo handiagotu uneko irudia

en: Shrink the image
eu: Txikiagotu irudia

en: Size
eu: Tamaina

en: Sli_deshow
eu: _Aurkezpena

en: Slideshow
eu: Aurkezpena

en: Smooth images when zoomed _in
eu: Leundu irudia _handiagotzean

en: Smooth images when zoomed _out
eu: Leundu irudia _txikiagotzean

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
eu: Hautatutako irudi batzuk ezin dira zakarrontzira bota, eta betirako ezabatuko dira. Aurrera jarraitzea nahi duzu?

en: South
eu: Hegoaldea

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
eu: Hasi instantzia berri bat (aurrez dagoena berrerabili ordez)

en: Supported image files
eu: Onartutako irudi-fitxategiak

en: Tag
eu: Etiketa

en: Taken on
eu: Kapturatua:

en: Temporary file creation failed.
eu: Huts egin du aldi baterako fitxategia sortzean.

en: The GNOME image viewer.
eu: GNOMEren irudi-ikustailea.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
eu: Irudiaren atzeko area betetzeko erabiliko den kolorea. 'use-background-color' gakoa ez bada ezartzen, aktibo dagoen GTK+ gaiak zehaztuko du kolorea.

en: The given locations contain no images.
eu: Emandako kokalekuak ez du irudirik.

en: The image whose printing properties will be set up
eu: Irudia (bere inprimatzeko propietateak konfiguratzeko)

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
eu: “%s” irudia kanpoko aplikazio batekin aldatu da. Birgarkatu nahi duzu?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
eu: “%s” irudia mahaigaineko atzeko planoko irudi gisa ezarri da. Bere itxura aldatu nahi duzu?

en: The information for the page where the image will be printed
eu: Irudia inprimatuko den orrialdearen informazioa

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
eu: Biderkatzailea saguaren korritze-gurpilarekin zooma erabiltzean aplikatzeko. Balio honek korritze-gertaerek erabiltzen duten zoomaren urratsa definitzen du. Adibidez, 0.05 balioak %5-ean handitzen du zooma korritze-gertaera bakoitzean, eta 1.00 balioak zooma %100-ean handitzen du.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
eu[0]: Irudi %d dago gorde gabeko aldaketekin. Aldaketak gorde itxi aurretik?
eu[1]: %d daude gorde gabeko aldaketekin. Aldaketak gorde itxi aurretik?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
eu: Irudi honek hainbat orrialde ditu. Irudi-ikustaileak soilik aurrenekoa bistaratzen du.
    Dokumentu-ikustailearekin irekitzea nahi duzu orrialde guztiak ikusteko?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
eu: Irudi honek hainbat orrialde ditu. Irudi-ikustaileak soilik aurrenekoa bistaratzen du.
    Dokumentu-ikustailearekin irekitzea nahi izan dezakezu orrialde guztiak ikusteko.

en: Time
eu: Ordua

en: To:
eu: Hona:

en: Transformation failed.
eu: Huts egin du eraldatzean.

en: Transformation on unloaded image.
eu: Deskargatutako irudia eraldatzea.

en: Transparency color
eu: Gardentasunaren kolorea

en: Transparency indicator
eu: Gardentasun-adierazlea

en: Transparent Parts
eu: Gardentasun zatiak

en: Trash images without asking
eu: Bota irudiak zakarrontzira galdetu gabe

en: Type
eu: Mota

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Use a custom background color
eu: Erabili atzeko planoaren kolore pertsonalizatua

en: Value
eu: Balioa

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Viewing a slideshow
eu: Aurkezpen moduan ikustea

en: West
eu: Mendebaldea

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
eu: Irudirik ez bada kargatu, fitxategi-aukeratzaileak erabiltzailearen argazkien karpeta erakutsi behar duen edo ez.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
eu: Irudi-bildumaren panela tamainaz alda daitekeen edo ez.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
eu: Irudia zooma handiagotzean estrapolatu behar den ala ez. Kalitatea lausoagoa izango da, baina estrapolatu gabeko irudiak baino mantsoago ibiliko da.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
eu: Irudia zooma txikiagotzean interpolatu behar den ala ez. Kalitatea hobea izango da, baina interpolatu gabeko irudiak baino mantsoago ibiliko da.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
eu: EXIF orientazioaren arabera irudia automatikoki biratuko den edo ez.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
eu: Korritze-gurpila zooma egiteko erabiliko den edo ez.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
eu: Irudi-sekuentzia amaierarik gabeko begizta batean erakutsi behar den edo ez.

en: XMP Other
eu: Bestelako XMP

en: XMP Rights Management
eu: XMP kudeaketa-eskubideak

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
eu: Ez duzu behar adina baimenik fitxategia gordetzeko.

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom multiplier
eu: Zoomaren biderkatzailea

en: [FILE…]
eu: [FITXATEGIA…]

en: _About Image Viewer
eu: Irudi-ikustaileari _buruz

en: _Automatic orientation
eu: Orientazio _automatikoa

en: _Best Fit
eu: _Egokiena

en: _Best fit
eu: _Egokiena

en: _Bottom:
eu: _Behean:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: _Destination folder:
eu: _Helburuko karpeta:

en: _Filename format:
eu: _Fitxategi-izenaren formatua:

en: _First Image
eu: _Aurreneko irudia

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Image Gallery
eu: _Irudi bilduma

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Last Image
eu: _Azkeneko irudia

en: _Leave Fullscreen
eu: _Irten pantaila osotik

en: _Left:
eu: E_zkerrean:

en: _Loop sequence
eu: _Sekuentzia-begizta

en: _Next Image
eu: _Hurrengo irudia

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open Background Preferences
eu: _Ireki atzeko planoaren hobespenak

en: _Open…
eu: _Ireki…

en: _Previous Image
eu: _Aurreko irudia

en: _Print…
eu: _Inprimatu…

en: _Reload
eu: Bir_kargatu

en: _Replace spaces with underscores
eu: _Ordeztu zuriuneak azpimarrekin

en: _Right:
eu: E_skuinean:

en: _Rotate Clockwise
eu: Biratu e_skuinera

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Scaling:
eu: _Eskalatzea:

en: _Start counter at:
eu: _Hasi zenbatzailea hemen:

en: _Time between images:
eu: Irudien arteko _bitartea:

en: _Top:
eu: _Goian:

en: _Unit:
eu: _Unitatea:

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: _Yes
eu: _Bai

en: _Zoom In
eu: _Handiagotu

en: as is
eu: bere horretan

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
eu: Uneko tamaina

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
eu: Egokiena

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
eu: Arakatu irudiak

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
eu: Itxi leiho guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
eu: Itxi uneko leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Common
eu: Arrunta

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
eu: Ezabatu irudia betiko

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
eu: Sartu/Irten pantaila osotik

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
eu: Joan karpetaren hurrengo ausazko irudira

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
eu: Joan karpetaren aurreneko irudira

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
eu: Joan karpetaren azkeneko irudira

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
eu: Joan karpetaren hurrengo irudira

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
eu: Joan karpetaren aurreko irudira

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
eu: Ireki irudiaren fitxategia

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
eu: Ireki aplikazioaren eskuliburua

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
eu: Pausatu aurkezpena

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
eu: Inprimatu uneko irudia

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoan

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoaren aurka

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
eu: Biraketa

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
eu: Gorde irudia

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
eu: Gorde irudia fitxategi-izen berri batekin

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
eu: Korritu behean irudi handietan

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
eu: Korritu ezkerrean irudi handietan

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
eu: Korritu eskuinean irudi handietan

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
eu: Korritu goian irudi handietan

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
eu: Korritzea

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
eu: Ezarri irudia mahaigaineko atzeko plano gisa

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
eu: Erakutsi irudiaren propietateak alboko barran

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
eu: Erakutsi aurkezlea kontrol bereiztuekin

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
eu: Erakutsi/ezkutatu aplikazioen menua

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
eu: Erakutsi/ezkutatu irudi-bilduma

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
eu: Erakutsi/ezkutatu alboko barra

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
eu: Abiatu/Gelditu aurkezpena

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
eu: Zooma

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eu: Txikiagotu
